Hlavní Výživa

Těhotenství a moře

Obyvatelstvo naší země ve velkém počtu žije v severních šířkách. Navštěvovat teplé pobřeží moře je neustálým snem všech. Ti, kteří chtějí strávit svou dovolenou u moře, nejsou odradeni věcnými výdaji, povětrnostními podmínkami a dalšími nepříjemnostmi.

Otázka však zní: Jsou těhotenství a výlety na moři kompatibilní? A pokud jen před několika desítkami let byla odpověď gynekologů jednoznačně negativní, těhotná žena nebude nyní propuštěna na moře, pouze pokud má určité těhotenské komplikace. Stránka http://detstrana.ru/ageruler/pregnancy/6-week/ mnoho tipů pro těhotné ženy.

Indikace pro pobyt těhotných žen v letovisku jsou:

 • těhotenství po dobu 12-35 týdnů, s přihlédnutím k době pobytu.
 • Přítomnost nemocí vnitřních orgánů u těhotné ženy mimo období exacerbace.
 • Anémie stupně 1.
 • Neurocirkulační dystonie NDC
 • Vícečetné těhotenství
 • První těhotenství před 18 nebo po 28 letech
 • Historie potratu nebo těhotenství
 • Škodlivé pracovní podmínky nebo život v kontaminovaných oblastech.
 • Vícečetné těhotenství až 28 týdnů

Těhotným ženám se nedoporučuje cestovat do moře v případě:

 • přítomnost krvácení a hrozba ukončení těhotenství
 • časná data (až 13 týdnů) a pozdní data (více než 35 týdnů)
 • placenta previa
 • polyhydramnios a nízká voda
 • indukované těhotenství, např. IVF
 • anémie 2. a 3. stupně
 • přítomnost novotvarů nebo malformací genitálií
 • pozdní toxikóza

Co musíte vzít na silnici těhotné?

Těhotenství je zvláštní doba, provádí určité úpravy jak v každodenní rutině, tak ve stravě, a samozřejmě, těhotná žena bude muset zaujmout mnohem zodpovědnější přístup k obsahu svého kufru, jít na horký jih.

Odpověď na otázku, co si vzít s sebou na moři, nemůže být jednoznačná a v každém případě to bude rozhodnuto individuálně, ale z jakýchkoli údajů můžete určit některá obecná pravidla, která se pokusíme udělat nyní.

 • "Těhotná lékárnička" - nezapomeňte vzít na cestu léky doporučené lékařem a přijatelné během těhotenství. Standardní sada: no-spa, valerian, vitamíny. Navíc jako obvykle: aktivní uhlí, antipyretikum, zelená.
 • „Těhotná skříň“ - odložte oděv s pevnými pásy, pevnými nebo nepohodlnými. Vyberte si lehké volné letní šaty a šaty z přírodních tkanin..
 • „Těhotné boty“ - i když doma máte podpatky, jejich uvedení do moře nedává smysl. V horkém podnebí vaše nohy rychle bobtnají a těžko je můžete nosit. Je lepší vzít pohodlné sandály na nízký klínový podpatek s popruhem, který dobře upevní nohu, a plážovými žabkami nebo pantoflemi.
 • Panama - je kontraindikováno pro přehřátí těhotných žen, takže v kufru musí být lehký panamský klobouk, čepice nebo klobouk.
 • Opalovací krémy a hygienické výrobky - u těhotných žen je pokožka citlivější, což znamená, že je třeba brát změkčovadla a zvlhčovače a zvolit opalovací krém o jednu úroveň silnější než obvykle.
 • Obvaz nebude zbytečný, pokud je bříško již velké nebo máte v úmyslu být dlouho na moři.

Výhody moře pro těhotné ženy

A teď se podívejme, jak je mořská rekreace tak užitečná pro těhotné ženy. Jde samozřejmě o čistý vzduch, mořské koupání, zvuk vln a pokojnou atmosféru klidu a štěstí..

Koupání v moři zlepšuje krevní oběh. Orgány jsou naplněny kyslíkem, srdce bije klidnější, tlak se stabilizuje. V mořské vodě obsahuje asi třicet užitečných stopových prvků, minerálů. Vaše pokožka to okamžitě pocítí. Mnoho kožních chorob zmizí navždy v důsledku mořské vody..

Kostní tkáň má také pozitivní účinek. Pravidelné koupání posiluje imunitu a zlepšuje metabolismus..

Dva týdny strávené u moře pomohou zbavit se nachlazení a virových chorob, a to i během exacerbací. Vzduch a voda obsahují jód. Bude to účinná prevence nejen onemocnění štítné žlázy, ale také snižování hladiny cholesterolu. Jód zlepšuje paměť tím, že ovlivňuje lidský mozek.

Při plavání trénujeme nohy a břicha - během porodu budeme potřebovat dobře vyvinuté svaly svalu. Hlavní věcí není přehánět trénink, nedělat olympijské plavání, zátěž by měla být šetrná.

Když jdete po pobřeží, je aktivována aktivita reflexních bodů na nohou.

A návštěva mořského pobřeží pozitivně ovlivňuje práci plic a průdušek. Částice soli, usazené na sliznicích dýchacích cest, aktivně ovlivňují jejich funkce.

Nervový systém podporuje bromové soli obsažené ve vzduchu. Existuje úplná relaxace, čehož nelze dosáhnout pod vedením odborného psychologa.

Použití moře a v moři opálení. Ráno a večer se opalování. Pak bude vaše opálení hladké, krásné a co je nejdůležitější - užitečné.

Moře je přírodní simulátor. Půlhodinové koupání je podobné masážnímu sezení. Whirlpool jsou mořské vlny, které zvyšují tón pleti.

Budete mít příjemné vzpomínky, nové známé a touhu se brzy znovu setkat s mořem. Zdravé a silné dítě vám ráda udrží příští léto společnost!

Budeme vděční, pokud tuto stránku sdílíte se svými přáteli:

Lékárnička

Během těhotenství je ženské tělo podrobeno vážným testům: změny imunity a všechny nemoci představují větší nebezpečí než v obvyklém stavu. Kromě toho se v tomto stavu často zhoršují chronické zdravotní problémy. Proto je nutné, aby lékař pro budoucí matku pozoroval lékaře. A samozřejmě jen odborník se může rozhodnout, který lék a v jaké dávce vás podpoří a neublíží dítěti.

Stává se však, že je nutná okamžitá pomoc - bolest hlavy nebo žaludku, bolest v krku nebo ucpaný nos. Jak zmírnit svůj stav před příjezdem lékaře? Používání lékárničky pro těhotné ženy, které je lepší sbírat předem.

Řešíme problémy s trávením

Práce gastrointestinálního traktu nastávající matky se velmi mění: rostoucí děloha tlačí na smyčky střeva, žaludek vytlačuje trávicí žlázy. V důsledku toho se objevují pálení žáhy a nevolnost a někdy zvracení spojené s toxikózou. Bylinná kolekce, skládající se z pelyněku, třezalky tečkované a řebříčku, dobře zvládá nevolnost. Vaří se vařící vodou a nechá se vyluhovat, poté se spotřebuje po celý den a rozdělí se na tři stejné části. Snižuje nepohodlí a kyselinu listovou.

Při těžké toxikóze může lékař doporučit léky. Je lepší upřednostňovat přípravky obsahující přírodní prostředky, například zázvor.

Se závažností v břiše, sníženou chutí k jídlu, přejídáním můžeme užívat enzymatické léky: kreon, pankreatin, mezim forte. Neměli byste je však zneužívat, lépe vyvážit stravu, jíst často, ale postupně.

Úleva od pálení žáhy přinese léky, které neutralizují kyselinu chlorovodíkovou. Ale ne soda! - Způsobuje produkci ještě většího množství kyseliny a během reakce se uvolňuje oxid uhličitý, což vede ke zvýšenému kapání. Zde mohou na záchranu přijít odvar bylin - vřes obyčejný, obyčejný kentaur, oddenek calamus. Při výrazných projevech lékař předepíše antacida - Almagel, Maalox, Gaviscon, Gelusil, Renny. Jejich příjem by však měl být epizodický, protože mnoho z těchto léků způsobuje zácpu..

Mimochodem, zácpa je jedním z nejčastějších problémů nastávajících matek, zejména v posledních týdnech těhotenství. V této době se děloha stává tak velkou, že vymačkává střeva. V cévách pánve se vyskytuje žilní přetížení, peristaltika je letargická a pohyb střev je obtížný. Nejprve zkuste upravit stravu - jíst více mléčných výrobků, obilovin, ovoce, bylin, zeleniny. Pokud to nepomůže, můžete použít lékárnické otruby. Ale projímadla, dokonce i rostlinného původu (senna, rakytník), jsou ve vaší pozici nepřijatelná. Způsobují průjem, křeče, mohou zvýšit tón dělohy a vyvolat předčasný porod.

Těhotné ženy a hemoroidy často trpí. Místní léky, které mohou být předepsány proktologem na základě údajů z vyšetření a možnosti užívání léku během těhotenství, se s ním vypořádají. Svíčky „Natalsid“ můžete použít na bázi rostlin. Snižují zánět a podporují hojení tkání a změkčováním stolice usnadňují pohyb střev. Od druhého trimestru těhotenství je možné použít Hepatrombin G (mast a / nebo čípek).

Ženy mají často zajímavé postavení a výše zmíněný průjem. Vyskytuje se v důsledku nervového napětí, otravy, střevních infekcí. Zde je nutná konzultace s lékařem. Než ho však navštívíte, vezměte solné roztoky (Hydrovit, Hydrovit forte, Regidron), abyste zabránili dehydrataci a zmírnili utrpení. Stejně jako sorbenty (Smecta, Polyphepan, Enterosgel) - vážou ve střevě toxiny a brání tak jejich vstřebávání do krve. Pomáhá a infuze bylin - heřmánek, třezalka tečkovaná. Pokud ale kromě průjmu máte horečku, zvracení, zavolejte sanitku. Střevní infekce těhotné ženy je dvakrát nebezpečná.

Boj proti bolesti

S bolestmi v břiše jsou předepsány antispasmodika. Jedním z nejoblíbenějších a povolených během těhotenství je Noshpa. Obvykle se doporučuje při prvních známkách zesílení tónu dělohy: bolest v břiše, pevná a hustá děloha, která se po dlouhou dobu neuspokojuje. Noshpu však nelze použít pro isthmicko-cervikální nedostatečnost. Mějte na paměti, že přípustná dávka pro nastávající matky není více než 6 tablet denně. Papaverin má také podobné analgetické vlastnosti. Někdy se tyto dva léky doporučují kombinovat s sebou, aby se dosáhlo co nejlepšího účinku..

A co mám dělat, když mi bolí hlava? Alarmující signál jsou neustálé bolesti hlavy, doprovázené nevolností a zvracením, zrakovým postižením. Okamžitě navštivte lékaře!

Příčinou bolesti hlavy je obvykle snížení nebo zvýšení tlaku, vazospasmus. Není třeba tolerovat a trpět - zhoršuje to stav těhotné i dítě. Tady znovu přijde Noshpa na záchranu. Lze také použít citramon a paracetamol. Užívání přípravku Analgin a léků, které jej obsahují, je však nežádoucí - negativně ovlivňují tvorbu plodu v krvi.

Bolí zub? Jakékoli z výše uvedených léků proti bolesti bude dělat. Libra tableta do prášku a připojit k zubu. Můžete si opláchnout ústa roztokem hexikonu, furacilinu nebo Miramistinu. A samozřejmě neodkládejte návštěvu u zubaře.

Pronásleduje nachlazení

Pravda, že této nemoci lze snáze předcházet než léčit, nebyla zrušena. Proto v období epidemie, pro prevenci nachlazení, použijte Oxolinic nebo Viferon mast před odchodem. Chystáte se na kliniku, do obchodu nebo na jiné přeplněné místo? Namažte dutiny balzamem Vitaon. Nebo kapejte Grippferon a současně zavlažujte všechny sliznice solnými roztoky (Marimer, Otrivin More, Aqualor, Aquamaris nebo Salin).

S mírným výtokem z nosu a dalšími mírnými projevy akutních virových infekcí dýchacích cest se můžete omezit na léky nabízené tradiční medicínou a místní terapii. Je přijatelné používat interferony ve formě kapek do nosu (Grippferon) nebo rektálních čípků (Genferon, Viferon, Kipferon) a homeopatickou studenou medicínu Oscillococcinum.

Zvýšila se teplota? Užívejte antipyretika na bázi paracetamolu (Panadol) nebo ibuprofenu (Hypofen). Pomáhají také prášky s vitamínem C (obvykle se vaří s vroucí vodou a opijí se, když směs trochu vychladne). Aspirin nemůžete vzít! Způsobuje poškození žaludeční sliznice.

Při silném nachlazení použijte solný nosní výplach. Kapky jako Xylen, Nazol, Nazivin, Pinosol se také mohou vznášet, ale v omezeném průběhu 3 - 5 dnů. Protargol, „Sopelka“ omítky mají velmi dobrý terapeutický účinek..

Můžete zmírnit zánět hrdla pomocí lízátek (Falimint, Faringosept) a zavlažování hrtanu roztokem (hexikon, miramistin, hexoral, chlorofylipt, furacilin nebo tantum verde). Pokud kašlete, můžete použít inhalaci fyziologickým roztokem (nejlépe pomocí inhalátoru nebulizéru) a užívat sirup pro všechny typy kašle Stodal.

V některých případech je lékař nucen předepisovat antibiotika. Není třeba se toho bát, odmítat léčbu - tím více. Bakteriální infekce ohrožují vývoj nitroděložní infekce plodu a řadu problémů při porodu a po něm. Lékaři obvykle předepisují krátký průběh antibiotik penicilinů nebo cefalosporinů, které jsou schváleny pro použití nastávajícími matkami.

Pouze bez nervů

Těhotenství kvůli změnám v hormonálním pozadí způsobuje, že žena je nervózní a slzná. Nadměrnou nervovou vzrušení nelze tolerovat. Vede to ke zvýšení tónu dělohy, což hrozí potratem nebo předčasným narozením. Nadměrné nepokoje negativně ovlivňují dítě.

Sedativní léky pomohou vyrovnat se s nervovou nestabilitou. Jedná se o bylinné infuze (mateřská, valeriánská, máta) nebo aktivnější prostředky - mateřská šťáva forte, Magne B6 forte.

Co když nastane alergie? Nejúčinnějším způsobem je identifikace alergenu a vyloučení kontaktu s ním. Bohužel, najít ho není snadné. Pokud jste alergen ještě nevystavili a alergie vás stále trápí, poraďte se se svým lékařem a doporučte potřebné léky.

A konečně to nejdůležitější: při sestavování sestavy nastávající matky nezapomeňte na vitamíny. Váš lékař vám řekne, které jsou pro vás nejvhodnější. Vitaminy pomohou posílit imunitu. A možná během těchto úžasných devíti měsíců čekání nebudete potřebovat žádný lék..

Lékárnička

Těhotenství: jaké léky lze užívat

Těhotenství samozřejmě není nemoc. Tento stav však často vyžaduje použití určitých léků. Kromě toho pro vás mohou být nyní obvyklé způsoby boje s nemocí nežádoucí. Obvyklé složení vaší lékárničky by proto mělo být doplněno o následující složky.

1. Multivitaminy. Těhotná žena potřebuje více vitamínů a ani vyvážená strava během tohoto období nemůže plně uspokojit potřebu vitamínů a minerálů v těle. Nejlepší je užívat multivitaminové přípravky určené speciálně pro těhotné ženy. Lékař vám pomůže vybrat takový lék. Pokud se však v průběhu těhotenství vyskytnou různé komplikace, může lékař kromě multivitaminů, které užíváte, předepsat následující léky:

 1. Kyselina listová - vitamin B9, která se doporučuje užívat před 12. týdnem těhotenství, protože pokud je nedostatek, může se vyvinout anémie, poruchy krvácení a podvýživa plodu. Dostatečné množství kyseliny listové zajistí správnou tvorbu nervové trubice plodu, z níž se potom vytvoří nervový systém dítěte;
 2. Vitamin E plní v těle důležitou ochrannou funkci a bojuje proti volným radikálům - metabolickým produktům, které ničí buňky; navíc pomáhá uvolňovat svaly dělohy během těhotenství, čímž zabraňuje jeho přerušení;
 3. Během těhotenství se zvyšuje potřeba železa, protože tento stopový prvek je součástí hemoglobinu, který zajišťuje dodávku kyslíku do těla nejen matky, ale také plodu. Je docela obtížné uspokojit tuto potřebu pouhým přizpůsobením stravy;
 4. Vápník zajišťuje správný růst a tvorbu kostní tkáně plodu. Pokud je vápník nedostatečně zásobován potravou, pak je „odebrán“ z matčiny kosti, což vede k narušení jejich struktury - osteoporóze, poškození zubů. Proto se v některých případech těhotným ženám doporučuje užívat přípravky s obsahem vápníku. Tyto přípravky často také obsahují vitamín D, který pomáhá zlepšit absorpci přicházejícího vápníku.

Správné dávkování a délka užívání těchto léků určí lékař, protože jsou pro každou ženu individuální a závisí na závažnosti těhotenských komplikací.

2. NOSA je antispasmodické léčivo, které se používá během těhotenství se zvýšeným tonem dělohy. Účinek léku je založen na relaxaci svalových svalů dělohy. Klinické studie ukázaly, že No-spa nepříznivě neovlivňuje plod. Lékaři doporučují mít tento lék s sebou a aplikovat jej se známkami zvýšeného tonusu dělohy (bolest v břiše, když se děloha stane pevnou a hustou, dlouho se nezdrží) Doporučuje se neužívat více než 6 tablet No-shpa denně. Před přijetím no-shpa je nutné poradit se s lékařem, protože tento lék nelze užívat s příznaky ischemicko-cervikální nedostatečnosti.

3. SVÍČKY S PAPAVERINEM mají účinek podobný jako No-shpe a používají se ke zvýšení jeho účinku, protože obě tyto léky interagují, čímž se prodlužuje doba trvání terapeutického účinku. Čípky s papaverinem jsou rektální, tj. Po vložení do konečníku je frekvence jejich použití stanovena lékařem.

4. Laxativa. Během těhotenství se často vyskytují problémy se stolicí, což narušuje normální trávení a metabolismus. Pokud nápravná strava nepomůže, můžete použít mírná projímadla, jako je GUTTALAX. Tento lék není kontraindikován během těhotenství a neovlivňuje plod..

5. Přípravky pro léčbu hemoroidů. Zácpa během těhotenství může často vyvolat vývoj hemoroidů - křečových žil konečníku a konečníku ve formě bolestivých uzlů a kuželů, které začínají krvácet, když je střeva prázdná. Po 12 týdnech těhotenství, rektálních čípcích a krému HEPATROMBIN lze použít čípky s novokainem. Na pozadí užívání těchto léků se hemoroidy zmenší, bolest zmizí. Kromě toho bude mít preventivní účinek i heprombin: na pozadí jeho použití je výrazně sníženo riziko recidivy onemocnění.

6. Pro nachlazení můžete použít prostředky, které zvyšují imunitu. Patří sem například lék obsahující interferon, který pomáhá v boji proti bakteriálním a virovým infekcím, VIFERON. Je třeba poznamenat, že dávka 150 tisíc ME je vhodná pro těhotné ženy.

7. Pro prevenci akutních respiračních virových infekcí a chřipky, zejména během epidemií, můžete použít nástroj, jako je OXOLINE OINTMENT. Je uložen v malém množství do nosu a promazává jeho sliznici. Účinek oxolinové masti je založen na skutečnosti, že brání zavedení viru. Doporučuje se používat oxolinovou mast před plánovanou návštěvou na přeplněných místech a také v období podzim-zima. Podobně můžete použít balzám VITAON.

8. V první polovině těhotenství může být sedativum vzhledem k charakteristikám změn vzrušivosti nervového systému, jako je zvýšená slza, podrážděnost, a ve druhé polovině těhotenství, užitečné. V této funkci lze doporučit VALERIANA a DESERT (mohou být použity ve formě tablet, extraktů, odvarů sušených bylin). Můžete použít lék NOVOPASSIT, který je založený na bylinách a neobsahuje alkohol..

9. Ve druhé polovině těhotenství se často objevuje pálení žáhy, protože děloha, která roste ve velikosti, „podporuje“ bránici a žaludek, v důsledku čehož je narušen odtok žluči: je hozen do žaludku, jícen. Tento problém lze odstranit užitím tablet RENNY nebo ALMAGEL..

10. Často vyvstává otázka: Je možné, aby těhotná žena užívala léky na bolest hlavy? To by mělo být zapamatováno: utrpení bolesti hlavy je mnohem škodlivější než pití léků proti bolesti (samozřejmě, pokud hlava bolí pravidelně, ale příležitostně). Pokud se obáváte častých bolestivých bolestí hlavy, může to znamenat vývoj onemocnění a měli byste se poradit s lékařem.

Pokud je podobný důvod vyloučen, můžete vzít anestetikum. PARACETAMOL a přípravky na něm založené (například PANADOL) jsou nejvíce studovány účinkem na těhotnou ženu a plod. V malých dávkách nebo s krátkou dobou léčby nemá nepříznivý vliv na plod.

11. Antihistaminika. Během těhotenství, v souvislosti se změnou imunitního stavu, existuje vysoká pravděpodobnost projevů určitých alergických reakcí, i když jste se s tímto onemocněním nemuseli zabývat dříve. V takovém případě pomohou takové známé léky jako SUPRASTIN, CLARITIN.

Závěrem si připomínáme, že jakékoli léky můžete užívat až po konzultaci s lékařem a s mimořádnou opatrností - až 12 týdnů těhotenství.

Lékárnička na dovolené u moře: léky na cestách

Při cestě musíte vybavit kufr léky. Na silnici a při odpočinku se může stát cokoli a měli byste rychle zastavit příznaky nemoci. Níže je uveden úplný seznam léčivých přípravků na moři, nemusíte si koupit všechno, ale musíte vzít jednoho zástupce skupiny.

Pravidla pro sběr lékárniček pro turisty

Při sběru případu medicíny je třeba analyzovat několik faktorů. Kritéria, která určují složení lékárničky pro svátky:

 1. Forma léku. Vezměte si tablety, sirupy, masti, krémy, prášky na moři. Kapalné a gelové látky by měly být v balení s pevně zašroubovanými uzávěry. Místo zahájených puchýřů vložte celek do lékovky, na které je jasně vidět název léku. Pokud s vámi cestuje malé dítě, je lepší mu dát tekuté formy léku.
 2. Země cestování. Analyzujte epidemiologickou situaci oblasti, kterou se chystáte navštívit. Pokud vaše země cestování nezná vaši kuchyni, existuje vysoké riziko, že se uloví střevní infekce, kterou ukousl hmyz nebo zvíře, a vložte vhodné léky do lékovky na moři.
 3. Druh cesty. Zde se objeví otázka nemoci z pohybu v dopravě. Pokud jeden z turistů onemocní v autě, letadle, vlaku, na lodi, ujistěte se, že máte speciální léky v lékárničce na prázdniny..
 4. Seznam účastníků. Přítomnost dětí, těhotných žen, starších mužů a žen, lidí s chronickými onemocněními určuje úplnost lékárničky na moři.

Když shromažďujete všechny léky, musíte je správně složit. Nejprve se ujistěte, že mají normální trvanlivost. V medicíně bude mnoho přípravků, takže pro cizince si uložte instrukce nebo napište krátkou poznámku o dávkách a způsobech podávání. Znovu si přečtěte skladovací podmínky. Například svíčky začínají tát při teplotách nad +25 ° C. Užívejte léky na předpis s rozpětím (mohou být dováženy do jiných zemí s očekáváním tří měsíců od přijetí). Nejprve si dejte léky, které cestující neustále potřebují, a pak zbytek.

Seznam léků na cestách

Vezměte si na dovolenou pouze ty léky, u kterých nemáte vy a ostatní turisté kontraindikace, nežádoucí účinky. Pokud mají cestující chronická onemocnění, užívejte léky, které vám pomohou zmírnit příznaky exacerbace. Vaše lékárnička na moři bude vypadat takto:

 • léky, které je třeba brát každý den;
 • obecné přípravky „pro všechny příležitosti“;
 • léky nezbytné pro možné zhoršení chronických chorob.

Antipyretika, léky proti bolesti a antispasmodika

Pokud tělesná teplota vzrostla nad 38 ° C, musíte užít jakýkoli lék založený na paracetamolu a ibuprofenu (účinné látky). Dospělý může užívat prášky, dítě je lepší dávat sirup. Musíte je brát symptomaticky. Obchodní názvy léků, které by měly být do lékárničky vloženy do lékárničky:

V lékovce pro moře musíte mít jeden druh léku na bázi paracetamolu a ibuprofenu. Zmírňují také bolesti hlavy, svalů, zubů. V případě léčiva pro moře by měly existovat i takové léky:

 • antispasmodika: No-shpa, Baralgin, Tempalgin, Spasmolgon, Plantex (u dětí uvolňuje střevní křeče);
 • léky proti bolesti: Analgin, Nise (nesteroidní protizánětlivé léky), Diclofenac, Nalgesin (pro bolest v muskuloskeletálním systému), Movalis, Ketanov (pro velmi silnou bolest, prodej na lékařský předpis).

Antialergický

I když turisté nikdy nezažili alergie, je třeba brát antihistaminika na dovolenou na moři, zejména při cestách do zahraničí. Ověřené léky:

 • pro dítě: Fenistil, Zirtek, Suprastin, Cetrin, Claritin;
 • pro dospělé: Loratadin, Tsetrin, Telfast, Zodak, Tavegil;
 • mast / krém / gel pro vnější použití: Gistan, Ketopin, prednisolonová mast (hormonální), Skin-Cap, Fenistil;
 • oční kapky: Opatanol, Allergodil, Cromohexal.

Cold Remedies

V případě tonzilitidy, faryngitidy, rýmy, slzení v lékárničce na moři, je nutné mít léky, které zmírňují příznaky. Tyto zahrnují:

 • léky na bolest v krku: Faringosept, Falimint, Strepsils, Septolete, Yoks, Ingalipt;
 • Prášky na bázi paracetamolu: Coldrex, TeraFlu;
 • vazokonstrikční kapky v nose, které zmírňují přetížení: Pinosol, Vibrocil, Knoxpray;
 • solné roztoky: Aquamaris, Humer, Salin, normální fyziologický roztok.

Ošetření ran

Pokud turista poškodil kůži, musí zranění ošetřit antiseptikem. V lékárničce pro dovolenou by měl být peroxid vodíku 3%, chlorhexidin, vodný roztok furacilinu nebo miramistinu. Jód nebo brilantní tuk namažte pouze na okrajích povrchu rány. Je velmi vhodné vzít si s sebou antiseptické spreje na dovolenou u moře: Panthenol, Oktenisept, Yodditserin. Po ošetření lze na ránu aplikovat jakoukoli masti na hojení ran z lékárničky: Levomekol, Solcoseryl, Baneocin, Bepanten-plus.

Kapky a masti pro oči

Na dovolené na moři se riziko konjunktivitidy významně zvyšuje. K odstranění nepříjemných příznaků v lékárničce musíte vložit následující léky:

 • masti: Hydrokortison, Tetracyklin, Tobrex (jsou kapky), Levomekol;
 • kapky: Oftalmoferon, Albutsid, Floksal.

Pro zažívací potíže, průjem a zvracení

Během dovolené na moři se velmi často vyskytuje syndrom dráždivého tračníku, akutní enterokolitida (otrava) - jídlo, alkohol, chemikálie. Níže jsou uvedeny léky, které musíte brát v popsané sekvenci:

 • manganistan draselný (manganistan draselný) - je nutný pro roztok, kterým se žaludek omývá zvracením (nelze použít pro vředy a krvácení gastrointestinálního traktu);
 • adsorbenty pro lékárničku na moři: černé nebo bílé uhlí, Enterosgel, Sorbeks, Smecta, Polyphepan;
 • orální rehydratační roztok: Regidron, Hydrovit, Humana Electrolyte;
 • tablety a sirupy pro průjem: Nifuroxazid, Loperamid, Enterofuril, Ftalazol;
 • přípravky pro normalizaci mikroflóry: Linex, Bifidumbacterin, Acipol;
 • Prostředky s enzymy: Mezim, Festal.

Vypálit pomoc

Je lepší zabránit škodlivým účinkům slunce od začátku - za tímto účelem před odchodem na moře použijte opalovací krém s SPF20 a vyšší. V případě tepelného poškození pokožky z lékárničky je třeba vzít jakoukoli mast nebo sprej na bázi dexpanthenolu (Panthenol, Bepanten, D-Panthenol). Můžete použít hydrokortisonovou mast, Actovegin. Pokud popálení není způsobeno slunečním zářením (vroucí voda, kousnutí medúzy), vezměte aerosol Olazol, Radevit mast. S opatrností by se měly používat na sliznici, s poškozením jazyka, očí..

Drogy pro pohybovou nemoc

Nejúčinnější lék na pohybovou nemoc, který by měl být v lékárničce u moře - tablety dimenhydrinátu (Dramina). Pokud vám to není dovoleno (a mnoho léků je dětem během těhotenství zakázáno), vyberte jiný lék:

 • Avia-More - homeopatický lék, který zvyšuje odolnost vestibulárního aparátu vůči kinetickým účinkům;
 • Kokkulin - pilulky, které zabraňují a eliminují příznaky, které se objevují během nemoci z pohybu;
 • Corvalment - mentol tablety, které zabraňují zvracení;
 • Bonin - antiemetikum, které blokuje receptory (kvůli jeho dlouhodobému účinku si zaslouží být v lékárničce).

Širokospektrální antibiotika

Cestovní sada pro dovolenou by měla obsahovat antimikrobiální látky, které potlačují nejběžnější bakterie. Jsou předepisovány ve vážných případech - s nezkrotným průjmem, zvracením, infekčními procesy horních a dolních cest dýchacích, s vážnými komplikacemi. Do lékárničky na dovolenou vložte jedno nebo dvě širokospektrá antibiotika (mezinárodní jména):

 • Azithromycin;
 • Amoxicilin;
 • Ciprofloxacin;
 • Tetracyklin;
 • Chloramphenicol.

Nářadí a příslušenství

Za účelem poskytnutí sanitky zraněným v případě popálenin, mdloby, úpalů, odřenin, poranění, křečí atd., Je nutné do lékárničky umístit následující předměty:

 • sterilní rukavice;
 • nůžky;
 • teploměr (je lepší vzít si elektronický);
 • injekční stříkačka na jedno použití;
 • chladicí vak;
 • kapátko;
 • plynové potrubí (pro dítě);
 • špendlík (potřebný pro křeče);
 • pinzeta.

Výše uvedený seznam nezahrnoval několik důležitých léků, ale musíte je mít v lékárničce na dovolenou. To je amoniak - nezbytný pro ztrátu vědomí a závratě; repelenty proti hmyzu, alkohol, masti na vyrážky z plenek, antiseptický ruční sprej na ruce. Pokud má turista tendenci k zánětu středního ucha, dejte kapky za uši do lékovky. Starší lidé často potřebují léky na srdce, jako je Nitroglycerin nebo Nitrospray..

Obvaz

Při čištění poškozené kůže musí být chráněny před okolním prostředím obvazy. Do lékárničky na moři byste měli dát:

 • sterilní obvaz;
 • obvaz na gázu;
 • baktericidní a páskové náplasti;
 • antibakteriální a alkoholové utěrky;
 • bavlněné nebo bavlněné tampony;
 • elastický obvaz.

Video

Našli jste v textu chybu? Vyberte to, stiskněte Ctrl + Enter a my to vyřešíme!

Sbíráme lékárničku pro těhotné ženy na cestě na jih

Když je čas zabalit tašky na jih, nesmíte zapomenout na jednu z nejdůležitějších věcí - lékárničku. A u těhotné ženy by lékárnička měla být vždy po ruce. Ke shromažďování léčiv a zásob je třeba přistupovat se zvláštní odpovědností..

Co by mělo být v lékárničce těhotné ženy, která jede na dovolenou na moři? V první řadě by měla být přítomna antiseptika, masti, krémy na ošetření malých ran, odřeniny, řezy. Nutně panthenol, bepanten a podobně z popálenin, kožních zánětů. A také krémy na opalování, aby nedošlo k poranění pokožky přesycením slunečního světla.

Hmyz je často přírodní katastrofou, a pokud z nich neuniknete potřebnými prostředky, zbytek bude pokazen. V lékárničce je nutné přidělit místo pro krém, mast nebo sprej pro hmyz a pro uhryznutí hmyzem..

Není neobvyklé, když se mění klima, režim, výživa, narušuje se trávicí systém. Těhotná žena by měla brát s sebou bifidobakterie a laktobacily. Nezapomeňte na léky na pálení žáhy, která je také častým hostem s budoucí matkou. V lékárničce samozřejmě nebudou léky na otravu a další poruchy gastrointestinálního traktu zbytečné, jedná se o uhlí, smekta, léky, které obnovují vodní rovnováhu v těle.

Je třeba poznamenat, že alergie na jakoukoli novou složku v domácnosti nebo v potravě jsou možné. Proto v soupravě pro první pomoc musíte vyhradit místo pro antihistaminika, alergická léčiva.

Stává se, že když přijdete k moři, abyste si odpočinuli, můžete získat nejen skvělou dovolenou a náladu, ale také nějakou virovou infekci nebo nachlazení. Proto by lékárnička měla obsahovat: antipyretika, roztoky pro mytí nosu a pro léčbu nachlazení, pilulky, spreje na bolest v krku, sirupy proti kašli. Pokud je paracetamol užíván jako antipyretikum, je užitečné pro zmírnění jakéhokoli jiného typu bolesti, například bolesti hlavy.

Těhotná žena by neměla zapomenout na antispasmodika (noshpa, papaverin), tonometr (pro měření tlaku), můžete si koupit tonometry na healthpoint.com.ua, teploměr pro sledování tělesné teploty, obvazy, vatová vlna, lepicí páska, antibakteriální utěrky, antiseptika na ruce.

Pokud těhotná žena užívá vitaminový komplex nebo jiné léky předepsané lékařem, měla by přirozeně doplnit seznam léků v lékárničce.

A co je nejdůležitější - konzultace s lékařem, to je první pravidlo pro těhotnou ženu, než sbírá lékárničku a výlet k moři..

Jaké léky mohou těhotné ženy: lékárnička pro mámu

Jaké léky mohou těhotné ženy: lékárnička pro mámu

Nepříjemné příznaky ve formě bolesti hlavy, alergických reakcí, zácpy, pálení žáhy mohou zastínit radost z očekávání dítěte. Exacerbace chronických patologií, akutní respirační virová onemocnění, hormonální poruchy vedou k stavům vyžadujícím léčbu. Jak víte, mnoho léků proniká do placenty a má negativní vliv na dítě v děloze, takže lékaři nedoporučují brát pilulky během těhotenství bez svolení specialistky. Jaké léky může těhotná žena vzít a jak správně sestavit lékárničku pro budoucí matku?

Jaké léky mohou těhotné ženy užívat

Dyspeptické příznaky

Nepříjemné příznaky těhotné ženy ve formě nevolnosti, zvracení, říhání, pálení žáhy jsou způsobeny:

 • podvýživa;
 • toxikóza;
 • podráždění čichových receptorů;
 • zvýšená kyselost žaludeční šťávy pod vlivem hormonů;
 • přibývání na váze;
 • změna polohy břišních orgánů v důsledku rostoucí dělohy.

Symptomatická léčba obvykle není nutná, ale lékař může doporučit speciální léky ke zmírnění stavu těhotné ženy..

Zvracení a nevolnost

Gidrovit, Regidron - prostředky určené k prevenci dehydratace a nerovnováhy voda-elektrolyt. Prodává se v práškové formě pro ředění, v závislosti na závažnosti stavu se nepoužívá déle než čtyři dny.

Cílená léčba proti zvracení se těhotným ženám nedoporučuje kvůli nedostatečné znalosti jejich účinku na plod. Osvědčené metody popsané v tomto článku pomáhají nastávající matce bojovat proti nevolnosti a zvracení..

Pálení žáhy

Přítomnost pálení žáhy u těhotné ženy nepříznivě neovlivňuje plod, ale způsobuje nepohodlí ženy. Při vypalování za hrudní kostí podél jícnu lékař doporučuje použít antacida, která neutralizují účinek kyseliny chlorovodíkové:

Zácpa a průjem

Problémy se střevy během porodu dítěte jsou způsobeny:

 • hormonální selhání;
 • podvýživa;
 • otrava jídlem;
 • komprese střevní smyčky;
 • exacerbace chronických gastrointestinálních patologií.

V boji proti zácpě nastávající matka pomoc:

Léky se prakticky neabsorbují a neovlivňují dítě, jemně čistí střeva a zabraňují intoxikaci těla. Díky nadýmání a nadýmání pod dohledem lékaře může těhotná žena vzít prostředky na základě simethikonu:

Jaké léky mohou těhotné ženy užívat

Hnačka u těhotných žen je doprovázena nadýmáním, dehydratací, bolestmi břicha. Specialisté léčí průjem, ale pokud je lékařská konzultace z jakéhokoli důvodu dočasně nemožná, maminka může užívat následující léky:

U častých volných stolic je možná jedna dávka Immodia, ale za předpokladu, že očekávaný přínos pro matku je vyšší než potenciální riziko pro dítě.

Vitamíny

Dítě v lůně roste denně a vyžaduje velké množství živin, stopových prvků a vitamínů. Ne vždy těhotná žena dostává zdravé ingredience z jídla, proto gynekologové doporučují užívat tyto léky:

 1. Kyselina listová. Tabletový vitamin B9 se doporučuje začít užívat 3 měsíce před plánovaným početím: přispívá ke správnému pokládání a rozvoji nervové trubice plodu, což v budoucnu ovlivňuje fyzické zdraví dítěte.
 2. Železné přípravky (Tardiferon, Ferrum Lek). Přiřazeno specialistou podle indikací s hemoglobinem pod 110 g / l. Železo je součástí bílkovin a enzymů, které dodávají kyslík do orgánů a tkání matky a dítěte.
 3. Vápník a vitamin E: Doporučeno pro těhotenství s nedostatečnou výživou.
 4. Komplex vitamínů (Elevit pronatal, Vitrum, Multi Tabs pro těhotné ženy) na podporu těla budoucí matky se doporučuje na měsíc s přestávkou 30 dní. Přiřazeno gynekologem (často vydávané zdarma na prenatálních klinikách).
 5. Iodomarin je předepisován těhotným ženám endokrinologem podle indikací v nepřítomnosti onemocnění štítné žlázy.

Léky proti bolesti

Syndrom bolesti dává ženě mnoho očekávání: léky proti bolesti během těhotenství jsou kontraindikovány kvůli jejich schopnosti proniknout hematoplacentární bariérou a ovlivnit plod..

Poměrně neškodným lékem při přenášení dítěte je paracetamol v dávce 500 mg denně. Doporučuje se v případě bolesti zubů nebo bolesti hlavy..

Důležité! Těhotným ženám je zakázán Analgin, Nimesil, Aspirin, Ibuprofen v souvislosti s negativním účinkem na plod.

Při křečích a bolestech břicha lékaři doporučují užívat No-shpa jednou a okamžitě jít do nemocnice, pokud matka pociťuje zvýšení tonusu dělohy, akutní bolest v epigastriu, střevní oblast.

ARVI u těhotných žen

Vzhledem k oslabené imunitě je ARVI u těhotných žen běžným jevem. Při prvních známkách nachlazení je třeba kontaktovat odborníka, který vám dá list se zdravotním postižením a předepíše mu správnou léčbu.

Co mohou mít těhotné ženy od teploty?

K normalizaci tělesné teploty v extrémních hodnotách se doporučuje paracetamol (zakázán v prvním trimestru), pokud teploměr již překonal značku 38,2 ° C.

Bolest krku

Příznak je příznakem různých onemocnění vyžadujících kompetentní terapii. Těhotným ženám se obvykle doporučuje:

 • Miramistin;
 • Chlorhexidin;
 • Furatsillin;
 • Pharyngosept;
 • Chlorofyllipt;
 • Tantum Verde;
 • Cameton.

Antibiotika pro nastávající matku jsou kontraindikována, ale v případě potřeby jsou tablety předepisovány pod přísným dohledem terapeuta a gynekologa. Nedostatek adekvátní léčby je nebezpečný z důvodu šíření infekce a jejího účinku na plod, takže byste se neměli bát antibakteriálních látek.

Jaké léky mohou těhotné ženy užívat

Kašel

V 1-3 trimestru je většina léků proti kašlu kontraindikována, jsou relativně bezpečná:

 • Stodální sirup;
 • Mukaltin;
 • Herbion jitrocel sirup;
 • Dr. Mami;
 • Gedelix.

Účinným způsobem, jak bojovat proti kašli, je provádět alkalické inhalace, pít hodně teplé vody.

Rýma

Nosní kongesce během těhotenství ukazuje:

 • rýma těhotných žen;
 • akutní virové onemocnění dýchacích cest;
 • přítomnost zakřiveného přepážky;
 • alergické události.

V závislosti na příčině onemocnění lékař předepíše léčbu, ale těhotným ženám se doporučuje:

Jaké léky mohou mít těhotné ženy na alergie? Nejúčinnějším a nejbezpečnějším způsobem léčby je eliminace alergenu, protože většina antihistaminik je během těhotenství kontraindikována..

Vysoký krevní tlak

Změny krevního tlaku v důsledku hormonálních změn, tlaku rostoucí dělohy na plod a přírůstku hmotnosti jsou běžné u těhotných žen. Patologii nelze nechat bez léčby, zvláště pokud matka ještě před počátkem trpěla hypertenzí. Drogy volby jsou:

 • Methyldopa;
 • Labetolol;
 • Oxprenolol;
 • Hydralazin;
 • Metoprolol (v případě nouze).

Uklidňující

Hormonální nerovnováha při porodu přispívá k neustálým výkyvům nálad, slzám a zvýšené úzkosti. Nervózní vzrušení pomáhá zmírnit:

 • mátový vývar;
 • infuze mateřské, valeriánské;
 • Motherwort forte.

Důležité! Bylinné přípravky mohou vyvolat alergické reakce, před použitím se poraďte s odborníkem.

Ostatní fondy

Kromě uvedených léků je třeba uvést lékárničku pro první pomoc:

 • Chlorhexidin pro ošetření škrábanců, ran, rukou.
 • Amoniak (nutný v případě mdloby).
 • Pro zranění a poranění bude zapotřebí elastická bandáž, baktericidní náplast, peroxid vodíku, roztok brilantní zelené barvy..

Sbírat lékárničku pro těhotnou ženu nebo kupovat léky, pokud je to nutné, je jen na vás. Možná bude devět měsíců bezchybně plynout a drogy nebudou potřeba. Dávejte pozor na své zdraví, pokud se objeví příznaky nemoci, poraďte se s lékařem: absence léčby během těhotenství je nebezpečnější než účinky tablet na těle dítěte.

Pozornost! Účelem tohoto článku je seznámit vás s potřebnými léky a nenahrazuje rady lékaře. Těhotenství - v kritickém období musí být všechny léky užívány podle pokynů lékaře.

7 léků, které musíte vzít s sebou na dovolenou na moři, na cestách nebo v zahraničí

Zveřejněno uživatelem Evdokimenko dne 12.01.2019 · Aktualizováno dne 3/20/2020

Je čas na letní prázdniny a dlouhé školní prázdniny.

Mnoho lidí, kteří plánují dovolenou, bez ohledu na to, kam jde, v Rusku nebo v zahraničí, u moře nebo v zemi, opatrně sbírá lékárničku na výlet.

Ale dělají to sami, částečně náhodně. A ne vždy s sebou berou „správné“, potřebné léky. Proto v mnoha případech zůstávají bezbranní proti možným zdravotním potížím, které se mohou při výletu objevit..

Navíc, jak ukazuje smutná zkušenost, ani drahé zdravotní pojištění vás ne vždy zachrání před problémy - první pomoc není vždy poblíž. A kvalita této pomoci není všude na vrcholu. Ani v Evropě nejsou lékaři v žádném případě tak kvalifikovaní, jak bychom chtěli.

Když jsem šel do zahraničí, jednou jsem se o tom přesvědčil ve své vlastní kůži, ale nevzal jsem si s sebou lékárničku, spoléhám na drahé pojištění. Na této cestě jsem onemocněl. Nebudu se zabývat podrobnostmi, ale bylo to špatné. Jednoho dne jsem sotva přežil.

Proto jsem se rozhodl s vámi podělit o své tipy, jaké léky si vzít s sebou na dovolenou, na dovolenou nebo do zahraničí.

Na výlet je vhodné vzít s sebou pouze 7 relativně levných léků, které pokryjí 90% potenciálních problémů nebo nebezpečných situací.

Ještě jednou zdůrazňuji - těchto 7 léků vám ušetří na cestě od většiny vašich zdravotních problémů.

Zde je seznam správných léků. Všechny ceny uvádí stav lékáren v Moskvě za červen 2016. Evdokimenko zkontroloval osobně - šel a koupil vše pro napsání článku a natáčení videa)))

Budeme analyzovat možné nepříjemné situace a léky, abychom je neutralizovali podle frekvence případů a potenciálního nebezpečí.

Případ č. 1. Alergie, těžké alergie, Quinckeho edém.

Alergie na jakékoli cestě se dějí velmi často. Ať už je to alergie na neobvyklá jídla nebo neobvyklé rostliny, kousnutí hmyzem a na teplém moři - pálení medúzy.

V takovém případě, jak víte, je nutné brát s sebou antialergické tablety.

Výběr alergických léků je nyní obrovský. Hlavní věcí je vědět, zda způsobují ospalost nebo ne..

Antialergická léčiva nové generace nezpůsobují ospalost. Zdá se, že je to hezké. Ale obecně jsou tyto léky méně účinné.

Ale staré dobré „ospalé“ drogy odstraňují téměř jakoukoli alergii. Dokonce kritické, jako je Quinckeho edém.

A zpravidla dobře zvládají pouze jeden typ alergie. Například pouze u alergické rýmy (rýma) nebo, například, s kožními alergiemi.

Pomáhají také s kousnutím hmyzem, někdy - dokonce i s popáleninami z hořící medúzy.

A nej neočekávanější - stále ještě částečně zmírňují zánět během spálení sluncem!

Doporučuji tedy vzít s sebou na cestu starý osvědčený a levný Suprastin nebo Tavegil. Nebo Fenkarol - dnes ho miluji nejvíc.

Cena těchto pilulek je od 100 do 200 rublů.

* Kromě toho můžete brát: pokud jíte v exotických horkých zemích, je vhodné brát s sebou hormonální tablety - prednison nebo metipred.

Tyto léky mohou zachránit váš život při extrémně závažných alergiích, a to i v případě napadení nebezpečnými medúzy, které se vyskytují v mnoha teplých mořích a oceánech..

Případ č. 2. Otrava jídlem nebo alkoholem.

Otrava na dovolené není vůbec obtížná. Zejména na horkých místech - na stejném Krymu, v Soči a zejména v exotických horkých zemích. Rozumíte - neobvyklé jídlo, neobvyklá voda. Mimochodem sem také zahrneme otravu alkoholem..

Z tohoto důvodu je nezbytné, aby došlo k otravě.

Doporučuji Polyphepan nebo Enterosgel - jedná se o vylepšené analogy aktivního uhlí. Tyto léky jsou velmi, dobře, jen velmi dobrou pomocí při otravě jídlem. Pomáhají také vyrovnat se s intoxikací alkoholem.!

Polyphepan je z mého pohledu silnější. Ale je to bez chuti, jako je jíst Zemi. A velmi velký, celkový balíček.

Enterosgel, možná trochu slabší. Ale jedná rychleji. I když to stojí mnohem víc než polyfepan.

Je důležité vědět, že v zahraničí je téměř nemožné koupit tyto drogy. Proto je nutné vzít je na cestu do zahraničí.

Berte tyto léky podle pokynů na obalu. Působí rychle - účinek je obvykle patrný téměř okamžitě, maximálně za hodinu nebo dvě. Pro úplnou úlevu od otravy stačí v naprosté většině případů vzít polyfepan nebo enterosgel 1-2 nebo maximálně 3 dny.

Polyphepan. Cena je asi 100 rublů.

Enterosgel. Cena je 300-350 rublů. Ačkoli některé lékárny dokážou prodat za 750-800 rublů. Buďte ostražití, soudruzi)))

* Volitelné. Na moři, zejména v exotických horkých zemích, v Indii, Thajsku a dočasně pozastaveném ve hře v Egyptě a Turecku, se často vyskytují extrémně závažné otravy a toxické infekce způsobené potravinami. K nim dochází při horečce, silném zvracení a průjmech.

V tomto případě je vhodné vzít s sebou do horké země střevní antibiotika, která nejsou absorbována do krve.

Toto je sulgin nebo ftalazol. Jejich cena je jen asi 30 rublů.

Vedlejší účinky při správném použití mají jen velmi málo. Téměř nikdy se nestane. Stačí pít více a postupujte podle pokynů k použití.

Sulgin nebo ftalazol, tablety obvykle mají dávku 0,5 g.

Pravidla pro použití sulginu nebo ftalazolu při akutních střevních infekcích:

Dospělí potřebují užívat 1 gram drogy najednou. To znamená, že 2 tablety s dávkou 0,5 g (500 mg).

Mnohonásobnost použití: 1. den - až 6krát, 2. a 3. den - až 5krát, 4. den - 4krát, 5. den - 3krát denně. Průběh léčby je maximálně 5-7 dní.

Děti do 3 let - 200 mg na 1 kg tělesné hmotnosti denně, ve 3 dávkách po dobu 5-7 dnů; děti od 3 let - 400-750 mg (v závislosti na věku a hmotnosti) až 3-4krát denně po dobu 5-7 dnů.

Případ č. 3. Bolest z modřin, podvrtnutí, sevření svalů. Bolesti zad a krku.

Bolest z různých modřin, podvrtnutí, svírání. Tyto potíže často čekají na rekreanty při sportovních hrách nebo při aktivní zábavě či turistice v horách.

V tomto případě bereme s sebou protizánětlivé tablety: Nimulid, Ibuprofen nebo Diclofenac.

Cena - od 50 do 200 rublů. I když je to žádoucí, najdete jejich analoga mnohokrát dražší. To však nemusíte dělat - jména jsou různá, ale tablety jsou stejné, pouze dražší. )))

Stejné léky pomáhají s bederními bolestmi zad nebo cervikální myozitidou. To znamená, že s akutní bolestí v zádech nebo na krku, což také není neobvyklé na dovolené.

Zvědavý! Protizánětlivé tablety - nimulid, ibuprofen, diklofenak - dobře pomáhejte s popálením! A to je přirozené, protože popálení je ve skutečnosti také zánět.

Ale! Pokud užíváte protizánětlivé tablety, zkuste už jít ven na slunce, v žádném případě se neopalovat! Spalujte ve dvou počtech a ani si toho nevšimněte.

Případ č. 4. Otevřené rány, poranění nebo otěry.

Různé otevřené rány, řezy nebo otěry na dovolené jsou běžné!

V tomto případě je první věc, kterou musíte důkladně opláchnout ranou, otěrem nebo řezem, abyste se vyhnuli infekci s čím? - Samozřejmě, peroxid vodíku. Nebo chlorhexidin. A teprve potom aplikujte obvaz.

Poznámka Dr. Evdokimenko. Peroxid vodíku i chlorhexidin je obtížné koupit v zahraničí. Pokud jedete do zahraničí, nezapomeňte do cestovní sady vložit jeden z těchto dvou prostředků. Do země však musí také vzít.

Peroxid vodíku. Cena - až 20 rublů

Chlorhexidin je dezinfekční roztok. Cena - až 20 rublů.

Je důležité to vědět! Není nutné brát obvyklý jód a brilantní zelenou - jsou užitečné pouze pro ošetření povrchových oděr a nejsou vhodné pro ošetření hlubokých ran nebo řezů..

V každém případě se peroxid vodíku i chlorhexidin vyrovná s možnou infekcí mnohem lépe..

Případ č. 5. Mořská voda v uších.

Při plavání v moři se voda může dostat do vašich uší. To často vede k silné bolesti v uchu..

Různé weby na internetu vám poradí, jak se s touto metlou vypořádat různými šílenými způsoby - vštěpováním antiseptických kapek, užíváním antibiotik, léků proti bolesti a jiných senilit.

Nejvíc se mi líbila rada na jednom z webů: „Pokud můžete dostat vodu do ucha, neplavte ani se nepokoušejte potápět.“ Moudrá rada, co? Legrační.

Ve skutečnosti je zvládnutí problému velmi snadné. Roztok se jmenuje Boric Alcohol..

Nakloňte hlavu tak, aby ucho, do kterého se voda dostala, bylo nahoře a kapejte do ní několik kapek boritého alkoholu. Držte hlavu v této poloze po dobu 20-30 sekund.

Nebo jemně vložte do ucha vatový tampon navlhčený alkoholem boru. Držte ho v uchu na půl minuty. Tento postup velmi rychle pomáhá. V případě potřeby lze tento postup během dne znovu opakovat..

Účinnost této metody je vysvětlena skutečností, že se voda, společně s alkoholem boritým, rychle odpařuje.

Borický alkohol. Bereme to jistě k moři! Zejména v zahraničí - tam je téměř nemožné koupit.

Cena - až 20 rublů

Případ č. 6. Zánět oka.

Oční zánět se může stát na dovolené od všeho - vaše oči jsou otírány ne příliš čistými rukama, voda přicházela z vašich očí z ne příliš čisté nádrže nebo zrnka písku letěla na pláži. Existuje mnoho možností.

Nejlepší řešení v tomto případě je samozřejmě návštěva optometristy..

Ale co když už taková příležitost neexistuje? Vyplachování očí čajem, jak to říkají babičky? Pravděpodobně také možnost.

Ale i když jste si umyli oči čajem, nebo pokud jste to v případě zánětu očí nepřidali, nejprve do očí přidejte sulfacyl sodný. Lidé - albucidní.

A při první příležitosti pak běžte k oftalmologovi - oční zánět není vtip, nelimitujte se!

Ale jistě vložte sulfacyl sodný do lékovky.

Sulfacyl sodný. Cena - až 100 rublů

Případ č. 7. Infarkt.

Nakonec jsem nechal nejzávažnější. Infarkt.

K infarktu na dovolené může dojít kdokoli. Obzvláště pokud teplo, alkohol, a pak ještě ponořit do studeného moře.

Validol se dodává ve standardních lékárničkách, které se prodávají v lékárnách. Musíte však pochopit, že validol je slabý lék. A v případě resuscitace, nutnosti zachránit svůj vlastní život nebo život někoho jiného, ​​validol pravděpodobně nepomůže.

Potřebujete tabletu nitroglycerinu. Naléhavě se pod jazyk!

Ještě lepší je, pokud máte Nitrospray ve své lékovce.

K zastavení akutního infarktu se při prvních příznacích aplikuje na jazyk nebo pod jazyk 400-800 mcg (1–2 dávky) nitrospray. Dělají to na pozadí zadržování dechu. Akce pro infarkt je ve většině případů (ale ne vždy) velmi rychlá! Za minutu nebo dvě to bude snazší.

Interval mezi opakovanými dávkami Nitrospray by měl být alespoň 30 sekund. Pokud je to nutné, je léčivo znovu podáváno v 5 minutových intervalech, ale ne více než 3 dávky za 15 minut.

Nitroglycerin. Cena - až 20 rublů

Nitrospray. Cena - asi 120 rublů

Celková cena lékárničky na dovolené se pohybovala od 450 rublů do 950 rublů v závislosti na tom, zda si v lékárně kupujete levné nebo drahé analogy léčiv..

Důležité, důležité, důležité! Muži, pokud používáte Viagra, Cialis, Levitra a podobné prostředky ke zvýšení potence, nikdy byste neměli užívat nitroglycerin a nitrospray..

Upozorněte lékaře, který vám podá nitroglycerin, že jste užíval léky „mužské síly“ - jejich kombinace s nitroglyceriny může být poslední věcí, kterou se ve svém životě snažíte vzít!

dodatečně.

Můžete si vzít lék na spálení s sebou na moři. Jeden z nejlepších - Panthenol.

Ale uvedení do lékovky není nutné. Přesto to není nouzový nástroj. Kromě toho lze panthenol nebo jeho analogy koupit v téměř jakékoli lékárně v kterékoli zemi. Stačí vědět a vzpomenout si na něj. Pokud něco - jděte a kupte na místě.

Tyto informace prosím sdílejte se svými příbuznými a přáteli. Tyto informace jim mohou zachránit zdraví a chránit je před mnoha problémy.!

Články O Neplodnosti