Hlavní Testy

Antihistaminika pro kojení

Alergie během kojení jsou běžné. Malátnost se projevuje různými způsoby - od vyrážek na kůži až po přetrvávající nachlazení. Vzhledem k prvním příznakům alergické reakce je nutné brát drogy. Vývoj alergií ohrožuje výskyt angioedému, který může vést k úmrtí. Proto je nesmírně důležité zvolit antihistaminika s GV, která zmírní příznaky, nepoškodí dítě.

Poporodní alergie: příčiny, příznaky

Hlavní příčinou nástupu nemoci v období hepatitidy B je oslabený imunitní systém. Porod, následné kojení - zátěž, na kterou není připraven každý organismus.

Na poznámku! I když žena před narozením neměla alergickou reakci, může se během období hepatitidy B objevit imunitní odpověď na alergeny..

Projevy nemoci často způsobují zcela neškodné látky, jídlo nebo kousnutí hmyzem. Z tohoto důvodu se ženám doporučuje, aby v průběhu laktace vyzkoušely nové produkty opatrně..

Projevy alergické reakce zahrnují následující:

 • kopřivka;
 • zánět kůže;
 • hořící;
 • svědění
 • rýma, kašel;
 • astmatické reakce.

Pokud máte během kojení potíže spojené se stavem kůže, sliznic krku nebo nosu, je třeba vyhledat pomoc lékaře, provést vyšetření.

Jak a jak zacházet s alergiemi při laktaci

Jako hlavní fáze léčby lze rozlišovat následující:

 • prevence nebo snížení účinku alergenů;
 • eliminace projevů alergické reakce.

V prvním případě má vykonávat činnosti související se změnami výživy, životních podmínek a zvýšenou imunitou. Ve druhém ovlivňují objem produkovaného histaminu, což vede ke snížení zánětlivých procesů. Z tohoto důvodu se většina antialergických léčivých přípravků nazývá antihistaminika. Během laktace však nejsou povoleny všechny..

Na poznámku! Pokud se žena během krmení dítěte nemůže vyhnout kontaktu s alergeny, je nutné zvolit spolu s ošetřujícím lékařem bezpečné zdravotnické prostředky.

Lékaři obvykle doporučují změnu léků, pokud se antialergický účinek neobjeví do 2 dnů..

Byly vyvinuty 2 hlavní generace těchto léků. Fondy, které byly vytvořeny před desítkami let, jsou obvykle přiřazeny první generaci. Jejich vlastnosti byly podrobně studovány, takže tyto léky se také nazývají klasické. Mají silný uklidňující účinek. Tyto prostředky by měly být použity opatrně, pokud je třeba věnovat pozornost každodenním úkolům..

Pozornost! Tablety, masti nebo kapky, v závislosti na formě uvolňování léku, mohou nepříznivě ovlivnit sliznice a vysušit je, proto není možné užívat antihistaminika s bronchitidou, laryngitidou.

Nejmodernější léky nemohou vyvolat ospalost a také nemají výrazné vedlejší účinky. Při kojení se doporučují léky druhé generace. Proto by mělo být podrobněji zváženo, jaké druhy antihistaminik jsou možné.

Antihistaminika první generace

Všechny léky s antihistaminickým účinkem lze rozdělit do několika skupin. První z nich jsou léky první generace. Mají silný uklidňující účinek. Zároveň je jejich použití před spaním neúčinné, protože po 8 hodinách končí činnost hlavních složek. Kromě toho jsou tyto léky návykové s dlouhodobým užíváním..

Pozornost! Takové léky narušují spánek, srdeční funkce, ovlivňují nervový systém, narušují bariéru mezi oběhovým systémem a centrálním nervovým systémem.

Mezi nejznámější alergické léky patří:

 1. "Clemastine" - tento lék je přísně zakázán během kojení. Lék inhibuje produkci mléka, ovlivňuje psychiku dítěte (způsobuje jeho náladu, zhoršuje chuť k jídlu).
 2. Diprizin je blokátor histaminu. U HB se lék nedoporučuje.
 3. "Difenhydramin" je relativně bezpečný lék, který eliminuje příznaky všech typů alergií. Může být užíván na krátkou dobu v minimálních dávkách. Kromě toho by věk dítěte měl být více než dva měsíce a hmotnost by měla odpovídat věku. Droga váže histamin, který se nachází v mléce ve velkém množství.

Před výběrem jakéhokoli léku byste se měli poradit s lékařem. Samoléčení během kojení je nepřijatelné.

Antihistaminika druhé generace

Antihistaminika s hepatitidou typu B druhé generace tolik neovlivňují nervový systém. Takové prostředky nezpůsobují přílišnou závislost, neovlivňují fungování jater, kardiovaskulárního systému.

Mezi antihistaminika lze rozlišit:

 1. „Cetirizin“ je schválený lék, který lze použít i po dlouhou dobu. Histamin se váže na sérum bez pronikání mléka.
 2. „Loratadin“ - blokátor histaminu, účinně eliminuje příznaky. Při kojení je povoleno používat.
 3. "Terfenadin" je antagonista histaminu. Bezpečné pro hepatitidu B, ale pouze pro krátkodobé použití.

Mezi léky s opatrností povolené vzít "Claritin", "Ebastin", "Akrivastin".

Komplexní přístup k léčbě

Léčba by neměla pouze potlačovat příznaky. Integrovaný přístup může pomoci eliminovat nejen vnější projevy, ale i alergii samotnou. Měly by se zvážit všechny rysy těla, proto se zbavení nemoci může provést pouze pod dohledem lékaře.

Specialista může předepsat testy, identifikovat alergeny, dočasně vyloučit kontakt s nimi. Kromě antihistaminik je také předepisována speciální strava, která bere v úvahu potřebu kojící matky pro všechny potřebné vitamíny, stopové prvky.

Alergie u matky: je možné krmit dítě mateřským mlékem?

Všichni lékaři se shodují v názoru, že s alergiemi nemůžete kojení přerušit. I když se trochu histaminu dostane do mléka, jeho účinek na výskyt alergické reakce u dítěte není prokázán, takže můžete dítě i nadále krmit..

Lékaři věří, že taková predispozice je zděděna. Hlavní věcí je používání bezpečných drog, sledování zdraví dítěte. Pokud se na kůži kojícího dítěte objeví vyrážky, existuje úzkost, odmítnutí jídla nebo problémy se zažívacím traktem, léky by měly být okamžitě zrušeny, poraďte se se svým lékařem. Můžete také získat pomoc od konzultantů AKEV.

Vliv antialergik na dítě

Mezi vedlejšími účinky u matky i dítěte lze detekovat následující:

 • ospalost, slabost;
 • bolesti hlavy;
 • snížení koncentrace;
 • suchá ústa
 • zrakové postižení;
 • zvýšené nervové rozrušení;
 • bronchospasmus.

Aby se zabránilo těmto vedlejším účinkům, je nutné provádět ošetření pouze pod stálým dohledem lékaře. Je přísně zakázáno užívat jakékoli léky bez konzultace s odborníkem. Pokud z nějakého důvodu musíte pít léky, které nejsou kompatibilní s HB, doporučuje se po léčbě léčit mléko, aby pokračovalo v krmení.

Prevence alergie na kojení

Hlavní podmínkou pro snížení rizika takové reakce je minimalizovat kontakt s alergeny..

I když žena neměla alergii před těhotenstvím, musíte být opatrní při výběru potravin, kosmetiky, domácích chemikálií.

Musíte si také uvědomit, že některé potraviny způsobují zkřížené alergie - tělo reaguje na různé sloučeniny stejně.

 • jedna skupina alergenů zahrnuje slunečnicové výrobky - olej, slunečnicová semínka, halva;
 • březový pyl způsobuje zkříženou reakci s bramborami, jablky, švestkami, rajčaty;
 • alergická reakce na pelyňku je totožná s reakcí na med, citrusové plody;
 • alergie na pyl obilovin je často kombinována s alergií na samotné obiloviny.

Je lepší zvolit domácí chemikálie určené pro děti - je hypoalergenní a nepoškodí matku ani dítě. Při kojení je lepší odmítnout exotická jídla, ovoce, mořské plody..

Co si můžete vzít z alergie na kojící matku: přehled antihistaminik a kojení

Alergie se často projevují rychle a její první příznaky se neočekávaně rozvíjejí. S tendencí k projevům takových příznaků je přítomnost antihistaminik v lékovce povinná. Kromě toho se po těhotenství mohou alergické reakce náhle zhoršit - proces porodu dítěte a porodu je pro tělo velkým stresem, alergie u kojící matky se může objevit kdykoli.

ZAJÍMAVOST: návod k použití těhotenského testu "Clearblue Easy" a popis dalších odrůd

Obecná doporučení pro použití jakýchkoli léků

Měl bych říct, že užívání téměř jakéhokoli léku je během kojení nežádoucí? V každé pilulce je samostatný sloupec věnovaný mechanismu použití během těhotenství a kojení
A to v první řadě znamená, že ošetřující žena, která užívá určité pilulky, by měla těmto informacím věnovat primární pozornost. Zároveň stojí za zmínku, že na mnoha moderních lécích neexistují zcela žádné informace o jejich použití během těhotenství a kojení.

To je zaprvé kvůli nedostatečné znalosti léku a jeho mechanismu pronikání do mateřského mléka.

Míra vlivu jakéhokoli léku na tělo novorozence je nicméně určena následujícími faktory:

 • Stupeň toxicity samotného léčiva.
 • Množství účinné látky přijaté do těla dítěte spolu s mateřským mlékem.
 • Vlastnosti účinku léku na neformované orgány novorozence.
 • Období úplného odstranění léčiva z těla dítěte (tento faktor závisí na tvorbě jater a ledvin dítěte, jakož i na stupni zralosti enzymových systémů).
 • Individuální citlivost dítěte na lék a riziko alergických reakcí přímo u novorozence.

V některých případech (se zvláště závažnou alergií u kojící ženy) je nutné brát poměrně silné léky, které se během těhotenství a kojení nedoporučují. V takovém případě by matka měla při léčbě alergií přirozeně zastavit své dítě na chvíli. Zároveň je však nutné mléko pravidelně udržovat, aby se udržela jeho produkce.

Prevence

Aby ženy neměly znovu alergickou reakci a nevyloučily používání antihistaminik během kojení, musí se ženy řídit preventivními opatřeními:

 • sledovat výživu, vyhýbat se alergenovým výrobkům a potravinám, které obsahují konzervanty, barviva, potravinářské přídatné látky;
 • zbavte se koberců, plyšových hraček - všeho, co sbírá prach;
 • nezneužívejte kosmetické a sprchové výrobky - dříve známé domácí chemikálie mohou také způsobit podráždění.

Pokud se u ženy během laktace vyskytne alergická reakce, neměli byste se bát použití antihistaminik. Používáte-li schválené léky druhé generace a výše, nedojde k poškození dítěte. V nepřítomnosti těchto léčivých přípravků a nutnosti používat škodlivější léky je třeba mléko vyjmout a pokračovat v krmení i po odstranění léčiva z těla. Přesto, že dítě dostane malé množství, je lepší se zdržet krmení.

Formy laktační alergie

Alergie v kojící matce mají mnoho podob. Existují tři hlavní typy reakcí:

Existují lokální a obecné alergické příznaky. První zahrnuje alergii:

 • rýma;
 • dermatitida;
 • zánět spojivek;
 • otitis;
 • bronchiální křeč;
 • kopřivka, ekzém.

Společným příznakem je komplex několika místních. Pokud se objeví první příznaky kterékoli z těchto reakcí, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře. Pokud počkáte, až alergie zmizí sama, můžete počkat na vážné zhoršení, až do výskytu Quinckeho otoku a smrti..

Dermatitida, neurodermatitida

Dermatitida a neurodermatitida jsou jedním z příznaků alergie při laktaci. Vznikají jako reakce na toxiny nahromaděné v těle - v důsledku porušení zažívacího traktu, potravinových alergií, dysbiózy nebo podvýživy.
Příznaky alergické dermatitidy u kojící matky jsou zarudnutí, suchost a peeling kůže, někdy doprovázené svěděním. Na tváři, krku, pažích, dlaních se objevuje vyrážka (méně často na nohou a hýždě).

Někdy je tato vyrážka podobná mladistvým pupínkům na tváři. Takže, když se objeví, měli byste být opatrní - možná je to špatný příznak.

Senná rýma

Senná rýma se nazývá sezónní rýma, alergická reakce na faktory prostředí. Často se vyskytuje u HS, když je tělo oslabeno, a je obvykle připevněno k prameni, když stromy a byliny začínají rozkvétat a naplňovat vzduch pylem.
Příznaky senné rýmy jsou jako běžné nachlazení - nosní kongesce, pálení v krku, někdy zánět spojivek, suchý kašel. Mohou se vyznačovat nedostatkem teploty a zvýšenými známkami po dlouhém pobytu na čerstvém vzduchu nebo dokonce uvnitř, ale s otevřenými okny.

Alergická rýma

Alergická rýma podle popisu je velmi podobná senné rýmě, ale nemá sezónnost. Rýma se může objevit kdykoli v roce jako reakce na prach, chlupy, plísně atd..

Samotná rýma může být doprovázena dalšími příznaky:

 • ucpaný nos a uši;
 • čirý, vodnatý nebo mukózní výboj;
 • svědění nosu, neustálé kýchání;
 • snížení vůně a citlivosti chuťových pohárků.

Kromě toho může alergická rýma ovlivnit oči - zčervenají a jsou vodnaté.

Bronchiální astma

Bronchiální astma jako alergická reakce se může objevit s genetickou predispozicí, nadváhou nebo hormonálními změnami v těle. Hormonální nárůsty jsou to, s čím se musí kojící matky vypořádat, a právě oni způsobují atopické astma. A také - nadměrný fyzický a emoční stres, známý také každé matce. Astma se také může vyvinout jako komplikace po akutních respiračních virových infekcích nebo jiných respiračních onemocněních..

Příznaky astmatu jsou rozpoznatelné:

 • dušnost, potíže s dýcháním;
 • hrudka v oblasti hrudníku;
 • pískání při dýchání;
 • pocit nedostatku kyslíku;
 • suchý kašel.

Každý z těchto příznaků by měl být příležitostí věnovat pozornost vašemu zdraví. Vyvíjí se postupně a dosahuje vrcholu večer nebo ráno, po kterém dojde k útoku.

Toto je velmi závažné onemocnění, mělo by být léčeno alergologem..

Quinckeho edém

Quinckeho edém je závažná forma alergie, která je velmi život ohrožující. Stejně jako jiné formy se vyvíjí v důsledku přecitlivělosti na alergeny obsažené v potravě nebo ve vzduchu. Vyznačuje se otokem obličeje a krku, který postupně přechází do hrtanu a narušuje dýchání. Pokud není nezbytná pomoc poskytnuta včas, je možná smrt. Proto musí kojící matka okamžitě vyhledat pomoc při otoku víček, rtů, obličeje jako celku.

Povaha projevů

Projevy alergií při laktaci mohou být obecné a lokální. Ty se projevují ve formě alergické rýmy, zánět spojivky, bronchospasmus, zánět středního ucha, kožní vyrážky ve formě dermatitidy a ekzému. Mějte na paměti následující:

 1. Alergická rýma se projevuje otokem, zarudnutím, kýcháním, nazální kongescí, množstvím průhledných výtoků.
 2. Alergická konjunktivitida je charakterizována slzami, hyperémií spojivky, svěděním a pálením očí.
 3. Bronchiální křeč - zúžení průdušek, pocit zadušení, potíže s dýcháním a sípavý výdech.
 4. U zánětu středního ucha dochází k ucpání uší a otoku uší.
 5. Alergická dermatitida - červené skvrny, svědění, puchýře na kterékoli části těla a sliznice. Vyrážky v kojící matce jsou často lokalizovány na břiše, pažích, krku. V 60% případů alergií mají matky stejné příznaky u svých dětí - jedná se nejčastěji o dědičnou predispozici.

Kromě toho neustálé silné svědění způsobuje nervozitu, poruchy spánku. Kožní projevy (kopřivka) mohou být akutní a chronické. První forma je okamžitá reakce těla na alergen. Trvá od 2 hodin do 2 dnů.

Chronické alergie jsou podobné vlnám. V tomto případě se všechny akutní příznaky pravidelně opakují. Léčení je obtížné, protože přetrvává obecná senzibilizace a pokud je reakce na jeden podnět eliminována, může nastat alergie na druhý. Kromě toho samotná reakce může být mírná nebo těžká. V prvním případě je rýma, zarudnutí víček a spojivky, v některých oblastech je zaznamenána mírná vyrážka.

To je důsledek šíření kopřivky na sliznice, zatímco se ucpání vyvíjí, otok hrtanu vede ke zúžení dýchacích cest. Pacient ztrácí vědomí a má kolaps. Příznaky alergií jsou vždy prchavé a takové ženy by měly mít v hrudi léku antihistaminika. Je nemožné předvídat, jak tentokrát alergie zmizí..

Projevy mohou být respirační, gastrointestinální a kožní. Musíte si proto pamatovat následující:

 1. Respirační - obvykle se vyvíjejí na malých alergenech, jako je pyl, prach. V nose je silné svědění, bohatá vodnatá rýma, kýchací útoky, suchý kašel. Symptomy se objevují okamžitě, najednou, mohou být sezónní nebo trvalé ve formě astmatu a celoroční rýmy. Na rozdíl od SARS neexistuje teplota s takovou rýmou. Pokud se vyvine hrtanový edém (Quincke), jedná se o nouzovou situaci s resuscitací.
 2. Gastrointestinální projevy - vyskytují se na produktech. Trávení ve formě křečů, zvracení a dokonce i střevního krvácení je narušeno.
 3. Projevy kůže - vyrážka, lze pozorovat jak u matky, tak u dítěte. Pokud je alergen nalezen v mateřském mléce, bude mít dítě vyrážku na těle, seboroické krusty na hlavě, vyrážku z plenek i při dobré péči. Může se vyvinout atopická dermatitida. Alergie pro takové matky mohou být léčeny doma. Nezbytné jsou: dieta s nízkým obsahem sacharidů a užívání antihistaminik (AHP). Alergie sama nezmizí.

Druhy antihistaminů a kompatibilita s laktací

V současné době existují 3 generace antihistaminik:

1. Příprava 1. generace. Mezi ně patří cyproheptadin, chifenadin, klemastin, suprastin, promethazin, diazolin, difenhydramin, diprazin.

Všechny mají sedativní vlastnosti a způsobují ospalost, srdeční arytmie, pronikají hematoencefalickou bariérou a ovlivňují nervový systém..

Příručka e-lactancia.org Drug and Drug Compatibility Handbook zkoumala účinky následujících antihistaminik na dítě a kojící matku:

 • Clemastin - vysoké riziko (není kompatibilní s kojením), může inhibovat proces laktace, dítě pozorovalo inhibici, podrážděnost a slzavost, odmítnutí hrudníku;
 • Diprazin - vysoké riziko, je možná jedna dávka (například před operací nebo v případě nouzové péče), příjem po dlouhou dobu není kompatibilní s kojením;
 • Difenhydramin je nízkým rizikem, může být použit v malých dávkách a po krátkou dobu, pokud je dítě starší než 1 měsíc a dlouhodobé, díky vysoké vazebné schopnosti vázat se na plazmatické proteiny lehce proniká do mateřského mléka;
 • Cyproheptadin, Chifenadin, Suprastin, Promethazine, Diazolin - žádné studie.

2. Přípravy 2 generací. Loratadin, Astemizol, Cetirizin, Akrivastin, Terfenadin, Ebastin, Azelastin. Výhody - jednorázová dávka denně, žádný účinek na kardiovaskulární systém, nezpůsobuje zvýšenou ospalost, můžete si vzít dlouhou dobu.

Cetirizin (obchodní názvy Alerza, Zirtek, Letizen, Zincet, Zodak, Cetrin atd.) - kompatibilní s kojením; během léčby kojící matky po dobu jednoho měsíce nebyly zjištěny žádné krátkodobé a dlouhodobé vedlejší účinky kvůli vysoké schopnosti vázat se na plazmatické proteiny do mateřského mléka je nepravděpodobné; Loratadin (obchodní názvy Alerpriv, Clallergin, Clargothil, Claritin, Lominal, Loratadin atd.) - podle Americké akademie pediatrů a Britské imunologické a alergologické společnosti je to kompatibilní s kojením, nedošlo k vedlejším účinkům u kojící matky a dítěte, vylučuje se do mateřského mléka ve stopových množstvích; Terfenadin - nízké riziko, lze použít krátce k léčbě, s opatrností u srdečních arytmií, u kojených dětí bylo zaznamenáno podráždění; Akrivastin, Ebastin - jsou nízkorizikové léky.

3. Přípravy 3 generací. Levocetirizin, fexofenadin, desloratadin, sechifenadin. Metabolity druhé generace se zvýšenou účinností. Stejně jako léky 2. generace mají minimální počet vedlejších účinků, postrádají kardiotoxické účinky.

Levocetirizin - nízké riziko léku, podmíněně kompatibilní s kojením, lze brát s opatrností a sledovat reakci dítěte; Desloratadin, fexofenadin podle referenční příručky e-laktancia jsou kompatibilní s kojením - účinné látky se vylučují do mateřského mléka ve stopových množstvích, při léčbě kojící matky a dítěte nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky.

Dávkování a podávání

Tablety Zodak se musí užívat bez žvýkání. Děti starší 12 let a dospělí by měli užívat 10 mg denně.

Děti od 6 do 12 let - asi 5 mg 2 r / s nebo 10 mg jednou.

Zodak perorální kapky pro děti starší 12 let a dospělí používají 10 mg nebo 20 kapek r / s.

V pediatrické praxi děti od jednoho roku do 2 let užívají 5 kapek nebo 2,5 mg léku dvakrát denně, od 2 do 6 let užívají 2,5 mg nebo 5 kapek 2 r / s, jednorázovou dávku 5 mg nebo 10 mg r / s, od 6 do 12 let - asi 5 mg nebo 10 kapek 2 r / s, je možná jedna dávka 20 kapek nebo 10 mg.

Zodak sirup pro děti po 12 letech a dospělí si mohou vzít 2 odměřené lžíce nebo 10 mg jeden r / s.

Děti od 1 do 2 let brát? odměrka nebo 2,5 mg 2 r / s, od 2 do 6 let - pro? zda je odměrná lžíce 2,5 mg sirupu 2 r / s, možná jedna dávka 5 mg praku, od 6 do 12 let - 1 odměrná lžíce nebo 5 mg sirupu 2 r / s, je možná jedna dávka 10 mg.

Co jiného lze udělat pro zlepšení stavu?

U lidí trpících těžkou alergií někdy odborníci doporučují změnit místo pobytu. To platí zejména pro obyvatele vysoce znečištěných megacit. Plísně představují velké nebezpečí rozvoje mnoha nemocí, včetně alergických. Při prvních projevech musí být odstraněna.

Výlety do moře posilují imunitu, což je dobrá prevence nemoci

Pokud i přes všechna preventivní opatření žena trpí alergickými reakcemi, nelze se vyhnout lékům

Věřte svému lékaři a jeho radám. Neošetřujte nemoc sami.

23. prosince, 13:21 • Alergie. Jaký lék mohu vzít alespoň jednou?.. Alergie na kojící matku. Dívky, pomozte! Přejděte do sekce Alergie pro kojící matky. -. jsou velmi efektivní a velmi bezpečné pro dítě a pro matku, když. Jak vzít lék kojící matce, zda to ovlivní. Před léčbou alergií přípravkem Suprastin musíte identifikovat. Skutečnou katastrofou může být alergie na kojící matku. Proč se alergie objevuje po porodu a jak ji léčit - řekneme v tomto článku. A u kojících matek imunita přirozeně klesá, stres, únava, nedostatek spánku. Alergická onemocnění kojících matek je komplikována skutečností, že. 14 08 - Pouze lékař může předepsat alergický lék kojícím matkám. Nezávisle si vezměte pilulky pro sebe v žádném případě. Alergie v léčbě kojící matky. Alergie v kojící matce. Chronické alergické příznaky způsobují mnoho nepříjemností a problémů, zejména. Jak jíst kojící matku, aby dítě nemělo alergie Více nedávno. U alergií na léky je třeba udělat první. Alergická onemocnění u kojících matek komplikuje skutečnost, že daleko. Ať i hlavní aktivní složky těchto léků. Přejděte do sekce Antialergická léčiva pro ženy v pozici a. - Nastávající matky mají alergická onemocnění. léky a být si jistý. Před 3 dny - Co dělat s kojící matkou s alergiemi po porodu s HB :. Loratadine, Clarotadine - to jsou také nejlepší alergické léky na. Jaké antihistaminika jsou k dispozici pro alergie při kojení. Příčiny alergií u kojící matky po porodu. Je to kompatibilní. Před užitím tohoto nebo tohoto léku se poraďte s lékařem. Tak. Aspirin a analgin nejsou vhodné pro kojící matky. (alergie na jídlo, senná rýma, bronchiální astma, samozřejmě alergická konjunktivitida, rinitida. Léčiva s krátkodobým účinkem jsou výhodnější. Jako matka s úspěšnými a dlouhodobými zkušenostmi s krmením mohu. Alergie u kojící matky je občasná, dočasná. Alergie na alergie je obvykle ovlivnit hlavního viníka příznaků 29 01 2020 - Léčba alergií během kojení, užívání alergických pilulek a jiných léků, Pomůže vám vybrat správný léčebný režim a označit jako bezpečné pro mléko dávky alergických léků, kojící matky nemohou. Pomůže vám vybrat správný léčebný režim a označit bezpečné dávky alergických léků pro kojení. Kojící matky nemohou. Alergie na potraviny u kojících matek: příznaky a diagnóza, příčiny onemocnění během kojení. Léčba a prevence nemoci Teď jsem teď a studuji na internetu nějaké léky a HS. Nedoporučuje se jmenovat Fenistil kojící matce během kojení. Začal jsem sezónní alergii: červené oči, strašlivě svědění. je lepší to udělat nebo zvážit výhody pro matku a poškození dítěte. Urtikárie u kojících matek může být malým problémem, ale v některých případech. Jedním z těchto problémů je alergie a její vzhled, jako je kopřivka. Byly vytvořeny léky, které zmírňují příznaky, ale nejsou vždy k dispozici. Bolest hlavy pro kojící matku: průvodce léky. Potřebuje léky, které udrží bolest a nepoškodí dítě.. výskyt vedlejších účinků u dítěte (alergie, uvolněná stolice atd.);. Alergie u kojící matky - co může a jak zacházet s alergií u matky, léky. 2020 | admin. Co dělat, když u kojících matek existuje alergie. Alergie v kojící matce jsou poměrně složitým problémem, kterým je. 26 08 - Alergie v kojící matce přináší nebezpečí, že neublíží zdraví. K velké radosti všech kojících matek to vědci zjistili. To je nutné, aby mohl doporučit lék. Nepropouští nejbezbrannější děti a jejich matky. Doktor Jak zacházet s kojící matkou - Dr. Komarovsky - Inter. Užívání léků během těhotenství a. Podle recenzí kojících matek je apilak pro laktaci platný. Je také vhodné zvolit jinou možnost pro zlepšení laktace, pokud ji máte

Vedlejší efekty

Seznam nežádoucích projevů je působivý, objevují se však pouze ve 1-2 případech ze 100 lidí.

Mezi nimi jsou nejčastější:

 • Přepracování, bolesti hlavy, touha spát;
 • Sucho v ústech, roubík, zánět nosní sliznice;
 • Poruchy zažívacího traktu, velmi zřídka při dlouhodobém používání, změny tělesné hmotnosti;
 • Porucha funkcí zrakového aparátu, nervový systém. Zřídka - bolest, krvácení do očí;
 • Vyrážka, svědění, pálení, kopřivka, angioedém;
 • Je velmi zřídka možné narušit fungování vnitřních orgánů a duševních poruch;
 • Poškozená chuť k jídlu nebo zvýšení nebo snížení;
 • Částečné narušení čichů a chutí;
 • Rektální krvácení, porušení urogenitálního systému;
 • Při častém používání se zvyšuje šance na rozvoj zubního kazu a citlivosti na gumu;
 • Snížená pozornost a deprese;
 • Velmi zřídka mají ženy sníženou sexuální touhu, vaginitidu, menstruační nepravidelnosti, bolest na hrudi.

Zodak nemá významný sedativní účinek, u některých pacientů se však vyskytují poruchy v přizpůsobení očí, sucho v ústech, potíže s močením, bolesti hlavy a závratě.

Jaké léky jsou přijatelné pro hepatitidu B??

Léčba nemoci, která je v naší době tak běžná, zahrnuje 3 důležité kroky:

 • eliminace alergenů;
 • potlačení příznaků;
 • užívání léků, které snižují tvorbu protilátek.

Kojení však omezuje standardní léčbu alergických projevů. Některé antihistaminika jsou přísně kontraindikovány. Je přípustné použít loratadin nebo flonidan. Ačkoli během laktace je to nežádoucí, ale v pokynech pro léčivo se uvádí, že v experimentální studii neměly průměrné dávky léčiva negativní účinek. Při vysokých dávkách toxické účinky.

Fenistil - lék na léčbu alergií, který lze použít i pro kojence. Nemá žádné kontraindikace pro použití u žen v období hepatitidy B. K dispozici ve formě kapek, tablet a gelu. Léčí alergické reakce způsobené ekzémem, kousnutím hmyzem. Zmírňuje svědění, slzení, otoky. U kopřivky se používá gel. Lék může způsobit ospalost, takže dávka se během dne snižuje a zvyšuje se před spaním..

Feniramin mohou také používat ženy během kojení. Dělají to však podle přísných indikací a dodržují dávkování předepsané odborníkem. Je indikován pro Quinckeho edém, svědění, dermatitidu různých etiologií, kopřivku, alergickou konjunktivitidu, neurodermatitidu.

Zyrtec je antihistaminikum, které je vhodné k léčbě alergických projevů u dětí od 6 měsíců. Proto je při kojení povoleno matce konzumovat. Lék lze zakoupit bez lékařského předpisu. Před přijetím je však nutná konzultace s lékařem. Mezi nežádoucí účinky se mohou objevit:

 • bolest hlavy (migréna);
 • závrať;
 • průjem;
 • ospalost;
 • menstruační nepravidelnosti.

Některé antihistaminika se používají jednou denně, takže matkám se doporučuje, aby před užitím léku exprimovaly mléko a přeskakovaly krmení, když koncentrace léku dosáhne maximální úrovně v mléce.

Předávkovat

Případy předávkování Zodakem se zaznamenávají několikrát. Jsou spojeny hlavně s příležitostným využitím velkého množství finančních prostředků..

V takových situacích je nutné:

 • Upozorněte svého lékaře na situaci nebo zavolejte sanitku;
 • Jako terapie se nejčastěji používá výplach žaludku a předepisuje se aktivní uhlí..

Možné příznaky předávkování Zodakem:

 • Porucha střev;
 • Poškozené vědomí;
 • Bolest hlavy;
 • Letargie;
 • Slabost;
 • Nadměrný klid;
 • Inhibovaná reakce;
 • Poruchy srdečního rytmu;
 • Zhoršené močení.

V případě předávkování přípravkem Zodak mají pacienti zvýšenou úzkost, závratě, rozšířené zornice, bolesti hlavy, zvýšenou podrážděnost, ospalost, třes, stupor, tachykardii, zadržování moči a průjem.

V případě předávkování lékem je indikováno jmenování symptomatické léčby a výplach žaludku. Hemodialýza je neúčinná.

Antihistaminika 2. generace pro kojení

Ve srovnání s jejich protějšky z první skupiny se vyznačují delší dobou působení a minimálním podílem vedlejších účinků. Tyto zahrnují:

 • Loratadin (v lékárnách jej lze nalézt také pod názvem Claritin, Alerpriv);
 • Cetirizin (aka Zirtek, Cetrin atd.);
 • Akrivastin;
 • Azelastin.

Tyto prostředky by měly být použity jednou denně a po dlouhou dobu. Neovlivňují srdeční rytmus, nenarušují průtok krve, jejich příjem nezpůsobuje ospalost. I přes jejich nižší toxicitu však mohou mít i nadále vedlejší účinky..

Loratadin je jedním z nejběžnějších antihistaminik. Lék neovlivňuje kardiovaskulární systém, nepůsobí rychle - první známky zlepšení budou patrné pouze 1-3 hodiny po podání. Celkově bude lék působit do 24 hodin.

Tento lék není návykový. Může to trvat dlouhou dobu (byly provedeny studie, ve kterých byl průběh podávání 28 dní a během tohoto období se účinnost nesnížila)

Loratadin přechází do mateřského mléka, proto je předepisován s opatrností

Cetirizin má silný antialergický účinek. Inhibuje zapojení buněk do zánětlivého procesu, zejména u eozinofilů. Lék je indikován k léčbě různých typů alergických reakcí, včetně bronchiálního astmatu, chronické kopřivky atd. Účinek léku nastává 20 minut po začátku podávání a trvá nejméně 24 hodin.

Cetirizin může pronikat do mateřského mléka v dostatečně vysoké koncentraci, v rozmezí 25–90% od jeho akumulace v krevní plazmě

Proto, ženy během laktace, je tento lék předepsán s opatrností

Akrivastin a azelastin během těhotenství a kojení jsou kontraindikovány.

Antihistaminika druhé generace během těhotenství jsou předepisována opatrně a mohou být užívána pouze na doporučení lékaře v souladu s uvedeným dávkováním..

Provozní princip

Zodak se aktivně používá jako lék na alergie..

Při požití dojde k následujícímu:

 • Blokuje šíření eozinofilů a sekrece mediátora;
 • Posiluje kapiláry a snižuje jejich propustnost;
 • Odstraňuje otoky tkání;
 • Odstraňuje svalové křeče;
 • Normalizuje stav kůže postiženou alergickou reakcí.

Po užití léku je účinná látka absorbována do gastrointestinálního traktu. Maximální absorpce je pozorována po 40-50 minutách.

Užitečné vlastnosti léku:

 • Má antihistaminika a antipruritická působení;
 • Má preventivní vlastnosti pro rozvoj alergických reakcí;
 • Zodak zůstává v těle po celý den, což mu umožňuje celou dobu blokovat alergeny;
 • Poločas Zodak z těla závisí na věku a pohybuje se od 3 do 24 hodin;
 • Antihistaminové vlastnosti léčiva jsou patrné po skončení léku po dobu dalších 72 hodin.

Výsledek užívání léku je patrný již v první hodině po užití léku a je také bezpečné vzít lék v několika cyklech za sebou.

Při současném podávání několika léků je třeba zvážit následující vlastnosti:

 • Upozorněte svého lékaře na další léky, které se užívají společně se Zodakem;
 • Ve většině případů nebyla zaznamenána žádná interakce aktivní složky přípravku Zodak s jinými léky;
 • Současné užívání Zodaku a drog, které obsahují ethanol, může snížit rychlost psychomotorických reakcí;
 • Při současném použití s ​​theofylinem v případě alergie se rychlost čištění tkáně snižuje.

Jak brát?

Tablety se nejlépe užívají 4-6 hodin před kojením. Denní dávka léčiva je vybírána lékařem pro každého pacienta individuálně na základě závažnosti onemocnění. Je zakázáno porušovat předepsané množství léků, zpravidla se jedná o půl tablety 2-3krát denně.

Před krmením dítěte se musíte vyjádřit, abyste mírně snížili koncentraci léku v mléce. Vzhledem ke snížení počtu krmení je vhodné uvažovat o zavedení doplňkových potravin pro léčebné období, pokud je správný čas. Strava dítěte může být doplněna kojeneckou výživou.

Dávkování pro kojence je čtvrtina tablety 2krát denně, protože nouzové léčivo se podává intramuskulárně dítěti. Rozhodnutí vzít lék je pouze na ošetřujícím lékaři, samoléčení může mít katastrofální následky, takže byste neměli riskovat!

Preventivní opatření

Léčiva pro alergiky nemusí být pro kojence úplně bezpečná. Přečtěte si o dalších zakázaných alergických lécích pro kojence zde. Z tohoto důvodu lékaři předepisují antihistaminika kojícím ženám. Ošetřující lékař pečlivě přistupuje k výběru léku: jsou provedeny všechny nezbytné lékařské studie, jsou brány v úvahu možné výhody pro kojící matku a potenciální riziko pro novorozence..

Alergická reakce během kojení je běžným jevem. Aby se zabránilo alergiím, musí kojící žena dodržovat tato pravidla:

 • Při kojení opusťte domácí zvířata (kočky, psy), kteří jsou nositeli alergenů. Platí to také pro ptáky (papoušky, kanárky), u kterých jsou peří antigenní proteiny (silné alergeny)..
 • Obytný prostor větrejte každý den, proveďte mokré čištění..
 • Nechoďte na místech s mnoha kvetoucími stromy.
 • Neotevírejte okna za jízdy..
 • Vyhněte se následujícím potravinám: citrusové plody, čokoláda, ryby, med, ořechy.
 • Matrace vyjměte na slunci jednou týdně. Očistěte koberce a závěsy od prachu a klíšťat..
 • Pravidelně umývejte ložní prádlo, měkké hračky, s teplotou vody 60 °.

Změňte podestýlku pro syntetické. V přikrývkách z vlny nebo kožešiny jsou těžké záclony také alergeny, které by měly být odstraněny. To platí také pro kvetoucí pokojové rostliny..

Nepoužívejte samoléčiva, protože to může mít nepříznivý vliv na zdraví vašeho dítěte. Dodržujte dávku doporučenou lékařem, frekvenci podávání a délku trvání léčby. Vezměte pouze schválené léky a brzy nemoc ustoupí.

Antihistaminika pro kojení

Alergie u kojících matek: rysy

Těhotenství a porod jsou pro organismus velmi stresující, proto u žen po porodu dochází někdy k alergickým reakcím, které dříve nebyly pozorovány. To vyvolává otázku - jaké léky zvolit pro úlevu od alergií, aby byly bezpečné při kojení..

Alergie u kojících matek se objevují z různých důvodů. Může to být reakce na dráždivé látky v domácnosti, některé léky, jídlo. Také se alergie vyvíjejí na fyzikální nebo biologické faktory ovlivňující organismus. Bez ohledu na příčinu alergie se v těle vyskytují typické procesy - hladina histaminu stoupá, v důsledku čehož se projevují charakteristické příznaky:

 • svědění a pálení;
 • vyrážky jako úly;
 • otok spojivky, sliznic;
 • Quinckeho edém.

Nejzávažnějším projevem je anafylaktický šok. Aby se předešlo vývoji takové reakce, je nutné včas vzít bezpečný antihistaminikum.

Antihistaminika: princip fungování

Antihistaminika jsou první a druhá generace. Léky první generace jsou zaměřeny na blokování histaminových receptorů, tj. ty odkazy, které reagují na zvýšení její úrovně v těle ženy. Jejich hlavní nevýhodou je potřeba častého přijímání, protože vytvářejí křehké vazby, které se rychle zhroutí, a alergie se opět vrací.

Léky druhé generace se ukázaly být produktivnější. Působí na cholin a serotoninové receptory, proto tvoří silnější vazby a mají dobu platnosti asi dva dny. Riziko vedlejších účinků léků druhé generace je minimální. Nyní existují moderní léky třetí a čtvrté generace, které mají vynikající účinek a nevyvolávají komplikace. Tyto antihistaminika lze použít i během kojení..

Léky na kojení

U kojících matek se doporučují antihistaminika druhé generace a vyšší, které lze užívat během kojení. Mezi léky bude alergolog předepisovat lékům kojícím matkám takové účinné látky:

 • cetirizin hydrochlorid - zabraňuje rozvoji alergické reakce a pomáhá zmírnit nástup záchvatu, má antipruritický účinek, snižuje propustnost kapilár a blokuje výskyt otoků tkání a sliznic;
 • desloratadin - doporučuje se zejména k léčbě sezónních alergií, vazomotorické rinitidy, alergické konjunktivitidy, léky snižují slzení, otoky a svědění;
 • fexofenadin je syntetický antihistaminikum, které blokuje histaminové receptory a blokuje membrány žírných buněk, čímž přerušuje řetězec alergických reakcí, je indikován hlavně pro sennou rýmu, alergickou rýmu a kopřivku;
 • beclomethason dipropionát - lék se doporučuje používat nazálně se symptomy alergické reakce, exacerbací sezónních alergií;
 • levocetirizin - látka, která pomáhá snižovat cévní permeabilitu, má antipruritický účinek.

Zakázané léky

Pokud má kojící matka alergickou reakci, nesahejte na lékárničku a vezměte si antihistaminikum, které je doma. Je důležité si uvědomit, že lék může nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Mezi léky, které jsou během kojení zakázány, patří léky s těmito účinnými látkami:

 • chloropyramin;
 • mebhydrolin;
 • clemastin fumarát.

Přípravky, které obsahují tyto účinné látky, mají řadu kontraindikací. Kromě toho jsou schopny proniknout do mateřského mléka, a proto nejsou léky předepisovány ženám během laktace. Mezi vedlejšími účinky drog u kojících matek se mohou objevit následující potíže:

 • suchá ústa
 • bolesti žaludku;
 • ospalost, letargie;
 • přerušení psychomotorických reakcí;
 • narušená koordinace pohybů;
 • křeče
 • hyperémie nebo podchlazení.

Vzhledem k výskytu takových závažných nežádoucích účinků lékaři nedoporučují užívat léky na hepatitidu B. Pokud nejsou k dispozici žádné další léky, musí žena odčerpat co nejvíce mléka pro krmení a skladování v chladničce a pak vzít tabletu antihistaminika. Obvykle se asi jedno procento drogy dostane do mléka, takže antihistaminikum může matce ublížit více než dítě. Krmení je povoleno pouze po vyloučení účinné látky z mateřského mléka. K tomu pijte co nejvíce tekutiny.

Je důležité si uvědomit, že takové případy jsou poslední možností. Kojení je zastaveno před vysazením léku, obvykle je doba nejméně šest hodin.

Prevence

Aby ženy neměly znovu alergickou reakci a nevyloučily používání antihistaminik během kojení, musí se ženy řídit preventivními opatřeními:

 • sledovat výživu, vyhýbat se alergenovým výrobkům a potravinám, které obsahují konzervanty, barviva, potravinářské přídatné látky;
 • zbavte se koberců, plyšových hraček - všeho, co sbírá prach;
 • nezneužívejte kosmetické a sprchové výrobky - dříve známé domácí chemikálie mohou také způsobit podráždění.

Pokud se u ženy během laktace vyskytne alergická reakce, neměli byste se bát použití antihistaminik. Používáte-li schválené léky druhé generace a výše, nedojde k poškození dítěte. V nepřítomnosti těchto léčivých přípravků a nutnosti používat škodlivější léky je třeba mléko vyjmout a pokračovat v krmení i po odstranění léčiva z těla. Přesto, že dítě dostane malé množství, je lepší se zdržet krmení.

Alergie v kojící matce - jak účinně a bezpečně řešit onemocnění?

Těhotenství a porod jsou radostnou událostí, ale zároveň se pro tělo stává velkým stresem. Ženy v tomto období často zhoršují chronická onemocnění a objevují se nová. Mezi nimi je alergie. Náš článek vám řekne o příčinách takové citlivosti, jejích vlastnostech a také o tom, jaké antihistaminika jsou při laktaci možné.

Příčiny alergií po porodu

Vlastnosti alergií u kojících matek

Proto při výběru tablet pro alergie během kojení byste měli pečlivě prostudovat jejich složení a možné nežádoucí účinky.

Povaha kurzu a diagnóza

Léčba - jak se vypořádat s alergiemi během kojení?

Důležitou součástí terapie je prevence. Dodržováním níže uvedených doporučení můžete během kojení užívat antialergická léčiva v minimálním množství, což snižuje jejich účinek na dítě.

Schválené antihistaminika pro kojení

Alergické reakce se obvykle objevují u lidí se sníženou imunitou. Tento problém se projevuje příznaky, jako je výtok z nosu, svědění a slzení. Alergie se často setkávají kojící matky. Koneckonců, jejich imunita prudce klesá kvůli stresu a neustálému nedostatku spánku. Situaci zhoršuje skutečnost, že ne všechny léky lze použít kojení. To platí také pro antihistaminika. Koneckonců, mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte.

Mnoho antihistaminik je kontraindikováno u kojících žen. Proto je bezmyšlenkové nákup a užívání léků pro matky během kojení nemožné. Je důležité vždy konzultovat s lékařem. Co tedy lze použít k léčbě alergií během kojení?

Zda změnit výživu dítěte na alergie u matky?

Pediatrové si jsou jisti, že přirozené krmení je nejlepším a prospěšným účinkem na zdraví novorozence. Pokud matka trpí alergiemi a potřebuje podstoupit terapii, můžete si krátce přestat v krmení. Současně je možné udržovat schopnost ženského těla produkovat mléko čerpáním.

Lékaři jsou kontroverzní ohledně užívání antihistaminik. Mnozí si jsou jisti, že vedou ke snížení množství produkovaného mléka. O této skutečnosti však neexistují žádné potvrzené údaje. Současně lékaři nedoporučují používat tyto léky do 2-3 týdnů po narození dítěte.

Pokud matka trpí alergiemi, bere antihistaminika a najednou došlo ke snížení produkce mateřského mléka, je naléhavě nutné navštívit lékaře. V takovém případě odborník buď doporučí tyto léky opustit, nebo předepíše alternativní lék.

Kojící ženy by měly upřednostňovat krátkodobě působící antihistaminika. Pomohou zabránit hromadění aktivních a škodlivých látek v matčině těle. V důsledku toho nebudou při kojení přenášena na novorozence.

Dnes existují alergické léky, které jsou bezpečné pro kojící matky. A pouze ošetřující lékař je schopen podle všech pravidel správně zvolit nejvhodnější lék. Tato volba bude do značné míry záviset na charakteristikách těla pacienta a na projevech alergické reakce. Je důležité vědět, že nosní léky jsou mnohem bezpečnější než perorální léky. V žádném případě není nutná samoléčba. Jinak můžete ublížit sobě i vašemu dítěti.

Doporučené alergie pro kojení

Při užívání antihistaminů vstupuje minimální množství účinné látky do mléka kojící matky. Nejpravděpodobněji proto pro dítě nebude žádný vedlejší účinek. Existují však léky, které se kojení nedoporučují.

Lékaři obvykle předepisují kojícím matkám následující antihistaminika:

 1. Pokud je alergie sezónní, nejbezpečnějšími prostředky jsou léky s albuterolem. Je lepší, když se jedná o léky ve formě sprejů. V tomto případě menší množství účinné látky přechází do mateřského mléka. Nejběžnějším lékem je Albuterol..
 2. Klasickým antialergickým lékem pro kojení je Suprastin. Začne působit již půl hodiny po podání a je účinný po dobu 3-6 hodin. Maximální množství účinné látky z léku v krvi u pacientů se zaznamenává během první hodiny jeho působení. Proto je možné lék "naladit" podle plánu krmení dítěte. Lékaři obvykle předepisují přípravek Suprastin, pokud má kojící žena zánět spojivek, kopřivku, svědění, kontaktní dermatitidu, ekzém, potravinové alergie, kousnutí hmyzem nebo léky a atopickou dermatitidu. Tento lék má řadu vedlejších účinků, které budou pozorovány nejen u matky, ale také u dítěte. Jednou z nich je ospalost..
 3. Lékaři předepisují kojícím ženám často lék, jako je cetirizin. Je určen k odstranění alergického astmatu, rýmy, pruritu, konjunktivitidy a dermatitidy. Při užívání léku není třeba přestat kojit. Lékaři pouze občas radí pacientům, aby si na 10 dní krátce přestali kojit (průběh užívání léku).
 4. V poslední době jsou homeopatické léky na alergie velmi populární. Přitahuje je jejich absolutní bezpečnost. Proto mohou být při kojení používána beze strachu na zdraví dítěte. Hlavním principem používání těchto homeopatických léčivých přípravků je přísné dodržování pokynů. Nakonec obsahují složky, které naopak ve velkém množství způsobují alergickou reakci. A v malé dávce to dokážou vyléčit. Složení každého takového produktu zahrnuje množství minerálů a užitečných léčivých bylin. Ale i s veškerou bezpečností používání homeopatických léčivých přípravků by se měly používat výhradně pod dohledem lékaře.

Možné nežádoucí účinky použití antihistaminik při laktaci

Všechny léky mají vedlejší účinky, antialergická léčiva nejsou výjimkou. Jsou vzácné a vymizí okamžitě po ukončení používání přípravku. Mezi vedlejší účinky patří:

 • zachvění;
 • ospalost;
 • nevolnost;
 • vzrušení;
 • euforie;
 • bolest hlavy;
 • průjem;
 • suchá ústa
 • zácpa;
 • tachykardie;
 • zvracení
 • snížení tlaku;
 • potíže s močením
 • svalová slabost.

Všechny tyto projevy se mohou objevit u dítěte. Proto, pokud si žena všimne alespoň některých vedlejších účinků, musíte přestat užívat tyto léky co nejrychleji a vyhledat lékaře, abyste předepsali účinnější terapii.

Chronické alergie u kojících žen: je to nebezpečné?

Co dělat, když alergie u kojící matky není ojedinělým případem a není sezónním projevem, ale chronickým stavem? Tato situace je pro ženu vážným problémem. V některých případech může kopřivka, která neodejde, indikovat přítomnost autoimunitního onemocnění. Musíte jít k lékaři co nejrychleji. Na základě anamnézy, příčiny problému, lékař předepíše správnou léčbu. Je pravděpodobné, že během těhotenství měla pacientka opar, což je považováno za velmi nebezpečnou infekci.

V tomto případě by žena neměla používat obvyklé léky sama. Potřebujete konzultaci s takovými specialisty:

 • alergik;
 • dermatolog;
 • v některých případech je třeba konzultovat revmatologa.

Pouze odborník provede správnou terapii.

Užívání drog pouze se souhlasem lékaře

Neexistují žádná univerzální pravidla pro ženy, které mají děti v mateřském mléce. Ale nemůžete opomenout doporučení lékaře! Jakékoli léky, ať už alergické nebo jiné, musí být dohodnuty s odborníkem. Jinak existuje zdravotní riziko nejen pro samotnou ženu, ale také pro její dítě.

Například při kojení by se k léčbě alergií neměl používat antihistaminikum, jako je Clemastine (Tavegil). Toto je kategorická kontraindikace. Bohužel to málokdo ví a hádá. Proto je vždy nutné před použitím jakéhokoli léku konzultovat lékaře. V opačném případě může dojít k poškození novorozence, u kterého může nejmenší cizí škodlivý lék způsobit jedinečné poškození. Pro ženu je lepší jít před lékařem k lékaři, než po celý život chodit k lékaři se svým dlouho očekávaným dítětem..

Články O Neplodnosti