Hlavní Výživa

Antibiotika během těhotenství, účinek na matku a plod

Každý ví, že v průběhu těhotenství je užívání jakýchkoli léků, zejména antibiotik, kontraindikováno, protože mají vlastnost proniknout do plodu placentou a ovlivnit jeho růst a vývoj. Je však třeba poznamenat, že doba porodu dítěte vyvolává zhoršení nemocí v chronické formě a také zvyšuje riziko vývoje nových, protože imunitní obrana ženy během tohoto období je značně oslabena. Co dělat, když těhotná žena potřebuje léčbu antibiotiky? V tomto případě má budoucí matka spoustu otázek ohledně užívání antibakteriálních léků, jejich dávkování, vedlejších účinků atd..

Antibiotika jsou považována za látky biologického původu, které jsou syntetizovány mikroorganismy a nepříznivě ovlivňují růst bakterií a dalších mikrobů. Užívání antibiotik může být hrozbou pro zdraví nenarozeného dítěte. Někteří zástupci těchto látek jsou obecně kontraindikováni během těhotenství, protože mohou vyvolat různé vývojové abnormality, způsobit hluchotu a zdravotní postižení dítěte.

A přesto je téměř každá druhá těhotná žena nucena brát antibiotika, aby zachránila život plodu a její zdraví. Například budoucí matka má pyelonefritidu, v tomto případě bude celé těhotenství doprovázeno užíváním antibiotik, protože se jedná o zásadní léčbu.

Vhodnost použití antibakteriálních léků určuje pouze odborník. Přesto by však každá žena měla znát některé věci v období porodu dítěte. Zejména:

 • Antibiotická léčiva jsou účinná pouze proti bakteriálním onemocněním infekční povahy. V jiných případech jsou tyto léky nebezpečné a škodlivé pro organismus..
 • Zdroje SARS a chřipky jsou viry, takže antibiotická léčba těchto stavů není účinná. Za zmínku také stojí, že takové biologické látky nemají analgetické nebo antipyretické účinky. Nejsou potlačující kašel (příčiny kašle se navíc mohou velmi lišit od virové infekce až po zvýšenou citlivost průdušek na vnější dráždivé látky), nepomáhají při poruchách střeva (protože příčiny mohou mít také celou řadu „kořenů“), neléčí plísňové infekce (kožní plísňové infekce, drozd). V druhém případě se používají speciální léky, které mají úzkou specifičnost.
 • Je také třeba si uvědomit, že užívání antibakteriálních léků před početím stále ovlivňuje sperma a vajíčko, což způsobuje vývoj patologických zárodků.
 • Je nežádoucí, řekl bych, že je kontraindikován a užívá antibiotika v prvních třech měsících těhotenství (zejména od třetího do šestého týdne), protože během tohoto období jsou položeny všechny orgány a systémy dítěte. V případě akutní potřeby je až do pěti týdnů těhotenství předepsána antibiotická terapie s mimořádnou opatrností a léčba nastávající matky je prováděna pod přísným dohledem odborníků na její stav a stav plodu. Je však třeba si uvědomit, že na konci terapie budou mít léky stále škodlivý účinek na orgány budoucího dítěte, ale aniž by v budoucnu způsobovaly jakékoli deformace..

Pokud tedy infekce matky neohrožuje její zdraví ani zdraví plodu, léčba se nejlépe provede po dvaceti čtyř týdnech těhotenství. V takovém případě, pokud vám lékař předepíše antibiotickou terapii, byste měli objasnit veškerou proveditelnost. Hlavními důvody použití antibiotik v těhotenství jsou akutní střevní infekce, pyelonefritida (nebo zánětlivý proces v ledvinové tkáni), pohlavně přenosné infekce, jakož i různá závažná onemocnění, například hnisavá zánět, septická onemocnění (komplikovaná akutními respiračními virovými infekcemi, bronchitida, sinusitida) pneumonie) a dalších nemocí spojených s aktivitou patogenních bakterií. Během porodu dítěte má toto onemocnění závažnější průběh než v normálním stavu, takže je nutné zahájit léčbu co nejdříve.

Pokud je v období přenášení dítěte nutné brát antibiotika jednoduše, musíte pochopit některá pravidla pro jejich užívání:

 • Tento nebo tento druh drogy může být předepsán pouze ošetřujícím lékařem (bez samoléčení!), S ohledem na načasování jeho použití, celkový zdravotní stav ženy.
 • Než lékař předepíše antibiotikum, měli byste podrobně informovat odborníka o všech zdravotních problémech, které se vyskytnou před těhotenstvím, o genetické predispozici a je zvláště důležité mluvit o alergických reakcích.
 • Během přijetí je přísně zakázáno měnit délku léčebného cyklu, měnit dávkování atd., Jinak můžete snížit jeho účinnost.
 • V případě zjevných nežádoucích účinků při užívání antibiotik a nepříjemných pocitů by mělo být jejich použití okamžitě zlikvidováno..

Účinek antibakteriálních léků během těhotenství.
Podle četných studií bylo zjištěno, že antibiotika neovlivňují genetický nebo dědičný aparát, nevyvolávají výskyt vrozených malformací. A přesto mohou některá antibiotika vyvolat embryotoxický účinek, který se projevuje zhoršenou funkcí ledvin, zubními záložkami, poškozením sluchového nervu atd..

V časných stádiích těhotenství jsou tyto léky přísně omezeny na užívání a jsou předepisovány s velkou péčí. Nejvýhodnější pro léčbu jsou léčiva řady penicilinů (Amoxicilin, Oxacillin, Ampicilin, Amoxiclav atd.). I při dlouhodobém používání nepřispívají k rozvoji abnormalit ve vývoji plodu. Mají však také své nevýhody, mezi nimi odolnost některých mikroorganismů vůči nim. Jinými slovy, terapie těmito léky u některých nemocí může být zcela neúčinná..

Je-li v počátečním stadiu těhotenství nezbytná antibiotická terapie, může lékař, který vyhodnotí výhody a nevýhody, předepsat budoucí matce antibiotika skupiny cefazolinů (Ceftriaxon, Cefazolin atd.). Obvykle jsou předepisovány pro závažné nemoci, jako je pneumonie. U ORL onemocnění jsou drogy v časném těhotenství, pokud je to možné, předepisovány pro lokální použití. Například droga Bioparox může být použita beze strachu kdykoli.

Ve druhé polovině těhotenství jsou možnosti antibiotik, které lze v tuto chvíli použít, výrazně větší, měly by však být předepisovány pouze předním specialistou.

Antibiotika zakázaná v těhotenství.

 • Tetracyklin, doxycyklin, protože mají toxický účinek na fetální játra a také se hromadí v kostech.
 • Ciprofloxacin, Nolitsin, Ciprolet - mají škodlivý účinek na klouby plodu a v jakékoli fázi těhotenství.
 • Furagin, Furamag, Ersefuril - obecně negativně ovlivňuje plod.
 • Chloramfenikol a léky, ve kterých je přítomen, protože ovlivňují kostní dřeň dítěte, narušují proces tvorby krve.
 • Dioxidin - vyvolává výskyt různých mutací a odchylek ve vývoji dítěte.
  Biseptol - pozoruje růst a vývoj dítěte, výrazně zvyšuje riziko vrozených anomálií.

Antibiotika a početí.
Velmi často existují situace, kdy byly ženy nevědomky léčeny antibiotiky, které byly na svém místě. Jak být v této situaci? Mohlo by to nějak ublížit dítěti? Pokud použitý lék patří do bezpečné skupiny, ovlivní to plod nebo ne. Pokud byl lék ze skupiny zakázán během porodu dítěte, pak to může v počátečních stádiích skončit potratem, nebo může lék vyvolat zmrazené těhotenství.

V prvním případě je pouze jedna cesta ven: musíte odmítnout vzít antibiotikum a počkat. Při negativním vlivu léku dojde k potratu, pokud plod přežije, pak se ve většině případů bude nadále vyvíjet bez odchylek.

K detekci zmeškaného těhotenství je nutné provést krevní test na hCG a několikrát. Identické výsledky nebo nízká míra budou důkazem zastavení vývoje plodu. Dalším kritériem je vaginální ultrazvuk po dobu kratší než čtyři týdny..

Pospěšte si s potratem hned hned, strach z anomálií ve vývoji dítěte, nestojí to za to. Nakonec, pokud došlo k negativnímu účinku drogy, embryo ve většině případů zemře. Malformace se obvykle vyvíjejí na pozadí škodlivých účinků v pozdějších stádiích v období růstu orgánů.

Při plánování těhotenství byste měli zcela odmítnout užívat jakékoli léky, vést zdravý životní styl, zabývat se lehkými sporty.

Povolená a zakázaná antibiotika během těhotenství

Užívání většiny léků, zejména antibiotik, je během těhotenství vysoce nežádoucí. Protože mnoho z nich je schopno vstoupit do plodu přes placentu, což negativně ovlivňuje jeho vývoj a růst. Někdy však existují situace, kdy užívání léků, zejména antibiotik, je prostě zásadní.

Užívání některých antibiotik během těhotenství je přísně kontraindikováno, protože může způsobit poruchy vývoje plodu. Je obzvláště nebezpečné brát je v raných stadiích těhotenství (první trimestr), když jsou položeny všechny systémy a orgány budoucího dítěte..

Těhotenství významně oslabuje imunitu ženy, což způsobuje zhoršení stávajících chronických chorob a vede k nejzávažnějšímu průběhu mnoha nemocí, což nutí lékaře předepisovat antimikrobiální látky. V některých případech je musí žena brát téměř všech 9 měsíců (chronická pyelonefritida).

Antibiotika během těhotenství jsou předepisována pouze lékařem a podle přísných indikací.

Zakázaná antibiotika

 • Tetracyklin, doxycyklin. Mohou proniknout plotem přes placentu, kde se hromadí v pupenech a kostech zubů a narušují mineralizaci. Také negativně ovlivňují játra..
 • Phloxal, Nolitsin, Abactal, Ciprolet, Ciprofloxacin. V průběhu studií bylo zjištěno, že tato antibiotika poškozují klouby plodu. Studie na zvířatech.
 • Clarithromycin (Klabaks, Klacid, Fromilide). Toxický.
 • Midecamycin, roxithromycin (Rulid, Macropen). Toxický pro plod. U těhotných žen nebyly provedeny žádné testy.
 • Aminoglykosidy (streptomycin, tobramycin, kanamycin). Mohou projít placentou, mají negativní vliv na vnitřní ucho a ledviny a mohou u dítěte způsobit hluchotu.
 • Furazidin (Furagin, Furamag), Nifuroxazid (Enterofuril, Ersefuril). Antibiotika mají škodlivé účinky na nenarozené dítě.
 • Chloramfenikol (syntetomycin, chloramfenikol). Proniká fetálním tělem placentou ve vysoké koncentraci, což způsobuje narušení vývoje kostní dřeně a buněčného dělení. Obzvláště nebezpečné je užívání těchto léků v pozdním těhotenství.
 • Dioxidin (Dichinoxid). Toto antibiotikum je během těhotenství zakázáno kvůli toxickým a mutagenním účinkům na plod u zvířete.
 • Co-trimoxazol (Biseptol, Groseptol, Bactrim). Proniká plodem ve vysokých koncentracích placentou, což má negativní vliv na jeho vývoj.
 • Trimethoprim. Zpomaluje růst plodu, zvyšuje riziko srdečních vad a vrozených malformací.

Platí v extrémních případech

 • Azithromycin (Sumamed, Hemomycin, Zi-faktor, Zitrolid). Tato antibiotika se používají pouze jako poslední možnost, například s chlamydiální infekcí během těhotenství.
 • Nitrofurantoin (furadonin). Může být použit pouze ve druhém trimestru těhotenství.
 • Metronidazol (Flagil, Klion, Metrogil, Trichopolum). Je zakázáno užívat v prvním trimestru, protože to může vyvolat vývoj vad končetin, mozku a genitálií plodu. Použití těchto antibiotik ve druhém a třetím trimestru je přijatelné, ale pouze ve zvláště extrémních případech.
 • Gentamicin. Je povoleno použít pouze ze zdravotních důvodů a v přesně vypočtené dávce. Při předávkování antibiotikem je rýže narozením dítěte hluchá.

Bezpečný

Zvažte, jaká antibiotika lze během těhotenství užívat:

 • Penicilin a jeho analogy (Amoxiclav, Amoxicillin, Ampicillin). Mohou projít placentární bariérou, ale nemají škodlivý účinek na plod. Vylučuje se zrychlenou rychlostí ledvinami.
 • Cefalexin, Cefazolin, Cefepim, Cefixime (Suprax), Ceftriaxon, Cefotaxime, Cefuroxim, Cefoperazon, Ceftazidime. Projděte placentární bariérou v malé koncentraci. Žádné nepříznivé účinky na plod.
 • Erythromycin, Spiramycin (Rovamycin), Josamycin (Vilprafen). Pronikněte placentou v nízkých koncentracích, aniž byste způsobili vrozené vady nebo abnormality ve vývoji plodu..

Absolutně jakékoli antimikrobiální lék je účinná látka, takže ji nelze užívat bez konzultace s lékařem. Pokud během užívání antibiotika dojde k nepříjemným pocitům nebo viditelným vedlejším účinkům, měli byste je okamžitě zastavit a navštívit lékaře.

Antibiotika během těhotenství

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Mnoho žen, které očekávají narození dítěte, se zajímá o tuto otázku, je možné používat antibiotika během těhotenství? Odpověď na tuto otázku není zcela jasná: ano a ne.

Mezi obrovským seznamem existujících antibiotik je dostatek léčiv, které jsou schváleny pro použití v období porodu dítěte, protože jejich účinek na embryo není nebezpečný. Existují však také léky, které musí být zlikvidovány..

Měli byste se také vyvarovat neracionálního užívání antibakteriálních léků a užívat je bez zvláštních potřeb: například nachlazení nebo SARS.

Indikace na antibiotika během těhotenství

Použití antibiotik během těhotenství by mělo být zcela odůvodněné a vhodné. Je nepřijatelné používat antibiotika pro profylaktické účely během těhotenství a také je užívat bez lékařského předpisu nebo měnit dávku a frekvenci užívání léku.

Antibiotika proti pyelonefritidě během těhotenství

Pyelonefritida se u žen často vyskytuje právě během těhotenství, což je usnadněno velkým zatížením ledvinového systému. Postupy léčby tohoto onemocnění by neměly být odkládány..

Lékař obvykle předepisuje antispasmodická, analgetická, antiseptická činidla a antibiotika ze seznamu schváleného pro těhotné ženy. Jedná se o ampicilin, methicilin, kanamycin, léky skupiny cefalosporinů. Antimikrobiální terapie pyelonefritidy by měla být prováděna v nemocnici pod dohledem lékaře.

Antibiotika proti sinusitidě během těhotenství

Sinusitida není nemoc, která ovlivňuje výsledek těhotenství, ale dává ženě mnoho nepohodlí. U tohoto onemocnění nejsou antibiotika vždy předepisována: někdy stačí obnovit normální dýchání a zajistit průchod sliznic z dutin. Z antibiotik může být amoxicilin dobře předepsán, pokud je jeho použití oprávněné.

Antibiotika pro polyhydramniá

Polyhydramnios je, když množství plodové vody překročí přijatelné hodnoty. Tento stav je často vyvolán infekčními nebo virovými patologiemi zahrnujícími chlamydie, bakterie mykoplazmy, cytomegalovirus. Pokud je polyhydramnium způsobeno infekčním činidlem, nelze se vyhnout antibiotické terapii, jinak to může být riziko fetální infekce..

Antibiotika proti cystitidě během těhotenství

Zánětlivá reakce v močovém měchýři během těhotenství je nebezpečná, protože proces může snadno jít do dělohy a významně komplikovat nebo poškodit průběh těhotenství. Těhotným ženám s cystitidou se zpravidla předepisuje pouze jedno ze dvou povolených léků - amoxiclav a monural. Posledně jmenované je nejvýhodnější kvůli šíři spektra působení a účinnosti nástroje.

Antibiotikum pro kašel během těhotenství

Kašel je příznak nemoci (virové, alergické a jen občas infekční). Proto antibiotika pro kašel nejsou vždy nezbytná. Pokud je kašel následkem bakteriální bronchitidy nebo pneumonie - v takových případech je použití antibiotické terapie oprávněné. Lék předepisuje lékař s přihlédnutím k citlivosti flóry patogenu na antibiotika.

Jaká antibiotika jsou možná během těhotenství?

Nejprve si musíte uvědomit, že nákup a užívání léků samostatně bez konzultace s lékařem není kategoricky přípustné. To platí zejména pro období těhotenství.

Mezi přijatelné léky patří léky, které lze brát po celou dobu porodu dítěte, nebo pouze k určitým datům.

Antibiotika povolená během těhotenství:

 • série penicilinů (neovlivňují negativně kvalitu a vývoj embrya). Tato řada zahrnuje léky ampicilin, oxacillin, amoxicilin, ampiox atd.
 • série cefalosporinů (mají tendenci pronikat placentární bariérou, ale nemají toxické účinky na nenarozené dítě). Cefalosporiny by měly zahrnovat ceftriaxon, suprax, cefazolin;
 • makrolidová řada (v některých případech povolená během těhotenství, podle uvážení lékaře). Jedná se o léky, jako je erythromycin, oleandomycin, roxithromycin, telithromycin, azithromycin (sumamed) atd.;
 • aminoglykosidová řada (gentamicin). Používá se pouze ve velmi závažných případech s povinným přísným výpočtem dávky léku. V případě nedodržení dávek a nekontrolovaného použití může u dítěte vyvolat poškození sluchu.

Vliv antibiotik na těhotenství

Bohužel nemoci vždy přicházejí v době, kdy je nejméně očekáváte. A dokonce i při porodu dítěte, kdy je mimořádně nežádoucí onemocnět a užívat léky, musíte se poradit s lékařem a použít antibiotickou terapii.

Antibakteriální léčiva mohou mít kromě terapeutických účinků také nežádoucí účinek. Každý zná toxický účinek léků na játra, střevní mikroflóru a imunitní obranu. To vše může ovlivnit celkové zdraví těhotné ženy..

Účinek antimikrobiální terapie na embryo do značné míry závisí na období těhotenství, protože závisí na tom, do jaké míry je plod chráněn před účinky negativních faktorů. Antibiotika v časném těhotenství jsou nebezpečná, protože v tomto období embryo dosud nemá takovou úroveň ochrany, jakou může placenta poskytnout. Proto se jakékoli látky, užitečné i ne velmi, nevyhnutelně dostanou k formujícímu plodu.

Antibiotika v prvních týdnech těhotenství by měla být předepisována pouze lékařem kompetentním v otázkách užívání léků těhotnými ženami. Pravda, někdy se stává, že žena bere antibiotika v prvních dnech těhotenství, aniž by měla podezření na její „zajímavý“ stav. Prvními dny jsou období oplodnění vajíčka a implantace vajíčka. Pokud se toho obáváte, v takových případech nebude zbytečné konzultovat lékaře a provést několik ultrazvukových vyšetření, a také provést hCG a zjistit, zda není narušena dynamika procesu..

V zásadě je možné užívat antibiotika v pozdním těhotenství, protože v této fázi je plod již vytvořen, je dostatečně chráněn placentární bariérou. Existují však léky, které snadno pronikají touto bariérou a poškozují dítě. Proto by výběr nezbytného antibiotika měl provádět odborník.

Podívejme se na možnost použití antibakteriálních léků ve fázích:

Antibiotika v prvním trimestru těhotenství

I trimestr - začátek narození nové osoby, tvorba tkání a systémů embrya. V této fázi není dítě ještě zcela chráněno a jakýkoli lék mu může způsobit nenapravitelné poškození. Z tohoto důvodu je většina léčiv, včetně antibakteriálních, zakázána.

Antibiotika ve 2. trimestru těhotenství

V této fázi jsou již identifikovány základní orgánové systémy embrya. II trimestr - to je fáze vývoje mozku a reprodukčního systému, nejlepší čas pro použití povolených antibiotik. Plod během tohoto období je již zcela nezávislý a je schopen se sám chránit.

Antibiotika ve 3. trimestru těhotenství

III. Trimestr - dítě je již prakticky formováno, nyní se jeho orgány a systémy jen vylepšují. V tomto období můžete užívat antibakteriální léky ze seznamu léčivých přípravků povolených během těhotenství, abyste nevyvolávali výskyt patologií a vývojových abnormalit u dítěte.

Antibiotika různých skupin během těhotenství

Penicilinová antibiotika v těhotenství je jedním z nejznámějších a běžných na světě. Mají poměrně širokou škálu účinků, navíc se během těhotenství často a všeobecně používají. Mezi takové léky patří ampicilin, amoxicilin, amoxiclav, oxamp a některé další..

Amoxiclav v těhotenství je kombinované antibiotikum sestávající z amoxicilinu a kyseliny klavulonové. Lék je během těhotenství považován za jeden z nejbezpečnějších antimikrobiálních látek. Může být předepsán pro orální nebo injekční použití..

Ceftriaxon v těhotenství je silné antibiotikum, které ničí i ty patogeny, které jsou rezistentní na jiné antimikrobiální látky. Používá se častěji v druhé polovině těhotenství a používá se ve formě intramuskulárních injekcí denně. Ceftriaxon se používá k infekcím genitourinárního systému, dýchacích cest a zažívacího traktu, kožních integumentů.

Vilprafen během těhotenství se používá pro bakteriální infekční onemocnění, zejména urogenitální. Nejčastěji se používá při léčbě ureaplasmy: tato patologie je extrémně nebezpečná pro těhotnou ženu i její dítě.

Cefazolin v těhotenství se používá pouze v případě přísných indikací u těhotné ženy a pouze od druhého trimestru těhotenství. Používá se k léčbě pneumonie, osteomyelitidy, infekcí kloubů a kosterního systému, kůže, močových cest.

Amoxicilin v těhotenství je antibiotikum penicilin, nemá toxický účinek na játra, nevyvolává abnormality plodu. Aktivně se používá během těhotenství k léčbě sinusitidy, bronchitidy, pneumonie, pyelonefritidy, lymfadenitidy.

Cefotaxim během těhotenství je cefalosporinové antibiotikum, které není určeno k použití během těhotenství.

Linex během těhotenství po antibiotika

Jak víte, antibiotika nepříznivě neovlivňují stav střevní mikroflóry a dlouhodobé užívání drog je pro něj zvláště škodlivé. Poruchy stolice, bolesti břicha, plynatost, poruchy trávení - to jsou projevy dysbiózy. Aby se předešlo rozvoji takového stavu, je nutné před přijetím antibiotik projednat s lékařem možnost užívání léků, které normalizují střevní flóru. Mezi tyto léky patří Linex, účinný a bezpečný lék během těhotenství. Obsahuje bifidobakterie, laktobacily, enterokoky, obnovuje prospěšnou mikroflóru a udržuje imunitu těla. Lék je dobře snášen, nemá žádné vedlejší účinky a kontraindikace (s výjimkou nesnášenlivosti laktózy).

Nicméně i s takovým bezpečným nástrojem, jako je Linex, byste se měli poradit s odborníkem. Možná bude ve vašem případě vhodné jiné léčivo, například bifiform, laktobacterin, acipol, enterol, bifidum-bakterin nebo eubicor..

Plánování těhotenství po antibiotikách

Před zahájením plánování těhotenství většina lékařů doporučuje léčit všechna chronická onemocnění, a to jak u nastávající matky, tak u otce, aby se během těhotenství zabránilo jejich exacerbacím. A má pravdu. Léčba takových onemocnění je však často nemožná bez kvalitní antibiotické terapie. Co dělat?

Reproduktologové často trvají na tom, že zahájení plánování by mělo být stanoveno nejdříve 2 měsíce po ukončení antibiotické terapie. Těhotenství po antibiotikách manžela lze naplánovat nejdříve o tři měsíce později. Proč? Antibakteriální léky neovlivňují nejlépe stav spermatoz: jejich struktura a struktura jsou narušeny, existuje riziko rozvoje narušení embryonálního vývoje. Je důležité, aby před počátkem takové změněné spermie opustily tělo a aktualizace mužských spermií bude trvat jen 2,5–3 měsíce..

Některé typy antibiotik nemusí mít vliv na kvalitu spermií: situaci konzultujte s reproduktologem..

Může být těhotenský test s antibiotiky špatný? Rozhodně ne, testovací indikátory jsou nezávislé na použití antibakteriálních látek: testovací proužek reaguje na hladinu lidského HG hormonu a antibiotikum neovlivňuje hormonální pozadí. Testovací chyba může být způsobena nízkou prahovou citlivostí testovacího proužku nebo příliš brzy na testování..

Lékaři během těhotenství nezavádějí žádné léky. Pokud však lékař předepsal antibiotika během těhotenství, je to skutečně nutné. Je mnohem moudřejší léčit nebezpečnou nemoc včas, než počkat, až infekce ovlivní nenarozeného malého muže.

6 mýtů o používání antibiotik u těhotných žen

Obsah

Těhotenství trvá 40 týdnů. Toto je poměrně dlouhé období, ve kterém se může kdokoli stát. Infekční onemocnění u těhotných žen se vyskytují ještě častěji než ve zbytku populace, protože toto období života je doprovázeno spíše výrazným poklesem imunity. Někdy se žena může zeptat, zda brát antibakteriální léky nebo ne. Mnoho potenciálních matek se touto vyhlídkou velmi bojí, protože se obávají o zdraví budoucího dítěte. Portál MedAboutMe rozebírá základní antibiotické mýty o těhotných ženách.

Mýtus číslo 1. Antibiotika pro těhotné ženy jsou přísně kontraindikována

Přes dostupnost informací o léčivech na internetu je mnoho lidí, včetně těhotných žen, pevně přesvědčeno o platnosti tohoto mýtu. Ve skutečnosti by měla být farmakoterapie během těhotenství co nejvíce snížena, to znamená, že všechna doporučení léků by měla být diktována životně důležitou nutností. Antibiotika pouze spadají do této kategorie: jsou předepisována podle přísných indikací v případech, kdy se pacient bez nich nemůže zotavit.

Antibiotika jsou velmi velká skupina léků, které se liší svou strukturou, spektrem účinku a indikací. Také všechna antibakteriální léčiva ovlivňují plod různě: existují relativně bezpečná a existují i ​​taková, která spolehlivě způsobují různé malformace a defekty plodu.

Mýtus č. 2. Stará antibiotika jsou nejnebezpečnější, nové moderní léky jsou neškodné.

To je druhá strana mince, to je další projev nevědomosti, který vede k problémům způsobeným úmyslným odmítnutím léčby antibakteriálními léčivy. Účinek antibiotika na plod, stejně jako jakýkoli jiný lék, je určen v procesu provádění klinických hodnocení a pouze jejich výsledky mohou spolehlivě posoudit jejich bezpečnost pro nenarozené dítě. V závislosti na stupni teratogenity se rozlišuje 5 hlavních skupin antibiotik, mezi nimiž jsou i ty, které byly použity velmi dlouhou dobu, a relativně nová..

 • Kategorie A. Ve speciálně provedených klinických studiích u těhotných žen nebyly jejich teratogenní účinky (schopnost způsobovat malformace plodu) spolehlivě detekovány. Tato kategorie je velmi vzácná, protože není etické provádět studii drog na tak zranitelné skupině lidí..
 • Kategorie B. V klinických studiích na zvířatech nebyl pozorován výskyt vývojových abnormalit. Nebo u zvířat byly pozorovány izolované případy, ale výsledek nelze považovat za spolehlivý. Při pozorování těhotných žen nebyla zjištěna žádná patologie plodu.
 • Kategorie C. V klinických studiích na zvířatech byl spolehlivě detekován teratogenní účinek. Nebyly provedeny žádné studie týkající se těhotných žen ani pozorování..
 • Kategorie D. Existují jednotlivá pozorování, která odrážejí negativní účinek léku na plod u těhotné ženy.
 • Kategorie X. Klinické studie u březích zvířat a žen přesvědčivě potvrdily teratogenní účinek léku.

Mýtus číslo 3. Penicilinová antibiotika jsou pro těhotné ženy velmi nebezpečná, protože jsou syntetizována z plísní.

Tento mýtus se zdá absurdní a přesto má poměrně velkou skupinu příznivců. Za účelem tečkování všech „i“ je nutné určit, do které kategorie teratogenity se v ambulantní praxi používají nejběžnější antibiotika..

Kategorie A - bez drog. Důvodem je to, že není možné provádět klinická hodnocení u těhotných žen, a proto neexistují spolehlivé výsledky v oblasti bezpečnosti.

Kategorie B. Patří sem poměrně velké množství antibiotik.

 • Penicilinová antibiotika (penicilin, ampicilin, amoxicilin, amoxiclav, oxacillin).
 • Cefalosporinová antibiotika 1 - 4 generace (cefazolin, ceftriaxon, cefabol atd.).
 • Makrolidy (azithromycin, erytromycin).
 • Další antibiotika: Metronidazol, Nitrofurantoin, Fosfomycin.
 • Patří sem také další antibakteriální léky, ale používají se hlavně v nemocnicích k léčbě závažných infekcí (a lékaři dobře vědí, která léky mohou být předepsány těhotným ženám a které nemohou).

Kategorie C. Tato skupina zahrnuje celkem slušnou skupinu drog.

 • Makrolidy (klaritromycin),
 • Fluorochinolony (Ciprofloxacin, Ofloxacin, Levofloxacin, Moxifloxacin),
 • Další léky (vankomycin, tinidazol, ko-trimoxazol, anti-TB léky, kolistin).

Kategorie D. Tyto léky jsou jasně kontraindikovány u těhotných žen. Výjimkou jsou případy, kdy bez nich je život matky skutečně ohrožen a je si vědoma možného rizika. V obtížné situaci si lékaři vždy vyberou matku mezi životem matky a plodu, zejména pokud se jí potenciálně může narodit.

 • Aminoglykosidy (Amikacin, Gentamicin, Netilmicin, Streptomycin, Torbamycin),
 • Všechny tetracykliny,
 • Další drogy (chloramfenikol).

Kategorie X - bez drog.

Za zmínku také stojí, že u řady nových léků, které přirozeně neprováděly specificky studie o těhotných ženách, dosud nedošlo k akumulaci základu pro opožděné nežádoucí účinky. A pokud účinek léku není znám, měl by být interpretován jako potenciálně nebezpečný a neměl by být předepisován těhotným ženám..

Mýtus č. 4. Pokud žena vezme antibiotikum během prvních 2-3 týdnů těhotenství, musí podstoupit potrat, protože se dítě narodí s vadami

Toto tvrzení je jen částečně mýtem. Abychom zjistili, kdy léky s nejvyšším stupněm pravděpodobnosti mohou ublížit dítěti, musíte vědět o vlastnostech průběhu těhotenství..

 • První 2-4 týdny těhotenství. Během tohoto období existuje zásada „vše nebo nic“. Plod buď zemře nebo přežije bez následků. V současné době je ve vejcovodu a dosud neměl čas na implantaci, proto nemá žádnou komunikaci s krví své matky. Pokud se žena dozví o těhotenství při užívání antibiotik před tímto obdobím, potom se s největší pravděpodobností nedojde k vážnému dítěti.
 • První trimestr (až 12 týdnů). Toto období je nejnebezpečnější z hlediska vývoje lékových malformací, protože placenta ještě nefiltruje matčinu krev a vše vstupuje přímo do plodu. Zároveň tvoří nejdůležitější orgány a systémy, takže jakýkoli škodlivý účinek může ovlivnit tento mechanismus.
 • Druhý trimestr (12-28 týdnů). Objevuje se placentární bariéra, která výrazně snižuje riziko vstupu léků a toxinů do plodu. Nejdůležitější systémy a orgány se však stále vytvářejí, takže by se měla minimalizovat zátěž léčiva.
 • Třetí trimestr (28 týdnů - porod). Riziko fatálních malformací je minimální, protože hlavní orgány a systémy jsou již vytvořeny. Některé léky však mohou představovat riziko předčasného porodu a osud dítěte bude záviset na tom, jak dlouho se to stalo..

Nicméně antibiotika kategorie B jsou relativně bezpečná pro použití během těhotenství. Pokud existuje riziko pro život matky a indikace pro užívání drog z kategorie C, pak stojí za to poslouchat lékaře.

Mýtus číslo 5. Místo těhotných antibiotik byste měli užívat rostlinné přípravky, je to mnohem bezpečnější

Antibiotikum je předepsáno, pokud to není možné bez něj. Ignorování nebo nahrazení různými bylinkami, doplňky stravy a homeopatickými prostředky může vést k velkým problémům. Těhotenství je stav dočasné imunodeficience: tělo mu proto neumožňuje odmítnout plod, jako cizí tělo s polovinou otcových genů. Proto jsou nachlazení a genitourinární infekce častým společníkem žen v zajímavém postavení. Neošetřená pneumonie, sinusitida, hnisavý zánět středního ucha, pyelonefritida nebo cystitida mohou způsobit šíření infekcí v celém těle, včetně plodu, rozvoji sepse, meningitidy a dalších extrémně závažných stavů.

Všechna tato nekomplikovaná infekční onemocnění lze léčit antibiotiky z kategorie B. Obvyklý kurz vám umožní zcela zbavit patogenní bakterie, žena informovat dítě a porodit ho úplně zdravým..

Mýtus číslo 6. Pokud již pijete antibiotika, pak jen pár dní - pak nebudou mít čas na tolik škody

Krátký průběh antibiotika představuje riziko rozvoje rezistence na tyto léky. Bakterie se rozmnoží a nemoc bude pokračovat. V tomto případě může žena vyžadovat hospitalizaci a jmenování potenciálně nebezpečných antibiotik kategorie C nebo D.

Průběh léčby by měl trvat tak dlouho, jak to onemocnění vyžaduje. Průměrně to je 7-10 dní, výjimkou je lék azithromycin (3-5 dní).

Názor farmaceuta

Antibiotika se mohou dobře používat u těhotných žen, ale pokud je jejich jmenování odůvodněno závažnými indikacemi, je vybrán bezpečný lék a lékař kontroluje stav ženy. Různé mýty a dohady mohou způsobit mnohem více škody než antibakteriální léky..

Antibiotika během těhotenství. Mohu brát antibiotika?

Pouze několik žen se silnou imunitou nemá během těhotenství zdravotní problémy. Devět měsíců je poměrně dlouhé období a drtivé většině nastávajících matek se onemocní více než jednou. To není překvapivé, protože organismus pracující „pro dva“ ne vždy vydrží zátěž, ochranné vlastnosti těla padají a nastávající matka se stane náchylnou k infekci.

Během těhotenství by většina léků neměla být užívána, aby nedošlo k poškození dítěte. Proto se k ošetření používají jemné přípravky připravené na bázi bylin. Co když ale patologický proces ovlivní životně důležité orgány a hrozí nebezpečnými následky? Je možné brát antibiotika během těhotenství a nepoškodit plod??

Proč jsou potřebná antibiotika?

Antibiotika jsou léky, které bojují proti patogenům a choroboplodným zárodkům. S nepříznivým účinkem na patogenní mikroorganismy nejsou antibiotika bezmocná proti patologiím virového nebo houbového původu. Kromě toho může dlouhodobé používání antibiotik způsobit plísňová onemocnění (kandidóza atd.). Bakterie, které způsobily patologii, někdy neodpovídají na antibiotikum předepsané lékařem. V tomto případě je léčebný režim upraven, je vybráno jiné léčivo.

Mělo by se také pamatovat na to, že nejen složení léku je nebezpečné, ale také nesprávně vybrané dávky a porušení doby užívání..

Jaká jsou rizika antibiotik během těhotenství??

Před několika desítkami let lidé umírali na nemoci, které jsou nyní úspěšně léčeny antibiotiky. Léky jsou nepostradatelné pro léčbu pneumonie, cholery, nemocí genitourinárního systému atd. I takové zázračné léky však mají řadu vedlejších účinků, mezi něž patří skutečnost, že spolu s patogenními bakteriemi trpí také prospěšná mikroflóra těla. Bez „ochrany“ prospěšných bakterií člověk pociťuje takové nemoci, jako je průjem, kožní vyrážky a mnoho dalších. Stává se, že prospěšná mikroflóra umírá, zatímco patogeny přežívají, což se vysvětluje rezistencí bakterií na lék známý po mnoho let.

Pravidla pro užívání antibiotik

 1. Antibiotika předepisuje pouze lékař! Neměli byste užívat antibiotika, která vaši přátelé nebo příbuzní užívají, nebo antibiotika, která vám lékař naposledy předepsal.
 2. Nemůžete zastavit léčbu dříve, než je uvedeno. Pokud nepijete dávky označené lékařem, rozhodněte se, že jste byli vyléčeni dříve, pak bude veškerá vaše předchozí snaha zrušena a možná dokonce poškodí vaše zdraví..

Antibiotika během těhotenství

Antibiotika během těhotenství se odebírají, pokud testy prokázaly, že nemoc není virové povahy, ale bakteriální povahy. V tomto případě je nastávající matka vybrána léky v závislosti na typu onemocnění, stavu pacienta a délce těhotenství..

V prvním trimestru jsou antibiotika nežádoucí. Ženy někdy užívají antibiotika, aniž by věděly, že jsou těhotné, a pak se obávají, stojí za to udržet těhotenství? Sdělte svému gynekologovi své obavy, vyhodnotí rizika a poskytne nejlepší radu..

Ve druhém a třetím trimestru došlo k položení vnitřních orgánů plodu, proto je možné rozšířit seznam léčiv, včetně antibiotik. Během tohoto období se zpravidla léčí infekce, které mohou dítě poškodit.

Antibiotika během těhotenství jsou nezbytná, pokud má žena následující patologie:

 • Pyelonefritida;
 • Pneumonie, akutní bronchitida;
 • Chlamydia
 • Nebezpečná střevní infekce;
 • Vážné zranění, zranění (otřesy), popálení;
 • Závažné komplikace infekční povahy: otrava krve, sepse;
 • Specifická onemocnění vyvolaná vzácnými mikroby: brucelóza atd..

Před vstupem do jakéhokoli antibakteriálního léku je nastávající matka testována na citlivost. Tato manipulace umožňuje určit patogen a vybrat nejúčinnější antibiotikum. Pokud není možné provést test, nastávající matka předepíše širokospektrální lék, který ovlivňuje všechny typy bakterií.

Antibiotika, která jsou během těhotenství zakázána:

 • Tetracykliny (doxycyklin, tetracyklin, morfcyklin atd.);
 • Sulfanilamidy (Biseptol, Bactri, Trixazol, Oribact atd.);
 • Fluorochinolony (Ofloxacin, Ciprofloxacin, Ciprolet atd.);
 • Nitrofurany (furadonin, nitroxolin atd.);
 • Chloramphenicol.

Antibiotika, která jsou povolena během těhotenství:

 • Penicilin a aminipeniciliny (ampicilin, amoxicilin, oxacilin, amoxiclav, femoklav a další);
 • Cefalosporiny (cefazolin, ceftriaxon, cefalexin, cefuroxim, cefotaxim, cefepim, ceftazidim);
 • Makrolidy (erytromycin, jamyamycin, spiramycin).

Užívání antibiotik během těhotenství neznamená výskyt zdravotních problémů u dítěte. Avšak neošetřené bakteriální infekce matky představují vážnou hrozbu. Pokud lékař předepíše léčbu, správně zvolená antibiotika uzdraví matku a nepoškodí dítě.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Antibiotika během těhotenství 3 trimestru

Příjem antimikrobiálních látek během těhotenství by měl být velmi přesný a měl by zvážit všechny klady a zápory.

Třetí trimestr je nejbezpečnější období těhotenství. Od začátku 3. trimestru (26. týden) jsou již vytvořeny všechny tkáně a orgánové systémy plodu, placenta chrání dítě před negativními vlivy na životní prostředí. Lékaři proto čekají na začátek tohoto období těhotenství, aby zahájili léčbu určitých nemocí, protože v počátečních stádiích může užívání antibiotik poškozovat zdraví dítěte.

Viz také: Antibiotika na 1 trimestru a 2 trimestru

Antimikrobiální látky

Existují vážné důvody, kdy je lékař povinen předepsat antibiotika během těhotenství ve 3. trimestru, samozřejmě, vzhledem ke všem možným důsledkům. Řada nemocí, například některé urologické infekce, závažné infekční choroby, vyžaduje před porodem povinné ošetření. Většina z těchto onemocnění je léčena pouze antibiotiky - speciálními antibakteriálními léčivy, která inhibují růst a vývoj patogenních mikroorganismů. Jinak je při porodu možná infekce novorozence od matky, a pro imunitu dítěte je to vážná zkouška.

Nejprve zjistíme, která antibiotika nelze použít ve 3. trimestru:

 • Chloramfenikol (ovlivňuje oběhový systém dítěte);
 • Enterofuril (jiné jméno - ercefuril);
 • Tsiprolet, nolitsin - negativně ovlivňuje pohybový aparát plodu;
 • Některá penicilinová antibiotika (furamag);
 • Furadonin - přísně zakázáno ve 3. trimestru;
 • Biseptolum - zpomaluje růst plodu;
 • Ciprofloxacin - může také ovlivnit ODA dítěte;
 • Streptomycin, tetracyklin - zastaralá antibiotika, toxický;
 • Gentamicin - může u dítěte vyvolat ztrátu sluchu.

Antibiotika byla povolena během těhotenství ve 3. trimestru

Na tematických fórech často vyvstává otázka používání antibiotik během těhotenství ve 3. trimestru. Lékaři předepisují antimikrobiální látky v následujících případech:

 • Některé urogenitální choroby;
 • Genitourinární infekce, jako je pyelonefritida;
 • Zánětlivé procesy v plicích, angína (purulentní);
 • Purulentní léze kůže.

Bezpečná antibiotika pro těhotenství ve 3. trimestru

Je možné jmenovat následující drogy:

 • Některá penicilinová antibiotika (ampicilin, oxacilin);
 • Roxithromycin, erytromycin - mikrolidová antibiotika jsou v některých případech povolena;
 • Suprax, ceftriaxon a cefazolin jsou lékaři předepisováni s opatrností. Průnik placentární bariérou, ale nezpůsobuje toxickou reakci u plodu
 • Wilprafen antibiotikum - povoleno během těhotenství ve 3. trimestru.
Ampicilin trihydrát 250 mg tobolka - 63,00 rub.Roxithromycin 150 mg - 133,00 rub.Suprax pro Prig. suspendovat. pro orální podání 100 mg / 5 ml 31,86 g granulí - 600,00 rub.

Pamatujte, že neužívejte antibiotika během těhotenství ve 3. trimestru na nachlazení, horečku, ODS. V každém případě, i přes seznam povolených antibiotik, je nemůžete předepsat sami. Antimikrobiální látky jsou závažné léky, které do určité míry ovlivňují zdraví matek. Antibiotika během těhotenství v posledním trimestru by neměla být předepisována na zánět vedlejších nosních dutin, přestože toto onemocnění způsobuje nepohodlí těhotné ženě. Užívání antimikrobiálních léků může mít mnoho nepříjemných následků:

 • Žaludeční nevolnost;
 • Inhibice normální střevní mikroflóry, která tvoří imunitu matky;
 • Antibiotika mohou u žen vyvolat růst plísní flóry.

andamanské ceny potravin

[...] Rádi bychom ocenili řadu dalších webových stránek na webu, i když s námi nejsou spojeni, odkazováním na ně. Níže jsou uvedeny některé webové stránky, které stojí za vyzkoušení [...]

cbd md

[...] Rádi bychom ocenili několik dalších internetových internetových stránek po síti, i když s námi nejsou spojeni, odkazem na ně. Níže jsou některé webové stránky, které stojí za vyzkoušení [...]

CBT nugety

[...] zde jsou některé odkazy na internetové stránky, na které odkazujeme jednoduše proto, že se domníváme, že stojí za to navštívit [...]

tady

[...] Zde je skvělý blog, který vás může zaujmout, že vás povzbuzujeme [...]

kapesní striker

[...] zde jsou některé hypertextové odkazy na webové stránky, na které odkazujeme, protože se domníváme, že stojí za to navštívit [...]

otroctví postele

[...] těsně pod, jsou četné zcela nespojené webové stránky s našimi, nicméně, mohou být určitě opravdu stojí za to jít přes [...]

dětská literatura v USA

[...] obvykle zveřejňuje některé zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

kiu

[...] Zajímavá místa, na která máme odkaz na [...]

anální trenér

[...] Rádi bychom uctívali spoustu dalších webových stránek v síti, i když s námi nejsou propojeni, odkazováním na ně. Níže jsou některé webové stránky, které se vyplatí vyzkoušet [...]

Půjčka APP pro iPhone

[...] čas na čtení nebo návštěvu obsahu nebo webových stránek, na které jsme odkazovali, pod [...]

duální radarový vibrátor

[...] čas na studium nebo prohlédnutí si obsahu nebo webových stránek, na které jsme odkazovali, pod [...]

g spot králičí vibrátor

[...] obvykle zveřejňuje některé velmi zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nový [...]

jsme vibrační páry

[...] těsně pod, je jich docela málo, zcela nesouvisejících webů, ale určitě stojí za to je projít [...]

kuličkový vibrátor dálkového ovládání

[...] Zajímavé weby, na které máme odkaz na [...]

líbánky střediska v Andamanu

[...] to bude konec tohoto zápisu. Zde objevíte některé weby, o kterých si myslíme, že oceníte, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

safestore auto

[...] to by byl konec této zprávy. Zde objevíte některé webové stránky, o kterých si myslíme, že vás ocení, stačí kliknout na hypertextové odkazy na [...]

G suite

[...] těsně pod, je mnoho absolutně nespojených webových stránek s našimi, ale řekl, že mohou být určitě opravdu stojí za to jít [...]

agentura pro správu sociálních médií

[...] Podrobnosti uvedené uvnitř zápisu jsou některé z ideálních dosažitelných [...]

vědecké veletržní projekty pro 6. ročník

[...] Zde je několik webových stránek, které obhajujeme pro naše návštěvníky [...]

chci převést můj úvěr na bydlení

[...] níže objevíte odkaz na některé weby, o kterých si myslíme, že byste měli navštívit [...]

debetní vízová karta

[...] čas číst nebo zastavit pomocí materiálů nebo webových stránek, na které jsme odkazovali pod [...]

Stahování hudby Naija

[...] níže najdete odkaz na některé weby, které jsme přesvědčeni, že musíte navštívit [...]

Vízum v Indii

[...] podívejte se níže, jsou některé zcela nesouvisející weby k našim, přesto jsou to nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

show sexygirls

[...] vždy velký fanoušek propojení s blogery, které se mi líbí, ale nechápu moc odkaz zbožňovat od [...]

špinavé kazety

[...] to bude konec této zprávy. Tady odhalíte některé webové stránky, o kterých si myslíme, že si budete cenit, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

nejlepší CBD olej

[...] to bude konec tohoto příspěvku. Právě zde najdete nějaké internetové stránky, které věříme, že si ceníte, stačí kliknout na odkazy přes [...]

Koupit Weed Online

[...] hned pod, jsou různé absolutně nesouvisející webové stránky s našimi, přesto se určitě vyplatí projít [...]

reklamní

[...] narazili jsme na skvělý web, který se vám bude líbit. Vyhledejte událost, kterou chcete [...]

pár sex žít

[...] vždy významný fanoušek propojení s bloggery, které oceňuji, ale opravdu nedostávám moc odkazů, které oceňuji od [...]

sex show

[...] to může být konec této zprávy. Tady odhalíte některé weby, které vás považují za příjemné, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

sexy

[...] čas studovat nebo jít na materiál nebo webové stránky, na které jsme odkazovali pod [...]

Žvýkačky CBD

[...] prosím, zastavte se na webových stránkách, které držíme, včetně tohoto 1, protože to představuje naše výběry z webu [...]

květ sedm-poslouchejte

[...] to bude konec tohoto zápisu. Zde najdete některé webové stránky, o kterých si myslíme, že oceníte, stačí kliknout na odkazy nad [...]

Dispensary Near Me

[...] čas číst nebo se podívat na obsah nebo weby, na které jsme odkazovali pod [...]

[...] čas na prostudování nebo prohlédnutí předmětu nebo webových stránek, na které jsme se připojili pod [...]

[...] čas číst nebo navštívit předmět nebo materiály předmětu, na které jsme odkazovali pod [...]

[...] to je konec tohoto článku. Zde získáte několik webových stránek, o kterých si myslíme, že se vám budou líbit, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli kombinovat několik nesouvisejících údajů, přesto se skutečně vyplatí podívat, kdo provedl jednu studii o Středním východě má mnohem více problémů současně [...]

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli spojit hrst nesouvisejících informací, přesto se opravdu vyplatí podívat, kdo, kdo udělal jednoho konkrétního mistra o Středním východě, má také mnohem více problémů [...]

[...] níže najdete odkaz na některé webové stránky, o kterých si myslíme, že musíte navštívit [...]

legitimní práce z domácí práce

[...] Informace a fakta uvedená ve zprávě jsou některé z nejlépe nabízených [...]

Coinpunk

[...] velmi hrst internetových stránek, které se zdají být do hloubky dole, z našeho pohledu jsou bezpochyby účinně stojí za prohlídku [...]

coinchomp

[...] Zajímavá místa, na která máme odkaz na [...]

Koikatu

[...] Zde je vynikající blog, který můžete objevit, je zajímavé, že vás povzbuzujeme [...]

Skvělé aplikace

[...] to může být konec tohoto článku. Zde získáte několik webů, o kterých si myslíme, že se vám bude líbit, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

فیلم سوپر ایرانی

[...] Každý ihned, i když vybereme blogy, které studujeme. Níže jsou uvedeny nejnovější internetové stránky, které vybereme [...]

Thc vape juice

[...] Informace, o nichž se hovořilo uvnitř zápisu, jsou některé z nejúčinnějších nabízených [...]

koupit plazy online

[...] zkontrolovat pod, jsou některé zcela nesouvisející webové stránky k našim, nicméně, oni jsou nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

Zverimex

[...] Zde je skvělý blog, který můžete objevit, je zajímavé, že vás povzbuzujeme [...]

mp3 šťáva

[...] navštivte prosím webové stránky, které splňujeme, což zahrnuje i tuto konkrétní stránku, protože představuje naše tipy na webu [...]

kurzy kosmetologů zdarma

[...] zkontrolovat pod, jsou některé zcela nesouvisející internetové stránky k našim, nicméně, oni jsou nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

Maltipoo štěňátka na prodej poblíž mě

[...] zkontrolovat pod, jsou některé zcela nesouvisející webové stránky k našim, na druhé straně, jsou nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

Thc vape olej

[...] Informace zmíněné uvnitř příspěvku jsou některé z ideálních snadno dostupných [...]

Anglický buldok na prodej

[...] Zajímavé weby, na které máme odkaz na [...]

štěňata zlatého retrívra na prodej ve VA

[...] Zajímavá místa, na která máme odkaz na [...]

Dac tri sui mao ga

[...] Zajímavá místa, na která máme odkaz na [...]

Dankové páry

[...] upřednostňujeme několik dalších internetových webových stránek v síti, i když na nás nejsou propojeni, a to odkazem na ně. Pod ním jsou některé webové stránky, které stojí za to se podívat [...]

[...] Každou chvíli uvnitř, i když si vybíráme blogy, které studujeme. Níže jsou uvedeny nejaktuálnější internetové stránky, které vybereme [...]

boxerská štěňátka na prodej poblíž mě

[...] Zde je několik webových stránek, které doporučujeme našim návštěvníkům [...]

Štěňátka sibiřského husky na prodej

[...] obvykle zveřejňuje některé velmi zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

tygří pruh pitbull štěňata na prodej

[...] jeden z našich návštěvníků nedávno vyzval následující web [...]

orální sex

[...] navštivte webové stránky, které dodržujeme, jako je tento, protože představuje naše tipy na webu [...]

Štěňata poblíž mě

[...] dáváme přednost poctě mnoha dalším internetovým webům na webu, přestože na nás nejsou propojeny, a to odkazem na ně. Níže jsou některé webové stránky, které se vyplatí vyzkoušet [...]

Dankové páry

[...] velmi málo webových stránek, které se dostanou do hloubky níže, z našeho pohledu jsou bezpochyby velmi stojí za prohlídku [...]

nákup ketaminu

[...] Fakta uvedená ve zprávě jsou některými z nabízených ideálů [...]

[...] zkontrolovat pod, jsou některé absolutně nesouvisející weby s našimi, na druhé straně, mohou to být nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

Koupit konopí online

[...] velmi pár webových stránek, které se chystají podrobně vysvětlit níže, z našeho pohledu je nepochybně velmi dobře stojí za prohlídku [...]

[...] vždy masivní fanoušek propojení s bloggery, které zbožňuji, ale ve skutečnosti nedostávám moc odkazů od [...]

tlačící vibrační recenze

[...] obvykle zveřejňuje některé opravdu zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

demo čerpadla penisu

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli spojit hrst nesouvisejících dat, nicméně stojí za to se na to podívat, kdo se dozvěděl o Středním východě, má také další Problermy [...]

[...] Zde je skvělý weblog, který by vás mohl fascinovat tím, že vás povzbuzujeme [...]

CBD

[...] Zde je vynikající blog, který můžete narazit na Fascinující, že vás povzbuzujeme [...]

CBD

[...] upřednostňujeme několik dalších internetových webů po celém webu, přestože na nás nejsou spojeny. Pod nimi jsou některé webové stránky, které se vyplatí vyzkoušet [...]

CBD

[...] Zde je vynikající Weblog, který můžete narazit na Zajímavé, že vás povzbuzujeme [...]

CBD

[...] to může být konec této zprávy. Tady najdete nějaké internetové stránky, o kterých si myslíme, že oceníte, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

CBD

[...] obvykle zveřejňuje některé velmi fascinující věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

CBD

[...] zkontrolujte níže, jsou některé zcela nesouvisející internetové stránky s našimi, na druhé straně, mohou to být nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

CBD

[...] vždy masivní fanoušek propojení s bloggery, které miluji, ale nedostávají moc odkazů jako od [...]

CBD

[...] Každopádně i když si vybereme blogy, které čteme. Níže jsou uvedeny nejaktuálnější weby, na kterých se rozhodujeme [...]

CBD

[...] Přestože weby, na které jsme zpětně odkazovali níže, nejsou významně spojeny s našimi, opravdu si myslíme, že by se ve skutečnosti mohli vyplatit jít, takže se podívejte [...]

CBD

[...] to bude konec této zprávy. Zde odhalíte některé weby, které považujeme za užitečné, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

jak používat strapon

[...] velmi pár webových stránek, které se stanou komplexními pod, z našeho pohledu jsou bezpochyby stojí za prohlídku [...]

jak používat sexuální hračku

[...] Zde je skvělý blog, který můžete objevit vzrušující, že vás povzbuzujeme [...]

Snapdeal Lucky nakreslí číslo linky pomoci

[...] Zde je vynikající Weblog, na který můžete narazit Vzrušující, že vás povzbuzujeme [...]

nejlepší CBD olej

[...] zde jsou některé hypertextové odkazy na webové stránky, na které odkazujeme hlavně proto, že předpokládáme, že stojí za to navštívit [...]

Prodej oleje CBD

[...] Každou chvíli vybíráme blogy, které studujeme. Níže jsou uvedeny nejnovější weby, které vybíráme [...]

nejlepší CBD olej

[...] zde jsou některé hypertextové odkazy na weby, na které odkazujeme, protože se domníváme, že stojí za to navštívit [...]

nejlepší CBD olej

[...] Přestože weby, na které jsme zpětně odkazovali, nejsou významně spojeny s našimi, opravdu si myslíme, že v podstatě stojí za to jít, podívejte se [...]

nejlepší CBD olej

[...] Přestože internetové webové stránky, na které odkazujeme níže, nejsou významně spojeny s našimi, máme pocit, že opravdu stojí za to jít, podívejte se [...]

nejlepší CBD olej

[...] zde jsou některé odkazy na webové stránky, na které odkazujeme hlavně proto, že se domníváme, že stojí za to navštívit [...]

koupit CBD olej

[...] Zde je skvělý weblog, který byste mohli narazit na zajímavost, že vás povzbuzujeme [...]

CBD na prodej

[...] čas na studium nebo prohlédnutí si obsahu nebo internetových stránek, na které jsme odkazovali, pod [...]

Prodej oleje CBD

[...] narazili jsme na skvělou webovou stránku, kterou si možná užijete. Podívejte se na akci, kterou chcete [...]

CBD olej

[...] Rádi bychom ocenili spoustu dalších celosvětových webů po celém webu, přestože na nás nejsou spojeni, a to tak, že na ně odkazují. Níže jsou některé webové stránky, které stojí za to se podívat [...]

vibrátor tělesné hůlky

[...] Každý jednou, i když jsme se rozhodli pro blogy, které čteme. Níže jsou uvedeny nejnovější weby, které vybereme [...]

pružný penisový kroužek

[...] zde jsou některé hypertextové odkazy na webové stránky, na které odkazujeme, protože předpokládáme, že stojí za to navštívit [...]

koupit CBD

[...] Každou chvíli vybíráme blogy, které čteme. Níže jsou uvedeny nejaktuálnější weby, které vybereme [...]

nejlepší CBD

[...] prosím navštivte návštěvu stránek, které sledujeme, včetně tohoto, protože představuje naše výběry prostřednictvím webu [...]

royalcbd

[...] Ačkoli internetové weby, na které jsme zpětně odkazovali, nesouvisejí významně s našimi, opravdu si myslíme, že to opravdu stojí za to projít, takže se podívejme [...]

produkty cbd

[...] Informace a fakta, o nichž se při zápisu zmiňuje, jsou nejvýhodnější dosažitelné [...]

[...] Rádi bychom ocenili spoustu dalších online webových stránek po celém webu, i když s námi nejsou propojeni, a to odkazem na ně. Níže jsou některé webové stránky, které opravdu stojí za vyzkoušení [...]

Juul lusky máta

[...] to by byl konec tohoto zápisu. Právě zde objevíte některé internetové stránky, které si myslíme, že se vám bude líbit, stačí kliknout na hypertextové odkazy přes [...]

Žvýkačky CBD

[...] Zde je několik internetových stránek, které doporučujeme našim návštěvníkům [...]

zdarma ke stažení pro Windows

[...] obvykle zveřejňuje některé opravdu fascinující věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

stažení aplikace zdarma pro Windows 10

[...] navštivte prosím weby, na které se držíme, jako je tento, protože představuje naše výběry prostřednictvím webu [...]

ke stažení zdarma pro Windows

[...] čas číst nebo se podívat na materiál nebo webové stránky, na které jsme odkazovali, pod [...]

hry ke stažení zdarma pro Windows 8

[...] podívejte se níže, jsou některé zcela nesouvisející weby s našimi, přesto jsou to nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

aplikace zdarma ke stažení

[...] jen velmi málo internetových stránek, které se stanou podrobnějšími níže, z našeho pohledu je nepochybně efektivní vyplatit si vyzkoušet [...]

stažení aplikace zdarma pro Windows 10

[...] obvykle zveřejňuje takové neuvěřitelně fascinující věci. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

aplikace zdarma ke stažení

[...] vždy masivní fanoušek propojení s blogery, které zbožňuji, ale nedostávám spoustu odkazů jako od [...]

zdarma hry pro laptop

[...] narazili jsme na skvělou webovou stránku, ze které se můžete jednoduše těšit. Vyhledejte, pokud chcete [...]

hry ke stažení zdarma pro PC

[...] upřednostňujeme poctu mnoha dalším webovým stránkám po celém světě, i když s námi nejsou propojeny, a to odkazem na ně. Níže jsou některé webové stránky, které se vyplatí vyzkoušet [...]

nic

[...] narazili jsme na skvělou webovou stránku, kterou jste prostě mohli ocenit. Vyhledejte událost, kterou chcete [...]

společnosti zabývající se vývojem mobilních aplikací v Dubaji

[...] jeden z našich návštěvníků nedávno informoval následující web [...]

jak mít orální sex

[...] Zde je vynikající blog, který můžete získat vzrušující, že vás povzbuzujeme [...]

Adam a Eva

[...] obvykle zveřejňuje některé velmi zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nový [...]

Koupit Weed Online

[...] to bude konec této zprávy. Zde narazíte na některé weby, o kterých si myslíme, že si budete cenit, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

CBD měkké gely

[...] Informace a fakta, o kterých se v tomto článku mluví, představují řadu nejlepších dostupných [...]

Tato stránka

[...] jen velmi málo stránek, které se ukáží, že budou do hloubky níže, z našeho pohledu jsou bezpochyby velmi stojí za to se podívat [...]

Exotické vozíky

[...] přejděte na webové stránky, které sledujeme, což zahrnuje i tento konkrétní, protože představuje naše tipy na webu [...]

nejlepší mužské sexuální hračky

[...] obvykle zveřejňuje některé velmi zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nový [...]

adam a předvečer dildo

[...] čas na studium nebo zastavení pomocí materiálů nebo internetových stránek, na které jsme odkazovali, pod [...]

kultura konopí

[...] jeden z našich návštěvníků nedávno doporučil následující web [...]

[...] Zde je několik internetových stránek, které doporučujeme našim návštěvníkům [...]

období karantény

[...] Každou chvíli, i když vybíráme blogy, které studujeme. Níže jsou uvedeny nejnovější weby, které vybereme [...]

obrovské dildo

[...] narazili jsme na skvělý internetový server, který se vám možná bude líbit. Podívejte se na akci, kterou chcete [...]

rijschool rotterdam

[...] Zde je vynikající blog, který můžete odhalit Zajímavé, že vás povzbuzujeme [...]

Výhody oleje Cbs

[...] vždy velký fanoušek propojení s blogery, které miluji, ale opravdu nedostávám spoustu odkazů, které oceníte od [...]

Dankové páry

[...] Rádi bychom ocenili několik dalších internetových webů v síti, i když s námi nejsou propojeni, a to odkazem na ně. Níže jsou některé webové stránky, které stojí za to se podívat [...]

profesionální kadeřnické nůžky

[...] to by byl konec tohoto článku. Právě zde získáte nějaké webové stránky, o kterých si myslíme, že oceníte, stačí kliknout na odkazy nad [...]

nůžky levé ruky

[...] jeden z našich hostů nedávno informoval následující web [...]

kadeřnické nůžky icandy

[...] zastavte prosím na stránkách, které sledujeme, včetně tohoto, protože představuje naše tipy na webu [...]

E-mailem

[...] Přestože internetové weby, na které jsme zpětně odkazovali, nejsou významně spojeny s našimi, opravdu si myslíme, že skutečně stojí za to projít, podívejte se [...]

kadeřnické nůžky

[...] těsně pod, je docela málo absolutně nesouvisejících webových stránek s našimi, nicméně určitě stojí za to je projít [...]

CBD ropa Austrálie

[...] jeden z našich hostů před nedávnem navrhl následující web [...]

realistické dildo

[...] vždy velký fanoušek propojení s blogery, které oceňuji, ale opravdu nedostávám velké množství odkazů jako od [...]

dobré způsoby, jak vydělat peníze

[...] čas studovat nebo jít na předmětový materiál nebo internetové stránky, na které jsme odkazovali pod [...]

Vyhubení mravenců

[...] Zajímavé weby, na které máme odkaz na [...]

síťový měnič

[...] Zde je dobrý blog, který by vás mohl zajímat […]

pánské prsteny online

[...] to je konec tohoto zápisu. Právě zde získáte nějaké webové stránky, které považujeme za příjemné, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

nejlepší bunny vibe

[...] těsně pod, je spousta zcela nesouvisejících webových stránek s našimi, přesto se určitě vyplatí projít [...]

zdarma ke stažení pro Windows 8

[...] Zde je několik internetových stránek, které doporučujeme našim návštěvníkům [...]

aplikace ke stažení zdarma pro Windows 8

[...] prosím navštivte webové stránky, které dodržujeme, jako je tento, protože představuje naše tipy na webu [...]

hry ke stažení zdarma pro Windows 8

[...] Zajímavá místa, na která máme odkaz na [...]

zdarma ke stažení aplikace pro Windows

[...] to bude konec této zprávy. Zde najdete několik webových stránek, o kterých si myslíme, že se vám bude líbit, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

zdarma ke stažení pro Windows

[...] Zde je několik internetových stránek, které navrhujeme pro naše návštěvníky [...]

zdarma hry pro laptop

[...] Zde je vynikající weblog, který můžete narazit Zajímavé, že vás povzbuzujeme [...]

zdarma ke stažení PC hry

[...] Zde je dobrý blog, který můžete získat Zajímavé, že vás povzbuzujeme [...]

zdarma ke stažení PC hry

[...] Zajímavé weby, na které máme odkaz na [...]

stažení aplikací pro Windows 7

[...] jen velmi málo stránek, které se odehrávají v hloubce níže, z našeho pohledu je nepochybně opravdu hodné vyzkoušet [...]

zdarma ke stažení aplikace pro Windows

[...] níže najdete odkaz na některé webové stránky, které považujeme za nutné navštívit [...]

měsíční plevele

[...] zde jsou některé odkazy na webové stránky, na které odkazujeme, protože máme pocit, že stojí za to navštívit [...]

Rick Simpsonův olej

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli spojit několik nesouvisejících informací, přesto se skutečně vyplatí vystoupit, kdo provedl jedinou studii o Středním východě, dostal více Problermů současně [...]

kadeřnické nůžky matsui

[...] to může být konec této zprávy. Právě zde získáte několik webových stránek, o kterých se domníváme, že se vám bude líbit, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

nejlepší CBD olej

[...] zkontrolujte níže, jsou některé zcela nesouvisející internetové stránky s našimi, nicméně, oni jsou nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

odpadní automobil na odstranění šrotu Calgary (403) 614-2357

[...] Údaje uvedené ve zprávě jsou některé z nejlepších tam venku [...]

alegra

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli spojit několik nesouvisejících informací, přesto by to mělo být vážně hodno prohledat, kdo udělal jediné pochopení o Středním východě, má také více problémů [...]

elitní čínské nůžky

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli kombinovat řadu nesouvisejících dat, nicméně rozhodně stojí za to se zúčastnit, kdo provedl jednu studii o Středním východě má také mnohem více problémů [...]

nejlepší CBD olej

[...] narazili jsme na skvělý web, který si můžete jednoduše užít. Vyhledejte ty, kteří chtějí [...]

Místní univerzita

[...] narazili jsme na skvělou internetovou stránku, ze které byste mohli mít potěšení. Vyhledejte, pokud chcete [...]

Royal CBD olej

[...] hned pod, jsou různé absolutně nespojené weby s našimi, nicméně, určitě by stálo za to jít přes [...]

Royal CBD

[...] narazili jsme na skvělý web, který byste mohli prostě milovat. Vyhledejte, pokud chcete [...]

Royal CBD

[...] vždy masivní fanoušek propojení s bloggery, které mě baví, ale nedostávám moc odkazů lásky od [...]

nejlepší CBD

[...] vždy hlavní fanoušek propojení s blogery, které zbožňuji, ale ve skutečnosti nedostávám mnoho odkazů, které oceníte od [...]

velké turné

[...] to je konec tohoto příspěvku. Tady odhalíte některé weby, o kterých si myslíme, že je hodnota, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

stažení aplikace pro Windows

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli kombinovat některá nesouvisející data, přesto se vyplatí podívat se na to, kdo to pochopil o Středním východě, má také více problémů [...]

jak mít sex na karanténě

[...] narazili jsme na skvělý web, na který se můžete dobře těšit. Vyhledejte ty, kteří chtějí [...]

nejlepší vibrátor

[...] vždy významný fanoušek propojení s blogery, které miluji, ale nedostávají spoustu odkazů ocení od [...]

mužské realistické stroker

[...] Přestože internetové webové stránky, na které jsme zpětně odkazovali, nejsou významně spojeny s našimi, opravdu si myslíme, že v podstatě stojí za to projít, podívejte se [...]

CBD pilulky

[...] Přestože internetové weby, na které jsme zpětně odkazovali, nejsou významně spojeny s našimi, opravdu si myslíme, že v důsledku toho mohou stát za to jít, takže se podívejme [...]

CBD na prodej

[...] přejděte na sledované internetové stránky, včetně tohoto, protože představuje naše tipy na webu [...]

nejlepší CBD olej

[...] Přestože weby, na které jsme zpětně odkazovali, nejsou významně spojeny s našimi, opravdu si myslíme, že to vlastně stojí za to jít, podívejte se [...]

CBD pilulky

[...] Přestože weby, na které jsme zpětně odkazovali níže, významně nesouvisejí s našimi, máme pocit, že v podstatě stojí za to projít, podívejte se [...]

Žvýkačky CBD

[...] jeden z našich návštěvníků nedávno navrhl následující web [...]

Koupit Super Lemon Haze online

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli kombinovat celou řadu nesouvisejících informací, nicméně opravdu stojí za to hledat, kdo provedl jedinou studii o Blízkém východě, má také další Problermy [...]

vázací kalhotky

[...] vždy obrovský fanoušek propojení s blogery, které se mi líbí, ale opravdu nedostávám velké množství odkazů jako od [...]

přísavka dildo

[...] narazili jsme na skvělý web, na který se můžete jen těšit. Podívejte se na akci, kterou chcete [...]

Royal CBD gummies

[...] Zde je vynikající Weblog, který můžete najít vzrušující, že vás povzbuzujeme [...]

CBD krém

[...] vždy obrovský fanoušek propojení s blogery, které se mi opravdu líbí, ale nedostávají spoustu odkazů, jako od [...]

anální sexuální hračky

[...] zde jsou některé hypertextové odkazy na webové stránky, na které odkazujeme, protože máme pocit, že stojí za to navštívit [...]

Domácí mlýn

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli kombinovat hrst nesouvisejících dat, nicméně vážně stojí za to hledat, kdo se dozvěděl o Středním východě má také mnohem více problémů také [...]

vylepšení penisu

[...] to může být konec tohoto zápisu. Zde objevíte některé weby, o kterých se domníváme, že vás ocení, stačí kliknout na hypertextové odkazy nad [...]

vlhké páry

[...] níže najdete odkaz na některé webové stránky, u kterých předpokládáme, že byste měli navštívit [...]

Produkty CBD

[...] Zde je dobrý Weblog, který můžete odhalit Fascinující, že vás povzbuzujeme [...]

Royal CBD

[...] čas číst nebo se podívat na materiál nebo webové stránky, na které jsme odkazovali pod [...]

nejlepší CBD olej

[...] jen velmi málo internetových stránek, které se odehrávají v hloubce, z našeho pohledu je nepochybně opravdu hodné vyzkoušet [...]

nejlepší cbd krém na bolest

[...] jeden z našich hostů před nedávnem navrhl následující web [...]

nejlepší cbd krém na bolest

[...] jeden z našich hostů nedávno podpořil následující web [...]

Papoušek

[...] obvykle zveřejňuje některé zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

Koupit ayahuasca

[...] podívejte se níže, jsou některé zcela nesouvisející weby, ale jsou to nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

Obchod se zbraněmi poblíž mě

[...] níže najdete odkaz na některé weby, které jsme přesvědčeni, že musíte navštívit [...]

Marihuana na prodej

[...] to by byl konec tohoto článku. Zde odhalíte některé weby, které věříme, že se vám bude líbit, stačí kliknout na odkazy nad [...]

Koupit Research Chemicals online

[...] zde jsou některé hypertextové odkazy na weby, na které odkazujeme, protože si myslíme, že stojí za to navštívit [...]

Google

Obvykle příspěvky některé opravdu fascinující věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nový.

popruh na postroji

[...] podívejte se níže, jsou některé zcela nesouvisející weby k našim, poté, co řekl, že mohou být nejdůvěryhodnější zdroje, které používáme [...]

realistický dong

[...] obvykle zveřejňuje některé opravdu zajímavé věci, jako je tento. Pokud jste na tomto webu nováčkem [...]

nejlepší mužský útočník

[...] velmi hrstka webových stránek, které se odehrávají v hloubce, z našeho pohledu jsou bezpochyby rozhodně stojí za prohlídku [...]

přísavka dong

[...] Úžasný příběh, domníváme se, že bychom mohli kombinovat řadu nesouvisejících informací, přesto se vyplatí vystoupit, kdo udělal jednoho pána o Středním východě má mnohem více problémů současně [...]

Dank vozíky

[...] Přestože weby, na které jsme zpětně odkazovali níže, nejsou významně spojeny s našimi, opravdu máme pocit, že ve skutečnosti stojí za to jít, takže se podívejte [...]

Konzultant SEO

[...] Zajímavá místa, na která máme odkaz na [...]

koupit meth online

[...] Zajímavá místa, na která máme odkaz na [...]

koupit hydrokodon online legit

[...] vždy velký fanoušek propojení s blogery, které miluji, ale ve skutečnosti nedostávám spoustu odkazů z [...]

Články O Neplodnosti