Hlavní Zdraví

Vilprafen během těhotenství

Mnoho léků předepsaných lékaři způsobuje starosti těhotným ženám: proč to brát, přinese to výhody nebo naopak poškození nenarozeného dítěte.

Pokud mluvíme o Vilprafenu, měli byste vědět, že tento lék je antibiotikum, které má antimikrobiální účinek. Základ drogy - josamycinu - se v medicíně používá od 70. let 20. století.

Vilprafen je předepsán pro různé bakteriální infekce - sinusitidu, bronchitidu, antrax a také pro genitální infekce - syfilis, chlamydie a kapavka. Pro léčení přesně urogenitálních infekcí lékaři často předepisují Vilprafen těhotným ženám. Někteří vědci si však nejsou jisti, že tento lék lze použít bez poškození dítěte..

Domácí medicína obecně nezakazuje jmenování Vilprafenu během těhotenství. Jeho použití je však vítáno, pouze pokud je přínos výrazně větší než možné poškození způsobené dítěti. Odborníci doporučují použití alternativní terapie. Někteří tedy mají sklon věřit, že chlamydiální infekce může být léčena azithromycinem..

Vilprafen během těhotenství: recenze, pokyny, indikace

Popis léku

Josamycin je hlavní účinnou látkou ve Vilprafenu. Patří k makrolidům - jedné z mnoha skupin, na které se antibiotika dělí..

Makrolidové léky jsou považovány za nejméně toxické. Účinek na organismus je kromě expozice lékům minimální. Například josamycin nezabije střevní laktobacily, a tak nepoškodí trávicí systém, jako jiná antibiotika.

Makrolidy bojují s infekcemi uvnitř buněk těla. Čím více se lék nachází v blízkosti postižených částic, tím účinnější bude jejich zničení. Kromě těchto účinků pomáhají léky, jako je josamycin, zabránit vzniku zánětlivých procesů a chránit imunitní systém před dalším vystavením virům..

Během těhotenství je vilprafen užíván perorálně a objevuje se v krvi asi za hodinu po přijetí. Lék prochází placentou. Během kojení může Vilprafen přecházet do mateřského mléka..

Funkce návodu k použití

Spontánní podávání léku Vilprafen během těhotenství, a to i v relativně bezpečném 3 trimestru, je přísně zakázáno. Lékař předepisuje dávku a počet dávek léčiva individuálně každému pacientovi v závislosti na jejím onemocnění, pravděpodobnosti nežádoucích účinků a řadě dalších faktorů známých pouze kvalifikovanému odborníkovi.

Tento léčivý přípravek se prodává v lékárnách, ale ne ve veřejné sféře. Můžete si ji koupit pouze na předpis..

Zatímco Vilprafen pomáhá posilovat celkovou imunitu během těhotenství, je velmi pravděpodobné reinfekce pohlavně přenosných chorob. Imunitní buňky nejsou produkovány pro sexuálně přenosné infekce. Léčba takových chorob by proto měla být prováděna oběma partnerům..

Pokyny a praxe lidí, kteří tento lék užívali, říkají, že se droga užívá v průměru asi dva týdny. Standardní recept doporučuje užívat 500 mg třikrát denně. Tablety se užívají mezi jídly, lze je zapít vodou. Úplné rozpuštění ve vodě bude trvat asi 3 minuty..

Pokud jste zapomněli na další pilulku, musíte ji vypít, jakmile si pacient pamatuje průchod. Ale nemůžete užít dvě tablety najednou nebo ve velmi krátkém intervalu! Přerušený kurz znemožňuje úplné zotavení.

Kromě hlavního kurzu lékaři někdy předepisují komplex vitamínů a minerálů, který se stává užitečným posílením imunitního systému a podporuje pohodu v těle. Je také pravděpodobné, že po dokončení kurzu Vilprafenu se bude vyvíjet drozd. Proto jsou v některých případech předepisovány léky proti kandidóze (jedná se o lékařský termín pro drozd).

Je nejbezpečnější pít Vilprafen během těhotenství na konci 2. trimestru. Je také možné použít lék dříve, ale až po 10 týdnech.

 1. U ureaplasmózy je předepsán Metronidazol jako doplněk k léčivu. Obecný kurz - nejméně 10 dní. Můžete vložit antifungální čípky a používat imunostimulanty.
 2. S chlamydií pomáhá Vilprafen snižovat aktivitu bakterií. Celková délka kurzu závisí na analýze..

Účinek léku na tělo

Lék potlačuje intracelulární infekce. Malé koncentrace látky mají antibakteriální účinek. Tento lék také vykazuje protizánětlivé a imunomodulační účinky. Asi za hodinu se vstřebává do krve z trávicího systému.

Vilprafen během těhotenství proniká placentou. Josamycin nemá velký vliv na životaschopnost enterobakterií, proto nezpůsobuje dysbiózu. Tento rozlišovací znak látky je pro ženy velmi významný, protože dezorganizace střevní mikroflóry a silná tvorba plynu přináší nastávajícím matkám mnoho nepohodlí..

Droga pomáhá léčit infekce:

 • ucho, krk a nos (otitis media, hnis v dutinách);
 • plíce a průdušky (bronchitida, pneumonie);
 • zuby a dásně;
 • oko;
 • kůže (abscesy, akné, vroucí);
 • orgány trávicího systému (usnadňují tok vředů, léčí gastritidu).

Aplikujte Vilprafen během těhotenství, pokud je třeba takové infekce léčit:

 1. Trachoma. Jedná se o oční onemocnění, které prochází přímým kontaktem, přes běžné předměty (ručník, kapesník atd.). Jsou postiženy obě oči. Trachoma - stagnující onemocnění, při absenci léčby může způsobit absolutní nebo neúplnou ztrátu zraku.
 2. Lymphogranulom. Způsob infekce je sexuální. Nemoc je vyjádřena zarudnutím a výskytem papul v genitální oblasti, horečkou, otokem tříselných lymfatických uzlin. Toto onemocnění je léčitelné, v budoucnu se vytvoří stabilní imunita..
 3. Urogenitální infekce. Prochází sexuálně. Až 70% onemocnění je tajné, asymptomatické nebo s mírným zhoršením pohody. Z hlavních příznaků - nepříjemný vaginální výtok, pálení a bolestivost při močení, napětí v zádech, dolní část břicha.
 4. Ureaplasma. Toto onemocnění je způsobeno infekcí močového ústrojí. Způsob infekce může být buď sexuální, nebo kontaktní (s použitím hygienických předmětů společně, návštěvou společných koupelen atd.). Příčinná látka nemusí být detekována po dlouhou dobu a během období poklesu obranyschopnosti těla se aktivuje a dává podnět k nástupu nemoci. Nejsou žádné specifické příznaky nemoci, někdy dochází k pálení během močení, zvýšení tělesné teploty.

Jak se přípravek Vilprafen používá během těhotenství?

Drozd nebo kandidóza je způsobena celou řadou mikroskopických hub rodu Candide, z nichž pochází oficiální název choroby..

Vilprafen je předepsán během těhotenství, zejména pokud je detekována chlamydie. Další na seznamu je ureaplasma, ale může být léčen jinými drogami. Jiné infekce jsou léčeny Vilprafenem na základě individuálního vyšetření a na základě rozhodnutí lékaře..

Hlavní možnosti onemocnění, u nichž je přípravek Vilprafen 500 předepsán, jakož i jeho kontraindikace v závislosti na délce těhotenství:

První (nejdříve 10 týdnů) trimestr:

Urogenitální chlamydie. Projevuje se ve formě výboje, ostře a nepříjemně vonící. Močení je bolestivé. Žena je nakažena pohlavním stykem, ve většině případů se bakterie po určitou dobu neobjeví žádným způsobem a poté „zasáhne“ tělo. Urogenitální chlamydie desetkrát zvyšuje riziko potratu potratem. V jiných případech může infekce způsobit poruchy vývoje plodu, preeklampsii a polyhydramnios.

Společné pro všechny trimestry: zvýšené riziko onemocnění jater a ledvin, citlivost na makrolidy, alergie na jakoukoli složku tablet.

Druhý a třetí trimestr:

 • Chlamydia.
 • Ureaplasma. Infekce urogenitálního traktu. Přenáší se jak pohlavním stykem, tak prostřednictvím domácnosti s infikovanými předměty - například okrajem toalety. Ve většině případů „spí“ v těle a dochází k poklesu imunity. Poté se objeví příznaky: bolest při močení, horečka. Nepříznivé účinky na vývoj plodu během těhotenství nebyly potvrzeny. Lékaři předepisují Wilprafen jako profylaxi potratu, uškrcení plodu nebo polyhydramnios.
 • Trachoma. Oční onemocnění má podle příznaků a průběhu mnoho společného s konjunktivitidou. Infikované díky kontaktům doma.

Společné pro všechny trimestry: zvýšené riziko onemocnění jater a ledvin, citlivost na makrolidy, alergie na jakoukoli složku tablet.

V 1. trimestru těhotenství není Vilprafen indikován ke jmenování dříve než 10 týdnů. V těchto týdnech se vytvářejí vnitřní orgány nenarozeného dítěte. Po uplynutí této doby mohou být antibiotika používána s vyšší mírou bezpečnosti pro vývoj dítěte.

Ureaplasma nemůže být léčena okamžitě, po čekání 10 týdnů od začátku těhotenství. Chlamydie však vyžaduje naléhavou léčbu. Proto již v 10 týdnech může lékař předepsat léky. Léčba jiných akutních infekčních nemocí - bronchitida, sinusitida, zánět středního ucha, pneumonie - vyžaduje stejná opatření..

Dávková a léková forma

Pokyny k produktu nezmiňují těhotenství jako omezení používání přípravku Vilprafen.

Na farmaceutickém trhu jsou prezentovány 2 formy léků:

 1. Vilprafen (500 mg) - podlouhlé bílé potahované tablety. Nejsou žvýkané, ale spolknuté vodou. Po několika minutách vstoupí účinné látky léčiva do krve.
 2. Vilprafen Solutab (1000 mg) - tablety, rozpustné v ústech. Jsou dobré, protože je nemusí žvýkat. Je přípustné dát tabletu na jazyk a během několika okamžiků se rozezní. A přesto můžete tabletu zředit malým množstvím vody a pak vypít.

Vilprafen Solutab během těhotenství se doporučuje, pokud má žena dysfagii (patologii reflexu polykání) nebo pokud je nutná rychlá absorpce látky se závažnou toxikózou.

Většina žen, které užívaly Vilprafen v průběhu těhotenství v různých formách, upozorňuje na jeho účinnost a bezpečnost, jak pro matky, tak pro jejich nenarozené děti. Někteří lékaři předepisují tento lék pro dívky, a to i v 1. trimestru těhotenství, od 10 týdnů. Vysvětlují to tím, že účinná složka nevykazuje toxický účinek na plod, a proto jej nemůže poškodit. Především je však Vilprafen předepisován ve 2. a 3. trimestru těhotenství, je-li to naprosto bezpečné..

Kontraindikace a vedlejší účinky

O použití přípravku Vilprafen nejsou téměř žádné negativní recenze. To však neznamená, že můžete užívat lék podle vlastního uvážení. Pouze lékař je schopen zvážit rizika negativních důsledků používání přípravku s negativními důsledky existujícího onemocnění. Kontraindikace také hrají důležitou roli v konečném rozhodnutí..

Pro těhotnou ženu jsou kontraindikace, kvůli kterým nemůžete Vilprafen užívat, následující:

 • problémy s játry, díky kterým toto tělo nefunguje správně nebo špatně odstraňuje žluč. Většina navrhovaných a jiných drog vychází z těla močí;
 • alergie na antibiotika makrolidové skupiny, zejména na josamycin;
 • alergický na jiné složky, které tvoří pilulku.

Při předepisování Vilprafenu během těhotenství musí lékař vzít v úvahu reakci těhotné ženy na jiné složky léčiva.

 1. mikrokrystalická celulóza. Pomáhá tabletu nerozpadat se a drží všechny komponenty pohromadě. Neovlivňuje tělo;
 2. stearát hořečnatý. Vyplní mezeru mezi aktivními složkami tablety;
 3. oxid křemičitý pomáhá tabletám udržovat kulatý a plochý tvar;
 4. rozpustné tablety také zahrnují dokusát sodný, s nímž se tableta rozpustí ve vodě.

Během užívání Vilprafenu a Solutabu může těhotná žena stále očekávat vedlejší účinky. Pokud jsou pozorovány, antibiotikum je nahrazeno jiným - například Azithromycin.

 • Asi 1% žen užívajících prášky si stěžovalo na nevolnost a nepohodlí v žaludku.
 • 0,1% pacientů mělo zvracení a průjem.
 • Méně než 0,1% pacientů léčených Vilprafenem mělo stomatitidu, zácpu a problémy s játry, stěžovalo si na alergii.
 • Příliš velká dávka může poškodit sluch. Pokud se dávka sníží, příznak zmizí.
 • Alergie se projevují vyrážkou a otokem dýchacích cest.
 • Ve vzácných případech dochází k drozdu.

Žena, která bere Vilprafen během těhotenství, má nízké riziko nakažení jiným onemocněním nebo získání komplikací. Recenze většiny žen, které se podrobily léčbě, to potvrzují. Studie lékařů současně naznačují, že infekce jsou doprovázeny potraty, předčasným narozením a dalšími komplikacemi u nastávajících matek.

Dokonce i další záněty, kromě nemocí močového ústrojí, mohou způsobit potrat. Infekce spánku se často neobjeví na výsledcích testů. Problémy vyvstávají pouze s nástupem těhotenství, protože imunita ženy se pak oslabí.

Vilprafen 500 slouží mimo jiné jako prevence blednutí plodu, chorioamniocytů a také chrání plod před pronikáním škodlivých mikroorganismů. Infekce způsobuje smrt kojenců ve 27% případů. Existuje 17%, kteří tvoří šanci mít mrtvé dítě.

Cena drogy Vilprafen v Rusku se pohybuje od 530 do 700 rublů.

Vilprafen během těhotenství: recenze

Anastasia Krasilnikova: V 16. týdnu byla objevena chlamydie. Doufám, že je všechno v pořádku s dítětem, a zotavím se bez jakýchkoli špatných následků. Jmenoval Vilprafena as ním Viferon a Terzhinan. Čekání na další testy.

Sofia Maslennikova: Vilprafen mi byl předepsán během těhotenství z důvodu ureaplasmózy a byl jsem léčen od 24 týdnů. Kurz trval 10 dní. Všechno šlo dobře, bylo vyléčeno, neinfikovalo dítě, porodilo zdravého chlapce.

Ekaterina Popova: U tohoto léku jsem léčil ureaplazmu. Šmouhy po kurzu okamžitě vykázaly zlepšení. Pak jsem také vypil některé enzymy a přípravky z houby.

Indikace pro použití Vilprafen 500 během těhotenství v 1., 2. a 3. trimestru, kontraindikace, princip expozice a dávkování

V článku se budeme zabývat otázkou, zda lze Vilprafen užívat během těhotenství a jaká jsou možná rizika při užívání léku pro matku a dítě. Abychom toho dosáhli, seznámíme vás s návodem k použití v různých trimestrech a také s hodnotnými analogy léku.

Vilprafen během těhotenství: je možné použít

Těhotné ženy mají sníženou imunitu, kvůli čemuž často trpí infekčními chorobami. Taková onemocnění jsou léčena antibiotiky, pokud jsou původci bakterií..

Wilprafen patří k antibakteriálním látkám makrolidové skupiny, která má široký účinek. Aktivní složky léku ničí většinu patogenů. Aby to přineslo pouze užitek, měli byste se seznámit s pokyny a mechanismem působení.

Lékařské použití

Vilprafen je předepsán k odstranění zánětlivého ohniska lokalizovaného v různých orgánech. Lék má rozpočet a dostupnost. Lékařům je předepisováno ženami, které jsou schopné bojovat s respiračními infekcemi a urogenitálními infekcemi.

Antibiotikum je indikováno za následujících podmínek.

 1. Zánět dýchacího systému infekční povahy. Tyto zahrnují:
 • bronchitida,
 • zápal plic,
 • sinusitida,
 • otitis,
 • bronchopneumonie,
 • zánět hltanu,
 • angína.
 1. Zánětlivé procesy v orofaryngu infekční povahy:
 • zánět dásní,
 • periodontální nemoc,
 • tok,
 • pro preventivní účely po extrakci zubu nebo cysty.
 1. Zánět kůže. Obsahují:
 • vaří,
 • tvář,
 • lymfadenitida,
 • antrax,
 • karbunky.
 1. Zánět močových cest:
 • uretritida,
 • pyelonefritida,
 • cystitida,
 • annexitis,
 • septický potrat.

Droga je také účinná u některých sexuálně přenosných nemocí - kapavka, chlamydie, ureaplasmóza. Antibiotikum uhasí životně důležité funkce koků, chlamydií, treponem a spirochete.

Vilprafen-500: je to možné pro těhotné ženy

Gynekologové považují za bezpečné pro těhotné ženy používat Vilprafen.

Důvodem je skutečnost, že negativní dopad na vývoj plodu infekčních patologií je mnohem vyšší než samotný lék.

Stručný popis drogy, proč ji mohou užívat těhotné ženy.

 1. Léčivou látkou je josamycin. Makrolidová antibiotika jsou považována za nejméně toxická a poskytují minimální negativní účinek na organismus. Účinná látka léčiva téměř neovlivňuje střevní bakterie a nezpůsobuje dysbiózu.
 2. 1 tableta obsahuje 500 miligramů josamycinu.
 3. Vilprafen má také protizánětlivé a baktericidní účinky.
 4. Vstřebává se zažívacím traktem za 1 hodinu a dostává se do krve.
 5. Lék prochází placentou.

1 trimestr

Vilprafen není předepsán před 10. týdnem v 1. trimestru. Toto rozhodnutí je způsobeno tím, že během tohoto období se vytvářejí fetální orgány. Od 11. týdne je riziko používání antibakteriálních látek sníženo, můžete zahájit terapii. Pokud lze léčbu ureaplasmy odložit na pozdější období, vyžaduje chlamydie neodkladná opatření. Pokud je tato diagnóza stanovena, může lékař předepsat tablety již od 10 týdnů. Podobná opatření mohou být přijata s jinými infekčními chorobami: sinusitida, zánět středního ucha, bronchitida a pneumonie..

2 trimestru

Ve druhém trimestru není embryo tak zranitelné, protože je chráněno fetálními membránami. Riziko získání antibiotických složek placentou je minimální. Dávkování je stanoveno individuálně nebo je předepsáno následující schéma:

 • 500-1000 miligramů 2krát denně,
 • vezměte lék po dobu 10 dnů.

Paralelně lze předepsat imunomodulační léčiva. To je nezbytné pro zvýšení ochranných funkcí, protože většina infekčních patologií se vyskytuje na pozadí oslabené imunity..

3 trimestru

Pokud má žena ve třetím trimestru urogenitální infekci, zvyšuje se riziko:

 • vývoj vrozené pneumonie u kojence,
 • hypoxie v důsledku zánětu dělohy a membrán,
 • předčasný porod.

Příjem Vilprafenu je oprávněný, protože nemoc musí být naléhavě léčena a antibiotikum nemá na plod negativní účinek. Lék se nejlépe vstřebává po 22 týdnech těhotenství.

Návod k použití a dávkování

Dávkování Vilprafenu určuje lékař individuálně. Vše záleží na závažnosti patologického procesu..

Obvyklá dávka je 500 miligramů, užívaná 3krát denně před jídlem.

Doba užívání antibiotik závisí na nemoci:

 • v případě chlamýdiové invaze je léčba trvat nejméně 10-14 dní,
 • s ureaplasma infekcí, terapie trvá 7-10 dnů.

Nemůžete to přestat brát sami. Pokud není nemoc zcela vyléčena, riziko negativního účinku infekce na plod je velké.

Analogy

Pokud se u budoucí matky zjistí, že má kontraindikace při užívání Vilprafenu, nebo pokud léčivo nemělo požadovaný výsledek, je předepsána antibiotika podobná mechanismu účinku. Liší se cenou, složkami a účinností..

Josamycin

Josamycin je považován za kompletní analog Vilprafenu, složení a mechanismus účinku jsou stejné. Antibiotikum má baktericidní účinek a ničí většinu bakterií. Zápalný proces je také odstraněn pomocí jeho pomoci.

Ilprafen 500

Ilprafen 500 je považován za kopii Vilprafenu, která má podobné složení a mechanismus účinku. Přípravek je ve formě suspenze v lahvičce po 100 ml.

Jak často se mohu přihlásit?

Antibakteriální činidlo můžete použít dvakrát denně, už ne. V závažných případech stanoví lékař individuální dávku. Je zakázáno samostatně překračovat normu, vzniknou negativní důsledky. Pro ženy s dysfunkcí ledvin a jater je vybrána zvláštní dávka.

Účinek na plod a placentu

Vědci neprováděli výzkum účinku drog na plod. Podle četných recenzí a praxe bylo zjištěno, že léčba Vilprafenem během těhotenství nezpůsobila anomálie ve vývoji dítěte..

Vilprafen mohou ženy používat v poloze, pokud na to mají indikace.

Je velmi důležité zabývat se infekčními patologiemi, protože jejich poškození plodu je významnější než u antibiotik. Pokud užíváte tento lék v souladu s doporučeními lékaře, nebudou mít žádné negativní důsledky. Vilprafen je také známý pro jeho dostupnou cenu, která v průměru 630 rublů.

Wilprafen (Wilprafen) během těhotenství 1-2-3 trimestru. Návod k použití, důsledky

V gynekologii se lék Vilprafen používá během těhotenství k účinnému boji proti závažným mykoplazmatám, ureaplazmům a chlamydiovým infekcím. Lék patří do nejbezpečnější kategorie antibiotik, má nízkou úroveň toxicity..

Nejbezpečnější je užívat lék na konci druhého trimestru těhotenství. Abyste snížili pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků před léčebným cyklem, musíte si prostudovat pokyny a poradit se s gynekologem, který vyloučí přítomnost kontraindikací..

Formy uvolňování a složení léčiva

Vilprafen Solutab je dostupný ve formě tablet, z nichž každá obsahuje účinnou složku v dávce 1000 mg. Kromě toho obsahuje stearát hořečnatý, celulózu, příchutě a oxid křemičitý. Lék se prodává v lepenkových krabičkách po 10 nebo 12 tabletách..

V lékárně si můžete také koupit Vilprafen v nižší dávce (1 tableta obsahuje 500 mg účinné složky). Kromě josamycinu obsahuje léčivo polysorbát, celulózu, oxid titaničitý, makrogol. Balení obsahuje 10 tablet.

Lék je antibiotikum, které patří do třídy makrolidů. Jako účinná látka se používá josamycin získaný ze speciálně vybraných hub. Hlavní účinná látka má silný bakteriostatický účinek, čímž snižuje pravděpodobnost množení patogenních mikroorganismů.

Tento účinek léku je dosažen blokováním práce ribozomů, díky čemuž patogeny nemohou syntetizovat své vlastní proteiny. Ve vysoké koncentraci má josamycin baktericidní účinek na ženské tělo, což způsobuje smrt patogenních mikroorganismů.

Vilprafen je širokospektrální lék, protože může být použit k boji proti mnoha gram-pozitivním kmenům (například streptokoky, stafylokoky, korynebakterie).

Antibiotikum také způsobuje smrt některých gramnegativních patogenů - gonokoků, shigel, Pseudomonas aeruginosa. Aktivní složka léčiva je účinná v boji proti intracelulárním parazitům - mykoplazmy, chlamydie, ureaplasmy. Lék prakticky neovlivňuje stav střevní mikroflóry pacienta, díky čemuž je minimalizována pravděpodobnost rozvoje dysbiózy.

Farmakologické vlastnosti

Vilprafen během těhotenství (3. trimestr je nejbezpečnější pro užívání drogy) lze použít pouze po předchozí konzultaci s gynekologem, aby se vyloučila pravděpodobnost negativního účinku složek drogy na tělo nenarozeného dítěte.

Princip léku je založen na blokování proteinových látek, které používají patogenní mikroorganismy:

 • Pokud je v místě lokalizace zánětu dosaženo vysoké koncentrace léčiva, lze dosáhnout silného baktericidního účinku.
 • Popsaným přípravkem je makrolidové antibiotikum, které má ve standardní dávce pozitivní bakteriostatický účinek, což výrazně zpomaluje růst a následný růst bakterií.

Gynekologové doporučují užívání této drogy u žen, u kterých byla diagnostikována chlamydie, mykoplazma, legionella nebo ureaplasma. Vilprafen je účinný v přítomnosti záškrtu bacilu, streptokoků, stafylokoků a dalších grampozitivních patogenů.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Po použití tablet Vilprafen pronikají složky léčiva oběhového systému pacienta střevní sliznicí. S pomocí krevního toku se lék rychle šíří do všech tělesných systémů.

V malém množství lék proniká placentární bariérou, ale pokud žena dodržuje doporučené dávkování, vylučuje se negativní účinek na plod.

Maximální koncentrace aktivní složky v krvi je pozorována 1,5 hodiny po užití léčiva. Tento léčivý přípravek je zcela odstraněn z těla do 2 dnů. Složky, které jsou součástí, prochází játry, kde se přeměňují na metabolity. Hlavní část léku se vylučuje spolu se žlučí střevy a zbytek - močí ledvinami.

Indikace pro těhotné ženy

Vilprafen během těhotenství (3. trimestr je nejobtížnější, z čehož nelze vyloučit vývoj ureaplasmy nebo trachomu, který lze regulovat popsaným antibiotikem) pečlivě a dodržovat doporučené dávkování.

V porodnické praxi bylo opakovaně prokázáno, že tento lék pomáhá překonat nebezpečná intrauterinní atypická infekční onemocnění, jejichž přítomnost může způsobit vážné poškození zdraví ženy a jejího nenarozeného dítěte..

Mezi hlavní indikace k použití patří následující nemoci:

 • Infekce Chlamydia nebo Chlamydia.
 • Trichomonas colpitis.
 • Infekce močovinou nebo mykoplazmózou. Lék je účinný v přítomnosti patogenů ureaplasmy v ženském těle. Pokud je nemoc asymptomatická, bez zjevných příznaků zánětlivých procesů, nepotřebují popsané infekční patologie během těhotenství lékařské ošetření.
 • Smíšené infekce sliznic močové trubice a pochvy.
 • Kandidiáza vulvovaginitida.
 • Bakteriální vaginóza.

Lék má velký seznam indikací k použití, vzhledem k jeho široké škále terapeutických účinků. Lék je indikován v přítomnosti infekčních lézí genitourinary (kapavka, uretritida), trávicího traktu (žaludeční a dvanáctníkový vřed, gastritida), respiračního systému (sinusitida).

Výrobce doporučuje použití přípravku Vilprafen u zubních, očních a kožních bakteriálních a zánětlivých infekcí (např. Furunkulosa, abscesy)..

Kontraindikace

Vilprafen lze užívat během těhotenství, ale pouze po předběžné konzultaci s gynekologem, který vyloučí pravděpodobnost negativního účinku složek léku na tělo nenarozeného dítěte. V 1. trimestru se léčivo nedoporučuje užívat, protože existuje vysoké riziko nežádoucích účinků.

Droga je kontraindikována v přítomnosti následujících onemocnění a stavů:

 • Kojení (v době užívání léku se doporučuje kojení ukončit).
 • Přítomnost zvýšené citlivosti těla na složky léčiva.
 • Obstrukční žloutenka.
 • Přítomnost chronického selhání jaterních buněk.
 • Porušení metabolismu bilirubinu.
 • Nesnášenlivost na klarithromycin, erythromycin a další makrolidy.
 • Přítomnost chronického selhání ledvin ve fázi dekompenzace.

S výhradou doporučeného dávkování lék neovlivňuje zdraví pacienta. V ojedinělých případech může žena na pozadí užívání drogy trpět nevolností, plynatostí, zvracením..

Návod k použití v 1., 2. a 3. trimestru těhotenství, dávkování

Vilprafen během těhotenství (1 trimestr - v tomto období se doporučuje zdržet se užívání léků, protože ženské tělo reaguje negativně na drogu po dobu prvních 10 až 12 týdnů těhotenství) je zakázáno používat bez jmenování gynekologa.

Pokyny pro Vilprafen během těhotenství

V opačném případě nejsou vyloučeny odchylky ve vývoji plodu, a to kvůli zásahu složek léčiva do embryonálního vývoje. Od 10 týdnů se lék stává bezpečným pro dítě a nastávající matku, a co je nejdůležitější, jasně dodržovat režim užívání tablet a doporučené dávkování.

Pro každou ženu je antibiotický režim sestavován individuálně porodníkem-gynekologem, který sleduje průběh těhotenství. Doporučuje se užívat 500 mg tablety maximálně 3krát denně na lačný žaludek.

Tento léčivý přípravek by měl být omyt dostatečným množstvím neperlivé vody. Tablety se nejlépe užívají v pravidelných intervalech. Dvojitá dávka léčiva je zakázána. Standardní léčebný cyklus je navržen na 1-2 týdny.

Přesné dávkování antibiotika je určeno gynekologem, který věnuje pozornost závažnosti infekčního onemocnění a individuálním charakteristikám zdraví ženy..

Je zakázáno předčasně přerušit léčebný průběh, protože to je spojeno s rozvojem rezistentních forem bakterií, zhoršováním průběhu nemoci, což může vyžadovat použití silnějších antibiotik.

Vedlejší efekty

V ojedinělých případech může užívání léku Vilprafen vyvolat výskyt nežádoucích účinků. Nejčastěji jsou ženy znepokojeny nerovnováhou střevní mikroflóry. Tyto tělesné reakce jsou typické pro všechna antibiotika a projevují se ve formě střevních poruch (například ztráta chuti k jídlu, zvracení, průjem, pálení žáhy).

Pokud má pacient individuální citlivost na složky léčiva, není vyloučen vývoj alergické reakce, žloutenky a dalších patologií. Existuje pravděpodobnost kandidózy a dalších onemocnění spojená se zvýšenou aktivitou podmíněně patogenních mikroorganismů, s nimiž se lék nedokáže vyrovnat..

Předávkovat

Případy předávkování lékem Vilprafen v lékařské praxi nejsou zaznamenány.

Výrobce léčiva však nevylučuje, že v důsledku překročení přípustného dávkování se mohou objevit následující příznaky:

 • Nevolnost.
 • Zvracení.
 • Průjem.
 • Závrať.
 • Dysbakterióza.
 • Kardiopalmus.

Pokud se objeví výše uvedené příznaky, musí žena přestat užívat lék a vyhledat radu gynekologa, který v případě potřeby předepíše účinnou symptomatickou léčbu.

speciální instrukce

Droga Vilprafen získala velkou poptávku v gynekologii, protože ji lze použít k překonání nebezpečných intrauterinních infekcí.

K dosažení pozitivního terapeutického účinku je třeba zvážit následující nuance použití:

 • Léky mohou reagovat s různými léky, včetně srdečních glykosidů, antihistaminů, námelových alkaloidů, inhibitorů xanthinu.
 • Nebyly zaznamenány žádné údaje o předávkování, ale se zvýšením dávky doporučené výrobcem existuje riziko nežádoucích účinků. Obzvláště nebezpečné jsou situace, kdy těhotné ženy nezávisle zvyšují přípustné dávkování, protože nelze jednoznačně říci, jak takové akce ovlivní těhotenství a vývoj plodu..
 • Při nesprávně zvolené komplexní terapii není vyloučeno zvýšení nebo snížení užitečných vlastností antibiotika, které ovlivňuje terapeutický účinek a tělo pacienta. Pro účinnou léčbu musíte konzultovat kvalifikovaného lékaře.
 • Je zakázáno brát Vilprafen s přetrvávajícím průjmem, jinak se zvyšuje riziko vzniku pseudomembranózní kolitidy, což je pro pacienta velmi nebezpečné..
 • Lék neovlivňuje rychlost reakce, nezpůsobuje ospalost, díky čemuž v průběhu terapeutického cyklu můžete řídit auto a složité mechanismy.

Pokud v důsledku užívání léku dojde k nerovnováze ve střevní mikroflóře, je nutné s lékařem prodiskutovat možnost využití probiotik k obnovení normální střevní mikroflóry. Ale s krátkým průběhem antibiotické terapie jsou takové poruchy mikroflóry prakticky vyloučeny.

Během léčby by se mělo zdržet intimity. Doporučuje se vzdát se kouření, alkoholu. Se snížením ochranných funkcí imunitního systému by měly být použity imunostimulanty. Například Neovir, Cycloferon. 2 týdny po skončení antibiotika se doporučuje provést první kontrolní analýzu.

Léková interakce

Při současném použití léku Vilprafen s jinými baktericidními antibiotiky je konečný terapeutický účinek snížen. Při užívání lincomycinu je terapeutický účinek obou léků výrazně snížen. Použití antihistaminik s antibiotikem Vilprafen je plné rozvoje arytmie.

Popsané antibiotikum se doporučuje užívat s cyklosporiny opatrně, protože to negativně ovlivňuje ledviny. Terapeuti doporučují, aby krevní cyklosporiny byly monitorovány co nejčastěji.

Analogy

V Rusku nebyly zaznamenány kompletní analogy léku Vilprafen pro aktivní složku obsaženou v kompozici.

Existuje mnoho antibiotik ve skupině makrolidů na prodej, které mají podobné spektrum účinku. Je lepší svěřit výběr kvalitního analogu gynekologovi, který vyloučí pravděpodobnost negativního účinku složek drogy na tělo ženy a nenarozeného dítěte..

Genferon 500 000 svíček

Název lékuPopis
ClarithromycinJedná se o polosyntetické antibiotikum makrolidové skupiny. Lék je účinný při potírání urogenitálních infekcí, mikrobiálních lézí dýchacích cest, kůže a měkkých tkání. Antibiotikum proniká do placenty, díky čemuž je jeho účel možný pouze podle přísných indikací, kdy je ohrožen život nastávající matky. Droga je zakázána v 1. trimestru těhotenství.
GeneferonKombinované léčivo, které obsahuje taurin, interferon a benzocain. Droga se doporučuje použít k boji proti virovým a bakteriálním patologiím. Produkt má anestetické, imunomodulační a regenerační účinky. Genferon lze použít k léčbě mykoplazmózy, cystitidy, chlamydie a salpingitidy. Lék je k dispozici ve formě vaginálních čípků. Během druhého a třetího trimestru je tento lék naprosto bezpečný pro tělo ženy i pro plod.
TerzhinanJedná se o kombinované vaginální čípky, které jsou určeny k léčbě sexuálně přenosných nemocí. Lék lze také použít k prevenci výskytu poporodní infekce v posledních týdnech těhotenství. Pokud je dodrženo doporučené dávkování, je léčivo pro plod bezpečné..
SumamedToto antibakteriální činidlo se vyrábí na bázi azithromycinu. Lék patří do kategorie makrolidů, streptograminů, linkosamidů. Sumamed má výrazný bakteriostatický účinek, zabraňuje dělení bakteriální flóry. Tento léčivý přípravek se používá k léčbě dospělých a dětí. Toto antibiotikum je určeno pro systémové použití, přičemž se bere v úvahu indikace pro použití a funkce výběru dávky.
HemomycinTento lék patří do kategorie širokospektrálních antibiotik. Účinná látka léčiva patří do podskupiny azalidů - makrolidových antibiotik, která ve vysokých koncentracích mají baktericidní účinek. Lék je předepisován dětem starším 12 let, jakož i dospělým s infekčním onemocněním, 2 tobolkami nebo 1 tabletou denně. Standardní terapeutický kurz je určen na 3 dny.
DoramycinToto antibiotikum patří do kategorie makrolidů. Nástroj má bakteriostatický účinek na lidské tělo a narušuje syntézu intracelulárních proteinů. Lék může být použit k boji proti infekčním onemocněním způsobeným mikroorganismy citlivými na spiramycin. Během těhotenství lze lék užívat pouze na doporučení gynekologa.
EsparoxyPolosyntetické antibiotikum makrolidové skupiny. Nástroj je účinný proti grampozitivním bakteriím. Esparoxy se užívá perorálně v dávce 150 mg 2krát denně, ráno a večer. Průběh léčby je stanoven individuálně v závislosti na indikacích, závažnosti infekčního procesu a aktivitě patogenu.

Vyberte kvalitní analog by měl být kvalifikovaný gynekolog. V opačném případě není vyloučen vývoj nežádoucích účinků, což může výrazně zhoršit pohodu pacienta..

Podmínky prodeje a skladování

Lék Vilprafen lze zakoupit pouze na lékařský předpis. Lék může být uložen na dobře větraném a suchém místě mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léčiva je 4 roky od data vydání. Po uplynutí doby použitelnosti musí být léčivo zlikvidováno..

V gynekologii se může lék Vilprafen během těhotenství používat k boji proti grampozitivním mikroorganismům. Ve 3. trimestru je lék často předepisován ženám, aby odstranil nitroděložní infekční onemocnění. Cena léku se pohybuje v rozmezí 180 až 1400 rublů. Cena léku závisí na dávce, regionu a okraji vybraného lékárenského řetězce.

Vilprafen během těhotenství

Lék patří do skupiny makrolidů, má baktericidní účinek, čímž zastavuje růst a vývoj bakterií. Pokud vytvoříte zvýšený koncentrát v infekční zóně, nastane baktericidní účinek. Vilprafen v těhotenství je kamenem úrazu: stojí to za to nebo jej nepoužívejte? Když odbornice během těhotenství zklame diagnózu, že existují známky infekce, nastávající matka čelí výběru. Tento lék se vztahuje na léky, které jsou předepisovány pouze v případě, že přínosy jeho použití převyšují možné poškození dítěte. Lék bojuje proti chlamydii, ureaplasmě, kapavce a dalším.

Některé vlastnosti tohoto léku

Indikace pro použití

Droga se používá v boji proti infekčním chorobám zánětlivé povahy, které vznikají v důsledku života mikroorganismů citlivých na josamin:

 1. Genitourinární infekce - syfilis, chlamydie, mikroplazmóza, ureaplasmóza, kapavka;
 2. Infekce kůže - šarlatová horečka, psitakóza, pyodermie, lymfangitida;
 3. Zánět dýchacích cest - bronchitida, sinusitida, faryngitida, zánět středního ucha, pertussis;
 4. Oční infekce - blefaritida, dakryocystitida.

Během těhotenství je Vilprafen absorbován gastrointestinálním traktem po dobu asi 2 hodin, malé množství 15% je spojeno se zády krevní plazmy. V minimálních dávkách ovlivňuje střevní mikroflóru, díky níž prakticky nezpůsobuje dysbiózu. Je metabolizován v játrech a vylučován močí nebo žlučí. Účinná látka může být shromažďována do kostní tkáně a vylučována do mateřského mléka.

Použití při přenášení

Použití Vilprafenu během těhotenství je schváleno WHO, aby se zbavil infekční infekce. Evropský úřad WHO rovněž doporučuje použít lék k odstranění chlamýdií, který zahrnuje:

 1. Trachoma;
 2. Lymfogranulom;
 3. Urogenitální infekce;
 4. Ureaplasma.

Nejnebezpečnější je urogenitální infekce, jejíž infekce se vyskytuje během pohlavního styku a u 70% se necítí a dlouhodobě se v těle vyvíjí. Její slabé ozvěny jsou: pálení během močení, tíže v dolní části břicha a dolní části zad, nepříjemný zápach z výtoku z pohlavních orgánů. Ale pro těhotné ženy je to velké riziko, protože působení bakterií může vyvolat smrt plodu nebo novorozence, polyhydramniózy, gestózu, nenapravitelné poruchy v orgánech dítěte.

Ureaplasma je méně nebezpečná a její negativní účinek nebyl prokázán, ale odborníci se domnívají, že Vilprafen pro ureaplasma během těhotenství je nezbytný, protože to může mít také negativní důsledky pro pozitivní vyřešení zajímavé situace a plné zdraví plodu..

Dávkování a doba použití

Průběh léku v průměru trvá 10 až 14 dní. Pokud budoucí matka během demolice trpí některým typem infekce, dávka bude 500 mg 3krát denně v jakékoli formě. Lék se užívá mezi jídly, bez žvýkání, nebo pokud se jedná o disperzi, je třeba jej protřepat.

Také jako podpora vitality jsou ženám předepisovány současně vitamínový komplex.

První trimestr

Hlavní a nejdůležitější orgány jsou tvořeny v prvních 6 až 8 týdnech těhotenství a právě teď je třeba se zdržet používání chemických sloučenin. Pokud je tedy nutné užívat Vilprafen v časných stadiích těhotenství, lékař vám nabídne, abyste si ho vzali po 10 týdnech.

Druhý a třetí trimestr

Předávkovat

V současné době není tento účinek zcela pochopen, protože Vilprafen během těhotenství nemá jasný popis předávkování. Lze předpokládat, že v tomto případě jsou možné komplikace gastrointestinálního traktu..

Vedlejší efekty

Neexistují žádné experimenty, které by potvrdily škodlivé důsledky užívání Vilprafenu během těhotenství pro nenarozené dítě, protože k těmto incidentům nedochází. V důsledku toho je jeho použití k dispozici pouze v případě, že neexistují bezpečné analogy..

Nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

 1. Poruchy zažívacího traktu, jako je průjem, nevolnost, ztráta chuti k jídlu, zácpa, kolitida, pálení žáhy;
 2. Jiný lék může mít negativní účinek na sluchadlo;
 3. Občas - fialová;
 4. Alergická reakce se také může projevit jako kopřivka, Quinckeho edém a anafylaktoidní reakce;
 5. Ve velmi vzácných případech Vilprafen během těhotenství způsobuje vaginální dysbiózu a vede k projevu kandidózy;
 6. Žloutenka a jaterní dysfunkce se vyskytují na straně jater a žlučníku.

Kontraindikace

Interakce s jinými drogami

Monural během těhotenství je předepsán pouze při porovnání poškození a výhod pro matku a dítě. Monural je antibiotikum, uroantiseptikum derivátů kyseliny fosfonové. Protože josamycin je schopen snižovat účinek jiných antibiotik a ztrácet své schopnosti při současném použití, měli byste tyto výsledky zvážit před jejich použitím..

Hexoral během těhotenství je předepisován jako místní antiseptikum pro zánětlivá onemocnění krku a zubní potíže. Antiseptikum je schopné účinně bojovat s bakteriemi patogenu. Jeho použití ve spojení s popsaným lékem se nijak nepřekrývá.

Použití josamycinu s jinými skupinami antibiotik se však nedoporučuje:

 1. U linkosamidů dochází k vzájemnému snížení účinku;
 2. Některá antibiotika zpomalují vylučování xantinů, což vede k intoxikaci těla;
 3. Během užívání josamycinu a antihistaminik dochází k arytmii;
 4. Riziko nefrotoxicity se objevuje při užívání josamycinu a cyklosporinu;
 5. Sérová koncentrace digoxinu se může vyskytnout také při současném použití.

Skvělé analogy

Azithromycin je po tomto antibiotiku hlavním podobným lékem. Je také součástí makrolidové skupiny a působí obdobným způsobem, spojuje se s částicí ribosomů a brání rozvoji bakteriálního proteinu.

Vzhledem k tomu, že azithromycin má určitý počet vedlejších účinků, je jeho použití dostupné pouze v případě, že existuje nesnášenlivost josamycinu.

Účinek azotrimycinu nebyl důkladně studován, a proto by měl být užíván pouze pod dohledem specialisty.

Důsledky přijetí

Skvělá situace je, když byly všechny testy předloženy před tak významnou událostí, a pokud je to nutné, když je zjištěna infekce, byla všechna léčebná opatření před počátkem provedena. Existují však zvláštní případy, kdy se všechno stalo spontánně, neplánováno nebo když se infekce již stala v procesu těhotenství. Pak byste měli být léčeni, a to i přes recenze těch, kteří pili Vilprafen během těhotenství, protože účinek infekce na plod a dítě v budoucnosti je mnohem závažnější a těžší než účinek léku.

Na vašem těle se mohou objevit různé reakce - vyrážka na krku, tváři a nevolnost s průjmem, ale je to všechno srovnatelné se zdravotními problémy dítěte, které mohou způsobit takové nebezpečné infekční ohniska nebo dokonce úplné přerušení tak dlouho očekávaného a žádoucího početí.

Vilprafen během těhotenství: pokud je riziko opodstatněné

O proveditelnosti užívání léků během těhotenství je ve většině případů pochybné nastávající matka. A pokud lékař předepsal antibiotikum, pak otázka vyžaduje obzvláště opatrný přístup, protože je v sázce zdraví a někdy i život dítěte. Na druhé straně některé infekční nemoci, kterým oslabená imunita těhotné ženy nemůže odolat sama o sobě, mohou přinést hmatatelnější újmu. V této situaci musíte nejčastěji podstoupit přiměřené riziko. Mezi antibiotiky si Vilprafen získává stále větší oblibu - lék, který se dlouhodobě prokázal jako účinný a všestranný..

Vilprafen - jaký druh drogy?

Vilprafen - antibakteriální lék založený na josamycinu

Josamycin působí jako účinná látka Vilprafenu, jehož první použití pro lékařské účely pochází ze sedmdesátých let dvacátého století. Pro takové dlouhé období použití se toto antibiotikum ukázalo být účinné v boji proti obrovskému počtu gramnegativních a grampozitivních bakterií, včetně intracelulárních. Kromě toho je schopen úspěšně zvládnout ty kmeny, které v průběhu času získaly rezistenci na jiná antibiotika (například erytromycin). Mechanismus destruktivního účinku josamycinu na bakterie je jeho kombinace s ribozomem.

Josamycin patří do skupiny makrolidových antibiotik, tato látka je produkována houbou Streptomyces.

Droga Vilprafen existuje ve dvou formách uvolňování:

 • potahované tablety (Vilprafen);
 • dispergovatelné tablety (Wilprafen Solutab).

Vilprafen Solutab je ve formě tablet pro rozpuštění ve vodě

Dispergovatelné tablety - forma uvolňování léčiva, jejímž účelem je usnadnit její podávání těm lidem, kteří mají potíže s polykáním běžné tablety. Vzhledem ke zvláštní látce obsažené v přípravku - dokusát sodný - se dispergovatelné tablety snadno a rychle rozpustí ve vodě při pokojové teplotě, aniž by došlo ke ztrátě léčivých vlastností účinné látky léčiva.

Výrobci Vilprafenu nabízejí odlišnou koncentraci josamycinu v obou formách uvolňování: 500 a 1 000 mg účinné látky v každé tabletě.

To je zajímavé! V roce 2012 byl na základě rozhodnutí Světové zdravotnické organizace (WHO) zařazen lék Vilprafen do registru základních a základních léčivých přípravků, což ukazuje na vysokou míru důvěry lékařských věd v toto antibiotikum..

Kdy může lékař předepsat vilprafen těhotné ženě?

Vilprafen - antibiotikum pro léčbu chlamydiových infekcí u těhotných žen

Nejčastěji jsou těhotným ženám předepisovány Vilprafen pro léčbu infekčních chorob urogenitálního traktu, jejichž původci jsou mikroorganismy citlivé na josamycin.

To je zajímavé! WHO Europe oficiálně jmenovala toto antibiotikum jako léčivo pro léčbu chlamydiových infekcí u těhotných žen..

Přesto je Wilprafen mnohem všestrannější - za tímto účelem uvádíme seznam indikací:

 1. Infekční onemocnění urogenitálního traktu:
  • chlamydia - pohlavně přenosná nemoc, jejíž zákeřnost spočívá v latentním průběhu. U těhotných žen je chlamydiová infekce nebezpečná tím, že zvyšuje pravděpodobnost gestózy, polyhydramniózy, potratu a abnormalit plodu. U žen infikovaných chlamydií je riziko ztráty dítěte desetkrát vyšší jak v děloze, tak v období novorozence;
  • ureaplasmóza je nejčastější infekcí během těhotenství. Přenáší se sexuálně i kontaktem. Malé množství mikroorganismů, které způsobují toto onemocnění v genitourinárním traktu (až 10 až 4 stupně), však obvykle nevyžaduje léčbu. Nicméně během těhotenství, kdy jsou oslabeny obranyschopnosti ženského těla, je často pozorována zvýšená reprodukce ureaplasmy. Přestože neexistuje přímá souvislost mezi těhotenskými patologiemi a přítomností ureaplasmózy, praxe potvrzuje možnost takových následků infekce, jako je potrat, polyhydramnios, hladovění kyslíkem a podvýživa plodu;
  • mykoplazmóza je onemocnění přenášené primárně pohlavním stykem (není však vyloučena možnost domácí infekce). Americká medicína klasifikuje mykoplazmu jako normální obyvatelku mikroflóry urogenitálního traktu, zatímco domácí odborníci to popírají a domnívají se, že mykoplazma je schopna vyvolat blednutí těhotenství, abnormality placenty, předčasné porody;
  • syphilis - pohlavně přenosná nemoc, která má závažné následky pro plod - potrat, předčasný porod, infekce dítěte;
  • kapavka - pohlavně přenosné onemocnění, jehož důsledky mohou být fetální smrt plodu, placentární nedostatečnost, zánět chorionu (membrány), infekce dítěte během jeho progrese porodním kanálem.

Faryngitida vyžaduje okamžitou léčbu, protože může vést k infekci plodu

Furunkulosa je jednou z indikací pro jmenování Vilprafena

Ve spojení s průběhem Vilprafenu lékaři často předepisují vitamíny těhotným ženám, aby posílily a obnovily tělo po užití antibiotika. Stanovení léčiv obsahujících laktobacily (například Linex) slouží stejnému účelu, protože střevní mikroflóra je nejvíce ovlivněna antibakteriální terapií.

Proveditelnost užívání a účinek léku, v závislosti na termínu

Instrukce pro Vilprafen umožňují užívat lék během těhotenství poté, co lékař vyhodnotí očekávané přínosy užívání léku ve vztahu k možným rizikům. Klinické studie nepotvrdily přímý účinek léčiva na vývoj těhotenství a plodu. Nicméně josamycin prochází placentární bariérou, takže tento účinek není vyloučen.

Důležité! Vilprafen je předepsán těhotné ženě, pouze pokud neexistuje bezpečnější způsob léčby.

Vlastnosti jmenování drogy Vilprafen v závislosti na délce těhotenství:

(do konce 12. týdne)

(od začátku 13. do konce 24. týdne)

(od začátku 25. týdne do dodání)

Trimester těhotenstvíVlastnosti jmenování Vilprafena
V počátečních stadiích těhotenství (do 10. týdne) se Vilprafen nedoporučuje. Pro léčení závažných infekcí, proti nimž je během tohoto období naléhavý boj (například chlamydie), je možné jmenovat přípravky obsahující azithromycin. Léčba ureaplasmózy, mykoplazmózy je zpravidla odložena na pozdější datum (do 14. týdne).
Ve druhém trimestru je Vilprafen předepsán s menším ohledem na důsledky léčby. Ale je absolutně bezpečné brát lék až po 22. týdnu, kdy již jsou vytvořeny všechny základní systémy dětských orgánů.
Léčba Vilprafenem v pozdějších stádiích bude mít menší pravděpodobnost negativního účinku na průběh těhotenství nebo vyvolá malformace plodu.

Funkce jmenování a recepce

Trvání průběhu a dávkování léku volí lékař pro každou ženu samostatně, v závislosti na:

 1. Povaha onemocnění (například u chlamydií je průběh užívání léku 14 dnů, ureaplasmóza a mykoplazmóza jsou léčeny po dobu 10 dnů).
 2. Váhy budoucí maminky.
 3. Těhotenství.

Doba trvání léčby a dávkování léku závisí primárně na závažnosti onemocnění

Tablety se užívají mezi jídly a velkým množstvím vody. Tablety Vilprafen Solutab Dispersion jsou užívány podobným způsobem. Disperzní roztok před použitím protřepejte..

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Mezi kontraindikace použití Vilprafenu patří následující nemoci a vlastnosti těla:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • přecitlivělost na makrolidová antibiotika;
 • závažné poškození funkce jater nebo ledvin.

Výrobci Vilprafen jsou výrobci uváděni jako antibiotika, jejichž použití může v minimálním rozsahu způsobit nežádoucí účinky. Nicméně instrukce pro léčivo naznačuje možnost následujících nepříjemných následků užívání:

 1. Z trávicí soustavy: pálení žáhy, nevolnost, průjem, zácpa, ztráta chuti k jídlu, bolest v břiše.
 2. Alergické reakce: kopřivka, Quinckeho edém.
 3. Na straně jater a žlučových orgánů: zhoršená funkce jater, žloutenka.
 4. Ze smyslových orgánů: poškození sluchu.
 5. Porušení vaginální mikroflóry: kandidóza, dysbióza.

Recenze použití Vilprafenu během těhotenství

Propyl Vilprafen 10 dní od ureaplasmózy (těhotenství 25 týdnů). Dnes jsem dostal výsledky testů... všechno bylo tak, jak to bylo, a zůstalo to. Jsem naštvaná ((ani nevím, co mám dělat...)

Miláček

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/pro_vilprafen/?page=2

S tímto antibiotikem jsem „rozdával“ dvakrát. Poprvé jsem byl předepsán jeho lékařem, gynekologem pro léčbu ureoplasmy. Podruhé jsem to použil, když jsem byl 4 měsíce těhotný k léčbě mého chronického onemocnění - sinusitida sinusitida.

1) Při léčbě ureoplasmy podle schématu Vilprafen plus. léky - požadovaného účinku bylo dosaženo až po absolvování 2 chodů.

2) V léčbě sinusitidy byl účinek, ale opět ne tak rychlý.

Co se týče vedlejších účinků, Vilprafen jich opravdu nemá, ale já osobně jsem na rozdíl od Klacida na sobě vůbec necítil, i když jsem byl těhotný...

Hlavním indikátorem pro mě je, že vynucené užívání této drogy během těhotenství nemělo škodlivý účinek na plod. Dítě se narodilo zdravé a nevyvinul alergii na antibiotika. To opět prokazuje bezpečnost jeho použití pro nenarozené dítě.

odlišný

http://otzovik.com/review_1261345.html

Kdy potřebujete zahájit léčbu? (video)

Vilprafen je účinný lék proti mnoha patogenům. Jeho použití během těhotenství je možné po posouzení možných rizik pro vývoj plodu. Hlavní účinná látka léčiva - josamycin - snadno proniká placentární bariérou. Proto se v době, kdy jsou položeny všechny základní systémy dětských orgánů, nedoporučuje se používat Vilprafen.

Články O Neplodnosti