Hlavní Výživa

Ošetření a extrakce zubů anestézií během kojení

Kromě toho po porodu dochází k rozsáhlé hormonální restrukturalizaci těla, která sama o sobě také ovlivňuje zdraví zubů. A také v této době je imunita významně snížena, což je další důvod pro vznik nových „děr“.

Příčiny častých zubních problémů při kojení

Mateřské mléko obsahuje nejen užitečné látky, které z něj činí to nejlepší pro krmení, ale také viry a bakterie v mateřském těle. Jedním z důvodů pro množení škodlivých bakterií jsou špatné zuby poškozené kazem, zánět dásní a toků.
Pro ochranu dítěte a udržení jejího úsměvu se doporučuje, aby kojící matka pravidelně navštěvovala zubaře, zejména proto, že existuje celá řada léků, které umožňují léčbu v anestezii..

Během kojení (HB) je žena ovlivněna velkým počtem faktorů, které vyvolávají vývoj zubních onemocnění. K výskytu bolesti zubů u kojící matky mohou vést standardní i specifické podmínky. První zahrnují chronická onemocnění, nesprávnou a neadekvátní hygienu, metabolické poruchy, infekce. A na druhé:

 • Těhotenství zažilo v nedávné minulosti, během kterého se do tvorby plodu podílelo mnoho látek nezbytných pro zdravé zuby..
 • Pokračující odtok vápníku a vitamínů z mateřského těla během produkce mateřského mléka.
 • Hormonální změny během těhotenství, porodu a produkce mateřského mléka.
 • Snížená imunita.
 • Trvalé zaměstnávání dítěte a odklad preventivních prohlídek u zubaře.

Mnoho žen si všimne, že během laktace začínají nebo se zhoršují problémy se zuby. Ale kvůli rozšířenému přesvědčení, že léčba zubním lékařem anestézií je škodlivá pro dítě, některé mladé matky nechodí k léčbě ani u nejpokročilejších nemocí, doprovázených pravidelnými zuby.

Prevence

Zjistili jsme, že zubní ošetření během kojení je postup, který nepoškodí zdraví dítěte. Ale přesto, návštěva u zubaře není vůbec šťastná událost. Jak se tomu vyhnout? Některá opatření k prevenci zubních onemocnění u kojících matek pomohou:

 • Po každém jídle je nutné si vyčistit zuby
 • Pokud to není možné - použijte dentální nit a speciální výplachy
 • Pečlivě zvažte složení zubní pasty. Dobré, pokud bude mít vysoký obsah fluoridů.
 • Navštivte svého zubního lékaře pro prevenci, a to nejen tehdy, když již došlo k problému se zubem
 • Nezapomeňte brát speciální komplexy vitamínů a minerálů pro kojící matky. Pomůže to posílit kosti i zuby. Pamatujte, že tělo je po těhotenství velmi oslabeno
 • Jezte potraviny s vysokým obsahem vápníku, například tvaroh. To nejen pomůže posílit zuby, ale také obecně zlepší kvalitu mateřského mléka.
 • Nepijte horké nápoje, nejezte co nejméně sladkostí

Schválené přípravky pro zmírnění bolesti zubů pro laktaci

Protože během těhotenství se mnoho stomatologických výkonů nedoporučuje, aby nedošlo k poškození plodu, vyžaduje většina žen po narození dítěte určitá terapeutická opatření.

Seznam povolených manipulací během laktace zahrnuje následující postupy:

  Odstranění zubního kamene. Mineralizovaná ložiska vznikají v důsledku nedostatečně důkladného čištění ústní dutiny a neschopnosti odstranit celý objem bakteriálního plaku, zejména ze vzdálených stoliček, gingivální linie a mezizubního prostoru.
  Kámen akumulující se na zubech v průběhu času vede ke vzniku halitózy, zánětu a krvácení dásní a v některých případech - uvolnění a ztrátě zubů.

Postup pro odstranění kamene je absolutně bezbolestný. Nejčastěji se provádí pomocí ultrazvuku, který žádným způsobem neovlivňuje složení a množství mateřského mléka.

 • Potahování zubů fluoridovými přípravky. Procedura přispívá k nasycení skloviny esenciálními minerály a mikroelementy, zabraňuje výskytu zubního kazu a rozvoji patogenních mikroorganismů na povrchu zubů.
  Fluidace zubů je velmi užitečná pro ženy, které nedávno porodily, protože vám umožňuje obnovit minerální složení prvků chrupu, vyčerpané během těhotenství..
 • Odstranění cysty. Ignorování této benigní novotvary v průběhu času může vést k vývoji hnisání, nástupu a šíření zánětlivého procesu do okolních tkání. Z tohoto důvodu vyžaduje patologie okamžité odstranění..
  Informování zubaře o kojení eliminuje riziko expozice mléku a dítěti výběrem optimálního léku proti bolesti.
 • Výplň dutých dutin. Tento postup nepředstavuje riziko pro dítě, ale jeho nesplnění může vést k rozvoji závažných komplikací u matky - pulpitida, periodontitida, granulom.
 • Během laktace nejsou povoleny všechny léčebné postupy. Zákazy zahrnují činnosti, jako je implantace a protetika.

  Je to kvůli složitosti a rozsáhlosti těchto manipulací. Kromě broušení vlastních zubů může být nutné do čelistní kosti implantovat titanovou tyčinku, která se provádí pod vlivem anestézie..

  Kromě toho se často předepisují speciální terapie antibiotiky, které snadno pronikají do mateřského mléka. Proto by pro kojení měly být protetika odstraněny.

  Při léčbě nebo odstraňování zubů se používají dvě hlavní metody úlevy od bolesti:

  • injekce (pomocí injekce);
  • nevstřikování (venkovní).

  Použití posledně uvedeného způsobu vede k povrchovému anestetickému účinku pomocí přípravků, kterými je nezbytná oblast zavlažována nebo lubrikována (prostředky pro anestézii aplikace).

  Vnější metody analgezie zahrnují použití elektromagnetických vln, vystavení nízkým teplotám, zavedení léčiva elektroforézou. Dnes lékaři tyto metody nepoužívají..

  Pro úlevu od bolesti během zubního ošetření během kojení jsou povoleny novokain, lidokain, artikain a jejich analogy.

  Novokain

  Má mírnou vazodilatační vlastnost. Při stejné dávce léčiva bude úroveň toxicity vyšší s vyšší koncentrací aplikovaného roztoku. Po absorpci léčiva do krve je pozorována deprese CNS, mírný antishock a analgetický účinek.

  Novokain přispívá k vazodilataci a antiarytmickému účinku. Lék je málo toxický, může vyvolat alergické reakce. U pacientů s přecitlivělostí na novokain dochází k závratě, poklesu tlaku, slabosti, šoku.

  Proto je vhodné věnovat pozornost ošetřujícímu lékaři výskytu takových reakcí.

  Podle pokynů pro tento lék se novokain během kojení používá v případech, kdy přínos pro matku převyšuje výskyt negativních důsledků pro dítě.

  Populární anestetikum používané ve stomatologii. Jeho účinnost je čtyřikrát vyšší než u novokainu, je dvakrát toxičtější, anestetický účinek na pacienta je hlubší a delší. Lidokain má výrazné antiarytmické vlastnosti.

  Jedná se o silné lokální anestetikum, které se používá pro všechny typy lokální anestézie (terminál, dirigent, infiltrace). Toxicita léku závisí na jeho koncentraci v roztoku.

  U žen je lidokain předepisován jako anestetikum podle přísných indikací..

  Poskytuje spolehlivý analgetický účinek, má dobrou tkáňovou toleranci a minimální vazokonstrikční účinek.

  V přípravcích s articainem je adrenalin obsažen v minimálním množství, díky čemuž nemá silný účinek na kardiovaskulární systém (pacienti nemají zvýšení srdeční frekvence a zvýšení tlaku). Minimální toxicita artikainu.

  Více informací o použití Ultracainu ve stomatologii, popis léku a úplný seznam kontraindikací jsou diskutovány samostatně zde..

  Moderní zubní lékaři nutí kojící matky v případě problémů se zuby, aby odložili návštěvu kliniky. Stačí upozornit lékaře, že kojí dítě, a on vybere nejlepší možnost pro úlevu od bolesti.

  Rentgen je považován za bezpečný pro kojení a nemá vliv na kvalitu mateřského mléka. Během zákroku je na pacienta položena olověná zástěra, která chrání před zářením. Po ukončení studie se mléko dekantuje a nalije. Dále může být dítě krmeno bez omezení. Za přijatelné se považuje krátkodobé snížení produkce mléka..

  Kojící matka může kromě rentgenového záření provádět následující postupy:

  • ošetření zubů a dásní, včetně plnění a odstraňování;
  • počítačová tomografie.

  Úplný zákaz se vztahuje pouze na implantaci a částečný zákaz antibiotické terapie. V případě vážné infekce lékař předepíše speciální řadu bezpečných léků. Po ukončení příjmu se GV obnoví..

  Co nelze udělat s HB ve stomatologii

  Seznam toho, co můžete dělat s kojením, je poměrně rozsáhlý, takže kojící matka si může udržet své zdraví, aniž by se obávala poškození svého dítěte. Nyní zvážíme, co je lepší odložit na období po ukončení kojení.

  Estetické postupy

  Je lepší odložit bělení, dokud není laktace kompletní. Mnoho žen je zvyklých podstoupit tento postup pravidelně, ale v tomto případě, pokud jde o období těhotenství, je třeba ho odložit.

  • při bělení se používají chemická činidla, která jsou schopna prosakovat za sklovinu a tím se dostat do mléka.
  • potahování zubů během krmení je velmi křehké a procedura jej může poškodit.
  • možná bolest. Někteří mají bolesti po bělení, což samo o sobě nepřináší nic dobrého pro stav matky, a kromě toho způsobují podávání léků, které jsou během kojení nežádoucí..

  Implantace

  Během krmení není možné umístit implantáty. Během tohoto období má žena zcela odlišnou hormonální rovnováhu, což může způsobit potíže s přihojením špendlíku. Kromě toho existuje zvýšená pravděpodobnost rozvoje infekce v ústní dutině, pro eliminaci může být vyžadována silná antibiotika..

  To jsou dobré důvody, proč ženy během kojení nedávají implantáty..

  První pomoc

  Bolest zubů se vyskytuje vždy spontánně, doprovázená akutní bolestí, vyžadující rychlé rozhodnutí. Akutní bolesti zubů můžete ulevit doma pomocí analgetik..

  Doporučuje se užívat čisté přípravky bez dalších nečistot léčivých přípravků, které nemusí být vhodné během kojení..

  Pokud se bolest zubů vadí, pak se může proti jejímu pozadí zvýšit, začnou problémy se srdečním rytmem. Aby vše nekončilo hypertenzní krizí nebo mdloby, stojí za to se uchýlit k lékům proti bolesti. Během tohoto období je ženám podmíněně povoleno několik léků, ale musí být užíváno podle pokynů, aniž by došlo k porušení základních pravidel, aby nedošlo k předávkování.

  Tablety

  Anestetika v tabletách se neliší ve vysoké účinnosti, protože mají dlouhou absorpci. Pokud ale není žádná síla, která by vydržela bolest, můžete si vzít pilulku No-shpa. Tento lék je považován za antispasmodikum, pomůže snížit závažnost syndromu bolesti, ale zcela se ho zbavit je nepravděpodobné.

  Co používají zubaři:

  1. Lidokain.
  2. Ultracain.

  V kapalné formě je vybrané léčivo injikováno do oblasti gumy jako součást lokální anestézie. Tato analgetika jsou bezpečná a vylučují se za 4 hodiny. Taková rychlá absorpční doba umožňuje jejich použití v moderní stomatologii pro léčbu kojících žen.

  Opláchněte

  Tímto způsobem je možné zbavit se bolesti, ale je obtížné předvídat účinnost metody, protože to závisí na mnoha faktorech. Opláchnutí pravděpodobněji pomůže eliminovat bakterie, zastaví zánětlivý proces pravidelnými procedurami, než sníží závažnost bolesti.

  Jak vypláchnout půlku:

  • obyčejná vařená voda se solí;
  • Chlorhexidin, furatsilinom;
  • odvar z bylin (heřmánek, měsíček, šalvěj).

  Pomocí takových nástrojů můžete dosáhnout dobrých výsledků, ale pouze pokud je kombinujete s drogami nebo zubní péčí.

  Několik tipů, jak se zbavit bolesti:

  1. Stojí za to dát si na tvář ohřívací podložku, teplo uklidňuje bolest.
  2. Do otvoru vložte sůl (pokud existuje). V počáteční fázi bolest zesiluje, ale pak může ustoupit.
  3. Do sklenice s vodou přidejte několik kapek jódu, přidejte sůl a sodu. Výsledný nástroj pro vypláchnutí dutiny ústní.
  4. Rozpusťte med v teplé vodě, použijte podobné oplachování.
  5. Naneste malé množství Corvalolu na vatu, naneste na nemocný zub a nechte několik minut odstraňte, když bolest odezní.

  Všechny výše uvedené metody problém nevyřeší - nikde nezmizí, ale taková léčba vám umožní počkat na pomoc lékaře.

  Je možné kojit dítě po anestézii zubů

  „Kdy mohu nakrmit dítě po anestézii zubů“ a „mám-li se vyjádřit po anestézii zubů“, to jsou problémy, které se nejvíce týkají kojící matky, než se posadí do křesla zubařky. Mnozí jsou ochotni hrdinsky snášet bolest léčby bez anestetika, pouze aby chránili své dítě. To je samozřejmě chvályhodné, ale buďme rozumní. Nyní existují moderní léky proti bolesti, které nepronikají do mléka ani neproniknou, ale jsou bezpečné pro dítě, rychle se vylučují.

  Vaším hlavním úkolem je informovat zubaře, že jste kojící matka, a zkontrolovat s ním čas, po který bude anestetikum odstraněno z těla.!

  Je pravděpodobné, že nebudete muset čekat nějaký čas po anestézii zubů, než začnete krmit své dítě. Ale pokud musíte počkat, pak je obvykle omezena na 3-4 hodiny. V tuto chvíli stačí vyjádřit mléko.

  Jak vidíte, časové období určující, kolik může být krmeno po anestézii zubů, je poměrně malé, takže použití léků proti bolesti není důvodem k odmítnutí jít k lékaři a vydržet bolesti zubů..

  Jak anestezie může ovlivnit mateřské mléko a dítě?

  Kojení není překážkou návštěvy zubaře. Naopak, návštěva lékaře by měla být pravidelnější. Období těhotenství a porodu snižuje imunitu ženy, v těle je pozorován nedostatek vápníku.

  Po porodu, při návštěvě u lékaře, je nutné ho informovat o kojení. V takových situacích bude zvolena individuální metoda ošetření za použití vhodných materiálů a přípravků..

  Při návštěvě u zubaře se může člověk ptát „je možné ošetřit zuby anestézií během kojení“ mluvením o existujících chronických onemocněních a kontraindikacích. Hlavní část léků proti bolesti má krátkodobý účinek a rychle se vylučuje z těla..

  Mohou však existovat další schůzky, takže byste neměli skrývat laktaci. Před návštěvou zubaře se doporučuje krmit dítě a poté mléko vyjádřit a čekat na vytvoření nového krmit dítě.

  Při plánování léčby u zubaře v období hepatitidy B je třeba pamatovat na některá pravidla:

  • Před návštěvou zubaře musíte dítě krmit, abyste minimalizovali čas, kdy jej nelze aplikovat na hrudník.
  • Žena je povinna informovat zubaře o kojení tak, že provádí pouze ty postupy, které jsou neškodné procesu laktace a zdraví dítěte..

  Pokud musíte přeskočit časově založené krmení, musíte mléko vyjádřit tak, aby prsa nezačala a laktační proces pokračuje.

  Doma není úplná stomatologie nemožná ani během kojení, ani jindy. Doma lze provést pouze několik postupů, které pomáhají zmírnit bolest zubů, omezují otoky dásní a urychlují regeneraci. Všechna domácí léčebná opatření by měla být projednána se svým lékařem, zejména pokud je pacient kojící matkou.

  Při těžké bolesti zubů musíte užívat analgetika, z nichž většina je kontraindikována pro použití při kojení. Obecně jsou povoleny ibuprofen a paracetamol, ale pouze po individuální konzultaci s terapeutem o dávce léčiv a možné přítomnosti intoleranční reakce na jejich složky u dítěte. Analgin a Citramon jsou škodlivé pro zdraví dítěte, takže je nelze užívat během kojení.

  K vypláchnutí úst může být přiřazena kojící matka. Je zakázáno vybírat si léky nebo byliny pro přípravu odvarů samostatně. Jejich aktivní složky vstupují do mléka v minimálním množství, ale mohou také poškodit dítě..

  Během kojení je kojící matce zakázáno konzumovat velké množství léků. Hlavním důvodem je nedostatek potřebného výzkumu v této oblasti..

  S výrazným negativním účinkem na tělo dítěte by se lék neměl používat během krmení.

  Stupeň nepříznivých účinků na tělo dítěte je určen následujícími faktory:

  1. Plné období, předčasná péče o dítě, jeho věk a zdravotní stav. U jednoletého, šestiměsíčního a novorozeného dítěte se bude úroveň metabolismu léčiv lišit.
   Předčasně narozené děti mají nedostatečně vyvinutý trávicí systém, takže je pro ně obtížnější metabolizovat lék, který lze použít u kojenců.
  2. Období, kdy je droga užívána. Znáte čas, kdy dítě kojí, můžete navštívit lékaře, aby krmení nespadlo v době, kdy je koncentrace léku nejvyšší v krvi matky.
  3. Období, během kterého se přípravek používá. Některé léky mají tendenci se hromadit v těle dítěte..
  4. Když dítě obdrží kromě mateřského mléka další doplňkové potraviny, droga vstoupí do těla menší množství.
  5. Stupeň a rychlost příjmu léčiva v mléce přímo závisí na způsobu dodávky (perorální a externí látky vstupují do mléka pomaleji než intravenózně).
  6. Čas, během kterého je lék aktivní (s kratší dobou účinku jsou léky rychle vylučovány z těla).

  Zubní problémy u kojící matky jsou zdrojem chronické infekce pro malé dítě. Dnes se s lokální anestézií používá malé množství léku, který prakticky nepronikne do mateřského mléka.

  V případech, kdy si pacient přeje být v bezvědomí během zubního ošetření, neexistují také žádné překážky kojení při používání anestezie..

  Ošetřující lékař může doporučit určitou dobu do dalšího krmení. Pak má smysl před léčbou krmit dítě dopředu a další krmení zahájit po 3 - 4 hodinách od návštěvy u zubaře.

  Pomoc pro kojící matku před odjezdem k zubaři

  Pokud jste zmeškali preventivní prohlídku a vedlo to k nouzové situaci, když máte silnou bolest, probereme před návštěvou zubaře, jak můžete zmírnit svůj stav. Pamatujte, že návštěva u lékaře je nutností, i když metody, které budeme pokrývat, odstraní bolest..

  Zde jsou některé produkty, které neovlivní kvalitu mléka a jeho množství, pomohou vám čekat na lékařskou pomoc. Udělej následující:

  • opláchněte si ústa, vyčistěte si zuby, použijte párátko. Možná je bolest způsobena podrážděním nervu při kontaktu s jídlem..
  • vypláchněte ústa alkoholem, na místě, kde cítíte bolest, dejte vatový tampon namočený v kapkách „Dent“. Tento lék sníží nepohodlí a zabrání šíření infekce..
  • pokud bolest přetrvává, můžete užít jednu tabletu následujících prostředků (jsou bezpečné pro kojení i pro dítě): Paracetamol, Ibuprofen, Naproxen, Ketoprofen.


  Po tomto, nezapomeňte se poradit s lékařem, on vybere anestezii pro zubní ošetření, které lze použít pro kojení!

  Momentka

  Před léčbou je pacient často odeslán na rentgen. Aby se minimalizoval účinek záření na tělo, provádí se postup na digitálním zařízení s ochrannou zástěnou na těle.

  Po rentgenu, bez ohledu na zařízení, na kterém bylo spuštěno, je nutné mléko bez dalšího použití exprimovat. Někteří kojící pacienti mají v těle malou produkci mléka. Tento jev je dočasný a v blízké budoucnosti se zotavuje..

  Příprava na chirurgické ošetření

  Před extrakcí zubu nesmíte být nervózní. Chcete-li se vypořádat s vzrušením, můžete si vzít tabletu valeriánu. Před odstraněním se doporučuje dobře spát: spánek posílí tělo a usnadní přenos bolesti. Před odebráním můžete jíst 2 hodiny. Nedoporučuje se sedět v zubním křesle, zatímco má hlad: velké množství slin bude narušovat práci lékaře.

  Před zákrokem se doporučuje vyjmout část mléka, aby se dítě krmilo několik hodin po odstranění, zatímco anestetika ještě nebyla z těla odstraněna. Pokud lékař předepíše průběh užívání antibiotik, aby se zabránilo rozvoji zánětu, vyplatí se péče o výživu dítěte předem..

  Postup extrakce zubu mámy

  Odstranění zahrnuje 5 hlavních kroků:

  1. Zavedení léků proti bolesti. Většina z nich začne pracovat za pár minut a končí za 2-4 hodiny.
  2. Oddělení zubu od dásní. Provádí se pomocí speciálního zařízení - vyhlazovače.
  3. Kleště a uvolnění. V tomto případě lékař provede dislokační pohyb.
  4. Extrakce zubu z díry. Poté lékař prozkoumá ránu, zkontroluje fragmenty a cysty.
  5. Přestaňte krvácet. Dochází k 5-10 minutám. Doporučuje se, abyste v tuto chvíli zůstali v nemocnici a v případě závratě nebo jiných příznaků okamžitě informujte svého lékaře.

  Doporučení kojící matce po extrakci zubu

  Poté, co rána přestane krvácet, musíte z ní odstranit bavlněný tampon. To by mělo být provedeno opatrně, aby nedošlo k náhodnému odstranění krevní sraženiny, která urychluje hojení. Můžete pít hodinu po zákroku. Pokud bylo odstranění snadné, to je, je povoleno po 2 hodinách, pokud je to obtížné - po 4-6. Během příštích několika dnů se vyhněte nadměrné fyzické námaze a také navštivte koupel nebo saunu, protože to může způsobit obnovení krvácení..

  Mnoho žen přemýšlí, zda je možné kojit ihned po extrakci zubu. Někteří lékaři vám to umožňují, pokud však stále pochybujete, že je lepší počkat 4-5 hodin.

  Je možné během kojení odstranit zuby?

  Zubní lékaři souhlasí s tím, že není zakázáno odstraňovat zuby při kojení. Antibakteriální terapie je často nutná k prevenci komplikací..

  Řada takových drog přechází do mateřského mléka, takže je třeba se vědomě přiblížit k jejich výběru.

  V některých situacích se můžete obejít bez antibiotika. V tomto případě se malé množství léčiva (xeroform, jodform) nalije do díry.

  Dojde-li k alveolitidě (zánětlivému procesu v díře extrahovaného zubu), provede se její léčba kyretáží díry (kyretáž), během níž se odstraní malé fragmenty. Poté se do této oblasti nalije jodoform.

  Pravděpodobnost komplikací závisí na umístění extrakce zubu - čím obtížnější je, tím je vyžadováno více lékařských postupů, a proto se zvyšuje pravděpodobnost, že se do otvoru dostane špína..

  Nemoc matky ovlivňuje nejen její pohodu, ale také její schopnost pečovat o své děti. Kojení je hlavním mateřským nástrojem pro péči o dítě a jeho výchovu.

  Při rozhodování o potřebě zubního ošetření a výběru anestetika by měl zubař a matka vzít v úvahu faktory, které určují stupeň nepříznivých účinků na matku a dítě, prokázanou bezpečnost léku a metody úlevy od bolesti..

  Stanovisko Komarovsky

  Slavná pediatrka Evgeny Olegovichová se také dotkla tématu zubního ošetření během těhotenství a laktace. Je si jistý, že pokud matka vezme nedostatečné množství léků obsahujících vápník, problém se zuby během kojení se ještě zhorší..

  Je nutné ošetřovat zuby, zejména pokud je žena překonána silnou bolestí, přispívá k produkci adrenalinu, který může nepříznivě ovlivnit plod a přítomnost mléka. Komarovsky také upozorňuje na potřebu ohlásit svou situaci ošetřujícímu lékaři.

  Odstranit

  Zub, který není vždy postižen nemocí, lze vyléčit. V některých případech je nutné jeho odstranění. Laktace není překážkou této události, je však nejprve nutné s ošetřujícím lékařem projednat několik bodů:

  • jaké anestetikum bude použito při odstraňování;
  • Je nutná antibiotická terapie?
  • je možné se obejít bez použití antibiotik.

  Když odborník vybere léky, které nejsou schopny proniknout do mateřského mléka, neměli byste odmítnout postup extrakce zubu.

  Zubaři často volí alternativní způsoby, jak odstranit zánět, který nepoškodí ani matku, ani dítě.

  Nedostatek vápníku po porodu je pozorován v každém ženském těle, což přispívá k rychlé destrukci zubů. V závislosti na stupni zubního kazu není možné jej uložit a musíte jej odstranit.

  Tvorba hnisavých akumulací (tok) vyžaduje jmenování léčby antibiotiky. Protizánětlivé a dezinfekční léky jsou také předepisovány s přihlédnutím k laktaci, ale někdy to nelze vzít v úvahu.

  Péče o zuby při kojení

  Bohužel mýty o neznámém původu pronásledují těhotenství a následující období laktace, matou mnoho nezkušených matek. Existuje například názor, že rentgenové paprsky, které jsou ženě při nošení dítěte skutečně zakázány, nejsou během laktace povoleny. Není tomu tak, pokud lékař vidí potřebu rentgenového snímku, není důvod odmítnout vyšetření. To neovlivní stav mateřského mléka.

  Rentgenová diagnostika není během laktace zakázána

  Podobně, pokud jsou antibiotika předepisována pro mladou matku, může je pít beze strachu. Lékař vybere takové prostředky, které nemají vliv na kvalitu mateřského mléka. Je však užitečné pochopit, že antibakteriální terapii může předepsat pouze lékař, a musí to mít závažné důvody. Specialistka vždy zvažuje všechna rizika, hlavní věc je, že sama kojící matka nezapomene říct lékaři o svém stavu.

  Antibiotická terapie se provádí podle pokynů lékaře a v přísném souladu s uvedeným dávkováním.

  Během laktace může žena:

  • k ošetření zubů;
  • ošetřovat dásně;
  • rentgenové snímání podle indikací;
  • brát antibiotika na předpis;
  • odstranit zuby.

  V případě potřeby mohou být během laktace odstraněny zuby.

  Nezáleží na tom, kolik času uplynulo od narození. Problémy musí být vyřešeny včas, aniž by se zhoršil průběh nemoci. Dnes má mnoho zubních klinik zvláštní obor. To znamená, že lékař vybere speciální anestezii, všechny postupy jsou zaměřeny na mírné ošetření s minimálním stresem pro ženu a maximálním komfortem.

  Proč je protetika na implantátech zakázána?

  Během kojení není dovoleno protetika ani umístění implantátu. V době implantace je pacientovi předepsáno množství léčiv pro rychlou implantaci cizího těla do čelistní kosti.

  Protetika se nepovažuje za zásadní postup a měla by být změněna. Kvůli vyřešení estetického problému budou vyvolány vážné problémy. Důvody jsou alespoň 2:

  • tělo kojící ženy je oslabeno a je pravděpodobné, že implantát nebude zakořenit, další kroky k eliminaci následků perimimpitidy vyžadují zastavení krmení, protože budou předepsány účinné léky a provedeny nebezpečné chirurgické postupy;
  • téměř 98% po operaci je pacient nucen pít léky proti bolesti.

  Příčiny bolesti zubů během laktace

  Co způsobuje bolest zubů během kojení? Mezi hlavní příčiny patří:

  • špatné uchování chrupu je přenášeno dědičnou linií,
  • v těle matky chybí vitamin D,
  • nejjednodušší pravidla ústní hygieny nejsou dodržována,
  • s předávkováním antibiotiky kojící matky, když byla dítě,
  • nedostatek vápníku vyplývající z nepravidelné konzumace produktů obsahujících tento minerál. Na základě znaleckého posudku Dr. Komarovského je známo, že těhotné ženy, které ztratí potřebné množství vápníku, mohou způsobit ještě větší nevýhodu tohoto prvku..

  Bělení, zdraví při práci a rovnátka

  Při kojení není zakázáno provádět standardní postup při bělení zubů, ale v extrémních případech se doporučuje uchýlit se například k odstranění žluté barvy, která způsobuje estetické a psychologické problémy..

  Při laktaci jsou zakázány následující typy bělení: Zoom, chemické použití pomocí kappa a laseru.

  Nejprve bude poškozena zubní sklovina, která během kojení ztenčí a utrpí, agresivní chemický efekt způsobí, že zuby budou ještě křehčí..

  Druhým faktorem je komplikace ve formě bolesti, ke které dochází po zákroku. Kojícím matkám je zakázáno pít léky proti bolesti a bez nich je v takové situaci obtížné.

  Zdraví při práci je nejen bezpečné, ale také užitečné. Remineralizační látky, které se aplikují po zákroku, také nezpůsobí újmu. Kojící máma je povolena a dokonce doporučena odstranit zubní kámen ultrazvukem a fluoridací.

  Instalace výztuh je zakázána z důvodu zamezení zátěže čelisti oslabené nedostatkem vápníku.

  Mohu během HB navštívit zubaře?

  Ženy často čelí problémům se zuby během těhotenství, je to způsobeno tím, že všechny cenné stopové prvky jdou k tvorbě a vývoji plodu a nedostatek vápníku začíná v těle matky. Kojení situaci ještě zhoršuje, ale žena se bojí jít ke zubaři, aby nedošlo k poškození dítěte. Ve skutečnosti mohou být zuby léčeny nejen, ale také nutné! Zde je několik důvodů..

  Neustálé bolesti ovlivňují psycho-emoční stav člověka. Matka je nervózní a podrážděná, což může přímo ovlivnit množství mléka až do úplného vymizení.

  Anestezie je nějaká újma

  Většina činností při léčbě zubních onemocnění se provádí zavedením anestetika, které umožňuje nejen zvládnout bolest, ale také odstranit nepříjemné pocity spojené s jejím očekáváním..

  Faktem je, že když zubař provádí jakékoli procedury v ústní dutině ženy, často se uvolňuje velké množství hormonu adrenalinu. Pod jeho vlivem dochází k vazospasmu, což má za následek snížení množství vylučovaného mateřského mléka.

  Kromě toho část hormonu přechází do mateřského mléka. V důsledku následného krmení dítě zvyšuje nervozitu a emoční nestabilitu.

  Z těchto důvodů by kojící ženy neměly anestézii odmítnout. Léky používané k anestézii ústní dutiny mají navíc lokální účinky, což snižuje citlivost pouze v těch oblastech dásní a tvrdé tkáně, které budou podrobeny chirurgickému zákroku.

  Ve většině případů doba působení anestetik na ženské tělo nepřesahuje 4–5 hodin. V tomto případě je krmení povoleno po 2-3 hodinách po podání léčiva, protože do této chvíle bude polovina z něj vylučována.

  Pokud má žena obavy, že anestézie může dítě jakýmkoli způsobem ovlivnit, lékaři doporučují dodržovat tato doporučení:

  • Vyjádřete předem trochu mléka, které může dítě po návratu ze stomatologie krmit;
  • po tomto postupu přidělené mléko vylijte a vylijte.

  Díky těmto akcím nemusí být kojení zastaveno a žena se může zbavit existujících zubních chorob a být pro dítě klidná..

  Druhy anestézie se mohou lišit v závislosti na způsobu podání. Tento postup má několik možností:

  1. Vedení anestézie. Zavádění léčiva se provádí v gumové tkáni. V tomto případě je citlivost několika zubů blokována účinkem anestetika na nervové větve.
   Snížení citlivosti a necitlivosti lze pozorovat nejen v dásňové tkáni, ale také v zubech dolní řady čelistí, v rtu a jazyku. Doba expozice takové anestezii je jedna hodina.
  2. Infiltrační anestézie se provádí zaváděním léčiva do projekce vrcholu kořene zubu nebo do dásní tkáně na konci kořene..
   K eliminaci bolesti dochází blokováním bolestových impulsů nervového systému. Trvání expozice léku nepřesáhne hodinu.

  Na konci této doby se anestetikum rozštěpí a vyloučí. Tento typ anestézie se používá při odstraňování poškozených nervů, vyplňování otevřených kanálů a provádění chirurgického zákroku v oblasti buničiny..

 • Intrafigurativní anestézie. Injekce léčiva se provádí v periodontálním zubním vazu pod vysokým tlakem.
  Tato metoda umožňuje použít minimální množství léku, ale zaručuje dlouhý a rychlý účinek. Nejčastěji se tato anestézie používá při postupech extrakce zubů, léčbě hlubokého kazu nebo pulpitidy..
 • Intraosseous anestézie. Tento postup zahrnuje zavedení léku proti bolesti do kostní tkáně. Metoda se používá v případě extrakce zubu z důvodu rychlosti účinku, vysoké účinnosti a dopadu na určité tkáně.
 • Při rozhodování o stomatologickém ošetření pomocí léku proti bolesti by kojící matka měla pochopit, že stupeň expozice anestetiku závisí na několika faktorech:

  • věk a zdraví dítěte;
  • doba od okamžiku injekce do krmení;
  • trvání léků proti bolesti;
  • způsob injekce;
  • doba expozice a vylučování léku.

  Aby se vyloučily možné negativní důsledky pro dítě, musí žena tyto body prodiskutovat s ošetřujícím lékařem a zvolit optimální plán pro další terapii..

  Většina terapeutických procedur není možná bez rentgenové čelisti. Tato událost vám umožní identifikovat mnoho faktorů, jako je stupeň progrese kazu, umístění cyst a granulomů, lokalizace kořenů.

  Pokud je během kojení nutné provést rentgenové vyšetření, žena by se neměla bát.

  Tento postup neovlivňuje kvalitativní složení mateřského mléka, lze pozorovat pouze krátkodobé snížení jeho množství..

  Záření, které doprovází manipulaci, se vztahuje výhradně na obličej, protože zbytek těla, včetně hrudníku, je chráněn speciální zástěrou.

  Pokud obavy z možných důsledků pro dítě nezmizí a postup nelze odložit, můžete provést digitální radiografii. Tento postup je dražší, radiační zátěž však prakticky neexistuje..

  Lékaři tvrdí, že kojící matky by se neměly bát rentgenového vyšetření zubů, bezpečnost je vysvětlena následujícími skutečnostmi:

  • záření se šíří pouze do oblasti čelisti a trochu do obličeje;
  • na tělo, včetně hrudníku, je položena ochranná zástěra, která neumožňuje průchod záření;
  • X-ray dává malou dávku záření, které neovlivňuje tělo a zejména kvalitu mléka.

  Druhy anestézie a kontraindikace

  Zubní anestézie může být několika typů:

  1. Lokální, když je anestetizována pouze problémová oblast, je pacient plně při vědomí.
  2. Obecně, když je člověk ponořen do hlubokého spánku s drogami.

  Anestezie ve stomatologii je nezbytná pro kvalitní provedení léčebných nebo chirurgických úkolů. Drogová anestézie se provádí injekcí anestetika, která dočasně blokuje vedení impulsu. Po dokončení procedury je léčivo odstraněno z těla, citlivost problémové oblasti je obnovena v plném rozsahu.

  Existují lékařské kontraindikace pro podávání léků proti bolesti:

  • bronchiální astma,
  • mentální problémy,
  • srdeční choroba,
  • porucha krvácení,
  • endokrinní choroby,
  • při užívání antidepresiv,
  • se selháním ledvin a jater.

  Zavádění léků se nedoporučuje na lačný žaludek. Pacienti alergičtí na léky, které jsou součástí anestetik, podstupují anestézii pouze po konzultaci s alergologem.

  Anestezie a kojení

  Zveřejněno uživatelem admin dne 08.23.2019

  > Kojení po anestézii: znalecký posudek

  Úvod

  Existuje mnoho důvodů, proč matky chtějí kojit své dítě - to je silnější psychologické spojení s dítětem a velká nutriční hodnota mateřského mléka, jakož i velký přínos pro imunitu dítěte.

  U kojících matek nastávající operace a anestézie vždy vyvolávají řadu otázek: „Mohu pokračovat v kojení?“, „Bude to pro mé dítě bezpečné?“.

  Kojit nebo nekojit po anestézii?

  Pokud má žena operaci a anestézii, pak lékaři nejčastěji trvají na zastavení kojení. Důvodem jsou nejen technické potíže při společném pobytu matky a dítěte v nemocnici, ale také obavy o bezpečnost léků používaných k anestézii, ošetření pooperační bolesti a prevenci infekce (antibiotika). Nejčastějším důvodem pro poskytnutí těchto doporučení je nedostatečné pochopení mechanismů působení léků lékaři a také strach z možných soudních sporů v případě jakýchkoli problémů. Mnoho lékařů neví dost, zda drogy, které užívají, pronikají do mateřského mléka a zda jsou tyto léky pro kojence bezpečné při kojení. Kromě toho mnoho farmaceutických společností, které jsou příliš zakotvené v poznámkách k jejich léčivům, naznačuje nepřípustnost kojení. Ve skutečnosti většina studií provedených při této příležitosti ukazuje bezpečnost pro většinu drog používaných u kojících matek, které podstoupily chirurgický zákrok a anestezii, pro dítě..

  Přestože se doporučení k ukončení kojení jeví jako relativně bezpečná, jsou velmi konzervativní, zejména ve světle nedávných vědeckých studií. Je tedy známou skutečností, že matkám, které porodily v anestézii, se doporučuje začít kojit co nejdříve. Proč by tedy měla existovat omezení pro kojící matky podstupující operaci? Ve skutečnosti by kojící matka měla dostat příležitost kojit, jakmile bude úplně vzhůru z celkové anestezie a může si vyzvednout své dítě.

  Zde jsou některá fakta založená na důkazech o kojení po anestézii a chirurgickém zákroku:

  • Léky používané pro celkovou anestézii nemají vliv na kojení a prakticky nepřecházejí do mateřského mléka. Všechny léky na anestezii jsou vylučovány z matky přes plíce, játra nebo ledviny. Pouze některé léky na anestezii se dostávají do mateřského mléka a dokonce i ve velmi malém množství je ještě menší část těchto léků schopna vstřebat se do střev dítěte. Proto se zdá, že většina léků na anestezii je zcela neškodná, pokud jde o možnost kojení dítěte.
  • Paracetamol a / nebo ibuprofen lze bezpečně použít k léčbě pooperační bolesti. Silná bolest potlačuje laktační proces, takže nemá smysl odmítat brát léky proti bolesti. Nejlepší je upustit od užívání omamných analgetik, ale pokud to není možné, pak bude morfin nejlepší lék na úlevu od bolesti, protože je nejméně absorbován mateřským mlékem.

  Co jiného je důležité vědět o kojení po anestézii

  Pokud je operace plánována pro kojící matku, bude důležité zvážit řadu otázek:

  1. Je možné odložit operaci o další období, dokud není dítě starší?
  2. Je možné provést chirurgický zákrok ambulantně (chirurgický zákrok jednoho dne)?
  3. Lze operaci provést v místní nebo regionální anestézii?
  4. Pokud se předpokládá, že operace nebo zotavení z anestézie bude vyžadovat spoustu času, je možné mléko před operací vyjmout (a vložit do ledničky), aby vaši blízcí mohli krmit dítě z láhve?
  5. Jaké léky se budou používat během a po operaci / anestezii?

  Použijte referenční literaturu ke kontrole těchto léků z hlediska možnosti bezpečného krmení dítěte mateřským mlékem. Na následujícím anglickém webu získáte úplné informace o tomto problému: http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/htmlgen?LACT

  Zde je několik informací o těchto lécích týkajících se léků pro anestezii, zejména o bezpečnosti jejich použití a optimální době kojení po anestézii a anestezii:

  • Halotan (fluorát), isofluran, sevofluran (sevoran), desfluran, oxid dusný, thiopental, propofol, etomidát, fentanyl, sufentanil, alfentanil, bupivacain (marcain), lidokain, ropivakain (napropin). Při používání těchto léků může být kojení zahájeno ihned po anestézii.
  • Midazolam (dormicum). Někteří odborníci se domnívají, že je možné krmit dítě nejdříve 4 hodiny po posledním podání midazolamu, vzhledem k relativně dlouhé době, kdy se lék rozkládá v mateřské krvi, při pronikání do mateřského mléka a relativně vysoké absorpci v gastrointestinálním traktu dítěte (asi 36%).
  • Diazepam (náboženství). Tento lék je z těla odstraněn na dlouhou dobu a dobře proniká do mateřského mateřského mléka. Doporučená doba krmení pro dítě je 6-8 hodin po poslední injekci diazepamu.
  • Articaine (ubistesin, ultracaine), mepivacaine, procaine (novocaine), prilocaine, levobupivacaine, benzocaine, remifentanil. Účinek těchto léků na kojení nebyl zkoumán, proto se doporučují alternativní léky..

  Po krmení

  Je velmi důležité pečlivě sledovat dítě po „prvním“ krmení. Pokud dítě silně saje, ospalo nebo má potíže s dýcháním, měli byste okamžitě zavolat lékaře. Předpokládá se, že tento druh symptomů může nastat, pokud byly během anestezie použity velké nebo opakované dávky narkotických analgetik..

  V současné době tedy většina lékařských odborníků věří, že po anestézii můžete začít s krmením dítěte co nejdříve: matka se z anestezie úplně probudí a bude mít sílu dát dítě na hruď. Současně existuje soukromý názor, že pokud by se k anestezii použil midazolam (dormicum) nebo diazepam, mělo by být krmení odloženo o 4-8 hodin. Vzhledem k určitému riziku deprese dětského dýchání, pokud matka během anestézie matky používá velké nebo opakované dávky narkotických analgetik (fentanyl, alfentanil, sufentanil, remifentanil), v této situaci pravděpodobně nebude zbytečné vynechat první post-anestetické krmení, zatímco bude vylučovat mléko. Bude možné krmit dítě mlékem, které bylo předem vyjádřeno a uloženo v lednici.

  Potřeba zubního ošetření během kojení anestézií vyvstává poměrně často, protože tělo nově razené matky je již oslabením těhotenství oslabeno a proces tvorby mléka také vyžaduje další vápník a další stopové prvky. Při nedostatečném množství začne tělo využívat rezervy obsažené v kostech a zubech. Z tohoto důvodu se často stává, že dříve zdravé zuby začínají chátrat, dochází ke vzniku zubního kazu a onemocnění dásní. Během tohoto období je povinné užívat další komplex vitamínů určených speciálně pro kojící matky.

  Kromě toho po porodu dochází k rozsáhlé hormonální restrukturalizaci těla, která sama o sobě také ovlivňuje zdraví zubů. A také v této době je imunita významně snížena, což je další důvod pro vznik nových „děr“.

  Proč musím ošetřovat zuby HB

  Kojící matky by v žádném případě neměly odložit cestu k zubaři. Zubní ošetření anestézií během kojení je nezbytným zájmem jak pro vaše zdraví, tak pro zdraví dítěte. Existuje několik důvodů, proč při prvních příznacích bolesti zubů musí maminka naléhavě jít do ordinace:

  1. Nemocné zuby a dásně jsou skutečným zdrojem infekce, která může poškodit celé tělo ženy i dítěte. Pokud má matka například zubní kaz, může infekci přenést na novorozence elementárním líbáním.
  2. Pokud neléčíte jednoduché onemocnění v počátečním stádiu, mohou nastat komplikace, které jsou léčeny mnohem obtížněji, dokonce i s antibiotiky.
  3. Stres způsobený akutní bolestí může ovlivnit jak kvalitu, tak množství mléka.

  Pokud jste tedy po porodu přestali plně pečovat o své zdraví a nasměrovali veškeré své úsilí na dítě, pak zvažte, že za přímou odpovědnost je kojení při kojení. Protože „neléčení“ ovlivní nejen vás, ale i dítě.

  Pomoc pro kojící matku před odjezdem k zubaři

  Pokud jste zmeškali preventivní prohlídku a vedlo to k nouzové situaci, když máte silnou bolest, probereme před návštěvou zubaře, jak můžete zmírnit svůj stav. Pamatujte, že návštěva u lékaře je nutností, i když metody, které budeme pokrývat, odstraní bolest..

  Zde jsou některé produkty, které neovlivní kvalitu mléka a jeho množství, pomohou vám čekat na lékařskou pomoc. Udělej následující:

  • opláchněte si ústa, vyčistěte si zuby, použijte párátko. Možná je bolest způsobena podrážděním nervu při kontaktu s jídlem..
  • vypláchněte ústa alkoholem, na místě, kde cítíte bolest, dejte vatový tampon namočený v kapkách „Dent“. Tento lék sníží nepohodlí a zabrání šíření infekce..
  • pokud bolest přetrvává, můžete užít jednu tabletu následujících prostředků (jsou bezpečné pro kojení i pro dítě): Paracetamol, Ibuprofen, Naproxen, Ketoprofen.

  Po tomto, nezapomeňte se poradit s lékařem, on vybere anestezii pro zubní ošetření, které lze použít pro kojení!

  Jak se připravit na zubní ošetření kojením?

  Je lepší, když se plánuje návštěva u zubaře, protože v tomto případě se na ni můžete připravit a udělat s nejmenším stresem pro sebe a pro dítě. Kromě toho je při plánovaném preventivním vyšetření pravděpodobnost, že máte závažné problémy se zuby z předchozí kontroly, poměrně nízká, takže čas na její odstranění nebude trvat tolik. A pokud půjdete k lékaři, který je vyčerpaný bolestmi zubů, možná budete muset navštívit zubaře jednou, ale několikrát. Oceňujte čas, své zdraví a zdraví vašeho dítěte.

  Nyní více o tom, jak se připravit na návštěvu u lékaře:

  • Připravte si mléko předem - napněte se a jeho zásoby uložte do chladničky (nejlépe větší, pro nepředvídané situace);
  • pokuste se být nervózní, pokud je v tomto ohledu obtížné se ovládat, vypijte tabletu valeriánu;
  • předem informujte zubaře, co krmíte. Nyní existují moderní nástroje, které lze použít při léčbě a extrakci zubů pro kojící ženy. Nemají vliv na kvalitu a množství mléka a jsou rychle vylučovány.
  • Pokud potřebujete antibiotika ze série zakázané pro HS a chcete pokračovat v krmení: dejte svému dítěti předem připravené mléko (pomocí stříkačky nebo lžíce, nikoliv bradavky), vyjádřete se po celou dobu léčby;
  • nezapomeňte se poradit s lékařem, v kolik hodin užili drogy.

  Stomatologie pro kojení: co se dá dělat

  Okamžitě pochopíme, co můžete dělat při návštěvě zubaře, pokud kojíte své dítě. Tyto postupy by vás neměly vyděsit, jsou nezbytné pro stanovení přesné diagnózy nebo pro zmírnění bolesti.

  Matky se často obávají, že to může mít nepříznivý vliv na kvalitu mléka, a obávat se toho. Zkusme vás ujistit:

  • tento postup je velmi krátký.
  • dopad paprsků na oblast zájmu zubaře, jinak se na vás speciálně nasadí ochranná zástěra.
  • poškození pulpitidou je skutečné a překračuje vnímanou možnost poškození rentgenem.

  Pokud vás tato informace nepřesvědčí a strach stále přetrvává, stačí mléko po zákroku vyjádřit a nalít.

  Anestézie

  Většina kojících žen považuje anestezii ve stomatologii za kojící. To v zásadě není správný názor, dnes se ve stomatologii používají takové metody anestézie, které jsou naprosto bezpečné jak během kojení, tak během těhotenství..

  Existuje celá řada pravidel, podle kterých se zubní ošetření anestézií pro HB ve stomatologii uskuteční bez následků pro matku i dítě.

  Pravidla pro použití anestezie pro ošetřovatelství ve stomatologii:

  1. Prvním a nejdůležitějším bodem bude poskytnout zubaři informace, že jste kojící matka. Kompetentní specialista pro vás vybere přesně metodu anestezie, která je v tomto případě vhodná. A jaký druh anestezie může kojit pro zubní ošetření? Během laktace je adrenalin z dentálního komplexu zpravidla zcela vyloučen. Ostatní léčivé přípravky jsou z těla rychle vylučovány a nezanechávají žádné stopy.
  2. Poté, co lékař přijme výběr léčiva, které byste měli předepsat, se zajímejte, jak rychle je z těla odstraněn. To vám pomůže naplánovat si příští rozvrh krmení..

  Závěr: s HB lze léčit zuby s anestézií!

  Léčba

  Zubní péče o kojení je bezpečný a nezbytný postup. Ano, jedná se o určitý stres pro tělo, zvláště pokud se žena v zásadě bojí zubního lékaře. Bolest ze zubního zubu je však mnohem více stresová + jednoznačně negativní účinek na matku i dítě. O tom jsme již hovořili výše..

  Odstranění zubů ze zdravotních důvodů, stejně jako odstranění zubu moudrosti během kojení, je přijatelný postup. Pokud předtím, než půjdete k lékaři, máte otázku: „Je možné odstranit zub při kojení léky proti bolesti?“ - odpovíme jednoznačně pozitivně.

  Již jsme diskutovali o tom, zda je možné, aby kojící matky ošetřovaly zuby anestézií, a při odstraňování zubu se obvykle používají stejná léčiva. Nezapomeňte, že extrakce zubu anestézií během kojení je někdy nezbytným opatřením. Konec konců, indikací k odstranění je obvykle hnisavý zánět, který by v žádném případě neměl být vyvolán.

  Nuansou tohoto postupu je použití antibiotik. Proto si kojící matka není vždy jistá, zda je možné během kojení odstranit zub. Pokud opět informujete zubaře, že jste na HB, nebudou to mít žádné důsledky.

  Specialista, i když je pro správnou léčbu nezbytný kurz antibiotik, vám přesně předepíše lék, který neovlivní zdraví vašeho dítěte. Nyní je ve stomatologii anestézie a antibiotika, která lze použít pro HB!

  Nyní jsme zjistili, že ošetření a extrakce zubů během kojení jsou normální a nezbytné, pokud to vyžaduje žena.

  Co nelze udělat s HB ve stomatologii

  Seznam toho, co můžete dělat s kojením, je poměrně rozsáhlý, takže kojící matka si může udržet své zdraví, aniž by se obávala poškození svého dítěte. Nyní zvážíme, co je lepší odložit na období po ukončení kojení.

  Estetické postupy

  Je lepší odložit bělení, dokud není laktace kompletní. Mnoho žen je zvyklých podstoupit tento postup pravidelně, ale v tomto případě, pokud jde o období těhotenství, je třeba ho odložit.

  • při bělení se používají chemická činidla, která jsou schopna prosakovat za sklovinu a tím se dostat do mléka.
  • potahování zubů během krmení je velmi křehké a procedura jej může poškodit.
  • možná bolest. Někteří mají bolesti po bělení, což samo o sobě nepřináší nic dobrého pro stav matky, a kromě toho způsobují podávání léků, které jsou během kojení nežádoucí..

  Implantace

  Během krmení není možné umístit implantáty. Během tohoto období má žena zcela odlišnou hormonální rovnováhu, což může způsobit potíže s přihojením špendlíku. Kromě toho existuje zvýšená pravděpodobnost rozvoje infekce v ústní dutině, pro eliminaci může být vyžadována silná antibiotika..

  To jsou dobré důvody, proč ženy během kojení nedávají implantáty..

  Je možné kojit dítě po anestézii zubů

  „Kdy mohu nakrmit dítě po anestézii zubů“ a „mám-li se vyjádřit po anestézii zubů“, to jsou problémy, které se nejvíce týkají kojící matky, než se posadí do křesla zubařky. Mnozí jsou ochotni hrdinsky snášet bolest léčby bez anestetika, pouze aby chránili své dítě. To je samozřejmě chvályhodné, ale buďme rozumní. Nyní existují moderní léky proti bolesti, které nepronikají do mléka ani neproniknou, ale jsou bezpečné pro dítě, rychle se vylučují.

  Vaším hlavním úkolem je informovat zubaře, že jste kojící matka, a zkontrolovat s ním čas, po který bude anestetikum odstraněno z těla.!

  Je pravděpodobné, že nebudete muset čekat nějaký čas po anestézii zubů, než začnete krmit své dítě. Ale pokud musíte počkat, pak je obvykle omezena na 3-4 hodiny. V tuto chvíli stačí vyjádřit mléko.

  Jak vidíte, časové období určující, kolik může být krmeno po anestézii zubů, je poměrně malé, takže použití léků proti bolesti není důvodem k odmítnutí jít k lékaři a vydržet bolesti zubů..

  Prevence

  Zjistili jsme, že zubní ošetření během kojení je postup, který nepoškodí zdraví dítěte. Ale přesto, návštěva u zubaře není vůbec šťastná událost. Jak se tomu vyhnout? Některá opatření k prevenci zubních onemocnění u kojících matek pomohou:

  • Po každém jídle je nutné si vyčistit zuby
  • Pokud to není možné - použijte dentální nit a speciální výplachy
  • Pečlivě zvažte složení zubní pasty. Dobré, pokud bude mít vysoký obsah fluoridů.
  • Navštivte svého zubního lékaře pro prevenci, a to nejen tehdy, když již došlo k problému se zubem
  • Nezapomeňte brát speciální komplexy vitamínů a minerálů pro kojící matky. Pomůže to posílit kosti i zuby. Pamatujte, že tělo je po těhotenství velmi oslabeno
  • Jezte potraviny s vysokým obsahem vápníku, například tvaroh. To nejen pomůže posílit zuby, ale také obecně zlepší kvalitu mateřského mléka.
  • Nepijte horké nápoje, nejezte co nejméně sladkostí

  Lokální anestetika používaná pro lokální, zubní, páteřní nebo epidurální anestézii nezpůsobují významnou systémovou absorpci. Epidurální anestézie se používá k úlevě od bolesti zespodu v pase (například bolest při porodu) anestetika podávaného lokálně, která není škodlivá pro dítě nebo kojení. Obvykle se používá ve spojení s drogami odvozenými od opiátů, jako je fentanyl. Řada studií prokázala nárůst instrumentální práce a císařského řezu, který je spojen s fetálním utrpením, nerealistickou porodní hmotností (kvůli tekutině vstříknuté do matky), nadbytkem prsu pomocí epidurální anestézie. Diskutuje se o účinku léků zprostředkované analgezie používané při porodu (například epidurální injekce lokálních anestetik plus Fentanyl nebo samostatně) na zralé mléko, příchod, zpoždění nástupu fáze II laktogeneze nebo ovlivnění schopnosti dítěte sát. Některé studie prokázaly vyšší riziko zpoždění zahájení fáze Lactogenesis II (mléko) po dobu delší než 3 poporodní dny, avšak bez vlivu na počáteční úbytek hmotnosti. Podle jiných studií se zdá, že novorozené dítě má vyšší riziko zpožděné první západky, vysoké tělesné teploty a podrážděnosti nebo ospalosti. Z tohoto důvodu tvrdil, že takové matky potřebují více podpory kojení, když dostanou úlevu od bolesti před nebo po porodu. Ostatní autoři však nenašli stejné výsledky. Existuje konsenzus o dosažení zvýšení produkce mléka a zvýšení živé hmotnosti u novorozenců s adekvátní farmakologickou kontrolou bolesti po císařském řezu nebo vaginálním porodu. Níže jsou informace z této skupiny:

  Bohužel, žádná osoba na světě není v bezpečí před situacemi, které vyžadují invazivní nebo minimálně invazivní lékařský zásah zahrnující použití lokální nebo celkové anestezie. Podobné okolnosti nepřecházejí a mladé matky praktikující přirozené krmení dítěte.

  Pokud kojící žena potřebuje použít tuto nebo takovou formu anestézie, má dotaz na bezpečnost této skupiny léků pro tělo novorozence..

  Obecná ustanovení

  Před provedením této manipulace zahrnující anestezii musí ošetřující žena prodiskutovat tyto důležité problémy se svým lékařem:

  1. Je možné nahradit celkovou anestézii regionální nebo lokální anestézií. Je-li taková náhrada možná, měla by se mladá matka uchýlit k používání lokálních anestetik, což způsobí menší poškození jejího těla;
  2. Existuje potřeba provést chirurgický zákrok a je možné napravit situaci konzervativními metodami lékové terapie;
  3. Je možné odložit chirurgický zákrok nebo lékařský diagnostický postup o několik měsíců, dokud žena nemůže dokončit kojení, aniž by poškodila tělo novorozeného dítěte;
  4. Jak dlouho po provedení celkové nebo místní anestézie můžete pokračovat v přirozeném krmení bez následků.

  Celková anestezie

  Pokud má mladá matka potřebu globálního chirurgického zákroku v celkové anestézii, měla by dočasně zastavit přirozené krmení novorozence. Tyto léky a chemické sloučeniny, které se používají k provádění celkové anestézie, mají schopnost proniknout do mateřského mléka a poté do těla dítěte.

  Trvání abstinence od přirozeného krmení je 24 hodin po anestézii. Aby toto období nemělo za následek poškození těla dítěte, musí žena před chirurgickým zákrokem vyjádřit mateřské mléko z obou mléčných žláz. Napjatý produkt se uchovává v lednici a používá se ke krmení dítěte během dne. Další informace o všech pravidlech pro skladování mléka pro kojence naleznete v článku na adrese https://vskormi.ru/breast-feeding/hranenie-grudnogo-moloka-v-holodilnike/.

  K provádění obecné anestézie v lékařské praxi se používají následující léčivé přípravky:

  • Fentanyl. Tento lék se týká narkotických anestetik s výrazným účinkem;
  • Oxid dusičitý. Tato chemická sloučenina se používá k provádění obecné inhalační anestézie. Z hlediska toxicity oxid dusný nepříznivě neovlivňuje tělo matky a dítěte, což umožňuje jeho použití k provádění anestézie během kojení;
  • Diazepam. Tento léčivý lék se používá jako součást premedikace, která vám umožňuje připravit tělo na anestezii;
  • Thiopental sodný. Tento farmaceutický produkt byl vyvinut pro injekční intravenózní anestézii. Před použitím tohoto nástroje je důležité si uvědomit, že thiopental sodný má vysoký potenciál pronikání do mateřského mléka ženy a může způsobit vážné změny v práci těla dítěte;
  • Propofol. Tento lék patří do skupiny svalových relaxancií používaných při celkové anestezii..

  Lokální anestézie

  Tento typ anestézie se nejčastěji používá při provádění minimálně invazivních lékařských diagnostických intervencí. Tyto postupy zahrnují ošetření a extrakci zubu, jakož i manipulace na povrchu kůže.

  V závislosti na rozsahu plánovaného zásahu a počtu nervových zakončení v požadované zóně rozhodují lékaři o proveditelnosti zavedení lokálních anestetik.

  Pokud nezbytná oblast těla obsahuje velké množství nervových zakončení, pak lékařské manipulace mohou způsobit silnou bolest a znamenat prudké zastavení laktace. Aby se těmto změnám zabránilo, provádí se kojící žena lokální anestetikum..

  Při provádění minimálně invazivních lékařských diagnostických postupů se používají následující léčivé přípravky:

  • Novokain. Pokud byl tento lék použit jako lokální anestézie, je důležité, aby se kojící žena zdržovala kojení dítěte po dobu 24 hodin;
  • Lidokain. Toto lokální anestetikum je nejpopulárnějším způsobem, jak se vyhnout nesnesitelné bolesti při odstraňování a léčbě zubů. Kojení novorozence při používání lidokainu je kvůli jeho toxicitě přísně zakázáno;
  • Ultracaine. Dodržování doporučených dávek Ultracaine vám umožňuje používat jej při kojení bez rizika negativních účinků na tělo dítěte.

  Epidurální a spinální anestézie

  Tyto populární druhy anestézie se nejčastěji používají při chirurgických zákrokech na pánevních orgánech (včetně císařských řezů), jakož i na dolních končetinách. Když už mluvíme o výhodách spinální a epidurální anestezie, můžeme s jistotou říci, že tyto metody analgezie jsou preferovány během kojení..

  Vzhledem k zavedení anestetik do epidurálního prostoru páteře lékařští specialisté neohrožují ženské tělo a tělo novorozence. I přes použití výše uvedených anestetik vylučuje epidurální a spinální anestézie požití toxických látek v mateřském mléce ženy.

  V případě nouze se můžete uchýlit k chirurgickým zákrokům pomocí lokální nebo celkové anestézie. Pokud vám zdravotní stav umožňuje odložit operaci až do konce laktace, pak by žena neměla riskovat své zdraví a pohodu novorozence..

  Je-li nutný urgentní chirurgický zákrok, je každé mladé matce předvedena konzultace se zkušeným anesteziologem, který může zvolit typ anestezie s ohledem na postavení ženy..

  Zubní ošetření kojení

  Velmi časté je prudké zhoršení stavu zubů u žen po porodu. Důvodem je kriticky nízká hladina vápníku v těle, z čehož významná část se nejprve utratí za přenášení dítěte a poté jeho krmení. Když se objeví bolest zubů, mladé matky se to často snaží snášet, protože považují zubní ošetření kojením, zejména anestézií, za škodlivé pro dítě..

  Je možné provést lokální anestezii během zubního ošetření s kojením?

  Ve skutečnosti nestojí za to zanedbávat „zubní“ problémy a jejich řešení ponechat až do konce laktace. Protože i neškodné na první pohled symptomy mohou naznačovat zánětlivý proces nebo kaz, jehož předčasné léčení je spojeno s vážnými komplikacemi až po extrakci zubů.

  Aby se tomu zabránilo, měla by se žena při prvním nepohodlí v ústní dutině co nejdříve kontaktovat zubaře.

  DŮLEŽITÉ. Na samém začátku schůzky byste měli rozhodně upozornit lékaře, že žena kojí.

  Jednou z nejsilnějších obav kojících matek je použití anestezie v procesu zubního ošetření. Ve skutečnosti je potřeba jeho použití velmi přehnaná a v každém případě je předmětem diskuse s lékařem. Při zkoumání dutiny ústní bude stomatolog identifikovat problémy a vyjádřit pravděpodobnost jejich řešení bez anestézie. Opravdu, někdy pro úspěšné ošetření zubů stačí vydržet bolestivé pocity pouze na několik sekund.

  Některé manipulace však vyžadují použití lokální anestézie:

  • otevírání kanálů;
  • trhání zubu;
  • čištění cyst;
  • instalace kolíků.

  V tomto případě je důležité zjistit od zubaře, jak rychle je léčba nezbytná a zda může být odložena až do ukončení kojení. Pokud problém vyžaduje okamžité řešení a lékař trvá na použití lokální anestézie, neodmítněte jej.

  Někdy po ošetření nebo odstranění lékař předepíše antibiotika. V tomto případě bude užitečné znovu připomenout lékaři, že žena kojí dítě, aby si lékař mohl vybrat lék, který je nejkompatibilnější s kojením. Pokud to není možné, měli byste při užívání antibiotik krmit dítě předem exprimovaným (zmrazeným) mlékem a matka by měla průběžně podporovat jeho produkci pravidelnými výrazy.

  DŮLEŽITÉ. Zpoždění léčby pouze zhoršuje zubní problémy a chronické bolesti zubů mohou vyvolat psychoemocionální přetížení, které nepříznivě ovlivňuje tvorbu mateřského mléka..

  Bezpečná zubní anestetika pro kojení

  Ve stomatologii se rozlišují dva typy anestézie:

  • obecně (anestézie), který se používá při chirurgických zákrokech a může být inhalován nebo intravenózně;
  • lokální, který může být ve formě spreje (gelu), jehož účinek nepřesahuje dvacet minut, a injekce.

  Spreje (gely) se obvykle používají pro lokální anestézii oblasti dásní, do které bude injikována anestetická injekce..

  Novokain

  Tento lék se používá kojení s mimořádnou opatrností a pouze v případech, kdy předpokládané přínosy pro kojící matku výrazně převyšují možné riziko nepříjemných následků pro dítě.

  Lidokain

  Navzdory opatrnosti v pokynech pro léčivo ohledně nežádoucího použití laktace ho zubní lékaři ve své praxi často používají. To je vysvětleno jeho místním a krátkodobým účinkem, jakož i minimální koncentrací účinné látky, jak v krvi, tak v mateřském mléce. Proto je lidokain považován za relativně bezpečné pro kojence během léčby jeho matky..

  Articaine

  Lék je přijatelný pro použití během laktace. Současně lékaři poznamenávají, že není nutné přerušovat krmení na dlouhou dobu, protože neexistují kritické ukazatele jeho koncentrace v mléce.

  DŮLEŽITÉ. Pokud je kojení kontraindikováno, používá se v anestézii vysoký obsah adrenalinu.

  Je možné krmit dítě po dentální anestezii?

  Naštěstí u kojících matek mnoho moderních anestetik nepronikne vůbec do mateřského mléka, nebo dokonce když vstoupí, jejich koncentrace je tak malá, že nemá škodlivý účinek na tělo a je rychle vylučována.

  Hlavním úkolem ženy, která kojí, je informovat ho o své pozici během návštěvy u zubaře a zjistit, po jaké době zvolený anestetický lék „opustí“ tělo.

  Zpravidla můžete krmit dítě po třech až pěti hodinách po aplikaci anestetika. Během vynucené přestávky stačí pouze vyjádřit mléko, usnadnit prsa a stimulovat produkci nové porce. A aby dítě netrpělo hladem, je třeba před návštěvou zubaře vyjádřit potřebné množství mléka. Odborníci na kojení navíc doporučují krmení dítěte lžičkou nebo stříkačkou (bez jehly), nikoli však bradavkou. To je nezbytné, aby se dítě nevzdalo prsou, „získávání“ jídla, které je mnohem obtížnější než z láhve. Toto doporučení je charakteristické zejména pro dlouhodobou léčbu maminky antibiotiky..

  Jak zacházet s bolestmi zubů během kojení?

  Často se vyskytuje bolest zubů, když žena není schopna získat kvalifikovanou pomoc co nejrychleji. V tomto případě se můžete pokusit zmírnit podmínku pomocí:

  • odstranění zbytků potravin zubním kartáčkem a nití (je možné, že bolest způsobila nervy podrážděné po kontaktu s jídlem);
  • nanesení bavlněného tampónu namočeného v kapkách Dent na bolestivou oblast (to pomůže zmírnit bolest a zabránit šíření infekce);
  • důkladné vypláchnutí úst furatsilinomem, chlorhexidinem, peroxidem vodíku nebo slabým roztokem manganistanu draselného;
  • opláchněte čajovou lžičkou sody a špetkou soli rozpuštěnou ve sklenici vody (nejméně šestkrát denně po jídle);
  • opláchněte odvarem z dubové kůry (lžíce ve sklenici vroucí vody), zahřátou ve vodní lázni asi 15 minut (opláchněte ráno a před spaním);
  • brát léky proti bolesti přijatelné pro kojení (Paracetamol, Ibuprofen).

  DŮLEŽITÉ. Je povoleno používat léky proti bolesti více než třikrát denně a ne déle než tři dny. I když bolest ustoupila, měli byste se co nejdříve poradit se svým lékařem o rutinním vyšetření.

  Aby se předešlo problémům se zuby, zejména během kojení, měla by žena věnovat dostatek času prevenci:

  • dodržujte ústní hygienu (čistěte si zuby kvalitní zubní pastou dvakrát denně a po jídle použijte zubní nitě a speciální výplachy);
  • jíst plně a správně, obohacující stravu všemi potřebnými vitamíny a minerály;
  • omezit používání sladkostí;
  • neberte příliš horké a ledové jídlo.

  Provedení zubního ošetření během kojení je nejen možné, ale také nezbytné. A je ideální, pokud jsou plánovány výlety u zubaře, nikoli nouzové. Ale i když je léčba vynuceně prováděna anestézií, není to důvod k rozrušení. Hlavní věc je upozornit lékaře na jeho „stav“ a čekat na nezbytnou dobu k odstranění léku z těla, po kterém se beze strachu obnoví kojení..

  Je možné krmit dítě po anestézii

  Přirozená touha ženy kojit své dítě co nejdéle je pochopitelná: úzká psychologická souvislost mezi matkou a dítětem, příjem živin a imunita dítěte mlékem nemůže být zcela nahrazena ničím jiným. Existují však situace, kdy kojící matka potřebuje operaci, která je nutně doprovázena zavedením léků proti bolesti nebo použitím celkové anestezie..

  V takových případech mnozí lékaři radí starým způsobem, aby přestali jíst, s odkazem na léky používané k úlevě od bolesti v pooperační terapii (včetně antibiotik). Ale díky modernímu vývoji v oblasti anesteziologie má medicína nyní taková anestetika, která nepoškodí ani matku, ani dítě. Koneckonců, během porodu se často používá anestézie, takže byste se neměli bát jejich zavedení:

  • tyto léky se prakticky nedostanou do mléka, a tak nijak nijak neubližují dítěti. Do mléka může pronikat pouze nepatrná frakce v neškodném množství, ale tyto léky nemohou být absorbovány ve střevech dítěte.
  • Jako anestetikum po operaci můžete užívat bezpečný ibuprofen nebo paracetamol. Tolerující bolest je škodlivější než tyto léky, protože může snížit laktaci. Narkotické léky proti bolesti by neměly být užívány, s výjimkou morfinu, který proniká do mateřského mléka méně než jeho protějšky.

  Pokud je zásah a anestezie nevyhnutelné, je lepší se poradit s lékařem, zda je možné provést operaci během laktace, jaké léky se budou používat, zda je rozumné předem mléko exprivovat, je přijatelné provést zákrok v minimálním čase (1 den) a je možné dítě okamžitě nakrmit nebo po jakém čase je lepší udělat.

  Názor lékařů na krmení po anestézii

  Zde se názory odborníků dělí na dvě části: někteří se domnívají, že krmení je možné okamžitě poté, co se matka probudí z anestézie, což poukazuje na bezpečnost moderních anestetik. Jiným se naopak doporučuje počkat 4-8 hodin na pojištění, ale v závislosti na použitých drogách.

  Pokud bylo krmení provedeno okamžitě po vysazení z anestézie, je pro vaše pohodlí lepší sledovat stav dítěte. Pokud existuje neochota vzít prsa, letargii, ospalost nebo dušnost, naznačuje to, že během anestezie byly použity narkotické léky proti bolesti. V takovém případě byste měli okamžitě zavolat lékaře.

  Vzhledem k možnosti takových komplikací je lepší odložit první krmení po chirurgickém zákroku, ale současně exprimovat mléko, které může obsahovat drogy. Svému dítěti můžete nakrmit předem vyjádřenou porci uloženou v lednici.

  Těhotenství a anestézie

  Protože kojení i těhotenství jsou v ženském životě dlouhá období, během této doby může být mnoho případů, kdy je nutný chirurgický zákrok, ať už jde o zubní ošetření nebo něco mnohem vážnějšího: zranění, zhoršení chronických onemocnění vyžadujících urgentní chirurgický zákrok atd..

  Jakákoli anestézie během těhotenství, zejména v raných stádiích, může poškodit nenarozené dítě, protože v této konkrétní době dochází k hlavnímu vývoji fetálních systémů a orgánů. Stejně jako v raných stádiích je nežádoucí používat anestezii v pozdějších stádiích - po 28 týdnech: to může vyvolat předčasný porod.

  V tomto ohledu je operace, pokud je to možné, odložena na přijatelnější dobu nebo jsou provedeny zásahy a anestézie co nejdříve, zatímco způsob a léky pro anestezii jsou vybírány nejlépe kompetentně. To nutně bere v úvahu jak celkový zdravotní stav matky, tak i průběh jejího těhotenství a rysy vývoje plodu. Těhotenská anestézie může být lokální, regionální nebo celková anestézie, v závislosti na tom, jak složitá a dlouhá bude operace..

  Lokální anestézie

  Nejbezpečnější metoda, kterou lze použít samostatně i v kombinaci s jinými metodami úlevy od bolesti. Při lokální anestezii ztrácí citlivost pouze malá část těla, na které bude proveden zákrok. Mezi léky zde se používají ubistesin, lidokain, ultracain atd. Vzhledem k tomu, že jejich dávka při lokální anestezii je příliš malá, nemohou ublížit dítěti.

  Komplikace, jako jsou alergie, ztráta vědomí, záchvaty nebo srdeční selhání, se mohou vyskytnout pouze tehdy, pokud lékař předem neví o kontraindikacích těchto léků..

  Regionální anestézie

  Pokud nestačí lokální anestézie pro chirurgický zákrok, aplikujte regionální anestézii (epidurální nebo páteřní). Toto je již mnohem rozsáhlejší a hlubší odpojení části těla, téměř polovina. Používaná léčiva jsou stejná jako pro lokální anestézii, účinek je stejný a vedlejší účinky jsou také obecně totožné.

  Anestezie se provádí intravenózně nebo inhalací. Příležitostně může v důsledku vazodilatace dojít k narušení průtoku krve placentární děloží.

  Rizika pro plod:

  • selhání formování systémů a orgánů;
  • pokud tlak matky klesne, je možné hladovění kyslíku u dítěte;
  • anestézie může způsobit spontánní potrat.

  Samozřejmě je to nepravděpodobné kvůli vylepšeným moderním drogám, ale takovou pravděpodobnost nelze zcela vyloučit..

  Současně s celkovou anestézií se provádí komplexní monitorování krevního tlaku, děložního tónu a kyslíku na plod. V tuto chvíli nese anesteziolog obrovskou odpovědnost za zdraví matky a dítěte, takže musí předem vědět vše o pacientových nemocech, alergiích a aby si byl vědom těhotenství a vývoje plodu, musí být těhotné ženě předložena výměnná karta..

  Aby se významně snížilo riziko potřeby jakékoli operace, je třeba před těhotenstvím vyléčit všechny zuby, plně vyšetřit tělo na možné nemoci a v případě potřeby provést operaci předem. Během těhotenství musíte kromě sledování zdravotního stavu být v každodenním životě opatrnější, abyste se vyhnuli úrazům.

  > Zubní péče o kojení: drogy a postupy

  Druhy zubních výkonů

  Stupeň zubního kazu a optimální léčebný režim stanoví zubní lékař po vyšetření. Ujistěte se, že ho varujete, že krmíte dítě. To je vhodné ještě před tím, než si sedíte v zubařském křesle.

  Při léčbě zubů pomocí HB může zubař poslat pacienta na rentgen. Obrázek pomůže lékaři přesně určit stav zubů, a proto zvolit nejvhodnější léčbu. Na to neexistují žádné kontraindikace..

  Panické příběhy o strašlivé expozici, která kazí mateřské mléko, necháme prababičky.

  Proč je rentgen zubů bezpečný při kojení:

  1. Rentgenovým paprskům je vystavena pouze čelist. Prsní žlázy a žaludek jsou pokryty speciální olověnou zástěrou, která spolehlivě chrání tělo před zářením.
  2. V moderních digitálních zařízeních je dávka záření minimální, prostě není schopna způsobit škodu.
  3. Chcete-li úplně eliminovat vzrušení pro dítě, můžete ho krmit před zákrokem a po průchodu rentgenem, vyjádřit mléko.

  Anestezie ve stomatologii během kojení se používá, pokud může být léčebný proces bolestivý - extrakce zubu, zánět a další situace. Moderní léčiva nabízejí široký výběr léků proti bolesti, které lze použít pro hepatitidu B. Tyto zahrnují:

  Při kojení mohou být použity pro lokální injekční anestézii. Léky mají silný, ale krátkodobý analgetický účinek, doba jejich eliminace z těla je od 3 do 6 hodin.

  Tyto léky pronikají do mléka v extrémně malých množstvích. Pediatrové doporučují krmení dítěte před odchodem ke zubaři a po užití léků proti bolesti mléko exprimují. Mléko, které se po dekantaci objeví v mamince, nebude obsahovat ani minimální množství léků.

  Neváhejte připomenout svému zubaři laktaci, pokud se chystá užívat lék, který neznáte. Například použití HB "Fentanyl" nebo "Mepivastesin" se nedoporučuje.

  Plnicí

  Zubní kaz, pokud není ošetřen včas, může úplně zničit zub a způsobit zánět dásní až do toku. Proto je důležité včas odstranit poškozené oblasti a zavřít zub těsněním.

  Plnění žádným způsobem neovlivňuje laktaci, pokud jsou pro plnění použity vysoce kvalitní materiály.

  Pokud je zub nenapravitelně zničen a je zdrojem bolesti a infekce, musí být odstraněn. Zubař se zpravidla rozhodne o odstranění po rentgenovém vyšetření.

  Jen nezapomeňte upozornit lékaře na laktaci, aby věděl, jaké léky proti bolesti lze použít. První den může být nutná anestézie, zatímco čerstvá rána bude bolet. Lékař doporučuje správné prášky.

  Po odstranění byste měli ránu, která se objevila, chránit, odmítat tuhé jídlo 2-3 dny, vypláchnout ústa odvarem bylin, chlorhexidinu a roztoků furatsiliny.

  Purulentní procesy

  Pokud se v čelisti vyvine hnisavý proces - například se objevil tok nebo se v kořenech odstraněného zubu nahromadil hnis, pak zubní lékař předepíše léčbu antibiotiky. Výběr léků závisí na závažnosti procesu. Existuje celá řada antibiotik kompatibilních s HBV.

  Pokud však ošetření vyžadují léky, které mohou dítě poškodit, musí o tom lékařka varovat ošetřující ženu. V takovém případě se dítě během léčby matky přemění na umělou výživu a mléko se dekantuje. Po ukončení kurzu by krmení mělo pokračovat..

  Samoléčení antibiotiky je extrémně nebezpečné pro matku i dítě. Odmítnutí léčby není o nic méně nebezpečné, hnisavá infekce musí být zcela zničena. Dodržujte všechna doporučení lékaře.

  Opláchnutí antiseptiky pomůže rychle odstranit hnis. Například opláchnutí chlorhexidinem nebo furatsilinem během kojení je bezpečné a efektivní, pokud jsou v ústní dutině otevřené rány..

  Ale kojící maminka bude muset zapomenout na profesionální bělení. Bělení má vážný vliv na strukturu zubní skloviny, která je již oslabena těhotenstvím a laktací..

  Proto se matka před koncem GV musí omezit na bělení zubních past a je lepší se obejít bez jemného bělení, aby nedošlo k opětnému poškození skloviny. Pro dítě je váš úsměv již nejkrásnější na světě!

  Zubní implantace

  Rovněž bude muset být odložena do konce laktace. Před implantací musí být čelist zcela obnovena. Kromě toho jsou léky předepsané pro úspěšnou implantaci škodlivé pro dítě.

  Rovnátka

  A znovu ne. Případ je slabý po těhotenství a laktaci zubů a čelistí. Nedostatek vápníku a vitamínu D může vést k další deformaci čelisti. Měli byste se obrátit na ortodontistu nejméně šest měsíců po ukončení laktace.

  Při léčbě nebo odstraňování zubů se používají dvě hlavní metody úlevy od bolesti:

  • injekce (pomocí injekce);
  • nevstřikování (venkovní).

  Použití posledně uvedeného způsobu vede k povrchovému anestetickému účinku pomocí přípravků, kterými je nezbytná oblast zavlažována nebo lubrikována (prostředky pro anestézii aplikace).

  Vnější metody analgezie zahrnují použití elektromagnetických vln, vystavení nízkým teplotám, zavedení léčiva elektroforézou. Dnes lékaři tyto metody nepoužívají..

  Pro úlevu od bolesti během zubního ošetření během kojení jsou povoleny novokain, lidokain, artikain a jejich analogy.

  Novokain

  Má mírnou vazodilatační vlastnost. Při stejné dávce léčiva bude úroveň toxicity vyšší s vyšší koncentrací aplikovaného roztoku. Po absorpci léčiva do krve je pozorována deprese CNS, mírný antishock a analgetický účinek.

  Novokain přispívá k vazodilataci a antiarytmickému účinku. Lék je málo toxický, může vyvolat alergické reakce. U pacientů s přecitlivělostí na novokain dochází k závratě, poklesu tlaku, slabosti, šoku.

  Proto je vhodné věnovat pozornost ošetřujícímu lékaři výskytu takových reakcí.

  Podle pokynů pro tento lék se novokain během kojení používá v případech, kdy přínos pro matku převyšuje výskyt negativních důsledků pro dítě.

  Populární anestetikum používané ve stomatologii. Jeho účinnost je čtyřikrát vyšší než u novokainu, je dvakrát toxičtější, anestetický účinek na pacienta je hlubší a delší. Lidokain má výrazné antiarytmické vlastnosti.

  Jedná se o silné lokální anestetikum, které se používá pro všechny typy lokální anestézie (terminál, dirigent, infiltrace). Toxicita léku závisí na jeho koncentraci v roztoku.

  U žen je lidokain předepisován jako anestetikum podle přísných indikací..

  Poskytuje spolehlivý analgetický účinek, má dobrou tkáňovou toleranci a minimální vazokonstrikční účinek.

  V přípravcích s articainem je adrenalin obsažen v minimálním množství, díky čemuž nemá silný účinek na kardiovaskulární systém (pacienti nemají zvýšení srdeční frekvence a zvýšení tlaku). Minimální toxicita artikainu.

  Více informací o použití Ultracainu ve stomatologii, popis léku a úplný seznam kontraindikací jsou diskutovány samostatně zde..

  Moderní zubní lékaři nutí kojící matky v případě problémů se zuby, aby odložili návštěvu kliniky. Stačí upozornit lékaře, že kojí dítě, a on vybere nejlepší možnost pro úlevu od bolesti.

  Účinky těhotenství a hepatitidy B na zdraví zubů

  Matka s plodem ji vyživuje všemi nezbytnými látkami, včetně vápníku. Po porodu ženské tělo pokračuje v zásobování dítěte vápníkem a dalšími živly, nasyceným mateřským mlékem.

  Pokud v mateřské stravě nejsou žádné důležité prvky, mléko bude stále obsahovat kompletní sadu látek nezbytných pro dítě. Ale v tomto případě budou získány z mateřských tělesných rezerv. Proto může žena během laktace trpět nedostatkem vápníku. Podle statistik je v době krmení dítěte vyžadována pomoc zubaře pro každou druhou matku.

  Co je špatný zub nebezpečný

  Bohužel situace často nastává, když matka odkládá návštěvu u zubaře „na později“. Důvody jsou standardní: není čas, budu tolerovat, a obecně - je možné léčit, protože drogy se dostanou do mléka?! Odpověď je možná i nezbytná.

  Kromě toho, bolest zubů během kojení bude nutně ovlivňovat psychoemotivní stav ženy, a tím i laktaci. Dítě bude určitě cítit podráždění matky a možné snížení produkce mléka povede k podvýživy.

  Jak anestezie může ovlivnit mateřské mléko a dítě?

  Během kojení je přípustná extrakce zubu..

  K anestezii procesu se používá lokální anestézie. Upozorněte zubaře, že kojíte své dítě, aby to vzal v úvahu při výběru analgetik, antibiotik a dalších léků, které mohou být během léčby potřebné..

  Odstavení dítěte z prsu také není nutné. Můžete pokračovat v kojení, a to před i po extrakci zubu. Během prvních tří dnů se však nedoporučuje jíst tuhá jídla.

  Léčbu nezdržujte, protože špatný zub je nositelem infekce, kterou lze snadno přenášet z matky na dítě.

  Během kojení je kojící matce zakázáno konzumovat velké množství léků. Hlavním důvodem je nedostatek potřebného výzkumu v této oblasti..

  S výrazným negativním účinkem na tělo dítěte by se lék neměl používat během krmení.

  Stupeň nepříznivých účinků na tělo dítěte je určen následujícími faktory:

   Plné období, předčasná péče o dítě, jeho věk a zdravotní stav. U jednoletého, šestiměsíčního a novorozeného dítěte se bude úroveň metabolismu léčiv lišit.

  Předčasně narozené děti mají nedostatečně vyvinutý trávicí systém, takže je pro ně obtížnější metabolizovat lék, který lze použít u kojenců.

 • Období, kdy je droga užívána. Znáte čas, kdy dítě kojí, můžete navštívit lékaře, aby krmení nespadlo v době, kdy je koncentrace léku nejvyšší v krvi matky.
 • Období, během kterého se přípravek používá. Některé léky mají tendenci se hromadit v těle dítěte..
 • Když dítě obdrží kromě mateřského mléka další doplňkové potraviny, droga vstoupí do těla menší množství.
 • Stupeň a rychlost příjmu léčiva v mléce přímo závisí na způsobu dodávky (perorální a externí látky vstupují do mléka pomaleji než intravenózně).
 • Čas, během kterého je lék aktivní (s kratší dobou účinku jsou léky rychle vylučovány z těla).
 • Zubní problémy u kojící matky jsou zdrojem chronické infekce pro malé dítě. Dnes se s lokální anestézií používá malé množství léku, který prakticky nepronikne do mateřského mléka.

  V případech, kdy si pacient přeje být v bezvědomí během zubního ošetření, neexistují také žádné překážky kojení při používání anestezie..

  Ošetřující lékař může doporučit určitou dobu do dalšího krmení. Pak má smysl před léčbou krmit dítě dopředu a další krmení zahájit po 3 - 4 hodinách od návštěvy u zubaře.

  Pokud se bolest objevila náhle a neexistuje způsob, jak okamžitě kontaktovat zubaře, lze ji odstranit pomocí léků proti bolesti..

  Tablety

  Kojící žena může užívat léky, pokud je léčivou látkou ibuprofen nebo paracetamol:

  Když vezmete tyto léky, nemůžete se bát zdraví dítěte. Jejich koncentrace v mléce je minimální, toto množství je bezpečné pro kojence. Pokud máte na výběr, je lepší užívat ibuprofen a jeho analogy. Mají výraznější analgetický účinek..

  Paracetamol je určen ke snížení teploty, jeho anestetický účinek je méně výrazný. Ale přesto je schopen, ne-li odstranit, alespoň zmírnit bolest.

  U HB je nebezpečné užívat léky, které zahrnují kofein (Citramon, Askofen a další). Pod zákazem také Analgin a jeho analogy (Tempalgin, Sedalgin a další).

  Bolest lze snížit pomocí speciálních zubních gelů:

  Při absenci léků pomůže oplachování. Může být použito:

  • solný roztok;
  • roztok sody;
  • odvar heřmánku;
  • odvar měsíčku.

  Bohužel, při silné bolesti je oplachování neúčinné. V každém případě, i když byla akutní bolest zastavena, návštěva u zubaře by neměla být odložena..

  Je možné během kojení odstranit zuby?

  Zubní lékaři souhlasí s tím, že není zakázáno odstraňovat zuby při kojení. Antibakteriální terapie je často nutná k prevenci komplikací..

  Řada takových drog přechází do mateřského mléka, takže je třeba se vědomě přiblížit k jejich výběru.

  V některých situacích se můžete obejít bez antibiotika. V tomto případě se malé množství léčiva (xeroform, jodform) nalije do díry.

  Dojde-li k alveolitidě (zánětlivému procesu v díře extrahovaného zubu), provede se její léčba kyretáží díry (kyretáž), během níž se odstraní malé fragmenty. Poté se do této oblasti nalije jodoform.

  Pravděpodobnost komplikací závisí na umístění extrakce zubu - čím obtížnější je, tím je vyžadováno více lékařských postupů, a proto se zvyšuje pravděpodobnost, že se do otvoru dostane špína..

  Nemoc matky ovlivňuje nejen její pohodu, ale také její schopnost pečovat o své děti. Kojení je hlavním mateřským nástrojem pro péči o dítě a jeho výchovu.

  Při rozhodování o potřebě zubního ošetření a výběru anestetika by měl zubař a matka vzít v úvahu faktory, které určují stupeň nepříznivých účinků na matku a dítě, prokázanou bezpečnost léku a metody úlevy od bolesti..

  Proč je protetika na implantátech zakázána?

  Protetika se nepovažuje za zásadní postup a měla by být změněna. Kvůli vyřešení estetického problému budou vyvolány vážné problémy. Důvody jsou alespoň 2:

  • tělo kojící ženy je oslabeno a je pravděpodobné, že implantát nebude zakořenit, další kroky k eliminaci následků perimimpitidy vyžadují zastavení krmení, protože budou předepsány účinné léky a provedeny nebezpečné chirurgické postupy;
  • téměř 98% po operaci je pacient nucen pít léky proti bolesti.

  Zubní prevence

  Stejné pravidlo - nemoci se dá snáze předcházet než léčit. Pravidla jsou jednoduchá a dobře známá, ale během těhotenství a HB by se měla dodržovat zvláště pečlivě. Potřebujete tedy:

  • čistěte si zuby ráno a v noci;
  • po každém jídle vypláchněte ústa, nejlépe oplachovacími prostředky;
  • používat nit;
  • během těhotenství a HB použijte měkký zubní kartáček;
  • vyměňte kartáč každé 2-3 měsíce;
  • vezměte vitamínové a minerální komplexy s vápníkem a vitamínem D;
  • zahrnout do nabídky jídla na bázi vápníku;
  • vyhnout se příliš horkým a studeným nápojům;
  • navštívit zubního lékaře každých šest měsíců, a během laktace - každé 3-4 měsíce.

  Přečtěte si o péči o dítě pro dětské zuby.

  Bělení, zdraví při práci a rovnátka

  Při kojení není zakázáno provádět standardní postup při bělení zubů, ale v extrémních případech se doporučuje uchýlit se například k odstranění žluté barvy, která způsobuje estetické a psychologické problémy..

  Při laktaci jsou zakázány následující typy bělení: Zoom, chemické použití pomocí kappa a laseru.

  Nejprve bude poškozena zubní sklovina, která během kojení ztenčí a utrpí, agresivní chemický efekt způsobí, že zuby budou ještě křehčí..

  Druhým faktorem je komplikace ve formě bolesti, ke které dochází po zákroku. Kojícím matkám je zakázáno pít léky proti bolesti a bez nich je v takové situaci obtížné.

  Zdraví při práci je nejen bezpečné, ale také užitečné. Remineralizační látky, které se aplikují po zákroku, také nezpůsobí újmu. Kojící máma je povolena a dokonce doporučena odstranit zubní kámen ultrazvukem a fluoridací.

  Instalace výztuh je zakázána z důvodu zamezení zátěže čelisti oslabené nedostatkem vápníku.

  Prevence zubního kazu při laktaci

  Aby nedošlo k poškození zubů, musí kojící matka dodržovat preventivní opatření:

  1. Doplňte nedostatek vápníku. Kojení vyvolává vysokou spotřebu vápníku, takže odborníci doporučují konzumaci mléčných výrobků. Těsně před tím je důležité zajistit, aby dítě na takové produkty nebylo alergické.
  2. Použití doplňků vápníku v kursu. Po celou dobu krmení je nutné jednou za měsíc vypít lék podle pokynů, doba trvání je 7 dní.
  3. Pravidelné prohlídky u zubaře. Každých šest měsíců musíte navštívit lékaře, i když vám nic nebrání. To pomůže včas odhalit problémy, jejichž léčba v počáteční fázi bude rychlejší a méně traumatická..

  Vesničané získávají skutečný vápník ze skořápek slepičích vajec. Dezinfikovaná vejce se vaří, pak se skořápka odstraní a očistí se od vnitřního filmu. Výsledná skořápka se rozemele v mlýnku na kávu nebo rozemele na prášek. Domácí vápník připraven.

  Tato metoda je vhodná pouze pro ty, kteří mají možnost získat domácí vejce, používat bezvýhradně k ničemu.

  Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte klávesu Ctrl Enter.

  Mohu léčit zuby při kojení?

  Zdravá maminka - zdravé dítě! Odložení cesty k zubaři, pokud zub během laktace bolí, tedy není nejlepší možností.

  Pokud během kojení existují onemocnění zubů, je nutné se s jejich léčbou vypořádat.

  Postupy

  Během laktace se nemusíte bát rentgenového záření. Informace o tom, že rentgenové záření má škodlivý účinek na mateřské mléko, je mýtus. Olověná zástěra se používá k ochraně hrudníku a břicha..

  Je třeba si uvědomit, že instalace pečeti je jediným postupem, který je povolen pro kojící matku. Stojí za to zapomenout na implantaci nebo instalaci rovnátka na chvíli.

  Léky na anestezii

  Při léčbě kojících matek se používají moderní léky proti bolesti s krátkým trváním účinku - lidokain nebo ultracain. Jsou naprosto bezpečné a po 4-5 hodinách zcela mimo tělo. Pro zajištění je vhodné krmit dítě před návštěvou zubaře..

  Pokud nedůvěřujete výše uvedeným anestetikům, stojí za to se poradit se svým lékařem a vysvětlit, jaké konkrétní problémy vás obtěžují. Předepíše individuální léky proti bolesti, které nepoškodí vás ani dítě.

  Prevence zubních chorob kojících matek

  I když nemáte zubní potíže, existuje vysoké riziko vzniku onemocnění během kojení, protože s mlékem žena ztrácí vápník, což je nezbytné k ochraně ústní dutiny před účinky patogenů.

  Proto je třeba dodržovat několik doporučení pro stomatologickou péči:

  • Po každém jídle si vyčistěte zuby. Můžete si vypláchnout ústa pomocí speciálních výplachů.
  • Používejte flossery.
  • Jezte potraviny bohaté na vápník a další minerály..
  • Častěji měňte zubní kartáček.
  • Preferujte fluoridové těstoviny.

  Pokud jste naléhavě potřebovali ošetření nebo extrakci zubů, náš portál vám pomůže vybrat perfektní stomatologii pro kojící matky a domluvit si schůzku ve vhodnou dobu.

  Je možné ošetřovat zuby kojící matky - podrobně o přípustných a zakázaných

  Těhotenství je nezapomenutelné období pro každou ženu. Nové pocity a očekávání narození dítěte jsou nádherné. Ale právě v tomto období tělo aktivně konzumuje vápník.

  Docela často, bezprostředně po narození dítěte, čelí mladé matky zubnímu onemocnění. Co dělají mladé matky? Mohu během kojení léčit zuby? Jak léky proti bolesti ovlivňují mateřské mléko? Pojďme se blíže podívat na všechny problémy.

  Je anestézie nebezpečná?

  Dnes není žádná léčba zubů dokončena bez anestézie. Lékař ve fázi konzultace s přihlédnutím ke všem charakteristikám pacienta vybere potřebný lék.

  To vám umožní vyhladit nepohodlí a zajistit relaxační pobyt v zubařském křesle. Proto před léčbou musíte informovat lékaře, že kojíte dítě.

  Nevzdávejte úlevu od bolesti. Během zubního zákroku se v našem těle vytváří adrenalin. Hormon způsobuje vazospazmus, který narušuje přirozenou úroveň laktace. Také v mateřském mléce adrenalin podporuje nervovou vzrušivost a emoční napětí u dítěte.

  Léky proti bolesti používané k ošetření zubů v malých dávkách mají krátkodobý účinek a rychle se vylučují z těla, takže při kojení nepředstavují pro dítě riziko. Než se vrátíte ze stomatologické ordinace, účinky anestetik budou minimalizovány.

  Obvykle se k ošetření nebo odstranění zubů používá lokální anestézie. To je méně škodlivé pro tělo a odstraňuje citlivost pouze v tkáních, kde budou prováděny manipulace..

  K anestézii dochází vstřikováním přímo do místa léčby. Citlivost ostatních tkání je zachována a pacient je při vědomí. Existuje několik typů anestézie. Podívejme se na každou z nich podrobněji..

  Infiltrace

  To je považováno za jednu z nejpopulárnějších metod. Hlavní výhodou je to, že není blokována samotná bolest, ale okamžitý impuls signálu bolesti.

  Lék proniká tkání, impregnuje a blokuje nervový systém. Akce trvá asi hodinu, pak je rozdělena a vyloučena.

  • při plnění kanálů;
  • při odstraňování nervů;
  • během operací buničiny.
  • rychlý a vysoce kvalitní efekt;
  • nízký obsah léků proti bolesti;
  • dlouhé období anestetického účinku.

  Moderní metody a prostředky prevence kazu u dospělých a dětí.

  Přijďte sem, pokud máte zájem o kontraindikace pro ultrazvukové čištění.

  Na této adrese http://dr-zubov.ru/ortodontiya/apparaty/brekety/vestibulyarnye/osobennosti-viktori.html doporučujeme seznámit se s designem závorek Victori.

  Dirigent

  Zavedením anestetika je přenos nervových impulsů blokován. Anestetikum se vstřikuje do tkáně, dochází k úplné anestézii a imobilizaci.

  Tento typ nervové blokády se používá během anestézie několika zubů nebo po nepřítomnosti efektu infiltrační analgezie..

  Působení anestetika se rozšiřuje na zuby dolní čelisti, dolní ret, jazyk a dásně. Během působení léku je cítit necitlivost ústní dutiny. Jeho trvání nepřesáhne jednu hodinu.

  Vnitřní

  Během procedury se lék proti bolesti vstřikuje pod velkým tlakem do periodontálního vazu zubu a šíří se do jeho kostí. 0,1-0,2 ml anestetika poskytuje analgezii po dobu až 30-40 minut.

  Indikace pro použití této metody zahrnují pulpitidu, hluboký kaz a extrakci zubu.

  • jednoduchost při provádění řízení;
  • dlouhodobý účinek;
  • minimální množství anestetika;
  • rychlá anestézie;
  • nedostatek znecitlivění ústní dutiny, což vám umožňuje volně mluvit a jíst.

  Intraosseous

  Podávání anestetika se vyskytuje v zubní kosti. V místě vpichu léku do buničiny nebo do kanálu se vytvoří malá díra. Anestetický, krvácí periodontální tkáň a blokuje kostní tkáň.

  Proces anestézie nastane během minuty. Anestezie trvá asi 40 minut. Působí pouze na určité tkáně. Tento typ se používá při odstraňování zubů..

  • okamžitá anestézie;
  • absence komplikací po injekci;
  • nízké riziko tkáňové infekce;
  • minimální dávka léků proti bolesti.

  Léky proti bolesti

  Který lék je nejlepší důvěřovat mladé matce během ošetření zubů? Jaký je nejbezpečnější lék na seznamu? Pojďme se podívat na základní nástroje používané moderními zubaři.

  Tento lék byl hlavním anestetikem ve všech lécích. Nejen anestetizuje, ale také zlepšuje mikrocirkulaci, má antimikrobiální a vazokonstrikční účinek. Široce se používá v infiltrační anestézii..

  Není vhodný pro povrchovou anestézii, protože penetrace intaktními sliznicemi je velmi pomalá. Droga působí za 10-15 minut a trvání není delší než 30 minut.

  Mezi hlavní pozitivní vlastnosti patří:

  • nízká toxicita;
  • schopnost sterilizovat roztok;
  • použití v klinice, nemocnici nebo doma.

  Lék však může vyvolat alergické reakce, musí být používán s velkou opatrností. Proto je v zubní praxi použití novokainu jako anestetika ukončeno.

  Co jsou mini implantáty, jejich konstrukční vlastnosti pro použití v ortopedii a ortodoncii.

  Tento článek představuje informace o křížovém skusu a metodách jeho korekce u dětí a dospělých..

  Kliknutím na odkaz http://dr-zubov.ru/lechenie/zuby/karies-z/foto-stadij-i-podrobnoe-opisanie.html zobrazíte fotografii fází zubního kazu.

  Lék inhibuje průchodnost nervů blokováním kanálů nervových zakončení. Rozšiřuje krevní cévy a je v těle rovnoměrně distribuován.

  Používá se v následujících zubních postupech:

  • šití;
  • zubní ošetření;
  • odstranění kostních fragmentů;
  • otevření cysty;
  • protéza.

  Je možné použití ve formě injekcí nebo aerosolu. Účinek léku nastane během jedné minuty. Jeho trvání je asi 20 minut. V malém množství v mateřském mléce nezpůsobuje vedlejší účinky..

  Doba maximální koncentrace v plazmě je 10 minut. Odstavení není nutné. Možné pokračování v krmení ihned po dentální manipulaci.

  Ultracain

  Unikátní, netoxický lék, vynikající svými vlastnostmi a novokain a lidokain. Účinnost úlevy od bolesti po podání nastává téměř okamžitě - s kondukční anestézií po dobu až dvou minut a infiltrační anestézií - po 20 sekundách. Doba vylučování z těla je asi 30 minut. Trvání akce je asi hodinu.

  Je dobře tolerován, má vazokonstrikční účinek a riziko vzniku alergické reakce prakticky chybí. Nezpůsobuje komplikace a je ideální pro kojící ženy..

  Používá se v postupech:

  • trhání zubu;
  • náplně;
  • instalace korun;
  • odstranění nervů a ošetření ran;
  • šití;
  • preventivní stomatologické výkony.

  rentgen

  Je třeba poznamenat, že zubní manipulace během kojení jsou prováděny stejným způsobem jako u běžných pacientů. K určení příčin bolesti zubů je předepsána rentgenová studie. Na těchto obrázcích můžete vidět, kde se nachází výplň, cysta nebo granulom, abyste pochopili, jak obtížné bude nadcházející ošetření, jak daleko se kaz dostal, vyjasnit polohu kořenů zubů a rozhodnout, zda je nutná extrakce nebo ošetření zubů.

  Pokud lékař navrhl, aby se mladá matka podrobila rentgenovému vyšetření, stojí za to souhlasit, protože takový postup neovlivní narozené dítě. Snímek je vyfotografován na obličeji a do prsních žláz vstupuje pouze malá část záření.

  Rentgenové záření nezpůsobuje vedlejší účinky, pacientům se nabízí lehká ochranná zástěra vyrobená z polymerového materiálu. Kromě toho můžete na klinikách provádět placenou digitální radiografii, která se vyznačuje minimální radiační zátěží.

  Lékaři doporučují po zákroku na dvě hodiny přestávku od krmení dítěte. A některé z mladých matek upřednostňují mléko po zákroku, ale kvůli nevýznamnému záření to ve většině případů není nutné.

  Povolené a nedoporučené postupy

  Zubní ordinace nabízejí svým pacientům řadu procedur. Je možné udělat vše pro ženy, které jsou v procesu laktace?

  Čištění zubního kamene

  Tatar se vyskytuje v důsledku nesprávného kartáčování. Tvoří se z potravinových zbytků smíchaných s hlenem a bakteriemi. Je vázán fosforečnanem vápenatým. Kámen byl zpočátku měkký, ale v průběhu času jej nelze samostatně odstranit.

  Hlavními příznaky jsou špatný dech a krvácení z dásní. Toto onemocnění vede k paradentóze a pokročilějším případům k uvolnění a následně ke ztrátě zubů.

  K odstranění kamene dochází zcela neškodnými ultrazvukovými vibracemi. Speciální zařízení jej promění v prach. Po zákroku se sklovina pokryje pastou, která chrání před opětovnou tvorbou plaku. Procedura je neškodná a ideální pro kojení..

  Zubní protetika

  Jeden z nejobtížnějších a časově náročných postupů ve stomatologii. Odborníci pokrývají umělé nebo poškozené zuby umělou korunou. Při instalaci mostů se obracejí sousedící zdravé jednotky.

  Možná implantace implantátu do čelisti. Při kojení se však tento postup nedoporučuje. Protože zcela nový zubní směr není zcela pochopen.

  Anestetika použitá při manipulaci proniká do mateřského mléka, což je pro dítě nežádoucí. Obvykle je po zákroku předepsán průběh antibiotik, která jsou neslučitelná s kojením..

  Obnovení koruny

  Špatně poškozený zub je obnoven pomocí korunky. Jedná se o jakýsi druh náhrady pokrývající celý zub nebo jeho většinu. Může být vyroben z jakéhokoli materiálu..

  Pro mladou matku je tento postup naprosto bezpečný. Léky používané během postupu neovlivňují mateřské mléko.

  Fluoridový lak

  Fluorid je spolehlivý chránič zubů. Zabraňuje zubnímu kazu, zabraňuje růstu choroboplodných zárodků a minimalizuje riziko vzniku kamene. Fluorid - posiluje zubní sklovinu a pomáhá chránit vápník a minerály.

  Tento povlak je ideální pro všechny pacienty v zubní ordinaci, včetně mladých matek.

  Léčba cysty

  Cysta je benigní nádor, jehož přitěžujícími účinky jsou zánět a hnisání. Pokud ignorujete jeho léčbu, následky mohou být hrozné, od vzniku píštěle, skrz kterou hnis vyjde a před infekcí krví. Proto byste měli při prvních známkách pečeti okamžitě navštívit lékaře.

  Moderní léky určené k léčbě a odstranění cyst jsou pro kojení zcela bezpečné..

  Odstranit

  Pokud ošetření zubů není možné, lékař se rozhodne odstranit. Mnoho mladých matek naznačuje, že tento postup může nepříznivě ovlivnit laktaci. Věř mi, všechny obavy jsou neopodstatněné:

  • při odstraňování zubů se používají stejná léčiva jako při léčbě;
  • kompetentní specialista nikdy nebude používat takový lék, který je nekompatibilní s kojením;
  • odstranění zubů moudrosti se provádí pomocí léků kompatibilních s kojením.

  Proto včasné a správné ošetření zubů nepoškodí dítě a nebude mít nepříznivý vliv na proces krmení..

  Jedinou věcí, kterou žena během tohoto období nemůže udělat, je nainstalovat implantát namísto extrahovaného zubu. Protože před úplnou implantací umělého zubu je nutné podstoupit antibakteriální terapii. Použití těchto léků je kontraindikováno jak u těhotných žen, tak v období laktace.

  Před zákrokem musíte přemýšlet o tom, co vaše dítě bude jíst. V závislosti na konkrétním případě může postup trvat nějakou dobu, od několika minut do několika hodin.

  Po manipulaci se doporučuje vylučovat mateřské mléko, protože může obsahovat malou dávku léků proti bolesti. Pak začněte krmení v obvyklém režimu, který vám vyhovuje.

  Bělení

  Bělení je kosmetický postup zaměřený na zlepšení barvy zubní skloviny. Je to opravdu neškodné? Postup je založen na odstranění barviva z matrice zubu. Manipulace zahrnuje rehabilitační období pomocí drog určených k mineralizaci skloviny.

  Období kojení je hlavní kontraindikací tohoto postupu. Protože dlouhodobá rehabilitace často vede ke komplikacím spojeným s nedostatečným množstvím vápníku v zubní sklovině, což zase vede k rozvoji zubního kazu..

  Alternativou je dentální hygiena. Díky tomuto postupu jsou zuby zdravější a bělejší. Kromě toho má odstranění zubního kamene pozitivní vliv na zdraví zubů..

  Další informace o tom, zda lze zuby ošetřit laktací, naleznete ve videu.

  Recenze

  Nečinnost nebo předčasné ošetření může vést k vážným zdravotním problémům. Zánět nemocného zubu je infekce šířená po celém těle, která může procházet mateřským mlékem k dítěti, nebo nepříznivě ovlivnit laktační proces..

  Články O Neplodnosti