Hlavní Bolest

7 typů van pro pohodlné koupání pro novorozence

Mladí lidé, kteří se připravují na rodiče poprvé, se obvykle vždy starají o to, co dítě potřebuje v prvních měsících života. Kromě kočárků a dětských postýlek musí být dětská koupel pro koupání nutností. Koneckonců, novorozené dítě potřebuje denní vodní procedury. Stejně jako většina kojeneckých výrobků na dnešním trhu mají vany určité rozdíly, o kterých byste měli vědět před provedením nákupu.

Potřebuje novorozeně koupel?

Mnoho matek se ptá: „Je koupel nutná pro koupání novorozenců, nebo lze upustit od normální koupele?“ Dítě samozřejmě potřebuje individuální koupel. Rodiče to zvládnou bez toho, ale při koupání dítěte bude pro ně mnohem obtížnější.

Je možné koupat dítě ve společné koupelně?

Každá matka se pro sebe rozhodne, jak pohodlné bude pečovat o dítě. Můžete si přečíst doporučení, ale váš vlastní názor se utváří v procesu praktických dovedností. Koupání dítěte ve společné lázni není kontraindikováno. Problém může být v tom, že je mnohem obtížnější zpracovat sdílenou koupel před koupáním (požadováno!). A také, pokud má dům problémy s přívodem vody, bude obtížné shromáždit velké množství vody.

Všechny výhody "vlastní" koupel pro dítě

„Vlastní“ dětská koupel se snadněji umývá a udržuje v čistotě. Pro rodiče je výhodnější držet své dítě při koupání a sledovat ho v individuální lázni. Doporučuje se koupat novorozence s nezahojenou pupeční vanou ve vroucí vodě. Nakreslit malou koupel s takovou vodou bude mnohem rychlejší a snazší..

Tato doporučení jsou dnes kontroverzní, ale je lepší dodržovat preventivní opatření, protože kvalita vody z vodovodu často často nedosahuje standardu. Pokud má dítě na pokožce zánětlivé prvky, bude příprava správného léčebného roztoku v individuální lázni snazší než ve společné lázni.

Příprava lázně pro první koupel

Nejdříve si musíte před koupáním vybrat místnost, ve které bude tento postup proveden. Místnost by měla být teplá (nejméně 21 stupňů), okna jsou zavřená. Vana pro koupání novorozenců může stát v jakékoli místnosti vhodné pro rodiče.

Doporučuje se okamžitě připravit čistý ručník určený pro dítě. Dnes existují velmi pohodlné ručníky, které mají speciální kapsu na hlavu dítěte. Dítě by nemělo mít hlad před koupáním a bezprostředně po jídle se nedoporučuje zahájit vodní procedury. Večerní čas ideální pro plavání.

Před zákrokem je důležité důkladně omýt dětskou koupel nebo sdílenou koupel speciálními dětskými detergenty. Nepoužívejte silné léky, které mohou u dítěte vyvolat alergické reakce.

Dítě by mělo být spouštěno do vody postupně, aby se dítě neděsilo. Trvání první lázně by mělo být 5 - 7 minut, pak doba trvání procedur s vodou se postupně zvyšuje. Dětské gely a šampony se nedoporučují používat každý den, protože odstraňují ochrannou vrstvu pokožky proti vodě a tukům. Prací prostředek lze použít maximálně 1krát týdně.

Kde koupit a co hledat při nákupu?

Koupelnová vana se prodává v jakémkoli dětském obchodě. Velký výběr van je uveden ve specializovaných hypermarketech pro děti. Existuje celá řada produktů a pouze rodiče se mohou rozhodnout, kterou koupelnu mají koupit.

Vždy však musíte věnovat pozornost bezpečnosti a šetrnosti k životnímu prostředí materiálu, ze kterého je vana vyrobena. Materiál musí být také hustý a hladký, aby dobře pracoval. Doporučuje se vybrat si koupel se stabilním dnem nebo se zabudovanou pryžovou protiskluzovou rohoží. Výrobek musí mít vypouštěcí otvor. Takové zařízení značně usnadní proces koupání, protože k vypouštění vody nemusíte naklánět koupel vodou.

Různé modely pro koupání novorozenců

Na moderním trhu je prezentováno velké množství různých modelů. K dispozici jsou vany s vestavěným teploměrem, skluzavka a dokonce i váhy. Každý si pro sebe vybere model, který bude pohodlně použit..

V obchodě je několik možností..

Obyčejný plast

Tato klasická verze vany je mezi matkami nejoblíbenější. Stejně jako všechny příslušenství má i tato vana své klady a zápory. Je vyroben z bezpečného plastu, který se snadno čistí a manipuluje s ním. Je v něm mnoho prostoru a může se hodit pro dítě do 3 let.

Ale pokud jde o novorozence, v takové vaně si člověk nemůže s dítětem poradit. Pomoc je rozhodně potřebná. Nebo si můžete koupit speciální skluzavku, která je připevněna ke dnu vany. Na takové zařízení můžete dát dítě a on bude v polo-horizontální poloze. Anatomická skluzavka může být odstraněna, když dítě vyroste a může samostatně sedět ve vaně.

Snímky mají také různé úpravy a stojí kolem 1000 rublů. Klasická vana bez zvláštních zařízení bude stát rodiče 500 - 600 rublů.

Anatomická koupel

Tato možnost kombinuje běžnou vanu a vestavěný skluz. Tento typ koupele je vhodný pro rodiče, kteří jsou za určitých okolností nuceni se s dítětem vyrovnat sami. Vestavěná anatomická skluzavka má speciální vybrání nezbytná pro pohodlí dítěte a zdůraznění nohou. V takové vaně není třeba dítě podporovat.

Cena takového produktu závisí také na dostupném příslušenství a pohybuje se od 2000 do 4500 rublů.

Vana se stojanem

Pro pohodlnější zábavu při plavání byly pro matku vytvořeny speciální doplňky. Tyto doplňky zahrnují speciální stojany..

Mohou být venkovní, to znamená, že vana může být instalována na podlaze a maminka se nebude muset ohýbat k dítěti a držet v náručí při plavání. Nebo lze stojan připojit přímo ke sdílené koupelně. Tato možnost také neumožňuje matce být ohnutý po dlouhou dobu..

Cena vany se stojanem je od 1 000 do 3 000 rublů.

Antibakteriální lázeň

Charakteristickým rysem takových lázní je materiál produktu, který má antibakteriální účinek a nedovoluje množení patogenů. Nemusíte umývat takovou koupel, jen opláchněte. K produktu lze přejít další příslušenství, například vestavěný teploměr nebo váhy.

Tato možnost se doporučuje pro děti s alergickými onemocněními, které se projevují lézemi kůže. Náklady na antibakteriální lázně jsou od 1000 a výše.

Nafukovací lázeň

Tento typ koupele má také své výhody a nevýhody. Světlé barevné vany se snadno ovládají. Mohou mít vestavěné měkké diapozitivy, které jsou velmi vhodné pro kojence. Na rozdíl od plastových vany si děti a jejich rodiče často užívají měkký nafukovací výrobek..

Cena je od 500 do 2000 rublů.

Skládací vana

Je také ideální volbou pro malé byty a cestování. Ale skládací vana, na rozdíl od nafukovací, zabírá více místa, protože se vyvíjí pouze dno. Nespornou výhodou je, že lázeň může být upravena.

To znamená, že v novorozeneckém období během koupání může matka zvednout zadní část vany, takže dítě leží v polo vodorovné poloze. A s věkem dítěte může být záda sklopena, pak bude mít vana standardní velikost a tvar.

Nevýhodou je, že švy lázně se obtížně zpracovávají a bakterie se zde mohou množit. Je také důležité zkontrolovat pevnost a stabilitu lázně, protože jakýkoli mechanismus může selhat. Cena skládací lázně se pohybuje od 1 500 do 3 000 tisíc.

Koupel "bříško matky"

Tato možnost je určena pro novorozence od prvních dnů života. Je to hluboký kbelík. Pointa je, že dítě ve vaně zaujme polohu embrya a cítí se jako v děloze. Tato situace však není fyziologická, protože dítě, zhruba řečeno, sedí ve vaně na hýždích. Tato vana se snadno přenáší a instaluje do sprchy..

Cena je asi 1500 rublů.

Příslušenství a hračky ve vaně

Pro větší pohodlí, při koupání dnes, existuje různé příslušenství.

 1. Patří mezi ně speciální houpací síť, která je připevněna k okrajům vany a poskytuje novorozencům fyziologické pohodlí při plavání.
 2. Existují různé formy a matrace na podporu dítěte ve vaně. Takoví asistenti rodičům velmi usnadňují koupací proces.
 3. Jedním z nejoblíbenějších doplňků je plavecký kruh. Takový gumový kroužek je připevněn k krku dítěte, čímž brání dítěti spolknout vodu. Na spodním povrchu kruhu jsou úchyty, které může dítě držet. Toto příslušenství je ideální pro plavání ve společné lázni.
 4. Nezbytnou věcí je protiskluzový koberec, který má přísavky, pomocí kterých je upevněn na dně vany a nedovoluje již dospělému dítěti padnout, pokud se snaží vstát. Rohož je vyrobena z gumy, takže po každém použití by měla být důkladně omyta a usušena.
 5. Děti starší 8 měsíců, které se koupají ve společné koupelně, mohou sedět ve speciálních židlích, která jsou připevněna ke dnu vany. Je velmi výhodné umýt dětskou sedačku.
 6. Velmi pohodlným doplňkem je také hledí na plavání. Upevňuje se na hlavu dítěte a je ideální pro děti, které si neradi umývají vlasy. Opravdu, s takovým štítem se mýdlo a voda nedostanou do očí.
 7. Děti milují hrát při plavání. Proto by si rodiče měli koupit speciální gumové hračky, které lze použít při vodních procedurách..

Závěr

Baby koupel je jedním z nejdůležitějších nákupů, než mít dítě. Koneckonců, koupání v individuální koupeli dítěte je mnohem pohodlnější než obecně. Také dnes existuje velké množství různých doplňků, které rodičům usnadňují koupání..

O tom, kterou koupel získat a kterou použít, rozhoduje matka, která se o dítě postará. K výběru je však třeba přistupovat s velkou odpovědností, protože toto zařízení budete muset používat každý den.

Koupel pro novorozence - což je lepší

Koupání novorozenců je jedním z hlavních bodů hygienické péče o dítě. Procedura se provádí denně po propuštění z nemocnice. Je důležité předem připravit všechny potřebné položky. Zvláštním problémem je výběr koupele pro novorozence. Mají jiný materiál, tvar, velikost. Chci si vybrat pohodlný, pohodlný a praktický model.

Dítě v bílé lázni

Proč oddělit koupel pro novorozence

Prsa po propuštění z nemocnice mají mírně oslabený imunitní systém. První 2-3 měsíce se přizpůsobují životu v novém prostředí. Ve sdílené koupelně se hromadí velké množství bakterií a nečistot, které zůstávají po vodních procedurách pro dospělé. Pediatrové doporučují mít kojeneckou koupel, aby se zabránilo nemoci. Myslí si, že je to pohodlnější a hygieničtější..

Je možné koupat dítě ve společné koupelně

Pro dítě je možné použít společnou koupel. Před koupáním se důkladně omyje, ošetří antiseptikem. Pokud není možné prát v samostatné lázni, měli byste znát několik funkcí:

 1. Od 2 měsíců věku můžete kroužek plavat na krku a nechat dítě plavat ve velké vaně.
 2. K dezinfekci vody je vhodné přidat do vody krystaly manganu.
 3. Dokud dítě nezačne sedět, nesmí se posadit.
 4. Shromažďuje se malé množství vody, takže dítě v poloze na zádech nezakrývá úplně vodu.
 5. Koupání ve společné lázni se doporučuje ve věku 7-8 měsíců. V tomto okamžiku bude dítě silnější a bude se snažit stát.

Pokud byt nebo dům nemá koupelnu, ale je zde sprcha, je nutné použít dětskou vaničku. Pediatrové trvají na vlastním koutku osobní hygieny pro každé dítě.

Důležité! Mikroflóra rodičů může způsobit bolestivou reakci dítěte nebo zánět sliznic.

Kritéria pro výběr koupele pro novorozence

Rodiče se vždy starají o výběr věcí pro své dítě. Vana pro koupání novorozenců není výjimkou. Sortiment v obchodech je rozmanitý, výběr je docela obtížný. Kritéria pro výběr dětské koupele:

 1. Prostornost. Mělo by být uvnitř velké, aby bylo dítě pohodlné a nevyrostl z ní o tři měsíce.
 2. Kompaktnost. Dětská koupelna zabírá nějaký prostor. Proto musíte přemýšlet o místě svého úložiště a zvolit velikost.
 3. Materiál výroby. Vany jsou nejčastěji vyráběny z plastu, ale existují i ​​akrylové. Měli byste si vybrat materiál, který udržuje teplo déle.
 4. Koupelnový stojan usnadňuje koupání, místo toho je možné použít stoličky z kuchyně, stůl.
 5. Barva. Může to být cokoli, dítě nebude hrát roli, bude to modrá, červená, zelená nebo žlutá. Je však lepší zvolit tóny postele, protože jsou uklidňující. Procedura koupání obvykle probíhá před spaním..
 6. Anatomická struktura uvnitř. Vhodné pouze poprvé. Dokud dítě nezačne sedět, musíte přemýšlet o další koupeli.

Výběr koupele není příliš obtížný. Mají různé velikosti a cenové kategorie. Hlavní věc je myslet dopředu, kde bude dítě po šesti měsících užívat vodní procedury.

Chlapec v modré lázni

Popis koupelnových modelů pro kojence

Různé modely koupelen na trhu jsou matoucí a nečiní jasnou volbu. Přicházejí v různých modelech, výrobcích, tvarech a materiálech..

Obyčejný plast

Plastové vany s plochým dnem a malou hloubkou jsou docela praktické. Nezabírají mnoho prostoru v domě, uvnitř jsou prostorné. Mají různé barvy. Vhodný pro děti od 6 do 8 měsíců. Na konci roku 2019 je jejich cena nízká. Jeden dospělý se však nedokáže s plaváním vyrovnat. Proto také kupují skluz pro novorozence.

Důležité! Obvyklá plastová koupel se často kupuje, takže je praktická a vydrží až rok nebo déle.

Skládací vana

Výhodou modelu je skládací mechanismus. Je vhodné skladovat v malém bytě. Skládá se napůl, s držadlem na okraji pro pohyb, což vám umožňuje vzít si ho s sebou. Na zadní straně je držák z náhodného skládání. Prostorný uvnitř, pohodlné pro dítě.

Vana se stojanem

Vana se stojanem pro novorozence je vhodná pro použití v místnostech, kde se v ložnici nebo v kuchyni koupe kombinovaná koupelna, malá sprcha a novorozenec. Stojan má tvar stolu a různé úrovně fixace pro různý růst rodičů. Během vody nemusíte stát ve zkroucené poloze.

Stojanová vana

Anatomická koupel

Anatomická koupel pro novorozence má do povrchu zabudovanou skluzavku. To pomáhá chránit praní. Arašídy jsou položeny na tomto kopci a napojeny vodou bez podpory. Vody a v dospělosti mohou být prováděny na zadní straně kopce. Ale tady je nemožné plavat zde.

Důležité! Anatomický model se obvykle používá až do šesti měsíců, poté začnou dítě vykoupat ve společné koupelně.

Antibakteriální lázeň

Tvar tohoto modelu je různorodý. Hlavním rysem je, že má speciální antibakteriální povrchový povlak. Ničí všechny škodlivé bakterie a mikroby, které se dostanou na povrch. To matce usnadňuje péči o předmět a zabraňuje kontaktu bakterií a nečistot s dítětem.

Nafukovací lázeň

Velmi pohodlný model. Záchrana, když naléhavě potřebujete jít na výlet, na dovolenou nebo na návštěvu. Mají podobu normální koupele, nafouknuté pomocí pumpy nebo úst. Proces čerpání netrvá dlouho. Vana pro dítě je pohodlná, leží na měkkém dně. Nahoře je opěrka hlavy. Jedinou negativní je schopnost proniknout. Zároveň dítě zůstává v bezpečí, protože systém má několik kamer.

jiný

Existuje speciální model zvaný „matčina bříško“. Tato dětská koupel má kulatý tvar s vysokou stranou. V obchodech se jen zřídka prodává. Princip spočívá v tom, že novorozenec uvnitř je stejný jako u matky v žaludku. To snižuje koliku, ale mytí novorozence není příliš pohodlné, rodiče se budou muset přizpůsobit.

Důležité! Koupel "bříško matky" je lepší koupit jako doplněk k hlavnímu modelu. Používá se pouze do 3 měsíců.

K dispozici jsou také vany s instalovaným odtokem. Může být požádán o instalaci na objednávku v jakémkoli modelu. To pomáhá vypouštět vodu, zejména pro svobodnou matku, která nemá s koupáním pomoc..

Hodnocení nejlepších modelů a výrobců

Hodnocení nejlepších koupelen a sad se skluzavkami zahrnuje:

 1. Bebe Jou 6220. Vyrábí se v Nizozemsku. Má dobrou podporu a stojí. Zabírá první pozice v hodnocení. Je zde promyšlený odtok, přihrádka na mýdlo, různorodý design, široké strany, prostorná vana, stabilní, bezpečná.
 2. Bříško Jou Maminy. Vyrábí se v Nizozemsku. Vezme druhé místo. Není příliš pohodlné použití, vhodné pro sedavé děti, nezabírá mnoho místa, šetří vodu, široké strany a držadlo pro pohyb.
 3. Maltex Vytvořte model v Polsku. Úsporná, pohodlná dětská koupelna, je zde odtok s korkem, má dobrý design s roztomilým vzorem. Uvnitř je vybaven neklouzavým koberečkem, konektorem pro mýdlo, speciální žínkou. Uživatelé si stěžovali, že někdy korek vytéká voda.
 4. Mila. Takové dětské vany pro koupání novorozenců se vyrábějí v Rusku. Stabilní konstrukce, vysoké strany, ekonomická varianta. Nemá drenáž, je zde konektor pro mýdlo. Drží hodně vody, dítě má dostatek prostoru. Ideální pro první rok života. Solidní, světlý design.
 5. Baby Ok Onda Producent - Itálie. Anatomická koupel pro dítě je vhodná pro různé věkové kategorie. Pomáhá opravit novorozence při plavání, nebojte se o jeho bezpečnost. Dobrá prostornost, bezpečnost a stabilita, lze použít až rok.

Nahoře je TOP 5 nejlepších vaniček pro koupání novorozenců. Jsou skvělé pro péči o dítě. Modely poskytují všechny potřebné vlastnosti, jsou praktické a pohodlné použití..

Máma koupe dítě

Jak připravit koupel před první koupel

Před první koupeli je třeba umýt dětskou koupel. Syntetické detergenty se nedoporučují. U novorozenců je lepší namísto koupelového prášku užívat sodu. Po povrchové úpravě se několikrát důkladně omyje vodou. Nejprve zima, potom horká, abyste se úplně zbavili bakterií.

K koupání novorozeného dítěte se do koupele přidá bylinný roztok. Novorozenci mohou používat:

Jako dezinfekční prostředek se do vody přidá malé množství krystalů manganu. Nemůžete nalít hodně prášku, maximálně 0,5 lžičky. v pánvi s vodou, protože to přelije kůži drobků. Roztok bylin a manganistanu draselného se používá, dokud pupeční šňůra neodpadne a pupeční šňůra není napnutá..

Teplota vody by neměla být vyšší než 370, protože novorozenci jsou velmi plachí, jejich kůže je jemná. Zkontrolujte teplotu pomocí dětského teploměru. Položte jej na dno a počkejte, až se v jednom bodě zastaví.

Dítě v růžové lázni

U vany se nachází vana se studenou vodou, která řídí teplotu uvnitř vany. Před ponořením do vody je novorozenec zabalen do plenky. Velmi hladce namočený ve vodě. Nejprve namočí jednu nohu, potom druhou, pomalu spouští drobky do vody. Mytí všech záhybů, hlavy a vyjmutí dítěte.

Důležité! Pro dětskou koupel koupí speciální alkoholový teploměr. Je to bezpečné pro dítě, i když se zlomí..

Příslušenství a hračky ve vaně

Chcete-li, aby se dítě při plavání bavilo, můžete na bok nalepovat vtipné nálepky. Čím bude dítě starší, tím bude pro něj zajímavější. Děti kupují hračky z gumy. Lepší volba bez píšťalky uvnitř. Malé děti do jednoho roku vytáhnou všechno do úst, mohou takovou částici náhodně spolknout. V obchodech najdete jiný sortiment hraček na koupání. Jsou to hodinky, plast a guma. Světlé a rozmanité formy - to, co dítě potřebuje.

Až do 4 - 5 měsíců se kojenci o koupelnu moc nezajímají. Jejich uchopovací reflexy jsou stále špatně vyvinuté. Protože v tuto chvíli hračky opravdu nepotřebují.

Dětská koupel hraje důležitou roli v péči o novorozence. Je vhodné vybrat si ho tak, aby bylo pro dítě pohodlné, pro rodiče je vhodné jej použít a kam jej umístit.

Stojí za to si pamatovat! Tato položka je užitečná pro dítě v prvních 1-1,5 letech života. Potom jde do koupele pro dospělé.

Vany pro koupání novorozenců, pravidla výběru

Koupání je jedním z nejdůležitějších postupů pro dítě. Tento proces poskytuje nejen čistotu a pohodlí, ale také přináší klid a pohodu. Dítě je ve vodním prostředí až do narození 9 měsíců, takže kontakt s tekutinou pro něj nebude nový. Měli byste se však starat o nejpohodlnější koupání bez negativních emocí. Nejlepším zařízením pro první seznámení s vodou je dětská koupel, proces koupání, ve kterém bude snadné a pohodlné jak pro dítě, tak pro matku.

Který z nich si vybrat

Někdy řada produktů odvádí pozornost pouze od pozornosti a nedovoluje vám soustředit se na důležité body. Aby nedošlo k záměně s odpovědným výběrem příslušenství pro koupání dítěte, měli byste znát důležité detaily, které stojí za pozornost věnovat se:

 • kvalita produktu: dětská koupel by měla být vyrobena z bezpečného a odolného materiálu;
 • bezpečnost: prvním kritériem spolehlivosti je pevné, neklouzavé dno. Obrovskou výhodou je přítomnost speciální protiskluzové vrstvy;
 • koupel potřebuje častou a důkladnou péči. Proto byste při výběru měli zvážit, jak pohodlné je vyčistit váš oblíbený produkt;
 • velikost: dětská koupel by měla mít dítě alespoň po dobu prvních šesti měsíců života;
 • Vany vybavené speciálními atributy značně usnadňují koupání. Mezi takové doplňky patří: skluzavka, houpací síť, vestavěné teploměry, teplotní senzory nebo vypouštěcí otvory, přebalovací stůl, stojan na vanu. Existují také modely vybavené závažím, které vám umožní neustále si uvědomovat změny tělesné hmotnosti.

Při výběru koupele by se mělo brát v úvahu mnoho faktorů, hlavní však je, že se dítě a rodiče mohou koupat.

Typy koupelí

Dnes je sortiment van pro novorozence pozoruhodný svou rozmanitostí a budoucí rodiče se často ptají: „Kterou koupelnu je lepší zvolit, aby se dítě cítilo pohodlně“. Klasická koupel stále není poslední na trhu a je poptávka, nicméně, nové, vylepšené výrobky dobývají jejich praktičnost. Malé detaily, jako je například skluzavka, houpací síť, přebalovací stůl nebo stojan, které doplňují standardní design vany, zjednodušují proces koupání, zejména pokud dítě stále není schopno samostatně držet hlavu..

Plastický

Dětská koupel je menší model koupele pro dospělé. Dětské vany se vyznačují řadou odstínů, designem a širokou dostupností. Tradiční plastový model nejčastěji nemá pomocné atributy, jako je teploměr pro vodu, skluzavka nebo houpací síť, ale lze je zakoupit samostatně. Zábavný a spolehlivý design umožňuje používat teploměr beze strachu.

Skluzavka do koupele má vhodný tvar, takže se na něm dítě snadno nachází. Speciální zařízení pro držadla a nohy zvyšují celkový průběh procesu. Skluzavka navrhuje umístění dítěte pod úhlem, ale neklouzavý povrch brání dítěti v pohybu ven. Někteří známí výrobci v sadě pro vanu poskytují speciální matraci, jejímž základem je pěnová guma. Jakýkoli dětský obchod zpravidla nabízí výběr modelu, který se vám líbí, mezi širokou řadou tradičních van.

Koupání dítěte v prvních týdnech života může být docela obtížný proces v klasické lázni, zejména pro rodiče bez zkušeností. Na jedné straně dítě potřebuje podporu, na druhé straně by se mělo umýt. Postupem času už nebude vypadat tak komplikovaný, ale pro první koupel v tradiční lázni je lepší spojit tátu nebo babičku. Aby byla koupání zábavná a bez bolesti zad, měli byste věnovat pozornost speciálnímu stojanu. Stojan lze instalovat do velké vany nebo na podlahu. Výběr tohoto atributu je poměrně jednoduchý, stojí za zvážení síly a přítomnosti protiskluzového příslušenství na stojanu.

Anatomický

Tato vana je nádoba, ve které je zabudována speciální skluzavka pro podporu dítěte. Design reprodukuje tvar těla dítěte. Snímek napovídá, že dítě bude v této poloze v poloze sklopné. V takovém případě je hlava dítěte upevněna nad vodou a jako opěradlo slouží speciální stojan. Anatomická koupel promění vodní procedury v příjemný a bezpečný proces. Máma bude mít jeden úkol - umýt dítě dobře a skluzavka bude poskytovat stálou podporu. Pro dítě, které umí sedět, je opačná strana vany vybavena hlubší a ne ortopedickou. V některých případech jsou anatomické modely vybaveny vestavěným odtokem, teploměrem nebo snímačem teploty.

Plast s držákem

Vana s vanou pro dospělé je anatomický nebo tradiční model vybavený speciálním držákem pro instalaci na velkou vanu. Při výběru stojí za pozornost věnovat se kombinaci velikostí koupele a upevňovací pevnosti, ke které je model doplněn teploměrem, nádobami na mýdlo nebo žínky, odtokem a dalšími.

Nafukovací

Nafukovací vana pro dítě je vhodnou volbou pro dávání nebo relaxaci v přírodě, lze ji však také používat každý den jako domácí spotřebič. Jedním z možných doplňků do lázně může být sklíčko. Konstrukce také zahrnuje měkkou opěrku hlavy a spodní část je odolná, po stranách - přijatelná výška.

Výhodou nafukovací vany je to, že se snadno přenáší a snadno se skladuje. Během koupání si nedělejte starosti se skutečností, že z vany může unikat vzduch, protože prstencová struktura zajišťuje foukání pouze té části produktu, která trpěla. Nafouknutí lázně pokaždé před koupáním však není racionální, a když je hotové, hotová, zabere to hodně místa, kromě toho existuje možnost, že guma praskne. Nafukovací lázeň vyžaduje zvláštní péči, aby se zabránilo výskytu virů a choroboplodných zárodků. Prezentovaný model není vybaven teploměrem..

Skládací

Kromě všech nezbytných funkcí má produkt schopnost složit se. Taková schopnost je užitečná jak na výletu, tak v malém bytě, kde je oceňován každý milimetr prostoru. Po rozložení je vana bezpečně upevněna a nezanechává žádný prostor pro nedobrovolné skládání. Skládací vana může být také vybavena odtokem se zátkou, speciální vložkou, která chrání před sklouznutím, a odolnou rukojetí, která zajišťuje pohodlný přenos. Základem protiskluzu může být pěnová guma nebo pryž. Jednou z možných možností je houpací síť..

Antimikrobiální

Vana je ideální pro děti trpící alergickými reakcemi. Takový produkt nevyžaduje další zpracování, protože původně obsahuje zvláštní látku - mikroban. Tato složka ničí až 99,6% povrchových bakterií. Antiseptikum neovlivňuje zdraví dítěte a zůstává ve vaně po celou dobu jeho používání. Baktericidní koupel chrání citlivou pokožku dítěte před negativními účinky mikrobů.

Přebalovací stůl s vanou

Pokrok nestojí v klidu, takže si dnes můžete vybrat vanu, která bude vybavena přebalovacím stolem nebo dokonce celou zásuvkou. Pro vypouštění vody je k dispozici speciální hadice nebo trubice. Přebalovací stůl může mít kolečka, která jej přesunou do koupelny. Výhodou je, že budou mít po ruce všechny potřebné věci. Přebalovací stůl s vanou má však také několik nevýhod. Za prvé, je to malá velikost koupele, dítě z ní rychle vyroste. Za druhé, přebalovací stůl a vana se nemusí vejít do koupelny a koupání v dětském pokoji není vždy vhodné. Kromě toho se samotný převlékací stolek může rychle zhoršit neustálým kontaktem s vlhkostí. Pokud volba padla na vestavěnou vanu, měli byste věnovat pozornost návrhům, ve kterých vana funguje autonomně, například listy nebo opřít se zpět.

Dětská koupel "máma bříško"

Vana má originální tvar, který svým vzhledem připomíná kbelík. Díky jedinečnému designu se dítě cítí pohodlně a dobře. Zvednutá záda podporuje dítě zdola a matky se postarají o polohu hlavy. Vynález udržuje vodu po dlouhou dobu v teple a přítomnost pohodlné rukojeti poskytuje snadný strukturální přenos.

Vana houpací síť

Vana včetně houpací sítě. Houpací síť pro koupel je síťové zařízení, které je připevněno ke stranám lázně pomocí háčků. Dobrá volba pro dítě v prvních měsících života. Houpací síť vám umožní použít dvě ruce k koupání dítěte, aniž byste se museli bát o jeho podporu. Jednou z nevýhod tohoto zařízení je doba jeho použití. Houpací síť je vhodná pro děti do 3 měsíců. Když se dítě naučí převrátit, houpací síť ztrácí svou bezpečnost.

Náklady

V závislosti na výrobci a typu koupele se cena může pohybovat od 250 do 10 000 rublů. Nejnižší ceny jsou uvedeny pro tradiční typ vany - od 250 rublů a výše. Modely v hodnotě asi 600 rublů mohou být vybaveny kobercem a odtokem. Pro výrobu koberců jsou vybírány vysoce kvalitní neklouzavé materiály, jako je pěnová guma nebo guma.

Anatomické koupele jsou o něco dražší - od 660 rublů a výše. Výrobci nabízející produkty v hodnotě asi 2 000 rublů, doplňují soupravu teploměrem, odtokem, dávkovači šamponů.

Skládací vany mají nižší popularitu než tradiční a anatomické modely. Jejich cena začíná od 2000 rublů.

Přebalovací stůl s vanou od zahraničních výrobců (Itálie) má minimální cenu asi 7000 rublů. Některé možnosti zahrnují možnost odděleného použití odnímatelné vany. Přebalovací stůl je obvykle vybaven nárazníky a popruhy, aby se dítě cítilo bezpečně..

Cena nafukovací lázně začíná od 1800 rublů a výše. Charakteristickým rysem tohoto modelu je rozmanitost tvarů a provedení. Veselá kachna s měkkými stranami nejen přidá pozitivní emoce, ale také ochrání plavání. Koupel „Bříško matky“ - novinka ve světě dětského zboží. Jeho cena začíná od 1800 rublů.

Vanový stojan je vhodný pro velké vany nebo může být instalován samostatně. Stojan na strop se snadno používá a je vhodný pro všechny typy vany. Průměrné náklady na upevnění - od 1500. Stojan, který je nainstalován na podlaze, je běžnější. Ceny jsou velmi rozmanité, od 1000 a výše. Na takovém stojanu může být umístěn stojan na ručníky, převlékací stůl nebo sušička. Náklady na skluzavky na plavání, v závislosti na materiálu a kvalitě, začínají od 150 a vyšší, houpací síť bude stát o něco více, od 200.

Jak si vybrat koupel pro novorozence?

Po propuštění z nemocnice se koupání dítěte stane jistě nedílnou součástí každodenního rituálu. Pro zajištění pohodlí a bezpečnosti tohoto postupu musí maminka a táta předem vybrat koupel pro novorozence, která splňuje všechny požadavky na to.

Proč potřebuji

Zda dítě potřebuje samostatnou koupel, je hlavní otázkou, kterou se mladí rodiče ptají. Vany pro novorozence mají řadu výhod ve srovnání s velkou „dospělou“ koupelí.

Doporučujeme zakoupit samostatnou dětskou koupel pro nejmladší, protože:

 • Prsa, v prvních měsících života ani neví, jak si udržet hlavu, nemluvě o schopnosti sedět a stát. Při koupání dítěte ji musí matka pevně držet oběma rukama tak, aby hlava byla vždy nad vodou, aby se zabránilo vniknutí kapaliny do očí, úst a uší. Bude velmi obtížné udržet arašídy ve velké lázni, je mnohem jednodušší a příjemnější koupat dítě ve speciální vaně;
 • Novorozenci, kteří se právě narodili, si pamatují stísněné prostředí, které je obklopovalo v matčině bříšku, a být ve vodě přivede dítě blíže k stavu plodu. Koupání v útulné malé vaně, ve které dítě cítí limity, přinese drobky velkou radost;
 • Koupání novorozence ve vaně je mnohem hygieničtější. Jeho malá velikost umožní rodičům, aby ji po každém zákroku důkladně omyli a rychle ji připravili před další koupelí;
 • Pediatrové doporučují koupat dítě v prvních 2-3 týdnech po narození výhradně ve vroucí vodě. Objem dětské koupele je mnohem menší než „dospělý“, takže bude pro mladé rodiče snazší vařit a ochladit vodu potřebnou k naplnění koupele.

Kritéria výběru

Při výběru nejlepší koupele pro své dítě je vhodné, aby si rodiče prostudovali celou nabídku, kterou si dnes mohou koupit. Hlavní rozdíly mezi modely se skládají z následujících parametrů:

 • Výrobní materiál;
 • Vybaven dalšími funkcemi;
 • Design.

Pokud mluvíme o kvalitě materiálů používaných při výrobě, na polích dětských obchodů najdete vany vyrobené z plastu, polypropylenu, polyethylenu.

Pokud jde o další pleťové vody, lze vanu doplnit vestavěným teploměrem, který umožňuje mamince neustále sledovat teplotu vody, speciální postel pro drobky a stojany pro šampony, pěnu, mýdlo. Najdete modely kompletní se zvláštním stojanem na vanu pro novorozence, police, přebalovací stůl a dokonce i komodu pro děti.

Konstrukce vany je obrovská. To platí také pro tvar nádoby, která může být anatomická, oválná, pravoúhlá, kulatá a její barva. Rodiče si také vybírají modely vybavené originálními a neobvyklými doplňky: formou „mateřského bříšku“, antibakteriální vrstvou nebo protiskluzovou vrstvou.

Odrůdy

Aby se mladým rodičům usnadnilo rozhodování o ideální koupeli pro ně i pro novorozence, je nutné pochopit, jaké vany jsou pro koupání dětí. Dětské obchody představují pro maminky a tatínky tyto typy dětských koupelí:

 • Klasický model;
 • Anatomický;
 • Skládací;
 • Namontováno na "dospělou" koupel;
 • Nafukovací;
 • "Mámino břicho";
 • Zásuvkové komody;
 • Vestavěný dětský přebalovací stůl;
 • Se stojanem.

Nyní se budeme zabývat každým pohledem podrobněji.

Standard

Klasický model má oválný tvar, nízkou cenu a je ideální pro koupání nejen novorozenců, ale i starších dětí, až do dvou let.

Je dost svobodná pro jediného narozeného muže, takže matka v prvním měsíci života dítěte se možná bude muset uchýlit k pomoci dalších členů rodiny, aby dítě současně držela a umyla. Skluzavka ve vaně, zakoupená samostatně, však tento problém vyřeší bez problémů; je zcela snadné koupat novorozence ve vaně se skluzavkou.

Anatomický

Anatomická koupel pro novorozence je vybavena speciálním stojanem, který opakuje ohyby těla dítěte. Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že dítě bude spolehlivé, a co je nejdůležitější, pohodlně se nachází ve vodě. Tato forma koupele umožní mamince uvolnit obě ruce a hrát si s malou malou vodou nebo speciálními hračkami. Hlavní nevýhodou tohoto modelu je neschopnost vykoupat dítě a obrátit ho na břicho.

Skládací

Skládací vana pro novorozence je vyrobena z lehkého plastu. Je velmi výhodné nejen používat, ale také ukládat. Po složení takového modelu na polovinu určitě ušetříte místo v malém bytě. Kromě toho je vana doplněna drenážním otvorem, sponami, které brání jejímu skládání během procesu koupání, jakož i držadlem pro nošení. Významnou nevýhodou jsou vysoké náklady na produkt.

Klasické i anatomické modely lze umístit na běžnou koupel.

Taková dětská koupel má příslušenství k instalaci na dospělou lázeň. Výhodou tohoto modelu je, že výrazně snižuje zátěž pro mámu, nevýhodou je nutnost striktně vybírat pro rozměry koupelny..

Nafukovací

Nafukovací model je vyroben z odolného, ​​moderního a flexibilního materiálu. Bude sloužit dítěti nejen jako místo k provádění hygienických postupů, ale také jako bazén pro hry. Nafukovací vana se velmi pohodlně skladuje: snadno se nafoukne a vypustí. Také si můžete vzít s sebou na výlety. Zpracování je velmi jemné a příjemné na dotek, které samozřejmě nemůže pomoci, ale potěší dítě.

Mámino břicho

Vana je hluboká houští vyrobená z protiskluzového materiálu, který je pro arašídy příjemný. Skvělá volba pro děti, které jsou citlivé na koliku v žaludku. Když jste v takové vaně, jsou dětské pomůcky lepší, což bezpochyby zlepšuje pohodu a náladu dítěte. Takové modely však v naší zemi nejsou tak běžné a stojí docela dost.

Vestavěný

Vana zabudovaná do přebalovacího stolu nebo komody je velmi pohodlná, vyrobená z antiseptických materiálů, nezabírá mnoho místa a má odtok. Když není koupelna používána, používají rodiče design jako převlékací stolek nebo komodu pro ukládání dětských věcí.

Upozorňujeme, že pokud tato možnost není nainstalována v koupelně, ale například v dětském pokoji, může docházet k problémům s vypouštěním vody. Další nevýhodou je obtížnost mytí povrchu lázně.

Se stojanem

Vana pro koupání novorozenců se stojanem je vyrobena podle principu sušičky prádla nebo žehlicí prkna. Samotný stojan je vyroben z kovu a má schopnost skládat. Tento design je bezpečný, lehký a velmi pohodlný, protože dítě bude na úrovni pasu matky.

Při výběru koupele pro novorozence vycházejte ze svých individuálních potřeb a potřeb narozeného dítěte. Poté, co jste si naslouchali a ocenili situaci ve vašem domě nebo bytě, si bezpochyby vyberete ideální možnost, která splňuje všechny požadavky na to.

Ohodnoťte článek: 99 Ohodnoťte článek

Počet recenzí je nyní ponechán na článku: 99, průměrné hodnocení: 4.10 z 5

Jakou vanu pro novorozence koupit? článek

Jaká koupel pro novorozence koupit?

Anatomická koupel pro koupání novorozence. Dítě je umístěno zpět na nakloněný povrch a opírá kořist o římsu pod ní. U podpaží jsou nahoře výčnělky.

Dítě musí být koupáno celé, sprcha není pro dítě vhodná. Pokud ve svém domě nemáte vanu, budete si přesto muset koupit dětskou koupel. Pokud existuje vana, je možné se dostat s normální vanou pro novorozence a nekupovat školku? Umět. Dítě v něm je lepší a prostornější. Než však koupíte dětskou koupel, důkladně si promyslete a zvážte výhody a nevýhody.

Zaprvé je obtížné udržet novorozence ve velké vaně. Zejména pokud je dítě první a obratnost rodičů stále ještě není na stejné úrovni.

Za druhé, dětská koupel se snadněji udržuje v čistotě (zejména pokud je rodina velká a dospělý používá hodně lidí).

Zatřetí, pro koupání dětí používají manganistan draselný a infuze bylin (heřmánek, provázek, šalvěj atd.) - zafarbí bílý smalt. Použitím plastové vaničky pro děti ušetříte čas na čištění, peníze na čisticí prostředky a tráva sama potřebuje méně.

Začtvrté, pokud vypnete horkou vodu, je snazší naplnit malou koupel vařením několika figurín.

Prvních šest až sedm měsíců života dítěte budete potřebovat plastickou koupel, potom se dítě začne pohybovat aktivně a koupání převedete do běžné koupele pro dospělé.

Proto nekupujte drahou koupel. Koupit ten, který za šest měsíců nebude líto dát nebo vzít do země. Ceny koupelí od 250 rublů do nekonečna (únor 2011).

Existují různé typy koupelí (viz foto níže):

1. Anatomická koupel - na jedné straně je zabudovaná anatomická skluzavka se speciálními vybráními pro podpaží a důrazem mezi nohama, na druhé straně je vybrání pro kněze, aby koupali již dospělé sedící dítě ve vaně.

Vana je vhodná pro koupání novorozence - dítě leží šikmo, opírá se o botu o speciální římsu, nemusíte dítě neustále podporovat.

Když dítě začne sedět (po 5-7 měsících), položte jej naproti skluzu nebo se přesuňte do koupele pro dospělé, kde se koupe.

2. Anatomická skluzavka - vložka do vany pro dospělé nebo klasické děti.

Pomáhá také podporovat malé dítě..

3. Normální (klasická) dětská koupel.

Jeho výhodou je, že když dítě vyroste a začne se aktivně pohybovat, je v něm více prostoru než v anatomickém.

Pokud váš byt nemá velkou koupel, pak si koupte klasickou koupel a skluzavka po dobu prvních tří měsíců koupání.

4. Koupele se stojany.

Stojany lze prodávat samostatně nebo s vanou.

Jsou volně stojící nebo instalované na velké vaně.

Hlavní věcí při výběru takové koupele je stabilita = bezpečnost.

5. Koupelny ve sprše.

Obvykle mají kulatý tvar..

Jejich minus je, že v nich můžete novorozence vykoupat pouze při sezení.

Jako řada takových koupelí je bříško vědra mámy. Díky rukojeti je kbelík pohodlně přenášen z místa na místo.

Je vhodné použít v malých bytech a v létě na chatě, aby dítě šplouchalo.

6. Vany integrované do přebalovacího stolu.

Hadici spusťte do vody.

Výhodou takových van je, že vše, co potřebujete ke zpracování pokožky dítěte, je na dosah ruky.

7. Nafukovací vany.

Nejkompaktnější varianta - koupala dítě, foukala, složila.

Vhodné pro malé byty, pro odpočinek v zemi i venku, můžete si vzít s sebou na výlety.

Existují také antibakteriální koupele, jejichž plast obsahuje antibakteriální látku, která zabraňuje růstu bakterií. Nemusí se umývat čisticími prostředky.

Anatomická koupel pro novorozence

Dobrý den všem! Jedním z důležitých postupů pro dítě je plavání. A marně někdo věří, že to lze zanedbat tím, že se dítě ihned umývá v koupelně pro dospělé nebo si koupí první dítě.

Nemáte ponětí, k čemu takové zanedbání může vést: od infekce nezhojené pupeční rány po udušení! Proto musí mít dítě své vlastní příslušenství. Jakou koupel si vybrat pro novorozence? Budu mluvit o všech odrůdách v tomto článku..

Proč dětská koupel, když je dospělý?

Často jsem slyšel názor, že dítě může a mělo by být koupáno ve velkém bazénu nebo v lázni pro dospělé. Proč? Podívej, žil 9 měsíců v matčině bříšku, kde byla přítomna plodová voda. Kapalné médium je drobky známé. Další plus: dítě nepodporuje plavecké dovednosti již získané v lůně, dítě je brzy ztratí. A tak se dítě učí plavat mimo bříško! Co to dá? Nebude se bát vody a naučí se v něm zůstat už od dětství! Stane se oblíbeným prostředím. A přesto, já a miliony dalších matek říkám ne velkým vanám!

Takovou ostrost ospravedlňuji:

 1. Bezpečnost. S nezhojenou pupeční ranou není bezpečné nechat dítě jít tam, kde se koupe několik dalších lidí. Ano, a zpočátku je mumie vhodnější provést postup pomocí speciálního písma, které je instalováno na kopci. Jinak hrozí, že upustíte muže, který neví, jak si udržet hlavu! Ano, a zkaz si záda.
 2. Dokud se pupeční rána nezhojí, musí se voda ke koupání vařit. Je snazší naplnit malou nádobu než velkou.
 3. Děti se často umývají přidáním bylinných odvarů, které malovají smaltovaný povrch. Je snazší omýt dětskou koupel než velký dospělý.

Ve skutečnosti se taková kategorizace vztahuje na první měsíce. Když se pupeční rána vrátí do normálu a matka nabude síly, můžete někdy provádět vodní aktivity s kruhem v lázni pro dospělé. Bude skvělé zaznamenat malého do bazénu! Ale až do této chvíle musíte někde umýt dítě! Proto dítě potřebuje vlastní koupel! Jaké typy se to stane?

Měli jsme nejběžnější, bez ozdůbek. Oblékli si židle a vykoupali se. Ale měl jsem pomocníky. Naštěstí dnes existuje mnoho úprav, které usnadňují práci mladé ženy. Každý typ se liší ve funkčnosti, a proto na tom závisí také cenové rozpětí. A ne všechny funkce jsou opravdu nezbytné. Nyní označím druh a poté uvedu popis každého z nich. Již se rozhodnete, co od této odrůdy potřebujete. Dohodli?

 • Klasický.
 • Anatomický.
 • Antimikrobiální.
 • "Mámino břicho".
 • Nafukovací.
 • Skládací.

Jedná se o nejoblíbenější modely. A za každé si můžete zakoupit další příslušenství. A můžete okamžitě vzít sady. Ale o tom později. Aby bylo jasné, z čeho si vybrat, budu mluvit o každém druhu zvlášť.

Klasický

Nejběžnější modifikace. Oválné, tam jsou vybrání pro šampony, mýdlo, žínka. Letadlo je rovné a poměrně vysoké strany. Plus - nejnižší náklady. Hlavní věc je, že plast je vysoce kvalitní. Narozené dítě si ale ani nemůže držet hlavu, ale v takovém modelu musí člověk sedět! Opravdu rostlina dítě. V žádném případě! Pro takové úpravy se prodávají speciální zařízení, ve kterých dítě zaujme pohodlnou polohu. Hlava bude nad vodou, nepřemůže se. O takovém doplňkovém příslušenství budu mluvit o něco později..

Právě jsme to získali. Velkou výhodou klasiky je, že se vejde do 3 let. Stále to používáme podle potřeby. Je vhodné vzít ho venku v horkém dni, čerpat vodu a nechat dítě stříkat! Ano a doma, když je vana zaneprázdněna, můžete také použít.

Jednoduchost takové úpravy inspirovala výrobce k vytváření nových modelů. S extra funkcemi.

Anatomický

Pravděpodobně je v každé nemocnici. Ale upřímně jsem se neodvážil umýt prvorozené tak nezávislým způsobem. Ano, a několik dní jsme byli s mojí dcerou na různých odděleních, protože jsem měl Caesara. A mumie, které už za sebou mají zkušenosti, se trochu vymyšlily!

Podobný domov lze zakoupit. Jaké je pohodlí? Uvnitř je zářez anatomického tvaru, v něm je dítě v pohodlné poloze, ne sedí. Vydejte se přes vodu. Umyjte se beze strachu, že novorozenec spolkne nebo převrátí. Co je nevýhodou? Vhodné po dobu maximálně 6 měsíců. Po šesti měsících musíte hledat jinou možnost.

Antimikrobiální

Stává se to v jakékoli formě. Pouze povrch plastu je ošetřen speciální látkou, která dezinfikuje vodu. A v samotném písmu se různé mikroby nezačnou, když vyschne. Ale já, jako vybíravá matka, budu pořád umývat a zpracovávat svou vlastní cestu. Proto bych za tuto funkci nezaplatil. Pokud důvěřujete výrobci 100%, pak má smysl takový nákup provést.

Mámino břicho

Vana je jako hluboký kbelík s držadlem. Jaký to má smysl? Ano, faktem je, že dítě je zvyklé být uvnitř břicha v poloze embrya (ohnutý stav). A tady je v podobné pozici. Ale osobně se mi tato metoda nelíbí, protože ten malý spočívá na zadku, což je přísně zakázáno, dokud se nesedne!

Ano, možná je pozice podobná embryonální. Ale v žaludku žilo dítě obklopené jemností. Úzce už byl v posledních fázích. A pak to nebylo vylisováno plastem, jako tady. Kromě toho je obtížné umýt dítě v takové nádobě. A jak v tom držet hlavu? Je to teprve po 2 měsících. Ano, některé děti vyrůstají natolik, že se sem možná nehodí!

Na druhé straně je to kompaktní způsob pro malé byty nebo tam, kde je instalována pouze sprchová kabina.

Nafukovací

Nádherný dětský mini-bazén pro novorozence! S gumovou vložkou, na kterou je vhodné dát dítě při koupání! Častěji si takovou úpravu kupují lidé, kteří rádi chodí do přírody nebo do země. I když, pokud žijete v soukromém domě, proč nepřijít takové zařízení na ulici v horkém letním dni?

Mimochodem, design se používá doma. Po koupání se suší, spouští a pokládá až do zítřka. Jedinou nevýhodou je, že to musíte udělat pokaždé po použití. Ano, a obtížnější je prát. Pokud péče o dítě padá zcela na ramena matky, pak to není každý den. A pro pravidelné používání, podle mého názoru vynikající model!

Skládací

Pokud žijete v malém bytě, je to vaše volba! Existuje několik typů:

 • Rozvíjí se pouze dno. Samozřejmě to není plast, ale guma. Pouze plastový rám. Dno je složené akordeon, zdola nahoru, pak celá struktura na polovinu. Zád je nastavena tak, aby novorozená hlava byla zvednutá.
 • Mechanismus knihy. Celý mechanismus je plast. Přelomí dno a stěny (zadní a přední) na polovinu. Nahoře je upevňovací prvek.
 • Ve tvaru kolébky. Malá konstrukce spotřebovala až šest měsíců. Z plochého stavu se snadno mění v kolébku (ve tvaru připomínající houpací síť). Nainstalován v dřezu. Je potěšením umýt drobky v takovém!

Obecně jsou takové konstrukce vybaveny spolehlivými svorkami, takže dítě je tam bezpečné a mechanismus náhle nefunguje. Před každým použitím však musíte zkontrolovat všechny švy. A dítě zde nebude moci bláznit. Zpětná vazba od rodičů je však pozitivní. Až rok ho můžete používat klidně. Dobré pro malé velikosti a jako možnost cestování.

Jaké další příslušenství?

Každý z těchto modelů může být vybaven dalším příslušenstvím. Lze je zakoupit samostatně, čímž se ušetří váš rozpočet. A ty jsou prodávány v sadách. Které mohou být vyžadovány?

 • Teploměr pro měření teploty vody.
 • Skluzavka na plavání. To je v podstatě pro klasický model. Existují plastové anatomické. A jsou zde hadry - kovový rám potažený látkou.
 • Houpací síť nebo matrace. Toto je alternativa k diapozitivu, ale pro starší děti, které jsou díky své koordinaci trochu pod kontrolou. Speciálně pro matrace.
 • Zásobník stojanu. Nádherný vynález! Chcete dát na podlahu, ale chcete ve velké koupelně. Mami! Ušetřete záda! Ano, pokud používáte produkt umístěním na podlahu smaltované vany, je dobré mít v písmu pro děti odtokový otvor!
 • Houby a šampony. První měsíc jsme se koupali s dětským mýdlem a měkkým bavlněným hadříkem. Poté si od prvních dnů života vzali speciální houbu a koupací produkt. V každém případě by to mělo být vždy po ruce..

Doufám, že se vám líbil nějaký konkrétní model? Pojďme mluvit o principech volby.

Jak si vybrat?

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, měli byste při nákupu věnovat pozornost následujícím informacím:

 1. Zkontrolujte GOST. Každý rodič má zájem vědět, jaký materiál použil výrobce.!
 2. Protiskluzové dno.
 3. Je lepší mít vypouštěcí otvor. Péče o dítě často padá na ramena mladé matky. V takovém případě je lepší nainstalovat koupelnu pro dospělé písmo, aby nedošlo k vyjmutí použité vody, ale jednoduše a snadno ji nalít.
 4. Konstrukce by měla být lehká a pohodlná..
 5. Velikost. Dítě by mělo zapadat dovnitř a cítit se pohodlně.

Možná budete chtít teploměr namontovat přímo do písma. Na jedné straně je to výhodné. Není třeba hledat pokaždé. Na druhou stranu je levnější koupit všechno samostatně. Řiďte se podle velikosti rozpočtu a vašich životních podmínek. A nezapomeňte na řádnou péči.

Péče o produkt není tak obtížná. Hlavním pravidlem péče je čistota. Koneckonců, toto je věc patřící novorozenci!

 1. Umyjte se prostředky, které dítě vykoupají. Proč ne prášek? Protože takové látky zůstávají na povrchu plastu a poté padají na kůži dítěte.
 2. Používejte pouze podle pokynů. Žádné z vašich šatů.
 3. Skladujte vzhůru nohama v čisté místnosti. Chcete-li zabránit přístupu k plísním a plísním.

Ve skutečnosti je to snadné, když se podíváte. Řekněte mi, do kdy budete používat koupací doplňky? Kolik potřebujete dalších funkcí? Možná existují zkušenosti s používáním některých modelů? Co se vám z výše uvedeného líbilo? Čekání na komentáře! A vyzývám vás k odběru novinek na blogu. Až do!

Články O Neplodnosti