Hlavní Analýzy

Přidružené doručení

Dodávání partnerství je narození, ve kterém je kromě zdravotnického personálu přítomen někdo jiný.

Nejčastěji se jedná o manžela nebo partnera, ale můžete pozvat svou matku.

V porodnici č. 29 jsou vytvořeny všechny podmínky pro pohodlný pobyt ženy v práci a její blízké: prostorné porodnice, odpočívárna pro tatínky s kávovarem a TV.

Co se od asistenta vyžaduje?

 • Podpora během celého procesu porodu, od začátku porodu, po dlouho očekávané setkání s dítětem.
 • Během porodu by se však partner neměl rozptylovat, zasahovat do zdravotnického personálu porodnice, aby nepoškodil dítě a matku.
 • Táta si však může okamžitě vyzvednout své novorozené dítě, cítit s ním intimitu a, pokud to chce, odříznout pupeční šňůru poté, co pulzuje.
 • Doporučujeme navštívit naši školu pro budoucí rodiče, aby byla partnerská narození pro muže pohodlná a bez překvapení pro muže.

Nezbytné podmínky pro přijetí k porodu:

 1. Vyjímatelné čisté bavlněné spodní prádlo (kalhoty a tričko), ponožky, gumové pantofle (krokusy).
 2. Požadované analýzy:
 • HIV
 • Hepatitida B a C;
 • Syfilis;
 • Fluorografie;
 • Protilátky proti spalničkám nebo vakcína proti spalničkám;

Výměnné karty podepisuje Esipova Larisa Nikolaevna v úterý a ve čtvrtek od 15:00 do 16:00.

Jsme otevřeni vašim milovaným přáním při porodu: měkký a svislý porod, partner, porod, hudební doprovod, svíčky a mnoho dalšího!

Nejlepší * mateřská nemocnice na vás čeká!

* Porodnice ve Státní klinické nemocnici 29 byla oficiálně uznána jako nejlepší porodnice v Moskvě v roce 2017 v rámci festivalu Formula Zhizn

Partnerství: co potřebujete vědět

Kdo se může zúčastnit narození partnera?

Na žádost matky v práci může být na základě spolkového zákona ze dne 21. listopadu 2011 N 323-ФЗ (ve znění ze dne 1. prosince 2014) „O základech ochrany zdraví občanů v Ruské federaci“ přítomen blízký příbuzný (manžel, matka, sestra). Oblast individuální porodnice vám umožňuje vzít si s sebou pouze 1 partnera.

Jaký je rozdíl mezi mateřskou krabicí pro narození partnera od obyčejného?

Pole narození partnera je jiné než obvykle. Mají speciální tónování, aby před průvodním partnerem skrývali krabice, v nichž rodí jiné ženy. Při uzavírání smlouvy na smluvní práci má partner možnost vyčkat si určité okamžiky během pracovní doby v pohodlné místnosti „pro tatínky“, kde je vše, co potřebujete.

Je možné přidružené doručení zdarma?

Ano, partnerské dodávky pro CHI v naší mateřské nemocnici se praktikují, pokud v době porodu existují speciální porodní bloky pro partnerské dodávky. Doručení partnerství s garantovanou přepravní smlouvou.

Jaké testy musí být partnerovi předloženy, aby se mohl narodit?

 • výsledky testů budoucího otce / partnera (RW, HIV, hepatitida - platí 1 měsíc; fluorografie - posledních 6 měsíců)
 • zpráva terapeuta o zdravotním stavu budoucího otce / partnera
 • informace o očkování proti spalničkám nebo předchozímu onemocnění (při absenci údajů o předchozím onemocnění - krevní test na protilátky)

Jak zařídit doručení partnerství?

 • partner musí projít všemi nezbytnými testy
 • Vyplňte žádost o doručení partnerství PDF soubor DOCX
 • Podepište žádost se zástupcem hlavního lékaře pro porodnictví a gynekologii (ve čtvrtek od 15:00 do 17:00 je nutná schůzka telefonicky 8 (499) 782-33-26) Vezměte prosím na vědomí, že žádost je podepsána nejdříve 36 týdnů těhotenství.

Jaké věci musí partner vzít??

Přímý partner musí vzít čisté bavlněné oblečení a omyvatelné pantofle přímo při porodu.

Táta v porodnici. Příprava na narození partnera

Porod s manželem: jak se připravit na partnerské narození

Ekaterina Svirskaya porodnice-gynekologka, autorka knih o těhotenství

Porod s manželem je nejčastější a přirozenou variantou partnerských narození, protože vzhled běžného dítěte je nejdůležitější událostí v životě obou rodičů. Jaké jsou výhody společného porodu a jak se na ně správně připravit?

Praxe „rodinného“ porodu je rozšířená v Evropě a Americe, ale v naší zemi je stále vnímána jako inovace, byť velmi populární. Názor, že manžel není při narození vůbec zapotřebí, stále existuje mezi páry a mezi zdravotnickými pracovníky v Rusku. Není možné učinit jednoznačný závěr, zda je na porodnici potřeba otec dítěte; nakonec tento problém mohou vyřešit pouze manželé sami. Ale před jeho umístěním je vhodné objasnit, proč je společné narození nezbytné a co je třeba udělat, aby přítomnost papeže při narození byla skutečně užitečná.

Rozhodnout se

Důvody, proč ženy chtějí, aby se jejich budoucí otec narodil, jsou různé. Někteří potřebují morální podporu od milovaného člověka, jiní nechtějí nechat svého manžela „za pálkou“ důležité rodinné události, jiní vycházejí z praktických úvah (manžel může poskytnout fyzickou pomoc, včas zavolat zaměstnance, něco dát nebo něco přinést). Ve skutečnosti se žena pracující v přítomnosti jejího manžela cítí pohodlněji, protože cítí jeho soucit a účast. A její pozitivní přístup přispívá k úspěšnému průběhu porodu. Dalším důvodem, proč rodiny rodí společně, je kontrola činnosti lékařů. To je obvykle důležité pro rodiče, kteří chtějí porodit „přirozeně“, bez zbytečných lékařských zásahů..

Příprava na porod

Lékaři trvají na tom, že během porodu jsou přítomni pouze ti manželé, kteří mohou opravdu pomoci jejich manželkám a kteří nebudou překvapeni léčivými jemnostmi nadcházejícího procesu. Pouze v tomto případě se manžel nebude cítit zbytečně. Kromě toho může účast spočívat v pouhém držení ruky, otření potu z čela, slov lásky a povzbuzení, stejně jako anestetická masáž, podpora během kontrakcí a pokusů.

Protože potřebné znalosti se neobjevují samy o sobě, musíte se připravit na společné narození. Dozvíte se co nejvíce o průběhu a fázích porodu, aby vám nic nepřekvapilo. Dnes je k tomu mnoho příležitostí: časopisy a knihy o těhotenství a porodu, informace z internetu, videa o porodu a nitroděložním vývoji.

Nejlepší je absolvovat speciální přípravu na rodinné porody v nějakém zvláštním středisku pro páry, kde vám vše podrobně řeknou, ukážou film o společných narozeních a ukážou manželovi, jak provádět analgetické masáže během kontrakcí.

Je také vhodné předem mluvit s lékařem, který se narodí. Je velmi důležité si pamatovat, že vy a doktoři jste jedním týmem a podle toho se chováte.

Možné možnosti

Partnerská narození jsou různá, takže žena musí předem diskutovat se svým manželem a lékařem o možných možnostech, aby byl manžel při narození přítomen. Nejčastěji páry postupují po porodu společně od začátku do konce. Existuje možnost, že budoucí otec je přítomen v první fázi porodu (během kontrakcí): dělá ženu při porodu masáží, vyžaduje si čas mezi kontrakcemi, monitoruje její dýchání, ale není v porodním sále během pokusů, když uplyne druhá pracovní doba (doba přímého narození dítěte) ) Také prodiskutujte, zda bude váš manžel přítomen při vaginálních vyšetřeních..

Je třeba poznamenat, že porod je tak vzrušující proces, že mnoho papežů, kteří původně chtěli omezit svou přítomnost v první fázi porodu, během druhé fáze nevychází. Pokud jde o lékařská opatření ve třetím období porodu (když se narodí poslední) a v časném poporodním období (při provádění porodního lékařského vyšetření), v tuto chvíli častěji otec není v porodním sále, ale vedle novorozence v dětském pokoji. V každém případě, i když není zajištěna samostatná místnost pro novorozence, je v tuto chvíli táta zcela pohlcen v postupech, které porodní asistentka dělá s dítětem.

Poměrně často budoucí rodiče vytvářejí určitou představu o nadcházejícím porodu. Někteří dokonce plánují, jak by se to mělo stát. To vše je důležité, protože je nedílnou součástí již zmíněného pozitivního přístupu. Nicméně při porodu jsou možné odchylky od zamýšleného sledu událostí. Mít dítě může trvat déle, než jste čekali. Situace je možná, když při plánovaném zcela přirozeném porodu náhle vyvstane potřeba lékařské podpory (například pokud je žena velmi unavená). Nebo se otec připravoval na masáž a při porodu byl pro ženu nepříjemný dotyk. Jsou chvíle, kdy je nezbytná nouzová císařská sekce nezbytná pro záchranu života matky nebo dítěte. Proto je velmi důležitá připravenost páru přijmout jakýkoli průběh událostí, bez ohledu na jejich očekávání.

Předem si prohlédněte seznam klinických testů nezbytných pro přítomnost jejího manžela při porodu. Toto jsou přinejmenším údaje z výměnné karty ženy, které ukazují, že budoucí otec podstoupil fluorografii. Na některých klinikách však mohou být vyžadovány další testy, které musí být provedeny předem v místě bydliště nebo v ambulanci nemocnice. Dojde-li k porodu v rámci povinného pojištění (bezplatně), pak se na začátku pracovní činnosti manžel ženy v práci, s prohlášením podepsaným hlavním lékařem, obrátí na přijímací oddělení. Je jasné, že takové prohlášení je lepší podepsat předem; to lze provést pouze v nemocnici, kde je přítomnost papeže při narození povolena podle pravidel zdravotnického zařízení. Pokud uzavřete rodnou smlouvu, může být sjednána přítomnost vašeho manžela. Na vstupním oddělení se manžel mění na lékařský oděv, který mu byl vydán, čisté odnímatelné boty, po kterém je převezen na mateřské oddělení, kde je s manželkou až do konce porodu. Porod je zpravidla poměrně zdlouhavý proces. Od začátku prvních kontrakcí po narození placenty může uplynout 12–24 hodin.

Budoucí táta musí vzít s sebou výměnu obuvi, láhev vody a pár sendvičů, aby vydržel obecný „maraton“, jakož i kameru nebo videokameru, aby vyfotografovali několik prvních minut života dítěte.

Praktická pomoc při porodu

Jak víte, porod se dělí do tří fází: otevření děložního hrdla, vzhled dítěte a narození po porodu. O každé z nich řekneme podrobněji..

První období porodu. Toto období začíná nejčastěji doma. Existují dva hlavní znaky porodu:

 • výskyt kontrakcí - pravidelné kontrakce svalů dělohy;
 • prasknutí močového měchýře a vypouštění vody. Když praskne fetální močový měchýř, bolest se necítí. Amniotická tekutina je obvykle čirá, ale může být mírně krvavá nebo mít nažloutlý nebo nazelenalý nádech. Měli byste si pospíšit do porodnice, pokud jsou vody velmi tmavé nebo hustě potřísněné krví nebo pokud odcházejí před pravidelnými kontrakcemi.

První nastávající matka obvykle snáší první kontrakce: trvá 15-20 sekund a opakuje se každých 15-20 minut. V této době může žena stále mluvit se svým manželem o něčem abstraktní, vtipu a snu o budoucnosti. Má čas se osprchovat, obléknout si čisté spodní prádlo, uříznout si nehty a umýt je. Pokud zvolená klinika vyžaduje oholení rozkroku, můžete tento postup provést sami doma.

Postupně se kontrakce budou zvyšovat. Nezáleží na síle bolestivých pocitů, ale na jejich rytmu. Když počítáte 3–4 kontrakce za 30 minut, spojte se v nemocnici.

U porodnice byste již měli mít kabelku s věcmi připravenými, můžete k ní připojit seznam a po zahájení porodu zkontrolovat obsah se seznamem.

V této fázi manžel pomáhá ženě určit pravidelnost kontrakcí a dát se dohromady do nemocnice.

Po vstupu do porodnice se budoucí otec může postarat o to, aby jeho manželka byla pohodlná, například pokud možno rozsvítí světla, zapne jemnou hudbu; Je důležité, abyste nebyli rušeni telefonními hovory. Manžel by měl manželce poskytnout morální podporu: inspirovat ji důvěrou ve své schopnosti a že její tělo ví, jak a co dělat.

Je dobré, když během boje manžel pomáhá své manželce propojit představivost. Nechte ji představit si, že bitva je vlna, kterou je třeba překonat. Je také nutné dýchat spolu s manželkou, zvláště pokud jde na scestí. Chcete-li postavit ženu v práci pro správné dýchání, musíte nejprve zkopírovat její dýchání a pak postupně měnit frekvenci jejího dýchání, a pak žena začne nevědomě správně dýchat.

Musíte se naučit dýchat předem, aby tento proces nezpůsobil stres. Při kontrakcích musí člověk dýchat pomalu, hluboce a rytmicky (vdechovat vzduch nosem a vydechovat ústy). Hluboké dýchání pomáhá saturovat organismy matky a novorozence kyslíkem, zklidňuje, snižuje stres a bolest. Porodní partner musí zajistit, aby se rty nezpevnily a obličej nebyl uvolněný (rty jsou nervy spojeny s dělohou a vaginou, a proto relaxací obličeje a rtů pomáháme relaxaci dělohy a vagíny, což přispívá k jejich dobrému otevření). Při velmi silných kontrakcích pomůže časté mělké dýchání, při kterém se také provádí inhalace nosem a výdech ústy. Během období silných bojů by měl manžel ženě v práci připomenout techniky, které zmírňují bolest, a je lepší, když se sám snaží pomocí masáže zbavit nepříjemných pocitů svého manžela. Touch stimuluje kožní receptory, které zase zasílají mnoho impulsů do mozkové kůry. Tyto impulsy, které se šíří rychleji, úspěšně konkurují signálům bolesti a tím snižují bolest.

Nejjednodušší masážní techniky používané při kontrakcích:

 • Hladí spodní břicho.
 • Hlazení kůže v lumbosakrální oblasti. To lze provést jak dlaněmi, tak pěstmi. Takové hladení může být intenzivnější než hladení břicha..
 • Lisování kůže v postranních rozích sakrálního kosočtverce. Boční rohy na kůži jsou tvarovány ve formě dvou malých prohlubní umístěných nad meziglutealními záhyby symetricky na obou stranách. Pro analgetický účinek na kůži v této oblasti stiskněte pěsti.
 • Přitisknutí kůže na vnitřní povrch hřebenů iliaku. V postranních částech dolního břicha můžete snadno cítit vystupující kosti (markýza), které jsou jakýmsi rohem pánevních kostí. Husté hřebeny ilium se táhnou ke křížové kosti po stranách. Položte dlaně dolů na vaše boky palcem dolů, zatímco palci přitlačte kůži břicha na vnitřní povrch vystupujících markýz..
 • Na konci první fáze porodu má masáž vnitřních stehen dobrý analgetický účinek..

Je vhodné přesvědčit ženu v práci, aby chodila po místnosti a nabídla se opřít se o ruku svého manžela: chůze urychluje proces porodu. To je obzvláště důležité v počáteční fázi porodu. Musíte se pohnout, i když si žena myslí, že to nemůže udělat. Pokud to podmínky v nemocnici dovolí, pomozte své ženě použít koupel nebo sprchu: voda je skvělý prostředek proti bolesti; mělo by být teplé, ale ne horké.

Důvěra v lékaře nezbavuje budoucího otce povinnosti, aniž by zasahovala do procesu porodu, přiměřeně posouzeného činy zdravotnického personálu. Pokud jsou některé manipulace (anestézie, stimulace, podávání jakéhokoli léku) pochybné, můžete vždy položit lékaři podstatnou otázku a požádat o vysvětlení..

Zároveň by měl být tón přátelský: zeptejte se, zda je možné obejít se bez jakéhokoli postupu, jaké jsou možnosti pro vývoj událostí, zda je postup dokončen a pokud ne. Zjistěte, zda existuje alternativní metoda. Na konci první fáze se kontrakce opakují každé 1-2 minuty, trvají 60-90 sekund a jsou mnohem bolestivější. V tomto okamžiku se ženy unaví a začnou se bát. Manžel se naopak musí shromažďovat, zdržovat se a být v klidu. Je třeba chválit manželku, připomenout jí dítě, které tak brzy uvidí. Řekněte, jak je dobrá, jak dobře dělá všechno, opakujte to znovu a znovu. Pokud má váš manžel starosti o něco, zkuste to opravit. Například můžete změnit mokré tričko nebo prostěradlo, upravit polštář, zatemnit místnost.

Pomozte své ženě najít pohodlnou polohu a občas ji změňte (vstávání, chůze, sestupování na všech čtyřech, pokleknutí, dřepnutí). Během boje s ní dýchejte. Nedovolte nastávající matce tlačit, dokud to porodní asistentka nedovolí, protože to může poškodit ji i dítě.

Pokračujte v masáži, třete ramena, paže, nohy vaší ženy. Obvykle v nemocnici ženy v práci nesmí pít, ale můžete si otřít obličej vlhkým hadříkem, navlhčit rty vodou a nechat ho sát na kouscích ledu. Neváhejte a zeptejte se personálu znovu, jak můžete své ženě pomoci.

Druhé období porodu. V této fázi se dítě začne pohybovat po porodním kanálu a žena začne tlačit. V tuto chvíli je žena v práci převedena do jiné místnosti (mateřské místnosti) nebo převedena na speciální židli ve stejné místnosti. V tuto chvíli papežové, kteří se rozhodli být přítomni pouze během bojů, odcházejí. Pokud se pár rozhodne, že manžel zůstane se svou ženou až do konce narození, stane se hlavou postele a podepře hlavu své ženy tak, aby byla co nejvíce nakloněna hrudníku. Je nutné pečlivě naslouchat porodní asistentce, jasně a včas, aby mohla plnit všechny její příkazy.

Během pokusu by nastávající matka měla obvykle tlačit třikrát. Hlavní věc je udělat to správně: nejprve, vezměte plnou hruď vzduchu a nasměrujte úsilí na dolní část těla tak, aby narovnáné plíce tlačily na bránici, a to zase na dělohu. Manžel se může ujistit, že žena v porodu nemá napětí ve svalech nohou, boků, ramen, obličeje. Napjatá tvář je známkou nesprávného pokusu. V tomto případě musíte hladce říci: „Vy zemřete!“ - a vydejte jasný hlučný výdech. Diskutujte se svým lékařem předem, že ženě pomůžete při porodu. Ženy často vnímají slova svého manžela lépe než zdravotnický personál. V tomto případě by měl manžel pečlivě poslouchat lékaře a porodní asistentku a přesně sdělit vše, co bylo řečeno jeho manželce. Pokud žena udělá něco špatného, ​​měli byste jí o tom jasně říct, protože čas je velmi krátký.

Když je vše úspěšně dokončeno, může manžel požádat o možnost podílet se na řezání pupeční šňůry.

Třetí období porodu. Po narození dítěte ji položili na matku hrudník - toto je první setkání a první setkání rodičů a dítěte. Poté je novorozenec odnesen k prvnímu fyzickému vyšetření a vodním procedurám. Navíc je lepší, když je muž vedle své manželky - stále má čas se seznámit se svým dítětem. V tuto chvíli si žena obvykle nevšimne nic: dítě se narodí a zdá se jí, že porod je již pozadu. Po nějaké době (10-40 minut) po dvou nebo třech kontrakcích by však měla placenta (placenta, pupeční šňůra, fetální membrány) vyjít. Pokud se žena příliš uvolní, připomeňte jí, že porod ještě neskončil. A když se chce znovu tlačit, pomozte jí tím, že jí podepřete hlavu.

Po narození porodu lékaři prozkoumají porod a obnoví případné slzy nebo řezy. V tuto chvíli bude táta moci chatovat se svým dítětem. Po dokončení všech manipulací zůstane žena s dítětem na porodnici další dvě hodiny a potom budou všichni převedeni na porodnické oddělení. Nyní v mnoha porodnicích existují rodinné komory, kde, pokud je to žádoucí, může být otec dítěte vždy. V takovém případě bude schopen pomoci s péčí o dítě, převzít všechny „organizační záležitosti“, zejména v prvních dnech, kdy je pro nově narozenou ženu obtížné vstát.

Připomeňme ještě jednou, že rozhodnutí o společném porodu musí být vyvážené, touha by měla být vzájemná a na tuto událost by měli být připraveni oba manželé..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Partnerství - co to je, jak se připravit, výhody a nevýhody

Každý rok se čím dál tím více stává přítomnost manžela během procesu porodu. Tato praxe je relativně nová a vyvolává velké množství otázek. Existuje však mnoho příznivců zrození partnera. Může se manžel zúčastnit porodu? Jak se na tento proces připravit? Jak se narodí dítě s tátou? Odpovědi na tyto otázky jsou dále v článku..

Co je to affiliate doručení a jak získat povolení k nim

Partnerské doručení je proces porodu dítěte, který je doprovázen přítomností partnera v porodnici.

Partnerem je zpravidla manžel, ale můžete si vzít mámu, tchán, sestru a jiného příbuzného, ​​se kterým chcete sdílet tuto chvíli.

Z psychologického hlediska hrají narození partnerů důležitou roli při sbližování manželů a ve vztahu mezi dítětem a otcem..

Narození dítěte v přítomnosti příbuzných je novým fenoménem pro porodnice, proto je tato služba v některých provinčních perinatálních centrech někdy odmítána, protože žádné speciální pokoje.

Současné právní předpisy stanoví, že tato služba by měla být bezplatná, ale často je zahrnuta do „placeného balíčku“ práce.

Chcete-li získat povolení k narození partnera, musíte:

 • souhlas manžela nebo jiného partnera;
 • prohlášení nastávající matky, které je potvrzeno podpisem hlavního lékaře nebo zástupce perinatálního centra;
 • relativní výsledky pro AIDS, syfilis, hepatitidu B, hepatitidu C, fluorografii.
 • manžel by měl nosit sadu čistých, vyměnitelných oděvů a bot;
 • Musíte být vyškoleni ve společném doručování ve škole budoucích rodičů nebo sami.

K porodu s nastávající matkou stačí předložit potřebné doklady o zdraví a prohlášení adresované hlavnímu lékaři.

Psychologická příprava není povinným krokem, ale přeskočení se nedoporučuje. Partner musí být připraven na to, co musí vidět.

Jak se připravit na narození partnera

Příprava na narození partnera se skládá z několika fází:

 • vzájemné rozhodnutí a souhlas;
 • psychologická příprava;
 • potvrzení zdravotního stavu.

Souhlas obou stran ke společné přítomnosti během porodu je zásadní otázkou. Nezapomeňte diskutovat s manželem o všech kladech a záporech společného narození. A teprve poté se rozhodne a možnosti jeho přítomnosti.

Ženy se někdy pokoušejí přesvědčit svého manžela, aby byl s ní v době narození dítěte manipulací a nátlakem. Toto je záměrně nesprávný krok. Člověk nemusí být psychologicky připraven tento proces vidět a stane se pro něj vážným testem.

Pokud manžel v první fázi souhlasil s narozením partnera, musíme důkladně prostudovat proces porodu a připravit se na něj.

V současné době existuje velké množství výhod společného doručení. Mohlo by to být kniha, brožura, video nebo školení pro mladé rodiče..

Je vhodné prostudovat skutečné příběhy těch párů, které to už prošly..

Je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, co muži říkají o porodu, kteří byli již s manželkou v procesu narození dítěte.

Potvrzení zdravotního stavu zahrnuje absolvování povinné lékařské prohlídky. Zahrnuje testy na pohlavně přenosná onemocnění, hepatitidu, fluorografii.

Někdy je vyžadován názor terapeuta na přijetí na porodnici.

Nezbytné průzkumy partnerů pro přijetí

Každé perinatální centrum poskytuje svůj vlastní seznam testů, které musí být předány jeho manželovi, než budou přítomny při narození dítěte.

Zpravidla zahrnují:

 • fluorografie;
 • krevní test na syfilis;
 • krevní test na AIDS a HIV;
 • test na hepatitidu B;
 • krevní test na hepatitidu C;
 • analýza na stafylokok;
 • názor terapeuta.

Tento seznam může být více či méně, takže nastávající matka to musí objasnit v nemocnici.

Výhody společného porodu

Přítomnost manžela při porodu má oproti obvyklému narození dítěte řadu výhod:

 1. Nastávající matka se cítí sebevědomě a chráněna v přítomnosti svého manžela nebo jiných příbuzných. To zase uvolňuje svalové napětí a snáze se protahují..
 2. V přítomnosti manžela se lékaři zpravidla chovají příznivěji.
 3. Manžel poskytuje matce přímou pomoc v prvním období porodu. Sleduje čas mezi stahy dělohy, provádí masáž, pomáhá při správném dýchání..
 4. Otec má možnost být prvním, kdo zvedl novorozence. Často to vytváří velmi silné emoční spojení mezi nimi..

Kromě pozitivních aspektů je třeba věnovat pozornost i negativním aspektům porodu s manželem:

 1. Omezení ženy kvůli jejímu neestetickému vzhledu při porodu.
 2. Někdy člověk není připraven tento proces vidět ani po společném rozhodnutí. V takových situacích může člověk zažít těžký stres, ztratit vědomí, prožít skvrnitost.
 3. Partnerství někdy způsobují budoucí problémy v intimním životě manželů.

Role manžela při společném narození

Mnozí tvrdí, že muž nebo jiné příbuzné by neměly být se ženou v práci, protože budou zasahovat pouze do zdravotnického personálu. Tento názor je chybný..

Pomoc partnerům při porodu:

 • morální podpora ženy;
 • pomáhají udržovat kontakt mezi lékařem a ženou rodící;
 • ochrana zájmů žen a dětí;
 • poskytování metod přirozené anestezie ve formě masáže a dýchání;
 • pomoc při péči o novorozence.

Jak se rodí partneři?

Chcete-li poskytnout veškerou nezbytnou pomoc v plné výši, musíte vědět, jak se rodí partner.

Zahrnují 3 období:

 1. Začátek porodu. V této fázi je doporučeno aktivně změnit vaši pozici a zvolit takovou pozici, ve které se bolestivé pocity projeví méně. Nedoporučuje se ležet na dlouhou dobu, protože to zpomaluje proces cervikální dilatace. Během této doby může partner poskytnout aktivní pomoc ve formě masáže, dýchání a morální podpory..
 2. Začátek pokusů. Pokusy o otevření aktivní fáze vyhoštění plodu. V této chvíli musí žena zaujmout pozici, aby bylo pro porodníky vhodné přijmout dítě. V případě potřeby může manžel během této doby opustit porodnici a vrátit se, když se dítě narodí. Po narození dítěte může manželka uříznout pupeční šňůru a vzít novorozence do náručí.
 3. Zrození porodu. V tuto chvíli už žena necítí silnou bolest. Proces probíhá pod dohledem lékařů. Táta může jít ven nebo být s dítětem.

V situacích, kdy dochází ke komplikacím průběhu procesu dodání nebo je vyžadován císařský řez, je partner požádán, aby opustil doručovací místnost.

V jakých případech se doručení partnera nedoporučuje

Četné psychologické a lékařské studie ukázaly, že pro některé muže je lepší zdržet se přítomnosti při narození dítěte. Se svou ženou byste se neměli porodit, pokud:

 1. Rodina má špatný nebo obtížný vztah mezi manželi. V takové situaci, místo očekávané podpory, může žena dostat splash negativity a podráždění.
 2. Manželé nejsou oficiálně naplánováni. V tomto případě se může pocit nestability ženy zhoršit a může dojít ke konfliktu..
 3. Člověk nevnímá typ krve, netoleruje bolest a jiné zdravotní situace, které postrádají estetiku. V takové situaci se může manžel chovat nevhodně a zasahovat do procesu.
 4. Muž je diktátor. S největší pravděpodobností žena v takové situaci nedostane podporu, ale pokyny a pokyny, které se nedopustí.

Pokud je v rodině přítomen jeden z uvedených jevů, porod není tím nejlepším řešením. Neměli byste očekávat, že špatný vztah s jejím manželem se zlepší po jeho porodu. S největší pravděpodobností bude žena zklamána a problém ještě zhorší.

Partnerství je moderním trendem perinatální praxe. Jsou to docela důležité aspekty budování rodinných vztahů a posilování vztahů mezi otcem a dítětem.

Aby byl tento proces úspěšný a zanechal jen chvějící se vzpomínky, musíte dobře vědět, co potřebujete pro narození partnera a připravit se na ně.

Pokud manžel není připraven k účasti na této události, netrvejte na něj a nevyvíjejte na něj tlak. Tento proces bude úspěšný pouze společným rozhodnutím a dobrovolnou touhou..

Jak se rodí partneři a jaké recenze poskytují muži o jejich přítomnosti v procesu narození

V rodinách, kde se očekává, že se dítě narodí, často vyvstává diskuse o nadcházející události - jak se na ni připravit, zda stojí za to absolvovat školení ve speciálních kurzech, zda souhlasit se společným nebo partnerským narozením (PR). Starší generace zpravidla takové snahy neschvaluje a snaží se odradit mladé lidi.

Druhý extrém je, když mladé nastávající matky kategoricky nechtějí porodit bez manžela. Chtějí přesvědčit manžela, aby se účastnil porodu, najdou jakékoli argumenty ve svůj prospěch, vyvíjejí tlak na svědomí muže a souhlasí, ne proto, že by to chtěl, ale proto, že „je to nutné“. Podívejme se, proč je kategorizace v této záležitosti nepřijatelná a co potřebujete vědět a být schopni pro porod..

Co je to affiliate doručení?

Nejprve musíte pochopit, co je partnerské narození, proč se tomu říká. Pokud stručně popíšete tento koncept, bude to znít jako „přítomnost budoucího otce při narození dítěte“. Mnoho budoucích otců málokdy souhlasí s tímto zásadním krokem a často se dopustí fatální chyby. Protože vyžadují nejen přítomnost, ale skutečnou a aktivní pomoc ženě při porodu v její obtížné situaci.

Zdůrazňujeme, že to je partnerství, které se očekává od člověka, jednomyslnost s matkou jeho nenarozeného dítěte. Ve chvílích, kdy bude adekvátní myšlení ženy potlačeno bolestí, přemýšlením, a schopnost jednat přiměřeně bude vyžadována od něj, partnera. Mateřské partnery se obvykle stávají od okamžiku početí dítěte a po celou dobu čekání na jeho narození. Během této doby budou budoucí rodiče probíhat společně všechny fáze těhotenství:

 • naučte se rozpoznávat „náladu“ dítěte jeho pohybem;
 • společně čtou odbornou literaturu;
 • navštěvovat kurzy pro nastávající otce a matky.

To znamená, že sdílejí jednu zátěž na dvou.

Recenze recenzí mužů

Pro muže, kteří vědí o partnerských narozeních, je užitečné pouze stereotypní odhady, aby si přečetli recenze těch, kterým se v této záležitosti podařilo ukázat civilizaci..

 1. Většina mužů zažila nepopsatelnou radost z toho, že byli prvními po porodnicích, kteří vzali své dítě do náručí.
 2. Mnozí se cítili obzvláště pyšní, že byli pro svou ženu v obtížných dobách užiteční..
 3. V recenzích většiny mužů, dobrovolně a ne na naléhání manžela / manželky, která si jako jedinou možnou možnost zvolila partnerské narození, lze číst, že se jejich přístup k manželce změnil k lepšímu a proces narození neovlivnil jejich sexuální přitažlivost k ní..
 4. Zajímavé recenze mužů, kteří emigrovali z postsovětských zemí do Evropy nebo Spojených států. Píšou, že na Západě je dvojčata v pořadí věcí, je dokonce divu, že manžel není při narození přítomen..

Rozsudek jednoho z manželů, který stál všechna narození vedle manželky (věnujeme pozornost - vedle manželky, a ne u lékařů) - poté, co jsem viděl v porodnici, jsem si uvědomil, že ženy mohou odpustit všemu nebo hodně. A překvapivě se tento odvážný muž, jak přiznal, vždycky strašně bál pohledu na krev.

Jak se pravidelně rodí

Je užitečné pro muže, který miluje svou ženu a je připraven ji chránit před jakýmikoli problémy, jak k obvyklému porodu dochází, když je žena sama v nemocnici.

 1. Po příjezdu do zdravotnického zařízení porodník vyšetřuje ženu při porodu, stanoví naléhavost porodu (tj. Včasnost nebo zpoždění), v případě potřeby ji pošle na hygienické postupy a žena je umístěna na prenatální oddělení vedle porodnice.
 2. Jakýkoli porod, který začíná od 37 do 42 týdnů těhotenství, je považován za naléhavý, tedy včas. Žena, která slyšela tuto frázi, by neměla panikařit a zaměňovat urgentní porod s předčasným narozením. Naléhavé je dobré.
 3. Většina žen v prenatálním oddělení začíná aktivní fázi první fáze porodu - intenzivní kontrakce. V této době se otvírá hltan dělohy, kontrakce se stávají častější a bolestivější. Aktivní fáze trvá 3–4 hodiny a často končí proudem plodové vody.
 4. Na konci 1. etapy porodu (období otevření hltanu) se zpomalí intenzita kontrakcí a rychlost otevření hltanu, což dává děloze příležitost přizpůsobit se druhé periodě - „vyhoštění“ plodu.
 5. Žena je v této době převedena z prenatálního oddělení do porodnice.
 6. Počátek druhé periody se vyznačuje úplným otevřením děložního hrdla a zahrnutím libovolných svalových kontrakcí (pokusů).
 7. Žena a plod jsou připojeny k CTG aparátu pro ovládání srdečního rytmu.
 8. Porodníci sledují vývoj dítěte prostřednictvím porodního kanálu a v případě potřeby dávají ženě při porodu pokyny - jak dýchat, jak tlačit. Žena zpravidla ignoruje tyto příkazy nebo je neslyší, soustředí se pouze na své vlastní pocity.
 9. V některých případech, s nedostatečnou roztažitelností perineum, se uchýlí k jeho chirurgickému řezu - pyrinu - nebo k epiziotomii. Tento postup nejen předchází perineálním slzám, ale také minimalizuje utrpení plodu při narození.
 10. Přibližně 30 minut po narození dítěte kontrakce nezmizí, protože poslední je vyloučen. Po vyloučení placenty (placenty a fetálních membrán) se porod považuje za dokončený.

Takto dochází k fyziologickému porodu bez komplikací a kritických situací - bez jakékoli podpory blízké osoby, jako by tomu bylo u partnera. Pokud je zjištěna nemožnost nezávislého porodu, je žena poslána k císařskému řezu - disekce dělohy přes dutinu břišní a vytržení z ní dítě.

Pomoc a podpora manžela mírně usnadní období bojů

Co potřebujete znát partnera

Při rozhodování o poskytování partnerství není nejistota ženy v práci jediným, co její manžel potřebuje vědět o stavu své manželky, která šla do nemocnice. Touha chránit manžela / manželku by neměla být brána jako jediný účel pobytu v nemocnici, jinak můžete rozbít palivové dříví.

Budoucí otec by si měl být vědom toho, že není odborníkem, a proto by neměl zpochybňovat správnost jednání lékařů. Jeho úkoly jsou zcela odlišné:

 1. Být „pravou rukou“ a utěšitelkou ženy je přinášet věci, dokumenty, být připraven něco dát, přinést to, masírovat dolní část zad, otřít pot z čela, podepřít manželku rukou, když to bolí, utéct za něco.
 2. Pokud se kontrakce zesílí, zavolejte lékaře a v porodnici zatím není lékařský personál.
 3. Zůstaňte v klidu a uvědomte si, že porod je dočasný proces, na který se brzy zapomene, ale zanechá radost z toho, že se dítě narodí..
 4. Pokud je to nutné, připomeňte své ženě, jak s ní dýchat nebo dýchat při výuce v kurzech, duplikovat příkazy porodníka (hlas manžela bude ženu rychle naslouchat).
 5. Nezasahujte do lékařů. Pokud existují žádosti z jejich strany, splnit je bez hašteření nebo zbytečných otázek (i když jde o žádost o opuštění haly), chovejte se jednoduše jako asistent, ne jako supervizor.

Co jiného musí partner vědět o narození partnera - že žena může dramaticky změnit svou náladu a styl chování. V době porodu se může proměnit v vrtošivé nebo hrubé stvoření, křičet ne vlastním hlasem a vypadat daleko od atraktivního. Člověk musí zůstat v takové situaci vyrovnaný (nakonec, ona a ne on, trpí nesnesitelnou bolestí), nesnaží se vychovat svou manželku, a tím více se nehádat. Musíte vědět, že narození partnera znamená pomoc, nikoli paniku kolem události.

"Výhody a nevýhody"

Aby bylo možné učinit konečné rozhodnutí, mnoho mužů musí vyřešit klady a zápory partnerských narození na policích a vztahovat je k jejich situaci..

Stůl. Podmínky souhlasu nebo nesouhlasu s PR

ZaProti
1. Realizace práva otce účastnit se narození vlastního dítěte a jednoho z prvních, kteří ho vzali do náručí.

2. Morální a psychologická podpora žen při porodu.

3. Navázání emocionálního a psychologického kontaktu mezi otcem a dítětem od narození.

4. Posílení vzájemného respektu mezi manželi (společně prošli tímto obtížným testem) a rodinných vazeb pro většinu rodin.

5. Pokud je obvyklé, že si manželé navzájem sdílejí zkušenosti, neexistuje žádná omezení ani zakázaná témata pro konverzaci..

1. Pokud žena používá partnerské narození jako poslední šanci na udržení přerušeného vztahu, ukazuje, jak je mučena atd. Deadlock, což často vede k poslední přestávce.

2. Člověk se panicky bojí krve, lékařů, zápachu nemocnice a drog a je z toho schopen omdlet.

3. Člověk se považuje za střed vesmíru a v každé situaci je ochoten hledat vinníka místo konstruktivního rozhodnutí. To téměř skončí skandálem v pohlaví / hale.

4. Rodina jednoduše jedná „jako všichni ostatní“, vzdává hold módnímu trendu, ale nechápe podstatu a odpovědnost partnerství.

5. V mnoha nemocnicích je poskytování partnerství placenou službou..

6. Pokud je žena proti přítomnosti jejího manžela při porodu.

Výše uvedené je dost pro ženu, aby pochopila, jak připravit svého manžela na partnerské narození. Hlavní věc je, že on sám musí učinit rozhodnutí, bez nátlaku své manželky. Nespěchejte, abyste ho pokárali, pokud to poprvé odmítne. Existuje mnoho příkladů, kdy se vyjádřený otcovský pocit probudil v člověku k druhému a následným porodům, nestydí se ani nespěchají.

Jaké testy musíte předat svému manželovi

Protože manžel v porodním sále je „nesterilní objekt“, jsou na něj kladeny zvláštní požadavky, což je v zásadě přirozené. Aby se partner narodil, musí manžel připravit výsledky testů:

 • krevní testy na HIV, hepatitidu, syfilis a jiné infekce;
 • fluorografie;
 • výtěry z nosu a úst - na patogenní flóře.

Když se připravujete na narození partnera s manželem, měli byste se postarat o vytvoření klidné emoční atmosféry v domě, dobré výživy, dodržování každodenní rutiny a vzdání se špatných návyků, pokud vůbec, dokonce ve fázi plánování těhotenství..

Je možné porodit v přítomnosti partnera s císařským řezem

Stejně jako u jiných břišních operací, u císařského řezu, je přítomnost cizinců na operačním sále zakázána, a to především kvůli zvláštnímu hygienickému a hygienickému režimu. Kromě toho přítomnost partnera během chirurgického porodu nedává smysl, protože žena nic necítí a v některých případech je v celkové anestezii.

Jak jsou v Rusku uspořádána partnerství a co od nich očekávat: krátký průvodce pro budoucí rodiče

Muž při porodu je normální?

Ano: porod s partnerskou podporou byl tak či onak praktikován v různých časech a v různých kulturách. Porod byl po dlouhou dobu považován za soukromou, nýbrž za společenskou událost - to je zvláště patrné v historii královských rodin Evropy, kde bylo obvyklé pozvat nejen blízké příbuzné panovníků, ale prostě představitele šlechty k narození monarchů. Moderní přístup k narození partnerů se začal praktikovat na Západě od šedesátých let. V 90. letech přišla móda pro partnerská narození do Ruska. Nyní se rodiny uchycují k různým formám partnerských narození, ve kterých muži mohou ženám poskytnout fyzickou i psychologickou podporu, a aktivně se účastnit procesu, společně dýchat kontrakce, sledovat zubatou hlavu a řezat pupeční šňůru novorozeného dítěte. Takže ano, muž při porodu je normální.

Navíc, podle studií, ženy, které byly podporovány během porodu, celkově, klidnější a rychlejší, šly touto obtížnou cestou. Častěji zvolili přirozený porod a méně často se uchýlili k používání léků proti bolesti. Podle jiné studie se účast v partnerské práci snižuje pocit bolesti, úzkosti a dokonce i rizika rozvoje poporodní deprese..

Přítomnost manžela samozřejmě nemůže zaručit ideální porod, ale pobyt v blízkosti milovaného člověka příznivě ovlivňuje stav ženy, která zažívá jednu z nejtěžších hodin (a někdy i dnů) svého života..

Co přesně může rodný partner udělat?

Záleží na tom, jakou intenzitu jeho účasti plánujete. Je důležité tyto body projednat předem, abychom pochopili, co je bezpodmínečně vhodné pro vás oba a ve kterých okamžicích musíte najít kompromis. Zde je standardní seznam akcí, které ženy v práci obvykle očekávají od svých partnerů:

 1. Komunikovat. Boj se nezdá být časem pro nudu, ale nejedná se o nejžhavější událost. Ve skutečnosti konverzace, vtipy, diskuse o jejich pocitech - to vše značně usnadňuje hodiny čekání.
 2. Fyzicky pomoci. Partner s vámi může dýchat, bzučet, chodit, vzít si sprchu nebo močení, dát vodu, masírovat záda, zapnout svou oblíbenou píseň.
 3. Poskytovat morální podporu. Pro každou dvojici má koncept „morální podpory“ svůj vlastní - pro někoho je důležité, aby si partner zachoval smysl pro humor a pro někoho - neustále chválit a pomáhat věřit v sebe samy.
 4. Podpořte svá rozhodnutí. Například, pokud jste před narozením byli oponentem epidurálu a v tomto procesu se rozhodnutí z nějakého důvodu změnilo, úkolem partnera je podporovat a říkat, že děláte vše správně a obecně dobře.
 5. Dialog s lékaři a porodními asistentkami a udržujte svůj názor. Jedná se o velmi významný argument ve prospěch společného porodu, protože, bohužel, v postsovětském prostoru je porod stále morálně obtížnou událostí právě kvůli strachu ze zaměstnanosti před lékaři a porodními asistentkami (často opodstatněné). Když je ve vašem okolí někdo, kdo vás v tomto zranitelném období ochrání, je to v pohodě.
 6. A váš partner uvidí narození svého vlastního dítěte, a pro něj to bude nezapomenutelný zážitek.

Dobře, společné narození. Jak se na ně připravit na partnera?

Určitě si přečtěte knihy a sledujte dokumenty o porodu společně - musíte vědět, co se stane (a co se může stát), v jakém pořadí, co je normální, a kde potřebujete pomoc lékařů, jak vypadá narození - je lepší o tom vědět předem. Ideálně - kurzy v nemocnici, ve které se chystáte porodit. Například na skandinávské klinice mohou budoucí tatínky získat všechny potřebné informace navštěvováním těhotenských kurzů, které umožňují mužům pomáhat při porodu a starat se o manželku a dítě od prvních minut po porodu.

‼ ️Důležité‼ ️: bezpodmínečně si přečtěte seznam požadavků, které porodnice vyžaduje pro ženu v práci a jejího partnera: co musíte vzít s sebou, co bude dáno na místě, co je povoleno vzít do porodního bloku a co není, jaké dokumenty se připravují a které nejsou potřeba - bohužel neexistuje jediný protokol.

Ano, a co dokumenty? Jaké papíry si vzít s sebou?

Seznam dokumentů je nejlépe uveden v nemocnici a v kanceláři lékaře. Standardní balíček obvykle zahrnuje:

 1. Rentgen nebo rentgen hrudníku budoucího otce
 2. Laboratorní testy: krevní testy na HIV, hepatitidu B a C, syfilis
 3. Žádost o partnerství. A nezapomeňte na smlouvu, pokud porodíte na jejím základě.

Věnujte pozornost inovacím: například od července 2018 v Petrohradě existuje ustanovení, podle něhož musí mít každý návštěvník informace o přítomnosti imunity proti spalničkám (očkovací certifikát se známkami dvojitého podání vakcíny proti spalničkám nebo krevní test potvrzující) intenzivní imunita proti spalničkám).

Kromě otce dítěte, koho jiného mohu zavolat?

Narození se může zúčastnit buď otec dítěte (to znamená, že není nutné, aby bylo vaše manželství zaregistrováno), nebo člen vaší rodiny (například matka nebo sestra). Často se však „rodinní příslušníci“ stanou přáteli nebo například fotografem nebo ležákem. Teoreticky si můžete vzít s sebou někoho, kdo vás může skutečně morálně i fyzicky podpořit. Během porodu je porodnice více věrná složení „podpůrné skupiny“, což výrazně usnadňuje organizaci narození partnerů, když osoba, kterou potřebujete, je skutečným partnerem.

Je možné, aby partner měl císařský řez??

V Rusku nemůže být partner během nouzového policisty přítomen. Pokud jde o plánovanou operaci, názory se liší a závisí na konkrétní porodnici: někde, kde pustí na operační sál, někde, kde není, ale dítě je okamžitě vyvedeno k otci, aplikují pokožku na kůži. Podle Vladimíra Ostromenského, zástupce hlavního lékaře skandinávské sítě pro porodnictví a gynekologii, je císařský řez mimořádně vzrušující operací a přítomnost na operačním sále může být pro netrénovanou osobu nepřiměřeným stresem, takže partneři by neměli chodit do policisty.

A po porodu může partner zůstat se mnou?

Mateřská nemocnice často poskytuje samoobslužnou příležitost obývat porodnické oddělení s možností, že v něm zůstane otec dítěte. Někdy (v závislosti na porodnici) je taková příležitost poskytnuta i těm, kteří nevyužili možnosti doručení partnerem. Například ve Skandinávii jsou poporodní oddělení s prostorem pro novorozeného otce.


Vyberte si nemocnici? Přijďte do Skandinávie na otevřený den. Sledujte data na webu nebo zadejte podrobnosti telefonicky +7 (812) 445-62-19.

Materiál byl připraven ve spolupráci se skandinávskou klinikou. Licence č. LO-78-01-009838 13. května 2019.

Testy dodání partnerství

Každá těhotná žena, dlouho před cestou do nemocnice, začíná shromažďovat vše, co potřebuje, což pro ni může být užitečné. Rozhoduje také o narození partnera. Moderní charta porodnic umožňuje ženám v práci pozvat k narození své blízké. Může to být matka, sestra, přítelkyně, manžel nebo jakákoli jiná osoba, jejíž pomoc nebo podpora je důležitá pro těhotnou ženu v její drahocenné hodině. Aby však cizinec mohl navštěvovat porodnici bez zbytečných problémů, je nutná určitá příprava. Zaprvé, partner, který rodí, musí být morálně připraven k porodu, to znamená, že bude muset dodržovat obtížný stav ženy, a také jí pomáhat, plnit přání a žádosti. Musí také vidět narození dítěte. Novorozenci jsou velmi neobvyklí, při pohledu na ně je pocit něhy a něhy. Pozorovatel musí adekvátně reagovat na křik dítěte a na křik dítěte a na řezání pupeční šňůry. Manžel, matka nebo jakákoli jiná osoba by měla být morálně stabilní, aby při sledování celého tohoto procesu prostě neztráceli vědomí. Veškerá pozornost porodnického týmu je zaměřena na ženu v porodu a na dítě a partner, který ztratil vědomí, ho může rozptýlit v nejnevhodnějším okamžiku. Kromě psychologického přístupu je nutná lékařská zpráva také pro doprovod ženy při porodu a sdílení pobytu s ní. Každá porodnice může mít své vlastní požadavky na přijetí k narození partnerů..

Jaké testy jsou nutné k porodu?

Seznam testů, které je třeba absolvovat při porodech partnerů v porodnici nebo porodnici, na které těhotná žena porodí, naleznete. Můžete se na ně také zeptat porodníka-gynekologa, který sleduje těhotenství. Většina nemocnic vyžaduje partnera, který se chce zúčastnit porodu, aby obdržel výsledky následujících studií:

 • rentgen hrudníku;
 • stěr z nosohltanu na stafylokok;
 • krevní testy na AIDS, syfilis, hepatitidu B a C.

V souladu s odstavcem 2 čl. 51. Federální zákon Ruské federace ze dne 21. listopadu 2011 Č. 323-ФЗ „O základech ochrany zdraví občanů v Ruské federaci“ má otec dítěte nebo jiného člena rodiny právo se souhlasem ženy, s přihlédnutím ke svému zdravotnímu stavu, být přítomen při narození dítěte, s výjimkou případů chirurgického porodu, pokud jsou v porodnickém zařízení vhodné podmínky (individuální porodnice) a nepřítomnost infekčních chorob u otce nebo jiného člena rodiny. Výkon tohoto práva je bezplatný od otce dítěte nebo jiného člena rodiny.

Pro přítomnost manžela nebo jiného člena rodiny při porodu (narození partnera) musí být předloženy tyto doklady:

 1. Rentgen hrudníku nebo rentgen
 2. Laboratorní testy: krevní testy na RW, HIV, HBS, HCV
 3. výsledek krevního testu pro stanovení titru protilátek proti spalničkám, výsledek krevního testu pro stanovení titru protilátek proti spalničkám IgG. Pokud analýza nepotvrdí přítomnost imunity vůči viru spalniček, je nutné očkování.

Žádost je podepsána zástupcem hlavního lékaře po 36 týdnech těhotenství (porodnice, 1. patro, úterý, čtvrtek od 11:00 do 13:00).

Pro podepsání žádosti je nutná přítomnost budoucích rodičů nebo nastávající matky a člena rodiny, jejichž přítomnost se očekává při narození.

Rodné a partnerské narození

Podmínky pro uplatnění práva být přítomen při narození dítěte na porodnickém oddělení (výkon tohoto práva je bezplatný):

 • přítomnost vhodných podmínek (porodních sálů) na porodním oddělení po celou dobu porodu;
 • nepřítomnost otce dítěte, jiného člena rodiny, jiné osoby s nakažlivými chorobami;
 • přítomnost souhlasu ženy s ohledem na její zdravotní stav;
 • souhlas zástupce. vedoucí lékař (podpis žádosti) na základě výsledků rozhovoru s otcem dítěte, jiným rodinným příslušníkem, jinou osobou.

V případě operativního porodu není dovoleno být přítomno při narození dítěte.

Pro přítomnost otce dítěte, jiného člena rodiny nebo jiné osoby při narození musíte mít:

 • Doklad totožnosti (cestovní pas);
 • Výsledky testů:
 • Krevní test na HIV, hepatitidu B a C, syfilis (doba použitelnosti testů ne více než 3 měsíce);
 • Rentgen nebo hrudník rentgen (doba použitelnosti studie není delší než 1 rok);
 • Výsledek krevního testu k určení titru protilátek proti spalničkám.
 • Vyměnitelné oblečení (bavlněné tričko, bavlněné kalhoty);
 • Čisté vyměnitelné boty.

  Velmi brzy se vaše dítě narodí.

  Každý den se vaše setkání s dítětem přibližuje, stále více se bojíte a pečlivěji se připravujete na porod.

  Jaký je nejlepší způsob porodu: samostatně nebo s partnerem? Jak může manžel pomoci při porodu? Jaké testy musím předat partnerovi? Všechny tyto otázky vás samozřejmě vzrušují. Proto dnes nabízíme rozhovor o narození partnera a pokusíme se na to odpovědět na důležité otázky.

  Výhody a nevýhody přidružené dodávky

  Partnerské dodávky jsou dodávky s partnerem: manželem, přítelkyní, sestrou, matkou, doulou atd. Jak ale říkají samy matky, je lepší koneckonců porodit se svým manželem.

  Podle odborníků je partnerství ve většině případů požehnáním pro ženu a dítě, jakož i pro vztahy v rodině po porodu, pokud budoucí otec šel k porodu..

  MUDr. Natalya Dankovič, porodník-gynekolog nejvyšší kategorie, reproduktolog, laureát Národní lékařské ceny, generální ředitelka sítě klinik „Matka a dítě“: „Věřím, že jakýkoli dotyk milovaného muže při porodu už pomáhá. Existuje část psychologické podpory a každý ví, že existují techniky, kdy dochází k rušivé masáži dolní části zad, což ženě umožňuje snadno snášet boj sám. Přítomnost partnera psychologicky hodně odstraňuje. Žena se často bojí nejen pro sebe, má strach o dítě, partner se s tím vypořádá. Partnerství je velmi dobré, vítám je. Když manžel uvidí, jak se dítě narodí, může to ocenit více, než když přijde do nemocnice, a dítě se již objevilo. Věřím, že když manžel uvidí, kolik úsilí žena vynaloží, aby se to všechno stalo, zachází s ní s hlubokou úctou. “.

  Partnerství bude jistě přínosem pro všechny účastníky procesu, pokud:

  • máte harmonický vztah a důvěru se svým partnerem;
  • partner se chce upřímně zúčastnit porodu;
  • Neváhejte porodit před partnerem;
  • partner se připravoval na porod, zná období porodu, možné komplikace při porodu, ví, jak může žena v práci pomoci;
  • partner má stabilní psychiku, nebojí se krve.

  Dodávání partnerství může poškodit všechny účastníky procesu, pokud:

  • partner jde do práce pod nátlakem, po dlouhém přesvědčování;
  • není obeznámen s procesem porodu, neví, co by měl dělat při porodu;
  • on je hnusný, bojí se krve;
  • máte těžký vztah s partnerem a pochybnou důvěru.

  Forum maminka Victoria říká: „Můj manžel a já jsme se rozhodli porodit společně. Když jsem měl 30. týden těhotenství, zapisovali jsme se do kurzů pro budoucí rodiče, aby se připravili na porod. Kurzy se nám velmi líbily, manžel tam zjistil spoustu podrobností a byl ještě přesvědčen, že se mnou chtěl opravdu porodit. Narození šlo rychle a dobře, můj manžel mi hodně pomohl, ani nevím, jak bych porodila bez něj! Pomohl, jak jen mohl: masírovat, mluvit, kupovat léky a tak dále. Vřele doporučuji partnerské dodávky všem, pouze můj manžel musí být připraven, netahejte ho do nemocnice bez přípravy, jinak zmizí! “.

  Proč potřebuji porodního partnera?

  Podrobnou odpověď na tuto otázku lze získat v kurzech o přípravě na narození partnera nebo v kurzech budoucích rodičů. Porod je poměrně dlouhý a komplikovaný přirozený proces, je třeba se na něj připravit nejen pro mámu, ale také pro partnera.

  Stručně řečeno, je třeba partnera, který pomůže ženě porodit.

  Partner může:

  • podporovat morálně;
  • v případě potřeby zavolejte lékaře;
  • pomáhají zmírňovat kontrakce: masáž, pohodlné držení těla, mluvení;
  • jít do lékárny pro správné léky;
  • vidět dítě nejdřív a zapamatovat si ho na celý život;
  • pomozte mamince a dítěti usadit se po porodu na oddělení;
  • zůstaňte s mámou první noc s dítětem a pomozte jí postarat se o dítě.

  Jaké testy musíte před dodáním partnerovi předat?

  Každá porodnice může mít svůj vlastní seznam testů nezbytných pro přijetí k narození partnerů.

  Nedávno je u partnerů před dodáním zkontrolována pouze fluorografie. Porodníci-gynekologové tvrdí, že seznam testů byl speciálně zredukován na jednu fluorografii, aby povzbudil budoucí tatínky k účasti na narození partnera.

  Kromě fluorografie je možné, že partner bude muset před porodem provést analýzu na syfilis, hepatitidu C, B, AIDS, stafylokok, stejně jako vzít osvědčení terapeuta o svém zdravotním stavu a absolvovat další testy. Přesný seznam testů potřebných partnerem musí být objasněn v nemocnici, kde žena plánuje porodit.

  Dodání partnerství: co musíte vzít s sebou do nemocnice?

  Aby se partner mohl účastnit porodu, musí si přinést gumové pantofle a sadu pohodlného oblečení: například tričko a šortky. Pokud partner nosí dlouhé vlasy, je vhodné si na vlasy přinést elastickou pásku. Kromě toho se může trochu hodit voda, sušenkové sušenky a banány, protože porod může trvat asi 12 hodin nebo více.

 • Články O Neplodnosti