Hlavní Bolest

Plánujeme těhotenství: seznam testů pro muže

Plánování těhotenství není dlouho výlučnou doménou žen. Zdraví člověka ovlivňuje rychlost početí, úspěch porodu plodu a nitroděložní vývoj dítěte. Proto byste měli mít představu o tom, jaké testy musíte absolvovat u muže ve fázi plánování společného těhotenství.

Obecná doporučení pro budoucí otce

Lékaři doporučují lidem, aby změnili svůj životní styl, a ve jménu zdraví novorozence se alespoň na určitou dobu vzdávají špatných návyků. Mezi nejčastější doporučení patří:

 • Odvykání kouření, alkoholu a drog,
 • Multivitaminový příjem,
 • Zamezení oblastí s vysokou úrovní vysokofrekvenčního záření,
 • Pravidelná fyzická aktivita s výjimkou sedavého životního stylu,
 • Správná a zdravá výživa snižující kofein,
 • Snížené vystavení vysokým teplotám,
 • Odmítnutí nosit syntetické spodní prádlo,
 • Prevence a léčba infekčních chorob.

Zvláštní pozornost by měla být věnována užívání léků a doplňků stravy, které přímo ovlivňují mužskou plodnost. V případě problémů s gastrointestinálním traktem nebo při léčbě a dezinfekci hnisavých zánětů se často používají přípravky obsahující účinné látky cimetidin, sulfasalazin a nitrofurantoin. Jsou celkem toxické, mohou se v těle hromadit a nepříznivě ovlivňovat kvalitu spermií..

Steroidy (prednison a kortizon) se používají ke zmírnění astmatických záchvatů, boji proti alergiím, infekcím a autoimunitním onemocněním. Hormonální léky s nimi mohou nepříznivě ovlivnit plodnost mužů, jejich příjem by měl být vyloučen.

Doporučení ke změně obvyklého životního stylu zahrnují snížení pravděpodobnosti poranění pohlavních orgánů. Například jízda na kole vytváří další vibrace a tření v perineu. To zvyšuje teplotu varlat, což snižuje počet životaschopných spermií.

To je zajímavé. Pro stimulaci sexuální funkce se doporučuje konzumovat více vitamínu E a 0,3 g mumie denně. Mezi lidová léčiva pro aktivaci spermií patří: bylinná infuze řasy, cibule, zázvoru, kmínu a skořice s přídavkem rostlinného oleje.

Jaké testy je žádoucí předat muži ve fázi plánování těhotenství?

Standardní soubor vyšetření pro silnější pohlaví se skládá z následujících lékařských postupů:

 1. Analýza moči a krve, vč. a pro HIV.
 2. Fluorogram.
 3. Stanovení faktoru Rhesus a krevní skupiny. Tato informace pomůže vyhnout se problémům během těhotenství a pravděpodobnosti Rh konfliktu u novorozence..
 4. Nátěr vylučující přítomnost chlamydií, kapavky, trichomoniázy, jakož i cytomegaloviru, ureaplazmy a mykoplazmy.
 5. Testy pro stanovení hormonálních hladin, ve kterých je věnována zvláštní pozornost androgenům, zejména testosteronu.
 6. Odstranění elektrokardiogramu k vyloučení patologií srdce a cév.
 7. Chcete-li snížit riziko vrozených vad u nenarozeného dítěte, pokud má člověk geneticky přenosné nemoci, musíte projít nezbytnými testy a provést testy.

To je zajímavé. Užívání tinktur z kořene ženšenu díky saponinům, které jsou v něm obsaženy, pomůže člověku nejen posílit jeho imunitu a zvýšit odolnost jeho těla vůči nemocem, ale také zvýší jeho potenci.

Je třeba mít na paměti, že s věkem se mutace mohou akumulovat. Čím starší muž, tím více má sperma obsahující poškozený genetický materiál. Po 45 letech muže je pravděpodobnost oplodnění vajíčka jimi jimi snížena 3krát.

Mužské testy k vyloučení diagnózy neplodnosti

Pokud žena nemůže otěhotnět dlouhou dobu a výsledky vyšetření ukazují, že v jejím reprodukčním systému nejsou žádné problémy, musí muž předat spermaterogram biomateriál. Jeho dekódování vypráví o počtu spermií, jejich kvalitativních vlastnostech, práci varlat a gonád. Je třeba mít na paměti, že důležitými faktory, které mohou ovlivnit kvalitu a aktivitu spermatických buněk k horšímu, jsou chemoterapie a ozařování, pokud se člověk podrobil léčebnému postupu před plánovaným početím..

To je důležité. Studie ejakulátu se provádí v jedné laboratoři po dodání 2-3krát v intervalu 2 týdnů biomateriálu. V předvečer analýz spermiogramu je třeba několik dní upustit od sexu, vyloučit příjem alkoholu, vytvářet stresové situace a přehřátí těla.

Vyšetření sekrece prostaty odhalí bakterie, které způsobují zánět, který ovlivňuje reprodukční funkci.

Mužská plodnost může být ovlivněna dlouhodobým vystavením nepříznivým podmínkám. Neustálý vliv vysokých úrovní záření, pesticidů a jiných chemických hnojiv, přítomnosti nečistot olova, rtuti, chrómu a výparů ropných produktů a perchloropolyethylenu na vzduchu může vést k diagnóze neplodnosti u mužů..

Muž podstupující různé lékařské prohlídky a absolvující testy ve fázi plánování přispívá k úspěšnému průběhu těhotenství a narození zdravého dítěte.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Táta zkontrolovat. Vyšetření člověka před početím

Analýzy a vyšetřování člověka před početím. Příprava na těhotenství

Michail Sovetov urolog, androlog, venereolog, naturopat, autor knih

Bohužel existuje mnohem méně budoucích tatínků, kteří se chtějí podrobit jakékoli přípravě na početí dítěte, než nastávající matky. Na jedné straně je to odůvodněné: žena musí snášet těhotenství a zdraví dítěte do značné míry závisí na zdraví její matky. Na druhou stranu nezapomeňte, že úspěch koncepce do značné míry závisí na papeži.

Minimální program pro budoucího tátu

Urolog je nejdůležitější mužský lékař. Je to urologie, která se zabývá většinou těchto nemocí, což může vést k problémům s početím nebo dokonce k jeho úplné nemožnosti. Vyšetření urologem by mělo tyto nemoci identifikovat nebo vyloučit. Důkladné výslechy člověka nám umožňují vyvodit závěry o možné přítomnosti jakékoli nemoci nebo náchylnosti k nim. Při vyšetření urolog upozorní na strukturu vnějších genitálií, zkontroluje velikost, tvar a stav varlat a také provede rektální vyšetření - vyšetření prostaty přes konečník. Dále je provedeno několik testů, které poskytují lékaři všechny chybějící a potřebné informace.

Analýza genitálních infekcí. Sexuální infekce, pokud jsou přítomny v těle muže nebo ženy, mohou způsobit zánětlivé procesy a nemoci, které ovlivňují pravděpodobnost početí a průběh těhotenství. Proto je screening pohlavně přenosných infekcí v přípravě na početí jednou z hlavních.

Nejpřesnější a nejpopulárnější metodou pro detekci sexuálně přenosných nemocí je metoda PCR (polymerázová řetězová reakce). Tato metoda kontroluje seškrabávání uretrální sliznice u mužů a detekce DNA patogenu je pozitivním výsledkem analýzy. Zpravidla potřebujete získat informace o několika bakteriích a virech. Bakterie - chlamydie, trichomonády, gonokoky, mykoplazmy, ureaplasmy a gardnerely, viry - herpes virus, virus lidské papilloma, cytomegalovirus, virus Epstein-Barr. Měla by být také provedena analýza toxoplasmy..

Detekce DNA kteréhokoli ze zmíněných patogenů ve zkušebním materiálu naznačuje odpovídající onemocnění a nejčastěji vyžaduje léčbu. Kromě toho by se léčba měla zpravidla týkat obou partnerů Vyšetření muže a ženy se provádí nezávisle: pokud u jednoho partnera není detekováno jedno onemocnění, neznamená to, že ho nemusíte hledat ve druhém. Pokud muž identifikoval jednu nebo druhou infekci, ale žena ne, je potřeba léčby ženy v každém případě diskutována individuálně - v závislosti na přítomnosti jakékoli jiné infekční a zánětlivé patologie u ženy..

Obvykle se doporučuje provést provokaci před analýzou PCR - přijmout opatření, která přispějí k exacerbaci onemocnění. Provokace může být potravinová (jídlo) nebo droga. V celé této části diagnózy je provokace jídla nejjednodušší a nejčastěji nejpříjemnější: muž je vyzván, aby v předvečer vyšetření vzal malé množství kořeněného nebo slaného jídla a alkoholu. Lékař provokuje drogovou provokaci, existují různé metody. PCR je dnes nejpřesnější metodou vyšetření, přesnost pozitivního výsledku dosahuje 97%.

Maximální program

Toto je širší seznam průzkumů; odhalí patologii, která nemusí přímo ovlivnit možnost početí, ale může v budoucnu vést k určitým problémům a narušovat možnost plné otcovství.

Urolog může doporučit následující vyšetření.

Spermogram je hlavní metoda, která naznačuje možnost početí. Spermogram je studie mužského spermatu pod mikroskopem. Tato analýza poskytuje představu o koncentraci, množství, pohyblivosti a struktuře spermií, což nám umožňuje vyvodit závěry o schopnosti člověka otěhotnět a pravděpodobnosti početí přirozeným způsobem. Řada dalších indikátorů spermogramu také poskytuje představu o fungování varlat, prostaty a řady malých pohlavních žláz, což může být také užitečné při určování příčiny odchylek od normy hlavních indikátorů. Pokud je u muže diagnostikována neplodnost, mohou indexy spermogramu vést k závěru o formě neplodnosti, určit taktiku jeho léčby a poskytnout předpověď její účinnosti.

Tato analýza vyžaduje určitou přípravu. Během několika dnů před analýzou by člověk neměl pít alkohol, omamné drogy (mezi něž patří energetické nápoje, stejně jako mnoho tablet na spaní a léky proti bolesti), je lepší vyloučit tyto léky v těchto dnech a také kořeněné nebo kořeněné jídlo. Člověk by také neměl být velmi chladný a naopak by se neměl přehřívat, ani by neměl být vystaven silnému stresu, nadměrnému fyzickému namáhání, vystavení jakémukoli záření. A kromě výše uvedeného je sexuální abstinence nezbytná do 3–4 dnů před analýzou.

Materiál pro spermogram je spermie, získané člověkem masturbací. Některé laboratoře berou kondomy, které jsou v nich obsaženy, avšak mazivo, které pokrývá všechny kondomy, ovlivňuje výkon spermogramů, takže byste se neměli uchýlit k tomuto způsobu. Po technické stránce má provádění spermogramu jen jeden problém. Mezi přijetím materiálu a provedením analýzy v laboratoři by nemělo uplynout více než 3 hodiny. Pokud byla studie z jakéhokoli důvodu provedena později, nelze její výsledky považovat za objektivní. V ideálním případě by měl být materiál pro spermogram získán přímo v laboratoři nebo ve zdravotnickém zařízení, kde bude studie prováděna. Ale v podmínkách naší reality nejčastěji pacienti dostávají doma materiál ve speciální jednorázové nádobě a rychle jej doručují do laboratoře. Je velmi výhodné, když je laboratoř vybavena speciálními místnostmi pro sperma..

Pokud se vyskytnou nějaké odchylky v hlavních ukazatelích spermogramu, první věcí, která se doporučuje udělat, je opakovat analýzu po 2 týdnech v souladu se všemi výše uvedenými podmínkami. Pouze na základě výsledků 2-3 2-3 spermogramů provedených tímto způsobem lze vyvodit závěry o nemoci nebo neplodnosti.

Studie sekrece prostaty. Pokud urolog během vyšetření zjistí jakékoli abnormality ve struktuře prostaty nebo má-li člověk příznaky, které mají podezření na problémy s prostatou (bolest v perineu, nepohodlí při močení, časté močení atd.), testy sekrece prostaty. Sekrece žlázy se během masáže vylučuje z močové trubice, shromažďuje se ve zkumavce nebo sklenici a dodává se do laboratoře. Obvykle se jedná o mikroskopii a inokulaci sekrece prostaty. Mikroskopie sekrece této žlázy poskytuje informace o přítomnosti nebo nepřítomnosti zánětlivého procesu v žláze, stejně jako o jeho fungování. Výsev tajemství vám umožní identifikovat bakterie, které jsou ve žláze a mohou způsobit jeho zánět. Tato informace je nenahraditelná při předepisování léčby akutní nebo chronické prostatitidy, protože vám umožňuje zvolit odpovídající a účinnou léčbu přesně pro formu onemocnění, která se v tomto případě vyskytne. Analogem sečení sekrece prostaty jsou spermie.

Terapeut zkoumá a léčí nemoci spojené s různými orgány lidského těla. Inspekce ve spojení s řadou testů zajistí, že neexistují žádné známky takových závažných onemocnění, jako je bronchiální astma, hypertenze, vegetovaskulární dystonie, exacerbace různých chronických zánětlivých procesů. Tato onemocnění s největší pravděpodobností nebudou mít přímý dopad na početí, ale predispozice k většině z nich je zděděna a někdy může velmi silně ovlivnit zdraví dítěte od prvních dnů jeho života. Proto je vhodné vzít v úvahu přítomnost takové choroby u jednoho z rodičů nebo blízkých příbuzných a konzultovat s příslušným odborníkem.

Terapeut předepíše mužovi následující vyšetření.

Obecná analýza krve. Toto je rutinní krevní test z prstu nebo z žíly. Když se počítá, provede se počet hlavních krvinek - červených krvinek, bílých krvinek, krevních destiček a řada dalších měření. Z krevního testu můžete určit nebo navrhnout velmi velké množství různých nemocí - anémie, sníženou nebo zvýšenou srážlivost krve, zánětlivý proces a mnoho dalších. S touto analýzou začíná vyšetření téměř u každé nemoci, nezanedbávejte ji před plánovaným těhotenstvím.

Obecná analýza moči. Tato analýza vám umožní získat obecnou představu o tom, jak dobře je všechno u muže s genitourinární sférou. Počet leukocytů v moči ukazuje na přítomnost nebo nepřítomnost aktivního zánětu v této oblasti. Přítomnost solí naznačuje predispozici k urolitiáze. Koncentrace bílkovin a glukózy v moči poskytuje představu o fungování ledvin. Pokud jsou zjištěny odchylky od normy, vyžaduje to povinnou konzultaci s nefrologem.

Krevní chemie. Pro tuto analýzu se krev odebírá z žíly. Biochemický krevní test zahrnuje kontrolu velkého počtu krevních parametrů, které odrážejí práci různých orgánů a systémů - játra, slinivka břišní, slezina, ledviny atd. Velmi často může tato analýza detekovat nesprávnou funkci orgánu ještě předtím, než se objeví první příznaky. Například jedním z důležitých ukazatelů biochemického krevního testu je hladina glukózy v krvi. K prudkému nárůstu tohoto ukazatele dochází u diabetu.

Analýza pro stanovení krevní skupiny a faktoru Rh. Krev z žíly se také odebírá pro tuto analýzu. Často se provádí současně s biochemickým krevním testem. V zásadě není tato analýza nutná, pokud muž přesně zná svůj krevní typ a faktor Rh, nebo například pokud je taková známka v cestovním pasu. Ale častěji než ne, je analýza stále nezbytná. Znalost krevního typu rodičů vám umožní udělat předpověď ohledně krevního typu dítěte. To je samozřejmě užitečné, ale s větší pravděpodobností bude mít akademický význam. Ale znalost faktoru Rh obou rodičů je nutná z nejpraktičtějších důvodů. Pozitivní Rh faktor u dítěte, který může zdědit po svém otci, se negativním Rh faktorem u ženy, může vést k rozvoji tzv. Rhesusova konfliktu, který může s řadou dalších nepříznivých faktorů ovlivnit průběh těhotenství a vést k jeho spontánnímu ukončení. Pokud má otec faktor Rhesus negativní, nebudou žádné problémy. Projevům Rhesusova konfliktu lze vyhladit nebo úplně zabránit, ale pouze v případě, že lékař, který se podílí na řízení těhotenství, je na to připraven předem.

Krevní testy na HIV, Wassermanovu reakci, hepatitidu B a C. Prakticky pouze tímto způsobem lze identifikovat osobu s odpovídajícími chorobami - AIDS, syfilis, hepatitida, dokud se neobjeví jejich závažné příznaky. Výskyt některého z těchto nemocí tak vážně ovlivňuje celý budoucí život člověka, že zpravidla není v blízké budoucnosti početí. Pokud pár v takové situaci plánuje těhotenství, není v tom nic nemožného, ​​ale těhotenství musí být provedeno pod dohledem příslušného odborníka. Kromě toho je možná situace, kdy je jeden z partnerů infikován a druhý ještě není. Situace, kdy nastávající matka není infikována, není pro plod vůbec nebezpečná, ale bohužel je nepravděpodobná.

Krevní testy na hormony. Tato analýza ukazuje aktivitu různých endokrinních žláz. Za prvé, samozřejmě, v naší situaci je úroveň pohlavního hormonu testosteronu zajímavá. Jeho nedostatek může vést k vážným důsledkům až do neplodnosti, ale nadměrné množství také způsobuje rozvoj docela nepříjemných problémů. Další hormony (např. Inzulín, gonadotropiny) mohou také ovlivnit pravděpodobnost početí..

EKG. Elektrokardiogram může být doporučen pro všechny muže nad 40 let, stejně jako pro muže s vysokým krevním tlakem, bolestmi hlavy, různými kardiovaskulárními chorobami, nadváhou nebo špatnými návyky (kouření a pití hodně alkoholu). Pokud se zjistí nějaké abnormality, bude nutná konzultace s kardiologem a další vyšetření.

Ultrazvuk Ultrazvuk hrudníku, včetně srdeční a břišní dutiny, eliminuje velké množství možných onemocnění, což eliminuje potřebu mnoha dalších testů a vyšetření.

Závěrem chci říci, že početí je vždy současná shoda velkého počtu různých událostí. Nikdy si nemůžete být jisti, zda přijde nebo ne. Zároveň však nelze nikdy říci, že existuje jen málo nebo žádné šance - věda o těchto okolnostech dosud studovala jen velmi málo. Proto nikdy neztrácejte dobrou náladu a důvěru v úspěch..

Michail Sovetov, urolog-androlog, Moskva

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Seznam testů pro muže před početí

Zrození robustního dítěte je váženým snem každého manželského páru. Ale ne každý ví, že jeho zdraví závisí nejen na jeho matce. Velkou roli hraje samotná koncepce, která předá semeno otce dítěti - které obsahuje geny, mikroorganismy. Z tohoto důvodu je vyšetření člověka při plánování početí povinné.

O tom, jaké testy musíte předat muži při plánování těhotenství, kde a jak absolvovat, a jak se na ně připravit, se dozvíte v našem článku.

Proč musím být vyšetřen před plánováním dítěte?

Mnoho mužů věří, že jejich poslání spočívá pouze v oplodnění, další osud dítěte v lůně závisí pouze na ní. To je chyba, protože se spermatem mohou patogenní mikroby dostat do dělohy a poškodit plod. Důležitý je také genetický kód otce, přenos skupinové a rhesus krve, který může být neslučitelný s kódem matky..

Konečně mohou být na dítě přeneseny také dědičné choroby, které otec nemusí nutně mít, a jeho nejbližší příbuzní..

Všechny tyto otázky je třeba objasnit a nezbytné testy předat oběma manželkám ve fázi plánování těhotenství..

V jakém období před početí musí člověk absolvovat všechny testy a který lékař by měl být konzultován?

Ideální léčebné období pro vyšetření je nejpozději 3 měsíce před navrhovanou plánovanou koncepcí. Během tohoto období se musí člověk vzdát špatných návyků, léčit své stávající nemoci a v případě potřeby absolvovat opakované testy. Kromě toho dochází k aktualizaci spermií v rytmu 3 měsíce.

Mladý zdravý muž, který netrpěl urologickými chorobami, by se měl nejprve poradit s terapeutem. Po provedení předběžného vyšetření poskytne terapeut další pokyny, zašle další testy a konzultace s odborníky.

Je-li zjištěna patologie, lze dodatečně jmenovat konzultace s dalšími odborníky - kardiologem, endokrinologem, gastroenterologem, alergologem, dermatovenerologem. Jaké testy musíte projít před počátkem dítěte člověku - dozvíte se dále v článku.

Těhotenské testy pro muže

Zdravotní stav budoucího otce by neměl mít vliv na zdraví dítěte, takže do vyšetřovacího komplexu jsou zahrnuty následující testy a vzorky:

 • obecné testy krve a moči;
 • výzkum sexuálně přenosných infekcí (STI);
 • o skupině a Rhesusově přidružení krve;
 • testy na HIV, PB (Wassermanova reakce), virové hepatitidy B a C;
 • biochemický krevní test;
 • spermogram;
 • stanovení hladiny hormonů v krvi;
 • testy sekrece prostaty;
 • MAR testování;
 • TORCH infekční test;
 • genetický výzkum.

Obecné testy krve a moči

Vyšetření začíná obecnými testy, které vám umožní studovat stav krve, identifikovat anémii, zánětlivý proces, problémy v urogenitálních orgánech mužů. Výsledky jsou obvykle připraveny následující den..

Normální klinický krevní obraz je uveden v tabulce:

Název indikátoruNorma
červené krvinky4,0-5,0 x 10 ve 12. stupni / l
ESR (rychlost sedimentace erytrocytů)2-10 mm / hod
Hemoglobin135 až 180 g / l
Barevný indikátor0,85 - 1,15
Reticulocyty2-10% z celkového počtu červených krvinek
Hematokrit40-48%
Destičky180-320x10 v 9. stupni
Bílé krvinky:

- lymfocyty.

4-9x10 v 9. stupni

Normální hodnoty rozboru moči:

Vlastnost / komponenta biomateriáluHranice hodnoty
Barva biologické tekutinyLiší se od slamě žluté do žluté
Vůně biomateriáluSlabý, neostrý
Průhlednost močiTransparentní, bez sedimentu a inkluze
Hustota (gram / litr)1010 až 1024
Reakce na bázi kyseliny (pH)Kyselé, od 4 do 8
Glukóza (mmol / litr)Ne více než 1
Protein (protein, gram / litr)Ne více než 0,033
červené krvinkyChybí nebo je svobodný.
bílé krvinky0 až 3 v dohledu.
Epitel1 až 9 v dohledu
Urobilinogen (miligram / litr)Chybí nebo ne více než 5
Ketonová tělíska (mmol / litr)0
HemoglobinNormálně chybí
Bilirubin (μmol / l)0
VálceLze určit jeden (až 2) hyalin
Bakterie0
Sůl0
Paraziti0
Kvasinky / houby0

Test na genitální infekce

Pokud má muž pohlavně přenosné infekce (STI), mikroby infikují ženu, vyvíjejí se v jejím genitálním traktu a nepříznivě ovlivňují plod v jakékoli fázi jeho vývoje..

Chlamydie, trichomonády, gonokoky, ureaplasma, cytomegalovirus a další patogenní mikroorganismy mohou způsobit potrat, mrtvé narození, tvorbu defektů, retardaci růstu plodu, narození dítěte s různými patologiemi - hypotrofie, poškození sluchu, zrak, mentální retardace. Kromě toho je novorozenec vždy infikován in utero nebo během porodu.

Pro analýzu vezměte biologický materiál - stěr z močové trubice, moči, prostatické šťávy. Zkoumáno kulturní metodou - naočkované na živném médiu, studováno pod mikroskopem, trvá několik dní.

Pokud jsou v analýzách nalezeny patogenní mikroorganismy, musíte podstoupit léčbu urologem nebo dermatovenerologem a teprve po opakovaném negativním výsledku dá lékař zelenou početí.

Analýza pro stanovení skupiny krve a Rh faktoru

Důležitost těchto testů je založena na pravděpodobné nekompatibilitě krve těhotné ženy a plodu. Pokud zdědí krevní skupinu, která není slučitelná s krví matky, nebo pozitivní rhesus s negativním v matce, pak to ženské tělo vnímá jako cizí tělo a snaží se ho zbavit produkcí protilátek. Výsledkem je, že se hemolytické onemocnění vyvíjí, v závažné formě, vede k úmrtí plodu.

Ideální volba je, když se krevní skupiny páru shodují a žena je Rh pozitivní, ale není tomu tak vždy. Neshoda není důvodem pro odmítnutí početí. Moderní medicína má spolehlivé prostředky pro předcházení konfliktům. Je důležité být vyšetřen včas, aby žena s nástupem těhotenství byla pozorována, pravidelně procházela testy a podstoupila léčbu.

Krev je darována ráno na lačný žaludek, výsledek je připraven v den dodání, maximum - další den.

Krevní testy na HIV, Wassermanovu reakci, hepatitidu B a C

Obzvláště nebezpečné pro nenarozené dítě jsou infekce viry imunodeficience, infekční hepatitida B a C, které vedou k vážným zdravotním problémům a často neporodí těhotenství. Wassermannova reakce určuje přítomnost bledé spirochete - původce syfilis.

Může se objevit latentně, proniknout do plodu, dítě se narodí nemocné s vrozeným syfilisem. Přesto, že je úspěšně léčen antibiotiky, může se dítě narodit s různými vadami, často dochází k potratům. Krev pro tyto testy se odebere na lačný žaludek ze žíly, výsledek je připraven na 2-3 dny.

Biochemický krevní test

Biochemické analýzy zahrnují širokou škálu studií - o obsahu proteinů, elektrolytů, enzymů, glukózy a dalších ukazatelů. Umožňují identifikovat a léčit skrytá onemocnění orgánů - játra, ledviny, metabolické poruchy. V tomto případě je předepsáno dodatečné vyšetření, provádí se léčba k obnovení funkce všech orgánů, takže koncepce je kompletní.

Krev je darována z žíly ráno na lačný žaludek, výsledek je připraven do 2 dnů.

Další testy, pokud u člověka existuje problém s početí

Mužovi může být předepsáno několik testů, které nejsou povinné, které se zasílají podle indikací v případě podezření na patologii:

 • spermogram;
 • stanovení hormonální aktivity;
 • testy prostatické šťávy;
 • MAR test
 • na infekce TORCH;
 • genetický výzkum.

To je nezbytné minimum k nalezení důvodu, který brání plánování koncepce.

Spermogram: studie morfologie spermií s použitím Krugerových přísných kritérií

Pokud pár během roku nevymyslí s pravidelným pohlavním stykem bez antikoncepce a žena je při vyšetření shledána zdravou, důvodem může být její partnerka.

Analýzy jsou vysoce přesné a provádějí se pomocí technologie Kruger, která zahrnuje:

 • speciální výcvik pro muže;
 • řádný odběr spermatu;
 • laboratorní výzkum materiálu.

Během týdne nemůžete navštívit saunu, parní lázeň, horké koupele, po dobu 3-5 dnů vyloučit fyzické přetížení, stresové situace, pohlavní styk. Po dobu 3 dnů musíte vyloučit z dietního koření, mastných potravin, alkoholu, tonických nápojů a přestaňte užívat léky, pokud nejsou naléhavě potřeba. Pokud byly přeneseny zánětlivé nemoci, může být analýza provedena po 2 měsících.

Sběr materiálu nejlépe provádí odborník na klinice, měl by být čerstvý. Procedura je přijatelná doma, sperma se shromažďuje ve speciální uzavřené nádobě a nejpozději do 3 hodin se doručí do laboratoře.

Při analýze spermatu jsou hlavními kritérii 3 faktory:

 • počet spermií - jejich obsah v 1 ml biomateriálu;
 • mobilita;
 • morfologie.

Určete také objem, viskozitu, kyselost, barvu a vůni spermií, přítomnost bílých krvinek. Normální indikátory analýzy spermií jsou uvedeny v tabulce:

Krev na hormony

Endokrinní systém prostřednictvím hormonů reguluje funkci všech orgánů, včetně genitálií. Nedostatek pohlavních hormonů androgenů, z nichž hlavní je testosteron, snižuje produkci a pohyblivost spermií a mužskou plodnost. Jejich produkce je regulována hypofýzou a produkuje gonadotropin. Nadměrné hormony mohou také ovlivňovat početí..

Při přípravě na hormonální testy byste neměli jíst 8-12 hodin, nepít čaj, kávu ani jiné sladké nápoje. Den před studií musíte vyloučit těžkou fyzickou námahu, přestat kouřit. Výsledek může být připraven v období 1 až 6 dnů, v závislosti na metodice..

Normální obsah testosteronu u mužů ve věku 16 až 50 let je 5,76 - 30,43 pg / ml, po 50 letech je 5,41-19, 54 pg / ml. Stanovení volného testosteronu, které by mělo být v rozmezí 5,5 až 42 pg / ml, má největší význam..

Normy hypofyzárních hormonů, které ovlivňují mužský reprodukční systém, jsou následující: STH (somatotropin) - do 3 ng / ml, FSH (folikuly stimulující hormon) - 0,7-11,1 ng / ml.

Test sekrece prostaty

Prostatická šťáva se zkoumá, pokud se vyskytnou příznaky z žlázy, chronická prostatitida, sekrece. Prostata se masíruje přes konečník, materiál získaný z močové trubice se shromažďuje ve sterilní nádobě. Vytvořte mikroskopii a kultivujte na kultivačním médiu, použijte také metodu PCR.

Analýzy vám umožní identifikovat zánětlivý proces, patogeny, nádorové buňky a léčbu chování. Výsledek je obvykle připraven za 3-6 dní..

MAR test

Test se provádí k diagnostice neplodnosti. Liší se od spermogramu v tom, že nestanovuje počet a motilitu spermií, ale lepí je na ně přítomnost protilátek, které je blokují. Zkratka MAR znamená smíšenou aglutinační reakci - smíšenou aglutinační reakci. Toto je běžná příčina neplodnosti, když imunitní systém těla vnímá spermie jako cizí buňky a vytváří antispermové protilátky.

Příprava a provedení testů jsou stejné jako u spermogramu. Výsledek je získán během dne. Normálně by počet spermií napadených protilátkami neměl přesáhnout 30%.

Infekce TORCH

Zkratka TORCH je zkratka pro infekční onemocnění: toxoplasmóza - toxoplasmóza, rubeola - zarděnka, cytomegalovirus - cytomegnalovirus a herpesvirus - herpes. Jedná se o imunologické testy, které určují přítomnost protilátek proti uvedeným infekcím v krvi..

Zkoušejte krev z půstní žíly pomocí PCR. Výsledek může mít 2 možnosti:

 • přítomnost protilátek (imunoglobulinů) typu G, která indikuje dlouhodobé onemocnění, očkování a přítomnost imunity, početí je bezpečné;
 • přítomnost protilátek typu M, což indikuje akutní nebo subakutní formu infekce, je nutné provést léčbu a znovu vyšetřit.

Genetický výzkum

Genetická konzultace musí být předána oběma manželům. Podle statistik se asi 2% dětí rodí s různými vadami a dědičnými chorobami a zpravidla mají zcela zdravé rodiče. Patologické geny mají své vlastní zákony dědičnosti a mohou se objevit ve 2., 3. generaci.

Genetický lékař provádí průzkum páru, zjistí rodinnou historii, celý rodokmen, studuje výsledky vyšetření. Poté jsou předepsány různé genetické testy, aby se určila pravděpodobnost přenosu patologických chromozomů a genů, určil se stupeň rizika porodu dítěte a jeho predispozice k určitým chorobám. To vše je uvedeno v lékařsko-genetickém závěru a pár má právo posoudit riziko a provést výběr.

Muž plánující otcovství by se měl o nenarozené dítě starat dlouho před početí. Chcete-li to provést, musíte podstoupit vyšetření, složit potřebné testy a dát své zdraví do pořádku.

Líbí se vám článek? Sdílejte to se svými přáteli na sociálních sítích:

Články O Neplodnosti