Hlavní Zdraví

Jaké testy musíte před počátkem dítěte předat muži?

Říkáme, proč se budoucí otec musí připravit na těhotenství své ženy a kolik bude vyšetření stát.

- Řekni mi, jaké testy by měl člověk vzít při plánování těhotenství se svou ženou? A je možné je vyrobit najednou v komplexu? Co to stojí?

Oba partneři by se měli připravit na těhotenství - jak žena, tak muž, jsem si jistý, že urolog a androlog na klinice "Alone" Egor Kolyshnitsyn. Zdravotní problémy otce mohou způsobit poruchy intrauterinního růstu, neplodnost, mrtvé těhotenství a potrat.

Člověk by měl začít trénovat návštěvou urologa a androloga: právě oni se zabývají problémy mužské neplodnosti. Androlog bude schopen „dešifrovat“ spermogram a v případě odchylek předepsat správné ošetření. Stojí za to navštívit odborníka asi tři měsíce před plánovanou koncepcí - proces zrání spermií trvá tak dlouho.

Nejprve musí být budoucí otec otestován na chronické urogenitální infekce (herpes, mykoplazmóza, chlamydie, cytomegalovirus atd.), Které jsou často asymptomatické, říká doktor Yegor Kolyshnitsyn. Musíte také darovat krev, abyste určili skupinu a faktor Rh a zkontrolovali přítomnost hepatitidy B a C, syfilis a HIV.

Kromě toho je důležité složit spermogram a MAP test (test na přítomnost antispermových protilátek ve spermatu, které ovlivňují pravděpodobnost oplodnění - ed.) Vyloučit neplodnost. Před odesláním spermatu k analýze je třeba se zdržet sexu po dobu 3-4 dnů. Více o přípravě na proceduru si můžete přečíst na webových stránkách kliniky.

Na základě výsledků testů již odborník vyvodí závěry, zda budoucí otec potřebuje podstoupit léčbu nebo předepsat rozsáhlejší vyšetření.

Kolik bude vyšetření stát?

Náklady na analýzu závisí na jejich typu a počtu zkoumaných ukazatelů:

chronické urogenitální infekce - v závislosti na počtu ukazatelů stojí od 250 rublů (1 indikátor) do 2 600 rublů (12 indikátorů);

komplexní analýza krve, infekce HIV, hepatitida, syfilis - 1 500 rublů;

stanovení krevní skupiny a faktoru Rh - 460 rublů;

spermogram + MAR test - 1 700 rublů;

Urologická schůzka - 890 rublů.

Klíčem ke správné diagnóze a léčbě jsou zkušení lékaři a dostupnost potřebného vybavení. Na klinice „Alone“ je jmenován profesionálním lékařem Egorem Yuryevichem Kolyshnitsynem - urologem a andrologem, lékařem ultrazvukové diagnostiky. Lékařské centrum disponuje moderním odborným zařízením, které umožňuje celou škálu vyšetření a diagnostiky v různých oblastech.

Spermogram můžete každou středu od 8:00 do 10:00 bez záznamu a doporučení v kterékoli ze dvou poboček kliniky.

Call centrum kliniky zaměstnává zkušené poradce, kteří zodpoví pacientovi všechny otázky a řeknou vám, jak se na proceduru připravit. Veškeré podrobné informace naleznete na webových stránkách kliniky klinika-naedine.ru.

Každý týden v oficiální skupině „VKontakte“ kliniky „Alone“ zveřejňovali odpovědi odborníků na otázky předplatitelů. Dotazy můžete poslat e-mailem: [email protected], stejně jako je zeptat na webových stránkách kliniky.

Kirov, st. Dzerzhinsky, 6;

Kirov, st. Gorky, 25;

telefon: (8332) 32-77-77;

pracovní doba: od 8:00 do 20:00 (Po - Pá), od 8:00 do 18:00 (So), od 8:00 do 16:00 (Ne).

Klinika je otevřena 7 dní v týdnu, sedm dní v týdnu..

Licence LO-43-01-002872 ze dne 26/26/2018

Na fotografii: Egor Kolyshnitsyn, urolog-androlog na klinice „Alone“

Těhotenské testy pro muže

Pro hodnocení zdraví rodičů při plánování těhotenství vyvinuli lékaři IDC speciální diagnostický program. Mužům jako dárcům genetického materiálu se doporučuje podrobit se komplexní lékařské prohlídce. Diagnóza urogenitální sféry odhalí problémy, které mohou narušovat početí, krevní testy, testy moči a spermatu ukážou možná rizika pro dítě spojená s genetickými a morfologickými charakteristikami těla otce.

Náklady na vyšetřování mužů před početím

 • 300 R analýza moči
 • 700 R Klinický krevní test
 • 800 P Klinický krevní test CITO
 • 600 Р Krevní typ + Rh faktor
 • 600 R Název anti-Rhesus protilátek
 • 400 R Diagnostika individuální infekce pomocí PCR (kvalitativní stanovení)
 • 600 R Diagnostika individuální infekce pomocí PCR (kvantifikace)
 • 600 P Hepatitida B, C (přesně podle pasu)
 • 600 R HIV (přesně podle pasu)
 • 1 500 Р Spermogram
 • 2 500 Р Kruger spermogramu
 • 450 R FSH
 • 450 R LH (luteinizační hormon)
 • 1 000 R HCG protilátky G
 • 1 000 R Protilátky proti hCG M
 • 800 R In-hCG sito
 • 450 R Testosteron
 • 450 R Prolaktin
 • 450R Estradiol
 • 2 400 Р Oncomarkers pro muže (obvykle.)

Výpočet nákladů na ošetření Všechny ceny

Jaké testy předat člověku při plánování

 • Obecně - stav vnitřních systémů těla je určen složením krve a moči;
 • anti-Rhesus protilátky, krevní typ - výpočet rizika konfliktu Rhesus;
 • na STI - diagnostika nemocí urogenitální sféry, přenášená z partnera na partnera, z matky na plod;
 • u hepatitidy B a C, sexuálně přenosných nemocí, HIV - studie o virech, které vyvolávají degenerativní procesy v imunitním systému;
 • rozšířený spermogram - stanovení morfologických znaků spermatu;
 • pro hormony - hodnocení hormonálního profilu člověka;
 • na nádorové markery a chronická onemocnění - diagnostika prekanceróz, onkologie.

Specialisté

Vedoucí operační jednotky, porodník-gynekolog nejvyšší kategorie, gynekolog-chirurg

Porodník-gynekolog, specialista na klinickou hemostaziologii, profesor, lékař lékařských věd, akademik Ruské akademie věd, viceprezident Ruské společnosti porodníků a gynekologů, čestný profesor na vídeňské univerzitě (Rakousko)

Co ukazují testy

Jsou běžné

Z obecných testů lze získat primární informace o zánětlivých a infekčních procesech, anémii a poškození funkce ledvin.

Autoimunitní protilátky

Inkompatibilita krve může během těhotenství způsobit imunitní komplikace, proto by lékař měl dostat data o riziku Rh konfliktu v počáteční fázi vyšetření.

Na infekci pochodní a genitálií

Tyto testy jsou primárně zaměřeny na muže, kteří měli genitální herpes, ureaplasmózu, chlamydii a syfilis. Mikroskopické vyšetření ukáže i malé množství bakterií a virů. Pokud je zjištěna jejich aktivita, mělo by být těhotenství odloženo až do úplného vyléčení..

Který test ukáže šance na početí

Pokud povinné testy neodhalily žádné klinické problémy, je muž poslán k analýze ejakulátu. Krugerův spermogram jasně ukazuje mužské šance na otcovství.

Vyžaduje se také posouzení hormonálního profilu: člověk musí zkontrolovat hladinu hormonů, které jsou odpovědné za reprodukční funkce - FSH, LH, hCG, testosteron, prolaktin, estradiol.

Analýza sekrece prostaty je nepovinná studie, ale vzhledem ke zvýšení počtu chronických a onkologických onemocnění prostaty u pacientů ve věku 30–45 let se doporučuje, aby ji všichni muži bez výjimky nechali projít, zejména pokud se vyskytnou stížnosti na bolest a atypický výtok..

Kde testovat

Po návštěvě specializovaných odborníků: urolog - androlog, genetika, endokrinolog, obdržíte individuální plán vyšetření. Všechny testy se provádějí ve vlastní laboratoři Lékařského ženského centra.

Jaké testy musíte před počátkem dítěte předat muži: vyšetření

Počátkem nového života je především jeho postupné a rozumné plánování, jinými slovy, příprava na početí. Vyšetření člověka před početím je okamžikem, který mnoho párů ztratí na dohled, a přesto by se tento problém neměl odkládat na netopýr, protože zdraví budoucího dědice závisí nejen na mamince.

Aby byl člověk před početí absolutně sebevědomý ve svém vlastním zdraví, kvalitě genetického materiálu, je třeba navštívit některé odborníky a absolvovat sadu testů.

Vítejte u mužského lékaře

Návštěva specifikovaného specialisty bude prvním krokem k přípravě na rozhodující okamžik před počátkem dítěte. Co čeká muž v kanceláři urologa? Za prvé, průzkum a inspekce. Lékařská anamnéza umožní specialistovi pochopit životní styl budoucího otce, jeho genetickou predispozici k určitým patologiím nebo jejich bezprostřední přítomnost.

Za druhé, podrobné vyšetření, které zahrnuje vizuální hodnocení tvaru, velikosti, stavu pohlavních orgánů, jakož i charakteristiku lymfatických uzlin.

Zatřetí se nutně očekává rektální vyšetření fungování prostaty.

Jaké testy je třeba předat člověku v přípravě na početí? Minimální a maximální počet programů se zpravidla mírně liší, ale o tom, který z nich zvolit, rozhodne lékař na základě výsledků vyšetření a dotazování. Mnoho testů před početí vyžaduje specifickou přípravu, kterou lékař definitivně včas upozorní.

Prioritní výzkum

Toto je vyšetření polymerázovou řetězovou reakcí (PCR). Pointa je studie oškrábání ze sliznice močové trubice. Tím je detekován genom patogenu. Proč je tato možnost vyžadována? Protože infekce způsobují zánět, a to nevyhnutelně ovlivní vývoj plodu a dokonce zpochybní pravděpodobnost nového života. Testy pro muže v přípravě na početí zahrnují testování na přítomnost pohlavně přenosných nemocí (pohlavní přenos nemocí), které jsou úspěšně detekovány pomocí PCR. Patogeny jako ureaplasma, gonokoky, herpes viry, Epstein-Barrové viry, Trichomonas, HPV (papillomavirus), toxoplasma a cytomegalovirus, přítomnost kterékoli z těchto bakterií nebo virů naznačuje průběh léčebných postupů, a to platí pro oba partnery, i když žena má patogen nebyla identifikována.

Vyšetření pomocí PRC zkoumá škrábání sliznice močové trubice.

Specifické školení

Příprava na analýzu polymerázovou reakcí předpokládá dva způsoby. Jeden z nich - provokace drogami, provádí ambulantně androlog. Druhý typ se nazývá provokace jídlem a není pro subjekt bez příjemnosti. Faktem je, že člověk musí nejprve jíst kořeněná solená jídla a to všechno vypít trochou alkoholu. Je obtížné si představit situaci, kdy by se na doporučení lékařů muselo jíst tímto způsobem. Je třeba mít na paměti, že PRC je metoda s 97% přesností.

Rozšířený program

Vyšetření muže před samotným početím může jít o rozšířenou verzi. Navíc je to nejžádanější. Níže je uveden seznam testů, které je třeba provést, když se má před počátkem provést průzkum mužů:

 • Spermogram. Tato analýza určuje nejen rychlost / počet spermií, ale také adekvátní fungování prostaty, což je při koncepci velmi důležité. Předchází jí povinná přípravná fáze. Několik dní před porodem je přísně zakázáno pít alkohol, energetické nápoje, kořeněné, kořeněné potraviny, měli byste se zdržet neodůvodněných fyzických věcí. zatížení a sexuální vztahy. Je to také nepřijatelná podchlazení, přehřátí, vážné nervové šoky. Ejakulát je vhodný pro tříhodinový interval, takže pokud není přijat ve stěnách kliniky, je nutné doručit nádobu v této lhůtě, jinak bude analýza považována za neplatnou.
 • Vyšetření prostaty: sekreční funkce. Pokud byly během inspekce / prohlídky zjištěny problémy v této oblasti, je nutná analýza. Získává se pomocí masáže prostaty - látka se vylučuje z močové trubice. Lékaři doporučují provádět testy, pokud existují problémy s aktivitou prostaty. Obvykle se provádí očkovací a sekreční mikroskopie. V prvním případě jsou identifikovány možné bakterie, které vyvolávají zánět, a ve druhém se získají spolehlivé informace o správné činnosti žlázy. Jedná se o nezbytnou studii před počátkem dítěte..

Před početí musíte určitě provést analýzu spermogramu.

Ale prohlídka muže před plánovanou koncepcí zde nekončí - měli byste navštívit jiného specialistu širokého profilu, který provede komplexní diagnostiku těla budoucího otce.

Terapeut: schéma vyšetření

Tento lékař zkoumá tělo komplexně, protože například může být zděděno VVD nebo bronchiální astma, v každém případě může mít budoucí dítě náchylnost k takovým onemocněním. Musíte o nich vědět a v případě potřeby provést odpovídající zacházení. Vyšetření muže před plánovaným pojetím dítěte zahrnuje následující schéma:

 • Obecná analýza krve a moči. Jedná se o standardní, ale velmi informativní typy studií, které se vyžadují. V prvním případě je studována krevní formule, jejímž prostřednictvím je možné detekovat anémii různého původu, špatnou koagulaci a možné zánětlivé procesy. Analýza moči pomáhá určit stav ledvin, močového měchýře a přítomnost solí nebo kamenů. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, terapeut vám poradí, abyste se poradili s odborným nefrologem.
 • Biochemický krevní test. Jako základ se bere žilní krev. Analýza je určena ke stanovení poruch jater, ledvin, slinivky břišní. Zejména věnujte pozornost hladině glukózy - prvnímu ukazateli vývoje diabetu. Tato studie je schopna detekovat onemocnění před nástupem zjevných příznaků..
 • Objasnění faktoru Rh. Tato analýza se neprovádí jednoduchou zvědavostí, aby se zjistilo, jaký bude krevní typ dítěte, ale z důležitějšího důvodu. Pokud se Rh faktory rodičů liší, může tento konflikt vést až k ukončení komplikací až do ukončení těhotenství. Provedení této studie ochrání rodiče, protože lékař o tom bude schopen situaci napravit..
 • Testy pro stanovení infekce HIV, syfilis (RV), hepatitida (jakýkoli typ). Není třeba říkat, že tyto nemoci zásadně mění život člověka, a proto nevyhnutelně ovlivní plánování početí. Navíc je to jediný způsob, jak je detekovat před výskytem živých symptomů.
 • Hormonální aktivita těla. Lékaři se nejprve budou zajímat o gonadotropiny a testosteron, protože právě oni ovlivňují početí.

Přídavkem k tomuto seznamu je elektrokardiogram. Vyšetření je součástí povinných testů před početím u mužů po čtyřiceti letech, kteří trpí hypertenzí, chronickými bolestmi hlavy, obezitou, alkoholismem nebo srdečními chorobami. Ultrazvuková diagnostika se také doporučuje zahrnout do vyšetřovacího programu před počátkem dítěte. Tato metoda umožňuje vyloučit nebo potvrdit přítomnost mnoha nemocí. Jaké testy by měl být předán člověku - specialista rozhodne na základě průzkumu a vyšetření.

Předefinujte životní styl

Před počátkem dítěte musíte věnovat zvláštní pozornost vašemu životnímu stylu.

Screening však není jediným hledáním při plánování rodiny pro početí. Je chybou si myslet, že pouze žena, která se připravuje na roli matky, by měla jíst správně, ale její manžel se může dopřát všech gastronomických obtíží. Například obezita může negativně ovlivnit početí a podvýživa může ovlivnit kvalitu spermií. Proto by těmto aspektům měla být věnována náležitá pozornost. Chcete-li zlepšit plodnost, musíte jíst potraviny, které jsou šetrné k životnímu prostředí, nasycené antioxidanty a kyselinou listovou. Jsou to rajčata, mrkev, listové saláty. Vitamin B9 (kyselina listová) se nachází v játrech, arašídech, slunečnicích a luštěninách. Jídlo by mělo být rozmanité: maso, mořské plody, čerstvá zelenina, sušené ovoce, byliny, citrusové plody. Zejména o tyto výrobky by se mělo opírat několik měsíců před počátkem porodu.

Psychologické klima v rodině

Závisí to na mnoha faktorech. Zaprvé, z přiměřeného chování, zdravého životního stylu budoucího otce. Sobriety, zvýšená pozornost na vlastní rodinu, zejména na jeho manželku, společné plánování budoucnosti, významné místo pro dítě, mírná fyzická aktivita, vytvoření klidného, ​​přátelského mikroklima - to vše se stane úrodnou půdou pro narození zdravého a šťastného dítěte. Rovněž stojí za to vyhnout se těsnému spodnímu prádlu, přehřátí oblasti třísel, užívání agresivních léků.

Pro úspěšnější početí je tajemství: krátká abstinence od sexu - v tomto případě se šance na oplodnění několikrát zvyšují.

Naplánujte si těhotenství se svým partnerem a zdravým potomkem!

Hormonální testy pro muže při plánování těhotenství

Pokud se žena nepodaří otěhotnět po dlouhou dobu a již absolvovala všechny možné testy a léčila všechny staré nemoci, pravděpodobně jde o podnikání jejího partnera. Podle statistik American Pediatric Association je asi třetina všech neúspěchů v početí ve Spojených státech právě u mužů. Aby pochopil důvod, musí androlog shromáždit všechny testy. Pojďme mluvit o tom, jaké hormony musíte před člověkem předat.

Hormony a mužská neplodnost

Pohlavní hormony neboli gonadosteroidy určují nejen vzhled muže nebo ženy, ale přímo ovlivňují jejich plodnost. Každý člověk se narodil s vlastním hormonálním pozadím..

Jak víte, obě pohlaví mají svou vlastní kombinaci hormonů. V mužském těle převládají androgeny nebo mužské pohlavní hormony. Jsou produkovány varlaty (vaječníky) a částečně kůrou nadledvin.

Všechny mužské hormonální problémy vznikají právě kvůli nerovnováze androgenů, progesteronů a estrogenů. To je hlavní příčinou mužské neplodnosti. Nejpravděpodobněji by ho měl lékař podezřelý, pokud rodina není schopna otěhotnět po dlouhou dobu.

Když jsou předepsány hormonální testy pro muže?

Každý člověk by se měl dobře starat o své zdraví, i když plánuje těhotenství. To znamená, že musíte podstoupit důkladné vyšetření - především u latentních infekcí a pohlavních chorob.

Pokud pár nemá dítě 1-2 roky, je to příležitost k důkladnému vyšetření. Lékař nejprve odešle pacienta na spermogram, aby určil kvalitu semene. Paralelně jsou také předepsány hormonální testy..

Plánování těhotenství u mužů: je to nutné?

Kromě podpory a účasti na koncepci nenarozeného dítěte se v moderním světě stává normou plánování těhotenství pro muže. Pokud to bylo dříve, bylo obvyklé obviňovat ženu z takových problémů, jako je neplodnost a malformace plodu, nyní se pohled změnil. Zdraví ženského těla samozřejmě hraje hlavní roli, ale stejně důležitá je kvalita samčího genetického materiálu, který nenarozené dítě dostává od otce..

Plánování těhotenství na straně muže je vážným úkolem, včetně diagnostiky a léčby existujících chorob, vzdání se špatných návyků, udržování zdravého životního stylu, užívání multivitaminů a mnoho dalšího. To je důležité, protože vývoj a budoucnost dítěte není o otce méně závislá.

Kde začít?

Především by měl být člověk mentálně připraven na početí a narození dítěte. Pokud o tom není pochyb, pak kde začít muž plánující těhotenství?

Zde jsou klíčová doporučení:

 • odmítnutí alkoholu a nikotinu;
 • přiměřený spánek, mírná fyzická aktivita a nedostatek stresu;
 • normalizace tělesné hmotnosti, vyloučení sedavého životního stylu;
 • omezení vibračních účinků a vysokých teplot na těle;
 • odmítnutí syntetického oblečení, omezující pohyb;
 • multivitaminový příjem;
 • vyloučení kontaktu s toxickými látkami, mikrovlnnými zdroji a ionizujícím zářením;
 • prevence nachlazení, infekcí a zranění.

Jaké testy je třeba absolvovat?

Vyšetření mužů při plánování těhotenství by mělo začít u urologické ordinace. Specialista provede kompletní diagnostiku pacienta, vydá pokyny k nezbytným testům a v případě potřeby ho odkáže na konzultaci s dalšími specialisty. Po obdržení podrobného obrázku vyšetření vám lékař řekne, co s mužem vzít při plánování těhotenství a jaké jsou další taktiky jednání.

Standardní komplexní vyšetření zahrnuje následující testy pro muže při plánování těhotenství:

 1. Obecná analýza moči a krve. Výsledky těchto studií ukážou, zda v těle existují nějaké odchylky, které mohou negativně ovlivnit zdraví nenarozeného dítěte.
 2. Stanovení krevního typu a Rh faktoru. Pokud člověk zná tato data, pak je znovu určit, že je zbytečné. Krevní typ muže nehraje roli při početí a těhotenství manžela, ale faktor Rh může ovlivnit jeho průběh. Z tohoto důvodu je důležité zjistit kompatibilitu faktoru Rh páru. Více kompatibility s Rh faktorem →
 3. Infekce TORCH. Cílem studie je identifikovat takové infekční faktory, jako je zarděnka, herpes, cytomegalovirus, chlamydie a toxoplasmóza. Tyto infekce nepříznivě ovlivňují procesy početí a těhotenství, mohou být přítomny v těle obou manželů, takže jsou zahrnuty do povinných testů u mužů plánujících těhotenství. Detekce jakékoli z těchto infekcí je dobrým důvodem pro odložení početí a podstoupení nezbytného průběhu léčby.
 4. Genitální infekce. Snad nejběžnější patologie v intimní sféře, způsobující zánět v orgánech reprodukčního systému mužů a žen. To vše může vést ke komplikacím během těhotenství, a co je nejdůležitější - k prevenci zdravé početí. Pokud testy během těhotenství u mužů prokazují přítomnost genitálních infekcí, musí být vyloučeny a teprve poté plánují početí.
 5. Spermogram. Tato studie umožňuje vyhodnotit strukturu, složení, motilitu a počet spermií v semenech samců. Před provedením testů při plánování těhotenství na spermogram se muž musí vzdát špatných návyků, závažné fyzické aktivity a užívání léků několik dní před testem.
 6. Kompatibilita partnerů. V lékařské praxi dochází k neslučitelnosti jednotlivých mužů a žen mezi sebou, v důsledku čehož žena nemůže otěhotnět od svého partnera nebo má neustále spontánní potraty. Tato diagnóza není věta, lékař vám řekne, které testy kompatibility projít při plánování těhotenství pro muže a ženu, a na základě toho se bude snažit pomáhat manželům.
 7. Fluorografie.
 8. Hormony. Hormonální pozadí člověka, jmenovitě obsah testosteronu v jeho těle, hraje jednu z hlavních rolí při plánování těhotenství.
 9. Tajemství prostaty. Zkoušky na vyšetření sekrece prostaty u mužů při plánování těhotenství nejsou předepsány ve všech případech, ale pouze pokud jsou problémy s tímto orgánem zjištěny během vyšetření urologem.
 10. EKG. Mnoho lidí dnes trpí patologií srdce a cév. Proto bude při plánování těhotenství užitečný elektrokardiogram..

Vědět, jaké testy je třeba provést při plánování těhotenství u muže, bychom neměli zapomenout na návštěvu jiných odborníků. Obvykle se jedná o terapeuta, endokrinologa, genetika a psychologa..

Při návštěvě terapeuta se určuje celkový zdravotní stav člověka. Po vyšetření a odběru historie může odborník doporučit, které testy předat muži při plánování těhotenství, aby bylo možné zcela určit, zda je léčba nezbytná a jak mohou jednotlivé patologie ovlivnit početí a těhotenství partnera..

Endokrinolog diagnostikuje abnormality štítné žlázy a provádí odpovídající léčbu. Nemoci endokrinního systému často vedou k mužské neplodnosti, inhibici sexuální funkce. Proto by měla být léčba při jejich zjištění povinná.

Genetik určuje existující riziko patologií nenarozeného dítěte. K tomu dochází, když existují škodlivé faktory ovlivňující tělo obou manželů, existující genetická onemocnění přenášená z generace na generaci atd. Není třeba skrývat před lékařem fakta o závažných onemocněních u krevních příbuzných, obávajících se negativní reakce partnera. To je důležité pro předpovídání narození zdravého dítěte v rodině..

Člověk potřebuje psychologa, aby určil svou připravenost na vědomé rodičovství, ne méně než testy při plánování těhotenství. Neznámí lidé se bojí mnoha dramatických změn v životě, jsou zpochybňováni a vzhled dítěte není výjimkou. Pomoc psychologa je rovněž nezbytná, pokud mezi manželi často dochází ke konfliktním situacím a nedochází k nedorozumění.

Vitamíny

Pro normální vývoj plodu potřebujete vědět nejen to, jaké testy je třeba provést u muže při plánování těhotenství, ale také zahrnout do vaší stravy následující vitamíny:

 1. Kyselina listová: inhibuje spermie s chromozomálními abnormalitami.
 2. Vitamin C: zlepšuje fungování pohlavních žláz, zvyšuje syntézu spermií a příznivě ovlivňuje spermie.
 3. Vitaminy B: zlepšují metabolismus, podílejí se na syntéze DNA a pohlavních hormonů, zvyšují pohyblivost spermií.
 4. Vitamin E: zlepšuje složení spermií, zvyšuje odolnost spermií vůči negativním faktorům, aktivuje jejich pohyblivost.
 5. Selen: podporuje obnovu spermií, chrání buňky před volnými radikály, neutralizuje a odstraňuje soli těžkých kovů.
 6. Zinek: zlepšuje syntézu testosteronu. Více o vitaminech v těhotenství pro muže →

Alkohol a kouření

Lékaři říkají, že jakékoli množství alkoholu, které vypije člověk 3 měsíce před početí, může poškodit nenarozené dítě. Zdravý nepijící muž má v průměru 25% abnormálních spermií, ale navzdory tomuto počtu jsou vadné buňky méně časté na početí.

Užívání alkoholu navíc poškozuje část zdravých spermií a současně vyrovnává sílu nemocných a zdravých buněk. To znamená, že koncepce v tomto případě bude připomínat hru rulety: buď se dítě narodí zdravě, nebo bude mít nějaké abnormality, nebo dojde k potratu. Vyhnout se alkoholu během fáze plánování těhotenství tomu pomůže..

Kouření není o nic méně nebezpečné než alkohol. Toxiny tabáku ve stejném rozsahu poškozují mužské pohlavní buňky a zvyšují tak šance na potrat nebo narození nemocného dítěte. Spermatogeneze pití a kouření muže je vážně narušena. Touha porodit zdravé dítě by měla povzbudit muže, aby se vzdal závislostí.

Správná výživa a životní styl

Výživa při plánování těhotenství u mužů by měla být úplná - čím lepší výživa, tím lepší sperma. Pikantní, smažené, konzervované, uzené a instantní potraviny by měly být z jeho stravy vyloučeny..

Vyvážená strava by se měla skládat z masa, ryb, ovoce a zeleniny, mléčných výrobků. Zlepšují kvalitu spermií a zvyšují syntézu testosteronu v těle klíčících pšeničných zrn, ořechů, semen, jater, kaviáru, ústřice, mléka a sýrů.

Kromě výživy a otázek, jaké testy je třeba provést při plánování těhotenství u muže, musíte pečlivě zvážit, jaký životní styl dodržuje. V tuto chvíli se doporučuje navštívit čerstvý vzduch častěji, trávit aktivní odpočinek a mírnou fyzickou aktivitu. Při užívání různých léků a doplňků stravy musíte být velmi opatrní..

Ovlivňuje věk budoucího otce početí?

Kvalita spermií se s věkem nemění. Spermie s poškozeným genetickým materiálem se stále více nacházejí v semenné tekutině. Důvodem je vliv špatných návyků, nebezpečných léků, podmínek prostředí a práce na tělo.

To znamená, že těhotenství od věkových otců (starších 45 let) může nastat s komplikacemi až po potrat. Kromě toho je významně snížena pravděpodobnost početí u mužů ve věku 45 let - třikrát ve srovnání s mladými otci.

Odpovědný a vědomý přístup ke koncepci na straně člověka je úspěšným trendem, který nedávno vyvstal v moderní společnosti. Osoba, která ví, jaké testy podstoupit před plánováním těhotenství u muže, který se spolu se svým partnerem účastní příprav na početí, se pravděpodobně promění v milujícího a krásného otce.

Autor: Olga Rogozhkina, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Člověče, připrav se. Mužské těhotenství plánování

Spermogram byl rozpoznán jako nepovinný. Je mnohem důležitější pít jód, ukončit pivo a ráno zůstat v pět.

Přesto je žena hnací silou pokroku. Motor a lokomotiva. Myšlenka potřeby připravit se na požadované těhotenství se v naší společnosti stále více usazuje.

- A jaký manžel pít vitamíny?
- Už jsem řekl svému spermogramu, aby ho předal.
- Jaké testy bych měl vzít svému manželovi? - trpělivě se zajímají o pacienty, dělají si poznámky v poznámkovém bloku nebo smartphonu.

Tradičně je v myslích našich pacientů nějaký nepořádek, ve kterém jsou prvky zkoumání neplodných párů, nejdivočejší tipy „z internetu“ a opravdu nezbytné předměty.

Například mnoho téměř silou pošle svého manžela na spermogram. Na co? Neděste muže spermogramem. Zpravidla jsou již docela vystrašení. Nejdůležitější věcí při přípravě na těhotenství není vůbec analýza spermií, ale podrobný rozhovor s odborníkem a úprava životního stylu.

Pokud se vám podařilo přesvědčit svého manžela, aby přijel na schůzku s porodníkem-gynekologem, může lékař využít možnosti shromáždit osobní a rodinnou historii od obou manželů. Významná dědičná onemocnění v 1. a 2. stupni příbuzenství a nemoci s dědičnou predispozicí v 1. stupni příbuzenství (mozková mrtvice, srdeční infarkt, vysoký krevní tlak, rakovina a endokrinopatie).

Samozřejmě, pokud má manžel urologické nebo andrologické nemoci, nemůžete to udělat bez pomoci androloga. Povinný kulturní výlet k odborníkovi by měl být naplánován, pokud:

 • muž nad 40 let,
 • mužský přenos zánětlivých onemocnění reprodukčních orgánů a / nebo STI v minulosti,
 • práce je spojena s škodlivými faktory: záření; chemické látky; práce v podmínkách vysoké hustoty elektromagnetických polí (stejní správci systému v datových centrech).

Urolog androlog nasměruje muže na spermogram a další testy, pokud bude považovat okolnosti za dostatečně významné.

Užívání spermogramu z „iniciativy zdola“ se nedoporučuje. V mé paměti WHO několikrát revidovala normy pro spermogramy, takže se na to nespoléhejte. A muži, které máme, jsou něžní a uctívající stvoření. Ne příliš brilantní indikátory jsou docela schopné uvrhnout je do deprese a deprese. Postarej se o muže! Spermogram - pouze podle pokynů odborníka.

Úprava životního stylu

Je zřejmé, že oba partneři by se měli před těhotenstvím vzdát kouření, alkoholu a drog.

V naší zemi lidé nepovažují pivo za vážně alkoholický nápoj a „sklenici po práci“ považujeme za absolutní normu. Je třeba si uvědomit, že právě to je pivo, které nepříznivě ovlivňuje reprodukční systém samců díky obsahu sloučenin podobných estrogenům, jako je daidzein a gynestein. Pokud tedy tato důležitá slova vyslovuje lékař a ne manželka, protože ve své vlastní zemi není prorok.

Druhým vážným „mužským“ problémem jsou hrubá porušení každodenní rutiny. Hrajte v noci na „tanchiki“ nebo sledujte tisíce epizod „Velkého třesku“, samozřejmě, je to důležité a rozhodně nutné. K zajištění fyziologických podmínek pro syntézu růstového hormonu a melatoninu byste však měli před půlnocí usnout. 9 měsíců těhotenství ženy zůstane na „tanchi“, ale ve fázi „plánování“ budou budoucí otcové rodin potřebovat nejen dobře jíst, ale také zdravě spát alespoň 7-8 hodin denně.

Je důležité připomenout mužům nebezpečí přehřátí reprodukčních orgánů (jak lokálních - například při vyhřívání autosedaček, tak obecně - horkých lázní, procedur při koupeli)..

Obézním mužům se důrazně doporučuje snížit tělesnou hmotnost (strava, racionální cvičení, korekce léků) pod dohledem odborníka. Poměr „objem pasu - objem kyčle“ u mužů by neměl překročit koeficient 0,9. Kromě snížení reprodukčního potenciálu vede obezita u mužů k epigenetické modifikaci fetálního genomu (u rodičů s nadbytkem BMI jsou děti s větší pravděpodobností obézní) a chromozomálních abnormalit.

Pokud váš manžel užívá nějaké léky, informujte svého porodníka-gynekologa. Některé léky mají teratogenní účinky a jsou kontraindikovány během plánování těhotenství..

„Plánování“ vyžaduje rytmus - sexuální vztahy 2-3krát týdně podporují spermatogenezi v optimálním tónu, což přispívá k časnému těhotenství. Není třeba vyčerpávat milovaného povinného ranního sexu nebo kontaktu v přísně vypočtený „pro chlapce“ den. A pět kontaktů, takže „pro jistotu“ v den předpokládané ovulace také není ten nejlepší nápad.

Jaké vitamíny potřebuje manžel??

Ženy jsou obvykle docela vytrvalé a zřídka spokojené s takovými nenáročnými doporučeními. Určitě chtějí, aby jejich manžel „něco vypil“ a nějak se aktivněji podíleli na „plánování“..

Ve vědecké literatuře existují odkazy, že podávání kyseliny listové člověku spolu se selenem a zinkem zlepšuje kvalitu spermií a zvyšuje pravděpodobnost početí, a to i ve dvojicích s mužským faktorem neplodnosti. Je známo, že každých 100 μg denního příjmu folátu snižuje podíl abnormálních spermií v průměru o 3,6%. Kyselinu listovou je tedy možné doporučit člověku, ale k vytvoření jasných doporučení se specifickými dávkami je třeba provést další studie..

Ale dotace jodu v pregravidní fázi je nejen možná, ale také docela rozumná. 95% území Ruské federace je považováno za region s nedostatkem jódu, takže ve fázi plánování těhotenství je jód potřebný nejen pro nastávající matky, ale také pro tatínky. U mužů se doporučuje denní příjem jódových přípravků 100 mcg / den..

Pokud váš manžel kategoricky odmítne (nebo jen zapomene) vzít pilulku, nenechte se odradit. Alternativou může být použití jodizované soli, ve které podle GOST 13830-91 a P 51575-2000 obsahuje 45 μg jodu na 1 g soli. Je však třeba mít na paměti, že při zahřívání (včetně varu) se jód silně odpařuje a při skladování soli i v uzavřeném obalu trvá deklarovaný obsah jódu déle než 3–4 měsíce.

Jód je nezbytný pro normální vývoj štítné žlázy a mozku plodu. U populací s těžkým nedostatkem jódu je zaznamenána vysoká úroveň endemického kretinismu (demence) a vrozených onemocnění štítné žlázy. Další příjem jódových přípravků snižuje kojeneckou úmrtnost a zlepšuje psychosomatický vývoj dětí.

Věřím, že rozumný přístup a účast obou manželů na předgravidních vzdělávacích programech umožní každému manželskému páru porodit inteligentní, krásné a zdravé děti. Děti, které vyrůstají a oslavují jména svých matek a otců.

Související produkty: kyselina listová, jodomarin, jodové aktivum

Nezbytné testy pro muže při plánování těhotenství

Odpovědní budoucí rodiče plánují těhotenství společně. Chcete-li podstoupit vyšetření, absolvujte testy, poraďte se s lékařem - nejedná se pouze o ženské podnikání. Aby se rodina mohla doplnit zdravým dítětem, musí se také starat o své zdraví. Lékaři proto doporučují oběma partnerům, aby přišli k první konzultaci. Ženy budou dále vyšetřovány a pozorovány gynekologem, muži - urologem nebo andrologem..

Budoucí otec se musí účastnit plánování těhotenství, pokud chce mít zdravé potomstvo.

Výsledky analýz vyhodnotí stav reprodukčního systému manželů. Pokud se zjistí abnormality, doktoři budou moci provést včasné opravy, aby se předešlo možným komplikacím během těhotenství a narození nezdravých dětí..

Kdy začít s přípravou na oplodnění?

K početí dochází často spontánně. V takových případech musí muži ještě projít řadou testů. Nejdůležitější věcí je identifikovat rizika dědičných problémů v mužské linii. Pokud jsou k dispozici, měli by partneři konzultovat genetika a podstoupit genetický screening..

Pokud mluvíme o zodpovědném přístupu k plánování rodiny, pak u mužů začíná příprava na navrhovanou koncepci alespoň 3 měsíce předem. Toto období nebylo vybráno náhodou. Je to kvůli maturaci spermií, jejichž celý cyklus je přibližně tři měsíce. Pokud během této doby bylo mužské tělo negativně ovlivněno, pak se to projeví v analýze spermogramu.

Průzkum pro oba partnery

V rámci přípravy na těhotenství ženy a muži absolvují následující testy:

 • analýza moči - ukazuje stupeň funkce ledvin. Přítomností bílkovin jsou detekovány bílé krvinky, hnis, červené krvinky v moči, zánět v urogenitální sféře, hematurie;
 • skupina a faktor Rh - nekompatibilita rodičů krví vede během těhotenství ke konfliktu Rh, pokud tento ukazatel u dítěte není stejný jako u matky. To může nepříznivě ovlivnit samotné těhotenství a zdraví novorozence. Problém se projevuje hemolytickou žloutenkou. Podmínka není život ohrožující, pokud jsou lékaři o této skutečnosti informováni a mohou provést včasné opravy;
 • obecný krevní test - umožňuje identifikovat infekční procesy, anémii;
 • krevní biochemie - podává představu o práci vnitřních orgánů;
 • analýza glukózy - se zvýšenými nebo příliš nízkými hodnotami glukózy se provede druhý test. Pokud to také ukázalo špatné výsledky, musíte se poradit s endokrinologem;
 • krev na infekci hepatitidou C, RV, HIV, TORCH. Patologie, jako je zarděnka, toxoplasmóza, cytomegalovirus, další mohou být život ohrožující plod a matku;
 • FLH - ukazuje nepřítomnost ložisek tuberkulózy v plicích. V případě podezření na patologii je pacient předán specialistovi na TBC. Tuberkulóza je vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Je nebezpečné nést a porodit takovou chorobu. I když pacientka není těhotná, ale muž, který je vedle ní, je to velké nebezpečí. V tomto případě je nutná hospitalizace, speciální testy a dlouhodobá léčba. Až po zotavení můžete pokračovat v rodu;
 • EKG - zobrazuje stav srdeční činnosti.

Příprava na analýzu je minimální. Včera předtím nemůžete jíst po 19:00, pít alkohol. Přicházejí do laboratoře, kde se odebírá žilní krev, na lačný žaludek. Moč pro analýzu by měla být přinesena s sebou. Sbírejte nejméně 50 ml do sterilní nádoby. ranní moč, nejlépe střední.

Pokud byly při obecných analýzách zjištěny odchylky od normy, je předepsána další diagnostika. Komplex zkoušek je vybrán v závislosti na zjištěných porušeních.

Diagnostika pro muže

Pokud jsou standardní testy normální, početí bylo úspěšné, pak těhotná manželka zůstává gynekologem během gestačního období pozorována. Ale není vždy možné otěhotnět. V tomto případě jsou vyžadovány hloubkové analýzy. Člověk je nutně absolvuje, protože v téměř polovině případů slouží mužský faktor jako příčina neplodnosti. Nejčastějším problémem je narušená spermatogeneze.

Při plánování těhotenství musí muž projít těmito testy:

 • Test PCR - uretrální výtěr se odebírá na přítomnost patogenů způsobujících pohlavně přenosné choroby. U nezačínaných forem pohlavně přenosných infekcí stačí k odstranění infekce obnovit plodnost.
 • Spermogram - analýza spermií je předepsána pro podezření na neplodnost. To vám umožní určit typ neplodnosti, předepsat léčbu. V průběhu diagnostiky je hodnocena kvalita gamet a jejich kvantita. Analýza je dána masturbací ve specializované klinické kanceláři. Sperma musí být shromážděna v označeném kontejneru, okamžitě převedena do laboratorního asistenta.
 • MAR test - Krugerova morfologie spermií. Vyhodnocuje se tvar, velikost a integrita zárodečných buněk. Analýza ukazuje abnormality, jako je absence ocasu spermie, dvojité hlavy, prodlouženého nebo zkráceného tvaru spermatu. S takovými odchylkami je přirozené pojetí nepravděpodobné. Páry mohou být nabízeny in vitro oplodnění nebo IVF s ICSI. Tyto procedury ART dávají vysokou šanci na těhotenství, pokud je žena zdravá.
 • TRUSES - Sonografie prostaty. Ultrazvukové vyšetření ukáže prostatitidu, novotvary. Například adenom může způsobit mechanickou překážku vas deferens. Odstranění formace normalizuje průchod spermatu genitálním traktem.
 • Analýza prostatické tekutiny - mikroskopické vyšetření sekrece prostaty může detekovat zánět, vyhodnotit funkci žlázy.
 • Krevní test na hormony - člověk předkládá materiál pro stanovení folikuly stimulujících, luteotropních hormonů, prolaktinu, androgenů, štítné žlázy. Testosteron je obzvláště důležitý. U žen závisí hladina gonadotropinů a gonadosteroidů na menstruačním cyklu. Proto jsou pro analýzu přiřazeny konkrétní den.

Muži nejsou povinni dodržovat přísné lhůty. Mohou být testovány v kterýkoli kalendářní den. Před analýzou, 3-4 dny nemůžete mít sex, musíte se vyhnout stresu. Po příjezdu do laboratoře by se měl uvolnit, uklidnit se. Stabilita hormonálního pozadí závisí na emočním stavu. Provedení analýzy s úzkostí může poskytnout falešné výsledky. Existuje typ neplodnosti, jako je hormonální. Tyto hormony ovlivňují spermatogenezi. Včasná hormonální terapie pomůže situaci napravit..

Při plánování těhotenství je nutné vyšetření mužů na:

 • stanovení vhodnosti semenné tekutiny pro oplodnění vajíčka;
 • detekce infekčních agens v reprodukčních a jiných orgánech;
 • identifikace genetických rizik s zatíženou historií a také pro 40leté a více.

Seznam analýz je stanoven pro každý konkrétní případ..

Musejí muži při plánování koncepce dělat testy?

Pokud dříve chtělo pár otěhotnět, veškerá zodpovědnost spadala na matku, běžela k lékařům a absolvovala všechny druhy testů, podstoupila vyšetření, ale nyní se stále více a více otců pokouší přistupovat k otázce plánování s maximální zodpovědností. Přemýšlejí také o zdraví budoucích potomků, a proto spolu se svým manželem chodí na specialistu, aby podstoupil vhodné vyšetření, aby se předešlo možným potížím při početí. To je obecně správné, protože zdraví plánovaného dítěte bude napůl závislé na jeho biologickém otci. Seznam testů pro muže při plánování těhotenství není tak velký, zejména pokud nebyly po standardních laboratorních postupech zjištěny žádné abnormality. Jinak bude budoucímu otci přidělen další diagnostický postup.

Testy pro muže při plánování

Urolog je považován za hlavního mužského specialisty, protože je v jeho kompetenci, aby většina patologií, které se mohou stát překážkou početí nebo způsobit neplodnost, spadala do jeho kompetence. Je to urologické vyšetření, které pomáhá identifikovat nebo vyvrátit takové nemoci. Zaprvé, specialista provede podrobné dotazování pacienta, aby shromáždil obrázek anamnézy a určil, jaké testy mají předat muži. Poté se provede urologické vyšetření, při kterém odborník vyhodnotí stav vnějších genitálií, nakolik jejich tvar a velikost odpovídá normě. Zvláštní pozornost je věnována varlatám (nebo varlatám), protože se jedná o skladování semenového materiálu, ze kterého se dědici vyvinou..

Po důkladném urologickém vyšetření je muž poslán na laboratorní diagnostiku. Doktor vybere individuálně, seznam testů, které mají předat muži při plánování těhotenství. Přesný seznam je vybrán individuálně, jsou přiřazeny studie, které odborníkovi poskytnou potřebné informace k sestavení úplného obrazu reprodukčního systému pacienta a jeho plodnosti.

Pro genitální infekce

Na pozadí existujících sexuálně přenosných infekcí se vyvíjejí různé zánětlivé procesy, které mohou nepříznivě ovlivnit reprodukční životaschopnost nejen u mužů, ale také u nastávajících matek. Z tohoto důvodu jsou laboratorní testy na přítomnost infekčních lézí genitourinárního a reprodukčního systému povinné pro muže před počátkem dítěte.

 • Nejpřesnější diagnostickou technikou je polymerázová řetězová reakce. Pro její chování si člověk vezme škrábání z močové trubice a provede s ním diagnostiku PCR.
 • Pokud byla ve vzorku detekována DNA patogenního patogenu, považuje se výsledek studie za pozitivní. Studie zkoumá přítomnost nejběžnějších bakterií a virů v nátěru, jako jsou trichomonády, ureaplasma, chlamydie nebo gonokoky, HPV a herpesvirus, cytomegalovirus nebo toxoplasma atd..
 • Pokud je některý z těchto patogenů detekován v diagnostickém biomateriálu, naznačuje to přítomnost vhodné bakteriální nebo virové infekce. Pokud je detekována, je nutné podstoupit úplnou léčbu, teprve poté je možné naplánovat početí.

Je nutné jmenovat vhodnou terapii pro ženy a muže, tj. Oba sexuální partneři by měli být léčeni. Pro lepší informační obsah se pacientům doporučuje provést provokaci, což je umělé vytvoření podmínek, které vyvolávají zhoršení infekčního procesu. Nejpříjemnější pro muže je výživná provokace, která spočívá v použití slaných slaných občerstvení a alkoholu. Přestože i bez provokace je obsah informací a přesnost metody PCR asi 97%.

Infekce TORCH

Komplex TORCH je představován řadou patologií, které jsou zvláště nebezpečné pro plod v jakékoli fázi jeho vývoje, takže bez takové diagnózy není plánování těhotenství dokončeno. Diagnóza infekce TORCH zahrnuje studie k detekci herpesu a zarděnky, cytomegaloviru a toxoplazmózy. Ačkoli je tato analýza častěji přidělována potenciálním matkám, v ideálním případě by ji měl projít i budoucí otec. Účelem této diagnózy je detekce IgG a IgG imunoglobulinových protilátek v krvi pacienta.

Když jsou detekovány, IgG protilátky naznačují, že tělo se dříve setkalo s podobným infekčním onemocněním, a byl schopen ho úspěšně překonat. Imunoglobuliny LgM naznačují, že tělo v současné době aktivně bojuje s touto infekcí, která je v akutním stavu. Pokud jsou v mužské krvi detekovány protilátky lgM, bude muset člověk před počátkem podstoupit léčebný postup, teprve poté může jeho žena od něj otěhotnět..

Rhesus a skupina

Tato diagnóza je neuvěřitelně důležitá pro plánování, protože rhesus a krevní skupina jsou přenášeny na budoucí drobky od obou rodičů. Kromě toho může hodnota faktoru Rh negativně ovlivnit proces porodu dítěte. Je-li ženský rézus pozitivní (Rh +) a manželský partner je negativní, může se těhotenství rozvinout podle dvou různých scénářů, podle toho, jehož rhesus zdědí dítě.

Je-li mateřský rhesus zděděn, bude ložisko pokračovat bez komplikací. Pokud dítě získá opačný faktor Rhesuse otce, je pravděpodobné, že dojde ke vzniku konfliktu Rhesus. Pokud průběh těhotenství pokračuje podle druhého scénáře, bude žena muset brát určité léky po celou dobu těhotenství a je pod lékařským dohledem.

Spermogram

Spermogram je studie semenné tekutiny, která určuje schopnost člověka oplodnit. Tato diagnóza je často součástí plánovaných testů při plánování těhotenství.

 • K diagnostice potřebujete semennou tekutinu. K tomu je člověku přidělena malá samostatná místnost, kde shromažďuje sperma masturbací ve speciální nádobě. Není nutné sbírat biomateriál předem, protože maximální spolehlivost studie je zajištěna pouze při studiu spermatu do hodiny po jeho obdržení.
 • Pokud muž z jakéhokoli důvodu diskurzuje proces masturbace, pak existují speciální kondomy, které se používají pro normální pohlavní styk. V tomto případě manžel pomůže pacientovi s ejakulací.

Nestačí však ejakulát projít, je nutné se na tuto analýzu připravit. Jedním z hlavních požadavků na pacienta, aby provedl spermogram, je opustit nezdravé návyky a několik měsíců před analýzou.

 • Vysoké teploty poškozují pouze samčí semenný materiál, takže se musíte vzdát koupele nebo sauny alespoň měsíc a dva týdny před studiem - od fyzické námahy, různých tréninků a sportů.
 • Do 5-7 dnů před spermogramem by ejakulace neměla být povolena, tj. Bude nutné opustit sexuální intimitu a masturbaci..
 • Studie osiva má nejdůležitější diagnostickou hodnotu. Při plánování těhotenství nemusí testy prokázat přítomnost jakýchkoli abnormalit a spermogram dokáže přesně určit, jak dobře je člověk reprodukční a co dělat pro zvýšení plodnosti..

  Prostatická analýza sekrece

  Někdy, i s vynikajícími výsledky spermogramu, se muži z neznámých důvodů nepodaří oplodnit nešťastné vajíčko. Stav prostaty může také ovlivnit reprodukci pacienta. Pro stanovení pravděpodobných patologií orgánu se pacient podrobuje studiu prostatické sekrece. Před takovou analýzou je také nezbytná sexuální abstinence po dobu nejméně 5 dnů, nejlépe týdně.

  Za účelem získání biologického materiálu z prostaty je pacientovi poskytnuta orgánová masáž, během níž se prostatická šťáva začíná vystupovat z močové trubice, je shromažďována a vyšetřována. Taková diagnostická technika vám umožní v počátečních stádiích identifikovat vývoj patologických stavů, jako je zánětlivé poškození, adenom a dokonce i rakovina prostaty..

  Krevní testy

  Z tradičních krevních testů lze nazvat obecnou a biochemickou analýzu. Obecná studie umožňuje zjistit přítomnost chronických nebo akutních patologických procesů, anémie nebo jakéhokoli zánětu. Pokud se v krvi vyskytnou nějaké abnormality, bude nutné důkladnější vyšetření muže a pár plánující početí by měl chvíli počkat s plánováním dědiců..

  Biochemie pomáhá určit stav metabolických procesů a hodnotit práci nitrobiologických struktur. Pokud některý z orgánů nefunguje správně, analýza to ukáže. Důvodem takových odchylek mohou být skryté infekce, chronické patologie atd. Biochemická studie také přesně určí nedostatek stopových prvků nebo vitamínů..

  Pokud jsou nějaké problémy s početím, je muž poslán na krevní testy na hormony, protože odchylky hormonálního pozadí se velmi často stávají překážkou těhotenství u manželů. Během studia hormonálního složení krve se kvantitativní ukazatele těchto hormonů obvykle stanoví jako:

  Luteinizační hormon - stimuluje produkci testosteronu, zvyšuje se na pozadí intenzivní fyzické aktivity, stresu nebo selhání ledvin, nedostatek LH je pozorován při chronické únavě, kouření a obezitě.

 • FSH - upravuje hladiny testosteronu a podílí se na spermatogenezi. Zvyšuje se na pozadí závislosti na alkoholu, pohlavního nedostatku železa nebo mozkových nádorů a k nedostatku dochází během hladovění nebo obezity..
 • Testosteron je hlavní androgenní hormon zodpovědný za libido a erektilní schopnosti. V nádorových procesech je pozorována nadbytečnost a na pozadí chronického zánětu prostaty dochází k selhání.
 • HCG. Pokud muž v těhotenství provedl těhotenský test a našel 2 proužky, je málo vtipné, je nutné urgentní vyšetření, protože výskyt chorionického gonadotropinu naznačuje nádorové léze varlat.
 • Prolaktin je zodpovědný za regulaci metabolismu voda-sůl v mužském těle. Kvalita spermií závisí také na hladině prolaktinu, a pokud je člověk v chronickém stresovém stavu, má jasný nedostatek prolaktinu.
 • Hormon estradiolu je produkován mužskými varlaty a závisí na množství tukové tkáně. Pokud je v krvi hodně hormonu, stává se člověk nervózní a podrážděný.
 • Podrobná studie hormonálního pozadí a složení krve odhalí skryté zdravotní problémy potenciálního otce, které mohou komplikovat početí nebo negativně ovlivnit těhotenství..

  Močové testy

  K určení jakýchkoli abnormalit, které naznačují možné skryté patologické procesy, vnitřní choroby nebo genitourinární infekce, je předepsána analýza moči. Močové testy jsou standardní testy předepsané pro jakékoli vyšetření. Moč muže by měla být obvykle průhledná a žlutá, bez bílkovinných a krvavých nečistot, sedimentů nebo bavlněných frakcí.

  Pokud dojde k odchylkám v počtu červených krvinek nebo složek solí, existují bílkovinné sloučeniny nebo jiné nekonzistence s normálními indikátory, je muž poslán na důkladnější vyšetření genitourinárního systému.

  Mužovi a pokud možno oběma manželům nebude zabráněno konzultováním s kvalifikovaným genetikem. Výzva k tomuto specialistovi se doporučuje zejména v případech, kdy v rodině existují případy závažných dědičných patologických stavů, jako je hemofilie, duševní onemocnění, a jsou zde také příbuzní s nebezpečným zpožděním v tělesném a duševním vývoji. Kromě toho se genetické poradenství doporučuje pro páry, které v minulosti měly problematické těhotenství s potraty nebo intrauterinními úmrtími nebo které již mají dítě s dědičnou patologií. Každá analýza je důležitá a pomůže předcházet potenciálním zdravotním problémům dítěte..

  Články O Neplodnosti