Hlavní Bolest

Populární způsoby, jak zjistit pohlaví dítěte v časném těhotenství u stolu

Nastávající matka se těší na narození svého dítěte. Již se učí starat se o své zdraví, chránit a chránit před nepříznivými faktory. Oba rodiče mají velký zájem vědět, kdo se objeví v rodině, chlapci nebo dívce? K tomu se používají jakékoli populární metody a starší generace určuje vnější změny, ke kterým došlo u ženy. Ale v prvním trimestru je žaludek téměř neviditelný a musíte hledat jiné způsoby. Ve skutečnosti to bylo tak dlouho před druhým plánovaným ultrazvukem, ale chci to vědět hned.

Metody tabulky

Magický stav, ve kterém se žena nyní nachází, ji nutí věřit mnoha lidovými způsoby. Potvrzení nebo zamítnutí platnosti těchto označení může být pouze v každém jednotlivém případě. To je jedna z možností, jak uspokojit zvědavost ohledně pohlaví očekávaného dítěte. Za několik měsíců bude možné zkontrolovat, zda jsou staré znalosti tak spolehlivé..

Zkontrolujte na stole:

 • teorie krevních skupin má své fanoušky, ale její pravdivost nebo omylnost může být snadno ověřena všemi, jediná věc, která okamžitě vyvolává pochybnosti, je, že se stejnými kombinacemi krevních typů se děti stejného pohlaví ne vždy rodí, další teorie faktoru Rhesus, pokud se shoduje, rodiče pravděpodobně budou mít dívku a pokud dojde ke konfliktu, je pravděpodobnost, že se chlapec objeví, vysoká;
 • čínská metoda pomáhá zjistit pohlaví dítěte v časném těhotenství z tabulky, které lze očekávat po 9 měsících, vám umožní určit jednoduché srovnání údajů, k tomu musíte znát měsíc početí, stejně jako věk ženy, a najít příslušně v tabulce - M nebo D;
 • japonská metoda je složitější, ale zůstává bez vědeckého zdůvodnění aplikována, v zemi vycházejícího slunce byla použita ke zvýšení pravděpodobnosti početí chlapce jako budoucího válečníka a nástupce rodu, podle první tabulky je třeba určit počet párů - porovnáním měsíců narození manželů, poté pokračujte do druhé tabulky, ve svislém sloupci vyhledejte přijaté číslo, vyberte měsíc pro početí a podle počtu převažujících Y směrem k chlapci nebo dívce bude možné vypočítat nejvýhodnější období nebo zjistit, kdo e bude brzy k dispozici.

Použité metody nejsou vědecké, takže by neměly být 100% důvěryhodné. Při plánování koncepce se nedoporučuje spoléhat se na výpočty, není prokázána přesnost těhotenství u chlapce nebo dívky s takovými výpočty.

Lidové cesty

Zjistit pohlaví nenarozeného dítěte v časném těhotenství je možné díky metodám a známkám, které naši předkové používali po celá staletí. Není nutné brát jako základ jediný znak, ale argumentem pro odhad může být řada shodných faktorů. Starší lidé předávali tyto znalosti ústně a pomáhali rodičům dozvědět se mnoho o budoucím členovi rodiny.

Lidové způsoby, jak identifikovat chlapce

 • sexuální aktivita u muže může ovlivnit, pokud měl před počátkem pravidelné kontakty, s největší pravděpodobností se narodí chlapec, protože takové spermie jsou dominantní v chromozomální sadě určující pohlaví;
 • u mladých žen se pravděpodobnost narození prvorozeného chlapce zvyšuje, věk matky do 25 let takové prognózy zvyšuje;
 • s pravidelným sexuálním životem manželů se v blízké budoucnosti častěji kupují auta a letadla, frekvence se pohybuje od 2 do 4krát nebo více týdně;
 • podle vzhledu ženy je již možné posoudit, kdo bije pod srdcem, doslova rozkvétá, kůže se rozjasňuje a proměňují se rysy obličeje, jediná věc, která někdy zkresluje tuto metodu, je toxikóza, dochází u chlapců i dívek a se silnými projevy obtížné posoudit vzhled;
 • pravidelně se v nohou cítí chladno, dokonce i v horkých létech, může být také mírná necitlivost, křeče v končetinách;
 • Pokud je rozdíl mezi dvěma těhotenstvími kratší než 3 roky a poprvé se narodí dcera, pak na druhém bude pravděpodobně syn;
 • vlasy začaly růst intenzivněji, zejména na nohou, pažích, na břiše se objevila chmýří;
 • pokud žena vidí první pohyb na pravé straně.

Mohou se také objevit nové preference potravin. Chci neustále přidávat pepřová jídla, aby měla výraznější kořenitou chuť. Táhne na marinády, okurky, masné výrobky. Některé matky probudí zcela nové závislosti - sledují fotbal, hokej, lásku k extrémním sportům. Hlavní věc je dodržovat všechna doporučení lékaře a neohrožovat vaše zdraví a dítě, a to ani pod vlivem instinktů..

Lidové způsoby identifikace dívek

Naši předkové dokázali, kdo žena nosí, pouze podle jejího vzhledu. Existuje dokonce znamení - dívky ukradnou krásu své matce a zdraví chlapců. Pokud se na obličeji objeví skvrny, vyrážky, otoky, nos znatelně roste, rty se zvětší - s největší pravděpodobností se narodí dcera. Chůze se stává měkčí a ladnější. V raných stádiích není žaludek ještě znatelný, ale je již možné pozorovat objevující se zaoblení tvarů. Pokud má žena sportovní, tvarovanou postavu, objeví se charakteristická hladkost linií..

Známky pro narození dívky:

 • první měsíce jsou složitější, toxikóza, nevolnost trápí, mohou se vyskytovat zažívací potíže;
 • prudká změna nálady, nálady, sleziny, deprese, hysterie, neopodstatněného rozhořčení, nestabilního psychoemocionálního stavu - jasné znamení, že se očekává, že se objeví dcera;
 • chuťové návyky se mění, chuť k jídlu se prudce zvyšuje, chcete neustále sladkou, mouku, mléko, v nabídce dominuje zelenina, ovoce, cereálie;
 • věk rodičů také záleží na tom, zda je to první dítě a oba z nich starší 30 let budou mít pravděpodobně dceru;
 • Pokud se první míchání objevilo v levé polovině břicha, můžete se už podívat na růžové šaty.

Existuje další teorie - pohlaví je určováno aktualizací krve. Předpokládá se, že u žen se tento proces vyskytuje každé 3 roky, u mužů - každé 4 roky. Vzorec je jednoduchý: musíte rozdělit věk každého rodiče 3 a 4, zbytek se vezme pro srovnání (desetiny po celku). Například: máma 28, táta -30, 28: 3 = 9,3 30: 4 = 7,5. Potom jsou desetinné tečky porovnány, pro ženu 3, pro muže 5, 5 více než 3, pak bude chlapec.

Lékařské metody

V raných stadiích těhotenství je možné vědeckými metodami určit pohlaví dítěte bez ultrazvuku s vysokou pravděpodobností. Provádí se dvěma způsoby, v obou případech se stanoví již od 6 do 7 týdnů. K tomu se používá krevní test, který lze také určit doma pomocí zkušební podlahy..

Krevní test na DNA:

 1. konané od 6 do 12 týdnů, přesnost v závislosti na období od 90% do 97%;
 2. hlavním účelem je určit genetické abnormality, ale také umožňuje zjistit pohlaví dítěte;
 3. bezpečná metoda, krev je odebrána z žíly pro analýzu;
 4. přítomnost chromozomů Y je považována za indikátor očekávání chlapce; pokud chybí, bude tam dívka.

Definice testu:

 1. musíte sebrat ranní moč (ihned po probuzení);
 2. vstříkněte činidlo do šálku injekční stříkačkou;
 3. položte na rovnou plochu a počkejte 5 minut;
 4. žlutá a oranžová - bude dívka, tmavá, nasycená - chlapec.

Budoucí rodiče se těší na narození dítěte. Snaží se připravit vše potřebné pro okamžik narození. Bez ohledu na to, kdo se objeví - chlapec nebo dívka, dá to nejdůležitější - pocit štěstí.

Určení pohlaví dítěte v časném těhotenství - test DNA

Analýza DNA přesně určuje pohlaví plodu. Pokud je detekován chromozom Y, je pohlaví mužské, pokud není detekováno, pak žena. Tento test zahrnuje pokročilou technologii - analýzu fetální DNA nalezené v mateřské krvi. Laboratorní analýza je mnohem výhodnější než ultrazvuk.

Výhody naší analýzy

 • Těhotenství od 4 do 5 týdnů.
 • Bezpečné pro matku a plod, materiál - krev ze žíly
 • Přesnost je 99%, s gestačním věkem 7-8 týdnů, dříve - 95-98%. Pokud je přítomen chromozom Y, pak je to určitě chlapec.
 • Dodací lhůta: 1-3 pracovní dny
 • Může být provedeno s vícenásobným a jednočetným těhotenstvím

Obecná a termínová kalkulačka přesnosti

Datum poslední menstruace: Datum analýzy:

Těhotenství k datu analýzy, porodnické týdny:

Výsledek analýzy DNA na dně plodu

Pokud je detekován chromozom Y, pak je to určitě chlapec.

Pokud je doba studie kratší než 8 týdnů, pokud není detekován žádný chromozom Y, doporučuje se studii opakovat.

Odběr vzorků pro analýzu pohlaví

Materiál pro analýzu - krev z žíly matky (3-4 ml). Krev je odebírána kdykoli, žádné nároky nalačno.

Materiál lze odebrat:

 • v našich centrech (Moskva, Petrohrad);
 • vzdáleně, pomocí zkumavky EDTA K3, kterákoli sestra může odebrat krev, materiál musí být přinesen k nám nebo zaslán kurýrem.
  Výuka materiálu
  Formulář objednávky analýzy genderové definice

Pokud byla analýza provedena dříve než 8 týdnů, existuje možnost, že fetální DNA nebude mít v mateřské plazmě dostatek DNA - v tomto případě pro dokončení analýzy zlevníme opakovanou analýzu.

Platební podmínky

 • Analýza je vyplácena v plné výši na základě zálohy..
 • Je možné testovat na dálku zasláním krve do zkumavky EDTA K3.
 • Smlouva.
  Ukázka sexuální dohody
 • Platbu lze provést v hotovosti v našem centru, prostřednictvím jakékoli banky a kreditní kartou na místě.
  Platební údaje
 • Výsledek bude poskytnut na vaši žádost: osobně, telefonicky, e-mailem, kurýrem.

Jak technologie funguje?

Během těhotenství, již v prvním měsíci, se buňky dítěte objevují ve velmi nízké koncentraci v mateřské krvi.

Pokud žena nese chlapce, objeví se v její krvi markery Y-chromozomu. Identifikace těchto značek vám umožní určit pohlaví budoucího dítěte. Protože je koncentrace fetálních buněk velmi nízká, lze je detekovat pouze velmi citlivou metodou.

Dostatečná hladina fetální DNA v krvi matky ke stanovení nastává od 7. týdne těhotenství. Jednotlivé charakteristiky vývoje těhotenství však neumožňují vždy získat spolehlivé údaje o těchto datech.

V období od 5 do 9 týdnů je úroveň spolehlivosti analýzy v průměru 90–95%. Během tohoto období stoupá koncentrace fetální DNA v mateřské krvi a po 9 týdnech spolehlivost analýzy dosáhne 98–100%. Je však třeba si uvědomit, že různé faktory ovlivňují hladinu fetální DNA - nepřesné stanovení gestačního věku (ve velmi raných stádiích), první nebo ne těhotenství, individuální vlastnosti ženského těla a proces vývoje plodu, přítomnost vícenásobného těhotenství atd., Které mohou ovlivnit spolehlivost výsledku. Kromě toho je při určování markeru Y-chromozomu (tj. Chlapce) spolehlivost analýzy vyšší, protože negativní výsledek (tj. dívka) nemusí být spojen s nepřítomností markeru, ale s neobvykle nízkou koncentrací fetální DNA.

Je možné určit pohlaví dítěte v případě dvojčat / trojčat?

Je to možné, ale je třeba mít na paměti, že pokud je jedním z dětí chlapec, nemůžeme určit pohlaví druhého dítěte. Proto jsou možné následující možnosti. Y-chromozomový marker není definován - všechny dívky. Je definován chromozomový marker Y - jedním z dětí je chlapec, další děti mohou být chlapci i dívky.

Jsou nějaké chyby?

Při vývoji metody existovalo dlouhé období, kdy byly studie prováděny v testovacím režimu, aby se identifikovaly možné příčiny chyb a vyvinuly podmínky, za kterých by bylo možné těmto chybám zabránit. Na základě těchto zkušeností je organizován moderní diagnostický proces..

Jak mohu zjistit pohlaví dítěte krví?

Podle krve může být pohlaví nenarozeného dítěte určeno v případech, kdy je třeba v prvním trimestru zjistit, kdo se narodí. To může být banální zájem matky a lékařské indikace. Jmenovitě dědičné patologie, které jsou přenášeny pohlavními chromozomy. Existují nemoci, které postihují pouze chlapce nebo dívky..

Je možné určit pohlaví plodu krví?

Obecně se uznává, že pohlaví dítěte se určuje ultrazvukem. To však lze provést pouze s opakovaným ultrazvukem, tj. Nejdříve v 19. týdnu těhotenství. To je během tohoto období, kdy jsou pohlavní orgány plně vytvořeny v plodu.

V mnoha případech (s dědičnou predispozicí pohlaví dítěte k závažným patologiím) není tato technika vhodná, protože ve druhém trimestru již není možné ukončit (provést potrat) nechtěné těhotenství. Proto je důležité určit pohlaví v raných stádiích těhotenství.

Dříve bylo možné zjistit nekonvenční metody o pohlaví krevní tekutiny, ale dnes byla vyvinuta technika, ve které stačí shromáždit biologický materiál matky. Jedná se zejména o genetický krevní test, který lze provést do měsíce a půl po těhotenství.

Jaké jsou techniky?

 1. Krevní test dvou rodičů před početí. K tomu je nutné důkladně prostudovat složky biologického materiálu.
 2. Můžete vypočítat pohlaví dítěte na základě odpočítávání od doby ovulace po dobu početí. Například, pokud se obě tato období shodují po dobu jednoho dne, pak existuje velké procento pravděpodobnosti, že bude mít chlapce. O dívce můžete mluvit v případě, že k početí dojde 3 nebo 4 dny před aktivací vajíčka k oplodnění. Důvodem je skutečnost, že chromozomy X (žena) mají delší životnost.
 3. Pohlaví dítěte lze nalézt aktualizací krve, o které se budeme dále bavit.
 4. Můžete použít krevní skupinu matky a otce i Rh faktor.
 5. Test DNA (na fetální krev).

Platnost metod

Není možné zaručit 100% přesnost detekce pohlaví dítěte pomocí krevní tekutiny, protože existují určité chyby. Pokud provádíte výpočty na základě tabulek, pak se berou v úvahu jednotlivé charakteristiky každého organismu. Přesnost je ovlivněna faktory, jako jsou příliš těžká období, krvácející rány, nízká úroveň koagulace krve a dokonce i přítomnost endometriózy, cukrovky.

Dalším způsobem je krevní typ obou rodičů. Mnoho lékařů je vůči němu skeptických. Skutečností je, že v tomto případě se může stejnému páru narodit pouze jedno pohlaví. Za nejspolehlivější metody se proto považuje obnova krve a genetická analýza, která se provádí v laboratorních podmínkách..

Metoda obnovy krve

Je známo, že buňky ve vnitřních systémech a orgánech jsou pravidelně aktualizovány, proto krevní tekutina může být stará nebo nová v závislosti na životním cyklu. Obnova může být porovnána s kůží, když odumřelé buňky epidermis odlupují. Na jejich místě jsou nové. Totéž se děje s krví - její staré buňky jsou odstraněny z těla, což dává příležitost k vývoji nových.

Použitím buněčného složení tohoto biologického materiálu můžete zjistit stav těla konkrétní osoby. Ale to není hlavní věc - ukázalo se, že krvinky nesou informace na genetické úrovni. Proto je při početí plod přenášen genovou informací o svých rodičích.

Fyziologické vlastnosti mužů a žen se liší, proto má cyklická povaha obnovy materiálu krve rozdíly. V silnějším pohlaví se krev obnovuje jednou za 4 roky a ve spravedlivé polovině lidstva - 3 roky. Je to kvůli měsíčnímu uvolňování krve menstruací.

Jak správně spočítat pohlaví dítěte na základě aktualizace biologického materiálu rodičů, přečtěte si níže.

Metoda číslo 1

Princip výpočtu je jednoduchý. Musíte vzít věk rodičů a rozdělit ho na trojnásobek (pro ženu), a tedy čtyřnásobek pro muže. Dále je výsledná rovnováha porovnána, na základě čehož je odhalena podlaha. Pokud má žena méně reziduí, je její krev mladší. Následně se narodí dívka.

Příklad. Otec v době početí je 27 let a matkou je 22. Rozdělte 27 na 4, ukazuje se 6, a zbytek 3. Nyní se rozdělte na 22, 4 se ukáže 5, a zbytek zůstává 2. Podle této teorie se tedy narodí chlapec. Existují jiné případy, například, když je otec 26 a matka 23. V této situaci jsou zbytky stejné - do 2. Je tedy možné porodit chlapce nebo dívku nebo možná dvojčata různých pohlaví, protože krev rodičů je stejně mladá..

Pamatujte, že musíte počítat pouze manuálně, protože kalkulačka nedává zbytek a omlazení krve je určeno pouze zbytkem, nikoli výsledkem.

Metoda číslo 2

Pokud rodiče měli významnou ztrátu krve, operaci, potraty, potraty nebo je jeden z nich dárcem, není předchozí metoda výpočtu vhodná. Faktem je, že se ztrátou krevní tekutiny nejméně 1 litr dochází k spontánní aktualizaci. Totéž platí pro případy, kdy byla osoba naopak injikována takovým množstvím biologického materiálu.

Příklad: Pokud došlo ke ztrátě krve člověka ve věku 29 let, můžeme mluvit o aktualizaci, přestože se krev asi před rokem změnila.

Jak určit pohlaví plodu krevní skupinou a Rh faktorem?

Celkově existují 4 krevní skupiny a 2 Rh faktory, na jejichž základě můžete identifikovat pohlaví nenarozeného dítěte. Například:

 1. Pokud má matka první skupinu, papež má třetí nebo identickou osobu, může se narodit dívka.
 2. Pokud má žena 2 skupiny a partner má 2 nebo 4, narodí se také ženské pohlaví.
 3. Pokud má muž 1 nebo 3 krevní skupiny a matka 2, objeví se chlapec.
 4. V přítomnosti 3 skupin bude mít matka a otec 1 dívku.
 5. Pokud má žena skupinu 4, muž má 2, objeví se také dívka.

Na základě toho můžete získat následující:

Krevní typ u matky / otce1234
1Ženské dítěMužské dítěŽenské dítěMužské dítě
2Mužské dítěŽenské dítěMužské dětiŽenské dítě
3Ženské dítěMužské dítěMužské dítěMužské dítě
4Mužské dítěŽenské dítěMužské dítěMužské dítě

Důležitou roli hraje faktor Rhesus:

Rhesusův faktor u matky / otcePozitivní „+“Záporný "-"
Pozitivní „+“DívkaChlapec
Záporný "-"ChlapecDívka

Metoda stanovení pohlaví nadcházejícího dítěte faktorem Rhesus není tak odůvodněná, protože většina lidstva má pozitivní faktor Rhesus..

Laboratorní stanovení pohlaví dítěte

Nejspolehlivější a nejpřesnější metodou je genetický krevní test v laboratorních podmínkách. Na konci minulého tisíciletí byla v mateřské krvi objevena fetální DNA. Jsou umístěny uvnitř buněčného jádra v chromozomech (spirálová vlákna). Mezi čtyřiceti šesti chromozomy lidského těla jsou za pohlaví odpovědné pouze dva. Jsou to X a Y. Existuje něco jako genotyp, na jehož základě je určováno pohlaví. Chromozomy XX ukazují, že jejich nositelem je žena. Při kombinaci XY - nosič muž.

Poprvé se fetální buňky nacházejí v mateřské krevní tekutině již na začátku těhotenství, ale jejich podíl je zanedbatelný. Proto je nutné použít vysoce citlivé techniky detekce chromozomů. Takže pokud je detekován fetální chromozom s hodnotou X, pak bude dívka, pokud Y je chlapec.

Protože se fetální DNA objeví až v 7. týdnu těhotenství, až 9 týdnů můžete získat přesný výsledek maximálně 95%. Po uplynutí této doby se přesnost stanovení zvyšuje na 100%, protože se zvyšuje počet chromozomů plodu.

Lékaři musí brát v úvahu faktory, jako je počet narozených, charakteristika těla konkrétní ženy, gestační věk, vícenásobné těhotenství, proces vývoje nenarozeného dítěte. Na základě toho je vyžadován vysoce kvalifikovaný přístup. To znamená, že musíte absolvovat test DNA ve specializovaném zdravotnickém zařízení, kde se používají nejnovější metody diagnostiky sexu pomocí biologických materiálů..

Zjistěte, jak se sbírá krev na fetální DNA a jak se studie provádí.

Existuje mnoho způsobů, jak určit pohlaví dítěte krví. Můžete použít speciální tabulky umístěné na internetu, vypočítat pohlaví podle krevních skupin a faktorů Rh, období početí atd. Musíte si však uvědomit, že nejspolehlivější výsledky lze získat pouze darováním krve pro laboratorní testy..

Metody analýzy k určení pohlaví dítěte

Mnoho rodičů, kteří se dozvěděli, že brzy budou mít dítě, přemýšlí o tom, kdo to bude - chlapec nebo dívka? Pokud je však pro většinu párů jen přirozená zvědavost, pro některé rodiny je určování pohlaví dítěte nezbytností. Existuje mnoho genetických chorob, které se přenášejí pouze samicí nebo pouze samčí linií. Proto příležitost zjistit co nejdříve pohlaví dítěte pomůže manželům společně s odborníky analyzovat možný výsledek těhotenství..

Jednou z metod pro stanovení pohlaví dítěte je ultrazvukové vyšetření nastávající matky. Lékař může určit pohlaví dítěte ultrazvukem po 14-15 týdnech těhotenství. V tak rané době však existuje velké riziko chyb. Může to být způsobeno tím, že lékař může uchopit prsty za ruce dítěte nebo pupeční šňůru pro pohlavní orgány. Nebo plod může „skrýt“ své orgány za stlačenými nohama. V takovém období tedy přesnost určení pohlaví dítěte závisí na přesnosti vybavení a kvalifikaci odborníka..

Je možné určit pohlaví dítěte nejpřesněji v období 22-24 týdnů těhotenství. Později je to už docela obtížné, protože dítě se stává větší a méně mobilní.

Analýza moči

Můžete provést analýzu k určení pohlaví dítěte v moči matky. Z tohoto důvodu existuje speciální test na základě pohlaví, jehož princip je podobný obvyklému testu pro stanovení těhotenství. Ženy kombinují moč se speciálním činidlem, které je v testu. Barva kontrolního proužku v zelené barvě označuje mužské pohlaví dítěte, oranžově - na ženské podlaze. Přesnost této diagnózy je 80–85%, testování lze provést po osmi týdnech těhotenství.

Chorionická biopsie

Někdy se podle indikací používá chorionická biopsie. Tato metoda se nepoužívá pouze ke stanovení pohlaví dítěte, protože jeho použití je docela nebezpečné a může přispět k předčasnému ukončení těhotenství. Taková analýza se provádí pouze v případech, kdy z určitých zdravotních důvodů v rodině není možné mít dítě muže nebo ženy.

Choriová biopsie je analýza pohlaví dítěte, která se provádí pouze v raných stádiích těhotenství, v sedmém až desátém týdnu. Přesnost výsledků výzkumu je 100%.

Během chorionické biopsie je do dělohy zavedena tenká speciální jehla přední stěnou břicha ženy. Mikroskopické množství obsahu dělohy se odebere jehlou pro stanovení sady fetálních chromozomů.

Krevní test

Nejpřesnější je stanovení pohlaví dítěte analýzou krve matky. Princip fungování takové analýzy je založen na stanovení hladiny fetální DNA v ženské krvi. Tuto metodu lze použít od sedmého týdne těhotenství. Během tohoto období je jeho přesnost 95–96%. Čím delší je období těhotenství, tím přesnější bude výsledek této analýzy. Takže po dobu devíti týdnů přesnost metody dosáhne 97–98%, po 12 týdnech - 99%.

Pro analýzu těhotná žena odebírá krev ze žíly. V tomto případě není podmínka pro postní krev povinná..

Metoda této studie je založena na skutečnosti, že malé množství fetální DNA je přítomno v krvi těhotné ženy. Struktura DNA u chlapců a dívek je jiná. U dívek sestává DNA z XX chromozomů au chlapců z XY chromozomů. Pokud je chromozom Y detekován během dekódování molekuly fetální DNA umístěné v mateřské krvi, znamená to mužské pohlaví dítěte. Neexistuje žádný takový chromozom - žena bude mít dívku.

Výsledky studie touto metodou jsou obvykle připraveny na 2-4 dny. Tato metoda určování pohlaví dítěte je jedinou vědecky prokázanou metodou. Nevýhodou této analýzy je, že se stále jedná o poměrně velké náklady. Tato studie se provádí pouze v soukromých zdravotnických střediscích..

Stanovení DNA dítěte

Čas čtení: min.

Test DNA k určení pohlaví dítěte

Mnoho párů touží zjistit, kdo se narodí v prvních týdnech po početí. V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak určit, kdo se narodí. Například ultrazvukové vyšetření nebo různé invazivní techniky (detekce pohlaví během amniocentézy). Je však třeba poznamenat, že invazivní techniky jsou nebezpečné pro zdraví a mohou způsobit rozvoj komplikací a někdy i potratů..

Mateřský krevní test

Nejoptimálnější a nejbezpečnější pro zdraví - určující pohlaví dítěte DNA matky, jedná se o přesný test, kterým se určí pohlaví dítěte. On je také považován za nejspolehlivější. Navíc pomocí této analýzy můžete zkontrolovat, zda má dítě vrozené choroby a různé chromozomální abnormality.

Stanovení pohlaví dítěte krví (DNA)

Jak provést krevní test k určení pohlaví dítěte?

Analýza DNA se skládá ze tří fází:

 1. Vezměte žilní krev matky;
 2. Najděte fetální buňky a proveďte genetickou analýzu;
 3. Zobrazit výsledek.

Je velmi snadné určit pohlaví dítěte na základě mateřských krevních testů rodičů. Samotný postup dárcovství krve nevyčnívá od ostatních: krev je darována ráno v laboratoři. Na to není potřeba žádná příprava. Před darováním krve se však ženě doporučuje zdržet se jakékoli komunikace s osobami opačného pohlaví. Důvodem je skutečnost, že během jakéhokoli kontaktu s mužem v ženském těle začínají různé procesy, chemické a biologické, po kterých se mohou v krvi objevit látky, díky nimž budou výsledky analýzy nesprávné. Z tohoto důvodu jsou v mnoha laboratořích odborníky, které provádějí analýzu DNA k určení pohlaví dítěte, ženy a ženy také odebírají krev. Těhotná žena nebere více než 20 ml krve, která je pak rozdělena do 2 identických zkumavek. Ale pro další fázi potřebujete kvalitní vybavení, které v každé laboratoři vůbec najdete. K identifikaci fetálních buněk z krve je zapotřebí speciální vybavení a pro genetickou analýzu, která sestává z různých experimentů a pozorování, je vyžadována profesionalita a zkušenosti v této záležitosti. Trvání této fáze je 4-5 dní. Podstata studie je založena na skutečnosti, že těhotná žena má v krvi částečnou fetální DNA. Samotná struktura DNA se však liší v závislosti na pohlaví. Pokud dívčí DNA obsahuje XX chromozomy, pak u chlapců to budou chromozomy XY. Pokud při zkoumání molekuly DNA plodu odebrané z mateřské krve je nalezen chromozom Y, znamená to, že se dítě narodí samcem. Pokud není detekován chromozom Y, dojde k závěru, že samičí plod.

Analýza DNA k určení pohlaví dítěte: spolehlivost analýzy

Vědci prokázali, že se vzrůstajícím gestačním věkem se také zvyšuje přesné určení pohlaví dítěte pomocí DNA:

 1. od 7 do 9 týdnů je přesnost testu 95%;
 2. Od 9 do 11 týdnů těhotenství je přesnost 97%;
 3. Od 12 týdnů je spolehlivost výsledků nejvyšší - 99%.

Co může snížit spolehlivost DNA z krve na pohlaví dítěte?

Ano, určování pohlaví dítěte krví mateřské DNA je vysoce přesné, ale existují různé rysy, které mohou snadno ovlivnit výsledek, čímž podceňují přesnost tohoto testu. Jedná se o tyto funkce:

 • Brzy těhotenství, které nedá správné množství molekul DNA.
 • Neznalost přesného gestačního věku.
 • Vývoj několika plodů v děloze.

Pokud pochybujete o spolehlivosti výsledku, doporučuje se, abyste test provedli znovu po dvou týdnech. To vám obvykle poskytne 100% přesný výsledek..

Výzkum DNA má řadu výhod:

 • Pohodlí;
 • bezpečnost;
 • výsledek přichází docela rychle;
 • Přesnost.

K provedení testu DNA potřebujete poměrně velké množství peněz. Ve všech laboratořích je DNA test pro stanovení pohlaví dítěte odlišný. Závisí to na mnoha faktorech, jako je kvalifikace odborníků, vybavení, pověst laboratoře atd. Jak vybrat správnou laboratoř pro analýzu, aby nebylo pochyb o přesnosti výsledku? Kontaktujte laboratoř ve vašem městě nebo v nejbližším velkoměstě. Poraďte se s odborníky z různých laboratoří a sami se rozhodněte, kde se budete cítit pohodlněji. Nevybírejte laboratoř, kde jsou náklady na analýzu nejnižší - je lepší zvolit něco průměrného. Celkem lze provést test DNA na 5–6 tisíc ruských rublů.

Určení pohlaví dítěte mateřskou krví (DNA) a nejen

Žena také může počítat s testem, který určí pohlaví dítěte v časných stádiích těhotenství. Podstatou domácí zkoušky je, že žena shromažďuje svou ranní moč ve speciální sklenici, kde je umístěn test se speciálními činidly. Po několik minut se kapalina musí míchat a čekat, dokud nezíská barevnou charakteristiku konkrétního výsledku.

Stanovení pohlaví plodu mateřskou krví

Určení pohlaví plodu mateřskou krví je neinvazivní diagnostická metoda zaměřená na identifikaci Y chromozomu fetální DNA v krvi matky. Studie se provádí od 9. týdne těhotenství, v této době je její spolehlivost 90-95% a do 12. týdne se zvyšuje na 98-99%. Analýza má nezávislou diagnostickou hodnotu, používá se v porodnictví a gynekologii, v genetice. Určení pohlaví dítěte lze provést na žádost rodičů a ze zdravotních důvodů - v přítomnosti genetických chorob spojených s pohlavním chromozomem v matce nebo otci, vrozené dysplázie kůry nadledvin nebo vrozené dysfunkce kůry nadledvin u matky (k vyřešení otázky bezpečnosti hormonální léčby). Materiálem ke studiu je plná krev ze žíly. Analýza se provádí polymerázovou řetězovou reakcí. Příprava výsledků trvá 4-6 dní.

Genderová analýza

Vedoucí projektu GENOMED

Genomed je inovativní společnost s týmem genetiků a neurologů, porodníků gynekologů a onkologů, bioinformatiky a laboratorních specialistů, představujících komplexní a vysoce přesnou diagnostiku dědičných chorob, poruch reprodukční funkce, výběr individuální terapie v onkologii.

Ve spolupráci se světovými špičkami v oblasti molekulární diagnostiky nabízíme více než 200 molekulárně genetických studií založených na nejnovějších technologiích..

Použití sekvenování nové generace, mikročipová analýza s výkonnými metodami bioinformační analýzy vám umožní rychle stanovit diagnózu a zvolit správnou léčbu i v nejtěžších případech.

Naším posláním je poskytovat lékařům a pacientům 24 hodin denně komplexní a nákladově efektivní genetický výzkum, informační a konzultační podporu.

HLAVNÍ FAKTY O NÁS

Vedoucí směrů

Jusina
Julia Gennadevna

Vystudovala dětskou fakultu Státní lékařské univerzity ve Voroněži. N.N. Burdenko v roce 2014.

2015 - praxe v terapii na Fakultní terapii na Státní lékařské univerzitě Voroněž N.N. Burdenko.

2015 - certifikační kurz v oboru „Hematologie“ na základě Hematologického vědeckého centra v Moskvě.

2015-2016 - praktický lékař VGKBSMP №1.

2016 - bylo schváleno téma disertační práce pro doktorandské studium „studium klinického průběhu nemoci a prognózy u pacientů s chronickým obstrukčním plicním onemocněním s anemickým syndromem“. Spoluautor více než 10 publikací. Účastník vědeckých a praktických konferencí o genetice a onkologii.

2017 - opakovací kurz na téma: „interpretace výsledků genetických studií u pacientů s dědičnými chorobami“.

Od roku 2017 rezidence v oboru „Genetika“ na základě RMANPO.

Kanivets
Ilya Vyacheslavovich

Kanivets Ilya Vyacheslavovich, genetik, kandidát lékařských věd, vedoucí genetického oddělení Genetického lékařského genetického centra. Asistent, Katedra lékařské genetiky, Ruská lékařská akademie dalšího odborného vzdělávání.

Vystudoval lékařskou fakultu Státní lékařské a zubní univerzity v Moskvě v roce 2009 a v roce 2011 - pobyt v oboru „Genetika“ na katedře lékařské genetiky na stejné univerzitě. V roce 2017 obhájil disertační práci na téma kandidát na lékařské vědy na téma: Molekulární diagnostika variací počtu kopií míst DNA (CNV) u dětí s vrozenými malformacemi, fenotypovými abnormalitami nebo mentální retardací pomocí oligonukleotidových mikročipů s vysokou hustotou SNP. “

V letech 2011–2017 pracoval jako genetik v dětské klinické nemocnici. N.F. Filatov, vědecké poradenské oddělení Federálního státního rozpočtového vědeckého ústavu Lékařské a genetické výzkumné středisko. Od roku 2014 do současnosti je vedoucím genetického oddělení Genomemed MGC.

Hlavní oblasti činnosti: diagnostika a léčba pacientů s dědičnými onemocněními a vrozenými malformacemi, epilepsie, genetické poradenství pro rodiny dítěte s dědičnou patologií nebo malformacemi, prenatální diagnostika. Během konzultace jsou analyzovány klinické údaje a genealogie, aby se stanovila klinická hypotéza a požadované množství genetického testování. Na základě výsledků průzkumu jsou údaje interpretovány a získané informace jsou objasněny k nahlédnutí.

Je jedním ze zakladatelů projektu School of Genetics. Pravidelně hovoří na konferencích. Přednáší pro genetiky, neurology a gynekology a pro rodiče pacientů s dědičnými chorobami. Je autorem a spoluautorem více než 20 článků a recenzí v ruských a zahraničních časopisech.

Oblast profesních zájmů - zavedení moderního výzkumu genomů do klinické praxe, interpretace jejich výsledků.

Recepce: St, Pá 16-19

Lékaři jsou přijímáni na základě dohody.

Sharkov
Artyom Alekseevič

Sharkov Artyom Alekseevich - neurolog, epileptolog

V roce 2012 studoval v rámci mezinárodního programu „Orientální medicína“ na univerzitě Daegu Haanu v Jižní Koreji.

Od roku 2012 - účast na organizaci databáze a algoritmu pro interpretaci genetických testů xGenCloud (https://www.xgencloud.com/, projektový manažer - Igor Ugarov)

V roce 2013 absolvoval Pediatrické oddělení N.I. Ruské národní výzkumné lékařské univerzity Pirogov.

Od roku 2013 do roku 2015 studoval na klinickém pobytu v neurologii na Vědeckém centru neurologie.

Od roku 2015 pracuje jako neurolog, vědecký pracovník Akademického Yu.E. vědeckého klinického ústavu dětské medicíny. Veltishchev GBOU VPO RNIMU. N.I. Pirogov. Pracuje také jako neurolog a lékař v monitorovací laboratoři video-EEG v Klinickém centru pro epileptologii a neurologii pojmenované po A.Kazaryan "a" Epilepsy Center ".

V roce 2015 studoval v Itálii na škole „2. mezinárodní pobytový kurz epilepsie rezistentní na drogy, ILAE, 2015“..

V roce 2015 pokračující vzdělávání - „Klinická a molekulární genetika pro odborníky“, RCCH, RUSNANO.

V roce 2016 pokračující vzdělávání - „Základy molekulární genetiky“ pod vedením bioinformatiky, Ph.D. Konovalova F.A..

Od roku 2016 - vedoucí Neurologického oddělení Genomed Laboratory.

V roce 2016 studoval v Itálii na škole „Mezinárodní pokročilý kurz San Servolo: Brain Exploration and Epilepsy Surger, ILAE, 2016“..

V roce 2016 pokračující vzdělávání - „Inovativní genetické technologie pro lékaře“, „Ústav laboratorního lékařství“.

V roce 2017 - škola „NGS in Medical Genetics 2017“, MGSC

V současné době provádí výzkum v oblasti genetiky epilepsie pod vedením profesora MD Belousova E.D. a profesoři, MD Dadali E.L..

Téma disertační práce pro doktorský titul "Klinické a genetické charakteristiky monogenních variant raných epileptických encefalopatií" bylo schváleno..

Hlavními činnostmi jsou diagnostika a léčba epilepsie u dětí a dospělých. Úzkou specializací je chirurgická léčba epilepsie, genetika epilepsie. Neurogenetika.

Sharkov A., Sharkova I., Golovteev A., Ugarov I. „Optimalizace diferenciální diagnostiky a interpretace výsledků genetického testování expertním systémem XGenCloud pro některé formy epilepsie“. Medical Genetics, No. 4, 2015, str. 41.
*
Sharkov A.A., Vorobyov A.N., Troitsky A.A., Savkina I.S., Dorofeeva M.Yu., Melikyan A.G., Golovteev A.L. "Chirurgie epilepsie při multifokálním poškození mozku u dětí s tuberózní sklerózou." Abstrakty ruského kongresu XIV „INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE V PEDIATRICKY A DĚTSKÉ CHIRURGII“. Ruský bulletin perinatologie a pediatrie, 4. 2015. - str.226-227.
*
Dadali E.L., Belousova E.D., Sharkov A.A. "Molekulární genetické přístupy k diagnostice monogenní idiopatické a symptomatické epilepsie." Diplomová práce ruského kongresu XIV „INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE V PEDIATRICKY A DĚTSKÉ CHIRURGII“. Ruský bulletin perinatologie a pediatrie, 4. 2015. - s. 211.
*
Sharkov A.A., Dadali E.L., Sharkova I.V. "Vzácná varianta časné epileptické encefalopatie typu 2 způsobená mutacemi v genu CDKL5 u mužského pacienta." Konference "Epileptologie v neurovědním systému". Sborník z konference: / Editoval: prof. Neznanova N.G., prof. Mikhailova V.A. SPb.: 2015. - str. 210-212.
*
Dadali E.L., Sharkov A.A., Kanivets I.V., Gundorova P., Fominykh V.V., Sharkova I., B.,. Troitsky A.A., Golovteev A.L., Polyakov A.V. Nová alelická varianta epilepsie myoklonus 3. typu, způsobená mutacemi v genu KCTD7 // Medical Genetics.-2015.- T. 14.-No. 9.- p. 44-47
*
Dadali E.L., Sharkova I.V., Sharkov A.A., Akimova I.A. "Klinické a genetické rysy a moderní metody diagnostiky dědičné epilepsie." Sbírka materiálů "Molekulární biologické technologie v lékařské praxi" / Ed. Corr. RANS A.B. Maslennikova.- Vydání. 24.- Novosibirsk: Akademizdat, 2016.- 262: str. 52-63
*
Belousova E.D., Dorofeeva M.Yu., Sharkov A.A. Epilepsie s tuberózní sklerózou. V "Mozkových chorobách, lékařských a sociálních aspektech" vydaných Gusevem E.I., Gekht A.B., Moskva; 2016; str. 391-399
*
Dadali E.L., Sharkov A.A., Sharkova I.V., Kanivets I.V., Konovalov F.A., Akimova I.A. Dědičná onemocnění a syndromy doprovázené febrilními záchvaty: klinické a genetické charakteristiky a diagnostické metody. // Russian Journal of Pediatric Neurology.- T. 11.- No. 2, str. 33-41. Doi: 10,17650 / 2073-8803- 2016-11- 2-33-41
*
Sharkov A.A., Konovalov F.A., Sharkova I.V., Belousova E.D., Dadali E.L. Molekulární genetické přístupy k diagnostice epileptických encefalopatií. Kniha abstraktů „VI BALTICKÝ KONGRES O DĚTI NEUROLOGIE“ / Editoval profesor V. Guzeva St. Petersburg, 2016, str. 391
*
Hemispherotomie pro farmakorezistentní epilepsii u dětí s oboustranným poškozením mozku Zubkova N.S., Altunina G.E., Zemlyansky M.Yu., Troitsky A.A., Sharkov A.A., Golovteev A.L. Kniha abstraktů „VI BALTICKÝ KONGRES O DĚTI NEUROLOGIE“ / Editoval profesor V. Guzeva St. Petersburg, 2016, str. 157.
*
Golovteev A.L., Sharkov A.A., Troitsky A.A., Altunina G.E., Zemlyansky M.Yu., Kopachev D.N., Dorofeeva M.Yu. "Chirurgická léčba epilepsie u tuberkózní sklerózy" vydala M. Dorofeeva v Moskvě; 2017; str. 274
*
Článek: Genetika a diferenciální léčba časných epileptických encefalopatií. A.A. Sharkov *, I.V. Sharkova, E.D. Belousova, E.L. Dal jsem to. Journal of Neurology and Psychiatry, 9. 2016; Sv. 2doi: 10,17116 / červen 20161169267-73
*
Golovteev A.L., Sharkov A.A., Troitsky A.A., Altunina G.E., Zemlyansky M.Yu., Kopachev D.N., Dorofeeva M.Yu. "Chirurgická léčba epilepsie u tuberkózní sklerózy" vydala M. Dorofeeva v Moskvě; 2017; str. 274
*
Nové mezinárodní klasifikace epilepsie a epileptických záchvatů Mezinárodní ligy pro boj proti epilepsii. Žurnál neurologie a psychiatrie. C.C. Korsakova. 2017.V. 117. Č. 7. P. 99-106

Kyjev
Julia Kirillovna

V roce 2011 promovala na Státní lékařské a zubní univerzitě v Moskvě. A.I. Evdokimová, obor všeobecné lékařství, studovala na katedře lékařské genetiky stejné univerzity, obor genetika

V roce 2015 absolvovala stáž v porodnictví a gynekologii na Lékařském ústavu pro pokročilá lékařská studia FSBEI HPE "MGUPP".

Od roku 2013 vede poradní funkci v Centru pro plánování a reprodukci rodiny GBUZ DZM

Od roku 2017 je vedoucím „Prenatální diagnostiky“ v laboratoři Genomed

Pravidelně hovoří na konferencích a seminářích. Přednáší pro lékaře různých specializací v oblasti reprodukce a prenatální diagnostiky

Poskytuje lékařské a genetické poradenství těhotným ženám o prenatální diagnostice s cílem zabránit narození dětí s vrozenými malformacemi, jakož i rodinám s pravděpodobně dědičnými nebo vrozenými patologiemi. Provede interpretaci získaných diagnostických výsledků DNA.

SPECIALISTI

Latypov
Arthur Shamilevich

Latypov Arthur Shamilevich - genetický lékař nejvyšší kategorie.

Po ukončení lékařské fakulty Státního lékařského ústavu v Kazani v roce 1976 pracoval pro mnohé nejprve jako lékař lékařské genetické kabinety, poté jako vedoucí lékařského genetického centra Republikánské nemocnice v Tatarstánu, hlavní specialista Ministerstva zdravotnictví Republiky Tatarstán a přednášející na katedrách Kazanské lékařské univerzity.

Autor více než 20 vědeckých prací o problematice reprodukční a biochemické genetiky, účastník mnoha domácích i mezinárodních kongresů a konferencí o problémech lékařské genetiky. Do praktické činnosti střediska zavedl metody hromadného screeningu těhotných a novorozenců na dědičná onemocnění, provedl tisíce invazivních postupů pro podezření na dědičná onemocnění plodu v různých stadiích těhotenství.

Od roku 2012 pracuje na Katedře lékařské genetiky s kurzem prenatální diagnostiky Ruské akademie postgraduálního vzdělávání.

Zájmy výzkumu - metabolická onemocnění u dětí, prenatální diagnostika.

Recepční čas: SR 12-15, So 10-14

Lékaři jsou přijímáni na základě dohody.

Gabelco
Denis Igorevich

V roce 2009 promoval na lékařské fakultě KSMU. S. V. Kurashova (specialita "Všeobecné lékařství").

Stáž na Petrohradské lékařské akademii postgraduálního vzdělávání Federální agentury pro zdravotnictví a sociální rozvoj (specializace „Genetika“).

Terapeutická stáž. Primární rekvalifikace ve specializaci „Ultrazvuková diagnostika“. Od roku 2016 je zaměstnancem oddělení ústavu základních principů klinického lékařství Ústavu základního lékařství a biologie.

Oblast profesních zájmů: prenatální diagnostika, použití moderních screeningových a diagnostických metod k identifikaci genetické patologie plodu. Stanovení rizika recidivy dědičných chorob v rodině.

Účastník vědeckých a praktických konferencí o genetice a porodnictví a gynekologii.

Pracovní praxe 5 let.

Poradenství po domluvě

Lékaři jsou přijímáni na základě dohody.

Grishina
Kristina Alexandrovna

V roce 2015 absolvovala Moskevskou státní lékařskou a stomatologickou univerzitu s titulem všeobecné lékařství. Ve stejném roce vstoupila do rezidenční speciality 30.08.30 „Genetika“ na federální státní rozpočtové vědecké instituci „Centrum lékařského genetického výzkumu“.
V březnu 2015 byla přijata do laboratoře molekulární genetiky obtížných dědičných nemocí (vedoucí - doktor biologických věd A. Karpukhin) jako asistent laboratorního asistenta. Od září 2015 byla převedena na pozici výzkumného pracovníka. Je autorem a spoluautorem více než 10 článků a prací o klinické genetice, onkogenetice a molekulární onkologii v ruských a zahraničních časopisech. Stálý účastník konferencí o lékařské genetice.

Oblast vědeckých a praktických zájmů: genetické poradenství u pacientů s dědičným syndromem a multifaktoriální patologií.


Konzultace s genetikem vám umožní odpovědět na otázky:

zda příznaky dítěte jsou příznaky dědičné choroby, jaký výzkum je nutný k identifikaci příčiny, určení přesné prognózy doporučení pro provádění a vyhodnocení výsledků prenatální diagnostiky, vše, co potřebujete vědět při plánování rodinné konzultace při plánování IVF na místě a online konzultacích

Gorgisheli
Ketevan Vazhaevna

Je absolventem Biomedicínské fakulty Ruské národní výzkumné lékařské univerzity pojmenované po N.I. Pirogova 2015, obhájila svou diplomovou práci na téma „Klinická a morfologická korelace vitálních indikátorů stavu těla a morfologických a funkčních charakteristik mononukleárních buněk krve při těžké otravě“. Vystudovala klinickou rezidenci s titulem genetika na katedře molekulární a buněčné genetiky univerzity.

Zúčastnila se vědecké a praktické školy „Inovativní genetické technologie pro lékaře: využití v klinické praxi“, konference Evropské společnosti pro lidskou genetiku (ESHG) a dalších konferencí o lidské genetice..

Provádí lékařské a genetické poradenství pro rodiny s patrně zděděnými nebo vrozenými patologiemi, včetně monogenních chorob a chromozomálních abnormalit, určuje indikace pro laboratorní genetické studie a interpretuje výsledky diagnostiky DNA. Radí těhotným ženám v otázkách prenatální diagnostiky, aby se zabránilo narození dětí s vrozenými malformacemi.

Kudryavtseva
Elena Vladimirovna

Genetik, porodník-gynekolog, kandidát lékařských věd.

Specialista na reprodukční poradenství a dědičnou patologii.

V roce 2005 promovala na Státní lékařské akademii Ural.

Bydlení v porodnictví a gynekologii

Stáž v genetice

Profesionální rekvalifikace ve specializaci „Ultrazvuková diagnostika“

 • Neplodnost a potrat
 • Plánování těhotenství
 • Vysoce rizikové těhotenství
 • Genetická trombofilie
 • Otázky prenatální diagnostiky
 • Dědičná patologie v rodině

Kromě poradenství pacientům se věnuje i vědecké a pedagogické činnosti - pracuje jako odborný asistent na katedře porodnictví a gynekologie na Fakultě pokročilých studií Uralské státní lékařské univerzity.

Pravidelně se účastní vědeckých konferencí a sympozií..

Je autorem několika článků a pokynů.

V Genomed MC pracuje od roku 2015

Celková pracovní praxe - 11 let

Udalova
Vasilisa Yurievna

Je absolventem Státní lékařské akademie Nižnij Novgorod, Lékařská fakulta (obor „Všeobecné lékařství“). Vystudovala klinickou rezidenci FGBNU „MGNTS“ s titulem genetika. V roce 2014 absolvovala stáž na klinice mateřství a dětství (IRCCS materno infantile Burlo Garofolo, Trieste, Itálie).

Od roku 2016 pracuje jako lékařská konzultantka v LLC Genomed.

Pravidelně se účastní vědeckých a praktických konferencí o genetice..

Hlavní oblasti činnosti: Poradenství v oblasti klinické a laboratorní diagnostiky genetických chorob a interpretace výsledků. Léčba pacientů a jejich rodin s pravděpodobně dědičnou patologií. Poradenství při plánování těhotenství a také během těhotenství v otázkách prenatální diagnostiky s cílem zabránit narození dětí s vrozenou patologií.

Články O Neplodnosti