Hlavní Neplodnost

Jak zjistit pohlaví dítěte krví

Co dnes neexistují metody určování pohlaví nenarozeného dítěte. Stoly, lunární kalendáře, aktualizace krve, grafy a diety - to vše je velmi žádané, protože každý pár touží zjistit, kdo se narodil v jejich rodině. A někdy mladé (a ne tak) páry dokonce „objednávají“ buď chlapce, nebo dívku na základě jedné z metod.

Docela běžná a oblíbená je metoda určování pohlaví dítěte krví. Jak efektivní to je a zda stojí za to mu důvěřovat (zejména když je nesmírně důležité porodit dítě určitého pohlaví, například kvůli pravděpodobnosti genetických chorob přenášených pouze mužskou linií), je obtížné posoudit. Mnoho párů odkazuje na tyto metody jako na hru a jsou i ti, kteří věří kvůli opakovaným náhodám v rodinách přátel a příbuzných.

Obnova krve a pohlaví nenarozeného dítěte

Vědci se domnívají, že lidská krev má vlastnost „aktualizace“. U mužů k tomuto procesu dochází jednou za čtyři roky au žen - jednou za tři roky. Někteří odborníci využili této vlastnosti a zjistili, že pohlaví nenarozeného dítěte závisí na „mládí“ krve, to znamená, jehož přístřeší je v době početí mladší - máma nebo táta - budoucí dítě se z tohoto pohlaví narodí.

Nabízíme vám podrobný výpočet. Táta je 30 let a mámě 25 let. Rozdělíme mužský věk na 4 a věk ženy - na tři a porovnáme zbytek: 30: 4 = 7,5; 25: 3 = 8,3. Táta má víc zbytku, takže se narodí chlapec. Pokud najednou žádný rodič nemá zbytek, pak by se podle předpokladů měla narodit dvojčata.

Stanovení DNA dítěte

Čas čtení: min.

Test DNA k určení pohlaví dítěte

Mnoho párů touží zjistit, kdo se narodí v prvních týdnech po početí. V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak určit, kdo se narodí. Například ultrazvukové vyšetření nebo různé invazivní techniky (detekce pohlaví během amniocentézy). Je však třeba poznamenat, že invazivní techniky jsou nebezpečné pro zdraví a mohou způsobit rozvoj komplikací a někdy i potratů..

Mateřský krevní test

Nejoptimálnější a nejbezpečnější pro zdraví - určující pohlaví dítěte DNA matky, jedná se o přesný test, kterým se určí pohlaví dítěte. On je také považován za nejspolehlivější. Navíc pomocí této analýzy můžete zkontrolovat, zda má dítě vrozené choroby a různé chromozomální abnormality.

Stanovení pohlaví dítěte krví (DNA)

Jak provést krevní test k určení pohlaví dítěte?

Analýza DNA se skládá ze tří fází:

 1. Vezměte žilní krev matky;
 2. Najděte fetální buňky a proveďte genetickou analýzu;
 3. Zobrazit výsledek.

Je velmi snadné určit pohlaví dítěte na základě mateřských krevních testů rodičů. Samotný postup dárcovství krve nevyčnívá od ostatních: krev je darována ráno v laboratoři. Na to není potřeba žádná příprava. Před darováním krve se však ženě doporučuje zdržet se jakékoli komunikace s osobami opačného pohlaví. Důvodem je skutečnost, že během jakéhokoli kontaktu s mužem v ženském těle začínají různé procesy, chemické a biologické, po kterých se mohou v krvi objevit látky, díky nimž budou výsledky analýzy nesprávné. Z tohoto důvodu jsou v mnoha laboratořích odborníky, které provádějí analýzu DNA k určení pohlaví dítěte, ženy a ženy také odebírají krev. Těhotná žena nebere více než 20 ml krve, která je pak rozdělena do 2 identických zkumavek. Ale pro další fázi potřebujete kvalitní vybavení, které v každé laboratoři vůbec najdete. K identifikaci fetálních buněk z krve je zapotřebí speciální vybavení a pro genetickou analýzu, která sestává z různých experimentů a pozorování, je vyžadována profesionalita a zkušenosti v této záležitosti. Trvání této fáze je 4-5 dní. Podstata studie je založena na skutečnosti, že těhotná žena má v krvi částečnou fetální DNA. Samotná struktura DNA se však liší v závislosti na pohlaví. Pokud dívčí DNA obsahuje XX chromozomy, pak u chlapců to budou chromozomy XY. Pokud při zkoumání molekuly DNA plodu odebrané z mateřské krve je nalezen chromozom Y, znamená to, že se dítě narodí samcem. Pokud není detekován chromozom Y, dojde k závěru, že samičí plod.

Analýza DNA k určení pohlaví dítěte: spolehlivost analýzy

Vědci prokázali, že se vzrůstajícím gestačním věkem se také zvyšuje přesné určení pohlaví dítěte pomocí DNA:

 1. od 7 do 9 týdnů je přesnost testu 95%;
 2. Od 9 do 11 týdnů těhotenství je přesnost 97%;
 3. Od 12 týdnů je spolehlivost výsledků nejvyšší - 99%.

Co může snížit spolehlivost DNA z krve na pohlaví dítěte?

Ano, určování pohlaví dítěte krví mateřské DNA je vysoce přesné, ale existují různé rysy, které mohou snadno ovlivnit výsledek, čímž podceňují přesnost tohoto testu. Jedná se o tyto funkce:

 • Brzy těhotenství, které nedá správné množství molekul DNA.
 • Neznalost přesného gestačního věku.
 • Vývoj několika plodů v děloze.

Pokud pochybujete o spolehlivosti výsledku, doporučuje se, abyste test provedli znovu po dvou týdnech. To vám obvykle poskytne 100% přesný výsledek..

Výzkum DNA má řadu výhod:

 • Pohodlí;
 • bezpečnost;
 • výsledek přichází docela rychle;
 • Přesnost.

K provedení testu DNA potřebujete poměrně velké množství peněz. Ve všech laboratořích je DNA test pro stanovení pohlaví dítěte odlišný. Závisí to na mnoha faktorech, jako je kvalifikace odborníků, vybavení, pověst laboratoře atd. Jak vybrat správnou laboratoř pro analýzu, aby nebylo pochyb o přesnosti výsledku? Kontaktujte laboratoř ve vašem městě nebo v nejbližším velkoměstě. Poraďte se s odborníky z různých laboratoří a sami se rozhodněte, kde se budete cítit pohodlněji. Nevybírejte laboratoř, kde jsou náklady na analýzu nejnižší - je lepší zvolit něco průměrného. Celkem lze provést test DNA na 5–6 tisíc ruských rublů.

Určení pohlaví dítěte mateřskou krví (DNA) a nejen

Žena také může počítat s testem, který určí pohlaví dítěte v časných stádiích těhotenství. Podstatou domácí zkoušky je, že žena shromažďuje svou ranní moč ve speciální sklenici, kde je umístěn test se speciálními činidly. Po několik minut se kapalina musí míchat a čekat, dokud nezíská barevnou charakteristiku konkrétního výsledku.

5 způsobů, jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte - vědecké a nikoli

Určení a plánování pohlaví dítěte

Emily Osterová je profesorkou ekonomie na Brown University v USA a je na seznamu „Sto žijících génů“. Uplatnila ekonomický přístup ke studiu rizik během těhotenství.

I když se nestaráte o to, kdo se narodil, chlapec nebo dívka kolem vás se na to během těhotenství více než jednou zeptají. A budou dokonce dávat své předpovědi o pohlaví dítěte - ve formě břicha, vzhledu nastávající matky nebo srdeční frekvence plodu. Jaké studie vám skutečně umožňují určit pohlaví dítěte a zda je možné se 100% pravděpodobností naplánovat koncepci chlapce nebo dívky?

Na samém začátku těhotenství - možná i při prvním ultrazvuku - jsem zjistil tepovou frekvenci mého nenarozeného dítěte, Penelopovy dcery. Srdce plodu v průměru bije mnohem rychleji než dospělý. Průměr je někde v rozmezí 120 až 160 úderů za minutu. Penelope měla asi 150, což se blížilo k horní hranici. Moje švagrová, Joyce, okamžitě uvedla, že je dívka. Jistě.

Podle ní mají dívky rychlejší tep než chlapci. Její lékař použil tento příznak k určení pohlaví obou svých dětí a oba časy jej správně pojmenoval. Můj manžel Jesse byl nadšený: opravdu chtěl dceru.

Mezi prvním ultrazvukovým vyšetřením a časem, kdy jsme se dozvěděli, že naše dítě je dívka, uplynulo mnoho týdnů. Během této doby našel Jesse článek o srdeční frekvenci plodu a jeho vztahu k pohlaví. Autoři shromáždili údaje o 500 ženách: asi polovina z nich porodila dívky, ostatní - chlapci. Průměrná srdeční frekvence u dívek byla 151,7 tepů za minutu, u chlapců - 154,9.

Počty se příliš nelišily (chlapci měli přes Joyceovu teorii vyšší srdeční frekvenci). Článek řekl: „Na rozdíl od přesvědčení převládajícího u těhotných žen a jejich rodin (myslím vás, Joyce), během prvního trimestru neexistují žádné významné rozdíly mezi srdeční frekvencí u chlapců a dívek“ 1.

Jesse o tom poslal mámě dopis. Joyce byl vůči němu skeptický: „Chci jen říct, že můj doktor měl pravdu obojí. Takže je v tom něco.“ Nikdy jsme ji nepřesvědčili a náš případ nepomohl, protože v důsledku toho měla pravdu.

Jak dlouho mohu zjistit pohlaví dítěte na ultrazvuku

Pokud se nespoléháte na srdeční frekvenci plodu, existuje několik způsobů, jak znát pohlaví dítěte před narozením.

Pokud provádíte invazivní diagnózu (ať už jde o biopsii choriových klků nebo amniocentézu), můžete zjistit pohlaví dítěte, protože soubor pohlavních chromozomů se liší pro chlapce a dívky (XY - pro chlapce a XX - pro dívky).

Pokud nedostanete tuto diagnózu, stále můžete zjistit pohlaví plodu ultrazvukem po dobu asi 20 týdnů těhotenství. V tomto okamžiku se provádí ultrazvukové vyšetření druhého trimestru. Dítě je již dostatečně vyvinuté, aby lékaři mohli vidět všechny funkce: jak dobře srdce pumpuje krev, počet prstů a prstů, umístění orgánů atd. - a samozřejmě genitálie.

Sex plodu můžete zjistit ultrazvukem po 12 týdnech, zejména pokud jde o chlapce. Do 15. nebo 16. týdne to lze určit v každém případě. Samozřejmě, protože určení pohlaví dítěte není skutečně považováno za lékařskou nezbytnost, většina lékařů neudělá další ultrazvuk jen za tímto účelem. Musíte jen počkat, nebo pokud jste opravdu zvědaví, zajděte na soukromou kliniku. Když se moje zvědavost stala nesnesitelnou, rychle jsem přišel na všechny možnosti.

Jak zjistit pohlaví dítěte krevním testem

V posledních několika letech vědci dosáhli velkého pokroku při určování pohlaví plodu ze vzorku mateřské krve. To lze provést téměř okamžitě po těhotenství. Testování je založeno na skutečnosti, že fetální buňky jsou přítomny v malém množství ve vašem krevním řečišti, takže v každém vzorku krve vaší matky je určitá část fetálních buněk.

Pokud máte chlapce, obsahují tyto buňky chromozom Y. Pokud ne, pak s největší pravděpodobností dívka. Říkám „s největší pravděpodobností“, protože nepřítomnost chromozomu Y lze vysvětlit také tím, že do vzorku krve se nedostala ani jedna dětská buňka..

Tato technologie je relativně nová, ale spíše citlivá. Ve studii z roku 2010 vědci odebrali vzorky krve od 201 těhotných žen. V 10 případech byly výsledky testu neprůkazné. V roce 77 bylo výsledkem testu ženské pohlaví plodu a v 71 z nich bylo dítě opravdu dívkou (ze zbývajících těhotenství čtyři skončily potratem a zůstaly neznámé u dvou pohlaví dítěte). Ve 112 případech bylo výsledkem mužské pohlaví plodu a v 105 z těchto případů se dítě skutečně ukázalo jako kluk (ve zbytku bylo pět potratů a ve dvou pohlaví zůstaly drobky také neznámé) 2.

Nyní se tento test používá nejen k určení pohlaví dítěte. Častěji se používá pro klinické účely. Například rodiny, jejichž členové mají genetické onemocnění spojené s chromozomem Y, by předem chtěli vědět, zda budou mít chlapce, který by vyžadoval další diagnózu. Stále více a více aktivních kroků ve směru komercializace však znamená, že za několik let bude tento test pravděpodobně k dispozici pro rodiče, kteří prostě nemohou čekat, až začnou nakupovat své dítě, s přihlédnutím k jejich pohlaví.

Je možné zjistit pohlaví dítěte podle tvaru břicha?

Můj manžel a já jsme jen umírali touhou zjistit, kdo se narodí, a nedokázali jsme si představit, že bychom na to museli počkat, až na tuto chvíli narození. Když byla dívka konečně informována o ultrazvuku, Jesse byl v takovém spěchu, aby se podělil o tuto zprávu, že mě nechal v ordinaci, šel ven a začal posílat zprávy (v ultrazvukové ordinaci nebyla žádná síť). Průzkumy veřejného mínění však ukazují, že pouze polovina párů dává přednost znát pohlaví dítěte 3.

I když nemáte v úmyslu zjistit podlahu předem, je stále těžké nespekulovat. Je ještě těžší přimět ostatní, aby to neudělali. Někdy vás může zastavit na ulici a říct něco jako: "Ach, vím, že musíte čekat na chlapce, máte tak vysoké (nízké, velké, malé) břicho." Už jsme odhalili teorii srdečního rytmu plodu. Existuje alespoň nějaká pravda v příbězích těchto babiček?

Pečlivě jsem studoval lékařskou literaturu, ale lékaři mají samozřejmě mnohem důležitější věci než zkoumat, zda tvar břicha určuje pohlaví plodu. Nemohl jsem najít nic, co by bylo možné potvrdit nebo vyvrátit. Pravděpodobně žádné z těchto znaků nelze považovat za přesné. Všichni pracují v asi 50% případů; zřejmě takto měl Dr. Joyce pravdu: se dvěma těhotenstvími měla moje tchána šanci 25%, dokonce i s náhodnými odhady!

Jak plánovat pohlaví dítěte

Můžete se zeptat, jako tolik: je možné nějak ovlivnit pohlaví dítěte před početí? Mám přítelkyni, která opravdu chtěla dívku. Zeptala se mě, jestli by to mohlo nějakým způsobem pomoci..

Pokud jste opravdu vážní, odpověď zní ano. Různé reprodukční technologie mohou zvýšit vaše šance mít dítě určitého pohlaví. Během IVF je možné vybrat sperma s určitou sadou chromozomů pro další umělé oplodnění vajíčka.

Tato metoda má vysokou, i když zjevně nedokonalou úspěšnost. U IVF je také možné provádět preimplantační genetickou diagnostiku k výběru pouze embryí samců nebo samic (ale pouze podle indikací se tento postup neprovádí k určení pohlaví za účelem výběru na žádost páru).

Existuje také tradiční způsob - metoda Shettles, která zahrnuje závislost pohlaví plodu na době sexu. Teorie je tato: spermie obsahující chromozom Y (ty, které jsou zodpovědné za mužské pohlaví) jsou o něco mobilnější, ale umírají rychleji; sperma obsahující X chromozom (zodpovědný za ženské pohlaví) jsou pomalejší, ale žijí déle.

Pokud tedy chcete otěhotnět, měli byste mít sex několik dní před ovulací (ne však tento den). Než dojde k ovulaci, spermie nesoucí chromozom Y zemřou a sperma s chromozomem X budou aktivní. Pokud potřebujete syna, máte sex hned v den ovulace. Sperma s chromozomem Y dosáhnou vajíčka rychleji a oplodní jej.

Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by to fungovalo. Studie z roku 1995 zveřejněná v New England Journal of Medicine zkoumala skupinu žen, které se několik měsíců snažily otěhotnět. Nebyla spojitost mezi časem pohlaví a pohlavím potomstva 4. Promiňte, ale musíte mít šanci.

1 D. S. McKenna a kol., „Rozdíly v srdeční frekvenci plodu během prvního trimestru“, „Fetální diagnostika a terapie 21 (2006): 144–47“.
2 P. Scheffer a kol., „Spolehlivost stanovení fetálního pohlaví pomocí plazmy“, Porstetrics & Gynecology 115, no. 1 (2010): 117–26.
3 T. Shipp a kol., „Jaké faktory jsou spojeny s rodiči - sexem jejich nenarozeného dítěte?“ Narození 31, ne. 4 (2004): 272–79.
4 A. J. Wilcox, C. R. Weinberg a D. D. Baird, „Načasování pohlavního styku ve vztahu k účinkům ovulace na pravděpodobnost početí, přežití těhotenství a pohlaví dítěte“, New Journal of Medicine 333, no. 23 (1995): 1517–21.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Stanovení pohlaví plodu mateřskou krví

1. Princip analýzy

Během těhotenství, již v prvním měsíci, se buňky dítěte a DNA objevují v mateřské krvi ve velmi nízké koncentraci, což odborníci nazývají fetální buňky a DNA.

Pokud žena nese chlapce, objeví se v její krvi fetální DNA chromozomu Y. Identifikace Y-chromozomových markerů vám umožní určit pohlaví nenarozeného dítěte. Protože je koncentrace fetální DNA velmi nízká, lze ji detekovat pouze velmi citlivou metodou.

Fetální DNA se objeví v mateřské krvi od 4 do 5 týdnů těhotenství. Jednotlivé charakteristiky vývoje těhotenství však vždy neumožňují získat spolehlivé výsledky k těmto datům.

V období od 6 do 8 týdnů je úroveň spolehlivosti analýzy v průměru 90–95%. Během tohoto období stoupá koncentrace fetální DNA v mateřské krvi a po 8 týdnech spolehlivost analýzy dosáhne 100%.

2. Fragmentová analýza

Partneři Medical Genomics budou moci nabídnout tuto službu na zásadně nové úrovni. Podařilo se nám dramaticky vylepšit stávající nedokonalou technologii pro určování pohlaví plodu a přesnost analýzy na maximální možnou míru - více než 99% - díky předběžnému odhadu množství volně cirkulující dětské DNA v mateřské krvi pomocí fragmentární analýzy.

Technologie pro určování pohlaví je založena na izolaci DNA dítěte od mateřské krve a hledání U-chromozomu v něm, jehož přítomnost naznačuje mužské pohlaví plodu, nepřítomnost ženy. Ale před testováním vzorku na přítomnost chromozomu Y zjistíme, zda je DNA dítěte v mateřské krvi dostatečná k tomu, aby bylo možné vyvodit závěry o jejím pohlaví. Vyhýbáme se tak falešně negativním výsledkům, jejichž pravděpodobnost je při absenci fragmentační analýzy velmi vysoká.

2. Faktory ovlivňující hladinu fetální DNA:

· Nepřesné stanovení gestačního věku (ve velmi raných stádiích)

· Individuální charakteristika ženského těla (například nízká hladina volně cirkulující extracelulární DNA1) a vývoj plodu (například syndrom „zmizel dvojče“)

Užívání antikoagulancií nebo léků k léčbě onemocnění krve

· V posledních 3 měsících došlo k potratu nebo potratu, transfuzi krve nebo transplantaci kostní dřeně od člověka (nebo není znám pohlaví dárce)

Kromě toho je při určování markeru Y-chromozomu (tj. Chlapce) spolehlivost analýzy vyšší, protože negativní výsledek (tj. dívka) nemusí být spojen s nepřítomností markeru, ale s neobvykle nízkou koncentrací fetální DNA.

3. Je nutné darovat krev na lačný žaludek?

Ne, ne nutně. Lehká snídaně je přijatelná. Doporučuje se nejíst mastné a sladké

4. Jaké informace musí být poskytnuty při darování krve pro výzkum?

Viz „Objednávkový formulář“.

5. Jak dlouhá je analýza?

Od 3 do 5 dnů.

6. Jaká je spolehlivost / spolehlivost výsledků?

Spolehlivost výsledků závisí především na délce těhotenství.

S gestačním věkem vyšším než 8 týdnů je spolehlivost výsledků studie téměř na 100%.

Pro kratší období není vždy možné dosáhnout jednoznačných výsledků. Pokud je určeným pohlavím „chlapec“, je výsledek zpravidla spolehlivý. Pokud je „dívka“, doporučujeme opakované vyšetření po 7-10 dnech.

7. Je možné dosáhnout 100% spolehlivosti výsledků stanovení pohlaví?

Ano můžeš. K tomu je nutné provést dvě po sobě jdoucí studie s nezávislým odběrem krve v intervalu 7-10 dnů.

8. Je možné určit pohlaví dítěte v případě dvojčat / trojčat?

Je to možné, ale je třeba mít na paměti, že pokud je jedním z dětí chlapec, nemůžeme určit pohlaví druhého dítěte. Proto jsou možné následující možnosti. Y-chromozomový marker není definován - všechny dívky. Je definován chromozomový marker Y - jedním z dětí je chlapec, další děti mohou být chlapci i dívky. Kromě toho bylo zaznamenáno, že při vícenásobném těhotenství může jeden plod inhibovat vývoj jiného, ​​což může také ovlivnit výsledky analýzy..

9. Došlo k nějakým nesrovnalostem ve výsledcích vaší analýzy a ultrazvuku??

Ano. Krevní výsledek byl správný.

11. Je možné z této analýzy stanovit faktor Rh plodu?

Ano, pouze od 12. týdne (informace o tomto čísle budou oznámeny navíc).

LLC „Medical Center“ Health “© 2016 - 2020

Metody analýzy k určení pohlaví dítěte

Mnoho rodičů, kteří se dozvěděli, že brzy budou mít dítě, přemýšlí o tom, kdo to bude - chlapec nebo dívka? Pokud je však pro většinu párů jen přirozená zvědavost, pro některé rodiny je určování pohlaví dítěte nezbytností. Existuje mnoho genetických chorob, které se přenášejí pouze samicí nebo pouze samčí linií. Proto příležitost zjistit co nejdříve pohlaví dítěte pomůže manželům společně s odborníky analyzovat možný výsledek těhotenství..

Jednou z metod pro stanovení pohlaví dítěte je ultrazvukové vyšetření nastávající matky. Lékař může určit pohlaví dítěte ultrazvukem po 14-15 týdnech těhotenství. V tak rané době však existuje velké riziko chyb. Může to být způsobeno tím, že lékař může uchopit prsty za ruce dítěte nebo pupeční šňůru pro pohlavní orgány. Nebo plod může „skrýt“ své orgány za stlačenými nohama. V takovém období tedy přesnost určení pohlaví dítěte závisí na přesnosti vybavení a kvalifikaci odborníka..

Je možné určit pohlaví dítěte nejpřesněji v období 22-24 týdnů těhotenství. Později je to už docela obtížné, protože dítě se stává větší a méně mobilní.

Analýza moči

Můžete provést analýzu k určení pohlaví dítěte v moči matky. Z tohoto důvodu existuje speciální test na základě pohlaví, jehož princip je podobný obvyklému testu pro stanovení těhotenství. Ženy kombinují moč se speciálním činidlem, které je v testu. Barva kontrolního proužku v zelené barvě označuje mužské pohlaví dítěte, oranžově - na ženské podlaze. Přesnost této diagnózy je 80–85%, testování lze provést po osmi týdnech těhotenství.

Chorionická biopsie

Někdy se podle indikací používá chorionická biopsie. Tato metoda se nepoužívá pouze ke stanovení pohlaví dítěte, protože jeho použití je docela nebezpečné a může přispět k předčasnému ukončení těhotenství. Taková analýza se provádí pouze v případech, kdy z určitých zdravotních důvodů v rodině není možné mít dítě muže nebo ženy.

Choriová biopsie je analýza pohlaví dítěte, která se provádí pouze v raných stádiích těhotenství, v sedmém až desátém týdnu. Přesnost výsledků výzkumu je 100%.

Během chorionické biopsie je do dělohy zavedena tenká speciální jehla přední stěnou břicha ženy. Mikroskopické množství obsahu dělohy se odebere jehlou pro stanovení sady fetálních chromozomů.

Krevní test

Nejpřesnější je stanovení pohlaví dítěte analýzou krve matky. Princip fungování takové analýzy je založen na stanovení hladiny fetální DNA v ženské krvi. Tuto metodu lze použít od sedmého týdne těhotenství. Během tohoto období je jeho přesnost 95–96%. Čím delší je období těhotenství, tím přesnější bude výsledek této analýzy. Takže po dobu devíti týdnů přesnost metody dosáhne 97–98%, po 12 týdnech - 99%.

Pro analýzu těhotná žena odebírá krev ze žíly. V tomto případě není podmínka pro postní krev povinná..

Metoda této studie je založena na skutečnosti, že malé množství fetální DNA je přítomno v krvi těhotné ženy. Struktura DNA u chlapců a dívek je jiná. U dívek sestává DNA z XX chromozomů au chlapců z XY chromozomů. Pokud je chromozom Y detekován během dekódování molekuly fetální DNA umístěné v mateřské krvi, znamená to mužské pohlaví dítěte. Neexistuje žádný takový chromozom - žena bude mít dívku.

Výsledky studie touto metodou jsou obvykle připraveny na 2-4 dny. Tato metoda určování pohlaví dítěte je jedinou vědecky prokázanou metodou. Nevýhodou této analýzy je, že se stále jedná o poměrně velké náklady. Tato studie se provádí pouze v soukromých zdravotnických střediscích..

Genetická studie pohlaví plodu (mateřskou krví)

Popis

Genetická studie plodu (mateřskou krví) je metoda diagnostiky plodu, která začíná od 10 týdnů těhotenství. Analýza dává spolehlivý výsledek s přesností 90–95%. Analýza je založena na identifikaci markeru chromozomu Y umístěného ve fetální frakci DNA.

Pro analýzu musíte poskytnout kopii ultrazvuku.

Vlastnosti metody určování pohlaví mateřskou krví
Na rozdíl od ultrazvuku, který dává odpověď na otázku sexuální identifikace dítěte a spoléhá se pouze na externí vyšetření plodu, stejně jako na analýzu jeho srdečního rytmu, průtoku krve a dalších parametrů, používá nová technika široký arzenál, který má DNA dítěte.

V raných stadiích těhotenství je v krvi matky přítomna malá koncentrace fetální fetální DNA. Zaprvé je to kvůli skutečnosti, že oběhový systém plodu a matky je jediný celek. V tomto případě je určování pohlaví dítěte krví založeno na studii DNA obsažené v chromozomech.

Metoda stanovení pohlaví krví byla vyvinuta v roce 2007 americkou společností Consumer-GeneticsInc a prošla mezinárodní certifikací. V současné době jej využívají diagnostická centra a laboratoře v USA, Japonsku a mnoha zemích západní Evropy. Hlavními výhodami tohoto testu pro stanovení pohlaví dítěte jsou - vysoká přesnost výsledků, účinnost i v raných stádiích těhotenství, úplná bezpečnost pro těhotnou ženu a plod. Test byl proveden u žen různého věku z celého světa a prokázal jeho spolehlivost..

Postup pro provedení přesného sexuálního testu
Charakteristickým rysem této analýzy je její absolutní bezpečnost. Pro studii stačí darovat krev ze žíly, na test nebude třeba žádných dalších příprav. Postup analýzy se provádí odebráním krve ze žíly v ošetřovně v našem centru. V nouzových případech můžete doma zavolat laboratorního asistenta. Dále, studie fetální DNA sekretované z mateřské krve.

Těhotenství a určení pohlaví
Zkouška není povinným postupem během těhotenství, nicméně stanovení pohlaví dítěte v raných stádiích může odhalit určitá rizika spojená se zdravím novorozence. Zaprvé je to kvůli nebezpečí dědičnosti závažných genetických chorob, z nichž mnohé jsou přenášeny na děti určitého pohlaví. Například hemofilie trpí pouze mužské děti, zatímco nositelem této choroby může být matka nenarozeného dítěte. Kromě toho mají pouze chlapci Klinefelterovu chorobu, která se projevuje atypicky vysokou postavou a mentální retardací..

Dospělí muži trpící touto nemocí jsou neplodní. Na děti žen se přenášejí pouze dědičné choroby, jako je Shereshevsky-Turnerova choroba, jejíž hlavní příznaky jsou mentální retardace, krátká postava a také spodní vlasová linie v zadní části hlavy..

Genetické testování plodu (mateřskou krví) se provádí ve všech kancelářích DNCOM.

Indikace:

 • genetické vyšetření plodu.
Výcvik
Tato analýza se provádí přísně od období 10 embryonálních týdnů stanoveného na základě výsledku ultrazvuku (kopie dokumentu je připojena k biomateriálu).

Speciální školení: V den dodávky nejsou žádná omezení týkající se příjmu potravy a vody. Jediným doporučením je, že den před dárcovstvím krve pro tuto studii je nutné co nejvíce omezit komunikaci s mužem (nemůžete se dotknout, spát ve stejné posteli atd., To platí jak pro dospělé, tak pro muže).

Krev po odběru musí být dodána do laboratoře do 24 hodin po odběru, před odesláním do laboratoře může být uchovávána v lednici při teplotě 2–8 0 ° C, nezmrazovat.

Je přísně zakázáno otevírat zkumavku před a po odběru krve. Při registraci je nutné vyplnit dotazník (formulář č. 14) uvádějící osobní a zdravotní historii: jméno, kontaktní telefonní číslo, gestační a porodnické těhotenství (při početí), počet těhotenství, potrat, počet narození, počet potratů. Tato data jsou nezbytná k formulaci závěru o výsledcích analýzy. Pokud není vyplněn dotazník a kopie ultrazvuku, analýza se neprovádí. U této studie pacient podepíše „informovaný souhlas se studií“..

Interpretace výsledků
DNA pohlaví odhaluje chromozom Y..

Pokud identifikujete chromozom Y, dostanete závěr, že vaše nenarozené dítě bude chlapec.

Pokud se marker Y-chromozom nenajde, dostanete závěr, že budete mít holčičku. V některých případech je nemožné stanovit pravdu, která je spojena s řadou dalších faktorů. Pokud například váš gynekolog nesprávně určil gestační věk: dostali jste závěr, že máte 9. týden těhotenství, ale ve skutečnosti je tento termín kratší.

Spolehlivost této analýzy při určování pohlaví dítěte je ovlivněna:

 • vícenásobné těhotenství;
 • individuální charakteristiky vývoje plodu a průběhu těhotenství;
 • různé vlastnosti ženského těla;
 • první nebo opakovaná těhotenství;
 • pohlaví dítěte *.
* Rané stadium těhotenství v kombinaci s nízkou koncentrací fetální fetální DNA může vést ke smíšeným výsledkům. V tomto případě odborníci našeho centra doporučují absolvovat dodatečnou, objasňující analýzu později. Opakovaný test krevního sexu je zdarma, pokud jste ho užili poprvé v našem centru a obdrželi smíšené výsledky. Opakovaná analýza se provádí nejdříve dva týdny po počáteční diagnóze. Zároveň jde o záruku přesného určení pohlaví dítěte. Jak ukazuje praxe, pokud byly výsledky první analýzy smíšené, pak opakovaný test poskytuje záruku 99% spolehlivosti.

Jak zjistit pohlaví dítěte podle krevních skupin rodičů

Na internetu najdete desítky různých metod, pomocí kterých můžete zjistit, jaké pohlaví se v rodině očekává, dlouho před ultrazvukem. Dnes vám řekneme, jak zjistit pohlaví dítěte sami. Podrobnosti v článku.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Jak určit pohlaví dítěte podle krevního typu otce a matky

Vývojáři takové neobvyklé metody nepřišli s vágními teoriemi, ale sestavili specifické tabulky, takže určování pohlaví dítěte je dostupné pro každého. Další podrobnosti o každé metodě:

 • Krevní skupina.

Budoucí rodiče by měli jen kombinovat své ukazatele. Zdálo by se, že vše je jasné a jednoduché. Jsou však výsledky pravdivé?

Například dívka s první skupinou a chlap s čtvrtou by teoreticky měla mít syna. Pokud jsou však oba rodiče zástupci první skupiny, měli by na dívku čekat.

Neméně důležitý ve studii bude faktor Rh. Je to stále jednodušší: když je pár Rhesus stejný, v každém případě se narodí syn.

 • Podle cyklu aktualizace.

Zde je pro rodiče k dispozici ještě jedna zajímavá tabulka pro určování pohlaví dítěte..

Je založeno na názoru, že cyklus obnovy mužské krve končí každé čtyři roky a žena - každé tři roky. V důsledku toho plod během početí opakuje pohlaví jednoho z rodičů, jejichž krev byla dříve aktualizována.

Ačkoli tato teorie nebyla vědecky potvrzena, výkon tabulky byl statisticky poměrně přesný. V průsečíku plného věku matky (vertikální) a otce (horizontální) uvidíte pohlaví dítěte.

Určení pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů: možné nebo ne

Vývojáři této metodologie se ukázali jako správní v mnoha ohledech sestavováním tabulek s jasnými výsledky. Faktem však zůstává, že metodika není vědecky podložena..

Když dojde k oplodnění vajíčka, pohlaví nenarozeného dítěte je zcela závislé na spojení chromozomů. Žena X-chromozom spárovaná s podobným mužem dá rodině dceru, zatímco ženská buňka spolu s mužským Y-chromozomem porodí syna.

Pokud věnujete pozornost skutečnosti, že existuje mnoho párů, které mají děti různého pohlaví, technika okamžitě ztratí veškerý význam. To opět dokazuje, že dosud nebyl nalezen přesný způsob, jak doma předem zjistit, zda se v rodině očekává chlapec nebo dívka..

Krev však může skutečně poskytnout odpověď na požadovanou otázku. Analýza DNA prováděná v laboratoři může s maximální přesností indikovat pohlaví plodu. Jedinou nevýhodou této definice je, že během těhotenství s více než jedním plodem nemohou zachycené chromozomy Y zjistit, jaké je pohlaví druhého dítěte..

Bez ohledu na to, jak by budoucí rodiče chtěli porozumět tomu, jak určit pohlaví dítěte doma, to bohužel není možné. Nehádejte, používejte osvědčené vědecké metody.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Krevní test předpovídá pohlaví 7týdenního dítěte

Nová studie ukazuje, že některé prenatální testy, které používají mateřský krevní test k identifikaci pohlaví nenarozeného dítěte, jsou velmi přesné. Zvědaví rodiče, kteří touží zjistit, kdo se jim narodí, by však měli být velmi opatrní ohledně online reklamních materiálů, které tvrdí, že jsou schopny určit pohlaví plodu pouze pomocí ženské moči.

Výsledky studie byly zveřejněny 10. srpna v časopise Journal of American Medical Association. Říká se, že v sedmém týdnu těhotenství jsou testy, které používají mateřský krevní test k určení pohlaví dítěte, 95,4% přesné pro identifikaci mužského plodu a 98,6% pro detekci ženského plodu. "Pro srovnání jsou testy, které používají moč k určení pohlaví místo krve, přesné pouze 41 procent," řekla Diana Bianchi, přední výzkumná specialista a reprodukční genetik na Tufts University School of Medicine.

Proč záleží na pohlaví dítěte

Ultrazvuk může často odhalit pohlaví dítěte již v 11 týdnech těhotenství, ale výsledky jsou chybné ve 40 procentech případů. Většina těhotných žen ve Spojených státech podstoupí ultrazvukové vyšetření mezi 18. a 22. týdnem, během kterého jsou u plodu vyhledávány abnormality plodu. Během této doby lze již s vysokou přesností určit pohlaví dítěte.

Někteří však neradi čekají tak dlouho. Zvědavost však není jediným důvodem, proč lidé provádějí rané krevní testy k identifikaci sexu. Některé genetické poruchy jsou spojeny s chromozomem X, a proto ve velké většině případů postihují mužský plod, jehož pohlavní chromozomy XY naznačují, že nemají „náhradní“ chromosom X, který ženy mají. Ženy, jejichž rodiny mají tento druh problému, se nyní mohou podrobit amniocentéze, během které je analyzována tekutina obklopující plod v děloze. Mohou také podstoupit postup, jako je choriová biopsie, a při obou postupech je riziko potratu minimální..

"Neinvazivní krevní test přesto sníží počet případů takového testování o 50 procent, takže matky, které mají samice, se nebudou muset obávat," pokračuje Bianchi. Bianchi je členem poradní rady a je také aktivní v biotechnologické společnosti, jejímž cílem je vyvíjet neinvazivní testy na fetální abnormality.

Další porucha, vrozená adrenální hyperplázie (VGN), narušuje hormonální rovnováhu, v důsledku čehož může ženský plod získat mužské rysy. Maminky, které mají plod s HBV, užívají během těhotenství steroidy, což může mít nepříjemné vedlejší účinky. Pokud bude pohlaví dítěte známo v raných stádiích, nemusí ženy těhotné s chlapci užívat steroidy.

Na základě analýzy chromozomů je diagnostika pohlaví také důležitá pro rodiče, jejichž děti se rodí s pohlavními orgány obou pohlaví. Pokud ultrazvuk ukáže, že genitálie, které mají plod, lze připsat mužům i ženám, Bianchi zdůraznil, že poté, co pochopili, zda je dítě XX nebo XY, rodiče budou schopni ho řádně vzdělávat.

To je kluk! (nebo dívka)

Krevní test k určení pohlaví dítěte není ve Spojených státech klinicky k dispozici, v Evropě se však používá k diagnostice těhotenství, které je ohroženo. Existuje také řada společností, které prodávají svým rodičům on-line testy na krev a moč, aby určily pohlaví plodu za několik set dolarů.

Bianchi a její kolegové studovali velké množství vědecké literatury při hledání studií, ve kterých bylo určeno pohlaví dítěte pomocí krve a moči matky. Pouze muži jsou nositeli chromozomu Y, takže pokud se nachází v mateřské krvi, určitě nese chlapce pod prsou, pokud nemá chromozom Y, pak pravděpodobně očekává dceru.

Po vyloučení studií, ve kterých nebyly k dispozici dostatečné údaje nebo které byly příliš malé, se tým Bianchi zaměřil na 57 studií prenatálních testů k analýze pohlaví dítěte. Zjistili, že stanovení pohlaví analýzou moči je nesmírně nespolehlivá metoda, protože do té doby prochází fetální DNA změnami, takže v polovině případů jsou údaje nesprávné.

Na druhé straně krevní testy odhalí DNA dítěte ve velmi rané fázi. Krevní test až do sedmi týdnů správně určuje pohlaví muže v plodu v 74,5 procentech případů. Po sedmi týdnech však přesnost „stoupá“. Testy prováděné po dobu 7-20 týdnů přesně určovaly mužské pohlaví dítěte v 95 procentech případů a ženy v 99 procentech. Po 20týdenním těhotenství se testy staly neuvěřitelně přesnými, chlapci byli detekováni v 99% případů, dívky v 99,6%.

Bianchi také zdůrazňuje, že ženy, jejichž těhotenství nepostupuje správně, by se měly rozhodně promluvit se svým lékařem, protože krevní testy mohou zabránit dalším možným invazivním postupům. Bianchi poznamenala, že pošle vzorky krve do Velké Británie, když tento test skutečně potřebuje při práci s pacientem..

Nicméně, maminky a tati, kteří chtějí vědět, jakou barvu mají malovat stěny v dětském pokoji, Bianchi doporučuje trpělivost.

Populární způsoby, jak zjistit pohlaví dítěte v časném těhotenství u stolu

Nastávající matka se těší na narození svého dítěte. Již se učí starat se o své zdraví, chránit a chránit před nepříznivými faktory. Oba rodiče mají velký zájem vědět, kdo se objeví v rodině, chlapci nebo dívce? K tomu se používají jakékoli populární metody a starší generace určuje vnější změny, ke kterým došlo u ženy. Ale v prvním trimestru je žaludek téměř neviditelný a musíte hledat jiné způsoby. Ve skutečnosti to bylo tak dlouho před druhým plánovaným ultrazvukem, ale chci to vědět hned.

Metody tabulky

Magický stav, ve kterém se žena nyní nachází, ji nutí věřit mnoha lidovými způsoby. Potvrzení nebo zamítnutí platnosti těchto označení může být pouze v každém jednotlivém případě. To je jedna z možností, jak uspokojit zvědavost ohledně pohlaví očekávaného dítěte. Za několik měsíců bude možné zkontrolovat, zda jsou staré znalosti tak spolehlivé..

Zkontrolujte na stole:

 • teorie krevních skupin má své fanoušky, ale její pravdivost nebo omylnost může být snadno ověřena všemi, jediná věc, která okamžitě vyvolává pochybnosti, je, že se stejnými kombinacemi krevních typů se děti stejného pohlaví ne vždy rodí, další teorie faktoru Rhesus, pokud se shoduje, rodiče pravděpodobně budou mít dívku a pokud dojde ke konfliktu, je pravděpodobnost, že se chlapec objeví, vysoká;
 • čínská metoda pomáhá zjistit pohlaví dítěte v časném těhotenství z tabulky, které lze očekávat po 9 měsících, vám umožní určit jednoduché srovnání údajů, k tomu musíte znát měsíc početí, stejně jako věk ženy, a najít příslušně v tabulce - M nebo D;
 • japonská metoda je složitější, ale zůstává bez vědeckého zdůvodnění aplikována, v zemi vycházejícího slunce byla použita ke zvýšení pravděpodobnosti početí chlapce jako budoucího válečníka a nástupce rodu, podle první tabulky je třeba určit počet párů - porovnáním měsíců narození manželů, poté pokračujte do druhé tabulky, ve svislém sloupci vyhledejte přijaté číslo, vyberte měsíc pro početí a podle počtu převažujících Y směrem k chlapci nebo dívce bude možné vypočítat nejvýhodnější období nebo zjistit, kdo e bude brzy k dispozici.

Použité metody nejsou vědecké, takže by neměly být 100% důvěryhodné. Při plánování koncepce se nedoporučuje spoléhat se na výpočty, není prokázána přesnost těhotenství u chlapce nebo dívky s takovými výpočty.

Lidové cesty

Zjistit pohlaví nenarozeného dítěte v časném těhotenství je možné díky metodám a známkám, které naši předkové používali po celá staletí. Není nutné brát jako základ jediný znak, ale argumentem pro odhad může být řada shodných faktorů. Starší lidé předávali tyto znalosti ústně a pomáhali rodičům dozvědět se mnoho o budoucím členovi rodiny.

Lidové způsoby, jak identifikovat chlapce

 • sexuální aktivita u muže může ovlivnit, pokud měl před počátkem pravidelné kontakty, s největší pravděpodobností se narodí chlapec, protože takové spermie jsou dominantní v chromozomální sadě určující pohlaví;
 • u mladých žen se pravděpodobnost narození prvorozeného chlapce zvyšuje, věk matky do 25 let takové prognózy zvyšuje;
 • s pravidelným sexuálním životem manželů se v blízké budoucnosti častěji kupují auta a letadla, frekvence se pohybuje od 2 do 4krát nebo více týdně;
 • podle vzhledu ženy je již možné posoudit, kdo bije pod srdcem, doslova rozkvétá, kůže se rozjasňuje a proměňují se rysy obličeje, jediná věc, která někdy zkresluje tuto metodu, je toxikóza, dochází u chlapců i dívek a se silnými projevy obtížné posoudit vzhled;
 • pravidelně se v nohou cítí chladno, dokonce i v horkých létech, může být také mírná necitlivost, křeče v končetinách;
 • Pokud je rozdíl mezi dvěma těhotenstvími kratší než 3 roky a poprvé se narodí dcera, pak na druhém bude pravděpodobně syn;
 • vlasy začaly růst intenzivněji, zejména na nohou, pažích, na břiše se objevila chmýří;
 • pokud žena vidí první pohyb na pravé straně.

Mohou se také objevit nové preference potravin. Chci neustále přidávat pepřová jídla, aby měla výraznější kořenitou chuť. Táhne na marinády, okurky, masné výrobky. Některé matky probudí zcela nové závislosti - sledují fotbal, hokej, lásku k extrémním sportům. Hlavní věc je dodržovat všechna doporučení lékaře a neohrožovat vaše zdraví a dítě, a to ani pod vlivem instinktů..

Lidové způsoby identifikace dívek

Naši předkové dokázali, kdo žena nosí, pouze podle jejího vzhledu. Existuje dokonce znamení - dívky ukradnou krásu své matce a zdraví chlapců. Pokud se na obličeji objeví skvrny, vyrážky, otoky, nos znatelně roste, rty se zvětší - s největší pravděpodobností se narodí dcera. Chůze se stává měkčí a ladnější. V raných stádiích není žaludek ještě znatelný, ale je již možné pozorovat objevující se zaoblení tvarů. Pokud má žena sportovní, tvarovanou postavu, objeví se charakteristická hladkost linií..

Známky pro narození dívky:

 • první měsíce jsou složitější, toxikóza, nevolnost trápí, mohou se vyskytovat zažívací potíže;
 • prudká změna nálady, nálady, sleziny, deprese, hysterie, neopodstatněného rozhořčení, nestabilního psychoemocionálního stavu - jasné znamení, že se očekává, že se objeví dcera;
 • chuťové návyky se mění, chuť k jídlu se prudce zvyšuje, chcete neustále sladkou, mouku, mléko, v nabídce dominuje zelenina, ovoce, cereálie;
 • věk rodičů také záleží na tom, zda je to první dítě a oba z nich starší 30 let budou mít pravděpodobně dceru;
 • Pokud se první míchání objevilo v levé polovině břicha, můžete se už podívat na růžové šaty.

Existuje další teorie - pohlaví je určováno aktualizací krve. Předpokládá se, že u žen se tento proces vyskytuje každé 3 roky, u mužů - každé 4 roky. Vzorec je jednoduchý: musíte rozdělit věk každého rodiče 3 a 4, zbytek se vezme pro srovnání (desetiny po celku). Například: máma 28, táta -30, 28: 3 = 9,3 30: 4 = 7,5. Potom jsou desetinné tečky porovnány, pro ženu 3, pro muže 5, 5 více než 3, pak bude chlapec.

Lékařské metody

V raných stadiích těhotenství je možné vědeckými metodami určit pohlaví dítěte bez ultrazvuku s vysokou pravděpodobností. Provádí se dvěma způsoby, v obou případech se stanoví již od 6 do 7 týdnů. K tomu se používá krevní test, který lze také určit doma pomocí zkušební podlahy..

Krevní test na DNA:

 1. konané od 6 do 12 týdnů, přesnost v závislosti na období od 90% do 97%;
 2. hlavním účelem je určit genetické abnormality, ale také umožňuje zjistit pohlaví dítěte;
 3. bezpečná metoda, krev je odebrána z žíly pro analýzu;
 4. přítomnost chromozomů Y je považována za indikátor očekávání chlapce; pokud chybí, bude tam dívka.

Definice testu:

 1. musíte sebrat ranní moč (ihned po probuzení);
 2. vstříkněte činidlo do šálku injekční stříkačkou;
 3. položte na rovnou plochu a počkejte 5 minut;
 4. žlutá a oranžová - bude dívka, tmavá, nasycená - chlapec.

Budoucí rodiče se těší na narození dítěte. Snaží se připravit vše potřebné pro okamžik narození. Bez ohledu na to, kdo se objeví - chlapec nebo dívka, dá to nejdůležitější - pocit štěstí.

Určení pohlaví dítěte v časném těhotenství - test DNA

Analýza DNA přesně určuje pohlaví plodu. Pokud je detekován chromozom Y, je pohlaví mužské, pokud není detekováno, pak žena. Tento test zahrnuje pokročilou technologii - analýzu fetální DNA nalezené v mateřské krvi. Laboratorní analýza je mnohem výhodnější než ultrazvuk.

Výhody naší analýzy

 • Těhotenství od 4 do 5 týdnů.
 • Bezpečné pro matku a plod, materiál - krev ze žíly
 • Přesnost je 99%, s gestačním věkem 7-8 týdnů, dříve - 95-98%. Pokud je přítomen chromozom Y, pak je to určitě chlapec.
 • Dodací lhůta: 1-3 pracovní dny
 • Může být provedeno s vícenásobným a jednočetným těhotenstvím

Obecná a termínová kalkulačka přesnosti

Datum poslední menstruace: Datum analýzy:

Těhotenství k datu analýzy, porodnické týdny:

Výsledek analýzy DNA na dně plodu

Pokud je detekován chromozom Y, pak je to určitě chlapec.

Pokud je doba studie kratší než 8 týdnů, pokud není detekován žádný chromozom Y, doporučuje se studii opakovat.

Odběr vzorků pro analýzu pohlaví

Materiál pro analýzu - krev z žíly matky (3-4 ml). Krev je odebírána kdykoli, žádné nároky nalačno.

Materiál lze odebrat:

 • v našich centrech (Moskva, Petrohrad);
 • vzdáleně, pomocí zkumavky EDTA K3, kterákoli sestra může odebrat krev, materiál musí být přinesen k nám nebo zaslán kurýrem.
  Výuka materiálu
  Formulář objednávky analýzy genderové definice

Pokud byla analýza provedena dříve než 8 týdnů, existuje možnost, že fetální DNA nebude mít v mateřské plazmě dostatek DNA - v tomto případě pro dokončení analýzy zlevníme opakovanou analýzu.

Platební podmínky

 • Analýza je vyplácena v plné výši na základě zálohy..
 • Je možné testovat na dálku zasláním krve do zkumavky EDTA K3.
 • Smlouva.
  Ukázka sexuální dohody
 • Platbu lze provést v hotovosti v našem centru, prostřednictvím jakékoli banky a kreditní kartou na místě.
  Platební údaje
 • Výsledek bude poskytnut na vaši žádost: osobně, telefonicky, e-mailem, kurýrem.

Jak technologie funguje?

Během těhotenství, již v prvním měsíci, se buňky dítěte objevují ve velmi nízké koncentraci v mateřské krvi.

Pokud žena nese chlapce, objeví se v její krvi markery Y-chromozomu. Identifikace těchto značek vám umožní určit pohlaví budoucího dítěte. Protože je koncentrace fetálních buněk velmi nízká, lze je detekovat pouze velmi citlivou metodou.

Dostatečná hladina fetální DNA v krvi matky ke stanovení nastává od 7. týdne těhotenství. Jednotlivé charakteristiky vývoje těhotenství však neumožňují vždy získat spolehlivé údaje o těchto datech.

V období od 5 do 9 týdnů je úroveň spolehlivosti analýzy v průměru 90–95%. Během tohoto období stoupá koncentrace fetální DNA v mateřské krvi a po 9 týdnech spolehlivost analýzy dosáhne 98–100%. Je však třeba si uvědomit, že různé faktory ovlivňují hladinu fetální DNA - nepřesné stanovení gestačního věku (ve velmi raných stádiích), první nebo ne těhotenství, individuální vlastnosti ženského těla a proces vývoje plodu, přítomnost vícenásobného těhotenství atd., Které mohou ovlivnit spolehlivost výsledku. Kromě toho je při určování markeru Y-chromozomu (tj. Chlapce) spolehlivost analýzy vyšší, protože negativní výsledek (tj. dívka) nemusí být spojen s nepřítomností markeru, ale s neobvykle nízkou koncentrací fetální DNA.

Je možné určit pohlaví dítěte v případě dvojčat / trojčat?

Je to možné, ale je třeba mít na paměti, že pokud je jedním z dětí chlapec, nemůžeme určit pohlaví druhého dítěte. Proto jsou možné následující možnosti. Y-chromozomový marker není definován - všechny dívky. Je definován chromozomový marker Y - jedním z dětí je chlapec, další děti mohou být chlapci i dívky.

Jsou nějaké chyby?

Při vývoji metody existovalo dlouhé období, kdy byly studie prováděny v testovacím režimu, aby se identifikovaly možné příčiny chyb a vyvinuly podmínky, za kterých by bylo možné těmto chybám zabránit. Na základě těchto zkušeností je organizován moderní diagnostický proces..

Články O Neplodnosti