Hlavní Bolest

Mohu pít analgin během těhotenství v 1,2,3 trimestru

Analgin během těhotenství není nejlepší volbou.

Za prvé, neodstraňuje příčinu syndromu bolesti, ale neumožňuje mozku cítit bolest. Patologický proces, který bolest signalizuje, probíhá tak, jak to bylo, pouze člověk si to neuvědomuje.

Za druhé, v raných fázích těhotenství může nepříznivě ovlivnit proces pokládání životně důležitých orgánů plodu.

Zatřetí, na konci těhotenství může jeho užívání vést ke komplikacím během porodu (poporodní krvácení). Ale jsou chvíle, kdy je tento lék stále předepsán.

Co je Analgin?

Analgetikem narkotických sérií derivátů pyrazolonu je metamizol nebo analgin. Jeho hlavní vlastnosti:

 • léky proti bolesti;
 • antiperetický (antipyretický).

Tento léčivý přípravek (PM) navíc ukládá mírné protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti. Dosažený účinek je odůvodněn schopností metamizolu blokovat COX a snížit syntézu zánětlivých mediátorů a bolesti - prostaglandinů.

Účinná látka léčiva zvyšuje přenos tepla lidským tělem a zabraňuje přenosu impulsu podél cest a také snižuje citlivost center, které vnímají bolest. Díky svému slabému protizánětlivému účinku Analgin minimálně ovlivňuje gastrointestinální sliznici a prakticky neovlivňuje rovnováhu elektrolytů, na rozdíl od aktivních nehormonálních protizánětlivých léků.

Indikace

Je možné během těhotenství užívat lék, jako je Algin, lékař se musí rozhodnout, zvážit výhody pro budoucí matku a porovnat ji s možným poškozením svého dítěte, které roste v lůně. Pokud těhotná žena trpí nesnesitelnou bolestí, může to vést k závažné hypoxii plodu a dokonce k riziku zhroucení. V takové situaci má blokační bolest smysl.

Použití tohoto agenta v gestačním období je odůvodněné:

 • s akutní bolestí zubů (pokud není možné rychle získat pomoc);
 • s biliární / renální kolikou;
 • neuralgie;
 • se silnými bolestmi hlavy, včetně migrény v přírodě;
 • těžká myalgie;
 • s vážnými popáleninami a zraněními;
 • v pooperačním období.

Efektivní antipyretikum je považováno za injekci Analginu s difenhydraminem. Ale píchnutí si této směsi během těhotenství nestojí za to. Injekci může provést ambulance s velmi vysokým počtem teploměrů, pokud se domnívá, že teplota ohrožuje život pacienta. Léky jsou k dispozici v několika formách:

 • tablety;
 • roztok, který je podáván intramuskulárně nebo intravenózně;
 • rektální svíčky.

Dávka je stanovena ošetřujícím lékařem, ale podle oficiální anotace je maximální denní dávka léků ve formě tablet a čípků 3 g, v injekcích - 2 g. Obvykle je lék předepsán 0,25-0,5 g na příjem a je opilý nebo injikován do svalu / žíly 2-3krát denně.

Nebezpečí používání Analgin

Anotace k léku důrazně doporučuje zdržet se jeho užívání na začátku a na konci těhotenství. Co je nebezpečné Analgin v prvním trimestru? Během této doby dochází k pokládce orgánů nenarozeného dítěte. V této fázi mohou mít jakékoli chemikálie negativní vliv na formovací struktury..

Důsledky užívání Analginu ve 3. trimestru (zejména za posledních 1,5 měsíce) se více týkají matky než jejího dítěte. Užívání tohoto léku ovlivňuje složení krve a způsobuje:

 • agranulocytóza (snížený počet bílých krvinek);
 • leukopenie (snížení počtu bílých krvinek na jednotku objemu krve);
 • trombocytopenie (snížení počtu krevních destiček).

Poslední změna před narozením je nepřijatelná. Protože snížení počtu krevních destiček vede ke zvýšenému krvácení, a proto zvyšuje riziko krvácení po porodu. Pro lékaře bude obtížné zastavit takové krvácení. Může se stát nejen příčinou hemoragického šoku, ale také smrtí pacienta. Proto odborníci doporučují nepít Analgin na konci těhotenství.

Kontraindikace

Instrukce pro lék kategoricky nedoporučuje užívání drog na začátku a na konci těhotenství. Nepředepisujte lék na onemocnění krve. Za prvé, s dědičnou hemolytickou anémií. V případě zhoršené hematopoetické funkce mozku by se tento lék neměl přijímat.

Metamizol se kategoricky nedoporučuje pro nesnášenlivost jakékoli látky klasifikované jako deriváty pyrazolonu.

Také kontraindikace jsou:

 • astma bronchiale a aspirinu;
 • patologie doprovázená křečemi průdušek;
 • závažné onemocnění jater a ledvin.

Příjem jakéhokoli léku by měl být odůvodněn. Ženy, které mají potomstvo, jsou v případě potřeby předepsány jak Analgin, tak vážnější a nebezpečnější drogy. Pokud jde o zachování jejich života a zdraví. Léčba nepřijímá nepřiměřenou úlevu od bolesti jak mimo těhotenství, tak v době porodu dítěte.

Toto jsou všechny informace, které jsme chtěli sdílet ohledně Analgin. Doufáme, že to bude pro vás užitečné a pomůže vám správně se rozhodnout, pokud se s ním chcete dostat do anestézie..

Analgin během těhotenství

Každý výrobce farmakologických přípravků v dobré víře musí v samostatném pokynu k léčivu zapsat možné důsledky užívání léku během těhotenství. Tento požadavek se týká zejména výrobců analgetik - léčiv, jejichž účinek na organismy a na plod a matku způsobuje v lékařsko-farmakologickém prostředí mnoho rozporů.

Aby nedošlo k vyděšení těhotných žen, ale zároveň aby ​​nedošlo ke ztrátě z prodeje, jsou výrobci poněkud vychytralí a v pokynech uvádějí, že se lék nedoporučuje používat během těhotenství, zatímco jiní, upřímněji, psát o kontraindikacích k použití.

Komu věřit a zda těhotná žena může Analgin použít, pokud se necítí dobře?

Lékař rozhoduje o všem

S nástupem příznaků svědčících o virové nebo katarální nemoci, s bolestí (bolest hlavy, zuby, svaly), se Analgin nestane všelékem, protože nevyléčí příčinu choroby, ale pouze eliminuje příznaky.

Když předepisuje anestetikum nebo antipyretikum těhotné pacientce, její vedoucí lékař může najít nejbezpečnější alternativu všech analgetik ze všech léků. Paracetamol zůstává tou nejlepší volbou.

Lékaři, na rozdíl od farmaceutů, neskrývají nebezpečí užívání léku pro těhotné ženy, protože nesou osobní odpovědnost za své pacienty.

Western Experience: Pouze na předpis Analgetika

Špatným rysem postsovětských těhotných žen byla a zůstává jejich sebevědomí. Mírně nemocní - jdou rovnou do lékárny (obcházejí lékařskou ordinaci) a kupují standardní sadu léků proti bolesti nebo antipyretik, včetně obvyklého Analginu.

Ale to, co bylo přijatelné před těhotenstvím, může být během těhotenství nebezpečné.

V Evropě a Americe byly těhotné ženy (a všichni ostatní) již dlouho vyloučeny z možnosti intuitivního nebo neopatrného výběru vlastního léku. Analgin v místních lékárnách nelze zakoupit bez lékařského předpisu.

Kromě alergických vyrážek, mírného otoku sliznicového hltanu může analginina způsobit mnohem větší poškození matce a nenarozenému dítěti.

A omluvy: „Nic se nestane z jedné tablety s dítětem,“ nebo „Analgetické injekce jsou během těhotenství opravdu nebezpečné, ale tablety jsou jen trochu,“ - nic víc než nepřiměřené fráze. Je velmi nebezpečné zdůvodnit použití Analginu tímto způsobem, protože droga ohrožuje zdraví a život nenarozeného dítěte..

Složení a farmakokinetika léčiva

Analgin existuje v několika formách:

Aktivní složkou v každém typu léčiva je metamizol sodný (aka analgin). Z pomocných - pro každou z forem vydání vlastní sadu. Například v tabletách je to práškový cukr z mastku, škrob.

Lék se dobře rozpouští v tekutinách (kromě alkoholu) a rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu. Účinek Analgin po požití začíná za 15-20 minut.

Lék je vhodný pro použití v případech, kdy je nutné vytvořit vysokou koncentraci účinné látky v krvi.
Pod vlivem žaludeční šťávy se složky Analginu přeměňují na metabolity, které nejsou biologicky rozložitelné a vylučují se z těla ledvinami. Při častém nebo dlouhodobém užívání léku je možná změna barvy moči na načervenalé.

Nebezpečí pro těhotné ženy a kojící matky je v tom, že analgetické metaboliny jsou schopny překonávat hematoencefalické a hematoencefalické bariéry..

A opět instrukce...

V pokynech pro Analgin od různých výrobců se uvádí, že kontraindikace užívání drog se týkají určitého období těhotenství, a to: až 14 týdnů a po 34.

A „střední“ těhotenství je nejvhodnější čas vzít si pilulku nebo dvě tablety Analgin. Je to tak?

Lékaři jednomyslně říkají, že tomu tak není. Úřední informace použité k tomu, aby se pokyny stínily, skutečně důležité a nezbytné informace pro všechny těhotné ženy. Výrobce upřednostňuje mlčet ohledně vedlejších účinků: je snazší říci, že studie účinku analgetik na plod nebyly provedeny, takže je můžete brát jen opatrně.

Mimochodem, skutečnost, že nebyly provedeny, je čistá pravda, výzkum není levný a ani stát, ani soukromé společnosti na ně nebudou utratit báječný rozpočet. A to je další důvod napsat pokyny k relativní bezpečnosti Analginu.

Vedlejší účinky a jejich nebezpečí

Nyní zaměřujeme vaši pozornost, drahé budoucí matky, na to, co výrobci „zapomněli“ zmínit v pokynech pro Analgin. Informace jsou nesmírně důležité a musíte na ně mít nejen právo, ale musíte vědět.

 1. Důvodem, proč je Analgin v civilizovaných zemích uvolňován pouze na předpis, je agranulocytóza. Komplikace se vyskytuje v 0,1-0,3% případů, ale je tak nebezpečná, že je rozumnější neriskovat ošetření s Analginem. Vedlejším účinkem je porážka obranného systému těla a poněkud připomíná obecně známý AIDS. Úmrtnost výsledků - od 20% do 80%. Plod je náchylný k tomuto typu komplikací..
 2. Inerciální nefritida - poškození tubulů ledvin. Komplikace jsou léčitelné, ale vyžadují potrat.
 3. Alergické reakce, včetně Quinckeho edému. Komplikace vyžadující intenzivní péči, léčba na jednotce intenzivní péče není vyloučena.
 4. Hepatitida - Analgin negativně ovlivňuje žlučový systém, inhibuje žlučník a žlučovody.
 5. Křeče průdušek - mají tendenci k onemocněním dýchacích cest při expozici analgetikům.

Vzhledem k riziku takových komplikací je Analgin zakázán v 70 zemích a tam, kde není zakázán, není tak snadné koupit. V naší zemi jsou analgetika v nejdostupnějším cenovém segmentu a lékárníci nabídnou Analginovi ženu se zřetelně zaobleným břichem bez stínu pochybností, když si všimnou, že si před použitím prostuduje pokyny, což si vzpomíná: „nic neznamená“.

Kontraindikace

 • Anémie;
 • útlak tvorby krve;
 • nemoc ledvin
 • selhání jater;
 • těhotenství a kojení.

Analgin do trimestru

1 trimestr

Ne, ne a NE. Analgin je příliš agresivní látka k použití k léčbě, protože věděl, že se ve vás vyvíjí a roste křehký tvor, jehož zdraví může být narušeno přijetím několika léků proti bolesti..
Pokud je metamizol schopen proniknout placentou a nepříznivě ovlivnit plod, co období, kdy placentární bariéra stále chybí? Embryo můžete uložit pouze opuštěním Analgin.

2 trimestru

Období, kdy je Analgin jako možný. Ale nespěchejte, abyste dostali lék z lékárničky, možná může být vaše bolest stejně účinně odstraněna paracetamolem nebo něčím z lidových léků? V každém případě postupujte podle doporučení lékaře a vaše dítě bude v bezpečí..

3 trimestru

Analgin se nedoporučuje, protože inhibuje syntézu prostaglandinů (látek zapojených do porodu) a může vést k prodlouženému porodu nebo prodloužení. Negativně ovlivňuje činnost ledvin a oběhového systému matky a může vést k patologii plodu.

Je možné pít analgin během těhotenství?

Lékařské odborné články

Žena, která se chystá stát se matkou, se musí starat nejen o své zdraví, ale také o zdraví svého nenarozeného dítěte. A záleží na mnoha faktorech, včetně toho, zda těhotná žena vzala lék a které. Mnoho léků je kontraindikováno v průběhu těhotenství, přičemž ostatní užívají - jak se uvádí v jejich pokynech - „nedoporučuje se“... Například, analginina během těhotenství je kontraindikována nebo nedoporučována?

Odpověď na otázku „Je možné pít analgininu během těhotenství?“ byl tak přesvědčivý, jak je to možné, podívejme se, co je to populární analgetikum.

Analgin - pokyny pro těhotenství... a nejen to

Analgin (mezinárodní název - metamizol sodný) patří do farmakoterapeutické skupiny analgetik a antipyretik, tj. Je to symptomatický analgetikum a antipyretikum. Neléčí příčinu bolesti, ale zmírňuje bolest. Jiná obchodní jména pro analgin jsou baralgin, benalgin, spazmalgon, tempalgin, novalgin, dipyron, aptalgin-teva, pentalgin, sedal-M, sedalgin-neo.

Mezi indikace pro použití: bolest různého původu (bolest hlavy, bolesti zubů, neuralgie, ischias, myositida, bolest během menstruace), horečka s prudkým nárůstem tělesné teploty, chřipka, revmatismus. Analgetický účinek je cítit poměrně rychle díky skutečnosti, že analgin je dokonale rozpuštěn a okamžitě absorbován z gastrointestinálního traktu.

Pak se účinkem žaludeční šťávy složky léčiva přemění na metabolity (v tomto případě deriváty amino-antipyrinů), které nejsou biologicky rozložitelné a vylučují se hlavně ledvinami (je možná červená moč), a u kojících matek mlékem. Kromě toho jsou metabolity analginu schopny překročit hematoencefalické a hematoencefalické bariéry.

A přestože o chování a přetrvávání metabolických produktů dipyronu (metamizol sodný) v životním prostředí je málo známo, evropští vědci je našli ve vysokých koncentracích... v odpadních vodách.

Analgin může vyvolat alergie ve formě kožních vyrážek, otoku kůže obličeje a sliznic hltanu a také anafylaktického šoku.

Vedlejší účinky analginu na krev: trombocytopenie, granulocytopenie, leukopenie, anémie, agranulocytóza. Agranulocytóza je smrtící patologický pokles hladin leukocytů a granulocytů v krvi, což zvyšuje náchylnost těla k různým bakteriálním a houbovým patogenům infekce.

Vedlejší účinky analginu na močový systém: intersticiální nefritida, oligurie, proteinurie a snížený objem moči.

Vedlejší účinky analginu na žlučový systém (žlučník a žlučovody): hepatitida.

Vedlejší účinky analginu na dýchací systém: mohou se vyskytnout záchvaty bronchospasmu se sklonem k bronchospasmu.

Kontraindikace analginu: onemocnění ledvin, přecitlivělost, anémie, potlačení tvorby krve, selhání jater a ledvin, leukopenie, děti do 12 let, těhotenství (zejména první tři měsíce těhotenství a během posledních 35–40 týdnů), laktace.

Předávkování analginem může způsobit: nevolnost, zvracení, prudký pokles teploty a krevní tlak; možné jsou poruchy srdečního rytmu a dušnost, letargie, zhoršená funkce ledvin.

Analgin během těhotenství: důsledky

Některé nedávné studie provedené pod záštitou WHO vedly k závěru, že riziko škodlivých vedlejších účinků metamizolu (dipyronu) a jeho analogů je příliš velké ve srovnání s jeho terapeutickým účinkem. Za prvé, když žena vezme analgininu v časných stadiích těhotenství. Protože užívání tohoto léku, který prochází placentou, může vést nejen k anafylaxi nebo nebezpečné patologii, jako je agranulocytóza, ale také k dětské leukémii.

Kromě inhibice hematopoézy (hematopoetického systému) nastávající matky analginin narušuje normální fungování ledvin, což negativně ovlivňuje vývoj systémů a orgánů nenarozeného dítěte a může způsobit různé odchylky..

Nelze tedy použít ani pilulku analginum ani injekci analginum během těhotenství ani analginum s difenhydraminem během těhotenství.!

Mimochodem, kvůli riziku rozvoje agranulocytózy je analgin zakázán v téměř 40 zemích, včetně Švédska, USA, Kanady, Japonska, Austrálie, Sýrie, Jemenu a Zimbabwe..

V Německu, Rakousku, Maďarsku, Itálii, Portugalsku a Španělsku je analgin v lékárnách k dispozici pouze na lékařský předpis..

Nyní víte téměř všechno o analginu. A můžete dát správnou odpověď na otázku, je možné pít analgin během těhotenství.

Analgin během těhotenství

Analgin se v Rusku používá již dlouhou dobu a je považován za univerzální lék proti různým typům bolesti, zánětu a horečky. Je to bezpečné, zejména během těhotenství? Analgin má mnoho vedlejších účinků a kontraindikací. V mnoha zemích světa již bylo opuštěno. Překračuje výhoda užívání takového léku možnou újmu pro matku a dítě?

Popis léku

Postupujte podle pokynů. Analgin je antipyretické, analgetické a protizánětlivé činidlo. K dispozici ve formě tablet, injekčních roztoků, rektálních čípků. Léčivou látkou je sodná sůl metamizolu. Během těhotenství je třeba postupovat opatrně, zejména v prvním trimestru a v posledních 6 týdnech..

 • bolest různého původu (včetně bolesti hlavy, bolesti zubů);
 • horečka pro infekční a zánětlivá onemocnění.

Většina lékařů doporučuje, abyste během těhotenství nepřijali Analgin. Kromě toho existují bezpečnější léky pro matku a dítě, které mohou snížit teplotu a zmírnit bolest různého původu..

Podávání Analginu s difenhydraminem se někdy provádí za účelem snížení horečky, odstranění silné bolesti hlavy nebo migrény. Přijatelné je jedno podání těchto léků.

Fotogalerie: Analgin Release Forms

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Mezi obecné kontraindikace užívání drog se rozlišují následující:

 • zhoršená funkce ledvin a / nebo jater;
 • deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • krevní choroby;
 • přecitlivělost.

Během těhotenství se nedoporučuje užívat Analgin kvůli možnému riziku nežádoucích účinků:

 • alergická reakce (včetně anafylaktického šoku);
 • zhoršená funkce jater;
 • nefritida (zánět ledvin);
 • snížení krevního tlaku;
 • leukopenie (pokles počtu bílých krvinek);
 • agranulocytóza (prudký pokles hladiny granulocytů v krvi).

V 70. až 80. letech minulého století byly provedeny studie týkající se účinku Analginu na systém krvetvorby.

Ve studijních oblastech bylo zaznamenáno celkem 590 případů agranulocytózy, z nichž 221 (37,5%) bylo spojeno s použitím analginu.

http://www.provisor.com.ua/archive/1998/N18/kramarev.php

Mnoho zemí opustilo Analgin kvůli vedlejším účinkům, zejména kvůli riziku agranulocytózy a anafylaktického šoku.

Důvody odmítnutí použití metamizolu jsou spojeny s řadou vedlejších účinků..

http://www.scienceforum.ru/2015/pdf/11696.pdf

Vedlejší účinky jsou možné při dlouhodobém užívání drogy, ale podle lékařů není jedno použití Analginu nebezpečné.

Krátkodobé užívání i velmi vysokých dávek téměř nikdy nevytváří problémy. V zásadě je to možné, ale je lepší nepoužívat Analgin během těhotenství.

E.O. Komarovsky
http://articles.komarovskiy.net/analgin.html

Tabulka: možné negativní důsledky pro ženu a dítě v rané a pozdní fázi

EfektyJá trimestrII trimestrIII trimestr
Pro mámu--
 • Snížení počtu krevních destiček v periferní krvi (porucha srážení krve), které může způsobit krvácení v porodu a v časných porodních obdobích;
 • slabost práce.
Kontraindikováno v gestóze, protože může vyvolat těžkou intoxikaci..
Pro dítě
 • Porušení procesů pokládání nervové trubice a nervového systému;
 • porušení kostní dřeně;
 • vrozené srdeční vady;
 • patologie kardiovaskulárního systému.
 • Porušení vývoje kardiovaskulárního systému;
 • zhoršil vývoj hematopoetického systému a ledvin.
-

Jakýkoli z nežádoucích účinků léku může být negativním důsledkem užívání Analginu pro matku ve všech trimestrech těhotenství..

Co může a nemůže nahradit Analgin během těhotenství

Existuje mnoho léků, které lze během těhotenství používat bez vysokého rizika vedlejších účinků na matku a dítě. Nejbezpečnější drogy jsou drogy na bázi paracetamolu. Lékaři zpravidla předepisují buď Paracetamol, nebo Panadol. Vedlejší účinky jsou stejné jako účinky přípravku Analgin, ale podle statistik jsou negativní důsledky užívání přípravku Paracetamol mnohem méně časté.

Tabulka: Léky na bázi paracetamolu pro těhotenství

Název drogyIndikaceÚčinná látkaVedlejší efektyKontraindikace
Paracetamol
 • Bolest různého původu;
 • horečka s infekčním a zánětlivým onemocněním;
 • horečka.
ParacetamolPorušení gastrointestinálního traktu, hematopoetický systém (trombocytopenie, leukopenie, pancytopenie, neutropenie, agranulocytóza)

Alergická reakcePřecitlivělost na lék-Daleron-Xumapar-Streamol-PanadolPoruchy močového systému (renální kolika, nespecifická bakteriurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza).Hematopoetické poruchy (anémie, trombocytopenie, methemoglobinémie)-EfferalganPorucha funkce jater a ledvin

 • Nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • I a III trimestry těhotenství.

Fotogalerie: Bezpeční náhradníci mateřských náhrad

Během těhotenství se nemůžete sami léčit!

Spolu s léčivy na bázi paracetamolu a analginu jsou běžná léčiva obsahující ibuprofen. Mají také protizánětlivé a analgetické účinky, ale jsou kontraindikovány v těhotenství. Analgetikum, jako je Nurofen, je široce známé. Podle pokynů je kontraindikován k přijetí do III. Trimestru těhotenství a ve zbytku se nedoporučuje. Existuje také seznam léků na bázi metamizolu sodného (analgin) a paracetamolu, který by těhotné ženy neměly užívat..

Tabulka: Těhotná nebezpečná analgetika

TitulÚčinná látkaTěhotenství
TempalginMetamizol sodnýTempidonKontraindikované
Baralgin M-Kontraindikováno v I. a III. Trimestru těhotenství. Ve II - nedoporučuje se.
Pentalgin-NNaproxen, kofein, fenobarbital, kodein (ve formě fosfátů)Kontraindikované
SpazmalgonFenpiverinia bromid, pitofenon

Recenze žen o užívání Analgin během těhotenství

Byl jsem v nemocnici kvůli zachování. Zároveň zub hodně bolel. Sestra vzala do stříkačky nějaký lék a podala injekci. Po 30-40 minutách mi bolest zubů zmizela. Následujícího dne mě zub znovu bolel. A otočil jsem se s pomocí jiné zdravotní sestry. Řekla však, že všechny léky proti bolesti mohou poškodit plod. Když zjistila, že její nástupce mi dal injekci Analgin, nadávala, že od této chvíle žádné léky proti bolesti, zejména Analgin.

Ksyusha25
http://otzovik.com/review_1069102.html

Při vysoké teplotě jsem šel do lékárny na lék na teplo, zatímco jsem si objasnil, že mi bylo 8 týdnů. Lékárník navrhl svíčky na bázi Analgin. Podle pokynů nemůže být přijata v prvním trimestru! I když se užije jednou, není možné okamžitě pochopit, jak to ovlivnilo plod. Je tedy lepší jej nahradit jemnějšími prostředky nebo se zcela zdržet.

Tatyana Rodionová
http://www.happy-giraffe.ru/user/15426/blog/post55250/

Vždycky piju Analgin. Pila jsem to během těhotenství a docela často. Pokud mluvíme o důsledcích jeho použití během těhotenství, pak to tak není. Dítě se narodilo zcela zdravé a silné. Možná, že použití Analgin během těhotenství může skutečně nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte, ale to se nestalo u nás.

Miláček
http://www.tiensmed.ru/news/obezbolprep1.html

Z jedné pilulky analgin nebude nic. Je to lepší, než být mučen a trpět.

Galina
https://www.babyblog.ru/community/post/living/359620

Když jsem řekl svému genetikovi, že jsem si vzal jen 2 tablety analginu na bolesti hlavy, panikala! Pak mě mučili různými analýzami. Ale porodila jsem zdravou dívku. Dříve naše matky nevěděly, že tyto tablety jsou tak škodlivé pro těhotné ženy..

Koala-mama
http://www.moya-lyalyas.ru/archives/7935

Video: Dr. Komarovsky o drogách proti těhotenské bolesti

Analgin se nedoporučuje používat během těhotenství kvůli možným negativním účinkům na zdraví matek a dětí. Na farmaceutickém trhu najdete bezpečnější léky na bolest a teplo. Přínosy a poškození tohoto léku může porovnávat pouze kvalifikovaný lékař, takže byste se neměli zabývat samoléčbou, zejména během těhotenství..

Kontraindikace Analgin během těhotenství a jak jej nahradit


Během těhotenství musí žena věnovat zvláštní pozornost svému životnímu stylu, stravovacím návykům, protože to může poškodit její nenarozené dítě. To významně omezí nastávající matku, pokud jde o užívání určitých léků. I ty, které lze za normálních okolností považovat za bezpečné, mohou nyní představovat hrozbu pro vyvíjející se plod..

Můžete například zvážit Analgin. Toto analgetikum se prodává na přepážce a není nadsázkou v každé skříňce domácí medicíny. A právě on je jedním z nejnebezpečnějších drog během těhotenství!

Je možné Analgin během těhotenství??

Analgin dobře zmírňuje bolest, má antipyretický a protizánětlivý účinek. Ale stejně jako většina léků proti bolesti má výrazné vedlejší účinky.

Poškození způsobené užíváním drogy je spojeno hlavně s účinkem účinných látek tohoto léčiva na lidské tělo. A to:

 • Inhibuje produkci prostaglandinů nebo jejich syntézu;
 • Ovlivňuje intenzitu krevního oběhu;
 • Nepříznivě ovlivňuje funkci ledvin a jater;
 • Může způsobit anafylaktický šok a kožní vyrážky;
 • Je dobře absorbován do pupeční šňůry, takže může poškodit nenarozené dítě.

Na základě toho můžeme dojít k závěru, že Analgin je během těhotenství kontraindikován a musí být po tuto dobu vyloučen, alespoň z domácího kabinetu..

Jsi vyděšený? Vezměte schválené sedativum pro těhotné ženy a čtěte dál.

Předpokládá se, že v prvních a posledních třech měsících vývoje plodu může mít Analgin vliv na tvorbu jeho orgánů. Dobře se vstřebává placentou a má vliv na zdraví dítěte, které v tuto chvíli nemá svůj vlastní imunitní a očistný systém, a proto zcela pociťuje všechny škodlivé účinky léku. V raných fázích může Analgin způsobit potrat.

Účel léku a jeho kontraindikace

Indikací pro jmenování drogy je bolest různého původu:

 • Renální a jaterní kolika;
 • Popáleniny omrzlinami a jiná zranění;
 • Bolest spojená s vývojem onemocnění kloubů, patologií ovlivňujících svalový systém;
 • Infekční a zánětlivá onemocnění;
 • Zuby a bolesti hlavy.

Zřejmé kontraindikace užívání drog jsou:

 • Nemoc ledvin
 • Explicitní patologie jater;
 • Nemoci kardiovaskulárního systému.

Recepce v závislosti na podmínkách

Lékaři sami kategoricky nedoporučují užívat Analgin v prvním a třetím trimestru těhotenství. V této době dochází k formování vnitřních orgánů dítěte. Obtížnost spočívá v tom, že je určitě nemožné zjistit, zda lék ovlivnil dítě, či nikoli, a také jej chránit před škodlivými účinky léku..

Nezapomeňte, že Analgin se používá pro bolest a přísně podle pokynů lékaře. Pokud existují další příznaky, jako je například ucpání nosu, je lepší během těhotenství používat sprej nebo kapky Sanorinu v přijatelných dávkách.

Je-li to nutné, je použití Analginu během těhotenství ve druhém trimestru povoleno, ale může to být pod přísným dohledem lékaře.

 • 1 trimestr. Droga je zvláště nebezpečná pro dítě. Jeho účinek na oběhový systém a inhibici syntézy prostaglandinů může vést k předčasnému porodu;
 • 2 trimestru. V tomto okamžiku je nejmenší nebezpečí pro vyvíjející se plod;
 • 3 trimestru. Probíhá formování životně důležitých orgánů. Během tohoto období by měla nastávající matka věnovat pozornost užívání jakýchkoli léků, zejména analgetik.

Analgin lze nahradit méně škodlivými drogami.

Co lze nahradit?

Je třeba poznamenat, že ve světové lékařské praxi se již dlouho vzdávají jmenování Analginem v pediatrii a dokonce i v léčbě dospělých pacientů.

Tento lék můžete nahradit pod vedením svého lékaře. Dobré analogy mohou být:

 • Ale - Shpa;
 • Paracetamol (je-li nutný antipyretikum);
 • Ibuprofen.

Brusinky pro ženy v pozici pomohou nejen od kašle, ale také od jiných nemocí, pokud jsou náležitě připraveny. Tento článek popisuje několik receptů o tom, jak lze během těhotenství používat bobule a listy brusinky..

Video o Analgin

Lékárník ve videu hovoří o drogě Analgin, o účinných látkách, které vytvářejí složení, způsob použití, nežádoucí účinky a kontraindikace.

Analgin: moderní pohled na jeho použití během těhotenství

Podle průzkumu trhu je podíl léků proti bolesti v hodnotovém vyjádření asi 3% ruského farmaceutického trhu. A pokud počítáte podle počtu prodaných balíků, toto číslo vzroste na 10%. Lékaři poznamenávají, že těhotné ženy pociťují bolest častěji než ostatní lidé. Seznam léků povolených během těhotenství je omezen na několik analgetik. Analgin, populární mezi Rusy, nespadá do tohoto seznamu, ačkoli v některých případech to lékaři stále předepisují nastávajícím matkám.

Analgin během těhotenství: vlastnosti a bezpečnost

Analgin patří do velké skupiny nenarkotických analgetik. Tyto léky nemají negativní vliv na centrální nervový systém. Jejich analgetický účinek je slabší než účinek léků. Ale narkotická analgetika se stala v první třetině dvacátého století na celém světě mnohem populárnější. Za několik let se oslaví sté výročí objevu Analgina..

Toto analgetikum bylo poprvé registrováno jako lék v Německu v roce 1922. Jeho účinnost byla potvrzena masovým používáním mezi vojáky druhé světové války. V Rusku je analgetikum tradičně považováno za nejslavnější léky proti bolesti od dob SSSR. Stále jej vyrábí asi deset tuzemských výrobců. Přibližně stejný počet farmaceutických společností vyrábí analogy Analginu pod jinými názvy.

Analgin je stále jedním z nejprodávanějších analgetik v Rusku.

Aktivní součást, akce, forma vydání

Léčivou látkou léčiva je metamizol sodný (derivát pyrazolonu). Ve světové lékařské literatuře je Analgin znám pod tímto názvem. Metamizol sodný snižuje aktivitu speciálních látek v lidském těle zvaných prostaglandiny. Prostaglandiny ovlivňují citlivost receptorů bolesti, což vede ke snížení prahu bolesti. Podle mechanismu účinku je Analgin označován jako nesteroidní protizánětlivá léčiva. Metamizol sodný jako léčivá látka působí takto:

 • snižuje bolest různého původu: od myalgie po renální koliku;
 • snižuje horečku;
 • uvolňuje křeče hladkých svalů močových a žlučových cest.

V ruských lékárnách lze toto analgetikum zakoupit bez lékařského předpisu v následujících formách uvolnění:

 • tablety;
 • kapsle;
 • roztok pro intravenózní a intramuskulární podání v ampulích.

Terapeutický účinek metamizolu sodného při perorálním podání léčiva začíná po 20-30 minutách. Při intravenózním podání dochází k analgetickému účinku během několika minut.

Foto: Analgin uvolňovací formy

Je možné Analgin během těhotenství: přípustnost a varování

Podle oficiálních pokynů je Analgin kontraindikován u těhotných žen. Důvodem je skutečnost, že podle moderních konceptů většiny lékařských odborníků způsobuje dotyčná droga značný počet nežádoucích účinků, může vyvolat závažné poruchy oběhového systému a nepříznivě ovlivnit průběh těhotenství..

Velké studie provedené v 60. až 70. letech minulého století ukázaly, že toto analgetikum s dlouhodobým užíváním vede ke snížení počtu granulocytů v krvi. Granulocyty jsou granulované bílé krvinky a jsou imunitními obránci, kteří primárně bojují proti infekcím. Nedostatek granulocytů vede k tomu, že lidské tělo je vystaveno patogenním bakteriím, virům a plísním. Tato patologie se nazývá agranulocytóza. Prognóza tohoto onemocnění je podmíněně nepříznivá, protože onemocnění může vést k postižení nebo dokonce ke smrti.

Poté byl Analgin zakázán ve Velké Británii, USA a řadě zemí západní Evropy. V Německu se prodává na lékařský předpis. Naproti tomu ve východní Evropě a Latinské Americe je analgetikum stále dostupné volně prodejné a prodává se ve velkých objemech..

Od té doby byly v laboratořích v různých zemích provedeny četné rozsáhlé studie o bezpečnosti léku. Výsledky byly bohužel velmi protichůdné. Dnes se téměř všichni vědci shodují na jedné věci: riziko rozvoje agranulocytózy se zvyšuje při dlouhodobém používání metamizolu sodného. Tvrdí pouze o rozsahu tohoto nebezpečí..

Na základě výše uvedeného, ​​porodníci-gynekologové naznačují, že Analgin může narušit hematopoézu plodu a vyvolat fetoplacentální nedostatečnost. Nebyly provedeny žádné významné studie účinku léku na těhotenství..

Kromě inhibice granulocytů může být použití tohoto činidla doprovázeno následujícími nežádoucími reakcemi:

 • kožní vyrážky, svědění, pálení, kopřivka;
 • bronchospasmus;
 • snížení krevního tlaku;
 • zhoršená funkce ledvin.

Většina lékařů považuje dlouhodobé užívání Analginu jako derivátu pyrozolonu za jednu z příčin agranulocytózy

Kdy a v jakém případě lze Analgin přiřadit k nastávajícím matkám

Obecně lékaři doporučují používat bezpečnější léky jako analgetikum a antipyretikum: paracetamol (acetaminofen) a ibuprofen. Často však existují situace, kdy tyto prostředky nejsou v boji proti bolesti a vysoké horečce bezmocné. A pokud lze tolerovat bolest nízké a střední intenzity, pak teplota nad 38 ° C může vést k malformacím plodu. Proto musí být svržen. V tomto případě budete možná potřebovat účinnější lék..

Významná část odborníků považuje Analgin za silnější antipyretikum než Paracetamol a Ibuprofen. Terapeutický účinek metamizolu lékaři není pochyb. Při přezkumu nezávislé neziskové lékařské komunity Cochrane je tedy uvedeno, že jediná dávka (500 mg) látky zlepšila stav 70% pacientů, zatímco placebo - pouze 30%. Studie také ukázaly, že Analgin je dobrým zastavením záchvatů akutní bolesti. Díky těmto vlastnostem je droga zahrnuta do ruských státních standardů pro pohotovostní lékařskou péči.

Na základě výše uvedeného mohou lékaři ve výjimečných případech předepsat toto analgetikum těhotným ženám s následujícími bolestivými stavy:

 • bolest hlavy;
 • bolest zubů;
 • bolest svalů a kloubů;
 • renální a biliární kolika;
 • horečka.

Během těhotenství je nejbezpečnější použít Analgin ve druhém a částečně třetím trimestru. V raných stádiích existuje vysoké riziko narušení normálního vývoje plodu, protože v tomto období se tvoří hlavní systémy a orgány nenarozeného dítěte. Pokud užijete drogu, když před narozením zbývá méně než šest týdnů, pak může být kvůli potlačení aktivity prostaglandinů snížena kontraktilní funkce dělohy, což povede ke slabé práci.

V každém případě je přijatelná pouze jedna dávka léčiva, a nikoli léčebný postup. Nemůžete použít kombinované léky s metamizolem a jinými účinnými látkami, protože to zvyšuje možný negativní účinek léku o řád. Mělo by být také zřejmé, že Analgin je pouze symptomatický lék, který nevylučuje příčiny bolesti nebo teploty..

Názory lékařů

Domácí lékaři nedoporučují Analgin těhotným ženám, přestože uznávají, že při poskytování pohotovostní péče působí silněji než povolené léky. Evgeny Komarovsky tedy poznamenává, že v zásadě je možné její použití, ale je lepší se toho zdržet. Lékař lékařských věd Pavel Vorobyov obecně odhaduje statistiku nežádoucích důsledků léčby přípravkem Analgin v důsledku jeho rozšířeného používání. Pavel Vorobyov se zaměřuje na skutečnost, že sodná sůl metamizolu je nebezpečná především v kombinovaných drogách. Mnoho pacientů je bere na dlouhou dobu, protože o složení nevědí nic..

Ruské ministerstvo zdravotnictví částečně dodržovalo doporučení WHO a odstranilo tento lék ze seznamu životně důležitých léků. Současně lékaři sanitky při vysoké teplotě injekčně podávají analgin s difenhydraminem.

Bezpečnostní informace o metamizolu tak stále neumožňují konečný závěr o jeho použití. Probíhají klinické studie účinnosti a bezpečnosti metamizolu, včetně porovnání s placebem a jinými narkotickými analgetiky..

Larisa Gavrilenko

"Nebezpečí analginu: výzkum pokračuje"

Co může nahradit Analgin během těhotenství

Protože je Analgin během těhotenství uznán za nebezpečný, lékaři místo něj předepisují nastávající matky Paracetamol, který je podle doporučení WHO lékem volby pro bolest a horečku. Je kontraindikován pouze u těžkých patologií jater a ledvin. Ve světě vyrábí Paracetamol desítky výrobců v různých formách a pod různými značkami. Je však nežádoucí, aby těhotná žena používala toto analgetikum déle než tři dny a denní dávka by neměla překročit 2 g. Jinak se riziko nežádoucích reakcí, které se mohou projevit v důsledku poruch krvetvorného, ​​trávicího a endokrinního systému, prudce zvyšuje..

Druhým lékem, který lze doporučit těhotným ženám s bolestí, je ibuprofen. Na jeho základě se po celém světě vyrábějí také desítky drog. Nejbezpečnější je jeho použití ve druhém trimestru. Výhodou oproti paracetamolu je to, že kromě analgetického a antipyretického účinku také zmírňuje zánět.

V posledních letech se však objevily zprávy o výsledcích výzkumu, které uvádějí, že pravidelné užívání ibuprofenu a paracetamolu ženami během těhotenství zvyšuje pravděpodobnost mrzačení genitálií u jejich synů. Předpokládá se také, že současné použití dvou léků proti bolesti těhotnými ženami zvyšuje riziko komplikací.

Tabulka: Analgin a možnosti jeho nahrazení během těhotenství

Hlavní komponentaUvolněte formulářeTolerance těhotenstvíOmezení použitíNežádoucí účinkyVýrobceCena, rub.
AnalginMetamizol sodný.
 • tablety;
 • kapsle;
 • ampule řešení.
Kontraindikované.
 • závažné patologie jater a ledvin;
 • krevní nemoci.
 • renální a jaterní nedostatečnost;
 • kožní alergie;
 • snížení krevního tlaku;
 • arytmie;
 • poruchy hematopoetického systému.
 • Pharmstandard (Rusko);
 • „Biosyntéza“ (Rusko);
 • Medisorb (Rusko);
 • „Aktualizace PFC“ (Rusko);
 • Dalchimpharm (Rusko);
 • „Armavir Biological Factory“ (Rusko);
 • “Jerevan HFF” (Arménie).
11 až 10 tablet (500 mg).
ParacetamolParacetamol.
 • tablety;
 • čípky;
 • sirup;
 • orální suspenze.
Schváleno pro použití s ​​opatrností..
 • individuální nesnášenlivost;
 • závažné patologie jater a ledvin.
 • dyspeptické poruchy;
 • kopřivka;
 • anémie, trombocytopenie.
 • Pharmstandard (Rusko);
 • „Aktualizace PFC“ (Rusko);
 • "Tatkhimpharmpreparaty" (Rusko);
 • Altpharm (Rusko);
 • Syntéza AKOMP (Rusko).
Od 8 do 10 tablet (500 mg).
PanadolParacetamol.
 • tablety;
 • rozpustné tablety;
 • rektální čípky;
 • suspenze.
Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.GlaxoSmithKline (Velká Británie).Od 49 do 12 tablet (500 mg).
EfferalganParacetamol.
 • šumivé tablety;
 • čípky;
 • sirup.
Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.UPSA SAS (Francie).Z 158 na 16 tablet (500 mg).
IbuprofenIbuprofen.
 • tablety;
 • suspenze;
 • gel;
 • mast.
Kontraindikováno ve třetím trimestru.
 • akutní onemocnění žaludku a střev;
 • srdeční selhání;
 • vysoký krevní tlak
 • krvetvorba.
 • nevolnost, zvracení, průjem;
 • závratě, tinnitus;
 • poruchy spánku;
 • alergické reakce;
 • vysoký krevní tlak;
 • trombocytopenie.
 • Hemofarm (Srbsko);
 • Rostlina Borisov (Bělorusko);
 • "Tatkhimpharmpreparaty" (Rusko);
 • Vertex (Rusko);
 • Ecolab (Rusko);
 • Syntéza (Rusko);
 • "Biochemist Saransk" (Rusko);
 • Akrikhin (Rusko).
Z 58 na 20 tablet (400 mg).
NurofenIbuprofen.
 • tablety;
 • suspenze;
 • kapsle;
 • svíčky.
Podobné ibuprofenu.Podobné ibuprofenu.Podobné ibuprofenu.Recitt Benkizer (Velká Británie).Od 85 do 10 tablet (200 mg).

Foto: přípravky paracetamolu a ibuprofenu

Mezi členy mé rodiny, jen děti Analgin nikdy nebraly. Stalo se tak, že moderní medicína doporučuje léčbu paracetamolem a ibuprofenem. Moje žena a já jsme vzali Analgin a Aspirin při vysoké teplotě v dětství a dospívání. Moje matka tyto drogy stále rozpoznává. Samozřejmě je používá, když nemedikace nepomáhají. A to se nestává častěji několikrát do roka. Máma říká, že Paracetamol jí vůbec nepomáhá. Manželka mimochodem také říká, že v jejím mládí hlavně snižovala teplotu s Analginem. Jednal rychle a efektivně. Nyní používá ibuprofen. Během jejího raného těhotenství se jí prakticky podařilo vyhnout se lékům proti bolesti..
Po prostudování diskusí na mnoha lékařských fórech jsem si všiml, že většina porodnických gynekologů na vědomí: jediné použití Analgin v naléhavých případech nemůže poškodit plod. Jedním z takových případů je právě vysoká teplota, kterou nelze přijatelnými prostředky snížit. Ale v žádném případě byste neměli sami medikovat. I použití bezpečných drog musí být dohodnuto s lékařem. A je třeba si uvědomit, že symptomatická léčiva nevylučují příčinu bolesti, ale pouze dočasně zlepšují celkový stav..

Video: jak snížit teplotu lidových prostředků

Recenze

Doktoři mi ale v žádném případě neřekli, abych pili aspirin a analgin. Můžete paracetamol a všechny léky na něm založené, a Nurofen (ty na bázi ibuprofenu), jak je psáno.

Tanya

http://medics-health.ru/ginekologija/30885

V posledním těhotenství z bolesti hlavy mi gynekolog poradil s jednou tabletou analginu, navzdory všem vášním na internetu jsem ji vypil, hlava mi zmizela hned, ale předtím jsem měl bolesti před zvracením tři dny a nepomohl jsem paracetamolu. Také v tomto těhotenství jsem musel včera pít analgin, stejné bolesti hlavy. A předtím, ještě nevěděla o těhotenství, vypila analginii se silnými bolestmi zubů. Velký požadavek nevyhodit pantofle a napsat, že je kategoricky nemožné - na internetu jsem si přečetl, než byl plný.

Lyudovinochka Zmeevna

https://www.baby.ru/blogs/post/363553981–33158287/

Ve 32 týdnech jsem měl vážně nemocný ARVI. Pokud je teplota vyšší než 38, musíte srazit. Dostal jsem injekci difenhydraminem s analginem (ležící v nemocnici). Tření velmi dobře pomáhá, flufferone, pokud kašel, pak jsou inhalace velmi dobré, a jak jsem již řekl - heřmánek, máchání. Funguje to zázraky. Já bych riskovat antibiotika, přestože můj termín je už dlouhý. A přesto, nejdůležitější věc, na kterou jsem zapomněl. Pijte hodně. Udělal jsem brusinky (brusinková šťáva)! Také dobrá věc!

Natalya Sergeevna

http://eka-mama.ru/forum/part23/topic55436/message915431/

V mém prvním těhotenství mě bolela hlava asi 8 týdnů po obhajobě mé disertační práce. Byla velmi nemocná, šla také spát, ale všichni mě chtěli poblahopřát, probudili mě telefonátem. Hlava jednoduše roztrhaná na kousky a zvracení začalo každých 5 minut. Zavolal jsem sanitku, říkali, že existuje sanitka pro těhotné ženy, dali mi telefon - moje teta dorazila a injektovala mi analgin a no-shpa a vzala mě do nemocnice. Existuje neurolog, ptá se ho na otázku - udělal jsem injekci analginu s no-shpa, že? Nebyl jsem nijak zvlášť spokojený s touto otázkou, ani s odpovědí - ne, nemůžete, ale co teď. Tehdy jsem se bál, ale pak se uklidnil. Dítě je zdravé a veselé. Ve druhém těhotenství sama upřednostňovala pít tabletu s baralginem, než počkat, až hlava praskne a jedna tableta nevystoupí. Obecně mi v prvním těhotenství pomohl 1/2 paracetamolu a ve druhém těhotenství šálek kávy.

Slepchenkova Irina

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/analgin_i_beremennost/

Analgin je silné analgetikum a antipyretikum, jehož bezpečnost vyvolává spoustu otázek a sporů jak v obecném případě, tak během těhotenství. V současné době je kontraindikována u žen s dítětem. Kromě toho jsou k dispozici bezpečnější analgetika a antipyretika. Je pravda, že jejich účinnost je o něco menší a bezpečnost při dlouhodobém používání je také otázkou. Lékaři doporučují používat je pouze v nezbytných případech a v krátkých cyklech v malých dávkách..

Články O Neplodnosti