Hlavní Neplodnost

Mohu pít analgin během těhotenství v 1,2,3 trimestru

Analgin během těhotenství není nejlepší volbou.

Za prvé, neodstraňuje příčinu syndromu bolesti, ale neumožňuje mozku cítit bolest. Patologický proces, který bolest signalizuje, probíhá tak, jak to bylo, pouze člověk si to neuvědomuje.

Za druhé, v raných fázích těhotenství může nepříznivě ovlivnit proces pokládání životně důležitých orgánů plodu.

Zatřetí, na konci těhotenství může jeho užívání vést ke komplikacím během porodu (poporodní krvácení). Ale jsou chvíle, kdy je tento lék stále předepsán.

Co je Analgin?

Analgetikem narkotických sérií derivátů pyrazolonu je metamizol nebo analgin. Jeho hlavní vlastnosti:

 • léky proti bolesti;
 • antiperetický (antipyretický).

Tento léčivý přípravek (PM) navíc ukládá mírné protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti. Dosažený účinek je odůvodněn schopností metamizolu blokovat COX a snížit syntézu zánětlivých mediátorů a bolesti - prostaglandinů.

Účinná látka léčiva zvyšuje přenos tepla lidským tělem a zabraňuje přenosu impulsu podél cest a také snižuje citlivost center, které vnímají bolest. Díky svému slabému protizánětlivému účinku Analgin minimálně ovlivňuje gastrointestinální sliznici a prakticky neovlivňuje rovnováhu elektrolytů, na rozdíl od aktivních nehormonálních protizánětlivých léků.

Indikace

Je možné během těhotenství užívat lék, jako je Algin, lékař se musí rozhodnout, zvážit výhody pro budoucí matku a porovnat ji s možným poškozením svého dítěte, které roste v lůně. Pokud těhotná žena trpí nesnesitelnou bolestí, může to vést k závažné hypoxii plodu a dokonce k riziku zhroucení. V takové situaci má blokační bolest smysl.

Použití tohoto agenta v gestačním období je odůvodněné:

 • s akutní bolestí zubů (pokud není možné rychle získat pomoc);
 • s biliární / renální kolikou;
 • neuralgie;
 • se silnými bolestmi hlavy, včetně migrény v přírodě;
 • těžká myalgie;
 • s vážnými popáleninami a zraněními;
 • v pooperačním období.

Efektivní antipyretikum je považováno za injekci Analginu s difenhydraminem. Ale píchnutí si této směsi během těhotenství nestojí za to. Injekci může provést ambulance s velmi vysokým počtem teploměrů, pokud se domnívá, že teplota ohrožuje život pacienta. Léky jsou k dispozici v několika formách:

 • tablety;
 • roztok, který je podáván intramuskulárně nebo intravenózně;
 • rektální svíčky.

Dávka je stanovena ošetřujícím lékařem, ale podle oficiální anotace je maximální denní dávka léků ve formě tablet a čípků 3 g, v injekcích - 2 g. Obvykle je lék předepsán 0,25-0,5 g na příjem a je opilý nebo injikován do svalu / žíly 2-3krát denně.

Nebezpečí používání Analgin

Anotace k léku důrazně doporučuje zdržet se jeho užívání na začátku a na konci těhotenství. Co je nebezpečné Analgin v prvním trimestru? Během této doby dochází k pokládce orgánů nenarozeného dítěte. V této fázi mohou mít jakékoli chemikálie negativní vliv na formovací struktury..

Důsledky užívání Analginu ve 3. trimestru (zejména za posledních 1,5 měsíce) se více týkají matky než jejího dítěte. Užívání tohoto léku ovlivňuje složení krve a způsobuje:

 • agranulocytóza (snížený počet bílých krvinek);
 • leukopenie (snížení počtu bílých krvinek na jednotku objemu krve);
 • trombocytopenie (snížení počtu krevních destiček).

Poslední změna před narozením je nepřijatelná. Protože snížení počtu krevních destiček vede ke zvýšenému krvácení, a proto zvyšuje riziko krvácení po porodu. Pro lékaře bude obtížné zastavit takové krvácení. Může se stát nejen příčinou hemoragického šoku, ale také smrtí pacienta. Proto odborníci doporučují nepít Analgin na konci těhotenství.

Kontraindikace

Instrukce pro lék kategoricky nedoporučuje užívání drog na začátku a na konci těhotenství. Nepředepisujte lék na onemocnění krve. Za prvé, s dědičnou hemolytickou anémií. V případě zhoršené hematopoetické funkce mozku by se tento lék neměl přijímat.

Metamizol se kategoricky nedoporučuje pro nesnášenlivost jakékoli látky klasifikované jako deriváty pyrazolonu.

Také kontraindikace jsou:

 • astma bronchiale a aspirinu;
 • patologie doprovázená křečemi průdušek;
 • závažné onemocnění jater a ledvin.

Příjem jakéhokoli léku by měl být odůvodněn. Ženy, které mají potomstvo, jsou v případě potřeby předepsány jak Analgin, tak vážnější a nebezpečnější drogy. Pokud jde o zachování jejich života a zdraví. Léčba nepřijímá nepřiměřenou úlevu od bolesti jak mimo těhotenství, tak v době porodu dítěte.

Toto jsou všechny informace, které jsme chtěli sdílet ohledně Analgin. Doufáme, že to bude pro vás užitečné a pomůže vám správně se rozhodnout, pokud se s ním chcete dostat do anestézie..

Je to možné pro těhotnou Analgin?

Zveřejnil Rebenok.online dne 10.01.2017

Analgin se používá k boji proti bolesti různé povahy. Je zařazen do kategorie narkotik. Přesto je zakázáno brát to během těhotenství. Výjimkou jsou případy naléhavé potřeby.

Princip léku

Působení analginu je založeno na procesu inhibice syntézy prostaglandinů. Hlavní složkou léčiva je sodná sůl metamizolu. Analgin se používá pro bolestivé pocity jiné povahy. Má antipyretický a protizánětlivý účinek..

Analgin se nepoužívá k eliminaci příčiny onemocnění. Bojuje s příznaky. Označení pro přijetí je následující:

Absorpce účinné látky je dostatečně rychlá a plná. 30-60 minut po užití pilulky je zaznamenáno snížení bolesti. Zbytky léčiva se vylučují močí. Určité množství účinné látky přechází do mateřského mléka. Během kojení by se neměly užívat léky.

Analgin zvyšuje přenos tepla v těle. Z tohoto důvodu existuje antipyretický účinek. To vám umožní použít lék ke snížení tělesné teploty. Analgetický účinek pomáhá eliminovat akutní bolesti zubů, bolesti hlavy nebo svalů v krátké době..

Mohu pít Analgin během těhotenství?

Analgin je považován za lék, který je během těhotenství užíván s velkou opatrností. Jednorázové použití tablet není zdraví škodlivé. Dlouhodobá léčba přípravkem Analgin je plná nepříjemných následků. Těhotné léčivo je předepsáno v závislosti na dávkování.

V raných fázích

V počátečním stadiu těhotenství je užívání léku kontraindikováno. Metamizol sodný inhibuje tvorbu červených krvinek a krevních destiček. To vede k rozvoji anémie. U těhotných žen je tento stav velmi nežádoucí.

Aktivní složky Analgin v počátečních stádiích situace jsou schopny proniknout do těla dítěte. Až 16 týdnů je účinek jakýchkoli syntetických látek na plod nežádoucí. Upravuje pořadí vývoje životně důležitých orgánů. V důsledku toho se zvyšuje pravděpodobnost různých patologií.

V pozdních termínech

Druhý trimestr je nejbezpečnějším obdobím pro užívání analgetik. Ale pokud je to možné, je lepší odmítnout použít Analgin. Ve třetím trimestru může být odstranění bolesti speciálními léky nebezpečné. Nedoporučuje se užívat tablety v posledních 6 týdnech situace..

Analgin působí na koagulaci krve. V procesu práce je to velmi nebezpečné, protože se zvyšuje pravděpodobnost velké ztráty krve. Použití analgetika v posledním měsíci těhotenství vede k porodu dříve, než je datum splatnosti.

Vybavení recepce

Analgin má tři způsoby použití - intramuskulárně, orálně a intravenózně. Pro injekci je poskytnut roztok. Injekce se podávají jako součást lůžkové léčby. Injekce se neuskutečňují více než 3krát denně pro 1 až 2 ml léčiva. 25% roztok použitý pro injekce.

Při domácím použití je tabletová forma léku výhodnější. Tablety se užívají perorálně, někdy po jídle. Maximální limit jedné dávky není větší než 0,5 gramu. Počet recepcí dosahuje 3krát denně. Maximální množství Analginu za den jsou 3 gramy.

Kontraindikace

Metamizol sodný má silný účinek na tělo. Jeho příjem znamená přísné dodržování pokynů. Nejprve se musíte seznámit s kontraindikacemi. Tyto zahrnují:

Analgin je zakázáno brát s záchvaty akutní bolesti v břiše nebo pánevních orgánech. V tomto případě je indikována příčina bolesti..

Nežádoucí účinky

Dodržování dávkovacího režimu zabrání vedlejším účinkům. Překročení dávky a trvání léčby ohrožuje vznik nepříjemných symptomů. Mezi ně patří následující:

 • alergická reakce;
 • snížení krevního tlaku;
 • ztráta vědomí;
 • zhoršená funkce jater a ledvin;
 • křeče
 • nevolnost a zvracení;
 • oslabený stav.

V případě předávkování lékem je nutné okamžité výplach žaludku s absorbenty a velkým množstvím tekutiny. V případě potřeby vložte klystýr a předepište laxativní léky.

Analogy

V případě kontraindikací nebo vývoje alergické reakce jsou vybírány alternativní náhrady léčiv.

Nejoblíbenější jsou: Spazmalgon, Pentalgin, Piralgin, Nurofen, Baralgin-M, Bral a Tempalgin. Drogy jsou v různých cenových kategoriích. Liší se podle země výroby a složení.

Během těhotenství jsou předepisovány nejnebezpečnější léky. Jsou méně účinné, ale nepříznivě neovlivňují vývoj plodu. Patří mezi ně No-shpu, Paracetamol a Riabal.

Během těhotenství lékaři doporučují snížit příjem škodlivých látek na minimum. Užívání i těch nejnebezpečnějších léků vyžaduje diskusi se svým lékařem. Dodržování tohoto odstavce zajistí zdraví ženy a jejího dítěte.

"Analgin" během těhotenství: návod k použití

Během těhotenství mohou nastat bolesti, nachlazení, různé zánětlivé procesy a další problémy, s nimiž se Analgin dokáže vypořádat. Ale ve spěchu vzít tento lék, pokud žena čeká dítě, nestojí za to. Takový lék se často stává v domácím lékárničce, je prodáván v lékárně bez lékařského předpisu a má výrazný účinek, ale existují určitá omezení pro užívání „Analgin“ během těhotenství.

Drogové funkce

„Analgin“ vyrábí mnoho farmaceutických společností ve třech lékových formách, jejichž hlavní složkou je metamizol sodný.

 • Rektální čípky obsahující 100 nebo 250 mg účinné látky. Mají bílou nebo smetanově žlutou barvu a tvar kulka a v jednom balení je 10 čípků.
 • 500 mg tablety Obvykle jsou kulaté a bílé, prodávají se ve sklenicích nebo v blistrech od 10 kusů v balení.
 • Roztok s koncentrací účinné látky 25% nebo 50%. Používá se k intramuskulární injekci nebo injekci do žíly. Takový „Analgin“ je čirá kapalina, která se nanáší v 1 nebo 2 ml ampulích. 5-10 ampulek se prodává v jednom balení.

Jak název napovídá, „Analgin“ má analgetický účinek. Tento narkotický lék ovlivňuje zaměření bolesti a účinně eliminuje mírnou nebo střední bolest. Mechanismus účinku patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, protože může inhibovat tvorbu prostaglandinů.

To vede k přítomnosti „Analgin“ a antipyretického účinku, ale takový lék má slabší účinek na zánětlivý proces než analogy.

Do těhotné ženy?

Podle většiny lékařů je užívání přípravku Analgin při přepravě dítěte nebezpečné jak pro matku, tak pro plod, takže byste neměli užívat takový lék. Studie potvrdily vysoké riziko komplikací a vývojových poruch a mnoho zemí již dlouho zakázalo Analgin, a to nejen pro těhotné ženy, ale také pro jakékoli jiné pacienty. Mnoho lékařů se však domnívá, že jednorázová dávka tohoto léku, s přihlédnutím k kontraindikacím, nebude mít žádné žalostné důsledky. Navíc v různých časech budou rizika spojená s používáním Analginu různá..

1 trimestr

Podle pokynů pro „Analgin“ je jakákoli forma tohoto léku v prvních 12 týdnech těhotenství kontraindikována. V této době se formují všechny orgány dítěte a dochází k jeho aktivnímu růstu, proto i při mírném negativním dopadu jsou možné nevratné změny. Zejména při užívání přípravku Analgin v prvním trimestru se to stane:

 • výskyt malformací;
 • potrat;
 • krvácení z dělohy;
 • malignita plodu.

Z tohoto důvodu nemůžete pít pilulky ani používat svíčky v raných fázích.

Aby se snížila pravděpodobnost takových problémů, odborníci nedoporučují užívat Analgin ani při plánování - nejméně 3 měsíce před početí.

2 trimestru

Toto období těhotenství nazývají lékaři nejbezpečnější, protože vnější faktory ovlivňují plod nejméně 12 týdnů. Proto můžete užívat „Analgin“ ve druhém trimestru, ale použití takového přípravku by mělo být jednorázové a pouze po konzultaci s odborníkem.

Přijetí léku je přípustné v případě, že nejsou k dispozici žádné jiné léky nebo mají slabý účinek. V tomto případě je lepší zkontrolovat dávkování u lékaře, protože by mělo být minimální. Pokud jde o dlouhodobé užívání přípravku „Analgin“, představuje to i ve 2. trimestru nebezpečí pro kardiovaskulární systém dítěte a dalších orgánů plodu..

3 trimestru

Na začátku tohoto období je příjem „Analgin“ přípustný, ale zároveň se řídí stejnými omezeními jako v druhém trimestru. Po dobu 34–40 týdnů je však používání takového léčivého přípravku zakázáno. Zaprvé, působením sodné soli metamizolu se hladina prostaglandinů sníží, což může zhoršit pracovní aktivitu nebo se stát překážkou včasného nástupu porodu. Za druhé, účinná látka „Analgin“ nepříznivě ovlivňuje koagulaci krve, a proto se zvyšuje riziko krvácení během porodu a po porodu. Kromě toho je jedním z nežádoucích účinků léku snížení počtu leukocytů, které zvýší riziko infekce ženského těla oslabené na konci těhotenství..

Používejte injekce?

Nejběžnější formou „Analgin“ používanou dospělými jsou tablety, ale takový lék je představován injekcemi. Účinná látka ze sterilního roztoku se vstřebává mnohem rychleji a má výrazný terapeutický účinek, proto je u injekcí „Analgin“ požadována horečka a silná bolest, například popáleniny, radikulitida nebo trauma..

Pro těhotné ženy je však tato forma léku mimořádně nežádoucí, protože s vysokou účinností je také riziko nežádoucích účinků poměrně vysoké. Tyto injekce se používají pouze ve výjimečných případech a pouze pod dohledem odborníka..

Kontraindikace

Když používáte „Analgin“ pro bolest, musíte si uvědomit, že se jedná o symptomatický lék, to znamená, že ovlivňuje pouze samotné pocity, ale neovlivňuje důvod, který takový symptom vyvolal. Stejně jako u jakéhokoli jiného léku existují i ​​kontraindikace pro použití přípravku Analgin, které jsou zvláště důležité pro ženy v dané situaci. Takový lék je zakázán:

 • přecitlivělost;
 • selhání ledvin;
 • vysoké riziko alergické reakce;
 • onemocnění jater;
 • bronchiální astma;
 • nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • útlak krve;
 • nízký krevní tlak.

Kromě toho je „Analgin“ nekompatibilní s mnoha jinými léky a může být toxický, pokud porušíte toto doporučení. Pokud tedy nastávající matka již užívá nějaké léky, pak je pití „Analgin“, aniž by bylo nutné nejprve určit kompatibilitu, nepřijatelné. Je také důležité neporušovat dávku předepsanou lékařem, protože to hrozí prudkým poklesem teploty, tachykardií, dušností, slabostí, zvracením a dalšími příznaky, které mohou být nebezpečné jak pro dítě v bříšku, tak i pro samotnou ženu..

Vedlejší účinek

Právě kvůli častým vedlejším účinkům, které Analgin vyvolává, se takový lék nedoporučuje dětem ani dospělým pacientům. Tento lék často způsobuje alergie až na anafylaktický šok. Kromě toho má nepříznivý vliv na tvorbu krvinek, které u některých lidí mohou vyvolat zánětlivé a infekční komplikace. Někdy užívání „Analgin“ poškozuje močový systém a ovlivňuje játra, což způsobuje nefritidu nebo hepatitidu.

Co nahradit během těhotenství?

Pokud žena čeká dítě, nejlepším způsobem by bylo odmítnout jakýkoli lék, ale dodržování takového doporučení je často nemožné, takže abyste Angegin nebrali, měli byste si být vědomi bezpečnější náhrady za takový lék. Se horečkou a bolestí může nastávající matka používat Efferalgan, Paracetamol nebo Panadol. Všechny tyto léky obsahují paracetamol a mohou být použity kdykoli během těhotenství..

Ale protože mají také kontraindikace a doporučuje se zvolit dávku individuálně, příjem těchto prostředků by měl být proveden po jmenování lékaře.

Další možností, jak nahradit Analgin silnou bolestí nebo horečkou, je ibuprofen, Mig 400, Nurofen nebo jiný lék na bázi ibuprofenu. Tato léčiva mají také protizánětlivé účinky, takže jejich účinnost bude vyšší, pokud v důsledku zánětu dojde k bolesti. Ve třetím trimestru jsou však zakázány, takže v posledních měsících užívání jakéhokoli léku s ibuprofenem byste se měli vyhnout.

O tom, zda těhotné ženy mohou mít analgin, viz následující video.

Analgin během těhotenství

Analgin během těhotenství by neměl být používán bez rady a souhlasu lékaře. Tento lék byl před časem považován za účinný a bezpečný, moderní studie však potvrdily skutečnost, že jeho nepřiměřené užívání může vážně poškodit lidské zdraví. Těhotenství je zvláštní období, kdy může jakákoli pilulka přinést katastrofální následky, takže je samoléčení zakázáno.

Princip léku

Analgin je droga ze skupiny narkotických léků proti bolesti, které eliminují negativní příznaky bolesti, zmírňují horečku, snižují ohnisko zánětu.

Analgin je účinný ve vztahu k mírné a slabé bolesti. Pro úlevu od zánětlivých procesů se používá jen zřídka kvůli skutečnosti, že nemá příliš výrazný účinek. Léčivo rychle dosahuje terapeutického účinku, zejména když se podává intramuskulární nebo intravenózní injekcí.

Účinek použití analginu je krátkodobý, nemůže trvale zmírnit bolest nebo odstranit její příčinu.

Použití analginu je povoleno pouze ve formě dočasného opatření, pro dlouhodobou terapii není jeho použití povoleno. U těhotných žen se tento lék doporučuje použít ke snížení tělesné teploty na fyziologickou normu, pokud je způsobena infekční a zánětlivou patologií, a také ke snížení pocity bolesti různého původu..

Indikace Analgin:

 • neuralgie;
 • osteochondróza;
 • revmatismus;
 • myositis;
 • migréna;
 • radiculitida;
 • bolesti hlavy, bolesti zubů;
 • ledviny, střevní kolika;
 • snížení tělesné teploty.

Hlavní výhody léku:

 • nízké náklady;
 • dovolená bez nutnosti lékařského předpisu;
 • rychlá úleva od bolesti.

Nevýhody drogy:

 • dočasný účinek, aniž by byl ovlivněn zdroj bolesti;
 • přítomnost velkého množství vedlejších účinků;
 • může být návykový;
 • zákaz používání během kojení.

Vybavení recepce

Analgin mohou používat těhotné ženy, pouze pokud je jmenování provedeno gynekologem pozorujícím ženu.

Někdy, na pozadí souběžných patologií, může nastávající matka vyvinout bolest střední závažnosti nebo, v důsledku infekce SARS, se tělesná teplota zvýší.

Vlastnosti dávky léčiva:

 • v raných stádiích těhotné ženy můžete pít 250 mg léku ve formě tablet. Po jídle musíte pít pilulky;
 • má-li žena revmatismus, může jí být předepsán lék v dávce 1 g;
 • pro úlevu od akutní bolesti (například zlomeniny) může být žena předepsána intramuskulárně nebo intravenózně třikrát denně (denní dávka by neměla přesáhnout 2 g).

Mohu pít Analgin u těhotných žen?

Mohu pít analgininu během těhotenství? Užívání drogy je povoleno pouze v případech, kdy bolest nastane náhle a neexistují jiné způsoby, jak ji zastavit. Pro dlouhodobou terapii je tento lék kategoricky kontraindikován pro použití. Tato situace může vést k rozvoji nemoci do chronické formy, sto povede k vážným komplikacím těhotenství..

Před použitím takového léku (majícího dvojznačný účinek na lidské tělo) musí těhotná žena nejprve konzultovat lékaře.

Co je nebezpečné Analgin během těhotenství

Během těhotenství se každé riziko, které tento farmaceutický produkt má, mnohokrát zvyšuje. Aplikujte Analgin během těhotenství, je to nežádoucí.

Lék je schopen překonat placentární bariéru, dosáhnout dělohy, což negativně ovlivňuje růst a vývoj plodu. Jeho použití může způsobit poruchy v procesu tvorby kardiovaskulárního systému, vyvolat onemocnění ledvin.

Podle doporučení WHO se použití Analginu během těhotenství nedoporučuje.

Specialisté umožňují použití léku ve druhém trimestru těhotenství a lze použít intramuskulární intravenózní způsob podání. Pokud je denní dávka léčiva minimální a doba léčení je velmi krátká, lze zabránit nepříjemným nežádoucím reakcím.

Analgin v 1. trimestru

Analgin během těhotenství v raných fázích může mít závažné důsledky pro vývoj dítěte, proto je přísně zakázán.

Před začátkem 12 až 14 týdnů, v prvním 1 trimestru, kdy se placenta ještě úplně nevytvořila, účinná látka léčiva snadno proniká do krevního řečiště plodu. Nyní, když jsou položeny všechny tělesné systémy dítěte, jakož i jejich formování, nelze tablety použít. To může vést k narušení vývoje hematopoetického systému, což může ohrozit život..

Analgin ve druhém trimestru

Analgin během těhotenství 2 trimestru, po 16 týdnech, po vytvoření placenty, může lék lékař doporučit k použití.

Druhý trimestr těhotenství je stabilní, placenta již funguje, což jí umožňuje do jisté míry chránit plod před toxickými látkami, které vstupují do mateřské krve.

Žena může vzít tabletku Analgin pouze tehdy, neexistují-li jiné způsoby, jak se zbavit náhlé bolesti..

Žena může vypít pilulku Analgin v minimální dávce. Lék nemá kumulativní účinek, jeho účinek netrvá příliš dlouho, takže byste se měli okamžitě poradit s lékařem, jak se zbavit příčiny negativních pocitů.

Dlouhodobé užívání léku v této fázi těhotenství je zakázáno: to může způsobit problémy s prací srdce a krevních cév dítěte.

Analgin ve 3. trimestru

Ve třetím trimestru můžete užívat lék pouze podle přísných indikací, ale ne déle než 34 týdnů těhotenství. Toto farmaceutické činidlo může vyvolat pokles krevních destiček v krevním séru, což zhorší jeho koagulační schopnost. Tento stav může být velmi nebezpečný během procesu porodu a v období po porodu..

Odborníci nepředepisují analgin v posledních týdnech těhotenství, mohou inhibovat produkci prostaglandinů, bez nichž není možné redukovat dělohu. Tato situace může vést ke slabé práci.

Droga může způsobit rozvoj agranulocytózy (nepřítomnost bílých krvinek v krvi) v jakémkoli gestačním věku, což může zvýšit riziko rozvoje infekčních patologií. Proto se jeho použití nedoporučuje..

Co si mohu vzít místo Analgina

Co dělat, když je teplota nebo bolest hlavy překvapena? Dobrá alternativa k analginu mohou být i jiné léky s vysokým stupněm bezpečnosti, a to i během jejich použití v těhotenství..

Každý lék má své vlastní kontraindikace a vedlejší účinky, takže pouze odborník se může vypořádat s jejich jmenováním a výběrem dávky..

Těhotná žena může použít:

 • No-shpu a další drogy s drotaverinem;
 • Paracetamol;
 • Nurofen;
 • Brusinkový vývar s analgetickými funkcemi.

Při kojení můžete tyto sloučeniny také použít, zatímco použití Analginu během hepatitidy B by mělo být vyřazeno.

Žena, která nosí dítě, by se neměla samostatně rozhodovat o použití určitých léčiv. Většina z nich má závažné vedlejší účinky a může vážně poškodit průběh těhotenství, narušit normální vývoj plodu. Během tohoto období by proto měly být všechny problémy související s užíváním léčivých přípravků vyřešeny pouze po konzultaci s kvalifikovaným odborníkem.

Mohu brát analgininu během těhotenství?

U různých nemocí se analgin často používá jako protizánětlivý, antipyretický a analgetikum. Během těhotenství se však všechna rizika zvyšují, takže užívání jakýchkoli léků je nežádoucí. Je možné použít analgininu během těhotenství a v takovém případě bude bezpečné pro nenarozené dítě?

V jakých případech můžete brát analgininu během těhotenství

Tento lék se týká nesteroidních protizánětlivých léků. Aktivní složkou v analginu je metamizol sodný, který blokuje produkci biologicky aktivních látek, jako jsou prostaglandiny. Jsou odpovědné za kontrakci žlučníku a dělohy během porodu a za zánětlivé procesy v těle.

Analgin má navíc antipyretické vlastnosti a díky inhibičnímu účinku na nervový systém snižuje práh citlivosti. Po dlouhou dobu se používá k úlevě od bolesti. Při vstupu do těla je léčivo absorbováno poměrně rychle z gastrointestinálního traktu, po kterém vstupuje do krevního řečiště a poté do tkáně. V játrech se analgin rozkládá na metabolické produkty a vylučuje se močí.

Tento lék nezpůsobuje vrozené vady ani žádné mutace plodu. Pokyny pro léčivo naznačují, že během těhotenství může být analgin užíván ve druhém trimestru (od 13 do 24 týdnů), ale pouze podle pokynů lékaře. V tomto okamžiku je tvorba placenty dokončena, je tedy schopna spolehlivě chránit plod před negativními účinky různých toxických látek.

Lék může být použit k bolesti různého původu (zubní, hlava, sval), jaterní a ledvinové koliky, neuralgie, osteochondrosis, artritida, popáleniny nebo omrzliny, zranění, jakož i ke snížení teploty pro zánět nebo infekční onemocnění. Tento nástroj lze nalézt v jakékoli lékárně, je levný a vydává se bez lékařského předpisu..

O tom, zda je možné během těhotenství pít analgin, rozhoduje v každém případě lékař samostatně. Lékaři se v zásadě shodují na tom, že jednotlivá dávka léku nemá negativní vliv na tělo dítěte.

Když nemůžete vzít analgin během těhotenství

Je známo, že po početí v prvních třech měsících vývoje plodu dochází k snášení a formování všech orgánů a tkání nenarozeného dítěte. V této době může plod snadno trpět jakýmkoli vlivem. Proto použití dipyronu v časných stádiích těhotenství může vést ke vzniku různých poruch nitroděložního vývoje u dítěte. Během tohoto období mohou nevratné následky způsobit příjem i těch nejnebezpečnějších léků.

Navíc v posledních letech stále více odborníků tvrdí, že tento lék má negativní vliv na hematopoetický systém. Vzhledem k tomu, že léčivo prochází placentou, může dlouhodobé užívání analginu v časných stadiích těhotenství způsobit vývojové poruchy plodu cévního a srdečního systému.

Analginin během těhotenství by neměl být užíván poslední měsíc a půl před porodem. Skutečnost je taková, že snižuje počet krevních destiček v krvi, které jsou zodpovědné za její srážlivost. Pokud to nestačí, může během pracovního procesu hrozit vážné krvácení. Kromě toho lék inhibuje produkci granulovaných leukocytů, takže tělo budoucí matky s častým užíváním analginu bude náchylné k různým infekčním onemocněním.

Největším nebezpečím je však to, že užívání analginu během těhotenství snižuje produkci prostaglandinů. Hromadí se ve stěnách dělohy, a poté během porodu zajišťují normální kontraktilní práci svalů. Pracovní slabost obvykle vzniká právě kvůli nedostatečným prostaglandinům.

Stojí za zmínku, že analgin má, stejně jako jiné léky, své kontraindikace. Nemělo by se používat:

 • S individuální přecitlivělostí na hlavní účinnou látku nebo její složky;
 • S bronchiálním astmatem nebo obstrukční bronchitidou;
 • Při zánětlivých onemocněních gastrointestinálního traktu peptický vřed;
 • Při selhání jater nebo ledvin;
 • V patologických stavech, které negativně ovlivňují činnost oběhového systému;
 • V přítomnosti alergických reakcí na jakékoli léčivo ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Kromě snížení imunity a negativního účinku na funkce tvorby krve může použití analginu během těhotenství způsobit sucho v ústech, bolesti hlavy, pálení v horní části břicha a snížení krevního tlaku. Alergické reakce lze vyjádřit jako otok hrtanu, konjunktivitida, anafylaktický šok, kopřivka, těžké kožní léze a léze na sliznici. Někdy se objevují křeče a bolest kloubů.

Analgin můžete používat během těhotenství v tabletách nebo jako intramuskulární injekce. Doporučuje se užít sníženou denní dávku, protože se zvýšením koncentrace léčiva v krvi se zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků. Trvání léků by mělo být minimalizováno..

Analginin během těhotenství lze použít k úlevě od bolesti, ale pouze podle předpisu lékaře, nejedná se však o vůbec bezpečný lék, proto by se měl použít pouze tehdy, pokud bude přínos jeho použití výrazně větší než negativní účinek na dítě.

Analgin: moderní pohled na jeho použití během těhotenství

Podle průzkumu trhu je podíl léků proti bolesti v hodnotovém vyjádření asi 3% ruského farmaceutického trhu. A pokud počítáte podle počtu prodaných balíků, toto číslo vzroste na 10%. Lékaři poznamenávají, že těhotné ženy pociťují bolest častěji než ostatní lidé. Seznam léků povolených během těhotenství je omezen na několik analgetik. Analgin, populární mezi Rusy, nespadá do tohoto seznamu, ačkoli v některých případech to lékaři stále předepisují nastávajícím matkám.

Analgin během těhotenství: vlastnosti a bezpečnost

Analgin patří do velké skupiny nenarkotických analgetik. Tyto léky nemají negativní vliv na centrální nervový systém. Jejich analgetický účinek je slabší než účinek léků. Ale narkotická analgetika se stala v první třetině dvacátého století na celém světě mnohem populárnější. Za několik let se oslaví sté výročí objevu Analgina..

Toto analgetikum bylo poprvé registrováno jako lék v Německu v roce 1922. Jeho účinnost byla potvrzena masovým používáním mezi vojáky druhé světové války. V Rusku je analgetikum tradičně považováno za nejslavnější léky proti bolesti od dob SSSR. Stále jej vyrábí asi deset tuzemských výrobců. Přibližně stejný počet farmaceutických společností vyrábí analogy Analginu pod jinými názvy.

Analgin je stále jedním z nejprodávanějších analgetik v Rusku.

Aktivní součást, akce, forma vydání

Léčivou látkou léčiva je metamizol sodný (derivát pyrazolonu). Ve světové lékařské literatuře je Analgin znám pod tímto názvem. Metamizol sodný snižuje aktivitu speciálních látek v lidském těle zvaných prostaglandiny. Prostaglandiny ovlivňují citlivost receptorů bolesti, což vede ke snížení prahu bolesti. Podle mechanismu účinku je Analgin označován jako nesteroidní protizánětlivá léčiva. Metamizol sodný jako léčivá látka působí takto:

 • snižuje bolest různého původu: od myalgie po renální koliku;
 • snižuje horečku;
 • uvolňuje křeče hladkých svalů močových a žlučových cest.

V ruských lékárnách lze toto analgetikum zakoupit bez lékařského předpisu v následujících formách uvolnění:

 • tablety;
 • kapsle;
 • roztok pro intravenózní a intramuskulární podání v ampulích.

Terapeutický účinek metamizolu sodného při perorálním podání léčiva začíná po 20-30 minutách. Při intravenózním podání dochází k analgetickému účinku během několika minut.

Foto: Analgin uvolňovací formy

Je možné Analgin během těhotenství: přípustnost a varování

Podle oficiálních pokynů je Analgin kontraindikován u těhotných žen. Důvodem je skutečnost, že podle moderních konceptů většiny lékařských odborníků způsobuje dotyčná droga značný počet nežádoucích účinků, může vyvolat závažné poruchy oběhového systému a nepříznivě ovlivnit průběh těhotenství..

Velké studie provedené v 60. až 70. letech minulého století ukázaly, že toto analgetikum s dlouhodobým užíváním vede ke snížení počtu granulocytů v krvi. Granulocyty jsou granulované bílé krvinky a jsou imunitními obránci, kteří primárně bojují proti infekcím. Nedostatek granulocytů vede k tomu, že lidské tělo je vystaveno patogenním bakteriím, virům a plísním. Tato patologie se nazývá agranulocytóza. Prognóza tohoto onemocnění je podmíněně nepříznivá, protože onemocnění může vést k postižení nebo dokonce ke smrti.

Poté byl Analgin zakázán ve Velké Británii, USA a řadě zemí západní Evropy. V Německu se prodává na lékařský předpis. Naproti tomu ve východní Evropě a Latinské Americe je analgetikum stále dostupné volně prodejné a prodává se ve velkých objemech..

Od té doby byly v laboratořích v různých zemích provedeny četné rozsáhlé studie o bezpečnosti léku. Výsledky byly bohužel velmi protichůdné. Dnes se téměř všichni vědci shodují na jedné věci: riziko rozvoje agranulocytózy se zvyšuje při dlouhodobém používání metamizolu sodného. Tvrdí pouze o rozsahu tohoto nebezpečí..

Na základě výše uvedeného, ​​porodníci-gynekologové naznačují, že Analgin může narušit hematopoézu plodu a vyvolat fetoplacentální nedostatečnost. Nebyly provedeny žádné významné studie účinku léku na těhotenství..

Kromě inhibice granulocytů může být použití tohoto činidla doprovázeno následujícími nežádoucími reakcemi:

 • kožní vyrážky, svědění, pálení, kopřivka;
 • bronchospasmus;
 • snížení krevního tlaku;
 • zhoršená funkce ledvin.

Většina lékařů považuje dlouhodobé užívání Analginu jako derivátu pyrozolonu za jednu z příčin agranulocytózy

Kdy a v jakém případě lze Analgin přiřadit k nastávajícím matkám

Obecně lékaři doporučují používat bezpečnější léky jako analgetikum a antipyretikum: paracetamol (acetaminofen) a ibuprofen. Často však existují situace, kdy tyto prostředky nejsou v boji proti bolesti a vysoké horečce bezmocné. A pokud lze tolerovat bolest nízké a střední intenzity, pak teplota nad 38 ° C může vést k malformacím plodu. Proto musí být svržen. V tomto případě budete možná potřebovat účinnější lék..

Významná část odborníků považuje Analgin za silnější antipyretikum než Paracetamol a Ibuprofen. Terapeutický účinek metamizolu lékaři není pochyb. Při přezkumu nezávislé neziskové lékařské komunity Cochrane je tedy uvedeno, že jediná dávka (500 mg) látky zlepšila stav 70% pacientů, zatímco placebo - pouze 30%. Studie také ukázaly, že Analgin je dobrým zastavením záchvatů akutní bolesti. Díky těmto vlastnostem je droga zahrnuta do ruských státních standardů pro pohotovostní lékařskou péči.

Na základě výše uvedeného mohou lékaři ve výjimečných případech předepsat toto analgetikum těhotným ženám s následujícími bolestivými stavy:

 • bolest hlavy;
 • bolest zubů;
 • bolest svalů a kloubů;
 • renální a biliární kolika;
 • horečka.

Během těhotenství je nejbezpečnější použít Analgin ve druhém a částečně třetím trimestru. V raných stádiích existuje vysoké riziko narušení normálního vývoje plodu, protože v tomto období se tvoří hlavní systémy a orgány nenarozeného dítěte. Pokud užijete drogu, když před narozením zbývá méně než šest týdnů, pak může být kvůli potlačení aktivity prostaglandinů snížena kontraktilní funkce dělohy, což povede ke slabé práci.

V každém případě je přijatelná pouze jedna dávka léčiva, a nikoli léčebný postup. Nemůžete použít kombinované léky s metamizolem a jinými účinnými látkami, protože to zvyšuje možný negativní účinek léku o řád. Mělo by být také zřejmé, že Analgin je pouze symptomatický lék, který nevylučuje příčiny bolesti nebo teploty..

Názory lékařů

Domácí lékaři nedoporučují Analgin těhotným ženám, přestože uznávají, že při poskytování pohotovostní péče působí silněji než povolené léky. Evgeny Komarovsky tedy poznamenává, že v zásadě je možné její použití, ale je lepší se toho zdržet. Lékař lékařských věd Pavel Vorobyov obecně odhaduje statistiku nežádoucích důsledků léčby přípravkem Analgin v důsledku jeho rozšířeného používání. Pavel Vorobyov se zaměřuje na skutečnost, že sodná sůl metamizolu je nebezpečná především v kombinovaných drogách. Mnoho pacientů je bere na dlouhou dobu, protože o složení nevědí nic..

Ruské ministerstvo zdravotnictví částečně dodržovalo doporučení WHO a odstranilo tento lék ze seznamu životně důležitých léků. Současně lékaři sanitky při vysoké teplotě injekčně podávají analgin s difenhydraminem.

Bezpečnostní informace o metamizolu tak stále neumožňují konečný závěr o jeho použití. Probíhají klinické studie účinnosti a bezpečnosti metamizolu, včetně porovnání s placebem a jinými narkotickými analgetiky..

Larisa Gavrilenko

"Nebezpečí analginu: výzkum pokračuje"

Co může nahradit Analgin během těhotenství

Protože je Analgin během těhotenství uznán za nebezpečný, lékaři místo něj předepisují nastávající matky Paracetamol, který je podle doporučení WHO lékem volby pro bolest a horečku. Je kontraindikován pouze u těžkých patologií jater a ledvin. Ve světě vyrábí Paracetamol desítky výrobců v různých formách a pod různými značkami. Je však nežádoucí, aby těhotná žena používala toto analgetikum déle než tři dny a denní dávka by neměla překročit 2 g. Jinak se riziko nežádoucích reakcí, které se mohou projevit v důsledku poruch krvetvorného, ​​trávicího a endokrinního systému, prudce zvyšuje..

Druhým lékem, který lze doporučit těhotným ženám s bolestí, je ibuprofen. Na jeho základě se po celém světě vyrábějí také desítky drog. Nejbezpečnější je jeho použití ve druhém trimestru. Výhodou oproti paracetamolu je to, že kromě analgetického a antipyretického účinku také zmírňuje zánět.

V posledních letech se však objevily zprávy o výsledcích výzkumu, které uvádějí, že pravidelné užívání ibuprofenu a paracetamolu ženami během těhotenství zvyšuje pravděpodobnost mrzačení genitálií u jejich synů. Předpokládá se také, že současné použití dvou léků proti bolesti těhotnými ženami zvyšuje riziko komplikací.

Tabulka: Analgin a možnosti jeho nahrazení během těhotenství

Hlavní komponentaUvolněte formulářeTolerance těhotenstvíOmezení použitíNežádoucí účinkyVýrobceCena, rub.
AnalginMetamizol sodný.
 • tablety;
 • kapsle;
 • ampule řešení.
Kontraindikované.
 • závažné patologie jater a ledvin;
 • krevní nemoci.
 • renální a jaterní nedostatečnost;
 • kožní alergie;
 • snížení krevního tlaku;
 • arytmie;
 • poruchy hematopoetického systému.
 • Pharmstandard (Rusko);
 • „Biosyntéza“ (Rusko);
 • Medisorb (Rusko);
 • „Aktualizace PFC“ (Rusko);
 • Dalchimpharm (Rusko);
 • „Armavir Biological Factory“ (Rusko);
 • “Jerevan HFF” (Arménie).
11 až 10 tablet (500 mg).
ParacetamolParacetamol.
 • tablety;
 • čípky;
 • sirup;
 • orální suspenze.
Schváleno pro použití s ​​opatrností..
 • individuální nesnášenlivost;
 • závažné patologie jater a ledvin.
 • dyspeptické poruchy;
 • kopřivka;
 • anémie, trombocytopenie.
 • Pharmstandard (Rusko);
 • „Aktualizace PFC“ (Rusko);
 • "Tatkhimpharmpreparaty" (Rusko);
 • Altpharm (Rusko);
 • Syntéza AKOMP (Rusko).
Od 8 do 10 tablet (500 mg).
PanadolParacetamol.
 • tablety;
 • rozpustné tablety;
 • rektální čípky;
 • suspenze.
Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.GlaxoSmithKline (Velká Británie).Od 49 do 12 tablet (500 mg).
EfferalganParacetamol.
 • šumivé tablety;
 • čípky;
 • sirup.
Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.Podobné jako paracetamol.UPSA SAS (Francie).Z 158 na 16 tablet (500 mg).
IbuprofenIbuprofen.
 • tablety;
 • suspenze;
 • gel;
 • mast.
Kontraindikováno ve třetím trimestru.
 • akutní onemocnění žaludku a střev;
 • srdeční selhání;
 • vysoký krevní tlak
 • krvetvorba.
 • nevolnost, zvracení, průjem;
 • závratě, tinnitus;
 • poruchy spánku;
 • alergické reakce;
 • vysoký krevní tlak;
 • trombocytopenie.
 • Hemofarm (Srbsko);
 • Rostlina Borisov (Bělorusko);
 • "Tatkhimpharmpreparaty" (Rusko);
 • Vertex (Rusko);
 • Ecolab (Rusko);
 • Syntéza (Rusko);
 • "Biochemist Saransk" (Rusko);
 • Akrikhin (Rusko).
Z 58 na 20 tablet (400 mg).
NurofenIbuprofen.
 • tablety;
 • suspenze;
 • kapsle;
 • svíčky.
Podobné ibuprofenu.Podobné ibuprofenu.Podobné ibuprofenu.Recitt Benkizer (Velká Británie).Od 85 do 10 tablet (200 mg).

Foto: přípravky paracetamolu a ibuprofenu

Mezi členy mé rodiny, jen děti Analgin nikdy nebraly. Stalo se tak, že moderní medicína doporučuje léčbu paracetamolem a ibuprofenem. Moje žena a já jsme vzali Analgin a Aspirin při vysoké teplotě v dětství a dospívání. Moje matka tyto drogy stále rozpoznává. Samozřejmě je používá, když nemedikace nepomáhají. A to se nestává častěji několikrát do roka. Máma říká, že Paracetamol jí vůbec nepomáhá. Manželka mimochodem také říká, že v jejím mládí hlavně snižovala teplotu s Analginem. Jednal rychle a efektivně. Nyní používá ibuprofen. Během jejího raného těhotenství se jí prakticky podařilo vyhnout se lékům proti bolesti..
Po prostudování diskusí na mnoha lékařských fórech jsem si všiml, že většina porodnických gynekologů na vědomí: jediné použití Analgin v naléhavých případech nemůže poškodit plod. Jedním z takových případů je právě vysoká teplota, kterou nelze přijatelnými prostředky snížit. Ale v žádném případě byste neměli sami medikovat. I použití bezpečných drog musí být dohodnuto s lékařem. A je třeba si uvědomit, že symptomatická léčiva nevylučují příčinu bolesti, ale pouze dočasně zlepšují celkový stav..

Video: jak snížit teplotu lidových prostředků

Recenze

Doktoři mi ale v žádném případě neřekli, abych pili aspirin a analgin. Můžete paracetamol a všechny léky na něm založené, a Nurofen (ty na bázi ibuprofenu), jak je psáno.

Tanya

http://medics-health.ru/ginekologija/30885

V posledním těhotenství z bolesti hlavy mi gynekolog poradil s jednou tabletou analginu, navzdory všem vášním na internetu jsem ji vypil, hlava mi zmizela hned, ale předtím jsem měl bolesti před zvracením tři dny a nepomohl jsem paracetamolu. Také v tomto těhotenství jsem musel včera pít analgin, stejné bolesti hlavy. A předtím, ještě nevěděla o těhotenství, vypila analginii se silnými bolestmi zubů. Velký požadavek nevyhodit pantofle a napsat, že je kategoricky nemožné - na internetu jsem si přečetl, než byl plný.

Lyudovinochka Zmeevna

https://www.baby.ru/blogs/post/363553981–33158287/

Ve 32 týdnech jsem měl vážně nemocný ARVI. Pokud je teplota vyšší než 38, musíte srazit. Dostal jsem injekci difenhydraminem s analginem (ležící v nemocnici). Tření velmi dobře pomáhá, flufferone, pokud kašel, pak jsou inhalace velmi dobré, a jak jsem již řekl - heřmánek, máchání. Funguje to zázraky. Já bych riskovat antibiotika, přestože můj termín je už dlouhý. A přesto, nejdůležitější věc, na kterou jsem zapomněl. Pijte hodně. Udělal jsem brusinky (brusinková šťáva)! Také dobrá věc!

Natalya Sergeevna

http://eka-mama.ru/forum/part23/topic55436/message915431/

V mém prvním těhotenství mě bolela hlava asi 8 týdnů po obhajobě mé disertační práce. Byla velmi nemocná, šla také spát, ale všichni mě chtěli poblahopřát, probudili mě telefonátem. Hlava jednoduše roztrhaná na kousky a zvracení začalo každých 5 minut. Zavolal jsem sanitku, říkali, že existuje sanitka pro těhotné ženy, dali mi telefon - moje teta dorazila a injektovala mi analgin a no-shpa a vzala mě do nemocnice. Existuje neurolog, ptá se ho na otázku - udělal jsem injekci analginu s no-shpa, že? Nebyl jsem nijak zvlášť spokojený s touto otázkou, ani s odpovědí - ne, nemůžete, ale co teď. Tehdy jsem se bál, ale pak se uklidnil. Dítě je zdravé a veselé. Ve druhém těhotenství sama upřednostňovala pít tabletu s baralginem, než počkat, až hlava praskne a jedna tableta nevystoupí. Obecně mi v prvním těhotenství pomohl 1/2 paracetamolu a ve druhém těhotenství šálek kávy.

Slepchenkova Irina

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/analgin_i_beremennost/

Analgin je silné analgetikum a antipyretikum, jehož bezpečnost vyvolává spoustu otázek a sporů jak v obecném případě, tak během těhotenství. V současné době je kontraindikována u žen s dítětem. Kromě toho jsou k dispozici bezpečnější analgetika a antipyretika. Je pravda, že jejich účinnost je o něco menší a bezpečnost při dlouhodobém používání je také otázkou. Lékaři doporučují používat je pouze v nezbytných případech a v krátkých cyklech v malých dávkách..

Články O Neplodnosti