Hlavní Analýzy

Drogy a těhotenství - důsledky pro dítě

Škodlivý účinek na všechny živé věci, fyzické zničení těla, inhibice vývoje a výskyt patologických stavů nejsou jedinými důsledky užívání drog. Mladá žena, která užívá drogy, může otěhotnět pouze ve vzácných případech, její reprodukční schopnost prudce klesá, sexuální vývoj mladého muže je opožděný, u zdravých plemenných spermií schopných oplodnění je u mužů snížen, menstruační cyklus je zcela zastaven. V důsledku neplodnosti může za to obvinit kterýkoli z partnerů. Nezapomeňte, že léky a těhotenství nejsou kompatibilní.

Drogy a těhotenství: Nebezpečí života

Užívání drog během těhotenství ohrožuje život nenarozeného dítěte a samotné ženy. K úmrtí plodu dochází z několika důvodů:

 • vývoj patologií neslučitelných se životem;
 • těžká intoxikace;
 • placentární narušení;
 • hypoxie (hladovění kyslíkem);
 • nedostatečný vývoj systémů;
 • neschopnost přizpůsobit se;
 • HIV infekce.

V každém trimestru těhotenství je možná smrt plodu. Nejčastější potrat se vyskytuje v rané fázi. Ale možná přežití a vývoj dítěte až do třetího trimestru. Pokud plod neumírá v lůně, rodí se s nebezpečnými patologiemi, které jsou neslučitelné s životem. Většina dětí zemře v prvním roce.

Osudný výsledek je pravděpodobně pro samotnou ženu. Smrt je možná z důvodů:

 • vnitřní krvácení;
 • placentární narušení, těžká ztráta krve;
 • smrt plodu, intoxikace, otrava krví;
 • otravu krví v důsledku spontánního potratu a nedostatku lékařské péče;
 • srdeční zástava.

Je marihuana škodlivá pro plod??

Už více než rok se hádají o nebezpečích tohoto typu drogy. Většina odborníků však tvrdí, že marihuana je vývojové zpoždění, zhoršené vidění a celý nervový systém jako celek. Muži, jejichž matky kouřily marihuanu během těhotenství, mají reprodukční problémy.

Debata o nebezpečí marihuany pro plod také vyvstává, protože během těhotenství je téměř nepostřehnutelné mít škodlivý účinek na malý organismus. Všechny symptomy se objevují postupně se stárnutím. Děti mají hyperaktivitu, špatnou paměť a rozptylovanou pozornost. Je pro ně velmi obtížné zavést socializaci a držet krok se školními osnovami.

Účinky léků na těhotenství

Závislost a těhotenství jsou neslučitelné. Případy, kdy se dítě narodí bez viditelných patologií, jsou vzácné. Ale i při vizuální pohodě se v těle dítěte vyskytují negativní procesy, které ovlivňují fyzickou a psychologickou formaci narozeného muže. Není možné chránit plod před toxickými látkami vstupujícími do těla a jejich ničivým účinkem. Všechny narkotické jedy jsou schopné proniknout do dítěte, narušit placentární bariéru, zastavit vývoj plodu.

Mezi hlavní důsledky drogové závislosti během těhotenství patří:

 • potrat;
 • fetální smrt;
 • předčasný porod;
 • mrtvé narození;
 • intrauterinní zpomalení růstu;
 • nízká porodní váha;
 • patologie jiné povahy.

Užívání drog vede ke skutečnosti, že se nenarozené dítě stává drogově závislým. To se projevuje příznaky abstinenčních příznaků po narození, kdy nebezpečné toxiny přestávají proniknout do těla:

 • spontánní chvění nohou a paží;
 • bolestivá svalová kontrakce;
 • neklidný, pronikavý pláč;
 • nespavost;
 • ztráta váhy;
 • špatná nebo příliš zvýšená chuť k jídlu;
 • zvracení.

Je váš příbuzný závislý na drogách? Pomůžeme jí zachránit!

Kde zacházet s ženskou závislostí?

Ženy závislé na drogách jsou děsivým jevem, a to nejen proto, že se jedná o nastávající matku. Léčba drogové závislosti u žen je komplikována zvláštnostmi ženské psychologie. Dívky obvykle zkoušejí drogu ve stavu deprese, když jim chybí pozornost blízkých. Pro ukončení stavu anestézie není tato složka neméně důležitá..

Drogově závislí ještě více než drogově závislí muži potřebují psychologickou podporu. Nejlepší alternativou pro léčbu závislostí u žen je proto vážné narkologické centrum, kde se spolu s lékaři, psychology a dobrovolníky účastní zotavení, kteří sami prošli obtížnou cestou od drogových závislostí k normálnímu životu. Těhotné ženy by neměly ztrácet čas marně, pokud máte problém s drogami - okamžitě zavolejte na léčebnou kliniku Orientir. Poraďte se s odborníkem - štěstí, zdraví, život vašeho dítěte nyní záleží na vás.

Komplikace během těhotenství z různých drog

Komplikace závislosti se vytvářejí v závislosti na typu konzumované látky..

 • Heroin. Nejpravděpodobnější komplikací je spontánní potrat nebo smrt plodu. Pokud se dítě narodí, trpí 95% bolestivým stažením. Většina dětí umírá na těžkou hypoxii a závažné patologie. Přežití nepřesahuje 30%, ale narozené děti se stávají nositeli strašných diagnóz a vývojem se nikdy nedotknou vrstevníků.
 • Amfetamin. Je téměř nemožné rodit a porodit dítě se závislostí na amfetaminu. Plod umírá uvnitř lůna nebo při narození. Po přežití dítě trpí vysokým krevním tlakem, nízkou hmotností a tachykardií. Riziko rozvoje defektů v obličeji, srdečních vad a abnormalit mozku je výrazně zvýšeno..
 • Marihuana. Dítě se narodí s malou hmotností, špatně se vyvíjí, diagnostikují se mu patologie nervového systému a zraku.
 • Kokain. Pokud nastávající matka používá kokain, potom je narozené dítě odsouzeno k postižení kvůli vrozeným vadám. Ale hlavní část umírá v lůně, bezprostředně po narození nebo během prvního roku.

Důsledky užívání heroinu

Pokud je heroin užíván matkou, je pravděpodobnost, že dítě bude mít závažné patologické abnormality, velmi vysoká. Takové děti se nevyvíjejí dobře, rodí se v předstihu, mají podváhu. Od dětství mají sníženou imunitu a zhoršují normální dýchání. Navíc počet náhlých novorozeneckých úmrtí u těchto dětí má velmi vysoké procento.

V budoucnu mají ve škole vážné problémy, protože je velmi těžké se je naučit - jsou neklidní a dobře si nepamatují informace. Často kvůli vrozeným vadám získají celoživotní postižení..

Závažnost abstinenčních příznaků u novorozence, jejíž matka heroinu užívala, závisí na frekvenci a množství tohoto příjmu. Během týdne dítě nespí dobře, neustále pláče, třese se. Průjem ho trápí a objevuje se křečový syndrom..

Jak pomoci závislým?

Pokud žena vezme drogy a zjistí o těhotenství, bude si muset vybrat mezi odmítnutím vášně a smrtí dítěte. Nechtějí zachránit plod, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem o potratu.

Pokud chcete dítě zachránit, musí se žena obrátit na lékárnické centrum pro lékařskou péči. Terapie se volí individuálně s ohledem na polohu pacienta. Lékaři vynakládají veškeré úsilí na potlačení závislosti, zachování plodu a snížení účinků toxinů na tělo vyvíjející se v děloze.

Chcete-li zastavit účinky léků na těhotenství a získat šanci na zdravé dítě, obraťte se na naše rehabilitační centrum. Specialisté sestavují individuální léčebný režim, aby se minimalizovaly negativní účinky na plod. Stav těhotných žen a nenarozeného dítěte je nutně sledován pozvanými lékaři.

Predispozice k nemoci

U těhotné ženy je nutná plná strava a užívání opiátů, jako je heroin, morfin, kodein a difenhydramin, způsobuje příznaky podvýživy v těle matky, v důsledku čehož se intrauterinní růst plodu zpomalí. Novorozenci jsou ohroženi AIDS, hepatitidou a endokarditidou. U těchto dětí je častěji pozorováno vrozené srdeční onemocnění. Užívání drog způsobuje intoxikaci v těle těhotné ženy, což vede k arytmii, prudkému zvýšení krevního tlaku, křečím. Již jeden takový dopad na nenarozené stvoření stačí k potratu nebo ke změnám v jeho vývoji. Lékaři zjistili, že kokain omezuje průtok krve a živin do placenty. Výsledkem je abnormální plod.

Všechny ostatní léky působí na plod podobně (jedná se o Valium, Diacepam, Librium, Oxid chloričitý a mnoho dalších látek). Protože je plod v embryonálním stavu, je velmi zranitelný, na začátku těhotenství musíte být opatrní a pozorní, jinak mladá matka nebude schopna přivést plně zdravé dítě. Zbývá dodat, že narkomani podléhají prudkým výkyvům nálady, stav „vysoké“ se může změnit na záchvaty hněvu. Jak se může normální dítě narodit se stabilní mentalitou u takové matky? Amfetaminy, heroin a extáze byly nedávno přidány k lékům z přírodních bylin, které ovlivňují tělo těhotné ženy i kokainu. Abstinenční syndrom přetrvává, je pozorován nárůst vrozených malformací a defektů plodu, je výrazně snížena schopnost správně se vyvíjet novorozence a přetrvává také riziko potratu a předčasného porodu. Podle statistik těhotné ženy, které užívají drogy, nejsou schopny informovat dítě. Když už mluvíme o amfetaminech, lékaři nejčastěji uvádějí narození mrtvého plodu a novorozenci mají vrozenou srdeční chorobu a kletbu.

Stručně řečeno, jen řekneme, co ohrožuje matku a nenarozené dítě v důsledku užívání drog:

 • předčasný porod
 • vysoká pravděpodobnost, že bude mít mrtvé dítě
 • vývoj plodu zpomaluje
 • podváhu dítě
 • zvyšuje se pravděpodobnost, že bude mít nemocné dítě s příznaky z vysazení.

I když těhotná žena na základě rady lékařů chce přestat užívat drogy, mělo by se to dělat postupně a pouze pod dohledem, jinak se zvyšuje riziko ztráty plodu.

Proč přesně „narkologie č. 1“?

Zkušenosti a bezpečnost

Po dostatečně dlouhou dobu naší narkologie se k nám obrátilo více než pět tisíc lidí trpících závislostí na alkoholu a drogách a každému z nich jsme mohli poskytnout nezbytnou pomoc..

Ve vašem okolí

K dnešnímu dni jsou zástupci "narkologie č. 1" doslova na všech stanicích metra a velkých městech v moskevském regionu.

Naše centrum pro léčbu drog má 22 týmů, které jsou k dispozici 24 hodin denně, každý den v týdnu. S tímto režimem provozu můžeme zaručit výběr ze záhuby s domácími cestami do kdekoli v Moskvě a Moskevské oblasti do hodiny, už ne.

Profesionální narkologové

Tým „Narkologie č. 1 pod vedením profesionálních kvalifikovaných lékařů obnovuje podmínky lůžkové péče a provádí domácí stažení z tvrdého pití v plném souladu s GOST a přijatými standardy..

Statistická data

Drogová závislost nikdy nepřestane, aniž by zanechala stopu pro nastávající matku. Ale ve větší míře samozřejmě trpí i samotné dítě. V téměř 100% případů má dítě narozené z drogově závislé matky nějaké duševní nebo fyzické abnormality. Je třeba věnovat pozornost suchému počtu statistik, které pouze potvrzují tato tvrzení:

 1. Mozkový edém: 15–20%.
 2. Srdeční vady: 45–50%.
 3. Snížená tělesná hmotnost: 60–65%.
 4. Nedostatečný vývoj kostry a svalů: 35–40%.
 5. Předčasná náhlá kojenecká smrt: 80–85%.
 6. Duševní abnormality (oligofrenie, vývojové zpoždění): 70–75%.
 7. Stávající fyzické abnormality (rozštěp rtu, rozštěp patra, jiné deformity): 65–70%.

Nejběžnější CNS dítěte

Projevy abstinenčních příznaků u novorozenců

Pokud matka během těhotenství užívala drogy, dítě se narodilo s formovanou závislostí, která se projevuje již několik dní po narození se závažnými abstinenčními příznaky. Hlavní příznaky abstinenčního syndromu u novorozenců:

 1. těžký třes hlavy, paží a nohou dítěte;
 2. nedostatek spánku, doprovázený neustálým pláčem;
 3. zvracení a průjem;
 4. zvýšená chuť k jídlu, která neovlivňuje přírůstek na váze;
 5. motorická úzkost;
 6. hyperreflexie.

Doporučení pro nastávající matky

Jak vidíte, užívání návykových látek může dítě před narozením vystavit významnému riziku. Jaké činnosti by měly být prováděny, aby se tento účinek minimalizoval?

 1. Přestaňte pít alkohol měsíc před početí. Přibližně tolik času je zapotřebí k odstranění alkoholu z těla..
 2. Poraďte se s lékařem o lécích, které užívá nastávající matka. Pokud je to možné, eliminujte používání tablet na spaní a sedativ.
 3. Vzdát se kouření a také se pokusit vyhnout místům, kde se kuřáci shromažďují.
 4. Před početí podstoupit kompletní zdravotní prohlídku a nezbytné ošetření. To se týká zejména zubů. Některé léky používané při zubním ošetření mohou poškodit nenarozené dítě. Infekce způsobená špatným zubem může také poškodit dítě.

Dubrovinskaya E.I., výzkumný pracovník, odbor prevence, narkologie NSC, ministerstvo zdravotnictví Ruska. Na základě materiálů z webových stránek Narcotics.ru

Drogy a těhotenství

Užívání drog, jako je marihuana, kokain, extáze a další amfetaminy, guroin, představuje zdravotní riziko pro těhotnou ženu i její dítě. Drogy způsobují riziko předčasného porodu, narození dítěte s nízkou hmotností, rozvoj abstinenčních příznaků, vrozené vady, odchylky v duševním vývoji dítěte.

Často je obtížné určit, co přesně způsobilo vývoj konkrétní choroby, protože narkomani pijí alkohol a kouř. Léky mohou navíc obsahovat chemikálie, nečistoty, které jsou škodlivé pro lidské zdraví.

Těhotné ženy, které užívají drogy, jsou často podvyživené, což také negativně ovlivňuje zdraví dítěte. Všechny tyto faktory komplikují stanovení přesného důvodu, proč se dítě odchýlí; Proto je obtížné stanovit přesné účinky léků na zdraví těhotné ženy a jejího dítěte.

Jaká je rizika kouření marihuany během těhotenství?

Některé studie prokázaly, že kouření marihuany během těhotenství zpomaluje růst plodu a zkracuje těhotenství (zvyšuje riziko předčasného porodu). Tento efekt se projevuje u těch, kteří marihuanu užívají pravidelně (6krát týdně nebo déle). Po narození zažívají některé děti, jejichž matky kouří marihuanu, příznaky abstinenčních příznaků, včetně neustálého pláče a chvění. Páry, které chtějí mít dítě, by si měly pamatovat, že marihuana snižuje plodnost pro muže i ženy, což ztěžuje oplodnění.

Jaká je vyhlídka dětí, jejichž matky během těhotenství kouřily marihuanu?

V této otázce nebyl proveden žádný výzkum. Některé z nich nezaznamenaly zvýšené riziko rozvoje mentální retardace dětí ani snížené IQ. Někteří však zjistili, že kouření marihuany během těhotenství zvyšuje riziko vašeho dítěte na rozvoj mentální retardace..

Jaká je rizika amfetaminů během těhotenství??

V posledních letech se užívání extáze, metamfetaminů a amfetaminů výrazně zvýšilo. Dosud nebyl účinek těchto léků na těhotné a nenarozené děti dostatečně studován. Jedna studie prokázala zvýšené riziko vrozených srdečních chorob, jakož i klidu u dívek. Účinky extáze jsou stejné jako účinky jiných amfetaminů.

Při použití metamfetaminu se ztrojnásobí riziko zpomalení růstu plodu. I s časným narozením bude dítě, jehož matka používala metamfetamin, vážit v průměru o 2 kg méně, než je obvyklé, a bude mít také menší obvod hlavy. Použití metamfetaminu během těhotenství také zvyšuje riziko komplikací během těhotenství, například může způsobit předčasné narození a problémy s placentou. Byly zaznamenány i případy narození dětí s vrozenými vadami - onemocnění srdce, rozštěp rtu a patra, vědci však neprokázali, co tyto vady způsobilo.

Po narození může mít dítě vystavené amfetaminům příznaky abstinenčních příznaků - třes, slabost a dýchací potíže.

Jaká je šance dětí vystavených amfetaminům před narozením?

Dlouhodobé není známo. Děti narozené s nízkou tělesnou hmotností jsou ohroženy rozvojem jiných nemocí, jako jsou děti s malým obvodem hlavy.

Jaká je rizika užívání heroinu během těhotenství??

Heroin významně zvyšuje riziko komplikací během těhotenství. možné komplikace zahrnují opožděný růst plodu, předčasné prasknutí fetální membrány (membrána s vodou, která zabraňuje předčasnému opuštění plodu), předčasný porod a narození mrtvého plodu.

Přibližně polovina dětí vystavených heroinu se rodí s nízkou tělesnou hmotností. Mnoho z nich se rodí předčasně a trpí různými chorobami, včetně dýchacích komplikací a chronických onemocnění. Heroin také zvyšuje riziko vrozených vad. Vědcům dosud není jasné, zda jsou vady u dětí způsobeny nezdravým životním stylem matky jako celku nebo látkami používanými k výrobě heroinu..

U většiny dětí vystavených heroinu před narozením se rozvinou příznaky abstinenčních příznaků - horečka, rýma, třes, podrážděnost, průjem a zvracení, dlouhodobý pláč, epileptické záchvaty. Tyto děti jsou také často postiženy syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS). Většina lidí používá heroin injekcí do žíly nebo svalu (heroinu lze také inhalovat, kouřit). Heroinem těhotné ženy jsou ohroženy přenosem HIV na nenarozené dítě.

Těhotná žena, která užívá heroin, by ji neměla náhle přestat používat - to může vést k úmrtí jejího dítěte. Měla by vyhledat lékařskou pomoc. V takových případech se někdy používá léčba metadonem. Děti, jejichž matky jsou léčeny metadonem, mají také příznaky abstinenčních příznaků, na léčbu však reagují lépe než ty, které byly vystaveny heroinu.

Jaká je dlouhodobá perspektiva dětí vystavených heroinu před narozením?

Vyhlídka takových dětí závisí na řadě faktorů, včetně předčasného porodu a komplikací s ním spojených. Některé studie dokazují, že heroin negativně ovlivňuje duševní vývoj dítěte..

Užívání pentazocinu a tripyleneaminu během těhotenství

Pentazocin je předepsané syntetické narkotické analgetikum, tripyleneamin je OTC antialergikum. Sloučenina těchto léčiv se podává intravenózně. Tyto léky vyvolávají opožděný vývoj plodu a příznaky abstinenčních příznaků.

Příznaky abstinenčních příznaků se mohou vyvinout také u dětí, jejichž matky užívají tyto léky perorálně (narkotika proti bolesti)..

Jaká je rizika užívání kokainu během těhotenství??

Kokain negativně ovlivňuje zdraví těhotné ženy a jejího dítěte. Při užívání v prvních měsících těhotenství zvyšuje kokain riziko potratu.

Vliv psychoaktivních látek na těhotenství a následný vývoj plodu

Negativní účinky alkoholu, tabáku, drog, barbiturátů a halucinogenů na vývoj plodu s následky. Doporučení pro nastávající matky.

V tomto článku se budeme zabývat otázkou, co by se mělo udělat, aby se zajistilo, že se dítě bude jevit zdravé a co by se v žádném případě nemělo dělat. Mezi akce škodlivé pro normální vývoj plodu patří použití psychoaktivních látek.

Psychoaktivní látka (povrchově aktivní látka) - jakákoli látka, která po zavedení do lidského těla může změnit vnímání, náladu, schopnost poznat, chování a motorické funkce. Mezi takové látky patří alkohol, tabák, drogy, některé léky, které ovlivňují duševní stav člověka. V embryonálním období, kdy je dítě obzvláště zranitelné, může použití povrchově aktivních látek ovlivnit nejen psychiku, ale i celý následný vývoj těla..

Účinek alkoholu

Užívání alkoholických nápojů je pevně stanoveno v tradici oslavování jakékoli významné události v našem životě. Opravdu, co Nový rok bez doušku šampaňského, narozeniny bez sklenice něčeho oteplování, rybaření bez piva nebo vodky. Zdálo by se, že bude z jednoho douška - symbolicky, „pro společnost“. Ale i malé dávky alkoholu mohou poškodit těhotnou ženu a její nenarozené dítě..

Těhotenské komplikace: 2-4 častěji potraty, zpomalení procesu porodu a další komplikace během porodu.

Důsledky expozice plodu: pití těhotných žen způsobuje u 1/3 dětí syndrom fetálního alkoholu, 1/3 u některých toxických prenatálních účinků a pouze 1/3 u normálních dětí.

Syndrom fetálního alkoholu (AS) je charakterizován trojicí: zakrslý růst, mentální retardace a specifické rysy obličeje novorozence. Alkohol je nejznámější a nejzranitelnější příčinou mentální retardace..

Účinky syndromu alkoholu v průběhu času nesnižují, i když se specifické projevy mění s tím, jak dítě stárne. Porucha pozornosti, hyperaktivita jsou charakteristické pro 75% pacientů s AS, což komplikuje sociální adaptaci dítěte.
Charakteristiky chování dítěte v toxických účincích zahrnují agresivitu, tvrdohlavost, hyperaktivitu a poruchy spánku.

Při kojení jde alkohol přímo do mateřského mléka. Pokud matka pije takové množství alkoholu, které se rovná jedné nebo dvěma sklenicím piva, dítě se stane ospalou a nemůže normálně sát.

Účinek tabáku (nikotin)

Dalo by se říci, že kouření je špatným zvykem, který společnost přijímá. Často se stává, že kouření je jediným důvodem komunikace, „dobrým důvodem“ k relaxaci - přestávkou, kdy kolegové chodí po schodech nebo někam jinam a mluví o životě. Někdy, aby nedošlo ke ztrátě takové komunikace, jsou těhotné ženy přítomny během takových „cigaretových rozhovorů“ jako pasivní účastník. Ale i vdechování kouře z nedaleké cigarety je velmi škodlivé..

Komplikace těhotenství: vaginální krvácení, poruchy oběhu v placentě. Existuje vyšší riziko opožděné práce, spontánního potratu, předčasného porodu - 14% (předčasně narozené děti) nebo placentárního přerušení (mrtvé narození).

Důsledky expozice plodu:

 • Retardace růstu plodu (snížená délka a tělesná hmotnost při narození)
 • Zvýšené riziko vrozených vad.
 • Možnost náhlého úmrtí novorozence je zvýšena 2,5krát.
 • Možné důsledky pro další vývoj dítěte: opožděný duševní a fyzický vývoj dítěte, odchylky v chování dítěte, zvýšená náchylnost k onemocněním dýchacích cest.
-fenazepam, -radedorm, -relanium, -jelenium, -imovan, -donormil, -reladorm, -buratino ">

Účinek barbiturátů (prášky na spaní)
(fenazepam, radedorm, relanium, elen, imovan, donormil, reladorm, "pinocchio")

V některých rodinách je v případě nepokojů a špatného spánku obvyklé používat prášky na spaní a sedativa. Někdy taková opatření předepisuje lékař, jindy ne. Stává se, že tablety jsou opilé, protože to bylo vždy hotové a zdá se, že se nestalo nic špatného. Důsledky zneužívání drog, jako je narušený spánek, nervozita atd., Jsou často připisovány „tomuto strašnému životu“..

Důsledky expozice plodu: použití barbiturátů v prvním trimestru těhotenství je zvláště nebezpečné, což se může projevit zvýšeným rizikem vývojových vad plodu.

Syndrom novorozence abstinence: Hyperaktivita, Hypertenze, záchvaty a slabé sání.

Kokainový efekt

Komplikace v těhotenství: u 8% matek, které ji používají, je těhotenství vyčerpáno mrtvě narozeným v důsledku placentárního narušení. Životní styl uživatelů kokainu často (v 25%) vede k předčasnému porodu (předčasně narozené děti) a ke zpomalení procesu porodu. Kromě toho může užívání těhotného kokainu vést ke vzniku křečí, arytmií, záchvatů a dalších stavů, během nichž je pravděpodobné poškození plodu nebo smrt. Kokain je nejnebezpečnějším lékem pro těhotné ženy, zejména pokud je čistý. Kokain způsobuje častěji než užívání jiných drog narození mrtvého dítěte.

Důsledky expozice plodu:

 • Tachykardie.
 • Retardace růstu plodu.
 • Snížený růst mozku a plodu.
 • Novorozenci mohou trpět srdečním infarktem a / nebo cerebrovaskulárními příhodami v důsledku vysokého krevního tlaku a vasospasmů (riziko je zvláště zvýšené, pokud těhotná žena spotřebuje do 48-72 hodin před porodem).
 • Účinky kokainu na nervové receptory mohou přispět k poruše chování dítěte, zvýšené podrážděnosti, zpožděnému vývoji řeči a mentálnímu poškození..

Při kojení jde kokain přímo do mateřského mléka. Dítě je neklidné, špatně spí a v některých případech jsou zaznamenány epileptické záchvaty.

Vliv opiátů
(heroin, morfin, kodein, „bílá čínština“, „maková sláma“, „hanka“, „gáza“)

Komplikace těhotenství (spojené s používáním a náhlým ukončením):

 • Zneuživatelé opiátů často vedou k předčasnému porodu (předčasně narozené děti).
 • Zpomalení procesu porodu každého druhého dítěte.
 • Porod a potrat (kvůli náhlému zastavení užívání).

Důsledky expozice plodu:

 • Zhoršený růst plodu.
 • Zvýšená nebo snížená (v závislosti na dávce) excitabilita plodu.
 • Zvýšené riziko fetální malposition (pánevní prezentace).

Porušení projevená během dětství:

 • Nízká tělesná hmotnost.
 • Mikrocefaly.
 • Zvýšené riziko náhlé smrti.
 • Vysoká nemocnost a úmrtnost (kvůli opiátovému útlaku systémů zodpovědných za rezistenci těla).

Poruchy projevující se ve vyšším věku:

 • Zpomalil mentální, motorický a řečový vývoj dítěte o 18 měsíců.
 • Porucha hyperaktivity s deficitem pozornosti.
 • Poruchy spánku.
 • Hněv a podrážděnost.
 • Špatné řečové dovednosti.
 • Senzorické, vizuální a sluchové vnímání pod normálem.

Abstinenční syndrom u novorozence: projevuje se v závislosti na úrovni užívání a na samotném dítěti. Přibližně tři ze čtyř novorozenců trpí stejnými abstinenčními příznaky jako dospělí: třásl se, tekl z nosu, prudké rozrušení, nespavost, rychlé dýchání, pláč.

Při kojení mohou být opiáty přeneseny na novorozence mateřským mlékem.

Účinky stimulancií a extáze

Stimulanty a extáze působí stejně jako kokain. Následně mohou u dítěte také způsobit zubní vady..

Účinek benzodiazepinů

Důsledky expozice plodu:

 • novorozenci mohou trpět respiračními problémy.
 • ve vyšším věku se následky mohou projevit jako narušená reakce na stres.

Abstinenční syndrom u novorozence: pokud ho matka používala každý den, dítě může trpět abstinenčními příznaky - agitací, spánkem a výživou, epileptickými záchvaty. Tyto jevy se mohou objevit po určitou dobu - od dvou týdnů do osmi měsíců.

Účinek hašiše marihuany

Těhotenské komplikace: může existovat delší porod.

Důsledky expozice plodu:

 • Pomalý růst plodu.
 • Může následně ovlivnit chlapce - jejich plodné funkce jsou sníženy.
 • Může se projevit při poruchách nervového systému a zraku.

Při kojení může být léčivo přeneseno na novorozence mateřským mlékem.

Halucinogenní účinek
(houby rodu psilotsibum, LSD, PCP nebo fencyclidin, cyklodol, difenhydramin, taren)

Komplikace v těhotenství: zvýšené riziko potratu.

Důsledky expozice plodu:

 • Mikrocefaly.
 • Zhoršená pozornost.
 • Náhlé záchvaty vzrušení, nestabilita nálady.
 • Společná mobilita.
 • Neurologické poruchy (oslabené reflexy).

Vliv rozpouštědel a lepidla

Dlouhodobé používání rozpouštědel nebo lepidla může vést ke zvýšenému riziku fetálního vývoje poruch podobných alkoholovému syndromu.

Doporučení pro nastávající matky

Jak vidíte, užívání návykových látek může dítě před narozením vystavit významnému riziku. Jaké činnosti by měly být prováděny, aby se tento účinek minimalizoval?

 1. Přestaňte pít alkohol měsíc před početí. Přibližně tolik času je zapotřebí k odstranění alkoholu z těla..
 2. Poraďte se s lékařem o lécích, které užívá nastávající matka. Pokud je to možné, eliminujte používání tablet na spaní a sedativ.
 3. Vzdát se kouření a také se pokusit vyhnout místům, kde se kuřáci shromažďují.
 4. Před početí podstoupit kompletní zdravotní prohlídku a nezbytné ošetření. To se týká zejména zubů. Některé léky používané při zubním ošetření mohou poškodit nenarozené dítě. Infekce způsobená špatným zubem může také poškodit dítě.

Dubrovinskaya E.I..,
Výzkumný pracovník, odbor prevence, narkologie NSC, ministerstvo zdravotnictví Ruska.
Na základě materiálů z webových stránek Narcotics.ru

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Amfetamin během těhotenství: co se stane dítěti?

Amfetamin během těhotenství: co se stane dítěti?

Je nepravděpodobné, že by žena, která bere amfetaminy a neplánuje to přestat, mohla mít představu, že bude mít dítě. I bez přečtení článků v lékařských časopisech kdokoli chápe, že současné užívání omamných látek s dítětem není dobré. Ale co když neplánované těhotenství? Možný je i jiný scénář: do určité doby nemohla žena myslet na své zdraví jako na zdraví budoucí matky, bavit se, chodit, brát drogy. Ale opuštění destruktivní závislosti a rozhodnutí založit rodinu, vzniká strach, je nyní možné otěhotnět? Bude muset ten malý muž platit za veselou mládí své matky? Pojďme zjistit, jaké jsou účinky amfetaminu na těhotenství..

Co je amfetamin??

Objevil se v roce 1932, amfetamin byl umístěn jako droga k boji proti narkolepsii a dalším nemocem nervového systému, které mohou zvýšit duševní a fyzickou aktivitu, učinit člověka odolnějším, pomoci mu vyrovnat se s depresí. Amfetaminy se však rychle přesunuly z řady terapeutických opatření do závislosti milionů mužů a žen.

Amfetamin, známý mezi „zkušenými“ jako „rychlost“, „rychlost“, „amf“, „hbitý“, „syntetický materiál“, je stimulátorem chemického původu. Může být vyráběn ve formě tobolek, tablet, prášku.

Po použití amfetaminů je pocit neuvěřitelné euforie, někteří ji srovnávají se silným orgasmem. Člověk má větší sebevědomí, touha něco dělat, pohybovat se, objevuje se řeč. Touha spát úplně zmizí a chuť k jídlu zmizí. Mimochodem, mnoho žen používá amfetamin, aby pocítilo poslední efekt a ztratilo další libry.

Amfetamin ale neposkytuje energii pro toto fyzické a emocionální zotavení, je spotřebován z tělesných rezerv. Vyčerpání těla brzy přijde.

Všechny „pozitivní účinky“ amfetaminu pominou, jakmile člověk přestane užívat drogu. Vzrušení ustupuje depresi, ztrátě síly, duševním poruchám. Pokud byl lék užíván po dlouhou dobu, může u člověka dojít k příznakům podobným schizofrénii, strachu, halucinacím..

Zjistěte, zda můžete Albucid Drops použít během těhotenství.

Jaký je límcový prostor plodu a jaký je nad normou jeho tloušťky, si můžete přečíst zde.

Amfetamin během těhotenství

Pokud žena během těhotenství užívala amfetamin, je nevyhnutelný negativní vliv na tělo dítěte. Žena by měla pochopit, že i když se dítě narodí bez deformací a selhání orgánů, mohou se po nějaké době objevit následky závislosti matky. Odborníci varují, že užívání drog těhotnou ženou, včetně amfetaminu, zvyšuje riziko SIDS - syndromu náhlého úmrtí kojenců: matka dá dítě do prvního roku života do postýlky a po chvíli ho najde mrtvé.

Velmi často těhotenství, ke kterému dochází při užívání amfetaminu, končí potratem. Droga ovlivňuje srdeční frekvenci ženy, zvyšuje krevní tlak. Proces placentární cirkulace je narušen, plod postrádá kyslík nezbytný pro jeho vývoj a ve skutečnosti se dusí. Zpomalení vývoje dítěte v nejlepším případě povede k nízké tělesné hmotnosti při narození, ale při narození dítěte se nevylučuje blednutí těhotenství.

Nedostatek chuti k jídlu při užívání amfetaminu vede k nedostatku živin, vitamínů a minerálů v ženském těle. To může vést k narušení formování všech systémů orgánů dítěte. Nežádoucí procesy vyskytující se v těle ženy mohou vyvolat placentární narušení a vést ke krvácení. Kromě toho změny metabolismu těhotné ženy vedou k tomu, že léčivo se již nevylučuje z těla, protože jeho toxický účinek bude maximální.

Zvláště nebezpečné je použití amfetaminů během těhotenství v raných stádiích. V tomto případě je pravděpodobnost rozvoje patologií u dítěte velmi vysoká. I drogy užívané ženami v prvním trimestru mohou nepříznivě ovlivnit průběh a výsledek těhotenství, stojí za to mluvit o drogách?! Během tohoto období dochází k položení nejdůležitějších orgánů dítěte. Placenta ji zároveň nemůže chránit, protože je konečně tvořena pouze 2. trimestrem těhotenství. Jakýkoli negativní vliv zvenčí může narušit správný průběh tohoto procesu..

Narkotika užívaná ženou mohou vyvolat vývoj následujících patologií plodu:

 • mikrocefálie - zastavení růstu hlavy a vývoje mozku;
 • patologie kardiovaskulárního systému;
 • problémy se zrakem;
 • patologie vývoje horního rtu a patra - rozštěp patra, rozštěp rtu;
 • nedostatečný vývoj končetin.

Riziko nebezpečných následků se zvyšuje, pokud žena užila drogu injekcí. V tomto případě může být těhotná žena infikována hepatitidou a infekcí HIV, která bude přenesena na dítě.

Naučte se výhody a nevýhody vitamínové abecedy mateřských vitamínů.

Je Escherichia coli nebezpečná při testech moči během těhotenství, přečtěte si zde.

Exacerbující faktory

Důsledky mohou být ještě tragičtější, pokud muž kromě ženy také užíval drogy. Existuje riziko porodu dítěte se zdravotním postižením, pokud by měl závislost pouze budoucí otec.

Kromě amfetaminu mohly k plodu během těhotenství přispívat i další negativní faktory, jako je kouření a alkohol, které se často vyskytují v životě ženy, která užívá drogy. V tomto případě se negativní dopad na tělo dítěte mnohokrát zesiluje.

Kdy otěhotnět po užití amfetaminu?

Když si páry uvědomí závislost na drogových závislostech a rozhodnou se mít děti, měly by vědět, že po ukončení užívání amfetaminů jejich účinek na tělo přetrvává dlouhou dobu. Odborníci se domnívají, že odstranění škodlivých účinků amfetaminu na tělo ženy a muže může trvat nejméně rok, ale může to trvat až 10 let. Páry, které používají „rychlost“, musí určitě naplánovat těhotenství absolvováním všech nezbytných testů a vyšetřením genetiky.

Amfetamin během těhotenství

Existují matky, které nechtějí pro své dítě zdraví? Je možné najít alespoň jednoho, vědomě usilujícího o porod a výchovu postižené osoby? Samozřejmě že ne. Ale někdy neopatrný přístup k budoucímu těhotenství a hektický způsob života ukončily narození zdravého dítěte mladou matkou. Hlavním důvodem je užívání drog budoucí matkou nebo jejím partnerem. Jak ovlivňují plod a jak může skončit porod u ženy, která používá nebo užila amfetamin, zjistíme to společně.

O drogě

Umělá dočasná radost s hroznými a dlouhými důsledky - to je název drogy pro ty, kteří přestali používat. Pokud jde o amfetamin, jedná se o známý silný stimulátor centrálního nervového systému. Nevyrábí energii jako jídlo, ale využívá zdroje a vynakládá energii, která je v těle přítomna. To znamená, že princip jeho činnosti je založen na „krádeži“ určité části energie a zdraví těla pro krátkodobé potěšení. Amfetamin je syntetický analog psychostimulantu kokainu. Je to bílý nebo krémový prášek, který se rozpustí ve vodě. Amfetamin je většinou bez zápachu, ale někdy vůně mírně kyselá.

Obvykle se používá inhalací nosem, ústy, kouřením nebo injekcí. Tento lék může způsobit emoční vzestup, živost, jasnost mysli a pocit nebojácnosti. To vše brzy prochází a mění se s pocity devastace a hluboké deprese. Drog je návykový.

Amfetamin během těhotenství

Amfetamin je silný syntetický psychostimulant. Jeho použití je doprovázeno rozvojem výrazných farmakologických účinků, které z dlouhodobého hlediska vedou k vážným následkům. I osoba daleko od medicíny ví, že tato látka je populární droga, která sama o sobě znemožňuje její použití během těhotenství. Ale co kdyby byla neplánovaná?

Vlastnosti působení amfetaminu

Stimulanty amfetaminového typu uplatňují svůj účinek dvěma hlavními způsoby. Centrální účinky jsou způsobeny zvýšeným uvolňováním neurotransmiterů, zejména dopaminu a norepinefrinu, do synaptických rozštěpů. Stejně jako antidepresiva lék narušuje zpětné vychytávání těchto monoaminů, takže projevy přetrvávají dlouhou dobu. Rovněž přímo aktivuje adrenoreceptory, což způsobuje sympatomimetické reakce.

Spotřebitelé amfetaminu jsou stále ostražití, necítí se unavení ani hladoví a méně potřebují spát. Jsou sebevědomí, společenští, hovorní, milující. To je však doprovázeno ostrými výkyvy nálad (před agresí a sebevraždou) a nežádoucími účinky z vnitřních orgánů (hypertenzní krize, křeče, mrtvice). Předávkování je doprovázeno akutním poškozením toxické tkáně, vývojem typické psychózy s bludy a halucinacemi..

Je bezpečné brát amfetamin během těhotenství??

Amfetamin během těhotenství zvyšuje pravděpodobnost rozvoje následujících komplikací, které představují hrozbu pro matku a plod:

 • arteriální hypertenze s vysokým rizikem krize a mrtvice
 • nespavost
 • podvýživa
 • zvýšená nevolnost, těžká gestóza až do eklampsie
 • Amfetaminová psychóza
 • Deprese
 • sebevražedné myšlenky
 • ostré změny nálady, agrese
 • křečový syndrom
 • rabdomyolýza - akutní destrukce svalové tkáně, při níž produkty rozkladu kriticky poškozují ledviny (tubulární nekróza)
 • předčasný porod, potrat, spontánní potrat
 • slabost práce
 • děložní hyper, hypo nebo atony
 • infarkt
 • toxická hepatitida
 • zhoršený průtok krve placentou

Ženy, které upřednostňují intravenózní stimulanty, jsou také ohroženy získáním závažných krevních nemocí. Mezi nimi jsou HIV a virová hepatitida nejnebezpečnější. Kromě toho je nevhodné chování spotřebitelů spojeno se zapojením do dopravních nehod a jiných nehod..

Vliv na plod a dítě

Amfetamin a jeho metabolity dobře pronikají skrz hematoplacentální bariéru. Po použití se nacházejí v pupeční šňůře, placentě a plodové vodě. Kromě toho vlastnosti toku krve usnadňují stimulanty dosáhnout plodu. To je spojeno s následujícími důsledky:

 • placentární krvácení, protože amfetaminy vedou k aktivaci krevních destiček zprostředkované serotoninem
 • předčasné přerušení placenty
 • fetální úzkost - život ohrožující nedostatek kyslíku
 • mrtvě narozený
 • rozštěp patra - „rozštěp patra“, „rozštěp rtu“
 • myicrocephaly je menší obvod hlavy při narození, což je pravděpodobně způsobeno intrauterinní deplecí serotoninu a dopaminu, což vede ke snížení celkové hmotnosti nervové tkáně
 • nízká porodní hmotnost a následné problémy s přibýváním na váze
 • psychomotorická retardace
 • vrozená toxická hepatitida
 • hemolytické onemocnění novorozence
 • letargie, dětská ospalost

V jedné studii odborníci zjistili, že užívání amfetaminu u těhotných žen vzrostlo o 15násobek rizika jakékoli vrozené malformace, 26násobného zvýšení kardiovaskulárních anomálií a 38-muskuloskeletálních defektů (McElhatton PR, Bateman DN, Evans C et al. Vrozené anomálie po prenatální expozici. Lancet 1999).

Je popsán klinický případ, kdy 29letá žena intravenózně podává 500 mg amfetaminu. Brzy poté byla při akutní bolesti břicha doručena při těhotenství 34 týdnů. 0,11 mg / l látky bylo stanoveno v pupečníkové krvi a 0,09 mg / l v plazmě novorozené dívky. Smrt plodu byla způsobena předávkováním amfetaminem. “

Užívání amfetaminu zdravým člověkem způsobuje mnoho vedlejších účinků, z nichž mnohé mohou vést k úmrtí. Riziko jejich vývoje u těhotných žen se desetkrát zvyšuje, což komplikuje těhotenství a porod. Látka snadno proniká placentární bariérou a má toxický účinek na plod. Stanovuje se také v mateřském mléce, proto je krmení a léky nekompatibilní..

Při plánování potomstva je tedy nutné opustit jakékoli psychoaktivní látky. Pokud zjistíte těhotenství z důvodu dlouhodobého zneužívání amfetaminu, měli byste okamžitě kontaktovat odbornou pomoc.

Včasným zahájením léčby závislosti a kompetentním řízením pacienta je možné narození zdravého dítěte.

Amfetamin během těhotenství: co se stane dítěti?

Najednou mi doktor řekl, že embryo v prvních týdnech nemá nic společného s krevním oběhem matky a mé alkoholické závislosti nemohly dítěti ublížit. Nevím, jestli je to pravda nebo ne, ale to mě uklidnilo.

A bylo to na pozadí diagnózy „primární neplodnosti“ a nepravidelného cyklu, tedy mé nedbalosti.

Autori, co tady chceš slyšet? Bude existovat stejný počet odpovědí: 1) porodit, všechno bude stát 2) velké riziko postižení dítěte, nenarodit

Je to jen na vás, ne na nás. A Bůh zakázal každému, aby se v takové situaci, jako je ta vaše. Tady je můj názor pro vás: je čas rozptýlit kameny a čas je sbírat. Vy jste „rozptýleni“, užívali drogy a nebyli jste chráněni. Také odvahu důkladně nést důsledky své lehkomyslnosti. Bůh ti dá snadné těhotenství a zdravé dítě. A síla vydržet VŠE, pokud tomu tak není.

Amfetamin během těhotenství

Dívky, prosím tě, abys mě ne nadával, protože já to dokážu velmi dobře. Cítím se velmi špatně.. Můj příběh je velmi nepříjemný, potřebuji radu hned! Ačkoli já sám (to by se mi tak nestalo, odsoudil bych podobnou situaci. Stručně řečeno, jde o to, co byste neměli dělat nikomu, ať jste těhotná nebo ne! V květnu jsem byl se svou mladší sestrou v klubu, jen jsem bojoval se svým manželem a pevným rozhodnutím to break away Číst více →

Dr. Dick Swabb, profesor neurobiologie na amsterdamské univerzitě, věří, že kouření a užívání drog během těhotenství může vést k narození dítěte s alternativní sexuální orientací, píše DNA India, vývoj mozku plodu během těhotenství a raného dětství přímo souvisí s tím, z čeho se mění. následně dítě. Lékař analyzoval řadu vědeckých studií, které naznačují, že životní styl těhotné ženy ovlivňuje dítě. Jedna studie se zaměřila zejména na porovnání žen, jejichž matky dostávaly během těhotenství syntetický estrogen, aby se snížilo riziko potratu. Taky. Číst dál →

Léky, které nás nelíbí. Výroba léčiv je pouze obchodem, navzdory deklarovaným zásadám: říkají, že nám záleží na zdraví celého světa. Drtivá většina tzv. Nových drog je vlastně... není taková. Číst dál →

. Když Misha chodila do školy, moje růžové brýle se rozbily na nejzajímavějším místě, a já jsem byl bolestivý, když jsem viděl hořící nedokonalost světa. Za prvé, kdokoli sova není pitomec, nemůžete oklamat tělo. I když se opiju na amfetamin a koření, nespím celý den, abych ležel včas, v 7 ráno zazní zvukový signál přes ucho, převedu ho na 7,10, pak znovu zazvoní a nyní, bez ohledu na to, do jaké míry jdu, nahradím malou osobní nirvanu přijde moje malé osobní peklo. Číst dál →

Stanislav Grof, pokud někdo ještě neví, hodně pracoval s LSD, a když bylo toto štěstí zakázáno, vymyslel holotropní dýchání - ve skutečnosti to všechno potřeboval, aby zpomalil kůru (která ví „jak a správně“ a brzdí subkortex) (kdo chce něco udělat a udělat to.) A tak. Stejně si Stanislav Grof všiml, že mnoho podmínek, které se lidé ocitnou po užití LSD nebo holotropního dýchání, jsou velmi podobné prenatálním okamžikům. A zdůraznil čtyři matrice. Představte si dítě na obrázcích, což prozatím bylo přečteno e →

Dobrý článek, možná někdo bude mít zájem. Jsem velmi ráda pro svého syna, protože ještě neví, co znamená „ležet v nemocnici“, antibiotika, očkování a další drogy a pilulky. Nechceme dokonce snižovat teplotu, předtím jsme byli léčeni homeopatií (když jsme šli na zahradu po dobu 2 měsíců), teď jdeme na zahradu a děkuji Bohu, nemůžeme onemocnět, což je to, co pro vás chceme) Dále, hodně textu. Číst dál →

Reproduktologové vám nabízejí podrobný plán, podle kterého můžete před první návštěvou lékaře nezávisle projít všechny potřebné studie. Vyšetření Nezbytnou součástí vyšetření specialisty na neplodnost (reproduktologa) jsou laboratorní testy. Soubor studií je standardní a POVINNÝ předepisuje lékař při první konzultaci. Získáním podrobného plánu ušetříte peníze a čas: - není nutné platit za návštěvu, na kterou vám bude dán testovací plán, VŽDY budete mít tento program v ruce, - přijdete k lékaři se všemi potřebnými testy po ruce. Číst dál →

Krvním testem na hormony lékaři znamenají komplexní studii výše uvedeného materiálu o koncentraci a přítomnosti řady biologicky aktivních látek produkovaných lidskými žlázami. Tento postup může pomoci identifikovat velké množství různých onemocnění, a to i ve velmi raných stádiích, kdy neexistují žádné klinické vnější příznaky. Výše uvedený typ testů je jedním z nejžádanějších na světě, protože to je někdy jediný způsob, jak rychle a přesně diagnostikovat závažná onemocnění, která je důležité identifikovat v raných stádiích, protože pak bude jejich léčba velmi vysoká. Číst dál →

4.1. Porucha reprodukčního systému při hyperprolaktinémii Definice. Hyperprolaktinémie je jedním z nejčastějších endokrinních syndromů, který se vyvíjí na křižovatce reprodukční endokrinologie a klinické neuroendokrinologie. Rychlá akumulace znalostí v této oblasti sahá až do 70. až 80. let. minulého století, po izolaci PRL jako samostatného hormonu z hypofýzy v roce 1970, což znamenalo řetězec studií endokrinologie PRL a klinické farmakoterapie hyperprolaktinemických stavů pomocí bromokriptinu [7, 61, 69]. BPD je jedním z nejvíce fylogeneticky nejstarších hormonů vylučovaných přední hypofýzou. Číst dál →

Rodiče, učitelé, psychologové a lékaři jsou stále více znepokojeni fyzickými a duševními problémy dětí. Největší skupinou dětí způsobujících úzkost jsou tzv. Hyperaktivní děti. Tento složitý problém vyžaduje pozornost rodičů i lékařů, učitelů a psychologů. Lékařské, psychologické a pedagogické úkoly se navíc překrývají, takže není možné mezi nimi vymezit dělicí čáru. U novorozenců je stále častěji diagnostikována perinatální encefalopatie a je vysvětlen překlad pojmu PEP (perinatální encefalopatie) - mozková patologie, ke které došlo v perinatálním období. Kombinuje vše samo o sobě. Číst dál →

Ahoj krásko. Bojový duch? Co vám vaše váhy dnes řekly? A moje mi řekla 64.4. Nevěřím svým očím a nechápu, proč váha tolik skočí))) No, podělím se o to, co jsem jedl: 9.30. 2 bochníky králičího masa. 11,30. Kousek nízkotučného sýra a kávy 13.30. Kus ryb a pár lžic rýže 15.30. Zelený čaj s proskleným tvarohem 18.00. A vynechal jsem večeři)))))))) (Dejte večeři nepříteli)))) Večer jen zelený čaj s mlékem. A máme opět doplnění))))) Arina a Katya. Vysoce. Číst dál →

Reproduktologové vám nabízejí detailní schéma, podle kterého můžete před první návštěvou lékaře samostatně projít všemi nezbytnými testy Zkouška: Laboratorní studie jsou nezbytnou součástí vyšetření specialisty na neplodnost (reproduktologa). Soubor studií je standardní a POVINNÝ předepisuje lékař při první konzultaci. Získáním podrobného plánu ušetříte peníze a čas: - není nutné platit za návštěvu, na kterou vám bude dán testovací plán, VŽDY budete mít tento program v ruce, - přijdete k lékaři se všemi potřebnými testy po ruce. Výcvik. Číst dál →

Prolaktin: normy pro ženy a muže, důvody zvyšování a snižování hladin prolaktinu v krvi Prolaktin je hormon, který se produkuje v hypofýze a podporuje růst mléčných žláz u dívek během puberty, jakož i produkci mateřského mléka během kojení. Krevní test na prolaktin pomáhá objasnit příčinu neplodnosti, alokace mléka z mléčných žláz u nulliparous žen, zvětšení prsou u mužů atd. Ke zvýšení hladin prolaktinu dochází u zdravých žen (během těhotenství a kojení) a může také. Číst dál →

Rozhodl jsem se napsat, než jsme to dokončili. A také proto, že věci jako „lakostáza“, „krize mléka“, „praskliny v bradavkách“ a další slibná slova jsou mi známa pouze na internetu, příběhy a kursy tet s velkými žaludky těhotných žen. Najednou budu pro někoho užitečný) No, narazím na kritiku a dostanu se do konstruktivního dialogu s někým. Chci adrenalin, víte. Nebo amfetamin. Ne, možná adrenalin. Číst dál →

Prolaktin: normy, důvody zvyšování a snižování hladin prolaktinu v krvi Prolaktin je hormon, který se produkuje v hypofýze a podporuje růst mléčných žláz u dívek v období puberty, jakož i produkci mateřského mléka během kojení., sekrece mléka z prsou u nulliparous žen, zvětšení prsou u mužů atd. Ke zvýšení hladin prolaktinu dochází u zdravých žen (během těhotenství a kojení), a může také znamenat nádor hypofýzy (prolaktinom), hypotyreóza (snížená hladina. Číst více →

Vědecký výzkum Živočišné produkty a zdraví Většina lékařů naléhá na lidi, aby omezili nebo vyloučili spotřebu masa. Jsou dobré důvody. Výskyt většího počtu fatálních onemocnění je spojen s převážně výživou masa než s jakýmkoli jiným životním stylem nebo environmentálním faktorem. Rakovina, kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, ledviny, obezita, otrava jídlem a mnoho dalších nemocí je častější u jedlíků masa než u těch, kteří maso nejí. Číst dál →

Pokud se vaše dítě (syn, dcera) ukáže jako homosexuální. Vaše jednání? Přijmete, co jste, pomoc, podporu, pokusíte se přenést do země, kde je pohodlnější žít? Nebo se odvrátíte a odmítnete a řeknete, že „zvrácený / zvrhlý, trest, hanba za rodinu“. Skryješ ho před všemi, stydíš se? Budeš předstírat, že tam není? Nebo začnete - křičet, bít, táhnout ho do nemocnic. P.S. Je hloupé říci: „Nestane se mi, kdo má, je to jejich vlastní chyba“ a bla bla bla. Homosexuálové se rodí. To je položeno v lůně. A už na tobě nezávisí. Číst dál →

Články O Neplodnosti