Hlavní Zdraví

Výměna kalhot. Alternativa k plenkám

Většina odborníků považuje pleny na jedno použití za největší vynález, a to díky úspoře času a energie mladé matky. Ale ne všichni rodiče souhlasí s jejich použitím, protože si myslí, že plenky nejsou šetrné k životnímu prostředí a škodlivé pro dítě.

Jak nahradit plenky moderními rodiči, kteří je odmítají? Pojďme se podívat na alternativní možnosti péče o děti.

Několik možností pro výměnu plen

První možnost: opakovaně použitelné pleny

Jsou symbiózou moderních plen a kalhotek. Jsou vyrobeny z husté bavlněné tkaniny přírodního původu, která je hypoalergenní. Póry v takové tkáni umožňují pokožce „dýchat“, uvolňující páru z pohybů střeva a vlhkost ven, díky čemuž není třeba „ventilovat“ dítě. Konstrukce plenek je navržena pro kapsu na savé vložky a na bocích suchý zip umožňuje bezpečné připevnění na břicho aktivního dítěte. Plenky pro opakované použití dokonale absorbují vlhkost a „uzavírají“ ji ve vnitřních vrstvách, chrání spodní prádlo a oblečení dítěte a také zabraňují tvorbě podráždění, zarudnutí a vyrážky z plenek. Díky této ochraně zůstává dítě šťastné a jeho pokožka je zdravá.

Plenky na jedno použití jsou dražší než plenky na jedno použití, ale jejich životnost je mnohem vyšší, což umožňuje rodině ušetřit rozpočet. Kalhotky a podšívky samotné jsou dobře prané, takže je lze opakovaně používat. Výrobci takových modelů plen mají záruku na vložky do 1 000 praní.

Přes všechny "klady" existuje velký "mínus", protože Máma bude muset trávit čas praním, sušením a žehlením místo relaxace a komunikace s dítětem. Mnoho rodičů se však takových okolností nebojí a odvážně se rozhodnou pro znovu použitelné plenky.

Druhá možnost: Gázové pleny

Pro rodiče, kteří si nemohou dovolit koupit jednorázové nebo opakovaně použitelné hygienické výrobky pro kojence, existuje skvělá alternativa ve formě gázových plenek, které můžete šít svými rukama. Pro jejich výrobu bude potřeba gáza, z ní se zašijí kalhotky a několik vložek. Náklady na tuto výrobu jsou poměrně nízké, i když se berou v úvahu náklady na praní. Ale máma musí být připravena na neustálé změny plen, jejich namáčení a vrení.

Kromě toho jsou takové pleny špatně chráněny, pokožka dítěte zůstává vlhká a prádlo je mokré. Jsou vhodné pouze pro novorozence, jako s aktivní aktivitou dítěte se budou plazit a shlukovat.

Třetí možnost: Plenky

Většina moderních dětských lékařů se domnívá, že zavěšení se stalo zastaralým a dokonce novorozenci mohou být nošeni v kluzácích a vestách. Prarodiče a někteří rodiče se však domnívají, že dítě může být uklidněno a připraveno na spaní pouze při zavěšení. Existují příznivci, kteří tvrdí, že má příznivý účinek na zdraví kojenců, brání skolióze a zakřivení nohou.

Pokud jsou rodiče klidnější, když je dítě zabalené do plenek, není s tím nic špatného. Kromě toho jsou vynikající alternativou k jednorázovým plenám. Mají však známé nevýhody: praní, vaření, sušení a žehlení. Plenky můžete používat místo plenek na krátkou dobu, protože dítě rychle roste a stává se aktivnějším. Je třeba vzít v úvahu, že kůži dítěte bude třeba pečlivěji sledovat a používat speciální krémy a prášky.

Doufám, že po přečtení našeho článku rodiče nyní nemají otázku: Co může nahradit plenky? Existuje mnoho možností, které vám umožní nejlepší volbu pro vás, vaše dítě a rodinný rozpočet..

Zdravý zadek bez plenek

Zkušenost s péčí o dítě bez plen

"Chováte dítě a neví, co je dermatitida plen. To prostě nemůže být!"

Toto je citát z nedávné příručky „Toddler and Huggies“ od matky k dítěti. Populární - mírně řečeno, protože dotazník vyplňuje každá nově vyrobená maminka v nemocnici výměnou za balíček s dárky od sponzora. Hlavní součástí daru je samozřejmě zázračný „Huggies“, který právě dává příležitost „vychovat dítě bez dermatitidy plenky“. Na značce jednorázových plenek však nezáleží - všichni výrobci v různých podobách slibují to samé.

Toto je reklama, ale jak jsou věci ve skutečném životě? Jsou jednorázové plenky pevně zakořeněné v našich životech asi před deseti lety, všelékem na všechny nemoci a nenesou v sobě žádnou skrytou újmu? Na toto téma bylo napsáno více než tucet článků a nejuznávanější autoři, jejichž obecný názor se scvrkává na něco podobného: plenky na jedno použití jsou skvělý vynález, který matkám umožňuje šetřit čas a úsilí při péči o děti. Zde nejzajímavější začíná za slovem „nicméně“. Plenky však nemůžete nosit celý den a celou noc. Nemůžete však nosit plenky pro dítě s teplotou. Plienku je však nutné vyměnit vždy, když je špinavá, a to nejpozději po 2-3 hodinách. I přes dokonalou suchost hýždí slibovanou reklamou je však třeba citlivou pokožku namazat ochranným krémem na pleny. A tak dále a tak dále.

Je třeba spravedlivě zmínit ještě jednu „však“ - o cenách a obecných výdajích. Vzhledem k tomu, že dítě obarví plenu nejméně 3-4krát denně (a někdy i 6-8), a nezapomínáme ani na to, že je nutné pravidelně měnit nejen špinavé, ale i mokré pleny, zjistíme, že pro novorozence je nutné minimum. 8-10 plenek denně. Ekonomický maxi-pack „Huggies“ pro novorozence obsahuje 84 z nich - to je na osm dní. No, ať to bude deset. Takže za měsíc musíte koupit tři balíčky. Takové balíčky stojí na trzích asi 450 rublů (i když je pravděpodobné, že si je můžete koupit někde levněji), což znamená, že částka kolem 1 000 - 1 200 rublů se utratí za dětský „kundička“ za měsíc. Samozřejmě existují levnější značky - já prostě nevím. V žádném případě se však celkový údaj příliš neliší. Nezkušený může říci, že dítě bude každý měsíc potřebovat menší počet plenek. Obecně platí, že pozorování je správné, ne-li u jednoho „ale“: balení s plenkami pro novorozence mají absolutně stejnou velikost jako balení s plenkami pro jednoleté děti. Plenky samotné se však stále více a více zvyšují, což znamená, že do balení dostávají stále méně. Například v ekonomickém balení je již 62 „Huggies“ o hmotnosti 8–14 kg a ty, které jsou určeny pro 12–16 kg, jsou 54. Cena však zůstává stejná, tj. Obecná úroveň nákladů během prvního roku život dítěte se nemění.

Nic však není pro dítě škoda a částka tisíc rublů mnoho rodičů vůbec nevyděsí. Zejména pokud je alternativou bezútěšná vyhlídka na praní, vaření, oplachování, žehlení a také vstávání v noci, převlékání oblečení a nemoc z pohybu od rána do noci. a spoustu podobných „hororových příběhů“.

Každá rodina si vybírá, a většina z nich má sklon k pokroku. Jednali jsme jinak a chtěl bych se podělit o své zkušenosti a mluvit o těch „plusech“, které přináší „metoda babičky“, která rychle ztrácí na popularitě, a také jak jsme zvládli všechny zmíněné „potíže“, které se ukázaly být vůbec ne obtížné.

Naše rodina byla vždy proti jednorázovým plenám. No, ne zcela agresivně proti - uznali jsme jejich právo na existenci, ale ve velmi omezených oblastech použití. Konkrétně jsme si mysleli, že plenky jsou dobré na silnici, na klinice, na večírku, na ulici atd. To je na krátkou dobu a mimo dům. Ale obecně byla otázka pro mě vždy vyřešena jednoznačně: moje dítě nebude růst v plenkách! Navíc, ultrazvuk s jistotou předpověděl chlapce pro nás, a my jsme považovali zvěsti, že jednorázové plenky mohou ovlivnit reprodukční funkci budoucího muže, jako příliš zlověstné na to, aby je jen zamávaly.

Takže k mému synovi a mému návratu z nemocnice na nočním stolku byla taková sada věcí:

 • 19 gázových plenek (90 x 90 gáza je šita na polovinu, výsledný obdélník je třikrát a třikrát přeložen; získá se obdélník o velikosti 15 x 30 cm z 18 vrstev gázy); 19 se stalo, protože v tu chvíli se u nás přesně ukázalo tolik gázy;
 • přibližně stejný počet „trojúhelníků“ starých listů (čtvercové záhyby o rozměrech 100 x 100 cm) - použili jsme je prvních pět měsíců jako „kalhotky“; výroba takových „trojúhelníků“ je skvělou příležitostí k výměně staré a opotřebované podestýlky za novou novou a zdá se, že neexistují měkčí hadry než staré přikrývky;
 • 10 tenkých bavlněných a 4 flanelové pleny; dát dítě do prvního měsíce do kalhotek, pokud nemá na sobě plenu, je příliš nepříjemné, ale pokusili jsme se ho co nejvíce volně zabalit do plen;
 • 3 tenké vesty a 3 flanelové halenky;
 • No, ty malé věci, které existují, jsou různé, jako jsou ponožky a kapuce, které téměř nesouvisejí s vydáváním plen..

Když se dítě stalo měsícem, začali jsme během dne postupně přecházet z plen na sliders. Nejprve je nosili několik hodin denně, zatímco Sanka nespala a chtěla si hrát, pak stále více a ve věku dvou měsíců používaly plenky pouze na noční spánek. Nepoužili jsme současně více než pět párů jezdců a každý jezdec jsme nosili 3-4 měsíce, protože běžné kalhoty „sovětského“ typu bez úchytů (s knoflíky nebo knoflíky na ramenou) se nosí dokonale, i když si koupíte trochu pro růst.

Žili jsme takhle. V prvních měsících svého života byla Sanka odfouknuta - je strašidelné říkat, kolikrát denně! V každém případě, nejméně 3-4krát po každém krmení odpoledne, a měli jsme jich nejméně 6 a 6-7krát za noc. Někdy to dosáhlo bodu absurdity: Vyměňuji si plenky, obléknu si plenu, začni ovíjet „trojúhelník“ a přes to se už rozprostře nové místo, stále zabalené do konce - to znamená, že postup musel být znovu zahájen. Zároveň syn nepatřil do kategorie morálně stabilních dětí, v tom smyslu, že netoleroval mokré a špinavé plenky, křičel přímo tam. Neplakal, konkrétně křičel, to znamená, požadoval, aby se o něj postaral. Jednoduchá aritmetika ukazuje, že jsme museli vyměnit oblečení 20, nebo dokonce 25krát denně. V souladu s tím vyperte 20-25 sad prádla.

Taková vyhlídka, zvláště vynásobená doporučeními lékařů sovětské generace (tj. Praní každé plenky mýdlem, vařením, oplachováním a žehlením na obou stranách), může opravdu vyděsit každého. Ale vyzýváme zdravý rozum k pomoci, což naznačuje, že většina doporučení pediatrů, mírně řečeno, je přehnaná, jednali jsme takto. Mokré plenky a trojúhelníky byly jednoduše opláchnuty pod horkou tekoucí vodou (je velmi vhodné hodit je do umyvadla, dát do ní vodu a opláchnout 3-4 minuty) a vysušit. Hladili jsme jejich první měsíc a to bylo jen díky entuziasmu a lásce k železě mé babičky, nebo bychom to nechali dříve - vyžehlení pouze absorbují lépe. S plenkami to udělali úplně stejně a někdy ještě více „svátostně“: pokud byla skvrna velmi malá, jednoduše ji usušili (totéž platí pro jezdce). Špinavé prádlo se samozřejmě umývalo, ale vždy se pralo okamžitě, čerstvé, když všechny hovno odešlo bez námahy. Byly umyté běžným mýdlem nebo namočeny v prášku (použili jsme americký dětský prášek Amway, velmi dobře se vymaže, a co je nejdůležitější, snadno se opláchnou). Vařené pouze v případech, kdy nebylo možné skvrny redukovat (přibližně jednou za 2-3 týdny).

Celkově to trvalo 30-40 minut denně, než se myly, pověsily a odstranily plenky z lan a baterií, ne tolik, kolik by se mohlo zdát. Necítil jsem žádné výčitky z nedostatečného úsilí při mytí. To, co v prvních měsících (před zavedením doplňkových potravin) vylévá z přirozeného dítěte, lze bezpečně nazvat vodou - tato kapalina je prakticky bezbarvá a vůbec necítí. Takže nikdo by nikdy nerozlišoval naše propláchnuté plenky od vařených plen a na sušených plenách to není jako skvrny, nebyly tam žádné stopy.

Naše druhé „know-how“, vynalezené vlastně vůbec ne, bylo výsadba. Samozřejmě ne na banku! Jednoduše, pokud se syn najednou probudil v suchu nebo byl suchý hned po krmení, drželi jsme ho na kolenou nad novinami a rozdával své „záležitosti“. Nikitins doporučil použít pro tyto účely povodí, zjistili jsme, že je vhodnější použít noviny na linoleum (přirozeně jsme museli otírat louže). Začali jsme to dělat ve věku dvou týdnů a v prvních týdnech dva nebo tři významné výsledky samozřejmě nebyly. Ale každý den jsme se navzájem přizpůsobovali: syn se naučil vydržet a neplakat, že už byl mokrý, ale že se právě chystal oklamat, a naučili jsme se mu porozumět z poloviny pohledu a z poloviny křičet a následovat jeho „toaletní plán“. ".

Do pěti měsíců jsme dosáhli toho, že alespoň v polovině případů Sashka „šla“ do novin, a když jsme změnili „trojúhelníky“ na tucet kalhotek, myli jsme každý kalhotky obvykle ne více než jednou denně.

Myslím, že kdyby se Sanya narodila na jaře, a ne v říjnu, a náš byt by byl teplejší, mycí objem by se snížil, ale dost chladného vzduchu a častých průvanů nutí, aby i dospělí chodili na záchod častěji, takže co dítě!

Koupili jsme hrnec, když mému synovi bylo osm měsíců. Okamžitě to zvládl: to znamená, že pokud byl vysazen včas, udělal vše, na co se spoléhal. Na pár týdnů v chatě (a tam jsme začali používat hrnec), se v hrnci vyskytly téměř všechny „velké věci“. Samozřejmě se Sashka ještě nepokusil o to požádat, ale často vydržel a čekal, až se dostane na „přítele“..

Nejtěžší zkouškou pro mě byla druhá zima. Moje jednoleté dítě, které se tehdy úplně změnilo na cereálie, zeleninu, maso, polévky atd., Chodilo 12 až 15krát denně. Kromě toho, když ho unesli studie bytů a hraček, zapomněl na všechno a na kalhoty bez svědomí vyrazil. Tady nebylo možné udělat bez opláchnutí a sušení, bylo nutné prát. Ale tady k záchraně přišla dětská pračka (vše se stejným práškem), bylo pouze nutné ji spustit, stlačit prádlo a zavěsit. Také obecně, trochu práce, i když nudné - musel jsem se umýt každý den.

Snažil jsem se, aby Sasha překonal: každou půl hodinu, po spánku, po jídle, před spaním, před jídlem, pro každý podezřelý signál jsem ho zasadil do hrnce. Někdy jsem se naštval, někdy jsem mu vyjádřil vše, co si myslím o dalších mokrých / špinavých kalhotách. Naštěstí zima jednou skončila a na jaře s teplem všechno proběhlo hladce.

A konečně, dlouho očekávaná událost! Na dovolené (my jsme šli do Finska na dva týdny), když Sasha bylo 1 rok a 8 měsíců, jednoho dne to znělo: "Write! Poop!" Samozřejmě se okamžitě nenaučil ovládat všechny své touhy. Pokračovali jsme v tom a nabízeli kelímek a občas se objevily vpichy, ale led se zlomil. Teplé slunce a nový dekor udělali svou práci.

Nyní je jeho syn 2 roky a 1 měsíc starý. Pevně ​​se naučil všechna nezbytná pravidla pro používání hrnce, problémy se vyskytují velmi zřídka (1-2krát týdně, ne častěji) a hlavně pokud spal velmi tvrdě nebo pil příliš mnoho tekutiny.

Zvláště chci zmínit procházky a noční spánek. V první zimě, když dítě chodilo, hlavně na balkóně, jsme pokračovali v používání gázových plen. Na čerstvém vzduchu spal 2-3 hodiny (na jaře 3-4) a probudil se mokrý, ale zabalený do teplé přikrývky a obálka nikdy nezmrzla. Když začalo jaro a začali jsme chodit ven, vzali jsme si s sebou 2 až 3 směny prádla a převlékli se přímo do kočárku. A často nejen vyměnil oblečení, ale také zasadil Sanka doma. S příchodem podzimu musely být takové experimenty zastaveny a já jsem nechtěl běžet domů, takže k záchraně přišly jednorázové plenky. Pro druhou podzim-zimu jsme použili dvě ekonomické balíčky - v průměru dva kusy za tři dny (často vycházely ze suchého vycházky). Zbytky třetí smečky („Huggies Adventures“) zde leží dodnes. Teď jdeme na procházku v obyčejných kalhotkách a proražení na ulici se stalo jen jednou, a to i kvůli mírnému zažívacímu potíže.

Pokud jde o noční spánek, jediné řešení, které se mi zdá být možné, když používám gázové pleny, je dát dítě spolu s rodiči. První měsíc jsme se pokusili bojovat, ale ztratili jsme příliš mnoho síly a nervů. A nebyla to ani plenka, syn prostě nechtěl spát sám. Ve druhém měsíci jsme plivli a položili ho dál. A sen se zlepšil. Ano, museli jsme se probudit 5-6krát za noc, někdy častěji a vyměnit plenky. Ale to není vůbec tak obtížné, jak se zdá, a je stále nutné krmit v noci, takže 3-4 probuzení budou stále zaručena, i když dítě spí v plence. Brzy jsme trénovali do té míry, že i v noci jsme Sanku úspěšně zasadili do klína. Pokud jde o „velké věci“, které se v noci zdráhají eliminovat, dítě je docela rychle přestane dělat v noci nebo alespoň ne více než jednou za noc.

Je tu ještě jeden detail, o kterém bych chtěl mluvit zejména, je hygiena. V knihách a časopisech, které poskytují tipy na péči o kojence, jsou výrobci dětské kosmetiky obvykle sponzorováni hygienické výrobky, a proto jsou plná doporučení, jako například: „otřete krémem jako je tento“, „aplikujte takový a takový prášek“, „aplikujte krém s tímto a takovým“, „připravte takové a takové ubrousky“ atd. ad infinitum. V důsledku toho se kilogramy krémů a olejů přenášejí na děti a pokožka rychle ztrácí veškerou schopnost vyvinout si ochranu proti podráždění sama o sobě..

Udělali jsme to. Po „drobných záležitostech“ je buď vůbec neumývali, nebo v případě potřeby použili obyčejnou vodu a ručník. Po „velkých“ byly samozřejmě umyté, v zásadě stejnou obyčejnou vodou z vodovodu - podle mého názoru zatím nebylo vyvinuto nic hygieničtějšího. A vždy se myl bez mýdla. A v noci, když se necítíme, jako bychom táhli dítě kolem bytu (a také jsme táhli pryč skrz vstupní místnost), použili jsme naolejované dětské ubrousky. Zde je velký luk pro výrobce, opravdu velmi výhodná věc! Po mytí nebo setření nepoužívali žádné krémy ani prášky, pouze ve výjimečných případech, pokud se objevilo zarudnutí, rozmazaly zmačkané kousky dětským mlékem (líbilo se nám Fidgetovo mléko od Lindy a jedna láhev stačila na deset měsíců). Večer jsme každý den plaval ve velké lázni, po plavání první měsíce namazal všechny záhyby olejem (také „Fidget“). Umýt mýdlem jednou týdně..

To je vše o péči o dítě. Upřímně řečeno, všechny tyto „potíže“ se mi nikdy nezdály zvlášť obtížné. Například kojení mi vzalo mnohem více síly!

Nakonec uvedu "plusy" slibované na začátku:

 1. Už dva roky jsme se nikdy nesetkali s problémem s vyrážkou a podrážděním plen a nezjistili jsme takové zvíře, jako je „dermatitida plenky“. Dva týdny po propuštění z nemocnice, když Sanka prošla všemi kojeneckými bílými pupínky, se naše pokožka stala hladkou a čistou a zůstala tak dodnes. Nejzávažnější zarudnutí se objevilo v naší nemocnici, když jsme použili „Huggies Standart“ s plastovými gumičkami. To bylo samozřejmě usnadněno nejen plenkami, ale také mateřským mlékem a elegantně podávanými doplňkovými potravinami, které vylučovaly diatézu, ale náš zadek byl vždy a zůstává suchý a čistý..
 2. Zdá se mi, že dobrá schopnost používat hrnec ve věku 2 let nevyžaduje žádné další komentáře. Obzvláště na pozadí poznámek z knih o péči o děti: dívky se učí chodit na květináči ve věku 2,5 let, chlapci - nejdříve tři roky.
 3. Časté výměny plen a včasná výsadba jsou vynikajícím temperováním, které nevyžaduje zvláštní čas. Jednoduchá aritmetika: dítě bylo drženo v novinách 10krát denně, pokaždé 3-5 minut, ukázalo se, že je 30-50 minut nahý (tj. V košili na sezónu). Při výměně plenek je to přinejmenším stejné množství, ale můžete se svléknout, ale nenoste okamžitě. Přidejte k tomu praní pod tekoucí vodou, když můžete zapnout velmi teplou vodu nebo ne příliš teplou - v závislosti na počasí. Výsledkem bylo, že za dva roky Sasha chytila ​​třikrát nachlazení a dva ze tří nevyžadovaly k uzdravení žádný lék ani žádné zvláštní postupy - jednoduše si vyčistila nos a odkapala mateřské mléko. Předností je samozřejmě opět nejen plenka, což usnadnil celý náš životní styl jako celek: nebalit se doma ani na ulici, plavat, nosit studenou vodu po plavání a nečekat na nemoci. A kdo z těch, kteří používají plenky, se může chlubit tak intenzivním, ale nijak zvlášť tvrdě pracným?
 4. Častou změnou plen je také dobrá gymnastika pro dítě. Nohy se zvedly, nohy se spustily, otočily se na stranu, na druhé se otočily - a tak 20-25krát denně. Bříško je tak měkké, tak chutné - musíte ho políbit a lechtat, a přesto je to nejlepší prevence pupeční kýly. Chcete-li kalhotky přetáhnout přes prdel, je velmi vhodné dát dětským prstům a on skočí na nohy (od tří měsíců - snadno). A když se dítě začne plazit, není větší štěstí, než utéct od matky na pohovce holým kořistem! Mimochodem, vždy jsme se střídali pouze na pohovce nebo na posteli - žádné převlékací stoly, protože se na ně nemůžete otočit, ale můžete padnout, ach, jak bolestivé!
 5. Mokré pleny - to je snad druhý nejdůležitější důvod pro navázání kontaktů mezi matkou a novorozencem po krmení. A co do frekvence - a první. Dítě oznámí, že je mokrý, máma to uslyší a přijde k záchraně. Vypadá to jako maličkost, ale ve skutečnosti je to vážný základ pro základní důvěru dítěte ve svět. Teprve v prvních týdnech pláče, když je mokrý. A pak už to neplaká, ale jednoduše to hlásí, bez zvláštních negativních emocí. Protože ví: máma pomůže. A první proces, který má k dispozici, jsou všechny stejné „záchodové skříně“. Čistota a disciplína jsou položeny doslova z kolébky.
 6. A jaké užitečné hry můžete hrát při oblékání dítěte! Myslíte si, že nemá smysl říkat dvouměsíčnímu: „Nyní položíme levou nohu a teď pravdu!“? Když dvouletý syn s jistotou prohlásí: „Tohle je levá noha, to je pravá noha!“ - to se už nezdá tak nesmyslné. Najdeme úchyty-nohy, ukážeme, políbíme, pohladíme břicho, poklepeme na zadek a současně poletíme v náručí mámy, objetí, polibku. Láska matek samozřejmě nezávisí na plenkách nebo gázových plenách. A s dítětem zabaleným v plenkách si můžete hrát a dupat celý den, ale. Jak často se stává, že klidné, suché dítě leží s hračkami, nepožaduje nic a matka sedí poblíž a zaneprázdněná svými vlastními záležitostmi nepracuje půl hodiny, hodinu ani více (osobně jsem to viděl!) bude hrát.
 7. A konečně se vracím k otázce peněz, úspor - a docela značné! Žhaví obránci plenek tvrdí, že praní peněz nese nic méně, ale to je naprosto nepravdivé. Deset až dvanáct tisíc, kteří byli během roku skutečně hodeni na záchod, jsou to stále peníze. Na nich si můžete koupit slušný kočárek, postýlku, krásné zimní kombinézy a spoustu všech druhů elegantních drobností. Ale dítě, které žilo v plenkách první rok, je neodmítne téměř celý rok nebo dokonce půl. Takže dalších pět tisíc nebo dokonce sedm.

V žádném případě nenaléhám na všechny, aby opustili jednorázové plenky! Ale velmi rád bych všem popřál: nebojte se to zkusit! Obtíže, které obránci plenek děsí, nejsou vůbec obtížné, nezabrání tolik času a úsilí mamince, a pokud existují alespoň někteří pomocníci, pak obecně neexistuje žádné potíže. A existuje mnoho plusy, velmi mnoho plusy, a zdá se mi, že nejsou o nic méně důležití než klid rodičů o převlékání a možná ještě cennější.

Jednorázové plenky jsou škodlivé nebo ne - čas ukáže. Doposud na Západě vyrostla pouze jedna generace, která tento vynález používala. V Rusku jsou první děti vychovávané v plenkách ve věku 10–12 let. Opravdu doufám, že mluvit o škodě nebude vážné. Ale zatímco důsledky nejsou úplně pochopeny, což znamená, že riziko zůstává. Riskovat nebo ne - každý rodič se rozhodne sám za sebe.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Plenky pro novorozence. Je možné se bez nich obejít?

Úspěchy civilizace nám daly spoustu užitečných věcí, které jsou neuvěřitelně pohodlné a usnadňují náš život. Například jednorázové nádobí. Jedl jsem a odhodil, nic není třeba umýt. Nebo mokré ubrousky - levné a pohodlné. Ve stejné sérii, dětské pleny nebo plenky. Jsou natolik nezbytní, že moderní rodiče nevědí, jak se bez nich obejít. Dítě „jde na záchod“ nejméně jednou za hodinu. Představte si tuto horskou plenu, kterou je třeba každý den prát a sušit, a to bez konce. A naopak, plenky. Použitá plenka se jednoduše vyjme a zahodí a na dítě se položí nová. Jak se říká, výběr je zřejmý. Ale není to tak jednoduché. Tato jednoduchá a úžasná věc má podle mnoha matek a otců mnoho odpůrců. Existuje tedy alternativa k plenkám? Zkusme na to přijít.

Trocha historie

Moderní jednorázová plenka byla vynalezena v roce 1957 Victorem Millsem. Pracoval jako chemický technolog ve společnosti Procter & Gamble. Masový produkt se začal vyrábět v roce 1959. Motivem pro vynález pro Mills byla touha zmírnit starosti se svými vlastními dětmi. Mimochodem, plenky jsou pro děti naprosto zbytečné, pouze rodiče je potřebují.

Výhody jednorázových plenek

- šetří čas na péči o dítě,

- vyřešit problém "horských plenek", každodenních praní a "nikdo neví, kde se sušit",

- v dobré plence je dítě vždy suché.

Nevýhody jednorázových plenek

- vysoké náklady, proto se rodiče snaží šetřit peníze, dítě může celý den strávit v jedné plence, což není hygienické;

- při výrobě těchto produktů se používají chemikálie;

- lékaři nedoporučují uchovávat dítě v plence déle než 6 hodin, protože to může vést k chorobám močového ústrojí;

- rodiče nemohou kontrolovat množství močení dítěte, existují však choroby, jejichž příznakem je časté močení.

- jsou možné alergické reakce;

- plenka pokrývá třetinu těla, kůže v této oblasti nedýchá;

- jejich výrobní technologie a následná likvidace poškozují přírodu. Chcete-li vytvořit sadu plenek pro 1 dítě, musíte snížit 4 - 5 stromů. Po použití zůstává celá tuna nerozložitelného odpadu;

- lékaři nedoporučují používání plen pro děti v prvním měsíci života, stejně jako pro předčasně narozené děti. Kontraindikace při zavádění plenek jsou průjem, horečka, diatéza, ekzém a dermatitida..

Co dělat?

Jak vidíme, plenky mají spoustu minusů. Všechny výhody jsou soustředěny v oblasti usnadnění života rodičů. A nevýhody souvisejí se zdravím dítěte. V tomto ohledu se mnozí rozhodnou opustit plenky. A řekněme hned, je to skutečné.

Najdete to fikci, ale každé dítě od narození „ví, jak jít na záchod“. Podívejte se blíže a ujistěte se, že. V tuto chvíli se začíná cítit nesvůj, nebo naopak, mrzne, nebo začne chrochtat, napjatě a může zakňučet. V prvních měsících, než budou plenky mokré, vám to dítě určitě „řekne“. Čeká, až mu pomůžete. Pokud dítě pečlivě sledujete, rychle pochopíte jeho jazyk.

Ze vzpomínek jedné matky: „Manžel jako první rozpoznal jazyk dítěte. Všiml si, že dítě se před tím začalo chrochtat. Několikrát mi to řekl, ale neposlouchal jsem. Když moje dcera znovu zavrčela, rychle jsem se svlékl a držel jsem ji nad umyvadlem. Stal se zázrak, nakoukla tam. Pak se to stalo ještě několikrát. Od té doby jsme nekoupili plenky. “.

Dítě, stejně jako ty a já, chce být vždy čisté a suché. Ale on je stále malý a potřebuje vaši pomoc. Koneckonců, cítí nepohodlí, než „odešel na záchod“. To se děje proto, že svěrače jsou napjaté, může to způsobit i mírnou bolest nebo nepohodlí. To je důvod, proč zasténá, tlačí, křičí. Po nějaké době se dítě naučí relaxovat a teď potřebuje pomoc. Jak? Zasadit. Co znamená výsadba? Svlékněte a držte nad povodí.

Mimochodem, pokud se tak nestane, potom dítě po 3 až 4 měsících přestane vydávat signály a bude vykonávat svou práci bez varování. Přestane poslouchat své tělo. A za rok ho začnete učit znovu chodit na záchod. To může vyústit v celý problém. Není lepší dát dítěti více času hned na začátku, když je na to připraven sám?

Výhody tohoto jsou zřejmé, ušetříte na plenkách. Nemluvě o zdraví drobků. Postupem času dítě vytvoří režim, začne přestávky až hodinu a půl.

Jak se naučit zasadit

Velmi jednoduché. Když dítě vydá signál: zavrčí nebo je rozmarný, vezměte ho do náručí, svlékněte ho zespodu, přitiskněte ho k hrudi a držte ho nad umyvadlem. Dítě cítí vaše teplo, uvolní se a obchoduje.

Děti často „chodí na záchod“ s jídlem. Proto při krmení dítěte udržujte u něj umyvadlo. Děje se to takto: u nohou je umyvadlo, dítě sedí na kolenou a zadek je mezi nohama. Můžete lehce poklepat dítě na papeže, jako by bylo jasné, co od něj chcete.

V prvních měsících života dítě pees každých 30 minut. Nemůžete následovat jeho signály, ale zasazujte ho každou půl hodinu. Nejčastěji k tomu dochází před probuzením nebo usnutím, když berete hrudník. Není třeba dlouho držet dítě nad umyvadlem. Během procedury ho povzbuzujte jednoduchými a srozumitelnými slovy.

V noci dítě také vydává signály. Začne se hrabat a zasténat. Pokud s ním spíte, můžete v tuto chvíli přistát. Mimochodem, dítě s největší pravděpodobností ani probudit.

Výsadní metoda je podporována zkušenostmi tolika žen. Někteří používají velmi málo plenek (několik týdně). Některé se nepoužívají vůbec. Jak vidíte, učit dítě nočním nočníkům je skutečné a možná snadnější než za rok nebo dva.

Co jsou to pleny? Co je lepší zvolit plenu nebo plenu?

Od objevení prvních jednorázových plen na policích se spory mezi jejich příznivci a odpůrci nezmírnily. O plenkách existuje mnoho mýtů, o nichž se příznivci plenky gázy zmiňují ve snaze přesvědčit mladé matky, aby používaly tradiční metody, které byly testovány generacemi předků. Ve skutečnosti, co je lepší než plenky nebo plenky nebo plenky, může rozhodnout pouze máma, a my pomůžeme toto rozhodnutí vyvážit a zvážit.

Co je lepší si vybrat: plenky nebo plenky?

 • Hlavní výhodou plen na jedno použití / plenek na jedno použití je jednoduchost a snadnost použití..

Díky moderním savým látkám stačí vyměnit plenu každé 3-4 hodiny, aby se dítě cítilo pohodlně. Tím se mamince výrazně ušetří čas, který může věnovat hraní s dítětem, se sebou nebo se svým manželem.

 • Druhým argumentem pro plenky je udržování pokožky vašeho dítěte v suchu.

Moderní plenky okamžitě promění tekutinu v gel, zatímco dětská pokožka zůstává suchá, což minimalizuje riziko vyrážky, podráždění a dermatitidy plenky.

Pampery jsou zvláště vhodné pro použití v noci, takže se dítě při každém navlhčení plenky neprobudí. Tato praxe zajistí pohodlný noční spánek pro všechny členy rodiny. Plenky na jedno použití usnadňují a zpříjemňují nejen chůzi s dítětem, ale také chodit do nemocnice, do obchodu a na jiná veřejná místa, kde není vždy možné rychle vyměnit gázovou plenu..

Oponenti plenek trvají na tom, že:

 • Pampers vytvářejí „skleníkový efekt“, který je nebezpečný pro urogenitální systém dítěte. Předpokládá se, že plenky mohou u chlapců způsobit neplodnost a u žen cystitidu. Ve skutečnosti neexistuje důkaz o negativním dopadu jednorázových plen na reprodukční funkci chlapců, protože až do 7-8 let neprodukují spermie, které mohou být nepříznivě ovlivněny zvýšenou teplotou varlat. Zánět močového měchýře u dívek je častěji způsoben buď nesprávnou péčí o dítě jako celek, nebo příliš vzácnými změnami pleny.
 • Druhým argumentem proti plenkám je údajné zakřivení nohou novorozence při neustálém používání jednorázových plen. Nohy dítěte v plence jsou ve skutečnosti v přirozené poloze, a proto nemohou způsobit žádné negativní důsledky.
 • Pokud pro novorozence může být použití jednorázových plenek odůvodněné, pak jsou pro starší děti považovány za hlavní překážku v zvyklosti na nočník. Příznivci gázových plenek zároveň zapomínají, že kojenci začínají vědomě kontrolovat proces močení nejdříve 1,5 roku, a ve většině případů se doporučuje odložit nočníkový trénink do věku 20–24 měsíců..

Při pravidelné výměně za den budete potřebovat 6 až 10 plenek a pokud váš rodinný rozpočet nedokáže zvládnout další pracovní zátěž, měli byste zvážit další možnosti.

Gázové pleny: výhody a nevýhody

Co jsou to pleny, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, jak jsme zjistili, nyní se budeme zabývat plenkami.
Nízká cena a schopnost vyrobit gázové pleny z vlastních rukou se stává hlavní výhodou pro mnoho matek, které nechtějí na plenky utrácet velké částky. Gázové plenky lze po praní a žehlení znovu použít, což také šetří rodinný rozpočet.

Předpokládá se, že přírodní materiály, z nichž jsou vyrobeny gázové pleny, jsou pro dítě bezpečnější, zejména při kontaktu s mokrou pokožkou. Gáza a bavlna umožňují dobrou propustnost vzduchu, aniž by způsobovaly zvýšení teploty pokožky.

Na druhé straně gázové plenky nezachovávají vlhkost, ale částečně ji absorbují a částečně prochází. V tomto případě, pokud nezměníte plenu ihned po močení, objeví se na kůži drobků dermatitida. Máma se bude muset přizpůsobit neustálé potřebě otřít kaluže za dítětem a vyčistit koberce a nábytek, který zanechá stopy dětské moči. Praní bude také přidáno, protože spolu s plenkou se oblečení a plenky zvlhčují.

V mokré plence se dítě neustále probouzí v noci a nedovoluje rodičům klidně odpočívat. Gázová plena není vhodná pro dlouhé procházky na čerstvém vzduchu, protože mokré oblečení kombinované se studeným vzduchem způsobuje nepohodlí a může poškodit zdraví dítěte..

Maminky často čelí skutečnosti, že gázová plenka nemůže být spolehlivě připevněna k tělu dítěte. Plenka se může při jakémkoli pohybu posouvat, zejména pokud vaše dítě již začalo plazit nebo chodit.

Ačkoli jsou gázové pleny používány mnohokrát, jejich praní a žehlení trvá hodně času, což většině matek vždy postrádá. Kromě toho je elektřina potřebná k provozu pračky a železa někdy dražší než nákup balení plenek.

Pampery nebo plenky, což je lepší?

Pouze matka může učinit konečné rozhodnutí používat gázové pleny nebo plenky. Pokud se cítíte unavení a nemáte dostatek času na péči o sebe a svého manžela, použijte plenky. Ušetří spoustu času, což je nezbytné pro obnovení síly a energie po těhotenství a porodu.

Trh nabízí mnoho možností pro jednorázové pleny: od běžných plen a haggis po japonské alternativy, které si získávají stále větší oblibu. Při výběru konkrétní značky se zaměřte na možnosti rodinného rozpočtu a reakci pokožky dítěte na plenku.

Pokud nemůžete jasně rozhodnout, že je plenka nebo plenka lepší, zkuste kombinovat výhody plen a gázových plen. Například jednorázové plenky lze použít v noci a při procházkách nebo výletech. Doma můžete vycházet s gázovými plenkami v kombinaci s nepromokavými kalhotkami. Tato možnost pomůže časem zvyknout dítě na nočník a šetří čas při praní oblečení a čištění, když se dítě učí pohybovat po domě samostatně.

Neexistují žádné lékařské kontraindikace pro použití plen a gázových plen. Kterou možnost zvolit pro své dítě, můžete se rozhodnout pouze sami, se zaměřením na stav rodinného rozpočtu, na vaši pohodu a dostupnost volného času.

Užitečné komentáře pediatra a vizuální srovnání nejpopulárnějších modelů plenek ze síťového kanálu Test.tv

Stáhněte si kontrolní seznam „Jak nosit a měnit plenky“

Při narození dítěte má matka spoustu otázek souvisejících s péčí o své dítě. Z našeho kontrolního seznamu se naučíte, jak správně nosit a měnit pleny.

Komentář (1)

Chcete-li komentovat, musíte

Autor

Veškeré informace na webu slouží pouze pro informaci.

Chcete-li provést diagnózu a předepsat léčbu, musíte se osobně poradit s lékařem.

OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001

Stáhněte si kontrolní seznam „Jak nosit a měnit plenky“

Při narození dítěte má matka spoustu otázek souvisejících s péčí o své dítě. Z našeho kontrolního seznamu se naučíte, jak správně nosit a měnit pleny.

Zásady ochrany osobních údajů

Správa webu viline.tv (LLC "VILINETV" OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001) respektuje a dodržuje právní předpisy Ruské federace. Při vyplňování, přenosu a uchovávání vašich důvěrných informací také respektujeme vaše právo a zachováváme důvěrnost..

Žádáme vaše osobní údaje o zpětnou vazbu s cílem poskytnout informace nebo služby, reagovat na vaše požadavky na službu podpory webu, pořádat soutěže a další propagace, provádět průzkumy za účelem zlepšení kvality služeb.

Osobní údaje jsou informace týkající se předmětu osobních údajů, tj. Potenciálního kupce. Jedná se zejména o příjmení a jméno, datum narození, kontaktní informace (telefon, e-mailovou adresu) a další údaje uvedené spolkovým zákonem ze dne 27. července 2006 č. 152-ФЗ „O osobních údajích“ (dále jen „zákon“), do kategorie osobní data.

Pokud jste zveřejnili své kontaktní informace na webu, automaticky jste souhlasili s následujícími akcemi (operacemi) s osobními údaji: shromažďování a shromažďování, ukládání, vyjasňování (aktualizace, úprava), použití, zničení, depersonalizace, převod na žádost soudu, včetně h. vůči třetím osobám, na která se vztahují opatření zajišťující ochranu osobních údajů před neoprávněným přístupem.

Uvedený souhlas je platný po dobu neurčitou od okamžiku předložení údajů a můžete jej odvolat zasláním prohlášení do správy webu s uvedením údajů uvedených v Čl. 14 zákona „o osobních údajích“.

Zrušení souhlasu se zpracováním osobních údajů lze provést zasláním příslušné objednávky jednoduchou písemnou formou na e-mailovou adresu (e-mail) [email protected]

V případě odvolání souhlasu se zpracováním našich osobních údajů se zavazujeme odstranit vaše osobní údaje nejpozději do 3 pracovních dnů.

o projektu

Projekt Viline pomáhá rodičům v rodičovství a zdravém rozvoji dětí od prvních dnů jejich života.

Užitečné video kurzy, audio klipy, zajímavé články - zde máma a táta najdou vše, co je potřeba pro vývoj, zotavení a psychologické a intelektuální vzdělávání dítěte. Stránka zveřejňuje materiály pro rodiče s dětmi do 7 let a pro nastávající matky.

Na webových stránkách jsme shromáždili odborníky, kteří se s vámi rádi podělí o tajemství výchovy dětí ve věku, kdy je položen základ pro osobní rozvoj..

Každé dítě je talentované. Hlavní věc je vytvořit podmínky od prvních dnů života dítěte pro úplné odhalení jeho přirozeného potenciálu.

Pomůžeme vám vyřešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy, a vychovávat vaše dítě silným, zdravým a talentovaným. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy a sportovní sekce.

Shromáždili jsme přední odborníky v oblasti vývoje dětí, zachování a posílení imunity, vývoje a implementace rehabilitačních metod. Budou se s vámi podělit o své zkušenosti a znalosti, zodpoví otázky a budou schopni řešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy. Pomůžeme vám rozvíjet vaše dítě silné, zdravé a talentované. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy, sportovní sekce.

Autoři kurzů vývoje dítěte:

Přináší váš materiál chráněný autorskými právy vašim rodičům? Je publikum portálu ViLine.tv jasně vašimi potenciálními zákazníky? Pak umístěte své kurzy na náš projekt!

My sami budeme propagovat vaše kurzy z 30% z prodeje.

Partnerství s ViLine.tv je:

 • Propagace vašich kurzů prostřednictvím e-mailové distribuce předplatitelům ViLine. Naše dopisy čtou desítky tisíc mladých matek!
 • Reklama na internetu, vstupní stránky s vysokou konverzí pro kurzy autorských práv a speciální stránky o vás;
 • Tvorba propagačních materiálů pro propagaci kurzu a autora v našem vlastním videostudiu;
 • Zvyšování autorské slávy - řekneme obrovskému publiku, proč se váš kurz vyplatí koupit.
 • Kurz prodáváme za vaše ceny a dostáváme provizi. Získáte aktivní růst tržeb a základní zisk.
 • Prodáte nám svůj kurz za výhodnou cenu. Poté vaše materiály prodáme sami a získáme 100% zisk.

Napište na [email protected], pošlete své kurzy. Podmínky ubytování jsou diskutovány individuálně s každým autorem..

Autoři článků:

Máte materiály hodné pozornosti širokého publika? Chcete psát užitečné články pro maminky a tatínky? Pošlete materiály. Umístíme je pod vaše autorství na projekt, do tematických zpravodajů a sociálních sítí.

Umístění článků na ViLine.tv je:

 • ✓ Příležitost sdílet zkušenosti a znalosti s velkým publikem;
 • ✓ Propagace vašeho webu;
 • ✓ Dobrá odměna.
 • - materiál musí být jedinečný;
 • - nezveřejňujte články SEO;
 • - Můžeme odmítnout zveřejnit materiál podle uvážení vedení projektu.

Zahájení spolupráce

 • ✓ Napište dopis na adresu [email protected] s příklady prací a / nebo odkazem na web.

Zdravé, harmonicky vyvinuté dítě je nejlepší odměnou pro ideální rodiče.

Platba a dodání

Na našem webu si můžete zakoupit produkt, který vás zajímá, jedním z platebních způsobů:

Zabezpečení plateb a důvěrnost

Při výběru tohoto způsobu platby pro objednávku na webové stránce ViLine.tv budete automaticky přesměrováni na platební formulář zpracovatelského centra PayU, kde zadáte údaje o své bankovní kartě..
Všechna data zadaná na platebním formuláři zpracovatelského centra PayU jsou plně chráněna v souladu s požadavky bezpečnostního standardu PCI DSS. Dostáváme pouze informace o vaší platbě..
E-mail bude zaslán na e-mailovou adresu, kterou jste zadali při provádění platby.
Ihned po provedení platby budete přesměrováni zpět na náš web. Informace o vaší platbě se k nám mohou dostat od 5 sekund do několika minut. Pokud podle vašeho názoru došlo ke zpoždění při zpracování objednávky, musíte kontaktovat kancelář společnosti telefonicky na čísle 8 800 500-65-37

Osobní údaje kupujícího.

Při vyplňování Žádosti na Stránce Klient poskytuje následující informace: Příjmení, Jméno, e-mailovou adresu, telefon, dodací adresu.
Prodávající používá tyto informace ke splnění svých závazků vůči zákazníkovi. Prodávající se zavazuje nezveřejňovat informace přijaté od klienta. Za porušení se nepovažuje, že Prodávající poskytuje informace agentům a třetím osobám jednajícím na základě dohody s Prodávajícím o plnění závazků vůči Klientovi.

Zveřejnění informací v souladu s přiměřenými a použitelnými požadavky zákona se nepovažuje za porušení povinností. Prodávající neodpovídá za informace poskytnuté Klientem na Stránce ve veřejné podobě.

Po zaplacení zadejte svůj „Můj účet“ a vyberte „Moje kurzy“
Zde najdete všechny produkty, které jste si zakoupili na naší webové stránce ViLine.tv
Pokud jste neobdrželi produkt do hodiny po zaplacení, napište prosím na support [email protected]

Zásady vrácení peněz

Zákazník má právo odmítnout poskytnutí placených služeb a požadovat vrácení peněz v následujících případech:

1. Za placené elektronické zboží (nahrávání webináře, semináře, školení, školení, šablon a podpůrných materiálů dostupných ke stažení). Žádost o vrácení peněz by měla být odeslána z e-mailové adresy, ze které byla objednávka odeslána, do podpůrné služby dodavatele do 7 (sedmi) dnů od data platby. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

2. Za seminář nebo konzultaci, které zaplatil a zúčastnil se jím. Žádost o vrácení peněz by měla být zaslána z e-mailové adresy, ze které Zákazník zaregistroval na seminář, do podpůrné služby Dodavatele do 14:00 moskevského času v den následující po dni, kdy byla služba poskytnuta. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

Články O Neplodnosti