Hlavní Bolest

No-spa během těhotenství. Mohu pít No-shpa těhotná

Normální lékař mi řekl, že v Evropě to znamená, že No-Shpa je dlouho zakázán, stejně jako svíčky Terzhinan a mnohem více. Předepisujeme téměř všechno, co se v zahraničí dlouhodobě nepoužívá kvůli ohrožení zdraví a v některých případech poporodní vývoj plodu není normální. Moje sestra byla předepsána droga, nepamatuji si jméno, říkali, že každý bere, všechno bylo normální. A pak dítě křičelo až 6 měsíců, nervózní, kolika, tón, přichází na kliniku, a říkají dobře, takže to chcete, pili jste a chcete, aby bylo dítě v klidu. Hlavní otázkou je, že ji někdo varoval před důsledky.

A holky, nepište nesmysly, jak může být takový instantní lék jako No-Shpa bezpečný? Toto je silný lék. Pokud neexistuje cesta ven, přijměte, ale nepište nesmysly o jeho neškodnosti.

Přečtěte si toto (ne moje):
O újmě no-shpa.
No-spa má tentokrát ohromující vliv na rozvoj řečového centra.
Dva ne-lázně způsobují oběhové problémy u dítěte (po narození).
(číst v angličtině?) zde jsou všechny odkazy.
http://www.livejournal.com/community/ru_perinatal/.

Navíc, no - no-spa je zakázáno používat v západní Evropě.

Kromě toho (je třeba se na to podívat, teď nemám přímé vazby) použití no-shp během těhotenství velmi často vede k problémům při porodu - například ke stimulaci, například.
Poškození z ní je mnohem větší než dobro. Existují bezpečnější produkty, například stejný papaverin.

Je možné, že během těhotenství není shpu

Proto, když budoucí matka má bolesti břicha, okamžitě vyvstává otázka: „Může být No-shpu těhotná?“ Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte si prostudovat složení léku, jeho kontraindikace a možné poškození těla matky a nenarozeného dítěte..

No-spa: návod k použití

Složení a forma uvolňování

Spěcháme, abychom potěšili ženy, které se zajímají o to, zda lze No-shpu použít během těhotenství. Přední porodníci-gynekologové odpovědně prohlašují, že tento lék není kontraindikován pro nastávající matky a používá se k odstranění spastických bolestí, které mohou představovat hrozbu pro těhotenství.

No-shpa je lék patřící do skupiny antispasmodik, jehož hlavní složkou je hydrochlorid drotaverinu. Z hlediska účinnosti a bezpečnosti pro tělo je tato látka lepší než jakákoli jiná antispasmodika, která umožňuje použití k léčbě těhotných žen. Léky si můžete koupit v tabletách nebo ampulkách.

Jedna tableta No-Shpa obsahuje 40 mg drotaverinu. Kromě tablet jsou v tabletách také mastek, škrob, laktóza a stearát hořečnatý..

Podobný obsah drotaverinu (40 mg) obsahuje každou ampulku No-shpa. Roztok pro intravenózní a intramuskulární podání se používá v případech, kdy těhotná žena trpí intolerancí laktózy, protože injekční roztok tuto látku neobsahuje..

farmaceutický účinek

Jakmile je v těle drotaverinová složka, začne působit doslova po patnácti minutách, uvolňuje hladké svaly vnitřních orgánů (žaludek, močový měchýř, žlučové cesty, děloha) a snižuje frekvenci svalových kontrakcí. Současně myotropický účinek No-shpa neovlivňuje nervový systém ženy a nepoškozuje dítě v jejím lůně, díky čemuž se droga používá i v případech, kdy jsou kontraindikována jiná antispasmodika..

Lázně však ovlivňují nejen svalový tonus. Tento lék má vazodilatační účinek, účinně eliminuje cévní křeče a tím zlepšuje průtok krve. Proto by ti, kdo se zajímají o to, zda je možné pít No-shpa pro těhotné ženy, měli odpovědět takto: „Je to možné a někdy je to dokonce nezbytné!“.

Kdo je předepsán lék

Antispasmodický No-shpa přichází na záchranu v případě bolesti způsobené křečemi různého původu. Důvody jeho jmenování jsou:

 • křeče způsobené zánětem v močovém ústrojí (urolitiáza, cystitida nebo pyelonefritida);
 • střevní kolika;
 • křeče způsobené patologiemi žlučových cest (cholecystitida, cholangitida a další);
 • křeče žaludku vyvolané gastrointestinálními patologiemi (gastritida a kolitida, peptický vřed, stejně jako dvanáctníkový vřed);
 • bolest způsobená gynekologickými chorobami (dysmenorea);
 • křečové bolesti hlavy.

Tento lék oceňují zejména porodníci-gynekologové, kteří jej aktivně používají k udržování a ochraně plodu vyvíjejícího se v děloze..

Indikace k užívání No-shpa v 1., 2. a 3. trimestru těhotenství

Těhotné ženy mohou užívat tento lék beze strachu o své zdraví, a to nejen se spastickou bolestí. V 1. trimestru, kdy se mnoho nastávajících matek potýká s nepříjemností zvanou hypertonicita dělohy, která může vyvolat potrat, No-shpa dokonale zvládne existující problém, uvolní svalová vlákna a odstraní stávající křeče. Užívání léků zachrání těhotnou ženu před bezprostředním potratem.

Kromě toho drotaverin rozšiřuje krevní cévy, což vede ke zvýšenému průtoku krve do dělohy a plodu, živiny jsou aktivněji dodávány.

Od 13. do 27. týdne porodu dítěte, tj. Ve 2. trimestru, lze No-shpu pít pouze podle pokynů lékaře. Během tohoto období jsou těhotné ženy náchylné k rozvoji ICN (isthmicko-cervikální nedostatečnost) a, jednoduše řečeno, cervikální nedostatečnosti. Jedná se o závažnou patologii, ve které se pod tlakem plodu a plodové vody otevře děložní hrdlo před datem splatnosti. Výsledkem takového patologického procesu může být potrat. Zmiňovaný lék však přichází k záchraně, protože v 80% případů je ICI eliminována hormonální terapií v kombinaci s No-shpa.

S nástupem třetího trimestru je pro budoucí matky docela nebezpečné užívat No-shpa, protože relaxace svalů na pozadí rostoucího hromadění plodů a plodové vody může kdykoli vést ke krvácení a předčasnému porodu. A to ohrožuje narození předčasně narozeného dítěte. Je pravda, že před narozením je tento lék někdy prostě nenahraditelný.!

Proč pít no-shpu před porodem

Vzhledem k příznivému účinku přípravku No-shpa na cévní systém lékaři někdy předepisují tento lék ženám v posledním trimestru těhotenství, aby bojovali proti tachykardii plodu.

Navíc, někdy před porodem, podávají odborníci ženě injekci No-shpa. Takové manipulace přispívají k lepší relaxaci svalů a úplnému otevření dělohy během porodu. Kromě toho, drotaverin zmírňuje bolest, čímž se proces narození dítěte stává méně bolestivým pro ženy v porodu.

Vliv léku na plod

Bezpečnost daného léku je potvrzena vědeckým výzkumem. Testy bez shpa ukazují, že účinná látka tohoto činidla neproniká placentární bariérou a nezpůsobuje toxické poškození plodu..

Stojí za zmínku, že v některých evropských zemích a ve Spojených státech dnes existuje hypotéza, podle níž může dlouhodobé používání No-shp těhotnými ženami v budoucnu bránit rozvoji řeči u dítěte. Studie potvrzující tuto teorii však nebyly provedeny, avšak s ohledem na to, že všechno je v moderování dobré, přičemž užívání tohoto léku zjevně nestojí za to. Terapie bez špice by měla být prováděna pouze podle pokynů lékaře, při dodržení doporučené dávky.

Jak brát léky

Když jsme zjistili, zda je možné pít No-shpu pro těhotné ženy, budeme hovořit o tom, jak No-shpu užít. Léky v tabletách se užívají orálně (ústy). Po 30 minutách začne účinná látka působit. Pro urychlení tohoto procesu se doporučuje rozpustit tabletu. Aby se vyloučila hypertonicita dělohy, mohou nastávající matky užívat jednu nebo dvě tablety léku 2-3 r / den. Současně by více než 80 mg drotaverinu nemělo vstoupit současně s těhotnou ženou.

Řešení pro injekce No-shpa se podává nastávajícím matkám v případě nouze nebo těsně před narozením. Lék může být injikován do svalů nebo přímo do žíly. V prvním případě začíná účinek léku po patnácti minutách a ve druhém doslova po pěti minutách. Množství podávaného léku se může pohybovat od 40 do 240 mg za den..

Mnoho budoucích matek se zajímá, jak často mohu pít No-shpu? Praxe ukazuje, že čtyři až pět dnů léčby tímto lékem je dostačující k odstranění nadměrného svalového napětí v děloze a normalizaci tónu tohoto orgánu. Delší léky nebudou užitečné a mohou vyvolat předávkování..

Bez jmenování porodníka-gynekologa by žena neměla tento přípravek užívat déle než dva dny. Pokud tato opatření také nepřispívají k eliminaci bolesti v dolním břiše u těhotné ženy, je důležité, abyste neztráceli čas kontaktováním svého lékaře, který změní taktiku léčby.

Nyní víte, jak pít No-shpu při přenášení dítěte. Stále však existuje mnoho důležitých otázek, zejména pokud jde o bezpečnost užívání této drogy.

Kontraindikace Neočekávané u těhotných žen

Při veškeré bezpečnosti daného léčivého přípravku musíte pochopit, že přípravek No-shpa je předepsán pouze v případě, že budoucí matka nemá vážné patologie. Například takové léčivo není vhodné pro ženy s následujícími patologiemi:

 • hypotenze;
 • závažné onemocnění ledvin a jater;
 • nesnášenlivost galaktosy;
 • malabsorpční syndrom;
 • nedostatek laktázy.

Poslední tři body se týkají pouze tabletové formy léčiva. Cesta ven v takových případech jsou injekce s No-oštěp.

Nastávající matky s kardiovaskulárními chorobami a zvýšeným nitroočním tlakem, But-shp by měly být užívány pouze pro lékařské účely.

Dalším nebezpečným stavem, který vyžaduje koordinaci příjmu No-shpa s lékařem, je vegetativně-vaskulární dystonie, pokud se vyvíjí jako hypotenze. Konečně užívání dotyčných léků nevylučuje vývoj alergických reakcí. Léky mohou zlepšit rozvoj toxikózy, vyvolat slabost, ospalost, apatii nebo zvýšit srdeční frekvenci.

Jaké vedlejší účinky mohou způsobit ne-spa

Vedlejší účinky u tohoto antispasmodika jsou mimořádně vzácné, často při překročení dávky nebo při porušení léku. Užívání léků může vyvolat následující stavy:

 • zvracení a nevolnost;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • problémové spaní;
 • zácpa
 • cardiopalmus;
 • alergické projevy (vyrážka s svěděním, kopřivka, Quinckeho edém);
 • snížení krevního tlaku a cévního tonusu.

Pokud jste si všimli uvedených nemocí sami, měli byste přestat brát lék a konzultovat gynekologa. Lékař změní režim nebo nahradí nesprávný lék.

Někdy jsou budoucí matky závislé na užívání No-shpa, v důsledku čehož si vyvinou předávkování. Můžete to včas rozpoznat podle následujících příznaků:

 • poruchy srdečního rytmu;
 • střevní obstrukce;
 • vzhled bolestí na hrudi;
 • zvracení a nevolnost;
 • potíže s dýcháním
 • ztráta vědomí.

Když se objeví akutní příznaky předávkování, je důležité okamžitě zavolat sanitku a před jejím příchodem vyvolat zvracení u těhotné ženy. Pacientka s takovou diagnózou by měla být hospitalizována a měla by jí okamžitě opláchnout žaludek.

Léková interakce

Drotaverinum je myotropické antispasmodikum, které snižuje krevní tlak v těle. Z tohoto důvodu by se použití No-shpa nemělo kombinovat s jinými antispasmodiky a antihypertenzivy. Jinak bude relaxační účinek na svaly mnohem silnější. To platí také pro antiarytmika, jako je prokainamid a chinidin, jakož i některá antidepresiva. Pokud toto doporučení nedodržíte, existuje vysoké riziko předčasného porodu.

S nástupem práce je podávání No-shpa často kombinováno s podáváním Buscopanu. Tato kombinace antispasmodik pomáhá úplnému otevření dělohy a zabraňuje vaginálním prasklinám..

No-spa: analogy

No-spa je nejlepší antispasmodikum, které mohou těhotné ženy doporučit. Pokud však lék není k dispozici v lékárně, lze jej nahradit podobnými. Je pravda, že k tomu potřebujete odbornou radu, protože antispasmodika má různé aktivní složky, což znamená, že mají různé vzorce aplikace.

V lékárnách najdete lék No-shpa forte. Jedná se o stejné léčivo typu No-spa, s pouze 80 mg hydrochloridu drotaverinu v každé tabletě. Je zřejmé, že účinek na tělo No-shpas forte je znatelně silnější, a proto při užívání nezapomeňte vzít v úvahu množství účinné látky, aby nedošlo k předávkování..

Droga No-shpalgin však není vhodná pro budoucí matky. Jedná se o kombinovaný lék, který má kromě drotaverinu antipyretickou a analgetickou látku paracetamol a také kodeinovou složku, která zvyšuje účinek paracetamolu. Těhotné je tento lék kontraindikován.

Nyní víte, zda je možné otěhotnět No-shpa, a proto se při péči o sebe a své dítě ujistěte, že v případě zhoršení pohody a výskytu bolesti břicha dejte balíček antispasmodika..

Antispasmodický No-shpa - recenze

Jak jsem se díky No-shpa a Tempalginu dostal do intenzivní péče

Nejprve se mnou začaly problémy s hormonálním pozadím a menstruačním cyklem. První menstruace se objevila až ve věku 14 let. A až 28 let (když jsem otěhotněla a porodila jsem dceru) byli nepravidelní, hojní, dlouhotrvající (asi týden) a neuvěřitelně bolestiví.

Proto jsem začínal jednoduchými analgetiky, jako je Analgin, a postupně jsem dosáhl No-shpa. Zpočátku mi jedna tableta stačila. Pak jsem začal brát dva. Když mi to už nestačilo, rozhodl jsem se zkusit to kombinovat s jiným analgetikem - Tempalginem.

Účinek netrval dlouho - přestal jsem cítit bolest, ale při užívání léků jsem cítil slabost, ospalost, mírné závratě. Byl jsem však připraven to vydržet, kdybych se během menstruace nevytrhl z bolesti.

Takže jsem si vzal No-shpa a Tempalgin asi rok, dokud jednou v ložnici nebyl případ se mnou.

Asi půl hodiny po užití léku jsem začal svědit, na mých rukou a těle se objevily puchýře. Bylo to velmi podobné planým neštovicím. Ale tak rychle a rozhodně jsem s pacienty nekontaktoval.

S přítelkyní jsme se dostali do první nejbližší nemocnice. V pohotovosti jsem se najednou cítil horší - můj srdeční tep se zvýšil, moje dýchání se zhoršilo, nohy se staly bavlněnými a cítil jsem se, jako bych omdlel. Pak gurney, kapátko se solným roztokem a další ráno otázku hlavního lékaře k sestrám: „Kdo jiný to chladí na jednotce intenzivní péče?“.

Po tomto incidentu nepřijímám ani No-shpa ani Tempalgin. A během těhotenství, když jsem byl ve skladu a vysvětlil gynekologovi, proč jsem nepil No-shpu, udělal jsem test, který potvrdil, že jsem nesnášel / a tento lék.

Děkuji za přečtení mé recenze až do konce.!

Mohlo by vás také zajímat mé hodnocení zdravotnických produktů:

No-Spa ®

Účinná látka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrázky

Struktura

Tablety1 karta.
účinná látka:
hydrochlorid drotaverinu40 mg
pomocné látky: stearát hořečnatý - 3 mg; talek prášek - 4 mg; povidon - 6 mg; kukuřičný škrob - 35 mg; monohydrát laktózy - 52 mg

Popis lékové formy

Tablety: kulaté, bikonvexní, žluté s nazelenalým nebo oranžovým nádechem, na jedné straně vyryté lázně.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Drotaverinum je derivát isochinolinu, který vykazuje silný antispasmodický účinek na hladké svalstvo inhibicí PDE typu IV (PDE typu IV). Inhibice enzymu PDE IV vede ke zvýšení koncentrace cAMP, inaktivaci kinázy lehkého řetězce myosinu, která následně způsobuje relaxaci hladkých svalů. Účinek drotaverinu prostřednictvím cAMP, který snižuje koncentraci iontů Ca 2+, vysvětluje antagonistický účinek drotaverinu s ohledem na ionty Ca 2+.

In vitro drotaverin inhibuje enzym PDE IV, aniž by inhiboval enzymy PDE III a PDE V. Proto účinnost drotaverinu závisí na koncentraci PDE IV v různých tkáních. PDE IV je nejdůležitější pro potlačení kontraktilní aktivity hladkých svalů, a proto může být selektivní inhibice PDE IV užitečná při léčbě hyperkinetických dyskinezí a různých onemocnění doprovázených spastickým gastrointestinálním traktem..

K hydrolýze cAMP v myokardu a hladkém svalstvu cév dochází hlavně pomocí enzymu PDE III, což vysvětluje skutečnost, že s vysokou antispasmodickou aktivitou nemá drotaverin žádné závažné vedlejší účinky na srdce a krevní cévy a výrazné účinky na CCC.

Drotaverin je účinný při křečích hladkých svalů neurogenního i svalového původu. Bez ohledu na typ autonomní inervace drotaverin uvolňuje hladké svaly trávicího traktu, žlučovody a genitourinární systém.

Drotaverin díky svému vazodilatačnímu účinku zlepšuje krevní oběh tkání.

Výše uvedené mechanismy působení drotaverinu tedy eliminují křeče hladkých svalů, což vede ke snížení bolesti.

Farmakokinetika

Vstřebávání. Ve srovnání s papaverinem je drotaverinum rychle a lépe absorbován z gastrointestinálního traktu při perorálním podání. Po presystémovém metabolismu vstupuje do systémové cirkulace 65% přijaté dávky drotaverinu. Cmax v plazmě je dosaženo po 45-60 minutách.

Rozdělení. In vitro je drotaverin vysoce vázán na plazmatické proteiny (95–98%), zejména na albumin, γ- a β-globuliny.

Drotaverin je rovnoměrně distribuován v tkáních, proniká do buněk hladkého svalstva. Neprostupuje BBB. Drotaverin a / nebo jeho metabolity mohou mírně pronikat placentární bariérou.

Metabolismus. U lidí je drotaverin téměř úplně metabolizován v játrech.

Chov. T1/2 drotaverin je 8–10 hodin.

Během 72 hodin je drotaverin z těla téměř úplně vyloučen. Asi 50% drotaverinu je vylučováno ledvinami a asi 30% trávicím traktem. Drotaverin se vylučuje hlavně jako metabolity, nezměněný drotaverin v moči není detekován..

Indikace No-shpa ®

křeče hladkého svalstva, s onemocněním žlučových cest: cholecystolitiáza, cholangiolitiáza, cholecystitida, pericholecystitida, cholangitida, papillitida;

křeče hladkého svalstva močových cest: nefrolitiáza, urethrolitiáza, pyelitida, cystitida, křeče močového měchýře.

Jako doplňková terapie:

gastrointestinální křeče hladkého svalstva: žaludeční a duodenální vředy, gastritida, kardiální a pylorické křeče, enteritida, kolitida, spastická kolitida se zácpou a syndrom dráždivého tračníku s flatulencí;

napínací bolesti hlavy;

dysmenorea (menstruační bolest).

Kontraindikace

přecitlivělost na účinnou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto léčiva;

závažné jaterní nebo renální selhání;

závažné srdeční selhání (syndrom nízkého srdečního výdeje);

děti do 6 let;

období laktace (žádné klinické studie);

dědičná nesnášenlivost galaktózy, deficit laktázy a syndrom malabsorpce glukózy a galaktózy (kvůli přítomnosti monohydrátu laktózy).

Opatření: arteriální hypotenze; dětští pacienti (nedostatek klinických zkušeností); těhotenství (viz. „Použití během těhotenství a kojení“).

Těhotenství a kojení

Studie neodhalily teratogenní a embryotoxické účinky drotaverinu ani nepříznivé účinky na těhotenství. Pokud je však nutné během těhotenství používat přípravek No-shpa®, je třeba postupovat opatrně a lék by měl být předepsán až po posouzení poměru potenciálních přínosů pro matku a možného rizika pro plod..

Vzhledem k nedostatku nezbytných klinických údajů během kojení se nedoporučuje předepisovat.

Vedlejší efekty

Níže jsou uvedeny nežádoucí účinky pozorované v klinických studiích, rozděleny podle orgánových systémů s uvedením frekvence jejich výskytu v souladu s gradací doporučenou WHO: velmi často (≥10%), často (≥1, CNS: zřídka - bolesti hlavy, závratě, nespavost.

Z CCC: zřídka - bušení srdce, snížený krevní tlak.

Z trávicího traktu: zřídka - nevolnost, zácpa.

Ze strany imunitního systému: zřídka - alergické reakce (angioedém, kopřivka, vyrážka, svědění) (viz bod „Kontraindikace“).

Interakce

Levodopa. Inhibitory PDE, jako je papaverin, snižují antiparkinsonský účinek levodopy. Se jmenováním drotaverinu současně s levodopou je možná zvýšená rigidita a třes.

Jiná antispasmodika, včetně m-anticholinergik. Vzájemné posílení antispasmodického působení.

Dávkování a podávání

Dospělí 1-2 tabulky. najednou 2-3krát denně. Maximální denní dávka je 6 tablet. (odpovídá 240 mg).

Děti. Klinické studie o použití drotaverinu u dětí nebyly provedeny..

V případě předepisování drotaverinu dětem:

- pro děti 6-12 let, 1 tab. najednou 1-2krát denně. Maximální denní dávka jsou 2 tablety. (odpovídá 80 mg).

- pro děti od 12 let na 1 stůl. najednou 1–4krát denně nebo 2 tablety. najednou 1-2krát denně. Maximální denní dávka jsou 4 tablety. (odpovídá 160 mg).

Při užívání léku bez konzultace s lékařem je doporučená doba trvání léku obvykle 1–2 dny. V případech, kdy se drotaverin používá jako adjuvantní terapie, může být trvání léčby bez konzultace s lékařem delší (2-3 dny). Pokud bolest nezmizí, měl by se pacient poradit s lékařem.

Při použití láhve s PE zátkou vybavenou dávkovačem kusů. Před použitím odstraňte ochranný proužek z horní části láhve a nálepku ze spodní části láhve. Láhev umístěte do dlaně tak, aby výdejní otvor na dně nespočíval na dlani. Poté zatlačte na lahvičku a jedna tableta vypadne z vydávacího otvoru ve spodní části.

Metoda hodnocení účinnosti. Pokud pacient dokáže snadno samostatně diagnostikovat příznaky své choroby, protože pokud jsou mu dobře známy, pacient také snadno vyhodnotí účinnost léčby, konkrétně zmizení bolesti. Pokud během několika hodin po podání maximální jednorázové dávky dojde k mírnému snížení bolesti nebo nepřítomnosti snížení bolesti, nebo pokud se bolest po užití maximální denní dávky výrazně nesnižuje, doporučuje se konzultovat s lékařem.

Předávkovat

Příznaky: předávkování drotaverinem bylo spojeno s poruchami srdeční arytmie a kondukcí, včetně úplné blokády svazku svazku a zástavy srdce, což může být fatální.

Léčba: v případě předávkování by pacienti měli být pod lékařským dohledem, a pokud je to nutné, měli by být symptomatičtí a zaměření na zachování základních funkcí těla, včetně vyvolání zvracení nebo výplachu žaludku.

speciální instrukce

Jedna tableta No-shpa® 40 mg obsahuje 52 mg monohydrátu laktosy. To může způsobit gastrointestinální potíže u pacientů s nesnášenlivostí laktózy. Tato forma je nepřijatelná pro pacienty s deficitem laktázy, galaktosémií nebo poruchou absorpce glukózy / galaktózy (viz „Kontraindikace“)..

Vliv na schopnost řídit auto a další mechanismy. Při perorálním podání v terapeutických dávkách neovlivňuje drotaverin schopnost řídit motorové vozidlo a vykonávat práci, která vyžaduje zvýšenou pozornost. Dojde-li k jakýmkoli vedlejším účinkům, otázka řízení dopravy a práce s mechanismy vyžaduje individuální zvážení.

Formulář vydání

Tablety, 40 mg. Na 6, 10, 12, 20 nebo 24 tabletách. v blistru z PVC / hliníku. 1, 2, 4 nebo 5 bl. 6 tablet umístěn v krabici. 3 bl 10 tablet umístěn v krabici. 2 bl. 12 tablet umístěn v krabici. 1 bl. 20 nebo 24 tablet umístěn v krabici.

10 tablet v hliníkovém / hliníkovém blistru (laminovaném polymerem). 2 bl. umístěn v krabici.

60 nebo 64 tablet. v polypropylenové láhvi s PE zátkou vybavenou dávkovačem kusů. 1 fl. umístěn v krabici.

100 tablet v lahvi z polypropylenu s PE zátkou. 1 fl. umístěn v krabici.

Polypropylenové lahve po 60 tabletách, každá s dávkovačem kusů a každá po 100 tabletách. s PE zástrčkou, 1 fl. v krabici.

Výrobce

Závod na výrobu farmaceutických a chemických produktů Hinoin CJSC, Maďarsko. Svatý. Levai, 5, 2112 Veresedhaz, Maďarsko.

Nároky spotřebitelů by měly být zaslány na adresu v Rusku: 125009, Moskva, ul. Tverská, 22.

Tel.: (495) 721-14-00; fax: (495) 721-14-11.

Podmínky lékárny

Podmínky skladování No-shpa ®

Udržujte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost No-shpa ®

40 mg tablety - 3 roky.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Ne-lázně

Struktura

Složení tablet: 40 mg drotaverinu (ve formě hydrochloridu), stearátu hořečnatého, povidonu, mastku, kukuřičného škrobu, laktózy (ve formě monohydrátu).

Tablety Forte mají stejné složení. Jediným rozdílem je vyšší koncentrace účinné látky (80 mg / tab.).

Složení No-Shpa v ampulích: hydrochlorid drotaverinu v koncentraci 20 mg / ml, 96% ethanol, metabisulfit sodný, voda d / a.

Formulář vydání

Formy uvolňování léčiva:

 • No-Shpa tablety, 6 nebo 24 ks. v blistrech, 1 blistr v balení, 60 kusů v lahvích vybavených dávkovačem kusů vyrobených z polypropylenu, 1 láhev v balení;
 • No-Shpa Forte tablety č. 20, 10 ks. v blistrech 2 blistry v lepenkovém balíčku;
 • Injekce No-Shpa, č. 25 (5 × 5), 2 ml na ampulku, každá po 5 ampulích (umístěných v zásobníku), 5 palet v kartonové krabici.

40 mg tablety jsou bikonvexní, kulaté, žluté s oranžovým nebo nazelenalým nádechem. Na každém tabletu je vyryto „spa“.

No-Shpa Forte je bikonvexní podlouhlá tableta žluté barvy s oranžovým nebo nazelenalým nádechem. Na jedné straně je zlomová linie a na druhé straně je vyryto NOSPA..

Injekční přípravek má vzhled čiré žlutozelené kapaliny.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Drotaverinum je myotropní antispasmodikum. Účinkem léku je snížení tónu a pohybové aktivity hladkých svalů vnitřních orgánů. Tyto účinky jsou navíc doprovázeny mírným rozšířením krevních cév.

Ve srovnání s papaverinem má větší antispasmodickou aktivitu a trvání účinku. Žádné výrazné účinky na kardiovaskulární, centrální a autonomní nervový systém.

Tento nástroj je účinný jak pro svalové křeče, tak pro křeče neurogenního původu. Bez ohledu na typ autonomní inervace pomáhá uvolňovat hladké svaly žlučových cest, trávicího traktu a urogenitálního traktu.

Protože drotaverin působí přímo na hladké svaly, lze jej použít k úlevě od křečí, a to i v případech, kdy není možné užívat léky ze skupiny anticholinergik (např. S ​​hypertrofií prostaty nebo glaukomem)..

Při podání je absorpce drotaverinu sto procent. Z trávicího traktu je látka absorbována velmi rychle. Při prvním průchodu (průchodu) játry vstupuje do krevního oběhu pouze 65% dávky. TCmax - od 45 minut do 1 hodiny.

Ve tkáních je drotaverin rovnoměrně distribuován a proniká do buněk hladkého svalstva. Neprochází BBB. Látka a / nebo produkty jejího metabolismu mohou v malých koncentracích procházet placentární bariérou.

T1 / 2 - od 8 do 10 hodin, během 72 hodin je látka z těla téměř úplně odstraněna. Více než polovina léku je vylučována - hlavně ve formě metabolitů - ledvinami, asi třetina - trávicím traktem (vylučování do žluči). Drotaverin v moči není nezměněn.

Indikace pro použití No-Shpy

Co pomáhá tabletám No-Shpa?

Indikace pro použití No-Shpa:

 • křeče hladkého svalstva způsobené onemocněním žlučových cest (cholecystitida, cholangitida, cholangiolithiasis, cholecystolithiasis, pericholecystitis, papillitis);
 • křeče hladkých svalů močových cest s cystitidou, uro- a nefrolitiázou, pyelitidou, tenesmem močového měchýře.

Jako doplněk k hlavní terapii lze léčivo použít k úlevě od křečí hladkých svalů způsobených onemocněním žaludku a střev. Indikace pro použití jsou: peptický vřed, meteorické formy spastické kolitidy, stejně jako IBS se zácpou, pylorické křeče a kardie.

Kromě toho je vhodné užívat No-Shpu pro bolesti hlavy a menstruaci. No-Shpa bolest hlavy je účinná, pokud příčinou bolesti je křeč krevních cév (napětí hlavy nebo napětí napětí).

Tablety Forte se předepisují, je-li třeba zajistit dlouhodobější účinek a snížit frekvenci aplikací.

Na co je No-Shpa injekční??

No-Shpa v ampulkách se používá hlavně v situacích, kdy není možné užívat tablety.

Složení tablet zahrnuje laktózu. Jeho obsah v jedné 40 mg tabletě je 52 mg a v jedné 80 mg tabletě je 104 mg. V tomto ohledu mohou mít pacienti s intolerancí laktózy potíže ze zažívacího systému.

Lidé s poruchou absorpce glukózy / galaktózy, nedostatkem laktázy a galaktosémií by měli dostávat pouze injekce No-Shpa..

Parenterální podávání léčiva je také indikováno pro pankreatitidu: onemocnění je často doprovázeno oslabujícím zvracením, díky kterému užívání tablet nedává požadovaný účinek.

Pomáhá No-Shpa bolest zubů?

Obecně se přijímá, že lék nepomáhá při bolestech zubů. A to není překvapivé, protože hlavním účinkem drotaverinu je antispasmodikum. Příčinou bolesti zubů je:

 • poškození zubní skloviny nebo dentinu;
 • zánět okolní zubní tkáně;
 • zánět buničiny.

Hladké svaly nehrají roli při rozvoji bolesti, proto nemá No-Shpa bolest zubů smysl. V některých případech však mohou tablety pomoci. Pokud si položíte tablet na jazyk, můžete cítit, že jazyk se v místě kontaktu s ním rychle otupí..

Nejedná se o analgetikum, lék poskytuje analgetický účinek, a to vám umožňuje použít ke zmírnění stavu v situacích, kdy neexistuje způsob, jak rychle navštívit lékaře. Pro zmírnění bolesti se tableta aplikuje na nemocný zub nebo se umístí do zubní dutiny.

Je třeba poznamenat, že léčivý přípravek bude fungovat, pouze pokud již byla otevřena dužnina.

No-Shpa pro menstruaci

Podle lékařů je No-Shpa jedním z nejlepších léků na úlevu od bolesti, která se vyskytuje během menstruace. Drotaverin pomáhá uvolňovat dělohu a zároveň poskytuje analgetický účinek.

Pro menstruační bolest lze do No-Shpe přidat léky, které potlačují syntézu Pg v těle (např. Brufen, Butadion nebo Indomethacin)..

Kontraindikace

Kontraindikace na No-Shpu:

 • přecitlivělost na drotaverin nebo na jakoukoli jinou látku ve složení roztoku / tablet;
 • závažné formy selhání ledvin a jater;
 • syndrom nízkého srdečního výdeje;
 • nedostatek laktázy, galaktózová intolerance, glukózový / galaktózový malabsorpční syndrom (pro tablety).

Tento lék je předepsán opatrně těhotným ženám, dětem a lidem trpícím arteriální hypotenzí..

Vedlejší efekty

Droga obvykle nemá vedlejší účinky, je však třeba mít na paměti, že někdy během léčby lze zaznamenat následující:

Pokud je léčivo podáváno intramuskulárně nebo intravenózně, jsou možné lokální reakce v místě vpichu.

Návod k použití No-Shpy (způsob a dávkování)

No-Shpa tablety: návod k použití

Dospělí se doporučuje vzít 120 až 240 mg drotaverinu k úlevě od stavu během dne. Denní dávka je tedy 3 až 6 tablet No-Shpa. Doporučuje se jej rozdělit na 2-3 dávky.

Maximální přípustná jednotlivá dávka jsou 2 tablety 40 mg denně - 240 mg.

Standardní dávka pro dítě do 12 let je 80 mg / den. (dávka je rozdělena do 2 dávek) pro dítě starší 12 let - 160 mg / den. (dávka je rozdělena na 2-4 dávky).

Doporučená doba přijetí bez konzultace s lékařem není delší než 2 dny. Pokud se stav nezlepší do 48 hodin, měli byste se poradit s lékařem, aby objasnil diagnózu a vybral správný léčebný režim.

V situacích, kdy se No-Shpa používá jako doplněk k hlavní terapii, je doporučená doba přijetí bez konzultace s lékařem 2-3 dny.

Poučení u pevnosti No-Shpa

Tablety Forte se užívají stejným způsobem jako tablety 40 mg. Denní dávka léčiva je 3-6 tablet, rozdělených do 2-3 dávek.

Ampule No-Shpa: návod k použití

Průměrná denní dávka drotaverinu v ampulích pro dospělého je od 40 do 240 mg. Lék je podáván intramuskulárně pro 1-3 samostatná podání.

No-Shpa iv se podává pacientům s kameny v žluči nebo močových cestách v akutní kolice. Jedna dávka - od 40 do 80 mg (roztok by měl být podáván pomalu).

Jak dlouho lék funguje??

Účinnost přípravku No-Shpa je třikrát až čtyřikrát vyšší než účinnost přípravku Papaverine. Kromě toho je léčivo charakterizováno 100% biologickou dostupností. Při užívání tablety se drotaverin velmi rychle vstřebává z trávicího traktu: polovina absorpční periody látky je 12 minut.

Při podání se projeví účinek No-Shpa za 10-15 minut a při intramuskulárním podání - během 5 minut.

Dávkování pro zvířata

Dávkování pro psy je 40 mg (1 tableta) na každých 10 kg hmotnosti. Pokud je zvířeti prokázáno parenterální podání léčiva, dávka je 1 ml / kg.

Dávkování pro kočky - 0,1 ml / kg, injekce 2krát denně.

Předávkovat

Těžké předávkování No-Shpa je doprovázeno srdeční arytmií a zhoršenou funkcí srdečního vedení, až do úplné blokády nohou PG (jeho svazek) a srdeční zástavy, což může vést k úmrtí pacienta.

Literatura ukazuje, že letální dávka drotaverinu je 1,6-2,4 g (40 až 60 tablet po 40 mg každé). K smrti došlo 2-3 hodiny po požití drogy. Wikipedia uvádí, že LD50 drotaverinu je přibližně 135 mg / kg.

Po užití velké dávky drotaverinu by oběť měla být pod lékařským dohledem. Symptomatická léčba, včetně výplachu žaludku, vyvolání zvracení a zachování životních funkcí těla.

Interakce

Podobně jako jiné inhibitory PDE podobné papaverinu, drotaverin oslabuje antiparkinsonský účinek Levodopy. Při současném užívání těchto léků se může zvýšit třes a ztuhlost..

V kombinaci s dalšími antispasmodiky (včetně m-anticholinergních antagonistů) je zaznamenáno vzájemné zvýšení antispasmodického účinku.

Významná část přijaté dávky drotaverinu je ve stavu asociovaném s plazmatickými proteiny (hlavně s β-, y-globuliny a albuminem).

Nejsou k dispozici žádné údaje o interakci látky s významnými vazebnými činidly na plazmatické proteiny, je však hypoteticky možné interagovat na úrovni vazby na proteiny (jedno z léčiv může být z tohoto spojení vytlačeno, v důsledku čehož vzroste koncentrace volné frakce léčiva v krvi pacienta, jehož spojení s proteinem je slabší).

Hypoteticky je to plné výskytu toxických a / nebo farmakodynamických účinků takového léčiva.

Podmínky prodeje

Tablety 40 a 80 mg - bez lékařského předpisu. Vstřikovací forma - předpis.

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě 15 až 25 ° C. Uchovávejte tablety mimo dosah světla.

Skladovatelnost

Tablety - pět let. Řešení - tři roky.

Recept na No-Shpu v latině vypadá takto: Rp.: Tab. Drotaverini hydrochlorid 0,04 N.10 D.S. 1-3

speciální instrukce

Pilulka obsahuje laktózu, kterou je třeba pamatovat při předepisování léku lidem s poruchou absorpce glukózy / galaktózy, deficitem laktázy a galaktosémií.

Po zapnutí / zavádění roztoku z důvodu rizika kolapsu by měl být pacient v poloze na zádech.

Lék by měl být používán s opatrností u pacientů trpících arteriální hypotenzí.

Složení injikovatelné formy No-Shpa zahrnuje metabisulfit sodný, který může vyvolat alergické reakce. U citlivých pacientů (zejména u pacientů s anamnézou bronchiálního astmatu nebo alergií) je možný bronchospasmus a výskyt příznaků anafylaktického šoku.

Pacienti se známou přecitlivělostí na disiřičitan sodný by se měli vyhýbat použití přípravku No-Shpa při injekcích..

Analogs No-Shpy

Nejslavnější ruský analog No-Shpa je Drotaverin. Další generika drogy: Vero-Drotaverin, BioShpa, Nosh-Bra, Ple-Spa, Spazmonet, Spazmol, Spazoverin, Spakovin.

Což je lepší: Drotaverin nebo No-Shpa?

Hydrochlorid drotaverinu je součástí tablet a roztoku No-Shpa jako účinná látka. Na základě toho můžeme dojít k závěru, že Drotaverin je ve skutečnosti No-Shpa.

Jediný významný rozdíl mezi drogami je cena: Drotaverin je několikanásobně levnější než jeho importovaný protějšek.

No-Shpa pro děti

Podle anotace neexistují žádná omezení pro použití roztoku pro intravenózní a intravenózní podání u pediatrů. Tablety 40 mg jsou předepisovány dětem od šesti let. Klinické studie bezpečnosti a účinnosti tablet Forte u dětí nebyly provedeny..

Indikace pro použití v pediatrické praxi

Je vhodné podávat lék dětem s cystitidou a nefrolitiázou, prudce se vyskytujícími křečemi dvanáctníku nebo žaludku, gastritidou, enteritidou, kolitidou, nadýmáním, zácpou, křečemi periferních tepen, vysokou horečkou a silnými bolestmi hlavy..

Kontraindikace pro děti

U dětí je použití přípravku No-Shpa kontraindikováno při srdečním, ledvinovém nebo jaterním selhání, individuální nesnášenlivosti složek léčiva, nízkém krevním tlaku, zhoršené absorpci galaktózy / laktózy, glaukomu s uzavřeným úhlem, bronchiálním astmatu, koronární arterioskleróze.

Použití tablet je u dětí mladších 12 měsíců přísně kontraindikováno, ale považuje se za nejbezpečnější podat lék od šesti let. Takový silný antispasmodický prostředek je dáván velmi malým dětem pouze v případech, kdy neexistuje jiná alternativa.

Pro zlepšení chuti tablety může být tableta rozdrcena na prášek a smíchána se sladkým sirupem.

Dávkování No-Shpy pro děti

Pro děti od jednoho do šesti let je jedna dávka při perorálním podání 0,5–1 tab. Pijte lék by měl být 2 nebo 3 r / den. Dítě ve školním věku, No-Shpu, se podává od 2 do 5 r / den. celý tablet.

Dávkování pro děti při teplotě

Při teplotách u dětí se No-Shpa používá jako jedna ze složek tzv. „Triády“..

Kromě antispasmodik může složení takové směsi zahrnovat:

Ke snížení teploty můžete použít jednoduchou kombinaci „No-Shpa + Analgin“.

Dávka každého léčiva se vypočítá v závislosti na věku dítěte. Například pro dítě ve věku 2 let postačí ⅓ tablety Analgin a ⅓ Tablety No-Shpa.

No-Shpa a alkohol

Alkohol a No-Shpa jsou nekompatibilní. Lék však lze použít k léčbě kocoviny (doporučuje se to pod dohledem narkologa).

No-Shpa během těhotenství a kojení

Drotaverin má relaxační účinek na všechny struktury hladkého svalstva v těle, přičemž vyvolává expanzi krevních cév a přispívá ke zvýšení průtoku krve do různých orgánů..

Během těhotenství se droga používá hlavně pro časný tonus dělohy. Před porodem není předepsán, je to způsobeno tím, že užívání No-Shpa před porodem pomůže uvolnit a otevřít děložní hrdlo.

Užívání léku během porodu pomáhá normalizovat kontraktilní aktivitu děložních svalů a snižuje bolest, snižuje riziko zranění a také snižuje dobu porodu. Přesto v mnoha evropských zemích je jmenování No-Shpa během porodu považováno za památku staré školy.

No-Shpa je považován za bezpečný pro těhotné ženy. Klinické zkušenosti s užíváním léku u těhotných žen, jakož i výsledky reprodukčních studií na zvířatech ukazují, že drotaverin nemá ani embryotoxické, ani teratogenní účinky..

Během těhotenství je však nutné porovnat možné přínosy pro ženu s možnými riziky pro její nenarozené dítě.

Dávkování No-Shpy během těhotenství

U těhotných žen se forma léčiva a denní dávka volí individuálně. Se zvýšeným tónem svalů dělohy v časném těhotenství se doporučená dávka pohybuje od 80 do 240 mg / den.

No-Shpa v ampulkách se obvykle používá k přípravě na porod. Injekce drotaverinum urychlují proces cervikální dilatace. Lék se vstřikuje do svalu v dávce 40 mg. Po několika hodinách se injekce v případě potřeby opakuje..

Ženy, které užívaly tento lék během těhotenství, recenze to potvrzují, tvrdí, že No-Shpa se nejen vyrovná s těžkými křečemi v prvních měsících těhotenství, ale také výrazně usnadňuje průběh porodu..

Kojení kojení

Vzhledem k tomu, že potřebné klinické údaje o použití přípravku No-Shpa v případě laktace nestačí, nedoporučuje se předepisovat lék na HB.

Recenze o No-Shpe

Recenze o No-Shpe jsou odlišné: droga někoho doslova zachrání (zejména během těhotenství), zatímco jiní to považují za zcela neúčinné.

Hlavní výhody léku jsou:

 • vysoký bezpečnostní profil, což potvrzují výsledky velkého počtu klinických a post-marketingových studií;
 • schopnost spolehlivě zabránit křečím hladkých svalů a snížit jeho závažnost;
 • přítomnost 2 lékových forem;
 • nepřítomnost vedlejších účinků, které jsou charakteristické pro jednotlivé antispasmodika s anticholinergním účinkem;
 • schopnost eliminovat křeče různého původu (No-Shpa je účinný pro křeče způsobené urologickými a gynekologickými chorobami, chorobami gastrointestinálního traktu a porodním profilem; droga je lékem první linie, pokud jde o pohotovostní péči).

Dalším důležitým rysem No-Shpa je to, že nemaskuje příznaky „akutního břicha“.

Kolik je No-Shpa?

Cena No-Shpa v tabletách po 40 mg v ruských lékárnách je od 55 rublů (cena 6 kusů). Můžete si koupit 24 tablet po 40 mg v průměru za 110 rublů a 24 tablet po 80 mg - za 160-200 rublů. Cena No-Shpa v ampulích je od 98 do 447 rublů. (v závislosti na počtu ampulek v balení).

Cena tablet No-Shpa na Ukrajině je od 50 UAH (24 tablet 40 mg). Injekce v Charkově nebo v Kyjevě lze zakoupit za 245 - 260 UAH (25 ampule po 2 ml). Cena No-Shpa Forte - od 100 UAH.

Články O Neplodnosti