Hlavní Výživa

Acyclovir pro kojení

Acyclovir je antivirová látka předepsaná pro infekci virem herpesu. Mohu použít kojení Acyclovir?

Kdo jsi

Tento nástroj je vynikající antiherpetikum. Působí proti planým neštovicím, herpes zoster, herpesu. Pomáhá zastavit tvorbu vyrážky, snižuje pravděpodobnost následků a komplikací ve formě jizev na kůži. Jeho použití přispívá k rychlé tvorbě sušících krustů a snižuje bolest. Kromě toho je léčivo klasifikováno jako imunostimulační činidlo..

K dispozici ve formě roztoku, masti, krému a tablety.

 1. Tablety. Částečně se vstřebává ve střevech. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována dvě hodiny po užití léku. S proudem krve droga vstoupí potřebné množství do vnitřních orgánů, tkání. Kojící matky musí vědět, že účinné látky pronikají do mateřského mléka.
 2. Mast. Krém. Je absorbován pouze z postižených oblastí kůže. Malé množství léku vstupuje do krevního řečiště a je přenášeno po celém těle. Nalezeno v moči. Při použití masti pro oči bude jeho maximální koncentrace v nitrooční tekutině. Malá množství lze nalézt v moči..

Při jmenování

Jmenování Acycloviru s GV je nezbytné v následujících případech:

 • pro prevenci opakujících se chorob infekční povahy (herpes, plané neštovice);
 • pro léčbu herpesu, planých neštovic, lišejníků, herpetické keratitidy;
 • v posttransplantačních podmínkách;
 • s imunodeficiencemi.

Injekční roztok se získá z prášku acykloviru. Při kojení mladých matek se tato forma léku nepoužívá.

Když léky nejsou žádoucí

Lék není předepsán, pokud kojící matka zjistila:

 • nesnášenlivost účinných látek;
 • alergické reakce;
 • selhání ledvin;
 • neurologické poruchy;
 • děti do dvou let.

Nedoporučuje se kojícím matkám používat tento lék ve formě tablet a intravenózní infuze..

Nežádoucí účinek léku

Při užívání tablet jsou možné následující:

 • alergické reakce;
 • nevolnost doprovázená zvracením;
 • průjem;
 • bolest v břiše;
 • vzhled bolesti hlavy.

Pokud používáte lék externě, musíte být připraveni na výskyt erytému, pálení, loupání kůže, pokud jsou vystaveny sliznicím očí, jsou možné zánětlivé reakce, blefaritida, keratitida.

Jaké dávky vzít

V tabletách se po jídle užije 200 mg. S diagnózou herpesu je povoleno užívat lék až pětkrát denně po 200 mg. Pokud má pacient plané neštovice, je lék předepisován v dávce 800 mg denně, v průběhu pěti dnů.

Takovou dávku tablet předepisuje pouze ošetřující lékař. Tento lék není vhodný pro samoléčení laktací.

Při použití masti nebo krému se topicky aplikují na postižené oblasti kůže nebo sliznic alespoň každé čtyři hodiny. Průběh - dokud se neobjeví křupavé sušení.

Je vhodné namazat nejen postiženou oblast, ale také zachytit zdravé oblasti o jeden nebo dva centimetry. Tím se zabrání šíření choroby..

Pokud je u pacienta diagnostikována keratitida herpetického původu, pak je v tomto případě lék aplikován na spojivky nejméně pětkrát denně. Samozřejmě - až do vymizení nemoci.

Je lék a laktace kompatibilní??

Při kojení přechází do mléka jen malá část léčiva. Taková koncentrace 0,2 g přijatelné dávky nemůže dítě poškodit. Při intravenózním podání léku se však zvyšuje riziko nežádoucích účinků na dítě.

Nejlepší je užít tento lék po krmení drobků. Je vhodné zahájit další krmení nejdříve po třech hodinách. To je dost času na to, aby se většina léku vyloučila ledvinami..

Existuje názor, že použití léku ve formě tablet není vůbec zakázáno. Jen v tomto případě má velmi nízký terapeutický účinek.

Pravidla pro používání léku během kojení

Vzhledem k tomu, že podle pokynů není lék předepsán pro GV, je nejlepší se před použitím poradit s lékařem. Takže, Dr. Komarovsky věří, že tento nástroj můžete použít pro děti s herpetickým bolestí v krku. Pokud má dítě 2 roky.

 • je nutné jasně dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat uvedené koncentrace léku;
 • když užíváte tabletovou formu léku, je nejlepší zastavit krmení mlékem;
 • s jednostranným poškozením prsu se doporučuje pravidelné čerpání.

Kromě toho je vhodné zavést a vyvážit stravu a pokusit se zvýšit imunitu.

Analogy

Podobné léky jsou:

 • Zovirax. Podle popisu je tento nástroj předepsán pouze podle indikací a pod dohledem odborníků. Během kojení je toto činidlo účinnější než acyklovir. Důvodem je skutečnost, že byl vytvořen později a lékaři vzali v úvahu nežádoucí účinky Acycloviru. Tím se tato látka zlepšuje. Vyrovnává se s léčbou herpesu, planých neštovic, nejen u dospělých, ale také u dětí.
 • Valtrex. Předepisuje ji pouze lékař. Vynikající „zvládnutí“ s ochuzeným a genitálním oparem, stejně jako s infekčními onemocněními kůže.
 • Fenistil předepisuje pouze lékař, je-li to uvedeno. V krvi po lokální aplikaci nebyl tento lék nalezen.
 • Herpferon. Je to imunomodulátor, antivirový a protizánětlivý lék s výrazným analgetickým účinkem. V malých koncentracích vstupuje do krevního oběhu. Předepisuje ji pouze odborník, pokud je to nutné a indikace.
 • Lysozyme je schválen pro kojící matky a může být předepsán v kombinované terapii. Má antibakteriální, protizánětlivý účinek.
 • Famvir. Má antivirový účinek. Aktivní proti virům, které způsobují herpes, plané neštovice, lišejníky. Není známo, zda tento produkt přechází do mateřského mléka. Experimenty na laboratorních zvířatech však daly pozitivní odpověď. Lék proto není vhodný pro samoléčení.

Jakékoli z těchto léků předepisuje pouze lékař. Nevystavujte své dítě riziku a nemedikujte!

Při užívání drog musíte pochopit, že riziko drobků nelze zcela vyloučit. Proto je nejlepším řešením prevence jakýchkoli chorob. Při detekci prvních příznaků nemoci je nejlepší okamžitě vyhledat lékaře. V tomto případě bude účinek předepsaného Acycloviru mnohem účinnější a výsledek přijde rychleji.

Herpes v kojící matce: jak se má léčit

Bohužel je dnes herpes virus velmi rozšířený. Přibližně 90% obyvatel světa je nositeli této choroby. Herpes virus je většinou latentní a objevuje se pouze se sníženou imunitou..

Kojící matky patří do zvláštní kategorie infikovaných, protože léčba během kojení by měla být prováděna pod pečlivým dohledem specialisty, aby nedošlo k poškození novorozence. Herpes během kojení je u matek infikovaných virem poměrně častý výskyt. Ženy, které jsou stále těhotné, se často ptají: „Jak léčit opar v případě hepatitidy B? Mohu kojit genitálním herpesem? “ Tento článek popisuje metody léčby a prevence této nebezpečné nemoci..

Druhy herpesu

Herpes je rozdělen do několika typů v závislosti na daných vlastnostech. Například podle zóny projevu herpetických příznaků u kojících matek lze rozlišit následující typy herpesu:

 • Na rtech - nejčastějším typem herpesu, je původcem viru první typ viru přenášený kontaktními a kontaktními metodami domácnosti, příznaky: otok a zarudnutí rtů, tvorba rtů na rtech, bubliny s kapalinou, během počáteční infekce může dojít ke zvýšení teploty..
 • Na genitáliích - nejnepříjemnějším typem nemoci je původcem viru druhého typu. Sexuálně přenosné. Příznaky: svědění, pálení, nepohodlí v perineu, stydké pysky, horečka, slabost, vzhled vezikul s neprůhlednou tekutinou v tříslech a perineu. U tohoto typu oparu se musíte poradit se svým lékařem a složit nezbytné testy. Běh nemoci je pro zdraví nebezpečný..
 • V celém těle (nebo herpes zoster, způsobuje lišejníky, plané neštovice). Příznaky: vyrážky, zarudnutí kůže a projevy příznaků tohoto typu herpesu během kojení, měli byste okamžitě konzultovat lékaře, který vám předepíše léčbu antivirotiky.

Příčiny exacerbace

Herpes, stejně jako jakékoli virové onemocnění, se projevuje během období snížené imunity. Poté, co se dítě narodí, tělo matky podstoupí řadu hormonálních změn, je reorganizováno stejným způsobem, proto během tohoto období jsou možné výkyvy imunity, které způsobují projevy herpetických příznaků.

Existují také další příčiny opary v HS:

 1. Speciální dieta. V procesu kojení jsou některé potraviny vyloučeny z mateřské stravy, aby se vyloučila možnost alergií u dítěte. Matka tedy nemusí dostávat potřebné vitamíny, živiny, stopové prvky, které mohou ovlivnit tělo snížením imunity. Příčinou projevu herpesu je snížení imunity,
 2. Nedostatek spánku. Při narození dítěte matka nemá dostatek času na spaní, neustále jí chybí spánek. Nedostatek spánku způsobuje stres, který může také snížit imunitu, což vede k exacerbaci onemocnění.
 3. Nesprávné zacházení. Mnoho matek po narození dítěte se přestává starat o sebe, o své zdraví, snaží se samoléčit. Ale i nachlazení vyžaduje konzultaci s lékařem, protože nesprávná léčba může vést k zhoršení nemoci a snížení imunity..

Příznaky

Herpes virus je několika typů, z nichž každý je charakterizován určitými příznaky.

Nejčastějšími příznaky oparu během kojení u matek jsou:

 • svědicí pokožka,
 • opary na rtu během kojení (puchýře),
 • zanícené váčky s neprůhlednou tekutinou v oblasti rtů, perineum, pubis,
 • kožní vyrážky,
 • zvýšení teploty,
 • slabost.

Obecné zásady boje proti herpesu u HS

Pokud nelze příznakům oparu zabránit, ale kojící matka si přeje pokračovat v hepatitidě B, je třeba dodržovat následující doporučení, aby nedošlo k infekci dítěte:

 • Pokračujte v kojení - během kojení se v mateřském těle začnou aktivně vyvíjet speciální antivirové látky - protilátky, které neutralizují škodlivé mikroorganismy a viry, poté se protilátky dodávají dítěti spolu s mlékem, čímž se posiluje imunita dítěte a odolnost vůči infekcím.
 • Dávejte pozor na vyrážky na těle - pokud zjistíte výskyt bublin s tekutinou v oblasti bradavek a hrudníku, měli byste dočasně přestat kojit, abyste zabránili infekci dítěte.
 • Pokud máte vyrážku na tváři, nelíbejte své dítě.
 • Před každým krmením si umyjte ruce a hruď mýdlem, aby se zabránilo přenosu infekce na dítě..
 • Získejte dostatek spánku - spánek pomůže obnovit sílu těla v boji proti infekci.
 • Jíst správně, pokud je to nutné, vzít speciální komplex vitamínů a minerálů (pro zvýšení odolnosti těla).
 • Nezneužívejte drogy. Nesprávné užívání drog může vést ke snížení imunity.

Nejste si jisti, jak léčit opary s HB? Nejlepší řešení by bylo konzultovat s lékařem.

Mám přestat krmit?

Mnoho matek trpících herpesem se často ptá: „Mohu s herpesem kojit?“ Jak bylo napsáno dříve, krmení by mělo být zastaveno pouze v jediném případě - když se v oblasti hrudníku objeví vyrážka.

V jiných případech může kojení a mělo by se v něm pokračovat, aby tělo dítěte dostalo potřebné živiny, vitamíny, stopové prvky a protilátky od matky, které pomáhají posilovat imunitu novorozence a rozvíjet odolnost vůči chorobám.

Léčba

Mnoho pacientů se bojí s léčením herpesu po porodu, protože věří, že to může poškodit dítě. Ale s herpesem je třeba zacházet, aby se zabránilo šíření infekce na ostatní.

Podívejme se podrobněji na to, co lze pro opar léčit kojením.

Acyclovir

Acyclovir je antivirový lék nové generace, který lze použít během kojení. Lék je k dispozici ve dvou formách: v tabletách a ve formě masti.

Mnoho matek se zajímá: „Může být Acyclovir použit pro kojení?“ Odborníci tvrdí, že Acyclovir je pro použití v HB zcela bezpečný.

Složení a princip jednání

Aktivní složkou léku je acyklovir, látka, která potlačuje množení herpes viru. Tento lék nemůže nemoc zcela vyléčit, ale dokáže odstranit nepříjemné symptomy a nechat virus odpočívat. Navíc je Acyclovir při kojení bezpečný pro zdraví dítěte, navzdory jeho účinným výsledkům v boji proti herpesu.

Kompozice také obsahuje pomocné látky (acyklovir během kojení ve formě tablet):

Existuje také acyklovir pro kojení ve formě masti, která se také používá k léčbě.

Pomocné masti jsou:

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Acyclovir se nedoporučuje používat v těhotenství, pokud těhotná žena trpí onemocněním ledvin, protože tento lék může zhoršovat onemocnění ledvin.

Vedlejší účinky Acycloviru během kojení se mohou lišit, závisí na míře tolerance k léku. Lze pozorovat:

 • nevolnost,
 • zvracení,
 • průjem,
 • bolest hlavy,
 • bolesti končetin,
 • závrať,
 • zhoršená chuť k jídlu,
 • tlakové rázy,
 • alergické reakce.

Pokud není během kojení pozorováno dávkování Acycloviru, mohou se objevit následující nežádoucí účinky:

 • anémie,
 • vzhled otoku,
 • bolest svalů,
 • zánět sliznic očí a genitálií,
 • anémie.

Jak se používá s hepatitidou B?

Během kojení byste měli zvláště sledovat dávkování léku, protože významná dávka léku se může dostat do těla dítěte mateřským mlékem. Aby se tomu zabránilo, měl by být Acyclovir používán kojení ve formě tablet 200 mg třikrát denně nebo v dávce doporučené ošetřujícím lékařem. Acyclovir pro HB by měl být konzumován okamžitě po krmení a udržován po dobu tří hodin před další, aby se minimalizovala dávka, která vstupuje do těla dítěte.

Pokud se jedná o mast, aplikuje se na postižené oblasti kůže a sliznic, s výjimkou oblasti hrudníku, každé 3-4 hodiny, ale ne více než pětkrát denně, po dobu jednoho týdne.

Preventivní opatření

Acyclovir by neměl být používán pro hepatitidu B bez konzultace se specialistou. Dávkování je třeba dodržovat, aby nedošlo k poškození dítěte..

Zovirax

Zovirax lze bezpečně nazvat vylepšeným analogem acykloviru. To bylo vyvinuto později, tak se vývojářům podařilo vyhnout se mnoha vedlejším účinkům. Zovirax kojí s herpes virem efektivněji než podobné léky.

Dávkování

Před použitím Zoviraxu pro HB musíte konzultovat specialistu. Obvykle se používá podle následujícího schématu: tablety 200 mg třikrát denně, krém - ne více než pětkrát denně, aplikují se na poškozenou pokožku.

Ostatní drogy

Při léčbě oparu hepatitidou B se používají také tyto analogy:

Lidové metody

Nechcete používat seriózní léky, ale nevíte, jak zacházet s oparem kojením?

Tradiční medicína zná několik způsobů, jak bojovat s mírnou formou herpesu, ale měly by být používány s opatrností (účinnost metod nebyla prokázána):

 • Čerstvě vymačkaná šťáva z aloe nebo tinktura lékárny se aplikuje na postižené oblasti kůže (nikoli na sliznice!).
 • Rakytníkový olej lze aplikovat na otevřené rány, podporuje rychlé hojení (obvykle se používá k léčbě opary na rtech pomocí HS).
 • Ošetření jódu nebo brilantních zelených váčků kapalinou na kůži.
 • Česneková šťáva díky fytoncidům snižuje poškození kůže a snižuje riziko infekce ostatních..

Prevence

Chcete-li se vyhnout nepříjemným příznakům oparu při kojení, musíte dodržovat tato doporučení:

 • jíst dobře a vyváženě,
 • pít více mléčných výrobků,
 • dostatečně se vyspat,
 • být venku častěji,
 • sledujte svůj stav a včas vyhledejte lékařskou pomoc,
 • neléčte ani mírné nachlazení.

Nezapomeňte, že samoléčení může často způsobit mnohem více škody než užitku pro matku i dítě..

Video

V našem videu najdete další lidové recepty.

Acyclovir pro herpes: vlastnosti použití pro kojení

Herpes je virové onemocnění charakterizované vyrážkami ve formě vezikul na povrchu kůže nebo sliznic. Herpes během kojení je častým a nebezpečným problémem. Jak chránit sebe a své dítě před napadením virem? Neexistence léčby hrozí nebezpečnými komplikacemi.

Acyclovir je antivirové léčivo, jehož složky jsou účinné proti herpes virům. Možnost použití léku pro kojící ženy bude dále diskutována.

Popis léku

Acyclovir je populární antivirový lék, který se používá k léčbě infekce herpes virem. Díky působení složek se herpes viry přestávají vyvíjet, v důsledku čehož se tělo s infekcí vypořádá.

Hlavní účinnou látkou je acyklovir. Existují 4 lékové formy léku:

 • masti pro oči;
 • krém na pokožku;
 • tablety;
 • injekční prášek.

S pomocí tohoto léku se léčí herpesová infekce všeho druhu a lokalizace.

Léčba herpesu u kojící matky pomocí Acycloviru je možná pouze po jmenování lékaře.

Indikace a účinek léku

 • herpes infekce jakéhokoli typu;
 • Infekce HIV;
 • Plané neštovice.

Oční mast se používá k léčbě akutního zánětu řas nebo meibomické žlázy. Léky se také používají k léčbě zánětu rohovky a jiných očních chorob. S pomocí léku je opar léčen na rtu, intimních orgánech a vnitřních membránách.

Lék ve formě tablet prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky, protože podíl účinné látky, která vstupuje do mléka kojící matky, je 1%. Při použití masti pronikne do těla ještě méně acykloviru. Obě dávkové formy jsou tedy pro kojence bezpečné..

Pokud jde o prášek pro injekce, používá se pouze pro těžké formy virových onemocnění. Během kojení je zakázáno používat prášek. Při předávkování existuje riziko selhání ledvin.

Acyclovir je slabá, ale účinná antiherpetická infekce. Podle pokynů je lék pro těhotné a kojící ženy zakázán, protože jeho účinek na tělo dítěte není znám. Přesto lékaři lék předepisují často, ale pouze po vyšetření a identifikaci všech druhů rizik.

Vedlejší efekty

Při pravidelném a dlouhodobém užívání léku může pacient pociťovat nevolnost, zvracení, narušení stolice, silnou bolest břicha. Možné jsou duševní poruchy, snížená chuť k jídlu, bolesti hlavy, slabost, závratě. V některých případech se objevují svalové křeče, pokles krevního tlaku, zhoršení funkce ledvin a alergie..

Při předávkování jsou možné anémie, poruchy zraku, otoky, bolest způsobená nadměrným zatížením svalových buněk. Zánět vnějších genitálií nebo sliznice očí.

Léčba virové infekce u kojící matky pomocí Acycloviru je tedy možná pouze pod dohledem lékaře.

U pacientů s neurologickými poruchami a onemocněním ledvin je nutná opatrnost při užívání léku v práškové formě. Pokud pacient oslabil imunitu, pak existuje riziko toxických účinků léku na nervový systém. Podobný účinek je možný v důsledku předávkování iu pacientů starších 45 let.

Podle pokynů se lék nedoporučuje během kojení, ale podle příručky E-Lactania je lék povolen kojícím ženám.

Pravidla pro použití při laktaci

Herpes s kojením je běžným problémem, který je třeba okamžitě vyřešit, aby se předešlo komplikacím. Acyclovir je slabý, ale účinný lék, který zastavuje reprodukci infekce a urychluje zotavení..

V důsledku jediné dávky Acycloviru vstoupí 0,2 g léku do těla kojící matky. Při pětinásobném příjmu denně zůstává v těle matky 0,3 mg / kg. A to je nízká koncentrace, takže minimální množství léku vstupuje do těla dítěte. Složky léčiva jsou vylučovány z těla kojící ženy do tří hodin. Proto se doporučuje užívat léčivo ihned po krmení a udržovat pauzu 3 hodiny před dalším krmením.

Když kojící matka léčí oparovou infekci, musí dodržovat hygienu, protože existuje riziko infekce dítěte. Pokud se novorozenec nakazí, lékař předepíše léčbu pomocí Acycloviru. Dávkování závisí na hmotnosti dítěte, obvykle 0,03 g na 1 kg hmotnosti kojence za 24 hodin.

Kojící matky, které léčí herpes s Acyclovirem, by měly dodržovat následující pravidla:

 • Ošetřené místo ošetřujte mastí maximálně 5krát za 24 hodin.
 • Pokud se na těle objeví bubliny, ošetřte je tinkturou Fucorcinu nebo propolisu..
 • Tablety lze užívat pouze pro komplikace, během léčby by mělo být kojení dočasně zastaveno.
 • Zachovávejte imunitu: dobře se najíst, přidat do svého jídelníčku potraviny bohaté na bílkoviny, relaxovat, chodit na čerstvý vzduch atd..
 • Je-li na hrudi objeven opar, je zakázáno používat Acyclovir ve formě masti. V tomto případě lékař vybere bezpečnější léky, aby nedošlo k poškození dítěte.
 • Zakryjte infikovanou oblast obvazem, abyste zabránili kontaktu s dítětem..
 • Pokud se nakazí obě mléčné žlázy, dočasně zastavte HB. Pokud je nakaženo jedno prsu, potom z něj vyjměte mléko a druhé (zdravé) novorozence. Takže si udržujte laktaci.

Neignorujte nemoc, protože hrozí vážnými komplikacemi. Řiďte se pravidly, postupujte podle doporučení lékaře a potom nemoc ustoupí.

Acyclovir pro kojení

Při kojení by matka měla pečlivě sledovat užívání jídla, drog - to vše může ovlivnit dítě.

Ženy chtějí vypadat krásně a zdravě. Ale zdraví novorozence je na prvním místě. Potvrzením toho jsou zástupkyně žen, jejichž ruka je sevřena prsty malého tvora.

Všechno se děje v životě a herpes se může zachytit ve špatnou dobu - když zdraví dítěte přímo závisí na zdraví matky.

Herpes je nepříjemné virové onemocnění, které se cítí, když je snížena imunita potenciální oběti. To se tolik neodráží na zdraví, ale na vzhledu. Koho by potěšilo jít ven s ošklivou koulí na rtu? Obvykle se předepisuje mast / tableta pro orální podání..

Je acyklovir škodlivý pro dítě během kojení?

Acyclovir - popis léku

Používá se k léčbě oparu. Existují 4 lékové formy léku:

 • masti pro oči;
 • krém na pokožku a sliznice;
 • tablety;
 • rozpustný prášek pro injekce.

Doporučuje se používat mast 6krát za 24 hodin. Produkt se nanáší opatrně, přímo na herpes. Masť může být během kojení aplikována na kůži bez jakýchkoli potíží, bez poškození / účinku na dítě.

Tablety jsou účinnou látkou, účinek látky je patrný během několika hodin po požití první tablety. Účinné látky v přípravku přecházejí do mateřského mléka. Ke zneužití takového nástroje se nedoporučuje. Pokud mladá žena vezme takový acyklovir, pak by se jedna tableta měla umýt alespoň jednou šálkem vody (0,3-0,5 l).

Prášek používaný pro roztoky je předepsán v pokročilých stádiích oparu. Nemůžete ji použít pro kojící matky.

Je třeba si uvědomit, že před použitím jakékoli formy acykloviru je třeba se poradit s lékařem, který mu předepíše správnou dávku. Je lepší odložit použití tablet bez doporučení lékaře a použití masti, která nemá vliv na kojení..

Použití acykloviru během kojení

Acyclovir s GV nijak neovlivňuje zdraví dítěte. Nepatrná část léku stále přechází do mléka, takže tento lék používejte během kojení po krmení dítěte tři hodiny před novým krmením, takže můžete maximalizovat bezpečnost svého dítěte.

Vlastnosti použití během kojení mají řadu odlišností od stejných léků za jiných podmínek. Všechny účinné látky mají tendenci pronikat do mléka - to má nepříznivý dopad na novorozence.

Existují bezpečnostní opatření, o kterých by měla každá maminka vědět..

 1. Nejprve je nutné navštívit lékaře, který předepíše dávku acykloviru, kterou lze užívat bez zvláštního znepokojení..
 2. Zadruhé musíte přísně dodržovat indikace předepsané lékařem a nezvyšovat / snižovat koncentraci látky podle vlastního uvážení..
 3. Zatřetí, když užíváte pilulky, dočasně přestaňte dítě krmit mateřským mlékem.
 4. Pokud bylo jedno z prsů nakaženo herpesem, pro bezpečný příjem mléka u dítěte se doporučuje neustále exprimovat mléko z postiženého prsu..

Pamatovat! Kojící matky musí jíst správně. Zvyšte imunitu (konzumujte ovoce, zeleninu, vitamíny předepsané lékařem). Máma musí vést zdravý životní styl.

Splněním výše uvedených bodů budou minimalizovány všechny možné problémy.

Acyclovir se užívá během kojení.

Je třeba si uvědomit, že účinek na dítě nelze zcela vyloučit. Doporučuje se, abyste se před použitím přípravku poradili s lékařem, abyste snížili všechna rizika.

Vedlejší efekty

Acyclovir má řadu podobných jevů, které se během krmení dítěte zhoršují, proto pokud se objeví příznaky, musíte okamžitě přestat užívat drogu, okamžitě konzultovat lékaře:

 1. Při nadměrném / pravidelném používání acykloviru se maminka může začít cítit nemocná, jsou možné bolesti břicha a zvracení. Poškozená chuť k jídlu.
 2. Žena může být navštěvována obecnou slabostí a závratě, objevuje se neodolatelná touha spát, i když nedávno se mladá matka probudila.
 3. Došlo k porušení stolice.
 4. Ve zvláště závažných případech dochází ke svalovým křečím, poškození zraku.

Zdaleka není předložen celý seznam možných podobných účinků acykloviru na tělo hostitele, a proto je při užívání léku nutné sledovat lékaře.

Preventivní opatření

Acyclovirová mast je povolena, musí se používat opatrně. Pokud se krém dostane do očí / jiných sliznic, je nutné důkladně omýt vodou..

V žádném případě nemedikujte, i když si myslíte, že taková léčba nepoškodí, musíte se poradit s lékařem, protože tělo ženy je čistě individuální, jako malé tělo jejího dítěte. Acyclovir nesmí ovlivnit jeden. To neznamená, že taková dávka neovlivní jiného novorozence. Schůzky jsou individuální. Acyclovir nelze použít ve všech formách bez rady lékaře.

Při snížené imunitě by mělo být léčivo léčeno se zvýšenou opatrností, může ovlivnit centrální nervový systém.

Během kojení je povolena léčba acyklovirem.

Zajímavý! Pokyny k danému léku uvádějí, že je zakázáno používat pilulky během kojení, ale mezinárodní příručka o e-laktancii uvádí, že použití je bezpečné v množství předepsaném lékařem..

Důležité! Na infekce HIV, plané neštovice nemůžete použít žádnou formu acykloviru.

Analogy drogy

Léčba kojící matky na herpes virové onemocnění není vždy prováděna pomocí acykloviru. Má řadu kontraindikací, ale existuje několik analogů, jejichž výsledky budou přibližně stejné jako u acykloviru..

 • Valtrex. Můžete si koupit lék pouze na lékařský předpis, stejně jako to nikdo nebude rozdávat v lékárně. Skvělé pro opary a jiné infekční kožní nemoci..
 • Fenistil. Jmenován lékařem. Prakticky nepřechází do mateřského mléka.
 • Zovirax. Získává se i na lékařský předpis a je veden pod dohledem odborníků, protože má řadu vedlejších účinků. Jedná se o vylepšenou verzi acykloviru. Přijato dospělými, kojícími matkami, staršími dětmi a dětmi.
 • Lysozyme. Má antivirový účinek.
 • Herpferon. Protizánětlivé, zvyšující imunitu. Herpferon je také vynikající prostředek proti bolesti. Je to prakticky bezpečné, vstupuje do krevního řečiště v malém množství.

Jakýkoli lék z tohoto seznamu je pro kojící matky bezpečný, ale před užitím byste se měli poradit s lékařem.

Případné infekci lze zabránit sledováním vaší imunity, vedením zdravého životního stylu a vážným řešením všech problémů. Virová nemoc může být v těle oběti po dlouhou dobu, ale objevuje se pouze se sníženou imunitou.

zjištění

Stručně řečeno, zdůrazňujeme následující body:

 • Herpes je infekční virové onemocnění. Musíte k němu přistupovat se vší vážností a okamžitě konzultovat s lékařem doporučení.
 • Acyclovir je nejoblíbenější mast pro léčbu tohoto viru. Jedná se o účinný lék. Existuje několik forem uvolňování léčiva: oční krém, mast, tablety, prášek pro roztok. Ženy na stráží mohou používat masti (až 6krát denně) nebo tablety (normu stanoví lékař). Prášek nelze užít kvůli jeho koncentraci v krvi.
 • Acyclovir může být ze zdravotních důvodů zakázán. V tomto případě existují analogy léku.
 • Pokud je herpes infikován jedním z prsu, je nutné neustále exprimovat mléko. Nakrmte dítě zdravé prsu. Pokud jsou postižena dvě prsa, přestaňte kojit..
 • Odvykání kouření, alkoholu, správné výživy, hraní sportů / jógy, neustálé procházky na čerstvém vzduchu a absence stresu mají pozitivní vliv na všechny nemoci, včetně herpesu. Prevence nemocí před jejich výskytem a posílení imunity.

Při správném ošetření, dodržování pravidel, naléhání ošetřujícího lékaře, herpes zmizí z kůže dostatečně rychle.

Acyclovir mast pro gv

síra proudí z ucha dítěte

Je to suché nebo mokré? Pokud je to suché, pak je vše v pořádku, máme to taky. Jemně otřete vatovým tamponem, pouze z vnějšku. Nevstupujte dovnitř!

Zánět ucha dítěte

Otitida se nikdy neléčí antibiotiky.

26/26/15 • R. Mendelssohn o uších •

Mami, jejichž děti měly zánět středního ucha, normální a hnisavý? Řekni mi jak a co pzhl!

Julia, jen jak to ukazuje praxe, ne každý ji má (((nejmladší měl hnisavou zánět středního ucha dvakrát! A tekla a kvílila. Bez horečky, bez bolesti. Pouze tekla hnis) Poprvé se léčila lékařem, vyléčila. Po týdnu bylo všechno nové šli do nemocnice v listopadu, může si někdo pamatovat, když jsem psal o nemocničních příspěvcích, ze kterých jsme byli propuštěni střevní infekcí, takže hnisavá otitida se může projevit pouze hnisem

Voda vstupuje do očí novorozence. Velmi užitečný článek

díky)) nyní nebudeme panikařit při plavání))

Voda se dostala do očí. Článek

Srdečně se zasmála)))

Poděkovat. Tolik pozitivního smíchu ze srdce a vzpomínky narostly))

Super! co se prostě v životě nestane! Zasmála se slávě! Slzy ve třech proudech. Díky za pozitivní.

A jak chráníte své dítě před komáry?

Potleskal jsem se. Od začátku května jsme pro Baby Picnic kupovali sami pět pikniků: obojí s fumigantem a sprejem, který lze aplikovat také na textilie. Ušetřete se tedy pomalu.

Chráním noviny. Hmyz (komáři, mouchy a vosy) mi už děsí mláďata

A jak chráníte své dítě před komáry?

hned není ultrazvuk, zvuk, který napodobuje vrčení muže, který se má vyděsit, nefunguje vůbec, V Rusku je pouze 100 typů komárů a zvuky jsou pro každého různé. Neexistuje univerzální ultrazvukové zařízení pro odpuzování komárů a zadruhé, komáři mají velmi slabý sluch, jako je vidění, řídí se úplně jinými indikátory: jako oxid uhličitý emitovaný lidmi, vůně a atd. Ale hlava člověka může onemocnět ultrazvukem.

Komáři! Ruce pryč děti!

Vtipy žen při porodu 2... opatrně... můžete se narodit))

Srdečně se zasmál

Komáři! Ruce pryč děti!

Čenichání. Část 3.

Test sluchu

Máme stejný problém! již třikrát zkontrolováno... všechno selže. Šli jsme na lauru, zaklepala perem na stůl, řekla, že dítě slyší, pak se podívalo na její uši, řekla, že máme zánět středního ucha a snad proto kvůli tomu zařízení neprošlo. Nyní se chováme a doufáme v to nejlepší...

Anastasie, řekni mi, jak ti vysvětlili? proč dítě neprošlo tímto testem... Stále nemůžeme předat obě uši. Dítě ale dobře reaguje na zvuky, dokonce i na šepot

Mateřská cvičení

Péče o dítě

Iris johansson část tři autismus

Mnozí se uznávají! Pozitivní)))

Vysvětlím to. Četl jsem příběhy na internetu, jen jsem se rozhodl je sdílet na tomto fóru, protože v předmětu a životě))) Příběhy úplně odlišných žen při porodu)) Tato kolekce opravdu zvýšila moji náladu, můj manžel bojoval v kondici)) Doufám, že se vám bude líbit

ale je to poněkud nelogické) žena v dělnických křičích, aby získala dceru, okamžitě porodí syna)

Voda v uších dítěte by se měla bát nebo ne

Ani jsem o tom nepřemýšlel. Ale koupám se a voda mi pronikne do uší a všechno je v pořádku. Také jsem četl, že by těhotná žena měla dokonce ponořit hlavu. Ale já jsem neomočil.

Mám přítelkyni až 8 měsíců. Koupel jsem dceru s Moodem a uši mi zasunuly prsty. Uši typu Tipo prostil. Začali chodit do koupele teprve po 2 letech, a teprve v létě v horku

Můj dlouhý příběh o prvním narození


jsi skvělý. Na všechny hrůzy bude časem zapomenuto. Moje první narození nebylo dlouhé, vody odcházely ve 21 hodinách, kontrakce začaly asi o 00 hodin, porodily se za 20 minut - v 5:40. Ale po mém narození začalo krvácení a injekce krve a stejný příběh o mdloby a ztrátě krve, až druhý den sestra řekla, že je dost lehnout si, je čas vstát, a já jsem vstal, je dobré, že se mi podařilo udělat jen jeden krok z postele, tak jdu spát a zhroutil se. Také malý se narodil velký 4250 gr a s velkou hlavou, můj manžel je pulec.

Acyclovir pro kojení - je to možné nebo ne

Je možné použít Acyclovir k indikacím HB, indikacím a kontraindikacím

Lék má silný antiherpetický účinek. Dnes se s nimi léčí plané neštovice, lišejníky, opary. U Acycloviru a HB zánětlivé vyrážky ustávají, možnost tvorby jizev kůže je snížena. Kůry rychle vyschnou z použití Acycloviru, úleva od bolesti a svědění. Pozitivní hodnota léčiva v jeho imunostimulační vlastnosti.

Charakterizace acykloviru

Antivirová léčba se nevztahuje na antibiotika. Ničí viry, má průměrnou sílu akce, urychluje zotavení.

Pro kojící matky je vhodné používat masti Acyclovir, protože její průnik do mateřského mléka je minimální.

Když lékař předepíše pilulku, je přísně zakázáno kombinovat ji s alkoholem, protože alkohol ruší účinek Acycloviru.

Lék je účinný na začátku léčby, v prvních dnech projevu onemocnění. Zabraňuje šíření infekčních lézí kůže, sliznice.

Uvolněte formuláře

Výrobek je dostupný ve formě roztoků, mastí pro oči a pokožku, krémů, prášků, tablet. Oční maska ​​je předepsána, aby se zbavila ječmene. Používá se ne více než 5krát denně.

Délka léčby zahrnuje odmítnutí nošení kontaktních čoček. Masť na kůži pro HS je předepsána, aby se zbavily vyrážky na rtech. Její složky jsou vstřebávány do postižených oblastí ošetřených mastí a šířeny po celém těle.

Stopy z nich se nacházejí ve zbytkových dávkách v moči..

Složky léku při perorálním podání přecházejí do mateřského mléka. Z tohoto důvodu by se tablety Acycloviru měly umývat velkým množstvím tekutiny (ne méně než sklenicí), aby se během dne vypilo více bylinného čaje, ovocných nápojů, kompotů. Kapalina odstraňuje základní složky léčiva, čistí z nich mateřské mléko.

K absorpci účinné látky dochází ve střevě, kde je koncentrována v maximálním množství pár hodin po užití léku.

U závažných herpetických infekcí se používají injekce, roztok se vyrábí z prášků nebo se používají speciálně vyrobené hermeticky uzavřené ampule. Injekce se nepoužívají pro hepatitidu B, protože pravděpodobnost proniknutí složek léčiva do krve a skrz ni do mléka ve vysoké koncentraci.

Struktura

Lék aktivně odolává virové infekci na buněčné úrovni působením na DNA. V důsledku toho se virové buňky přestanou množit. Důvodem je hlavní složka drogy - acyklovir. Je to hlavní látka a uvádí název léčivého přípravku..

 • kyselina stearová vápenatá;
 • polyvinylpyrrolidon s molekulovou hmotností;
 • bramborový škrob;
 • aerosil.

Složky jsou jednoduché, nedovolují pochybovat o chemické povaze produktu, což umožňuje jejich použití během horké vody.

Obal

Výrobci vyrábějí lék v různých obalech:

 • tablety - v deskách z plástev po 10 kusech, v jedné krabičce - 20 tablet;
 • masti jsou k dispozici ve zkumavkách po 10 g;
 • lyofilizát je balen v 250 mg lahvičkách.

Balení léku se odráží v jeho nákladech. Krabice se dvěma deskami tablet a mastí stojí asi 15 rublů. Roztok pro injekce a kapání infuze stojí více než 260 rublů. Závisí to na síti lékáren, kde jsou stanoveny vnitřní marže za dodávku léků, výdělky pracovníků údržby, což se odráží v jejich ceně.

Při jmenování

Pokud je žena na HB, je jí předepsán Acyclovir, a to nejen pro léčbu již rozšířené infekce, ale také pro prevenci často se vyskytujících herpetických chorob..

Hlavní důvody předepisování léku:

 • léčba planých neštovic, zbavení, keratitida;
 • podpora těla po transplantačních intervencích;
 • s HIV.

Dávku volí lékař podle stavu pacienta a formy šíření infekce v těle. Tablety o standardní dávce (200 miligramů) se užívají přísně po jídle, 2–3krát denně.

Když se matka dostane ovčích neštovic, lék se zvyšuje až čtyřikrát denně, celková denní dávka by neměla překročit 800 miligramů, 5 dnů by mělo být léčeno, bez ohledu na vymizení vnějších projevů vyrážky..

Laktace

Když vyrážky herpesu ovlivňují tkáň mléčných žláz, musíte dodržovat pravidla:

 • pediatr předepíše lék nejvhodnější pro kojence;
 • vyloučit dotyk dítěte s vyrážkami na kůži matky; jsou ovázané, pokryté lékařskými ubrousky;
 • s vyrážkou na obou mléčných žlázách by mělo být kojení dočasně vyloučeno, aby se infekce rychle vyléčila.

V mateřském mléce je koncentrováno 1% léku na dávku, kterou pije kojící žena. Při 5násobném vnitřním příjmu léčiva se malé procento účinné látky dostane do mléka, dítě dostane zanedbatelné množství léku.

Lék je odstraněn z těla ženy za 3 hodiny. S tímto intervalem vysazení je použití Acycloviru velmi výhodné: matka pije pilulku ihned po krmení, pije velké množství tekutiny a při dalším krmení dítě dostává čisté, vysoce kvalitní mateřské mléko, bez zbytků léčiva.

Hygienická opatření jsou důležitá, pokud matka léčí s herpesem během krmení dítěte, aby nedošlo k přenosu infekce na dítě. Pokud k tomu dojde, lékař zahájí léčbu dítěte stejným Acyclovirem a vypočítá dávku podle hmotnosti dítěte.

Preventivní opatření

Acyclovir způsobuje vedlejší účinky, proto se u hepatitidy B používá výhradně na doporučení pediatra.

Injekce se provádějí opatrně osobám trpícím dysfunkcemi neurologické sféry, narušenou činností ledvin. Lék negativně ovlivňuje centrální nervový systém, zejména při nízké imunitě je dávka překročena. Při nanášení masti je nutné zajistit, aby se nedostala na sliznici oka, úst.

V průvodních pokynech výrobci uvádějí, že Acyclovir se během kojení nedoporučuje, ale s odkazem na mezinárodní odkaz na e-laktancii ji lékaři předepisují kojícím ženám.

Herpes je nepříjemný po dlouhou dobu inkubace, kdy viry žijí v těle, ale nezdá se, že by do určité míry snížily imunitu.

Čas těhotenství, porod, období po porodu - nebezpečná období padající imunity, zvýšená aktivita virů.

Zde je lék předepsán a užíván pouze pod dohledem lékaře, který při užívání léku varuje opatrně, je důležité sledovat vaše zdraví a stav dítěte.

Vedlejší efekty

Výběr léku, jak se zbavit oparu, je lékař založen na individuálním stavu každé ženy. K jejich rychlému vyřešení budou nutné vnější i vnitřní účinky na virové agens. Acyclovir je bezpečný a účinný lék, který je přijatelný pro kojící matky.

Lék bude mít vedlejší účinek, pokud je dávka značně překročena, pokud dojde k anamnéze onemocnění centrálního nervového systému, zhoršená funkce ledvin. Tento lék není předepsán kojícím matkám v tabletách, injekcích, kapátkách.

 • alergie
 • nevolnost, zvracení
 • průjem;
 • rozšířená bolest v žaludku;
 • bolesti hlavy.

Možná projev svědění, vyschnutí kůže s jejím peelingem. V kontaktu s mukózními membránami se v očích tvoří zánět, blefaritida, keratitida.

Předávkovat

Přebytečná pilulka nepřinese zlepšení, spíše způsobí příznaky předávkování, které je vyjádřeno v:

 • anémie;
 • zrakové postižení;
 • otok;
 • bolest svalů.

Příznaky zánětu na kůži zesilují, objeví se podráždění očí.

Při vnitřním příjmu Acycloviru vyšším než 5 gramů lékaři kontrolují funkci ledvin, nadbytek léku odstraňují hemodialýzou. Pokud lékař předepíše jednorázovou intravenózní injekci 80 miligramů léku, nepovažuje se to za předávkování.

Nadměrné dávkování léku způsobuje selhání ledvin, dehydrataci, kožní vyrážku, průjem.

Léková interakce

Současné použití Acycloviru s dalšími imunostimulanty zvyšuje jejich vzájemný terapeutický účinek. Současně se nedoporučuje současné užívání léku s antibiotiky, tetracykliny, cefalosporiny. Tato kombinace zvyšuje riziko komplikací ve funkcích močových orgánů..

Použití acykloviru s probenecidem významně zvyšuje průměrný T1 / 2, snižuje clearance aktivní složky - acykloviru. Kombinace užívání s prostředky nefrotoxické skupiny zvyšuje riziko poškození funkce ledvin.

Jak to ovlivňuje mléko a dítě při kojení

Standardní dávka jedné tablety je 200 miligramů. Jednoduchý výpočet ukazuje, že do mléka se při léčbě matkou tabletami nedostává více než 0,3 miligramu účinné látky. Lékaři to považují za tak malé, že to nepříznivě neovlivní dítě..

Aby se dosáhlo ještě menšího pronikání účinné látky do mateřského mléka, musí maminka zvýšit množství spotřebované tekutiny tak, aby zbytky léčiva byly včas odstraněny z jejího těla..

Tentokrát jsou 3 hodiny..

Vzhledem k tomu, že přestávka mezi krmením dítěte je také 3 hodiny a matka mění prsa podávaná dítěti pro každé krmení, bude správné doporučení lékařů fungovat dobře - pít lék po krmení.

Kromě toho se při kojení v mateřském těle aktivně vytvářejí antivirové protilátky, které neutralizují viry; protilátky s mateřským mlékem jdou na dítě, imunita dítěte je posílena.

Podobné prostředky

Analogy Acyclovir jsou:

 • Viropex;
 • Zovirax;
 • Valtrex;
 • Lisavir;
 • Herpevir;
 • Fenistil;
 • Herpferon;
 • Cyclovir;
 • Vivorax;
 • Fucorcin.

Každý z těchto prostředků má své kladné i záporné stránky a jejich použití kojícími matkami by mělo probíhat pouze se souhlasem pediatra.

Prázdniny v lékárnách

Všechny léky proti herpetické infekci jsou vydávány v lékárně bez lékařského předpisu..

Úložný prostor

Podmínky skladování zohledňují okolní teplotu, místo, kde je léčivý přípravek skladován. Acyclovir by měl být uchováván v suché místnosti, kde nespadá přímé světlo ze slunce.

Úložiště Acycloviru doma:

 • neotevřená mast - 3 roky;
 • pilulky - 4 roky.

Použití jakékoli formy acykloviru na konci doby použitelnosti je zakázáno. Nevhodné pro použití formulářů, které mají poškozené tovární balení.

Názor lékařů

Je možné se zbavit herpes infekce pomocí léku. Lékaři doporučují formu nebo mast acykloviru. Lék je předepsán pro HB výhradně v obtížných situacích. Někdy vám lékaři doporučují odmítnout krmit dítě, dokud není matka úplně vyléčena..

V článku zvažujeme, zda je Acyclovir povolen kojit..

Imunita ženy, oslabená devítiměsíční těhotenstvím, je v období laktace podrobena skutečnému testu. V důsledku omezené stravy nemá žena potřebné vitamíny, zatímco spotřeba živin během tohoto období je obrovská. Proto má žena často v období laktace takové nepříjemné onemocnění, jako je herpes.

Je vědecky potvrzeno, že herpes virus je přítomen v organismech přibližně 90% lidí. Zpravidla existuje latentně a nijak se neprojevuje. Ale v období oslabené imunity, ke kterému často dochází v období laktace, téměř okamžitě vznikají nepříjemné svědění. Když se objeví primární příznaky, přijde na mysl logické rozhodnutí - zahájit terapii nemoci.

S rozvojem herpetické infekce jsou léky na bázi acykloviru vysoce účinné. Nejoblíbenější je droga se stejným názvem "Acyclovir". Mohu použít při kojení?

Výrobce vyrábí léčivo ve dvou farmakologických formách - mast, tableta. V každé z nich je hlavní složkou acyklovir. Lék patří do skupiny antivirových léků, je schopen zabránit šíření herpetické infekce na buněčné úrovni - v důsledku destrukce DNA syntetizované virem.

Je třeba poznamenat, že „acyklovir“ je charakterizován selektivní expozicí - poškozuje DNA viru, ale nepředstavuje nebezpečí pro lidské buňky. Díky této vlastnosti se droga aktivně používá v moderní medicíně.

Indikace pro použití

Proč ne každý zná tablety Acycloviru.

Lék se doporučuje použít v následujících případech:

 1. Plané neštovice.
 2. Pásový opar.
 3. Genitální opar.
 4. Léze kůže, sliznice, které mají infekční původ a jsou vyvolány herpesem typu 1, 2.

Vlastnosti použití "acykloviru" během kojení

Zahraniční klinické studie poskytují důkaz, že účinná látka ve složení léčiva může být vylučována do mateřského mléka (v malých dávkách), ale úroveň rizika pro novorozence je považována za nízkou.

Je tedy možné pít tablety Acycloviru během kojení?

Domácí medicína poznamenává, že perorální použití acykloviru vede ve velkých dávkách k uvolňování aktivní složky do mateřského mléka. Po použití standardní dávky 200 mg (pokud se užívá šestkrát denně) dosahuje koncentrace látky v mateřském mléce 65–400%.

To znamená, že dítě, které konzumuje mateřské mléko, dostává asi 0,3 mg léku na kg své hmotnosti za den. V tomto ohledu může být „Acyclovir“ během kojení použit pouze topicky ve formě masti. V tomto případě je absorpce aktivní složky na minimální úrovni, látka není detekována v mateřském mléce a krvi.

Proto je použití masti považováno za naprosto bezpečné pro dítě.

Podívejme se podrobněji na to, jak používat kojení "Acyclovir" během kojení..

Zvláštním případem v období laktace je vývoj herpetických lézí na hrudi. Herpetický virus často útočí na mléčné žlázy u kojících žen na pozadí:

 1. Exacerbace chronických patologií.
 2. Dříve přenášená onemocnění virového, infekčního původu.
 3. Fyziologický pokles imunity po těhotenství, porodu.

Jakmile se objeví příznivé podmínky, latentně se vyskytující virus v těle přechází do aktivní reprodukce. Mateřské žlázy během kojení mají mnohočetné mikrotraumy - praskliny, drobná zranění. To znamená, že virus najde slabé místo v těle a útočí na mléčnou žlázu.

"Acyclovir" s kojením s touto patologií může pomoci. V tomto případě je přísně zakázáno krmit dítě postiženými prsy po celou dobu léčby.

Podobný zákaz je způsoben tím, že kontakt dítěte se zánětlivými ložisky způsobuje okamžitou infekci. Pokud jsou tedy vyrážky zaznamenány pouze na jednom prsu, je přípustné nakrmit dítě dalším prsu.

Pro udržení laktace a zabránění stagnaci mléka je důležité ji exprimovat z postiženého prsu.

Aplikační graf

Specifické vlastnosti použití jsou charakterizovány různé farmakologické formy léčiva..

Tabletu „Acyclovir“ užívejte pětkrát denně (s jídlem nebo ihned po použití) 200 mg. Tableta by měla být omyta vodou ve velkých množstvích (250 ml). Trvání léčby je až 7 dní.

Při použití masti je třeba dodržovat několik pravidel. Produkt naneste na postižené místo výhradně čistými rukama nebo vatovou vložkou v tenké vrstvě. Masť se aplikuje nejen na herpes vesicles, ale také na oblast kolem nich (2-3 mm). V období laktace by četnost aplikací neměla být více než 3krát do 12 hodin.

Lék by měl být používán, dokud nedojde ke zkroucení bublinových útvarů nebo dokud nedojde k úplnému uzdravení. Průměrná doba léčby je 5-7 dní, maximálně 10.

Pokud očekávaný účinek chybí, je důležité konzultovat dermatologa.

Negativní vliv

Použití různých farmakologických forem léčiva způsobuje požití různých množství aktivní složky do těla. Proto se také liší počet a frekvence vedlejších příznaků.

Masť se používá lokálně, díky čemuž je minimalizován počet negativních účinků. Zpravidla je výskyt vedlejších příznaků spojen s kožními reakcemi:

 1. Peeling, suchá kůže.
 2. Pálení (při kontaktu se sliznicí).
 3. Alergická dermatitida (vzácná).

Použití tabletového přípravku je spojeno se vznikem negativních reakcí ze zažívacího traktu a dalších systémů. Je to kvůli příjmu vysokých dávek účinné látky. Na pozadí používání tablet se může vyvinout:

 1. Urtikárie, vyrážka, svědění.
 2. Dušnost.
 3. Ospalost.
 4. Křeče, halucinace, třes, zmatek.
 5. Závratě, bolesti hlavy.
 6. Žloutenka, hepatitida.
 7. Průjem, zvracení, nevolnost.

Kontraindikace pro použití "Acyclovir"

Jakákoli léková forma léčiva je kontraindikována pro použití v následujících případech:

 1. Zvýšená citlivost na jakoukoli složku léku.
 2. Neurologická patologie.
 3. Selhání ledvin.

Zvláštní pokyny pro použití "Acyclovir"

Během léčby Acyclovirem je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

 1. "Acyclovir" vyvolává dehydrataci. V tomto ohledu je důležité během léčby používat dostatečné množství tekutiny.
 2. Herpes virus se vyznačuje vysokou mírou nákazy. Po celou dobu terapie by proto měl být kontakt dítěte s postiženou oblastí omezen - pokud je opar lokalizován na rtech, je zakázáno líbat dítě.
 3. Užívání drogy může způsobit závratě. Pokud je takový vedlejší účinek detekován, měli byste opustit správu složitých mechanismů a vozidel.
 4. Herpes virus se vyznačuje vysokou aktivitou, takže použití "acykloviru" je nejúčinnější v raných stádiích onemocnění. Optimálním začátkem léčby je stadium výskytu herpetického váčku, kdy se objeví první příznak - svědění.

Pokud nelze použít Acyclovir, lze jej nahradit jedním z jeho analogů. Nejoblíbenější drogy jsou:

 1. "Famvir." Vyznačuje se antivirovým účinkem, působí proti lišejníkům, planým neštovicím, herpesu.
 2. Lysozyme. Je povoleno používat v období laktace. Má protizánětlivý antibakteriální účinek.
 3. Herpferon. Je to imunomodulátor.
 4. Zovirax. Je považováno za účinnější lék pro léčbu herpesu v období laktace..
 5. Fenistil. Může být použit pouze podle pokynů lékaře. Po aplikaci lokálního léčiva nejsou aktivní složky v krvi a mateřském mléce detekovány.
 6. Valtrex Účinně eliminuje infekční léze dermis, genitálního oparu, lišejníků.

Je důležité vzít v úvahu, že všechny tyto léky mají určité kontraindikace a jsou schopny vyvolat specifické negativní příznaky.

Recenze "Acyclovir" s HS

Kojící ženy často zanechávají zpětnou vazbu na zkušenosti s používáním masti Acyclovir. Zaznamenávají dostupnost léku, jeho vysokou účinnost, snadné použití, téměř úplnou absenci negativních příznaků.

Negativní recenze jsou obvykle spojeny s výskytem alergických reakcí na lék. Tato reakce je obvykle způsobena individuální citlivostí na jednotlivé složky.

Zkoumali jsme, zda lze Acyclovir použít kojení..

Acyclovir pro kojení: mast a tablety

Herpes je nejčastější virové onemocnění, které postihuje 90% lidí. Při absenci stresu na těle imunitní systém produkuje protilátky a bojuje proti virům.

Pokud je imunita poškozena, je nevyhnutelný výskyt nachlazení na rtech. Pro léčení nachlazení v lékárnách se prodává mnoho mastí a tablet, často se jedná o širokospektrální antibiotika, která jsou během laktace kontraindikována.

Ale pro kojící matky existuje lék předepsaný lékaři.

Kojící matky jsou ohroženy. I když žena před porodem nevěděla, co je to opar, po porodu čelí více než 95% nových matek.

Samoléčení doma je během kojení velmi nebezpečné, a proto se obrací k lékaři a dostává předpis do rukou, často vyvstává otázka: „Je možné použít kojení Acyclovir během kojení? "Jak na to bude dítě reagovat a změní se mateřské mléko z užívání léků?"

Formulář pro uvolnění produktu

Acyclovir je antivirový lék, který zpomaluje a inhibuje vývoj herpes viru v těle. Lék není antibiotikum a má 4 formy uvolňování (tabulka 1).

Tabulka 1 - Formy uvolňování léčiva Acyclovir

Oční mastiVnější krémTabletyParenterální správa
Používá se v případech zánětu vlasového vaku a mezi očního prostoru k léčbě očních chorob a zánětu rohovky. Pomáhá odstraňovat herpes virus na rtu, v intimní oblastiPoužívá se k léčbě vyrážek různých etiologií na kůži, na rtech, genitáliíchVýdej na lékařský předpis. Nepůsobte lokálně, ale na celé těloK dispozici v práškové formě. Používá se pro těžké virové infekce. Nejčastěji se používá pro diagnostiku HIV pozitivní.

Acyclovir bojuje nejen s herpetickými erupcemi, ale používá se také pro plané neštovice, lišejníky, herpes zoster, virus Epstein-Barr.

Mohu použít kojení Acyclovir

Nastávající matky a ženy během kojení mohou na základě doporučení lékaře používat vnější masti Acyclovir, ale po dobu léčby je vyžadováno kojení [1]..

Masť, která byla rozmazaná na kůži nebo sliznici, nepředstavuje velké nebezpečí, protože se léčivo absorbuje do krve v minimální dávce [2]..

Omezení během kojení

Tablety a injekce jsou přísně zakázány - je to kvůli množství účinné látky v jedné terapeutické dávce léčiva. Při parenterálním podání léku bude jeho koncentrace v krvi obrovská a celá tato dávka vstoupí do těla dítěte. [3]

Účinek léku na dítě nebyl plně prozkoumán, takže lékaři chrání děti před možnými následky a nepředepisují zavádění léků invazivní metodou.

Kontraindikace

Pokyny pro použití u všech typů drog Acyclovir ve sloupci kontraindikací a na webových stránkách NHS uvádějí [4]:

 • přecitlivělost nebo alergie na složky;
 • problémy s ledvinami
 • věk nad 65 let;
 • období těhotenství nebo početí, laktace (kromě masti).

To naznačuje neúplnou studii účinku léku na nenarozené dítě..

Ačkoli nyní, po studiích v roce 2012, se staly vůči tomuto léku loajálnější. Na obalu najdete často nápis o nepřítomnosti kontraindikací a možnosti použití během kojení a těhotenství, ale byly přidány některé poznámky, které odstraní polovinu odpovědnosti výrobce a přenesou ji na ošetřujícího lékaře nebo pacientku..

Přes tuto značku lékaři předepisují tento lék těhotným a kojícím ženám. Dávkování účinné látky v masti je malé a rychle se vylučuje z těla..

Vlastnosti použití masti během kojení

Účinnost léku byla v průběhu let prokázána pomocí tablet a mastí pro herpes virus.

Pro kojící matku není strach, že poté, co ji ušpiní rty, předá spolu s mlékem enzymům dítěte, které pomáhají blokovat virus.

Absorpce léčiv kůží do krve je zanedbatelná a dávkování účinné látky v krvi bude poloviční, než přijatelné pro děti mladší než jeden rok života.

Mohu kojit s herpesem?

Nepřestávejte kojit, když se rána hojí z oparu nebo během léčby mastí. Dítě by mělo dostat protilátky od matky, která bojuje s virem. Krmení během takových nemocí pouze dítě láká.

Důležité: Výjimkou jsou pouze opary na bradavkách nebo areolech (kůže kolem bradavky). Pokud se na jednom prsu objeví vyrážky, můžete dítěti dát další dítě a nakaženým mlékem exprimovat pouze mléko. Důležitým bodem v tomto případě není umožnit dítěti dotknout se rukou, zejména rtů, vyrážek. [5]

Prevence výskytu oparu u dítěte

Je vědecky dokázáno, že matka, která během běžného nachlazení krmí dítě, mu předává protilátky spolu s mateřským mlékem. Při komunikaci s dítětem musíte být opatrní:

 • je lepší nosit ochrannou masku, protože herpes virus se přenáší nejen kontaktem, ale také vzdušnými kapičkami;
 • když vyrážíte na rty, nemůžete dítě líbat.

Nežádoucí účinky Acycloviru

Při aplikaci masti se může začít svědění, pálení, vyrážka.

Při použití oční masti se může začít blefaritida nebo zánět spojivek..

S invazivní terapií:

 • ledvinové koliky, výskyt močovinového dusíku;
 • porušení poměru krevní plazmy a jejích složek (hematurie);
 • psychóza, závratě, ospalost. narušení nervového systému;
 • nevolnost, zvracení, zhoršená stolice;
 • Quinckeho edém a další anafylaktické reakce;
 • porušení jater;
 • zánět v místě iv.

Bibliografie:

Acyclovir pro kojení: výhody nebo poškození?

Každý den napadá lidské tělo celá řada virů: infekce mohou ovlivnit všechny orgány, způsobit zánětlivé nebo alergické reakce.

Lidé s imunodeficiencí jsou zvláště citliví na viry: starší generace, předškolní a školní děti, těhotné a kojící ženy.

Kojící matka se zvláště zajímá o její pohodu, protože zdraví dítěte závisí na něm. Jak postupovat, pokud žena dostane herpes virus a lékař jí předepsal kojení Acyclovirem? Co je to za drogu? Jak bezpečné je to pro dítě? Odpovědi na tyto a další otázky jsou uvedeny v článku..

Charakteristika léčiva

Acyclovir patří k antivirovým látkám selektivní aktivity.

Účinná složka se stejným názvem inhibuje množení patogenních virů, které vyvolávají onemocnění infekcí herpesem, planými neštovicemi, herpes zosterem, cytomegalovirem a infekcí HIV.

Klinické příznaky užívání léku se projevují lokalizací herpetické vyrážky na kůži bez dalšího šíření, hojením kožních vyrážek ve stadiu močového měchýře, snížením bolestí a svěděním..

Lék má také preventivní účinek zaměřený na léčbu vnitřního oparu. Předepisuje se jako látka zesilující imunitu. Terapeutický účinek léčiva je považován za slabý, ale poměrně účinný.

Dávkové formy uvolňování na policích lékáren jsou představovány mastí, krémem, tabletami a práškem pro přípravu roztoku.

Masť "Acyclovir 3%" se používá k léčbě keratitidy a jiných očních patologií způsobených herpes virem. Krém "Acyclovir 5%" je určen k potlačení kožních onemocnění způsobených uvedenými viry.

Na základě práškové formy se vytvoří roztok pro intravenózní injekci.

Injekce nebo tablety jsou předepsány pro těžká stádia onemocnění, stejně jako imunostimulační činidlo se sníženou funkcí imunitního systému..

Užívání léků kojení

Podle návodu k použití je lék kontraindikován u žen během kojení. Důvodem je skutečnost, že dosud nebyly provedeny studie o účinku léku na tělo dítěte do jednoho roku. Uvedený Acyclovir pro HB je však během laktace stále předepsán v jakékoli lékové formě, s výjimkou injekcí.

Skutečnost je taková, že po užití jedné tablety Acycloviru (množství účinné látky je 200 mg) se vytvoří koncentrace v mateřském mléce, která nepřesahuje 0,2 g. Toto množství je zanedbatelné a nezpůsobí žádné poškození, pokud vstoupí do těla dítěte. Při použití masti nebo krému je koncentrace ještě nižší, protože hlavní ukazatele jsou soustředěny na sliznice a pokožku.

Lék se v těle nehromadí a po 2,8 až 3 hodinách je z něj úplně vyloučen. Zvýšení obsahu účinné složky v mateřském mléce je možné pouze při velkých dávkách. Lékaři však takovou terapii jen zřídka předepisují.

Kromě toho je třeba vzít v úvahu skutečnost, že při užívání Acycloviru během krmení se mohou objevit nežádoucí účinky, které nepříznivě ovlivňují pohodu mladé matky. Tyto zahrnují:

 • nevolnost, zvracení
 • bolestivé křeče v břiše;
 • střevní poruchy;
 • závratě, poruchy spánku;
 • alergické reakce, podráždění kůže;
 • pálení v oblasti očí.

Lék můžete používat pouze podle pokynů lékaře a nepřekračujte uvedenou denní dávku. Pak lze zabránit většině vedlejších účinků..

Dávkování

Léčbu předepisuje lékař až po stanovení diagnózy. Je nemožné samoléčit u kojících žen, protože existuje riziko nakažení dítěte nebo poškození jeho zdraví. Standardní režimy jsou následující:

 1. Mast. Použití masti zahrnuje absolutní sterilitu rukou. Ve spodním spojivkovém vaku je umístěn pruh dlouhý 1 cm. Interval použití - 4 hodiny. Noční interval se zvyšuje na 8 hodin. Tento postup se provádí až do úplného zotavení. Pro stanovení terapeutického výsledku se doporučuje masti aplikovat další 3 dny.
 2. Krém. Před a po nanesení krému si důkladně umyjte ruce. Neumývejte poškozené oblasti kůže ani tře. Nástroj je aplikován na problémové oblasti s tenkou vrstvou s lehkými poklepávacími pohyby. Léky se užívají nejméně 5krát denně po dobu trvání 5 dnů. K léčbě infekce pokročilého stádia se průběh léčby zvyšuje na 10 dní. Lék má největší terapeutický účinek, když je použit v raných stádiích infekce..
 3. Tablety. Acyclovir ve formě tablet je předepisován kojícím matkám pouze ve vážných případech. Aby se snížila koncentrace léčiva v tkáních těla během celého léčebného cyklu, pacienti konzumují zvýšené množství vody. Pro léčbu herpesu je denní dávka léčiva 1000 mg (5 tablet po 200 mg každé 4 hodiny). Průběh léčby je 5 dní, které lze zvýšit maximálně na 10 dní. Jako imunostimulační činidlo je předepsáno 400 mg 5krát denně. Tablety se užívají během jídla nebo po jídle vodou. Je lepší to udělat ihned po krmení dítěte, pak během dalšího krmení bude koncentrace Acycloviru v mateřském mléce minimální.

Během léčby by matky, které kojí, měly dodržovat určitá pravidla..

Nejprve, pokud se na hrudi vytvořil opar, musí být laktace zastavena. Virus infikuje lidské tělo jednou provždy a projevuje se jako periodická exacerbace. Proto je nutné zabránit možné infekci kontaktem mezi matkou a dítětem během kojení. Pokud je postiženo jedno prsu, musí být pevně uzavřeno..

Mléko z nemocného prsu se dekantuje a zdravé dítě se krmí. Nicméně, když dojde k infekci na hrudi, mast je kontraindikována a ošetřující lékař předepíše další, bezpečnější léky. Bublající fáze onemocnění vyžaduje před ošetřením suchými krusty další ošetření propolisovou tinkturou nebo Fucorcinem..

Za druhé, je důležité dodržovat správnou stravu, střídat práci a odpočinek a chodit na procházky. Urychluje proces hojení, posiluje imunitní systém..

Pokud by se na jejích rtech objevil opar, měla by se mladá matka na chvíli zdržet polibků. Tím se také dítě ochrání před možnou infekcí. Užívání Acycloviru ve formě tablet zakazuje kojení během období léčby..

Názory matek na užívání drogy

Recenze matek ohledně užívání Acycloviru pro kojení:

Jsem patologický nosič herpes viru. Alespoň jednou za šest měsíců jsou moje rty a kůže posypány mým nosem. To se mi stalo během laktace, když jsem krmil svého tříměsíčního syna.

Před narozením jsem použil masti Acyclovir, která mi vždy velmi pomáhala. A tady jsem byl zmatený: nebylo by to pro dítě škodlivé? šel jsem k doktorovi.

Lékař povolil použití Acycloviru podle pokynů as mastem a tabletami k aktivaci imunity. Všechno šlo velmi rychle.

Plusy: dobrý lék, pomáhá rychle.

Nevýhody: Acyclovir v tabletách s kojením je stále alarmující.

Anastasia, 22 let

Stalo se tak, že jsem poprvé onemocněl herpesem, když jsem kojil své pětiměsíční dítě. Nejprve se v rohu rtů objevila malá růžová skvrna, která byla velmi svěděná. Po několika dnech to už bylo velké nažloutlé bolení, které bylo stále svědění a nemocné..

Bylo těžké otevřít ústa. Máma říkala, že to byl opar, a doporučil jí, aby si koupila Acyclovir.

Rozhodl jsem se nejprve konzultovat s lékařem, možná tento lék nelze použít pro kojení? Nebo na to existují jiné léky? Lékař mi předepsal terapii přesně s Acyclovirem a řekl, že v boji proti herpesu prostě neexistuje lepší lék..

Pro dítě nepředstavuje žádné nebezpečí, protože prakticky nepřechází do mateřského mléka. Jedinou věcí je, že nemůžete dítě líbat, dokud nemoc nepomine, a myjte si ruce častěji mýdlem. Masť jsem používal 5 dní podle pokynů. Všechno se uzdravilo beze stopy.

Plusy: efektivní, bezpečný a levný lék.

Elvira, 35 let

Jsem s herpetickou keratitidou. Bylo to velmi nepříjemné a tady je moje šestiměsíční dítě v náručí, které kojím.

Bál jsem se ho nakazit, protože jsem věděl, že herpes je infekce, kterou lze potlačit, ale nelze ji úplně vyléčit. Šel jsem do nemocnice.

Byl mi předepsán krém Acyclovir a byl předepsán průběh podobných tablet pro stimulaci imunitního systému. Uzdraveno, všechno šlo. Dítě není nakažené, dokud neuvidím žádné alarmující projevy.

Pros: pomáhá efektivně, rychle. Dostupná cena.

Nevýhody: při použití je cítit mírné pálení v rozích očí.

Anna, 36 let

Acyclovir je skutečně vysoce kvalitní lék, který se široce používá při léčbě herpes a jiných virových infekcí. Je bezpečné užívat během kojení s výhradou všech doporučení lékaře a pravidel osobní hygieny.

Doporučujeme další související články

Acyclovir pro kojení

Acyclovir je antivirová látka předepsaná pro infekci virem herpesu. Mohu použít kojení Acyclovir?

Kdo jsi

Tento nástroj je vynikající antiherpetikum. Působí proti planým neštovicím, herpes zoster, herpesu.

Pomáhá zastavit tvorbu vyrážky, snižuje pravděpodobnost následků a komplikací ve formě jizev na kůži.

Jeho použití přispívá k rychlé tvorbě sušících krustů a snižuje bolest. Kromě toho je léčivo klasifikováno jako imunostimulační činidlo..

K dispozici ve formě roztoku, masti, krému a tablety.

 1. Tablety. Částečně se vstřebává ve střevech. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována dvě hodiny po užití léku. S proudem krve droga vstoupí potřebné množství do vnitřních orgánů, tkání. Kojící matky musí vědět, že účinné látky pronikají do mateřského mléka.
 2. Mast. Krém. Je absorbován pouze z postižených oblastí kůže. Malé množství léku vstupuje do krevního řečiště a je přenášeno po celém těle. Nalezeno v moči. Při použití masti pro oči bude jeho maximální koncentrace v nitrooční tekutině. Malá množství lze nalézt v moči..

Když léky nejsou žádoucí

Lék není předepsán, pokud kojící matka zjistila:

 • nesnášenlivost účinných látek;
 • alergické reakce;
 • selhání ledvin;
 • neurologické poruchy;
 • děti do dvou let.

Nedoporučuje se kojícím matkám používat tento lék ve formě tablet a intravenózní infuze..

Nežádoucí účinek léku

Při užívání tablet jsou možné následující:

 • alergické reakce;
 • nevolnost doprovázená zvracením;
 • průjem;
 • bolest v břiše;
 • vzhled bolesti hlavy.

Pokud používáte lék externě, musíte být připraveni na výskyt erytému, pálení, loupání kůže, pokud jsou vystaveny sliznicím očí, jsou možné zánětlivé reakce, blefaritida, keratitida.

Jaké dávky vzít

V tabletách se po jídle užije 200 mg. S diagnózou herpesu je povoleno užívat lék až pětkrát denně po 200 mg. Pokud má pacient plané neštovice, je lék předepisován v dávce 800 mg denně, v průběhu pěti dnů.

Takovou dávku tablet předepisuje pouze ošetřující lékař. Tento lék není vhodný pro samoléčení laktací.

Při použití masti nebo krému se topicky aplikují na postižené oblasti kůže nebo sliznic alespoň každé čtyři hodiny. Průběh - dokud se neobjeví křupavé sušení.

Je vhodné namazat nejen postiženou oblast, ale také zachytit zdravé oblasti o jeden nebo dva centimetry. Tím se zabrání šíření choroby..

Pokud je u pacienta diagnostikována keratitida herpetického původu, pak je v tomto případě lék aplikován na spojivky nejméně pětkrát denně. Samozřejmě - až do vymizení nemoci.

Je lék a laktace kompatibilní??

Při kojení přechází do mléka jen malá část léčiva. Taková koncentrace 0,2 g přijatelné dávky nemůže dítě poškodit. Při intravenózním podání léku se však zvyšuje riziko nežádoucích účinků na dítě.

Nejlepší je užít tento lék po krmení drobků. Je vhodné zahájit další krmení nejdříve po třech hodinách. To je dost času na to, aby se většina léku vyloučila ledvinami..

Existuje názor, že použití léku ve formě tablet není vůbec zakázáno. Jen v tomto případě má velmi nízký terapeutický účinek.

Pravidla pro používání léku během kojení

Vzhledem k tomu, že podle pokynů není lék předepsán pro GV, je nejlepší se před použitím poradit s lékařem. Takže, Dr. Komarovsky věří, že tento nástroj můžete použít pro děti s herpetickým bolestí v krku. Pokud má dítě 2 roky.

 • je nutné jasně dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat uvedené koncentrace léku;
 • když užíváte tabletovou formu léku, je nejlepší zastavit krmení mlékem;
 • s jednostranným poškozením prsu se doporučuje pravidelné čerpání.

Kromě toho je vhodné zavést a vyvážit stravu a pokusit se zvýšit imunitu.

Analogy

Podobné léky jsou:

 • Zovirax. Podle popisu je tento nástroj předepsán pouze podle indikací a pod dohledem odborníků. Během kojení je toto činidlo účinnější než acyklovir. Důvodem je skutečnost, že byl vytvořen později a lékaři vzali v úvahu nežádoucí účinky Acycloviru. Tím se tato látka zlepšuje. Vyrovnává se s léčbou herpesu, planých neštovic, nejen u dospělých, ale také u dětí.
 • Valtrex. Předepisuje ji pouze lékař. Vynikající „zvládnutí“ s ochuzeným a genitálním oparem, stejně jako s infekčními onemocněními kůže.
 • Fenistil předepisuje pouze lékař, je-li to uvedeno. V krvi po lokální aplikaci nebyl tento lék nalezen.
 • Herpferon. Je to imunomodulátor, antivirový a protizánětlivý lék s výrazným analgetickým účinkem. V malých koncentracích vstupuje do krevního oběhu. Předepisuje ji pouze odborník, pokud je to nutné a indikace.
 • Lysozyme je schválen pro kojící matky a může být předepsán v kombinované terapii. Má antibakteriální, protizánětlivý účinek.
 • Famvir. Má antivirový účinek. Aktivní proti virům, které způsobují herpes, plané neštovice, lišejníky. Není známo, zda tento produkt přechází do mateřského mléka. Experimenty na laboratorních zvířatech však daly pozitivní odpověď. Lék proto není vhodný pro samoléčení.

Jakékoli z těchto léků předepisuje pouze lékař. Nevystavujte své dítě riziku a nemedikujte!

Při užívání drog musíte pochopit, že riziko drobků nelze zcela vyloučit. Proto je nejlepším řešením prevence jakýchkoli chorob. Při detekci prvních příznaků nemoci je nejlepší okamžitě vyhledat lékaře. V tomto případě bude účinek předepsaného Acycloviru mnohem účinnější a výsledek přijde rychleji.

Acyclovir pro kojení Odkaz na hlavní publikaci

Články O Neplodnosti