Hlavní Analýzy

Aspirin v časném těhotenství: 10 důvodů pro odmítnutí


Jedním z nejoblíbenějších léků ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků před a dnes je aspirin (kyselina acetylsalicylová). K jeho účelu existuje mnoho indikací a kontraindikací. Přípravky, jejichž účinnou látkou je kyselina acetylsalicylová: Aspirin, Aspirin Cardio, Thromboass.
Jednou z naléhavých otázek je: Je kyselina acetylsalicylová kontraindikována během těhotenství? Lze jej v tuto chvíli použít? Názory lékařů na toto téma jsou sdíleny.

Koncept aspirinu, jeho vlastnosti a mechanismus

Kyselina acetylsalicylsalicylová je léčivo ze skupiny NSAID (nesteroidní protizánětlivá léčiva). Má protizánětlivý, antipyretický, analgetický (analgetický) a antiagregační účinek (zabraňuje trombóze a srážení krve).

Mechanismus účinku tohoto léku je složitý. Provádí se takto:

 1. Anestetika se vyskytuje v důsledku přímého inhibičního účinku léku na bolestivé centrum v mozku.
 2. Protizánětlivý účinek je způsoben potlačením syntézy zánětlivých mediátorů (prostaglandinů, arachidonové kyseliny), a proto snižováním projevů: otokem, množstvím tkání.
 3. Antipyretický účinek je způsoben přímým inhibičním účinkem na střed termoregulace v mozku.

Antiagregační účinek nastává v důsledku potlačení tvorby látky tromboxanu A2 v krevních destičkách (krevní buňky odpovědné za koagulaci), čímž se snižuje koagulace krve a brání adhezi destiček a krevním sraženinám (krevní sraženiny).

Lék také snižuje tvorbu dalších krevních koagulačních faktorů..

Důsledky aplikace v různých časech

Největším nebezpečím je jmenování aspirinu v prvním trimestru těhotenství. Do 12. týdne těhotenství jsou zakázány i minimální dávky ASA..

 1. Vývoj mimoděložního těhotenství;
 2. Odpojení vajíčka;
 3. Brzy spontánní potrat;
 4. Vznik vrozených vad:
   Lebka obličeje (rozštěp patra, rozštěp rtu);
 5. Neurální trubice (spina bifida - spina bifida);
 6. Srdce (defekt síňového septa, tetralogie Fallota). Vyvíjí se s použitím aspirinu od 5. dne poslední menstruace do 9. týdne těhotenství;
 7. Porušení formování reprodukčního a močového systému (hypospadie u chlapců);
 8. Deformace žeber a končetin;
 9. Polydaktyly;
 10. Membránová kýla;
 11. Anofthalmia.

Ve trimestru II má použití aspirinu v dávce 40-80 mg / den u pacientů s přímými indikacemi nejmenší účinek na tvorbu plodu a průběh těhotenství. Přesto však podávání léků s kyselinou acetylsalicylovou v prvních trimestrech těhotenství není doporučeno bez jasné klinické potřeby.

Použití aspirinu k anestetizaci nebo snížení teploty během tohoto období je plné:

 1. Zpožděný vývoj plodu;
 2. Předčasné oddělení placenty;
 3. Anémie

Pokud těhotná žena léky stále užívá v trimestrech I a II, měla by být dávka léčiva minimální a léčba by měla být co nejvíce snížena.

V trimestru III může použití aspirinu způsobit řadu komplikací:


Na straně matky:

  Poporodní krvácení;
 • Předjíždění těhotenstvím;
 • Prodloužená práce, slabá práce;
 • Komplikace při porodu (císařský řez, aplikace porodních kleští, vakuová extrakce plodu);
 • Z plodu:
   Předčasné uzavření ductus arteriosus, plicní hypertenze;
 • Vrozená intoxikace salicyláty s poškozením ledvin a rozvoj selhání;
 • Nízká porodní váha;
 • Cancellation syndrom (agitovanost, monotónní volání, reflexní podrážděnost, hypertonicita);
 • Hemoragické komplikace: trombocytopenická purpura;
 • Petechiae;
 • Hematurie;
 • Kefalogematoma;
 • Subkonjunktivální krvácení;
 • Intrakraniální krvácení
 • Pozoruje se také nepříznivý účinek plné dávky aspirinu (300 mg a více) v prvním trimestru těhotenství na hladinu IQ dětí a jejich schopnost učit se. Fyzický vývoj netrpí.

  Použití ASA v posledních týdnech těhotenství je kontraindikací k epidurální anestézii, vzhledem k vysokému riziku krvácení, tvorbě intravertebrálního hematomu a kompresi míchy..

  Aspirin přechází do mateřského mléka a může způsobit snížení aktivity destiček u dítěte. Během kojení se nedoporučuje používat ASA.

  Ženy během plánování těhotenství by neměly užívat žádné léky ze skupiny NSAID, včetně Aspirinu. Protože blokuje implantaci oplodněného vajíčka do děložní dutiny a zvyšuje riziko spontánního potratu.

  Indikace pro jmenování kyseliny acetylsalicylové

  Droga je předepsána pro velké množství indikací. Rozsah aplikací je široký, můžete jej pít za následujících podmínek:

  • Prevence ischemické choroby srdeční (angina pectoris, infarkt myokardu).
  • Terapeutická opatření pro mozkovou mrtvici a prevence jejího výskytu.
  • Léčba tromboembolických chorob nebo jejich prevence (například protetiky srdečních chlopní, stentování).
  • Terapie chronické žilní nedostatečnosti.
  • Komplexní léčba aterosklerotických chorob.
  • Horečka (horečka) u infekčních a zánětlivých onemocnění.
  • Bolestivý syndrom různých stupňů závažnosti (včetně bolesti hlavy, bolesti zubů).

  Indikace ke jmenování během těhotenství

  Podle encyklopedie léků je užívání léku kontraindikováno během 1. a 2. trimestru těhotenství. Ve druhém trimestru je schůzka možná, avšak za podmínky, že nezbytné přínosy výrazně převyšují rizika. Může být předepsán v minimálních dávkách (ne více než 100 mg za den). Pouze v dávce vyšší než 1500 mg denně prochází lék placentou a ovlivňuje plod.

  Existují náznaky, ve kterých můžete pít lék během těhotenství:

  Navigace komentářů

  Obsah článku

  Obsah Aspirin základní informace o léčivu Účinky aspirinu na těhotnou ženu Pokyny pro použití během těhotenství Kontraindikace Mohu použít aspirin během těhotenství Kyselina acetylsalicylová během těhotenství Mohu léčit aspirin v raných stádiích Aspirin ve druhém trimestru Kyselina acetylsalicylová ve třetím trimestru

  Základní informace o aspirinovém léku

  Lék je klasifikován jako nesteroidní protizánětlivé léčivo. Antipyretický, analgetický a protizánětlivý účinek je způsoben ireverzibilní blokádou cyklooxygenáz 1 a 2. V důsledku toho je inhibována syntéza prostaglandinů, které jsou tak nezbytné pro mnoho procesů v těle, což způsobuje řadu negativních důsledků. Existují léky této skupiny, které selektivně blokují zánětlivé buňky (COX 2), ale také inhibují prospěšné procesy v těle. Prostaglandiny jsou také potřebné těhotnými ženami, protože hrají důležitou regulační roli při tvorbě placenty a připoutání plodu..

  V literatuře je podle posledních studií mnoho zpráv, že aspirin v malých dávkách (až 150 mg) má ochranný (ochranný) účinek na plod. Vypadá to jako odvážné prohlášení. Je nepravděpodobné, že těhotné ženy budou brát Aspirin během těhotenství, aby to viděly, ale vývoj v tomto směru probíhá. Ve skutečnosti pro Aspirin existuje závislost účinku a vedlejších účinků na dávkách. V malých (preventivních) dávkách je téměř bezpečný a se zvyšujícím se škodlivým účinkem roste.

  Aspirin také aktivně narušuje proces koagulace krve, ztrácí schopnost koagulace. Anti-agregační účinek přetrvává 7 dní po jedné dávce. Je alarmující, že v tomto období hrozí krvácení.

  V lékárnách jsou prezentovány různé formy aspirinu:

  • Obvyklé tablety pro dospělé jsou 500 mg a 250 mg;
  • Dětské tablety - 100 mg;
  • Šumivé tablety "Aspirin Upsa" - 500 mg;
  • Enterické tablety "Aspirin Cardio" - 100 mg a 300 mg.

  Vliv aspirinu na těhotnou ženu

  Lékaři se pomocí četných studií pokusili zjistit přesný účinek léku na zdraví plodu a nastávající matky. Výsledky experimentů však byly tak rozporuplné, že vědci nedospěli k objektivnímu závěru. Některé škodlivé vlastnosti aspirinu však byly dosud identifikovány a studovány:

  zvýšené riziko různých komplikací během těhotenství;

 • pravděpodobnost potratu;
 • možnost odlupování placenty;
 • zpomalení tvorby a vývoje nenarozeného dítěte;
 • pravděpodobnost opožděné práce;
 • riziko vzniku onemocnění plic a srdce dítěte;
 • výskyt krvácení během porodu.
 • Přesto není zbytečné, že ženy čekající na narození svých lékařů s miminko mají četné otázky týkající se bezpečnosti užívání této nebo té drogy. Koneckonců, pokud používáte léky podle vlastního uvážení, není zcela známo, jaké důsledky může takováto obezřetnost vést. Například podle vědců může užívání běžného aspirinu ukončit těhotenství.

  Mimo jiné existují další důkazy o negativních účincích aspirinu na ženské tělo během těhotenství a zdraví dítěte. Například lékaři z Dánska prokázali, že tento lék může nepříznivě ovlivnit plodnost během nitroděložní tvorby chlapce. Kromě toho může aspirin vyvolat výskyt varlat varlat u mužského plodu..

  Stojí za zmínku, že všechny tyto důsledky mohou nastat v důsledku příjmu aspirinu těhotnou ženou v dávkách uvedených v návodu k danému léčivu. Koneckonců, dávky popsané v přílohách tohoto léčivého přípravku jsou předepsány běžným lidem, ale těhotné ženy by měly užívat léky výhradně v minimálním množství, které v každém případě předepisuje pouze ošetřující lékař. Někteří lékaři dokonce mluví o výhodách tohoto léku v malých dávkách pro těhotné ženy..

  Návod k použití během těhotenství

  Kyselina acetylsalicylová je k dispozici v několika dávkách pod mnoha obchodními názvy:

  1. Aspirinová německá společnost Bayer.
  2. Thrombo ACC vyráběná rakouskou farmaceutickou společností Lannacher Heilmittel a Russian LLC Valeant.
  3. Aspirin Cardio, předepsaný během těhotenství, vyrábí stejná německá společnost Bayer.
  4. Společnosti Acekardol Synthesis OJSC (Rusko) a další.

  Maximální dávka aspirinu během těhotenství by neměla překročit 100 mg. Jinak se významně zvyšuje riziko hemoragických komplikací. Lék se užívá 1krát denně ráno s jídlem. V žádném případě byste neměli pít aspirin na lačný žaludek, protože to může vést k poškození sliznice s vývojem vředů..

  Kontraindikace

  Pokud žena trpí bronchiálním astmatem, pak otázka, zda může pít aspirin během těhotenství, za to nestojí. Takový pacient musí odmítnout vzít tento lék a najít jiné antitrombotické činidlo. Důvodem je skutečnost, že kyselina acetylsalicylová se sama o sobě často stává provokatérem astmatických záchvatů.

  Vzhledem k neustálému zvyšování incidence peptického vředu žaludku a dvanáctníku se jmenování aspirinu stává stále obtížnějším úkolem. Kyselina acetylsalicylová blokuje tvorbu určitého typu prostaglandinů - látek, které poskytují další ochranu žaludeční sliznice před agresivním účinkem kyseliny chlorovodíkové žaludeční šťávy. Proto by pacienti s peptickým vředovým onemocněním a v minulosti gastrointestinálním krvácením v minulosti neměli užívat aspirin..

  Mohu používat aspirin během těhotenství?

  Aspirin je nebezpečný pro těhotné ženy. To již bylo opakovaně prokázáno. Ale i přes to mnoho žen během těhotenství riskuje, že u Aspirinu zmírní bolesti hlavy nebo horečku. Je těžké říci, jak uspějí, protože dávka aspirinu pro analgezii je 500 mg. A to je mnohem víc než preventivní dávka (75-150 mg), kterou mohou těhotné ženy stále používat v trimestru II.

  V prvním trimestru je Aspirin kontraindikován v jakýchkoli dávkách, protože opakované studie potvrdily jeho teratogenní účinek na plod. Co to znamená? Po narození se u dítěte vyskytují různé abnormality srdce (neuzavření interventrikulárního septa, předčasné uzavření aortálního kanálu s respiračním selháním, bránice kýly). V důsledku toho je růst dítěte zpomalen, je oslaben, jeho tělesná hmotnost je nízká, nemluvě o dalších deformitách.

  Kromě abnormalit orgánů (teratogenita) má aspirin v prvním trimestru embryotoxický účinek, to znamená, že může způsobit smrt plodu v prvních týdnech těhotenství..

  Je také prokázáno, že lék užívaný během početí způsobuje 80% potratů.

  Všechna tato data určovala místo léku podle klasifikace FDA (Agentura amerického ministerstva zdravotnictví a lidských služeb):

  • Kategorie C pro trimestr II
  • Kategorie „D“ pro trimestry I a III.

  To prakticky ostře omezuje jeho použití. Aspirin má systémový účinek a snadno proniká placentou, je schopen zůstat v těle po dlouhou dobu. Eliminační poločas je 2–3 hodiny při nízkých dávkách a až 15 hodin při vysokých dávkách. To vše je nepříznivý okamžik v případě těhotenství..

  Příjem v trimestru III již v pozdních stádiích způsobuje krvácení plodu, nese riziko překročení a dalších komplikací při porodu. Proto instrukce pro léčivo jasně uvádí: použití aspirinu v trimestru I a III je kontraindikováno

  Ve trimestru II - s opatrností

  Všechny ostatní formy (rozpustné ve střevě, šumivé) jsou také kontraindikovány. Enterická forma Aspirinu Cardio se tedy vylučuje po dlouhou dobu. Takový dlouhodobý účinek na plod nepovede k ničemu dobrému. A dávka 300 mg je obecně nebezpečná.

  Aspirin Upsa (dávka 500 mg) ve formě šumivých tablet poskytuje rychlou a úplnou absorpci, která má mírnější účinek na žaludek. Je také kontraindikován u těhotných žen..

  Čemu byste měli věnovat pozornost v pokynech: užívání aspirinu u lidí s astmatem nebo sklonem k bronchospasmu je kontraindikováno. Je také překvapivé, že indikace pro použití aspirinu jsou mnohem méně než kontraindikace

  Je také překvapivé, že indikace pro použití aspirinu jsou mnohem méně než kontraindikace.

  Indikace pro užívání aspirinu:

  • Pro symptomatickou úlevu od bolesti (hlava, zub, menstruační, kloubní a svalová)
  • Zvýšená tělesná teplota při nachlazení (u dospělých a dětí starších 15 let).

  Tyto příznaky nemusí být odstraněny aspirinem - neohrožují život ženy, navíc existují i ​​jiné způsoby, jak si pomoci a neubližovat dítěti. V extrémních případech můžete použít Paracetamol.

  Další věc je, když během těhotenství dojde k takové hrozivé komplikaci, jako je gestóza (generalizovaná endotelióza).

  Používá se aspirin k prevenci gestózy? Tento stav je charakterizován hypertenzí s nepříznivými účinky. Gestóza je vážná komplikace, ženu pozorují odborníci, kteří rozhodují o jmenování aspirinu nebo jiného léku. Sama těhotná žena by to neměla dělat ani pro terapeutické, ani pro preventivní účely. K léčbě tohoto stavu není aspirin drogou volby, protože existují bezpečnější drogy.

  Aspirin pro ředění krve. Zvýšená trombóza je další hrozná komplikace během těhotenství. Potřeba léčby určuje lékař. Problém je obvykle eliminován jinými drogami, obvykle pod dohledem lékaře a v nemocničním zařízení. Chování doma je přísně zakázáno.

  Závěr. Aspirin má dvě pracovní dávky:

  1. Profylaktický - 60 mg
  2. Terapeutické - 375-500 mg

  Obě se nedoporučují těhotným ženám. Ačkoli existují důkazy, že profylaktická dávka není údajně nebezpečná v žádném okamžiku, nezbavuje bolesti hlavy, takže účel jejího použití neodůvodňuje riziko.

  Lyubov Maslikhova, praktický lékař, speciálně pro Mirmam.pro

  Kyselina acetylsalicylová během těhotenství

  Porod dítěte trvá devět měsíců, během této doby může nastávající matka bohužel onemocnět a bude potřebovat léčbu

  Lékaři však doporučují opatrnost s léky, protože mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Mnoho léků negativně ovlivňuje průběh těhotenství.

  Kyselina acetylsalicylová není výjimkou.

  Kyselina acetylsalicylová během těhotenství

  Je možné léčit aspirinem v raných stádiích

  Předčasné těhotenství je období prvního trimestru, během kterého lékaři nedoporučují užívání drog vůbec. Drogová léčba je předepisována pouze v případech, kdy není možné zlepšit pohodu těhotné ženy jiným způsobem. Důvodem je skutečnost, že placenta jako orgán na ochranu dítěte dosud nebyla vytvořena. Nezralá doba placenty je 12 týdnů, kdy je embryo bezbranné vůči vystavení škodlivým látkám obsaženým v drogách.

  Použití aspirinu, zejména ve vážných dávkách, může vést k následujícím poruchám vývoje dítěte:

  • rozštěp patra;
  • srdeční abnormality, zejména vrozené srdeční choroby;
  • zhoršená renální aktivita;
  • vyvolání potratu.

  Kromě toho je tento lék nebezpečný pro samotnou matku, může zničit žaludeční sliznici a vést k ulceraci, která bude muset být léčena mnoha škodlivými drogami. Proto je přísně zakázán aspirin během těhotenství v prvním trimestru.

  Aspirin ve druhém trimestru

  Kyselina acetylsalicylová uprostřed těhotenství není přísně zakázána. Aspirin lze užívat, ale pouze pro určité indikace. To platí zejména pro křečové žíly. Aspirin během těhotenství je předepsán, aby se zabránilo krevním sraženinám. Jedná se o poměrně závažný problém, který často vede až k smrti k tragickým následkům. Lék v tomto případě působí jako ředidlo krve a pomáhá mu volně procházet krevními cévami.

  Určení aspirinu ze strachu a podezření na trombózu se provádí pouze tehdy, když lékař posoudí rizika nežádoucích účinků užívání drog. Měly by být menší než přínosy léku. Nejlepší lék je cardiomagnyl, jehož hlavními složkami jsou aspirin a hydroxid hořečnatý. Je to poslední látka, která snižuje škodlivé účinky kyseliny acetylsalicylové.

  Aspirin během těhotenství je extrémně nežádoucí pro těhotné

  Aspirin během těhotenství z nachlazení, bolesti hlavy, horečka není předepsán.

  Kyselina acetylsalicylová ve třetím trimestru

  Aspirin během těhotenství v pozdním období, stejně jako v počátečním období, není nikdy předepsán. To je přísně zakázáno, protože lék ovlivňuje rychlost krevního oběhu. Když to vezmete, můžete vyvolat krvácení, které povede k ukončení těhotenství, tedy k předčasnému porodu. Navíc může dojít ke krvácení jak u matky, tak u dítěte.

  Nejnebezpečnějšími důsledky pro dítě jsou mozkové krvácení a negativní účinek léku, který se projevuje zpomalením vývoje plodu. Tento vedlejší účinek u narozeného dítěte se projeví jako mentální a fyzická retardace.

  Matka může kromě možného předčasného porodu zažít zpoždění v práci, což je škodlivé jak pro ženu, tak pro dítě.

  Salicyláty se nedoporučují používat během kojení, protože pronikají do složení mateřského mléka a jsou nebezpečné pro novorozence.

  Co může nahradit salicyláty

  Předpokládá se, že minimální množství aspirinu není škodlivé, ale toto tvrzení je diskutabilní. Mělo by se mít na paměti, že při chladu, bolestech hlavy, horku, mikrodózy kyseliny acetylsalicylové nepomohou. Užívejte tabletu třikrát denně - to je nepřijatelná dávka pro těhotné ženy. Paracetamol pomůže dostat se ze situace. Jedná se o komplexní lék. Se stejnými vlastnostmi jako aspirin.

  Které léky obsahují nebezpečné salicyláty?

  Abyste se vyhnuli rizikům spojeným s užíváním salicylátů, musíte vědět, které léky jsou obsaženy jako složka. Bohužel existuje mnoho takových drog:

  Předpokládá se, že v časných stadiích těhotenství mohou přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou způsobit potrat

 • Metylsalicylát, salicylát sodný, salicylamid,
 • Sedalgin, Kversalin, Mesalazin,
 • Cefecon, Coficil.
 • V zájmu ochrany sebe a svého dítěte před možnými riziky neužívejte léky bez lékařského předpisu. Každá tableta může pro dítě skrývat nebezpečí a každá z nich může komplikovat průběh těhotenství. Buďte opatrní a opatrní..

  Jaká je bezpečná dávka aspirinu

  Množství léku vstupujícího do těla budoucí matky nelze podceňovat: změna dávky léku nahoru nebo dolů může přispět k rozvoji různých nevratných reakcí během těhotenství.

  Pokud jde o aspirin, vědci již dlouho rozuměli tomu, jak neutralizovat jeho agresivní vliv a nasměrovat potenciál léku správným směrem.

  Placentou mohou unikat pouze velké dávky léku (více než 1500 mg denně) a mají přímý účinek na dítě. Pak má žena všechny důvody k obavám z možných patologií (například náhlý křeč botanického kanálu a vývoj hypotrofie na tomto základě). Pokud významně snížíte dávku aspirinu, jed se stane lékem a může mít pozitivní vliv na těhotenství.

  Denní dávka aspirinu, která nepřesahuje 100 mg, obsahuje 6krát méně kyseliny acetylsalicylové než v 1 tabletě Aspirinu. Toto množství účinné látky nemůže těhotnou ženu nijak poškodit, proto je pro použití schváleno ministerstvem zdravotnictví. Koncentrace takové dávky léčiva v krvi je tak nízká, že plod bude zcela bezpečný..

  Existuje další lék s téměř stejným názvem - Aspirin Cardio. Jak se liší od známého aspirinu a je předepsán kardiovaskulárním systémům během těhotenství? Na tyto otázky odpovídá drogová instrukce. Aktivní složkou Aspirin cardio je kyselina acetylsalicylová, která je také přítomna v běžném aspirinu. Přípravky se liší v dávkování, což je u Aspirin cardio pouze 100 mg. Taková skromná dávka je přesně to, co těhotné ženy potřebují. A pokud nastávající matce bylo předepsáno Aspirin v množství 75 mg, můžete je úplně nahradit ¾ Aspirin kardio tablety.

  Rizika užívání aspirinu během těhotenství

  Klíčem ke zdravé léčbě tímto lékem je zvýšená opatrnost a přísné dodržování lékařského předpisu. Důsledky užívání aspirinu během těhotenství (první trimestr)

  Důsledky užívání aspirinu během těhotenství (první trimestr).

  • Tvorba malformací plodu (štěpení patra, horní ret).
  • Patologie struktury a vývoje pohybového aparátu, vrozené zakřivení páteře nebo přemístění disků, porušení míchy.
  • Nedostatek jednoho nebo dvou očí (anophthalmia).
  • Malformace kardiovaskulárního systému, srdeční selhání, poškození interventrikulárního septa myokardu.
  • Vývoj diafragmatické kýly u dítěte.
  • Plicní hypertenze u budoucí matky a dítěte.

  Aby se předešlo rozvoji těchto komplikací v raných stádiích, je kyselina acetylsalicylová předepisována v nízkých dávkách a pouze v případě, že není možné nahradit lék bezpečnějším.

  Ve druhém trimestru se vytvoří placenta, která zvyšuje riziko proniknutí léčiva přímo do plodu. Bylo prokázáno, že aspirin může proniknout uteroplacentální bariérou již v 10 týdnech těhotenství. V tomto případě se lék používá pouze k léčbě antifosfolipidového syndromu.

  Komplikace po aspirinu během těhotenství (3. trimestr).

  • Krvácení dělohy v nastávající matce.
  • Krvácení v dutině žaludku a dalších vnitřních orgánů. Výrazně zvýšené riziko mozkové mrtvice.
  • Sliznice žaludku a střev je poškozena, což zvyšuje riziko gastritidy a vředů. Těhotná žena trpí pálením žáhy a zvýšenou kyselostí žaludku.
  • Riziko potratu (konec druhého trimestru), předčasného porodu, retardace intrauterinního růstu a prodloužení těhotenství.
  • Dítě se rodí s nedostatkem tělesné hmotnosti nebo výšky.
  • Vznik plicních a srdečních vad a fetálních vad.
  • Pravděpodobnost narušení placenty se zvyšuje.
  • Těžké narození, doprovázené prasknutím krevních cév a krvácení.

  Pokud se nechcete z vlastní zkušenosti poučit, jak se zbavit těhotenství s aspirinem, je přísně zakázáno překračovat povolenou dávku léku, i když lékař dal přednost. Neschopnost nebo nezkušenost lékaře může mít pro dítě a budoucí matku nevratné následky.

  Kromě toho jsou nízké dávky léku přípustné pouze v časných stádiích těhotenství, ale ve třetím trimestru by měla být kyselina acetylsalicylová odstraněna..

  Co je kyselina salicylová

  V lidovém lékařství byla po staletí používána ke snižování teploty kůra mladých větví bílé vrby. Tento účinek je způsoben vrbovou kůrou, která obsahuje kyselinu salicylovou. Vědci však byli schopni dešifrovat recepturu a uměle obnovit kyselinu salicylovou v polovině devatenáctého století. Nyní pro široké lékařské použití se používá chemicky čistá a stabilní forma látky - kyselina acetylsalicylová.

  Kyselina acetylsalicylová zmírňuje bolest, zánět a snižuje teplotu díky účinku na centra citlivosti na bolest a termoregulaci v mozku, čímž se snižuje propustnost kapilár. Funguje na úrovni buněčných membrán a zabraňuje tvorbě krevních sraženin v krevních cévách. Tento tzv. Protidoštičkový účinek je ochrana proti agregaci krevních destiček („slepení“ krevních buněk do mnohobuněčné sraženiny).

  Pozitivní vlastnosti kyseliny salicylové během těhotenství jsou překračovány teratogenním účinkem (narušený vývoj embryí). Proto v prvních měsících těhotenství, kdy je položen základ budoucího organismu, není možné užívat aspirin a podobné léky.

  Kdy je aspirin doporučován těhotným ženám?

  Je nebezpečné brát Aspirin samostatně s nachlazením nebo jako lék proti bolesti pro nastávající matky. Léčbu kyselinou salicylovou během těhotenství lze použít (pouze podle pokynů lékaře!) V následujících případech:

  • se zvýšenou viskozitou krve hrozí krevní sraženiny;
  • s antifosfolipidovým syndromem („lepkavá“ krev ztěžuje krevní oběh, narušuje se krevní oběh v placentě);
  • s křečovými žilami;
  • pro prevenci preeklampsie (gestóza nebo pozdní toxikóza).

  Aby se těmto problémům zabránilo, je kyselina acetylsalicylová předepisována těhotným ženám ve velmi malých dávkách, mnohem méně než při normální dávce. Pokud překročíte doporučené množství léku, stává se Aspirin z léku hrozbou.

  Droga je pro dítě nebezpečná, pokud dokáže překonat placentární bariéru. Denní dávka aspirinu 1500 mg nebo více již postačuje k proniknutí placentou. Zpravidla se doporučuje, aby konečné rozhodnutí ne více než 100 mg kyseliny acetylsalicylové denně, ale pouze odborník.!

  Aspirin během těhotenství

  Nemoc během těhotenství není testem na slabé srdce. Je velmi nežádoucí užívat obvyklé léky a nekonvenční, ale neškodné metody ne vždy dávají rychlé výsledky. I těhotné ženy musí opustit svůj obvyklý Aspirin, který, jak se zdá, ze všech léků je nejnebezpečnější.

  Hlavní účinnou látkou v aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Je to docela dobrý protizánětlivý a antipyretický přípravek. Lék působí dostatečně rychle, ale jeho cena zůstává ve více než dostupné kategorii.

  Lék je určen pro použití s ​​takovými problémy, jako jsou:

  • horečka;
  • bolest hlavy;
  • bolest zubů;
  • migréna;
  • revmatoidní bolest.

  Kromě toho je aspirin předepisován jako preventivní opatření k prevenci srdečních záchvatů, trombózy a cerebrovaskulárních příhod..

  Mohu pít aspirin během těhotenství??

  Užívání drog během těhotenství může být nebezpečné. Proto je velmi nežádoucí napadnout ne zcela formovaný plod. Ze stejného důvodu pokyny pro Aspirin naznačují, že během těhotenství v prvním a třetím trimestru se striktně nedoporučuje užívat.

  Důvod je dostatečně jednoduchý. V prvních čtrnácti týdnech probíhá pokládání všech vnitřních orgánů a systémů. A dokonce i malé dávky léku, neškodné pro dospělé, mohou tento proces narušit a narušit..

  Užívání aspirinu během časného těhotenství může vést k následujícím fetálním defektům:

  • nedostatečný vývoj myokardu;
  • frenická kýla;
  • Plicní Hypertenze;
  • ve vývoji.

  Pokud pijete aspirin během posledního trimestru těhotenství, léky mohou výrazně zkomplikovat proces porodu. Tento lék se používá k ředění krve. Z tohoto důvodu je pravděpodobnější, že během porodu dojde k vážnému krvácení. Kyselina acetylsalicylová může navíc vést k:

  • přeexponování plodu;
  • placentární narušení;
  • potrat;
  • bronchospasmus;
  • zhoršení celkového blaha budoucí matky.

  Aspirin během těhotenství ve druhém trimestru

  Během druhého trimestru dochází k tvorbě placenty. Chrání plod před všemi negativními faktory. Z tohoto důvodu je po čtrnáctém týdnu užívání aspirinu povoleno. Je pravda, že můžete začít pít lék pouze se souhlasem lékaře a pouze v případě, že přínos z něj bude výrazně větší než možné poškození.

  Aby léky nepoškodily, musíte během těhotenství pít aspirin v malých dávkách

  Je důležité pochopit, že i ve druhém trimestru bude velké množství kyseliny acetylsalicylové vážící více než 1500 mg vážně ovlivňovat zdraví matky a dítěte.

  Lék je předepsán pro:

  • silné bolesti hlavy;
  • nejsložitější forma pozdní toxikózy;
  • revmatická onemocnění;
  • křečové žíly.

  Aspirin UPSA a Cardio během těhotenství

  Kyselina acetylsalicylová také převládá ve složení Aspirinu UPSA nebo Cardio, ale kromě toho jsou obsaženy i další aktivní složky. Díky tomu léky působí rychleji. Ačkoli to nemá vliv na jejich harmonogram příjmu. Stejně jako běžné Aspirin, UPSA a Cardio mají povoleno pít nastávajících matek ve druhém trimestru těhotenství.

  Jak nahradit aspirin?

  Aby se předešlo negativním důsledkům, lékaři stále doporučují najít alternativu k kyselině acetylsalicylové. Například při bolestech hlavy pomůže Paracetamol - efektivní, ale mírnější léky. A neškodné léky na ředění krve, jako je Curantil nebo Actovegin, ušetří z křečových žil.

  Zobrazit diskusní vlákno.

  Mohu vzít aspirin během těhotenství?

  Od chvíle, kdy se žena dozví, že se brzy stane matkou, se celý její život dramaticky změní. Mění se nejen její výživa, volný čas a některé návyky: budoucí matka se snaží vyhýbat všemu, co jí a nenarozenému dítěti může tak či onak ublížit. Ale co mnoho léků, které byly původně určeny ke zlepšení zdraví, zejména ty, které jsou volně prodejné a které jsme zvyklí brát, když to potřebujeme? Aspirin je jedním z těchto léků. V článku se pokusíme odpovědět na otázku, zda aspirin může být těhotný.

  Aspirin: obecné informace

  Aspirin je lék kyseliny acetylsalicylové. Patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv používaných k eliminaci mírné nebo střední bolesti (zejména u artritidy) a ke snížení vysoké tělesné teploty a intenzity zánětlivých procesů. Kromě toho se vzhledem k účinku kyseliny acetylsalicylové na funkci krevních destiček často předepisuje v případech vysokého rizika trombózy nebo zvýšené koagulace krve..

  Na policích lékáren lze nalézt aspirin ve formě gastrointestinálních a enterosolventních tablet, jakož i ve vodě rozpustných tablet (šumivý aspirin).

  Aspirin během těhotenství: indikace pro použití

  Zkušení lékaři souhlasí s názorem, že jediná dávka aspirinu během těhotenství nemůže poškodit zdraví matky nebo dítěte

  Avšak s ohledem na pravidelné nebo časté užívání této drogy by zde měla být věnována mimořádná opatrnost. Především, než vezmete aspirin během těhotenství, jako každý jiný lék, musíte se poradit s lékařem

  I když jste si tento lék užili vždy s bolestmi hlavy nebo jako antipyretikum, je důležité pochopit, že během těhotenství není tak bezpečné

  Aspirin se zpravidla předepisuje těhotným ženám ve výjimečných případech, protože může způsobit řadu komplikací. Například vlastnosti léku ke snížení koagulace krve v prvním trimestru někdy způsobí potrat, zatímco ve třetím trimestru může užívání aspirinu vést ke krvácení.

  Možné následky aspirinu během těhotenství také zahrnují:

  • Odpojení placentární membrány;
  • Zpoždění plodu ve vývoji;
  • Plicní a srdeční komplikace u novorozence.

  Stojí za zmínku, že existují případy, kdy je aspirin indikován u žen v pozici. Jedním z nich je výskyt antifosfolipidového syndromu (syndrom „lepkavé krve“), který zvyšuje riziko potratů v jeho raných stádiích. U žen, které utrpěly několik potratů, se často projevuje tendence k rozvoji tohoto syndromu. V takových situacích ošetřující lékaři obvykle předepisují aspirin během těhotenství v malých dávkách. Tento lék pomáhá snižovat počet krevních destiček v krvi a ředí jej.

  Kontraindikace užívání aspirinu během těhotenství

  Těhotným ženám, které někdy zažily krvácení (děložní, střevní, žaludeční atd.) Se nedoporučuje užívat aspirin. Seznam kontraindikací také zahrnuje:

  Chronická onemocnění trávicího traktu;

  Vedlejší efekty

  Mezi vedlejší účinky patří následující příznaky:

  • snížený počet destiček;
  • vývoj vředů gastrointestinálního traktu;
  • zvýšené jaterní enzymy;
  • alergie;
  • pálení žáhy, bolest v žaludku, nevolnost (víte, že tyto příznaky mohou doprovázet těhotnou ženu bez užívání aspirinu? Přečtěte si o tom v článku Žaludeční bolest během těhotenství >>>);
  • gastrointestinální krvácení.

  Pozornost! Když se krvácení otevře v žaludku, člověk zvrací krví a uvolňuje černé stoličky. Vynikající náhradou za aspirin je aspirinové kardio.

  Je to mnohem lepší pro těhotné ženy, protože tablety jsou enterosolventní a mohou chránit žaludek před negativními účinky složek léčiva.

  Vynikající náhradou za aspirin je aspirinové kardio. Je to mnohem lepší pro těhotné ženy, protože tablety jsou enterosolventní a mohou chránit žaludek před negativními účinky složek léčiva..

  Náhrada aspirinu v těhotenství

  K tomuto léku existují alternativy. Pokud je potřeba snížit teplotu, je lepší předepsat přípravky paracetamolu

  Jako protidestičková látka během těhotenství můžete pít léky, jako je Actovegin a Heparin, ale také s velkou péčí a s ohledem na kontraindikace

  Proto je důležité si pamatovat všechny indikace a kontraindikace pro podávání tohoto léku. Nikdy se nepřihlašujte

  Aspirin je předepisován pouze ošetřujícím lékařem, porodníkem-gynekologem a pouze za přítomnosti vitálních indikací, kdy následné riziko výrazně převyšuje pozitivní účinek.

  "Aspirin" během těhotenství: návod k použití

  Léčba žen na místě je často obtížný úkol, protože mnoho z obvyklých léků, které můžeme dítěti v děloze ublížit. Pokud tedy nastávající matka čelí jakémukoli onemocnění, neměla by si užívat léky, které vypila před těhotenstvím. Vždy nejprve se musíte poradit s lékařem, který vám řekne, zda použitý lék není pro plod nebezpečný. Jedním takovým lékem je aspirin. Poměrně často je nežádoucí, aby ji ženy pily na svém místě.

  Vlastnosti léku

  Tento lék vyrábí německá společnost Bayer v několika formách. Dříve to byly ploché malé bílé tablety s rizikem a dávkou 500 mg, ale nyní se nabízejí pod názvem „Aspirin Express“ ve formě rychle působících šumivých tablet. Mají kulatý plochý tvar, žádný zápach, bílý odstín a na jedné straně je gravírování ve formě firemního kříže.

  Takové léčivo se prodává zabalené v pásech po 2 tabletách a v jednom balení je 12 nebo 24 tablet. Jeho hlavní složkou je sloučenina zvaná kyselina acetylsalicylová, která se podává v dávce 500 mg. Je doplněna látkami, jako je citrát sodný, uhličitan sodný a kyselina citronová. Doba použitelnosti tohoto léčivého přípravku je 3 roky od data výroby. Lék se prodává bez lékařského předpisu a průměrná cena 12 šumivých tablet je 250 rublů..

  Odděleně se vyrábí Aspirin Cardio, který se vyznačuje nižší dávkou a přítomností enterosolventního povlaku. Představují ji kulaté konvexní bílé tablety, které se prodávají za 28 a 56 kusů. Jedna tableta takového léčivého přípravku obsahuje 100 nebo 300 mg účinné látky. Přijetí tohoto léku je indikováno pro ředění krve, a proto je vyžadováno vysoké riziko trombózy a tromboembolie..

  Dalším typem aspirinu jsou šumivé tablety, ve kterých je kyselina acetylsalicylová v dávce 400 mg kombinována s vitaminem C v dávce 240 mg. Takový lék se nazývá Aspirin-S. Je předepsán pro nachlazení a virové choroby dýchacích cest, protože kyselina askorbová zvyšuje účinnost kyseliny acetylsalicylové a současně snižuje její škodlivý účinek na zažívací trakt..

  Bayer má také aspirinový komplex. Tento lék, vyráběný v porcovaných balíčcích, je předepisován pro vysoké teploty, ucpání nosu, bolesti svalů a hlavy, kýchání a další známky SARS. Působí třemi účinnými látkami najednou - kyselinou acetylsalicylovou, chlorfenaminem a fenylefrinem.

  Během těhotenství se takový šumivý prášek nepoužívá..

  Provozní princip

  Kyselina acetylsalicylová přítomná ve všech typech aspirinu má analgetický účinek, stejně jako schopnost snižovat teplotu s febrilním syndromem a snižovat závažnost zánětu. Takové terapeutické účinky jsou spojeny s účinkem této kyseliny na cyklooxygenázu. Tento enzym je důležitý pro tvorbu prostaglandinů (látek, které způsobují horečku, bolest a zánět), takže jeho blokování zabraňuje těmto účinným látkám v uplatňování jejich účinků..

  Je těhotná povoleno?

  Mechanismus účinku "aspirinu" je schopen negativně ovlivnit jak ložisko (zvyšuje riziko přerušení), tak i vývoj plodu. Pokud používáte takový lék v prvním trimestru, procento defektů ve vývoji embrya se zvyšuje, například drobky mají defekty srdce nebo horního patra. Z tohoto důvodu je přísné užívání aspirinu a všech jeho analogů v raných fázích přísně zakázáno.

  Tento lék není na konci těhotenství o nic méně škodlivý, protože může ovlivnit práci a inhibovat ji. Pokud žena vezme Aspirin Express ve 3. trimestru, může to negativně ovlivnit stav dítěte.

  Mezi častými patologiemi vyvolanými kyselinou acetylsalicylovou v posledních týdnech těhotenství je zaznamenáno přílišné přerůstání arteriálního kanálu a intrakraniální krvácení. Schopnost aspirinu ředit krev také významně zvyšuje riziko krvácení jak nastávající matky, tak dítěte. Proto je také třetí trimestr obdobím, kdy je tento léčivý přípravek zakázán..

  Jediný čas, kdy je Aspirin Express relativně neškodný pro dítě a stav dělohy, je 2. trimestr. Ale i v polovině těhotenství je pití takového léku přípustné výhradně podle pokynů lékaře. Její příjem je povolen s opatrností a pouze v případech, kdy se bez něj nemůžete obejít a jsou k dispozici další bezpečnější léky..

  V tomto případě musí být použití „aspirinu“ krátkodobé a dávka je nižší než tradiční. Stejná omezení platí pro Aspirin-S a Aspirin Cardio..

  Aspirin během těhotenství

  Proč a proč předepisovat aspirin během těhotenství

  Aspirin je droga, kterou mnozí z nás tradičně používají jako antipyretikum, méně často jako anestetikum, pokud po pití alkoholu máme bolesti hlavy. Říká se, že tento lék má řadu kontraindikací a mnoho, zejména děti, by ho nemělo užívat. Nicméně někdy je předepsáno i nastávajícím matkám, které by neměly užívat většinu drog. Proč a proč předepisovat aspirin během těhotenství, v jaký čas a jaká opatření by měla být přijata, aby se zabránilo vážným následkům?

  Mnoho žen, které slyší o aspirinu (kyselině acetylsalicylové), okamžitě hledá informace o jeho použití v pokynech. Protože však tento lék vyrábí mnoho farmaceutických společností, informace v pokynech o tom, zda je možné během těhotenství pít aspirin, se liší. V některých pokynech je těhotenství jasně předepsáno v kontraindikacích, v jiných - v prvním a třetím trimestru. Komu věřit, pokud lékař předepsal aspirin během těhotenství na ředění krve, možná byste neměli slepě věřit svému gynekologovi nebo hematologovi?

  Ve skutečnosti byl tento lék používán mnoho let mimo přímé funkce. Předepisuje se na různé kardiovaskulární problémy. Indikace pro použití aspirinu během těhotenství jsou vysoké riziko preeklampsie a v raných stádiích až 30 týdnů. Preeclampsia (nebo gestóza) je velmi nebezpečný stav pro nastávající matku a její dítě, která se vyznačuje zvýšením krevního tlaku, výskytem a zvýšením koncentrace bílkovin v moči, závažným otokem. Často diagnostikována u velmi mladých matek a u žen, které se rozhodnou stát se matkami po 40 letech. Navíc ženy, které se s ním již seznámily během předchozího těhotenství, mají zvýšené riziko gestózy. Je to pro ně, že někteří lékaři ve spěchu předepisují aspirin během těhotenství v prvním trimestru jako prevenci preeklampsie. Není to správné. Kyselina acetylsalicylová nemá teratogenitu. Existují však některé vědecké studie, které prokázaly mírný nárůst počtu předčasných potratů u žen užívajících tuto drogu. Kromě toho některé děti vykazovaly drobné defekty kardiovaskulárního systému (defekty síňového septa) a několik dětí mělo defekt břišní stěny. To jsou možné následky aspirinu během těhotenství. Pokud jste však začali užívat tento lék, nevěděli jste, že jste těhotná nebo nevěděli, že musíte počkat 2 trimestry - na tom nezáleží. Těhotenství by nemělo být přerušeno, pokud je to žádoucí. Nejpravděpodobněji to nebude mít žádné důsledky pro dítě.

  Aby však nedošlo k riziku, není aspirin v raných stádiích těhotenství předepsán. Nejvýhodnějším obdobím pro jeho přijetí je druhý trimestr. Od 14. do 28. týdne. Ale ne dříve než 12 týdnů. Dávkování - 75 - 100 mg denně. Ve 3. trimestru těhotenství můžete užívat aspirin, ale lékaři obvykle dávkování snižují, protože kyselina acetylsalicylová patří do skupiny léků, které mají tendenci vést k předčasnému uzavření ductus arteriosus v patologii dítěte a plic. Také praxe používání aspirinu během těhotenství může způsobit předkožkové krvácení u předčasně narozeného dítěte, pokud nastávající matka užila lék během posledního týdne před porodem. To jsou vedlejší účinky užívaného aspirinu během těhotenství, samozřejmě se nevyskytují u každého. Nicméně denní dávky doporučené pro prevenci preeklampsie jsou minimální. 5-6krát méně, než je to, které je například zapotřebí ke snížení zvýšené teploty jednorázově. Proto může být aspirin užíván během těhotenství pod dohledem lékaře, navíc dobře informovaného specialisty. Pokud jste během předchozího těhotenství trpěli těžkou gestózou, určitě si svého lékaře vyhledejte. Mimochodem, užívání minimálních dávek kyseliny acetylsalicylové je také prevencí arteriální hypertenze u těhotných žen a fetoplacentální nedostatečnosti. K těmto závěrům dospěli zahraniční lékaři, kteří jsou velmi opatrní při předepisování léků nastávajícím matkám. To je na rozdíl od ruských lékařů.

  Je možné vzít aspirinové kardio v průběhu těhotenství a jak se tento lék liší od běžného aspirinu? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, prostudujte si pokyny. Jejich složení je stejné - kyselina acetylsalicylová. Pouze u aspirinového kardiogramu je jeho dávka 100 mg, což je velmi malé množství, jaké potřebuje budoucí matky. Pokud lékař předepíše užívání 75 mg aspirinu, můžete si vzít io kardio tablety.

  Současně, navzdory skromným dávkám, musí lékař předepisující aspirin pacientovi vzít v úvahu kontraindikace během těhotenství pro užívání tohoto léku. Mezi ně patří závažné kardiovaskulární selhání, závažné léze žaludku a střev, bronchiální astma, selhání jater a ledvin.

  Poškození a výhody aspirinu během těhotenství

  Mechanismus účinku aspirinu během těhotenství

  Aspirin během těhotenství má stejný účinek jako negravidní ženy. Mechanismus účinku léku je způsoben aktivní složkou, která je jeho součástí. Aspirin je dostupný v mnoha lékových formách mnoha farmaceutickými společnostmi. Lék je nutný k odstranění bolesti, snížení horečky a snížení rizika trombózy.

  Po podání léku je maximální koncentrace účinné látky v těle zaznamenána po 2 hodinách. Antipyretický a analgetický účinek trvá 4-6 hodin. Protidestičková vlastnost přetrvává po dobu jednoho týdne a při opakovaném použití léčiva je prodloužena.

  Je možné pít lék pro nastávající matky??

  Během těhotenství je zakázáno používat jakýkoli lék. Obzvláště nebezpečné je pití léků v raných fázích. Během prvních 9–11 týdnů se tvořily vitální orgány i systémy fetálního těla. Aktivní účinné látky určitých léčiv mohou ovlivňovat tento proces a způsobit nevratné změny. Aspirin není výjimkou. Tento lék by neměl být používán bez lékařského předpisu, zejména v prvním trimestru a před porodem..

  Ženy často pociťují bolesti hlavy během těhotenství. V prvních týdnech těhotenství dochází k poklesu imunity a zvyšuje se riziko nachlazení. Tyto podmínky vyžadují použití analgetik a antipyretik. Gynekologové v tomto případě doporučují upřednostňovat bezpečnější a testovaná léčiva. Jedním schváleným lékem je paracetamol..

  Použití aspirinu během těhotenství je povoleno pouze podle pokynů lékaře. Pokud existují důkazy, lékař určí, jak nebezpečný je lék pro dítě a jak užitečný je pro nastávající matku. Kyselina acetylsalicylová je někdy oprávněná a vyhýbá se nebezpečným komplikacím. V tomto případě můžete pít lék, ale dávkování a léčebný režim je třeba přísně dodržovat..

  Proč je používání aspirinu nebezpečné??

  V medicíně a farmakologii se používá klasifikace léčiv, která určuje jejich nebezpečí pro dítě v různých stádiích vývoje. Nejbezpečnější drogy po několika testech jsou zařazeny do kategorie A. Kyselina acetylsalicylová je tajně zařazena do kategorie D. To znamená, že lék má nepříznivý účinek na vyvíjející se plod. Teratogenní účinek je prokázán během zkoušky léčiva. Některé případy však odůvodňují použití kyseliny acetylsalicylové pro terapeutické účely. Je důležité, aby byl tento lék používán v nejnižší účinné dávce..

  Použití aspirinu během těhotenství vede k následujícím následkům:

  • Intrauterinní abnormality v procesu vývoje plodu. Lék vyvolává poruchy v tvorbě srdečního svalu a cévního řečiště. Může způsobit patologii páteře a ovlivnit načasování uzavření nervové trubice.
  • Vrozené vnější vady. Aspirin může způsobit rozštěpení horního rtu a patra, což povede k vytvoření rozštěpu patra. Tento lék ovlivňuje orgány zraku. Existují případy, kdy byl po použití velkých dávek přerušen proces tvorby oční bulvy u dítěte.
  • Krvácení u dítěte. Protože kyselina acetylsalicylová prochází placentární bariérou, může u dítěte vyvolat změnu krevního obrazu. To zvyšuje riziko vnitřního krvácení, narušuje funkci jater.
  • Krvácení dělohy u ženy. Kyselina acetylsalicylová se v medicíně aktivně používá k ředění krve. Lék snižuje počet krevních destiček a zabraňuje tvorbě krevních sraženin. Se snížením srážlivosti během těhotenství se mezi placentou a děložní stěnou tvoří hematomy. Někdy to končí potratem.
  • Komplikace v procesu porodu. Při používání léků bez lékařského předpisu může žena trpět nedostatkem práce, snížením aktivity dělohy a dalšími problémy. To vede k nutnosti nouzového císařského řezu.

  Aspirin má mnoho vedlejších účinků. Během těhotenství se riziko těchto reakcí zvyšuje. Tělo ženy v nové pozici se stává citlivější. V důsledku užívání drog se může stát následující:

  • alergické reakce, včetně závažných;
  • dyspeptické poruchy;
  • poruchy činnosti filtračních orgánů - ledviny a játra;
  • získané krevní nemoci.

  Při předávkování lékem během těhotenství dochází k potratu. Použití vysokých dávek po dlouhou dobu vede k chronické intoxikaci a kómatu.

  Proč je kyselina acetylsalicylová předepisována těhotným ženám??

  Přestože se kyselina acetylsalicylová aktivně používá při bolestech hlavy a horečce, během těhotenství tyto podmínky nejsou základem pro předepisování léku. Aspirin je předepisován ženám ve druhém trimestru, pokud existují důkazy.

  Základem pro použití léku jsou následující podmínky:

  • Phlebeurysm. Během těhotenství se zvyšuje objem cirkulující krve v těle ženy a zvyšuje se zatížení cév. Použití protidestičkové látky snižuje riziko žilní trombózy a distenze cév dolních končetin..
  • Tromboflebitida nebo vysoké riziko jejího vývoje. V prvních týdnech těhotenství dochází ke zhrubnutí krve a ke zvýšení tlaku v břišní dutině. Při komplexní léčbě patologie se aspirin používá k ředění krve.
  • Preeclampsia Tato podmínka ohrožuje život dítěte a jeho matky. Nejčastěji se vyskytuje neočekávaně, ale u mnoha žen se dá očekávat. Pro prevenci patologie se aspirin používá v minimálních dávkách..
  • Fetoplacentální nedostatečnost. Patologie může vést ke zpoždění vývoje plodu a dokonce i jeho smrti, protože je doprovázeno narušením příjmu živin. Pro normalizaci krevního oběhu jsou ženám předepisovány antihypoxanty, antispasmodika a antiagregační látky..

  Obzvláště důležité je jmenování aspirinu v raných stádiích u žen, které měly problémy s předchozím těhotenstvím. U žen s kardiovaskulárními chorobami a hypertenzí se zvažuje potřeba profylaktického podávání léčiva samostatně..

  Jak pít aspirin?

  Při teplotě a bolesti je lék předepsán v maximální jediné dávce - od 300 do 500 mg. Toto množství léku stačí k rychlému dosažení farmakologického účinku, ale během těhotenství bude škodlivé. Je nepřijatelné brát takové vysoké dávky aspirinu během těhotenství. Pokud existuje důvod předepsat tento lék, pak je předepsán v individuální dávce.

  Studie prokázaly, že bezpečná dávka kyseliny acetylsalicylové pro nastávající matku je 60 mg denně. Takové množství léků má terapeutický účinek a zabraňuje nebezpečným cévním onemocněním. Zároveň tato část není schopna vyrovnat se s bolestí a horečkou, proto se v těchto případech nedoporučuje užívat aspirin.

  Těhotné ženy by neměly užívat aspirin bez lékařského předpisu.!

  Během užívání aspirinu by těhotná žena měla být sledována lékaři. K tomu jsou pravidelně prováděny krevní testy. Dávka léčiva může být v případě potřeby zvýšena na 100 mg za den..

  Aspirin je populární volně prodejný lék. Vysoká poptávka po drogě je způsobena rychlým komplexním efektem a dostupnou cenovou kategorií. Je však nebezpečné používat jej během těhotenství. Aspirin byste neměli užívat ani s bolestmi hlavy a horečkou. Během těhotenství mohou být předepsány léky, ale pro jiné indikace.

  Články O Neplodnosti