Hlavní Výživa

Je možné pít ACC během kojení, v jakých případech a co je známo o podobných lécích proti kašli?

ACC je jedním z nejslavnějších léků proti kašli. Má dobrý expektoranční a mukolytický účinek. A to je on, kdo, když nastane nachlazení, je preferován. Obchodní název ACC je zkrácená forma účinné látky - acetylcysteinu.

Je však bezpečné užívat ACC kojení? Poškodí to dítě? Tento článek odpoví na tyto a mnoho dalších otázek..

Mohu pít s HB?

Odkaz. FDA (Food and Drug Administration) přiřadila tento lék kategorii B. To znamená, že při zkoumání tohoto léčiva u březích zvířat nehrozilo žádné nepříznivé účinky na plod..

Studie u těhotných žen však nebyly provedeny. Proto je ACC povolen pouze v případě, že přínos pro matku převáží riziko negativních účinků na plod. A po celou dobu léčby je nutné ukončit kojení.

Doporučení pro použití

ACC se používá při onemocnění dýchacích cest, doprovázeném obtížnou produkcí sputa. To může zahrnovat:

 • chronická a akutní bronchitida;
 • tracheitida;
 • zápal plic;
 • bronchiální astma;
 • laryngotracheitida a mnohem více.

Indikace pro přijetí jsou také sinusitida a otitis media..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stejně jako velká většina léků má ACC řadu kontraindikací a nežádoucích účinků.

Kdy neužít?

ACC je k dispozici v několika lékových formách - šumivé tablety, granule a sirupy. A kontraindikace se mohou lišit, ale následující vlastnosti jsou charakteristické pro jakoukoli formu:

 1. přecitlivělost na acetylcystein a pomocné složky (kyselina citronová, kyselina askorbová, mannitol atd.);
 2. vředy v zažívacím traktu;
 3. krvácení v plicích;
 4. těhotenství.

Pokud se jedná o šumivé tablety, přidají se:

 • nesnášenlivost na laktózu, histamin;
 • onemocnění ledvin a jater;
 • vysoký krevní tlak;
 • ezofageální vazodilatace.

V případě granulí:

 • nesnášenlivost fruktózy;
 • nedostatek sacharózy.

Na poznámku. U sirupu jsou charakteristické stejné kontraindikace jako u tablet.

Negativní účinky na tělo

Mezi nežádoucí účinky patří:

 1. Alergické reakce (svědění kůže, kopřivka, vyrážka, ztráta tlaku).
 2. Z gastrointestinálního traktu (bolest břicha, průjem, dyspepsie (kromě sirupu), nauzea, zvracení).
 3. Na straně dýchacího systému (dušnost, bronchospasmus).
 4. Tinnitus může nastat, ale je velmi vzácný.
 5. Bolest hlavy, horečka, krvácení - izolované případy.

Obecně jsou možné nežádoucí účinky, ale nejsou často pozorovány..

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Vzhledem k tomu, že nebyly provedeny žádné klinické studie, neexistují žádné údaje o možnosti uvolňování acetylcysteinu s mateřským mlékem a jeho účinku na dítě. Pravděpodobně je však droga schopna pronikat do mléčných žláz a vyniknout mateřským mlékem. V tomto případě, když se dostane do těla dítěte, to způsobí narušení fungování systémů a orgánů. Také acetylcystein se může hromadit v těle dítěte a způsobit toxický účinek.

Obecné tipy

Jak již bylo zmíněno, ACC je klasifikován FDA jako Kategorie B. To znamená, že lék je možné použít, pokud přínos pro matku převyšuje možné poškození dítěte.

Odkaz. Pokud byla během laktace předepsána žena ACC, mělo by být dítě převedeno na umělou výživu.

Pravidla přijímání a dávkování zůstávají beze změny, to znamená vše podle pokynů:

 • Pokud se jedná o šumivé tablety, pak se v množství dvou kusů rozpustí v asi 100 ml vody a před jídlem se berou 2-3krát denně.
 • Pokud se jedná o granule, pak se také rozpustí a sbírají 2 sáčky podle stejného schématu..
 • U sirupu je vše podobné, ale pouze v dávce 10 ml.

Podobné léky

Pokud užíváte ACC a další antitusická léčiva současně, povede to ke stagnaci sputa. Proto se nedoporučuje kombinovat tento lék s jinými prostředky podobného účinku.

Jak víte, kašel je jiný - suchý a mokrý. A podle toho budou vybrány vhodné přípravky. K léčbě suchého kašle během kojení můžete použít tablety, sirupy, spreje a byliny.

Tablety

 • "Mukaltin" - sestává z léčivých rostlinných materiálů. A přesněji z extraktu z byliny Althea officinalis. Je k dispozici v tabletách, má výrazný expektorační účinek. Z výhod lze v porovnání s ACC rozlišit mnohem menší počet vedlejších účinků. A také může být užíván v kombinaci s jinými antitusickými léky.
 • "Ambrobene", "Ambroxol" a další léky obsahující Ambroxol jako jejich aktivní složku jsou schváleny pro použití. Důvodem je skutečnost, že tato složka nepronikne do mateřského mléka, a tedy do těla dítěte.

Spreje

 1. "Hexoral" se vyrovnává s patogenními bakteriemi v krku, čímž inhibuje progresi onemocnění a přispívá k rychlému uzdravení.
 2. Nástroj Tantum Verde se v poslední době stále více používá. A lze jej použít každé 2 hodiny.

Sirupy

Hlavním požadavkem na sirup proti kašli během kojení je přítomnost přírodních látek v přípravku.

 • „Herbion“ obsahuje extrakt z jitrocelu a slézu.
 • "Godelisk" vytvořený na základě výtažku z břečťanu.

Byliny

Kojící matky, které se bojí ublížit dítěti, upřednostňují odvar z léčivých rostlinných materiálů: odvarky heřmánku, šípky, různé poplatky za prsa atd..

Důležité! Nenechte se unést touto metodou ošetření, protože produkty z rostlinných materiálů pro použití nevyhovují žádným bezpečnostním testům. To platí nejen pro kojící a těhotné ženy, ale také pro jiné skupiny lidí..

Pokud je kašel mokrý, je to známka rychlého uzdravení. A pro rychlejší vypouštění sputa se doporučuje mukolytika. Například stejný „mukaltin“ nebo různé sirupy pro kašel.

Závěr

Problém léčby kašle s kojením je vždy relevantní. Navzdory skutečnosti, že existuje velké množství drog, ne všechny z nich jsou pro dítě bezpečné. A ve většině případů je nutné během léčby kojení ukončit. To bude zahrnovat ACC. V žádném případě by ho však nikdo neměl jmenovat. Je třeba doporučení lékaře a léčba by měla být prováděna pod jeho přísným dohledem..

ACC pro kašel s kojením

Je možné pít atz během kojení: popis léku, zejména použití

Jedním z hlavních příznaků nachlazení, které často vadí kojícím ženám, je kašel. Abyste zabránili rozvoji nemoci, musíte jednat rychle. Většina léků s laktací je však zakázána. Jak vyléčit kašel, aby nedošlo k poškození dítěte?

ACC je populární droga se zřetelným mukolytickým účinkem. Lék stimuluje motilitu průdušek, ředí a urychluje výtok tekuté sekrece. Některé ženy užívají léky při kojení. Jak je to bezpečné? O tom dále.

Základní informace

ACC je mukolytický lék, který se používá k léčbě kašle a prevenci komplikací.

Dávkové formy a složení léčiva:

 • Hlavní složka: acetylcystein.
 • Další látky: vitamín C, sacharin, disacharid, látky určené k aromatizaci.
 • Na bázi acetylcysteinu.
 • Pomocné složky: vitamín C, mléčný cukr, mannitol, sodná sůl kyseliny citronové, hydrogenuhličitan sodný, sacharin, potravinový doplněk E330, aromatické přísady.
 • Účinná látka - acetylcystein.
 • Další složky: disodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové, louhu sodného, ​​vitamín C, sterilní kapalina.

Hlavní vlastnosti ACC: odstraňuje sputum z dýchacích cest, eliminuje zánět, snižuje tvorbu hlenu, čistí bronchopulmonální systém.

 • Nemoci dýchacího systému, které se vyznačují nadměrnou tvorbou hustého sputa: zánět průdušek, plic, průdušnice, bronchiektázie atd..
 • Onemocnění ORL: zánět hrtanu, paranazální dutiny, zánět středního ucha.

Lék se používá k intoxikaci paracetamolem jako antidotem..

Dávkování

Prášek nebo tablety ACC se užívají perorálně po jídle. Granule se rozpustí ve sáčku s vodou (1 sáček na 200 ml vody). K rozpuštění tablet se použije 100 ml vody. Kompozice je připravena před užitím.

Denní dávka pro pacienty od 15 let je 200 mg třikrát, pro děti od 7 do 14 let - 200 mg dvakrát, pro pacienty od 2 do 6 let - 100 mg dvakrát.

Aby se vyléčila cystická fibróza, musí dospělí pacienti vážící 30 kg a více užívat 800 mg drogy, děti od 7 let - 600 mg, od 2 do 7 let - 400 mg. Terapeutický kurz trvá 5 dní až 1 týden.

ACC ve formě injekčního roztoku se podává intramuskulárně nebo intravenózně. Denní dávka pro dospělé je 300 mg dvakrát, pro pacienty od 7 do 15 let - 150 mg dvakrát.

Kontraindikace, vedlejší účinky

ACC je přísně zakázáno brát s přecitlivělostí na složky léku, těhotenství a kojení. Kapalná léková forma je kontraindikována u dětí mladších 15 let.

Pozor a pod dohledem lékaře je ACC povolen pro následující nemoci:

 • žaludeční vřed a 12 dvanáctníkových vředů;
 • krvácení z plicních nebo bronchiálních cév;
 • žilní expanze v dolní části jícnu;
 • bronchiální astma;
 • porušení nadledvinek;
 • funkční selhání jater a ledvin.

Někdy po užití drogy bolí hlava, zapálí se sliznice úst a dojde k poruchám sluchu (hluk, zvonění v uších). Průjem, zvracení, pálení žáhy jsou ještě méně časté. V důsledku intravenózního podání dochází ke křečím hladkých svalů průdušek, ke snížení tlaku, k tachykardii. Někteří pacienti mají alergickou reakci ve formě vyrážky, svědění, kopřivy. Pokud dojde k nežádoucím účinkům - přestaňte užívat lék a vyhledejte lékaře.

Ke zvýšení mukolytického účinku si vezměte dostatek tekutin. Použijte čerstvý roztok, který lze připravit pouze ve skleněných nádobách..

Pokud má pacient cukrovku, je třeba mít na paměti, že granule obsahují sacharózu.

Mukolytické činidlo v kombinaci s nitroglycerinem zvyšuje jeho účinek. Důrazně se doporučuje nekombinovat s léky potlačujícími kašel, protože existuje riziko hromadění sputa v dýchacích cestách. Při užívání s peniciliny, cefalosporiny, tetracyklinem, erytromycinem - počkejte pauzu 2 hodiny.

Intravenózní podání léčiva pacientům do 12 měsíců je povoleno pouze v nemocnici pod stálým dohledem lékaře. Pro léčení dětí mladších 7 let je výhodné použít orální formy léku. Při neexistenci terapeutického účinku po dobu 7 dnů - vyhledejte lékaře.

ACC pro laktaci

Podle pokynů je ACC kontraindikován v těhotenství a kojení. Důvodem je, že lék vstupuje do krevního řečiště a je vylučován do mléka. Hlavní složka drogy vstupuje do těla dítěte a narušuje jeho práci.

Někdy je lék předepsán pro kojící ženy, je to možné v případech, kdy přínos pro matku je vyšší než potenciální riziko pro dítě. Aby se předešlo komplikacím, převeďte dítě v době léčby na umělou výživu. Informace o tom, jak vybrat správný mléčný recept a nakrmit ho dítětem, naleznete v článku na adrese https://vskormi.ru/bottle-feeding/iskusstvennoe-vskarmlivanie-novorozhdennyh/.

Podle informací v mezinárodních lékařských adresářích je lék kompatibilní s kojením.

ACC je tedy během laktace povolen pouze po jmenování lékaře a pod jeho neustálým dohledem. Pamatujte, že samoléčení ohrožuje nebezpečné komplikace pro vás a vaše dítě!

Mohu použít ACC pro kojící matku?

Kašel je hlavním příznakem nachlazení, stejně jako projevem chronických plicních chorob, metabolických patologií. Farmakologové nabízejí širokou škálu léčiv k léčbě tohoto projevu. Je možné použít ACC kojení nebo je lepší použít jiný lék, budeme se zabývat níže.

Je možné pít ACC během kojení

Hlavní látkou léčiva je acetylcystein, který má mukolytický účinek, to znamená, že ředí sputum a podporuje jeho postup podél bronchiálního stromu.

Mechanismus jeho působení je založen na schopnosti rozdělit viskózní obsah, který se hromadí v průduškách. ACC stimuluje produkci buněk sliznice dýchacího traktu a orgánů ENT enzymu, který rozpouští fibrin, čímž dále snižuje viskozitu sekrece.

Lék má protizánětlivý účinek a inhibuje tvorbu látek zodpovědných za zánět..

Doktor předepíše ACC pro kojení, pokud to stav ženy vyžaduje. Navíc v průběhu terapie je kojení zastaveno.

Kdy vzít ACC

Indikace k použití jsou choroby, které jsou doprovázeny sputem obtížně oddělitelným:

 • bronchitida,
 • tracheitida,
 • zápal plic,
 • cystická fibróza,
 • bronchiectatic nemoc,
 • obstrukční stavy bronchopulmonálního systému.

ACC lze také použít k vypláchnutí dutin nosu sinusitidou.

Viz také: Kojící kašel: jak zacházet s kojící matkou

Kontraindikace a vedlejší účinky

Všechny léky, včetně ACC, mají omezení užívání.

Kdy neužít

Kontraindikace pro použití ACC, podle pokynů, jsou:

 • individuální nesnášenlivost,
 • chronická onemocnění ledvin a jater,
 • žaludeční a duodenální vřed s krvácením,
 • plicní tuberkulóza s hemoptýzou,
 • těhotenství,
 • laktace,
 • děti do 14 let v závislosti na formě drogy.

Používá se opatrně v případě křečových žil jícnu, cirhózy jater, nesnášenlivosti histaminu.

ACC nemůžete používat s drogami, které potlačují reflex kašle. To vede ke snížení pohybu hlenu podél bronchiálního kmene, ke zvýšení stagnace v lumen průdušek a dalšímu zánětu.

Negativní účinky na tělo

Negativní vedlejší účinky, které jsou možné při použití ACC, jsou následující:

 • dyspeptické projevy: nevolnost, pálení žáhy, těžkost v žaludku, bolest břicha, uvolněná stolice.
 • alergie různé závažnosti: svědivé vyrážky na kůži, zarudnutí, otok sliznice dýchacích cest, potíže s dýcháním.
 • při inhalaci: reflexní kašel, stomatitida, rýma.
 • při intravenózním a intramuskulárním podání: lokální reakce ve formě pálení, zarudnutí.

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Klinické studie pro těhotné a kojící ženy nebyly provedeny. Není možné s jistotou říci, jak ACC ovlivňuje mléko a kojence. Lék přechází do mateřského mléka a jeho toxický účinek na dítě není vyloučen.

Pokud je vyžadováno jmenování ACC během kojení, doporučuje se ženě přestat aplikovat dítě na prsa. Kojení se převádí na umělé krmení nebo je krmeno dříve exprimovaným mlékem.

Přijímací pravidla

Lék je předepisován a kontrolován pouze lékařem. Vybere vhodný lék, zvolí dávkování a způsob léčby.

. Nikdy nemedikovat. Někdy se pneumonie skrývá pod příznaky kašle.

U těhotných a kojících žen se dýchací selhání jako komplikace pneumonie rychle a rychle vyvíjí. Proto, pokud je kašel doprovázen horečkou, dušností, dušností, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

ACC v prášku se zředí vodou a po jídle se vypije.

Připravený sirup se užívá v předepsané dávce také po jídle. Průběh léčby není delší než 6 dnů.

Intravenózní a intramuskulární podání provádí zdravotnický pracovník v nemocnici.

Stojí za povšimnutí, že mukolytický účinek léčiva se zvyšuje, když se přijímá další tekutina.

Podobné léky

Pokud ACC během krmení dítěte ze zřejmých důvodů nelze předepsat, lékař vybere další léky kompatibilní s gu. Existují léky s podobným mechanismem účinku, účinkem léčby, ale jinými farmakologickými formami uvolňování.

Tablety

 1. Mukaltin - má expektoranční, sekretolytický, obalující, protizánětlivý, změkčující účinek. Přiřazeno kojícím matkám.
 2. Ambroxol - pro zlepšení vypouštění sputa. Během předepisování je laktace zastavena.
 3. Bromhexin je mukolytikum s expektoračním účinkem. Během těhotenství a kojení nejsou kontraindikace.

Spreje

Aerosoly pro krk: Hexoral, Bioparox, Ingalipt ošetřují pouze sliznici hltanu, nosohltanu a hltanu. Zmírněte příznaky zánětu: bolest, zarudnutí, otok. Neodstraňujte příčiny onemocnění, neléčte kašel.

Sirupy

Sirupy se dělí na chemické látky a složky přírodního původu.

První skupina zahrnuje Lazolvan - lék na ředění a lepší vypouštění sputa. Aplikujte ji dovnitř nebo ve formě inhalací. Pokud se kojení nedoporučuje.

Druhá skupina zahrnuje:

 • Herbion - bylinný lék, který se skládá z: petrklíčového kořene, tymiánové byliny. Zlepšuje vypouštění sputa.
 • Jitrocel sirup - kromě vykašlávání působí protizánětlivě.
 • Marshmallow sirup, expektorant rostlinného původu, přispívající ke snížení viskozity bronchiálních sekretů. Má lokální protizánětlivý účinek.

Sirupy obsahují pomocné látky a cukr, takže mohou nepříznivě ovlivnit děti.

Byliny

Sklizeň bylin, jako je heřmánek, jitrocel, podběl, kořen marshmallow, lékořice, tymián, se prodávají jako hotové poplatky ve filtračních pytlích. Uvařili 2 sáčky na sklenici vroucí vody a trvají na tom, 20 minut. Pijte 3-4krát denně po jídle. Bylinná medicína se provádí jako pomocný kurz v hlavní léčbě..

ACC - droga pro nemoci s mokrým, obtížně vylučovatelným tajemstvím. Předepisuje ho lékař, pokud účinek léčby převyšuje riziko nepříznivého účinku na dítě. Zároveň se mamince doporučuje přestat kojit, aby se zabránilo toxickému účinku chemické látky na dítě.

Je možné mít ACC pro laktaci?

Během kojení je samo tělo samo o sobě snadno přístupné pro pronikání patogenních bakterií a mikroorganismů. Důvodem je plný návrat užitečných minerálů během těhotenství a laktace. Tyto jevy nepříznivě ovlivňují zdraví žen. ACC během kojení může ochránit oslabené tělo před nachlazením.

Kojící mladá matka je často vystavena virovým a katarálním onemocněním. Léčba v tomto případě je zpravidla zaměřena na odstranění prvních příznaků. Ale pro kojící ženy je zakázáno brát většinu drog. Výsledkem je, že nemoc se aktivně vyvíjí, kašel a objevují se různé komplikace. Ve většině případů lékaři doporučují ACC pro kojení, protože lék je účinný a bezpečný pro ženy a děti.

Hlavní příčiny kašle

Hlavním příznakem progresivního nachlazení nebo respiračního onemocnění je kašel. Objevuje se během vývoje zánětu v hrtanu. Přiměřená léčba by měla být zahájena ihned po objevení se bolestí v krku, obtíží s polykáním, nazálního přetížení. Pokud nebyla na počátku onemocnění přijata nezbytná opatření, je vhodné zahájit léčbu doprovodných symptomů.

Kašlem může tělo reagovat na suchý vzduch v bytě. Chcete-li zjistit příčinu nepříjemného příznaku, měli byste své tělo chránit před účinky suchého vzduchu. V tomto případě je možné určit, zda se jedná pouze o kašel nebo nachlazení. Tento závěr je přímým důvodem k vyhledání lékařské pomoci..

Kašlání ke kašlání se objevuje v důsledku podráždění hrtanu patologickým hlenem, který se vypouští z dutin nosu podél zadní stěny. Kašel ve většině případů nezpůsobuje silné bolesti v krku. Umožňuje pouze odstranit patogenní hlen.

Předepisování některých léků závisí na povaze symptomů onemocnění. Během kojení by se však mělo brát v úvahu jejich poškození a bezpečnost pro kojence. Pokud pijete ACC během kojení, jsou povoleny dávky, které nepoškodí dítě.

Akce při prvním náznaku nachlazení

Počáteční příznaky nachlazení u kojící matky podléhají konvenční léčbě.

První pomoc je dodržovat tato doporučení:

 • Spousta teplého nápoje. K tomu, čaj, čistá voda, mléko;
 • Časté větrání místnosti. To usnadní dýchání a zabrání hromadné infekci jiných domácností;
 • Udržujte optimální úroveň vlhkosti v místnosti. Sliznice nosohltanu tedy nevyschne.

Pokud samoléčení počátečních příznaků nepřinese pozitivní výsledky, měli byste se poradit s lékařem. Vybere nejbezpečnější a nejúčinnější léky. Lékovou terapii je nutné provádět pouze pod lékařským dohledem. Díky tomu se žena může chránit před zápalem plic, bronchitidou a dalšími vážnými komplikacemi.

Nejčastěji předepisovaným pro nachlazení kojící matky je ACC. Toto je nejúčinnější lék, který je povolen pro celosvětové laktace..

Pravidla pro použití ACC, dávkování

ACC pro kojení je nejúčinnějším způsobem vyléčení nachlazení. Jeho negativní dopad na tělo ženy a kojence je minimalizován. Během kojení se ACC používá přísně podle pokynů.

Lékaři doporučují ACC v následujících dávkách pro rychlé odstranění sputa během kojení:

 • 200 mg léčiva dvakrát denně;
 • ATSTS Long (prodloužený účinek) se užívá jednou denně v dávce 600 mg.

Během léčby nachlazení nebo jiných respiračních léků by ACC neměla přestat kojit. Rovněž není nutné vylučovat mateřské mléko. Hlavní zvláštností užívání guinejsko-hepatitidového acetátu je to, že je lepší a bezpečnější užívat tento lék ihned po jídle dítěte. V době, kdy je třeba dítě znovu krmit, se koncentrace aktivní složky v ženském mléce a krvi sníží.

U Guiney může být ACC použit v jakékoli lékové formě. To nijak neovlivní účinnost a bezpečnost. ACC Long je k dispozici v tabletách, které je třeba rozpustit ve vodě. Granule se používají k přípravě léčivého sirupu. Je také povoleno brát prášek. V důsledku toho bude žena muset pít nápoj s příjemnou dochutí a dobrými léčivými vlastnostmi. Léky v krátké době pomohou zbavit se kašle.

Omezení vstupu

ACC pro kojení je zakázáno užívat v přítomnosti nežádoucích účinků.

Negativní příznaky se obvykle vyskytují v těchto případech:

 • předávkování léky;
 • přecitlivělost na složení léčiva;
 • současné podávání několika různých léků;
 • aktivní vliv aktivní složky na orgány a jednotlivé systémy postižené chronickými jevy.

Přes bezpečnost léčiva uznávanou mezinárodní lékařskou komunitou se ACC doporučuje používat opatrně. Je nutné neustále sledovat reakci těla dítěte, protože to může také projevovat nesnášenlivost s některou ze složek ACC.

Lék má řadu vedlejších účinků, jejichž přítomnost je důvodem pro zrušení mukolytiky:

 • záchvaty zvracení;
 • pocit pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • alergický bronchospasmus;
 • vysoký tlak;
 • bolesti hlavy.

Popsané příznaky jsou velmi vzácné, ale i v takových vzácných případech byste měli přestat užívat tento lék..

Je kontraindikováno podávání ACC ženám s diagnostikovaným diabetes mellitus, protože sacharóza je uvedena v seznamu dalších složek..

Je to možné s kojením na ACC? Umět. Toto je nejúčinnější a nejbezpečnější způsob, jak se zbavit příznaků nachlazení. Jakýkoli lék však může způsobit, že osoba má negativní reakci. To je zvlášť nebezpečné pro kojence..

V takových případech může být ACC úspěšně nahrazen jinými, stejně účinnými léky určenými k odstranění sputa a eliminaci záchvatů kašle. K inhalaci můžete použít Ambroxol, Borjomi nebo solný roztok. Používají se také Ambrobene a Lazolvan, bylinný lék Mukaltin. Hlavní věcí je dodržování lékařských doporučení.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/acc__3281
GDS: https: //grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx? RoutingGu>

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Je možné pít ACC během kojení, v jakých případech a co je známo o podobných lécích proti kašli?

ACC je jedním z nejslavnějších léků proti kašli. Má dobrý expektoranční a mukolytický účinek. A to je on, kdo, když nastane nachlazení, je preferován. Obchodní název ACC je zkrácená forma účinné látky - acetylcysteinu.

Je však bezpečné užívat ACC kojení? Poškodí to dítě? Tento článek odpoví na tyto a mnoho dalších otázek..

Mohu pít s HB?

Studie u těhotných žen však nebyly provedeny. Proto je ACC povolen pouze v případě, že přínos pro matku převáží riziko negativních účinků na plod. A po celou dobu léčby je nutné ukončit kojení.

Doporučení pro použití

ACC se používá při onemocnění dýchacích cest, doprovázeném obtížnou produkcí sputa. To může zahrnovat:

 • chronická a akutní bronchitida;
 • tracheitida;
 • zápal plic;
 • bronchiální astma;
 • laryngotracheitida a mnohem více.

Indikace pro přijetí jsou také sinusitida a otitis media..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stejně jako velká většina léků má ACC řadu kontraindikací a nežádoucích účinků.

Kdy neužít?

ACC je k dispozici v několika lékových formách - šumivé tablety, granule a sirupy. A kontraindikace se mohou lišit, ale následující vlastnosti jsou charakteristické pro jakoukoli formu:

 1. přecitlivělost na acetylcystein a pomocné složky (kyselina citronová, kyselina askorbová, mannitol atd.);
 2. vředy v zažívacím traktu;
 3. krvácení v plicích;
 4. těhotenství.

Pokud se jedná o šumivé tablety, přidají se:

 • nesnášenlivost na laktózu, histamin;
 • onemocnění ledvin a jater;
 • vysoký krevní tlak;
 • ezofageální vazodilatace.
 • nesnášenlivost fruktózy;
 • nedostatek sacharózy.

Negativní účinky na tělo

Mezi nežádoucí účinky patří:

 1. Alergické reakce (svědění kůže, kopřivka, vyrážka, ztráta tlaku).
 2. Z gastrointestinálního traktu (bolest břicha, průjem, dyspepsie (kromě sirupu), nauzea, zvracení).
 3. Na straně dýchacího systému (dušnost, bronchospasmus).
 4. Tinnitus může nastat, ale je velmi vzácný.
 5. Bolest hlavy, horečka, krvácení - izolované případy.

Obecně jsou možné nežádoucí účinky, ale nejsou často pozorovány..

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Vzhledem k tomu, že nebyly provedeny žádné klinické studie, neexistují žádné údaje o možnosti uvolňování acetylcysteinu s mateřským mlékem a jeho účinku na dítě. Pravděpodobně je však droga schopna pronikat do mléčných žláz a vyniknout mateřským mlékem. V tomto případě, když se dostane do těla dítěte, to způsobí narušení fungování systémů a orgánů. Také acetylcystein se může hromadit v těle dítěte a způsobit toxický účinek.

Obecné tipy

Jak již bylo zmíněno, ACC je klasifikován FDA jako Kategorie B. To znamená, že lék je možné použít, pokud přínos pro matku převyšuje možné poškození dítěte.

Pravidla přijímání a dávkování zůstávají beze změny, to znamená vše podle pokynů:

 • Pokud se jedná o šumivé tablety, pak se v množství dvou kusů rozpustí v asi 100 ml vody a před jídlem se berou 2-3krát denně.
 • Pokud se jedná o granule, pak se také rozpustí a sbírají 2 sáčky podle stejného schématu..
 • U sirupu je vše podobné, ale pouze v dávce 10 ml.

Podobné léky

Pokud užíváte ACC a další antitusická léčiva současně, povede to ke stagnaci sputa. Proto se nedoporučuje kombinovat tento lék s jinými prostředky podobného účinku.

Jak víte, kašel je jiný - suchý a mokrý. A podle toho budou vybrány vhodné přípravky. K léčbě suchého kašle během kojení můžete použít tablety, sirupy, spreje a byliny.

Tablety

 • "Mukaltin" - sestává z léčivých rostlinných materiálů. A přesněji z extraktu z byliny Althea officinalis. Je k dispozici v tabletách, má výrazný expektorační účinek. Z výhod lze v porovnání s ACC rozlišit mnohem menší počet vedlejších účinků. A také může být užíván v kombinaci s jinými antitusickými léky.
 • "Ambrobene", "Ambroxol" a další léky obsahující Ambroxol jako jejich aktivní složku jsou schváleny pro použití. Důvodem je skutečnost, že tato složka nepronikne do mateřského mléka, a tedy do těla dítěte.

Spreje

 1. "Hexoral" se vyrovnává s patogenními bakteriemi v krku, čímž zabraňuje progresi onemocnění a přispívá k rychlému zotavení.
 2. Nástroj Tantum Verde se v poslední době stále více používá. A lze jej použít každé 2 hodiny.

Sirupy

Hlavním požadavkem na sirup proti kašli během kojení je přítomnost přírodních látek v přípravku.

 • „Herbion“ obsahuje výtažek z jitrocelu a slézu.
 • Gedelisk vytvořený na základě výtažku z břečťanu.

Byliny

Kojící matky, které se bojí ublížit dítěti, upřednostňují odvar z léčivých rostlinných materiálů: odvarky heřmánku, šípky, různé poplatky za prsa atd..

Pokud je kašel mokrý, je to známka rychlého uzdravení. A pro rychlejší vypouštění sputa se doporučuje mukolytika. Například stejný „mukaltin“ nebo různé sirupy pro kašel.

Závěr

Problém léčby kašle s kojením je vždy relevantní. Navzdory skutečnosti, že existuje velké množství drog, ne všechny z nich jsou pro dítě bezpečné. A ve většině případů je nutné během léčby kojení ukončit. To bude zahrnovat ACC. V žádném případě by ho však nikdo neměl jmenovat. Je třeba doporučení lékaře a léčba by měla být prováděna pod jeho přísným dohledem..

„ACC“ pro kojení: složení léku, účinek na mateřské mléko, dávkování a předpis

Během kojení je ženské tělo náchylné k pronikání různých infekcí a patogenů. Důvodem je zvýšená spotřeba vitamínů a minerálů během zajímavé polohy a laktace..

Tyto jevy nepříznivě ovlivňují zdraví matek. „ACC“ lze užívat během kojení, pomáhá chránit oslabené tělo ženy před nachlazením.

Zástupci spravedlivé poloviny jsou zpravidla vystaveni virům a nachlazením. Ve většině případů je terapie v takových situacích zaměřena na odstranění prvních příznaků onemocnění.

Lze „ACC“ užívat s kojením? Ve skutečnosti je u žen během laktace většina léků kontraindikována. Následně se onemocnění aktivně vyvíjí, dochází k kašli a různým komplikacím. Lékaři doporučují lék kojení, protože je považován za účinný a bezpečný pro ženy a děti.

Šumivé tablety patří do skupiny mukolytických nebo expektorantních léčiv. Používají se při komplexní léčbě nemocí dýchacích cest, které jsou doprovázeny tvorbou viskózního patologického tajemství a problémem jeho výtoku.

Struktura

Lék je určen k výrobě roztoku pro jeho další orální použití. Lék je k dispozici ve formě šumivých tablet, které po rozpuštění v kapalině produkují oxid uhličitý, proto jsou považovány za šumivé. Hlavní účinnou látkou je acetylcystein..

Existuje několik dávek léčiva s koncentrací účinné látky v jedné tabletě 100, 200 a 600 miligramů. Složení léku také zahrnuje další složky.

Šumivé tablety jsou vydávány z lékáren v hliníkových zkumavkách (dvacet dvacet pět tablet) a obrysových obalech (patnáct kusů).

Užitečné vlastnosti léku

Používáním tohoto léku snižujete viskozitu patologické sekrece a zlepšujete jeho vylučování z dýchacího systému. Kromě toho má účinná látka několik dalších farmakologických vlastností:

 1. Antioxidační účinek je způsoben eliminací volných radikálů.
 2. Detoxikační účinek - aktivní složka šumivých tablet „ACC“ pomáhá zlepšit spojení glutathionu v játrech, který váže a odstraňuje různé toxiny z těla.

Lze použít „ACC“ pro kojení? Během kojení, když se lék používá pro profylaktické účely, šumivé tablety snižují pravděpodobnost akutních virových infekcí dýchacích cest, které jsou doprovázeny kašlem.

Účinná látka je rychle vstřebávána do krve z gastrointestinálního traktu, farmakologický obsah je dosažen již patnáct minut po použití roztoku, účinná složka dosáhne nejvyšší koncentrace v krvi přibližně za tři hodiny.

Acetylcystein je metabolizován v játrech za vzniku metabolických produktů (cystein a diacetylcystein), které také mají terapeutickou aktivitu a pomáhají účinně eliminovat hlen. Aktivní složka je z těla vylučována ledvinami močí. Čas na odstranění léčiva z těla jsou tři hodiny.

Účinná látka v malém množství proniká fyziologickou bariérou mezi oběhovým systémem a centrálním nervovým systémem v tkáni mozku a míchy. Kromě toho je schopen vstoupit do těla nenarozeného dítěte placentou a při kojení do mléka.

Kdy je lék předepsán??

Podle pokynů k „ACC“ pro kojení se léčivo doporučuje používat k poškození dýchacího systému a jeho cest, které je doprovázeno vývojem viskózního patologického tajemství a špatným vylučováním. Mezi takové nemoci patří:

 1. Akutní bronchitida (forma difuzního zánětu bronchiálního stromu, vyznačující se zvýšenou sekrecí bronchi a sníženou průchodností průdušek).
 2. Chronická bronchitida (onemocnění dýchacího systému, při kterém se průdušky podílejí na zánětlivém procesu).
 3. Bronchiální astma (chronický zánět dýchacího systému zahrnující různé buněčné prvky).
 4. Tracheitida (zánětlivý proces sliznice průdušnice, obvykle infekčního původu, který se projevuje podrážděním epiteliální tkáně, suchým paroxyzmálním kašlem nebo uvolněním patologických sekrecí, bolestí za hrudní kost, nízkou horečkou).
 5. Bronchiektatické onemocnění (onemocnění charakterizované nevratnými změnami v průduškách doprovázené funkční méněcenností a výskytem chronického hnisavého zánětlivého procesu v bronchiálním stromu).
 6. Cystická fibróza (těžká vrozená léze, která se projevuje poškozením tkáně a narušenou sekreční aktivitou exokrinních žláz, jakož i funkčními problémy).

Při cystické fibróze musí být léčivo také použito k prevenci.

Je možné pít „ACC“ během kojení? Kromě výše uvedeného se lék také používá k léčbě infekčních a zánětlivých patologických procesů horních cest dýchacích:

 1. Laryngitida (zánět sliznic hrtanu, obvykle spojený s nachlazením nebo s infekčními lézemi, jako je spalničky, šarlatová horečka, černý kašel).
 2. Rýma (zánětový syndrom nosní sliznice).
 3. Sinusitida (infekční a zánětlivé léze adnexálních nosních dutin, obvykle alergického, virového, bakteriálního nebo houbového původu).

Při použití šumivých tablet při léčbě onemocnění dýchacích cest a plic se nedoporučuje používat další léky, které potlačují kašel, protože mohou zhoršit situaci odstraněním patologických sekrecí a vést k jeho hromadění v průduškách a průduškách.

Zákazy

Lék je kontraindikován u některých onemocnění a stavů, protože účinná látka může mít negativní účinek. Tyto zahrnují:

 1. Zvýšená citlivost na acetylcystein nebo na jakoukoli další složku léčiva, což může mít za následek významné zhoršení zdraví.
 2. Malabsorpční syndrom.
 3. Krvácení z dýchacích cest různých intenzit, včetně hemoptýzy.
 4. Peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku během exacerbace - acetylcystein může v tomto patologickém procesu způsobit zvýšení závažnosti slizničních lézí..
 5. Zajímavá pozice.
 6. Laktace.

V případě zajímavé situace a laktace je zakázáno užívat lék, protože neexistují žádné informace o bezpečnosti acetylcysteinu pro nenarozené dítě a novorozence, proto je vhodné ho nepoužívat..

Způsob aplikace

Přestože HB a těhotenství jsou považovány za kontraindikace, lék stále předepisují lékaři. Je možné „ACC“ při kojení? Lék je považován za nejúčinnější způsob eliminace nachlazení..

Jeho negativní dopad na tělo ženy a novorozence je minimalizován. Během kojení se lék používá přesně podle doporučení lékaře.

Lékaři doporučují užívat „ATSTS“ pro rychlé odstranění patologické sekrece během kojení v následujících dávkách:

 1. 200 miligramů léku dvakrát denně.
 2. „ATSTS Long“ (tablety s prodlouženým uvolňováním) se používají jednou denně - 600 mg.

Je možné pít „ACC“ během kojení? Během léčby studeným lékem nebo jiným onemocněním dýchacích cest nemůžete dítě přestat krmit.

Hlavním rysem použití „ACC“ při laktaci je to, že je lepší a bezpečnější používat léčivý přípravek ihned po jídle dítěte. Dalším krmením dítěte se obsah účinné látky v mateřském mléce a krvi ženy sníží.

Při kojení lze přípravek „ACC Long“ použít v jakékoli lékové formě. Nemá to žádný vliv na účinnost a bezpečnost..

„ATSTS Long“ se také vyrábí ve formě tablet. Lék musí být rozpuštěn ve vodě. Granule se používají k výrobě léčivého sirupu. Kromě toho není zakázáno používat prášek.

Jaké reakce mohou způsobit léky?

Podle návodu k použití je „ACC“ během kojení zpravidla dobře tolerováno. Při perorálním použití ve formě roztoku může dojít k řadě negativních reakcí, které zahrnují:

 1. Migréna.
 2. Arteriální hypotenze (onemocnění, které se vyznačuje tím, že osoba neustále snižuje krevní tlak).
 3. Nevolnost.
 4. Roubení.
 5. Pálení žáhy.
 6. Průjem.
 7. Svědění.
 8. Urtikárie (alergické onemocnění, které se projevuje tvorbou puchýřů na povrchu kůže a na sliznicích).

Podle recenzí „ACC“ může lék ve vzácných situacích při kojení dítěte vyvolat negativní reakce z průdušek ve formě křeče, které se podobají ataku bronchiálního astmatu. Při extrémně závažných alergiích se objevuje anafylaktický šok s výskytem selhání více orgánů s progresivním snížením celkového krevního tlaku.

Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, je třeba léčbu přerušit a vyhledat lékařskou pomoc.

speciální instrukce

Podle recenzí „ACC“ během kojení by měla být přijata k eliminaci onemocnění dýchacích cest, pečlivě si přečtěte anotaci. Kromě toho je důležité věnovat pozornost následujícím zvláštním pokynům:

 1. Při kombinaci léčiva s antimikrobiálními látkami může účinná látka blokovat jejich absorpci do krve ze žaludku a střev. Proto by se používání těchto léků mělo provádět v časovém intervalu několika hodin.
 2. Aktivní složka zvyšuje vazodilatační účinek nitroglycerinu, který by se měl brát v úvahu při jeho užívání.
 3. U malých pacientů mladších dvou let může být lék předepsán lékařem pouze v případě závažných indikací, dávkování je stanoveno individuálně.
 4. Spolu s použitím šumivých tablet ve formě roztoku je nutné zvýšit množství kapaliny pro lepší zkapalnění hlenu..
 5. U pacientů trpících atopickou alergickou bronchitidou a bronchiálním astmatem je lék předepsán s velkou opatrností pod kontrolou dýchacích cest.
 6. Šumivé tablety „ATSTS“ obsahují uhlohydráty, které musí pacienti s diabetem vzít v úvahu.
 7. Rozpuštění léku je povoleno pouze ve skleněné míse.
 8. Účinná látka „ACC“ neovlivňuje pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

V obchodech s drogami jsou šumivé tablety prodávány přes pult zdravotnickým pracovníkem. V případě pochybností nebo dotazů ohledně jejich použití se poraďte s lékařem..

Při významném překročení farmakologické dávky léčiva se mohou objevit příznaky jeho negativních reakcí ze zažívacího systému a centrálního nervového systému. V případě otravy je nutné umýt žaludek a střeva a provést obecná detoxikační opatření se symptomatickou léčbou.

Náhradníci

Pokud používáte „ACC“ s jinými antitusickými léky současně, může to vést ke stagnaci patologického tajemství. Proto není možné kombinovat tento mukolytický lék s podobnými léky..

Jak nahradit „ACC“ během kojení? K odstranění kašle během kojení lze použít tablety, sirupy, spreje a byliny. Například tablety:

 1. "Mukaltin" je bylinný přípravek, a to z výtažku z byliny Althea officinalis. Vyrábí se ve formě tablet, má výrazný mukolytický účinek. Z výhod lze v porovnání s „ACC“ rozlišit méně nežádoucích účinků. Může být také použit ve spojení s jinými antitusickými léky..
 2. "Ambrobene", "Ambroxol" a další léky, které obsahují Ambroxol jako aktivní složku, jsou schváleny pro použití. Důvodem je skutečnost, že tato látka nevstoupí do mateřského mléka matky, a tedy do těla dítěte.
 3. Hexorální sprej dobře vyrovnává patogeny v krku, čímž zabraňuje progresi onemocnění a přispívá k okamžitému uzdravení.
 4. Použití Tantum Verde je obecně zcela neškodné. A musí se aplikovat každé dvě hodiny.

Sirupy jsou také analogií „ACC“. Hlavní požadavky na sirup proti kašli během kojení jsou přítomnost přírodních složek v kompozici. Například:

 1. Herbion obsahuje extrakt z jitrocelu a slézu.
 2. Gedelix je založen na výtažku z břečťanu.

Ženy, které kojí, které se bojí ublížit dítěti, dávají přednost odvarům z rostlinných materiálů:

 • heřmánek;
 • šípky;
 • různé poplatky za prsa.

Je třeba mít na paměti, že se do této metody léčby nedoporučuje, protože produkty z rostlinných materiálů nevyhovují žádným bezpečnostním testům..

Pokud má pacient mokrý kašel, je to příznak rychlého zotavení. A pro snazší vypuštění patologického tajemství se k použití doporučuje mukolytika..

Závěr

Přestože existuje velké množství léků, ne všechny jsou pro ženy bezpečné. A během laktace je laktace zpravidla zrušena.

Před použitím „ACC“ je nutné konzultovat s lékařem, terapie by měla být prováděna pod jeho přísným dohledem.

Jak uchovávat léky

Trvanlivost je třicet šest měsíců. Uchovávejte lék na tmavém, nepřístupném místě pro děti při teplotě nejvýše dvacet pět stupňů. Cena léku se pohybuje od 130 do 700 rublů.

ACC pro kojení: je možné pít, v jakých případech existují nějaké kontraindikace a vedlejší účinky, které jsou známy o podobných lécích pro použití u pacientů s HB?

Mohu pít s HB?

Odkaz. FDA (Food and Drug Administration) přiřadila tento lék kategorii B. To znamená, že při zkoumání tohoto léčiva u březích zvířat nehrozilo žádné nepříznivé účinky na plod..

Studie u těhotných žen však nebyly provedeny. Proto je ACC povolen pouze v případě, že přínos pro matku převáží riziko negativních účinků na plod. A po celou dobu léčby je nutné ukončit kojení.

Doporučení pro použití

ACC se používá při onemocnění dýchacích cest, doprovázeném obtížnou produkcí sputa. To může zahrnovat:


 • chronická a akutní bronchitida;
 • tracheitida;
 • zápal plic;
 • bronchiální astma;
 • laryngotracheitida a mnohem více.

Indikace pro přijetí jsou také sinusitida a otitis media..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stejně jako velká většina léků má ACC řadu kontraindikací a nežádoucích účinků.

Kdy neužít?

ACC je k dispozici v několika lékových formách - šumivé tablety, granule a sirupy. A kontraindikace se mohou lišit, ale následující vlastnosti jsou charakteristické pro jakoukoli formu:

 1. přecitlivělost na acetylcystein a pomocné složky (kyselina citronová, kyselina askorbová, mannitol atd.);
 2. vředy v zažívacím traktu;
 3. krvácení v plicích;
 4. těhotenství.

Pokud se jedná o šumivé tablety, přidají se:

 • nesnášenlivost na laktózu, histamin;
 • onemocnění ledvin a jater;
 • vysoký krevní tlak;
 • ezofageální vazodilatace.

V případě granulí:

 • nesnášenlivost fruktózy;
 • nedostatek sacharózy.

Na poznámku. U sirupu jsou charakteristické stejné kontraindikace jako u tablet.

Negativní účinky na tělo

Mezi nežádoucí účinky patří:


 1. Alergické reakce (svědění kůže, kopřivka, vyrážka, ztráta tlaku).
 2. Z gastrointestinálního traktu (bolest břicha, průjem, dyspepsie (kromě sirupu), nauzea, zvracení).
 3. Na straně dýchacího systému (dušnost, bronchospasmus).
 4. Tinnitus může nastat, ale je velmi vzácný.
 5. Bolest hlavy, horečka, krvácení - izolované případy.

Obecně jsou možné nežádoucí účinky, ale nejsou často pozorovány..

Účinek na kojení a na dítě během kojení

Vzhledem k tomu, že nebyly provedeny žádné klinické studie, neexistují žádné údaje o možnosti uvolňování acetylcysteinu s mateřským mlékem a jeho účinku na dítě. Pravděpodobně je však droga schopna pronikat do mléčných žláz a vyniknout mateřským mlékem. V tomto případě, když se dostane do těla dítěte, to způsobí narušení fungování systémů a orgánů. Také acetylcystein se může hromadit v těle dítěte a způsobit toxický účinek.

Obecné tipy

Jak již bylo zmíněno, ACC je klasifikován FDA jako Kategorie B. To znamená, že lék je možné použít, pokud přínos pro matku převyšuje možné poškození dítěte.

Odkaz. Pokud byla během laktace předepsána žena ACC, mělo by být dítě převedeno na umělou výživu.

Pravidla přijímání a dávkování zůstávají beze změny, to znamená vše podle pokynů:

 • Pokud se jedná o šumivé tablety, pak se v množství dvou kusů rozpustí v asi 100 ml vody a před jídlem se berou 2-3krát denně.
 • Pokud se jedná o granule, pak se také rozpustí a sbírají 2 sáčky podle stejného schématu..
 • U sirupu je vše podobné, ale pouze v dávce 10 ml.

Podobné léky

Pokud užíváte ACC a další antitusická léčiva současně, povede to ke stagnaci sputa. Proto se nedoporučuje kombinovat tento lék s jinými prostředky podobného účinku.

Jak víte, kašel je jiný - suchý a mokrý. A podle toho budou vybrány vhodné přípravky. K léčbě suchého kašle během kojení můžete použít tablety, sirupy, spreje a byliny.

Tablety

 • „Mukaltin“ - sestává z léčivých rostlinných materiálů. A přesněji z extraktu z byliny Althea officinalis. Je k dispozici v tabletách, má výrazný expektorační účinek. Z výhod lze v porovnání s ACC rozlišit mnohem menší počet vedlejších účinků. A také může být užíván v kombinaci s jinými antitusickými léky.
 • „Ambrobene“, „Ambroxol“ a další léky obsahující Ambroxol jako účinnou látku jsou schváleny k použití. Důvodem je skutečnost, že tato složka nepronikne do mateřského mléka, a tedy do těla dítěte.

Spreje

 1. "Hexoral" se vyrovnává s patogenními bakteriemi v krku, čímž zabraňuje progresi onemocnění a přispívá k rychlému zotavení.
 2. Nástroj Tantum Verde se v poslední době stále více používá. A lze jej použít každé 2 hodiny.

Sirupy

Hlavním požadavkem na sirup proti kašli během kojení je přítomnost přírodních látek v přípravku.

 • „Herbion“ obsahuje výtažek z jitrocelu a slézu.
 • „Godelisk“ vytvořený na základě výtažku z břečťanu.

Dávkování

Prášek nebo tablety ACC se užívají perorálně po jídle. Granule se rozpustí ve sáčku s vodou (1 sáček na 200 ml vody). K rozpuštění tablet se použije 100 ml vody. Kompozice je připravena před užitím.

Denní dávka pro pacienty od 15 let je 200 mg třikrát, pro děti od 7 do 14 let - 200 mg dvakrát, pro pacienty od 2 do 6 let - 100 mg dvakrát.

Aby se vyléčila cystická fibróza, musí dospělí pacienti vážící 30 kg a více užívat 800 mg drogy, děti od 7 let - 600 mg, od 2 do 7 let - 400 mg. Terapeutický kurz trvá 5 dní až 1 týden.

ACC ve formě injekčního roztoku se podává intramuskulárně nebo intravenózně. Denní dávka pro dospělé je 300 mg dvakrát, pro pacienty od 7 do 15 let - 150 mg dvakrát.

Pravidla pro použití ACC, dávkování

ACC pro kojení je nejúčinnějším způsobem vyléčení nachlazení. Jeho negativní dopad na tělo ženy a kojence je minimalizován. Během kojení se ACC používá přísně podle pokynů.

Lékaři doporučují ACC v následujících dávkách pro rychlé odstranění sputa během kojení:

 • 200 mg léčiva dvakrát denně;
 • ATSTS Long (prodloužený účinek) se užívá jednou denně v dávce 600 mg.

Během léčby nachlazení nebo jiných respiračních léků by ACC neměla přestat kojit. Rovněž není nutné vylučovat mateřské mléko. Hlavní zvláštností užívání guinejsko-hepatitidového acetátu je to, že je lepší a bezpečnější užívat tento lék ihned po jídle dítěte. V době, kdy je třeba dítě znovu krmit, se koncentrace aktivní složky v ženském mléce a krvi sníží.

U Guiney může být ACC použit v jakékoli lékové formě. To nijak neovlivní účinnost a bezpečnost. ACC Long je k dispozici v tabletách, které je třeba rozpustit ve vodě. Granule se používají k přípravě léčivého sirupu. Je také povoleno brát prášek. V důsledku toho bude žena muset pít nápoj s příjemnou dochutí a dobrými léčivými vlastnostmi. Léky v krátké době pomohou zbavit se kašle.

Zákazy

Lék je kontraindikován u některých onemocnění a stavů, protože účinná látka může mít negativní účinek. Tyto zahrnují:

 1. Zvýšená citlivost na acetylcystein nebo na jakoukoli další složku léčiva, což může mít za následek významné zhoršení zdraví.
 2. Malabsorpční syndrom.
 3. Krvácení z dýchacích cest různých intenzit, včetně hemoptýzy.
 4. Peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku během exacerbace - acetylcystein může v tomto patologickém procesu způsobit zvýšení závažnosti slizničních lézí..
 5. Zajímavá pozice.
 6. Laktace.

V případě zajímavé situace a laktace je zakázáno užívat lék, protože neexistují žádné informace o bezpečnosti acetylcysteinu pro nenarozené dítě a novorozence, proto je vhodné ho nepoužívat..

Jaký lék nachlazení může kojící matka použít, když kašle??

Mucosolvan v tabletách, roztocích nebo sirupech - s kojením je povolen.

ACC - pokud kojíte dítě, můžete použít tento účinný prostředek proti sputu. Jen si pamatujte, že je lepší zvolit takové tablety, ve kterých je účinná látka v čisté formě. Žádné přísady nebo příchutě, ani vitamin C.

Jaké studené léky pro kojící matku použít pro nachlazení?

Nejúčinnější, a to nejen u kojících matek, je systematický výplach nosu slanou vodou. Můžete si doma vařit sami nebo použít lékárnu Aquamaris, Aqualor, Dolphin atd..

Pokud si připravíte řešení sami (což, jak je třeba poznamenat, určitě vyjde levněji), pak si ponechte recept: 2 gramy soli na 200 mililitrů vody. Ukazuje se, že řešení bude jedno procento. Dva gramy jsou asi ½ dezertní lžíce. K přípravě kompozice se vezme voda s teplotou v rozmezí 36-37 stupňů.

Použití tohoto léku nachlazení pro kojící matku s nachlazením je znázorněno třikrát nebo čtyřikrát denně.

V některých případech má nachlazení jiné nepříjemné příznaky, které se někdy tak snadno nezbaví. Nyní na webu supermams.ru mluvíme o tom, jak být, pokud kašlete nebo máte k dispozici všechno ostatní a máte krk.

Jaké reakce mohou způsobit léky?

Podle návodu k použití je „ACC“ během kojení zpravidla dobře tolerováno. Při perorálním použití ve formě roztoku může dojít k řadě negativních reakcí, které zahrnují:

 1. Migréna.
 2. Arteriální hypotenze (onemocnění, které se vyznačuje tím, že osoba neustále snižuje krevní tlak).
 3. Nevolnost.
 4. Roubení.
 5. Pálení žáhy.
 6. Průjem.
 7. Svědění.
 8. Urtikárie (alergické onemocnění, které se projevuje tvorbou puchýřů na povrchu kůže a na sliznicích).

Podle recenzí „ACC“, když žena kojí, může lék ve vzácných situacích způsobit negativní reakce z průdušek ve formě křeče, který se podobá ataku bronchiálního astmatu. Při extrémně závažných alergiích se objevuje anafylaktický šok s výskytem selhání více orgánů s progresivním snížením celkového krevního tlaku.

Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, je třeba léčbu přerušit a vyhledat lékařskou pomoc.

Akce při prvním náznaku nachlazení

Počáteční příznaky nachlazení u kojící matky podléhají konvenční léčbě.

První pomoc je dodržovat tato doporučení:

 • Spousta teplého nápoje. K tomu, čaj, čistá voda, mléko;
 • Časté větrání místnosti. To usnadní dýchání a zabrání hromadné infekci jiných domácností;
 • Udržujte optimální úroveň vlhkosti v místnosti. Sliznice nosohltanu tedy nevyschne.

Pokud samoléčení počátečních příznaků nepřinese pozitivní výsledky, měli byste se poradit s lékařem. Vybere nejbezpečnější a nejúčinnější léky. Lékovou terapii je nutné provádět pouze pod lékařským dohledem. Díky tomu se žena může chránit před zápalem plic, bronchitidou a dalšími vážnými komplikacemi.

Nejčastěji předepisovaným pro nachlazení kojící matky je ACC. Toto je nejúčinnější lék, který je povolen pro celosvětové laktace..

Omezení vstupu

ACC pro kojení je zakázáno užívat v přítomnosti nežádoucích účinků.

Negativní příznaky se obvykle vyskytují v těchto případech:

 • předávkování léky;
 • přecitlivělost na složení léčiva;
 • současné podávání několika různých léků;
 • aktivní vliv aktivní složky na orgány a jednotlivé systémy postižené chronickými jevy.

Přes bezpečnost léčiva uznávanou mezinárodní lékařskou komunitou se ACC doporučuje používat opatrně. Je nutné neustále sledovat reakci těla dítěte, protože to může také projevovat nesnášenlivost s některou ze složek ACC.

Lék má řadu vedlejších účinků, jejichž přítomnost je důvodem pro zrušení mukolytiky:

 • záchvaty zvracení;
 • pocit pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • alergický bronchospasmus;
 • vysoký tlak;
 • bolesti hlavy.

Popsané příznaky jsou velmi vzácné, ale i v takových vzácných případech byste měli přestat užívat tento lék..

Je kontraindikováno podávání ACC ženám s diagnostikovaným diabetes mellitus, protože sacharóza je uvedena v seznamu dalších složek..

Je to možné s kojením na ACC? Umět. Toto je nejúčinnější a nejbezpečnější způsob, jak se zbavit příznaků nachlazení. Jakýkoli lék však může způsobit, že osoba má negativní reakci. To je zvlášť nebezpečné pro kojence..

V takových případech může být ACC úspěšně nahrazen jinými, stejně účinnými léky určenými k odstranění sputa a eliminaci záchvatů kašle. K inhalaci můžete použít Ambroxol, Borjomi nebo solný roztok. Používají se také Ambrobene a Lazolvan, bylinný lék Mukaltin. Hlavní věcí je dodržování lékařských doporučení.

Užitečné vlastnosti léku

Používáním tohoto léku snižujete viskozitu patologické sekrece a zlepšujete jeho vylučování z dýchacího systému. Kromě toho má účinná látka několik dalších farmakologických vlastností:

 1. Antioxidační účinek je způsoben eliminací volných radikálů.
 2. Detoxikační účinek - aktivní složka šumivých tablet „ACC“ pomáhá zlepšit spojení glutathionu v játrech, který váže a odstraňuje různé toxiny z těla.

Lze použít „ACC“ pro kojení? Během kojení, když se lék používá pro profylaktické účely, šumivé tablety snižují pravděpodobnost akutních virových infekcí dýchacích cest, které jsou doprovázeny kašlem.

Účinná látka je rychle vstřebávána do krve z gastrointestinálního traktu, farmakologický obsah je dosažen již patnáct minut po použití roztoku, účinná složka dosáhne nejvyšší koncentrace v krvi přibližně za tři hodiny.

Acetylcystein je metabolizován v játrech za vzniku metabolických produktů (cystein a diacetylcystein), které také mají terapeutickou aktivitu a pomáhají účinně eliminovat hlen. Aktivní složka je z těla vylučována ledvinami močí. Čas na odstranění léčiva z těla jsou tři hodiny.

Účinná látka v malém množství proniká fyziologickou bariérou mezi oběhovým systémem a centrálním nervovým systémem v tkáni mozku a míchy. Kromě toho je schopen vstoupit do těla nenarozeného dítěte placentou a při kojení do mléka.

speciální instrukce

Podle recenzí „ACC“ během kojení by měla být přijata k eliminaci onemocnění dýchacích cest, pečlivě si přečtěte anotaci. Kromě toho je důležité věnovat pozornost následujícím zvláštním pokynům:

 1. Při kombinaci léčiva s antimikrobiálními látkami může účinná látka blokovat jejich absorpci do krve ze žaludku a střev. Proto by se používání těchto léků mělo provádět v časovém intervalu několika hodin.
 2. Aktivní složka zvyšuje vazodilatační účinek nitroglycerinu, který by se měl brát v úvahu při jeho užívání.
 3. U malých pacientů mladších dvou let může být lék předepsán lékařem pouze v případě závažných indikací, dávkování je stanoveno individuálně.
 4. Spolu s použitím šumivých tablet ve formě roztoku je nutné zvýšit množství kapaliny pro lepší zkapalnění hlenu..
 5. U pacientů trpících atopickou alergickou bronchitidou a bronchiálním astmatem je lék předepsán s velkou opatrností pod kontrolou dýchacích cest.
 6. Šumivé tablety „ACC“ obsahují uhlohydráty, které musí pacienti s diabetem vzít v úvahu.
 7. Rozpuštění léku je povoleno pouze ve skleněné míse.
 8. Účinná látka „ACC“ neovlivňuje pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

V obchodech s drogami jsou šumivé tablety prodávány přes pult zdravotnickým pracovníkem. V případě pochybností nebo dotazů ohledně jejich použití se poraďte s lékařem..

Při významném překročení farmakologické dávky léčiva se mohou objevit příznaky jeho negativních reakcí ze zažívacího systému a centrálního nervového systému. V případě otravy je nutné umýt žaludek a střeva a provést obecná detoxikační opatření se symptomatickou léčbou.

Kdy je lék předepsán??

Podle pokynů k „ACC“ pro kojení se léčivo doporučuje používat k poškození dýchacího systému a jeho cest, které je doprovázeno vývojem viskózního patologického tajemství a špatným vylučováním. Mezi takové nemoci patří:

 1. Akutní bronchitida (forma difuzního zánětu bronchiálního stromu, vyznačující se zvýšenou sekrecí bronchi a sníženou průchodností průdušek).
 2. Chronická bronchitida (onemocnění dýchacího systému, při kterém se průdušky podílejí na zánětlivém procesu).
 3. Bronchiální astma (chronický zánět dýchacího systému zahrnující různé buněčné prvky).
 4. Tracheitida (zánětlivý proces sliznice průdušnice, obvykle infekčního původu, který se projevuje podrážděním epiteliální tkáně, suchým paroxyzmálním kašlem nebo uvolněním patologických sekrecí, bolestí za hrudní kost, nízkou horečkou).
 5. Bronchiektatické onemocnění (onemocnění charakterizované nevratnými změnami v průduškách doprovázené funkční méněcenností a výskytem chronického hnisavého zánětlivého procesu v bronchiálním stromu).
 6. Cystická fibróza (těžká vrozená léze, která se projevuje poškozením tkáně a narušenou sekreční aktivitou exokrinních žláz, jakož i funkčními problémy).

Při cystické fibróze musí být léčivo také použito k prevenci.

Je možné pít „ACC“ během kojení? Kromě výše uvedeného se lék také používá k léčbě infekčních a zánětlivých patologických procesů horních cest dýchacích:

 1. Laryngitida (zánět sliznic hrtanu, obvykle spojený s nachlazením nebo s infekčními lézemi, jako je spalničky, šarlatová horečka, černý kašel).
 2. Rýma (zánětový syndrom nosní sliznice).
 3. Sinusitida (infekční a zánětlivé léze adnexálních nosních dutin, obvykle alergického, virového, bakteriálního nebo houbového původu).

Při použití šumivých tablet při léčbě onemocnění dýchacích cest a plic se nedoporučuje používat další léky, které potlačují kašel, protože mohou zhoršit situaci odstraněním patologických sekrecí a vést k jeho hromadění v průduškách a průduškách.

Při kašli

Nepříjemný, ale velmi účinný lék. Nalijte sklenici předehřáté na teplotu v rozmezí od 38 do 45 stupňů mléka. Je tu trochu másla. A soda v „klasické“ dávce (špička nože). U této směsi je dobré léčit kašel v noci, aby sputum zmizelo rychleji.

Nyní budeme hovořit přímo o léčbě nachlazení pro kojící matku, pokud ji mučí kašel.

Udělejte si inhalaci v páře. Jen mějte na paměti, že není možné přidat všechny éterické oleje. Takže je lepší brát čajovníkový olej. Pokud však kojíte dítě, vzdejte se eukalyptu.

Nejvhodnější je použít lékárnický inhalátor. Do nádoby natáhněte 150 až dvě stě mililitrů převařené vody, kapejte z jedné do několika kapek oleje, přikryjte víčkem a nyní zbývá inhalovat léčivé póry ústy. Místo inhalátoru můžete použít i jednoduchou porcelánovou konvici.

Články O Neplodnosti