Hlavní Výživa

Fórum rodičů:

Těhotenství se vždy počítá v týdnech. Počátek těhotenství se zaznamenává první den posledního menstruačního cyklu. Další nesprávné výpočty se provádějí pomocí porodnických týdnů a měsíců. V jednom porodním měsíci jsou vždy 4 týdny, což jej odlišuje od obvyklého měsíce v kalendáři. 9 porodnických měsíců těhotenství se tedy bude rovnat 36 porodním týdnům. Celkem je 40 porodnických týdnů, tj. Podle porodnické hodnoty měsíců pouze 10, ale ve skutečnosti to je podle kalendáře 9 měsíců. Proto ženy často používají obvyklé výpočty, nebo spíše kalendář. Pokud si vezmete kalendář, pak 9 měsíců bude přibližně rovná 39-40 týdnů těhotenství.

9 porodních měsíců = 36 týdnů těhotenství.

9 kalendářních měsíců = 39–40 týdnů těhotenství.

9 měsíců je kolik týdnů?

Často má žena zájem o výpočet gestačního věku. 9 měsíců je kolik týdnů?

Pokud mluvíme o gestačním věku, pak to bude v průměru asi 40 týdnů. Ale podle kalendáře je 40 týdnů 280 dní. Vydělíme-li průměrný počet dní v měsíci 30,5, ukáže se, že to není přesně 9 měsíců, ale o něco více - 9,18 měsíců, tj. 9 měsíců a asi další týden. Pokud vezmeme v úvahu 9 kalendářních měsíců, ukáže se, že to bude asi 275 dní, děleno 7, dostaneme 39,21 týdnů, tj. 39 týdnů a další 1-2 dny. To znamená, že porodnické výpočty se mírně liší od kalendáře.

Pokud se tato otázka týká gestačního věku 9 měsíců, pak v tomto případě těhotenství trvá 40 týdnů. Toto je nejlepší čas pro zdravé dítě. Ale nyní existuje mnoho odchylek od normy v jednom směru i ve druhém. Matky obvykle vyčítají ty malé, rodí se 41 až 42 týdnů. Dívky jsou v tom disciplinovanější, zkuste se narodit včas.

Kalkulačka měsíce až roky

Online převodník měsíců se rovná rokům

Překládáte čas z měsíců na roky

Kolik let za měsíc - měsíce se rovná rokům

Měsíce
Měsíc je jednotka času používaná v kalendářích. To bylo poprvé použito v Mezopotámii k určení přirozeného období spojeného s oběhem Měsíce. V astronomii jsou důležité různé měsíce. Měsíc může trvat 28 až 31 dní.

Roky
Rok je jednotka času, která se rovná období revoluce Země kolem Slunce. Neexistuje všeobecně přijímané označení roku. Zkratka pro mezinárodní použití (pro Latinskou Ameriku je „annus“), včetně anglického systému opatření, je „y“ nebo „yr“. V astronomii je Julian rok jednotkou času rovnou 365,25 dní a 86 400 sekund (neskakující sekundy). Slovo „rok“ se také používá pro jiná období, jako je školní rok a sezóna..

9. týden těhotenství

9 (devátý) týden těhotenství. Embryo vypadá stále více jako muž: jeho ocas začíná mizet a záda se začíná narovnat. Jeho výška od špičky k křížové kosti je asi 22-30 mm a hmotnost 4 gramy.

Hlava nakloněná k hrudníku je stále nepřiměřeně velká. V tom se mozek vyvíjí zrychleným tempem. Obě hemisféry jsou již „připraveny“, položí se mozek, který je zodpovědný za koordinaci pohybů, a položí se mozková část nadledvin, které se podílejí na produkci adrenalinu..

Oči se již vytvořily, ale po staletí byly zavřené. Zřetelně rozpoznatelné uši se objevily na krku. Paže a nohy stále rostou, mezi prsty na dlaních membrány začnou mizet. Nohy se znatelně prodloužily. Základy mléčných zubů a vlasových folikulů.

Dítě už může nejen pohnout rukama, ale i polykat!

Veškerá komunikace s dítětem probíhá placentou: dodává mu kyslík a výživu a mamince vrací „odpad“.

Těhotná žena přibírá na váze. K jejímu nárůstu dochází hlavně díky hmotnosti dítěte a rostoucí děloze, ale kvůli zvýšení objemu krve a lymfatické tekutiny, které je nezbytné pro výživu plodu. Množství cirkulující krve roste o 40-50% z normy před těhotenstvím. Také se hromadí zásoby tuků - tělo připravuje „zásoby“ pro krmení dítěte mlékem.

Protože objem plazmy a červených krvinek se zvýšením množství krve narůstá nerovnoměrně, může u těhotné ženy dojít k anémii. Pokud koncentrace hemoglobinu klesne pod 37, měli byste se postarat o další příjem železa s jídlem nebo ve formě tablet a samozřejmě zkontrolovat stav u lékaře. Kromě toho, že anémie s sebou přináší zvýšenou únavu a závratě, zvyšuje riziko úmrtí dítěte a matky během porodu v důsledku ztráty krve. Proto je vhodné se o tento problém postarat co nejdříve..

Budoucí matka může mít pocit, že její pokožka a vlasy byly suchší. Je to proto, že dítě potřebuje hodně vody. Zkuste pít více, jíst šťavnaté ovoce a zeleninu.

Zvláště vhodné je pečovat o zuby a ústní dutinu. Mohou trpět při hormonálních změnách a později kvůli zvýšené potřebě vápníku u dítěte.

Pokud jste ještě nebrali krevní testy, proveďte to co nejdříve. Cytomegalovirus, zarděnek, toxoplasmóza, HIV a mnoho dalších nemocí a infekcí může plod vážně poškodit, ale pokud budou včas odhaleny, mohou být jejich škodlivé účinky výrazně oslabeny. Snažte se také vyhnout kontaktu s nemocnými lidmi - dítěti se nebude líbit ani běžná zima.

9 týdnů těhotenství je kolik měsíců?

Pokud se domníváte, že těhotenství je zvažováno od prvního dne poslední menstruace a porodnický měsíc jsou čtyři týdny, je začátkem třetího měsíce 9 týdnů těhotenství. Věk embrya na konci 9. týdne těhotenství je asi 7 týdnů. Třetí měsíc těhotenství, počínaje 9. týdnem, je velmi důležitý pro vývoj budoucího dítěte - je to v období 9 týdnů, kdy se vytvářejí nové orgány a systémy, a embryo se začíná živit placentou, a nikoli z děložní stěny, jako tomu bylo doposud.

9 měsíců těhotenství: na začátku, pozornost, pochod!

Ahoj milí čtenáři! Než jsme dokonce mrkli, skončili jsme v nejkritičtějším stádiu, jehož finále bude grandiózní událostí vašeho života. Co pro nás připravilo 9 měsíců těhotenství, jak dlouho to trvá, s jakými problémy budete muset čelit - v zásadě odpovím na tyto a mnoho dalších otázek, které vás určitě trápí.

Neobvyklý měsíc

Pokud se rozhodnete zjistit, s jakým týdnem začíná devátý měsíc, měli byste vědět - od 35.. Poslední část třetího trimestru těhotenství není zcela běžná, protože může trvat čtyři až šest týdnů, protože termín 38 a termín 40 nebo dokonce 42 týdnů odpovídají normě.

Takže, dvojčata mohou dobře žádat venku ve 35. až 36. týdnu a jedno dítě čekat další dva až tři týdny.

Krátký týdenní přehled

Jak probíhá vývoj plodu od 35. do 40. týdne a jaké změny nastávají v ženském těle?

35 týdnů. Naše dítě neroste skoky a mezemi - každý týden získává 250-350 gr. Při průměrné výšce 46 cm váží 2,4 kg. Díky nahromadění podkožního tuku se pokožka drobků stále více narovná, ale roztomilé vrásky na nohou, krku a pažích zůstanou i po porodu. Unikátní otisky prstů jsou jasnější.

Stejně jako dříve, dítě potřebuje hodně vápníku, protože tvorba kostry u člověka pokračuje až do věku 25 let. Pokud nervový systém a imunita ještě nedokončily svou formaci a plíce stále nemohou dýchat samy o sobě, pak je ve všem ostatním je dítě zcela připraveno na to, aby se ohromilo veřejnosti..

36 týdnů. Dítě je téměř úplně připravené k narození. Většina jeho systémů funguje plně (mozek, játra, ledviny, oběhový systém), další - budou spuštěny v okamžiku narození: plíce začnou dýchat, střeva - odstraňovat zpracované jídlo. Vzhledem k tomu, že plíce dosud nevykonávají své funkce, je narození dítěte během tohoto období považováno za nežádoucí, protože pro dýchání bude potřebovat speciální vybavení..

Po 37 týdnech začíná placenta „stárnout“, takže příjem živin je snížen. Plíce jsou již dobře vyvinutá, ale dosud nejsou součástí oběhového systému. To se stane při narození, když se v srdci novorozence otevře speciální ventil. Dítě uvnitř už slyší všechny zvuky a užívá si známého hlasu svých rodičů a v jeho mozku začíná proces formování koordinace pohybů, který bude trvat první rok života. Všechny reflexy se stávají zřetelnější, zejména sání.

Po 38 týdnech je z důvodu omezení živin procházejících placentou inhibován růst a přírůstek hmotnosti dítěte. Ačkoli většina mumií má velikost břicha, která není jen velká, ale obrovská, drobeček uvnitř je velmi přeplněný, takže není tak aktivní. Ale během dne byste měli cítit v průměru 10 šoků. V malých plicích se již objevila zvláštní látka, povrchově aktivní látka, která pomůže při prvním nadechnutí. Pokud čekáte na dívku, může se tento týden velmi dobře objevit. Dívky jsou odvážnější a raději dokončují obtížnou práci rychleji.

Velikost dítěte a závěrečné týdny

Pokud si jen těžko dokážete představit, jak vaše dítě vypadá na fotografii plodu, pak se po 39 týdnech hmotnosti a délky podobá malému 3 kg melounu o průměru 50 cm. Z rysů tohoto týdne stojí za zmínku neschopnost dítěte zaostřit oči nad 30 cm - to je vzdálenost musí vidět hruď a tvář své matky. Ale jeho mozek už vnímá objem, barvy a pohyb.

Ve vzhledu se dítě neliší od novorozence, ale jeho motorická aktivita klesá ještě více - v děloze nezbývá žádný prostor, množství plodové vody se snížilo a pro narození musíte ušetřit sílu.

Pokud jdete po dobu 40 týdnů, pak vaše dítě zjevně není ve spěchu, přestože je zcela připraven se seznámit s novým světem. Pouze kosti lebky nerostly společně, aby usnadnily průchod porodním kanálem. K fúzi dojde několik dní poté, co se objeví na účtu.

O vaší pohodě

Díky aktivnímu růstu dítěte je pro matku těžší dýchat, trápené dýchavičností a pálením žáhy, a třes, který sedí uvnitř drobků v játrech, může být jednoduše nesnesitelný..

Přesto jsou pocity každé ženy zvláštní. Některé jsou plné síly pro chůzi, setkání s přáteli a nekonečné rozhovory o nadcházejícím narození a životních potížích. Jiní sní jen o jedné věci - brzy to skončí (a tak podle pozorování většina).

Do 38. týdne klesá břicho, takže neustálý pocit „tažení dělohy“ je únavný. Přestože je dýchání snazší, tlak na močový měchýř se zvyšuje ještě více. Je nevhodné spát, sedět, stát a v mé hlavě je naprostý nepořádek a strach z nadcházejícího porodu. Tělo se připravuje na závažný test - hormonální změny pozadí, klouby se stávají mobilnějšími, pánevní kosti se pohybují od sebe.

Nepříjemné podmínky posledního měsíce těhotenství:

 • časté močení a průjem;
 • pálení žáhy a dušnost;
 • otok
 • vylučování mleziva;
 • tréninkové souboje;
 • brnění prstů a nohou.

Doporučení ohledně toho, co je možné a co není možné, zůstávají nezměněna. Postarej se o sebe, pečlivě poslouchej tělo, nebuď nervózní. Výměnnou kartu držte blíže k srdci, protože se můžete kdykoli dostat do nemocnice.

Nebezpečí 9 měsíců

Signálem pro nouzový výlet do porodnice bude vypuštěná voda, která se může „rozlit“ nebo mírně vytéct. Pokud je spodní část břicha ostře nemocná a na spodním prádle najdete šarlatovou krev, naléhavě navštivte lékaře. Mohou to být příznaky placentárního narušení, což je stav, který je pro dítě velmi škodlivý..

Mezi další nebezpečí 9 měsíců nezapomeňte:

 • preeklampsie - silný nárůst tlaku (testy moči na bílkoviny a měření tlaku to pomohou pochopit);
 • eklampsie - komplikace gestózy s mdloby, křeče a zástavou dýchacích cest;
 • hypoxie (kyslíkové hladovění) plodu.

Pokud po dobu několika dnů zažíváte stav podobný toxikóze, zavolejte bez zaváhání sanitku.

Přestože je sex s nosením dítěte přísně zakázán, v konečné fázi se ho většina párů zdrží. Ale pokud to změníte, nebuďte překvapeni, pokud vám lékař poradí, abyste měli sex za účelem stimulace procesu.

O prezentaci a vzpěře

S přístupem při porodu je otázka řádné prezentace stále naléhavější, protože zásada porodu závisí na ní - samostatně nebo s pomocí císařského řezu. Doktor vám umožní porodit sám, je-li prezentací hlava nebo gluteal. Císařský řez se obvykle používá, pokud dítě:

 • opírá se o nohy v hltanu dělohy;
 • leží například šikmo, s hlavou na pravé straně matky a zadkem k jejím levým žebrům;
 • přes dělohu.

Existuje celý systém účinných cvičení, která pomáhají dítěti otočit se v lůně. Například můžete ležet střídavě na každé straně po dobu 10 minut, nebo ležet na zádech po dobu 5 minut s ohnutými koleny a válečkem pod dolní částí zad. Velice pomoci vašemu dítěti a vaší činnosti v bazénu. Obvykle trvá několik týdnů, než se dítě otočí. Jakmile lékař ohlásí tuto dobrou zprávu, oblékněte si prenatální obinadlo - zabrání tomu, aby se fidget znovu postavil na špatnou pozici.

Důležité! Při nesprávné prezentaci nemůžete nosit obvaz!

Analýzy

Za 38 týdnů budete muset:

 • složit obecný močový test;
 • změřit krevní tlak;
 • určit obvod břicha;
 • výška dna dělohy;
 • velikost pánve;
 • podstoupit CTG s dětským srdečním tepem a děložními kontrakcemi.

Gynekolog také ocení, jak se děložní hrdlo připravuje na porod. Ultrazvukové vyšetření po 9 měsících se provádí pouze v případě podezření na komplikace, například pokud lékař navrhuje zamotání pupeční šňůry..

Tašky v nemocnici

Nyní vaše dítě může kdykoli prohlásit svou touhu po narození :), takže pokud nemáte připravené tašky v nemocnici, je čas se postarat o tento důležitý problém.

Musíte sbírat 3 sáčky:

 1. pro porod pro vás
 2. v poporodní jednotce. pro vás a dítě
 3. pro propuštění z nemocnice pro vás a dítě

Seznam všech, co do nich můžete vložit, se můžete seznámit zde.

Přečtěte si více o každém z týdnů v mém těhotenském kalendáři a nezapomeňte na články a příspěvky na sociálních sítích, pokud vám byly informace v nich užitečné.

9 měsíců je kolik týdnů?

9 měsíců je kolik týdnů?

Vždy se věřilo, že normální gestační věk je 40 týdnů. Nebo 280 dní. Přibližně dostaneme něco přes 9 měsíců.

Lidé však obvykle mluví o 9 měsících. Jen zřídka však někdo přijde na přesně 40 týdnů. Pravděpodobně porodí po 36. týdnu.

Mimochodem, z nějakého důvodu je dítě narozené ve 28. týdnu považováno za sedmiměsíční, i když je to skutečné jen 6,5 měsíce. A 32. je považován za osm měsíců a toto období se nazývá nejnebezpečnější pro narození dítěte.

Pokud to vezmeme v průměru za měsíc 30,5 dne a 9 měsíců násobíme, dostaneme 274,5 dní. V souladu s tím je toto číslo rozděleno na 7 dní - dostáváme 39,2 týdne.

Pokud se tato otázka týká gestačního věku 9 měsíců, pak v tomto případě těhotenství trvá 40 týdnů. Toto je nejlepší čas pro zdravé dítě..

Ale nyní existuje mnoho odchylek od normy v jednom směru i ve druhém.

Matky obvykle vyčítají ty malé, rodí se 41 až 42 týdnů. Dívky jsou v tom disciplinovanější, zkuste se narodit včas.

9 měsíců je daleko od 40 týdnů. To je přesně 9 měsíců. A to je spíše prognóza než diagnóza. Tato prognóza není často opodstatněná, například moje milovaná dcera se narodila po 38 týdnech. Stává se však, že je spravedlivý. A to je také dobré.

9 měsíců - řekněme tedy o městečku. Ve skutečnosti je průměrný gestační věk člověka 40 týdnů. Všichni gynekologové používají tuto hodnotu pro výpočet přibližného data narození (DA). Za 38-42 týdnů je však normální mít dítě.

Pokud se ptáte na quot; pregnquot; 9 měsíců, pak normální těhotenství trvá asi 38-42 týdnů. Ale mnozí rodí ve věku 36 let a ve věku 35 let - stejně se považuje za "devět měsíců těhotenství"; Také jednoduše rozlišují mezi porodním těhotenstvím, to jsou 4 týdny za 1 měsíc, tzn. normální těhotenství údajně trvá 10 měsíců místo obvyklých výpočtů ve formě devítiměsíčního těhotenství po dobu 30–31 dní v měsíci.

protože těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace, a to je maximálně 2 týdny před těhotenstvím, musí se ke dni poslední menstruace přidat přesně 40 týdnů. Alespoň to si myslí gynekologové..

Pokud mluvíme o gestačním věku, pak to bude v průměru asi 40 týdnů. Ale podle kalendáře je 40 týdnů 280 dní. Vydělíme-li průměrný počet dní v měsíci 30,5, ukáže se, že to není přesně 9 měsíců, ale o něco více - 9,18 měsíců, tj. 9 měsíců a asi další týden. Pokud vezmeme v úvahu 9 kalendářních měsíců, ukáže se, že to bude asi 275 dní, děleno 7, dostaneme 39,21 týdnů, tj. 39 týdnů a další 1-2 dny. To znamená, že porodnické výpočty se mírně liší od kalendáře.

faktem je, že se dítě narodilo zdravé a silné, je třeba v lůně nést určité množství času. v našem případě lékaři často nemluví po dobu 9 měsíců, ale přesně 40 týdnů. je pro ně snazší vypočítat. proto je odpověď na vaši otázku 40 týdnů.

9 měsíců je asi 276-280 dní, což v týdnech dává asi 39 a půl týdne. A gestační věk je považován za 40 týdnů, ale ne vždy se toto období skutečně kryje s gestačním věkem.

To je 40 týdnů, ale obecně se dítě považuje za plnohodnotné počínaje 37. týdnem. Porodila jsem 42 týdnů.

Měsíční těhotenství. Třetí měsíc (9 - 12 týdnů)

9. týden těhotenství
Zatím jen příbuzní vědí, že se brzy stanete matkou, pro zbytek to je záhada se sedmi pečetěmi. Další 3-4 týdny a můžete o tom všem říct. I když jste se vzpamatovali, pak jen trochu (o 1,5 kg), to není patrné pro nezasvěcené.
Pamatujte, že hmotnost musí být pečlivě sledována, hlavní nárůst je v trimestru III, který je doprovázen aktivním růstem dítěte. Snažte se přejídat. Pro celé těhotenství byste měli v ideálním případě získat až 13 kg. Žaludek ještě není vidět, ale přesto můžete spát v jakékoli poloze, dokonce i na žaludku. Neměli byste zvedat nic těžkého, takže neodmítněte pomoc své matky, přítelkyně nebo zeť. Myslíš si: „Chci žaludek! Kdy začne růst? Je tak příjemné, že ti, kteří jsou zasvěceni do naší malé tajné show, se o mě starají a věnují pozornost. Jen se koupám v jejich lásce. O co jiného bych je požádal? “))))))))
Pro ženu je 9. týden těhotenství obdobím, během kterého jevy toxikózy dosáhnou maxima a poté začnou postupně klesat. Musíte navštívit lékaře, který pozoruje těhotenství. V případě těžké toxikózy vás lékař může doporučit k hospitalizaci - v žádném případě nezanedbávejte tuto možnost, nejčastěji je to dáno potřebou zlepšit metabolismus.
Od nynějška si začnete všímat významných změn, ke kterým dochází u prsou. Je hustší a těžší a také citlivější na dotek. Od této chvíle vaše prsa začnou růst každý den. Její citlivost se začne postupně snižovat kolem 4 měsíců těhotenství. Můžete si také všimnout malé hrboly na pigmentované oblasti hrudníku (tmavá část bradavky). Říká se jim hlízy z Montgomery. Jejich funkcí je uvolňování maziva během kojení..

V blízké budoucnosti budete muset koupit kosmetiku pro péči o pleť během těhotenství - minimální krém na prsa, krém na strie a krém na uvolnění nohou. V tuto chvíli můžete začít cítit těžkost v nohou, zvláště pokud jste se dříve obávali křečových žil. To je přirozené - děloha vytlačuje cévy, které jdou na nohy, navíc se váš objem krve výrazně zvýšil. Vyberte si speciální „punčocháče pro těhotné ženy“ s kompresí u flebologa nebo cévního chirurga.
Těhotenství není nemoc, musíte vést normální životní styl. Můžete jít do salonu krásy, nezapomeňte upozornit kosmetičku, že jste těhotná.
Pokud váš životní styl před těhotenstvím nebyl tak aktivní, pak je čas to změnit. Ideální činností bude plavání, chůze a jóga. Mnoho odborníků doporučuje plavání, protože je to nejvhodnější cvičení pro těhotné ženy. Plavání nejen pozitivně ovlivňuje činnost kardiovaskulárního systému, ale má také blahodárný účinek na klouby, takže nadcházející narození je méně bolestivé. Hormon relaxin dělá klouby pružnějšími, což zajišťuje expanzi pánevních kostí během porodu. Na základě toho byste se měli vyvarovat provádění cvičení, která vyvíjejí nadměrné namáhání kyčelního kloubu: dřepy a chůzi po nohou.
Teď můžete být příliš emotivní, ale neměli byste se rozpadnout na manžela. Není ani snadné být manželkou těhotné ženy. Najděte témata pro večerní konverzaci jinou než těhotenství. Zeptejte se na něj sami.

Tvoje dítě
Gratulujeme! Od této chvíle získalo embryo nové jméno a nyní se oficiálně nazývá plod. A od té chvíle se ovoce stává čím dál tím menším jako malá růžová koule. Tento týden je ovoce 2,5 cm. Hmotnost je přibližně 5 gramů. 9. týden těhotenství je charakterizován narovnáním zadní části embrya a zmizením ocasu. Přesněji řečeno, ocas se stává méně znatelným - částečně kvůli jeho zkrácení, částečně kvůli vyvíjejícím se hýždům, které jej skrývají. Hlava je stále pevně přitisknuta k hrudníku. Oční víčka jsou konečně vytvořena - nyní jsou zcela zavřená. Dítě se naučí blikat brzy - asi za 20 týdnů. Tvar ušních boltců, dokonce i ušních uší, se již objevil. Je tu nos s jasně viditelnými nozdrami. Během třetího měsíce se rohy úst ztenčí, okraje ztluštějí a změní se na rty. Na jazyku se objevují chuťové pohárky - to je budoucí orgán chuti. Svaly v ústech začnou fungovat, dítě si může vrásit rty, otevřít a zavřít ústa. Může absorbovat a spolknout kapalinu, ve které je umístěna. Polykání reflex je jedním z prvních reflexů dítěte.
Ve vývoji nohou a paží došlo k obratu. Nohy se prodlužovaly a hlízy, které se náhle změnily v prsty na nohou, začaly rychle růst. Současně se kliky rozrostly a již se začaly ohýbat v loketním kloubu. Prsty jsou nataženy ještě více, membrány mezi nimi zmizí, dlaně se tvoří. U dítěte se v důsledku zahušťování epidermis začnou tvořit nehty, nejprve se objeví na boku dlaní a chodidlech a později se přesunou k špičkám prstů paží a nohou..

Tento týden těhotenství se mozek plodu nadále aktivně rozvíjí - již existují dvě hemisféry a nyní existuje takové oddělení, jako je mozeček, které je odpovědné za koordinaci pohybů. Embryo brzy pocítí, jak se jeho tělo pohybuje ve vesmíru, a o něco později začne tento proces ovládat. Počet kosterních svalů se zvyšuje a končetiny zesilují díky růstu svalů. Pohyby plodu získávají jiný charakter - začíná pohybovat rukama a nohama. Vzhledem k tomu, že horní polovina těla embrya je lépe zásobena krví než dolní a tato krev obsahuje více kyslíku, horní končetiny se vyvíjejí lépe a rychleji.
Signály jsou aktivně odesílány z mozku dítěte k matce, takže oznamuje matčině tělu jeho stav a potřeby. Proto, jak vědci vysvětlují, má matka má nepochopitelné a někdy bizarní závislosti na určitém jídle, určitých nápojích
Srdce stále roste, produkuje od 130 do 150 tepů za minutu a vede krev skrz již vytvořené krevní cévy. Síňový septum dokončí svoji tvorbu.
V devátém týdnu těhotenství vaše nenarozené dítě rychle vytvoří orgány trávicího systému, a tak se břicho plodu stane více kulatým než dříve.
Nadledvinky byly minulý týden uvolněny a nyní komplikuje jejich strukturu - vytvářejí se kortikální a mozkové vrstvy, kde se budou vytvářet hormony jako adrenalin, norepinefrin, glukokortikosteroidy a pohlavní hormony. Jedná se o životně důležité hormony, které nám pomáhají přizpůsobit se extrémním situacím (stres, nemoc) a regulovat metabolismus těla..
Také 9. týden těhotenství je velmi důležitý pro imunitní systém plodu - během tohoto období začíná tvořit lymfocyty - hlavní buňky, které hrají ochrannou roli. Lymfocyty zaplňují játra a brzlík (brzlík je imunitní orgán, který existuje pouze u dětí a v průběhu dospívání podléhá opačnému vývoji).

10 týdnů těhotná
Vydrž! Trochu víc, trochu víc... Známky časné toxikózy ustoupily - mnohem méně nemocná, chuť k jídlu se vrátila. V této chvíli je velmi důležité sledovat správnou výživu - pamatujte, že funkce placenty není bezpodmínečná a skrze ni může pronikat velmi mnoho látek nebezpečných pro plod. Neomezujte se ve všem - jídlo by se mělo měnit. Je však třeba se vyhnout výslovným „syntetickým“ potravinám velkoryse ochuceným konzervačními látkami, zahušťovadly, stabilizátory a látkami zvyšujícími chuť..

Ačkoli děloha v 10. týdnu těhotenství již má rozměry srovnatelné s rozměry velkého jablka, vaše bříško je pro ostatní neviditelné. Hormony, které se nyní vyrábějí ve velkém množství - relaxin a progesteron, uvolňují vaše svaly a vaše postava je trochu rozmazaná. Tyto hormony způsobují slabost, únavu a ospalost..
Vaše hrudník je oteklý a bolestivý, vaše bradavky jsou mírně potemněné. Pod pupkem se může objevit hnědý proužek, později to samo projde. Na obličeji se mohou objevit hnědé skvrny, jejich vzhled je spojen se zvýšením produkce melaninu..
Amniotická tekutina v močovém měchýři - přibližně 20 ml.
Během těhotenství je strava pro hubnutí kontraindikována. Sledujte svůj jídelníček a odpočinek, chodte na čerstvý vzduch. Strava by měla obsahovat hodně potravin obsahujících vápník: sýr, mléko, jogurt.
Vaše srdce pracuje ve vylepšeném režimu, pumpuje půl litru krve za minutu, počet kontrakcí přesahuje 100.
Pokud trpíte toxikózou, opřete se, tolerujte další 2 týdny a váš stav se zlepší. O tom, jak bojovat s toxikózou, jsme psali v článku „Jak se vypořádat s toxikózou“. Možná tyto metody zlepší váš stav. Vzhledem k vysokému obsahu hormonů můžete mít špatné zdraví, zvýšenou vzrušivost a výkyvy nálad..
Během tohoto období můžete mít drozd (kandidóza). Houby druhu candida jsou vždy přítomny v těle ženy, ale nezasahují do ní. Pokud jste velmi znepokojeni nebo jste ztratili imunitu, houby Candida se rychle rozmnožují a máte bílý výboj. Poraďte se s lékařem, on vám předepíše vaginální přípravky.

Tvoje dítě
Další kritické období těhotenství skončilo, kdy nejnebezpečnějším účinkem na plod byly léky a chemikálie s teratogenními účinky. Můžeme předpokládat, že 10 týdnů těhotenství je nové stadium prenatálního života vašeho dítěte.
Mozek dítěte se dále vyvíjí, každou minutu se v něm vytvoří asi 250 tisíc neuronů.
Srdce dítěte je již plně formováno, aktivně pracuje, nezávisle činí 130–150 tepů za minutu..
V desátém týdnu končí vývoj střeva, konečníku, žlučovodů a ústní dutiny. Játra se rychle vyvíjejí, gastrointestinální systém může absorbovat cukr a glukózu.

Na konci tohoto týdne bude vnější část uší zcela vytvořena. V tuto chvíli jsou velmi nízko, ale s vývojem hlavy zaujmou své skutečné místo. Váš hlas bude brzy vaším oblíbeným dětským zvukem.
Vaše dítě již vytvořilo oči. Nejjednodušší optická struktura je již na místě a víčka již začínají zakrývat oční bulvy, které jsou stále umístěny na stranách hlavy.
Vlasy na hlavě ještě nerostou a pokožka má růžový nádech, je průhledná, chmýří se ještě neobjevilo, ale již se začíná tvořit. Krevní cévy a svaly jsou vidět přes kůži, subkutánní tuk dosud nebyl vytvořen.
První zub vašeho dítěte stále nemůže proříznout dásně, aby mohl jít ven. K tomu dojde několik měsíců po narození. Ale i přes to se v ústech dítěte začaly tvořit drobné hrboly připomínající zuby. Poté, co bude mít na zuby již 20 zubů.
Páteř a nervový systém jsou také již vyvinuty. Přesto se nervový systém po narození dítěte bude dále rozvíjet.

Ovoce váží 2,5 gramu a jeho velikost je 5 cm.

Do desátého týdne těhotenství již proběhla pokládka všech orgánů a nyní se budou zlepšovat až do narození a některé po.
V této době je placenta formována a plně funkční..
Role placenty stojí za to mluvit podrobněji. Přebírá funkci kontroly metabolismu těla matky a přizpůsobuje ji potřebám vyvíjejícího se plodu. Placenta je velmi důležitý orgán, který vyživuje a chrání dítě, pomáhá zlepšovat zásobování dítěte krví, metabolické procesy. Hrozba potratu je nyní mnohem menší.
Placenta má dva povrchy: mateřský (který čelí děložní stěně) a plod (který čelí plodu). Mateřský povrch placenty je drsný, má šedo-červenou barvu. Plod plodu placenty je pokryt vodnou membránou - amnión, který je naplněn tekutinou. Amniotická tekutina chrání plod před vysycháním, před mechanickým poškozením.
Těhotná žena a plod mohou mít různé krevní typy, ale placenta má takovou strukturu, že se nemísí, a proto je zabráněno imunitnímu konfliktu. Funkce placenty zde nekončí - produkuje obrovské množství hormonů, mezi nimiž hrají zvláště důležité hormony těhotenství - lidský placentární laktogen (PLC) a lidský chorionický gonadotropin (hCG).

11 týdnů těhotenství
Zdá se, že váš pas se mírně zvýšil. Na kůži se mohou objevit hnědé skvrny. Pokud k tomu dojde, nejlépe se vyhnete slunci a solárím. Nebojte se, po porodu zmizí beze stopy. Ale hlavní věc, se kterou se během tohoto období můžete setkat, je s tak nepříjemným a delikátním problémem, jako je zácpa. Obzvláště pokud užíváte doplňky železa. Objem pasu se ihned po porodu sníží (časem testované!), Speciální krém se bude dobře starat s věkovými skvrnami, v nejhorším případě se předchozí tón pleti vrátí po porodu, ale musíte okamžitě bojovat se zácpou - ujistěte se, že o tom řeknete lékaři - jak se říká, extra hemoroidy nepotřebujeme.
Pokud je zácpa znepokojující, nezkoušejte žádné laxativa sama - cokoli, co posiluje střeva, ovlivňuje také dělohu. A je velmi škodlivé sedět na záchodě na dlouhou dobu a tlačit.
Zkuste jíst více švestek, sušené meruňky, fíky, otrubový chléb, spoustu zeleniny a ovoce. Je dobré začít ráno sklenicí studené vody na lačný žaludek. Nebo večer vložte do šálku pár bobulí švestek a zalijeme vroucí vodou a ráno vypijte tuto tekutinu na lačný žaludek. Řiďte více.
Pokud jste se nezaregistrovali na prenatální klinice do jedenáctého týdne těhotenství, udělejte to hned teď. V tuto chvíli na vás čeká nejen sada nezbytných analýz, ale také první plánovaný ultrazvuk. Ideální období pro jeho realizaci je 10-11 týdnů těhotenství. Je velmi důležité projít jej před dvanáctým týdnem těhotenství z několika důvodů. Za prvé, je již možné identifikovat pravděpodobné malformace plodu a bude zmateno otázkou výsledku těhotenství a tento problém je nejlépe vyřešen v raných stádiích. Za druhé se můžete dozvědět o takových nepříjemných patologických procesech, jako je placentární narušení, hrozba přerušení, zvýšený tón dělohy atd. V tomto případě, čím dříve léčba začne, tím větší jsou šance na úspěch. Nakonec musíte udělat první ultrazvukové vyšetření, abyste se ujistili, že vaše dítě úspěšně roste a vyvíjí se, a přestaňte si dělat starosti. Naše vláda navíc podporuje včasnou registraci těhotenství (až 12 týdnů) s malou hmotnou odměnou..
11. týden těhotenství je období, ve kterém vám bude podle velikosti plodu stanoveného na ultrazvukovém přístroji sděleno přesné trvání těhotenství s přesností na několik dní. Vezměte prosím na vědomí, že po 12 týdnech se přesnost výpočtu načasování snižuje. Hlavním ukazatelem ultrazvuku v prvním trimestru těhotenství je velikost kostry-parietálního plodu, označená zkratkou KTR. Po 11 týdnech těhotenství je to 3,6, po 10 týdnech - 2,7 a po 12 týdnech - 4,7 cm. Současně se měří délka fetálního femuru (DL) - v tomto okamžiku je to 7 mm, biparietální velikost hlavy (BDP) - 18 mm. Měří také obvod břicha (chladicího média), velikost humeru je méně významné ukazatele, ale je také důležité zvážit.
Někdy při vytváření závěru ultrazvukové vyšetření používá jinou, méně běžnou metodu výpočtu gestačního věku - nikoli od prvního dne poslední menstruace, ale ode dne početí. V tomto případě se časování bude lišit přibližně o 2 týdny. Takové nedorozumění vyřeší vysvětlení lékaře, který pozoruje vaše těhotenství..

Tvoje dítě
Dítě roste a rychle se vyvíjí, počet krevních cév v placentě roste, aby vyhovoval potřebám malého organismu. Nyní je dítě relativně dobře chráněno před vnějšími vlivy a infekcemi, s výjimkou zarděnky, může způsobit vývojové abnormality. Se zarděnkami buďte velmi opatrní..
Po desátém týdnu těhotenství fungují krevní cévy a srdce jako dospělý. Krev je čerpána srdcem ve všech hlavních orgánech. Srdce plodu je redukováno s frekvencí 120-160 tepů za minutu. Má již čtyři komory, ale mezi pravou a levou částí srdce stále zůstává díra, a proto se spolu mísí arteriální a žilní krev. První lymfocyty se objevují v krvi - bílé krvinky, které jsou zodpovědné za imunitní systém. Endokrinní systém je aktivován, průdušky a průdušnice jsou vylučovány v plicích, kapiláry, žíly a tepny se nadále tvoří.
Pohyby plodu jsou výraznější a zaostřenější. Pokud se dotkne chodidel děložní stěny, zkusí se z ní odstrčit. Také v 11. týdnu těhotenství začne plod reagovat pohyby na dráždivé látky, jako je kašel, třes. Kůže budoucího dítěte je stále velmi tenká a průhledná, skrz ni jsou vidět krevní cévy. Dlaně se aktivně vyvíjejí - prsty jsou zcela rozděleny mezi sebou a dobře vyvinuté, objevuje se uchopovací reakce. Dítě je aktivní, může se úplně otočit za 2 sekundy. Jeho prsty ztuhnou, osifikace kostry pokračuje, svaly a šlachy rostou. Objem kostní dřeně dosahuje - 16 ml. Dítě začíná zvedat hlavu z hrudníku, krk se posiluje a vyvíjí.
V jedenáctém týdnu těhotenství začne plod vůně - plodová voda proudí do nosních cest a může reagovat na změny ve složení potravy. Trávicí trakt se zlepší, přidá se konečník. Část střeva zatím spadá do pupeční šňůry, ale příští týden se tato situace zotaví. Střevo začíná svou činnost, provádí kontrakce, druh peristaltiky. Tento týden budoucí dítě často polyká plodovou vodu, která ji obklopuje, může zívnout.
Vaječníky a varlata se již utvořily, v závislosti na tom, komu se narodíte, dívce nebo chlapci. Pokud jsou genitálie správně nasazeny na obrazovku, na ultrazvuku bude možné sledovat pohlaví dítěte.
hádej, kdo to je?
Velikost plodu do konce jedenáctého týdne těhotenství je již asi 5-6 cm a jeho hmotnost je 8 g.


12 týdnů těhotenství

Gratulujeme! Za třetím měsícem a nejnebezpečnější fáze skončila! Nyní bude vše v pořádku, protože začíná nádherné období těhotenství.
Toto období je poznamenáno skutečností, že placenta nyní produkuje dostatečný progesteron a korpus luteum se postupně zmenšuje, současně s vymíráním své hormonální funkce. Těhotné ženy, které v první polovině trpěly toxikózou, konečně pociťují úlevu - onemocnění zcela zmizí. Mnozí si tento čas vzpomenou jako na nejšťastnější - nic nepoškodí pocity budoucí matky, stále ještě neexistují nepříjemnosti spojené s větším bříškem a stále je ještě dost času na sbírání věno a studium literatury.
Děloha roste a stoupá do břišní dutiny, může být dobře hmatná. Spodní část dělohy je umístěna nad ochlupením. Objem dělohy před těhotenstvím je přibližně 10 ml, na konci těhotenství je objem 5-10 litrů. Hmotnost dělohy před těhotenstvím - 70 g, po porodu - 1100 g.
Pokud jste nebyli „mučeni“ toxikózou a zvracením před 12 týdny, můžete získat jeden nebo dva kg. Obvykle je přírůstek hmotnosti o 12 týdnů těhotenství 1,8 až 3,6 kg. Celkový průměrný přírůstek hmotnosti během celého těhotenství je 11-16 kg.
Některé ženy mají tmavě hnědý proužek od pupku dolů. Na obličeji se mohou objevit hnědé skvrny. S těmito změnami si nedělejte starosti, obvykle po porodu všechno padne na místo.
Pokud žaludek začne svědit, je to jisté znamení možného vzhledu strie, začněte používat zvlhčovače nebo speciální krémy proti strie.
V důsledku zvýšení objemu krve začne vaše srdce bít rychleji.
Močení je vzácnější než v prvních týdnech těhotenství.
Problém zácpy a nadýmání je také akutní, je to způsobeno tím, že během těhotenství se střevní funkce zpomaluje. Chcete-li se vyhnout zácpě, jezte potraviny bohaté na vlákninu (zavádějte je postupně, abyste si nedělali starosti s nadýmáním), jedli více syrové zeleniny a ovoce, sušené ovoce, vypili odvar švestek a sušené meruňky.
Kvůli zvýšené potřebě vápníku by vaše strava měla obsahovat potraviny obsahující vápník: mléčné výrobky, jogurty. Jíst frakčně, v malých porcích 5-6 krát denně.

Tvoje dítě
Dítě roste a roste. Všechny hlavní systémy jsou již zavedeny, jsou vytvořeny vnitřní orgány, mnohé fungují, dokončují se dokončovací tahy. Hřebíky na pažích a nohou rostou. Střevo zaujímá své místo, nyní nepřekračuje břišní dutinu. Ve střevech se objevují periodické kontrakce, které se nazývají peristaltika. Dítě je schopné polykat malé množství tekutiny - část je okamžitě tlačena dozadu, část se pohybuje podél jícnu a dále - tak začíná trávicí aparát.
Na kůži dítěte začínají začínat peří chlupy. Chmýří (lanugo) se objevuje na úrovni obočí, řasinek, brady a horních rtů. Kůže nohou dítěte se stává citlivější. Všechny vrstvy epidermis jsou již vytvořeny, protože jsou produkovány hlubšími vrstvami nových buněk, odumřelé epidermální buňky odlupují a jsou hozeny do plodové vody. Prsty batole jsou pokryty jedinečným vzorem pokožky..
U brzlíku (brzlíku) se lymfoidní kmenové buňky diferencují na T-lymfocyty.
I když je hlava vašeho dítěte stále velká, vypadá to čím dál víc jako muž. Dítě se aktivně pohybuje, hroutí, otočí hlavu, stiskne a uvolní pěsti, očistí rty, saje a spolkne tekutinu, otevře a zavře oči, močí. Stále častěji můžete chytit dítě sající prst.
Mozek dítěte je již velmi podobný mozku dospělého, jen je mnohem menší.
12. týden těhotenství je časem ke zlepšení existujících mozkových struktur. Nejdůležitější hormonální systém začíná fungovat - hypotalamo-hypofýza, v budoucnu řídí obrovské množství tělesných funkcí. Hypofýza sama o sobě začíná produkovat potřebné hormony. Nervový systém dítěte se neustále vyvíjí. Štítná žláza je již schopna syntetizovat jód..
Játra začínají produkovat žluč (látka, která je zodpovědná za trávení tuků v potravě).
12. týden těhotenství je čas osifikace fetální kostry. Do té doby to bylo založeno na chrupavce, která se nyní začíná nahrazovat kostní tkání.
Dvanáctý týden můžete slyšet srdeční rytmus dítěte pomocí speciálního zařízení - Doppler. Doppler se dnes používá při určování srdečního průtoku krve dítěte a krevního oběhu ve velkých cévách
Ledviny plodu jsou již mírně naplněny močí a vylučují se do plodové vody.
Ve 12. týdnu těhotenství je pravděpodobnější správné určení pohlaví dítěte, genitálie jsou již dobře vyvinuté.
Velikost Coccyx-parietální (KTR) - 6,5 - 9 cm, hmotnost - 10 až 15 g. Objem plodové vody - 50 ml.
Pokud do tohoto okamžiku dítě rostlo každý den o 1 mm, nyní se tempo růstu zrychluje - v průměru KTR denně stoupá o 1,5 - 2 mm. Děloha je již asi 12 cm dlouhá a 9 cm široká - dosahuje kloubu a ochutnáte její okraj, pokud ležíte na zádech.
Je velmi důležité podstoupit první ultrazvuk plodu před dvanáctým týdnem těhotenství. Právě teď studie odhaluje závažné malformace, které je obtížné zaregistrovat v pozdějším stadiu těhotenství. Kromě toho je možné určit gestační věk s přesností na několik dní. Aby nedocházelo k nedorozuměním, jsou na závěr ultrazvuku označeny dvě období těhotenství - porodnictví (počítáno od poslední menstruace) a termín početí. Lékař vysvětluje objasnění v závorkách.
Do 12 týdnů se musíte zaregistrovat na prenatální klinice a získat paušální příspěvek pro ženy, které jsou registrovány ve zdravotnických zařízeních v časných stadiích těhotenství..

Kalkulačka (převodník) v týdnu: kolik týdnů v den měsíc | rok | století

Kolik týdnů v den (den)

1 týden je 7 dní nebo 7 dní. Dnešní den v týdnu je zvýrazněn červeně..

1234567
pondělíúterýstředaČtvrtekpáteksobotaNeděle

den ⇄ týden
Jak přeložit: 1 / 7dnů = 0,14285714285714285

Kolik týdnů v měsíci

Převaděč níže funguje oběma způsoby.

od Prodny
nebo
týdny
nebo
měsíce

Často se na otázku „9 měsíců je kolik týdnů“ často zajímá osoba, aby mohla vypočítat gestační věk. Po 280 dnech nebo 40 týdnech nebo více než 9 měsících od data poslední menstruace do těhotenství dochází k porodu. Po 42 týdnech je těhotenství považováno za odložené a ve většině případů porodníci raději stimulují práci, aby se předešlo rizikům pro matku a její dítě.

Co je „celý týden“?

leden
PoÚtStThSoslunce
1123456
278910jedenáct1213
314patnáctšestnáct17osmnáctdevatenáctdvacet
421222324252627
52829třicet31leden
PoÚtStThSoslunce
11 2 3 4 5 6
278910jedenáct1213
314patnáctšestnáct17osmnáctdevatenáctdvacet
421222324252627
1 2829třicet31leden
PoÚtStThSoslunce
123456
178910jedenáct1213
214patnáctšestnáct17osmnáctdevatenáctdvacet
321222324252627
2829třicet31
5 měsíců v měsíci V měsíci 4 celé týdny V měsíci 3 celé týdny začínající v pondělí

Kolik týdnů v roce:

Rok se může skládat z 52 nebo 53 týdnů. Jednoduchý výpočet ukazuje, že v roce 52 celých týdnů s ocasem.

Podle GOST ISO 8601-2001 „VYJÁDŘENÍ DAT A ČASU“, jakož i evropské normy ISO 8601, pokud

 • 1. ledna připadá na pátek, sobotu nebo neděli, pak první týden roku má pořadové číslo posledního týdne předchozího roku
 • 1. ledna připadá na pondělí, úterý, středu, čtvrtek, pak má první týden roku sériové číslo „1“
 • 31. prosince připadá na pondělí, úterý, středu, pak poslední týden roku má pořadové číslo „1“

Online kalkulačka „Počet týdnů v roce“

rok počet týdnů:

počet let: od Pro ⇄ týdny

Zde vidíte, kolik týdnů ve století, za předpokladu, že 1. století se rovná 100 let.

Denní kalkulačka

Denní kalkulačka počítá dny, týdny, měsíce, roky mezi dvěma určenými daty. Výpočty se provádějí online, rychle a bez instalace jakéhokoli softwaru do vašeho počítače. Provedené výpočty lze uložit do kalkulačky. Ve výchozím nastavení počítá denní kalkulačka dny od 1. ledna 2000 do dneška..
Můžete vypočítat počet hodin, minut a sekund mezi daty.

Kalkulačku dní je také vhodné použít ke zjištění dne v týdnu vybraného data.

Podrobné pokyny pro denní kalkulačku naleznete níže..

Datum 1Den v týdnu 1ČísloMěsícRokroku,století
Datum 2Den v týdnu 2ČísloMěsícRokroku,století
Možnosti výpočtu:Nabídka možností
100
Odkaz na výsledek:
Přidat do záložek
Uložené výsledky

Pokyny pro kalkulačku dní

Kalkulačka dní počítá počet dní, týdnů, měsíců, let a dokonce hodin, minut a sekund mezi dvěma zadanými daty.
Ve výchozím nastavení kalkulačka počítá dny mezi dnešním datem a 1. lednem 2000

V rozevírací nabídce Nastavení data vyberte Datum 1 a Datum 2.
Pokud chcete změnit století, vyberte požadované století kliknutím na název století.
Vyberte požadovanou možnost výpočtu: dny, týdny, měsíce, roky atd..
Výpočty se provádějí okamžitě, jak se změní nastavení.

Kalkulačka dní může počítat dny od 40. století CE až do 40. století před naším letopočtem.
Provedené výpočty lze uložit do kalkulačky kliknutím na tlačítko „Uložit“. Je možné uložit až 30 hodnot.
Uložené výsledky můžete vymazat nebo upravit..
Uložené výsledky lze do hlavních výpočtů nahradit kliknutím na požadovaný řádek.

Zkopírováním odkazu na výsledek můžete odeslat odkaz na výpočty příteli.

Často kladené otázky

Zohledňuje kalkulačka dne počet dní v přestupných letech ?

Ano, samozřejmě, že ano. Zohledňuje se nejen počet dní v roce, ale také počet dní v každém jednotlivém měsíci. To lze snadno ověřit experimentováním s nastavením Denní kalkulačky..

Historická fakta

V souvislosti s nedokonalostí juliánského kalendáře italským astronomem Liliusem Aloysiem byla vytvořena nová verze chronologie. Rozdíl byl v tom, že v přestupných letech na konci století existovaly pouze násobky 400.

Nová verze kalendáře byla přijata 15. října 1582 papežem Gregory XIII a dostal jméno Gregorian na počest jeho jména. Kvůli nepřesnostem v předchozím juliánském kalendáři vzniklo dalších 10 dní. Proto přechod na nové počítání přeskočil toto dodatečné časové období.

Články O Neplodnosti