Hlavní Analýzy

Jak zavést doplňkové potraviny po 7 měsících. Výživa v 7 měsících: menu

Když se dítě objeví v rodině, je mladá matka plně oddaná dítěti. Zpívá mu ukolébavky, chodí s ním na čerstvý vzduch, hraje jednoduché hry, rozhovory a kojení. Poslední složka je stále nejdůležitější. Kojení je samozřejmě na prvním místě ve výživě drobků během prvních šesti měsíců. Poté můžete pomalu vstoupit do stravy a běžných potravin. Suplementace po 7 měsících zajišťuje přítomnost ovocných a zeleninových pyré, obilovin, mléčných výrobků, dietního masa a nízkotučných ryb v nabídce.

Kde začít?

Proces přechodu z mateřského mléka na pevné jídlo je poměrně zdlouhavý. Hlavní věc zde není spěchat. Jakýkoli produkt, který dáme dítěti poprvé, představujeme postupně - nejprve lžičku, pak lžíci. Tímto způsobem pokračujeme, dokud objem nedosáhne 100-200 gramů.

Nové výrobky pro dítě se nejlépe podávají ráno. Pokud z nějakého důvodu dítě způsobí nadýmání, koliku nebo alergickou reakci, budete mít čas zavolat lékaře a nezničit dětský oběd ani noční spánek. Navíc dítě obvykle ráno spalo, odpočívalo, a proto v dobré náladě. Je rozhodnut experimentovat a rád zkouší něco neznámého..

Kojení nejprve pokračuje, ale doplňková jídla již po 7 měsících znamenají přítomnost mléčných přípravků v nabídce. Mohou být například nahrazeny jedním krmením, například před spaním. Tím se odstaví dítě, aby usnulo na hrudi, což výrazně usnadní váš život. Kromě toho bude v noci plnější a přespí, možná i do rána.


Zeleninové a ovocné pyré

Doplňkové potraviny pro děti po 7 měsících by měly obsahovat jídla bohatá na užitečné stopové prvky, vitamíny a vlákninu pro normální funkci střev. To vše je obsaženo v zeleninových a ovocných pyré. Můžete si je koupit v obchodě nebo je vařit sami. V posledním případě nezapomeňte mleté ​​jídlo prosévat sítem nebo mletím v mixéru, aby se drobky neusazovaly.

První zelenina, kterou by vaše dítě mělo chutnat, je květák. Pak můžete dát brambory, dýně, cukety, mrkev. Pokud se vaříte, uvařte je. Každé tři dny můžete postupně zavádět novou zeleninu. Obvykle po šesti měsících dítě sní veškerou zeleninu.

Pokud jde o ovoce, pravidla doplňujících potravin po 7 měsících stanoví přítomnost v nabídce jablek, hrušek a banánů. Dítě je s nimi již dobře obeznámeno a rád je surové. Také v tomto věku můžete představit meruňky a broskve, švestky a lesní plody. Hlavní věc je, že drobky nemají alergii. Je to docela snadné zjistit - pokud po jídle má dítě vyrážku, červené skvrny na kůži nebo malátnost, je lepší produkt zrušit.

Pokud dítě pravidelně konzumuje ovoce a zeleninu, měla by být šťáva také součástí dětské výživy. Jedinou otázkou je co? Výživa po 7 měsících se také skládá z jablečných, hruškových a broskvových šťáv. V tomto věku můžete vstoupit a "agresivnější" - maliny, třešně, hrozny. Pokud po tom nedojde k žádné alergické reakci, zavede se také příslušné ovocné pyré. Z zeleninových šťáv je nejužitečnější mrkev. Dítě by to mělo často pít, což má dobrý vliv na stav vidění a pokožku. 50 gramů šťávy stačí na jeden příjem drobky za 7 měsíců.

Zároveň si uvědomte, že šťávy ovlivňují trávicí trakt různými způsoby. Meruňky, broskve a švestky - oslabují. Hroznová v těle způsobuje silnou fermentaci. Šťávy pro tyto děti jsou navíc také jídlem. Nezapomeňte proto dítěti dát nezbytnou tekutinu - speciální dětský čaj vyrobený v granulích. Nejoblíbenější - s fenyklem, heřmánkem, koprem.

Kaše ve stravě dítěte po 7 měsících

Toto jídlo je velmi zdravé a uspokojivé. Dítě už 7 měsíců jí pohanka a kukuřici. Kaše z nich je snadno stravitelná, obvykle tyto produkty nezpůsobují alergie. Výživa po 7 měsících by měla obsahovat také ovesnou kaši (pokud nedochází k zácpě), ovesné vločky a krupici. Pokud si vaříte sami, hotové jídlo rozemelte v mixéru spolu s mlékem. Sůl a cukr se nedoporučují. Dítě by si mělo zvyknout na přirozenou chuť ovesné kaše. Obvykle dítě po 7 měsících jí asi 150-200 gramů. Pokud nedokáže překonat ovesnou kaši v takovém množství, zředí ji ovocným pyré. Například banány zlepší sladkost jídla, jablka naopak přidají kyselost.

Pokud si koupíte obiloviny v krabici, pak se pro dítě ve věku 7 měsíců vejde vše, co je určeno pro tento věk. Obvykle je na obalu uvedeno, od kterého měsíce je povoleno jíst tuto nebo tu ovesnou kaši. Tam se také určuje, zda se jedná o mléko nebo ne. V prvním případě to zředíme vodou, ve druhém - mlékem. Poměry jsou uvedeny v pokynech na krabici. Pro alergické děti existují speciální hypoalergenní cereálie..

Mléčné produkty

Kravské mléko je pro dítě důležitým a nezbytným produktem. Je lepší nekupovat obchod, ale objednat si domácí. Před podáním dítěti je třeba vařit. Nejprve se mléko zředí vodou a poté se dá celé. Až do 7 měsíců by mělo dítě již pít produkt v dostatečném množství. A až poté mohou být do stravy zavedeny další mléčné výrobky.

Výživa v 7 měsících zahrnuje tvaroh a kefír. Na druhé straně jsou podávány každý den pro čtvrté krmení. To je přibližně odpoledne: 16-17 hodin. Maximální objem, který může dítě najíst najednou, je 50 gramů tvarohu. Nedoporučuje se dávat více než jeden rok. Strouhanka Kefir v tomto věku smí pít 100-200 gramů, může být naředěna jednou čajovou lžičkou cukru.

V 7 měsících by mělo dítě jíst jogurt téměř každý den. Mohou to být skladovací produkty - v tomto případě zkontrolujte trvanlivost a pečlivě prostudujte složení, zda neobsahuje škodlivé přísady. Jogurt lze připravit samostatně, k tomu budete potřebovat: výrobce jogurtu, mléko a speciální kvásk.

Maso a ryby na dětské menu po 7 měsících

Když je dítě v tomto věku, dá se na oběd dát malý kousek masa. Je lepší, když je to dietní - kuře, krůta, králík. V tomto případě si pro dítě vybereme nejchudší část. Takové malé děti by neměly jíst telecí maso, je to docela alergické. V extrémních případech můžete do stravy zavést hovězí nebo libové vepřové maso. Kousek masa smícháme se zeleninovým pyré nebo ho používáme k vaření vývaru - pediatrové stále takové jídlo nedoporučují každý den. Povoleno 2krát týdně.

Pokud jde o ryby, pro drobky prozatím to bude stačit jeden malý kousek jednou týdně. Ryby by měly být štíhlé, vykostěné a vždy čerstvé. Tento produkt je velmi alergický, proto je nutné ho do dětské výživy zavádět po 7 měsících velmi opatrně a postupně. Kromě toho se pro děti tohoto věku prodává mnoho masa a ryb připravených bramborovou kaší. Vyberte si, co je vhodné pro tento věk, a odvážně dejte dítěti. Nezapomeňte si pečlivě přečíst anotaci na každé plechovce dětské výživy.

Ostatní produkty

Měli na mysli vejce, máslo a chléb. Pokud jde o vejce, bude vhodný pouze vnitřek, tj. Žloutek. Někteří lékaři říkají: můžete s ním chvíli počkat, protože vejce často způsobuje vyrážku. Ostatní pediatři umožňují dítěti žloutek jíst již 7 měsíců. Pouze by měla být podávána nejvýše dvakrát týdně, každá po čtvrtině. Vejce je lepší koupit doma. Mohou však pouze vařit. Děti by neměly podávat smažená jídla až do dvou let.

Rostlinný olej také potřebuje malé tělo. Doposud jde o velmi malá množství. Po 7 měsících bude stačit přidat kávovou lžičku k večeři šťouchaných brambor nebo zeleniny. Zde je lepší nepoužívat domácí olej, protože je příliš těžký na malý žaludek. Lepší nákup rafinovaný.

Chléb lze podávat pouze tehdy, pokud ho upékáte ve speciálním stroji na pečení chleba. Malý kousek drobky lze smíchat s bramborovou kaší. Dávat sousto pro dítě se zatím nedoporučuje.

Tabulka podávání po 7 měsících

Abychom to shrnuli, můžeme vytvořit přibližný nutriční plán pro dítě v tomto věku. Je to přibližné, protože všechny děti jsou jiné. Pokud jedno dítě může jíst 200 gramů obilovin ke krmení, pak jiné může mít pouze 100. Množství v gramech se liší v určitém rozmezí. Kromě toho mají děti různé chutě a pokud člověk jedí zeleninu a ovoce s radostí, druhý se na ně ani nepodívá. Místo toho milujte ovesnou kaši nebo ryby. Proto je také nutné počítat s kulinářskými preferencemi drobků a nahradit některá jídla v nabídce jinými..

Krmení po 7 měsících. Nabídka pro tento týden
Název produktuKolikrát týdně dátGramy na dávku
Zeleninové a ovocné pyré7100-200
Šťávy750-100
Mléko7100-150
Tvaroh3-4padesáti
Kefir nebo jogurt3-4100-200
Maso2padesáti
Ryba1padesáti
Ovesná kaše7100-200
Žloutek21/4
Rostlinný olej75-10
Strouhanka2-3padesáti

Tato tabulka je pouze jednou z možností nabídky pro dítě po 7 měsících. Vše záleží na velikosti a chuti dítěte, na přítomnosti nesnášenlivosti nebo alergických reakcí na konkrétní produkt. V každém případě se před začátkem krmení poraďte s pediatrem, který vám pomůže upravit stůl podle individuálních potřeb a vlastností vašeho dítěte..

Schéma krmení dítěte po 7 měsících kojením a umělým krmením: nové menu a dieta dítěte

Zavádění doplňkových potravin je jednou z důležitých fází života každého dítěte. Tělo dítěte začíná přecházet z mateřského mléka nebo mléčné výživy na normální dospělou stravu. Tento proces je postupný a obvykle trvá měsíce..

Postupně by se dítě mělo seznámit s jídlem pro dospělé - to vyžaduje návnadu

Při zavádění doplňkových potravin by si rodiče měli pečlivě vybrat každý nový produkt strouhanky a sledovat jeho reakci, protože některé z nich mohou u dětí způsobit alergie nebo způsobit zažívací potíže a problémy se stolicí. Důležitá jsou také data, kdy byste měli začít dítě seznamovat s jídlem, které mu není známé. Obvykle je to 6 měsíců - toto je věk, který Světová zdravotnická organizace připravila začít doplňovat doplňková jídla. Koná se v Rusku.

Důvody pro zahájení krmení po 7 měsících

Existuje řada důvodů, proč doplňkové krmení začíná později, než je obecně přijímáno. Tyto zahrnují:

 1. Smíšené krmení. Ve věku šesti měsíců, u dětí, které jsou výhradně kojeny, enzymatický systém částečně zraje. Tato skutečnost jim umožňuje samostatně stravovat určité potraviny z potravy dospělých. V případě umělého nebo smíšeného krmení trvá tento proces déle. Výsledkem je, že je vhodné, aby děti ve smíšené stravě odložily začátek doplňkových potravin o měsíc a pokračovaly v plném kojení až do tohoto bodu..
 2. Choroba. Kvůli zažívacím potížím nebo zubům nebo akutní respirační virové infekci je vhodné odložit zavedení nových produktů, dokud nebude dítě úplně zdravé. Poměrně často se tělo konečně zotaví asi měsíc.
 3. Stres. V případech, kdy je atmosféra v rodině turbulentní a existuje emoční stres, je lepší tolerovat asi měsíc po provedení 6 měsíců, protože se tělo může normálně přizpůsobit pouze za obvyklých podmínek klidu a míru.
Pokud jsou dětské zuby řezány, je lepší počkat, až bude tento bolestivý proces dokončen.

Existuje názor, že doplňkové potraviny po 7 měsících jsou ideální pro děti, které jsou oslabené, porodily nebo se narodily v důsledku císařského řezu. Pro ně je mateřské mléko cennější než přidávání nových produktů do nabídky..

Základní principy krmení doplňkových potravin

Krmení je doplněk k hlavní stravě a jeho cílem je představit dítě dospělému jídlu, protože doplňková jídla jsou velmi malou součástí denního menu. Od okamžiku krmení by mělo být kojence nadále krmeno mateřským mlékem v obvyklém objemu podle potřeby, včetně nočního krmení. Umělé děti by také měly dostat mléčnou směs jako dříve, v závislosti na jejich chuti k jídlu.

Dalším cílem produktů, které krmí dítě, je poskytnout mu energii. Vzhledem k tomu, že objem dětského žaludku je stále malý, potřebuje jídlo, z nichž malá množství mají vysokou energetickou hodnotu. Kapalné polévky a obiloviny tento požadavek nesplňují. Pravděpodobněji povedou k vyčerpání stravy, zejména pokud se stanou náhradou jednoho úplného kojení nebo směsi..

S přirozeným krmením

Ve věku 7 měsíců závisí zavedení doplňkových potravin u dětí na GV do velké míry na zdraví dítěte. Při správném vývoji mohou drobky přidávat do stravy nové produkty, ačkoli Světová zdravotnická organizace tvrdí, že až do osmi měsíců jsou energetické potřeby dítěte plně uspokojeny mateřským mlékem. Takže v případě nemoci nebo špatného vnímání neznámých potravin arašídy, je lepší počkat s novými produkty.

Také v tomto věku je důležité dodržovat určitá pravidla:

 • Mamino mléko by mělo zůstat hlavním zdrojem potravy pro dítě a doplňková jídla jsou uváděna v malém množství. V žádném případě nemusíte nutit věci a nahradit jedno kojení dospělým jídlem.
 • Známé výrobky. Preferovány by měly být produkty, které jsou pravidelně přítomny ve stravě matky. Trávicí systém dítěte již ví.
 • Je lepší nabídnout nový produkt před kojením, protože je nepravděpodobné, že dobře krmené dítě bude jíst bramborovou kaši nebo kaši. Mnoho odborníků na GV však doporučuje dělat opak, protože podporuje laktaci..
 • Dvě možnosti doplňkových potravin na žádost rodičů. První je dětský. Dítě dostává výrobky doporučené ve svém věku v množství odpovídající normě. Druhý je pedagogický. Spočívá ve skutečnosti, že dítěti je nabízeno různé jídlo v malých objemech, což je v rodinném jídelníčku v jeho obvyklé formě, bez mletí. Takže dítě se účinněji seznamuje s jídlem pro dospělé. Současně, kojení na vyžádání vám umožní vyhnout se zažívacím poruchám nebo alergickým reakcím na nový produkt.

S umělým krmením

Zásady zavádění doplňkových potravin během umělého krmení zůstávají prakticky nezměněny. Pouze způsob podávání je jiný. Pedagogický přístup s umělým dítětem je prostě nemožný kvůli zvláštnostem ve vývoji jeho zažívacího systému. Protože nedostává výživné enzymy z mateřského mléka, měla by strava zahrnovat upravené potraviny - směsi, homogenizované bramborové kaše a obiloviny.

Až jeden rok by adaptovaný mléčný přípravek měl zůstat hlavním zdrojem živin. Je to proto, že směsi obsahují potřebné množství vitamínů a minerálů, mají vyrovnanější složení ve srovnání s jinými produkty. Například ačkoli červené maso a játra jsou bohaté na železo, jeho dostupnost v nich je pouze 10% a v zelenině a ovoci ještě méně - pouze 5%. Ve směsích dosahuje toto číslo 20%. Výrobci záměrně saturují výrobky železem, aby uspokojili potřeby těla dítěte v tomto stopovém prvku.

Při výběru doplňkových potravin pro IV je nutné se zaměřit na hmotnost a práci trávicího systému dítěte. V případě zácpy a nadváhy je lepší krmit zeleninu, ideální je průjem a nízká hmotnost ovesných kaší.

Pokud dítě trpí zácpou, je lepší zavést doplňková jídla se zeleninou

Jaké produkty představit, v jakém množství a jak?

Níže je uvedena tabulka norem pro produkty, které již mohou být v nabídce dítěte ve věku 7 měsíců:
(doporučujeme přečíst: režim 7měsíčního kojení dítěte)

ProduktDenní sazba, gramy
Zeleninové pyré150
Ovesná kaše150
Ovocné pyré60
Žloutek0,25 (čtvrtletí)
Tvaroh40
Pšeničný chléb, sušenky3,5
Máslo3
Rostlinný olej3

Výše uvedené standardy představují horní mez, kolik strouhanek může jíst. Překročení se nedoporučuje. Matky, jejichž děti jsou kojeny, však nemají čas na zavedení všech výše uvedených produktů do věku sedmi měsíců a navíc je dávají v takovém objemu. Nejčastěji není strava strouhanek po 7 měsících tak rozmanitá a zahrnuje pouze nějakou zeleninu a obiloviny.

Díky konzistenci by nádobí mělo být středně silné, aby dítě mohlo polykat. Už mu můžete věřit lžičkou, aby se pokusil jíst sám. Bude mnohem ochotnější jíst ve společnosti s někým než sám.

Pokud už dítě užije, musíte mu lžičkou důvěřovat a nechat to udělat

Zelenina a ovoce

Ve věku 7 měsíců může dítě klidně vyzkoušet cuketu, dýně, řepu, zelený hrášek, brambory, brokolici, květák a bílé zelí, mrkev. Vařená zelenina se buď rozdrobí vidličkou v bramborové kaši, nebo šlehačkou v mixéru. Nová zelenina by měla být zavedena po dobu 1 týdne, počínaje ½ čajovou lžičkou a mícháním s již zavedenými produkty.

Ovoce by mělo být uváděno pouze sezónní a ty, které vyrostly v oblasti, kde dítě žije. V zimě a na jaře se vyplatí upřednostnit jablka, v letních měsících - švestky, meruňky, hrozny, hrušky a broskve. Můžete z nich připravovat bramborovou kaši a nejlépe jim rozdávat drobky jako samostatné nezávislé jídlo a ne jako dezert po hlavním jídle..

Kaše a mléčné výrobky

Pokud jde o ovesnou kaši, existují dvě možnosti. Prvním z nich je nákup produktů obchodu a jejich vaření podle pokynů. Druhým je udělat si směs sami doma. Chcete-li to provést, musíte mleté ​​kousky mleté ​​v mlýnku na kávu, dokud se nedosáhne homogenní konzistence, poté jej jednoduše vařit ve vodě v poměru 1: 4.

Návnada by měla začít pohankovou, rýžovou nebo kukuřičnou krupicí. Také po 7 měsících můžete do kaše přidat máslo nebo trochu kuřecího žloutku, ale pouze v případě, že dítě už vejce vyzkoušelo a jeho tělo je dobře přijalo. V budoucnu může být množství žloutku zvýšeno na čtvrtinu denně. Takové přísady v ovesné kaši ji činí výživnější.

Kukuřičné krupice - skvělé pro krmení

Mléčné výrobky jako kefír, tvaroh, jogurt mohou být také přítomny v nabídce sedmiměsíčních drobků. Podle Dr. Komarovského, kefíru a tvarohu se složení podobá mateřskému mléku, od nich musíte začít krmit děti. Tento přístup je však velmi kontroverzní, protože tyto produkty jsou pro tělo malého dítěte stále těžko stravitelné. Tvaroh je navíc bohatý na vápník, což může vést k uzdravení fontanelu dříve, než je datum splatnosti..

Nejlepší je užívat speciální kefír, který se vyrábí v dětské mléčné kuchyni, a obsah tuku v tvarohu by neměl přesáhnout 5%. Také do jednoho roku věku by se neměly používat mléčné výrobky s různými přísadami. Jednoduše zamíchejte tvaroh s kefírem, jogurtem nebo mateřským mlékem. Po 7 měsících má dítě nejíst více než 40 gramů tvarohu a 100 ml kefíru nebo jogurtu.

Máslo se do strouhanky zavádí také od sedmi měsíců a přidává se přímo do kaše nebo bramborové kaše. Na začátku je jeho objem pouze 1/8 lžičky, následně se toto množství postupně zvyšuje na 20 gramů.

Ve většině případů se maso podává kojencům, kteří jsou kojeni ve věku sedmi měsíců. Hlavní požadavky na tento produkt jsou:

 • minimální obsah tuku;
 • svěžest;
 • nedostatek přísad.

Rovněž se důrazně nedoporučuje používat ke krmení zmrazené nebo připravené mleté ​​maso. Nejčastěji se dítěti nabízí polévka na masový vývar nebo šťouchané maso. Za tímto účelem si vezměte kus hovězího, telecího, králíka, krůtího nebo kuřecího masa, opláchněte, očistěte a odstraňte všechny kosti, žíly a kůži. Poté, co je maso připravené k použití, můžete z něj nejprve připravit vývar a poté k němu přidat zeleninu, kterou už dítě vyzkoušelo. Uvařené maso by mělo být nasekané a přidáno do šťouchané zeleniny.

Zpočátku stačí krmit dítě masem 2krát týdně, ne častěji. V budoucnu, kdy se ryby objeví ve své stravě, a to je asi 10–11 měsíců, lze s ním maso střídat, čímž se mění strava drobků a je velmi užitečná.

Vše o sedmiměsíčnících: vlastnosti GV, doplňková jídla, strava, spánek

První roky života se děti rychle rozvíjejí, pro každý měsíc je nutný samostatný režim. Zohledňuje, v jaké fázi vývoje je dítě, a pomáhá mu přizpůsobit se novým dovednostem a pocitům. Je důležité, aby mladí rodiče sledovali stravu dítěte po šesti měsících a také ho připravili na přechod na stolek pro dospělé, pokud je to normálně tolerováno.

Strava dítěte na GV

Maminky, které mají dostatek mateřského mléka, obvykle nejsou ve spěchu, aby přenesly dítě na „jídlo pro dospělé“. Dokud dítě nezačne projevovat zájem o jiné výrobky, nemusí potřebovat další výživu. V tomto případě se doplňkové potraviny klidně podávají po 7-8 měsících..

Pokud se však dítě aktivně zajímá o to, co máma a táta jedí, je důležité vytvořit pro 7 měsíců kompletní menu pro dítě. V této fázi bude dítě nadále dostávat výživné mateřské mléko, ale již se začne seznamovat s jinými pokrmy.

Níže uvažujeme, jak kojit dítě v tomto věku a jaká jídla si vybrat pro jeho krmení.

Funkce hepatitidy B ve věku sedmi měsíců

Do druhé poloviny roku je dítě psychologicky a fyziologicky připraveno přijímat doplňková jídla, ale jeho reakce na takové obědy a večeře je stále třeba pečlivě sledovat. Po šesti měsících by mateřské mléko mělo zůstat základem výživy dítěte. Časový plán příjmu se ale mírně mění.

Téměř vždy, v tomto věku, se vytvoří určitý režim krmení dítěte. Všechno je zde individuální - jedno dítě potřebuje 6 a více denních jídel a až 3 noční jídla, zatímco ostatní potřebují pouze 6 denně a zbytek času jsou nasyceny doplňkovými potravinami.

Měla by být respektována přání dítěte v tomto věku. Pokud svým celkovým chováním prokáže, že dává přednost mateřskému mléku před doplňkovými potravinami, nespěchejte, abyste jej přenesli na „dospělé“ jídlo..

Kojení není omezeno na objem - dítě musí přestat, jakmile se cítí plné. Pokud se odvrátíte od doplňkových potravin - nabídněte prsa a příště to zkuste znovu, ale nevyvíjejte na dítě tlak.

 • kojení na vyžádání;
 • dítě samo určí, kdy je plné mléka;
 • doplňkové potraviny se zavádějí, když je dítě jasně zajato;
 • v případě odmítnutí krmení pokračujeme v krmení mlékem.

Pokud se dítě aktivně zajímá o doplňková jídla, neodmítávejte je. Mateřské mléko bude nejlepším jídlem pro první snídani a poslední jídlo denně a doplňková jídla si zachovají sílu po celý den. Níže zvažujeme, co a jak krmit dítě, je-li již připraveno ke krmení.

Nová jídla pro krmení

Takže, dítě se aktivně zajímá o to, co máma a táta jedí u stolu, ale stále jedí mateřské mléko. Dětská strava v 7 měsících může být diverzifikována s těmito pokrmy:

 • Ovesná kaše. Doplňkové krmení začíná u nich (nebo šťouchané zeleniny), protože jsou dobře vstřebávány a dobře chutnají pro děti. Vyberte si Pohanka, kukuřičná kaše, rýže a ovesná kaše tekuté konzistence může být o něco později.
 • Maso. Pokud dítě nemá alergie a trávení je normální, může být do stravy zavedeno dietní maso: krůta, králík, kuře. Vařte v bramborové kaši nebo soufflé s vodou nebo mateřským mlékem. Použití bujónu je nežádoucí.
 • Žloutek. Kuřecí žloutek je bohatý na polynenasycené tuky a vitamíny. Může to však způsobit alergie, takže pro začátečníky byste měli dávat čtvrtinu žloutku denně dvakrát až třikrát týdně, ředění masovým nebo zeleninovým pyré.
 • Zelenina. Jsou bohaté na vlákninu a jsou prospěšné pro činnost žaludku a střev. Ve stravě dítěte si můžete představit dýně, brambory, mrkev, fazole.
 • Ovoce. Jablka a banány se staly oblíbenou pochoutkou doplňkových potravin: meruňkové a hruškové pyré, které jsou sladké chuti a zdravé pro tělo dítěte.
 • Kefír a tvaroh. Je lepší, pokud se jedná o domácí výrobky, první dávka by neměla být vyšší než 20 gramů, aby nedošlo k přetížení trávicího traktu dítěte. Postupně se objem těchto produktů zvyšuje..

Sedmiměsíční kojení bude rádi vyzkoušet ovocné pyré, mléčné výrobky a cereálie. To, jak by dítě v sedmi měsících mělo jíst tento nebo tento druh doplňkových potravin, je individuální parametr. Je lepší vstoupit pomalu, aby nedošlo k přetížení zažívacího traktu dítěte. Vstupní standardy jsou podmíněné a musí být individuálně upraveny.

Tabulka denních příspěvků a doporučení

Miska jménoObecná sazba za denDoporučení
Oves, pohanka, rýže, kukuřičná kaše150 gK vaření nepoužívejte kravské mléko
Dýně, mrkev, zelí, cuketa pyré170 gMůžete přidat fazole
Banán, hruška, jablečné pyré70 gVyhněte se jahodám a citrusům
Mléčné výrobky50 - 100 gPouze dětský kefír, domácí tvaroh
Vařený kuřecí žloutek0,25 gNepoužívejte protein
Dušené ovoce, mrkev, jablko, broskev, meruňková šťáva70 mlZřeďte vodou v poměru 1: 1
Sušenky, sušenky, sušenkyNe více než 30 gNamočte do mateřského mléka nebo vody

Pamatujte, že denní dávka je podmíněné množství. Také nemůžete dát přednost pouze jednomu typu doplňkových potravin. Zkuste rozšířit nabídku vašeho dítěte.

Ukázkové menu

Nabízíme vzorové menu pro 7 měsíční dítě. Můžete jej použít jako základ pro sestavení individuální dětské výživy.

První a poslední jídlo každý den je mateřské mléko. Další jídla a nápoje jsou nabízeny v tabulce..

Den / jídloObědVečeřePozdní svačina
pondělíKrupicová kaše - 150 g, tvaroh s broskvovým pyré - 50 g, hruškové pyré - 50 gZelný pyré s dýní - 180 g, krůtí suflé - 70 g, žloutekDomácí jogurt - 80 g, pohanková kaše - 100 g, dětské sušenky - 7 g
úterýPohanka s dýní - 100 g, švestkové pyré - 50 g, tvaroh - 50 gPolévka s karbanátky s mrkví a bylinkami - 200 g, hruškový protlak - 50 gKukuřičná kaše s hruškou - 150 g, sušenka
středaRýžový pudink - 100 g, želé - 50 g, tvarohový suflé - 50 gKráličí a brokolicové pyré - 200 g, broskvový suflé - 50 g, ovocná šťáva - 80 gBaby kefír - 100 ml, ovesné vločky - 100 g, šťouchané pečené jablko
ČtvrtekKukuřičná kaše s ovocem - 100 g, baby tvaroh - 50 gDýňová polévka - 200 g, rybí řízečky - 50 g, ovocná šťáva - 50 gDomácí jogurt - 100 ml, rýžová kaše s jablky a hruškou - 100 g
pátekRýžová kaše s hruškou, baby tvaroh - 50 gPolévka s kuřecím masem - 150 g, hruškovým pyré - 50 g, bobulová šťáva - 100 gKefir - 150 ml, ovesné vločky - 100 g, šťouchaná hruška - 50 g
sobotaPohanková kaše s dýní - 100 g, ovocné želéCuketové pyré s krůtí maso - 200 g, pečené jablkoJečmenná kaše - 100 g, domácí jogurt - 100 g, dětské sušenky - 5 g
NeděleJečmenná kaše s broskví - 100 g, baby tvaroh - 50 gZeleninová polévka - 150 g, rybí pyré - 50 g, ovocné suflé - 70 gJogurt s nakrájenou hruškou - 150 g, pohanka - 100 g

Pestrá nabídka je zárukou toho, že dítě dostane denně dostatečné množství bílkovin, tuků, uhlohydrátů, vitamínů a minerálů. Nabídka by měla zajišťovat energetické potřeby dítěte na jeden den.

Výška a váha

Váha dítěte 7 měsíců nemusí přesně odpovídat pojmu „průměrný“ nebo „normální“. I u zdravých dětí mohou být rozdíly značné, hlavní je udržovat stabilní tempo. Dívka v 7 měsících váží v průměru 7,6 kg, chlapec - 8,3 kg. Pokud vaše údaje nesouhlasí s těmito ukazateli, pediatr určí individuálně rychlost vývoje a to, jak by mělo dítě vážit..

Průměrná výška dívky v tomto věku je 67,5 cm a chlapec je 69 cm. Stejně jako u indikátorů hmotnosti jsou to pouze doporučení WHO. Vaše dítě se může vyvíjet individuálním tempem.

Po celou tu dobu na GV už matka zjistila dětskou židli, když je něco s trávicím traktem. Při přechodu na doplňkové potraviny se může změnit povaha židle. Nejprve je důležité sledovat změnu stolice v závislosti na tom, co dítě během krmení snědlo..

Na základě přibližného menu můžete udělat z dítěte dietu, která bude zahrnovat jak tekutá, tak polotuhá jídla. Proto lze židli redukovat na jednou denně a konzistence se může měnit směrem k pevnější. Věnujte pozornost stavu sedmiměsíčního dítěte a jeho stravě, pokud se stolice změnila a získala jednu z těchto vlastností:

 • pěnivý, příliš tenký;
 • často až 5-10krát denně;
 • urážlivý;
 • zelená, černá;
 • příliš tvrdý, způsobuje zácpu.

Prozkoumejte, která jídla spouštějí tento stav. Ukažte svému dítěti lékaři, abyste vyloučili střevní infekci a nesnášenlivost.

Odhadovaná denní rutina

Daný režim dítěte v 7 měsících se může lišit od režimu, který pro své dítě zařídíte. Čas spánku, krmení nebo chůze můžete vždy změnit tak, aby se matka i dítě cítily pohodlně:

 • 7-8 hodin - probuzení, první krmení, WC;
 • 9-10 - venkovní hry;
 • 10-10: 30 - krmení;
 • 11-12 hodin - první klidná hodina;
 • 12-12: 30 - doplňková jídla;
 • 13-14 - chůze;
 • 14-16 - krmení a druhá klidná hodina;
 • 16-16: 30 - krmení;
 • 16: 30-18 - druhá procházka;
 • 18-18: 30 - krmení;
 • 18: 30-20: 30 - klidné hry;
 • 20: 30-21: 30 - koupání, masáže;
 • 21:30 - usínání.

Denní rutina může a měla by být upravena tak, aby dítě během dne klidně spalo, dobře jí a večer spalo bez slz.

Spánek a noční krmení

Režim spánku dítěte v tomto věku může zahrnovat až 14-15 hodin odpočinku, mezi nimiž dítě spí v noci po dobu 6-11 hodin. Některé děti spí celou noc a pravidelně se probouzejí před úsvitem. Odpoledne spánek trvá až 4 hodiny - tentokrát rozdělte na 2 klidné hodiny.

 • denní spánek - 3,5-4 hodiny;
 • noční spánek - 11 hodin;
 • celkem - 14,5-15 hodin.

V tomto věku už můžete naučit své dítě uklidnit se a v noci usnout, pokud se náhle probudí.

Již po 7 měsících se dítě již zajímá o dospělou stravu, chce se více pohybovat a také ví, co je třeba udělat, aby upoutalo pozornost matky. Nechte si s vámi sestavit každodenní rutinu - sledujte, jaké jídlo má rád, když jde spát a když hraje hry. Takže si vytvoříte pohodlný rozvrh, ve kterém se dítě bude plně rozvíjet, a maminka vždy najde čas pro sebe a domácí práce.

Přidání doplňkových potravin po 7 měsících (pro děti na HB)

Jeho reflex vytlačení jídla zcela nebo téměř úplně vymizela, sáhl po jídle svých rodičů a pokouší se to také vyzkoušet. Úkolem rodičů je usnadnit vydržení takového přechodu a získat pouze výhodu.

Pokud vše půjde podle plánu a první návnada začala za šest měsíců, v sedmi bude doplněna pouze novými položkami menu. Pokud se to podle údajů na žádost dítěte nebo rodičů dříve nestalo, je třeba dodržovat zásady zavedení prvního krmení..

Jak zavést doplňkové potraviny po 7 měsících?

Objem žaludku dítěte je malý, proto je důležité, aby všechny produkty měly co nejmenší užitek v malých porcích. Příliš tekutá konzistence k tomu není vhodná, protože při úplné výměně krmení v obvyklém objemu 170-200 ml nebude dostatek živin.

Pokud dítě již dostává zeleninu, lze základní nabídku doplnit novými položkami. Můžete také mírně změnit konzistenci a přejít z tekutých strouhaných polévek a bramborové kaše na hruběji nasekané pokrmy. Například polévku neomíchejte mixérem (setřete jemným sítem), ale jednoduše ji promíchejte vidličkou.

Jaké produkty představit za 7 měsíců?

V této fázi můžete zadat chléb, slunečnicový olej, žloutek, různé druhy zeleniny, ovoce, mléčných výrobků a kyselého mléka. Konzistence bramborové kaše, obilovin, polévek by už měla být drsnější, ale pro malého jedlíka stále pohodlná. Platí zde také zásada prvního krmení - je třeba produkty uvádět opatrně a sledovat reakci. A samozřejmě nezadávejte okamžitě všechny uvedené produkty, ale jeden produkt týdně.

Děti si užívají žvýkání dětských sušenek a sušenek. Pokud již dítě má první zuby, pak dáte něco na okusování - sušenky, sušenky, ovoce - lze provést pouze pomocí kleští, aby se dítě neudusilo.

Zelenina - dýně, cuketa, bílý a květák, hrášek, brambory, mrkev, řepa. Obvykle se jedná o bramborovou kaši nebo ne příliš tenkou polévku s malým množstvím másla (ne více než 5 gramů) nebo slunečnicového oleje (ne více než 5 kapek).

Z ovesné kaše jsou prioritní pohanka, kukuřice a rýže. Můžete přidat žloutek, máslo, mléko, tvaroh, ovoce.

Ovoce se nejlépe podává podle regionu pobytu a ročního období. Jsou to jablka, hrušky, švestky. Můžete přidat meruňka a broskev, banán.

Jednoduchá pravidla krmení po 7 měsících

Mateřské mléko je základem výživy, takže jakákoli doplňková strava se zavádí postupně a je pouze doplňkem mateřského mléka.

Kojícím poradcům se často doporučuje, aby po krmení podávali doplňková jídla. To je velmi výhodné pro kojení, ale může to ovlivnit podávání některých produktů. Dítě krmené mateřským mlékem pravděpodobně nebude mít zájem o strouhané cukety. Proto je lepší dát bramborovou kaši nebo polévky nejprve, a pokud je to nutné, po krmení dítěte mlékem. Toto bude první krok k úplné výměně zdroje..

Jak správně představit první návnadu

Obecná informace

Otázka, jak je první krmení dítěti zavedeno v určitém období, je pro každou matku velmi důležitá. Informace o tom, jak dochází k zavedení prvního krmení dítěte, se velmi liší. Kromě toho se informace na internetu zásadně liší od toho, o čem mluví starší lidé..

Ale bez ohledu na to, kolik doporučení obdrží mladá matka, je důležité, aby první krmení dítěte bylo zavedeno co nejpřesněji. Proto se musíte seznámit s doporučeními, která vám umožní získat odpovědi na nejdůležitější otázky. Například v jakém věku můžete dát dítěti vodu, kolik měsíců můžete dát tvaroh a podobně.

Každá matka se musí s těmito informacemi podrobně seznámit, aby mohla poskytnout dítěti krmení, které bude správně zavedeno. To zase zaručí, že kojené dítě i umělé dítě budou mít správný trávicí systém.

První návnady pro kojení, obecná pravidla

Mladé matky mají vždy spoustu otázek o tom, jak správně podávat doplňkové krmení, zda je třeba dávat vodu atd. Nejprve je důležité vzít v úvahu, že s plným kojením je to, že pokud matka dodržuje plán krmení, dítě aktivně roste, krmí se před šesti měsíci dítě nepotřebuje.

Někdy matky, věřící, že dítě nedostává dostatečné množství mateřského mléka, začnou krmit směsí. Většina pediatrů, včetně Komarovského, se však domnívá, že není nutné krmit dobře vyvinuté děti. Kdy se má směs dodat dodatečně a zda by se to mělo udělat, je lepší se zeptat pediatra.

Jak praktikovat zavádění nového produktu, každá matka pomůže pochopit tabulku nebo schéma zavádění doplňkových potravin během kojení. Tato tabulka jasně popisuje, kdy zavádět doplňková jídla pro kojení po dobu měsíců a která jídla by měla být podávána v konkrétním čase.

Začátek procesu zavádění doplňkových potravin však vyvolává mnoho otázek o tom, jak a kdy začít dítěti dávat konkrétní produkt. Například je květák nebo kukuřičná kaše „správným“ produktem, který se může začít krmit, je možné dát švestky šestiměsíčnímu dítěti, kdy dát novorozence vodu, atd..

V ideálním případě by každá matka měla studovat nejen literaturu, ale také pravidelně konzultovat s pediatrem. Je to on, kdo bude jasně odpovídat na otázky o tom, zda je možné mít dýně na hepatitidu B, zda je možné brokolici atd., A také upraví režim krmení, který chcete praktikovat..

Kdy kojencům představit doplňková jídla?

Existuje spousta doporučení, kdy začít s krmením dítěte. A podle zkušeností babiček by měl být začátek krmení proveden co nejdříve.

Nicméně všechny otázky, které trápí mladou matku ohledně toho, kolik měsíců můžete krmit své dítě a co stojí za to ho začít krmit, musíte se nejprve zeptat dětského lékaře..

Ve skutečnosti se v posledních letech výrazně změnil přístup k tomu, jak začít s krmením dítěte, kde začít lépe. A pokud moderní babičky z velké části skutečně zastávají názor, že například kaše pro děti ve třech měsících nebo tvaroh pro děti ve věku 4 měsíců, je to normální, pak lékaři věří jinak.

Všechny vědecké studie prováděné moderními vědci a lékaři potvrzují, že odpověď na otázku, v jakém věku může být dítě krmeno, je následující: pokud se praktikuje pouze kojení, pak by dítě nemělo být krmeno nejdříve 6 měsíců. Podobná doporučení se týkají toho, kolik měsíců můžete krmit dítě, které roste na umělém krmení: těmto dětem je podávána doplňková strava o měsíc dříve, ale je také přijatelné začít se seznamovat s „dospělou“ potravou od 6 měsíců.

Je velmi důležité zvážit všechny nuance: co, kdy, kolik dát dítěti. Pokud se věk dítěte blíží šesti měsícům, měli byste se zeptat lékaře na všechny relevantní otázky: kdy dát žloutek, zavést brambory. Stejně důležité je vědět, kdy zavést maso do dětské výživy a jaké maso začít. V zájmu řádného vedení procesu zavádění doplňkových potravin a seznámení se s jeho vlastnostmi se rodiče rovněž vyzývají ke studiu speciální moderní literatury..

Proč by se návnada neměla podávat dříve?

Rodiče, kteří chtějí vzít v úvahu všechna důležitá pravidla doplňkového krmení, by měli pochopit, že pro kojence mladší než 6 měsíců není jiné jídlo než mateřské mléko nebo umělá výživa nejen zdravé, ale také škodlivé.

Zavádění kojenecké výživy se neprovádí dříve, protože dítě nemá potřebné enzymy pro trávení nových druhů potravin až do šesti měsíců. Proto, pokud jsou pravidla porušena a dítě přijímá určitá jídla dříve (i když jsou to dýňová nebo jiná „lehká“ jídla), nebude se vstřebávat a nepřinese tělu výhody. A pokud jídlo nebude tráveno, pak je nevyhnutelné vážné zatížení těla, a dokonce i malé množství jakéhokoli jídla způsobí zatížení. To je důvod, proč postup zavádění doplňkových potravin podle Komarovského, jakož i na doporučení jiných odborníků, stanoví určitou sekvenci zavádění zeleniny a dalších produktů..

Kdy a jak správně začít, záleží na tom, co dítě jí. První krmení během umělého krmení je zavedeno o něco dříve, protože enzymové systémy u těchto dětí dozrávají o něco dříve. Existuje speciální tabulka pro zavádění doplňkových potravin během umělého krmení, což může značně usnadnit zavádění nových potravin. Existují však určitá obecná doporučení nejen o tom, kdy začít, ale také o tom, jak je správně zadat: schéma podávání stanoví, že každé nové jídlo se začíná dítěti podávat v množství 5 g denně. Postupně se množství jídla zpravidla zvyšuje každý den, na týden a výsledkem je zvýšení na 100 nebo 150 g.

Přesto se stále doporučuje, abyste se poradili se svým lékařem v jakém věku přesně zavést nové jídlo a kdy zavést tento nebo tento produkt s umělým krmením.

Doporučuje se zavádět doplňková jídla se smíšeným krmením i umělým krmením - přibližně od pěti měsíců. Správné zavedení smíšeného krmení zajišťuje, že dítěti se zpočátku podává jeden z druhů zeleniny a každý den po dobu 1-2 týdnů zvyšuje počet gramů krmiva.

Pro kojené, kojené nebo smíšené krmení je k dispozici speciální krmný stůl. Má mít speciální režim pro zavádění doplňkových potravin, jsou zde informace o tom, kde začít, atd. Podobné programy, jak je doplnění zavedeno, navrhují Dr. Komarovsky a další specialisté..

Krmný stůl pro děti na kojení a umělém krmení

Věk (měsíce)produkty
6Brokolice, květák, mrkev, cuketa, dýně.
7Kaše: kukuřice, rýže, pohanka. Kaše musí být bez mléka.
8Maso: králík, krůta, kuře, telecí maso, jehněčí. Brambor, žloutek.
9Výrobky z kyselého mléka: tvaroh, kefír.
10Ovoce: švestky, hruška, jablko.

Moderní tabulka zavádění doplňkových potravin WHO (podle věku dítěte)

Dětský věk678910jedenáct12
Ovocné pyréZpracoval: Marina Stepanyuk - lékárník, lékařský novinář Specialita: Lékárník více

Vzdělání: Vystudoval základní lékařskou fakultu Rivne State Basic s titulem Pharmacy. Vystudovala Státní lékařskou univerzitu Vinnitsa. M.I. Pirogov a stáž na něm založená.

Pracovní zkušenosti: Od roku 2003 do roku 2013 - pracoval jako lékárník a manažer lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny dopisy a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ano, a právě začal brokolicí a cuketou. Heinzovi se to líbilo nejvíc, i když vyzkoušeli jiné. Nejpodobnější k přirozenému složení a chuti)))

Než přinesete informace masám, musíte zkontrolovat jejich relevanci a zjištění nedávných studií v oboru pediatrie. Jaký žloutek. Dříve byl také dáván rybí olej. Žloutek byl jediným zdrojem vitamínu D. Aby se zabránilo rozvoji křivice, byl zaveden žloutek, a to i přes riziko alergické reakce. V současné době je k dispozici vitamín D a téměř každá máma má smartphone s aplikací Weather, kde můžete sledovat UV index.

Až 4 měsíce jsme nepřemýšleli o doplňkových potravinách, uměli jsme) Používali jsme izraelské mateřské směsi a později nám bylo doporučeno přemýšlet o doplňkových potravinách, máme kaši a bramborovou kaši. Takže na konci šesti měsíců jsme se seznámili s jablečným pyré a rýží a kukuřičnou kaší)) Řekli nám také o kompotu, dali nám velmi dobrý recept, takže občas mletí kaši na kompotu - dítě nemůžete odtrhnout. Do 10 měsíců jsme již vyzkoušeli 6 různých druhů obilovin, ze všeho nejvíc milujeme ovesné vločky s ovocem a směsí obilovin)) Doporučuji všem, aby jedli tuto společnost, tam jsem si jistý kvalitou! Pokud v létě můžete vařit bramborovou kaši sami, pak v zimě jsou všechny plody solidní GMO a věříme matčině věci) Zkontrolováno! Doporučujeme!

Nabídka dítěte v 7 měsících: základ stravy a zásady výživy

Dítě ve věku sedmi měsíců nebylo tak dávno, že snědlo jen mámino mléko nebo směs, ale před nějakou dobou se na jeho jídelníčku objevila zelenina, cereálie a ovoce. Dítě se raduje z nového vkusu a úkolem rodičů by měl být správný začátek seznámení drobků s novým jídlem. Podívejme se, jaké nové produkty se sedmiměsíční dítě snaží a jak si v tomto věku vybudovat stravu..

Jaká jídla si můžete přidat do své stravy??

Ve věku sedmi měsíců zůstává mateřské mléko hlavním produktem kojenecké výživy dítěte. Dítě to obdrží ráno po probuzení a večer před spaním. V jiných krmivech se dítě snaží s mocí a hlavním dalším jídlem, které lze také umýt mlékem z matčiny hrudi.

V 7 měsících se dítě stále seznamuje se zeleninou a obilovinami. Děti, které začaly doplňovat potraviny se zeleninou ve věku šesti měsíců, začnou ochutnat ovesnou kaši bez mléka, a ty děti, jejichž kaše byla vybrána k zahájení krmení, se zavedou do šťouchané zeleniny. Část těchto produktů roste.

Rostlinný olej se stává novým produktem ve stravě kojeného dítěte ve věku sedmi měsíců. Nejčastěji se přidává do zeleniny v množství asi 1/5 lžičky (to je asi 1 gram).

Umělé dítě, stejně jako dítě, které její matka začala jíst s nedostatkem mléka od 4 do 5 měsíců, může ve věku sedmi měsíců už vyzkoušet sušenky, sušenky, žloutek a ovocné šťávy. Kaše pro takové děti může být již vařena v mléce. Kromě toho se v jejich stravě objevuje tvaroh. Všechny nové produkty začínají dávat v malých dávkách a postupně zvyšují jejich počet na doporučený v daném věku.

Pokud rodiče začali doplňovat potraviny s mléčnými výrobky, řídili se doporučeními Komarovského, pak už za sedm měsíců jejich dítě užije 150 ml kefíru a 40 g tvarohu. V tomto věku se podle Komarovského zavádí kaše (známý pediatr radí kaši z rýže, pohanky nebo ovesné vločky), vařený v mléce. Toto jídlo je populární lékař navrhuje dát poslední krmení před spaním..

Kolik by mělo dítě jíst?

Celkové denní množství jídla pro sedmiměsíční dítě se stanoví na základě jeho hmotnosti. Chcete-li zjistit, kolik toho dne by mělo dítě v tomto věku jíst, musíte rozdělit jeho tělesnou hmotnost na 8 nebo 9.

Doporučení pro doplňkové potraviny:

Produkt

Maximální spotřeba za 7 měsíců

Kojení

Umělé krmení

Strava

Ve věku sedmi měsíců jí dítě pětkrát během dne s intervaly mezi jídly od 3,5 do 4 hodin.

Ukázkové menu

U dítěte, které bylo krmeno pouze mateřským mlékem do 6 měsíců věku, bude menu vypadat takto:

Jíst

Jídlo a jídla

Zeleninové pyré do 120 g a rostlinný olej do 1 g

Ovocné pyré do 60 ga mateřské mléko

Sedmiměsíční dítě, které začalo být krmeno ve věku 4-5 měsíců z důvodu nedostatku mateřského mléka v matce, bude menu následující:

Jíst

Jídlo a jídla

Kaše až 200 g na směs nebo v kravském mléce, máslo do 5 g

Zeleninové pyré do 150 g, rostlinný olej do 3 g, čtvrtina žloutku, ovocná šťáva do 30 ml

Ovocné pyré do 60 g, tvaroh do 30 g, dětské sušenky nebo sušenky, mámino mléko

Pro dítě na umělém krmení bude strava ve věku 7 měsíců vypadat takto:

Jíst

Jídlo a jídla

Kaše až 200 g na směs nebo v kravském mléce, máslo do 5 g

Zeleninové pyré do 150 g, rostlinný olej do 3 g, čtvrtina žloutku, ovocná šťáva do 30 ml

Ovocné pyré do 60 g, tvaroh do 30 g, dětské sušenky nebo sušenky, upravená směs

Dítě, které začalo být krmeno na základě doporučení Komarovského, bude strava 7 měsíců vypadat takto:

Jíst

Jídlo a jídla

Mateřské mléko nebo upravená směs

Kefír do 150 ml a tvaroh do 40 g

Mateřské mléko nebo upravená směs

Mateřské mléko nebo upravená směs

Kaše s kravským mlékem do 180 g

Rada

Nepoužívejte doporučení k zavádění a doplňování potravin a tabulek s načasováním a množstvím potravin s nadměrnou horlivostí. Měli by sloužit pouze jako průvodce a rodiče by měli nejprve zohlednit všechny individuální vlastnosti a zdravotní stav drobků.

Zvažte následující nuance:

 • Než dáte drobeček nový produkt, musíte věnovat pozornost různým faktorům, například blahobytu dítěte a nepřítomnosti nemocí (včetně alergií), přibývání na váze, dobré chuti k jídlu a dalším..
 • Sedmiměsíční dítě už dobře sedí, takže by mělo být krmeno v poloze na sezení. Pro větší pohodlí byste si měli pro drobky koupit speciální dětskou židli..
 • Denně připravujte pro vaše dítě čerstvá jídla. Před podáním jídla dítěti zkontrolujte teplotu produktu a dobře promíchejte.
 • Nechtějí vyzkoušet nové návnada dítě nemůže být nucen. Existuje mnoho důvodů pro toto chování, například se mu nelíbila chuť nebo dítě nemělo dost hlad. Kojte, ale nadále mu nabízejte nové jídlo.
 • Nakrmte dítě lžičkou a nebojte se dát dítěti lžíci ve svých rukou, takže se začne pokoušet jíst sám. To je samozřejmě způsob, jakým se část jídla dostane kolem úst a talíře, ale dítě se musí začít učit, aby zvládlo tuto dovednost.
 • Při výběru první kaše zvažte vlastnosti obilovin. Například, rýže má hodně škrobu, ale tato cereálie je nejbezpečnější pro alergiky a pohanka má hodně vitamínů. Kaše s vodou vařená může být naředěna maminkovým mlékem nebo směsí.
 • Nová skupina doplňkových potravin by měla být podávána až po úplném zvyknutí na již zavedená jídla. Aby bylo snazší sledovat, na které misce se objevila negativní reakce, dejte dítěti nejprve jednodílné jídlo.
 • Použijte síto, mixér nebo mixér k přípravě jídla pro dítě ve věku 7 měsíců. Můžete tak dosáhnout požadované uniformity produktu.
Články O Neplodnosti