Hlavní Testy

Obsahuje 41 týdnů těhotenství

Po 41 týdnech těhotenství se nastávající matky začnou bát, že to přehánějí, že to může mít na dítě nepříznivý dopad. Nebuď nervózní, gynekologové považují těhotenství za odložené pouze ze 42 týdnů. Abychom ujistili ženy, které očekávají dítě, v tomto článku vám povíme o všem, co se týká 41 týdnů těhotenství..

Důvody nedostatku pracovní síly po 41 týdnech

Existuje několik naprosto neškodných důvodů, že po 41 týdnech těhotenství neexistují žádné známky nadcházejícího porodu:

 • menstruační cyklus ženy je delší než 28 dnů;
 • výskyt komplikací během těhotenství v prvním trimestru, což vede k prodloužení zajímavé situace bez příznaků přetížení;
 • genetická predispozice, pokud ženy v rodině budoucí matky měly děti déle než 40 týdnů, pak je vysoce pravděpodobné, že porodí až 41 týdnů;
 • psychická nálada ženy v dané situaci se stává, že nastávající matka si dává slib, že nebude porodit, dokud například manžel nepochází z služební cesty a tělo neposlouchá přání těhotné ženy;
 • nesprávně vypočítané úrokové období porodní asistence.

Jak vidíte, důvody, proč se dítě v žádném spěchu nenarodí, neohrožují zdraví vašeho dítěte. Pokud ve 41 týdnech těhotenství nedochází ke kontrakcím a gynekologka ve vás nenajde příznaky zajímavého postavení, pak se není čeho bát.

Co dělat

Nejprve musí žena v pozici zkontrolovat, zda jsou všechny věci, které potřebuje v nemocnici, naskládány, její příbuzní vědí, jak se chovat, když kontrakce začnou. Pokud je vše připraveno na nadcházející výlet do porodnice, měla by těhotná žena jen odpočívat, aby získala sílu pro nadcházející akci, navíc po objevení se novorozence v domě žena nebude mít takovou příležitost.

41 týdnů těhotenství není jen časem bolestivého očekávání, ale také obdobím, kdy nastávající matka může léčit něco chutného, ​​ale není příliš užitečná. Mimochodem, pravidelné intimní vztahy v této době jsou jednou z metod stimulace práce, protože pomáhají změkčit děložní čípek, to znamená, připravit jej na nadcházející otevření.

Pokud z nějakého důvodu nastávající matka ještě nezvládla relaxační a dýchací techniku, je nyní právě ten okamžik, kdy stojí za to dohonit. Pokud se těhotná žena důkladně připravila na nadcházející porod a ví, jak se během tohoto procesu chovat, může se ve svém volném čase seznámit s užitečnými informacemi o řádné péči o novorozence.

Psychologové radí ženě, aby si promluvila s malým mužem v bříšku a požádala ho, aby se narodil co nejdříve. Nezapomeňte, že dítě vás nejen slyší, ale také intuitivně cítí, že rozumí tomu, co mu řekla jeho matka.

Poslouchejte pozorně své tělo. Jistě se objevily první předchůdci porodu: břicho upadlo, snadněji se dýchalo, stupeň a frekvence výskytu pálení žáhy se snížil, a dokonce úplně zmizel, zácpa a nadýmání zmizely. Ale pravidelně se vyskytují bolesti ve stehnech, perineu a dolním břiše. Bolest se také může objevit ve spodní části zad a zad, která sahá až k nohám. U některých žen se před narozením znovu objevují příčinné výkyvy nálad a chuť k jídlu se stává mírnou. Kromě toho je docela možné, že budete mít volnou stolici po 41 týdnech těhotenství a ztratíte několik kilo, což jsou také příznaky blížícího se porodu. A časté močení je důsledkem silného tlaku dítěte na močový měchýř.

Pokud nemáte kontrakce v 41. týdnu těhotenství, ale objeví se vaginální výtok, věnujte jim pozornost, protože vám mohou hodně říci o vašem zdraví a také vám řeknou, že se dítě brzy narodí..

Přidělení ve 41 týdnech

Pokud se těhotenství vyvíjí normálně, pak se po 41 týdnech zvýší počet vaginálních výtoků a jejich konzistence se stane sliznicí. V tomto případě může být barva výboje nažloutlá, krémová nebo růžová a v některých případech je hlen obvykle bezbarvý. Takový výtok ve 41 týdnech těhotenství je známkou výtoku ze sliznice, která „ucpávala“ děložní hrdlo. Někdy korek vyjde v malých částech, a někdy v celku, v jedné silné hrudce hlenu. Odjezd sliznice je jedním z nositelů rané práce.

Výskyt sekrecí s nepříjemným zápachem, žluto-zelené barvy, pěnivé nebo tvarohové konzistence naznačuje vývoj infekce v porodním kanálu. Pokud se zjistí první propuštění výše popsaného typu, měla by nastávající matka okamžitě kontaktovat gynekologa, aby pro ni okamžitě předepsal léčbu. Tento stav je nebezpečný, protože žena nemusí mít čas na vyléčení nemoci před nástupem porodu a dítě projde infikovaným porodním kanálem.

V případech, kdy nedochází ke kontrakcím v průběhu 41 týdnů těhotenství, ale objevuje se výtok nažloutlé kapaliny, nastávající matka si může být jistá, že plodová voda uniká, takže je čas jít do nemocnice, protože to naznačuje stárnutí membrán a narušení jejich integrity. Normální plodová voda by měla být čirá.

Výskyt krevních sraženin ve 41 týdnech těhotenství naznačuje nástup placentárního narušení. Tato situace je potenciálně nebezpečná pro zdraví a život matky i dítěte. Proto, pokud žena našla krev ve výtoku, měla by jít do nemocnice co nejdříve.

41 týdnů těhotenství zmizelo hnědé želé. Co by mělo být propuštění před porodem a co mluví o patologii

Jaký by měl být výboj před porodem?

Během období porodu by žena měla zvláště pečlivě sledovat změny v těle. Nejznepokojivější je první trimestr, kdy existuje riziko potratu, a poslední měsíc. Alokace před porodem - fyziologický rys, který indikuje přípravu ženského těla na vzhled dítěte.

Je však důležité posoudit povahu těchto sekretů, protože barva a vůně mohou naznačovat přítomnost komplikací. Můžete chránit zdraví dítěte a předcházet problémům během porodu včasným odhalením.

Co může být prenatální propuštění?

Je důležité, aby žena v posledním měsíci těhotenství věděla, jaké propuštění by mělo být před porodem. To pomůže odlišit fyziologicky probíhající proces přípravy těla od patologických stavů. Normálně se nejprve objeví hojný hlen, po kterém vyjde korek a voda teče. Skutečnost, že ne vše je v pořádku, je doložena krvavým, zkřiveným bílým a nazelenalým výbojem s nepříjemným zápachem.

Objeví se růžový výboj před porodem, protože odcházející korek, který dříve kryje děložní hrdlo, může obsahovat malé množství krve. Hlen je tím mírně zbarven, ale neobsahuje krevní pruhy. Pokud barva zbarví červeně, znamená to předčasné oddělení placenty nebo její prezentace. Oba jsou pro dítě nebezpečné, proto je nutná okamžitá lékařská pomoc..

Hnědý, růžový, hnědý výboj před porodem - to není krvácení. Jsou smíchány s hlenem, nevýznamné a zpravidla se objevují méně než jeden den před výskytem dítěte. V tuto chvíli se můžete začít připravovat na odjezd do nemocnice: sbírejte všechny potřebné věci a dokumenty, upozorněte blízké příbuzné.

Pokud je výtok před porodem bílý, vypadá jako tvaroh a má kyselý zápach, pak se ve vagíně s největší pravděpodobností plísňová infekce - drozd. Nemoc je třeba naléhavě léčit, protože velmi komplikuje proces porodu matky a může poškodit zdraví dítěte. Kandidóza u ženy v porodu snižuje elasticitu vagíny a zvyšuje riziko prasknutí. Více o prevenci ruptur při porodu →

Zelené a žluté výboje před porodem také indikují infekci (trichomoniázu, kapavku, chlamydii) nebo zánětlivé procesy v pánevních orgánech. V každém případě je nutná okamžitá lékařská pomoc..

Sekrece hlenu

Hlen vylučovaný před porodem je tlustý, viskózní, transparentní nebo bílý s mírným nádechem. Můžete si vzít malé množství hlenu dvěma prsty, když jsou oddělené, jeho konzistence (tažnost, viskozita) bude jasně viditelná.

Mukózní výtok před porodem naznačuje zrání krčku. Nejvýraznější jsou po probuzení, když se žena pohybuje z horizontální na vertikální. Po nějaké době začne výboj ztmavnout, zhnědnout - to znamená, že před narozením dítěte zbývá několik hodin.

Výstup sliznice

Během těhotenství je cervikální lumen blokován sliznicí, která chrání plod před infekcí. Na konci těhotenství se stěny stávají pružnými, otevřenými. Korek změkčuje a vystupuje pod vlivem hormonů.

Není možné přesně předpovědět, kdy se to stane: některé ženy dva týdny před porodem, jiné několik hodin.

Pokud sliznice zanechá všechny najednou, navenek připomíná vajíčko bílé nebo medúzy. Tento proces je často bez povšimnutí, k němuž dochází při odchodu na záchod nebo ve sprše.

Kromě toho může korek vyjít postupně, během jednoho nebo dvou dnů, pak vypadá jako obyčejný průhledný nebo bílý výboj před dodáním.

Po odchodu korkové sliznice se nemůžete vykoupat, musíte se vyhnout pohlavnímu styku, věnovat pozornost intimní hygieně a častěji měnit spodní prádlo. Děložní dutina během tohoto období se otevře pro infekci.

Plodová voda

Na rozdíl od korkové sliznice nelze opomenout výtok plodové vody. Jedná se o kapalinu, jejíž objem je od 0,5 do 1,5 litru. Normálně je průhledný, má mírně sladkou vůni nebo vůni. Někdy spolu s vodou vyjdou částice lubrikantu, aby ochránily dítě v dutině dělohy. Vypadají jako bílé malé vločky.

Proces vypouštění plodové vody také probíhá různými způsoby. Někdy se tekutina vysype najednou, často se to stane poté, co šli na záchod nebo s prudkou změnou polohy těla. V ostatních případech postupně prosakuje. Jak přesně se to stane, závisí na místě prasknutí močového měchýře - v blízkosti děložního hrdla nebo vyššího.

Pokud má plodová voda nažloutlou nebo nazelenalou barvu, zakalenou, může to znamenat, že:

 • dítě zažívá hladovění kyslíkem;
 • je zde prezentace plodu;
 • začalo předčasné přerušení placenty.

Krevní sekrece, změna barvy plodové vody vyžaduje okamžité nouzové volání. Pokusy dostat se do nemocnice samy o sobě mohou být škodlivé a situaci dále komplikují..

Kdy navštívit lékaře?

Měli byste jít na schůzku s porodníkem-gynekologem, pokud bylo zahájeno propouštění, které se liší od obvyklého denního pobytu. Specialista bude schopen přesně určit jejich povahu a říct, zda je vše v pořádku. Pokud je výboj bílý, zkosený, žlutý nebo zelený s nepříjemným zápachem, je nutná návštěva u lékaře.

Infekční choroba v pozdním těhotenství je nebezpečná pro zdraví dítěte a nepříznivě ovlivňuje proces porodu. Po odchodu korku může patogenní mikroflóra snadno pronikat do děložní dutiny.

Jakmile dojde k krvácení, je nutné okamžitě zavolat záchrannému týmu. Nadměrná sekrece světlé šarlatové krve je nebezpečná pro život matky a dítěte.

Za pomoci lékařů se vyplatí kontaktovat, pokud je výtok doprovázen křečovitou bolestí v dolním břiše. S největší pravděpodobností se jedná o známku nástupu práce. Navíc k tomu může dojít ještě před vypuštěním plodové vody.

Na konci tohoto období by těhotná žena měla vědět, které propuštění před narozením je normou. Fyziologické změny takového plánu na konci semestru se skládají ze tří fází: sekrece hlenu (zrání děložního čípku), výtok z korku a plodové vody. Ve všech případech musíte věnovat pozornost barvě, struktuře a vůni sekrecí.

Autor: Olga Khanova, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Užitečné video: jak se připravit na porod?

Druhy propouštění před porodem: který z nich je normou a co nikoli?

Jedním z poslů, že porod začne velmi brzy, je propuštění. Jsou způsobeny fyziologickými vlastnostmi ženského těla: podle nich může lékař určit možné komplikace. Pro usnadnění porodu je důležité vzít v úvahu povahu propouštění včas a v případě potřeby přijmout nouzová opatření.

Co může být propuštění před porodem?

Prenatální výtok je fyziologický (normální) a patologický. Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací, žena nejprve najde velké množství hlenu, pak malou zaoblenou formaci ze stejného hlenu (korku) a velmi krátce před porodem - hojný odtok vody. Úzkost je výtok, který má nepříjemný zápach, doprovázený bolestí, svěděním a pálením, a zejména ty, které obsahují krevní pruhy.

Druhy propouštění před porodem:

- fyziologický prenatální výboj

První hojný výtok se obvykle objevuje 3-5 dnů před narozením, ale u některých žen se to vyskytuje dříve (2 týdny) nebo později (1-2 dny). Mohou být průhledné nebo mít určitou barvu - často nahnědlou nebo růžovou. To není děsivé, pokud neexistují žádné další příznaky ve formě nepříjemného zápachu, svědění, ostré tažné bolesti a pálení.

Jakmile se přiblížíte k narození, změní se barva výboje: ztmavnou. Nízký výtok mající nenasycenou hnědou nebo růžovou barvu může být předzvěstí bezprostředního odběru vody a začátku procesu porodu. Blíže ke kontrakcím se mění konzistence výboje: stávají se silnými, viskózními.

Žena odhalí většinu tajemství na povlečení nebo položení okamžitě po probuzení, když se po dlouhém spánku změní poloha těla. To je známkou toho, že se děložní svaly připravují na možný nástup porodu a děložní hrdlo se postupně otevírá. Navíc, prenatální sekrece žen usnadňuje pohyb dítěte přes porodní kanál.

- hnědý, růžový a červený výboj

Ne vždy je barevný výboj patologický: vše záleží na jejich množství a nasycení. Čím více propouštění a jasnější, tím větší důvod k obavám a naléhavá návštěva u lékaře. Pokud mají pouze malou uniformu narůžovělého nebo červeného nádechu, nejspíš mluvíme o fyziologických sekrecích. Nasycená červená barva nebo přítomnost krve může být známkou vnitřního krvácení..

Žena si může všimnout hnědého výtoku s mikrotraumatou dělohy nebo placentárního narušení. První situace je bezpečná, pokud žena nedávno vstoupila do intimity nebo podstoupila vyšetření v gynekologickém křesle. Vypouštění hnědé barvy se může objevit již ve 38. týdnu a znamená, že děložní hrdlo je zralé, změkčené a připravené k porodu..

Červený výboj může být také patologický nebo fyziologický. Nasycená červená barva může znamenat oddělení placenty nebo její nesprávné umístění, jakož i krvácení, což je nebezpečné pro ženu v práci a pro dítě. Normálně je červený výboj méně nasycený, spíše hnědý.

Hnědý, růžový a hnědý výtok, který je fyziologický, vychází v malém množství asi den před porodem, často se objevuje spolu se hlenem a necítí.

- výtok sliznice před porodem

Prenatální hlen je vždy hojný, silný, viskózní, může mít bělavý odstín nebo být průhledný. Slizniční výtok je známkou toho, že děloha je připravena k porodu. V tu chvíli, kdy hlen začne zhnědnout, můžete sbírat tašku na porodnici.

Plodová voda

Pokud předchozí typy vypouštění mohou zůstat bez povšimnutí, není možné přeskočit vypouštění vody. Jejich objem se může pohybovat od 0,5 do 1,5 litru. Amniotická tekutina je obvykle průhledná, bez zápachu, alespoň ostrá a nepříjemná (může zde být jemná sladká vůně). Někdy se v celém objemu uvolněné tekutiny mohou vyskytovat bílé vločky - jedná se o ochranné mazivo dělohy.

Co je hnědé propouštění po 41 týdnech těhotenství a existuje nějaké nebezpečí

Vzhled necharakteristického výboje ve 41 týdnech těhotenství, ženy berou za zajatce porodu. Ve většině případů je to pravda, ale občas krvavý mazanec naznačuje vývoj kritického stavu, který ohrožuje život dítěte a matky.

Mnoho žen panikaří, když překročilo hranici 40 týdnů, kdy by se teoreticky mělo narodit. Termín stanovený porodními výpočty neodpovídá skutečnému období od početí. Proto normální těhotenství může trvat 42 týdnů.

V této době však hrozí smrt plodu. Pokud je placenta podle věku nepoužitelná a práce nezačne, umírá dítě kvůli nedostatku výživy a kyslíku. Během tohoto období mohou první výkaly přejít přímo do plodové vody. Tento jev vede k problémům u dítěte..

Ve 41 týdnech klesá děloha, dochází k pocitu tlaku, bolesti v dolní části zad, křížové kosti a břicha. Velké dítě se již neustále pohybuje, což je pro matku velmi bolestivé.

Zajímavý fakt! Chůze a stoupání po schodech pomáhá urychlit narození dítěte. Ale zvedání závaží může vyvolat placentární narušení.

Existuje několik možností pro vaginální tekutiny, které naznačují bezprostřední narození dítěte.

Po implantaci hlen zhoustne v cervikálním kanálu a chrání tak vzácnou cévu až do konce tohoto období. Když se tělo připraví na porod, krk se otevře a korek vyjde. Je to béžová, světle hnědá nebo narůžovělá hustá hmota. Může se objevit v jedné velké hrudce nebo v kusech. Takový proces probíhá za měsíc, 2 týdny, několik hodin nebo již při porodu. Proto, pokud neexistují jiné příznaky, nebojte se.

Aktivní otevření děložního čípku při nástupu porodu během 1-2 dnů před X hodinou je doprovázeno cévním poškozením a malým množstvím krve. Pokud je příznak doprovázen snížením pohybu, křečemi dělohy a tažnými pocity ve spodní části zad a perineu, pak zbývá čekat na kontrakce nebo již jít do nemocnice.

Bohatý, velmi tekutý výtok, který vychází, jako by žena popsala, je výtok plodové vody. V tomto případě musíte okamžitě jít do nemocnice, zejména bez kontrakcí. Pokud se dítě v příštích několika hodinách neobjeví, jednoduše zemře v bezvodém prostoru.

Někdy po 41-42 týdnech může tekutina vytékat po malých částech. Kvůli poškození skořepin kolem dítěte. Dítě cítí nepohodlí a bije těžce. Pokud žena pochybuje, zda se jedná o plodovou vodu nebo ne, můžete výtok zkontrolovat pomocí speciálních testovacích polštářů.

Pozornost! Pokud se vyskytne tekutý nazelenalý výboj s nepříjemným zápachem, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Toto je únik infikované plodové vody.

V pozdějších stádiích někdy dochází k abrazi placenty. Tato podmínka povede k úmrtí dítěte a znemožňuje přirozené narození. Když se patologický proces vyvíjí postupně, vede k fetální hypoxii, špatnému růstu. Žena pozoruje silné pohyby nebo naopak klid. Dítě trpí a v důsledku toho se chová atypicky. To má za následek hnědé skvrny a popíjení v dolním břiše.

Pokud dojde k rychlému odmítnutí placenty, zbývá několik okamžiků, aby se dítě zachránilo. Lékaři mají pohotovostní císařský řez. Kritický výboj, nejprve jasně růžový, poté šarlatový a hojný. Žena cítí nevolnost, slabost a může omdlet. Její kůže je bledá, mokrá a chladná, třesoucí se ruce, je zaznamenán nízký krevní tlak a bušení srdce..

Diagnóza na křesle může vyvolat vzhled hnědého výboje. Na konci funkčního období je sliznice krku velmi zranitelná, takže gynekolog ji může poškodit zrcadlem nebo prstem. Mnoho žen v pozdějších fázích pozoruje krvavý mazanec po dobu 1-2 dnů po vyšetření.

Někdy lékaři specificky hněte krk, aby vyvolali porod. Podle žen je to docela bolestivé. A pak se vyskytuje skromný nebo mírný výboj hnědé nebo červeno-růžové barvy, bolest břicha, křeč děložního svalu.

Obdobně se při pohlavním styku vyskytne poškození krku. Sex, mimochodem, není o nic horší, než gynekolog může urychlit nástup porodu. A přesto někteří lékaři radí ženám v týdnech 41-42, aby se vyhnuli kontaktu se svým manželem. Pokud však dojde k špinění kvůli blízkosti, je lepší jít do nemocnice.

Pozornost! Poté, co sliznice prošla, nebude bolet během používání kondomu, aby se zabránilo infekci dělohy.

Někdy během těhotenství roste meziproduktová membrána mezi močovým měchýřem a stěnou dělohy příliš aktivně. Přebytečná tkáň padá pod lumen krku pod tlakem. To se může stát již ve 2. trimestru, ale někdy se to stane krátce před narozením. Decidual polyp je mačkaný, zraněný během vyšetření a sexu, proto krvavé špinění se objeví červené, růžové a hnědé. S konvenční diagnostikou na židli je snadné detekovat abnormalitu. Není třeba léčit patologii, polyp bude během porodu odmítnut spolu s membránou, ze které roste. Pokud ale z toho vychází těžké krvácení, pak je horní část tažena turniketem.

Při pozorování komunikace na fórech je možné zaznamenat případy, kdy se starající matka zeptala ve 40-42 týdnech, a co je to - objevilo se hnědé propuštění. A pak napsala, že příští den porodila. A další, již držené matky potvrdily tento příznak ve své situaci.

Lékaři doporučují jít do nemocnice za účelem uchování, pokud se po 41 týdnech objevil hnědý nebo červený výtok. V tuto chvíli je čekání krátké a pod dohledem lékařů bude klidné a bezpečné. Pokud se kontrakce neobjeví do konce 42 týdnů, je stimulována práce nebo císařský řez.

Hnědý výboj ve 41 týdnech těhotenství

41 týdnů těhotná

Předpokládané datum narození zůstalo pozadu a tempo se vám blížilo, jako by se nic nestalo. Pravděpodobně to nebylo vypočítáno správně, ale je také možné, že se vaše dítě rozhodlo o narození o něco později, než bylo plánováno.

Dítě ve věku 41 týdnů

Ve skutečnosti délka těhotenství závisí na mnoha různých faktorech: trvání menstruačního cyklu, přesné datum, kdy vajíčko opustí vaječník a jeho oplodnění, dědičnost, endokrinní poruchy a věk ženy. A pokud spadáte do této skupiny, můžete porodit až ve 41 týdnech těhotenství.

Ačkoli je na to dítě naprosto připravené: všechny potřebné procesy jsou dokončeny, fungují vnitřní orgány, fungují systémy.

V bříšku už není místo. Ale i přes to se dítě pohybuje (i když ne tak aktivně jako dříve) a dále roste: po 41 týdnech jeho růst dosáhne průměrně 51,7 cm a hmotnost přesahuje 3500 g.

Budoucí máma

Poslouchejte pohyby: pokud dítě ztuhlo - porod na nose. Pokud jste jeho pohyby necítili dlouho a necítíte jako porod, informujte svého lékaře. Měli byste průměrně alespoň 10 pohybů za 30 minut.

Když začnou skutečné boje, nepropadejte panice. Pokud je frekvence mezi kontrakcemi 7-10 minut, měli byste jít do nemocnice. Ale pokud už vás voda předtím opustila, není na co čekat: jděte do nemocnice.

Od nynějška se zaměřte na proces porodu, přemýšlejte jen o dítěti a pokuste se mu pomoci s odpovídajícími činnostmi: správně dýchejte, relaxujte včas, buďte v klidu.

Ihned poté, co dítě projde vulvárním prstencem, je hlen odsáván z ústní dutiny, aby se usnadnil první dech. Svůj výkřik oznámí výkřikem a začne dýchat sám. Po odříznutí pupeční šňůry to bude zcela nezávislý organismus. Ale spojení s matkou samozřejmě zůstává: je na vás velmi závislý. Umístěte novorozence do prsu ihned po narození. Kolostrum má pro dítě velkou hodnotu a proces sání prsu je v tuto chvíli velmi důležitý a užitečný pro matku a dítě.

Před porodem se poraďte se svým lékařem. Dokud nepřijdou, užijte si mír. Možná to už pro vás nebude snadné, jste unavení a možná trochu nervózní, ale teď se nemusíte bát náhodné stimulace porodního procesu. Klidně můžete mít sex (pokud je to možné a máte touhu) a také si dopřát nějaké škodlivé léčbě: během kojení budete nuceni dodržovat dietu.

Pokuste se získat dobrý noční spánek před porodem, uvolněte se, získejte sílu a dobijte své baterie pozitivním způsobem. Boj začíná zítra nebo pozítří - nechte vše hladce a snadno! Brzy se přepnete do jiného stavu a otevřete první stránku nového období vašeho života.

Břicho ve 41 týdnech těhotenství: táhne, bolí

Mezitím se poslouchejte a buďte připraveni každou minutu na porod, k čemuž může nyní dojít kdykoli. Navíc nejspíš nejste první den a možná ani první týden trpíte nenápadnými, ale stále znatelnými bolestmi žaludku.

Kreslení bolesti v podbřišku - jeden z jasných a „kategorických“ předchůdců porodu. Dítě už dokázalo sestoupit v děloze, přitisklo hlavu k pánevnímu dnu a odtud bolestivé bolesti břicha. Takové bolesti se zpravidla také rozšiřují do bederní oblasti, mohou být dány třísla a stehna a střílet na nohy. To vše jsou „vedlejší účinky“ posledních dnů těhotenství, snášejí, stále trochu, porod bude úspěšný, což znamená, že se rozloučíte s bolestmi břicha.

Mimochodem mějte na paměti, že bolest žaludku může být také způsobena banálním zažívacím trhem. Ačkoli na konci těhotenství, kdy se žaludek snížil a tlak na vnitřní orgány se snížil, trávicí funkce se obvykle obnoví. Ale nikdy nevíte co - analyzovat, možná bolest může být spojena se zácpou, zvýšeným plynem?

V zásadě bolest břicha také nastane, pokud dojde k abrazi placenty. Ve většině případů se však taková patologie projevuje také výskytem špinění, i když samozřejmě krvácení s placentárním přerušením může být vnitřní. Proto a nyní nepřestávejte věnovat pozornost přidělování: v některých případech může jejich charakter včas upozornit na jakékoli problémy.

Uvolnění po 41 týdnech těhotenství

Například pokud jde o aktivaci infekce, vypouští-li se náhle najednou nezdravá zeleno-žlutá barva, sražená nebo pěnivá textura a nepříjemný zápach. Vývoj infekce v tak pozdním těhotenství je velmi špatným znakem, protože porod může začít ze dne na den a možná nemáte čas na odstranění nemoci. V tomto případě je riziko infekce plodu během jeho průchodu porodním kanálem velmi vysoké, proto při změně charakteru výboje neváhejte navštívit lékaře.

Pokud bude těhotenství pokračovat bezpečně, pravděpodobně po 41 týdnech těhotenství zaznamenáte určité zvýšení sekrecí a jejich přeměnu na sliznice. V tomto případě může být hlen průhledný nebo namalovaný v narůžovělém, nažloutlém nebo krémovém stínu. To zanechává sliznici, která po celou dobu přenášení dítěte zakrývala děložní hrdlo a chrání plod před patogeny. Korek se může odtrhnout najednou - poznáte to ztrátou husté, pevné hrudky hlenu s objemem přibližně 2 polévkových lžic, případně růžové nebo krémové barvy nebo rozptýlené krví. Průchod sliznice je jistým znamením, že porod je hned za rohem. Vezměte prosím na vědomí, že pokud necháte korek kvůli sexu se svým manželem, stejně jako by se mělo vyloučit obvyklé koupání v koupelně, jinak je možná nitroděložní infekce plodu.

Pokud si všimnete špinění, okamžitě jděte do nemocnice. Krev, ve většině případů, označuje nebezpečný jev pro život a zdraví dítěte a matky - oddělení placenty.

Opět neváhejte poslat do nemocnice, pokud si všimnete, že máte tekutý výtok. Když si všimnete vodního výboje, můžete si být téměř jistí: není to jen plodová voda. Pamatujte, že není nutné, aby plodová voda vytékala najednou a v proudu - mimochodem, vypouštění plodové vody v této „formě“ signalizuje samý začátek porodu. Voda však může „unikat“ také v malém množství, což ukazuje na zhoršení a integritu membrán. Amniotická tekutina je obvykle čirá, v nich lze také pozorovat částice prvotního tuku ve formě vloček..

Amniotická tekutina, namalovaná zelenavě nebo hnědou barvou, by však měla být důvodem pro okamžitý výlet do nemocnice: „barevná“ plodová voda je výsledkem požití původních stolic dítěte - mekonia. A polykání takové plodové vody pro dítě může být nebezpečné.

Dodání: co dělat, pokud nedojde

Co dělat, pokud k porodu nedojde po 41 týdnech těhotenství? Uvolněte se a v žádném případě nepropadejte panice. Ano, ano, je v pořádku, že stále chodíte s obrovským břichem, ne. Pokud se ovšem u lékaře neobjeví opak, jakákoli hrozba pro dítě a potřeba stimulace práce bude po náležitém vyšetření provedena výhradně odborníkem..

Ve skutečnosti může zcela bezpečné těhotenství trvat nejen toto, ale i příští týden. K tomu může dojít, pokud bylo na začátku odhadované datum narození stanoveno nesprávně - k tomu také dochází. A stává se, že samotné dítě se nijak zvlášť nespěchá, aby se objevilo v bílém světle: v břiše své matky je nyní docela útulný, pohodlný a klidný. Pravděpodobnost, že těhotenství bude trvat déle než 40 týdnů, je rovněž k dispozici, pokud nastávající matka porodí poprvé, pokud žena překročila věk 30 let.

Pamatujte: absence práce ve 41 týdnech není důvodem k obavám. Jděte však k lékaři: musí vyloučit stárnutí placenty a její ztrátu funkce, což může vést k poškození plodu plodu..

Pokud lékař během vyšetření zjistí nějaké riziko pro dítě, ale současně zjistí zralost děložního čípku, může být rozhodnuto o použití léku vyvolané stimulace porodu. Stimulace porodu může být nezbytná, pokud žena například ztratila vodu, ale kontrakce nezačaly - infekce, pokud jsou poškozené membrány, může proniknout do dítěte do 24 hodin. Důvodem pro stimulaci porodu mohou být také: chronická onemocnění, preeklampsie nebo onemocnění ledvin.

Pokud pro dítě neexistují žádné hrozby a on se cítí dobře, můžete těhotenství prodloužit beze strachu z následků. Je pravda, že mnoho žen se do této doby, mírně řečeno, jednoduše unaví fyzicky i psychicky z tohoto vyčerpávajícího stavu. V tomto případě se můžete pokusit přiblížit porod použitím metod přirozené stimulace. Samozřejmě před konzultací s lékařem a sebevědomí ve zralosti děložního čípku. Snad jednou z nejpříjemnějších metod stimulace porodu je sex a čím více sexu, tím lépe. Neméně příjemnou metodou je masáž bradavek, které lze mimochodem procvičit i během intimity. Aby práce mohla začít brzy, přesuňte se více: vstaňte dolů a nahoru po schodech, projděte se po ulici, ale! Nesnažte se přenášet gravitaci! Má se za to, že děloha stimuluje kontrakce a způsobuje porod, jíst ananas, čaj z listů maliny, kořenitá jídla. A také - ricinový olej v množství několika kapek kape na kousek hnědého chleba. Castor je velmi silné projímadlo, čištění střev způsobuje kontrakce dělohy. Ale zároveň si pamatujte: zneužívání ricinového oleje může vyvolat nevolnost a průjem, což může být nebezpečné..

Obecně platí, že pokud se cítíte dobře, lékař nevidí důvod k obavám a dítě není v nebezpečí, vypadejte stále těhotně.

Pár dní situaci zásadně nemění a kdo ví - jak brzy potom budete mít štěstí, že budete cítit všechny fáze vývoje nového života ve vás.

Příznaky porodu po 41 týdnech těhotenství

41 týdnů těhotenství obvykle přináší nové starosti nastávající matce. Odhadovaný den narození uplynul, takže se začíná obávat, že se něco pokazilo. Otázka, proč již začalo 41 týdnů, a já stále nedám porod, nedává ženám pokoj.

Vývoj plodu

Následující faktory lze od vývojových funkcí odlišit.

 1. Všechny vnitřní orgány fungují skvěle.
 2. Nasbíráno správné množství podkožního tuku.
 3. Plíce obsahují dostatek povrchově aktivní látky, takže se mohou po narození narovnat.
 4. Zbraň z těla úplně zmizela a ochranné mazivo zůstalo pouze v záhybech těla.

Bolí dolní část zad, žaludek se táhne a porod se nezačne všechno

Pokud po 41 týdnech necítíte žádné známky porodu, příliš nepropadejte panice. Pokud se dítě aktivně míchá, jeho srdeční rytmus je jasný a rytmický - nic mu nehrozí.

Doporučení nastávající matce.

Změny v těle matky

 1. Břicho s největší pravděpodobností již snížilo, je pro vás snadnější dýchat, pálení žáhy se zastavilo.
 2. Tlak močového měchýře zesiluje a močení se stává ještě častějším..
 3. Kvůli nesrovnalostem kloubů a změkčení šlachy můžete zaznamenat bolest v pánevních kostech.
 4. Tréninkové zápasy mohou být častější.

Pečlivě naslouchejte jakýmkoli změnám, které se ve vás vyskytnou, protože práce může začít nečekaně a vaše tělo to nutně signalizuje.

Hlavním pocitem tohoto týdne je úzkost. Zkuste se uvolnit, uklidnit - nemáte důvod se obávat, protože očekávané datum narození dítěte je pouze orientační a děti se nenarodí podle plánu. 41 týdnů z lékařského hlediska není dosud považováno za zpožděné - to je pouze jedna z možností normy.

Pro toto období jsou charakteristické následující pocity.

 1. Často je po 41 týdnech žaludek velmi ztuhlý, objevuje se pocit napětí - jedná se o tréninkové souboje, připravují tělo k rychlému porodu.
 2. Hlava dítěte klesla do malé pánve, takže může vyvíjet tlak na pánevní kosti a děložní čípek - to způsobuje pocit tahu v perineu.
 3. Ve 41. týdnu by se dítě mělo aktivně pohybovat. Vzhledem k těsnosti jeho pohybů mohou změnit svůj charakter, ale stále by měly být nejméně 10 za 12 hodin.
 4. Dítě je nejaktivnější večer a v noci, což u matek způsobuje nespavost..

Chcete-li zmírnit pocit těžkosti a únavy, zkuste častěji chodit na čerstvý vzduch, dýchat cvičení nebo požádat svého manžela, aby provedl lehkou masáž bederní oblasti.

Možné propuštění

Pokud dojde k vypouštění vody - můžete jít do nemocnice, s největší pravděpodobností to začne proudit plodovou vodou. Jen v případě, že můžete zásobit speciální těsnění, která přesně určí únik vody.

Vzhled hnědého výboje ve 41 týdnech těhotenství naznačuje bezprostřední nástup porodu. Obvykle se objevují během vypouštění sliznice. Takové sekrece by vás neměly vyděsit, pokud nejsou hojné a mají slizniční konzistenci. V případě jakéhokoli podezření na krvácení však okamžitě vyhledejte lékaře..

V porodnici čeká na porod

Další rysy období

Sex po 41 týdnech těhotenství je zcela povolen a může být dokonce užitečný:

 • intimita může urychlit nástup porodu - je to kvůli děložním křečím během orgasmu;
 • to je věřil, že spermie obsahuje látky, které připravují děložního čípku k porodu, takže pokud sliznice ještě neodešla, lékaři doporučují nechráněný sex.

Samozřejmě by se s pozdním sexem mělo zacházet velmi opatrně. Zkuste vybrat nejpohodlnější polohy, ve kterých se nebudete dotýkat žaludku. V nepřítomnosti přitažlivosti byste se neměli tlačit jen z touhy způsobovat porod - intimita by měla přinést potěšení a také pomoci uvolnit a zlepšit vaši náladu během tohoto období vašeho života..

Doručení po 41 týdnech těhotenství je úplně stejné jako u čtyřicátého nebo třicátého devátého. Nepovažují se za pozdní, takže se dítě ještě nenarodilo, takže v tuto chvíli neexistují žádné zvláštní důvody pro komplikace..

I když po 41 týdnech necítíte žádné známky porodu, nebojte se. U mnoha žen začíná práce náhle, bez výrazných předchůdců..

Skutečnost, že je čas jít do porodnice, je signalizována takovými příznaky, jako je vypouštění vody a kontrakce ve 41 týdnech těhotenství. Pokud se jedná o druhé narození, jsou vám již příznaky známé a nebudete je zaměňovat s ničím.

Neplatné ženy mohou zaměňovat skutečné boje s tréninkem, ale mezi nimi jsou značné rozdíly:

 • Tréninkové zápasy trvají 5-15 sekund a jsou téměř bezbolestné;
 • jejich intenzita se časem nezvyšuje;
 • skutečné boje jsou silnější než tréninkové;
 • postupně se stávají pravidelnými;
 • v počáteční fázi se objevují každých 10-15 minut, postupně se zvyšuje jejich síla a frekvence;
 • bolest při kontrakcích je podobná menstruační bolesti, ale obvykle je akutnější;
 • v některých případech nemusí být bolest v břiše, ale v bederní oblasti.

Zatímco kontrakce jsou stále slabé a vzácné, žena musí zaujmout pohodlnou polohu a pokusit se uvolnit. Je vhodné stanovit dobu trvání kontrakcí a také přestávky mezi nimi. Pokud jsou intervaly delší než dvacet minut, můžete si odpočinout nebo se osprchovat - pomůže to uklidnit a zmírnit bolest. Pokud se kontrakce častěji vyskytují, objevují se častěji než jednou za deset minut - je čas jít do nemocnice.

Ve 41 týdnech se bolesti břicha stávají častými společníky žen. V tuto chvíli není důvod se obávat o ně, pokud nejsou doprovázeny krvácením. Ve všech ostatních případech je bolest způsobena fyziologickými faktory:

 • děloha se připravuje na porod;
 • svaly a vazy se i nadále protahují;
 • v důsledku velké velikosti dítěte je na svaly tisku vyvíjen tlak - to vše vede k periodickým bolestem v tahu v podbřišku.

Kromě toho se může v důsledku tlaku hlavy objevit bolest v pánvi, perineu a kyčlích. To je dobré znamení, které mluví o předčasném narození..

Nastávající matky často trpí bolestí zad a přilehlými oblastmi během 41 týdnů těhotenství. Je-li bolest přerušovaná a při každém útoku zesílí, je možné, že kontrakce začnou.

Pokud je záda spíše bolavá a bolest způsobuje kostrče a křížovou kosti, je to způsobeno fetálním tlakem na bederní bednu. V takovém případě zkuste relaxovat nebo požádejte svého manžela o lehkou masáž..

Proč nezrození začíná

Zvažte, proč v 41týdenním gestačním věku porod ještě nezačal. Tento problém se obává téměř všech žen, jejichž DA je již pozadu.

Důvody mohou být následující:

 • nesprávné datum početí;
 • menstruační cyklus ženy trvá déle než 28 dnů: čím delší je cyklus, tím delší může být inscenace;
 • dědičné rysy - možná někdo ze starší generace žen porodil děti později než v termínu;
 • psychologický přístup ženy, například, pokud je rozhodnuta porodit do určitého data.

Navzdory skutečnosti, že v tuto chvíli není důvod k vzrušení, některé ženy se snaží přirozeným způsobem tento okamžik přiblížit.

Jak tedy porodíte 41 týdnů těhotenství.

 1. Obnovte intimní život s partnerem - to je jeden z nejbezpečnějších a nejpříjemnějších způsobů, jak stimulovat.
 2. Stimulace bradavek může také pomoci, protože tento proces produkuje hormon oxytocin, který pomáhá otevřít děložní hrdlo.
 3. Přirozená fyzická námaha ve formě moppingu, chůze nebo mytí rukou může zrodit blíž.
 4. Někteří lékaři doporučují vařit malinový list a pít tento nápoj dvakrát až třikrát denně - jeho vlastnosti také přispívají k změkčení krku.

Zjistěte, jak by mělo jít 8 měsíců těhotenství a jak se liší 9 měsíců těhotenství.

Pokud máte 41 týdnů těhotenství dopravní zácpu, je to zcela normální. Obvykle neodchází okamžitě, ale po částech a velmi často si ženy ani nevšimnou, že se to stalo. V některých případech korek odchází pouze během porodu.

 1. Hustý výtok sliznice bílé nebo žluté barvy ve 41 týdnech těhotenství naznačuje výtok korku.
 2. V tuto chvíli, brzy poté, co korek odejde, voda s největší pravděpodobností odejde.
 3. Pokud korek úplně ustoupil, pak byste se neměli vykoupat a nechat se nechránit.
 4. Pokud si všimnete velkého množství krve v hlenu, je lepší okamžitě vyhledat lékaře.

Pokud je gestační věk již 41 týdnů a stále nemáte kontrakce, hlavní věc, kterou musíte udělat, je uklidnit se. Ani jedno dítě nezůstalo navždy v lůně a vaše dítě čeká na nejvhodnější okamžik, než se narodí..

O autorovi: Olga Borovikova

Co je hnědé propouštění po 41 týdnech těhotenství a existuje nějaké nebezpečí

Vzhled necharakteristického výboje ve 41 týdnech těhotenství, ženy berou za zajatce porodu. Ve většině případů je to pravda, ale občas krvavý mazanec naznačuje vývoj kritického stavu, který ohrožuje život dítěte a matky.

Mnoho žen panikaří, když překročilo hranici 40 týdnů, kdy by se teoreticky mělo narodit. Termín stanovený porodními výpočty neodpovídá skutečnému období od početí. Proto normální těhotenství může trvat 42 týdnů.

V této době však hrozí smrt plodu. Pokud je placenta podle věku nepoužitelná a práce nezačne, umírá dítě kvůli nedostatku výživy a kyslíku. Během tohoto období mohou první výkaly přejít přímo do plodové vody. Tento jev vede k problémům u dítěte..

Ve 41 týdnech klesá děloha, dochází k pocitu tlaku, bolesti v dolní části zad, křížové kosti a břicha. Velké dítě se již neustále pohybuje, což je pro matku velmi bolestivé.

Zajímavý fakt! Chůze a stoupání po schodech pomáhá urychlit narození dítěte. Ale zvedání závaží může vyvolat placentární narušení.

Existuje několik možností pro vaginální tekutiny, které naznačují bezprostřední narození dítěte.

Po implantaci hlen zhoustne v cervikálním kanálu a chrání tak vzácnou cévu až do konce tohoto období. Když se tělo připraví na porod, krk se otevře a korek vyjde. Je to béžová, světle hnědá nebo narůžovělá hustá hmota. Může se objevit v jedné velké hrudce nebo v kusech. Takový proces probíhá za měsíc, 2 týdny, několik hodin nebo již při porodu. Proto, pokud neexistují jiné příznaky, nebojte se.

Aktivní otevření děložního čípku při nástupu porodu během 1-2 dnů před X hodinou je doprovázeno cévním poškozením a malým množstvím krve. Pokud je příznak doprovázen snížením pohybu, křečemi dělohy a tažnými pocity ve spodní části zad a perineu, pak zbývá čekat na kontrakce nebo již jít do nemocnice.

Bohatý, velmi tekutý výtok, který vychází, jako by žena popsala, je výtok plodové vody. V tomto případě musíte okamžitě jít do nemocnice, zejména bez kontrakcí. Pokud se dítě v příštích několika hodinách neobjeví, jednoduše zemře v bezvodém prostoru.

Někdy po 41-42 týdnech může tekutina vytékat po malých částech. Kvůli poškození skořepin kolem dítěte. Dítě cítí nepohodlí a bije těžce. Pokud žena pochybuje, zda se jedná o plodovou vodu nebo ne, můžete výtok zkontrolovat pomocí speciálních testovacích polštářů.

Pozornost! Pokud se vyskytne tekutý nazelenalý výboj s nepříjemným zápachem, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Toto je únik infikované plodové vody.

V pozdějších stádiích někdy dochází k abrazi placenty. Tato podmínka povede k úmrtí dítěte a znemožňuje přirozené narození. Když se patologický proces vyvíjí postupně, vede k fetální hypoxii, špatnému růstu. Žena pozoruje silné pohyby nebo naopak klid. Dítě trpí a v důsledku toho se chová atypicky. To má za následek hnědé skvrny a popíjení v dolním břiše.

Pokud dojde k rychlému odmítnutí placenty, zbývá několik okamžiků, aby se dítě zachránilo. Lékaři mají pohotovostní císařský řez. Kritický výboj, nejprve jasně růžový, poté šarlatový a hojný. Žena cítí nevolnost, slabost a může omdlet. Její kůže je bledá, mokrá a chladná, třesoucí se ruce, je zaznamenán nízký krevní tlak a bušení srdce..

Diagnóza na křesle může vyvolat vzhled hnědého výboje. Na konci funkčního období je sliznice krku velmi zranitelná, takže gynekolog ji může poškodit zrcadlem nebo prstem. Mnoho žen v pozdějších fázích pozoruje krvavý mazanec po dobu 1-2 dnů po vyšetření.

Někdy lékaři specificky hněte krk, aby vyvolali porod. Podle žen je to docela bolestivé. A pak se vyskytuje skromný nebo mírný výboj hnědé nebo červeno-růžové barvy, bolest břicha, křeč děložního svalu.

Obdobně se při pohlavním styku vyskytne poškození krku. Sex, mimochodem, není o nic horší, než gynekolog může urychlit nástup porodu. A přesto někteří lékaři radí ženám v týdnech 41-42, aby se vyhnuli kontaktu se svým manželem. Pokud však dojde k špinění kvůli blízkosti, je lepší jít do nemocnice.

Pozornost! Poté, co sliznice prošla, nebude bolet během používání kondomu, aby se zabránilo infekci dělohy.

Někdy během těhotenství roste meziproduktová membrána mezi močovým měchýřem a stěnou dělohy příliš aktivně. Přebytečná tkáň padá pod lumen krku pod tlakem. To se může stát již ve 2. trimestru, ale někdy se to stane krátce před narozením. Decidual polyp je mačkaný, zraněný během vyšetření a sexu, proto krvavé špinění se objeví červené, růžové a hnědé. S konvenční diagnostikou na židli je snadné detekovat abnormalitu. Není třeba léčit patologii, polyp bude během porodu odmítnut spolu s membránou, ze které roste. Pokud ale z toho vychází těžké krvácení, pak je horní část tažena turniketem.

Při pozorování komunikace na fórech je možné zaznamenat případy, kdy se starající matka zeptala ve 40-42 týdnech, a co je to - objevilo se hnědé propuštění. A pak napsala, že příští den porodila. A další, již držené matky potvrdily tento příznak ve své situaci.

Lékaři doporučují jít do nemocnice za účelem uchování, pokud se po 41 týdnech objevil hnědý nebo červený výtok. V tuto chvíli je čekání krátké a pod dohledem lékařů bude klidné a bezpečné. Pokud se kontrakce neobjeví do konce 42 týdnů, je stimulována práce nebo císařský řez.

41 týdnů těhotná:
bolest břicha a neobvyklý výtok

Ve 41 týdnech těhotenství se ženy stávají zvláště citlivými a pozornými na své zdraví, protože porod se podle lékařů měl již stát.

Předpokládané datum narození uplynulo a dítě se rychle nenarodí. Jaké bolesti a výtoku z břicha lze prozradit v tomto článku.

Fyziologické rysy

Pro ženu bylo velmi obtížné nosit velké a těžké břicho. Děloha po dobu 9 měsíců těhotenství se zvýšila téměř 500krát. Nyní zabírá téměř celou břišní dutinu a vytlačuje a mačká vnitřní orgány - žaludek, žlučník, játra, močový měchýř a střevní smyčky. To může způsobit pouze určité bolesti..

Tento týden je dítě obvykle tlačeno hlavou k východu z pánve. Je připraven k narození a váží v průměru více než 3,5 kilogramu. Zatížení všech orgánů a systémů je skvělé, žena se cítí unavená, chce porodit rychleji a znovu cítit lehkost.

Bolest břicha v této době je téměř vždy variantou normy, tzv. „Předchůdci“ práce. Ale existují výjimky.

Proč bolí žaludek?

Výrazně zvětšená děloha posune těžiště, které způsobuje různé bolesti v dolní části zad, zad a křížové kosti. Břicho bolí kvůli nadměrnému vazu a svalů pobřišnice. Taková bolest však obvykle nemá konstantní a dlouhotrvající povahu, zesiluje se pouze změnou polohy těla nebo pohybů.

Nejčastější příčiny bolesti břicha jsou.

Boj - skutečný a trénink

Žaludek může v důsledku kontrakcí bolet. Jsou skutečné, svědčí o narození, které začalo, a falešné (školení).

S falešnými kontrakcemi, které se u primiparů obvykle objevují předem, a mnohonásobně, krátce před narozením, bolest táhne. Ženy říkají, že to lze srovnat s tím, jak se během menstruace táhne dolní část zad a břicho. Žaludek se ztuhne, „ztuhne“, ztuhne a boj ustane.

Trénink se liší od skutečných bojů úplnou absencí cyklicity, periodicity a amplifikace. Pokud žena s výskytem falešných kontrakcí lehne a odpočívá, bolest zmizí. Při skutečných bojích se tato jednoduchá rada neprojeví. Kontrakce se budou zvyšovat v čase a síle bolesti, bez ohledu na polohu těla budoucí matky v prostoru.

Mateřská nemocnice by měla být odeslána, pokud se kontrakce opakují každých 5-7 minut..

Problémy s trávením

Bolest břicha ve 41 týdnech může také způsobit zažívací potíže, zvýšenou tvorbu plynu ve střevě. Jak již bylo zmíněno, orgány trávicího traktu vymačkané dělohou nemohou normálně fungovat a průjem, zácpa, plyn a nevolnost jsou v posledních týdnech těhotenství zcela normální. V tomto případě budou mít bolesti charakter mravenčení, bolesti a můžete mít pocit, že „se žaludek krouží“..

Výskyt takové bolesti je příležitostí revidovat stravu, vyloučit mléčné výrobky, přebytečné maso, přidat zeleninu a ovoce bohaté na vlákninu.

Alokace jsou normou

Normálně se výboj v tomto okamžiku stává o něco bohatším než dříve, ale měly by být stále světlé, bílé nebo nažloutlé, bez nepříjemného zápachu. Žena by měla nosit denní vycpávky, aby rychle sledovala možné změny výboje.

Těhotenství 41 týdnů

Plod po 41 týdnech těhotenství

Pokud k porodu dosud nedošlo, byl s největší pravděpodobností nesprávně vypočítán datum jejich očekávaného začátku. V praxi se to stává často a pouze 4–5% všech těhotných žen porodí v DA. Ať už je to jakkoli, ale do této doby dítě odešlo až do dělohy a bylo připraveno objevit se světu. Všechny orgány a systémy plodu fungují podle očekávání. Oddělení gastrointestinálního traktu jsou zcela připravena přijímat, propagovat a trávit jídlo; plíce jsou zralé a čekají na svou část vzduchu; ledviny, srdce, játra, endokrinní žlázy pravidelně vykonávají své funkce. Ve vývojové fázi zůstává pouze centrální nervový systém, který se bude i po narození dítěte aktivně rozvíjet.

Plod po 41 týdnech těhotenství vypadá přesně jako novorozené dítě: již se nahromadilo dost podkožního tuku, takže se pokožka vyrovnala a stala se hladkou, napjatou a příjemně růžovou. Generické mazání zůstalo z velké části pouze v kožních záhybech a chmýří téměř úplně zmizelo z těla. Vlasy na hlavě rostou jako nehty: možná bude třeba je snížit ihned po narození.

Na aktivní hry již není dost prostoru a dítě stále roste a zotavuje se. Jeho velikost při graviditě 41 týdnů dosahuje 52 cm a její hmotnost přesahuje 3500 g. Skoro se nepohybuje, což předpovídá brzké narození, ale přesto byste měli mít alespoň 10 pohybů každou půl hodinu, i když velmi slabí.

Dítě již sklopilo dlaň a přitisklo hlavu na dno pánve, což vám přináší četné bolesti v perineu, zádech, boky, křížové kosti a nohou. Připravuje se na porod, zaujímá výchozí pozici a procvičuje taktiku chování. Proto může být děsivý klid někdy nahrazen náhlým záchvaty aktivity.

Placenta do této doby je již trochu stará a nemůže plnit funkce, které jsou jí přiřazeny, stejně jako dříve. Často se však stává, že po 41 týdnech ještě nedozrála a neposkytuje potřebné látky pro dítě v plném rozsahu. Obecně stále není důvod k vzrušení: před 42 týdny není těhotenství považováno za odložené. Pokud tedy vyšetření ukáže, že pulz dítěte a metabolismus dělohy jsou normální, nemluvíme o stimulaci porodu.

Co dělat po 41 týdnech těhotenství?

Skutečnost, že všechny tašky v nemocnici byly shromážděny do této doby, a všichni příbuzní jsou informováni o svých akcích v případě výskytu kontrakcí, nelze říci. V zásadě je to hlavní věc. Nyní můžete využít posledních dnů (ne-li hodin) k relaxaci a nedělat nic: příště budete mít takovou příležitost brzy. Pokud jste se z nějakého důvodu museli v něčem omezit, pak si můžete většinu zakázaných dovolit již za 41 týdnů těhotenství. Jezte něco velmi chutného, ​​ale ne příliš zdravého, nebo vypijte sklenku vína, protože celé období kojení bude muset držet dietu. Se sexem se svým milovaným manželem, protože po porodu budete muset nějakou dobu vydržet. Mimochodem, sex je nejnápadnější, nejpříjemnější a nejbezpečnější stimulace porodního procesu, v souvislosti s nímž lékaři po 40 týdnech těhotenství doporučují kontaktovat svou pomoc tak často, jak je to jen možné.

Psychologové doporučují mluvit s vaším dítětem, pokud je pozdě se svým narozením. V žádném případě by komunikace neměla být zastavena, protože dítě už slyší a cítí vás tak dobře! Navíc při porodu budete skutečným týmem, který za vaše úsilí získá nejdůležitější cenu - dlouho očekávané setkání.

Pokud z nějakého důvodu ještě nejste obeznámeni s dýchacími a relaxačními technikami, nezapomeňte je nyní prostudovat. Pokud již víte o porodu dost, jak se vám zdá, začněte studovat informace o péči o novorozence.

Poslouchejte své tělo. Už dlouho jste si všimli mnoha předchůdců porodu: břicho se mohlo snížit, břicho se snadněji dýchalo, pálení žáhy, zácpa a nadýmání se snížily nebo zmizely. Místo toho byly bolesti v dolním břiše, v perineu a stehnech, v zádech a dolních zádech, které se také střílely na nohy. Nálada se opět dramaticky nezmění, můžete najít sami 1–2 kg olovo a snížení chuti k jídlu. Někdy je naštvaný žaludek. A samozřejmě, toaleta se stala vaším domovem, protože močový měchýř je nyní pod silným tlakem.

Nejzřetelnějšími příznaky začínajícího porodu jsou pravidelné kontrakce, výtok sliznice a plodová voda. Proto také sledujte svůj výboj.

Články O Neplodnosti