Hlavní Neplodnost

39 týdnů těhotná

Poslední měsíc těhotenství již probíhá. Před schůzkou zbývá méně času! Dítě je již plně vyvinuté a připravené na nezávislý život. Tělo mámy je také připraveno, takže narození ve 39. týdnu těhotenství je naprosto fyziologické, považují se za naléhavé (vyskytly se včas).

Všechny myšlenky mámy se soustředily na nadcházející narození. Určitě už víte všechno o předchůdcích porodu, o tom, jaké dýchací techniky budete potřebovat při porodu, jak pokračuje normální porod. Ale mnoho budoucích matek má stále strach: již 39 týdnů těhotenství: kdy porodit? Jak si nechat ujít nástup práce? Kdy jít do nemocnice? Žena nemůže opomenout začátek porodu, protože skutečné kontrakce jsou velmi hmatatelné, proto se nebojte. Stává se však, že porod začíná rychle, s vypouštěním vody, a všechno by mělo být pro vás připraveno: věci se shromažďují v nemocnici, auto je připraveno a příbuzný, který vás vezme.

Připravte si všechny potřebné doklady: výměnná karta, rodná smlouva (pokud existuje), povinné zdravotní pojištění. Až bude vše shromážděno, budete se v rozhodující chvíli méně starat.

Po 39 týdnech těhotenství váží dítě přibližně 3 200 ga je vysoká asi 48 centimetrů. Pro dítě je jen velmi málo místa, takže není tolik aktivních pohybů. Dítě stále přibývá na váze, hlavně díky tukové tkáni.

Kolik měsíců těhotenství uběhlo? Třetí týden desátého porodního měsíce těhotenství již uplynul. Před dodáním zbývá asi týden a možná dva týdny..

Co se děje?

Těhotenství 39–40 týdnů je poslední fází obtížné cesty. Přestože je tělo dítěte již plně formováno, stále roste. Živiny přijímá placentou. Jeho dýchací přístroj je zcela připraven pro spontánní dýchání, je vyvinut oběhový systém. Pokračuje myelinizace neuronů, tvorba reflexů a zlepšování nervového systému. Povrch střeva je již pokryt villi a je připraven trávit mléko.

Plod po 39 týdnech těhotenství a jeho vývoj

Dítě je úplně na plný úvazek. Všechny jeho orgány a systémy fungují jako novorozenci.

Plod zaujal své konečné postavení. Dítě už má velmi málo místa a on si nohy přinesl na břicho, založil ruce na hrudi. To je přesně jeho pozice, která je optimální v procesu porodu. Nejčastěji je plod na konci těhotenství v prezentaci hlavy, ale pokud vaše dítě sedí na zadku, není to důvod k panice. Porod v pánevní prezentaci může probíhat přirozeně a v případě ohrožení dítěte nebo matky se provádí císařský řez. Proto jsou matky, které čelí porodu v panvové prezentaci, hospitalizovány předem v nemocnici. Podstupují další ultrazvuk ve 39 týdnech těhotenství (nebo ve 38), hodnotí velikost dítěte, jeho soulad s velikostí pánve, polohu plodu a poté určují taktiku porodu..

Trávicí systém dítěte je plně formován a připraven trávit mléko, enzymy pankreatu jsou produkovány v dostatečném množství. Střeva jsou nyní sterilní a dítě dostane první bakterie prospěšné bakteriemi.

Fotografie dítěte, ultrazvuk

Fotografie s ultrazvukem ve 39 týdnech těhotenství vám umožní zjistit míru vývoje dítěte.

Břicho ve věku 39 týdnů

Většina matek již snížila žaludky. To přináší neuvěřitelnou úlevu: dušnost je významně snížena, je snazší jíst, protože žaludek již žaludek nekomprimuje. Na druhé straně, snížená děloha vyvíjí větší tlak na močový měchýř, takže je potřeba močit častěji.

Spodní část dělohy je nyní v nadmořské výšce 36–40 centimetrů od ochlupení a 16–20 centimetrů nad pupkem. Děloha je obvykle do této doby o něco nižší než v předchozích týdnech, ale pokud se žaludek ještě nesnížil, nebojte se, může k tomu dojít těsně před narozením.

Fetální pohyby v 39. týdnu

Dítě je již velmi velké a nemá kam pohybovat tak aktivně jako dříve. Ale máma musí spočítat počet pohybů, pokud se něco trápí nebo pokud to lékař předepsal. Pohyby dítěte jsou velmi silné a máma jasně rozlišuje, kde se její pata tlačí a kde je loket.

Máminy pocity

Konec těhotenství pro mámu je velmi únavný. Výrazně zvýšená celková hmotnost, břišní objem a běžné věci jsou velmi obtížné samy o sobě. S prolapsem břicha se zvyšuje zátěž na perineu, páteř se zvyšuje, takže bolest v pánevní oblasti, lumbosakrální páteře, se často vyskytuje. Máma si může všimnout, že jí nohy často bolí, zvláště po cvičení. Matky často leží v tomto termínu po většinu času, ale je to nepřijatelné, protože dobré zdraví matky je její aktivita klíčem k dobrému porodu.

Dítě musí nyní získat sílu před nadcházejícím testem, takže mu poskytněte všechny potřebné látky - dobře se najíst, ale pokuste se nezneužívat kalorie. Trávit více času venku, zkuste s někým chodit.

Před porodem mají těhotné ženy velmi často touhu dokonale připravit vše pro příchod dítěte, vyčistit vše a vybavit pokoj. A to je velmi cool, protože domácí práce pomáhají vyrovnat se s nemocí. Nepřehánějte to - přesuňte většinu práce na příbuzné a postarejte se o organizační část.

Příprava ženského těla k porodu také zahrnuje odstranění přebytečné tekutiny. Můžete si všimnout, že vaše hmotnost je o 1–1,5 kg nižší. To není důvod k obavám - pro dítě to není škodlivé, ztráta hmotnosti v důsledku otoku. Zvýšená eliminace tekutin snižuje břemeno na těle během porodu.

Celkový přírůstek hmotnosti mámy by nyní neměl přesáhnout 16 kilogramů. Po celou dobu nošení dítěte matka sledovala její stravu a nyní je také velmi důležitá.

Pokud jste již 39 týdnů těhotná, mohou být aktivní pohyby dítěte docela bolestivé. Pokuste se trochu odpočinout, udělejte si pohodlnou pózu, takže bolest trochu poklesne.

Bolest po 39 týdnech těhotenství

Bolest na konci těhotenství je stále znatelnější. V důsledku tlaku hlavy dítěte na spodní část pánve může kostní aparát způsobit bolest v pánevních kostech a bolest v dolní části zad může zesílit. To vše naznačuje, že hlava dítěte je již v pánvi a porod je velmi blízko.

Falešné kontrakce se zesilují a matky si uvědomují, že žaludek bolí po 39 týdnech těhotenství. Pokud takové pocity získají rytmus, zesílí se, měli byste se poradit s lékařem - může to být začátek porodu.

Skutečnost, že porod brzy začne, je doložena určitými změnami v matčině těle - předchůdci porodu.

39 týdnů těhotných - prekurzory porodu:

 • výtok sliznice;
 • vzhled tažné bolesti v bederní oblasti, která je pravidelné povahy;
 • interval mezi kontrakcemi je snížen, za hodinu počítáte více než 5 kontrakcí;
 • žaludek padl;
 • objevily se uvolněné stoličky.

Vzhled takových příznaků naznačuje, že porod začne v blízké budoucnosti. Ale pokud již vody odešly a kontrakce se stanou bolestivými a častými - porod začal. V takové situaci musíte naléhavě jít do nemocnice!

39 týdnů druhého těhotenství

Pokud máte druhé těhotenství, pravděpodobně víte, co můžete očekávat. Porod však ne vždy začíná stejným způsobem. Kromě toho se v mnohočetném děložním čípku otevírá rychleji, takže porod obvykle probíhá snadněji. Důvěřujte svému tělu - předchozí zkušenost vám řekne, jak se chovat.

Sex po 39 týdnech těhotenství. Obvykle jsou všechny myšlenky na maminku a tátu v posledních týdnech těhotenství obsazeny blížícím se narozením, ale pokud všechno půjde podle plánu, sex nepoškodí ani matku, ani dítě. Kromě toho to přispívá k lepší přípravě krku ke zveřejnění..

Uvolnění po 39 týdnech těhotenství

V průběhu těhotenství je cervikální kanál chráněn hlenem, který zabraňuje pronikání mikroorganismů a odchází před porodem. V tomto případě si žena všimne jediného oddělení hustého hlenu obsahujícího pruhy krve.

Pokud se výtok stal krvavým, musíte naléhavě jít do nemocnice - to může být příznak placentárního narušení..

Tekutý, vodnatý výtok je obvykle známkou úniku plodové vody. Pokud voda odejde současně, žena to nikdy nebude zaměňovat s ničím. Obavy, že můžete přeskočit počátek porodu, tedy nejsou zcela odůvodněné. Porod ne vždy začíná vypouštěním vody, častěji tomu předchází dlouhé období uchopení. Opravdové boje si však nelze ani nevšimnout - jsou bolestivé, pravidelné.

Anestezie během porodu

Starostí některých nastávajících matek je očekávání bolesti během porodu. A často vyvstává otázka: je možná anestézie. Při vaginálním porodu se v některých případech používá epidurální nebo epidurální anestézie. Taková anestézie „deaktivuje“ pocity ve spodním těle, zatímco svaly perineum se uvolní, krk se stále otevírá, ale namáhavé období se prodlužuje. Anestezii lze provést kardiovaskulární patologií matky, nerovným nebo velmi pomalým otevřením krku, velmi nízkým prahem bolesti.

Taková anestézie se provádí také v případě nouzového chirurgického zákroku. Jakákoli anestézie však ovlivňuje dítě, má vedlejší účinky, kontraindikace, proto se nedoporučuje anestetizovat, aby se snížila bolest při práci..

Nezbytný výzkum a analýza

Všechny studie jsou tento týden standardní. Musíte provést obecný krevní test, močový test. Je také nutné navštívit gynekologa - lékař vyhodnotí, jak je tělo připraveno k porodu. Pokud jste si všimli některých předchůdců porodu, informujte o tom svého lékaře. V případě potřeby je možné provést vaginální vyšetření a lékař vyhodnotí, jak je děložní hrdlo připraveno k porodu po 39 týdnech těhotenství..

Ultrazvuk se tento týden provádí pouze podle indikací. Obvykle je předepsán ultrazvuk k určení velikosti plodu, stavu placenty.

Užitečné video

Otázky a odpovědi

Už mám 39 týdnů těhotenství (druhé těhotenství). Včera došlo k dopravní zácpě, ale kontrakce se nezvyšovaly. Brzy porodím?

Odchod ochranné zátky je předzvěstí bezprostředního nástupu porodu a je velmi pravděpodobné, že porod začne v nejbližších dnech. Někdy si ženy všimnou výtoku korku týden před porodem. Poslouchejte své tělo: pokud se frekvence tréninkových kontrakcí zvýšila, pokud se bolest v dolní části zad zesílila, porod začne velmi brzy.

Již 39 týdnů těhotenství je žaludek stále kamennější. Všiml jsem si, že tento pocit je nyní bolestivý. Znamená to, že je čas jít do nemocnice?

Pokud se cítíte dobře, nemusíte ještě chodit do nemocnice. Počítejte souboje a když počítáte asi 5 dlouhých soubojů za hodinu, můžete sbírat. Ale pokud se cítíte klidnější pod lékařským dohledem, zavolejte lékaře a odejděte. Lékař vás prohlédne, zhodnotí připravenost děložního čípku, bude-li to nutné, hospitalizuje, a pokud ne, klidně půjdete domů.

Řekni mi prosím! Mám 39 týdnů těhotenství, moje břicho se tahá tvrději, korek ustupuje a objevila se bolest zad. Vody ještě neodešly. Je to normální? Když čelí?

Příznaky, které jste popsali, naznačují, že porod začne kdykoli. Dítě je zcela na plný úvazek a porod probíhá normálně. Takže se nebojte a připravte se na nemocnici!

Proč jsou mé nohy bolestivé při 39 týdnech těhotenství?

Bolest v nohách těhotných žen je spojena se zvýšeným stresem, děložním tlakem na žilní cévy, v důsledku čehož je narušen venózní odtok z dolních končetin. Tyto pocity jsou nepříjemné, ale nejsou nebezpečné. Zkuste se více uvolnit, udržet nohy na vyvýšené platformě, požádat svého manžela, aby vás masíroval, a váš stav bude mnohem snazší.

Pokud je příčinou bolesti svalové křeče, může být poměr vápníku a hořčíku v těle narušen. Poraďte se s lékařem - možná budete potřebovat léky obsahující tyto stopové prvky..

Mám 39 týdnů těhotenství, několik hodin vytékám voda. Co dělat?

Musíte jít do nemocnice, protože brzy začne práce. Když plodová voda opouští, ochrana před infekčními agens klesá, proto je nutné lékařské vyšetření.

39 týdnů těhotná

Vaše dítě se s vámi brzy setká, ve věku 39-40 týdnů může začít.

39. týden těhotenství je uprostřed posledního měsíce těhotenství.

Aby se dítě mohlo narodit, mělo být na tuto dobu plně připraveno.

Musíte být také připraveni duchovně i finančně. Pro zavolání sanitky vždy mějte mobilní telefon. Připravte si tašku s potřebnými věcmi. Nalaďte se a všechno bude v pořádku.

Ve 39. týdnu těhotenství jděte k lékaři

Ve 39. týdnu těhotenství by měla být navštívena lékařka. Je možné, že tento týden nebudete muset provádět žádné testy, vše záleží na rozhodnutí lékaře. Ale oni vás prozkoumají, změří váš žaludek, zváží je, také změří tlak a zkontrolují srdeční tep dítěte.

Co je dítě ve věku 39 týdnů

Plod po 39 týdnech těhotenství dosahuje hmotnosti asi 3 - 3,5 kilogramů a na výšku - asi 50 - 53 centimetrů.

Dítě je plně formováno. Teoreticky jsou jeho plíce připraveny na první dech a zažívací systém se připravuje na zpracování jídla sám.

Centrální nervový systém se dále vyvíjí. Mícha a gliální tkáň, která je odpovědná za ochranu nervů, jakož i část obličejového nervu, která je odpovědná za sání, již dozrála. Zbývající části tohoto systému se však budou formovat až po narození dítěte.

Ve střevě, villi formě, které propagují jídlo. Enzymy se vyrábějí v žaludku, které rozkládají potraviny..

Ale zatímco on pokračuje v přijímání živin, on pokračuje přes pupeční šňůru a placentu.

Kůže dítěte získává světle růžový odstín, což znamená, že podkožní základna je již dobře vyvinutá.

Stav ženy ve věku 39 týdnů těhotenství

Do 39. týdne těhotenství mohou ženy získat 11 až 16 kilogramů. Od této chvíle se přírůstek hmotnosti zastaví. Naopak může začít „odpočítávání“ a postupně zhubnete.

Mohou se objevit švy v perineu. Je to proto, že děloha tlačí na močový měchýř. Tento příznak je považován za zcela normální..

Kontrakce Brexton Hicks se nyní zvyšují 2-3 krát za hodinu, není to bolestivé, ale žaludek se ztuhne, ale po několika sekundách nebo několika minutách všechno zmizí, je to normální, jen tělo je připraveno k narození dítěte.

Trénink bojuje stále bolestivěji, jako by menstruace začala hned teď, zatímco nemají periodicitu, nejedná se o skutečné boje.

Také po 39 týdnech břicho velmi klesne. To je normální, nicméně poslední týden těhotenství.

Ve 39. týdnu může záda začít hodně bolet, k tomu může dojít, pokud je doporučeno sedět na zádech a sedět na velké fyzické kouli, stejně jako na všech čtyřech a sedět vzpřímeně na křesle nebo na pohovce, aby se změnila poloha dítěte..

Mezi obvyklé vjemy v této fázi také patří tvrdý, jako by zkamenělý žaludek, tažení bolesti v podbřišku a dolní části zad. Může vycházet sliznice, což je výtok nažloutlé nebo narůžovělé barvy s krvavými těly - to je látka, která blokuje vstup do vejcovodů. Může být také špinění.

Po 39 týdnech se těhotná žena neustále cítí unavená, může být špatný sen.

Trávicí systém opět kolísá, můžete trpět průjmem nebo uvolněnou stolicí nebo zvýšenou chutí k jídlu.

A samozřejmě v předvečer porodu amniotická tekutina uniká.

Ultrazvuková fotografie ve 39. týdnu těhotenství

Co dělat po 39 týdnech těhotenství?

Během tohoto období musíte chodit jako nikdy předtím. Faktem je, že placenta stárne, a tak, aby dítě necítilo nedostatek vzduchu, musíte být častěji na čerstvém vzduchu.

Zkuste získat podporu a pomoc své rodiny. Nehádejte se s nimi, ale pokud jste se už hádali, před porodem vypusťte všechno, co se týče hormonů.

Když se potřebujete sbalit a jít do nemocnice?

Nejprve sliznice odejde následující den, může se objevit hlen s krevními pruhy, břicho také klesne, jak vidíte - je lehčí dýchat a vizuálně je vidět, že břicho se snížilo.

Jasné znamení bezprostředního porodu, pokud dáte dlaň pod hrudník a zapadá mezi hrudník a bříško.

Je zde také větší tlak na močový měchýř, na střeva.

Nelze uvolnit příliš mnoho krve, jak víte, sliznice může jít pryč týden před porodem a jeden den před porodem může hlen obsahovat krevní pruhy, to je také normální, ale pokud se krev uvolní, zpravidla začne dodávka do 24 hodin. Po 39 týdnech těhotenství může těhotná žena pravidelně trpět bolestmi žaludku, periodickými bolestmi břicha, poté počátky kontrakcí a je čas se shromáždit v nemocnici.

Intervaly mezi kontrakcemi se mohou lišit, obvykle se intervaly zkracují blíže k porodu a když jsou intervaly mezi kontrakcemi již 5 minut - musíte jít do nemocnice.

Obvykle jsou vydávány v nemocnici rychle..

Poté se těhotné ženě vydá klystýr, osprchuje se.

Poté vás vezmou na židli a lékař vás prohlédne, pokud bude dodrženo úplné odhalení, budete převedeni na pohlaví.

39 týdnů těhotná

39 týdnů od početí nebo 41 porodníků

Gestační období 39 týdnů od početí je 41 porodních. Čas, kdy jsou nastávající matky již v nemocnici, takže lékaři to dokážou zjistit - ať už je těhotenství odloženo, nebo zda žena právě měla opožděnou početí.

Pocity a pocity ženy ve třiceti devíti týdnech

Fyzická a psychická únava roste. Opravdu chci porodit i ženy, které v minulosti měly těžký porod.

V tuto chvíli nemůžete sedět doma, potřebujete vyšetření a případně stimulaci porodu. Některé ženy se snaží samostatně urychlit nástup práce. To je neúčinné, ale přijatelné, pokud neexistují kontraindikace. Přečtěte si o tom více v článku..

Pocity a známky blížícího se porodu ve třiceti devíti týdnech u budoucí matky vyvstávají velmi často. Maminka může mít mírnou poruchu stolice, častou děložní hypertonicitu. Většina žen má sliznici a břicho.

Když by těhotenství mělo skončit

Přibližné datum porodu je to, co lékař určí při první návštěvě pacienta. Těhotenství obvykle trvá 280 dní nebo 10 porodnických měsíců (40 týdnů). Toto období však není považováno za početí nebo ovulaci, ale od prvního dne poslední menstruace. Navíc je tato metoda výpočtu původně zaměřena na ženy s cyklem 28–30 dní. Existují však i ty, ve kterých jsou intervaly mezi menstruací 35-40 dní, což znamená, že k ovulaci dochází později. Takoví lidé obvykle čelí situaci, kdy k porodu nedochází podle domnělého početí po 39 týdnech nebo dokonce po 40 týdnech těhotenství. A to vše proto, že k početí došlo, asi před 38 týdny...

Pokud patříte do kategorie žen s klasickým trváním menstruačního cyklu, platí pro vás vzorec Negele - musíte odečíst 3 měsíce od prvního dne posledního menstruačního období a přidat 7 dní. Toto je vaše odhadované datum doručení..

Mnoho žen však má narození plus nebo mínus 2 týdny od tohoto data. To je norma. Tzv. Imaginární přestavba. Ale pouze pokud, podle ultrazvuku a objektivně, lékař nevidí známky skutečného předjíždění:

 • snížení množství lubrikantu podobného sýru pokrývající celé tělo dítěte, přispívá k tomu, že plodová voda nepoškozuje jemnou pokožku;
 • snížení množství podkožního tuku, záhyby na kůži - tento problém nastává v důsledku nedostatečné intrauterinní výživy;
 • nedostatek vody.

Pokud se dítě narodí odloženo, má:

 • vrásčitá kůže (jako ta, která se stává při dlouhodobém kontaktu s vodou, macerace kůže);
 • nehty sahající za prsty, které vyžadují naléhavé srážky;
 • silné kosti lebky, úzké stehy a malé fontanely;
 • bahenní barva kůže a stejný odstín pupeční šňůry a vody - v důsledku jejich barvení meconiem kvůli nedostatku kyslíku.

Přítomnost i dvou výše uvedených znaků vyvolává důvod se domnívat, že je dítě přemístěno.

Placenta je také pozoruhodná. Je jasně vidět a histologicky potvrzeno ukládání vápenatých solí, tuková degenerace, ředění.

Takzvané prodloužené těhotenství (imaginární odklad) končí narozením zdravého dítěte včas bez těchto známek odkladu. Lékaři přesto dávají přednost 41 porodních týdnů těhotenství, i když jsou indikace dopplerometrie a ultrazvuku uspokojivé, již nečekají na nástup porodu a stimulují jej.

Proč může být těhotenství „tolerováno“?

Jak jsme řekli dříve, později, než se očekávalo, může začít práce u žen s dlouhým menstruačním cyklem a pozdní ovulací. Skutečné přemístění má však jiné, závažnější důvody. Toto je druh selhání v systému matka-plod..

Ženy, které tak dlouho rodily plod, mají obvykle chronická gynekologická onemocnění, hormonální nerovnováhu, výskyt takových případů dlouhodobého těhotenství v minulosti..

Během těhotenství se mohou vyskytnout komplikace, v důsledku čehož je narušena funkční schopnost placenty. Ale ona uvolňuje hormony do krve, katalyzátor práce.

Také ženy s velkým plodem (nad 4 kg) mají velkou šanci na těhotenství. Velké dítě natahuje dělohu. Mimochodem, kvůli stejnému přetížení existuje slabá pracovní aktivita - neúčinné slabé kontrakce a pokusy.

Co se stane s plodem po 39 týdnech těhotenství a proč je nebezpečné nosit těhotenství příliš dlouho

Dítě v děloze stále roste každý den, což znamená, že potřebuje stále více a více výživy a kyslíku a přezrálá placenta již není schopna uspokojit tyto potřeby.

Dítě může začít zhubnout, postrádá kyslík. A důsledky chronické hypoxie plodu jsou závažné... hlavně pro nervový systém.

Kvůli nedostatku kyslíku vstupujícího do dítěte krví, může se jeho první dech, než se narodí. Co ohrožuje aspirace vodami s prvotními výkaly - jejich vstup do dýchacích cest. To je vážný důsledek, který vyžaduje dlouhodobé větrání plic a používání silných antibiotik po porodu.

U přezrálého plodu jsou kosti lebky nehybné, neschopné pohybu (jako by to mělo být pro snadný průchod kostí pánve). Z tohoto důvodu je rušné období zpožděno, plod trpí. Zvýšené riziko poranění.

Pro matku představuje určité nebezpečí také těhotenství trvající déle, než se zvyšuje riziko různých komplikací během porodu a po porodu. Například nejčastěji se vyskytují nejčastější krvácení po porodu dělohy, poranění děložního čípku a perineum častěji, existuje potřeba porodu chirurgickým zákrokem.

To vše se však týká skutečně odloženého těhotenství. Někdy ani v tuto chvíli nemají lékaři žádné stížnosti na zdravotní stav maličkého. Vidí, co se děje s plodem ve třiceti devíti týdnech, jak to dýchá a jezuje, je-li pro to vše dost, a na základě toho vyvozují závěry.

Jak mohu diagnostikovat odložené těhotenství?

1. Ultrazvukem. Lékař poznamenává nedostatek vody (aby byla jasnější - voda klesne na méně než 500 gramů).

2. V Dopplerově studii průtoku krve v systému „matka-plod“ a „placenta-plod“. Lékař zjistí, zda jsou problémy s dodávkou kyslíku a výživy pro dítě, zda je jeho zásobování krví narušeno.

3. S CTG - v závislosti na srdeční frekvenci plodu lze předpokládat jeho reakci na hypoxii děložních kontrakcí.

4. S amnioskopií. Jedná se o vizuální vyšetření fetálního močového měchýře. Za tímto účelem lékař vloží do děložního hrdla lékařský prostředek, amnioskop. Pomáhá vidět meconium ve vodách - jasný příznak hypoxie, snížení indexu plodové vody a nedostatek maziva podobného sýru..

Poradenství nastávajícím matkám - jak spěchat nástup porodu doma

1. Fyzická aktivita. Pokud jste vedli téměř domácký životní styl kvůli hrozbě předčasného porodu nebo strachu z předčasného porodu, je čas začít „aktivovat“. Můžete si uklidit doma, projít se na čerstvý vzduch atd. Jednoduše jděte na nákupy a přeplněná místa, abyste před porodem nezachytili žádný virus..

Nepřetěžujte se silně, protože to může vyvolat předčasné nebo předčasné vypuštění plodové vody, což zase téměř vždy znamená porod se stimulací oxytocinem, což znamená bolestivější nebo dokonce císařský řez v případě, že nedojde k porodu..

Náhlé pohyby, sklon se také nestojí za vyzkoušení, protože to může vyvolat propuštění normálně umístěné placenty - a to již představuje skutečné riziko pro život matky a dítěte.

2. Pohlavní styk. Sperma obsahuje prostaglandiny - látky, které způsobují zrání děložního čípku. A orgasmus vede k těžkým stahům dělohy. Pokud se sexuální styk opakuje denně, je možné, že to pomůže porodit co nejdříve.

39 týdnů těhotenství, nástup porodu (video):

39 týdnů těhotných, nástup porodu

Je důležité - milovat se poté, co sliznice opustí děložní čípek, nestojí to za to. To může vést k zavedení různých oportunních mikroorganismů do dělohy, které jsou vždy velmi četné na sliznicích vagíny a glans penis. A obecně se po průchodu sliznicí nemůžete bát. Pokud odešla, znamená to, že krk je připraven. Zbývá velmi málo a začne práce.

3. Masáž bradavek. Stimuluje zvýšení děložního tónu. Pokud sliznice již ustoupila a není možnost mít sex, je to skvělý způsob, jak spěchat k narození. Prostě se nedotýkejte horších bradavek. Nakonec, pokud k tomu dojde, budete mít vysoké riziko rozvoje mastitidy - závažný infekční proces mléčných žláz..

4. Kontrastní sprcha a akupresura pro nohy. Doporučuje se nejprve napařit nohy, poté se ochladit a poté masírovat: každý prst a střed chodidla jednotlivě. Žena s velkým břichem samozřejmě sama o sobě nebude schopna provádět takovou masáž. Musím se na to zeptat svého manžela.

5. Laxativa. Říká se, že dříve, než porodní asistentky daly nastávajícím matkám, které se nemohly narodit žádným způsobem, ricinový olej. Toto je známé silné projímadlo. Musíte napít několik kapek jídla, například na chléb a sníst ho. Střevní motilita se zesílí, vyvolá hypertonicitu dělohy a porod může začít.

Teoreticky by mikrolytery Mikrolaks, čípky glycerinu a obyčejný klystýr s vodou měly mít stejný účinek. Není zbytečné, že ženy říkají, že po klystýru, který udělali v nemocnici, se kontrakce prudce zesílily.

Můžete také použít následující pomůcky.

1. Rostlinný olej, zelenina. Pomáhají střevům pracovat aktivněji..

2. Infuze malinových listů. Vezměte 2-3krát denně.

3. Šťáva z červeného rybízu. Užívá se ráno na lačný žaludek..

Vezměte prosím na vědomí, že se nemůžete pokusit vyvolat nástup práce doma, pokud:

 • dítě není v děložním stavu v děloze;
 • dítě je velké a vaše pánev je úzká;
 • máte těžkou syfyzitidu;
 • exacerbace chronického onemocnění;
 • placenta je příliš nízká k vnitřnímu hltanu, částečně nebo úplně ji blokuje;
 • dítě má hypoxii, retardaci intrauterinního růstu, existují odchylky od CTG, dopplerometrie, ultrazvuk;
 • špinění z pochvy.

39 týdnů těhotenství - vývoj plodu

Období těhotenství se chýlí ke konci a dítě už není netrpělivé jít ven. Jsou vytvořeny všechny životně důležité systémy dítěte a ovoce je o velikosti melounu.

Vývoj plodu

Když uplyne 39. týden těhotenství, mělo by mít dítě následující úspěchy.

 1. Na konci tohoto období by měla být hmotnost plodu asi 3 kilogramy a růst by měl být 50 centimetrů. Tyto ukazatele jsou individuální a předávají se od otce a matky nenarozeného dítěte.
 2. Trávicí, dýchací, imunitní a jiné systémy těla jsou připraveny k fungování. První střevní masy se objevují ve střevě v důsledku požití plodové vody dítětem. Vylučují se po narození.
 3. Střeva dítěte dosud nemají prospěšnou mikroflóru - objeví se s první porcí mateřského mléka.
 4. Centrální nervový systém není dosud plně vyvinut. Po narození se bude i nadále zlepšovat.
 5. Dítě už slyší všechno, cítí se dotýkat žaludku. Také rozlišuje mezi světlým a tmavým časem dne, vyvinul stabilní rytmus života. Reaguje na úzkostný a klidný stav matky. Stres a nadměrné vzrušení negativně ovlivňují tělo dítěte.
 6. Oči dítěte mohou zaostřit ve vzdálenosti 20-25 centimetrů.
 7. Plod se začal pohybovat méně aktivně, když se prostor kolem něj znatelně přiblížil. Ve 39 týdnech je to kvůli méně plodové vodě. Dítě již zpravidla zaujalo správnou pozici, aby vyšlo ven.
 8. Sací reflex nutný k jídlu hned po narození se aktivně vyvíjí.
 9. Kůže dítěte již není viditelná. Získal bílý odstín a vrásky díky nárůstu hmotnosti a podkožnímu tuku se postupně vyhlazují.

Trávit čas doma

Dítě již zpravidla má vlasy. Také dítě ve věku 39 týdnů se snaží zaostřit oči a reagovat na barevný obrázek.

Doporučení nastávající matce

Po 39 týdnech se nastávající matka obává nadcházejícího porodu. Její tělo a dítě jsou na tento proces připraveny. Pokud se budete řídit některými doporučeními, bude pro matky snazší čekat na dlouho očekávaný okamžik.

Závěrečné přípravy Do této doby již nastávající matka ví, kde porodí, a kdo porodí. Musela shromáždit všechny potřebné dokumenty, léky, věci na cestu do nemocnice. Stojí za to pečlivě naplánovat tento den: když začnou boje, zda je nutné zavolat sanitku nebo příbuzní, může ji vzít osobním transportem. Dlouhé cesty za 39 týdnů, dlouhé lety jsou také nežádoucí. Příbuzní by měli být vždy, aby povzbudili nastávající matku, pokud začnou boje.

Výživa Těhotná žena může v posledních fázích trpět zácpou, takže byste měli opustit „těžké“ jídlo a dát přednost mléčným výrobkům, zelenině a ovoci. V žádném případě byste se neměli přejídat. Je lepší jíst často, v malých porcích. V posledním trimestru byste také měli brát vitamíny pro těhotné ženy.

Emocionální stav Dítě je stále úzce spjato s matkou, nejen fyzicky, ale i emocionálně. Toto spojení znamená, že nepokoj a stres, stejně jako nedostatek spánku, nervový stav nepříznivě ovlivňuje zdraví dítěte. Máma potřebuje více pozitivních emocí a ploty od starostí a stresů. Když se dítě ještě nenarodilo, můžete si nechat nakupovat a koupit všechno, co dítě potřebuje.

Co se děje v matčině těle

Dítě je považováno za plné dítě a bylo připraveno k narození ve 38 týdnech. 39. týden je cílová čára, maminka brzy porodí a její tělo je již připraveno k porodu.

 1. Krční páteř nastávající matky se zkracuje, aby byla připravena dítě otevřít a uvolnit.
 2. Břicho padá dolů a dolů a dítě je blíže k východu z dělohy.
 3. Po 39 týdnech může matka pociťovat úlevu: úbytek na váze, bolest v dolní části břicha se snižuje, otoky těla se přestanou obtěžovat, dolní části zad se přestanou bolet.
 4. Maminka může začít „trénovat narození“ - děloha se začne stahovat, bolest se objevuje jako u kontrakcí, ale tyto příznaky nevedou k nástupu porodu.

Po 39 týdnech zažívá těhotná žena nadšení v očekávání dlouho očekávaného setkání s dítětem. Obává se, jak k porodu dojde ve 39. týdnu těhotenství, a poslouchá její tělo:

 • nastávající matka bude méně pociťovat třes dítěte, plod klesá blíže k pánvi, což znamená, že porod může brzy začít;
 • pro ženu je snazší dýchat, protože zvětšená děloha již netlačí na plíce a bránici;
 • výtok může začít s příměsí hlenu, což znamená, že hlenová zátka postupně chrání dítě před vnějším světem;
 • těhotná žena musí běžet na záchod častěji kvůli obrovskému tlaku na močový měchýř.

Obecně platí, že pokud těhotenství pokračuje bez komplikací, musí těhotná žena počkat, než začnou kontrakce.

Čeká na doručení

Přidělení na 39 týdnech těhotenství může být předzvěstí začínající práce. Aby si nenechal ujít dlouho očekávaný okamžik, musí žena pečlivě sledovat své pocity. Kromě toho výboj nyní slouží jako signál vývojových abnormalit, takže při prvních alarmujících příznacích musíte zavolat sanitku.

 1. K výtoku s příměsí hlenu dochází v důsledku skutečnosti, že se sliznice začíná oddělit. To je znamení, že se dítě už ptá venku. Normálně by výtok neměl mít nepříjemný zápach ani měnit barvu.
 2. Výtok, namalovaný v nažloutlé bílé barvě, může být plodová voda. Ve 39. týdnu těhotenství může tekutina začít vytékat kvůli narušení integrity ovocných membrán. To je alarmující příznak, protože membrána chrání dítě a infekce může unikat skrz mezeru. Rovněž postupný únik této tekutiny může zpozdit porod. S tímto příznakem se poraďte s lékařem.
 3. Krevní výtok může znamenat, že se něco pokazilo. Toto je alarm placentálního odmítnutí. Také krevní výtok ve 39. týdnu těhotenství může být způsoben hypertonicitou dělohy: pocit, jako by byl žaludek ztuhlý, svaly napjaté. K jejich uvolnění může maminka pít No-shpu. Musíte okamžitě jít k specialistovi, abyste nepoškodili dítě a zachránili mu život.
Další rysy období

Pokud se nyní těhotná žena cítí sexuálně přitahována ke svému partnerovi, pak je možný sex po 39 týdnech těhotenství. To se samozřejmě týká případů, kdy těhotenství pokračuje bez komplikací. Je třeba si uvědomit, že hormonální a emoční nárůst dosažený během orgasmu po 39 týdnech může způsobit nástup porodu. Tento proces je pravděpodobný zejména u vícečetných žen..

Během sexu by žena neměla mít bolesti. Ve 39. týdnu těhotenství je hlava plodu pevně přitlačena k východu z dělohy, takže by se nemělo zabránit náhlým pohybům.

Plod po 39 týdnech těhotenství je již připraven jít ven. Pokud se jedná o druhé těhotenství pro ženu, pak v této době vysoká pravděpodobnost nástupu porodu.

Po zahájení 39. týdne těhotenství budou únosci na začátku porodu následující:

 • vypouštění plodové vody: k úniku tekutin může dojít rychle nebo trochu během dne, uvolňování plodové vody vždy znamená nástup porodu po 39 týdnech těhotenství, pro dítě je nebezpečné být v lůně bez tekutin;
 • kontrakce by se měly konat v intervalu 5 až 10 minut: aby nedošlo k záměně s „výcvikem“, musíte si mezi nimi udělat čas a zkontrolovat normu, během kontrakcí, zmírnit bolest, ženě se doporučuje nelhat nebo sedět, ale chodit pomalu;
 • výjezd ze sliznice: narušení integrity močového měchýře začíná výtokem ze zátky, žena pochopí, že porod začala, jakmile si všimne hojných slizničních výluhů nažloutlé bílé barvy.

Obvykle již v tomto gestačním věku byl shromážděn „alarmující kufr“ (pokud má žena druhé narození, pak už přesně ví, co do ní vložit). Člověk musí zavolat sanitku a čekat na magický okamžik setkání s dítětem. Ve 39. týdnu těhotenství mohou být předchůdkyní práce zaměňovány s „tréninkovými kontrakcemi“.

Čekání na chlapce

Pokud se žena ve 39. týdnu těhotenství cítí, že její spodní břicho táhne a bolí, neměli byste se příliš bát. To je normální stav, protože v předvečer porodu je děloha snížena, aby se usnadnila cesta dítěte ven.

Jiná věc je, pokud tažné bolesti nezastaví během několika hodin a jsou dány dolní části zad. Může to být boj. Nastávající matka by měla odhalit intervaly mezi bolestí, aby je nezaměňovala s „výcvikovými souboji“. Takže se děloha připravuje na porod.

Pokud se bolest v podbřišku zesílila a krev začala odcházet, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. To může být známkou patologického nebo abnormálního stavu. Lékař pomůže zachránit život dítěte a nepoškodí zdraví matky. Zjistěte, co se děje po 33 týdnech těhotenství, a je normální, že porod je 34 týdnů těhotenství.

Ve 39 týdnech těhotenství se z rodinných nebo zdravotních důvodů může stát, že žena musí porodit předčasně. Existují metody testované na lid a století, jak rychle porodit..

 1. Sex může stimulovat práci. Sperma, pokud vstoupí do vagíny, může urychlit porod působením na ženské hormony. Také sex podporuje krevní tok do pánevních orgánů, což může také způsobit porod.
 2. Aktivní fyzická aktivita je další způsob, jak urychlit porod. Energická chůze, dlouhé čištění, rychlé chůzi po schodech jsou vhodné. Žena musí předem upozornit své příbuzné na své činy.
 3. Masáž prsou a bradavek může také způsobit děložní kontrakce a průtok krve do pánve, což vede k nástupu porodu..
 4. Lidové léky, které mohou uvolnit střeva, stimulují nástup porodu. 1 lžíce ricinového oleje, vypila po jídle, pomůže. Žena si také může dát klystýr nebo projít projímadlem.

O autorovi: Olga Borovikova

39. týden těhotenství: co se stane s plodem a nastávající matkou?

Když se gestační věk přiblíží 39 týdnů, nastávající matka je neustále připravená. Narození může začít kdykoli. Tato událost je velmi vítána, ale způsobuje strach a vzrušení - jak všechno jde. Co se stane s dítětem a jeho mámou tento týden, řekneme podrobněji.

Kolik měsíců to je?

39 týdnů těhotenství podle odhadů ošetřujícího lékaře a ultrazvukových dat - to je porodnický standard pro výpočet gestačního věku. Liší se od skutečného asi o 2 týdny, protože referenčním bodem je první den posledního před početí menstruace. 39 týdnů je tedy 37 fetálních týdnů.

Přeneseno na normální kalendářní podmínky, trvalo to 8 měsíců a 3 týdny, nebo asi 274 dní. Asi 7 dní zůstává před očekávaným datem narození uvedeným na výměnné kartě těhotné ženy, to však neznamená, že porod začne hned v den, který je uveden - tato pravděpodobnost není vyšší než 6-7%.

Všechna další narození se podle statistik vyskytují buď dříve než v DA, nebo později. Ve 39. týdnu začíná porod asi 40% žen.

Z toho se stalo dítě?

Během času stráveného v matčině lůně se dítě velmi rozrostlo, toho se hodně naučil.

Většina parametrů v této době je čistě individuální, takže byste se neměli slepě spoléhat na průměrné standardy, vaše dítě je nyní způsob, jakým se narodí velmi brzy.

Hmotnost a výška

Hmotnost plodu po 39 týdnech obvykle přesahuje 3 kilogramy. Jsou to zejména „vynikající“ děti, jejichž tělesná hmotnost je 4 kilogramy nebo více, a jsou malí a miniaturní chlapci a dívky, jejichž hmotnost tento týden sotva dosáhne 2 900 gramů..

V embryonálním období rostly všechny děti přibližně stejným tempem, a proto byla odchylka od průměrných norem považována za důležitý diagnostický znak stavu plodu..

Nyní je rozsah normálních hodnot široký: jak tří kilogramové dítě, tak jedno, jehož hmotnost je vyšší než 4 kilogramy, zapadají do hodnot norem vzhledem k charakteristikám průběhu tohoto těhotenství a genetické predispozice - dítě dědí postavu a pleť od svých rodičů.

Růst kojenců ve věku 39 týdnů těhotenství je více než 50 centimetrů. Možné výkyvy tohoto parametru jsou od 48 centimetrů do 58 centimetrů. Odhadovanou hmotnost lze určit ultrazvukem s malou chybou.

Růst je obtížně měřitelný, protože velikost kostrče-parietální velikosti se v tuto chvíli neměří - dítě je velké, lze měřit pouze jednotlivé části jeho těla.

Fetometrie

Ultrazvuk pro toto období není povinný, ale může být proveden na žádost těhotné ženy na placené klinice nebo po konzultaci ze zdravotních důvodů. Ultrazvuk se také provádí při přijetí do porodnice podle plánu.

Při skenování ultrazvukovými vlnami se určují klíčové rozměry dítěte. 39. týden je charakterizován následujícími průměrnými normami:

 • velikost biparentální hlavy - 94-95 mm (přípustný rozsah - 86-102 mm);
 • fronto-týlní velikost hlavy - 119 mm (přípustný rozsah 108-129 mm);
 • délka stehenní kosti je 73-74 mm (rozsah norem od 68 do 79 mm);
 • délka holenní kosti - 65-66 mm (normální rozsah od 61 do 71 mm);
 • délka humeru je 64-65 mm (platné hodnoty jsou od 60 do 70 mm);
 • délka kostí předloktí je 56-57 mm (přípustná od 51 do 60 mm);
 • obvod břicha - 336-342 mm.

Dítě stále roste, ale ne tak intenzivně jako před měsícem. Pokud k narození nedojde tento týden, potom do 39. až 40. týdne těhotenství dítě nezíská více než 50–100 gramů na hmotnost a ne více než 0,5–1 cm na výšku.

Nervový systém

Po 39 týdnech pokračuje nervový systém plodu ve vývoji a vývoji, na rozdíl od jiných tělesných systémů, které se již formovaly a fungují téměř jako u dospělých. Centrální nervový systém (mozek a mícha) je fyzicky formován, ale jejich funkce se stále zlepšují. Citlivé analyzátory, gliová tkáň a části nervového systému, které jsou zodpovědné za sání, jsou stále zralé. Zbývá se naučit všechno ostatní a tento proces bude pokračovat i po porodu..

Dítě již má 70 reflexních pohybů, které příroda zajišťuje pro lidské přežití - stiskne oči v reakci na jasné světlo, polkne, když do úst vstoupí jídlo nebo slina, trhne se ostrým hlasitým zvukem, kroutí se, když se objeví bolest v břišní oblasti a atd.

Každý den v mozku a systému rozvětvených nervových zakončení plodu jsou položena nová neuronální spojení, objevují se nové neuromuskulární reakce. Mozek dítěte již „ovládá“ pohyby končetin, fáze bdění a spánku a dokonce i emoce. Dítě v lůně cítí dobrou matku náladu, může si dělat starosti a užívat si s ní.

Vnitřní vývoj orgánů

Vnitřní orgány jsou plně vyvinuté, matka si nemusí dělat starosti, že jeden z nich není zralý. Po 39 týdnech jsou i plíce považovány za zralé. Nashromáždili potřebné množství povrchově aktivní látky - látky nezbytné pro nezávislé dýchání, bez které by se alveoly držely pohromadě, což brání otevření plic bezprostředně po narození.

Trávicí systém dítěte funguje tak, jak má:

 • žaludek tráví plodovou vodu spolknutou drobky;
 • všechny potřebné enzymy pro trávení potravy u dítěte jsou produkovány nezávisle;
 • ve střevě jsou klky, které jsou nezbytné pro vstřebávání prospěšných látek;
 • v konečníku se nahromadilo značné množství zeleno-černé výkaly, které se nazývá původní meconium. Po narození ho dítě vyprázdní, takže střeva vstoupí do normálního rytmu práce v nových životních podmínkách.

Močový měchýř dítěte a jeho ledviny fungují tak, jak to dělají po narození - dítě píše asi jednou za hodinu. Srdce bije při frekvenci přibližně 157 tepů za minutu. Genitálie jsou plně formovány, varlata většiny chlapců sestoupila do šourku.

Míchání

Tento týden se ženy cítí méně pohybu. Ale z hlediska jejich závažnosti jsou bolestivější. Důvodem je snížení množství plodové vody a umístění dítěte. Nyní zabírá celý volný prostor dutiny dělohy a samotná děloha zabírá téměř celý prostor dutiny břišní.

Stěny dělohy pevně zapadají do těla dítěte, a proto jsou pohyby pociťovány bolestivě. Počet pohybů je poněkud snížen v důsledku skutečnosti, že prakticky neexistuje žádný prostor pro pohyb dítěte. Je seskupen, pevně přitlačí nohy a paže, aby se vešly do dělohy.

Po 39 týdnech se v jeho držení těla objeví něco nového - pevně přitiskne bradu k hrudi. Tato pozice mu pomáhá být „kompaktnějším“.

Nějaký klid v žaludku by neměl vyděsit ženu. Pokud se jí během 12 hodin podaří opravit 10 nebo více různých pohybů, včetně lehkých pohybů, neexistují důvody k nepokojům.

Nepřítomnost pohybů po dobu 5-6 hodin je příležitost konzultovat s lékařem. Aktivní a ostré pohyby, které se dlouho neklidňují, mohou být také známkou hypoxie. Je nutná lékařská konzultace.

Vzhled

Dítě ve 39 týdnech vypadá baculatě a buclatě. Během třetího trimestru aktivně nashromáždil podkožní tuk. Díky němu kůže přestala být červeno-fialová, četné vrásky, které zakrývaly tělo dítěte, byly zcela vyhlazeny..

Kanón lanugo také zmizel, to už není nutné. Ve vzácných případech se děti rodí s lanugo, které úplně nezmizelo - vlasová linie v tomto případě zmizí během prvních týdnů života.

Bílé a silné primordiální mazivo, kterým bylo dítě pokryto, již také není potřeba, zůstává jako ochrana pouze v oblasti třísel a v ohybech paží a nohou, tj. Tam, kde existuje možnost mechanického tření.

Obličejové rysy dítěte jsou plně tvarované. Má velmi rozvinuté obličejové svaly, což mu dává příležitost stavět širokou škálu úšklebků a tváří.

Genitálie chlapců a dívek, stejně jako mléčné žlázy kojenců obou pohlaví, vypadají v tuto chvíli trochu oteklé. Je to způsobeno silným vlivem estrogenových hormonů, které jsou produkovány před porodem v těle nastávající matky.

Pro mnoho kojenců, ve 39 porodnických týdnech, se na hlavách objevovaly silné chlupaté chlupy. Vlasová linie vlasové pokožky se však nepovažuje za povinnou. To je individuální vlastnost..

Smyslové orgány

Dítě ve věku 39 týdnů je teoreticky schopno rozlišit předměty ve vzdálenosti až 30 centimetrů. K tomu se však musí narodit jako první. Mezitím otevře oči, vidí obrysy, světelné skvrny, dobře odlišuje temnotu od světla.

Slyšení drobků v této době je dokonalejší - vzniklo před vizí a již se podařilo dosáhnout určité úrovně. Dítě nyní maminku dobře slyší - její srdce, střeva, hučení krve protékající krevními tepnami.

Zná její hlas, stejně jako hlasy táty a dalších členů domácnosti, kteří jsou vždy poblíž. Na hlasité neočekávané zvuky, například na poplachový zvonek, reaguje strach.

Plod dobře rozlišuje chuťové nuance - receptory na jazyku a na vnitřním povrchu tváří pracují plně. Pachy drobků ještě nejsou k dispozici, protože dosud nemá nosní dýchání. Všechny potřebné receptory jsou však již k dispozici a ihned po narození dítě začne cítit a brzy mezi nimi rozlišit. První bude studovat vůni mámy, jejího mléka a nezaměňuje ho s ničím jiným.

Imunita

Imunitní systém je plně formován. Už začala pracovat, ale stále je velmi slabá. Bez další ochrany může dítě zemřít po porodu, protože ze sterilního prostředí, ve kterém žije, spadne do světa plného bakterií a virů.

Pro vyloučení této možnosti byla stanovena povaha výměny protilátek. Maminka skrz její krev dává dětským protilátkám na ty nemoci, které sama utrpěla, pokud se jim vytvoří imunita, jakož i na nemoci, ze kterých byla očkována..

Vrozená imunita je silnější u dětí, které se v žádném spěchu nenarodí. Stárnoucí placenta postupně ztrácí bariérovou funkci a protéká jí více protilátek..

Ochrana matek nebude trvalá. Chrání dítě pouze několik měsíců po jeho narození. Poté se vaše vlastní imunitní obrana stane silnější a „poučí se“ z nemocí a očkování..

Co máma cítí?

Pocity budoucí matky po 39 týdnech nelze nazvat lehkými a pohodlnými. Břicho je tak velké, že pro ženu je obtížné dýchat, je pro ni obtížné provádět každodenní činnosti a pohybovat se. Nějaká úleva přichází, pouze když žaludek klesá. Pro mnoho, do této doby, již se snížil, zbytek bude v nejbližších několika dnech..

Bolest

Bolest ve 39. týdnu je velmi různorodá. Nastávající matky si nejčastěji stěžují, že tahají dolní část zad, bolest a „lumbago“ jsou v kostrči, ochlupení a záda bolí a bolí. Nepříjemné drtivé pocity v zádech a dolních zádech jsou důsledky posunutí těžiště v důsledku dospělého a těžkého břicha. K vyvážení těla těhotné ženy musí její zádové svaly tvrdě pracovat.

Bolest v perineu a ve stydké oblasti je důsledkem působení hormon-relaxinu, který je produkován ve velkém množství v pozdním těhotenství, aby změkčil pánevní kosti, vazy, stydké klouby.

Proces divergence je doprovázen bolestí, která je horší při chůzi, při pokusu dostat se z vodorovné polohy těla, při lezení po schodech.

Pokud není diagnostikována syfyzitida, není se čeho bát. Bolest bude po porodu procházet a porod je hned za rohem. Mezitím No-Shpa pomůže zmírnit bolest..

Mnoho žen tvrdí, že po 39 týdnech mají často bolesti hlavy. Může to být způsobeno nervovým faktorem, protože nastávající matka je nervózní v očekávání narození. Bolest hlavy také doprovází hypertenzi - stav, při kterém se zvyšuje krevní tlak na stěnách krevních cév. Pokud jste náchylní k hypertenze, měli byste monitorovat hladinu tlaku dvakrát denně. Při zvýšení krevního tlaku byste měli zavolat sanitku a souhlasit s hospitalizací.

Hrudník bolí tento porodnický týden kvůli restrukturalizaci v těle, která byla zahájena hormony. Dříve byl progesteron zodpovědný za proces porodu dítěte, nyní ho nahrazují estrogeny. Kolostrum může vytékat z hrudníku. Kvůli falešným kontrakčním kontrakcím může bolest břicha rušit, v přírodě připomínající tahové pocity jako při menstruaci.

Vybít

U většiny těhotných žen ve 39 porodních týdnech dochází k mírnému zvýšení vaginální sekrece. Normální jsou považovány za bez zápachu, světelnou konzistenci, světelný nebo průhledný výboj.

Pokud si žena všimne vodního výboje na každodenním pokládání nebo spodním prádle, může to znamenat únik plodové vody. Je možné přesně určit, zda voda vytéká s pomocí lékárny amniotest, jakož i při jmenování gynekologem.

Unikající vodu nelze ignorovat, musíte co nejdříve navštívit lékaře. Voda může zcela vytéct. Vylévání je v tomto případě hojné, je nemožné ho smíchat s čímkoli jiným. Dávejte pozor na barvu vody. Jsou-li průhledné, není důvod k nepokojům.

Zelenkastý odstín je příznakem fetální dysfunkce, při které k defekaci došlo v děloze. K tomu dochází, když je propojen s pupeční šňůrou, s hypoxií. V každém případě je únik a vypouštění vody příležitostí do nemocnice.

Mukózní sekrece s růžovými, krémově zbarvenými sraženinami, rozptýlenými s pruhy krve, mohou naznačovat průchod sliznice, která během těhotenství zakrývala děložní hrdlo, chrání dutinu plodu a dělohy před bakteriemi a cizími tělesy.

Korek je považován za známku toho, že porod začne brzy. Pokud korek neodejde, pak ještě nenastal čas. Korek může odjet úplně nebo částečně během několika dnů. Pokud odešla, měla by jít do nemocnice, i když kontrakce ještě nezačaly.

Bílý výboj s kyselou vůní může mluvit o vývoji drozdu na pozadí změněného hormonálního pozadí. Zelenkastý a šedý výboj nejčastěji „signalizuje“ přítomnost infekce v genitálním traktu.

Drozd a infekce, pokud to čas dovolí, by měly být léčeny před porodem. Pokud nemáte čas, budete muset porodit na pozorovacím oddělení a riziko infekce dítěte bude vysoké.

Trávení

Trávicí problémy jsou samostatným tématem pro diskusi. Po 39 týdnech může být žena trápena celou řadou gastroenterologických „problémů“ - průjem, nevolnost, těžké pálení žáhy, zácpa a dokonce i zvracení. Důvodem není ani výživa nebo životní styl, ale velká a těžká děloha, která mechanicky komprimuje trávicí systém..

Žaludek je zdola natažen, což vede k házení žaludeční šťávy do jícnu, způsobuje pálení žáhy i při správné a vyvážené výživě.

Žlučník je lisován z obou stran, výtok žluči je narušen, v důsledku čehož je žena nemocná a nevolná, bolesti jsou pozorovány na pravé straně a pravé hypochondrii. Střevní smyčky jsou položeny zpět dělohou, stlačené podél přední linie, což má za následek uvolnění stolice, plynu, zácpy.

Některé ženy začínají trpět dehydratací v důsledku průjmu. Hnačka, kterou tělo často „očistí“ před porodem, rozzlobí se tím, co je zbytečné a porod zcela zbytečný.

Malé procento těhotných žen říká, že po 39 týdnech se objevila neobvyklá chuť k jídlu. Zbytek chuti k jídlu je snížen.

Těhotná váha se může tento týden snížit. Hormony, které nyní připravují ženské tělo na porod, přispívají k odstranění mezibuněčné tekutiny z tkání, a díky „tenčí“ placentě a sníženému množství vody se žena stává o 0,5 až 1 kg lehčí.

Imunita

Na pozadí globálních změn v těle může imunita ženy dočasně oslabit, takže nachlazení, SARS, ARI nebo chřipka v posledních týdnech porodu dítěte nejsou tak raritou.

Mnoho žen si při vyprazdňování močového měchýře stěžuje na časté močení a bolest. Taková cystitida před porodem je nejčastěji také důsledkem slabé imunitní obrany..

Naléhavost na časté močení bez bolesti a bolesti v tomto procesu je rysem pozdního těhotenství. Dítě stiskne močový měchýř a nervové zakončení hlavou. Po narození tyto nepříjemné příznaky zmizí..

Možné problémy

Stav ženy po 39 týdnech může být docela nevzhledný. K problémům s trávením jsou přidány nespavost, závratě, pocit únavy a únavy. Na vině jsou estrogenní hormony a pochopitelné vzrušení a pocity, kterým je žena vystavena v předvečer porodu..

Nedostatečný spánek vede k tomu, že žena zažívá slabost během dne, neustále chce spát. Nálada se mění jako počasí u moře - slza, podrážděnost, přecitlivělost na všechno, co se děje, činí ženu velmi zranitelnou.

Hlava se točí a bolí, neustále čeká na příznaky naznačující nástup porodu, mor. Tyto projevy po 39 týdnech jsou do jisté míry charakteristické pro všechny těhotné ženy. Kromě nich mohou nastat i závažnější komplikace..

Gestóza

Taková komplikace se může kdykoli rozvinout a je považována za život ohrožující dítě a jeho matku. Příznaky se mohou objevit jako otok nebo mohou být skryté..

Příčiny gestózy nejsou zcela pochopeny. Žena může zkoumat otoky nohou a paží, stejně jako obličej a přední břišní stěnu sama, ale pouze lékař může prokázat skutečnost, že skrytý, vnitřní edém, nejnebezpečnější.

Pokud máte podezření, že vaše nohy otokují (existují stopy po ponožek, boty jsou malé a pohodlné), nebo vaše ruce (zaseknuté zásnubní prsteny), měli byste o tom rozhodně informovat svého lékaře.

Pokud otok neodezní během několika hodin po probuzení, pokud je u ženy diagnostikována bílkovina v moči, vysoký krevní tlak, bude muset jít do nemocnice a s vysokou pravděpodobností nabídne porod stimulací práce nebo císařským řezem (to bude záležet na funkce těhotenství).

Hemoroidy a křečové žíly

Tlak dělohy ve spodních žilách po 39 týdnech může vést k nepříjemným a velmi bolestivým příznakům hemoroidů. Narušení zásobování krve hemoroidy vede k tvorbě uzlů, někdy s následnou ztrátou mimo konečník.

Žena s největší pravděpodobností nebude mít čas na kompletní léčbu hemoroidů před porodem, zejména proto, že pracovní aktivita vyvolává návrat příznaků. Žena se nyní může zbavit bolesti a análního krvácení pomocí léků, které její lékař schválí. Onemocnění bude možné léčit až do konce po porodu.

Křečové žíly na nohou mají stejné důvody jako výskyt hemoroidů. Těhotné ženy smí brát venotonické léky v masti a gelu a také aplikovat těsný obvaz z elastického obvazu.

Alergie

Příčiny alergií v předvečer porodu až do konce medicíny nejsou jasné. Nejpravděpodobnější příčinou projevu nebo počátečního výskytu alergické reakce na něco jsou stejné ženské pohlavní hormony, které v těle spouštějí několik důležitých procesů pro přípravu na porod..

Pokud se alergie projevila po 39 týdnech, měli byste o tom mluvit se svým lékařem. Rýma a kašel alergické povahy jsou antihistaminiky dobře ulehčeny, jejich použití ve třetím trimestru není kontraindikováno, ale taková možnost musí být prodiskutována s lékařem.

Rovněž je vhodné vyhledat podporu alergologa, který vydá potvrzení, že rýma nosu je alergická, takže během hospitalizace v porodnici nemá personál podezření na infekci a žena není umístěna do pozorovacího oddělení.

Placenta a voda

Normální tloušťka placenty po dobu 39 týdnů se považuje za 33-34 mm. „Baby place“ stále dítě vyživuje, poskytuje mu přísun prospěšných látek a kyslíku mateřskou krví, odstraňování jeho metabolických produktů, ale placenta přirozeně stárne, klesá hmota a objem. Začne se horší vyrovnat s povinnostmi, které jí vyplývají z přírody. Stupeň zralosti placenty v této době je třetí.

Index plodové vody, který se používá ke stanovení množství plodové vody, je v týdnu 39 v průměru 127 - 226 mm. Ukazatel menší než 63 mm je považován za menší než 63 mm a polyhydramnium je v této době považováno za ukazatel, pokud index přesahuje 226 mm.

Prezentace plodu

Dítě je nyní v pozici, ve které ho porodí. Většina dětí je v hlavní prezentaci. Hlava 39 týdnů obvykle klesá a tlačí k východu pánve.

Pokud se hlava ještě nesnížila, musí se to nahlásit během ultrazvuku. Může sestoupit v primiparous dlouho před narozením a v multiparous těsně před narozením.

Pokud je dítě nyní v pánevní prezentaci (jeho zadek sousedí s pánví) nebo leží přes děložní dutinu (v příčném podání), pak se jeho poloha s největší pravděpodobností nezmění, protože v děloze již není dostatek místa pro volné puče. plod. Ženě bude přiděleno datum plánovaného císařského řezu. S velkou pravděpodobností již byla jmenována přesně 39 týdnů nebo týden později..

Příznaky předčasného narození

U dvojčat je výsledkem 38-39 týdnů. S těhotenstvím v singletonu je pravděpodobnost, že se narodí právě teď, něco přes 40%. Jedná se však pouze o statistické údaje, ve skutečnosti se dítě objeví, až bude na to zcela připraveno.

Ženy se v tuto chvíli obávají otázky, zda mohou zjistit příznaky narození, které začalo. Pomůžeme jim porozumět.

Prvotřídní

Pokud je těhotenství první, pak mají ženy obvykle více času na klidnou cestu do nemocnice, protože proces porodu je pomalejší. Při prvním úplném těhotenství jsou předpovědi nevděčným úkolem.

Příznaky, které jsou obecně známé jako prekurzory, mohou začít dlouho před skutečným narozením. Takže břicho v primiparousu se často snižuje několik týdnů před narozením dítěte, proto nelze břišní výhřez považovat za bezpodmínečný znak narození..

Mnohem více informativními příznaky jsou výtok sliznice a plodové vody. Únik amniotické tekutiny bez kontrakcí je také důvodem pro odeslání do nemocnice, protože hladina vody může dosáhnout minimální kritické úrovně a dítě nebude mít prospěch z bezvodého období.

Kontrakce jsou nepopiratelným začátkem porodu. Když začnou, nikdo neřekne, ale skutečné kontrakce se velmi liší od falešných školení, ke kterým může dojít několik týdnů před narozením.

Během tréninkových kontrakcí tažná bolest v dolní části zad, dolní části břicha, periodický tón dělohy nemají určitou periodicitu a periodicitu, rychle prochází, pokud žena leží na odpočinku.

Při skutečných kontrakcích se zvyšuje jejich frekvence a doba trvání. Mateřská nemocnice by měla být odeslána, když se kontrakce opakují každých 10 minut..

Mnoho žen před porodem se začíná aktivně uklízet, uklízet dům. Projevuje se to instinkt „hnízdění“. Ale považujte to za známku bezprostředního porodu, je rozhodně nemožné. Žena před porodením často má průjem za pár dní. Jedná se o čištění těla, je to nezbytné a zcela přirozené..

Vícečetné

Předchůdci práce u vícečetných žen jsou stejné, ale postupují trochu rychleji. Takže břicho ženy během druhého nebo třetího těhotenství může klesnout těsně před porodem a tréninkové kontrakce začnou 3-4 dny před narozením dítěte..

Během opakovaných porodů je důležité si včas všimnout skutečných kontrakcí a co nejdříve jít do mateřské instituce, protože u žen, které již měly příležitost porodit přirozeně, se někdy děložní hrdlo, jeho vnitřní a vnější hltánek někdy otevřou, což zvyšuje pravděpodobnost rychlého a rychlého porodu..

Stejně jako v případě prvního narození musíte jít do nemocnice bez čekání na kontrakce, pokud voda prošla. Při neexistenci nezávislé pracovní činnosti budou lékaři schopni vyvolat kontrakce a stimulovat porodu pomocí léků.

Stimulace je indikována pouze u těhotných žen, které nemají kontraindikace k přirozenému porodu.

Podle recenzí mnoho nastávajících matek před druhým nebo třetím narozením zažívá pocit úzkosti, neschopnosti sedět na jednom místě, jsou hozeny do tepla a chladu, teplota může mírně stoupat - až 37,0 stupňů nebo o něco vyšší.

Jak zrychlit porod?

Touha ženy porodit co nejdříve po 39 týdnech je zcela pochopitelná, protože nastávající matka je velmi unavená z nošení dítěte, bolí, chce dostatek spánku. Otázka, jak urychlit porod během celodenního těhotenství, je proto jednou z naléhavých. O proveditelnosti těchto akcí lze tvrdit po dlouhou dobu, ale je zřejmé, že dítě, které se nechce ještě narodit, nebude „žádat“ ven, bez ohledu na to, jak moc se nastávající matka snaží.

Existuje několik ověřených metod pro ženy. Nejúčinnější je tzv. „Muetherapiya“. I lékaři uznávají, že sex pomáhá ženskému tělu připravit se na porod. Orgasmus stimuluje děložní svaly a spermie obsahují prostaglandiny - hormony, které pomáhají relaxovat, vyhlazovat a zjemňovat děložní čípek - nezbytnou podmínku pro nástup normální práce.

Sex v 39. týdnu je kontraindikován pouze v některých případech - když je odstraněna sliznice, má-li partner infekci, a také s jednotlivými ohrožujícími faktory, o nichž musí lékař informovat ženu.

Aby se zvýšila šance na zahájení porodu, mnoho žen cvičí dřepy, aktivní procházky na čerstvém vzduchu nebo na schodech, speciální gymnastiku, ve které jsou trénovány svaly perineum..

Mezi pochybné metody patří umělý průjem, který ženy způsobují pitím magnézie nebo ricinového oleje. Magnézia a ricinový olej jsou silnými projímadly. Nastávající matka to může přehánět a způsobit nezkrotný průjem.

Tipy na pití šampaňského nebo červeného vína se vůbec nevyrovnají kritice. Alkohol rozšiřuje krevní cévy. To v žádném případě nemůže způsobit kontrakce nebo výtok plodové vody, ale může to ublížit dítěti, protože dostane svou dávku drobků s mateřskou krví..

Pokud porod začíná po požití alkoholu (výhradně náhodou!), Pak alkohol v krvi zvyšuje pravděpodobnost krvácení během narození dítěte a po porodu, protože se snižuje koagulace krve ze silných nápojů.

Tipy pro pití kávy by také měly být opatrné - káva zvyšuje krevní tlak a vysoký krevní tlak ve věku 39 týdnů těhotenství může ženám a porodníkům, kteří se jí narodí, způsobit velké potíže..

Zkoušky a zkoušky

Ve 39 porodnických týdnech se u ženy neprovádějí žádné nové diagnostické testy. Pokud je stále doma, považuje se za povinnou plánovaná návštěva porodního gynekologa..

Těhotná žena je vážena jako součást příjmu, přičemž se stanoví přírůstek hmotnosti nebo úbytek hmotnosti, změří se výška děložního pozadí a její paže a nohy se vyšetří na otoky, aby se zjistila možná pozdní toxikóza..

Pokud má lékař pochybnosti o stavu plodu, pokud těhotenství pokračovalo s některými komplikacemi, dostane žena při tomto jmenování, které může být v tomto těhotenství extrémní, kardiotogram - CTG k posouzení srdeční frekvence a motorické aktivity dítěte.

Ultrazvuk a ultrazvuk jsou předepsány podle indikací. Lékař také může na židli provést gynekologické vyšetření, aby vyhodnotil stav děložního hrdla, jeho připravenost k porodu, pravděpodobný objev.

Povinný v 39 porodním týdnu je močový test a také krevní koagulační test - koagulogram, pokud nebyl proveden o týden dříve.

Koagulační faktory musí být vyšetřeny, aby se zvolila správná taktika dodání, která vylučuje výskyt rozsáhlého krvácení.

Doporučení

Výživa

Ženám se tento týden nedoporučuje pít hodně mléka, jíst tvaroh a užívat vápník. Přebytek tohoto minerálu povede k rychlému ztuhnutí kostí lebky plodu, což negativně ovlivní proces porodu, zkomplikuje je.

Aby se mírně snížily negativní projevy gastrointestinálního traktu, stojí za to se vyhnout masovým a rybím pokrmům, pečivům, sladkostem. Nejlepší je jíst malé porce 5-6krát denně cereálie, saláty, čerstvou a dušenou zeleninu, ovoce. Takové jídlo bude absorbováno a tráveno rychleji..

Procházky

Těhotné ženy mohou a měly by chodit bez ohledu na gestační věk. Jedinou věcí, o kterou se musíte starat po 39 týdnech, jít na promenádu, je jít daleko od domu, aby se porod v odlehlém mimozemském prostoru nezachytil.

Vždy musíte mít nabitý mobilní telefon s sebou a dokumenty, které jsou potřebné pro porodnici, pro případ, že je tam žena poslána sanitkou přímo z procházky - jedná se o cestovní pas, lékařskou politiku, výměnu karty se všemi testy a rodný list..

Nálada

Dítě dokonale cítí vše, co matka cítí, a proto se žena i přes vzrušení a úzkost, únavu a neustálé očekávání musí uklidnit a přitáhnout se k sobě. V době narození by měla být matka i dítě odpočívaná, plná síly a energie, protože oba musí tvrdě pracovat.

Pokud potřebujete sedativa, stojí za to prodiskutovat možnost užívání konkrétního léku se svým lékařem. Bylinné přípravky s mírným sedativním účinkem jsou obvykle povoleny v pozdějších stádiích..

Věci v nemocnici

Pokud vak ještě nebyl smontován, musí se to provést tento týden. Berou oblečení pro mámu a dítě, hygienické potřeby, plenky pro dítě a speciální jednorázové kalhotky pro ženy v práci, jednorázové plenky, šálek a lžíci, nabíječku pro mobilní telefon. Pokud je potřeba něco jiného, ​​mohou jej příbuzní nebo přátelé přivést do porodnice.

Nemoci a léky

Nastávající matka musí být zvláště ostražitá - nyní více než kdy jindy existuje větší šance na sezónní virovou infekci a nachlazení. Pokud k tomu dojde, nemusíte být naštvaní - většina drog je již povolena ve třetím trimestru, ale budete muset porodit na infekčním oddělení mateřské nemocnice. I když to není moc hrozné.

Co se stane po 39 týdnech těhotenství, viz následující video.

Články O Neplodnosti