Hlavní Testy

39 týdnů těhotná

Poslední měsíc těhotenství již probíhá. Před schůzkou zbývá méně času! Dítě je již plně vyvinuté a připravené na nezávislý život. Tělo mámy je také připraveno, takže narození ve 39. týdnu těhotenství je naprosto fyziologické, považují se za naléhavé (vyskytly se včas).

Všechny myšlenky mámy se soustředily na nadcházející narození. Určitě už víte všechno o předchůdcích porodu, o tom, jaké dýchací techniky budete potřebovat při porodu, jak pokračuje normální porod. Ale mnoho budoucích matek má stále strach: již 39 týdnů těhotenství: kdy porodit? Jak si nechat ujít nástup práce? Kdy jít do nemocnice? Žena nemůže opomenout začátek porodu, protože skutečné kontrakce jsou velmi hmatatelné, proto se nebojte. Stává se však, že porod začíná rychle, s vypouštěním vody, a všechno by mělo být pro vás připraveno: věci se shromažďují v nemocnici, auto je připraveno a příbuzný, který vás vezme.

Připravte si všechny potřebné doklady: výměnná karta, rodná smlouva (pokud existuje), povinné zdravotní pojištění. Až bude vše shromážděno, budete se v rozhodující chvíli méně starat.

Po 39 týdnech těhotenství váží dítě přibližně 3 200 ga je vysoká asi 48 centimetrů. Pro dítě je jen velmi málo místa, takže není tolik aktivních pohybů. Dítě stále přibývá na váze, hlavně díky tukové tkáni.

Kolik měsíců těhotenství uběhlo? Třetí týden desátého porodního měsíce těhotenství již uplynul. Před dodáním zbývá asi týden a možná dva týdny..

Co se děje?

Těhotenství 39–40 týdnů je poslední fází obtížné cesty. Přestože je tělo dítěte již plně formováno, stále roste. Živiny přijímá placentou. Jeho dýchací přístroj je zcela připraven pro spontánní dýchání, je vyvinut oběhový systém. Pokračuje myelinizace neuronů, tvorba reflexů a zlepšování nervového systému. Povrch střeva je již pokryt villi a je připraven trávit mléko.

Plod po 39 týdnech těhotenství a jeho vývoj

Dítě je úplně na plný úvazek. Všechny jeho orgány a systémy fungují jako novorozenci.

Plod zaujal své konečné postavení. Dítě už má velmi málo místa a on si nohy přinesl na břicho, založil ruce na hrudi. To je přesně jeho pozice, která je optimální v procesu porodu. Nejčastěji je plod na konci těhotenství v prezentaci hlavy, ale pokud vaše dítě sedí na zadku, není to důvod k panice. Porod v pánevní prezentaci může probíhat přirozeně a v případě ohrožení dítěte nebo matky se provádí císařský řez. Proto jsou matky, které čelí porodu v panvové prezentaci, hospitalizovány předem v nemocnici. Podstupují další ultrazvuk ve 39 týdnech těhotenství (nebo ve 38), hodnotí velikost dítěte, jeho soulad s velikostí pánve, polohu plodu a poté určují taktiku porodu..

Trávicí systém dítěte je plně formován a připraven trávit mléko, enzymy pankreatu jsou produkovány v dostatečném množství. Střeva jsou nyní sterilní a dítě dostane první bakterie prospěšné bakteriemi.

Fotografie dítěte, ultrazvuk

Fotografie s ultrazvukem ve 39 týdnech těhotenství vám umožní zjistit míru vývoje dítěte.

Břicho ve věku 39 týdnů

Většina matek již snížila žaludky. To přináší neuvěřitelnou úlevu: dušnost je významně snížena, je snazší jíst, protože žaludek již žaludek nekomprimuje. Na druhé straně, snížená děloha vyvíjí větší tlak na močový měchýř, takže je potřeba močit častěji.

Spodní část dělohy je nyní v nadmořské výšce 36–40 centimetrů od ochlupení a 16–20 centimetrů nad pupkem. Děloha je obvykle do této doby o něco nižší než v předchozích týdnech, ale pokud se žaludek ještě nesnížil, nebojte se, může k tomu dojít těsně před narozením.

Fetální pohyby v 39. týdnu

Dítě je již velmi velké a nemá kam pohybovat tak aktivně jako dříve. Ale máma musí spočítat počet pohybů, pokud se něco trápí nebo pokud to lékař předepsal. Pohyby dítěte jsou velmi silné a máma jasně rozlišuje, kde se její pata tlačí a kde je loket.

Máminy pocity

Konec těhotenství pro mámu je velmi únavný. Výrazně zvýšená celková hmotnost, břišní objem a běžné věci jsou velmi obtížné samy o sobě. S prolapsem břicha se zvyšuje zátěž na perineu, páteř se zvyšuje, takže bolest v pánevní oblasti, lumbosakrální páteře, se často vyskytuje. Máma si může všimnout, že jí nohy často bolí, zvláště po cvičení. Matky často leží v tomto termínu po většinu času, ale je to nepřijatelné, protože dobré zdraví matky je její aktivita klíčem k dobrému porodu.

Dítě musí nyní získat sílu před nadcházejícím testem, takže mu poskytněte všechny potřebné látky - dobře se najíst, ale pokuste se nezneužívat kalorie. Trávit více času venku, zkuste s někým chodit.

Před porodem mají těhotné ženy velmi často touhu dokonale připravit vše pro příchod dítěte, vyčistit vše a vybavit pokoj. A to je velmi cool, protože domácí práce pomáhají vyrovnat se s nemocí. Nepřehánějte to - přesuňte většinu práce na příbuzné a postarejte se o organizační část.

Příprava ženského těla k porodu také zahrnuje odstranění přebytečné tekutiny. Můžete si všimnout, že vaše hmotnost je o 1–1,5 kg nižší. To není důvod k obavám - pro dítě to není škodlivé, ztráta hmotnosti v důsledku otoku. Zvýšená eliminace tekutin snižuje břemeno na těle během porodu.

Celkový přírůstek hmotnosti mámy by nyní neměl přesáhnout 16 kilogramů. Po celou dobu nošení dítěte matka sledovala její stravu a nyní je také velmi důležitá.

Pokud jste již 39 týdnů těhotná, mohou být aktivní pohyby dítěte docela bolestivé. Pokuste se trochu odpočinout, udělejte si pohodlnou pózu, takže bolest trochu poklesne.

Bolest po 39 týdnech těhotenství

Bolest na konci těhotenství je stále znatelnější. V důsledku tlaku hlavy dítěte na spodní část pánve může kostní aparát způsobit bolest v pánevních kostech a bolest v dolní části zad může zesílit. To vše naznačuje, že hlava dítěte je již v pánvi a porod je velmi blízko.

Falešné kontrakce se zesilují a matky si uvědomují, že žaludek bolí po 39 týdnech těhotenství. Pokud takové pocity získají rytmus, zesílí se, měli byste se poradit s lékařem - může to být začátek porodu.

Skutečnost, že porod brzy začne, je doložena určitými změnami v matčině těle - předchůdci porodu.

39 týdnů těhotných - prekurzory porodu:

 • výtok sliznice;
 • vzhled tažné bolesti v bederní oblasti, která je pravidelné povahy;
 • interval mezi kontrakcemi je snížen, za hodinu počítáte více než 5 kontrakcí;
 • žaludek padl;
 • objevily se uvolněné stoličky.

Vzhled takových příznaků naznačuje, že porod začne v blízké budoucnosti. Ale pokud již vody odešly a kontrakce se stanou bolestivými a častými - porod začal. V takové situaci musíte naléhavě jít do nemocnice!

39 týdnů druhého těhotenství

Pokud máte druhé těhotenství, pravděpodobně víte, co můžete očekávat. Porod však ne vždy začíná stejným způsobem. Kromě toho se v mnohočetném děložním čípku otevírá rychleji, takže porod obvykle probíhá snadněji. Důvěřujte svému tělu - předchozí zkušenost vám řekne, jak se chovat.

Sex po 39 týdnech těhotenství. Obvykle jsou všechny myšlenky na maminku a tátu v posledních týdnech těhotenství obsazeny blížícím se narozením, ale pokud všechno půjde podle plánu, sex nepoškodí ani matku, ani dítě. Kromě toho to přispívá k lepší přípravě krku ke zveřejnění..

Uvolnění po 39 týdnech těhotenství

V průběhu těhotenství je cervikální kanál chráněn hlenem, který zabraňuje pronikání mikroorganismů a odchází před porodem. V tomto případě si žena všimne jediného oddělení hustého hlenu obsahujícího pruhy krve.

Pokud se výtok stal krvavým, musíte naléhavě jít do nemocnice - to může být příznak placentárního narušení..

Tekutý, vodnatý výtok je obvykle známkou úniku plodové vody. Pokud voda odejde současně, žena to nikdy nebude zaměňovat s ničím. Obavy, že můžete přeskočit počátek porodu, tedy nejsou zcela odůvodněné. Porod ne vždy začíná vypouštěním vody, častěji tomu předchází dlouhé období uchopení. Opravdové boje si však nelze ani nevšimnout - jsou bolestivé, pravidelné.

Anestezie během porodu

Starostí některých nastávajících matek je očekávání bolesti během porodu. A často vyvstává otázka: je možná anestézie. Při vaginálním porodu se v některých případech používá epidurální nebo epidurální anestézie. Taková anestézie „deaktivuje“ pocity ve spodním těle, zatímco svaly perineum se uvolní, krk se stále otevírá, ale namáhavé období se prodlužuje. Anestezii lze provést kardiovaskulární patologií matky, nerovným nebo velmi pomalým otevřením krku, velmi nízkým prahem bolesti.

Taková anestézie se provádí také v případě nouzového chirurgického zákroku. Jakákoli anestézie však ovlivňuje dítě, má vedlejší účinky, kontraindikace, proto se nedoporučuje anestetizovat, aby se snížila bolest při práci..

Nezbytný výzkum a analýza

Všechny studie jsou tento týden standardní. Musíte provést obecný krevní test, močový test. Je také nutné navštívit gynekologa - lékař vyhodnotí, jak je tělo připraveno k porodu. Pokud jste si všimli některých předchůdců porodu, informujte o tom svého lékaře. V případě potřeby je možné provést vaginální vyšetření a lékař vyhodnotí, jak je děložní hrdlo připraveno k porodu po 39 týdnech těhotenství..

Ultrazvuk se tento týden provádí pouze podle indikací. Obvykle je předepsán ultrazvuk k určení velikosti plodu, stavu placenty.

Užitečné video

Otázky a odpovědi

Už mám 39 týdnů těhotenství (druhé těhotenství). Včera došlo k dopravní zácpě, ale kontrakce se nezvyšovaly. Brzy porodím?

Odchod ochranné zátky je předzvěstí bezprostředního nástupu porodu a je velmi pravděpodobné, že porod začne v nejbližších dnech. Někdy si ženy všimnou výtoku korku týden před porodem. Poslouchejte své tělo: pokud se frekvence tréninkových kontrakcí zvýšila, pokud se bolest v dolní části zad zesílila, porod začne velmi brzy.

Již 39 týdnů těhotenství je žaludek stále kamennější. Všiml jsem si, že tento pocit je nyní bolestivý. Znamená to, že je čas jít do nemocnice?

Pokud se cítíte dobře, nemusíte ještě chodit do nemocnice. Počítejte souboje a když počítáte asi 5 dlouhých soubojů za hodinu, můžete sbírat. Ale pokud se cítíte klidnější pod lékařským dohledem, zavolejte lékaře a odejděte. Lékař vás prohlédne, zhodnotí připravenost děložního čípku, bude-li to nutné, hospitalizuje, a pokud ne, klidně půjdete domů.

Řekni mi prosím! Mám 39 týdnů těhotenství, moje břicho se tahá tvrději, korek ustupuje a objevila se bolest zad. Vody ještě neodešly. Je to normální? Když čelí?

Příznaky, které jste popsali, naznačují, že porod začne kdykoli. Dítě je zcela na plný úvazek a porod probíhá normálně. Takže se nebojte a připravte se na nemocnici!

Proč jsou mé nohy bolestivé při 39 týdnech těhotenství?

Bolest v nohách těhotných žen je spojena se zvýšeným stresem, děložním tlakem na žilní cévy, v důsledku čehož je narušen venózní odtok z dolních končetin. Tyto pocity jsou nepříjemné, ale nejsou nebezpečné. Zkuste se více uvolnit, udržet nohy na vyvýšené platformě, požádat svého manžela, aby vás masíroval, a váš stav bude mnohem snazší.

Pokud je příčinou bolesti svalové křeče, může být poměr vápníku a hořčíku v těle narušen. Poraďte se s lékařem - možná budete potřebovat léky obsahující tyto stopové prvky..

Mám 39 týdnů těhotenství, několik hodin vytékám voda. Co dělat?

Musíte jít do nemocnice, protože brzy začne práce. Když plodová voda opouští, ochrana před infekčními agens klesá, proto je nutné lékařské vyšetření.

39 týdnů těhotná

Po 39 týdnech těhotenství je dítě plně formováno a schopné samostatně žít mimo mateřské lůno. Žena musí být připravena na to, že porod může začít kdykoli. Pokud během příštích několika týdnů nedojde k porodu, považuje se to za normu. Tato nejistota u většiny těhotných žen způsobuje zvýšenou nervozitu, zejména pokud se připravují na to, že se poprvé stanou matkou. Pro budoucí ženy při porodu je proto důležitá podpora manžela, příbuzných a příbuzných.

Co se stane mamince za 39 týdnů těhotenství

Blíží se porod a mnoho žen čelí výkyvům ve svém psychoemocionálním stavu. Nejprve jsou nastávající matky šťastné, že brzy skončí devět měsíců touhy a budou se moci vrátit do své obvyklé podoby. Pak se začnou starat o to, jak k porodu dojde a zda všechno skončí šťastně. Uvedené emoce a pocity jsou považovány za normální. Proto je třeba se naladit tak, aby byl pozitivní a udržoval veselou náladu.

Blíží se očekávaný okamžik setkání s dítětem, taška s potřebnými dokumenty a věcmi je připravena. Pro budoucí ženu v práci je důležité pečlivě sledovat její stav, aby nezmeškal nástup porodu.

Břicho v této době zpravidla výrazně klesá (hlavně u žen, které poprvé nedělají). Jedná se o fyziologický proces, při kterém je plod pevně přitlačen předchozí částí těla (kořist nebo hlava) ke vchodu do malé pánve a je připraven na zrození světla. U primiparous žen může břicho začít padat několik hodin před nástupem porodu nebo přímo během nich.

Placenta ve 39. týdnu těhotenství stále krvácí a ztenčuje. Rovněž zpomaluje metabolické procesy. To vede ke skutečnosti, že plod začíná přijímat méně mikroživin a kyslíku. Objem plodové vody postupně klesá. Přesto je pravidelně aktualizován jako dříve.

Tělo budoucí matky v porodu se snaží zmírnit nadcházející porod, takže ve 39. týdnu těhotenství je možné snížit chuť k jídlu, ataky nevolnosti, zvracení nebo průjem. V důsledku toho se může hmotnost těhotné ženy snížit o několik kilogramů. Není třeba se o to starat. Takové podmínky nepředstavují nebezpečí pro dítě. Střeva nastávající matky je tedy očištěna a přebytečná tekutina je vylučována z těla.

Pravidelně, ve 39. týdnu těhotenství, mohou budoucí matky zažít tréninkové souboje: tažné bolesti se objevují ve spodní části břicha a dolní části zad, žaludek ztuhne a tón dělohy se zvyšuje. Pokud kontrakce zesílí a vylije se intenzivnější nebo plodová voda - může to být známkou nástupu porodu. V takovém případě musíte zavolat sanitku nebo jít do nemocnice.

Jak se dítě vyvíjí po 39 týdnech těhotenství

Ovoce v této době je považováno za plně vyzrálé a připravené na nezávislou existenci. Váha dítěte je asi 3,5 kg., A výška - 51-52 cm.

Intenzita pohybů dítěte v této době je snížena. V lůně se dítě přeplní, takže se nemůže pohybovat tak aktivně jako dříve. Přesto by nastávající matka měla mít alespoň 10 pohybů za 12 hodin.

Fetální zažívací systém začíná fungovat nezávisle a postupně podporuje původní výkaly (meconium) ve spodní části střeva. Žaludek nadále syntetizuje pepsin. Poté, co první kapky kolostra vstoupí do těla, slinivka začne fungovat.

Na sliznicích rtů se objevují válce, které usnadňují sání. Když matka začne aplikovat novorozence na prsa, jeho žvýkací svaly se začnou posilovat. Tělo plodu nahromadilo dostatečné množství podkožního tuku a jeho kůže se stala příjemným růžovým nádechem.

Mezi lebečními kostmi zůstávají kujné stehy a fontanely vytvořené z chrupavkové elastické tkáně. Díky této fyziologické skutečnosti během porodu mění hlava dítěte své uspořádání a snáze prochází porodním kanálem.

Příznaky těhotenství po 39 týdnech

Budoucí žena v práci tento týden nezažívá žádné nové pocity. Ve 39. týdnu těhotenství může být žena narušena obvyklou bolestí zad, pálením žáhy, křečovými žilami, striemi, celkovou slabostí, otokem nohou, zácpou, hemoroidy a nestabilním tlakem.

Vaginální výtok se může stát sliznatějším a silnějším. Barva výboje může být krémová. To může být známkou průchodu sliznice, která po celou dobu těhotenství chránila děložní krk před pronikáním patogenů.

Na konci těhotenství se prsa zvyšuje o několik velikostí. Po stlačení může být kolostrum uvolněno z mléčných žláz. Toto je normální jev, který ukazuje na přípravu ženského těla kojení. Aby prsa po těhotenství, porodu a laktaci zůstala přitažlivá, musí se o ni pečovat. K tomu může pomoci přirozené a pohodlné spodní prádlo, zdravá strava, masáž mléčných žláz, kontrastní sprcha, jakož i používání zvlhčujících a vyživujících antistatických značek..

Lékařské vyšetření při 39 týdnu těhotenství

V tuto chvíli budoucí žena v práci zpravidla nepodstupuje žádné zvláštní zkoušky. Nezbytné testy a vyšetření lze předepsat, pokud během těhotenství nebo plodu byly během těhotenství pozorovány odchylky nebo porušení.

U žen, které podstoupí císařský řez, je předepsáno vyšetření v nemocnici nebo další ultrazvuk po 39 týdnech těhotenství. V tomto případě se doporučuje, aby budoucí žena v porodu prodiskutovala všechny nuance operace, protože každá porodnice má svá vlastní pravidla pro používání anestezie a řízení poporodní periody.

Možné problémy s těhotenstvím při těhotenství 39 týdnů

Vzhled šedozeleného výboje po 39 týdnech těhotenství, který má sraženou konzistenci a kyselou vůni, může být známkou vývoje drozdu. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem, který určí příčinu patologického stavu a provede sanaci porodního kanálu. Tím se zabrání infekci dítěte během průchodu porodním kanálem.

Uvolnění čiré tekutiny po 39 týdnech těhotenství je známkou výtoku plodové vody. Pokud k odtoku dochází poměrně intenzivně - to naznačuje nástup práce. Mírný únik plodové vody může způsobit infekci plodu..

Následující stavy a příznaky mohou být důvodem pro kontaktování lékaře po 39 týdnech těhotenství:

 • Vzhled příznaků nachlazení a jiných virových onemocnění;
 • Nadměrně aktivní pohyby plodu nebo naopak jeho absolutní nehybnost;
 • Zvýšení teploty;
 • Zhoršení celkového zdraví;
 • Závrať
 • Výskyt krvácení nebo krve z genitálního traktu.

Zákazy a doporučení při těhotenství 39 týdnů

Nastávající matka je zpravidla připravena na nadcházející porod a setkání s dítětem: vybírá se mateřská nemocnice, shromáždí se potřebné věci, vybaví se dětský pokoj. Hlavním úkolem ženy není starat se, zůstat v klidu a čekat na počátek porodu.

Funkce napájení

Na internetu se stále objevuje stále více doporučení týkajících se prenatální výživy, což pomůže nadcházejícímu porodu zmírnit. Podle nich by měla měsíc před očekávaným datem narození žena odmítnout maso a mléčné výrobky. Během posledních týdnů by se měla konzumovat pouze zelenina..

Nedoporučuje se dodržovat uvedené diety a tipy. Plod žere až do porodu pupeční šňůrou, takže potřebuje proteiny a další mikroživiny, které se nacházejí v mléce a mase. Pokud dítě nedostane potřebné látky z jídla, vezme je z těla matky. To povede k tomu, že žena bude při narození oslabená, hladová a bude pro ni obtížné zvládnout úkoly, které jí byly svěřeny.

Mnoho žen má před porodem poruchy chuti k jídlu. Někteří lidé mají neustále pocit hladu, zatímco jiní naopak nemohou nic jíst. Při rychlém otevření děložního hrdla se mohou objevit záchvaty nevolnosti a zvracení. Chcete-li zmírnit stav budoucí ženy v porodu, měli byste se držet frakční výživy - jíst častěji a v malých porcích. Takto bude stravování snazší a rychlejší..

Příjem vitamínu

Téměř všem těhotným ženám je předepsán vápník a vitamín D. Ženy, které nejsou schopny zajistit zásobování prospěšných stopových prvků udržováním vyvážené a vyvážené stravy, dostávají multivitaminové komplexy. Tyto léky můžete užívat nejen během těhotenství, ale i během kojení.

Pohlaví po 39 týdnech těhotenství

Při absenci patologií těhotenství a normálního zdraví těhotné ženy nelze sexuální život omezit na samotné narození. Navíc bude dokonce užitečný intimní vztah. Samčí sperma obsahuje látky, které změkčují krční děložní tkáň a připravují ji na nadcházející porod.

Pokud žena začne stahovat ochrannou sliznici, je lepší zastavit pohlavní styk nebo můžete použít bariérovou antikoncepci (kondomy). Pohlavní styk během výboje korku může způsobit infekci membrán.

Fyzická aktivita

Mnoho cvičení, i když jsou navržena speciálně pro těhotné ženy, je již tento týden kontraindikováno. Neustále se také lhát nebo sedět. Udržování těla v dobrém stavu vám pomůže chodit ve vzduchu. Vzhledem k tomu, že porod může začít kdykoli, stojí za to chodit sám a daleko od domova. Je lepší mít s sebou výměnnou kartu a telefon..

Cvičení Kegel a dechová cvičení budou nápomocná a bezpečná. Tato cvičení připraví ženu na porod a pomohou rychleji se zotavit po nich..

Lékařské procedury, léky

Předepisování a užívání samotných léků se nedoporučuje. Pokud se objeví nějaké patologické příznaky, vyhledejte lékaře. Po posouzení zdravotního stavu těhotné ženy a charakteristik průběhu těhotenství rozhodne lékař o proveditelnosti léčby a vybere nejbezpečnější léky.

Ultrazvuková fotografie ve 39. týdnu těhotenství

Jak vypadá žaludek po 39 týdnech těhotenství

Video: 39 týdnů těhotných

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

39. týden těhotenství: co se stane s dítětem a nastávající matkou, předchůdci porodu

Pokud již uplynul 39. týden těhotenství, budoucí matka má pravdu, když si vezme mateřský kufr. Porod může začít každý den a na tuto událost se musíte připravit. Seznamte se se změnami, které se vyskytují v těle matky, se známkami, které zobrazují, a zjistěte, jak plod vypadá po 39 týdnech..

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

39 týdnů těhotných: prekurzory porodu, porod

Maratón potomků se blíží cílové čáře - uplynulo 39 týdnů těhotenství. Harbingers porodu v této době jsou běžné. Posuďte sami: 39 týdnů je kolik měsíců? Je pravda, že 9. měsíc těhotenství vyprší a podle zdravotních parametrů je 39 porodním týdnem těhotenství celých 10 měsíců, během kterých dítě zraje a připravuje se na narození. Vzhled generických prekurzorů je proto projevem normálního průběhu těhotenství. Tělo tedy signalizuje ochotu porodit životaschopné dítě.

Mí kolegové porodnice-gynekologové začínají připravovat ženy na vzhled předchůdců práce, když dorazí 38. týden těhotenství. Protože k porodu dochází nejčastěji v období 38–39 týdnů.

Nastávající matka musí být učena rozlišovat mezi pokusem o výcvik a prací, aby jí neunikla chvíle, kdy je nutné jít do nemocnice. Za prvé, tato informace je užitečná pro primiparous, protože ti, kteří porodí druhý nebo třetí čas, snadno určí přístup porodu.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Věnujte pozornost následujícím příznakům:

 • Prolaps břicha.

Břicho začalo být ostré a klesalo - to je dítě v děloze připravené k průchodu porodním kanálem.

Skutečné boje lze snadno odlišit od falešných. Druhý průchod rychle, pokud si vezmete teplou sprchu a trochu si lehnete. Kontrakce, které přenášejí práci, rostou každou hodinu. Zprvu žena nevěnuje pozornost bolestem bolestí v oblasti zad a dolního břicha, protože k tomu již došlo během těhotenství, kdy byla děloha v dobré kondici..

Avšak rysem takových paroxysmálních křečí je jejich nárůst. S každou hodinu se bolest stává intenzivnější, žena může jasně určit interval mezi útoky. Pokud byla snížena na 10 minut, pak se děložní hrdlo otevřelo dobře a za hodinu nebo dvě začne horká fáze porodu. Nastávající matka proto naléhavě potřebuje jít na porodnici.

 • Cork hlen výtok.

Po celou dobu porodu dítěte byl porodní kanál uzavřen zvláštním silným tajemstvím, které blokovalo cestu infekce, nedovolilo úniku plodové vody.

Přidělení ve 39. týdnu těhotenství získává namodralý a hnědý odstín místo měkkého mléčného a průhledného. Nebojte se: je to normální u těch, kteří mají v anamnéze těhotenství, 39 týdnů.

Doporučuji, aby pacienti v tomto období věnovali zvláštní pozornost nejen barvě výboje, ale jejich množství. Pokud si všimnete, že se staly mnohem bohatšími, byly do serózní barvy přidány hustší, krvavé sraženiny nebo skvrny - to znamená, že dítě je na cestě. Slizniční zátka tedy opouští, což znamená, že porod se teprve začíná.

Mnoho žen ví, že hlavním znakem blížícího se času porodu je vypuštění plodové vody. Ve filmech je tento okamžik obvykle přehnaný: doslova litry vody vylévají ženy.

Ve skutečnosti těhotná žena, která netrpí polyhydramniemi, zanechává malé množství tekutiny. To se děje postupně a ne současně: trochu vody stéká po vnitřních stranách stehen. Tento proces nelze zastavit. Takové znamení je jedním z hlavních, což signalizuje, že k porodu dojde během několika hodin.

Pokud voda odešla nebo opouští, ale nedochází ke kontrakcím, měla by těhotná žena po 39 týdnech naléhavě jít do nemocnice. Amniotická tekutina - pomocné ženy a děti při porodu. Změkčí vstup hlavy dítěte do děložního čípku a zabrání slzám. Chraňte také dítě před poraněním. Bez nich bude práce komplikovaná.

Jsou to přímí zaječci při porodu. Objevují se, když ženské tělo intenzivně produkuje oxytocin, hormon práce. Obvykle se to děje v noci, takže většina dětí se rodí v malé hodině.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Několik týdnů před porodem mohou ženy vylučovat kolostrum. Toto je nepřímé znamení, které ne vždy signalizuje přiblížení doby narození. Někdy je tento rys způsoben konstitucí a hormonálním pozadím těhotné.

Podle statistik, citovali mí kolegové M. Kravchenko a T. Smirnova, porod ve 39 týdnech je běžným řešením těhotenství u 91% žen. Ženy mladší 35 let s větší pravděpodobností rodí samy a po 35 se více než 60% porodů provádí císařským řezem..

Během tohoto období je důležitá psychologická podpora ženy. Jedním z příznaků přístupu k porodu je zvýšení úzkosti. To je způsobeno nejen stavem psychiky matky, ale také hormonálními změnami, které se vyskytují v jejím těle.

Adrenalin stoupá, což stimuluje stahy dělohy, uvádí E. Lashkevich v článku „Endokrinní regulace práce“. Deprese, deprese po 39 týdnech se vyskytuje u 73% žen. Stres ztěžuje doručení, jak poznamenali autoři The British Medical Journal. Proto žena ve věku 38 až 39 týdnů potřebuje podporu od svých příbuzných, stálý kontakt s lékařem, který porodí.

39. týden těhotenství: co se stane dítěti

Porod ve 39 týdnech těhotenství je optimální čas pro narození dítěte. Je zcela zralý, jeho orgány a systémy jsou již schopny pracovat samostatně. Jak vypadá a co se mu v té době stane? Pojďme si o tom promluvit podrobněji:

Dítě ve věku 39 týdnů těhotenství je plně formovaný živý organismus, který je připraven na nezávislý život. Důkazem toho jsou hlavní parametry jeho vývoje - hmotnost a výška. Děti obvykle váží od 2,5 kg do 4 kg s výškou 50–55 cm.

Kolísání ve směru plus nebo mínus v kilogramech a centimetrech je naprosto přijatelné. Jedním z faktorů je dědičnost. Nízké rodiče nebudou mít obra. Pro miniaturní matku není snadné porodit velké dítě. V tomto případě je možné předčasný porod nebo komplikace během porodu..

Fotografie: Lankovits A.V. Učebnice porodnictví a gynekologie. - M.: Medgiz, 1953.

 • Dýchací systém.

Všechny prvky systému, který dodává kyslíku malému organismu, se dostávají k dokonalosti: plíce se vytvářejí, alveoly mohou být naplněny kyslíkem a při výdechu se nemohou slepit. Jakmile neonatologové očistí ústní dutinu dítěte od hlenu, vydá pronikavý výkřik života - jeho plíce se narovná a pak sám dýchá.

 • Nervový systém.

Dítě již vytvořilo dva hlavní reflexy - uchopení a sání. V prvních týdnech života to stačí, aby mohl samostatně pevně sevřít matku bradavky svými rty a sát mléko. Jak se vyvíjí, dojde k dokonalosti dalších reflexů..

Některé matky jsou velmi překvapeny, když novorozenec, který byl právě vyřazen z lůna, reaguje na její hlas a dokonce se snaží zvednout hlavu, aby viděl, do koho patří. To je jeden z důkazů normálního vývoje nervového systému. Dítě nejenže slyší, ale již rozpoznává známé zvuky, ví, jak soustředit své oči. Tato dovednost se utvořila in utero.

Po 39 týdnech těhotenství živiny a kyslík stále procházejí placentou k plodu. Jeho trávicí systém však již pracuje v testovacím režimu. Amniotická tekutina je trávena v žaludku a vzniká meconium - černý, hustý tuk, podobný dehtu, který zanechává dítě při prvních narozeninách.

Foto: Anatomie: 4D Encyklopedie v rozšířené realitě. - M.: Devar Media, 2018.

Pokud je zjištěno těhotenství 38–39 týdnů, znamená to, že dítě dosáhlo vrcholu svého vývoje: má buď na hlavě lehký chmýří, nebo hustou a dlouhou hřívu, větve nehtů, obočí a řasinky. Jeho tělo je pokryto tukem, i když již má vlastní tělesný tuk. Mazání pomůže vašemu dítěti snadno projít porodním kanálem.

39. týden těhotenství: změny v těle ženy

Tělo matek po dobu 39 týdnů bylo zcela obnoveno: začalo laktace, zvýšila se hladina kortizolu potřebného k porodu, placenta vyčerpala své zdroje. K tomu byly přidány nové pocity: nervozita, nespavost, zvýšená únava nebo naopak reaktivita nervového systému.

Mnozí začínají „hnízdit“: začínají jarní úklid, nutí manžele k přeskupování nábytku, nákupům atd. To vše je výsledkem hypofýzy, která reguluje práci.

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

Těhotenství trvající 38–39 týdnů je doprovázeno takovými změnami v těle matky:

Některé ženy v posledních dnech před porodem ztrácejí gramy nebo dokonce kilogramy. To se děje proto, že se tělo zbaví přebytečné vody - otok ustane.

 • Redukce pohybu.

Dítě se rozrostlo natolik, že se sotva vejde do lůna matky. Je pro něj obtížné provádět cirkusové triky, kterými překvapil svou matku po 6-8 měsících. Plod po 39 týdnech spí většinu času, získává sílu nebo saje prst. Matky proto trpí méně třesem a ostrými zákruty dítěte. Pokud se však jejich frekvence snížila na méně než 10krát za 12 hodin, je to příležitost konzultovat s lékařem.

 • Závažnost břicha.

Žaludek se zdá být tak obrovský a nepohodlný, že existuje touha se toho rychle zbavit. Žena rychle unaví při chůzi, je pro ni obtížné lehnout si ke spánku. Dítě již zaujalo prenatální pózu - hlavou dolů, takže se zvýšil tlak na pánevní kosti matky. Těhotné ženy zažívají bolest při chůzi.

Navíc těžká děloha neustále tlačí na močový měchýř, takže i malé množství sebrané moči může způsobit silné nutkání nebo dokonce ostrou bolest..

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Tyto fyziologické parametry, stejně jako bělavý výtok a bolest dolní části zad, jsou normou v posledních fázích těhotenství. Mohou se však objevit příznaky a stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 • abrazi placenty vás upozorní na ultrazvuk nebo ostré bolesti a krvácení;
 • kyslíkové hladovění kojence (testy tuto skutečnost určují);
 • drozd;
 • pozdní toxikóza;
 • virové nebo infekční onemocnění.

Pokud se tyto signály objeví, nezdržujte návštěvu u lékaře. Tento termín umožňuje aktivovat narození. Když se obracíme k lékařům včas, žena si uvědomí šanci porodit zdravé dítě, navzdory komplikacím, které se objevily.

39 týdnů těhotenství: doporučení, ultrazvuk, testy

Těhotenství v délce 39 týdnů je pro matku zásadním obdobím, takže byste neměli opomenout plánovaná vyšetření gynekologem. Lékařské pozorování určí stav dítěte, připravenost matky na porod. V posledních fázích dochází k rychlému stárnutí placenty, díky kterému se u dítěte rozvine hypoxie. To ovlivní jeho vývoj, stav nervového systému.

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

Proto budoucí matky, jejichž lékaři stanoví těhotenství na 39 týdnů, podstoupí takové studie:

 • obecná analýza moči a krve;
 • stanovení krevního tlaku;
 • vážení;
 • měření výšky dna dělohy;
 • poslouchá tlukot srdce dítěte.

Kromě toho je nutné podstoupit ultrazvuk. Tato metoda umožňuje určit dospělost plodu., jak je uvedeno v jejich studii S. Lysenko, M. Chechnev. Také v posledních stádiích taková diagnóza umožňuje lékařům vytvořit názor na:

 • prezentace dítěte;
 • zapletení šňůry;
 • polyhydramnios nebo oligohydramnios;
 • genetické nebo fyziologické poruchy ve vývoji dítěte.

Tato data vám umožní vybrat si vhodný způsob doručení - přirozeně nebo pomocí císařského řezu.

39. týden těhotenství je nízký začátek před porodem, takže matky potřebují zvláštní koncentraci a koncentraci. Dávám pacientům po dobu 39 týdnů následující doporučení:

 1. Chcete-li odložit dlouhé cesty, vyhýbejte se stresovým situacím, relaxujte více.
 2. Proveďte výměnu karty.
 3. Sbírejte přepravní tašku.
 4. Jezte mírně, nepřetěžujte žaludek těžkými nebo mastnými potravinami.
 5. Nebuďte líní, ale pohybujte se co nejvíce: chodte na čerstvý vzduch, provádějte lehké domácí práce.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Většina těhotných žen ve věku 39 týdnů pociťuje prudký nárůst síly. Stávají se energetickými. Nepřeceňujte sílu, udržujte rovnováhu mezi aktivitou a relaxací.

Dítě je již při narození plně fyziologicky zralé. Nenechte si ujít první signály porodu, včas se poraďte s lékařem, připravte si předem vše potřebné pro novorozence a matku.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Zdroje:

 1. Kravchenko M., Smirnova T. Narodeniny nad 35 let: těhotenství, porod, stav novorozenců // Režim přístupu: https://cyberleninka.ru/article/n/pervorodyaschie-starshe-35-let-techenie-beremennosti-rodov-sostoyanie-novorozhdennyh/viewer.
 2. Lashkevich E. Endokrinní regulace pracovní činnosti // Problémy zdraví a ekologie. - Přístupový režim: https://cyberleninka.ru/article/n/endokrinnaya-regulyatsiya-rodovoy-deyatelnosti/viewer.
 3. Lysenko S., Chechneva N., Petrukhin V. a kol., Možnosti stanovení fetální zralosti v ultrazvukové diagnostice // Klinická medicína Almanac. - 2015. - Ne. 37. - S.41–46.
 4. Silaev K., Manukhin I., Sinchikhin S. Psychoprofylaktická příprava na porod: novinka o staré // Klinické medicíně. - Přístupový režim: https://cyberleninka.ru/article/n/psihoprofilakticheskaya-podgotovka-k-rodam-novoe-o-starom/viewer.
 5. Depresivní nálada během těhotenství a po porodu // Režim přístupu: https://www.bmj.com/content/323/7325/1367.2.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

39 týdnů těhotná

Nejdůležitější cesta, kterou prochází každá žena, téměř skončila. Ve věku 39 týdnů jsou maminka a dítě připraveny na setkání. Zbývá ještě chvíli počkat a zbývající čas se připravit na zrození drobků do světa.

Obsah

Úvod

Přesně před třiceti devíti týdny budoucí matka ukončila poslední menstruační tok. Od tohoto okamžiku začalo plodit plod. Pokud však začnete počítat ode dne početí, časování se bude mírně lišit od porodnictví. Abychom nebyli ve výpočtech zaměňováni, je obvyklé brát jako standard porodnické výpočty, protože ne každá žena může počítat embryonální výpočty, protože jen málokdo ví, kdy došlo k početí.

Naši gynekologové také používají tento systém, takže pokud budoucí matka dostala třicátý devátý týden porodu plodu, znamená to, že před narozením dítěte zbývá asi týden, protože zpravidla do 40. týdne porodí 90% žen.

39. týden těhotenství: co se stane pocity

Ve třicátém devátém týdnu těhotenství čelí nastávající matka velmi protichůdným pocitům. Žena je už velmi unavená těhotenstvím a mnoha negativními aspekty, kterým musí neustále čelit po celou dobu těhotenství. Neustále trpí nespavostí, což má za den ospalost a slabost. Už se chce rychle setkat se svým dítětem, ale zároveň se žena bojí, protože bude muset čelit neznámému. Existuje mnoho různých „legend“ o porodu, které způsobují úzkost a úzkost u všech těhotných žen, bez výjimky.

Některé ženy v pozici v posledních fázích těhotenství začnou dům aktivně uklízet a připravovat pro dítě různé potřebné věci a pečovat o něj. Tato podmínka je vlastní polovině budoucích matek.

Je třeba poznamenat, že tímto způsobem lze uniknout strachu a obsedantním myšlenkám. Zároveň byste však neměli být horliví a nadměrní, abyste nepoškodili sebe a své dítě. V tuto chvíli je škodlivé zvedat závaží a přepracovávat.

Některé budoucí matky vyprávějí gynekologovi o náhlém zlepšení pohody a vzhledu lehkosti, jako v prvních měsících těhotenství. Důvodem je prolaps břicha a schopnost dýchat bez omezení jako předtím. Také ve třicátém devátém týdnu se chuť z důvodu zmizení pálení žáhy zlepší a existuje možnost vyzkoušet si své oblíbené pochoutky. Ale tady není hlavní věcí to přehánět a mírně jíst.

Míchání dítěte na 39 týdnech těhotenství

Protože v děloze již není volný prostor, dítě se cítí velmi omezené a nemůže plně pohybovat končetinami. Proto téměř celou dobu spí a saje palcem a před kojením trénuje reflexy. Několik hodin denně je však dítě stále vzhůru a vypráví o něm matce šoky, škytavkami, házením a otáčením.

Během fáze probuzení může žena cítit nepříjemné pocity a mírnou bolest pod žebra v důsledku činnosti dítěte. Pohyby drobků je třeba sledovat. Za dvanáct hodin by mělo být nejméně deset. Odchylky ve větší či menší míře naznačují přítomnost problémů, které je třeba nahlásit gynekologovi.

Vnější změny po 39 týdnech těhotenství

Výška dna dělohy ve třicátém devátém týdnu je třicet devět centimetrů, což vede k tomu, že se břicho budoucí matky ještě zvětší. Kromě toho snižuje a tlačí dítě na pánevní kostní struktury, což způsobuje bolest ženy. Její chůze je nepříjemná a nemotorná a její pohyby způsobují velké nepohodlí. Každý den je pro ni stále obtížnější zaujmout pohodlnou polohu pro relaxaci.

Protože se břicho výrazně zvětšuje, objevují se strie. Ženy, které nezačaly používat strečový krém včas, si na kůži břicha, hrudníku a boků všimnou červených pruhů, které nakonec zesvětlí, ale nezmizí vůbec..

Budoucí matka si neustále stěžuje na nepohodlí a bolest v dolní části zad, které jsou zvláště jasně patrné do konce dne. Je velmi obtížné, aby se záda vypořádala s obrovskou zátěží, kterou na ni působí velké břicho, aby se zmírnily bolestivé pocity, měla by se pro budoucí matky nosit obvaz.

Nyní děloha netlačí na bránici, ale na spodní část těla. Udeří do močového měchýře, takže žena musí chodit na záchod velmi často, zejména v noci.

Problémy se spánkem se vyskytují, protože je velmi obtížné pro těhotnou ženu najít pohodlnou klidovou polohu. Někdy musí strávit půl noci, aby si našla pohodlnou polohu. Měla by také vzít v úvahu, že musíte spát na levé nebo pravé straně, protože je zakázáno ležet na zádech kvůli vymačkávání spodní duté veny, která je odpovědná za krevní oběh dítěte a krevní zásobení.

Harbingers práce při těhotenství 39 týdnů

Ve třicátém devátém týdnu těhotenství cítí žena mnoho změn, což naznačuje, že se brzy narodí dlouho očekávaná drobenka. Gynekologové rozlišují řadu příznaků, což svědčí o tom, že před porodem zbývá jen velmi málo.

 • Tréninkové zápasy, které jsou stále častější a intenzivnější;
 • Prolaps břicha;
 • Průchod sliznice;
 • Výroba mleziva;
 • Výtok plodové vody.

Je třeba poznamenat, že v případě korku a plodové vody musí žena klidně zabalit a jít do nemocnice, protože práce již začala a dítě se brzy narodí. Zbývající příznaky se často objevují jeden až dva týdny před porodem, takže nemusíte panikařit a zavolat lékaře.

Pokud budoucí matka sledovala její váhu po celou dobu těhotenství, pak si ve třicátém devátém týdnu všimla, že ztratila asi dva kilogramy a hubnutí bylo docela rychlé. Obávat se o to nestojí. K těmto změnám dochází v důsledku zvýšené syntézy hormonů, což vede k odstranění přebytečné tekutiny z těla k nástupu porodu. Protože otoky, které trápily ženu v posledním trimestru, zmizí, váha se snižuje.

Můžete také zjistit, které předchůdce narození se odehrávají ve 40. týdnu těhotenství, a jak se vyvíjí dítě, doporučení gynekologů a mnoho dalšího. Všechny potřebné informace jsou v tomto článku..

39. týden těhotenství: Hrozby a komplikace

Nejnepříjemnější okamžik tohoto období lze nazvat bolestivými pocity, které vznikají v:

 • Oblast břicha kvůli zvýšeným falešným kontrakcím;
 • Bederní oblast v důsledku velké zátěže dospělého břicha na páteři;
 • Pánevní kvůli tlaku na něj dítěte, které zaujalo postavení hlavy dolů pro normální průchod porodním kanálem;
 • Dolní a horní končetiny kvůli otoku.

Pokud se bolest stane akutní a závažnou, budoucí matka by o tom měla informovat lékaře. Možná jsou tyto příznaky patologií, která představuje vážné ohrožení života dítěte a jeho matky.

Vaginální výtok ve 39 týdnech těhotenství

Pokud má výboj bělavý odstín nebo průhlednost, liší se jednotnou konzistencí a nedostatkem zápachu, pak neexistují žádné odchylky od normy. Pokud však zaplaví, mají krvavé skvrny nebo mnoho sliznic, měli byste o tom okamžitě informovat svého lékaře, protože sliznice pravděpodobně zmizela. Takové abnormality mohou být také důkazem narušení placenty..

Je třeba mít na paměti, že v této fázi je plodová voda často vypouštěna. Může vyčnívat jak po částech, tak nalévat najednou. Aby nedošlo k poškození dítěte, musíte po opuštění vody okamžitě jít do nemocnice.

Komplikace 39 týdnů těhotenství

Pokud vezmete v úvahu ty kolosální zátěže, které jsou na těle budoucí matky, pak byste neměli být překvapeni, že se mohou objevit komplikace.

 • Odloučení placenty - je charakterizováno obecným zhoršením pohody, výskytem krvavého výboje a bolesti v oblasti břicha.
 • Hypoxie plodu - tento problém určují gynekologové na základě výsledků diagnostiky a analýzy.
 • Gestóza - s pozdní toxikózou nastávající matka si stěžuje na nevolnost, otoky, vysoký krevní tlak a zvracení.
 • Drozd - nemoc je charakterizována sráženým vaginálním výtokem, bolestí a svěděním.

Při provádění jedné z výše uvedených diagnóz je žena umístěna do nemocnice pro léčbu. Lze ji také uplatnit v případě potratů v minulosti..

Těhotenství 39 týdnů: Prezentace plodu

Do třicátého devátého týdne těhotenství by mělo dítě zaujmout správný postoj při porodu a otočit hlavu dolů. Tato situace zachrání dítě a jeho matku před zraněním, když se narodí. Když porod začne, tato pozice umožní dítěti rychle projít porodním kanálem, aniž by došlo k roztržení děložního hrdla a perineu v matce.

Pokud je dítě v poloze s nohama dolů nebo napříč, lékaři tuto polohu určují jako komplikovanou. V tomto případě je nastávající matka hospitalizována a je proveden plánovaný císařský řez..

Vývoj plodu při těhotenství 39 týdnů

Třicátý devátý týden těhotenství je porodnické období, určené od prvního dne posledního menstruačního toku. Pokud vezmeme v úvahu gestační věk od početí, pak se ukáže jen třicátý sedmý týden těhotenství. Uplynulo 259 dnů od okamžiku, kdy bylo embryo implantováno na stěnu dělohy a začalo se systematicky proměňovat v plnohodnotný plod..

Jaké dimenze má dítě a jakou fázi vývoje dosáhl v této době?

Nyní lze velikost dítěte porovnat s malým melounem, který váží 3250 gramů, a délka těla drobků se pohybuje od 48 do 56 centimetrů. Pokud je dítě velké, může v této fázi vážit asi čtyři kilogramy. Vzhledem k tomu, že dítě je již připraveno k narození a jeho parametry dosáhly požadovaných ukazatelů v děloze, stává se velmi přeplněným.

Dýchací systém dítěte je již plně formován, takže po narození bude dítě moci bez problémů dýchat samo o sobě. Centrální nervový systém se dále vyvíjí a zlepšuje. V této fázi se vyvíjí mícha, analyzátory a reflexy. Nyní dítě zaostřilo a zapojilo uchopovací a sací reflex do automatismu.

Vize a sluch u dítěte jsou již plně rozvinuté. Díky nim reaguje na to, co se děje v lůně a dále. Nyní se dítě může soustředit na objekty umístěné v malé vzdálenosti od něj a dobře slyší a rozlišuje mezi různými zvuky. Na hlavě jsou vlasy, primordiální mazivo a zbraň zakrývající tělo je téměř pryč. Pod kůží je ochranná tuková vrstva.

I přes to, že dítě dostává placentu kyslík a živiny, je jeho trávicí systém dobře vyvinut a funguje. Tekutina, kterou dítě spolkne při tréninku dechu, je trávena a přeměněna na meconium. Dítě je velmi závislé na emocionálním stavu budoucí matky a reaguje na změny její nálady a hlasu, je schopno jej odlišit od ostatních..

Dodání po 39 týdnech těhotenství

Třicátý devátý týden těhotenství je nejlepší čas pro narození dítěte. Jeho tělo je zcela připravené existovat odděleně od matky. Všechny systémy a orgány mohou pracovat samostatně, bez použití přístroje na podporu života jako v minulosti. V této fázi se dítě příliš nepohybuje a čeká na matčino tělo, aby dalo znamení, že nastal čas, aby se narodil. Tělo se také připravuje na těhotné. Produkuje stresové hormony nezbytné pro bezpečné dodání.

U každé ženy začíná porod jiným způsobem. Vše záleží na individuálních vlastnostech těla. Nejčastěji jsou jejich spojovateli zesilující kontrakce, které jsou doprovázeny bolestí. Pokud interval mezi nimi nepřesáhne sedm minut, začala práce. Také vagina může opouštět sliznici a plodovou vodu..

V tomto případě by budoucí matka měla shromáždit všechny potřebné věci a jít do nemocnice. Nejlepší je, když jí někdo blízký pomůže dostat se tam. V této fázi jejich morální podpora pomůže odvrátit obavy a trochu se uvolnit..

39. týden těhotenství: Výzkum a analýza

Navzdory skutečnosti, že před porodem zbývá velmi málo, nastávající matka musí také jednou týdně navštěvovat kliniku sociální péče v mateřství. Na recepci gynekolog vezme maminku, aby změřila výšku děložního pozadí a břišního objemu, změřila krevní tlak a hmotnost, pohmatla polohu dítěte a poslouchala jeho srdeční frekvenci pomocí stetoskopu. Rovněž prozkoumá ženu na židli, aby určil, jak moc se děložní čípek otevřel, a dešifroval výsledky testů..

Pokud si budoucí matka zvolila gynekologa, který se jí narodí, měla by už s ním jít konzultovat, aby věděl o průběhu posledních týdnů těhotenství a mohl předvídat nástup porodu..

Ultrazvuk po 39 týdnech těhotenství

Ve třicátém devátém týdnu těhotenství se provádí ultrazvukové vyšetření, pokud má pacient hodně vody nebo nedostatek vody, placentární prezentaci, rychlé stárnutí placenty a propláchne pupeční šňůru nenarozeného dítěte..

Na základě závěru ultrazvukové diagnostiky a provedených testů bude gynekolog schopen posoudit stav dítěte a placenty a také určit způsob doručení.

Pokud je u dítěte diagnostikován nedostatek kyslíku, bude narození stimulováno, aby se dítě narodilo bez patologií..

Dieta při 39 týdnech těhotenství

Každá budoucí matka by si měla pamatovat, že nejen její zdraví, ale také zdraví nenarozeného dítěte závisí na její výživě. Před výskytem drobků na světě by měla být strava správná a vyvážená. Měl by zahrnovat vitaminy, bílkoviny, uhlohydráty, minerály a tuky.

Měli byste jíst přírodní a bezpečná jídla. Nejlepší je vařit v páře nebo dušené. Je nutné vyloučit z potravy muffiny, solené, pepřové, smažené a mastné pokrmy, které zhoršují trávicí potíže těhotných žen. Měli byste zcela opustit silné a sycené nápoje a kávu.

V posledních týdnech těhotenství je lepší nezatěžovat trávicí systém těžkými jídly. Odborníci na výživu doporučují jíst zelené, zeleninové a ovocné saláty, pít více vody, což pomůže odstranit přebytečnou tekutinu z těla as ní toxiny a další škodlivé látky. Minimalizovat používání mouky, luštěnin, citrusových plodů a bobulovin.

Výše uvedené produkty vedou ke zvýšené tvorbě plynu a mohou vyvolat alergické reakce u dítěte po narození.

Fyzická aktivita při těhotenství 39 týdnů

Asi 30% těhotných žen navštěvuje fitness trénink až do narození dítěte. To bude mít velmi dobrý vliv nejen na zdraví a celkovou pohodu, ale také pomůže ženě snáze porodit a zotavit se po porodu..

Pro usnadnění práce, správné dýchání a trénované svaly vám pomohou, ale k dosažení tohoto cíle byste měli vést aktivní životní styl a cvičit dechová cvičení. Je však třeba poznamenat, že ne všechny matky mohou chodit do tělocvičny až do samého narození. Pokud žena cítí, že ji fyzická aktivita vyčerpává úplně a zbavuje ji síly, je lepší je odložit na období po porodu.

Aby si žena nemohla sednout nečinně a nedovolila, aby jí do hlavy vadily negativní myšlenky, může se zapojit do dýchacího tréninku, který jí umožní usnadnit budoucí narození, provádět lehká fyzická cvičení a Kegelova cvičení, aby se trénovaly svaly perineum, což pomůže zabránit prasknutí, když hlava dítěte vyjde, a také chodit na dlouhé denní procházky na čerstvý vzduch.

Budoucí matka by také měla vzít v úvahu, že ve věku třiceti devíti týdnů začíná placenta stárnout, což znamená, že dítě nedostává kyslík a akutně pociťuje jeho nedostatek. Aby toto období usnadnil, musí se denně procházet v parku a během dne a před spaním větrat byt..

Neměli byste teď cestovat, protože práce může začít kdykoli, takže je lepší, aby budoucí matka byla poblíž nemocnice. Je třeba mít na paměti, že neustálý pohyb a fyzická cvičení způsobí, že porod bude méně bolestivý, odstraní komplikace a rychleji se vrátí do svých dřívějších forem po objevení se drobků na světě..

39. týden těhotenství: Doporučení gynekologů

Protože ve třicátém devátém týdnu těhotenství spadne žaludek do pánevní oblasti, trávicí problémy ženy zmizí, v důsledku čehož začne dohánět a absorbovat své oblíbené dobroty. Aby nedošlo k nárůstu tělesné hmotnosti, což komplikuje porod, měli byste jíst časté porce a často.

Chcete-li minimalizovat zážitek, musíte naladit pozitivním způsobem. Měli byste vést aktivní životní styl, nakupovat, setkat se s přáteli. Můžete si také zakoupit různé krásné oblečení pro budoucí módy nebo módy.

Sex můžete mít, pouze pokud lékař nezakázal intimní život. Během intimity se vyvarujte tlaku na břicho a buďte opatrní.

Na cestu do nemocnice je nutné předem připravit tašku s věcmi. Kromě oblečení, hygienických potřeb, doplňků pro kojence je třeba vložit i výměnnou kartu, která umožňuje lékařům zvolit taktiku porodu po prostudování informací o průběhu těhotenství. Měli byste také dát dokumenty a diskutovat s lékařem, který porodí, o všech důležitých nuancích, které mu dříve odebraly telefonní číslo, abyste s ním byli vždy v kontaktu..

Pokud pracovní aktivita začala, není třeba se bát a paniky. Měli byste myslet na drobky, které také nyní prožívají. Jakmile je na prenatálním oddělení, je nutné splnit všechny požadavky porodní asistentky a potom porod proběhne bez problémů.

Pohlaví po 39 týdnech těhotenství

Mnoho budoucích matek je znepokojeno otázkou, zda je možné vést intimní život ve třicátém devátém týdnu těhotenství. V minulosti byl sex v posledním trimestru zakázán. Gynekologové tvrdili, že během orgasmu dochází k děložním stahům, které vedou k předčasnému porodu.

Nyní takový zákaz neexistuje, a pokud těhotenství pokračuje normálně, lékaři naopak doporučují sex s otcem nenarozeného dítěte, aby zmírnili stres a zlepšili pohodu..

Závěr

Na základě zkušeností milionů matek lze bezpečně říci, že při přípravě na narození dítěte je nejdůležitějším pozitivním přístupem. Stačí, když si žena představí, že drží dítě v náručí, je krásná, zdravá a vypadá jako ona nebo jeho otec..

Tento jasný, teplem naplněný obrázek bude stačit k tomu, aby si uvědomil, že všechny tyto dlouhé měsíce a několik hodin nepříjemných pocitů stálo za to znát štěstí mateřství.

Články O Neplodnosti