Hlavní Testy

39 týdnů a 4 dny

Již můžete přesně určit povahu změn ve vašem těle. Pojďme diskutovat o známkách počátečního porodu.

Váš plod se vrhne hlouběji do pánve a podle toho se dolní část dělohy snižuje. Okamžitě se snáze dýcháte. Pokud to není poprvé, co porodíte, buďte připraveni - porod je prakticky na nose. Cervix začíná zjemňovat. Lékaři často provádějí prstové vyšetření děložního čípku, ale stupeň vyspělosti děložního hrdla nelze vždy použít k posouzení načasování nástupu porodu..

Ve dnech bezprostředně předcházejících porodu si můžete všimnout následujících příznaků:

* špinění z genitálního traktu
* výtok sliznice (odtamtud), nějaké hubnutí
* zkapalnění stolice
* zvýšení chuti k jídlu
* vznik „hnízdního instinktu“ (jak nazývají zvláštní chování, náladu najít klidné, odlehlé místo)

Tyto příznaky však ne vždy přesně předpovídají nástup porodu. Vydrž! Už je skoro konec!

Zdroj: web Mama.ru

Gene Petya
Prohlédnout profil
Najít další příspěvky od Гена-Петя

Jak pochopit, že porod začal? Za prvé, plodová voda může začít vytékat. Břicho začíná usrkávat, mohou se vyskytnout mírné tažné bolesti. Boje se stávají častějšími a prodlužují se. V závislosti na tom, jak daleko je nemocnice, stojí za to čekat na frekvenci kontrakcí za 5-15 minut a jít do nemocnice.
Jak odlišit falešné boje od pravdy?

Předchůdci
- zastavit po 1, 2 (a někdy i více) hodinách;
- jsou nepravidelné (mohou být pravidelné);
- po chvíli se stanou bezvýznamnými

BITKY
- skutečné boje, které začaly, se obvykle nezastavují;
- mají tendenci zavádět pravidelnost;
- postupem času se stávají intenzivnější a delší

Na základě popsaných (spíše rozmazaných) rozdílů, pokud máte podezření na nástup práce, musíte udělat něco takového: 1. Zkuste relaxovat, relaxovat, rozptylovat. 2. Pokud se pocity, které jste se stali pravidelnými, zkuste (pokud je to možné) osprchovat, postavte se do pozice „kočky“ (na všech čtyřech). Tyto postupy vám umožní odstranit vzrušení, svalový tonus, po kterém nejčastěji prochází kontrakce Braxton-Higgs. Žádný účinek nebo situace neumožňuje výše uvedené? Poté se druhou rukou vyzbrojte perem, papírem a hodinami. Jakmile se žaludek začne utahovat nebo se v bederní oblasti objevují pocity tahu - zaznamenejte čas, kdy se objevily, a jejich trvání. Opakujte několikrát. Nyní jděte o své firmě 40-60 minut. Pokud boje do této doby stále probíhají, opakujte. Pracovní bolesti v průběhu času se zintenzivňují (pokud jde o pocit), delší (například prvních 40 "po 1-2 hodinách - 50") a mezera mezi nimi se zmenší (například nejprve každých 10-15 minut po 1-2 hodinách každých 7-10 minut). Jsou přítomny všechny tři vlastnosti? Gratuluji, vypadá to, že jsi začal rodit!

39. týden těhotenství

Váš plod se vrhne hlouběji do pánve a podle toho se dolní část dělohy snižuje. Okamžitě se snáze dýcháte. Jak pochopit, že porod začal?
Za prvé, plodová voda může začít vytékat. Břicho začíná usrkávat, mohou se vyskytnout mírné tažné bolesti. Boje se stávají častějšími a prodlužují se. V závislosti na tom, jak daleko je porodnice, stojí za to čekat na frekvenci kontrakcí za 5-15 minut a jít do porodnice.


Jak odlišit falešné boje od pravdy?

zastavit po 1, 2 (a někdy i více) hodinách

skutečné boje, které se začaly zpravidla nezastavují

mají tendenci zavádět pravidelnost

14.06.2007, 11:54
jsou nepravidelné (mohou být pravidelné)
po chvíli se stanou bezvýznamnýmipostupem času se stávají intenzivnější a delší


Na základě popsaných (spíše rozmazaných) rozdílů s podezřením na počátek porodu musíte udělat něco takového:

 1. Zkuste relaxovat, relaxovat, nechat se rozptylovat.
 2. Pokud se pocity, že jste se stali pravidelnými, zkuste (pokud je to možné) osprchovat, postavte se do pozice „kočky“ (na všech čtyřech). Tyto postupy vám umožňují odstranit vzrušení, svalový tonus, po kterém nejčastěji prochází kontrakce Braxton-Higgs..
 3. Neexistuje žádný účinek nebo situace neumožňuje výše uvedené? Poté se druhou rukou vyzbrojte perem, papírem a hodinami. Jakmile se žaludek začne utahovat nebo se v bederní oblasti objevují pocity tahu - zaznamenejte čas, kdy se objevily, a jejich trvání. Opakujte několikrát. Nyní jděte o své firmě 40-60 minut. Pokud boje do této doby stále probíhají, opakujte. Pracovní bolesti v průběhu času se zintenzivňují (pokud jde o pocit), delší (například prvních 40 "po 1-2 hodinách - 50") a mezera mezi nimi se zmenší (například nejprve každých 10-15 minut po 1-2 hodinách každých 7-10 minut). Jsou přítomny všechny tři vlastnosti? Gratuluji, vypadá to, že jsi začal rodit!

"Harbingers porodu"

Je vzácné, když porod začíná náhle. Obvykle 2-4 týdny před porodem, pod vlivem hormonálních změn v těle ženy, dochází k určitým procesům, které se nazývají předchůdci porodu.


Cork hlen výtok


Sliznice a membrány chrání dítě v děloze před infekcí. V určitém okamžiku tento korek odejde. Spolu s hlenem se uvolňuje malé množství krve, někdy tak nevýznamné, že mu to mnoho žen nevěnuje pozornost. Protože je dítě chráněno zbývajícími skořápkami, můžete pokračovat ve svém obvyklém podnikání. Průchod sliznice ukazuje, že porod nebude dlouho trvat. To však neznamená, že se rozhodně porodíte během následujících 24 hodin. Někdy to může trvat déle než týden, než začnou pravidelně se opakující kontrakce, a zjistíte, že „skutečná práce“ začala.
Pokud se však objeví jasně červená krev nebo se odstraní sliznice dříve než dva týdny před očekávaným datem porodu, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.


Vypouštění vody


V děloze je z membrán vytvořen tenký vak, ve kterém se nachází dítě a plodová voda. Amniotická tekutina chrání dítě před vnějšími vlivy a močovým měchýřem - před infekcí. Někdy zánět močového měchýře praskne ještě předtím, než ucítíte kontrakce nebo ucpání sliznice. U mnoha těhotných žen se to děje v noci. V hrůze se můžete probudit pocitem, že jste spáchali „dětský hřích“ - jaká hrůza! - rovnou do postele.

Jak odlišit plodovou vodu od moči?

 • plodová voda je bezbarvá;
 • mají sladký, ne specifický zápach amoniaku;
 • bělavé vločky se často vyskytují v plodové vodě: toto je vernix - bělavé mazivo, které zakrývá pokožku novorozence.

Pokud vody odejdou, není třeba se bát, že se dítě narodí „suché“. K vývoji plodové vody dochází každé tři hodiny a dítě je navíc zpožďuje a blokuje hlavu z dělohy. Bolest se obvykle nestane. Každá žena má jiné množství plodové vody, v průměru jeden až jeden a půl litru. U některých žen navíc amniotická tekutina zanechává „kapku po kapce“, jako je mírná močová inkontinence. Pro ostatní to připomíná vlnu, kterou nelze omezit..
Voda může vytéct buď před narozením nebo během otevření děložního hrdla.

Po odtoku vody se zvyšuje pravděpodobnost proniknutí infekce, takže se nemůžete vykoupat ani mít sex.

Velice důležitá je barva plodové vody. Normálně jsou bezbarvé. Změna barvy na nazelenalé nebo nahnědlé znamená, že z nějakého důvodu dítě zažilo hladovění kyslíkem a jeho pohyby střev - meconium - upadly do plodové vody..


Nepravidelné kontrakce dělohy. Kontrakce Brexton Hicks (falešné kontrakce)


Po 30. týdnu těhotenství se mohou objevit falešné kontrakce. Jsou nepravidelné a bezbolestné. Velmi často se berou jako začátek porodu. Pokud však pravidelný a nepřetržitý rytmus těchto kontrakcí není stanoven a intervaly mezi nimi nejsou sníženy, pak to není začátek porodu..

Vaše nenarozené dítě

Průměrná délka plodu je 50 cm a hmotnost 3000 - 3500 g. Kůže je světle růžové barvy, je vyvinuta podkožní báze, vlasy téměř chybí, délka vlasů na hlavě dosahuje 2 cm. Oči jsou zaostřeny ve vzdálenosti 20-30 cm, tj. Ve vzdálenosti mateřská tvář při krmení.

Jaké prekurzory porodu jsou charakteristické pro 39 týdnů těhotenství

Jste těhotná téměř 9 měsíců, což znamená, že brzy dojde k malému zázraku a nová osoba „doplní“ světovou populaci. 39 týdnů těhotenství je čas pro naléhavé narození. Dítě již zaujalo pozici, která je pro narození nejvhodnější, přitiskla mu ruce a nohy a naklonila bradu k hrudi. Plod ve 39. týdnu těhotenství je připraven dýchat a sám jíst jídlo - mateřské mléko.

Bez ohledu na to, jak velký strach z porodu je 39-40 týdnů těhotenství, kdy většina žen sní o porodu rychleji. Koneckonců, těhotné břicho je už tak velké, že narušuje normální pohyb. Ženy navíc často trpí nepohodlím, bolí se jejich dolní část zad, táhne spodní část břicha. Stručně řečeno, toto období je obtížné.

Cítit se dobře

Pochopíme, co se děje během gestačního období 39 týdnů s ženským tělem. Tentokrát to není snadné, bude to vyžadovat trpělivost a vytrvalost. Myšlenka, že se testy blíží ke konci a zbývá jen velmi málo času, než se setkáte se svým milovaným synem nebo dcerou, usnadní přenos testů..

Jelikož je časem porodu 39–40 týdnů těhotenství, tělo matky se na tento proces aktivně připravuje. Břicho ve 39 týdnech těhotenství je velmi velké, s největší pravděpodobností již kleslo.

Tento příznak je považován za jeden z příznaků blízkého konce těhotenství. Prolaps břicha během těhotenství může nastat 1-2 týdny před porodem. Ale to je volitelné. U některých žen klesá břicho doslova v předvečer narození dítěte.

Míchání v 39. týdnu těhotenství je zanedbatelné, dítě už dospělo natolik, že pro něj je obtížné se pohybovat v tak stísněném prostoru. Pokud je dítě správně umístěno, nyní je jeho hlava nasměrována do oblasti pánve matky. Při jiném uspořádání dítěte bude žena pravděpodobně již umístěna do mateřského rumu, zejména pokud se ukáže, že má císařský řez.

Téměř všechny ženy čelí skutečnosti, že mají kamenný žaludek ve 39. týdnu těhotenství. Když se objeví tento příznak, musíte pochopit, že se jedná o tréninkový boj nebo rozvoj práce. Když cvičné kontrakce by neměly moc bolet, ale může se vyskytnout pocit, který mírně táhne žaludek. Kromě toho jsou tréninkové zápasy vždy nepravidelné.

Dítě ve 39. týdnu těhotenství se příliš nepohybuje, ale jeho pohyby způsobují značné nepohodlí. Kromě toho se děloha nyní snížila a deformuje močový měchýř, takže musíte chodit na záchod častěji než obvykle.

Snížená děloha také ovlivňuje pánevní kosti, takže u těhotných žen často táhne dolní část zad. V dolním břiše a v perineu mohou být bolesti, ale ne ostré, ale nesoucí tahající charakter.

Stav „dětského místa“

39 porodnický týden těhotenství - doba, kdy placenta začíná rychle stárnout, zatímco:

 • jeho tloušťka se zmenšuje;
 • je zaznamenána kalcifikace tkání;
 • lodě začnou fungovat horší.

Z tohoto důvodu dítě dostává méně kyslíku a živin. Ale tento proces je přirozený. Příroda je moudrá a tento stav je koncipován tak, aby připravil dítě na složitý proces porodu, během kterého bude nevyhnutelně trpět hypoxií..

Placenta však někdy časem stárne a dítě je „v režimu půstu“ několik týdnů, což pro něj není dobré. Z tohoto důvodu, v pozdějších fázích, jsou matkám často předepisovány CTG, tato studie vám umožní zkontrolovat pohodu dítěte.

Ultrazvuk zpravidla není předepsán na 39 týdnů těhotenství, protože během tohoto období je neinformativní, ale v případě potřeby lze provést ultrazvukové vyšetření.

Vybít

Během těhotenství musíte sledovat povahu výtoku z pochvy. Normální výtok ve 39 týdnech těhotenství je střední, slizniční, homogenní, bezbarvý nebo barva mléka. Vláknitá sliznice bílé nebo krémové barvy se nepovažuje za patologii, mohou obsahovat malá množství krve ve formě žil.

Třicáté deváté sedmidenní období je doba, kdy mnoho žen má sliznici, která uzavírá krk. K úniku korku zpravidla dochází několik dní před porodem.

Po 39 týdnech těhotenství je výtok považován za neobvyklý, pokud je zelený (hnisavý), krvavý, sražený nebo hnědý.

 • Bílý výboj heterogenní struktury je známkou drozdu. Dalšími příznaky jsou silné svědění. Je nutné podstoupit lokální léčbu (čípky), aby se vyloučilo riziko infekce plodu během porodu.

Lékaři někdy doporučují preventivní léčbu drozdu před porodem, a to i při absenci závažných příznaků. Je to zpravidla nutné u žen, jejichž drozd během těhotenství několikrát zhoršoval.

 • Žluto-zelený výboj je příznak bakteriální infekce. To je velmi nebezpečný příznak, protože je možná nitroděložní infekce plodu s rozvojem závažných komplikací. Proto, pokud existují rušivé příznaky, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.
 • Skvrny po 39 týdnech těhotenství mohou naznačovat, že placentární abrupce začala. Příznakem komplikace může být hnědý výboj. Je obzvláště nebezpečné, pokud v přítomnosti takových sekrecí bolí žaludek. Zpravidla se hnědé skvrny objevují s částečným oddělením a při úplném krvácení. Jedná se o nebezpečnou komplikaci, která ohrožuje dítě i matku..
 • Vodní výtok je známkou úniku plodové vody. Když se objeví takový příznak, je třeba očekávat včasný nástup porodu..

Batole a jeho vývoj

Poslední těhotenství je 39–40 týdnů. Do této doby je vývoj dítěte kompletní, je připraven se narodit. Systémy jeho těla jsou zcela připravené na autonomní existenci. Dítě má všechny reflexy potřebné k přežití. Dítě nyní žije v novorozeneckém režimu, spí většinu dne a během období bdělosti trénuje svůj sací reflex a saje prst.

Dítě může stále přibírat na váze. Tělesná hmotnost dítěte závisí na dědičnosti a řadě dalších faktorů. Průměrně to je 3,5 kg. Ale dítě se může narodit s nižší nebo větší hmotností, existují případy, kdy hmotnost novorozence dosáhla 5 kg, ačkoli taková hmotnost je samozřejmě výjimkou, než je pravidlo.

Porod

V posledních týdnech těhotenství se většina žen těší na porod, protože je stále obtížnější nést těžkosti své pozice. Musíte vědět, jak odlišit prekurzory od známek porodu.

Harbingers

Ve 39. týdnu těhotenství se již pravděpodobně objevily prekurzory narození u primiparů. U mnoha žen, které jsou těhotné s prvním dítětem, se prekurzory objevují mnohem dříve - ve 36–37 týdnech.

Ale předchůdci porodu v multiparousu se mohou objevit doslova v předvečer významné události. Obecně platí, že předchůdci porodu u multiparousů au žen čekajících na první dítě se neliší. Předchůdci porodu ve věku 39 týdnů těhotenství:

 • posun břicha dolů;
 • výtok sliznice;
 • časté tréninkové zápasy;
 • výtok z bradavek - silná žlutá tekutina - kolostrum;
 • volné stoličky;
 • ztráta váhy.

Pokud jste pravidelně váženi, můžete si všimnout, že v předvečer porodu jste ztratili asi 1 kilogram. Skutečnost, že se tělo před porodem zbaví přebytečné tekutiny.

Vzhled předchůdců neznamená, že musíte naléhavě jít do porodnice. Od chvíle, kdy se objeví první příznaky, může trvat několik týdnů, než začne proces porodu.

Když je čas do nemocnice?

Některé ženy raději chodí do porodnice v dostatečném předstihu, ale většina má tendenci čekat na porod doma. Pokud neexistují žádné komplikace, pak velká potřeba jít do nemocnice předem nedává smysl. Jak pochopit, že porod začal? Označují to následující znaky:

 • kontrakce zesílily, opakují se s určitým časovým obdobím a tento interval se zkracuje. Pokud se kontrakce opakují každých 5 minut, musíte naléhavě jít do nemocnice;
 • vody se vzdálily - vylily proud nebo začaly kapat. V druhém případě si žena všimne, že propouštění se stalo mnohem hojnější a získalo tekutinovou konzistenci.

A za 39 týdnů je možný vývoj různých komplikací, kdy matka potřebuje pohotovostní lékařskou péči.

Naléhavé volání na sanitku:

 • s krvácením;
 • pokud spodní břicho bolí po 39 týdnech těhotenství, bolest je navíc závažná a dlouhodobě se neuvolňuje;
 • došlo k významným změnám v povaze pohybů dítěte. Buď zcela přestal projevovat známky života, nebo se naopak stal neobvykle aktivním;
 • zvýšený krevní tlak, skok v tlaku lze pozorovat podle následujících příznaků: bolest hlavy, závratě, výskyt „mouchy“ před očima.

39 týdnů těhotenství je čas, kdy musíte být připraveni kdykoli jít do porodnice. Připravte si potřebné věci, složte dokumenty předem. Pokud začnou boje, nebudete mít čas sbírat věci a ve spěchu můžete na něco zapomenout. Zvažte otázku, jak se dostanete do nemocnice (pomocí vlastní dopravy, taxi, v sanitce), zvažte možnost dopravní zácpy. A jakmile bude vše připraveno, klidně počkejte, až začne porod. Určitě budete v pořádku!

Těhotenství 39 týdnů

Plod po 39 týdnech těhotenství

Toto je předposlední týden těhotenství, pokud vezmeme v úvahu ideální 40týdenní trvání. Porod ale může nastat o několik týdnů dříve nebo později, což je normou. Ve 39. týdnu těhotenství je plod zcela připraven na nezávislé nezávislé fungování. Plíce jsou plně vyzrálé a začnou pracovat okamžitě s první částí vdechovaného vzduchu. Trávicí systém je schopen přijímat, propagovat, trávit a vstřebávat jídlo: na sliznici se již vytvořily klky, slinivka produkuje potřebné enzymy. Je pravda, že střeva dítěte jsou stále sterilní, ale po prvním jídle ho bakterie začnou kolonizovat.

Malé srdce funguje správně, pumpuje krev do těla a ledvin a odstraňuje metabolické produkty přes vylučovací systém matky. Množství plodové vody v 39. týdnu těhotenství je výrazně sníženo, ale nepřestávají se aktualizovat každé 3 hodiny, a to se děje, dokud neodejdou.

Vize dítěte je již dobře vyvinutá: nejen reaguje na světlo a tmu, bliká a pohybuje se před očima, ale je také schopen zaostřit oči na vzdálenost 20 - 30 cm, to znamená, že během krmení uvidí vaši tvář! Jistě se na něj usmívej!

Vývoj centrální nervové soustavy drobků stále pokračuje. Tento proces bude pokračovat i po jeho narození..

Dítě ve 39 týdnech těhotenství je již velmi krásné a vypadá jako dítě: pokožka se vyhladila a získala příjemný narůžovělý nádech, objevily se vrásky a tváře, chmýří a původní mastnota téměř úplně zmizely. Navzdory stísněnému prostoru stále roste a zotavuje se: jeho plný růst (velikost) již přesahuje 50 cm a jeho hmotnost dosahuje 3500 g. Tyto údaje jsou samozřejmě velmi individuální.

Cítit

Děloha pevně obepíná nájemce, takže matka cítí téměř každý její pohyb. Zkuste zachytit tento okamžik ve své paměti: už se to nikdy nestane...

Pravděpodobně se těšíte na porod: konec konců stav těžkosti v celém těle a nepohodlí nejen unavený na dlouhou dobu, ale dosáhl svého vrcholu. Děloha se vší hmotností tlačí na močový měchýř, proto se zdá, že výlety na toaletu jsou nekonečné! Aby močový měchýř zůstal co nejprázdnější, při močení se nakloňte dopředu a nespěchejte, abyste vstali. Zažíváte také silný tlak na perineum a pánev, což má za následek bolestivé bolesti, šití a střelbu na nohy. Bolí to chodit, je nepříjemné sedět, je těžké lhát, někdy je nemožné najít pohodlnou polohu na spaní...

Nicméně i přes slabost a únavu všude, kde většina matek získává svou sílu a inspiraci: začíná „hnízdní syndrom“. Žena s záblesky v očích začíná dům uklízet, čímž vytváří útulnost a pohodlí pro celou rodinu a zejména pro její nové členy. To je možná nejpříjemnější pocit před porodem. Umožňuje matce, aby byla rozptýlena a obvinila ji z nezbytného optimismu. Ale nepřekračujte to. Nyní je třeba zachránit sílu při porodu, takže přijměte roli superintendenta a nechte rodinu, aby provedla vaše pokyny.

Nezapomeňte na každodenní procházky, protože dítě nyní potřebuje kyslík více než kdy jindy: placenta začíná stárnout a tak pečlivě nesplňuje své funkce.

Po 39 týdnech těhotenství se děložní hrdlo začíná zkracovat a otevřít. Začnete cítit dětskou hlavu v pánvi mezi boky, které tlačí na spodní část pánve.

Žaludek

Žaludek se po 39 týdnech těhotenství s největší pravděpodobností již snížil. U bezvýchodných žen se to objevuje několik týdnů před narozením, u bezvládných žen se to může stát hned v předvečer a v některých případech břicho vůbec neklesne. Ale dítě již spěchá k východu: jeho předchůdce (ten, kterému se narodí), ve většině případů je to hlava, vstupuje do pánevní oblasti. Doktor to cítí během vyšetření - externě i interně. Tón břišních stěn se snižuje - a dno dělohy se mírně předkloní.

Břicho je teď obrovské! Kůže je velmi těsná, a proto se často škrábe, pupek se může vyboulit. Ať už vás to nebude trápit: po porodu všechno padne na místo.

V posledních týdnech jste měli to štěstí, že jste sledovali tanec svých dětí: vaše břicho chodilo doslova. Diskotéka se zastaví před porodem, dítě se uklidní, ale stále musíte cítit jeho pohyby každý den, prostě už nejsou tak aktivní - uvnitř je příliš nabitý na aktivitu.

Hmotnost 39 týdnů těhotná

Ani velké břicho, ani pokračující přírůstek na váze dítěte by již neměly mít vliv na vaši vlastní váhu po 39 týdnech těhotenství. Do této doby bylo celkové zvýšení po celou dobu těhotenství 11-16 kg (plus nebo mínus). A teď byste se neměli zlepšovat. Naopak: před porodem žena obvykle ztratí malou váhu (doslova 1-2 kilogramy) kvůli zvýšenému vylučování tekutin z těla. Toto je přípravná fáze plánovaná od přírody: žena musí být flexibilní a mobilní, aby porodila snáze.

Nepřestávejte se vážit: náhlá podváha vás upozorní na brzké narození.

Ženská chuť k jídlu často zmizí několik dní před porodem. Stává se však také, že v tomto ohledu nedošlo k žádným zásadním změnám.

Sex ve věku 39 týdnů těhotenství je ve skutečnosti sex před narozením. Může a mělo by být praktikováno? Lékaři odpovídají na tuto otázku různými způsoby a každý pár se musí rozhodnout sám za sebe. V poslední době lékaři v posledních 6 týdnech těhotenství uvalili přísný zákaz intimity. Hlavní argument této pozice: orgasmus stimuluje stahy dělohy a může způsobit předčasný porod. Nyní jsou vám nebojácní a tento názor byl již dlouho vyvrácen. Měli byste se zaměřit pouze na blaho ženy. Některé z nich jsou docela unavené a necítí se dobře, takže v posledních týdnech nebyly přitahovány k manželovi. Ale mnozí naopak potřebují blízkost k němu, chtějí se cítit milovaní, žádoucí, potřební. Sex ve 39. týdnu těhotenství není zakázán, pokud je zachována integrita močového měchýře a budoucí rodiče potřebují blízko sebe. Lékaři na celém světě navíc již dávno dospěli k závěru, že sex před porodem je jejich nejlepší přirozenou stimulací, a v některých zemích se dokonce doporučuje mít sex po zahájení pravidelných kontrakcí, aby se připravil děložní hrdlo k otevření a obecně usnadnil a urychlil proces porodu. Faktem je, že mužská sekrece obsahuje hormon prostaglandin, který připravuje děložní hrdlo, a endorfiny uvolňované v matčině těle během sexu působí jako mírné analgetikum.

Budoucí táta by však měl být velmi jemný a elegantní. A pokud máma během sexu cítí bolest a nepohodlí, je lepší ji zastavit.

Bolest po 39 týdnech těhotenství

V posledních týdnech těhotenství již pravděpodobně trpíte bolestmi v dolním břiše, které svědčí o bezprostředním porodu. Tréninkové zápasy se staly bolestivějšími než dříve. Míchání dítěte také často způsobuje ženě bolest. Když se pokusíte postavit nebo změnit polohu svého těla, můžete zaznamenat bolest v břiše, boku, zádech.

39. týden těhotenství: co se stane s dítětem a nastávající matkou, předchůdci porodu

Pokud již uplynul 39. týden těhotenství, budoucí matka má pravdu, když si vezme mateřský kufr. Porod může začít každý den a na tuto událost se musíte připravit. Seznamte se se změnami, které se vyskytují v těle matky, se známkami, které zobrazují, a zjistěte, jak plod vypadá po 39 týdnech..

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

39 týdnů těhotných: prekurzory porodu, porod

Maratón potomků se blíží cílové čáře - uplynulo 39 týdnů těhotenství. Harbingers porodu v této době jsou běžné. Posuďte sami: 39 týdnů je kolik měsíců? Je pravda, že 9. měsíc těhotenství vyprší a podle zdravotních parametrů je 39 porodním týdnem těhotenství celých 10 měsíců, během kterých dítě zraje a připravuje se na narození. Vzhled generických prekurzorů je proto projevem normálního průběhu těhotenství. Tělo tedy signalizuje ochotu porodit životaschopné dítě.

Mí kolegové porodnice-gynekologové začínají připravovat ženy na vzhled předchůdců práce, když dorazí 38. týden těhotenství. Protože k porodu dochází nejčastěji v období 38–39 týdnů.

Nastávající matka musí být učena rozlišovat mezi pokusem o výcvik a prací, aby jí neunikla chvíle, kdy je nutné jít do nemocnice. Za prvé, tato informace je užitečná pro primiparous, protože ti, kteří porodí druhý nebo třetí čas, snadno určí přístup porodu.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Věnujte pozornost následujícím příznakům:

 • Prolaps břicha.

Břicho začalo být ostré a klesalo - to je dítě v děloze připravené k průchodu porodním kanálem.

Skutečné boje lze snadno odlišit od falešných. Druhý průchod rychle, pokud si vezmete teplou sprchu a trochu si lehnete. Kontrakce, které přenášejí práci, rostou každou hodinu. Zprvu žena nevěnuje pozornost bolestem bolestí v oblasti zad a dolního břicha, protože k tomu již došlo během těhotenství, kdy byla děloha v dobré kondici..

Avšak rysem takových paroxysmálních křečí je jejich nárůst. S každou hodinu se bolest stává intenzivnější, žena může jasně určit interval mezi útoky. Pokud byla snížena na 10 minut, pak se děložní hrdlo otevřelo dobře a za hodinu nebo dvě začne horká fáze porodu. Nastávající matka proto naléhavě potřebuje jít na porodnici.

 • Cork hlen výtok.

Po celou dobu porodu dítěte byl porodní kanál uzavřen zvláštním silným tajemstvím, které blokovalo cestu infekce, nedovolilo úniku plodové vody.

Přidělení ve 39. týdnu těhotenství získává namodralý a hnědý odstín místo měkkého mléčného a průhledného. Nebojte se: je to normální u těch, kteří mají v anamnéze těhotenství, 39 týdnů.

Doporučuji, aby pacienti v tomto období věnovali zvláštní pozornost nejen barvě výboje, ale jejich množství. Pokud si všimnete, že se staly mnohem bohatšími, byly do serózní barvy přidány hustší, krvavé sraženiny nebo skvrny - to znamená, že dítě je na cestě. Slizniční zátka tedy opouští, což znamená, že porod se teprve začíná.

Mnoho žen ví, že hlavním znakem blížícího se času porodu je vypuštění plodové vody. Ve filmech je tento okamžik obvykle přehnaný: doslova litry vody vylévají ženy.

Ve skutečnosti těhotná žena, která netrpí polyhydramniemi, zanechává malé množství tekutiny. To se děje postupně a ne současně: trochu vody stéká po vnitřních stranách stehen. Tento proces nelze zastavit. Takové znamení je jedním z hlavních, což signalizuje, že k porodu dojde během několika hodin.

Pokud voda odešla nebo opouští, ale nedochází ke kontrakcím, měla by těhotná žena po 39 týdnech naléhavě jít do nemocnice. Amniotická tekutina - pomocné ženy a děti při porodu. Změkčí vstup hlavy dítěte do děložního čípku a zabrání slzám. Chraňte také dítě před poraněním. Bez nich bude práce komplikovaná.

Jsou to přímí zaječci při porodu. Objevují se, když ženské tělo intenzivně produkuje oxytocin, hormon práce. Obvykle se to děje v noci, takže většina dětí se rodí v malé hodině.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Několik týdnů před porodem mohou ženy vylučovat kolostrum. Toto je nepřímé znamení, které ne vždy signalizuje přiblížení doby narození. Někdy je tento rys způsoben konstitucí a hormonálním pozadím těhotné.

Podle statistik, citovali mí kolegové M. Kravchenko a T. Smirnova, porod ve 39 týdnech je běžným řešením těhotenství u 91% žen. Ženy mladší 35 let s větší pravděpodobností rodí samy a po 35 se více než 60% porodů provádí císařským řezem..

Během tohoto období je důležitá psychologická podpora ženy. Jedním z příznaků přístupu k porodu je zvýšení úzkosti. To je způsobeno nejen stavem psychiky matky, ale také hormonálními změnami, které se vyskytují v jejím těle.

Adrenalin stoupá, což stimuluje stahy dělohy, uvádí E. Lashkevich v článku „Endokrinní regulace práce“. Deprese, deprese po 39 týdnech se vyskytuje u 73% žen. Stres ztěžuje doručení, jak poznamenali autoři The British Medical Journal. Proto žena ve věku 38 až 39 týdnů potřebuje podporu od svých příbuzných, stálý kontakt s lékařem, který porodí.

39. týden těhotenství: co se stane dítěti

Porod ve 39 týdnech těhotenství je optimální čas pro narození dítěte. Je zcela zralý, jeho orgány a systémy jsou již schopny pracovat samostatně. Jak vypadá a co se mu v té době stane? Pojďme si o tom promluvit podrobněji:

Dítě ve věku 39 týdnů těhotenství je plně formovaný živý organismus, který je připraven na nezávislý život. Důkazem toho jsou hlavní parametry jeho vývoje - hmotnost a výška. Děti obvykle váží od 2,5 kg do 4 kg s výškou 50–55 cm.

Kolísání ve směru plus nebo mínus v kilogramech a centimetrech je naprosto přijatelné. Jedním z faktorů je dědičnost. Nízké rodiče nebudou mít obra. Pro miniaturní matku není snadné porodit velké dítě. V tomto případě je možné předčasný porod nebo komplikace během porodu..

Fotografie: Lankovits A.V. Učebnice porodnictví a gynekologie. - M.: Medgiz, 1953.

 • Dýchací systém.

Všechny prvky systému, který dodává kyslíku malému organismu, se dostávají k dokonalosti: plíce se vytvářejí, alveoly mohou být naplněny kyslíkem a při výdechu se nemohou slepit. Jakmile neonatologové očistí ústní dutinu dítěte od hlenu, vydá pronikavý výkřik života - jeho plíce se narovná a pak sám dýchá.

 • Nervový systém.

Dítě již vytvořilo dva hlavní reflexy - uchopení a sání. V prvních týdnech života to stačí, aby mohl samostatně pevně sevřít matku bradavky svými rty a sát mléko. Jak se vyvíjí, dojde k dokonalosti dalších reflexů..

Některé matky jsou velmi překvapeny, když novorozenec, který byl právě vyřazen z lůna, reaguje na její hlas a dokonce se snaží zvednout hlavu, aby viděl, do koho patří. To je jeden z důkazů normálního vývoje nervového systému. Dítě nejenže slyší, ale již rozpoznává známé zvuky, ví, jak soustředit své oči. Tato dovednost se utvořila in utero.

Po 39 týdnech těhotenství živiny a kyslík stále procházejí placentou k plodu. Jeho trávicí systém však již pracuje v testovacím režimu. Amniotická tekutina je trávena v žaludku a vzniká meconium - černý, hustý tuk, podobný dehtu, který zanechává dítě při prvních narozeninách.

Foto: Anatomie: 4D Encyklopedie v rozšířené realitě. - M.: Devar Media, 2018.

Pokud je zjištěno těhotenství 38–39 týdnů, znamená to, že dítě dosáhlo vrcholu svého vývoje: má buď na hlavě lehký chmýří, nebo hustou a dlouhou hřívu, větve nehtů, obočí a řasinky. Jeho tělo je pokryto tukem, i když již má vlastní tělesný tuk. Mazání pomůže vašemu dítěti snadno projít porodním kanálem.

39. týden těhotenství: změny v těle ženy

Tělo matek po dobu 39 týdnů bylo zcela obnoveno: začalo laktace, zvýšila se hladina kortizolu potřebného k porodu, placenta vyčerpala své zdroje. K tomu byly přidány nové pocity: nervozita, nespavost, zvýšená únava nebo naopak reaktivita nervového systému.

Mnozí začínají „hnízdit“: začínají jarní úklid, nutí manžele k přeskupování nábytku, nákupům atd. To vše je výsledkem hypofýzy, která reguluje práci.

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

Těhotenství trvající 38–39 týdnů je doprovázeno takovými změnami v těle matky:

Některé ženy v posledních dnech před porodem ztrácejí gramy nebo dokonce kilogramy. To se děje proto, že se tělo zbaví přebytečné vody - otok ustane.

 • Redukce pohybu.

Dítě se rozrostlo natolik, že se sotva vejde do lůna matky. Je pro něj obtížné provádět cirkusové triky, kterými překvapil svou matku po 6-8 měsících. Plod po 39 týdnech spí většinu času, získává sílu nebo saje prst. Matky proto trpí méně třesem a ostrými zákruty dítěte. Pokud se však jejich frekvence snížila na méně než 10krát za 12 hodin, je to příležitost konzultovat s lékařem.

 • Závažnost břicha.

Žaludek se zdá být tak obrovský a nepohodlný, že existuje touha se toho rychle zbavit. Žena rychle unaví při chůzi, je pro ni obtížné lehnout si ke spánku. Dítě již zaujalo prenatální pózu - hlavou dolů, takže se zvýšil tlak na pánevní kosti matky. Těhotné ženy zažívají bolest při chůzi.

Navíc těžká děloha neustále tlačí na močový měchýř, takže i malé množství sebrané moči může způsobit silné nutkání nebo dokonce ostrou bolest..

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Tyto fyziologické parametry, stejně jako bělavý výtok a bolest dolní části zad, jsou normou v posledních fázích těhotenství. Mohou se však objevit příznaky a stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 • abrazi placenty vás upozorní na ultrazvuk nebo ostré bolesti a krvácení;
 • kyslíkové hladovění kojence (testy tuto skutečnost určují);
 • drozd;
 • pozdní toxikóza;
 • virové nebo infekční onemocnění.

Pokud se tyto signály objeví, nezdržujte návštěvu u lékaře. Tento termín umožňuje aktivovat narození. Když se obracíme k lékařům včas, žena si uvědomí šanci porodit zdravé dítě, navzdory komplikacím, které se objevily.

39 týdnů těhotenství: doporučení, ultrazvuk, testy

Těhotenství v délce 39 týdnů je pro matku zásadním obdobím, takže byste neměli opomenout plánovaná vyšetření gynekologem. Lékařské pozorování určí stav dítěte, připravenost matky na porod. V posledních fázích dochází k rychlému stárnutí placenty, díky kterému se u dítěte rozvine hypoxie. To ovlivní jeho vývoj, stav nervového systému.

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

Proto budoucí matky, jejichž lékaři stanoví těhotenství na 39 týdnů, podstoupí takové studie:

 • obecná analýza moči a krve;
 • stanovení krevního tlaku;
 • vážení;
 • měření výšky dna dělohy;
 • poslouchá tlukot srdce dítěte.

Kromě toho je nutné podstoupit ultrazvuk. Tato metoda umožňuje určit dospělost plodu., jak je uvedeno v jejich studii S. Lysenko, M. Chechnev. Také v posledních stádiích taková diagnóza umožňuje lékařům vytvořit názor na:

 • prezentace dítěte;
 • zapletení šňůry;
 • polyhydramnios nebo oligohydramnios;
 • genetické nebo fyziologické poruchy ve vývoji dítěte.

Tato data vám umožní vybrat si vhodný způsob doručení - přirozeně nebo pomocí císařského řezu.

39. týden těhotenství je nízký začátek před porodem, takže matky potřebují zvláštní koncentraci a koncentraci. Dávám pacientům po dobu 39 týdnů následující doporučení:

 1. Chcete-li odložit dlouhé cesty, vyhýbejte se stresovým situacím, relaxujte více.
 2. Proveďte výměnu karty.
 3. Sbírejte přepravní tašku.
 4. Jezte mírně, nepřetěžujte žaludek těžkými nebo mastnými potravinami.
 5. Nebuďte líní, ale pohybujte se co nejvíce: chodte na čerstvý vzduch, provádějte lehké domácí práce.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Většina těhotných žen ve věku 39 týdnů pociťuje prudký nárůst síly. Stávají se energetickými. Nepřeceňujte sílu, udržujte rovnováhu mezi aktivitou a relaxací.

Dítě je již při narození plně fyziologicky zralé. Nenechte si ujít první signály porodu, včas se poraďte s lékařem, připravte si předem vše potřebné pro novorozence a matku.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Zdroje:

 1. Kravchenko M., Smirnova T. Narodeniny nad 35 let: těhotenství, porod, stav novorozenců // Režim přístupu: https://cyberleninka.ru/article/n/pervorodyaschie-starshe-35-let-techenie-beremennosti-rodov-sostoyanie-novorozhdennyh/viewer.
 2. Lashkevich E. Endokrinní regulace pracovní činnosti // Problémy zdraví a ekologie. - Přístupový režim: https://cyberleninka.ru/article/n/endokrinnaya-regulyatsiya-rodovoy-deyatelnosti/viewer.
 3. Lysenko S., Chechneva N., Petrukhin V. a kol., Možnosti stanovení fetální zralosti v ultrazvukové diagnostice // Klinická medicína Almanac. - 2015. - Ne. 37. - S.41–46.
 4. Silaev K., Manukhin I., Sinchikhin S. Psychoprofylaktická příprava na porod: novinka o staré // Klinické medicíně. - Přístupový režim: https://cyberleninka.ru/article/n/psihoprofilakticheskaya-podgotovka-k-rodam-novoe-o-starom/viewer.
 5. Depresivní nálada během těhotenství a po porodu // Režim přístupu: https://www.bmj.com/content/323/7325/1367.2.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

39. týden těhotenství: jak urychlit porod v nemocnici a doma

39. týden těhotenství od početí není ještě dlouhá změna, proto může být žena doma a poslána do nemocnice pouze s nástupem porodu nebo s únikem plodové vody. Obvykle jsou ti, jejichž těhotenství bylo fyziologicky fyziologické a neexistovaly žádné náznaky pro dřívější porod, do dnešního dne vítáni. Hlavní parametry těhotenství v této době jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka - Zajímavá fakta

ParametryIndikace
Termín od početí39 týdnů
Měsíční období41 týdnů
Jaký měsíc9-10
Hmotnost a výška dítěteAsi 48-56 cm a 2500-4500 g
Umístění děložního pozadíVDM - 36-38 cm
Těhotná váha- od začátku těhotenství 10-15 kg;
- za poslední týden 200 - 300 g

Co se stane s plodem

Dítě je zcela připravené k narození. Jeho hmotnost v průměru dosahuje 3 200–3500 g. Tělesná hmotnost velkých dětí může být 4000 g nebo více. Růst se pohybuje od 52 do 56 cm, což je pouze přibližný ukazatel. Všechny systémy těla dítěte jsou vytvořeny a připraveny existovat mimo dělohu, neděje se nic významného:

 • hlavní orgány - játra, ledviny, pankreas, srdce plně zvládají své úkoly;
 • dýchací přístroj - povrchově aktivní látka se již nahromadila v plicích, což po narození podporuje aktivní nezávislé dýchání;
 • gastrointestinální trakt - je schopen trávit mateřské mléko, ve střevě se již nashromáždily prvotní dechtové výkaly, meconium, které se dítě zbaví první den po narození;
 • centrální nervový systém - nyní se s narozením dítěte zlepšuje;
 • imunita - imunitní buňky matky se aktivně přenášejí na plod, protože po porodu potřebuje zejména protilátky, které ho mohou chránit před patogenními mikroorganismy.

Vzhled

Kůže dítěte má světle růžový nádech. Kanón (lanugo) a prvotní mazivo, které mohou zůstat pouze ve funkčních záhybech, z něj úplně zmizely. V době narození již mnoho dětí má vlasy. Téměř všechny děti pěstují nehty, které se mohou samy poškrábat v lůně. Podkožní vrstva se vytvořila, takže na těle dítěte již nejsou žádné „vrásky“. Tvář nabývá individuálních rysů..

Míchání a aktivita

Ve 39. týdnu těhotenství plod již získal maximální hmotnost a rostl ve velikosti, takže je těsně umístěn v lůně. Dítě se stále hýbe, ale nyní se jeho činnost omezuje na třes končetin a otáčení hlavy. Jeho paže a nohy jsou přitisknuty k tělu, právě tato pozice je pro proces porodu nejvýhodnější. Nastávající matka by měla i nadále ovládat své pohyby. Měl by být nejméně deset denně.

Umístění

Normálně, do 39. týdne těhotenství, plod leží hlavou dolů, podél dělohy. Toto je nejpohodlnější poloha pro průchod porodním kanálem. Pokud dítě spadne na pánev, je ženě přidělen císařský porod. Při malé hmotnosti plodu a opakovaném těhotenství je přirozený porod povolen. Případy příčné nebo šikmé polohy plodu jsou obvykle vyřešeny porodními týdny 39–40. Když jsou detekovány, je nyní proveden císařský řez..

Příznaky přetížení

Je možné určit, zda žena utrpěla těhotenství nebo ne, pomocí známek v procesu porodu nebo po nich. Jsou to následující:

 • nedostatek vody;
 • nedostatek mazání sýrem;
 • hmotnost ovoce asi 4000 g;
 • dlouhé nehty a vlasy na hlavě;
 • husté kosti lebky a zmenšené velikosti fontanelů;
 • nazelenalá nebo nažloutlá kůže.

Stav matky

Ve 41 porodnických týdnech nedochází k výrazným změnám s nastávající matkou. Pokud ji dříve něco trápilo, příznaky se mohou zhoršit, například se objeví zhoršené hemoroidy nebo bolesti zad..

Nyní jsou myšlenky budoucí matky zaměřeny na téma porodu. Toto je vzrušující období, protože práce může začít v každém okamžiku.

Pokud ženský žaludek neklesl dříve, děje se to nyní. Pod vlivem hormonů se děložní hrdlo nadále připravuje na porod: ve 39. týdnu těhotenství se zkracuje a zjemňuje, děložní kanál se otevírá.

Množství plodové vody je sníženo, mohou být žluté nebo dokonce nazelenalé, což je známkou odloženého těhotenství a fetální hypoxie.

Nepohodlí

Kromě vzrušení a úzkosti zažívá žena i mnoho dalších pocitů.

 • Falešné kontrakce. Stále více se cítí, někdy je obtížné je odlišit od fyziologických. Žaludek se pravidelně „ztuhne“ po 39 týdnech těhotenství - tón ​​se objevuje při hladění, fyzická aktivita.
 • Tlak na perineum. Snížené dítě vyvíjí na perineum další tlak, zatímco dolní končetiny a dolní část zad mohou být bolestivé.
 • Kopat dítě. Navzdory skutečnosti, že tlak na bránici se snížil a břicho se poněkud snížilo, může dítě zranit budoucí matku bolestí v žaludku nebo játrech ostrým stiskem nohy / ruky, což způsobí pálení žáhy a dokonce i nevolnost.
 • Bolest Možná bolest v křížové kosti a dolní části zad v důsledku sevření femorálního nervu. Horní a dolní končetiny mohou znecitlivět, zejména v noci se mohou objevit křeče nohou.

Vybít

Zvláště důležité je věnovat pozornost povaze vaginálního výtoku po 39 týdnech těhotenství. Normálně:

 • bez chuti a barvy;
 • střední a jednotná konzistence;
 • mají slizký charakter.

Přijatelné vylučování hlenu krvavými žilkami nebo hnědými. Jedná se o hlenovou zátku, která chrání dítě před pronikáním patogenních mikroorganismů. Může vyniknout zcela nebo po částech. To naznačuje přístup práce.

Patologické propuštění (kandidóza, kolpitida) by mělo být důvodem pro návštěvu lékaře. Léčba předepíše léčbu, nejčastěji jde o místní svíčky. Ignorování vaginálního zánětu zvyšuje riziko potratu a infekce plodu.

Harbingers práce na 39 týdnech těhotenství

Harbingers porodu jsou příznaky, které naznačují bezprostřední nástup porodu. Týdenní před začátkem bojů se mohou objevit následující předchůdci:

 • snadnější dýchat - kvůli poklesu výšky děložního pozadí;
 • instinkt hnízda - kvůli výkyvům v hormonálním pozadí je žena potěšena, že může revidovat a složit věci svého dítěte, odejít do důchodu;
 • dítě je neaktivní - pohyby se cítí méně často, ale mělo by být nejméně deset denně.

Sliznice obvykle opouští den nebo dva před nástupem porodu, může to být doprovázeno jediným průjmem bez známek otravy a bez teploty. Sedm až deset dní (někdy dříve) se žena začíná obtěžovat tažením bolesti v podbřišku, dolních částech zad, někdy kontrakcí dělohy každých 10-15 minut, ale brzy prochází.

Průzkum

Při návštěvě gynekologa se provádí rutinní vyšetření, měří se tlak, VDM a obvod břicha. CTG se zaznamenává. Ultrazvuk může být předepsán podle uvážení lékaře. Pomůže to určit:

 • nepřímé známky překmitu;
 • velikost dítěte;
 • Množství plodové vody
 • známky stárnutí placenty;
 • rychlost toku krve v děložních, fetálních a placentárních cévách.

Potřeba stimulace

Standardem pro nástup porodu je období od 37 do 42 porodnických týdnů. To je ovlivněno mnoha faktory: přesné datum početí, přítomnost předchozích těhotenství, počet těhotenství, věk ženy.

Pokud jsou identifikovány indikace, může být učiněno rozhodnutí o stimulaci porodu po 39 týdnech těhotenství (od početí). Tyto zahrnují:

 • zralý děložní čípek
 • vypouštění plodové vody bez nástupu práce;
 • nízká voda nebo polyhydramnios;
 • preeklampsie nebo pouze otoky / zvýšení tlaku.

Metody

K vyvolání porodu lze použít následující metody.

 • Amniotomie. Nejpřirozenější způsob. Zahrnuje otevření amniotických membrán pomocí čelistí z kulkových kleští. Postup není bolestivý. Žena cítí všechno, jako by podstupovala rutinní vyšetření na gynekologickém křesle. Amniotomii lze provádět pouze se zralým děložním hrdlem.
 • Speciální katétr. Balón s malým průměrem je nainstalován v cervikálním kanálu na jeden den. Bezprostředně po instalaci se do něj načerpá určité množství sterilní kapaliny. Tudíž je na děložní čípek aplikován mechanický tlak a „otevírá se“. Katétr se odstraní a provede se amniotomie..
 • Přípravy. U nezralého děložního čípku se předepisují hormony na bázi prostaglandinů (Prepidil, Prostin gely) nebo mifepristonu. Vkládají se do pochvy nebo ústně.

Ve druhém a následujících těhotenstvích má stimulace práce příznivější prognózu. V první řadě takové akce často končí nouzovou císařskou sekcí.

Podle svědectví můžete urychlit porod ve věku 39 týdnů těhotenství (od početí) pomocí léků. Ale pro začátek práce je důležitá nejen ochota dítěte a porodního kanálu. Žena by měla mít určitý psychologický postoj s vytvářením generické dominanty.

Články O Neplodnosti