Hlavní Analýzy

39 týdnů těhotná

Poslední měsíc těhotenství již probíhá. Před schůzkou zbývá méně času! Dítě je již plně vyvinuté a připravené na nezávislý život. Tělo mámy je také připraveno, takže narození ve 39. týdnu těhotenství je naprosto fyziologické, považují se za naléhavé (vyskytly se včas).

Všechny myšlenky mámy se soustředily na nadcházející narození. Určitě už víte všechno o předchůdcích porodu, o tom, jaké dýchací techniky budete potřebovat při porodu, jak pokračuje normální porod. Ale mnoho budoucích matek má stále strach: již 39 týdnů těhotenství: kdy porodit? Jak si nechat ujít nástup práce? Kdy jít do nemocnice? Žena nemůže opomenout začátek porodu, protože skutečné kontrakce jsou velmi hmatatelné, proto se nebojte. Stává se však, že porod začíná rychle, s vypouštěním vody, a všechno by mělo být pro vás připraveno: věci se shromažďují v nemocnici, auto je připraveno a příbuzný, který vás vezme.

Připravte si všechny potřebné doklady: výměnná karta, rodná smlouva (pokud existuje), povinné zdravotní pojištění. Až bude vše shromážděno, budete se v rozhodující chvíli méně starat.

Po 39 týdnech těhotenství váží dítě přibližně 3 200 ga je vysoká asi 48 centimetrů. Pro dítě je jen velmi málo místa, takže není tolik aktivních pohybů. Dítě stále přibývá na váze, hlavně díky tukové tkáni.

Kolik měsíců těhotenství uběhlo? Třetí týden desátého porodního měsíce těhotenství již uplynul. Před dodáním zbývá asi týden a možná dva týdny..

Co se děje?

Těhotenství 39–40 týdnů je poslední fází obtížné cesty. Přestože je tělo dítěte již plně formováno, stále roste. Živiny přijímá placentou. Jeho dýchací přístroj je zcela připraven pro spontánní dýchání, je vyvinut oběhový systém. Pokračuje myelinizace neuronů, tvorba reflexů a zlepšování nervového systému. Povrch střeva je již pokryt villi a je připraven trávit mléko.

Plod po 39 týdnech těhotenství a jeho vývoj

Dítě je úplně na plný úvazek. Všechny jeho orgány a systémy fungují jako novorozenci.

Plod zaujal své konečné postavení. Dítě už má velmi málo místa a on si nohy přinesl na břicho, založil ruce na hrudi. To je přesně jeho pozice, která je optimální v procesu porodu. Nejčastěji je plod na konci těhotenství v prezentaci hlavy, ale pokud vaše dítě sedí na zadku, není to důvod k panice. Porod v pánevní prezentaci může probíhat přirozeně a v případě ohrožení dítěte nebo matky se provádí císařský řez. Proto jsou matky, které čelí porodu v panvové prezentaci, hospitalizovány předem v nemocnici. Podstupují další ultrazvuk ve 39 týdnech těhotenství (nebo ve 38), hodnotí velikost dítěte, jeho soulad s velikostí pánve, polohu plodu a poté určují taktiku porodu..

Trávicí systém dítěte je plně formován a připraven trávit mléko, enzymy pankreatu jsou produkovány v dostatečném množství. Střeva jsou nyní sterilní a dítě dostane první bakterie prospěšné bakteriemi.

Fotografie dítěte, ultrazvuk

Fotografie s ultrazvukem ve 39 týdnech těhotenství vám umožní zjistit míru vývoje dítěte.

Břicho ve věku 39 týdnů

Většina matek již snížila žaludky. To přináší neuvěřitelnou úlevu: dušnost je významně snížena, je snazší jíst, protože žaludek již žaludek nekomprimuje. Na druhé straně, snížená děloha vyvíjí větší tlak na močový měchýř, takže je potřeba močit častěji.

Spodní část dělohy je nyní v nadmořské výšce 36–40 centimetrů od ochlupení a 16–20 centimetrů nad pupkem. Děloha je obvykle do této doby o něco nižší než v předchozích týdnech, ale pokud se žaludek ještě nesnížil, nebojte se, může k tomu dojít těsně před narozením.

Fetální pohyby v 39. týdnu

Dítě je již velmi velké a nemá kam pohybovat tak aktivně jako dříve. Ale máma musí spočítat počet pohybů, pokud se něco trápí nebo pokud to lékař předepsal. Pohyby dítěte jsou velmi silné a máma jasně rozlišuje, kde se její pata tlačí a kde je loket.

Máminy pocity

Konec těhotenství pro mámu je velmi únavný. Výrazně zvýšená celková hmotnost, břišní objem a běžné věci jsou velmi obtížné samy o sobě. S prolapsem břicha se zvyšuje zátěž na perineu, páteř se zvyšuje, takže bolest v pánevní oblasti, lumbosakrální páteře, se často vyskytuje. Máma si může všimnout, že jí nohy často bolí, zvláště po cvičení. Matky často leží v tomto termínu po většinu času, ale je to nepřijatelné, protože dobré zdraví matky je její aktivita klíčem k dobrému porodu.

Dítě musí nyní získat sílu před nadcházejícím testem, takže mu poskytněte všechny potřebné látky - dobře se najíst, ale pokuste se nezneužívat kalorie. Trávit více času venku, zkuste s někým chodit.

Před porodem mají těhotné ženy velmi často touhu dokonale připravit vše pro příchod dítěte, vyčistit vše a vybavit pokoj. A to je velmi cool, protože domácí práce pomáhají vyrovnat se s nemocí. Nepřehánějte to - přesuňte většinu práce na příbuzné a postarejte se o organizační část.

Příprava ženského těla k porodu také zahrnuje odstranění přebytečné tekutiny. Můžete si všimnout, že vaše hmotnost je o 1–1,5 kg nižší. To není důvod k obavám - pro dítě to není škodlivé, ztráta hmotnosti v důsledku otoku. Zvýšená eliminace tekutin snižuje břemeno na těle během porodu.

Celkový přírůstek hmotnosti mámy by nyní neměl přesáhnout 16 kilogramů. Po celou dobu nošení dítěte matka sledovala její stravu a nyní je také velmi důležitá.

Pokud jste již 39 týdnů těhotná, mohou být aktivní pohyby dítěte docela bolestivé. Pokuste se trochu odpočinout, udělejte si pohodlnou pózu, takže bolest trochu poklesne.

Bolest po 39 týdnech těhotenství

Bolest na konci těhotenství je stále znatelnější. V důsledku tlaku hlavy dítěte na spodní část pánve může kostní aparát způsobit bolest v pánevních kostech a bolest v dolní části zad může zesílit. To vše naznačuje, že hlava dítěte je již v pánvi a porod je velmi blízko.

Falešné kontrakce se zesilují a matky si uvědomují, že žaludek bolí po 39 týdnech těhotenství. Pokud takové pocity získají rytmus, zesílí se, měli byste se poradit s lékařem - může to být začátek porodu.

Skutečnost, že porod brzy začne, je doložena určitými změnami v matčině těle - předchůdci porodu.

39 týdnů těhotných - prekurzory porodu:

 • výtok sliznice;
 • vzhled tažné bolesti v bederní oblasti, která je pravidelné povahy;
 • interval mezi kontrakcemi je snížen, za hodinu počítáte více než 5 kontrakcí;
 • žaludek padl;
 • objevily se uvolněné stoličky.

Vzhled takových příznaků naznačuje, že porod začne v blízké budoucnosti. Ale pokud již vody odešly a kontrakce se stanou bolestivými a častými - porod začal. V takové situaci musíte naléhavě jít do nemocnice!

39 týdnů druhého těhotenství

Pokud máte druhé těhotenství, pravděpodobně víte, co můžete očekávat. Porod však ne vždy začíná stejným způsobem. Kromě toho se v mnohočetném děložním čípku otevírá rychleji, takže porod obvykle probíhá snadněji. Důvěřujte svému tělu - předchozí zkušenost vám řekne, jak se chovat.

Sex po 39 týdnech těhotenství. Obvykle jsou všechny myšlenky na maminku a tátu v posledních týdnech těhotenství obsazeny blížícím se narozením, ale pokud všechno půjde podle plánu, sex nepoškodí ani matku, ani dítě. Kromě toho to přispívá k lepší přípravě krku ke zveřejnění..

Uvolnění po 39 týdnech těhotenství

V průběhu těhotenství je cervikální kanál chráněn hlenem, který zabraňuje pronikání mikroorganismů a odchází před porodem. V tomto případě si žena všimne jediného oddělení hustého hlenu obsahujícího pruhy krve.

Pokud se výtok stal krvavým, musíte naléhavě jít do nemocnice - to může být příznak placentárního narušení..

Tekutý, vodnatý výtok je obvykle známkou úniku plodové vody. Pokud voda odejde současně, žena to nikdy nebude zaměňovat s ničím. Obavy, že můžete přeskočit počátek porodu, tedy nejsou zcela odůvodněné. Porod ne vždy začíná vypouštěním vody, častěji tomu předchází dlouhé období uchopení. Opravdové boje si však nelze ani nevšimnout - jsou bolestivé, pravidelné.

Anestezie během porodu

Starostí některých nastávajících matek je očekávání bolesti během porodu. A často vyvstává otázka: je možná anestézie. Při vaginálním porodu se v některých případech používá epidurální nebo epidurální anestézie. Taková anestézie „deaktivuje“ pocity ve spodním těle, zatímco svaly perineum se uvolní, krk se stále otevírá, ale namáhavé období se prodlužuje. Anestezii lze provést kardiovaskulární patologií matky, nerovným nebo velmi pomalým otevřením krku, velmi nízkým prahem bolesti.

Taková anestézie se provádí také v případě nouzového chirurgického zákroku. Jakákoli anestézie však ovlivňuje dítě, má vedlejší účinky, kontraindikace, proto se nedoporučuje anestetizovat, aby se snížila bolest při práci..

Nezbytný výzkum a analýza

Všechny studie jsou tento týden standardní. Musíte provést obecný krevní test, močový test. Je také nutné navštívit gynekologa - lékař vyhodnotí, jak je tělo připraveno k porodu. Pokud jste si všimli některých předchůdců porodu, informujte o tom svého lékaře. V případě potřeby je možné provést vaginální vyšetření a lékař vyhodnotí, jak je děložní hrdlo připraveno k porodu po 39 týdnech těhotenství..

Ultrazvuk se tento týden provádí pouze podle indikací. Obvykle je předepsán ultrazvuk k určení velikosti plodu, stavu placenty.

Užitečné video

Otázky a odpovědi

Už mám 39 týdnů těhotenství (druhé těhotenství). Včera došlo k dopravní zácpě, ale kontrakce se nezvyšovaly. Brzy porodím?

Odchod ochranné zátky je předzvěstí bezprostředního nástupu porodu a je velmi pravděpodobné, že porod začne v nejbližších dnech. Někdy si ženy všimnou výtoku korku týden před porodem. Poslouchejte své tělo: pokud se frekvence tréninkových kontrakcí zvýšila, pokud se bolest v dolní části zad zesílila, porod začne velmi brzy.

Již 39 týdnů těhotenství je žaludek stále kamennější. Všiml jsem si, že tento pocit je nyní bolestivý. Znamená to, že je čas jít do nemocnice?

Pokud se cítíte dobře, nemusíte ještě chodit do nemocnice. Počítejte souboje a když počítáte asi 5 dlouhých soubojů za hodinu, můžete sbírat. Ale pokud se cítíte klidnější pod lékařským dohledem, zavolejte lékaře a odejděte. Lékař vás prohlédne, zhodnotí připravenost děložního čípku, bude-li to nutné, hospitalizuje, a pokud ne, klidně půjdete domů.

Řekni mi prosím! Mám 39 týdnů těhotenství, moje břicho se tahá tvrději, korek ustupuje a objevila se bolest zad. Vody ještě neodešly. Je to normální? Když čelí?

Příznaky, které jste popsali, naznačují, že porod začne kdykoli. Dítě je zcela na plný úvazek a porod probíhá normálně. Takže se nebojte a připravte se na nemocnici!

Proč jsou mé nohy bolestivé při 39 týdnech těhotenství?

Bolest v nohách těhotných žen je spojena se zvýšeným stresem, děložním tlakem na žilní cévy, v důsledku čehož je narušen venózní odtok z dolních končetin. Tyto pocity jsou nepříjemné, ale nejsou nebezpečné. Zkuste se více uvolnit, udržet nohy na vyvýšené platformě, požádat svého manžela, aby vás masíroval, a váš stav bude mnohem snazší.

Pokud je příčinou bolesti svalové křeče, může být poměr vápníku a hořčíku v těle narušen. Poraďte se s lékařem - možná budete potřebovat léky obsahující tyto stopové prvky..

Mám 39 týdnů těhotenství, několik hodin vytékám voda. Co dělat?

Musíte jít do nemocnice, protože brzy začne práce. Když plodová voda opouští, ochrana před infekčními agens klesá, proto je nutné lékařské vyšetření.

39 týdnů těhotná

Po 39 týdnech těhotenství je dítě plně formováno a schopné samostatně žít mimo mateřské lůno. Žena musí být připravena na to, že porod může začít kdykoli. Pokud během příštích několika týdnů nedojde k porodu, považuje se to za normu. Tato nejistota u většiny těhotných žen způsobuje zvýšenou nervozitu, zejména pokud se připravují na to, že se poprvé stanou matkou. Pro budoucí ženy při porodu je proto důležitá podpora manžela, příbuzných a příbuzných.

Co se stane mamince za 39 týdnů těhotenství

Blíží se porod a mnoho žen čelí výkyvům ve svém psychoemocionálním stavu. Nejprve jsou nastávající matky šťastné, že brzy skončí devět měsíců touhy a budou se moci vrátit do své obvyklé podoby. Pak se začnou starat o to, jak k porodu dojde a zda všechno skončí šťastně. Uvedené emoce a pocity jsou považovány za normální. Proto je třeba se naladit tak, aby byl pozitivní a udržoval veselou náladu.

Blíží se očekávaný okamžik setkání s dítětem, taška s potřebnými dokumenty a věcmi je připravena. Pro budoucí ženu v práci je důležité pečlivě sledovat její stav, aby nezmeškal nástup porodu.

Břicho v této době zpravidla výrazně klesá (hlavně u žen, které poprvé nedělají). Jedná se o fyziologický proces, při kterém je plod pevně přitlačen předchozí částí těla (kořist nebo hlava) ke vchodu do malé pánve a je připraven na zrození světla. U primiparous žen může břicho začít padat několik hodin před nástupem porodu nebo přímo během nich.

Placenta ve 39. týdnu těhotenství stále krvácí a ztenčuje. Rovněž zpomaluje metabolické procesy. To vede ke skutečnosti, že plod začíná přijímat méně mikroživin a kyslíku. Objem plodové vody postupně klesá. Přesto je pravidelně aktualizován jako dříve.

Tělo budoucí matky v porodu se snaží zmírnit nadcházející porod, takže ve 39. týdnu těhotenství je možné snížit chuť k jídlu, ataky nevolnosti, zvracení nebo průjem. V důsledku toho se může hmotnost těhotné ženy snížit o několik kilogramů. Není třeba se o to starat. Takové podmínky nepředstavují nebezpečí pro dítě. Střeva nastávající matky je tedy očištěna a přebytečná tekutina je vylučována z těla.

Pravidelně, ve 39. týdnu těhotenství, mohou budoucí matky zažít tréninkové souboje: tažné bolesti se objevují ve spodní části břicha a dolní části zad, žaludek ztuhne a tón dělohy se zvyšuje. Pokud kontrakce zesílí a vylije se intenzivnější nebo plodová voda - může to být známkou nástupu porodu. V takovém případě musíte zavolat sanitku nebo jít do nemocnice.

Jak se dítě vyvíjí po 39 týdnech těhotenství

Ovoce v této době je považováno za plně vyzrálé a připravené na nezávislou existenci. Váha dítěte je asi 3,5 kg., A výška - 51-52 cm.

Intenzita pohybů dítěte v této době je snížena. V lůně se dítě přeplní, takže se nemůže pohybovat tak aktivně jako dříve. Přesto by nastávající matka měla mít alespoň 10 pohybů za 12 hodin.

Fetální zažívací systém začíná fungovat nezávisle a postupně podporuje původní výkaly (meconium) ve spodní části střeva. Žaludek nadále syntetizuje pepsin. Poté, co první kapky kolostra vstoupí do těla, slinivka začne fungovat.

Na sliznicích rtů se objevují válce, které usnadňují sání. Když matka začne aplikovat novorozence na prsa, jeho žvýkací svaly se začnou posilovat. Tělo plodu nahromadilo dostatečné množství podkožního tuku a jeho kůže se stala příjemným růžovým nádechem.

Mezi lebečními kostmi zůstávají kujné stehy a fontanely vytvořené z chrupavkové elastické tkáně. Díky této fyziologické skutečnosti během porodu mění hlava dítěte své uspořádání a snáze prochází porodním kanálem.

Příznaky těhotenství po 39 týdnech

Budoucí žena v práci tento týden nezažívá žádné nové pocity. Ve 39. týdnu těhotenství může být žena narušena obvyklou bolestí zad, pálením žáhy, křečovými žilami, striemi, celkovou slabostí, otokem nohou, zácpou, hemoroidy a nestabilním tlakem.

Vaginální výtok se může stát sliznatějším a silnějším. Barva výboje může být krémová. To může být známkou průchodu sliznice, která po celou dobu těhotenství chránila děložní krk před pronikáním patogenů.

Na konci těhotenství se prsa zvyšuje o několik velikostí. Po stlačení může být kolostrum uvolněno z mléčných žláz. Toto je normální jev, který ukazuje na přípravu ženského těla kojení. Aby prsa po těhotenství, porodu a laktaci zůstala přitažlivá, musí se o ni pečovat. K tomu může pomoci přirozené a pohodlné spodní prádlo, zdravá strava, masáž mléčných žláz, kontrastní sprcha, jakož i používání zvlhčujících a vyživujících antistatických značek..

Lékařské vyšetření při 39 týdnu těhotenství

V tuto chvíli budoucí žena v práci zpravidla nepodstupuje žádné zvláštní zkoušky. Nezbytné testy a vyšetření lze předepsat, pokud během těhotenství nebo plodu byly během těhotenství pozorovány odchylky nebo porušení.

U žen, které podstoupí císařský řez, je předepsáno vyšetření v nemocnici nebo další ultrazvuk po 39 týdnech těhotenství. V tomto případě se doporučuje, aby budoucí žena v porodu prodiskutovala všechny nuance operace, protože každá porodnice má svá vlastní pravidla pro používání anestezie a řízení poporodní periody.

Možné problémy s těhotenstvím při těhotenství 39 týdnů

Vzhled šedozeleného výboje po 39 týdnech těhotenství, který má sraženou konzistenci a kyselou vůni, může být známkou vývoje drozdu. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem, který určí příčinu patologického stavu a provede sanaci porodního kanálu. Tím se zabrání infekci dítěte během průchodu porodním kanálem.

Uvolnění čiré tekutiny po 39 týdnech těhotenství je známkou výtoku plodové vody. Pokud k odtoku dochází poměrně intenzivně - to naznačuje nástup práce. Mírný únik plodové vody může způsobit infekci plodu..

Následující stavy a příznaky mohou být důvodem pro kontaktování lékaře po 39 týdnech těhotenství:

 • Vzhled příznaků nachlazení a jiných virových onemocnění;
 • Nadměrně aktivní pohyby plodu nebo naopak jeho absolutní nehybnost;
 • Zvýšení teploty;
 • Zhoršení celkového zdraví;
 • Závrať
 • Výskyt krvácení nebo krve z genitálního traktu.

Zákazy a doporučení při těhotenství 39 týdnů

Nastávající matka je zpravidla připravena na nadcházející porod a setkání s dítětem: vybírá se mateřská nemocnice, shromáždí se potřebné věci, vybaví se dětský pokoj. Hlavním úkolem ženy není starat se, zůstat v klidu a čekat na počátek porodu.

Funkce napájení

Na internetu se stále objevuje stále více doporučení týkajících se prenatální výživy, což pomůže nadcházejícímu porodu zmírnit. Podle nich by měla měsíc před očekávaným datem narození žena odmítnout maso a mléčné výrobky. Během posledních týdnů by se měla konzumovat pouze zelenina..

Nedoporučuje se dodržovat uvedené diety a tipy. Plod žere až do porodu pupeční šňůrou, takže potřebuje proteiny a další mikroživiny, které se nacházejí v mléce a mase. Pokud dítě nedostane potřebné látky z jídla, vezme je z těla matky. To povede k tomu, že žena bude při narození oslabená, hladová a bude pro ni obtížné zvládnout úkoly, které jí byly svěřeny.

Mnoho žen má před porodem poruchy chuti k jídlu. Někteří lidé mají neustále pocit hladu, zatímco jiní naopak nemohou nic jíst. Při rychlém otevření děložního hrdla se mohou objevit záchvaty nevolnosti a zvracení. Chcete-li zmírnit stav budoucí ženy v porodu, měli byste se držet frakční výživy - jíst častěji a v malých porcích. Takto bude stravování snazší a rychlejší..

Příjem vitamínu

Téměř všem těhotným ženám je předepsán vápník a vitamín D. Ženy, které nejsou schopny zajistit zásobování prospěšných stopových prvků udržováním vyvážené a vyvážené stravy, dostávají multivitaminové komplexy. Tyto léky můžete užívat nejen během těhotenství, ale i během kojení.

Pohlaví po 39 týdnech těhotenství

Při absenci patologií těhotenství a normálního zdraví těhotné ženy nelze sexuální život omezit na samotné narození. Navíc bude dokonce užitečný intimní vztah. Samčí sperma obsahuje látky, které změkčují krční děložní tkáň a připravují ji na nadcházející porod.

Pokud žena začne stahovat ochrannou sliznici, je lepší zastavit pohlavní styk nebo můžete použít bariérovou antikoncepci (kondomy). Pohlavní styk během výboje korku může způsobit infekci membrán.

Fyzická aktivita

Mnoho cvičení, i když jsou navržena speciálně pro těhotné ženy, je již tento týden kontraindikováno. Neustále se také lhát nebo sedět. Udržování těla v dobrém stavu vám pomůže chodit ve vzduchu. Vzhledem k tomu, že porod může začít kdykoli, stojí za to chodit sám a daleko od domova. Je lepší mít s sebou výměnnou kartu a telefon..

Cvičení Kegel a dechová cvičení budou nápomocná a bezpečná. Tato cvičení připraví ženu na porod a pomohou rychleji se zotavit po nich..

Lékařské procedury, léky

Předepisování a užívání samotných léků se nedoporučuje. Pokud se objeví nějaké patologické příznaky, vyhledejte lékaře. Po posouzení zdravotního stavu těhotné ženy a charakteristik průběhu těhotenství rozhodne lékař o proveditelnosti léčby a vybere nejbezpečnější léky.

Ultrazvuková fotografie ve 39. týdnu těhotenství

Jak vypadá žaludek po 39 týdnech těhotenství

Video: 39 týdnů těhotných

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

39. týden těhotenství: pocity, prekurzory porodu

Nyní je vaše těhotenství 9 porodnických měsíců a 2 týdny.

Tento týden je asi 16 kg považováno za normální přírůstek hmotnosti. Více žen nezvýší hmotnost.

Co se stane v týdnu 39

V této době dochází ke snížení dna dělohy, v důsledku toho se snižuje tlak na vnitřní orgány, což pomáhá zlepšovat pohodu. Na druhou stranu však zvyšuje tlak na močový měchýř, perineum a pánevní klouby. Snížení dna dělohy může způsobit problémy s rovnováhou, také v důsledku tlaku na hlavu plodu dochází k silné a ostré bolesti v oblasti pánve. Před začátkem porodu musí být hlava dítěte upevněna v kostní pánvi, aby snadno procházela porodním kanálem.

Tento týden je děložní čípek v neustálém tónu: zužuje se a poté se rozšiřuje. Ve výsledku se může ve výboji objevit trochu krve, ale je to zcela normální. Vzhledem k tomu, že dítě neustále klesá, dýchání ženy se zlepšuje a trávení se zrychluje, může to zase vést ke ztenčení stolice..

Tento týden začne mít téměř každá žena kolostrum, které v prvních dnech krmení bude pro dítě potravou, dokud se v ženském těle nevytvoří skutečné mléko..

Placenta stárne a její růst se zastaví. Svou misi již splnila, protože dítě je již velké a jeho funkce se zmenšují. Nyní živiny, které procházejí placentou, postačují k tomu, aby podporovaly život dítěte. Někdy se mohou objevit hlady kyslíku u dítěte. Ale navzdory existujícímu nebezpečí má hypoxie pozitivní stránku: je to vynikající trénink před porodem, protože při průchodu plodu porodním kanálkem bude mít nedostatek kyslíku.

Kromě toho se po 39 týdnech snižuje množství plodové vody, ale všechny z nich jsou dostačující pro plnění své přímé funkce - ochrana plodu.

V této fázi těhotenství většina žen cítí škytavky dítěte. To se stane, když dítě vdechne a polkne plodovou vodu do průdušnice..

Možná rizika

Dejte pozor na nachlazení tento týden, protože infekce ulpívají na těhotné ženě velmi snadno. Nebezpečí spočívá v tom, že nemoc se závažnými komplikacemi mnohem těžší. V žádném případě se nemusíte uchýlit k samoléčbě. Nezapomeňte se poradit s lékařem. Přečtěte si o léčbě nachlazení během těhotenství zde..

Mnoho žen porodí tento týden a to je docela normální. Ve věku 39 týdnů je dítě považováno za plné.

Příznaky, které naznačují nástup porodu:

 • zvýšení bolestí v dolním břiše;
 • výstup sliznice;
 • vypouštění plodové vody;
 • pravidelné kontrakce;
 • krvavé problémy;
 • průjem;
 • horečka.

Přečtěte si více o předchůdcích porodu zde.

Pohoda ženy po 39 týdnech

Únava těhotné ženy dosahuje svého vrcholu, síly už pro nic nestačí. Dítě je již velmi těžké a jeho přenášení není tak snadné.

Kromě toho se deprese zvyšuje, žena může ztratit temperament v každém maličkosti. Je nutné shromáždit poslední síly a počkat, až se objeví váš zázrak.

Možné fyzické pocity

Tělo je již připraveno k porodu, proto k podstatným změnám v těle ženy nedochází prakticky:

 1. Děloha. Vzdálenost od stydké kosti je asi 40 cm a od pupku asi 20 cm. Tento týden se děložní čípek začíná stahovat a otevírat.
 2. Žaludek. Velikost břicha je tak velká, že se zdá, že může prasknout. V tomto případě je pokožka velmi napnutá, ztrácí svou pružnost, v důsledku čehož se ve středu břicha objeví pigmentový pás, stejně jako svědění a loupání. V tomto případě rozhodně stojí za použití speciálních prostředků proti výskytu strií..
 3. Bolest V 39. týdnu se bolest stává výraznější a chroničtější. Žena může pociťovat bolest v perineu kvůli velkému tlaku dělohy na močový měchýř. Bolest v dolní části zad a křížové kosti označuje divergenci kostí a změkčení kloubů. Kromě toho může žena pociťovat bolest na hrudi, což naznačuje, že výroba kolostra začala.
 4. Tréninkové zápasy. Tento týden se boje častěji vyskytují, ale jejich trvání se nezměnilo. Tréninkové kontrakce jsou přípravné fáze porodu. Přečtěte si, jak odlišit tréninkové kontrakce od začátku porodu..
 5. Hmotnost. Celkový přírůstek hmotnosti před tímto týdnem bude asi 16 kg. V posledních fázích těhotenství může žena ztratit až 2 kg, nebojte se, to nijak neovlivní dítě. Opouští tělo s přebytečnou tekutinou.
 6. Přidělení. Pokud žena začala stahovat sliznici, pak v sekrecích bude hustý tahový hlen žluté nebo krémové barvy. Jen si pamatujte, že nyní má děloha přístup k infekci dítěte, takže se vzdejte sexu, koupání v rybnících a dalších akcí, které mohou vyvolat infekci:
  1. pokud je ve výtoku hodně krve, pak musíte naléhavě zavolat sanitku, protože to naznačuje placentární narušení;
  2. Pokud se výtok stal vodnatým, pak vás s největší pravděpodobností opustí plodová voda. Jsou chvíle, kdy neodejdou okamžitě, ale dochází k takzvanému úniku.
 1. Míchání. Aktivní činnost dítěte se výrazně snížila, protože nemá dostatek prostoru. Pokračujte v počítání pohybů, pro tuto dobu je 10 šoků za 12 hodin považováno za normu, a proto je nutné sledovat pohyby dítěte, přečtěte si zde.
 2. Průjem. Průjem naznačuje přístup porodu, takže tělo je jednoduše očištěno od všeho zbytečného. V tomto případě se v žádném případě nemusíte uchýlit k samoléčení, protože to může vyvolat vážné problémy.
 3. Nevolnost. Příčinou nevolnosti po 39 týdnech může být pozdní toxikóza. V takovém případě musíte naléhavě konzultovat lékaře, protože to může způsobit vážné poškození dítěte. Chcete-li snížit nevolnost, jíst pouze lehká jídla a trávit spoustu času venku.

Možné emoční zážitky

Většina těhotných žen v této době cítí nervózní, emoce jsou na hranici. Důvodem je s největší pravděpodobností to, že se prostě bojíte porodit a nevíte, co leží před sebou. Díky neustálému působení hormonů může žena zažívat časté změny nálad. V tomto případě pomůže pouze porozumění blízkým a různé způsoby, jak se rozveselit:

 • poslat nákupní prohlídku na nákupy;
 • najít si koníček;
 • Jděte na setkání s přáteli
 • Podívejte se na dobrý film;
 • udělej, co tě potěší.

Dámské recenze asi 39 týdnů

Co těhotné ženy, které již čekají, říkají, že nebudou čekat na schůzku se svým dítětem:

Polina: „Dnes máme 39 týdnů a dítě zjevně neopustí vůbec. I když jsem byl na zachování po dobu 36 týdnů a všichni kolem si mysleli, že jsem dítě nenosil. Cítím velmi silnou bolest v dolní části zad, cítím se, jako by někdo tlačil dolů. Doktor řekl, že můžu jít další týden. Teď sedím na svých taškách a neustále poslouchám své pocity, abych nezmeškal začátek. “.

Nadezhda: „Tento týden se zvýšil pocit těžkosti v dolní části zad. Hlenová zástrčka vyšla před 5 dny, ale syn nechce jít vůbec ven. Nemám žádnou sílu, nevím, jak se o něj postarám a znovu nespím ani nebudu odpočívat. “.

Marina: „Ukázal jsem jen 2 předchůdce porodu: hnízdní syndrom a také jsem ztratil 1 kg. Spím velmi špatně, protože moje dcera je velmi aktivní. Ano, a usnout blíže ve 3 hodin. Kromě toho jdu na toaletu 5krát. Obecně žádám svou dceru, aby se narodila rychleji, protože maminka už takhle nemůže žít. “.

Anastasia: „Všechny mé kosti opravdu bolí, je snazší stát se, jen když chodím a dělám lehká cvičení. Chuť k jídlu se snížila, nejím více než 3krát denně. Občas velmi těžké pálení žáhy znepokojuje. Břicho se snížilo, proto je mnohem snazší dýchat. Počítám dny před setkáním se svým synem. “.

Arina: „Už je to 39 týdnů. Břicho padlo o dalších 38 týdnů, nebyli pozorováni žádní další předchůdci nadcházejícího porodu. Co je důležité, mám velmi dobrou náladu a absolutně se nebojím porodit. Nyní zbývá počkat, až bude dítě požádáno venku. “.

Svetlana: „Když sestupovalo břicho, tlak na močový měchýř se zvýšil, takže vždy chci jít na záchod. Bolesti nohou, tvrdá chůze. Špatně spím, v noci to bolí v dolní části břicha, ale nejsou tam žádné kontrakce. Čekám na čas jít do nemocnice “.

Alexandra: „Ještě nechci rodit, chci to vypadat pár týdnů. Necítím žádnou bolest nebo pálení žáhy, dokonce spím dobře a nevstávám na záchodě. Na schůzku s dítětem jsem již připravil vše, dokonce jsem dal postýlku dohromady. Ale přesto chci odložit období nedostatku spánku a přepracování, které čeká po porodu. “.

Věra: „Po více než 3 týdnech nemohu chodit na velké vzdálenosti, jediná věc, kterou mám dost, je jít ven a jít do obchodu na další ulici. Cítím silnou bolest v podbřišku, tlak na dělohu je obrovský. Fetální tlak je tak vysoký, že se někdy nemohu pohnout. Necítím žádných krvežízdců po porodu, ani tréninkové zápasy “.

Eva: „Stanovili mi termín do 5 dnů, ale neexistují žádné známky blížícího se narození. Těhotenství jde dobře, teprve v tomto týdnu došlo k bolesti zad. Je to jako by se svaly stahovaly. Když objímám svou dceru, žiju sny.

Jeanne: „Dnes máme přesně 39 týdnů. Včera jsem šel na ultrazvuk, protože dítě bylo docela velké, ale dnes doktor řekl, že všechno je v pořádku a dítě se vyvíjí včas. Mám velmi velký strach z porodu, nevím, co a jak se stane, mám strach. “.

Vývoj plodu při těhotenství 39 týdnů

Nezapomeňte, že se jedná pouze o přibližné hodnoty a každé dítě se vyvíjí samostatně. Dítě je již připravené se s vámi setkat. Nyní je v poloze dolů a jeho kolena jsou přitisknuta k bradě. Prakticky není místo, kde by se dalo vést příliš aktivním životním stylem, takže pohyby dítěte jsou spíš jako spřádání nebo válcování. Kromě toho dítě spí asi 20 hodin, protože získává sílu před hlavním trhnutím do nového života.

Má dobře vyvinutý uchopovací reflex a může se mu držet docela pevně. Kůže dítěte je již téměř čistá, pouze na několika záhybech můžete vidět malé množství laguny. Hřebíky jsou nejen na rukou, ale i na nohou celého odvětví. Kůže změnila barvu na bledě růžovou a vlasy se mohou zvlnit..

V těle dítěte se začíná tvořit hormon kortizol, který ovlivňuje konečnou maturaci plic. Díky tomu bude dítě zcela připraveno dýchat samo.

Slinné žlázy začnou fungovat až měsíc po narození. Pro usnadnění sání má dítě speciální válečky umístěné na sliznici rtů a čelistí.

Dítě je již plně připraveno na nezávislou existenci a může se postarat o svůj život.

V tuto chvíli mohou některé děti zažít zapletení pupeční šňůry kolem krku. To však není důvodem pro císařský řez, protože v podstatě je délka pupeční šňůry asi 60 cm a tloušťka asi 2 cm. Po narození bude okamžitě odstraněna a nic naruší dítě.

Pokud je však pupeční šňůra krátká, může být při porodu zpožděna. Během porodu lékaři sledují stav dítěte, poslouchají jeho srdce a pokud existuje alespoň nějaké nebezpečí pro život plodu, budou mít lékaři císařský řez. Použití ultrazvuku k určení délky pupeční šňůry je nemožné. Dítě nadále přijímá všechny potřebné živiny, vitamíny a kyslík prostřednictvím 2 tepen a žíly, které jsou umístěny v pupeční šňůře. Přečtěte si více o zapletení kabelů a jeho důsledcích, přečtěte si zde.

Oči dítěte mohou být již zaostřeny na vzdálenost asi 30 cm. Tato vzdálenost je během krmení stejná od dítěte k obličeji matky. Kromě toho má citlivost na kontrast a ostrost, objem a má také barevné vidění, reakci na blikání a pohyb.

Oddělení centrální nervové soustavy se vyvíjejí různými způsoby. Tento týden jsou plně vyvinuty pouze nervové buňky míchy a gliové tkáně. Malé množství mateřských protilátek může procházet placentou k dítěti a tím spouštět vlastní imunitní systém.

První výkaly, zvané meconium, se již hromadí ve střevech. Obvykle odchází po narození dítěte, ale jsou chvíle, kdy se to stane v lůně. Vzhledem k tomu, že dítě dýchá a do plic se dostává určité množství plodové vody, může s nimi vycházet určité množství meconia. V tomto případě budou muset lékaři po narození provést speciální postup zvaný výplach. Je třeba očistit průdušku.

Střeva jsou připravena přijímat, trávit a asimilovat jídlo, protože uvnitř se již vytvořily klky, které jsou zodpovědné za propagaci jídla podél trávicího traktu. Kromě toho jsou v žaludku produkovány enzymy, které rozkládají jídlo. K absorpci potravin potřebujete bakterie, které vstupují do těla spolu s mateřským mlékem.

Fotografie z ultrazvuku plodu

Foto 3D ultrazvuk plodu po dobu 39 týdnů:

Doporučení ve 39 týdnech

Průzkumy v 39. týdnu

Během návštěvy lékař jistě zkontroluje srdeční rytmus dítěte, je to nutné, aby se ujistil, že je vše v pořádku s ním.

Kromě toho lékař určitě zkontroluje připravenost na dodání děložního hrdla. Pokud se dříve vyskytly nějaké problémy s dítětem, může být na tuto dobu předepsáno ultrazvukové vyšetření.

Během další návštěvy u lékaře budou provedeny hlavní postupy:

Užitečné rady:

 1. Denně se vydejte na čerstvý vzduch, aby dítě necítilo nedostatek kyslíku.
 2. K odstranění bolesti použijte dechová cvičení a relaxaci.
 3. Vana nebo použití éterických olejů k relaxaci..
 4. Pokud máte sílu, nemusíte přestat dělat cvičení jógy a dechu.

Pravidla výživy

V posledních fázích je nutné nadále dodržovat přiměřenou, ale vyváženou stravu. Po snížení dělohy se tlak na žaludek snížil, což může způsobit zvýšení chuti k jídlu, ale nemusíte se vzdávat a jíst hodně jídla. Před porodem není absolutně nutné přetížit tělo. Lékaři naopak naopak doporučují mírně snížit množství konzumovaného jídla, aby bylo tělo připraveno k porodu..

Denní menu by mělo obsahovat proteiny. Doporučujeme je získat z takových produktů: mléčné výrobky, ryby, obiloviny. V této fázi těhotenství se doporučuje zvýšit spotřebované množství uhlohydrátů. To je nezbytné, abychom ušetřili energii pro nadcházející narození..

Můžete jíst tyto výrobky: krupici, rýži, sušenky, jogurty a tvarohové dezerty. Ve 39. týdnu si můžete dovolit sladkosti, hlavní věc je, že jsou přírodní, například buchta s domácím džemem. Kromě jednoduchých uhlohydrátů nezapomeňte také na ty složité, které jsou nezbytné pro normální fungování střeva. Mezi tyto produkty patří: celozrnné výrobky, zelenina, ovoce atd..

Intimní vztah

Po dlouhou dobu probíhala debata o výhodách nebo škodách sexu v pozdním těhotenství. Dnes lékaři tvrdí, že nejdůležitější věcí je blaho těhotné ženy. Pokud se cítíte skvěle a chcete svého manžela, nepopírejte potěšení. Jinak se nemusíte nutit mít sex.

Výhody důvěrných vztahů po 39 týdnech:

 1. Během sexu se v ženském těle uvolňuje hormon, což je pro tělo analgetikum.
 2. Ve spermiích člověka je prostaglandin, který zlepšuje elasticitu dělohy, čímž ji připravuje na porod.
 3. Během orgasmu zažívá dítě stejné potěšení jako jeho matka.
 4. Orgasmus je vynikající trénink dělohy, který stimuluje produktivní práci.
 5. Sex může přirozeným způsobem přinést dlouho očekávané narození.

Je velmi důležité dodržovat bezpečnostní opatření při sexu, penetrace by neměla být hluboká a ostrá. Pokud jde o držení těla, pro takové období jsou vhodné pouze ty, které naznačují pronikání zezadu..

39 týdnů těhotná

Ve 39. týdnu těhotenství je tvorba všech orgánů a systémů u dítěte již dokončena. Díky dobře definované tukové vrstvě vypadá dobře nakrmený a jeho kůže získala narůžovělý nádech. Lehké drobky jsou připraveny k zákroku, aby inhalovaly první dech vzduchu po narození. Trávicí trubice může aktivně propagovat obsah a žlázy produkují potřebné enzymy pro trávení potravy - dítě je připraveno přijímat výživné kolostrum v prvních minutách po narození.

39. týden těhotenství: co se stane s dítětem a nastávající matkou, předchůdci porodu

Pokud již uplynul 39. týden těhotenství, budoucí matka má pravdu, když si vezme mateřský kufr. Porod může začít každý den a na tuto událost se musíte připravit. Seznamte se se změnami, které se vyskytují v těle matky, se známkami, které zobrazují, a zjistěte, jak plod vypadá po 39 týdnech..

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

39 týdnů těhotných: prekurzory porodu, porod

Maratón potomků se blíží cílové čáře - uplynulo 39 týdnů těhotenství. Harbingers porodu v této době jsou běžné. Posuďte sami: 39 týdnů je kolik měsíců? Je pravda, že 9. měsíc těhotenství vyprší a podle zdravotních parametrů je 39 porodním týdnem těhotenství celých 10 měsíců, během kterých dítě zraje a připravuje se na narození. Vzhled generických prekurzorů je proto projevem normálního průběhu těhotenství. Tělo tedy signalizuje ochotu porodit životaschopné dítě.

Mí kolegové porodnice-gynekologové začínají připravovat ženy na vzhled předchůdců práce, když dorazí 38. týden těhotenství. Protože k porodu dochází nejčastěji v období 38–39 týdnů.

Nastávající matka musí být učena rozlišovat mezi pokusem o výcvik a prací, aby jí neunikla chvíle, kdy je nutné jít do nemocnice. Za prvé, tato informace je užitečná pro primiparous, protože ti, kteří porodí druhý nebo třetí čas, snadno určí přístup porodu.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Věnujte pozornost následujícím příznakům:

 • Prolaps břicha.

Břicho začalo být ostré a klesalo - to je dítě v děloze připravené k průchodu porodním kanálem.

Skutečné boje lze snadno odlišit od falešných. Druhý průchod rychle, pokud si vezmete teplou sprchu a trochu si lehnete. Kontrakce, které přenášejí práci, rostou každou hodinu. Zprvu žena nevěnuje pozornost bolestem bolestí v oblasti zad a dolního břicha, protože k tomu již došlo během těhotenství, kdy byla děloha v dobré kondici..

Avšak rysem takových paroxysmálních křečí je jejich nárůst. S každou hodinu se bolest stává intenzivnější, žena může jasně určit interval mezi útoky. Pokud byla snížena na 10 minut, pak se děložní hrdlo otevřelo dobře a za hodinu nebo dvě začne horká fáze porodu. Nastávající matka proto naléhavě potřebuje jít na porodnici.

 • Cork hlen výtok.

Po celou dobu porodu dítěte byl porodní kanál uzavřen zvláštním silným tajemstvím, které blokovalo cestu infekce, nedovolilo úniku plodové vody.

Přidělení ve 39. týdnu těhotenství získává namodralý a hnědý odstín místo měkkého mléčného a průhledného. Nebojte se: je to normální u těch, kteří mají v anamnéze těhotenství, 39 týdnů.

Doporučuji, aby pacienti v tomto období věnovali zvláštní pozornost nejen barvě výboje, ale jejich množství. Pokud si všimnete, že se staly mnohem bohatšími, byly do serózní barvy přidány hustší, krvavé sraženiny nebo skvrny - to znamená, že dítě je na cestě. Slizniční zátka tedy opouští, což znamená, že porod se teprve začíná.

Mnoho žen ví, že hlavním znakem blížícího se času porodu je vypuštění plodové vody. Ve filmech je tento okamžik obvykle přehnaný: doslova litry vody vylévají ženy.

Ve skutečnosti těhotná žena, která netrpí polyhydramniemi, zanechává malé množství tekutiny. To se děje postupně a ne současně: trochu vody stéká po vnitřních stranách stehen. Tento proces nelze zastavit. Takové znamení je jedním z hlavních, což signalizuje, že k porodu dojde během několika hodin.

Pokud voda odešla nebo opouští, ale nedochází ke kontrakcím, měla by těhotná žena po 39 týdnech naléhavě jít do nemocnice. Amniotická tekutina - pomocné ženy a děti při porodu. Změkčí vstup hlavy dítěte do děložního čípku a zabrání slzám. Chraňte také dítě před poraněním. Bez nich bude práce komplikovaná.

Jsou to přímí zaječci při porodu. Objevují se, když ženské tělo intenzivně produkuje oxytocin, hormon práce. Obvykle se to děje v noci, takže většina dětí se rodí v malé hodině.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Několik týdnů před porodem mohou ženy vylučovat kolostrum. Toto je nepřímé znamení, které ne vždy signalizuje přiblížení doby narození. Někdy je tento rys způsoben konstitucí a hormonálním pozadím těhotné.

Podle statistik, citovali mí kolegové M. Kravchenko a T. Smirnova, porod ve 39 týdnech je běžným řešením těhotenství u 91% žen. Ženy mladší 35 let s větší pravděpodobností rodí samy a po 35 se více než 60% porodů provádí císařským řezem..

Během tohoto období je důležitá psychologická podpora ženy. Jedním z příznaků přístupu k porodu je zvýšení úzkosti. To je způsobeno nejen stavem psychiky matky, ale také hormonálními změnami, které se vyskytují v jejím těle.

Adrenalin stoupá, což stimuluje stahy dělohy, uvádí E. Lashkevich v článku „Endokrinní regulace práce“. Deprese, deprese po 39 týdnech se vyskytuje u 73% žen. Stres ztěžuje doručení, jak poznamenali autoři The British Medical Journal. Proto žena ve věku 38 až 39 týdnů potřebuje podporu od svých příbuzných, stálý kontakt s lékařem, který porodí.

39. týden těhotenství: co se stane dítěti

Porod ve 39 týdnech těhotenství je optimální čas pro narození dítěte. Je zcela zralý, jeho orgány a systémy jsou již schopny pracovat samostatně. Jak vypadá a co se mu v té době stane? Pojďme si o tom promluvit podrobněji:

Dítě ve věku 39 týdnů těhotenství je plně formovaný živý organismus, který je připraven na nezávislý život. Důkazem toho jsou hlavní parametry jeho vývoje - hmotnost a výška. Děti obvykle váží od 2,5 kg do 4 kg s výškou 50–55 cm.

Kolísání ve směru plus nebo mínus v kilogramech a centimetrech je naprosto přijatelné. Jedním z faktorů je dědičnost. Nízké rodiče nebudou mít obra. Pro miniaturní matku není snadné porodit velké dítě. V tomto případě je možné předčasný porod nebo komplikace během porodu..

Fotografie: Lankovits A.V. Učebnice porodnictví a gynekologie. - M.: Medgiz, 1953.

 • Dýchací systém.

Všechny prvky systému, který dodává kyslíku malému organismu, se dostávají k dokonalosti: plíce se vytvářejí, alveoly mohou být naplněny kyslíkem a při výdechu se nemohou slepit. Jakmile neonatologové očistí ústní dutinu dítěte od hlenu, vydá pronikavý výkřik života - jeho plíce se narovná a pak sám dýchá.

 • Nervový systém.

Dítě již vytvořilo dva hlavní reflexy - uchopení a sání. V prvních týdnech života to stačí, aby mohl samostatně pevně sevřít matku bradavky svými rty a sát mléko. Jak se vyvíjí, dojde k dokonalosti dalších reflexů..

Některé matky jsou velmi překvapeny, když novorozenec, který byl právě vyřazen z lůna, reaguje na její hlas a dokonce se snaží zvednout hlavu, aby viděl, do koho patří. To je jeden z důkazů normálního vývoje nervového systému. Dítě nejenže slyší, ale již rozpoznává známé zvuky, ví, jak soustředit své oči. Tato dovednost se utvořila in utero.

Po 39 týdnech těhotenství živiny a kyslík stále procházejí placentou k plodu. Jeho trávicí systém však již pracuje v testovacím režimu. Amniotická tekutina je trávena v žaludku a vzniká meconium - černý, hustý tuk, podobný dehtu, který zanechává dítě při prvních narozeninách.

Foto: Anatomie: 4D Encyklopedie v rozšířené realitě. - M.: Devar Media, 2018.

Pokud je zjištěno těhotenství 38–39 týdnů, znamená to, že dítě dosáhlo vrcholu svého vývoje: má buď na hlavě lehký chmýří, nebo hustou a dlouhou hřívu, větve nehtů, obočí a řasinky. Jeho tělo je pokryto tukem, i když již má vlastní tělesný tuk. Mazání pomůže vašemu dítěti snadno projít porodním kanálem.

39. týden těhotenství: změny v těle ženy

Tělo matek po dobu 39 týdnů bylo zcela obnoveno: začalo laktace, zvýšila se hladina kortizolu potřebného k porodu, placenta vyčerpala své zdroje. K tomu byly přidány nové pocity: nervozita, nespavost, zvýšená únava nebo naopak reaktivita nervového systému.

Mnozí začínají „hnízdit“: začínají jarní úklid, nutí manžele k přeskupování nábytku, nákupům atd. To vše je výsledkem hypofýzy, která reguluje práci.

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

Těhotenství trvající 38–39 týdnů je doprovázeno takovými změnami v těle matky:

Některé ženy v posledních dnech před porodem ztrácejí gramy nebo dokonce kilogramy. To se děje proto, že se tělo zbaví přebytečné vody - otok ustane.

 • Redukce pohybu.

Dítě se rozrostlo natolik, že se sotva vejde do lůna matky. Je pro něj obtížné provádět cirkusové triky, kterými překvapil svou matku po 6-8 měsících. Plod po 39 týdnech spí většinu času, získává sílu nebo saje prst. Matky proto trpí méně třesem a ostrými zákruty dítěte. Pokud se však jejich frekvence snížila na méně než 10krát za 12 hodin, je to příležitost konzultovat s lékařem.

 • Závažnost břicha.

Žaludek se zdá být tak obrovský a nepohodlný, že existuje touha se toho rychle zbavit. Žena rychle unaví při chůzi, je pro ni obtížné lehnout si ke spánku. Dítě již zaujalo prenatální pózu - hlavou dolů, takže se zvýšil tlak na pánevní kosti matky. Těhotné ženy zažívají bolest při chůzi.

Navíc těžká děloha neustále tlačí na močový měchýř, takže i malé množství sebrané moči může způsobit silné nutkání nebo dokonce ostrou bolest..

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Tyto fyziologické parametry, stejně jako bělavý výtok a bolest dolní části zad, jsou normou v posledních fázích těhotenství. Mohou se však objevit příznaky a stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 • abrazi placenty vás upozorní na ultrazvuk nebo ostré bolesti a krvácení;
 • kyslíkové hladovění kojence (testy tuto skutečnost určují);
 • drozd;
 • pozdní toxikóza;
 • virové nebo infekční onemocnění.

Pokud se tyto signály objeví, nezdržujte návštěvu u lékaře. Tento termín umožňuje aktivovat narození. Když se obracíme k lékařům včas, žena si uvědomí šanci porodit zdravé dítě, navzdory komplikacím, které se objevily.

39 týdnů těhotenství: doporučení, ultrazvuk, testy

Těhotenství v délce 39 týdnů je pro matku zásadním obdobím, takže byste neměli opomenout plánovaná vyšetření gynekologem. Lékařské pozorování určí stav dítěte, připravenost matky na porod. V posledních fázích dochází k rychlému stárnutí placenty, díky kterému se u dítěte rozvine hypoxie. To ovlivní jeho vývoj, stav nervového systému.

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

Proto budoucí matky, jejichž lékaři stanoví těhotenství na 39 týdnů, podstoupí takové studie:

 • obecná analýza moči a krve;
 • stanovení krevního tlaku;
 • vážení;
 • měření výšky dna dělohy;
 • poslouchá tlukot srdce dítěte.

Kromě toho je nutné podstoupit ultrazvuk. Tato metoda umožňuje určit dospělost plodu., jak je uvedeno v jejich studii S. Lysenko, M. Chechnev. Také v posledních stádiích taková diagnóza umožňuje lékařům vytvořit názor na:

 • prezentace dítěte;
 • zapletení šňůry;
 • polyhydramnios nebo oligohydramnios;
 • genetické nebo fyziologické poruchy ve vývoji dítěte.

Tato data vám umožní vybrat si vhodný způsob doručení - přirozeně nebo pomocí císařského řezu.

39. týden těhotenství je nízký začátek před porodem, takže matky potřebují zvláštní koncentraci a koncentraci. Dávám pacientům po dobu 39 týdnů následující doporučení:

 1. Chcete-li odložit dlouhé cesty, vyhýbejte se stresovým situacím, relaxujte více.
 2. Proveďte výměnu karty.
 3. Sbírejte přepravní tašku.
 4. Jezte mírně, nepřetěžujte žaludek těžkými nebo mastnými potravinami.
 5. Nebuďte líní, ale pohybujte se co nejvíce: chodte na čerstvý vzduch, provádějte lehké domácí práce.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Většina těhotných žen ve věku 39 týdnů pociťuje prudký nárůst síly. Stávají se energetickými. Nepřeceňujte sílu, udržujte rovnováhu mezi aktivitou a relaxací.

Dítě je již při narození plně fyziologicky zralé. Nenechte si ujít první signály porodu, včas se poraďte s lékařem, připravte si předem vše potřebné pro novorozence a matku.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Zdroje:

 1. Kravchenko M., Smirnova T. Narodeniny nad 35 let: těhotenství, porod, stav novorozenců // Režim přístupu: https://cyberleninka.ru/article/n/pervorodyaschie-starshe-35-let-techenie-beremennosti-rodov-sostoyanie-novorozhdennyh/viewer.
 2. Lashkevich E. Endokrinní regulace pracovní činnosti // Problémy zdraví a ekologie. - Přístupový režim: https://cyberleninka.ru/article/n/endokrinnaya-regulyatsiya-rodovoy-deyatelnosti/viewer.
 3. Lysenko S., Chechneva N., Petrukhin V. a kol., Možnosti stanovení fetální zralosti v ultrazvukové diagnostice // Klinická medicína Almanac. - 2015. - Ne. 37. - S.41–46.
 4. Silaev K., Manukhin I., Sinchikhin S. Psychoprofylaktická příprava na porod: novinka o staré // Klinické medicíně. - Přístupový režim: https://cyberleninka.ru/article/n/psihoprofilakticheskaya-podgotovka-k-rodam-novoe-o-starom/viewer.
 5. Depresivní nálada během těhotenství a po porodu // Režim přístupu: https://www.bmj.com/content/323/7325/1367.2.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Články O Neplodnosti