Hlavní Bolest

37 týdnů těhotná

37. týden těhotenství je období, během kterého se plod připravuje k narození. V tuto chvíli bude již dítě schopno dýchat a provádět sací pohyby, aby získalo mléko z ženského prsu. Jeho gastrointestinální orgány jsou již připraveny strávit první potravu a ve střevě se vytvořily první černo-zelené výkaly. Říká se tomu meconium. Kůže plodu je zhutněná, pod ní se hromadí vrstva tuku, což zlepšuje proces přenosu tepla.

Současně se tělo matky neméně aktivně připravuje na porod. Začne-li tento proces v 37. týdnu, bude těhotenství považováno za plné a normální, nebudou nutná žádná resuscitační opatření..

Kolik měsíců to je?

Většina těhotných žen zpravidla věří, že dítě porodí po dobu 9 měsíců. To však není úplně správné přesvědčení. Lékaři počítají trochu jinak. Pokud vezmeme v úvahu standardní těhotenství, bez odchylek, bude to trvat 280 dní.

Existuje něco jako porodnický měsíc. To se rovná 28 dní, to znamená, že má přesně 4 týdny po dobu 7 dnů. 37. týden je tedy prvním týdnem v devátém porodním měsíci a nástup práce v tomto období je zcela normální.

Hladení, hmotnost a velikost plodu

V současnosti dochází v těle dítěte ke globálním procesům:

Nadledvinky rostou. Stávají se většími ledvinami. To je nezbytné pro produkci hormonu. Sníží účinky stresu, které dítě zažije při narození..

V játrech se hromadí železo, které je nezbytné pro normální zásobování dětských krvinek v prvním roce života.

Sliznice sliznice žaludku a střeva dítěte jsou zcela pokryty epilem vilus, takže dítě může brát a trávit jídlo. Střeva se začínají stahovat aktivněji.

Neurony dítěte jsou pokryty ochranným obalem, který je v budoucnu nezbytný pro normální koordinaci pohybů. Není to rychlý proces, který bude trvat až do samého narození a během prvního roku života drobků.

Chrupavka v nose a ušních boltcích je pevnější. V tomto případě kosti lebky dítěte zůstávají měkké. To je nezbytné pro snazší průchod dítěte porodním kanálem. Dvě fontanely nejsou kostní tkání vůbec přitahovány.

Dítě v této době má jasně tvarované rysy obličeje, jsou jasně rozeznatelné. Objevily se také jednotlivé otisky prstů (otisky prstů)..

Kůže se stává světlejší, lanugo zmizí. Ale oči a vlasy dosud nezískaly stálou barvu.

Plíce dítěte se vyvíjejí intenzivně. K tomuto procesu přispívá hormon kortizon, který se ve zvýšeném množství vytváří v těle matky. Zatímco jsou plíce „vypnutá“, ihned po objevení drobků ve světle začne do nich proudit krev. Surfaktant stačí, aby dítě normálně dýchalo.

Imunitní a endokrinní systém, smyslové orgány se nadále formují.

Váha dítěte po 37 týdnech je 2,8 až 2,9 kg a neustále se zvyšuje. Růst plodu v tomto okamžiku může dosáhnout 49 cm a obvod hlavy a břicha jsou stejné. Každý den v děloze je stále méně prostoru, protože žena jasně cítí i malé pohyby dítěte. To není překvapivé, protože každý týden pouze v růstu dítě přidává 1 cm.

Ve 37. týdnu fetálního života by dítě mělo zaujmout trvalé postavení. V 95% případů leží dítě hlavou dolů, i když jiné možnosti nejsou vyloučeny.

Pohyby dítěte mohou někdy dát ženě nepříjemné až bolestivé pocity, protože se výrazně rozrostl a může být tlačen větší silou. Nastávající matka musí poslouchat pohyby dítěte. Měl by se pohybovat nejméně 10krát za 12 hodin, tj. Téměř každou hodinu. Pokud se dítě pohybuje mnohem častěji, nebo naopak, po dobu několika hodin nedochází k pohybu, měli byste se určitě poradit s lékařem.

Harbingers narození na 37 týdnech těhotenství

Po 37 týdnech těhotenství může začít práce. To se týká především žen, které rodí poprvé. Ať už je to jakkoli, člověk musí být připraven na skutečnost, že porod může začít kdykoli.

Je důležité, aby příbuzní věděli, jak se chovat, když žena začne bolestí v práci. Měli byste se také starat předem o sáčky, které musíte vzít s sebou do nemocnice. Neměli byste jít daleko od domova a měli byste mít výměnu a mobilní telefon vždy po ruce.

Následující příznaky mohou naznačovat blížící se narození:

Prolaps břicha. Břicho může klesat dolů, což má za následek menší tlak na hrudník a snadnější dýchání. Ne každá žena však upadá do břicha a tento příznak se nemusí objevit.

Čím nižší je plod, tím bolestivější bude lumbago v perineu a dolních končetinách. Kůže na břiše se napíná pevněji, což má za následek mírné svědění. Chcete-li se tohoto problému zbavit, měli byste použít zvlhčovač..

Některé ženy mají mírnou inverzi pupku. V důsledku toho se ve středu břicha může objevit tmavá linie. S tím není nic špatného, ​​protože po doručení tento řádek zmizí.

Tlak na střeva a močový měchýř se přirozeně zvyšuje, což znamená, že výlety na toaletu jsou častější. Čím blíže je okamžik narození, tím tišší se dítě začne chovat.

Ukončete sliznice. Průchod sliznice, která uzavírá děložní hrdlo, je dalším předzvěstí porodu. Může jít pár dní před narozením a několik týdnů před nimi. Opět je výstup korku volitelný proces. Sliznice je představována silným viskózním výbojem. Ukázalo se, že zpravidla ne celá dopravní zácpa, ale její část. Přiřazení může být průhledné, růžové, hnědé a dokonce i krvavé pruhy..

Zvyšování energie. Před porodem ženy často pociťují nárůst síly a energie. Mají lepší náladu, je tu touha a síla dělat různé věci, jako by se otevíral „druhý vítr“.

Vypouštění vody. Voda může vytéct během bojů a dříve, než začnou. Ať už je to jakkoli, kdyby žena viděla, jak jí nohy protékají tekutinou, bylo nutné buď jít do nemocnice sama, nebo zavolat sanitku. A nečekejte na kontrakce, protože vypouštění vody vždy naznačuje začátek porodu.

Hubnutí, snížená chuť k jídlu. Během těhotenství se chuť ženy zvyšuje, ale několik dní před porodem se naopak může snížit. Někdy, 3-4 dny před narozením ženy, ženy úplně odmítají jíst, protože touha jíst zcela zmizí. Současně je možné snížit tělesnou hmotnost o 1-2 kg.

Průjem. Někdy, den před narozením, může být stolice tekutá. Proto, když se průjem objeví při úplném zdraví, je zcela přirozené, že žena bude v porodnici po několika dnech.

Kapky kolostra na oblečení. Mnoho žen si všimlo malých skvrn na podprsence nebo bundě. Pokud je přiblížíte k obličeji, můžete cítit mléčnou vůni. Jedná se o první kapky kolostra, které také ukazují na bezprostřední narození dítěte.

Bolest v břiše, bederní bolest tažné povahy, kontrakce. Skutečnost, že porod začne brzy, bude naznačena tažnými bolestmi lokalizovanými v dolním břiše. Zachycují také dolní část zad a mohou připomínat bolestivé pocity, které žena zažívá před zahájením dalšího období.

Nejviditelnějším příznakem bezprostřední práce je však práce. Nejde o tréninkové kontrakce dělohy, ani o kontrakce Brexton-Higgs, které probíhají bez bolesti, konkrétně o skutečné kontrakce. Pokud tedy žena takové pocity zažije, je nutné jít do porodnice.

Braxton-Hicksovy kontrakce se nazývají nepravdivé, protože nesignalizují nástup porodu. Lze je odstranit studenou sprchou nebo jednoduše změnou polohy těla. Tyto kontrakce jsou charakterizovány silnou bolestí a zbytek intervalu mezi nimi neustále klesá.

Během 37 týdnů těhotenství táhne nebo bolí žaludek

Břicho může padnout jak při 37 týdnech těhotenství, tak o týden dříve nebo o týden později. Pokud k tomu nedojde, nebojte se. Někdy žaludek nespadá do samého narození a je to varianta normy.

Pokud je žaludek snížen, neznamená to, že porod by měl začít v příštích několika hodinách. Je možné, že žena porodí dítě další 1-2 týdny. Dýchání však bude mnohem snazší..

Spolu s úlevou dýchání se přidávají další potíže. Bolest v dolním břiše se tak může zesílit. Pokud bolest přechází na dolní část zad a má křečovitou povahu, může to znamenat nástup porodu.

Bolest při 37 týdnech těhotenství

Bolest tažné povahy, která se objevuje po 37 týdnech těhotenství, může být způsobena poklesem žaludku ženy a brzy začne porod..

Bolest může být také přítomna v křížové kosti, v dolních končetinách, v páteři, v zádech. Vysvětluje jim to skutečnost, že se tělesná hmotnost ženy významně zvýšila a děloha se stala mnohem větší. Chcete-li snížit nepohodlí v nohou a zádech, musíte si odpočinout co nejvíce, v tuto chvíli je dobré dát si pod nohy váleček nebo polštář. Pomáhá odlehčit zátěž od páteře předporodní bandáže.

Bolest se může objevit také v oblasti ochlupení, v pánvi. Vznikají kvůli rozporům v pánevních kostech. Koneckonců, vaječníky a placenta ženy produkují více relaxinového hormonu a dítě samo tlačí na dno dělohy. Čím méně dní zbývá do narození dítěte, tím silnější bolest může být v dolním břiše.

Uvolnění po 37 týdnech těhotenství

Nepanikařte, jsou-li na spodním prádle viditelné stopy vybití - jedná se o variantu normy. Mohou mít také hlen, což způsobuje, že se výtok protahuje. Tím se odstraní sliznice. Alokace jsou často hnědé, bělavé nebo růžové. Někdy korek vyjde úplně. V tomto případě to vypadá jako hrudka skládající se z mléčné želé nebo silikonové formace. Zmatení sliznice s něčím jiným je obtížné. Podle objemu se vejde do dvou polévkových lžic, často v takovém kusu jsou krvavá vlákna. Pokud žena úplně zmizela ze sliznice, pak není pochyb o tom, že porod začne velmi brzy.

Zelenkastý, nažloutlý nebo tmavě hnědý výtok, hlen s pěnou nebo hrudky připomínající tvaroh nejsou běžnou variantou. Když se objeví takové sekrece, musíte co nejdříve navštívit lékaře. Je možné, že došlo k infekci, která musí být odstraněna před narozením dítěte. Koneckonců, může se nakazit téměř jakoukoli chorobou, zatímco to projde porodním kanálem.

Pokud žena zjistí špinění, je nutné co nejdříve zavolat záchrannou službu. Krev velmi často znamená oddělení placenty. Jedná se o velmi nebezpečný stav, který představuje hrozbu pro život dítěte..

Při nalévání vody byste také neměli váhat zavolat lékařskému týmu. Je nemožné si jich nevšimnout, protože trysky vám stékají po nohou. Naznačují nástup práce. Amniotická tekutina někdy nevychází najednou, ale po částech. To ukazuje na narušení integrity membrán. Pokud k tomu dojde, musíte se také poradit s lékařem.

Udělejte ultrazvuk

Žena po dobu 37 týdnů by měla navštívit gynekologa každých 7 dní. V tuto chvíli lékař dohlíží na přípravu těla na porod, může vyšetřit děložní čípek, nutně poslouchá srdeční rytmus dítěte.

Zpravidla plánovaný ultrazvuk, který je třetí v řadě, žena již prošla. Někdy je však zapotřebí jiný ultrazvuk, například když je nutné objasnit polohu dítěte v děloze. Někdy nespadne hlavou dolů, ale otočí se zády nebo stranou. V tomto případě může vyvstat otázka, zda má císařský řez.

Během ultrazvuku lékař vyhodnotí velikost plodu, stav a množství plodové vody a porovná je s normou. Paralelně je třeba objasnit zralost placenty, stav pupeční šňůry, dělohy a děložního čípku.

V této době může žena studovat maximální informace o kojení, není možné najít umělou výživu, která by mohla nahradit mateřské mléko. Obsahuje protilátky a další jedinečné složky, které jsou životně důležité pro rostoucí tělo. Rovněž stojí za zvládnutí složitosti péče o dítě, protože se narodí velmi brzy.

Procházíme testy, složíme zkoušku

Pokud během těhotenství nedochází k žádným odchylkám, bude žena potřebovat pro obecnou analýzu moč. Lékař také změří její krevní tlak, provede měření výšky dna dělohy a objemu břicha.

Výška dna dělohy je 37 cm, je-li tento ukazatel překročen, může mít lékař podezření na polyhydramnios. To se často stává důvodem pro odeslání ženy do porodnice. To umožní lékařům neustále sledovat situaci. Pokud se výška dna dělohy snížila, znamená to, že se dítě brzy narodí, což naznačuje jeho opomenutí.

Pokud jde o protein v moči, pak by tam normálně neměl být. Pokud se protein v moči objevil krátce před narozením, je to alarm. Je možné, že žena začne preeklampsii. To je jedna z těžkých forem toxikózy, která se vyvíjí v pozdním těhotenství. Dalšími známkami preeklampsie jsou: skoky v krevním tlaku, výskyt otoků, přírůstek na váze. V této době bude dítě trpět nedostatkem výživy a nedostatkem kyslíku. Paralelně se zvyšuje zatížení všech systémů orgánů ženy.

Jaké komplikace mohou nastat 37 týdnů těhotenství?

Kosti a nehty dítěte dále rostou, což vyžaduje vápník. Pro těhotnou ženu je také nezbytné zabránit vzniku hemoroidů a křečových žil..

Neméně důležitý je pravidelný příjem vitamínu D v těle, který zabrání rozvoji křivice u dítěte.

Kromě toho by žena měla sledovat její hmotnost. Rychlé zvýšení je nebezpečné. Pokud je plod velký, zvyšuje se tím riziko poranění dítěte při průchodu porodním kanálem. To ohrožuje ženu četnými mezerami.

Hlavním nebezpečím v pozdním těhotenství zůstává eklampsie. Je to první příčina úmrtí těhotných žen na celém světě. To platí také pro rozvinuté země. Eklampsie neprobíhá okamžitě, vždy jí předchází preeklampsie. Je důležité ignorovat první příznaky hrozící toxikózy.

Pokud je dítě v pánevní prezentaci, nebude nyní možné změnit jeho polohu těla. V tomto případě je žena hospitalizována před nástupem porodu, po kterém bude rozhodnuto o vydání císařského řezu..

Co je možné a co ne?

Je velmi důležité, aby žena ve 37. týdnu těhotenství nezažila vážnou fyzickou námahu. Pokud dojde k pocitu únavy, je nutné odložit vše a odpočinout si. Nebojte se požádat o pomoc od blízkých.

Výživa. Je důležité se přejídat, takže porce by měly být malé a počet přístupů k tabulce za den by neměl překročit sedmkrát. Pokud chuť k jídlu zmizí, musíte se přepnout na lehká, ale výživná jídla. Do nabídky byste neměli zařadit produkty, které mohou vyvolat výskyt alergických reakcí. Například je to citrus nebo čokoláda. Uzená, slaná a kořenitá jídla by měla být z nabídky odstraněna. V tomto případě musí žena pít dostatek tekutin. Jako nápoje je vhodná minerální voda, kompot, čaj, ovocný nápoj. Nejlepší je odmítnout uchovávat šťávy, protože jejich obsah cukru je velmi vysoký.

Vitamíny Od samého začátku těhotenství by měla žena dostávat vitamíny. Nenechávejte je později a ani po porodu. Lékař by si však měl zvolit optimální lék.

Sex. Lékaři říkají, že v normálním průběhu těhotenství lze zachovat intimní život až do samého narození. Byly provedeny studie, které prokázaly, že sperma obsahuje látku, která připravuje děložní hrdlo k erekci. Po výstupu sliznice z trubice však musí být intimní život opuštěn, protože se zvyšuje riziko infekce plodu..

Sport. V 37. týdnu těhotenství by měla být zátěž opuštěna, i když pod dohledem instruktora můžete provádět lehká cvičení k udržení svalového tonusu. Musíte také chodit na čerstvý vzduch, ale pomalým tempem. Je povoleno provádět dechová cvičení.

Užívání léků, absolvování procedur. Bez souhlasu lékaře nemůžete brát žádné léky a provádět žádné lékařské postupy. Léčbu předepisuje lékař..

Co může plod ovlivnit?

Ve 37. týdnu těhotenství dítě stále spí. V tomto okamžiku má spánek dítěte nejen rychlou, ale i pomalou fázi. Během rychlé fáze se jeho oční bulvy pohybují a prsty se mírně škubají. Během pomalé fáze je dítě zcela uvolněné. To představuje asi 40-60% celkové délky spánku.

Během bdělosti nasává prsty, může se dotknout pupeční šňůry a hrát si s ní. Dítě rozlišuje mezi hlasem matky a otce, reaguje na zařazení oblíbené hudby a může se aktivně pohybovat hlasitým rozhovorem. Žena v pozdním těhotenství se nedoporučuje navštěvovat místa se zvýšenou hladinou hluku.

Také nestojí za to často být v uzavřených prostorách, kde se shromažďuje velké množství lidí. V tomto případě se skutečně zvyšuje riziko zachycení ARVI nebo ARI, což může negativně ovlivnit stav plodu a samotnou ženu..

Je důležité, aby nastávající matka dobře jíst. Negativně mohou látky se štiplavým zápachem nebo produkty, které způsobují závislost, ovlivnit zdraví dítěte. Proto je tak důležité zcela vyloučit vniknutí alkoholu, drog a tabákového kouře do ženského těla.

Odpovědi na otázky týkající se 37. týdne těhotenství

Po 37 týdnech těhotenství se žaludek často táhne. To je normální? Může to znamenat brzký začátek porodu? Pokud se falešné kontrakce vyskytují častěji a jsou bolestivější, může to znamenat přístup k porodu. Pokud se však jedná o první narození a břicho se nesnížilo a sliznice nevypadla, je možné, že se dítě narodí až po 1-2 týdnech..

První těhotenství, termín 37 týdnů. Nohy, dolní část zad a pánevní kosti jsou velmi bolestivé. Co je to? To je normální pocit. Bolest v dolních končetinách se vyskytuje v důsledku stlačení cév a nervů děloží. Taková bolest není nebezpečná pro ženu nebo dítě. Ke zmírnění stavu potřebujete více odpočinku, masáž nohou, pohodlné boty. Bolest v dolní části zad a pánvi nejčastěji označuje výhřez plodu, což vede k rozšíření kostí pánve..

Moje hmotnost se zvýšila po 37 týdnech o 17 kg. Nejedu moc, ale myslím si, že stále existuje nadváha. Je to tak? Hmotnostní přírůstek, který je 17 kg, je mírně vyšší než norma, ale není to kritické. Před porodem je důležité omezit používání sladkostí a moučných výrobků. V nabídce by mělo být více zeleniny, ovoce, mléčných výrobků a mléčných výrobků. Je důležité, aby se nadváha netvořila kvůli otoku. Pokud bude přijímat postupně, pak by neměl být důvod k obavám. Pokud se váha dramaticky zvýšila, například do 7 dnů, musíte se určitě obrátit na schůzku s odborníkem.

Autor článku: Valentina Vladimirovna Lapikova | Gynekolog, reproduktolog

Vzdělávání: Diplom "Porodnictví a gynekologie" byl získán na Ruské státní lékařské univerzitě Federální agentury pro zdraví a sociální rozvoj (2010). V roce 2013 absolvovala postgraduální školu na NIMU im. N.I. Pirogova.

37 týdnů těhotná

Žena ve věku 37 týdnů

Plod po 37 týdnech těhotenství

Nový člen rodiny přibírá na váze velmi rychlým tempem během 37. týdne těhotenství. Dítě v těchto fázích těhotenství je považováno za plnohodnotné. Už dosáhl délky asi 50 cm a hmotnosti 2,8 kg. Dítě nahromadilo dostatečné množství podkožního tuku a nadále se hromadí 15 gramů denně. Dítě se stále méně otáčí v děloze, protože už nezbývá prostor, může kopat. Pamatujte si tyto úžasné pocity, protože si je budete pamatovat více než jednou a dokonce jim budete chybět i po porodu.

Pro lepší koordinaci pohybů v prvním roce života a po 37 týdnech je v drobenkách kolem nervů vytvořena ochranná membrána. Dítě je plně připraveno na první dech vzduchu. Povrchově aktivní látka v plicích je vytvářena nepřetržitě.
Hlava dítěte je s největší pravděpodobností již spuštěna do pánevní oblasti, zejména pokud se jedná o vaše první těhotenství. A pouze v malém 5% je jeho prezentace pánevní.

Zvážíme:

 • Jak se vyvíjí vaše dítě?
 • 37. týden těhotenství - co se děje v matčině těle
 • Co může být přidělování
 • Týden 37 jde - bolí žaludek.
 • Které testy je třeba vzít
 • Potřebuji sex?
 • Co dělat, když porod začíná v 37. týdnu těhotenství

Jak se vyvíjí vaše dítě?

Vaše dítě se již vytvořilo a jeho velikost dosáhla velikosti melounu Crenshaw - asi 47 cm na délku a hmotnost téměř 3 kg - 2950 g. Jak víte, hmotnost těhotenství je individuální, a proto se může hmotnost vašeho dítěte také lišit na obou stranách.
Všechny systémy orgánů maličkého jsou již plně rozvinuté, v jeho těle se již formuje hormon kortizon (jsou to složky tohoto hormonu, které se používají při předčasné porodu, pomáhají dětským plicím otevřít), tento hormon fyziologicky podporuje zrání plicní tkáně, tělo dítěte je již schopné samostatně dýchat. V tenkém střevě se již nahromadilo meconium (první výkaly dítěte) a hlava a bříško jsou přibližně stejné velikosti.

Spánek dítěte sestával z téměř jedné rychlé fáze, kdy je tělo ve stavu vysoké mozkové aktivity a charakteristického poklesu svalového tónu. Nyní se ke spánku přidává také pomalá fáze, která se vyznačuje snížením tlaku, uvolněním svalů a uklidněním obecně. Pomalá fáze je 30-60% celkového spánku a u dospělého - vše 80%. To znamená, že se vaše dítě pomalu připravuje na to, aby se stalo plnou součástí tohoto světa, snil, učí se svět pomocí pocitů a zvuků, a také zpracovává všechny informace ze světa ve snu.

Plod může již přijaté jídlo fyzicky přijímat a zpracovávat, protože sliznice jeho žaludku a střev je již potažena epitelem s klky pro absorpci a zpracování látek. Dítě, které se narodilo v tomto období, se již může kojit na matčině prsu, jeho pokožka je vyhlazená a hromadí se podkožní tuk.

Pokud se dítě rozhodne přijít na svět, nemělo by se bát, protože už nemá takový stres, jaký by byl v dřívější fázi porodu. To je podporováno nadledvinami, které se stále více rozšiřují a produkují hormon, který je nezbytný pro přizpůsobení dítěte životu mimo mateřské děloze. Proto se nebojte porodu, i když vývoj dítěte stále pokračuje. Játra aktivně hromadí železo - to je nezbytné při tvorbě krvinek v prvním roce života dítěte. Vaše dítě už má nehty a vlasy, kosti lebky se posilují, připravují se na procházení pánví matky a rostou přibližně o 1 centimetr týdně.

37. týden těhotenství - co se děje v matčině těle

Jaké pocity na vás čekají při čekání na zázrak narození?

37 týdnů těhotenství a prekurzory porodu - jedná se o výtok z korku - sliznice podobnou nažloutlému výboji s krvavými pruhy, břicho může klesat (dítě se připravuje na odchod), také očekávat slabý průjem.

Vaše děloha je již maximální velikost, je nepravděpodobné, že by rostla ještě více, děloha váží asi kilogram, s objemem až 5 litrů. Horní část dělohy je 37 cm od pubis a 17 cm od pupku. Cítíte silný tlak na oblast močového měchýře, nemůžete a nemusíte močit, abyste močili, můžete také cítit, jak střílíte bolest v perineu a nohou, bolesti zad a bolesti žaludku - ztuhne, dokonce ani jednou denně.

Placenta zraje pomalu, dítě se brzy narodí a placenta se s ním také „narodí“. A pak vám porodní asistentky gratulují k úspěšnému konci vašeho narození - všechno zbytečné opustí vaše tělo.

Jaký může být výboj po 37 týdnech těhotenství

Týden 37 jde - bolí žaludek

Které testy je třeba vzít

Povinné analýzy:

 • Měření hmotnosti, výšky a pánve
 • Obecná analýza moči
 • Měření krevního tlaku
Do 37. týdne byste měli být již plně testováni, zejména na streptokoky, abyste se ujistili, že vaše dítě je úplně zdravé a nebude potřebovat pomoc ihned po narození. Nezapomeňte také sledovat hodnoty hladiny hCG (chronického lidského gonadotropinu), hormonu, který produkuje placentu. Lékař tuto analýzu někdy předepisuje pro dynamickou diagnostiku těhotenství. Stává se, že lékař předepíše další ultrazvuk, nejdůležitější je, aby lékař viděl, zda je dítě správně umístěno, jak je připraveno k porodu. Pokud vaše dítě ještě neuvedlo své pohlaví, nebojte se skutečnosti, že se otočil zády ultrazvukem, má malý prostor pro pohyb. Uzi vám ukáže:
 • Hlavní parametry vývoje dítěte
 • Tlukot srdce
 • Kvalita a úroveň plodové vody
 • Diagnostika stavu dělohy, krku, pupeční šňůry
 • Stupeň stárnutí placenty.

Pokud je pro vás předepsána Dopplerografie, můžete zjistit, jak se provádí krevní tok z placenty v děloze..

Teplota při 37 týdnech těhotenství

Sex po 37 týdnech těhotenství

V poslední době lékaři doporučovali vzdát se sexu před nástupem porodu. V dnešní době je však mnoho žen za normálního těhotenství pro sex. A nebojte se, nedotkne se integrita bubliny a uvnitř krbu, a pokud vás milování neublíží, můžete se milovat až do narození. Kromě toho bylo pozorováno, že sperma zlepšuje elasticitu děložního hrdla a pomáhá jej otevřít během procesu porodu.

Co dělat, když porod začíná v 37. týdnu těhotenství

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá! Ohodnoťte tento článek!

Po 37 týdnech těhotenství táhne dolní část břicha

V posledních týdnech těhotenství doprovázely všechny nastávající matky den a noc pocity úzkosti a různé obavy. V této době roste plod co nejvíce, a proto se nachází přímo pod hrudníkem, což ztěžuje dýchání. Můžete si také všimnout, že v 35-36 týdnech těhotenství se spodní břicho táhne, protože děloha se již začíná připravovat na nadcházející porod, a tím způsobuje kontrakční kontrakce. Proto v tuto chvíli mnozí odborníci doporučují, aby se neúčastnili dlouhých cest, aby nedošlo k ohrožení zdraví.

Hlavní rysy 36. - 38. týdne

V této době bude budoucí dítě intenzivně přibírat. Pohyby plodu v děloze jsou aktivnější a obvykle jsou také doprovázeny silným pohybem paží a nohou. Žena je musí vždy poslouchat, protože při normálním těhotenství by dítě mělo do dvanácti hodin udělat asi deset šoků.

Je třeba také poznamenat, že dítě již plně určuje svoji polohu v děloze ve 36-37 týdnech těhotenství. Dolní břicho je v tuto chvíli taženo budoucími matkami právě proto, že dítě je téměř připravené k narození, a proto je ženské tělo na to připraveno pravidelnými kontrakcemi dělohy. Bolest může také nastat v břišní dutině a v oblasti ochlupení..

Co by se mohlo trápit?

Jakákoli nastávající matka může také říci, že je mnohem obtížnější chodit, a když přijde 36. týden těhotenství, je stále tuhost ve všech pohybech. Dolní břicho se táhne, dolní část zad může bolet - to se v tuto chvíli často stává. Dalším nepříjemným okamžikem může být výskyt nepohodlí v oblasti kyčelních kloubů.

Důvody vzniku takových nepříjemných pocitů tahu se mohou velmi lišit, takže o nich stojí za to o nich mluvit více.

Není důvod k obavám

V případě, že břicho níže během těhotenství během těchto období bolí i během menstruace, nepropadejte panice. Pocity této povahy obvykle neohrožují zdraví budoucí matky a jejího dítěte. Jsou způsobeny tím, že uvnitř ženy se malý člověk vyvíjí a roste aktivním tempem. Proto se děloha stává každým dnem mnohem větší, a tím tlačí na všechny sousední orgány.

Navíc téměř všechny dívky trpí hormonálním selháním, když nastane 36. týden těhotenství - táhnou spodní břicho, zjemňují a uvolňují klouby, což vede k bolesti v oblasti mnoha svalů a pánve. Budoucí matka může také cítit, že je pro ni velmi obtížné chodit kvůli skutečnosti, že její těžiště je již přemístěno velmi velkým břichem, charakteristickým pro toto období..

Z toho by mělo být vyvozeno, že tahové bolesti v dolním břiše během těhotenství po 36 týdnech jsou považovány za přírodní jevy, které nejsou nebezpečné..

Jiné důvody bolesti

Budoucí matka navíc může mít nebo zhoršovat takové nepříjemné onemocnění, jako jsou hemoroidy. Toto onemocnění lze také považovat za příčinu bolestí v tahu dolního břicha během těhotenství ve 35. až 38. týdnu. V takovém případě se musíte poradit se svým lékařem, který vám poradí a předepíše bezpečný lék, který může zmírnit stav ženy a nepoškozovat plod..

Také nepříjemné pocity v podbřišku mohou být stále způsobeny tréninkovými souboji. S tímto jevem by bolest měla nastat neočekávaně a měla by projít během několika minut.

Důvod k obavám

V případě, že již trvá 36 týdnů těhotenství, táhne se spodní břicho, je také velmi obtížné, měli byste okamžitě zavolat lékaře nebo sanitku. Takové příznaky znamenají, že děloha je v dobrém stavu, a to je v takových časech velmi nežádoucí. V důsledku těchto poruch v těle plodu chybí vzduch, což může vést k předčasnému porodu. Pro tento stav dělohy jsou stále charakteristické bolesti zad a dolní části zad.

V případě, že zvýšený tón nepřestane během několika dnů, je nejlepší jít do nemocnice, aby lékaři mohli sledovat stav budoucí matky a zdraví svého dítěte.

Za zmínku také stojí, pokud již dorazil 36. týden těhotenství, je vytaženo spodní břicho a je vidět skvrna od vagíny rozmazávající přírody. Tyto příznaky mohou naznačovat, že placenta exfoliová. Tento proces ohrožuje nejen zdraví budoucího člověka, ale i jeho život. S takovými jevy se vyplatí okamžitě kontaktovat lékaře.

Co jiného mohou být nemoci?

Ve 36. týdnu těhotenství trpí mnoho žen, kromě výše uvedených, časté zácpy a jiné poruchy trávení. Kromě toho jsou budoucí matky znepokojeny migrénami, častým močením a nespavostí..

Také v této době si již můžete všimnout, že z mléčných žláz začíná vystupovat tekutina. Ale nebojte se, protože začalo unikat kolostrum. Ženy jsou často mučeny křečovými žilami, pálením žáhy, otokem nohou a spánkem s neustálým přerušováním. V posledních týdnech plod již vyvíjí velký tlak na mnoho nervových zakončení, což při chůzi způsobuje pocit znecitlivění.

Užitečné tipy

Chcete-li v tuto chvíli zmírnit svůj stav, musíte věnovat více času pobytu na čerstvém vzduchu a pasivnímu odpočinku. Kromě toho je nutné se vyvarovat všech druhů náhlých pohybů a velmi opatrně vstávat z ležící polohy, otáčení ze zadní strany na bok a zavěšení nohou na podlaze až po této manipulaci. Díky této posloupnosti pohybů se můžete chránit před bolestí v dolním břiše a dolní části zad ve 36. týdnu těhotenství.

Téměř všichni odborníci za takových podmínek stále doporučují chodit alespoň každých dvacet minut a nezdržovat se na stejné pozici po dlouhou dobu. Ženy by v těchto dnech měly nosit pouze pohodlnou obuv a nesmí pít hodně tekutin, aby před porodem nedošlo k otoky. Bude velmi užitečné dělat speciální gymnastiku určenou pro budoucí matky tohoto trimestru. Od 35. týdne také nebude zbytečné připomínat kurzy pro přípravu na porod..

Kromě toho byste neměli zapomenout na správnou výživu a navštívit svého lékaře alespoň jednou týdně. Pokud má nastávající matka pochybnosti o svém zdraví, je nejlepší vyhledat radu lékaře nebo sanitku.

Do této doby je již nutné začít se připravovat na porodnici, protože v blízké budoucnosti proběhne radostná událost, místo všech strachů a strachů přijde pocit štěstí a úlevy při pohledu na domorodce.

Z hlediska porodnických období je 37. týden těhotenství považován za devátý měsíc stavu zvláštního pro ženu. Po většině termínu, ale je důležité se i nadále starat o své zdraví a poslouchat chování drobků.

Stav budoucí matky

Co se děje v 37. týdnu těhotenství s nastávající matkou? Pokud je vše v pořádku, pak žena:

 • V tuto chvíli získává hmotnost až 13,5 kg. Břicho v 37. týdnu těhotenství může být nižší, pod váhou plodu. A to usnadňuje pohodu matky, uvolňuje některé vnitřní orgány tlaku.
 • Ženský močový měchýř také dostává hodně stresu, musí často navštěvovat toaletu.
 • Nová fáze stavu placenty - stárne, i když stále plní své povinnosti.
 • Žena může vykazovat projevy intenzivního tepla, stává se velmi dusnou, z tohoto důvodu se zvyšuje pocení. Je to proto, že poslední fáze těhotenství jsou časem, kdy se množství krve významně zvyšuje..

Musíš být opatrný

37. týden těhotenství je nebezpečný čas na krvácení z pochvy. Toto je naposledy, pro každou ženu jdou svou vlastní cestou. Příčinou krvácení je zpravidla nesprávné umístění placenty nebo proces jejího oddělení.

V případě krvavého výboje je první věcí, kterou by žena měla zajistit, ležení na zádech a zavolání sanitky. Díky včasnému poskytování lékařské péče se těhotenství může dále rozvíjet a vše bude opět normální. Pokud problém ignorujete, mohou nastat závažné komplikace. Lékař určí, co se s touto matkou stane v této situaci po 37 týdnech těhotenství. Může si položit otázku ohledně císařského řezu nebo doporučit ženě, aby si lehla pro uchování. Pro mnoho žen v této době je porod normální.

Pokud je čas porodit

Projev příznaků předčasného porodu se může lišit. Je důležité, aby si je budoucí matka všimla včas.

Existuje několik důvodů pro naléhavou lékařskou pomoc nebo zavolání sanitky:

 • Snížené břicho vedlo ke zvýšení bolesti v zádech a tlaku na perineum. Žena cítila úlevu. Takové příznaky znamenají, že proces přesunu plodu k východu začal. A takový proces se nikdy nestane opačným směrem.
 • Vzhled zažívacích potíží, nevolnost, průjem. Důvodem je očistná funkce těla, která se snaží odstranit „vše zbytečné“ do důležitého okamžiku v životě.
 • Ukončete sliznice. Vzhled je to bezbarvý nebo lehce nažloutlý hlen s malými přísadami krve. Okamžitě nebo po částech odejde a bude znamením otevření děložního hrdla.
 • Snížené pohyby plodu. Dospělé dítě je těsně v loně matky. Již známé ženě, tréninkové kontrakce se stávají trvalými, bolest je přítomna.

Jak se rodící matka cítí

Co se stane s těhotenstvím po 37 týdnech těhotenství? Nastávající matka se cítí stále unavená. Existuje touha lehnout si a odpočívat. A musíte poslouchat své touhy, přerušit svou dovolenou nejméně každých 20 minut. Nezapomeňte, že aktivní životní styl a po 37 týdnech těhotenství zůstává relevantní. Koneckonců, každá žena chce, aby její narození bylo snadné a úspěšné..

Nezapomeňte na malý trénink, sledujte svůj jídelníček, trávte více času venku.

Povaha pocitů budoucí matky

37. týden těhotenství se vyznačuje dalšími změnami v těle nastávající matky. Studujeme projevy fyzických pocitů, které mohou být přítomny v daném čase.

Bolest po 37 týdnech těhotenství je spojena s hormonální aktivitou:

 • Děloha nezmění svou polohu na výšku, je vysoká. Mezi ochlupením na ohanbí a dělohou by měla být 37 cm, vzdálenost k pupku je 17 cm. Hmotnost dělohy se zvyšuje a činí asi 1 kg při objemu 5 l.
 • Velikost břicha zůstává stejná, již neroste. Nyní se aktivně odvíjí aktivní proces vývoje dítěte, který přibírá na váze. Cítí se stále více omezen. Existují ženy, které si již všimly, že jejich žaludek upadl. To je známka blížícího se porodu. Ale takové příznaky nejsou pro každého přirozené. Někdy se objeví břišní výhřez těsně před začátkem porodu.

Když břicho budoucí ženy neustále roste a mění svůj tvar, vede to k pocitům svědění. Aby se zabránilo strie, je nutné používat kosmetiku speciálně určenou pro těhotné ženy. Nedělejte si starosti s knoflíkem břicha, který se může točit. Když se dítě narodí, všechno padne na místo.

Rysy výcvikových bojů

Recenze z 37. týdne těhotenství naznačují, že tréninkové zápasy se staly delší a silnější. Existují pocity komprese dělohy, střídání s následnou relaxací. Tréninkové zápasy se vyznačují krátkým trváním. Pokud jsou intenzivnější, může to znamenat nástup práce.

Analýza vypouštění

Je důležité sledovat barvu a intenzitu výboje. Norma, pokud:

 • Jasný;
 • žádné nečistoty;
 • mají jednotnou konzistenci;
 • zakysanou vůní.

Vzhled červených žil, zvýšení hlenu může znamenat proces odmítnutí sliznice. Výsledkem tohoto jevu je otevření děložního hrdla.

Pokud je ve výtoku zaznamenána krev, placenta se může začít odlupovat. Pak musíte naléhavě zavolat pohotovostní lékaře.

Povaha bolesti

Bolesti na 37 týdnech těhotenství lze pozorovat v perineu, dolním břiše. Důvodem je snížené břicho. Jaké fyzické pocity jsou pro toto období charakteristické:

 • Pokud jsou bolesti zad, nohou a ňadra bolestivé, znamená to, že v chrupavce a vazech je nesoulad. Změkčují a připravují se na práci.
 • Některé ženy se obávají silné bolesti, která postihuje jejich nohy. Zpravidla je to patrné, pokud žena chodila hodně.
 • Pro toto období je rovněž přijatelný výskyt závažné bolesti v bederní, dorzální a sakrální oblasti..
 • Příprava prsu je dokončena, je schopna plnit své hlavní poslání - kojení dítěte. Velikost prsu se výrazně zvýšila, je zde otok bradavek, jejich mírné prodloužení. Toto období je charakterizováno výskytem mleziva..
 • Povaha pohybů se změnila, již nejsou tak hladké. Tato aktivita dítěte často způsobuje matce silnou bolest. Je důležité řídit frekvenci pohybů. Neměli by být méně než 10krát denně.

Jaké jsou emoce budoucí matky

Těhotenství 37 týdnů - velmi emotivní čas. Většina žen se začíná obávat budoucích pocitů. Někdy se projevuje i ve formě nočních můr.

Psychologové nedoporučují být zajati nepříjemnými emocemi a myslet pozitivně. Koneckonců, porod je přirozený proces, který je charakteristický pro všechny ženy. Bez těchto okamžiků nebudete moci cítit veškerou radost z narození dítěte.

Buďte trpěliví, doplňte optimistickou náladu a pozitivní myšlenky. Uplyne trochu času a proběhne hlavní setkání vašeho života - s novorozeným dítětem.

V této době je důležité, aby rodiče měli úplné porozumění. Koneckonců, dítě cítí emoce mámy a okolních lidí. Musí vědět, že vnější svět se s dítětem setká s péčí a pozorností.

Dětský stav

Co se stane s dítětem po 37 týdnech těhotenství? Vyvíjí se, aby viděl svět v plné připravenosti. Pokud dojde k nitroděložnímu vývoji dítěte na pozadí pozitivních emocí, bude to životaschopnější.

Co je typické pro drobky po 37 týdnech:

 • Je zaznamenán intenzivní vývoj vnitřních orgánů a systémů..
 • Pokud dítě dostává dostatek kyslíku, umožňuje to, aby se dítě aktivně vyvíjelo.
 • Časté úsměvy dítěte se objevují, když je matka veselá a radostná. Dítě ve věku 37 týdnů skenuje náladu své matky.
 • Velikost těla dítěte je přibližně 48 cm s hmotností 3 kg. Je charakteristický denní přírůstek hmotnosti 30 g, z nichž každých 15 g je subkutánní tuk.
 • Břicho a hlava mají stejný obvod..
 • Změny pleti jsou husté a růžové.
 • Dítě již má svou vlastní tvář, kůže má individuální vzor.
 • Vývoj plicního systému u dítěte je dostatečně rychlý, ale zatím bez připojení k oběhové soustavě. Během porodu se otevře srdeční chlopně, což povede k proudění krve do plic a bude nasyceno kyslíkem. V současnosti je plicní systém dítěte charakterizován vývojem povrchově aktivní látky, která zajišťuje dítě při narození. Koneckonců, když dítě dýchá, je možné při výdechu dostat do plic amniotickou tekutinu. Z tohoto důvodu dítě někdy začne škytat..
 • Mozkové neurony zahajují proces vytváření myelinového pláště, což je druh ochranné membrány s velkým počtem vrstev z membránových buněk. Doba trvání tohoto procesu je první rok života. Myelinový plášť je potřebný pro koordinaci pohybu drobků.
 • Vývoj uchopovacího reflexu je dokončen, dítě hraje pupeční šňůra, táhne ji.
 • Osifikace lebky ještě není dokončena, 2 fontanely zůstávají otevřené. Aby se tyto oblasti lebky zarostly, bude to trvat dva měsíce po narození dítěte. Díky měkkosti kostí lebky bude hlava schopna úspěšně postupovat po celé délce porodního kanálu.
 • Posílení nosní a ušní chrupavky. Dítě slyší nejen zvuky uvnitř těla matky, ale také zvenku.
 • Změny v charakteru spánku dítěte jsou zdánlivě pomalou fází. Předtím byl přítomen pouze půst. Nyní může dítě relaxovat. Uklidňuje se, protože děloha nevyvíjí tolik tlaku na tělo drobků. Doba trvání pomalé fáze je 40% veškerého spánku. Dítě však může ve snu zpracovat také informace získané zvenčí.
 • Je tam kresba obočí a řasinek, díky nimž je obličej podobný obrazu člověka. Vlasy rostou na hlavě, někdy dosahují 0,5-4 cm.
 • Primární mazání zůstává buď na celém těle dítěte, nebo pokrývá pouze záhyby kůže.
 • Je pozoruhodné, že schopnost dítěte samostatně zajistit teplotu pro jeho tělo. Povaha jeho procesů přenosu tepla přirovnává dítě k dospělému. Teplota v 37. týdnu těhotenství je pro dítě stejná jako jeho matka.
 • Připravenost všech dětských systémů je plně funkční.
 • Pro střeva je charakteristický výskyt shluků prvních výkalů, který bude mít černou barvu a nazývá se meconium. Vnitřek střevní sliznice již byl pokryt vrstvou klků. Jsou prováděny pohyby střev a žaludku. To pomůže dítěti, aby se jeho jídlo pohybovalo po celé délce zažívacího traktu, což ukazuje ochotu přijímat a přizpůsobovat jídlo..

Pokud k narození dítěte dojde v tomto období, nebude to pro dítě příliš stresující. Toto bylo postaráno velmi zvětšenou velikostí nadledvinek. Intenzivní produkcí hormonu zajistí adaptaci dítěte na novou formu existence.

Doporučení lékaře

Přítomnost některých problémů lze vyřešit nasloucháním radám odborníků:

 • Pokud je těhotná žena po 37 týdnech znepokojena nespavostí, musí být ve dne aktivnější. Žena by se neměla vyhýbat nekomplikovaným domácím úkolům, procházkám vzduchem. Zkuste spát během dne. Těsně před spaním není vhodné jíst ani pít. Před spaním se postarejte o větrání místnosti..
 • Je důležité navštěvovat kurzy pro těhotné ženy, studovat tematickou literaturu, aby se připravila na důležitou událost. To odvede ženu od rušivých myšlenek..
 • Nepřetržité sledování potravin by se nemělo zastavit ani v tomto období. Potřeba vyvážené stravy je důležitá pro ženu a její dítě. Zkontrolujte objem jídla, zvažte jeho obsah kalorií. Příčinou přejídání mohou být projevy pálení žáhy.
 • Je důležité konzumovat fermentované mléčné výrobky ve formě přírodního jogurtu, kefíru, tvarohu, sýra, jogurtu, zakysané smetany. Jejich přidání do každodenní stravy pomůže matce a dítěti poskytnout vápník. V potravinách musí být také obsažen vitamín C a železo..
 • Pro intimní vztahy neexistuje zákaz, pokud je vše v normě. Někdy to pomáhá zmírnit stres. Vyberte si pózu zezadu, aby se žena necítila nepohodlně. To je dokonce užitečné, protože s pomocí mužského spermatu se děložní hrdlo stává pružnějším. Pomůže to v procesu doručení..

Shrnout

Únosci porodu po 37 týdnech těhotenství jsou snížené břicho, přítomnost špinění a zvýšené kontrakce. Žena může v tomto období porodit plnohodnotné dítě a měla by být připravena na cestu do nemocnice. Všechny věci byly naskládány po dlouhou dobu, pro dlouho očekávané dítě bylo připraveno věno.

Pokud však stav ženy není patrný, může si těhotenství i nadále užívat. Je důležité sledovat výživu, vést aktivní životní styl, střídat ji s relaxací, více být na čerstvém vzduchu. V emoční sféře budoucí matky by měl být pořádek, protože dítě uvnitř ní slyší a chápe všechno. Podpora blízkých je velmi důležitá..

Postarejte se o sebe a své dítě, zkuste zažít pouze pozitivní emoce. Brzy těhotenství bezpečně skončí narozením krásného dítěte.

37 týdnů těhotná

Ve 37. týdnu těhotenství je dítě téměř připravené k narození. Všechny jeho orgány jsou zralé.

- Měření velikosti pánve, hmotnosti a výšky.
- Měření krevního tlaku
- Obecná analýza moči

Pospěšte si a sbírejte tašku v porodnici, vyřešte všechny organizační problémy s příbuznými a lékaři.

Pokud dojde k vodnímu výtoku z pochvy, který vytéká v pramínek, je to pravděpodobně známka průtoku vody.

Co se děje při 37 týdnu těhotenství?

Pokud se dítě narodí nyní, nebude mít žádné zvláštní zdravotní problémy. Dodání v 37. týdnu je však považováno za předčasné. Uplyne další týden a lze je považovat za naléhavou.

37 týdnů je kolik?

Třicet sedm týdnů porodnictví je 35 týdnů těhotenství plodu (od okamžiku oplodnění).

Třicet sedm týdnů těhotenství plodu odpovídá 39 týdnu porodu.

Jste těhotná asi osm měsíců a jeden týden.

Co se stane s dítětem?

Tělo dítěte ve věku 37 týdnů těhotenství je o délce stonku švýcarského mangoldu (jedná se o řepnou rostlinu, která se u lidí často nazývá „stonek trávy“). Jeho výška je 48,5 cm, hmotnost - 2,8–2,9 kg.

Pohyby plodu se stávají vzácnějšími a hmatatelnějšími, protože rostou a jsou přeplněné v děloze. Dítě ví, jak dělat všechno, co je nezbytné pro život po narození: vdechnout a vydechnout, sát, chytit kliky, polykat, mrknout oči. Tyto dovednosti neustále procvičuje..

Pod kůží dítěte roste vrstva tukové tkáně: ve skutečnosti se jeho hmotnost nyní zvyšuje hlavně díky tuku. Všechny jeho smysly, včetně zraku, chuti, čichu, dotyku, sluchu, jsou dobře vyvinuté. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že novorozenec si pamatuje hlas matky, protože to slyšel během těhotenství.

Procesy zrání pokračují v mozku a plicích. Trávicí systém bude zrát i po narození, když do něj začne vstoupit jídlo a mikroflóra kolonizuje kolon. Fetální imunita je již vytvořena, ale doposud velmi slabá, proto bude na začátku života chráněna protilátkami, které dostává od matky.

Co se stane nastávající matce?

Během těhotenství se v děložním čípku vylučuje hodně hustého hlenu (nejnižší část orgánu, která teče do pochvy). Tvoří takzvanou sliznici. Krátce před narozením sliznice zhasne. Vypadá to, že hrudka hlenu nažloutlá, béžová nebo hnědá, může obsahovat pruhy krve. K narození obvykle dochází 3–5 dní po korku.

Zácpa, která se dříve trápila, může být nahrazena průjmem. Takto fungují hormony, které připravují vaše tělo na porod. V žaludku je bolest, nevolnost.

Tyto příznaky naznačují, že před porodem zbývá velmi málo času. Po 37 týdnech těhotenství se nevyskytují u všech žen. Pokud se dítě v následujících dnech neplánuje, matka se i nadále obává předchozích příznaků: otok na nohou, zácpa, pálení žáhy, hemoroidy, časté močení.

Jaké studie je třeba provést po 37 týdnech těhotenství?

Gynekolog vás zve na naplánovanou schůzku. Teď to bude dělat každý týden. Inspekce je standardní: měření výšky děložního pozadí, obvodu břicha, krevního tlaku, srdeční frekvence, vyšetření nohou na otoky a křečové žíly.

Články O Neplodnosti