Hlavní Zdraví

Proč závratě během těhotenství?

Častým je závratě během těhotenství. Často doprovázen pocitem slabosti nebo únavy. Na tom není nic nebezpečného. Pokud se však během těhotenství cítíte velmi závratě a existují i ​​další příznaky, měli byste pochopit příčiny tohoto onemocnění.

Slabost a závratě v časném těhotenství

Hormonální změny

Během těhotenství se hladiny hormonů mění, což způsobuje zvýšení průtoku krve v těle. To přispívá k vývoji dítěte v děloze..

Srdce pumpuje více krve než obvykle, puls se zrychluje, krevní oběh zpomaluje, a to vše může vést k hypotenzi. Nízký krevní tlak často způsobuje závratě při pohybu z polohy ležení nebo sezení.

Hyperemeze těhotné

Hyperemeze těhotných žen je jev známý jako přílišná nauzea a zvracení během těhotenství. Vyskytuje se v raných stádiích v důsledku hormonálních vln a způsobuje závratě. V takových případech jídlo nebo voda v těle netrpí, což vede k úbytku hmotnosti..

Reliéf přichází ve druhém trimestru, ale někdy se příznaky objevují v průběhu těhotenství.

Mimoděložní těhotenství

Závratě se mohou objevit v důsledku mimoděložního těhotenství. To se stane, když oplodněné vajíčko začne růst mimo dělohu, obvykle uvnitř vejcovodu.

Takové těhotenství není životaschopné. V tomto případě je závrata doprovázena bolestmi břicha a vaginálním krvácením. Léčba mimoděložního těhotenství je odstranění oplodněného vajíčka.

Závratě ve druhém trimestru těhotenství

Některé z výše uvedených podmínek se mohou objevit ve druhém trimestru. S vývojem plodu však mohou nastat i další podmínky..

Krevní tlak

Pokud rostoucí děloha tlačí na cévy, hlava začne pociťovat závratě. To se může stát ve druhém nebo třetím trimestru a nejčastěji se stane, když je dítě velké.

Ležení na zádech v pozdějším těhotenství vede ke skutečnosti, že rozšiřující se děloha blokuje tok krve z dolních končetin do srdce. Objeví se tedy závratě. Spánek a odpočinek na vaší straně, aby se zabránilo těmto problémům..

Gestační diabetes

Gestační diabetes se někdy vyvíjí během těhotenství, když změny v hormonálním pozadí ovlivňují produkci inzulínu.

Pokud hladina cukru klesne, je to zřejmé několika příznaky:

Chcete-li ji zvýšit, musíte pít ovocnou šťávu nebo jíst něco sladkého. Po několika minutách zkontrolujte hladinu cukru, abyste se ujistili, že je normální..

V případě diagnózy byste měli pravidelně sledovat hladinu cukru v krvi a dodržovat přísnou stravovací a cvičební plán..

Závratě ve 3. trimestru těhotenství

Mnoho příčin závratě v prvním a druhém trimestru se může opakovat později. Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře, aby sledoval možné nebezpečné stavy..

Sledujte známky mdloby, abyste se vyhnuli pádu, zejména ve třetím trimestru. Pomalu vstávejte a držte se podpěry tak, aby se vaše hlava netočila, a také se vyhněte dlouhodobému postavení.

Existuje několik důvodů, které mohou u těhotné ženy kdykoli způsobit závratě. Tyto podmínky nesouvisejí s konkrétním trimestrem..

Anémie

Nedostatek železa a kyseliny listové proudí do anémie, což je stav, kdy počet zdravých červených krvinek klesá.

Kromě závratě je anémie charakterizována únavou, bledostí nebo dušností. V tomto případě se hladina železa kontroluje krevním testem a jako léčba se předepisují vitamínové doplňky.

Dehydratace

Dehydratace může nastat kdykoli během těhotenství:

v prvním trimestru, pokud se cítíte nemocní nebo zvracíte;

později, protože tělo potřebuje více vody.

V počátečních stádiích byste měli vypít alespoň 8-10 sklenic vody denně a toto množství zvýšit, protože se do stravy přidává více kalorií. Spotřeba vody za den se tak někdy zvyšuje o 300 mililitrů..

Ihned vyhledejte lékařskou pomoc, pokud náhle nebo velmi závratíte, nebo pokud se u vás objeví příznaky. Tyto zahrnují:

35 týdnů těhotenství

Co se děje

Plíce se také hodně zlepšily, což znamená, že po narození dítěte bude dítě schopné samostatně dýchat.

Po 35 týdnech těhotenství se vnitřní orgány plodu plně formují, dále se vyvíjí pouze nervový a genitourinární systém. V této době vlasy dítěte intenzivně rostou, nehty se prodlužují a sýrové mazivo a původní chmýří z lanu naopak naopak zmizí.

Ve střevech dítěte se postupně formuje meconium - původní výkaly, které se skládají z trávených epiteliálních buněk, hlenu, prenatálních vlasů, žluči, plodové vody a vody. Začne chodit jen 8 hodin po porodu. Pokud však plod zažívá hladovění kyslíkem, může být v amniotické tekutině meconium a pak existuje potenciální riziko komplikací.

Do 35. týdne těhotenství dítě obvykle zaujímá pozici, která trvá do narození. Hned, když sklopí hlavu dolů. Pánevní nebo příčná prezentace - označení pro doručení císařským řezem.

Vaše blaho

S největší pravděpodobností jste již během 35 týdnů těhotenství zvyklí na každodenní přítomnost celé řady nepříjemných pocitů - v páteři, dolní části zad, nohou. Bolest se objevuje kvůli obrovské zátěži na těle a přemístění těžiště. Nezapomeňte si dát obvaz, vyhnout se dlouhodobému pobytu na nohou a pravidelně vykládat páteř v náchylné poloze nebo v poloze. Pravidelné zahřívání (každých 15 až 20 minut) pomůže vyrovnat se s exacerbacemi bolesti, při kterých je žádoucí zahrnout kruhové pohyby pánve: nejen že snižují, ale také zabraňují bolesti v kyčlích a křížové kosti.

Dalším obtěžováním v období 34 - 35 týdnů těhotenství jsou možné bolesti v zápěstí a prstech, které se objevují u těch, kteří sedí u počítače po dlouhou dobu. Toto je tzv. Syndrom tunelu. Pokud cítíte v rukou těžkost, necitlivost a bolest, mravenčení v prstech, pravidelně provádějte relaxační cvičení a mněte si ruce, dokud se necítíte v teple.

Můžete občas mít bolesti hlavy. Cool obklady a relaxace v temné místnosti s otevřeným oknem pomůže. Kromě obecného nepohodlí se někdy objevuje nevolnost ve 35. týdnu těhotenství. Vzhledem k tomu, že téměř celou břišní dutinu zabírá děloha, trávicí funkce je narušena. Snažte se přetížit žaludek: jíst v malých porcích, ale často. Vyhnete se tak přejídání a omezíte nepříjemné jevy.

Ve 34. - 35. týdnu těhotenství v poloze na zádech se může objevit syndrom komprese dolní duté žíly, když žena cítí závratě a nedostatek vzduchu. V tomto stavu srdeční frekvence plodu prudce klesá, což je velmi nebezpečné. Během odpočinku je přípustná polosedavá poloha, ve které se záda vodorovně odchyluje o 45 - 30 stupňů. A je lepší spát na levé straně nebo ve střední poloze, přičemž pár polštářů je umístěn pod záda. Nejsprávnější poloha pro krevní oběh v děloze leží na boku s polštářem mezi nohama. Pro větší pohodlí si pod žaludek můžete dát rovnou pilulku.

Po 35 týdnech těhotenství si můžete všimnout, že se změnila povaha propouštění. Jsou stále lehké mléčné, ale v krémové hmotě se objevují nečistoty hlenu. To není nic jiného než částice korku, které „ucpávají“ děložní hrdlo. Krátce před narozením se cervikální kanál mírně otevře a sliznice se postupně odděluje. U některých žen to nevychází po částech, ale v celém rozsahu - v tomto případě uvidíte sraženinu hlenu s pruhy krve. Pokud k tomu dojde, musíte být připraveni na to, že kdykoli může začít porod, a sbírat balíčky předem v nemocnici.

Rizikové faktory

V 35. týdnu těhotenství může nastávající matka zhoršit otok měkkých tkání. A čím větší otok, tím nebezpečnější je to pro ženu a dítě. Měli byste být opatrní, pokud:

 • Edém se objevil nejen na nohou, ale také na jiných částech těla;
 • Neprocházejí dlouho;
 • Máte potíže s dýcháním;
 • Krevní tlak se zvýšil;
 • Protein detekován v moči.

Častým výskytem ve 34. až 35. týdnu těhotenství je předčasné narození. Přestože je vývoj plodu v konečné fázi, je lepší nevyprovokovat dělohu a dosáhnout alespoň 37 - 38 týdnů. Předchůdci porodu se projevují různými způsoby: mohou být přítomny některé „příznaky“ a některé mohou chybět. Je důležité nezaměňovat falešné boje společnosti Braxton Hicks se skutečnými.

Kromě toho existuje několik příznaků blížícího se narození, o kterých musíte vědět:

 • Ztráta váhy. Pokud jste ve věku 35 týdnů těhotenství začali dramaticky zhubnout, tělo se připravuje na porod a častým močením se zbavuje přebytečné tekutiny. V průměru je úbytek hmotnosti v posledních obdobích 1 - 2 kg;
 • Snížení dna dělohy. Pochopíte, že se to stalo podle konkrétních pocitů v břiše;
 • Bolest v pubické fúzi. Pro volný pohyb dítěte se pánevní kosti rozšiřují, což způsobuje bolest;
 • Vypouštění sliznice;
 • Pravidelná povaha kontrakcí;
 • Plodová voda.

Lékařské pozorování

V některých případech, ve věku 35 týdnů těhotenství, může gynekolog předepsat ultrazvuk. Studie určí hmotnost a polohu dítěte a také identifikuje možné komplikace, například abnormality v připojení placenty, nízká nebo vysoká voda, propletení plodu pupeční šňůrou atd. Získané informace pomohou odborníkovi vyvinout taktiku pro budoucí narození..

Tento týden lékař určitě změří váš krevní tlak, určí vaši hmotnost a velikost. Kromě toho bude jako obvykle nutné provést obecnou analýzu moči a krve.

Doporučení na 35. týden těhotenství

Ve 34 až 35 týdnech těhotenství je třeba co nejvíce odpočívat. V případě nepříjemných příznaků zkuste lehnout a relaxovat. Během tohoto období je velmi důležité dostatek spánku, takže pokud se vám v noci nedaří dobře odpočinout, udělejte si čas přes den.

Nutriční pravidla zůstávají stejná. Vaše nabídka by měla obsahovat jídlo obsahující všechny vitamíny a makronutrienty potřebné pro dítě. V této době se doporučuje zvýšit množství potravin bohatých na vápník. Zcela vyloučte jídlo, které způsobuje obezitu: nadváha může komplikovat porod, navíc je velmi obtížné se ho zbavit. Z nápojů je lepší upřednostňovat přírodní džusy a zelený čaj. A použití silného černého čaje a kávy v 35. týdnu těhotenství by mělo být omezeno na minimum.

Pravděpodobně jste už začali připravovat věci pro nemocnici. Zkontrolujte, co jiného je třeba koupit a co se má umýt a mrtvici. Vaše oblečení i dětské oblečení by se mělo prát speciální dětský prášek, důkladně opláchnout a na obou stranách žehlit parou. Takový přípravek pomůže dítěti nezachytit infekci v prvních dnech života.

Fyzická aktivita ve 34 - 35 týdnech těhotenství by měla být mírná. Neměli byste přepracovávat a být unavení. V tuto chvíli jsou povoleny jóga, plavání, dechová cvičení a cvičení na fitball.

Pokud neexistují kontraindikace (nízké umístění placenty, výstup z ochranné zátky, očekávání dvojčat atd.), Není rovněž zakázána intimita ve 34. až 35. týdnu těhotenství. Nezapomeňte však, že spermie mohou zvýšit elasticitu děložního čípku, takže sex by měl být chráněn.

Co znamenají závratě během těhotenství?

Home NeurologieHeadiness Co to znamená závratě během těhotenství?

Přibližně 80% dívek a žen v zajímavém postavení začne pociťovat závratě. Na jedné straně je to jeden z doprovodných příznaků těhotenství a na druhé straně vyvstává otázka - je to normální a nepoškozuje nenarozené dítě? Tento článek vám pomůže porozumět tomuto tématu..

Příznaky Předcházející závratě

Obvykle závratě během těhotenství předchází rozmazané vidění, zvýšené pocení, třes a nestabilita, slabost, pocit nevolnosti, pocit pulzace v chrámech nebo uších, tachykardie, těžkost v zadní části hlavy. Náhle se může objevit nevysvětlitelná úzkost, snížení tělesné teploty, necitlivost končetin a dokonce nutkání zvracet..

Hlavní příčiny závratě v těhotenství

Příčiny závratě během těhotenství jsou tří typů - fyziologické, nesystémové a systémové.

První zahrnuje expozici vestibulárního aparátu z vnějšku. Například výlet ve veřejné dopravě, prudká změna držení těla.

Druhý - psychologické problémy (depresivní nebo stresový stav)

Ke třetímu - patologie interakce vestibulárního systému s mozkem (hypoxie mozku, chronická zánětlivá onemocnění uší).

Specifické faktory způsobující závratě u těhotné ženy jsou následující:

 1. Snížení krevního tlaku. Pod vlivem některých hormonů se ženské krevní cévy rozšiřují, takže dochází ke snížení krevního tlaku. To vede k nedostatečnému přívodu kyslíku do mozku..
 2. Špatně větraná místnost.
 3. Rychlá změna polohy těla z horizontální na vertikální.
 4. Přítomnost anamnézy osteochondrózy krční páteře nebo jiných onemocnění krční páteře.
 5. Nízká hladina glukózy v plazmě.
 6. Při mimoděložním nebo mrtvém těhotenství, úmrtí plodu v děloze dochází k těžkým závratím.
 7. Mdloby.

V raných fázích

Lehké závratě v raných stádiích porodu dítěte je přirozené. Tělo se tak přizpůsobí novému stavu..

Kromě toho mají těhotné ženy zvýšenou potřebu kyslíku v důsledku zrychleného metabolismu a zvýšení objemu krve.

Závratě v časném těhotenství způsobuje bývalý aktivní rytmus života. Velké množství stresů při práci, nadměrná fyzická aktivita nebo naopak sedavý životní styl, nedostatečný spánek, způsobují závratě. Hlava může být závratě kvůli velké koncentraci lidí v malé místnosti, měnícím se povětrnostním podmínkám, silnému přehřátí nebo nízkému hemoglobinu v krvi.

Pokud se hlava točí příliš často a často, vyplatí se kontaktovat gynekologa, protože to může být příznakem závažnějších onemocnění nebo abnormalit v průběhu těhotenství..

V pozdních termínech

Po 6-9 měsících stoupá krev do reprodukčního systému, takže mozek nedostává dostatek kyslíku. Kvůli tomu, co hlava začíná točit. Pokud je to krátkodobé, pak se není čeho bát.

V pozdějších stádiích se někdy objeví závratě ve vodorovné poloze. Je to proto, že děloha s rostoucím dítětem vyvíjí silný tlak na dolní dutou žílu. Z toho je narušena krevní oběh a srdce není dostatečně zásobeno krví a kyslíkem. Z tohoto důvodu poklesne tlak a způsobuje mdloby a závratě..

Závratě v pozdních stádiích vyvolávají dlouhodobý pobyt v jedné poloze, přítomnost vegetovaskulární dystonie, otoků, PTH (parathormonu), nadměrná konzumace potravin na základě rychlých uhlohydrátů, problémy v kardiovaskulárním systému.

Pokud máte podezření, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Dívky a ženy během těhotenství by si měly pamatovat, že pokud závratě v pozdních stádiích provází silná bolest břicha, krvácení, horečka, jakýkoli typ cukrovky, trvale vysoký krevní tlak, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Pokud tak neučiníte včas, existuje riziko ztráty dítěte.

Nemoci způsobující závratě

Závratě během těhotenství může být příznakem jiných závažných onemocnění..

Proto neignorujte tento příznak, pokud to vadí často a trvá dlouho..

Nemoci způsobující závratě jsou:

 • Migréna;
 • Meniérová nemoc;
 • Infekce virovými infekcemi;
 • Benigní nebo maligní nádory mozku;
 • Osteochondróza krčních obratlů;
 • Anémie;
 • Vegetativní dystonie
 • Onemocnění srdce a kardiovaskulárního systému;
 • Mimoděložní těhotenství;
 • Zmrazené těhotenství.

Jak nebezpečné jsou závratě pro plod??

Nebezpečí pro plod není tolik v závratech samotných během těhotenství, ale v jeho příčinách a důsledcích. Pády, zranění, hladovění kyslíkem nebo nemoci, které způsobují tento příznak, mohou poškodit vaše dítě..

Například porušení embryonálního vývoje, potratu, předčasného porodu, komplikací během porodu a jeho poruchy.

První pomoc při závratě

V případě náhlé závratě během těhotenství nebo mdloby by ostatní měli provést následující akce:

 1. Položte těhotnou ženu tak, aby se zvedly spodní končetiny. Pod ně lze umístit váleček nebo polštář. Při absenci takové příležitosti - zasadit a sklopit hlavu dolů. Pokud v okolí nebyli žádní lidé, musí těhotná žena najít nějaké otoky - postel, židli, zeď, lavičku. Pomůže to zabránit pádu, a tím i riziku poškození nenarozeného dítěte..
 2. Uvolněte límec nebo jiné části oděvu na krku.
 3. Otevřete okno. Tím se vytvoří rychlý tok kyslíku do místnosti, kde je těhotná žena..
 4. Otřete si obličej hadříkem navlhčeným ve studené vodě.
 5. Přineste si do nosu silný amoniak nebo jiný silný zápach, abyste zabránili ztrátě vědomí.
 6. Pokud se cítí lépe, podejte čaj s cukrem ke zvýšení hladiny glukózy v krvi.
 7. Pokud po 5-10 minutách nedojde ke zlepšení nebo se žena zhorší, je třeba zavolat sanitku.
 8. Před přijetím lékařů pozorujte vědomí a tlak.

Diagnostika

Při dlouhodobém a častém závratě během těhotenství gynekolog jmenuje pacientovi řadu vyšetření:

 • Obecná a biochemická analýza krve;
 • Analýza moči;
 • EKG;
 • Ultrazvuk srdce;
 • MRI
 • Snímek krční páteře;
 • Endokrinologická konzultace;
 • Konzultace neurologem nebo neuropsychiatrem;
 • Konzultace praktického lékaře.

Léčba

Předepisujte některé léky nebo lidové léky.
U anémie jsou indikovány doplňky železa a strava..

Když VSD - sedativa.

Pokud je závratě doprovázena toxikózou a zvracením, jsou indikována antiemetika..

Se sníženým tlakem - stimulanty nervové soustavy.

Pro bolesti hlavy - antispasmodika.

Obecně závisí léčba na závažnosti a příčině rušivých příznaků..

Jak zabránit závratě? Preventivní opatření

Těhotné dívky a ženy mohou zabránit závratě. K tomu potřebujete:

 • Pokuste se spát ne na zádech, ale na boku, aby děloha s plodem nevytiskla venu cava;
 • Opatrně změňte polohu tak, aby nedošlo k nevyváženosti vestibulárního aparátu;
 • Během těhotenství neužívejte horké vody;
 • Procházka na čerstvém vzduchu po dobu nejméně půl hodiny;
 • Je třeba si uvědomit, že těhotné ženy mají zvýšenou potřebu kyslíku v důsledku zrychleného metabolismu a zvýšení objemu krve.
 • Jezte často, ale postupně, aby hladina glukózy byla stabilní;
 • V raných fázích se doporučuje jíst slaná jídla, aby se tlak normalizoval;
 • Vyhněte se stresovým situacím;
 • Cvičte, plavejte a normalizujte tlak. To by však mělo být provedeno pouze po konzultaci s lékařem;
 • Pokud nedochází k otokům, vypijte asi 2 litry vody denně;
 • Pravidelně větrejte místnost;
 • Nezapomeňte pravidelně brát kontrastní sprchu;
 • Vyhněte se stísněným přeplněným místům;
 • Udržujte klidný a pozitivní psychický stav. Je to to, co určuje výsledek všech nemocí a stavů o 90%.

Mírné krátkodobé závratě během těhotenství je přirozenou reakcí ženského těla na změněný stav. Dlouhodobé a časté záchvaty jsou však příležitostí pro naléhavou lékařskou pomoc, protože mohou naznačovat přítomnost závažné patologie a způsobit zranění a porušování ve vývoji nenarozeného dítěte..

Příčiny závratě v různých stádiích těhotenství

Nastávající matky budou čelit různým překvapením, včetně nepříjemných. Pod vlivem kolosálních změn v jejím těle se může stát cokoli. Časté a závratě během těhotenství, které mohou naznačovat průběh jakéhokoli onemocnění a které se objevují v důsledku ucpání nebo únavy. Co jiného může způsobit tento příznak a co dělat?

Příčiny závratě u těhotných žen

- první trimestr

Od prvních dnů těhotenství začnou změny probíhat na různých úrovních. Souvisí s oběhovým systémem, jehož práce se významně mění. Do dělohy a pánevních orgánů, které získávají nové krevní cévy, existuje aktivní přísun krve. Pro plné fungování všech cév je zapotřebí větší počet krvinek, což znamená, že se zvyšuje celkový objem krve.

Hlavní břemeno leží na srdci. Musí pumpovat více krve. Mnoho žen cítí jeho intenzivní práci velmi akutně, protože tělo nemá čas se tak rychle přizpůsobit novému rytmu své práce..

Kvůli nedostatečné koordinaci v činnosti srdce a dalších orgánů a systémů dochází k hladovění buněk kyslíkem. V tomto případě může žena pociťovat slabost, nevolnost a závratě..

Další příčinou závratě v raných stádiích je toxikóza. Nevolnost a zvracení působí na tělo skutečným otřesem, což má za následek nedostatek chuti k jídlu a dehydrataci. Slabost způsobená nedostatkem energie poskytovanou potravou se může projevit ve formě závratě, protože někdy těhotné ženy nemohou kvůli toxikóze jíst nic.

- druhý trimestr

Ve druhém trimestru se děloha začíná zvětšovat. Vytlácí sousední orgány a vytlačuje krevní cévy, což zhoršuje cirkulaci krve a některé tkáně nemají kyslík. Nedostatek kyslíku představuje hrozbu pro srdce: to znamená, že mozek také nemá správnou výživu. Z tohoto důvodu může těhotná žena pociťovat závratě, zejména po prudké změně polohy těla v prostoru.

Na pozadí anémie, která se u těhotných žen často vyvíjí, se může objevit nedostatek kyslíku.

Další příčinou závratě je prudký pokles hladiny cukru v krvi. To je obvykle spojeno s podvýživou - nadměrná konzumace sladkostí a rychlých uhlohydrátů (pečení).

Také ve druhém trimestru, pokud připadá na letní sezónu, se mohou objevit závratě způsobené extrémním teplem nebo ucpáním, například ve veřejné dopravě.

- třetí trimestr

Ve třetím trimestru jsou příčiny závratě stejné jako ve druhém. V pozdějších stádiích jsou cévy stlačeny ještě více kvůli zvětšené děloze, proto je to ve třetím trimestru, kde se ženy často setkávají s tímto příznakem, zejména pokud spí nebo leží na zádech..

Pozdní toxikóza nebo gestóza také často vyvolává závratě. Provokujícími faktory jsou nauzea, zhoršený průtok krve a vysoký krevní tlak. V tomto případě si žena může všimnout poškození zraku a tinnitus.

Rysy těhotenství po 35 týdnech a vývoj plodu

Jak víte, porodnické a kalendářní měsíce se neshodují v délce trvání. 35. týden těhotenství podle porodních období je tedy druhou polovinou devátého měsíce, a pokud počítáte podle kalendářních dat, jedná se o samotný začátek posledního měsíce těhotenství. Budeme rozumět tomu, co se stane ve 35. týdnu a jaké potíže mohou během tohoto období vzniknout..

Takže jste v 35. týdnu těhotenství, což znamená, že před odhadovaným datem narození, dalších 4-5 týdnů. Ne všechny děti se však rodí přesně vypočítaným způsobem. Mnoho „nemůže čekat“ na narození a porod může nastat kdykoli. Současně již nebude narozené dítě považováno za předčasné, přestože v osvědčení budete informováni o „předčasném narození“.

Cítit se dobře

35 porodnický týden těhotenství je pokračováním třetího trimestru. Toto období se vyznačuje intenzivním růstem plodu. A spolu s plodem roste i děloha, což vede ke vzniku různých nepříjemných pocitů. Po 35 týdnech těhotenství se mnoho žen cítí:

 • Dýchavičnost, dušnost. Důvodem je skutečnost, že děloha doslova podporuje plíce. Nedělejte si starosti, netrvá dlouho, břicho by se mělo brzy ponořit a dýchání bude okamžitě snazší.
 • Poruchy trávení. Ženy si nejčastěji stěžují na opakující se pálení žáhy a zácpu. Tyto jevy jsou způsobeny skutečností, že žaludek a střeva jsou stlačena velkou děloží.
 • Závratě, slabost. Příčinou nepohodlí je mačkání dělohy dolní duté žíly. To vede k narušení normálního krevního oběhu. Aby nedocházelo k nepříjemným jevům, nedoporučuje se být na dlouhou dobu ve stejné poloze. Je obzvláště nebezpečné dlouho ležet na zádech.
 • Otok. Otoky končetin do večera - problém, kterému čelí téměř každá těhotná žena. Pokud výskyt otoků není doprovázen zvýšením krevního tlaku, je to v tuto chvíli normou. Zkuste si odpočívat s polštářem pod nohama.
 • V této fázi těhotenství hmotnost zpravidla dosahuje maxima. Nyní žena váží podstatně více než před těhotenstvím, což ztěžuje pohyb a zpomaluje ženu. Kolik kilogramů získají ženy na konci těhotenství? Tento ukazatel je individuální, ale průměrný nárůst je 9–12 kg.
 • Děloha ve třiceti pěti týdnech je velmi napnutá, takže často přichází v tónu. Tón dělohy se projevuje tím, že se břicho stává „kamenem“. Dalším důvodem, že žaludek ztuhne v 35. týdnu těhotenství a děloha přichází v tónu, jsou tréninkové kontrakce. V tomto případě je spodní břicho zpravidla mírně bolestivé a povaha bolesti se táhne.

Tréninkové zápasy se projevují různými způsoby. Nejčastěji je bolest s nimi zanedbatelná, ale u některých žen může spodní břicho po 35 týdnech docela vážně bolet. Ale tyto bolesti jsou krátkodobé, netrvají déle než 10 minut. Pokud v 35. týdnu těhotenství bolí žaludek po dlouhou dobu a bolest se stává intenzivnější, musíte naléhavě zavolat sanitku.

 • 35 porodnický týden - to je doba, kdy plod začíná postupně klesat. To může vést k nepohodlí mezi nohama (v oblasti slabiny). Kromě toho tahové bolesti v podbřišku po 35 týdnech těhotenství mohou být způsobeny divergencí pánevních kostí a změkčováním vazů..
 • Dítě se v této fázi nemůže aktivně pohybovat, protože jeho rozměry mu neumožňují převrátit se. Proto se v 35. týdnu těhotenství projevují pohyby plodu hlavně poměrně silnými šoky.

Vícečetné těhotenství

35. týden těhotenství dvojčat je pro matku nesmírně obtížným obdobím, protože její tělo zažívá dvojnásobnou zátěž. Bude nutné připravit, že porod začne kdykoli. Opravdu, kvůli silné rozptýlení, děloha přijde tón, a to může vyvolat nástup porodu.

Pokud jsou děti ve správné poloze v děloze a žena je obecně zdravá, mohou lékaři doporučit přirozený porod. Pokud je jedno dělo umístěno přes dělohu, obě děti jsou v hýždě nebo existují jiné indikace, bude přiřazeno datum plánovaného císařského řezu. Možná se operace uskuteční přesně ve 35. týdnu.

Vývoj dítěte

Zjistíme, co se stane dítěti ve 35 týdnech těhotenství. Do této doby je vývoj plodu dokončen, je zcela připraven na nezávislý život, ale hmotnost plodu po 35 týdnech těhotenství je stále nedostatečná. A je žádoucí, aby nashromáždil sílu až do narození.

V průměru činí hmotnost dítěte při 35 týdnech těhotenství více než dva kilogramy. Jeho kůže se každý den stává lehčí a hladší, původní chmýří, které předtím pokrývalo celé tělo, zmizí. Mazivo na kůži však zůstává, protože chrání pokožku dítěte před změkčováním před neustálým vystavením tekutinám.

Kromě toho je nutná přítomnost lubrikantu, aby bylo pro dítě snazší projít porodním kanálem.

Plod v 35. týdnu těhotenství má dostatečně husté kosti a vyvinuté svaly. Výjimkou jsou pouze kosti lebky. Na hlavě dítěte jsou měkké skvrny - fontanely, z nichž největší se úplně uzavře až do konce prvního roku života dítěte. Ve střevě se již meconium hromadí - sterilní prvotní výkaly, které vyjdou během prvních hodin života.

Průzkumy

S největší pravděpodobností je dítě již na 35. pozici v poloze, ve které zůstane až do narození. Ve většině případů je dítě hlavou dolů. Pokud se ukáže, že dítě je v jiné poloze, je pravděpodobnost, že se v tuto chvíli převrátí, velmi malá.

Pro sledování polohy dítěte je možné předepsat ultrazvukové vyšetření na 35 týdnů těhotenství. V případě, že je dítě v čele, lékaři zvolí taktiku porodu. V některých případech je uveden císařský řez..

Při provádění ultrazvukového screeningu bude odborník určitě věnovat pozornost poloze pupeční šňůry. Úzké zapletení šňůry může způsobit hypoxii. Kromě toho se při provádění ultrazvuku vyhodnocuje stav placenty, který zajišťuje spojení těla matky s plotem. V tomto období je druhým ukazatelem běžný ukazatel míry zralosti.

35denní těhotenství je období, na které lze předepsat následující vyšetření:

 • provádí se analýza moči za účelem sledování funkce ledvin;
 • gynekologický nátěr se používá k identifikaci složení mikroflóry. Pokud je detekována patogenní flóra (např. Houby), je nutné podstoupit léčbu před porodem, aby se dítě nenapadlo;
 • krevní test na hemoglobin, glukózu a infekce - HIV, syfilis, hepatitida.

Pokud je uvedeno, mohou být uvedeny i jiné indikace..

Možné komplikace

Těhotenství po 35 týdnech může být zastíněno vývojem následujících komplikací:

 • Gestóza. To je velmi nebezpečné pro matku i dítě. Projevuje se jako zvýšení krevního tlaku a zhoršená funkce ledvin. Sledování ledvinové aktivity se provádí týdenní analýzou moči. Edém ve 35. týdnu je také známkou gestózy..
 • Placenta previa. Pokud je placenta umístěna tak, že částečně nebo úplně blokuje porodní kanál, je možný vývoj krvácení, předčasného porodu nebo hypoxie plodu. Hlavní známkou problémů s placentou je špinění po 35 týdnech těhotenství. Tato komplikace je však zpravidla detekována dříve, během plánovaného ultrazvuku.
 • Odpojení placenty. Oddělení placenty od děložní stěny může být částečné nebo úplné. V prvním případě je těhotenství stále možné, ve druhém případě je nutná lékařská péče. Mezi příznaky patří hnědý výtok nebo krvácení a ostrá bolest.

Harbingers při porodu

V popsaném období se již mohou objevit první předchůdci raného porodu. Jejich vzhled neznamená, že musíte okamžitě jít do nemocnice. První výskyt prekurzorů se často objevuje několik týdnů před narozením.

Je však třeba mít na paměti, že každé těhotenství je individuální. Proto se v předchozím těhotenství nikdy nespoléhejte na zkušenosti někoho jiného, ​​ani na vlastní pěst. Někdy se prekurzory objevují téměř před samotným narozením - za 1-2 dny.

Na jaké znaky stojí za pozornost? Mnoho nastávajících matek říká, že v této fázi těhotenství táhne dolní část zad. Je to způsobeno zatížením páteře v důsledku posunu těžiště obrázku. Bolest se zpravidla zesiluje, pokud je žena dlouhodobě v jedné poloze.

Některé ženy navíc poznamenají, že v 35. týdnu těhotenství jejich žaludek upadl. To lze pozorovat nejen vizuálně, ale také fyzicky. Děloha přestává vyvíjet tlak na bránici, takže pro ženu je snadnější dýchat.

Pokud se vaše těhotné břicho po 35 týdnech nesnížilo, nebojte se. Tato významná událost se stane za 1-2 týdny..

Předčasné narození

V tomto okamžiku je pravděpodobnost předčasného porodu vysoká. Nebojte se, vaše dítě je zcela připraveno na nezávislý život, takže mu nehrozí. Jen se narodí s menší váhou, ale brzy dohoní své vrstevníky narozené později.

Hlavní příznaky předchůdců raného narození:

 • Vytáhne žaludek po 35 týdnech těhotenství. To znamená, že se objeví bolesti podobné bolesti během menstruace. Někdy, kromě tahání dolního břicha, se objevují bolesti zad, které dávají křížové kosti;
 • Tón dělohy. Tento stav se cítí jako napětí, žaludek se stává těžkým.
 • Naštvaná stolička. Mnoho žen má před porodem průjem..
 • Tlakové perineum.
 • Po 35 týdnech těhotenství, výtok ve formě krve nebo hojného průhledného výboje (plodová voda může vytéct).

Hlavní příznaky, které porod již začal:

 • Odjezd sliznice zakrývající děložní čípek. Tento korek vypadá jako hromada průhledného nebo bělavého hlenu velikosti ořechu s krvavými skvrnami ve formě žil;
 • Vypouštění vody. Je obtížné nevšimnout si tohoto příznaku, protože asi 0,5 litru plodové vody současně vytéká.
 • Vzhled kontrakcí. Skutečné kontrakce jsou intenzivnější než tréninkové. Jsou bolestivější a vyskytují se v pravidelných intervalech. Navíc se tyto intervaly zkracují a intenzita bolesti se zvyšuje.

35. týden těhotenství je tedy ten pravý čas na přípravu všech věcí, které potřebujete vzít s sebou do nemocnice. Samozřejmě je pravděpodobné, že těhotenství bude trvat dalších 4, 5 nebo dokonce 6 týdnů, ale je lepší být připraven na jakékoli překvapení. V žádném případě nejezděte v tomto termínu a obecně se snažte jít daleko od domova. A pokud je to nezbytně nutné, vezměte si s sebou dokumenty a výměnu karty.

Závratě během těhotenství

Během těhotenství se často vyskytují závratě iu žen, které nikdy předtím netrpěly. Tento příznak se může objevit ve vozidlech, v dusné místnosti nebo „mimo modrou“. Závratě neznamená vždy nějaký druh nebezpečného stavu, ale musí se jí věnovat pozornost..

• Závratě u těhotných žen mohou být spojeny se zvýšeným stresem na srdci a cévách, s nízkými hladinami glukózy a hemoglobinu v krvi..
• Porodník-gynekolog pomůže zjistit příčinu závratě, která začala při očekávání dítěte.
• Pravidelná dobrá výživa, přiměřená fyzická aktivita a lékařský dohled pomohou zabránit opakování záchvatů.

Co je to závratě a mdloby?

Odborníci nazývají závratě iluzi vlastního pohybu nebo pohybu okolních objektů, které obvykle pociťujeme jako rotaci. Za normálních okolností se závratě mohou objevit v důsledku náhlých neobvyklých pohybů hlavy, příliš silné stimulace vizuálních nebo vestibulárních receptorů (například, pokud se při pohledu na zemi díváte z velké výšky nebo na loď).

Mdloby je krátkodobá ztráta vědomí v důsledku poklesu průtoku krve do mozku. Před nástupem se mohou objevit silné závratě, necitlivost rukou a nohou, zvonění v uších, ztmavnutí očí, studený pot nebo ostrá slabost..

Při omdlení oběť obvykle nespadne, „jako by srazil“, ale „usadí se“ nebo „sklouzne podél zdi“. Pokud osoba cítí, že se cítí nemocně, může mít čas se posadit, než ztratí vědomí.

Toto mdloby se liší například od křečových záchvatů. Člověk má mdloby, slabý puls, nízký krevní tlak, bledou pokožku.

Příčiny závratě nastávajících matek

Během těhotenství se vyvíjí síť cév malé pánve, protože děloha a nenarozené dítě vyžadují intenzivní průtok krve. Pokud je v normálním stavu u ženy cirkulující v děloze asi 2% veškeré krve v těle, pak tok krve dělohy v posledních měsících před porodem je 20-30%.

Aby se zajistil tento objem, tělo energicky syntetizuje krevní buňky, srdce pracuje se zvýšeným návratem, aby udržovalo správnou cirkulaci, proto průtok krve do mozku a dalších orgánů oslabuje.

Obecně se při normálním těhotenství krevní tlak obvykle snižuje. Tento jev je částečně vysvětlen charakteristikou hormonálního pozadí, nebo spíše růstem hormonu progesteronu.

Obvykle žena nezaznamená nepříjemné pocity z důvodu snížení tlaku. Ale například kvůli nedostatku kyslíku v dusné místnosti nebo častému zvracení během toxikózy se může objevit závratě.

Závratě během těhotenství je jedním ze znaků snížení hladiny glukózy v krvi (hypoglykémie) nebo anémie (nedostatek hemoglobinu).

Jak zabránit závratě během těhotenství?

Nejprve se musíte pokusit neudržovat ostré pohyby hlavy, vstávat z místa k sezení nebo ležení pomaleji než obvykle a v dusných místnostech a v dopravě se nemusíte stydět žádat o útěk.

Závratě může být způsobeno tím, že jste zapomněli jíst: pak je lepší naléhavě jíst čokoládovou tyčinku nebo jiný produkt bohatý na uhlohydráty, vypít šálek silného sladkého čaje. Aby se zabránilo opakování útoků, musí nastávající matka jíst alespoň čtyřikrát denně.

Nejúčinnějšími opatřeními, jak zabránit závratě, je chodit více na čerstvý vzduch, relaxovat, dělat zvláštní cvičení pro těhotné ženy a plavat. Pokud je zátěž pravidelná a úměrná úrovni přípravy těhotné ženy, posiluje takový výcvik kardiovaskulární systém a v každé situaci bude schopna zajistit normální průtok krve..

Pokud je v krevním testu detekována anémie, musí nastávající matka dodržovat doporučení lékaře. Toto porušení může být způsobeno různými důvody, z nichž každý má své vlastní léčebné metody..

Co dělat, když máte závratě?

S prvními příznaky závratě (tma v očích, tinnitus, slabost) se musíte posadit, a pokud možno, lehnout si s něčím pod vaše nohy tak, aby byly vyšší než úroveň hlavy. Tím se zlepší průtok krve do mozku a po chvíli se nevolnost dostane..

Co dělat, pokud během těhotenství v 1., 2. nebo 3. trimestru pociťujete závratě: příčiny, známky projevu a nebezpečné momenty

Téměř každá těhotná žena může pociťovat závratě a ve většině případů se za to nestará. Správná výživa a dodržování všech doporučení lékaře pomůže vyhnout se obtížnější situaci..

Závratě během těhotenství: příčiny trimestru a léčba

Těhotenství je radostným okamžikem v každé rodině. Celých 9 měsíců se ženské tělo připravuje na mateřství. Závratě během tohoto období života je jedním z příznaků, kterým musí čelit mnoho nastávajících matek. Může to být zanedbatelné, silné a dokonce předcházet ztrátě vědomí..

Dizzy během těhotenství

Mírné závratě by neměly těhotnou ženu zvlášť znepokojovat, protože právě tímto způsobem se tělo podrobuje všem fyziologickým změnám, zejména změnám spojeným s krevním oběhem. Pokud se vaše hlava točí tolik, že se zdá, že se blíží ke ztrátě vědomí, měli byste zavolat sanitku.

Příčiny

V různých stádiích těhotenství se příčiny závratí liší. To může být banální přehřátí nebo špatná výživa a ještě závažnější důvody, které mohou ohrozit zdraví nejen nastávající matky, ale i plodu.

První trimestr

Závratě v této fázi je zcela normální. Nastávající matka onemocní při dopravě nebo na špatně větraném místě. Oslabené tělo jednoduše nedostává potřebný kyslík.

V horké sezóně je podobný stav pozorován téměř každý den. Při vysokých teplotách vzduchu se cévy rozšiřují a snižují krevní tlak (krevní tlak), což také vede k nedostatku kyslíku v mozku. Hormon se také uvolňuje na začátku těhotenství, což pomáhá snižovat krevní tlak..

Trimester sekunda

Během tohoto období se tělo již přizpůsobilo novému stavu, takže důvody již mohou být závažnější..

 • snížená aktivita - zhoršuje průtok krve, což vede k závratě a ztmavnutí před očima;
 • cukrovka těhotných žen - vzniká v důsledku skutečnosti, že pankreas nevydrží dodatečnou zátěž při produkci inzulínu;
 • hladovění kyslíkem - s vývojem dítěte se děloha zvyšuje a vyžaduje více kyslíku na úkor mozku ženy a dalších vnitřních orgánů;
 • pokles hladiny hemoglobinu (červených krvinek) v krvi - vyvíjí se na pozadí určitých faktorů, které narušují normální absorpci železa v těle z potravy.

S narozením dítěte, možné příčiny zmizí samy o sobě.

Třetí trimestr

V posledních stádiích se také vyskytují závratě a nezaměňujte je s ztmavnutím očí. Někdy se žena může ostře otočit ze strany na stranu, což může vést k neúplnému průtoku krve do mozku.

 1. Dlouhodobý pobyt budoucí matky v poloze na zádech. Hlava se začne točit kvůli skutečnosti, že zvětšená děloha bude tlačit a stlačovat velké cévy. Při mačkání vena cava není narušen pouze průtok krve, ale také se začíná točit hlava.
 2. Prodloužená chůze nebo stát vzpřímeně. Krev pak usilovně zůstává v dolním těle, což vede ke zhoršení výživy mozku.
 3. Prudký pokles hladiny glukózy v krvi. Vyskytuje se na pozadí silného zvracení nebo podvýživy (časté používání sladkostí a vzácný příjem normálního zdravého jídla).

Pokud to bolí a závratě před porodem

Když hlava začne bolet a otáčet se od 38 do 40 týdnů, lze to vysvětlit skutečností, že ženské tělo se postupně připravuje na práci. Krev proudí více do orgánů malé pánve a výsledkem je hladování kyslíku mozkové kůry kyslíkem. Může dojít k výraznému poklesu tlaku a pocitu hrozícího mdloby. Neměli byste si dělat starosti, protože se jedná o dočasnou nemoc.

Co dělat v raných fázích

Závratě v prvních týdnech těhotenství nevyžaduje léčbu.

Doma se uvaří slabý čaj z máty nebo meduňky, ale u těchto nápojů byste ho neměli přehánět. Pití je povoleno při 300-400 ml za den (už ne). Lékaři doporučují vdechování vůně sušené máty, což také dává dobrý účinek..

Žena by měla ležet v dobře větrané místnosti, zavřít oči a úplně odpočívat. Můžete whiskey lehce masírovat a v horkém období aplikovat na čelo chladný obklad.

Jak v poslední době odstranit závratě

Ve třetím trimestru je důležité udržovat vyváženou stravu a ne být vzpřímeně po dlouhou dobu. Pokud vás trápí intenzivní vzrušení nadcházejícím narozením (které může také způsobit závratě), pak stojí za to začít brát sedativa (valeriána). Nastávající matka by měla dostatek spánku, zatímco spánek je povolen pouze na její straně. Všechny pohyby při zvedání z postele nebo židle by měly být plynulé a pomalé.

Možné patologické příčiny

Existuje několik důvodů, které jsou v některých případech mnohem méně běžné, ale mají nebezpečné následky..

 • anémie;
 • srdeční choroba
 • diabetes;
 • mačkání dělohy velkých plavidel;
 • arteriální hypotenze;
 • migrény;
 • patologie v nervovém systému;
 • silné a trvalé zvracení.

Takové důvody přímo závisí na zdraví nastávající matky a prostředí.

Závratě je jedním z příznaků těhotenství. Podobný stav obvykle prochází rychle a bez léčby. Chcete-li se vyhnout zvláště závažným případům, postupujte podle doporučení gynekologa.

Závratě během těhotenství

Závratě během těhotenství je častým nepříjemným stavem. Způsobuje pocit ztráty orientace v prostoru. Takové porušení může být vyvoláno mnoha důvody, které budoucí matka potřebuje vědět.

Co to je

Závratě během těhotenství dochází náhle. Nastávající matka prožívá něco jako trhnutí a ona začíná „vést“ ze strany na stranu. V jiných případech se může objevit pocit pohybu známých předmětů..

Podmínka dosáhne kritického bodu, a abyste zůstali na nohou, musíte se držet předmětů.

Patologie se projevuje ve 2 typech.

 1. Plíce. Nastávající matka cítí nepohodlí, které samo odejde. Pro usnadnění jeho proudění stačí jít na čerstvý vzduch.
 2. Silný. Doprovázeno nevolností, narušenou koordinací a dokonce i ztrátou vědomí.

Nejčastěji toto porušení provokuje, že je v dusné místnosti nebo klesá atmosférický tlak. Během porodu dítěte cítí žena změny počasí a obvyklý rytmus života může způsobit nepohodlí.

Příčiny

Slabá manifestace by neměla způsobit paniku. Důvodem je úzkost nastávající matky a také změny v těle. Pokud pociťujete závratě během těhotenství často nebo vážně, je to příležitost navštívit lékaře.

Příčiny závratě během těhotenství se u každého trimestru liší. Ale pro každé období charakteru je jedním z nich velký příliv cirkulující krve. Na konci těhotenství se objem krve zvýší na 20%.

Závratě v časném těhotenství, normální. Nastávající matka se začne cítit špatně v neventilované místnosti a je také přepravována. Stav se v horkém počasí zhoršuje.

Závratě během těhotenství ve druhém a třetím trimestru jsou také přijatelné. Ale pokud je doprovázeno potemněním očí, je to alarmující příznak. Někdy je to vyvoláno nepohodlným postojem nebo náhlými pohyby. Příčinou je také podvýživa. Nedostatečná strava snižuje hladinu glukózy v krvi.

Před porodem se může také objevit takový pocit. To je vysvětleno restrukturalizací těla a jeho přípravou na porod. Krev teče do orgánů malé pánve, ze které mozková kůra zažívá hladovění kyslíkem.

V lékařské terminologii existují 3 příčiny malátnosti.

 1. Fyziologický. Stejný důvod spočívá v náhlých pohybech, pocity zatuchlého vzduchu a cestování v dopravě. Cesty v dopravě často končí útokem zvracení.
 2. Nesystematický. Je doprovázena zvýšenou úzkostí a depresí. Nastávající matka je při porodu neustále ve stresu a obává se výsledku porodu.
 3. Systémové Tento důvod je nejnebezpečnější a vyžaduje odbornou radu. Vyvolává ji přítomnost latentních nebo stagnujících onemocnění..

V každém případě se zdá, že závratě během těhotenství se objevují bez důvodu.

Příznaky

Mírný zákal nepředstavuje zdravotní riziko. Doporučuje se však vědět, co je vyprovokováno k ochraně sebe sama.

Nástup útoku je doprovázen řadou příznaků:

 • bušení v uších a chrámech;
 • vidění se stává „rozmazaným“;
 • studený pot;
 • slabost;
 • necitlivost.

Pokud se objeví příznaky, doporučuje se zaujmout vodorovnou polohu a zvednout nohy nahoru. To umožní, aby krev tekla do mozku a aby se budoucí matka cítila lépe.

Když se objeví

Mezi provokující faktory zvažte následující.

 1. Nízký hemoglobin. Nedostatečná úroveň vyvolává ztrátu vědomí. Chcete-li ji obnovit do normálu, musíte navštívit lékaře, který může předepsat terapii.
 2. Toxikóza. Tento jev je považován za běžný. Podle statistik čelí každá druhá žena toxikóze. Zpravidla jde do středu druhého trimestru.
 3. Snížení tlaku a slabosti při zvracení.
 4. Nízká hladina glukózy Poskytuje nepravidelné jídlo nebo sladké občerstvení.
 5. Dlouhodobé vystavení slunci. Tato akce vyvolává přehřátí těla, což vede k pocitu ztráty prostoru.
 6. Pozdní těhotenství, když se děloha zvětšila a zatlačila na orgány.

Jaké je nebezpečí

Protože závratě a nevolnost během těhotenství jsou neustálým společníkem žen, měli byste vědět, zda je to nebezpečné pro zdraví budoucí matky a dítěte. Hlavním nebezpečím je ztráta vědomí.

Náhle se to stane, v důsledku čehož žena ztratí rovnováhu a padá. Pokud spadne, existuje riziko poškození plodu..

Je-li podmínka doprovázena:

Jak zabránit

Jeho snadný průběh nepředstavuje zdravotní riziko. Doporučuje se však vědět, jak takové malátnosti zabránit..

Při prvním náznaku malátnosti si musí žena lehnout a zvednout nohy. Pokud není možné zaujmout vodorovnou polohu, stojí za to se posadit.

V sedu musíte hlavu sklopit co nejníže. Tato akce zlepší pohodu..

Prevence útoku není obtížná. Stačí se vyvarovat upchatých místností, ale pokud to není možné, častěji jděte do vzduchu.

Pomůže také větrání místnosti. Pokud se ve veřejné dopravě objeví závratě těhotné ženy, stojí za to se zeptat.

Pokud žena ví, že je pod nízkým tlakem, můžete pít nápoj na bázi kofeinu. Protože káva je škodlivá pro těhotné ženy, měli byste se poradit s gynekologem.

Kdy a které lékaře kontaktovat

Patologie může být podezřelá v počáteční fázi. Lehké úniky však nejsou důvodem k vyhledání pomoci odborníka. V případě závažnějšího průběhu je nutná konzultace s terapeutem nebo neurologem.

Léčba spočívá v důkladném vyšetření a výběru léčiv. Postupy požadované po konzultaci s odborníkem.

Diagnóza a léčba

Protože mdloby mohou doprovázet nepříjemný stav, existuje riziko poškození zdraví dítěte. K tomu může dojít kvůli pádu na tvrdý povrch a silnému úderu. Při pravidelném opakování jevu je nutné konzultovat lékaře s diagnózou a léčbou.

Při jmenování lékař stanoví předpis, který bude zahrnovat:

Pokud je vyžadována důkladnější diagnóza, lékař vás nasměruje na konzultaci s dalšími odborníky. V každém případě by měl být doporučen komplex léčby.

Pokud útok omdlí, je nutná první pomoc. Je nutné položit ženu na záda a zvednout nohy k vrcholu. Potom uvolněte oblečení a posypte vodou do obličeje.

Chcete-li zmírnit stav, můžete si otřít obličej vlhkým ručníkem nebo nechat čpavek čichat. Poté, co žena získá vědomí, je vhodné, aby přijala valeriána nebo Corvalola.

Pokud omdlíte kvůli vynechání jídla, měli byste pít sladký čaj a lehnout si. V přítomnosti vegetovaskulární dystonie je možné pít uklidňující bylinné čaje. V případě anémie podnikněte kroky ke zvýšení hladiny hemoglobinu.

Léčba a prevence

Vyhnout se podmínce není obtížné. Stačí dodržovat obecná doporučení.

 1. Když sedíte nebo ležíte, neměli byste se ostře zvedat. Musíte vstávat postupně, nejprve ji spusťte na povrch nohou a poté, po několika sekundách, vstaňte.
 2. Pokud musíte strávit dlouhou dobu v sedě nebo ve stoje, musíte udělat cvičení.
 3. Vyhněte se davům.
 4. Zajistěte větrání místnosti.
 5. Existuje několikrát denně, ale nedovoluje velké přestávky v jídle.
 6. V určený den jděte u gynekologa na schůzku s cílem sledovat průběh těhotenství.
 7. Vyvarujte se koupání.
 8. V případě toxikózy si dopřejte ráno svačinu, než vstanete z postele.
 9. Ve třetím trimestru nelhejte na záda po dlouhou dobu nebo ve stejné poloze.
 10. Trávit čas venku.

To znamená, že závratě během těhotenství může vyvolat mnoho faktorů. Aby se tomu zabránilo, je třeba pečlivě dbát na zdraví. A hlavně si pamatujte, že budoucnost dítěte závisí na zdraví matky.

Články O Neplodnosti