Hlavní Výživa

35. týden těhotenství

Dno dělohy je v nejvyšším bodě po celou dobu těhotenství. Žaludek tlačí na vaši hruď, je pro vás těžké dýchat, jíst. Může být problém se spánkem. Tento týden je čas myslet na mateřskou dovolenou a věno dítěte.

Vaše nenarozené dítě

Délka ovoce - 45-47 cm, hmotnost - 2500-2600 gramů.
Od této chvíle bude dítě získávat přibližně 220 gramů týdně.
Brzy se vaše dítě začne potápět. Tento týden jsou nehty dítěte již pěstovány až k okraji prstů. K narozeninám bude pravděpodobně mít dlouhé nehty. Pokládání tukové tkáně pokračuje. Lanugo dítě postupně opouští.
Všechny orgány a systémy existují a fungují již dlouhou dobu, pokračuje však „zdokonalování“ jednotlivých systémů (nervové, genitourinární atd.).

35 týdnů těhotenství

35. týden těhotenství je devátým měsícem těhotenství. A pokud vypočítáte období přesněji, pak podle porodního kalendáře, s přihlédnutím k prvnímu dni posledního menstruačního toku, uplynulo pouze osm a půl měsíce.

Věk dítěte je kratší než dva týdny od embryonálního období, protože početí nastalo po ovulaci, oplodnění vajíčka a jeho připevnění na stěnu dělohy. Pokud se domníváte, že těhotenství trvá podle porodnických výpočtů čtyřicet týdnů, musí žena před porodem čekat dalších čtyřicet dva dny nebo šest týdnů..

Obsah

Úvod

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství je dítě téměř připravené k narození, ale plíce ještě nejsou plně schopny plně naplnit svou funkčnost. Pokud dítě dosud nezískalo polohu nezbytnou pro zrození světla, určí gynekolog pro těhotnou ženu zvláštní cvičení. Neměli byste se bát a bát se porodu, pokud u dítěte neexistují zdravotní problémy a patologie, všechno půjde dobře.

Abychom se vyhnuli zbytečnému stresu, stačí připravit věci předem na cestu do nemocnice, nezapomenout si s sebou dát kartu výměny, ai když se dítě rozhodne se narodit v předstihu, maminka bude vědět, že je připravena a bez obav čeká setkání s ním.

35. týden těhotenství: co se děje pocity

Blaho budoucí matky v této době zdaleka není ideální, protože místo bývalého uvolnění přišla ztuhlost a neschopnost vést známý životní styl. Rostoucí dítě táhne dělohu, která komprimuje orgány umístěné vedle ní. Z tohoto důvodu je těhotná žena mučena různými nemocemi. Počínaje častými výlety na toaletu a končící neschopností plně dýchat kvůli stlačení bránice.

Některé budoucí matky si v této době všimnou snížení břicha, tento příznak je známkou předčasného narození. Čím nižší břicho padá, tím více bude vyvíjet tlak na močový měchýř, což ztěžuje život budoucí mamince.

Mnoho žen v posledních fázích trpí nespavostí, což vede k únavě, ospalosti a slabosti. K těmto onemocněním se přidává také nervozita a obavy z nadcházejícího porodu drobků. Pro budoucí matku je tato podmínka naprosto normální, ale přesto byste se na něj neměli soustředit. Je lepší vyhnat se sobě samému strach a negativitu a pečlivě se připravovat na setkání dítěte z nemocnice.

Kromě toho může těhotná žena pozorovat výkyvy nálad, jako na začátku porodu plodu. Cítí strach z porodu, že je velmi depresivní, ale zároveň čeká na brzké setkání s dítětem, které se nemůže radovat.

Vnější změny po 35 týdnech těhotenství

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství je výška dna dělohy třicet pět centimetrů. To je maximální velikost, kterou může dosáhnout, protože není kam růst. Nyní se břicho začíná snižovat, a proto se pro ženu snadněji dýchá, ale současně se zvyšuje nutkání k močení kvůli zvýšenému tlaku na orgány umístěné v pánevním dně, zejména na močový měchýř. Rychlá močení však zdaleka není posledním problémem, kterému musí žena čelit.

Každý den je stále obtížnější najít pohodlnou pózu pro noční odpočinek. Jejich volba pro budoucí matku je omezená. Spánek na břiše je již dlouho ze zřejmých důvodů zakázán a spánek na zádech je nebezpečný, protože je vymáčknuta vena cava, která dítěti dodává kyslík. Zůstane spát jen na své straně, ale kvůli velké břiše je tato pozice také nepříjemná. Aby se těhotná žena mohla plně odpočinout, měla by se buď přikrýt polštáři, nebo koupit speciální spací potřeby pro nastávající matky..

Poruchy trávicího traktu se často vyskytují. Vyznačují se pálením záhy, nevolností a v některých případech zvracením. Máma by měla pečlivě zvážit její stravu, aby zahrnovala pouze produkty, které výše uvedené problémy nezhoršují, ale spíše pomáhají je eliminovat. Kromě toho časté jídlo v malých porcích pomůže zmírnit stav..

Po dlouhých procházkách, zejména večer, si může žena na dolních končetinách všimnout výrazného otoku. Chcete-li je minimalizovat, měli byste snížit spotřebu slaných potravin a tekutin a také nosit kompresní oděvy.

Vzhledem k velkému břichu se těhotná žena stává nepohodlnou při každodenních činnostech a pohybu. Chcete-li zmírnit bolest v dolní části zad a na dolních končetinách, musíte nosit pohodlnou obuv a obvaz pro nastávající matky a příbuzní by měli být zapojeni do domácí pomoci..

Můžete také zjistit, jaké změny nastanou po 36 týdnech těhotenství, jak se vyvíjí dítě a jaké gynekologové doporučují. Všechny potřebné informace jsou v tomto článku..

35. týden těhotenství: problémy a hrozby

Téměř všechny bolestivé pocity, které se objevují u budoucí matky ve třicátém pátém týdnu těhotenství, jsou normální, ale pouze tehdy, pokud rychle prochází a mají slabou intenzitu.

Nejčastěji se vyskytují v následujících částech těla:

 • Dolní část zad - díky skutečnosti, že se těžiště posune.
 • Sacrum - nejčastěji nepohodlí nastává v důsledku tréninkových bojů.
 • Břišní oblast - bolest vyvolává tréninkové kontrakce.
 • Pánevní oblast - v důsledku změkčení kostní tkáně, které je nezbytné pro normální průchod dítěte panvou při narození.
 • Dolní končetiny - výsledkem je otok.
 • Savčí žlázy - kvůli otoku a přípravě na laktaci.
 • Dočasná a týlní oblast - v důsledku vysokého zatížení oběhového systému.

Velkým nebezpečím pro matku a dítě je v současné době gestóza. Projevuje se závažným otokem, vysokým krevním tlakem a slabostí. Kromě toho si žena stěžuje na neustálou nevolnost a někdy zvracení.

Pokud se budoucí máma ocitne s podobnou symptomatologií, měli byste okamžitě kontaktovat specialistu. Často je žena umístěna do porodnice a provádí se císařský řez.

Předčasné narození v těhotenství 35 týdnů

Dítě narozené v této době je docela životaschopné a s včasnou lékařskou pomocí může přežít, ale také dýchat samo o sobě. Přestože plíce ještě nejsou plně připraveny na plnohodnotnou práci, mohou již tělu poskytnout drobky kyslíku a zrát s náležitou lékařskou péčí o dítě.

Pokud odborníci zjistí nějaké problémy, mohou dítě umístit do inkubátoru a připojit ho k systému podpory života. Podle statistik se většina dětí narozených v tomto období narodila zdravě a ve vývoji se nezdržují děti, které se narodily včas.

Pokud máma cítí, že kontrakce se staly pravidelnými, sliznice a plodová voda odešly, měla by okamžitě zavolat sanitku a jít do nemocnice, protože má předčasný porod.

Každá těhotná žena v této fázi těhotenství se musí naučit rozlišovat mezi tréninkovými kontrakcemi a skutečnými. V prvním případě budou trvat asi dvě minuty a způsobí nepříjemné a trvalé pocity. Ve druhém budou kontrakce bolestivé a v určitém intervalu se zrychlují.

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství může být porod předepsán podle indikací. Umělé dodání je nezbytné pro gestózu nebo jiné patologie, které ohrožují život a zdraví mámy a dítěte.

Vaginální výtok ve 35 týdnech těhotenství

Vaginální výtok během tohoto období, stejně jako v průběhu těhotenství, je indikátorem zdraví ženy a plodu. Normálně by vaginální sekrece měla být stejná, bělavá nebo průhledná, měla by mít průměrnou hojnost a být bez zápachu. Pokud se změní jeho barva nebo konzistence, měli byste kontaktovat ženskou konzultaci.

Když se objeví nažloutlý, syrový výtok, doprovázený pálením a svěděním v genitáliích, měla by žena navštívit gynekologa a podstoupit terapii, která jí pomůže zbavit se výše uvedených příznaků typických pro drozd. Toto onemocnění není nebezpečné a při včasném ošetření se rychle zastaví a nezpůsobuje komplikace..

35. týden těhotenství: vývoj plodu

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství lze velikost dítěte porovnat s jackfruitem. Váží 2550 gramů a jeho výška je 45 centimetrů. I když existují malé odchylky v těchto parametrech - není to děsivé. Každé dítě je individuální, takže byste se neměli bát. V této době je dítě již připraveno na nezávislý život mimo matčino lůno, ale předčasné narození není žádoucí.

V této fázi vývoje dítě dále roste a přibírá na váze, které bude pokračovat až do jeho narození. Svalový systém dítěte se aktivně vyvíjí a ukládá se podkožní tuk. Dítě se zotavuje, některé části těla jsou znatelně zaoblené a vrásčitá kůže je narovnána a zakryta drobnými záhyby charakteristickými pro novorozence. Kůže zbarví růžově a rysy obličeje jsou jasně tvarované a již mají podobnost s jedním z rodičů.

Dítě slyší dobře a reaguje na vnější hluk, tlukot srdce matky a její hlas. Reakce na vnější podněty je jiná. Někdy se dítě raduje, někdy se bojí a v některých případech dokonce vyjadřuje jeho nelibost, kope matku zevnitř a mění své výrazy obličeje.

Kosti dítěte jsou již plně tvarované, takže v této fázi jsou zesíleny. Kostnaté struktury lebky zůstávají mobilní, protože je nutné, aby dítě prošlo porodním kanálem bez různých zranění a svorek.

Endokrinní systém drobků je nyní ve fázi intenzivního vývoje. Vyrábí sekreční prvky a připravuje matčino tělo na narození dítěte a jeho krmení. Nejčastěji v tuto chvíli dítě již sklání hlavu dolů a zaujímá nezbytnou polohu pro zrození světla. Pohybuje se méně aktivně a většinu času tráví ve snu.

V této fázi se produkuje hormon kortizol, který se podílí na práci plic. To je nezbytné, aby se při narození drobků mohl dýchat sám a neměl problémy s dýchací funkcí.

Testy a studie po dobu 35 týdnů těhotenství

V období 35 týdnů musí nastávající matka jednou týdně navštívit předporodní kliniku. Před odjezdem na recepci musí provést moč a krevní testy. Při vyšetřování těhotné ženy gynekolog provede kontrolní vážení, zkontroluje, zda hmotnost ženy překračuje stanovené normy, změří krevní tlak, změří obvod břicha a výšku děložního pozadí. Pokud má pacient stížnosti, poslouchá je a vybere nezbytnou terapii..

Všechny údaje získané při prohlídce budou zapsány do výměnné karty, se kterou bude žena odeslána do nemocnice. Obsahuje veškeré informace o matce a dítěti od začátku těhotenství, včetně testů na přítomnost genetických abnormalit a výsledků ultrazvukových vyšetření..

Ultrazvuk po 35 týdnech těhotenství

Ve třicátém pátém týdnu se při běžném těhotenství neprovádí ultrazvukové vyšetření. Tento postup se provádí, pouze pokud existují důkazy, pro případ, že má odborník podezření na odchylky.

Nejčastěji jsou těhotné ženy odesílány na ultrazvuk, jsou-li prezentovány následující patologie:

 • Omotejte pupeční šňůru kolem krku dítěte;
 • Předčasné stárnutí placenty;
 • Poruchy placentárního průtoku krve;
 • Hodně nebo málo vody.

Díky závěru vydanému na ultrazvuku si gynekolog bude moci vybrat tu správnou terapii, která napraví stav maminky a dítěte.

Navíc v přítomnosti zapletení šňůry ultrazvuk pomůže lékaři určit způsob doručení, aby se dítě zachránilo před uškrtením. S touto patologií je žena poslána na císařský řez.

35 týdnů těhotenství: Dieta

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství má nastávající matka mnoho nemocí, které lze při správné výživě eliminovat. S jeho pomocí můžete minimalizovat negativní příznaky a poskytnout tělu látky, které potřebuje.

V této fázi těhotenství by měla žena konzumovat potraviny bohaté na železo, vápník, bílkoviny, uhlohydráty, mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Tyto látky se nacházejí v mléčných výrobcích, játrech, mořských plodech, obilovinách, zelenině, špenátu a ovoci..

Pro udržení rovnováhy voda-sůl by žena měla vypít nejméně 1,5 litru vody denně, kromě nápojů sycených oxidem uhličitým, alkoholu a kávy z nabídky.

Odpad by měl být smažený, uzený, slaný a kořenitý. Měli byste také minimalizovat používání čokolády a moučných výrobků..

Je třeba poznamenat, že žaludek je během těhotenství vymačkáván děloží a aby se předešlo zažívacím potížím, je nutné jíst jídlo v malých porcích a často. Můžete se tak zbavit pálení žáhy a nevolnosti..

Fyzická aktivita při těhotenství 35 týdnů

I přesto, že nastal třicátý pátý týden těhotenství, žena by neměla přestat vést aktivní životní styl. Máma, která se chce po porodu rychle dostat do formy a porodit bez problémů, musí před odesláním do nemocnice provést řadu fyzických cvičení. Ale při sportu není hlavní věcí přepracování a přetížení těla.

Díky aktivnímu životnímu stylu a cvičení můžete:

 • Zlepšit průtok krve vnitřními orgány a posílit svalový systém;
 • Naučte se správně dýchat;
 • Naučte se uvolňovat a napínat svaly břišní oblasti, což určitě pomůže při porodu;
 • Minimalizujte komplikace a slzy při narození drobků;
 • Po porodu se rychle přizpůsobte.

Při sportu nemůže žena zvedat závaží, skákat a provádět cvičení s náhlými pohyby. Měli byste si vybrat lehká zatížení, která nepříznivě neovlivňují tělo..

35. týden těhotenství: doporučení gynekologů

Aby byl tento týden produktivní a užitečný pro budoucí matku, měla by se řídit všemi doporučeními, která jí dá gynekolog.

 • Ke sledování stavu dítěte je nutné sledovat jeho pohyby. Žena by měla počítat od 10 do 12 pohybů denně.
 • Aby se usnadnila poporodní péče o dítě, měla by se budoucí matka zapsat do kurzů pro přípravu na narození dítěte a péči o něj po narození. S jejich pomocí se můžete hodně naučit a uniknout z neklidných myšlenek charakteristických pro toto období..
 • Je také nutné vybrat nemocnici, ve které se bude konat porod. Mnoho klinik nabízí placené služby, což výrazně zjednodušuje výběr gynekologa a porodní asistentky. Kromě toho, pokud si to rodiče přejí, je možné plánovat narození v partnerství, která jsou ve státních institucích často negativně ošetřena.
 • Měli byste připravit věci v porodnici předem a dát je spolu s doklady a výměnnou kartou do speciálního sáčku, který by měl být připraven v případě předčasného porodu.
 • Je třeba připravit věci pro dítě. Znát pohlaví dítěte, v posledních týdnech těhotenství můžete jít nakupovat a koupit mu oblečení a pečovatelské předměty, které bude potřebovat po narození.

Pohlaví po 35 týdnech těhotenství

Pokud žena nese plod bez patologií a nehrozí předčasné narození, pak v intimním životě neexistují žádná omezení. Musí však vzít v úvahu, že sex v této době může mít následky vyvolávající předčasné narození.

Gynekologové nedoporučují sex v této fázi, protože děložní hrdlo je zkráceno a může vytlačit sliznici, která chrání dítě před pronikáním patogenní mikroflóry. Rovněž pohlavní styk může vyvolat kontrakci dělohy, a tedy porodu. Abychom tomu neriskovali, je lepší odložit intimní život až do období po porodu nebo mít velmi opatrný sex.

Závěr

Velmi brzy se dítě narodí. Proto, aby jeho narození nepřekvapilo, měl by se na něj člověk pečlivě připravit a věnovat mu poslední týdny těhotenství.

35 týdnů těhotenství

Po 35 týdnech těhotenství lze velikost plodu porovnat s velkým melounem nebo ananasem.

Nezapomeňte podstoupit plánované ultrazvukové vyšetření před 37 týdny.

Na chvíli zapomeňte na mop a vysavač, umyjte podlahy obyčejným hadrem, který stojí na všech čtyřech. To je dobré cvičení..

Dehydratace může vést k předčasnému porodu.

Tréninkové zápasy Braxton Hicks se začaly objevovat častěji. To je normální. Při ležení změňte polohu těla.

Co se stane při 35 týdnu těhotenství?

Poslední týdny čekání zůstaly. Většina žen porodí v 38–42 týdnech těhotenství, v tomto případě se nazývají naléhavé. Jinými slovy, teoreticky se můžete stát matkou za tři týdny, což bude považováno za normu. Některé ženy se těší na tuto událost, zatímco jiné se snaží dokončit důležité záležitosti: ne všechno, co se kupuje pro dítě, musíte si vybrat kočárek, postýlku, obálku k propuštění.

35 týdnů je kolik?

Třicet pět týdnů porodnictví je 33 týdnů těhotenství plodu (od početí).

Třicet pět týdnů těhotenství plodu odpovídá 37 týdnu porodu.

Jste těhotná asi sedm měsíců a tři týdny.

Co se stane s dítětem?

Jeho výška je asi 46 cm, hmotnost - asi 2,4 kg. Hmotnost dítěte dále roste, hlavně díky tukové tkáni.

Vývoj dítěte je téměř kompletní. Je připraven žít mimo matčino břicho. Má fungující nervový systém, plíce, játra, ledviny a další orgány, má svou vlastní imunitu, všechny potřebné reflexy. I nadále je aktivně tlačen rukama a nohama. Příštích několik týdnů před narozením se utratí hlavně na hromadný zisk..

Po 35 týdnech má dítě dobře vyvinutý sluch a nejlépe ze všeho vnímá zvuky vysokých frekvencí. Přibližně 96–97% dětí v době narození je v prezentaci hlavy, to znamená, že jejich hlava přiléhá k východu z dělohy. Ve 3-4% případů jsou předchozí částí nohy a hýždě. To může být příčinou císařského řezu.

Co se stane nastávající matce?

Po 35 týdnech se děloha zvětší 1000krát ve srovnání s velikostí, kterou měla před těhotenstvím. Plod stále roste, matka si zachovává všechny charakteristické příznaky třetího trimestru: pálení žáhy, dušnost, zácpa, hemoroidy, otoky na nohou, poruchy spánku, časté močení.

Bolest páteře a kyčelních kloubů je spojena nejen se zvýšeným stresem v důsledku přibývání na váze, ale také s účinky hormonu progesteronu, který uvolňuje vazy, připravuje tělo matky k porodu.

Bojy Braxton-Hicks nebo falešné boje se stále objevují pravidelně. Jsou bezbolestné, netrvají dlouho, zastaví se po změně polohy těla. Skutečné boje se nezastavují na dlouhou dobu, stávají se častější a bolestivější.

K přípravě porodního kanálu ženy a ochraně dítěte před infekcí je nutná hustá vaginální výtok v pozdním těhotenství. Ale pokud se množství sekrecí významně zvýšilo, pokud se staly vodnatými a objevily se v nich nečistoty v krvi - musíte navštívit lékaře, možná máte vodu.

Jaké studie je třeba provést po 35 týdnech těhotenství?

V 35. týdnu vám gynekolog předepíše osmé naplánované jmenování, během něhož provede postupy, které vám již byly známy: změří obvod břicha a výšku děložního pozadí, pulsu a krevního tlaku a tělesnou teplotu. Lékař vám pravděpodobně dá pokyny pro obecnou analýzu moči a kardiotocografii - studii, při které se srdeční frekvence plodu měří v klidu a během období aktivity, stahy dělohy.

35 týdnů těhotenství: vývoj dítěte, blaho budoucí matky

Období 35 týdnů těhotenství přiblíží ženu k porodu. Je stále těžší porodit dítě a nastávající matka se strachem čeká na blížící se významný den. Aby doba před porodem uplynula s výhodou a bez zbytečných starostí, přečtěte si informace o 35. týdnu těhotenství.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

35. týden těhotenství: vývoj dítěte

Dítě v lůně už znatelně vyrostlo. Váží asi 2,5 kg a jeho výška je o něco více než 45 cm. Proto je dítě stažené v děloze a jeho pohyby nejsou tak aktivní jako dříve. Třesy jsou však velmi hmatatelné. Některé matky si stěžují, že dítě bojuje příliš tvrdě.

Co se stane s dítětem po 35 týdnech těhotenství? Hlavní fáze vývoje jsou:

 • Dýchací systém se vyvíjí. Plíce jsou plně tvarovaná, ale jsou ve zploštělém stavu. Přesto dítě cvičí dýchat a polykat plodovou vodu. Nebojte se: tento proces nepoškodí.
 • Mozek je formován. Mozky se nadále vyvíjejí, ale mozek již koordinuje pohyby dítěte.
 • Endokrinní systém je aktivně funkční. Vyrábí hlavně hormon kortizol, který pomáhá otevřít plíce..
 • Kostra je posílena. Kostní systém je plně formován a stává se těžším. Výjimkou je lebka: kosti zůstávají měkké, takže dítě může procházet porodním kanálem.
 • Množství podkožního tuku roste. Díky tomu se dítě stalo kulatější a těžší.
 • Kůže je vyhlazená. Dětská chmýří zmizí, epidermis se rozzáří a stane se světle růžovou.
 • Tvoří se smyslové orgány. Dítě dokáže rozlišit zvuky, otevřít oči, otočit hlavu ke světlu.
 • Dítě může projevovat emoce. Na jeho tváři se objeví strach nebo nespokojenost. Radost se učí trochu později vyjádřit radost.

Dítě již zpravidla leží hlavou dolů. Většinou spí a získává sílu, než se narodí.

Mnoho lidí se zajímá o: 35 týdnů těhotenství - to je kolik měsíců. Podle porodnických důvodů toto období znamená poslední týden osmého měsíce. A pokud počítáte od okamžiku početí, musíte si vzít dva týdny.

35 týdnů těhotenství: pocity a změny v těle ženy

Konec osmého měsíce těhotenství představuje bezprostřední přístup k porodu. Toto období je pro mnoho žen nejobtížnější. Bývalá mobilita zmizela a ustoupila zpomalování a únavě. Žena si může stěžovat na nespavost nebo ospalost, věčnou únavu, výkyvy nálady. Některé těhotné ženy se bojí porodu a snaží se tento okamžik oddálit, zatímco jiné se naopak těší na konec těhotenství.

Také tyto pocity převládají:

 • Žaludek příliš tlačí na bránici. Z tohoto důvodu je pro těhotnou ženu obtížné dýchat, objevuje se dušnost.
 • U některých žen, v gestačním věku 35 týdnů, břicho klesne. V tomto ohledu zmizí dýchací potíže, objevují se však nové: častěji se močí.
 • Je těžké vybrat si pózu pro spánek. Lékaři doporučují spát výhradně na levé nebo pravé straně. Nepokládejte na záda, protože je to nebezpečné.
 • Vyskytují se trávicí problémy. Díky zvětšené děloze trpí všechny vnitřní orgány. Těhotná žena proto může trpět pálením žáhy, zácpou nebo průjmem a dokonce zvracením..
 • K otoku dochází. Na konci těhotenství si mohou i v těle všimnout přítomnosti přebytečné tekutiny i ti, kteří dříve nic takového neutrpěli. Zejména se hromadí v nohou.
 • Existují bolesti. Některé těhotné ženy si stěžují, že vše bolí: jejich žaludek, dolní část zad, nohy a oblast dělohy. To je pravděpodobně způsobeno břišním růstem a přibýváním na váze. Je však lepší poradit se s lékařem.
 • Přidělení se stává hojnější. To je normální výskyt. Pozor, pokud výboj změní barvu nebo vůni.

Pocity v 35. týdnu těhotenství lze jen stěží nazvat příjemnými. Buďte však trpěliví: před setkáním s dítětem zbývá jen velmi málo!

Dodání při 35 týdnu těhotenství

Mnoho matek se bojí, že nedosáhnou termínu a včas se s dítětem setká. V souvislosti se skutečností, že dítě na plný úvazek je považováno pouze za 37. týden, vyvstává otázka: je porod nebezpečný po 35 týdnech?

Ve skutečnosti byste se neměli bát. Porod na konci osmého měsíce těhotenství je vzácností. I když se dítě narodí, v téměř sto procentech případů přežije. Je důležité, aby v tuto chvíli byli poblíž kvalifikovaní lékaři. V případě potřeby budou schopni včas pomoci..

V 35. týdnu se plně vytvoří všechny důležité orgány a systémy dítěte. To platí také pro dýchací systém, proto bude s největší pravděpodobností dítě moci dýchat samo o sobě. Pokud k tomu nedojde, bude připojen k umělé plicní ventilaci a po několika dnech se zdraví zlepší.

Batole, která se narodila dříve, než mají, rychle dohoní své vrstevníky. Proto nepropadejte panice: dítě nebude ve vývoji pozadu.

Co se vyznačuje porodem po 35 týdnech? Pozor, pokud si všimnete takových příznaků:

 • Pravidelné kontrakce. Nezaměňujte je s výcvikem. Prenatální kontrakce se vyznačují zvýšenou bolestí a snížením intervalu mezi nimi.
 • Vypouštění vody. Porod někdy začíná roztržením plodové vody a vypouštěním vody. V takovém případě byste měli okamžitě jít do nemocnice.
 • Korkový výboj Vypadá to jako velká sraženina hlenu, někdy s krvavými pruhy. Pokud si všimnete, že korek odešel, není dodávka daleko.

Také, někdy, doručení ve 35 týdnech je uskutečněno ze zdravotních důvodů. S největší pravděpodobností to bude císařský řez. Takový postup by se neměl bát.

Nepropadejte panice, pokud porod začal spontánně ve 35. týdnu. Dítě se tedy rozhodlo, že je čas, aby se narodil. A vaším úkolem je pomoci mu s tím..

Těhotenství 35 týdnů: doporučení

Během 35 týdnů těhotenství je zvláště důležité, aby nastávající matka sledovala své zdraví. Neváhejte a navštivte lékaře, pokud vám něco vadí. Pokuste se také chodit sám, zejména pokud je těhotenství v létě nebo v zimě..

Od osmého měsíce může porod začít kdykoli. Proto doporučujeme, abyste si s sebou vždy nosili výměnnou kartu a další dokumenty. To v případě potřeby pomůže lékařům poskytnout kvalifikovanou péči..

Doporučujeme také těhotným ženám:

 • Trávit více času přípravou na porod. Mohou to být speciální kurzy, videa na internetu, literatura. Naučte se správně dýchat: pomůže při porodu.
 • Sbírejte sáčky v nemocnici. Získejte potřebné předměty a pár věcí pro novorozence. Praní a žehlení oděvů. Pak vložte všechno, co potřebujete, do tašek.
 • Vyberte si porodnici a důvěryhodného lékaře. Nezapomeňte zjistit všechny potřebné informace o instituci a specialistech.
 • Zkuste více relaxovat. Neměli byste však ležet na gauči pořád. Veďte mírně aktivní životní styl.
 • Mnoho žen má hnízdní syndrom. Nenechte se příliš unášet čištěním a opravou..
 • Správně jíst. To je zvláště důležité v posledních měsících těhotenství. Jezte zdravé potraviny, hodně ovoce a zeleniny, abyste se vyhnuli zažívacím potížím. Odhoďte slaná jídla: nevyvolávejte otoky. Zvláštní pozornost věnujte mléčným výrobkům, které obohacují vaše tělo vápníkem..
 • Používejte pohodlné oblečení. Nezapomeňte sezónně oblékat a nosit ploché boty.
 • Pokud ke konci těhotenství došlo v létě, dejte si pozor na horko. Snažte se být na chladných místech a nezůstávejte dlouho na slunci. V zimě dávejte pozor na led, na podzim a na jaře - vlhké.
 • Pravidelně navštěvujte svého lékaře. Nezanedbávejte návštěvy prenatální kliniky. V pozdním těhotenství hrozí pozdní toxikóza a další problémy. Proto navštivte lékaře a proveďte testy.

Období 35 týdnů těhotenství je obtížné, ale šťastné. Proto se připravte na setkání s dítětem. Dělejte lehká cvičení, chodte a jedte správně. Nezapomeňte si také dát čas na morální přípravu: nalaďte se na snadné doručení a hledejte pozitivní věci.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

35 týdnů těhotenství

V 35. týdnu těhotenství je žena zcela pohlcena svými myšlenkami na dítě a nadcházející narození.

Pokud žena dosud nevydala mateřskou dovolenou, 35. týden je ten pravý čas na dokončení práce. Chůze na čerstvém vzduchu, gymnastika pro těhotné ženy, povídání s dítětem a blízkými, vyzvednutí tašek v nemocnici - nechte se 35. týden naplnit pouze příjemnými a užitečnými domácími pracemi.

Vývoj plodu prochází poslední fází. Většina dětí narozených v této době je životaschopná, může samostatně dýchat a udržovat tělesnou teplotu. Průměrná hmotnost plodu je 2500 g. Průměrný růst plodu - 45 cm.

Aktivně se jedná o proces akumulace podkožní tukové vrstvy. Nadýchané vlasy zmizí z těla dítěte - jsou vyhlazené a získají přirozenou růžovou barvu. Paže, nohy a tváře dítěte jsou více zaoblené. Plně tvarované rysy obličeje.

Kromě toho dítě:

 • Je vytvořen kostní systém. Jen kosti lebky zůstávají pružné - to pomůže dítěti při pohybu podél porodního kanálu. Vápník je nezbytným prvkem pro posílení kostí plodu, takže matka by ho měla po 35 týdnech konzumovat v dostatečném množství.
 • Endokrinní systém se zlepšuje, produkce hormonů pokračuje. V 35. týdnu začíná plod produkovat hormon Cortison, který je zodpovědný za otevření plic. To zvyšuje pravděpodobnost spontánního dýchání u dětí narozených předčasně..
 • Střeva fungují. Po 35 týdnech obsahuje meconium - sestávající z žlučové a plodové vody, kterou plod plodí. Se správným průběhem těhotenství vyjde meconium několik hodin po narození. Pokud meconium vstoupí do plodové vody před porodem, je to špatné znamení, které naznačuje hladovění fetálního kyslíku.
 • Nadledvinky se aktivně vyvíjejí, které se výrazně zvětšují. Nadledvinka produkuje hormon adrenalin, který pomáhá člověku ve stresových situacích.
 • Vytvoření systému dotyku se blíží dokončení. Ovoce odlišuje chutě a vůně. Někdy dítě škytá, a to na poměrně dlouhou dobu. Nedělejte si starosti - tímto způsobem dítě trénuje bránici pro nezávislé dýchání nebo při inhalaci spolkne příliš mnoho plodové vody.

Po 35 týdnech se dítě učí vyjadřovat emoce - zamračuje se nebo se usmívá v reakci na vnější podněty, aktivně se šklebí. Dítě slyší zvuky vnějšího světa, umí rozlišit hlas matky a užívá si s ní dialogu.

Plod po 35 týdnech těhotenství

Zpravidla zaujme plod v tuto chvíli správnou polohu. Je umístěn hlavou dolů, obráceně k zádům matky, se zkříženýma rukama a nohama na hrudi, přitlačený k tělu. Tato situace se nazývá hlavní. Pokud je dítě příčné nebo nohy dolů, jeho matce bude pravděpodobně nabídnuta císařská řez.

Stav budoucí matky

Cítit

Mnoho žen ve věku 35 týdnů si stěžuje na pocit neustálé únavy, rychlé únavy. Měli byste mít více času na odpočinek a věnovat pozornost jakémukoli onemocnění..

Dojde k následujícím změnám:

 • Znepokojuje ho bolest zad a nohou. To lze snadno vysvětlit zvýšeným zatížením páteře a posunem těžiště těla v důsledku rychle rostoucího břicha. Gynekologové doporučují nosit předporodní bandáž, aby zmírnili nepříjemné příznaky. Nestůjte ani dlouho v jednom póze, může to vést k poruchám oběhu v končetinách. Při odpočinku si můžete dát malý polštář pod nohy.
 • Produkce kolostra se zintenzivňuje, mléčné žlázy bobtnají. Někdy jsou tyto procesy bolestivé. Tento stav usnadňuje nošení speciálních podprsenek pro těhotné a kojící.
 • Močový tlak na močový měchýř vyvolává časté močení. To je jedna z příčin poruch spánku. Kromě toho může být pro ženy obtížné najít pohodlné držení těla kvůli jejich velkému břichu. S nespavostí můžete bojovat alternativními metodami a vyhýbat se užívání drog. Místnost před spaním musí být dobře větraná, můžete poslouchat příjemnou hudbu nebo si přečíst knihu. Speciální polštáře pro pohodlný spánek pomáhají mnoha těhotným ženám..
 • S blížícím se narozením se pánevní kosti stále více liší. Progesteron působí uvolněním vazů. To může způsobit nepohodlí v perineu. Odborníci doporučují každý den provádět lehké zahřívání ve formě kruhových pohybů pánve.
 • Zácpa, která vyvolává mačkání dělohy střeva a hemoroidů, je nepříjemná. Pro odstranění zácpy je nutné normalizovat výživu, vypít dostatečné množství tekutiny. U hemoroidů pleťové vody ze surových brambor pomůže odvar heřmánku.

Žaludek

Výška dělohy je 35 cm a dosáhla maximální velikosti. Obvod břicha je 93-95 cm. Kvůli napětí kůže existuje nebezpečí strií, aby se tomu zabránilo, musí být na pokožku denně aplikována speciální kosmetika..

Děloha stlačuje plíce a způsobuje těžkou dušnost. Pro ženu je obtížné vylézt po schodech a dělat obvyklé domácí úkoly.

Cervix se připravuje na porod. Je vyhlazený, změkčený a zkrácený. Normální délka děložního hrdla po 35 týdnech je nejméně 2,5 cm. Pokud je děložní hrdlo kratší, existuje riziko předčasného porodu..

Plod zabírá veškerý prostor v děloze a je pro něj obtížné pohybovat se stejně aktivně jako dříve. Matka se kvůli velké velikosti plodu někdy cítí nepohodlně s pohybem dítěte. Počet pohybů za 12 hodin by měl být alespoň 10.

Vybít

V 35. týdnu má normální výtok jednotnou konzistenci, průhledný bělavý odstín a nevyjádřený zápach. Pokud se výboj zkroutil, zapáchal páchnoucí nebo změnil barvu na zelenou - existuje riziko infekce. Je důležité zahájit léčbu co nejdříve, aby nedošlo k infikování plodu během porodu.

Vodní výtok - příležitost k okamžité konzultaci s lékařem. S největší pravděpodobností dochází k úniku plodové vody, což je spojeno s vážnými komplikacemi.

Pokud si žena po 35 týdnech všimne krvavého, hnědého nebo hnědého výboje, musíte zavolat záchranný tým. Toto je velmi nebezpečný příznak, který ukazuje na počátek placentárního narušení..

Harbingers při porodu

Tréninkové zápasy

Někdy se v dolním břiše vyskytují mírné bolesti, které se zřejmě na několik sekund ztuhnou. Jedná se o tréninkové souboje. S blížícím se narozením se stávají častějšími a zesilují. Pokud jsou kontrakce periodické, intervaly mezi nimi jsou menší a bolest zesiluje - s největší pravděpodobností začala práce.

Prolaps břicha

Břicho zpravidla klesá na 36-38 týdnů těhotenství. Někdy se to stane dříve, po 35 týdnech. Prolaps břicha neznamená, že porod začne v blízké budoucnosti. Dokud nemohou jít další týden a někdy dva. Existují těhotné ženy, u kterých žaludek neklesne až do narození.

Výstup sliznice

Krátce před narozením se otevře krční kanál a vyjde mu sliznice, která po dobu 9 měsíců chránila vchod do dělohy. Korek vypadá jako sraženina béžového hlenu, někdy s tenkými pruhy krve. Poté, co korek vyjde, musí být věnována zvláštní pozornost, protože nyní je plod bezbranný proti infekcím zvenčí.

Možné komplikace

Hrozba předčasného porodu

Po 35 týdnech je dítě téměř připraveno na nezávislý život mimo dělohu. Většina jejích orgánů je tvořena, v plicích je dostatek povrchově aktivní látky pro dýchání, vrstva podkožního tuku umožňuje udržovat optimální tělesnou teplotu. Proto v případě narození dítěte v této době bude s největší pravděpodobností schopen dýchat sám a nebude potřebovat couveuse. Možná budete muset strávit trochu více času v nemocnici, aby lékaři mohli dynamicky posoudit stav dítěte.

Gestóza

Gestóza je závažná těhotenská komplikace, která se vyskytuje nejčastěji po 34 týdnech. Příznaky: vysoký krevní tlak, bílkoviny v moči, otok. Stává se, že normální těhotenství je doprovázeno otoky - jsou zanedbatelné, objevují se ve večerních hodinách a odcházejí s normalizací výživy a pitného režimu. Edém s gestózou se objevuje v důsledku zhoršené funkce ledvin, těhotné ženy, které měly problémy s tlakem před těhotenstvím, mají nadváhu a mají diabetes..

Důsledky gestózy mohou být žalostné až do smrti matky a dítěte. Proto jsou ženy trpící gestózou hospitalizovány bez selhání. Pokud se stav nastávající matky po terapii nezlepší, bude v tuto chvíli požádána o stimulaci porodu.

Zlomení placenty

K odlupování dochází, pokud se placenta nebo její část začne oddělit od stěn dělohy před nástupem porodu. Toto je extrémně nebezpečná podmínka pro život matky a dítěte, vyžadující okamžitý zásah odborníků. Ženy ve věku 35 týdnů těhotenství by měly pečlivě sledovat povahu vaginálního výtoku. Vzhled krve v nich je hlavním znakem odloučení, které začalo.

Hypoxie plodu

Představuje hladovění kyslíkem. Je chronický a akutní. Hypoxie provokuje:

 • mateřská nemoc a neobvyklý životní styl,
 • abnormální vývoj placenty a pupeční šňůry,
 • patologie těhotenství.

Pro diagnózu hypoxie existuje mnoho metod, z nichž nejvíce informativní je CTG. Podle povahy pohybů může nastávající matka sama mít podezření na hypoxii - v tomto případě mohou být otřesy dítěte příliš ostré a časté. Dítě se tedy reflexivně snaží zvýšit průtok krve.

Důsledky hypoxie mohou být různé, až do závažného zpoždění ve vývoji dítěte. Pokud byla hypoxie diagnostikována po 35 týdnech těhotenství, porodníci přijmou veškerá opatření ke zlepšení přísunu krve do placenty a normalizaci metabolismu živin mezi matkou a plodem. Pokud se vám nepodaří, budete se muset uchýlit k císařskému řezu.

Lékařské vyšetření

Návštěva gynekologa

V pozdějších fázích těhotenství ženy navštěvují gynekologa jednou za dva týdny. Pokud ložisko dítěte pokračuje s komplikacemi, bude vyžadováno týdenní sledování stavu..

Během návštěvy zapíše lékař na směnnou kartu následující údaje:

 • výška dělohy a obvod břicha,
 • přibývání na váze,
 • ukazatele krevního tlaku,
 • přepis testu moči,
 • Plodová srdeční frekvence.

Ve třetím trimestru těhotenství se doporučuje provádět týdenní kardiotocografii (CTG) - poslech srdeční frekvence dítěte pomocí speciálního senzoru.

Pokud těhotná žena z nějakého důvodu neprošla třetím vyšetřením po dobu 32–34 týdnů, musí být poslána na ultrazvukovou diagnostiku po 35 týdnech..

Ultrazvukové úkoly v 35. týdnu:

 1. Hodnocení vývoje plodu, měření výšky, hmotnosti, srdeční frekvence. Lékař musí ověřit nepřítomnost patologií.
 2. Posouzení integrity membrán a množství plodové vody.
 3. Eliminujte riziko zamotání kabelů.
 4. Kontrola splatnosti placenty.
 5. Fetální prezentace.
 6. Stanovení stupně připravenosti na narození děložního čípku.

Kromě ultrazvuku je povinná dopplerometrie, pomocí které můžete detekovat abnormality v krevním oběhu plodu a průtok krve mezi matkou a dítětem.

Doporučení

Výživa

Nejlepší způsoby vaření jsou dušení, vaření v páře, pečení nebo vaření. Doporučuje se konzumovat jídlo často a postupně..

Menu je povinné:

 • Musíme zahrnovat potraviny bohaté na bílkoviny, železo, hořčík, vápník a kyselinu listovou.
 • Ušetřete sůl.
 • Mělo by být přítomno libové maso a ryby, čerstvá zelenina, cereálie, nízkotučné vývary.
 • Sladkosti, cukr, rohlíky a pečivo se doporučuje nahradit zdravým sušeným ovocem..
 • Je důležité dodržovat správný režim pití. Čistá voda bez plynu, domácí kompoty, ovocné nápoje z bobuloviny - musíte vypít 1,5 litru tekutiny denně. Pokud dojde k otoku, měl by se příjem tekutin snížit na 1 litr denně..

Fyzická aktivita

Hlavním pravidlem je moderování a nedostatek únavy při výuce:

 • Klidné procházky na čerstvém vzduchu od splynovaných silnic jsou skvělou volbou pro každodenní činnost. Je lepší neplánovat dlouhé cesty a vždy si vzít s sebou výměnnou kartu.
 • Doporučený denní výkon komplexu lehkých cvičení určených speciálně pro pozdní těhotenství. Můžete to udělat bez kontraindikací.
 • Je užitečné provádět dechová cvičení a Kegelova cvičení.

Intimní život

Pokud těhotenství pokračuje bez patologií, je povolen sex ve 35. týdnu. Budoucí rodiče by se měli vyvarovat hrubých pohybů a hlubokého pronikání. Vhodné polohy, které jsou pohodlné pro matku, eliminují tlak na žaludek - například pronikání zezadu.

Měli byste pečlivě zvážit hygienické problémy, zejména pokud začala sliznice zapadat, což chránilo dítě před infekcemi.

35 týdnů těhotenství

Stále není příliš brzy porodit a cítit se těhotná už je únavné. Buďte trpěliví - máte až 13 šancí ze 100 porodit za 3 týdny!

Co se stane s dítětem

Všechny orgány dítěte jsou formovány a fungují. Dramatické fyziologické a anatomické změny se neočekávají. Zbývající čas do narození plodu bude obsazen zlepšováním a laděním základních systémů těla.

Ultrazvuk s dobrým senzorem je jasně viditelnými vizuálními změnami, ke kterým došlo za poslední měsíc:

 • hladká kůže, téměř žádné lanugo (primární fetální vlasy);
 • vlasy na hlavě a nehty na pažích a nohou jsou prodlouženy;
 • vrstva podkožního tuku se zvětšuje, díky čemuž jsou zaoblené tváře a ramena dítěte;
 • pokožka je vyhlazená, získává zdravou růžovou barvu;
 • Pokud chlapci varlata ještě nespadla do šourku, půjdou teď dolů.

Neexistují žádné méně zjevné změny. Střevo hromadí prvotní výkaly - meconium. Je tvořena z plodové vody spolknuté dítětem. Mozek pokračuje v intenzivním utváření křivek a rýh. Nadledvinky se připravují na aktivní produkci stresových hormonů - budou užitečné pro dítě během porodu a při adaptaci na nové prostředí. Intercostální svaly se posilují, když dítě dýchá.

Délka a hmotnost plodu

Růst dítěte po 35 týdnech dosahuje 44-46 cm. Hmotnost - od 2200 do 2800 gramů. Vezměte prosím na vědomí, že čím blíže k narození, tím větší je rozsah normální hmotnosti a výšky dítěte..

Nebojte se, pokud podle výsledků ultrazvuku dítě nedosáhne standardních parametrů trochu. Zaprvé jsou časté případy, kdy ultrazvukové vyšetření „udělá chybu“ 0,5–1,5 kg. Za druhé, během prvních 7 až 14 dnů třetího trimestru získá plod 200 až 400 gramů hmotnosti.

Co se stane matce

Co se stane v tomto období v břiše, lze jen stěží nazvat pohyby. Mnoho žen srovnává pohyby plodu třicet pět týdnů s otřesy a kopy. Vzhledem k tomu, že děloha nyní tlačí na všechny blízké orgány - žaludek, játra, střeva, močový měchýř - aktivní roj dětských loktů, pat a kolen může skutečně způsobit hmatatelnou bolest.

Míchání, ať už to je cokoli, je hlavním ukazatelem stavu dítěte. Optimálním ukazatelem je nejméně 10 pohybů za 12 hodin. Pohybuje se dítě méně často? Zavolejte lékaře!

Bolesti zad, které se staly obvyklými, se mohou zhoršit. Vinníci - velký, těžký žaludek a hormon relaxin, zjemňující vazy. Kromě bolesti zad začíná tahat slabiny. Také v předvečer porodu je vyznačen vazový aparát, pánevní kosti se postupně odchylují. Bolest dobře vodu zbavuje. Pokud se můžete zaregistrovat na koupání v bazénu - nezanedbávejte to!

Esteticky nastávající matky jsou často narušeny pupkem. Do 32-35 týdnů těhotenství se vyboulí a protahuje. Zdá se, že kůže kolem něj byla natažená až k hranici. Nebojte se - po porodu se vše vrátí do normálu. Chcete-li usnadnit život natažené pokožce břicha, hydratujte ji a vyživujte krémy, kosmetickými oleji. Tyto prostředky pomáhají zmírňovat svědění a také zabraňují ztrátě elasticity..

Pokud by předtím prsa nereagovala dobře na těhotenství, do 35. týdne by se probudila: zvětšila by se o 0,5-1 velikost, začala by produkovat kolostrum. V některých případech se uvolní tolik kolostra, že se prádlo zvlhne. Nakupujte náprsní vložky používané kojícími ženami. Ušetří prádlo a oblečení před odolnými skvrnami a v příštích 8-10 měsících se určitě hodí.

Zkoušky a zkoušky

Močový test na bílkoviny je pravidelný test, který budete muset podstoupit až do narození. Kromě toho tento týden, může lékař vzít nátěr na flóru. Před porodem zbývá 3–6 týdnů a tentokrát bude stačit k odstranění infekce, pokud se v nátěru zjistí Trichomonas, Candida nebo jiný patogen.

Možná bude nyní vhodné provést testy na RW a HIV, a pokud existují důkazy, provést další ultrazvuk.

Nebezpečí a komplikace

Ve 35. týdnu je jen málo alarmujících příznaků těhotenských komplikací. Ale všechno vážné:

 1. Krvácení je vždy vážné. Ve třetím trimestru se krvácení stává jednou z život ohrožujících podmínek pro matku a dítě. Nejčastější příčinou krvácení je placentární abrupce. Toto onemocnění je diagnostikováno u 40% těhotných žen. Hlavní věcí je neztrácet čas hledáním informací na fórech a nečekat, až to projde samo. Je velmi důležité dostat se do nemocnice co nejdříve! V počátečním stádiu odloučení existuje možnost zastavit proces a udržet těhotenství.
 2. Táhne dolní část břicha a dolní část zad, děloha je kamenitá, dochází k výtoku ze sliznice a začínají křečovité bolesti, podobné tréninkovým kontrakcím? Je velmi podobný prekurzorům, na které je příliš brzy. Dítě ve věku 35 týdnů, i když je plně vyvinuté, je považováno za nezralé, předčasné. Při včasné lékařské péči lze těhotenství udržet až do fyziologického termínu porodu.
 3. Polyhydramnios a oligohydramnios během těhotenství jsou stavy, které ohrožují plod hypoxií. Mírný stupeň patologie umožňuje omezit proces a poskytnout dítěti správné množství živin a kyslíku. Porodník-gynekolog bude vyžadovat hospitalizaci těhotné ženy s příznaky závažné polyhydramnie a oligohydramnie. A bude mít pravdu!
 4. Gestóza - toxikóza druhé poloviny těhotenství. Projevuje se ne pouze nevolností, ale edémem, zvýšeným tlakem, bolestmi hlavy a změnami funkce ledvin. Sledujte hmotnost a tlak, kontrolní otoky, monitorujte objem moči. Pokud se tlak i přes dietu neobsahující sůl postupně zvyšuje a vaše zdraví se zhoršuje - zavolejte sanitku.
 5. FPI nebo fetoplacentální nedostatečnost je stav, při kterém plod dostává méně placentou živin a kyslíku. Metabolické produkty dítěte se také vylučují pozdě z močového měchýře. To vše zpomaluje růst a vývoj dítěte, narušuje jeho motorickou aktivitu, zvyšuje tón dělohy. V závislosti na stupni PNF je tato komplikace těhotenství léčena ambulantně nebo v nemocnici.

Rada

To vše není důvod k obavám. To je základ pro přehodnocení priorit, změnu životního stylu, záchranu sebe i vašeho dítěte. 35. týden těhotenství vám stále umožňuje upravit výživu, přestat kouřit, začít plavat nebo dělat jednoduchou gymnastiku, léčit to, co jste nemohli léčit před těhotenstvím.

Nejzávažnější rada - v každé situaci se zaměřte na zdravý rozum a zájmy dítěte. Tento princip je užitečný nejen po 35 týdnech, ale až do samotného narození!

Články O Neplodnosti