Hlavní Testy

35 týdnů těhotenství

Přichází 35. týden těhotenství. Pro budoucí ženy v práci to není snadné období. Rostoucí děloha každý den zvedá plíce, stále více a více tiskne na žaludek a močový měchýř. To se stává důvodem zhoršování těhotné ženy: musí častěji navštěvovat toaletu, je obtížné dýchat a provádět různé domácí práce.

Často se obával pálení žáhy, bolesti nohou a zad. Pro ženu je obtížné zvolit si pohodlný postoj k relaxaci, což vede k nespavosti. Navzdory tomu musí nastávající matka zůstat klidná a pozitivní a musí dodržovat řadu doporučení, která pomohou zmírnit stav.

Co se stane matce po 35 týdnech těhotenství

Po celou dobu těhotenství dosahuje dno dělohy maximální úroveň. Nyní je 35 cm nad pupkem. Mateřský krk se začíná připravovat na nadcházející porodu. Postupně vyhlazuje a zjemňuje..

Pokud se žena nerozhodla pro porodnici, je čas to udělat. Po 2-3 týdnech bude porod považován za normální a dítě bude na plný úvazek. Ti, kteří již vše připravili, si mohou odpočinout a užít si poslední týdny těhotenství..

Tréninkové (přípravné) kontrakce, které se mohou vyskytovat častěji v 35. týdnu těhotenství, jsou doprovázeny tažnými bolestmi v dolní části břicha a dolní části zad, jakož i zvýšeným tónem dělohy, v důsledku čehož se břicho stane kamenným. Na rozdíl od pracovních bolestí jsou Brexton-Hicksovy kontrakce nepravidelné a vzácné. Trvají ne déle než minutu, lze je opakovat po 5-6 hodinách. Teplá koupel nebo procházka pomůže zbavit se nepohodlí..

Jsou možné nepředvídané záchvaty průjmu, které jsou způsobeny samočistěním těla. To se považuje za normální. Také budoucí žena v práci je nucena vstávat v noci na záchodě. Vzhled častých nutkání k močení je vysvětlen snížením objemu močového měchýře. Chcete-li vstát méně v noci před spaním, nedoporučuje se pít hodně tekutin.

Mnoho těhotných žen často začíná přemýšlet a bát se nadcházejícího porodu a zdraví dítěte. Chcete-li se naladit na pozitivní emoce, můžete se přihlásit na speciální kurzy pro těhotné ženy. V těchto třídách bude nastávající matka učena, jak se chovat během porodu a jak se vypořádat s novorozencem. V závislosti na zaměření kurzů bude žena schopna se naučit základům kojení, mistrovské respirační gymnastice nebo anestetické masáže..

Co se stane s dítětem po 35 týdnech těhotenství

Do této doby jsou všechny orgány a systémy plodu připraveny k autonomnímu fungování. V oblasti ramen dochází k intenzivní akumulaci podkožního tuku, takže ramena jsou baculatá a měkká. Hmotnost dítěte dosahuje 2,5 kg.

Tělo plodu je pokryto speciálním mazivem, které přispívá k jeho snadnějšímu pohybu podél porodního kanálu. Chmýří lanugo a primární zarudnutí kůže postupně odezní. Kostní a svalové struktury plodu jsou hustší. Kraniální kosti se stávají výjimkou, protože hlavní břemeno při porodu na ně leží.

Původní stolice se začnou hromadit. Skládá se ze zpracovaných žlučových a epiteliálních buněk. Normálně odchází meconium po 8-10 hodinách po porodu.

Většina dětí do této doby zaujímá prezentaci hlavy, která zůstává nezměněna až do doby narození. Pokud pánevní prezentace přetrvává i po 35. týdnu těhotenství, neměli byste si dělat starosti. Stále je čas, aby dítě změnilo polohu. Pohyby dítěte jsou méně výrazné. Je již dostatečně velký, takže se v matčině lůně nemůže pohybovat tak volně jako předtím.

Pocity ženy na 35 týdnech těhotenství

Podle závažnosti pocitů je to jeden z obtížných týdnů těhotenství. Břicho dosáhlo značné velikosti a až do jeho snížení, v 35. týdnu těhotenství, může být budoucí žena v porodu narušena následujícími příznaky:

 • Otok paží a nohou;
 • Zácpa (možná vývoj hemoroidů);
 • Těžká pálení žáhy;
 • Těžkost a bolest v nohou;
 • Porucha spánku;
 • Rychlé močení (zejména v noci);
 • Bolest v zádech a dolní části zad;
 • Nedobrovolné uvolňování plynů, močová inkontinence při kýchání, smíchu nebo kašli;
 • Zvýšené pocení, periodický pocit tepla;
 • Vzhled cévní sítě na nohou;
 • Bolest hlavy;
 • Zapomnění, rozptýlení;
 • Zvětšení prsou, mlezivo možné.

Ataky nauzey se mohou objevit také po 35 týdnech těhotenství, což může naznačovat vývoj pozdní gestózy (toxikóza) nebo nadcházející porod.

Screening při 35 týdnu těhotenství

V tuto chvíli může být budoucí žena v práci přidělena k vyšetření výtěru z genitálního traktu ke studiu vaginální mikroflóry. Pokud se zjistí patogenní mikroorganismy, které ohrožují plod infekcí během průchodu porodním kanálem, je pro těhotnou ženu předepsán vhodný způsob léčby..

Gynekolog také může doporučit biochemii a krevní test na HIV. Od tohoto týdne musí být moč podávána každý týden. To umožní včasnou detekci vzhledu proteinu v něm. Během plánované návštěvy u lékaře poslouchá srdeční rytmus plodu, měří krevní tlak, výšku děložního pozadí, objem břicha a hmotnost těhotné ženy..

Ultrazvuk po 35 týdnech těhotenství obvykle není předepsán. Postup ultrazvukového vyšetření se provádí v případě podezření na jakékoli abnormality, například placentární nedostatečnost. V tomto případě lékař studuje stav a velikost placenty. Navíc může být provedeno Dopplerovo vyšetření cév pupeční šňůry. Posuzuje se shoda velikosti a vývoje plodu s dobou těhotenství. Placentální nedostatečnost může vyvolat její zpoždění. Pokud dítě začalo hodně přibývat na váze, může to znamenat cukrovku v nastávající matce nebo nadměrné množství kalorií ve stravě. Studuje se také stav a množství plodové vody. V případě objevení hrubé suspenze v plodové vodě může lékař mít podezření na vývoj hypoxie plodu.

Možné problémy s ložiskem po 35 týdnech

Přidělování během tohoto období se může stát hojnějším. Normálně jsou průhledné, s jednotnou konzistencí, mohou mít nažloutlý nebo bílý nádech. Výskyt mohutného vodnatého výtoku po 35 týdnech těhotenství může být známkou úniku vody a nástupem předčasného porodu. Také budoucí žena v práci by měla být upozorněna výskytem nepříjemného zápachu, srážené konzistence bílých nebo změnami jejich stínu. Výskyt krevních žil ve výtoku po 35 týdnech těhotenství může být projevem placentárního narušení, které vyvolává hladovění fetálního kyslíku.

Příznaky nástupu porodu jsou periodická a rostoucí bolest v dolní části zad, souběžné vypouštění vody a výskyt špinění.

Také nastávající matka může mít křeče, které způsobují silnou bolest, mačkání lýtkového svalu. Příčinou křečových stavů může být snížení hladiny cukru v krvi, zhoršení průtoku krve v končetinách a také nedostatek draslíku, hořčíku, vitaminu B6 a vápníku. Abyste předešli záchvatům, můžete provádět tření, hladit, lehkou masáž chodidel a vzít si kontrastní sprchu (ráno a večer). V noci je lepší schovat se do teplé přikrývky a nosit ponožky.

Mnoho těhotných žen ve třetím trimestru zažívá otoky. Pokud je žena fyziologicky náchylná k otokům, nedodržuje správnou výživu a pije hodně vody - otoky nejsou pro její zdraví nebezpečné. Pokud je otok doprovázen zvýšeným tlakem, bolestmi hlavy a výskytem bílkovin v moči, může to znamenat vývoj pozdní gestózy. V takových případech musíte konzultovat gynekologa.

Zákazy a doporučení na 35 týdnech těhotenství

Doporučení budoucím ženám v práci zůstávají stejná. Je důležité dodržovat vyváženou a vyváženou stravu, vést aktivní životní styl. Musíte také chodit více ve vzduchu a relaxovat. Užitečné budou speciální kurzy pro těhotné ženy, které pomohou nejen fyzicky, ale také psychicky připraví na porod.

Funkce napájení

V tuto chvíli většina těhotných žen ztrácí chuť k jídlu, protože rostoucí žaludek zvedá střeva a způsobuje pálení žáhy a nevolnost. Pro snížení nepohodlí je lepší dodržovat frakční stravu - jíst 6-7krát denně v malých porcích. To usnadňuje stravování..

Nezapomeňte sledovat energetickou hodnotu stravy a kontrolovat přírůstek hmotnosti. Spotřeba sladkostí a moučných výrobků je lepší omezit nebo zcela vyloučit. Obsahují hodně cukru a málo mikroživin. Nedoporučuje se používat příliš slaná, mastná jídla, uzená masa a silné alergeny (čokoláda, citrusové plody)..

Strava nastávající matky by měla zahrnovat různé obiloviny, ovoce, zeleninu, maso, ryby a mléčné výrobky. Z nápojů je lepší zvolit neslazené kompoty a čistou vodu. Můžete pít slabý čaj, příležitostně je povolen šálek kávy. Je lepší zdržet se skladovacích šťáv a sladké sody. Obsahuje hodně kalorií.

Příjem vitamínu

O dalším příjmu multivitaminových přípravků rozhoduje porodník-gynekolog. Předávkování některými látkami může být nebezpečnější než jejich nedostatek. Téměř všechny těhotné ženy trpí nedostatkem vápníku a vitamínu D, protože je téměř nemožné zajistit jejich příjem v dostatečném množství sledováním zdravé výživy. Proto je ženě předepsán další příjem těchto stopových prvků.

Pohlaví po 35 týdnech těhotenství

Otázka intimních vztahů v pozdějších stádiích těhotenství je jedním z nejkontroverznějších. V tomto případě se názory gynekologů liší. Někteří věří, že je lepší zastavit pohlavní styk, aby nedošlo k předčasnému porodu. Jiní se naopak domnívají, že při neexistenci hrozby přerušení a normálního zdraví těhotné ženy nelze sexuální vztahy omezit..

Kromě toho mohou být užitečné intimní vztahy. Samčí sperma obsahuje speciální látky, které pomáhají připravit dělohu k porodu. Současně je třeba pečlivě dodržovat intimní hygienu, protože riziko infekce je poměrně vysoké. Měli byste také zvolit pohodlné a bezpečné držení těla, které eliminuje tlak na žaludek a hluboké pronikání..

Při jakýchkoli patologiích těhotenství (isthmicko-cervikální nedostatečnost, hrozbě přerušení, úniku plodové vody) a zhoršené pohodě těhotné ženy je lepší omezit sexuální vztahy.

Fyzická aktivita

Přechod na toto období je nutností. Hlavní věc není přepracování. Nejlepší možností je přihlásit se do sportovní sekce, ve které žena bude pod dohledem profesionálního trenéra provádět speciálně navržená cvičení. Chůze ve vzduchu bude užitečná. Můžete provádět dechová cvičení a Kegel cvičení. Tato cvičení pomohou připravit se na porod a urychlí proces zotavení po porodu.

Lékařské procedury, léky

Jakékoli lékařské zásahy v této době by měl být předepsán lékařem. Pokud se objeví nějaké patologické příznaky, neměli byste se sami léčit, je lepší poradit se s lékařem. Vzhledem k možným výhodám a možnému poškození plodu a vlastnostem průběhu těhotenství si gynekolog vybere nejoptimálnější lék.

Zvláštní nebezpečí představují biologicky aktivní přísady a bylinné medicíny. Jejich účinek na organismus plodu a ženy během těhotenství nebyl dosud zkoumán, proto by se před užitím jakéhokoli léku měli poradit s lékařem.

35 týdnů těhotenství

35 týdnů od početí nebo 37 porodníků

Gestační období 35 týdnů při početí je 37 porodních. Hranice mezi mírně předčasným těhotenstvím a dlouhodobým těhotenstvím. Děti narozené v této době obvykle nemají žádné zdravotní problémy charakteristické pro nezralé děti. Problémy se objevují pouze u dětí, jejichž gestační věk byl menší než toto období. To se děje při pozdní ovulaci. Nebo pokud dítě mělo intrauterinní zpomalení růstu, obvykle v kombinaci s nedostatkem výživy a kyslíku.

Co cítí nastávající matka po 35 týdnech těhotenství

Jít vpřed není špatný fyzický stav, ale nějaké mentální házení. Na jedné straně se máma opravdu chce porodit co nejdříve. Na druhou stranu je děsivé porodit (zejména pokud poprvé) a dokonce i těhotenství je oficiálně považováno za předčasné. I když už děti vážily asi 3 kg. Velmi dobrá hmotnost, kterou lze snadno porodit. Existuje však malé riziko, že některé děti budou mít problémy se spontánním dýcháním..

Každá maminka pečlivě naslouchá jejím pocitům po 35 týdnech těhotenství a hledá známky bezprostředního porodu. Mezi ně patří:

 • nízké břicho (když dlaň volně spočívá mezi hrudníkem matky a dolní částí dělohy);
 • výtok krční zátky krvavými žilami;
 • výskyt křečovité bolesti;
 • vodní výtok (únik plodové vody);
 • průjem (čištění střev).

Pokud máte kontrakce (nebo něco podobného), aniž by došlo k neobvyklým vaginálním výtokům, nespěchejte do porodnice. S největší pravděpodobností ještě nejste při porodu. Žádat o stimulaci procesu porodu, i když je děložní čípek plně připraven k otevření (bude měkký, prochází 1-2 prsty), je zbytečný. Příliš málo času. Lékaři s tím mohou souhlasit, pouze pokud k tomu mají dobrý důvod, například těžká forma gestózy, velmi vysoký krevní tlak, který drogy nesnižují, špatný stav plodu atd..

Je těžké nevšimnout si začátku bojů. Příliš odlišné od falešných kontrakcí dělohy (Brexton Higgs). A dynamika je jasně viditelná - bolest se zvětšuje, kontrakce jsou častější a delší. Teď je to patrimoniální aktivita.

Blíže k porodu se množství vaginálního výboje stává stále více. Je důležité, aby žena nevynechala únik plodové vody a infekční proces ve vagíně.

Někdy se plodová voda roztrhne v horní postranní části, pak je možné jen nepatrný únik plodové vody. Současně se voda neustále aktualizuje a lékař nemusí vidět nedostatek vody ultrazvukem. Tato situace je však alarmující, protože patogenní bakterie může vstoupit do dítěte otvorem v amniotickém močovém měchýři a způsobit jeho smrt. Proto je tak důležité včas diagnostikovat únik vody. V této době se lékař s největší pravděpodobností rozhodne prodloužit těhotenství asi o týden (nebo ještě více, pokud se únik zastaví) a zahájí antibiotickou terapii, aby se zabránilo.

Jen jak pochopit, že přesně uniká voda a ne jen vaginální výtok? Existuje několik způsobů - doma musíte použít speciální těsnění (můžete si koupit v lékárně). A pokud nechcete utrácet peníze, jděte na prenatální kliniku nebo zavolejte sanitku, která vás zavede do nemocnice. V medu. instituce provede speciální test na vodu. Stojí za to si dělat starosti, pokud se výtok stal vodnatým a jejich množství se zvýšilo 2-3krát.

Když už mluvíme o nízké vodě. Důvodem je nejen únik plodové vody, ale také malformace močového systému plodu a gestóza. Někdy není příčina nalezena a pak mluví o individuálních charakteristikách organismu budoucí matky. Přesto je lepší vyšetřit dítě po porodu pomocí ultrazvukového přístroje na profesionální úrovni.

Je špatné, pokud má vaginální výtok nepříjemný zápach, šedou zelenkavou barvu - to znamená infekční proces. A protože porod je již na nose, je třeba s ním zacházet co nejdříve. Proveďte tzv. Kanalizaci vagíny. Aby se nevynechal žádný infekční patogen, žena se kromě obecného nátěru na flóře vzdá nádrže. setí.

Co se stane s plodem třicet pět gestačních týdnů

V této době doktoři říkají, že plod dosáhl zralosti. Dítě stále přibírá na váze. Průměrně 16 gramů denně. U matek, které nejsou těhotné poprvé, se děti obvykle rodí větší. Navíc podle statistik chlapci váží více a mají vyšší růst..

Mozek dítěte se také vyvíjí. Nervový systém dosáhl téměř dokonalého stavu. Dítě narozené v této době bude s největší pravděpodobností mít stejné reflexy jako plnohodnotné dítě, tj. Jedno narozené po dobu 38 týdnů při početí nebo 40 porodníků..

Děti mají dobrou koordinaci pohybů. Snadno přinesou prst do úst a nenechte si ujít. Navíc se rádi dotýkají pupeční šňůry. Psychologové se domnívají, že touha malých dětí po tahání řetězů své matky, provazy jsou spojeny přesně se vzpomínkami na uvedený jev. Mimochodem, dítě nebude moci odtrhnout pupeční šňůru, nebojte se.

Kůže dítěte je již schopna zadržovat teplo spolu se subkutánní tkání. Vlasy (lanugo) vypadly. A dítě zůstává pokryto prvotním tukem, který je svým konzistencí a vzhledem podobný máslu.

Pokud lékař otočí monitor k mámě, to znamená, že jí ukáže, co je tam vidět, pak si může všimnout, jak dítě zakrývá obličej a odvrátí se. Mnozí to považují za reakci na světlo na senzoru nebo na samotný ultrazvuk. A lékaři říkají, že se jedná o obvyklé nitroděložní chování dítěte, které neustále studuje své tělo a schopnosti. Je pravda, že po 35 týdnech, stejně jako po 36 týdnech těhotenství a později má dítě stále méně prostoru pro pohyby těla. Proto se dítě zabývá hlavně tím, že protahuje nohy (matky to cítí jako hrboly a tlačí na žebra), a tak trénuje svaly a vazy, krouží hlavou. Co se týče posledně jmenovaného, ​​jev je dočasný. Říká se, že před narozením se děti uklidňují. To je způsobeno tím, že se ponořují velmi nízko do pánve, kde není žádný způsob, jak otočit hlavu příliš blízko. To však neznamená, že by se pohyby měly zastavit úplně. Jejich charakter se jen trochu změní.

Ultrazvukové vyšetření ve třetím trimestru nutně zkoumá objem plodové vody. Doktor na závěr píše jejich index (IAJ). Pro třicet pět týdnů (třicet sedm porodnických týdnů) je normální IAI od 66 do 275 mm. Jak vidíte, „zapadnout“ do této koridoru norem je velmi snadné. Průměrná hodnota - 135 mm, 4-5 sklenic, asi 1 litr. Takový objem vody má většinu žen normální. Pokud je voda menší než 100 mm, může lékař projevit tendenci k oligohydramniím. A s IAI 250 - tendence k polyhydramniím.

Dítě velmi jasně škytá. Fetální respirační systém plodu je tedy připraven k narození, ačkoli to nezačne samozřejmě třicet pět týdnů, ale mnohem dříve. Mimochodem, během takového "škytávání" lékař nebude schopen provádět Dopplerovské vyšetření pupečníkových cév. Nabídne počkat několik minut, než se škytavka zastaví, to znamená, že dítě bude v klidu.

Ale hlavní věc, která nyní dává první impuls pro první dech po porodu, je produkovaný kortizon, hormon kůry nadledvin plodu.

Fetometrie plodu je následující:
BPR - 85-98 mm;
LZ - 106 - 126 mm;
Výfukové plyny - 307 - 353 mm;
Chladivo - 299 - 361 mm;
BK - 66-76 mm;
PC - 59-69 mm;
KP - 51-59 mm;
KG - 59-67 mm.

Poradenství nastávajícím matkám - co vzít s sebou do nemocnice

Nastal čas zabalit tašky do porodnice. Nezapomeňte na nic a nezaberejte příliš mnoho, nezapomeňte navštívit porodnici, kde plánujete porod. Mnoho porodnic poskytuje ložní prádlo, ručníky, noční košile, župany, plenky pro děti.

A jste povinni vzít následující.

1. Pantofle. Je lepší se umýt, protože po narození dochází k velmi velkému propouštění a existuje riziko, že je udeří.

2. Hygienické vložky. Vyberte si s maximálním počtem kapiček. Noční. Nejméně 20 kusů. Může to být například Olveys, Libress nebo levnější - Nova. Ti mají velmi slušné produkty..
Protože mnoho žen, zejména primiparousů, má po porodu stehy na perineu, doporučuje se používat hygienické vycpávky s měkkým povrchem a ne s mřížkou. I když to druhé, není pochyb, absorbovat lépe a méně pravděpodobné, že úniku..

3. Kalhotky pro mámu. V mateřské nemocnici nejsou podmínky pro praní oděvů a téměř žádná z matek nechce špinavé prádlo šetřit. Proto nakupujte jednorázové kalhotky ze síťoviny. Velmi pohodlně.

4. 2 talíře (jedna hluboká, pro první chod), lžíce, hrnek. Nemocnice obvykle nedávají jídla.

5. Rychlovarná konvice nebo kotel s litrovou nádobou. Pít čaj kdykoli, nebo vařit trochu vody pro dítě (v mateřských nemocnicích během topného období je velmi horké, děti musí být opity).

6. Láhev. Pokud musíte dávat vodu nebo doplňkové jídlo jako směs.

7. Figurína. Pro ty matky, které na ni plánují. Nyní existuje mnoho odpůrců figurín. Koneckonců, zasahují do laktace. Mamince však dávají příležitost relaxovat a stanovit pořadí krmení podle režimu.

8. Jednorázové pleny. Pokud je ultrazvuk hmotnosti vašeho dítěte již asi 3 kg nebo více - vezměte „deuce“, 3-6 kg. Společnost opravdu nezáleží. Najdete recenze od žen, jejichž názor věříte. Ale nekupujte příliš mnoho. V raných dobách života psají a dělají malé děti. Obvykle stačí jeden malý balíček v nemocnici.

9. Zubní kartáček, zubní pasta, mýdlo, toaletní papír.

35. týden, úleva od bolesti při kontrakcích (video):

35. týden, úleva od bolesti při kontrakcích

10. Jednorázové plenky. Balení ihned vezměte. Položíte se pro sebe. Nebo dokonce ležel místo obvyklých vycpávek po injekcích „Oxytocinu“, kvůli čemuž se okamžitě otevře silné krvácení (děloha se začne stahovat aktivně).

11. Prsní pumpa. Pokud se nechcete dále vyjadřovat, chcete kojit dítě na vyžádání, bude stačit obvyklé mechanické. V den příjezdu mléka budete potřebovat odsávačku v nemocnici. Obvykle se to stává hodně, více, než je to, co je potřeba k nasycení dítěte. A přebytek musí být dekantován, aby se netvořila lakostáza.

12. Poporodní bandáž. Pomáhá rychleji stahovat dělohu. Mnozí nemají rádi obvaz kvůli hrubé látce, která není pro tělo příjemná. Ale můžete nosit obvazy a spodní prádlo, pak nejsou žádné nepříjemné pocity.

13. Mobilní telefon s připojením k internetu a nabíjením - jedná se o komunikaci, kameru a videokameru, která umožňuje pořizovat vysoce kvalitní fotografie a videa dítěte v prvních dnech jeho života..

14. Dvojice lahví pitné minerální vody o objemu 0,5 litru. Během porodu se cítíte žízní. Ale neumožňují moc pít, aby nevyvolávaly zvracení. Ano, a během porodu může být nutné provést císařský řez - před operací je nežádoucí jíst a pít.

15. Sáčky na odpadky. A bude tu spousta odpadu - těsnění, plenky, čajové sáčky atd..

16. Čaj. Černá nebo zelená, nejlépe bez ovocných přísad, aby nedošlo k vyvolání alergické reakce u dítěte. Je samozřejmě nepravděpodobné, že takové množství aromatických látek způsobí problémy, ale je lepší být v bezpečí.

Ručník je zbytečný, abych si vzal kojeneckou košili, tílko. Obvykle jsou všechny děti v porodnici v plenkách. Oblek je potřebný pouze k propuštění. A příbuzní přinášejí oblečení ženě v den propuštění. Podle hygienických požadavků nelze věci ukládat na oddělení..

Místo dětského ručníku se obvykle používají plenky. Jsou dost na to, aby po umytí jemně navlhčily pokožku dítěte.

Když už mluvíme o plenkách. Dosud se vám nedaří porodit, podívejte se na video o tom, jak správně zastrčit dítě a cvičit na hračkách nebo panenkách. Bude také velmi užitečné sledovat video o tom, jak dát dítě do hrudníku, v jaké poloze - sedící nebo ležící, jak vložit bradavku do úst.
Nenechte se nudit!

35 týdnů těhotenství

Po 35 týdnech těhotenství lze velikost plodu porovnat s velkým melounem nebo ananasem.

Nezapomeňte podstoupit plánované ultrazvukové vyšetření před 37 týdny.

Na chvíli zapomeňte na mop a vysavač, umyjte podlahy obyčejným hadrem, který stojí na všech čtyřech. To je dobré cvičení..

Dehydratace může vést k předčasnému porodu.

Tréninkové zápasy Braxton Hicks se začaly objevovat častěji. To je normální. Při ležení změňte polohu těla.

Co se stane při 35 týdnu těhotenství?

Poslední týdny čekání zůstaly. Většina žen porodí v 38–42 týdnech těhotenství, v tomto případě se nazývají naléhavé. Jinými slovy, teoreticky se můžete stát matkou za tři týdny, což bude považováno za normu. Některé ženy se těší na tuto událost, zatímco jiné se snaží dokončit důležité záležitosti: ne všechno, co se kupuje pro dítě, musíte si vybrat kočárek, postýlku, obálku k propuštění.

35 týdnů je kolik?

Třicet pět týdnů porodnictví je 33 týdnů těhotenství plodu (od početí).

Třicet pět týdnů těhotenství plodu odpovídá 37 týdnu porodu.

Jste těhotná asi sedm měsíců a tři týdny.

Co se stane s dítětem?

Jeho výška je asi 46 cm, hmotnost - asi 2,4 kg. Hmotnost dítěte dále roste, hlavně díky tukové tkáni.

Vývoj dítěte je téměř kompletní. Je připraven žít mimo matčino břicho. Má fungující nervový systém, plíce, játra, ledviny a další orgány, má svou vlastní imunitu, všechny potřebné reflexy. I nadále je aktivně tlačen rukama a nohama. Příštích několik týdnů před narozením se utratí hlavně na hromadný zisk..

Po 35 týdnech má dítě dobře vyvinutý sluch a nejlépe ze všeho vnímá zvuky vysokých frekvencí. Přibližně 96–97% dětí v době narození je v prezentaci hlavy, to znamená, že jejich hlava přiléhá k východu z dělohy. Ve 3-4% případů jsou předchozí částí nohy a hýždě. To může být příčinou císařského řezu.

Co se stane nastávající matce?

Po 35 týdnech se děloha zvětší 1000krát ve srovnání s velikostí, kterou měla před těhotenstvím. Plod stále roste, matka si zachovává všechny charakteristické příznaky třetího trimestru: pálení žáhy, dušnost, zácpa, hemoroidy, otoky na nohou, poruchy spánku, časté močení.

Bolest páteře a kyčelních kloubů je spojena nejen se zvýšeným stresem v důsledku přibývání na váze, ale také s účinky hormonu progesteronu, který uvolňuje vazy, připravuje tělo matky k porodu.

Bojy Braxton-Hicks nebo falešné boje se stále objevují pravidelně. Jsou bezbolestné, netrvají dlouho, zastaví se po změně polohy těla. Skutečné boje se nezastavují na dlouhou dobu, stávají se častější a bolestivější.

K přípravě porodního kanálu ženy a ochraně dítěte před infekcí je nutná hustá vaginální výtok v pozdním těhotenství. Ale pokud se množství sekrecí významně zvýšilo, pokud se staly vodnatými a objevily se v nich nečistoty v krvi - musíte navštívit lékaře, možná máte vodu.

Jaké studie je třeba provést po 35 týdnech těhotenství?

V 35. týdnu vám gynekolog předepíše osmé naplánované jmenování, během něhož provede postupy, které vám již byly známy: změří obvod břicha a výšku děložního pozadí, pulsu a krevního tlaku a tělesnou teplotu. Lékař vám pravděpodobně dá pokyny pro obecnou analýzu moči a kardiotocografii - studii, při které se srdeční frekvence plodu měří v klidu a během období aktivity, stahy dělohy.

35 týdnů těhotenství

35 porodnický týden - to je 33 týdnů od početí - embryonální období těhotenství. Celková doba věnovaná zrání, vývoji a růstu dítěte v děloze je 40 týdnů. V tomto případě prochází dítě každý týden určitou fází přípravy na jeho narození. Za pár týdnů uvidí vaše dítě poprvé svět. Zbývá už jen trochu a musíte být připraveni.

Velikosti dítěte po 35 týdnech těhotenství

Co se stane s plodem po dobu 35 týdnů

Vnitřní orgány prošly stádiem formace, nyní musí pouze zajistit plné fungování. Procesy tvorby nervového a genitourinárního systému se blíží ke konci. Střeva aktivně pracují - polykaná plodová voda je rozdělena na vodu a cukr, polykané vlasy a fetální epiteliální buňky tvoří ve střevě prvotní vápník - meconium. Do 35. týdne se ve střevě nahromadilo určité množství prvotních výkalů - meconium, které sestává z žlučových a deskvamovaných kožních buněk, které vstupují do trávicího systému, když je plod spolknut plodovou vodou. Mekonium se vylučuje několik hodin po narození dítěte a jeho přítomnost v plodové vodě naznačuje nedostatek kyslíku plodu. Imunitní systém dokončí zrání, které bude muset tvrdě pracovat v prvních několika letech života dítěte. V plicích se opět zvyšuje množství povrchově aktivní látky, což přispívá k zachování vzdušnosti orgánu při dýchání.

Třicátý pátý týden je charakterizován intenzivním vývojem nadledvin. Tyto endokrinní žlázy jsou umístěny nad horními póly ledvin a jsou odpovědné za tvorbu hormonů, které regulují metabolismus vody a solí a minerálů. V kůře nadledvin se začnou vyrábět účinné látky, které mobilizují tělo během stresu, což je ve skutečnosti porod.

Kosti lebky zůstávají pohyblivé - švy mezi nimi jsou měkké, což usnadní průchod dítěte přes porodní kanál.

Jak vypadá dítě po 35 týdnech těhotenství


Ve středu třetího trimestru se u dítěte nedějí žádné významné změny. Jeho úkolem je budovat svalovou a tukovou tkáň.

Ovoce je plně tvarováno. Tuk se nadále ukládá do podkožního tuku. Kůže se stává hladší a hladší, je již téměř růžová, bez chlupatých vlasů a někdy pokrytá původním tukem. Lanugo je zachováno pouze v oblasti přirozených záhybů těla. Záhyby v kloubech na pažích a nohou, pod hýždě, kolem krku jsou již jasně viditelné. Hřebíky téměř pokrývají nehty. Ztuhnutí chodidel se zvyšuje. Tváře znatelně zaoblené, tvář získala měkké dětské rysy. Vlasy stále hromadí pigment a rostou. Oči zůstávají většinou zavřené, duhovka získává geneticky zakořeněnou barvu. Oči všech dětí jsou ale zatím stejné barvy - modré.

Majora stydkých pysků byla skrytá u pysků stydkých pysků a varlata se nakonec usadila v šourku u chlapců..

Pokud je toto vaše první těhotenství, může být dítě již umístěno vzhůru nohama v pánevní oblasti. Tato poloha je ideální, protože hlava dítěte je největší částí jeho těla.

Pojem „poloha“ označuje polohu dítěte v děloze: zda směřuje doleva nebo doprava a zda má hlavu nebo nohy. Dítě volně plave v děloze a často mění svoji polohu během raného a středního stádia těhotenství.

V období od 32 do 36 týdnů se dítě obvykle otočí vzhůru nohama a připravuje se na porod.


 • Head-to-head pozice zvané týlní prezentace.
 • Kopat vpřed se nazývá pánevní prezentace..
 • Poloha ze strany na stranu se nazývá boční poloha..

Vývoj plodu při těhotenství 35 týdnů


 • Do 35. týdne jsou již vytvořeny všechny orgány a systémy dítěte a nedochází k významným změnám v těle dítěte. Plod je připraven na život mimo lůno.
 • Dítě začíná tento týden prudce přibírat na váze (200–220 gramů týdně).
 • Ovoce již dorůstá na 46 cm.
 • Paže a ramena dítěte mají zaoblený tvar.
 • Svaly zesilují.
 • Tělo je zaoblené kvůli hromadění tukové tkáně.
 • Protože již byly vytvořeny všechny orgány dítěte, začnou tento týden organizovat a leštit svou práci.
 • Finální procesy v genitourinárním systému dítěte.
 • Nervový systém se postupně zlepšuje.
 • Nadledvinky se intenzivně vyvíjejí, které jsou zodpovědné za metabolismus minerálů a vodních solí v těle dětí.
 • Ve střevech dítěte se hromadí malé množství meconia.
 • Kosti lebky plodu do této doby dosud nerostly společně (to pomáhá dítěti snadno změnit polohu během průchodu mateřským porodním kanálem).

Co se děje v ženském těle po 35 týdnech těhotenství

Před vámi je téměř cílová čára. Ještě několik týdnů, po kterých zůstanou obavy a pocity, toxikóza a otoky, dušnost a velké břicho. Během tohoto období však není nutné se vzdát moci, občas bolestnému očekávání porodu. To je plné výskytu hypochondrie a dokonce nervových zhroucení. Je lepší kultivovat v sobě ty nejlepší pocity a myšlenky, učit se vizualizaci: čerpat svou fantazii - to, co máte krásné a zdravé dítě, a vedle vás jste krásná, štíhlá žena s milujícím manželem.

Fundus dělohy je v současné době ve výšce píku, 35 centimetrů nad ochablým kloubem nebo 15 centimetrů nad pupkem. Dítě velmi dospělo a je někdy tlačeno tak tvrdě, že matce způsobuje vážné nepohodlí. Po spočítání pohybů budete přesvědčeni, že frekvence zůstala stejná - 10krát do 12 hodin. Pokud náhle cítíte, že se dítě pohybuje méně aktivně nebo jste ho přestali vůbec slyšet, okamžitě vyhledejte lékaře.

Do této doby těhotná žena normálně přibývala na hmotnosti 10 až 13 kilogramů.

V 35. týdnu těhotenství musí žena často vstávat v noci, aby šla na záchod. Rychlé močení je spojeno se snížením objemu močového měchýře v důsledku komprese jeho zvětšené dělohy. Až do konce těhotenství budete muset snášet takové nepříjemnosti. Snažte se pít méně v noci, abyste se znovu neprobudili.

Děloha stlačuje orgány břišní dutiny a hrudníku, šíří žebra. Dýchání se zhoršuje, někdy se mohou objevit závratě.

Do 35 týdnů těhotenství se může stávající edém bez léčby zvýšit. Kůže na nohou a nohou se leskne, nohy se cítí nepohodlně. Kvůli otoku prstů může být obtížné pěst pěstovat. U některých těhotných žen se otok může objevit až po 35 týdnech. To jsou známky gestózy a musíte navštívit porodníka-gynekologa.

Některé ženy si stěžují na bolest při chůzi, po dlouhých procházkách nebo na konci dne. Bolest nohou může nastat v důsledku plochých nohou. Téměř všechny těhotné ženy ji mají pod vlivem hormonů nebo kvůli problémům s žilami. Druhý případ vyžaduje zvláštní pozornost, takže pokud jste těhotná a máte bolesti nohou - lékař musí být o tom informován.

Cítí se také uvolnění svalů pánevního dna - některé těhotné ženy mají močovou inkontinenci, zejména při kašli, kýchání. V tomto případě se doporučuje, aby právě teď začínaly provádět Kegelovy cvičení a pokračovaly ještě několik měsíců po porodu.

Na konci těhotenství může ženský genitální výtok obsahovat nějaký hlen. Cervix změkčuje, cervikální kanál se mírně otevírá a sliznice, která ji dosud uzavřela, se pomalu pomalu odděluje. Ale většina výtoku má mléčnou barvu, jednotnou krémovou konzistenci a lehce kyselou vůni. Může dojít k mírnému propuštění, ale u některých žen se jejich počet zvyšuje, což vyžaduje použití hygienických vložek.

Břicho po 35 týdnech těhotenství

Zdá se vám, že se váš žaludek stal neuvěřitelně obrovským: děloha se zvýšila 1000krát a máte pocit, že vaše hypochondrium doslova praskne. V mnoha primiparousech se žaludek již do této doby snížil, ale pokud se tak nestalo, není nic strašného, ​​někdy dítě padá pouze před bezprostředním narozením.

Vlog - 35 týdnů těhotná

Tipy na 35 týdnů těhotenství

Nyní musíte mít vždy u sebe doklady: cestovní pas těhotné ženy, výměnnou kartu, pojistku, rodný list, dohodu s porodnicí. Zde byste měli dát leták s informacemi o vaší adrese, domácím telefonním čísle, telefonním čísle příbuzných.

Pokud se na nohou a / nebo rukou objeví otok, je nutné se poradit s lékařem. Léčbu předepíše porodník-gynekolog. Předčasně přijatá opatření mohou vést k závažným těhotenským komplikacím.

Nosit obvaz je stále nutné a pomůže uvolnit páteř a zabránit předčasné dilataci krčku..

Před spaním pijte méně tekutin, abyste mírně snížili noční močení..

Měsíc před očekávaným narozením je lepší vyloučit sex - porodní kanál se připravuje na porod a jakákoli mimozemská flóra je nebezpečná.

Jakýkoli patologický výtok s nepříjemným zápachem a neobvyklou barvou by měl být důvodem k vyhledání pomoci - infekce genitálního traktu je nepřijatelná, protože může vést k infekci a dokonce k smrti plodu.

Je-li na kalhotkách nalezena krev, zavolejte sanitku, takový výboj naznačuje nástup porodu nebo abrazi placenty. Měli byste také požádat o pomoc, pokud byla vylita plodová voda - z vagíny proudí mírné množství vodnatého, nažloutlého nebo nazelenalého výtoku..

Na straně je pouze jedna poloha na spaní. Pro větší pohodlí si můžete pod břicho nebo koleno dát polštář. Spánek na zádech je nežádoucí - může to způsobit ztrátu vědomí. Spánek by měl trvat třetinu dne.

Najděte sílu chodit po ulici po dobu 20-30 minut, v teplé sezóně můžete sedět na lavičce, v chladu - intenzivně větrejte prostory.

Je velmi nebezpečné onemocnět právě teď. Nachlazení po 35 týdnech těhotenství není tak nebezpečné, pokud dáte dítěti alespoň pár týdnů. Ale pokud dojde k porodu a budete opravdu nemocní: budete mít horečku, všechny příznaky SARS, bude velmi obtížné porodit. Je jednodušší zabránit nemoci než ji vyléčit..

Již nyní si můžete vybrat porodnici, lékařku, která vás porodí, diskutovat o metodě úlevy od bolesti. Pokud chcete, aby byl váš manžel při narození přítomen, zjistěte předem, která porodnice takové služby poskytuje, navštěvujte kurzy.

Pokud již byly věci pro dítě zakoupeny, je čas na praní. Používejte pouze speciální dětský prášek - novorozeně může být alergické na detergenty pro dospělé. Pokud věno ještě nebylo zakoupeno, jděte nakupovat.

Nutriční doporučení pro 35 týdnů těhotenství.

Je čas snížit obsah kalorií v jídle, které jíte. Průměrně se někde v kaloriích pohybuje v rozmezí 200–250. K tomu spotřebujte méně tuku a uhlohydrátů. Výživa však musí uspokojovat potřeby matky a plodu týkající se živin, vitamínů a stopových prvků.


 • Pokračujte v jídle 5–6krát denně, do stravy přidávejte více alkalizujících potravin a večeři jíst asi 3 hodiny před spaním. To nezatěžuje váš trávicí systém a minimalizuje riziko pálení žáhy..
 • Pijte vyčištěnou vodu nebo alkalickou minerální vodu bez plynu, která neutralizuje část kyseliny v žaludku. Celkové množství tekutiny by mělo být přibližně 1,5 litru, samozřejmě včetně čaje, ovocných nápojů, želé, hlavních jídel, šťavnatého ovoce a zeleniny.

Mateřská jóga

Techniky masáže při porodu a před nimi.

Nebezpečí při 35 týdnech těhotenství

35. týden zůstává nebezpečí:


 • předčasný porod,
 • chronická hypoxie plodu (málo kyslíku je dodáváno dítěti krví),
 • preeklampsie,
 • předčasné oddělení normálně umístěné placenty.

Porod v 35. týdnu těhotenství není normou, ale již to není zvláštní nebezpečí. Nejdůležitější pro vás je nenechat ujít začátek porodu.

V některých případech můžete mít podezření, že rodíte?


 • Máte-li bolesti žaludku, najednou uvolněte stolici.
 • Objevil se vodní výboj, který se pohybem zhoršoval.
 • Pokud se tréninkové zápasy staly pravidelnými a zasahují do vašeho vlastního podnikání.
 • Nemůžete jíst (až do zvracení) a spát.
 • Kontrakce jsou stále delší a bolestivější.
 • Pokud si všimnete „úniku“ plodové vody, i když nic neobtěžuje a žaludek je měkký.

Ve třetím trimestru těhotenství existuje riziko vzniku pozdní gestózy - stav se projevuje otoky, zvýšeným krevním tlakem a uvolňováním bílkovin v moči. Gestóza říká, že tělo matky se nedokáže vypořádat s dvojím zatížením a potřebuje pomoc. Pokud není včasná léčba provedena, přechází gestóza do preeklampsie a eklampsie - stav se projevuje ztrátou vědomí, křečemi, zástavou dýchacích cest. Bez pomoci odborníků je možný smutný výsledek ze strany matky i dítěte.

Existuje nebezpečí tzv. Placenta previa. Placenta, která nebyla v ranných stádiích na děložní stěně příliš dobře zavedena, z nějakého důvodu nezměnila svou polohu a nyní může narušovat výchovu dítěte. Pokud je detekována placenta previa, může v posledních týdnech dojít k velké ztrátě krve během porodu a nepříjemnému špinění. Prezentace musí být identifikována. Takže lékaři jsou připraveni na tento problém pracovat při porodu.

Testy při 35 týdnu těhotenství

Při další schůzce zjistěte polohu svého dítěte. Dítě je obvykle umístěno vzhůru nohama. Pokud dítě sedí u kněze, šance na to, aby se na něj obrátila, se každým dnem zmenšuje. Pokud plod zůstává v hýždě, promluvte si se svým lékařem o možnostech porodu.

Standardem a povinným je obecný močový test, nátěr na flóře z pochvy (k vyloučení zánětu před porodem), měření výšky děložního pozadí, obvodu břicha a krevního tlaku na obou rukou. Pro vyloučení hypoxie plodu a objasnění jeho stavu se CTG provádí při každém výskytu na LCD od 30 týdnů - zaznamenává srdeční rytmus dítěte.

Ultrazvuk po 35 týdnech těhotenství

V období 35 týdnů se doporučuje ultrazvuk ke stanovení stavu plodu, jeho umístění v děloze a prezentace. Hodnotí se také stav placenty, stupeň zralosti, množství a kvalita plodové vody..

S ultrazvukem plodu po 35 týdnech těhotenství je hmotnost dítěte 2400 g. Od tohoto týdne dítě přibírá na váze, každý týden přidává 220 až 350 g!

Dobré vědět

Více než 90% dětí narozených v tomto období přežije bez velkého úsilí ze strany lékařů.

Fetometrie (velikost plodu) s ultrazvukem plodu po 35 týdnech těhotenství je normální

Normální velikosti dlouhých kostí s ultrazvukem plodu po 35 týdnech těhotenství:


 • Femur 62–72 mm.
 • Humerus 55–65 mm.
 • Kosti předloktí 48–56 mm.
 • Holenní kosti 55–63 mm.

S pomocí ultrazvuku lékař zkoumá úroveň aktivity dítěte, jeho srdeční rytmus, stav dělohy, placentu, pupeční šňůru, plodovou vodu.

V období 35 týdnů je normou druhý stupeň zralosti placenty, zvýšení tohoto ukazatele bude znamenat snížení koncentrace zdrojů užitečných pro dítě v jeho složení.

35 týdnů těhotenství: co se stane s plodem a co cítí žena

35 týdnů těhotenství. Růst plodu je 45 - 46 cm, hmotnost 2300 - 2500 gramů. Plod je téměř připraven k porodu, ale plíce stále nemohou plnit funkci dýchání. Je čas, aby maminka připravila věci k přijetí do porodnice. Pokud plod ještě nezískal správnou polohu v děloze, pomůže vám speciální cvičení.

Kolik měsíců to je?

35. porodnický týden - 9. lunární měsíc končí, zůstává týden. Přibližně 33. týden šel od početí. Viz článek o načasování a metodice výpočtu délky těhotenství

Co se stane s dítětem

Ovoce pod srdcem matky intenzivně roste a přibírá na váze (asi dvě stě gramů týdně). Původní chmýří na jeho kůži stále mizí, samotná kůže je stále mírně narovnána díky tvorbě podkožního tuku. Záhyby v hýždě, krku a kloubech paží a nohou však budou pokračovat i po porodu. Unikátní vzor na kůži dlaní a nohou se stává výraznějším.

Plod potřebuje hodně vápníku, aby mohly být kosti dostatečně mineralizovány. To je jeden z nejdelších procesů v našem těle. Není náhodou, že lékaři považují lidskou kostru za plně formovanou až ve věku 25 let..

Termín 35 týdnů těhotenství znamená pro dítě téměř úplnou připravenost k porodu. Mnoho orgánů již provádí své plnohodnotné činnosti:

 • srdce pumpuje krev;
 • játra a mícha provádějí hematopoézu;
 • endokrinní žlázy produkují různé hormony;
 • mozek neustále vysílá a přijímá signály nervovými kanály, řídí první reflexy plodu.

Střeva plodu nejsou plně funkční. Během posledních měsíců se v něm hromadí meconium (prvotní stolice). Skládá se z pevných částic, které vstupují do plodu z plodové vody. Mekonium je odstraněno z těla dítěte první den po porodu.

Další velmi důležitý orgán svůj vývoj ještě nedokončil. Již několik týdnů se v plicích plodu vytváří zvláštní povrchově aktivní látka, povrchově aktivní látka. Tato přírodní složka pomáhá alveolům narovnat se a zabraňuje jim slepit se při dýchání po narození. Nyní tato látka nemusí stačit.

Z tohoto důvodu je porod ve 35. týdnu těhotenství nežádoucí, protože nelze stanovit míru připravenosti plicních plic k dýchání. U pacientů s předčasným porodem se lékaři pokoušejí udržet těhotenství a nechají plod plně se vyvíjet..

Nyní je dítě již velmi přeplněné v děloze. Jeho pohyby a šoky zesílily. Někdy si lidé kolem vás mohou všimnout, jak vyboulí vyčnívající žaludek. A pokud se díváte na břicho bez oblečení, uvidíte ještě lépe.

Prezentace plodu

Tento problém nabývá na důležitosti. Blíží se porod a způsob porodu závisí na poloze plodu v děloze.

Nezávislý porod je povolen pouze s prezentací hlavy a hýždí. Pokud plod položí nohy na hrdlo dělohy, přes dělohu nebo diagonálně (například hlava je na pravém stehně a hýždě jsou pod žebra na levé straně), budou lékaři muset mít císařský řez.

Ale i když vaše dítě dosud nepřijalo správnou polohu, nebuďte vystrašení. Stále se může převrátit a vy můžete pomoci:

 1. Vyberte si klidný čas. Lehněte si na bok a nastavte časovač na 10 minut. Pak se převalte na druhou stranu. Lehněte si dalších 10 minut. Opakujte 3-4 krát. Nuance: můžete usnout, takže požádejte někoho, aby zůstal blízko a ovládal vaše puče.
 2. Lehněte si na záda, ohněte si kolena, vsuňte polštář nebo přikrývku složenou pod pas. Lehněte si takto po dobu 5 minut. Pozor: ne všechna cvičení jsou dobře tolerována. Pokud se cítíte bezhlavě, okamžitě zastavte a zvolte jinou metodu.
 3. Pokud je to možné, navštivte bazén. Plavat samostatně nebo pomocí speciální desky.

Obvykle dost týdnů na plod zaujalo správné postavení. Jakmile vám lékař s touto zprávou potěší, začněte neustále nosit antatální bandáž. Při nesprávné prezentaci plodu je obvaz kontraindikován.

Během těhotenství, dvojčata, obě děti nejsou vždy ve správné prezentaci. To je důvod, proč porod ve vícečetném těhotenství často vyžaduje chirurgický zákrok.

Matčino pocity

Nyní mohou být matky podmíněně rozděleny do dvou skupin. Někteří komunikují na různých webech a fórech, porovnávají své žaludky, sdílejí své dojmy a tipy. Jiní se cítí hluboce unavení po mnoha týdnech těhotenství a jsou připraveni zoufat v očekávání porodu..

V prvním případě je vše v pořádku. Komunikujte o zdraví, prostě nevěřte všemožným hororovým příběhům o tom, jak strašné a obtížné zrození může být. V této věci je všechno individuální. Dobrá nálada pro pohodu, přípravu na porod ve zvláštních kurzech a pozornost blízkých často nutí ženy v práci přemýšlet - proč, proč se tak bojí?

Pokud je to pro vás těžší každých třicátý pátý týden, je čas jednat.

 • Čistě fyzické nepohodlí lze téměř vždy minimalizovat. Pokud máte pálení žáhy, dušnost, otoky nebo zácpu (běžné v pozdních stádiích), přečtěte si naše doporučení, jak se těchto podmínek zbavit na konci článku. A pamatujte - velmi brzy děloha padne, vždy se to stane někdy před narozením. Okamžitě se snáze dýcháte a mohou se také objevit další nežádoucí jevy..
 • V případě nepříjemných událostí v rodině nebo v životě zkuste více komunikovat s rodinou a přáteli. To by stálo za to navštívit psychologa.
 • Máte-li plánovanou operaci dodávky a s tím jsou spojeny obavy, informujte o nich lékaře. Požádejte ho, aby popsal celý proces, metody úlevy od bolesti, položil otázky. Není třeba se stydět.

Odklonit se od smutných, znepokojujících myšlenek vám pomůže být aktivní. Rozhodněte se pro výběr porodnice. Pokud se předpokládá, že vás tam odvezou otci vašeho dítěte nebo jiní příbuzní, promyslete si trasu předem a zkontrolujte, zda je v blízkosti vhodné parkoviště. Zjistěte, zda existují omezení týkající se průjezdu osobních vozidel na území zdravotnického zařízení.

Začněte sbírat věci do nemocnice. Přeložte hygienické potřeby, láhev vody (bez plynu, neotevřená). Najděte místo pro mobilní telefon a nabíječku doma, abyste je mohli rychle najít a v případě potřeby si je vzít s sebou.

Taška v nemocnici

Pozdní toxikóza

Cítit se dobře nemusí být způsobeno psychologickými faktory, ale gestózou. Toto je nebezpečná těhotenská komplikace, o které se můžete dočíst zde - https://razvitie-krohi.ru/beremennost/problemyi/toksikoz-u-beremennyih-i-kak-s-nim-spravlyatsya.html.

Vypouštění a bolest

V normálním stavu si v sobě všimnete hojného, ​​lehkého vaginálního hlenu. Porušení konzistence, barvy nebo vzhledu štiplavého zápachu bude znamenat infekci genitourinárního systému. Před porodem je důležité zbavit se všech infekcí!

Nejnebezpečnější výboj je krvavý. Únik plodové vody je dalším nežádoucím jevem. Oba případy mohou být předchůdci předčasného porodu, takže naléhavě nazývejte sanitku..

U těhotných žen v pozdějších stádiích je dolní část břicha často tažena. Další pocit je, jako by byl celý žaludek kamenný. V prvním případě mluvíme o podvrtnutí (konec konců, žaludek je těžší), ve druhém - o tréninkových bojích. Pokud se však žaludek pravidelně a častěji trhá - kontrakce jsou velmi skutečné, generické.

Lékařský dohled

V 35. týdnu těhotenství může lékař dobře změnit kalendář svých návštěv a doporučit návštěvu každých sedm dní. Pravidelné provádění obecných testů vám umožní kvalitativně sledovat váš stav..

Podle vaší pohody a indikací může lékař předepsat ultrazvuk a / nebo CTG. K analýze průtoku krve v placentě, děloze a velkých cévách plodu se provádí dopplerometrie. Nyní je obzvláště důležité dobré zásobení plodu krví.

Další analýzou je výtěr z vagíny. U těhotných žen se často vyskytují poruchy mikroflóry, což vede k vývoji patogenních mikrobů. Někdy to nedává žádné příznaky - například u streptokoka. Tento mikrob je díky své slabé imunitě pro novorozence velmi nebezpečný..

Během vaší návštěvy u lékaře najdete také pravidelná měření: výška dělohy, hmotnost, krevní tlak.

Foto břicha

Doporučení

 1. I když to opravdu chcete, neopouštějte obvyklou stravu.
 2. Sledujte pravidelné pohyby střev. Žádné křeslo 24 hodin? Sušené meruňky a švestky rychle pomohou. Pokud se zácpa opakuje, mělo by být toto sušené ovoce ve vaší stravě po celou dobu..
 3. Pokud máte pálení žáhy, vařte ovesnou kaši - „nátěr“, pijte želé.
 4. Pokud necháte ruce po dlouhou dobu ve stejné poloze, můžete snížit otoky rukou. Můžete bojovat s otoky nohou a křečovými žilami pomocí kompresních ponožek a kontrastních douches.
 5. I když často máte otoky, nebuďte sami sebou.
 6. S dýchavičností se nemusíte předepisovat na míru. Bude to jen horší. Musíte se pohybovat, jen trochu a občas. Takže pomáháte plicím a srdci vyrovnat se s jejich prací.
 7. Zůstaňte v noci s maximálním komfortem. Poloha pro spaní: napůl nebo na boku. Doporučujeme umístit polštáře pod žaludek, záda a mezi kolena..
 8. Naučte se dechová cvičení (užitečné při porodu). Vdechnutí - rychlý výdech rty trubicí, jako by vyfukovala svíčku.
 9. Gymnastika pro těhotné ženy a cvičení Kegel vám pomohou zůstat aktivní a posílit důležité svaly.
 10. Časté močení si bude muset zvyknout. To proběhne až po porodu..
 11. Naučte se sedět vzpřímeně. Nepřekračujte si nohy, což ztěžuje cirkulaci.
 12. Pravidelně namažte pokožku břicha, hýždí, hrudníku a boků speciálními krémy pro strie (10 nejlepších krémů pro těhotné ženy). Místo kosmetiky si můžete vzít dobrý olivový olej.
 13. Vyhledejte lékařskou pomoc ohledně možné úlevy od bolesti při porodu (pokud plánujete).
 14. Vyřešte problém s otcem dítěte, zda je připraven a chce se narodit..
 15. Při odchodu z domu by taška měla obsahovat všechny vaše doklady - lékařský certifikát, cestovní pas a výměnu karty.
 16. Promluvte si se svým dítětem o všem, co se děje kolem, zvyklé na váš hlas.
 17. Pokud jste si dosud nevybrali jméno - možná je čas.
 18. Pozdní sex může způsobit předčasný porod. Poraďte se se svým lékařem ohledně pokračování vašeho intimního života..

Četli jsme také: seznam věcí pro novorozence (seznam si můžete stáhnout a vytisknout na této stránce)

Brzy dáte dětem život. Dalším důležitým dárkem by mělo být vaše zdraví, pohoda a vždy dobrá nálada..

Články O Neplodnosti