Hlavní Analýzy

35 týdnů těhotenství

Uběhlo tak téměř devět porodních měsíců těhotenství. Téměř všechny nastávající matky jsou v tuto chvíli na mateřské dovolené - konec konců, s tak velkou bříškou je obtížné se pohybovat po bytě, tím méně práce. Kromě toho jsou matky během tohoto období často narušeny otoky, dušností, bolestmi v dolní části zad a pánevních kostí, závratěmi. Máma se neustále cítí unavená, takže jít do práce v tomto období není nejlepší nápad. Pokud jste nechodili na mateřskou dovolenou - je na to myslet.

Úplné opuštění fyzické aktivity je však také špatné - protože během této doby břicho silně komprimuje všechny vnitřní orgány a krevní cévy, je narušen krevní oběh. Aby krev mohla dobře cirkulovat, musíte se více pohybovat. Chcete-li to udělat, musíte udělat lehkou gymnastiku pro těhotné ženy dvakrát denně, častěji měnit polohu těla, chodit na procházky po domě.

35 týdnů těhotenství je vhodný čas začít sbírat věci v nemocnici. Postarejte se o věci pro sebe a své dítě, pohodlné prádlo pro krmení. Ihned připravte věci na propuštění, protože manžel na něco může zapomenout.

35. týden těhotenství je devět měsíců porodnických měsíců bez jednoho týdne. Po 35 týdnech těhotenství je hmotnost dítěte asi 2200 - 2500 g, jeho délka není menší než 45 cm. Dítě přibírá na váze zvyšováním tělesného tuku, zejména na ramenou a pažích. Lano na těle zmizí.

Co se děje?

Zvláště rychle roste dítě v pozdních stádiích těhotenství - každý týden získává nejméně 200 gramů.

Hřebíky dítěte stále rostou a jsou poměrně dlouhé. Protože dítě aktivně posouvá kliky, může nehty poškrábat sebe i svou matku.

Pro dítě je stále méně místa, objem jeho pohybů klesá. Nyní, s pohybem dítěte, může matka jasně vizuálně rozlišit na povrchu břicha, která část těla přiléhá ke stěně dělohy. Obvykle do 35 týdnů těhotenství dítě již zaujímá pozici v matčině bříšku po narození - obvykle je to hlava dolů. Pokud se vaše dítě ještě nepřevrátilo, nezoufejte - za prvé, může se ještě před porodem převrátit, a za druhé, doktoři mohou zajistit normální porod a pánevní prezentaci. V obtížných případech je předepsán plánovaný císařský řez.

Plod po 35 týdnech těhotenství a jeho vývoj

Dítě je již dost velké, všechny orgány a systémy jsou formovány a téměř zrající. Samozřejmě to trvá déle, než se dítě úplně připraví na život mimo břicho své matky. V některých situacích (dvojčata, placenta previa, nemoci u matky) je možný včasný nástup porodu - po 35 týdnech těhotenství; na toto období se někdy předepisují plánovaná narození (pokud plod trpí například nedostatkem kyslíku). Není třeba se obávat předčasného porodu - porod ve 35. týdnu těhotenství nejčastěji končí bezpečně jak pro matku, tak pro dítě. Dítě po porodu se v tuto chvíli často cítí dost dobře na to, aby se obešlo bez pomoci lékařů a okamžitě šlo do náručí matky. Lékaři budou vaše dítě pozorně sledovat až do propuštění, ale nemělo by být důvod k obavám.

Fotografie dítěte, ultrazvuk

Břicho po 35 týdnech těhotenství

Plodové pohyby v 35. týdnu

35. týdnem těhotenství dosáhne dítě dosti velké velikosti, díky čemuž se stísní v děloze a nemůže se pohybovat tak aktivně jako dříve. Přesto by maminka měla spočítat počet pohybů - na 12 hodin by mělo být nejméně deset. Během této doby má matka často pocit, že je dítě natažené v žaludku, spočívá na hlavě nebo nohou na bránici, na spodní části pánve a na hypochondrii. Takové pohyby jsou často pro matku velmi bolestivé. Kromě toho jsou velmi často přiléhající vačky nebo nohy dítěte viditelné stěnou břicha, můžete cítit jeho hlavu nebo zadek.

Pokud si všimnete, že počet pohybů se výrazně snížil, musíte naléhavě jít do nemocnice, protože to může znamenat hypoxii plodu.

Máminy pocity

Máma v 35. týdnu těhotenství se nejčastěji cítí velmi unavená. Toto je kvůli velké velikosti břicha a nepohodlí, které to způsobí: krevní oběh je narušen, kvůli kterému nohy neustále bolí a otokují; plíce jsou napnuté - máma proto nemá dech a rychlou únavu; děloha tlačí na žaludek a střeva - z tohoto důvodu neustále mučí pálení žáhy a nevolnost; močový měchýř způsobuje, že máma často vstává v noci, a pak trpí nespavostí.

Pokračující růst břicha způsobuje silné napětí kůže, může svědit a svědit, objevují se strie. Pruh od pupku po pubis velmi ztmavne. Pupek se může vyboulit.

Kvůli všem těmto problémům se máma cítí vyčerpaná a unavená, začne mučit strašné myšlenky o nadcházejícím narození, o jejím dítěti. V tuto chvíli by se všichni příbuzní měli snažit rozptýlit a ujistit těhotnou ženu - měla by sledovat pozitivní filmy, číst příjemnou literaturu, poslouchat oblíbenou klidnou hudbu. Před spaním byste měli se svým manželem denně chodit na čerstvý vzduch. Musíte odpočívat častěji, ale během dne byste neměli příliš spát - aby vás nespavost v noci nemučila..

Kromě toho je vhodné věnovat volný čas úvahám o tom, jak bude vaše dítě - tyto myšlenky vám umožní naladit se pozitivně a navázat užší vztah s dítětem. Přemýšlejte o jménu, kterým pojmenujete dědice, vybavíte školku a přemýšlíte o dobrém. Tyto myšlenky vám pomohou přežít nejtěžší okamžiky těhotenství - brzy se děloha sníží před porodem a bude pro vás mnohem snazší..

Měli byste také projednat všechny své pocity se svým manželem, ujistěte se, že mu řeknete, jakou pomoc od něj očekáváte během porodu. To mu také umožní cítit se spojen s dítětem a uniknout z úzkosti, kterou tatínek často zažívá před porodem..

Správná výživa

Břicho v 35. týdnu těhotenství dosahuje své maximální velikosti - výška dna dělohy je 35 cm od symfýzy nebo 15 cm od pupku. V tomto období žaludek způsobuje mnoho nepříjemností, protože všechny orgány jsou stlačené a nemohou fungovat, většinou jde do plic a žaludku. Máma má obavy z dušnosti, pálení žáhy, nevolnosti. Aby se snížilo nepohodlí trávicího systému, lékaři doporučují dietu a zlomek jídla..

Musíte jíst zdravé potraviny, které obsahují hodně vápníku a železa. Strava by měla obsahovat hodně ovoce a zeleniny - jejich vláknina pomůže střevům lépe zvládat trávení a vitamíny jsou potřebné pro normální tvorbu dětských orgánů. Kromě toho musíte do nabídky zahrnout fermentované mléčné výrobky, musíte pravidelně jíst červené maso, játra.

Měli byste se omezit na sladkosti, protože čím bližší porod, tím lepší chuť k jídlu matky a příliš velký přírůstek na váze negativně ovlivní průběh porodu - pro ženy s patologickým přírůstkem hmotnosti je vždy obtížnější porodit..

Kromě toho byste měli pečlivě sledovat vodní bilanci - v období 35 týdnů těhotenství matky často trpí edémem, ale to není důvod, proč se příliš omezujete tekutinou. Musíte pít dost, ale zkuste pít tekutiny před spaním - protože močový měchýř je také vymáčknut děložní tělískou a časté močení vám nedovolí spát v noci.

Bolest při těhotenství 35 týdnů

Poměrně často, během 35 týdnů těhotenství, se žaludek táhne - jedná se o tréninkové kontrakce. Těhotnou ženu provázejí již několik týdnů, spočívají v periodickém napětí svalů dělohy, které není doprovázeno bolestí a rychle prochází. Pokud je napjatá děloha doprovázena její zkamenělostí, bolestí břicha a dolní části zad - jedná se o skutečné kontrakce, je vhodné se poradit s lékařem.

Také v této době může hrudník začít bolet špatně - vylévá se, připravuje se na krmení dítěte, silně táhne dolů, protože to bolí. Musíte si vybrat pohodlnou měkkou podprsenku bez prohlubní, které dobře podepírají hrudník, pak to nebude tolik bolet a záda bude snazší.

Obecně v této fázi bolesti doprovázejí mámu téměř neustále - hlava, záda, nohy bolí z únavy; periodicky bolí žaludek; dítě docela bolestivě zasáhne nohy v hypochondriu; v důsledku tlaku dělohy může žaludek bolet. Nyní bychom se měli soustředit a tolerovat - všechny tyto jevy brzy zaniknou, protože porod je hned za rohem!

Kromě bolesti je v této době u mnoha matek narušena koordinace kvůli posunutí těžiště. Snažte se neopustit dům, při chůzi se spoléhejte na svého společníka - matky často padají v pozdních fázích. Ale nebojte se jít ven, stačí být opatrný, zejména na strmých svazích a schodech.

Nezbytný výzkum. Analýzy

Návštěvy gynekologa v této době jsou týdenní. Během vyšetření lékař měří objem břicha a výšku dělohy, vaši hmotnost. Budete také hovořit o celkové pohodě, můžete diskutovat s lékařem o problémech, které vás trápí (bolest, tréninkové zápasy, nespavost a úzkost). Pokud den před provedením testů lékař vyloží a rozhodne, zda je třeba provést další vyšetření. Ultrazvuk v 35. týdnu těhotenství se obvykle neprovádí (pokud je vše v pořádku s vámi a dítětem).

35 týdnů těhotenství dvojčat

35. týden těhotenství dvojčat obvykle pokračuje tvrději - koneckonců existují dvě děti, což znamená, že děloha je větší, žaludek tlačí tvrději na vnitřní orgány. Matka dvou dětí samozřejmě musí odpočívat mnohem více a také se začít připravovat na porod dříve - protože dvojčata obvykle přicházejí na svět dříve. Těhotná dvojčata je obvykle umístěna v nemocnici již ve 36–37 týdnech těhotenství.

Máte-li předčasné narození dvojčat - nepropadejte panice a nezoufejte. V tuto chvíli vaše děti váží asi 2100–2500 g, jejich orgány a systémy jsou plně tvarované, stále vyžadují určité zrání. Děti narozené v tomto období těhotenství obvykle nevyžadují resuscitační péči, ale vyvíjejí se stejným způsobem jako novorozenci.

Pohlaví po 35 týdnech těhotenství

Vzhledem ke všem uvedeným problémům a nemocem maminky sex po 35 týdnech těhotenství nepřitahuje všechny ženy. Mnoho matek se cítí ošklivě, tučně a nemotorně, často nepřiměřeně odmítá sex svého manžela. Jiní naopak zažívají silnou sexuální touhu. Je důležité vědět, že sex ve 35. týdnu těhotenství je naprosto platný, pokud nemáte kontraindikace: hrozba přerušení během tohoto těhotenství, placenta previa, krvácení, vícenásobné těhotenství, bolest při pohlavním styku, sexuální infekce u manžela.

Je nežádoucí používat kondomy během sexu - protože sliznice je nyní zvláště citlivá na různé chemikálie, může mazivo způsobit alergie. Kromě toho manželské spermie zlepšuje stav děložního čípku a zvyšuje jeho rozšiřitelnost.

Manželé matek v této době často potřebují říci svým manželkám, jak jsou krásné, že je milují jako předtím, a těhotenství a bříško pouze zbarvují ženu - morální podpora blízkého je pro matku více než kdy jindy nezbytná v 35 týdnech těhotenství!

Užitečné video

Otázky a odpovědi

Těhotenství 35 týdnů - hrudník velmi bolí, dochází k bělavému výboji. Co je to?

V 35. týdnu těhotenství je prsa již v plném proudu a připravuje se na krmení malého muže. V tuto chvíli se nalije, kůže je velmi napnutá, a proto může být hrudník velmi bolestivý. Kromě toho se může kolostrum z hrudníku uvolňovat. Ke zmírnění vašeho stavu je třeba zakoupit speciální spodní prádlo - podprsenku, která bude podporovat hrudník a vložit do ní - absorbovat kolostrum.

35. týden těhotenství odešel - nespavost mučí téměř neustále, noční můry začaly snít, takže je ještě těžší usnout. Jak to opravit, a to neznamená, že všechno není v pořádku s mým dítětem?

V pozdějších fázích těhotenství si mnoho matek stěžuje na těžkou únavu, neustálé bolesti, nespavost a úzkost. To je v takovém okamžiku absolutně normální stav, ale musíte s ním bojovat. Zkuste se dívat na rušivé programy a filmy, číst pouze světlou literaturu, poslouchat příjemnou klidnou hudbu. Snažte se nepít tři hodiny před spaním - časté močení vás udrží vzhůru. Nezapomeňte se projít před spaním. Komunikujte se svými blízkými, diskutujte s nimi o svých obavách - příbuzní s nimi jistě pomohou.

Ve srovnání s minulými obdobími mám malý pohyb plodu, četl jsem, že to je známkou nedostatku kyslíku.

V 35. týdnu těhotenství je dítě již dost velké, zabírá téměř celý objem dělohy, díky čemuž se nemůže pohybovat jako předtím. Normou pro toto období je 10 pohybů za 12 hodin. Uchovávejte si speciální deník, ve kterém můžete označit všechny pohyby - takže můžete být v klidu ohledně stavu dítěte a včas si také všimnout, pokud se něco pokazí.

35 týdnů těhotenství

V 35. týdnu těhotenství může nastávající matka začít vybírat porodnici, pokud taková možnost existuje. Narození dítěte přijde velmi brzy a zbývá doslova několik týdnů. V této fázi se musíte soustředit na přípravu na budoucí setkání se svým vlastním dítětem.

Příznaky a příznaky

35. týden těhotenství je považován za jeden z nejtěžších ve třetím trimestru. Důvodem je skutečnost, že děloha je v břišní dutině na nejvyšší úrovni. Nyní komprimuje téměř všechny vnitřní orgány a zabraňuje dokonce dýchání. Velmi brzy však klesne děloha a žena se bude cítit o něco jednodušší.

Příznaky těhotenství v 35. týdnu:

 • Progresi zácpy a pálení žáhy.
 • Močení se stává častější. To je nejvíce patrné v noci..
 • Spánek je narušen kvůli neschopnosti vybrat si pohodlnou pózu. Velké břicho neustále zasahuje.
 • Často jsou bolestivé pocity pod žebra a dolní části zad. Ten může dát dolním končetinám.
 • Téměř vždy existují otoky na nohou a pažích. Jsou spojeny se zvýšením objemu cirkulující krve a zvýšením zátěže ledvin. V této fázi je důležité souběžně sledovat krevní tlak ženy a výsledky močových testů. Riziko gestózy zůstává vysoké.
 • Často dochází k pocitu horkých záblesků a tepla v celém těle, zvýšenému potu.
 • Na nohou se mohou objevit charakteristické pavoučí žíly..
 • Někdy dochází k močové nebo střevní inkontinenci při kýchání, kašli nebo násilném smíchu.

Tréninkové zápasy Braxton-Hicks se stále častěji zaznamenávají. V zásadě jsou bezbolestné a nezbytné k přípravě dělohy na budoucí narození. Existují však situace, kdy během takových kontrakcí cítí žena nepohodlí nebo dokonce bolest. Chcete-li odstranit nepohodlí, stačí se projít po místnosti nebo masírovat své bříško.

Změny v těle ženy

V 35. týdnu těhotenství nebudou existovat žádné kardinální přestavby těla až do samého narození. Tělo ženy stále poskytuje dítěti všechny potřebné živiny a podmínky pro pohodlný pobyt v lůně.

Tady je to, co se děje po 35 týdnech těhotenství s ženským tělem:

 • Celkové zvýšení objemu cirkulující krve o 1,2-1,5 l.
 • Žena v tomto období může v průměru získat 9–13 kg. Pokud je tento ukazatel výrazně překročen, vyhledejte lékaře. To může být důkaz polyhydramnií nebo nesprávné stravy nastávající matky.
 • Elastin je nadále syntetizován, což přispívá k divergenci vazů a kostí pánve k zajištění snadného průchodu dítěte porodním kanálem.
 • Prsa je zvětšená. Už je plná kolostra, která vynikne. Hlavní věcí není stimulace laktace vnějším vlivem. Různé tření ručníkem nebo vyjádření mleziva povede ke stimulaci dělohy. Předčasná práce může začít.
 • Kvůli tlaku dělohy na bránici je pro ženu obtížnější dýchat. Pro zajištění normálního proudění vzduchu se průdušky rozšiřují kompenzačně, což mírně usnadňuje dýchací proces..

V 35. týdnu těhotenství děloha zabírá téměř celou dutinu břišní, tlačí a mačká další orgány. Velmi brzy to ale padne a bude o něco snazší, dokud nebudete muset vydržet.

Vývoj plodu

Tělo dítěte, stejně jako jeho matka, se v této fázi jen málo mění. Základní procesy vývoje skončily a zůstává na něm, aby jednoduše vyzrál a získal potřebnou hmotnost. Dítě je již připraveno na nezávislý život, ale potřebuje trochu více času..

35. týden těhotenství se podle porodnického kalendáře vyznačuje následujícími změnami v těle dítěte:

 • Aktivně zvyšující tělesnou hmotnost. Za toto sedmidenní dítě může získat 200 - 220 g.
 • Luňák a původní mazivo, které pokryly tělo dítěte, jsou téměř úplně ztraceny. Někdy tento proces končí po narození, takže se nemusíte bát, pokud se dítě narodí trochu „chlupaté“.
 • Paže a nohy se zakulacují. Podkožní tuk se ukládá na celý povrch těla.
 • Svalnatý systém se vyvíjí. I když se pohyby dítěte v této fázi vyskytují o něco méně často, jejich intenzita je vyšší. To je zvláště patrné, když se dítě otočí nebo natáhne v lůně.
 • Vlasy dítěte stále rostou. Délka vlasů často dosahuje 5 cm, jedná se však o velmi individuální ukazatel, který se u různých dětí může vážně lišit.
 • U chlapců jsou varlata v šourku již dobře značená. Jsou situace, kdy padají po narození.

V této fázi jsou všechny orgány a systémy vyladěny tak, aby fungovaly mimo tělo matky. Nadledvinky připravují hormonální pozadí, imunitní systém syntetizuje ochranné buňky, plicní „vlak“ a ve střevě se tvoří meconium (prvotní stolice). Dítě čeká na své narození. Jeho výška dosahuje 45-47 cm s hmotností 2,2-2,7 kg

Analýzy a ultrazvuk

Po 35 týdnech těhotenství se většině gynekologů doporučuje odebrat z vagíny výtěr k určení mikroflóry. Pokud existuje riziko infekce dítěte během jeho průchodu porodním kanálem, je ještě dost času na přijetí vhodných opatření k odstranění tohoto problému..

Kromě toho bude lékař během návštěvy těhotné ženy současně provádět:

 • Vážení, měření výšky a hlavních kruhů ženského těla.
 • Nastavte výšku děložního pozadí. Nyní je umístěna co nejvyšší (35 cm). Pokud je tento ukazatel výrazně překročen, může lékař předpokládat polyhydramnios, což lze snadno potvrdit nebo vyvrátit pomocí ultrazvuku.
 • Měřený krevní tlak.
 • Pokud je to nutné, doporučuje se ženě provést klinický, biochemický krevní test a další testy podle uvážení lékaře.
 • Se stetoskopem je slyšet srdeční rytmus plodu.

35. týden nevyžaduje povinný ultrazvuk. Třetí plánovaný screening je již pozadu a při normálním porodu dítěte není třeba ultrazvuk znovu používat. Pokud však existuje podezření lékaře na vývoj patologických stavů (například placentární nedostatečnost), zůstává ultrazvuk jednou z nejpřesnějších, nejbezpečnějších a nejdostupnějších diagnostických metod..

Doktorův popis obrázku na monitoru je založen na analýze shody hmotnosti a velikosti dítěte s dobou těhotenství. Vyhodnocuje se funkční aktivita orgánů a systémů. Studuje se stav placenty, její zralost, množství plodové vody.

Doporučení, tipy a triky

Stále musíte sledovat kvalitu a vyváženost stravy těhotné ženy. Musíte jíst v malých porcích 5-7 krát denně, vypít 1,5 litru tekutiny denně. Výhodou jsou čerstvé šťávy a čerstvé šťávy. Omezte rychlé občerstvení, lehká jídla a mastná jídla v nabídce.

Fyzická aktivita je nutná pro ženu, bez ohledu na týden těhotenství. Hlavní věc není přepracování. Skvělé kurzy jógy a fitness pro těhotné ženy pod dohledem kvalifikovaného trenéra. Chůze na čerstvém vzduchu nebo koupání v bazénu může být skvělou alternativou..

Samoléčení, alkohol a kouření jsou kontraindikovány. Ethylalkohol a nikotin snadno pronikají placentární bariérou a nepříznivě ovlivňují tělo dítěte. Pokud se objeví nepříjemné příznaky, je lepší neprodleně konzultovat lékaře a nečekat na jejich progresi. Bez jeho doporučení nemůžete užívat léky, doplňky stravy ani byliny.

35 týdnů těhotenství

35 týdnů od početí nebo 37 porodníků

Gestační období 35 týdnů při početí je 37 porodních. Hranice mezi mírně předčasným těhotenstvím a dlouhodobým těhotenstvím. Děti narozené v této době obvykle nemají žádné zdravotní problémy charakteristické pro nezralé děti. Problémy se objevují pouze u dětí, jejichž gestační věk byl menší než toto období. To se děje při pozdní ovulaci. Nebo pokud dítě mělo intrauterinní zpomalení růstu, obvykle v kombinaci s nedostatkem výživy a kyslíku.

Co cítí nastávající matka po 35 týdnech těhotenství

Jít vpřed není špatný fyzický stav, ale nějaké mentální házení. Na jedné straně se máma opravdu chce porodit co nejdříve. Na druhou stranu je děsivé porodit (zejména pokud poprvé) a dokonce i těhotenství je oficiálně považováno za předčasné. I když už děti vážily asi 3 kg. Velmi dobrá hmotnost, kterou lze snadno porodit. Existuje však malé riziko, že některé děti budou mít problémy se spontánním dýcháním..

Každá maminka pečlivě naslouchá jejím pocitům po 35 týdnech těhotenství a hledá známky bezprostředního porodu. Mezi ně patří:

 • nízké břicho (když dlaň volně spočívá mezi hrudníkem matky a dolní částí dělohy);
 • výtok krční zátky krvavými žilami;
 • výskyt křečovité bolesti;
 • vodní výtok (únik plodové vody);
 • průjem (čištění střev).

Pokud máte kontrakce (nebo něco podobného), aniž by došlo k neobvyklým vaginálním výtokům, nespěchejte do porodnice. S největší pravděpodobností ještě nejste při porodu. Žádat o stimulaci procesu porodu, i když je děložní čípek plně připraven k otevření (bude měkký, prochází 1-2 prsty), je zbytečný. Příliš málo času. Lékaři s tím mohou souhlasit, pouze pokud k tomu mají dobrý důvod, například těžká forma gestózy, velmi vysoký krevní tlak, který drogy nesnižují, špatný stav plodu atd..

Je těžké nevšimnout si začátku bojů. Příliš odlišné od falešných kontrakcí dělohy (Brexton Higgs). A dynamika je jasně viditelná - bolest se zvětšuje, kontrakce jsou častější a delší. Teď je to patrimoniální aktivita.

Blíže k porodu se množství vaginálního výboje stává stále více. Je důležité, aby žena nevynechala únik plodové vody a infekční proces ve vagíně.

Někdy se plodová voda roztrhne v horní postranní části, pak je možné jen nepatrný únik plodové vody. Současně se voda neustále aktualizuje a lékař nemusí vidět nedostatek vody ultrazvukem. Tato situace je však alarmující, protože patogenní bakterie může vstoupit do dítěte otvorem v amniotickém močovém měchýři a způsobit jeho smrt. Proto je tak důležité včas diagnostikovat únik vody. V této době se lékař s největší pravděpodobností rozhodne prodloužit těhotenství asi o týden (nebo ještě více, pokud se únik zastaví) a zahájí antibiotickou terapii, aby se zabránilo.

Jen jak pochopit, že přesně uniká voda a ne jen vaginální výtok? Existuje několik způsobů - doma musíte použít speciální těsnění (můžete si koupit v lékárně). A pokud nechcete utrácet peníze, jděte na prenatální kliniku nebo zavolejte sanitku, která vás zavede do nemocnice. V medu. instituce provede speciální test na vodu. Stojí za to si dělat starosti, pokud se výtok stal vodnatým a jejich množství se zvýšilo 2-3krát.

Když už mluvíme o nízké vodě. Důvodem je nejen únik plodové vody, ale také malformace močového systému plodu a gestóza. Někdy není příčina nalezena a pak mluví o individuálních charakteristikách organismu budoucí matky. Přesto je lepší vyšetřit dítě po porodu pomocí ultrazvukového přístroje na profesionální úrovni.

Je špatné, pokud má vaginální výtok nepříjemný zápach, šedou zelenkavou barvu - to znamená infekční proces. A protože porod je již na nose, je třeba s ním zacházet co nejdříve. Proveďte tzv. Kanalizaci vagíny. Aby se nevynechal žádný infekční patogen, žena se kromě obecného nátěru na flóře vzdá nádrže. setí.

Co se stane s plodem třicet pět gestačních týdnů

V této době doktoři říkají, že plod dosáhl zralosti. Dítě stále přibírá na váze. Průměrně 16 gramů denně. U matek, které nejsou těhotné poprvé, se děti obvykle rodí větší. Navíc podle statistik chlapci váží více a mají vyšší růst..

Mozek dítěte se také vyvíjí. Nervový systém dosáhl téměř dokonalého stavu. Dítě narozené v této době bude s největší pravděpodobností mít stejné reflexy jako plnohodnotné dítě, tj. Jedno narozené po dobu 38 týdnů při početí nebo 40 porodníků..

Děti mají dobrou koordinaci pohybů. Snadno přinesou prst do úst a nenechte si ujít. Navíc se rádi dotýkají pupeční šňůry. Psychologové se domnívají, že touha malých dětí po tahání řetězů své matky, provazy jsou spojeny přesně se vzpomínkami na uvedený jev. Mimochodem, dítě nebude moci odtrhnout pupeční šňůru, nebojte se.

Kůže dítěte je již schopna zadržovat teplo spolu se subkutánní tkání. Vlasy (lanugo) vypadly. A dítě zůstává pokryto prvotním tukem, který je svým konzistencí a vzhledem podobný máslu.

Pokud lékař otočí monitor k mámě, to znamená, že jí ukáže, co je tam vidět, pak si může všimnout, jak dítě zakrývá obličej a odvrátí se. Mnozí to považují za reakci na světlo na senzoru nebo na samotný ultrazvuk. A lékaři říkají, že se jedná o obvyklé nitroděložní chování dítěte, které neustále studuje své tělo a schopnosti. Je pravda, že po 35 týdnech, stejně jako po 36 týdnech těhotenství a později má dítě stále méně prostoru pro pohyby těla. Proto se dítě zabývá hlavně tím, že protahuje nohy (matky to cítí jako hrboly a tlačí na žebra), a tak trénuje svaly a vazy, krouží hlavou. Co se týče posledně jmenovaného, ​​jev je dočasný. Říká se, že před narozením se děti uklidňují. To je způsobeno tím, že se ponořují velmi nízko do pánve, kde není žádný způsob, jak otočit hlavu příliš blízko. To však neznamená, že by se pohyby měly zastavit úplně. Jejich charakter se jen trochu změní.

Ultrazvukové vyšetření ve třetím trimestru nutně zkoumá objem plodové vody. Doktor na závěr píše jejich index (IAJ). Pro třicet pět týdnů (třicet sedm porodnických týdnů) je normální IAI od 66 do 275 mm. Jak vidíte, „zapadnout“ do této koridoru norem je velmi snadné. Průměrná hodnota - 135 mm, 4-5 sklenic, asi 1 litr. Takový objem vody má většinu žen normální. Pokud je voda menší než 100 mm, může lékař projevit tendenci k oligohydramniím. A s IAI 250 - tendence k polyhydramniím.

Dítě velmi jasně škytá. Fetální respirační systém plodu je tedy připraven k narození, ačkoli to nezačne samozřejmě třicet pět týdnů, ale mnohem dříve. Mimochodem, během takového "škytávání" lékař nebude schopen provádět Dopplerovské vyšetření pupečníkových cév. Nabídne počkat několik minut, než se škytavka zastaví, to znamená, že dítě bude v klidu.

Ale hlavní věc, která nyní dává první impuls pro první dech po porodu, je produkovaný kortizon, hormon kůry nadledvin plodu.

Fetometrie plodu je následující:
BPR - 85-98 mm;
LZ - 106 - 126 mm;
Výfukové plyny - 307 - 353 mm;
Chladivo - 299 - 361 mm;
BK - 66-76 mm;
PC - 59-69 mm;
KP - 51-59 mm;
KG - 59-67 mm.

Poradenství nastávajícím matkám - co vzít s sebou do nemocnice

Nastal čas zabalit tašky do porodnice. Nezapomeňte na nic a nezaberejte příliš mnoho, nezapomeňte navštívit porodnici, kde plánujete porod. Mnoho porodnic poskytuje ložní prádlo, ručníky, noční košile, župany, plenky pro děti.

A jste povinni vzít následující.

1. Pantofle. Je lepší se umýt, protože po narození dochází k velmi velkému propouštění a existuje riziko, že je udeří.

2. Hygienické vložky. Vyberte si s maximálním počtem kapiček. Noční. Nejméně 20 kusů. Může to být například Olveys, Libress nebo levnější - Nova. Ti mají velmi slušné produkty..
Protože mnoho žen, zejména primiparousů, má po porodu stehy na perineu, doporučuje se používat hygienické vycpávky s měkkým povrchem a ne s mřížkou. I když to druhé, není pochyb, absorbovat lépe a méně pravděpodobné, že úniku..

3. Kalhotky pro mámu. V mateřské nemocnici nejsou podmínky pro praní oděvů a téměř žádná z matek nechce špinavé prádlo šetřit. Proto nakupujte jednorázové kalhotky ze síťoviny. Velmi pohodlně.

4. 2 talíře (jedna hluboká, pro první chod), lžíce, hrnek. Nemocnice obvykle nedávají jídla.

5. Rychlovarná konvice nebo kotel s litrovou nádobou. Pít čaj kdykoli, nebo vařit trochu vody pro dítě (v mateřských nemocnicích během topného období je velmi horké, děti musí být opity).

6. Láhev. Pokud musíte dávat vodu nebo doplňkové jídlo jako směs.

7. Figurína. Pro ty matky, které na ni plánují. Nyní existuje mnoho odpůrců figurín. Koneckonců, zasahují do laktace. Mamince však dávají příležitost relaxovat a stanovit pořadí krmení podle režimu.

8. Jednorázové pleny. Pokud je ultrazvuk hmotnosti vašeho dítěte již asi 3 kg nebo více - vezměte „deuce“, 3-6 kg. Společnost opravdu nezáleží. Najdete recenze od žen, jejichž názor věříte. Ale nekupujte příliš mnoho. V raných dobách života psají a dělají malé děti. Obvykle stačí jeden malý balíček v nemocnici.

9. Zubní kartáček, zubní pasta, mýdlo, toaletní papír.

35. týden, úleva od bolesti při kontrakcích (video):

35. týden, úleva od bolesti při kontrakcích

10. Jednorázové plenky. Balení ihned vezměte. Položíte se pro sebe. Nebo dokonce ležel místo obvyklých vycpávek po injekcích „Oxytocinu“, kvůli čemuž se okamžitě otevře silné krvácení (děloha se začne stahovat aktivně).

11. Prsní pumpa. Pokud se nechcete dále vyjadřovat, chcete kojit dítě na vyžádání, bude stačit obvyklé mechanické. V den příjezdu mléka budete potřebovat odsávačku v nemocnici. Obvykle se to stává hodně, více, než je to, co je potřeba k nasycení dítěte. A přebytek musí být dekantován, aby se netvořila lakostáza.

12. Poporodní bandáž. Pomáhá rychleji stahovat dělohu. Mnozí nemají rádi obvaz kvůli hrubé látce, která není pro tělo příjemná. Ale můžete nosit obvazy a spodní prádlo, pak nejsou žádné nepříjemné pocity.

13. Mobilní telefon s připojením k internetu a nabíjením - jedná se o komunikaci, kameru a videokameru, která umožňuje pořizovat vysoce kvalitní fotografie a videa dítěte v prvních dnech jeho života..

14. Dvojice lahví pitné minerální vody o objemu 0,5 litru. Během porodu se cítíte žízní. Ale neumožňují moc pít, aby nevyvolávaly zvracení. Ano, a během porodu může být nutné provést císařský řez - před operací je nežádoucí jíst a pít.

15. Sáčky na odpadky. A bude tu spousta odpadu - těsnění, plenky, čajové sáčky atd..

16. Čaj. Černá nebo zelená, nejlépe bez ovocných přísad, aby nedošlo k vyvolání alergické reakce u dítěte. Je samozřejmě nepravděpodobné, že takové množství aromatických látek způsobí problémy, ale je lepší být v bezpečí.

Ručník je zbytečný, abych si vzal kojeneckou košili, tílko. Obvykle jsou všechny děti v porodnici v plenkách. Oblek je potřebný pouze k propuštění. A příbuzní přinášejí oblečení ženě v den propuštění. Podle hygienických požadavků nelze věci ukládat na oddělení..

Místo dětského ručníku se obvykle používají plenky. Jsou dost na to, aby po umytí jemně navlhčily pokožku dítěte.

Když už mluvíme o plenkách. Dosud se vám nedaří porodit, podívejte se na video o tom, jak správně zastrčit dítě a cvičit na hračkách nebo panenkách. Bude také velmi užitečné sledovat video o tom, jak dát dítě do hrudníku, v jaké poloze - sedící nebo ležící, jak vložit bradavku do úst.
Nenechte se nudit!

35 týdnů těhotenství

35. týden těhotenství je devátým měsícem těhotenství. A pokud vypočítáte období přesněji, pak podle porodního kalendáře, s přihlédnutím k prvnímu dni posledního menstruačního toku, uplynulo pouze osm a půl měsíce.

Věk dítěte je kratší než dva týdny od embryonálního období, protože početí nastalo po ovulaci, oplodnění vajíčka a jeho připevnění na stěnu dělohy. Pokud se domníváte, že těhotenství trvá podle porodnických výpočtů čtyřicet týdnů, musí žena před porodem čekat dalších čtyřicet dva dny nebo šest týdnů..

Obsah

Úvod

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství je dítě téměř připravené k narození, ale plíce ještě nejsou plně schopny plně naplnit svou funkčnost. Pokud dítě dosud nezískalo polohu nezbytnou pro zrození světla, určí gynekolog pro těhotnou ženu zvláštní cvičení. Neměli byste se bát a bát se porodu, pokud u dítěte neexistují zdravotní problémy a patologie, všechno půjde dobře.

Abychom se vyhnuli zbytečnému stresu, stačí připravit věci předem na cestu do nemocnice, nezapomenout si s sebou dát kartu výměny, ai když se dítě rozhodne se narodit v předstihu, maminka bude vědět, že je připravena a bez obav čeká setkání s ním.

35. týden těhotenství: co se děje pocity

Blaho budoucí matky v této době zdaleka není ideální, protože místo bývalého uvolnění přišla ztuhlost a neschopnost vést známý životní styl. Rostoucí dítě táhne dělohu, která komprimuje orgány umístěné vedle ní. Z tohoto důvodu je těhotná žena mučena různými nemocemi. Počínaje častými výlety na toaletu a končící neschopností plně dýchat kvůli stlačení bránice.

Některé budoucí matky si v této době všimnou snížení břicha, tento příznak je známkou předčasného narození. Čím nižší břicho padá, tím více bude vyvíjet tlak na močový měchýř, což ztěžuje život budoucí mamince.

Mnoho žen v posledních fázích trpí nespavostí, což vede k únavě, ospalosti a slabosti. K těmto onemocněním se přidává také nervozita a obavy z nadcházejícího porodu drobků. Pro budoucí matku je tato podmínka naprosto normální, ale přesto byste se na něj neměli soustředit. Je lepší vyhnat se sobě samému strach a negativitu a pečlivě se připravovat na setkání dítěte z nemocnice.

Kromě toho může těhotná žena pozorovat výkyvy nálad, jako na začátku porodu plodu. Cítí strach z porodu, že je velmi depresivní, ale zároveň čeká na brzké setkání s dítětem, které se nemůže radovat.

Vnější změny po 35 týdnech těhotenství

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství je výška dna dělohy třicet pět centimetrů. To je maximální velikost, kterou může dosáhnout, protože není kam růst. Nyní se břicho začíná snižovat, a proto se pro ženu snadněji dýchá, ale současně se zvyšuje nutkání k močení kvůli zvýšenému tlaku na orgány umístěné v pánevním dně, zejména na močový měchýř. Rychlá močení však zdaleka není posledním problémem, kterému musí žena čelit.

Každý den je stále obtížnější najít pohodlnou pózu pro noční odpočinek. Jejich volba pro budoucí matku je omezená. Spánek na břiše je již dlouho ze zřejmých důvodů zakázán a spánek na zádech je nebezpečný, protože je vymáčknuta vena cava, která dítěti dodává kyslík. Zůstane spát jen na své straně, ale kvůli velké břiše je tato pozice také nepříjemná. Aby se těhotná žena mohla plně odpočinout, měla by se buď přikrýt polštáři, nebo koupit speciální spací potřeby pro nastávající matky..

Poruchy trávicího traktu se často vyskytují. Vyznačují se pálením záhy, nevolností a v některých případech zvracením. Máma by měla pečlivě zvážit její stravu, aby zahrnovala pouze produkty, které výše uvedené problémy nezhoršují, ale spíše pomáhají je eliminovat. Kromě toho časté jídlo v malých porcích pomůže zmírnit stav..

Po dlouhých procházkách, zejména večer, si může žena na dolních končetinách všimnout výrazného otoku. Chcete-li je minimalizovat, měli byste snížit spotřebu slaných potravin a tekutin a také nosit kompresní oděvy.

Vzhledem k velkému břichu se těhotná žena stává nepohodlnou při každodenních činnostech a pohybu. Chcete-li zmírnit bolest v dolní části zad a na dolních končetinách, musíte nosit pohodlnou obuv a obvaz pro nastávající matky a příbuzní by měli být zapojeni do domácí pomoci..

Můžete také zjistit, jaké změny nastanou po 36 týdnech těhotenství, jak se vyvíjí dítě a jaké gynekologové doporučují. Všechny potřebné informace jsou v tomto článku..

35. týden těhotenství: problémy a hrozby

Téměř všechny bolestivé pocity, které se objevují u budoucí matky ve třicátém pátém týdnu těhotenství, jsou normální, ale pouze tehdy, pokud rychle prochází a mají slabou intenzitu.

Nejčastěji se vyskytují v následujících částech těla:

 • Dolní část zad - díky skutečnosti, že se těžiště posune.
 • Sacrum - nejčastěji nepohodlí nastává v důsledku tréninkových bojů.
 • Břišní oblast - bolest vyvolává tréninkové kontrakce.
 • Pánevní oblast - v důsledku změkčení kostní tkáně, které je nezbytné pro normální průchod dítěte panvou při narození.
 • Dolní končetiny - výsledkem je otok.
 • Savčí žlázy - kvůli otoku a přípravě na laktaci.
 • Dočasná a týlní oblast - v důsledku vysokého zatížení oběhového systému.

Velkým nebezpečím pro matku a dítě je v současné době gestóza. Projevuje se závažným otokem, vysokým krevním tlakem a slabostí. Kromě toho si žena stěžuje na neustálou nevolnost a někdy zvracení.

Pokud se budoucí máma ocitne s podobnou symptomatologií, měli byste okamžitě kontaktovat specialistu. Často je žena umístěna do porodnice a provádí se císařský řez.

Předčasné narození v těhotenství 35 týdnů

Dítě narozené v této době je docela životaschopné a s včasnou lékařskou pomocí může přežít, ale také dýchat samo o sobě. Přestože plíce ještě nejsou plně připraveny na plnohodnotnou práci, mohou již tělu poskytnout drobky kyslíku a zrát s náležitou lékařskou péčí o dítě.

Pokud odborníci zjistí nějaké problémy, mohou dítě umístit do inkubátoru a připojit ho k systému podpory života. Podle statistik se většina dětí narozených v tomto období narodila zdravě a ve vývoji se nezdržují děti, které se narodily včas.

Pokud máma cítí, že kontrakce se staly pravidelnými, sliznice a plodová voda odešly, měla by okamžitě zavolat sanitku a jít do nemocnice, protože má předčasný porod.

Každá těhotná žena v této fázi těhotenství se musí naučit rozlišovat mezi tréninkovými kontrakcemi a skutečnými. V prvním případě budou trvat asi dvě minuty a způsobí nepříjemné a trvalé pocity. Ve druhém budou kontrakce bolestivé a v určitém intervalu se zrychlují.

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství může být porod předepsán podle indikací. Umělé dodání je nezbytné pro gestózu nebo jiné patologie, které ohrožují život a zdraví mámy a dítěte.

Vaginální výtok ve 35 týdnech těhotenství

Vaginální výtok během tohoto období, stejně jako v průběhu těhotenství, je indikátorem zdraví ženy a plodu. Normálně by vaginální sekrece měla být stejná, bělavá nebo průhledná, měla by mít průměrnou hojnost a být bez zápachu. Pokud se změní jeho barva nebo konzistence, měli byste kontaktovat ženskou konzultaci.

Když se objeví nažloutlý, syrový výtok, doprovázený pálením a svěděním v genitáliích, měla by žena navštívit gynekologa a podstoupit terapii, která jí pomůže zbavit se výše uvedených příznaků typických pro drozd. Toto onemocnění není nebezpečné a při včasném ošetření se rychle zastaví a nezpůsobuje komplikace..

35. týden těhotenství: vývoj plodu

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství lze velikost dítěte porovnat s jackfruitem. Váží 2550 gramů a jeho výška je 45 centimetrů. I když existují malé odchylky v těchto parametrech - není to děsivé. Každé dítě je individuální, takže byste se neměli bát. V této době je dítě již připraveno na nezávislý život mimo matčino lůno, ale předčasné narození není žádoucí.

V této fázi vývoje dítě dále roste a přibírá na váze, které bude pokračovat až do jeho narození. Svalový systém dítěte se aktivně vyvíjí a ukládá se podkožní tuk. Dítě se zotavuje, některé části těla jsou znatelně zaoblené a vrásčitá kůže je narovnána a zakryta drobnými záhyby charakteristickými pro novorozence. Kůže zbarví růžově a rysy obličeje jsou jasně tvarované a již mají podobnost s jedním z rodičů.

Dítě slyší dobře a reaguje na vnější hluk, tlukot srdce matky a její hlas. Reakce na vnější podněty je jiná. Někdy se dítě raduje, někdy se bojí a v některých případech dokonce vyjadřuje jeho nelibost, kope matku zevnitř a mění své výrazy obličeje.

Kosti dítěte jsou již plně tvarované, takže v této fázi jsou zesíleny. Kostnaté struktury lebky zůstávají mobilní, protože je nutné, aby dítě prošlo porodním kanálem bez různých zranění a svorek.

Endokrinní systém drobků je nyní ve fázi intenzivního vývoje. Vyrábí sekreční prvky a připravuje matčino tělo na narození dítěte a jeho krmení. Nejčastěji v tuto chvíli dítě již sklání hlavu dolů a zaujímá nezbytnou polohu pro zrození světla. Pohybuje se méně aktivně a většinu času tráví ve snu.

V této fázi se produkuje hormon kortizol, který se podílí na práci plic. To je nezbytné, aby se při narození drobků mohl dýchat sám a neměl problémy s dýchací funkcí.

Testy a studie po dobu 35 týdnů těhotenství

V období 35 týdnů musí nastávající matka jednou týdně navštívit předporodní kliniku. Před odjezdem na recepci musí provést moč a krevní testy. Při vyšetřování těhotné ženy gynekolog provede kontrolní vážení, zkontroluje, zda hmotnost ženy překračuje stanovené normy, změří krevní tlak, změří obvod břicha a výšku děložního pozadí. Pokud má pacient stížnosti, poslouchá je a vybere nezbytnou terapii..

Všechny údaje získané při prohlídce budou zapsány do výměnné karty, se kterou bude žena odeslána do nemocnice. Obsahuje veškeré informace o matce a dítěti od začátku těhotenství, včetně testů na přítomnost genetických abnormalit a výsledků ultrazvukových vyšetření..

Ultrazvuk po 35 týdnech těhotenství

Ve třicátém pátém týdnu se při běžném těhotenství neprovádí ultrazvukové vyšetření. Tento postup se provádí, pouze pokud existují důkazy, pro případ, že má odborník podezření na odchylky.

Nejčastěji jsou těhotné ženy odesílány na ultrazvuk, jsou-li prezentovány následující patologie:

 • Omotejte pupeční šňůru kolem krku dítěte;
 • Předčasné stárnutí placenty;
 • Poruchy placentárního průtoku krve;
 • Hodně nebo málo vody.

Díky závěru vydanému na ultrazvuku si gynekolog bude moci vybrat tu správnou terapii, která napraví stav maminky a dítěte.

Navíc v přítomnosti zapletení šňůry ultrazvuk pomůže lékaři určit způsob doručení, aby se dítě zachránilo před uškrtením. S touto patologií je žena poslána na císařský řez.

35 týdnů těhotenství: Dieta

Ve třicátém pátém týdnu těhotenství má nastávající matka mnoho nemocí, které lze při správné výživě eliminovat. S jeho pomocí můžete minimalizovat negativní příznaky a poskytnout tělu látky, které potřebuje.

V této fázi těhotenství by měla žena konzumovat potraviny bohaté na železo, vápník, bílkoviny, uhlohydráty, mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Tyto látky se nacházejí v mléčných výrobcích, játrech, mořských plodech, obilovinách, zelenině, špenátu a ovoci..

Pro udržení rovnováhy voda-sůl by žena měla vypít nejméně 1,5 litru vody denně, kromě nápojů sycených oxidem uhličitým, alkoholu a kávy z nabídky.

Odpad by měl být smažený, uzený, slaný a kořenitý. Měli byste také minimalizovat používání čokolády a moučných výrobků..

Je třeba poznamenat, že žaludek je během těhotenství vymačkáván děloží a aby se předešlo zažívacím potížím, je nutné jíst jídlo v malých porcích a často. Můžete se tak zbavit pálení žáhy a nevolnosti..

Fyzická aktivita při těhotenství 35 týdnů

I přesto, že nastal třicátý pátý týden těhotenství, žena by neměla přestat vést aktivní životní styl. Máma, která se chce po porodu rychle dostat do formy a porodit bez problémů, musí před odesláním do nemocnice provést řadu fyzických cvičení. Ale při sportu není hlavní věcí přepracování a přetížení těla.

Díky aktivnímu životnímu stylu a cvičení můžete:

 • Zlepšit průtok krve vnitřními orgány a posílit svalový systém;
 • Naučte se správně dýchat;
 • Naučte se uvolňovat a napínat svaly břišní oblasti, což určitě pomůže při porodu;
 • Minimalizujte komplikace a slzy při narození drobků;
 • Po porodu se rychle přizpůsobte.

Při sportu nemůže žena zvedat závaží, skákat a provádět cvičení s náhlými pohyby. Měli byste si vybrat lehká zatížení, která nepříznivě neovlivňují tělo..

35. týden těhotenství: doporučení gynekologů

Aby byl tento týden produktivní a užitečný pro budoucí matku, měla by se řídit všemi doporučeními, která jí dá gynekolog.

 • Ke sledování stavu dítěte je nutné sledovat jeho pohyby. Žena by měla počítat od 10 do 12 pohybů denně.
 • Aby se usnadnila poporodní péče o dítě, měla by se budoucí matka zapsat do kurzů pro přípravu na narození dítěte a péči o něj po narození. S jejich pomocí se můžete hodně naučit a uniknout z neklidných myšlenek charakteristických pro toto období..
 • Je také nutné vybrat nemocnici, ve které se bude konat porod. Mnoho klinik nabízí placené služby, což výrazně zjednodušuje výběr gynekologa a porodní asistentky. Kromě toho, pokud si to rodiče přejí, je možné plánovat narození v partnerství, která jsou ve státních institucích často negativně ošetřena.
 • Měli byste připravit věci v porodnici předem a dát je spolu s doklady a výměnnou kartou do speciálního sáčku, který by měl být připraven v případě předčasného porodu.
 • Je třeba připravit věci pro dítě. Znát pohlaví dítěte, v posledních týdnech těhotenství můžete jít nakupovat a koupit mu oblečení a pečovatelské předměty, které bude potřebovat po narození.

Pohlaví po 35 týdnech těhotenství

Pokud žena nese plod bez patologií a nehrozí předčasné narození, pak v intimním životě neexistují žádná omezení. Musí však vzít v úvahu, že sex v této době může mít následky vyvolávající předčasné narození.

Gynekologové nedoporučují sex v této fázi, protože děložní hrdlo je zkráceno a může vytlačit sliznici, která chrání dítě před pronikáním patogenní mikroflóry. Rovněž pohlavní styk může vyvolat kontrakci dělohy, a tedy porodu. Abychom tomu neriskovali, je lepší odložit intimní život až do období po porodu nebo mít velmi opatrný sex.

Závěr

Velmi brzy se dítě narodí. Proto, aby jeho narození nepřekvapilo, měl by se na něj člověk pečlivě připravit a věnovat mu poslední týdny těhotenství.

Články O Neplodnosti