Hlavní Analýzy

Dítě často škytá v žaludku: stojí za to se bát

Každá těhotná žena pečlivě naslouchá pocitům v břiše, zejména v období, kdy se dítě začne aktivně pohybovat. A asi 2 měsíce před porodem si nastávající matka může kromě míchání všimnout náhlého rytmického třesu, který po chvíli zmizí. To není nic jiného než škytávání plodu. Proč se to děje a stojí za to si dělat starosti, pojďme mluvit v tomto článku.

Je to normální?

Škytavka - křečovité, trhavé kontrakce bránice, často příznak přejídání, podchlazení a další stavy.

Nastávající matka se obvykle několik měsíců před porodem cítí nejen pohyby dítěte, ale i jiné podivné a nepochopitelné otřesy. Některé ženy okamžitě hádají, co se děje. Ale jsou tu ti, koho tento okamžik začíná velmi znepokojovat a panikařit. Zpravidla se to stává od 28. týdne těhotenství. Obzvláště citlivé těhotné ženy je mohou začít cítit dříve, protože škytavka plodu začíná ve druhém trimestru..

Příznaky škytavek:

 • jednotné otřesy se stejnou intenzitou;
 • projít stejnými časovými intervaly;
 • máma cítí vibrace v žaludku;
 • pro budoucí matku není žádný pocit nepohodlí;
 • viditelná pulsace zespodu v břiše.

Škytavka u plodu se považuje za normální. To naznačuje, že má dobře vyvinutý nervový systém a obecně se vyvíjí správně..

Škytavka pro děti různými způsoby. U některých tento proces trvá jen několik minut, u jiných trvá hodinu nebo déle. Vše samostatně. Při normálním vývoji plodu se škytavka může objevit 1 až 7krát během dne.

Pokud se rytmické otřesy nezastaví na dlouhou dobu, pak je třeba „vydat poplach“. Koneckonců to může znamenat hladovění plodu kyslíkem. Musíte se poradit s gynekologem, abyste se podrobili nezbytným vyšetřením..

Důvody rozvoje

Není možné přesně odpovědět, proč dítě škytá v žaludku. Existuje několik důvodů pro rozvoj tohoto stavu: nedostatek kyslíku, požití plodové vody, příprava na dýchání, vnější tlak na plod.

Požití plodové vody

Někdy dítě začne cucat na prst. To lze vidět i v procesu ultrazvuku. A často během sání může polykat plodovou vodu, což vyvolává proces škytavek. V tomto případě to prochází rychle. Aby se tyto okamžiky objevovaly méně často, neměli byste být dlouhou dobu v jedné poloze. Mírná fyzická aktivita je důležitá, procházky v přírodě jsou užitečné.

Nedostatek kyslíku

Pokud dítě škytá po dlouhou dobu a často, měla by se tomu věnovat zvláštní pozornost. Pokud není hypoxie zaznamenána včas a léčba je vyloučena, mohou nastat závažné následky. Od počátku různých nemocí až po smrt.

Když plod postrádá kyslík, jeho chování v děloze se dramaticky změní. Současně s výskytem častých škytavek má dítě zvýšenou aktivitu nebo se úplně zastaví. Proto je důležité sledovat povahu a frekvenci fetálních pohybů denně..

Příprava na dýchání

Dítě začíná ve třetím trimestru provádět první respirační pohyby v děloze. Toto je přirozený proces, ke kterému dochází, když je glottis uzavřen, což brání plodové vodě vniknout do spodních částí plic. Takový výcvik připravuje plíce na jejich funkci. Její mozek předává signály do svalů bránice a hrudníku, které stimulují jejich kontrakce. Protože procesy svalové kontrakce nejsou dosud plně rozvinuté, je možný jejich přechod na křečový režim. Vznikají škytavky.

Fyzický tlak na plod

To je typické pro nastávající matky, které tráví hodně času vsedě u počítače, sledují televizi, šijí nebo pletou. Je také charakteristická pro ty, kteří nosí těsné oblečení a obvazy. Plod je pod tlakem, je pro něj obtížné dýchat a začne škytat.

Je důležité zvolit pouze volné oblečení vyrobené z kvalitních materiálů, které nezpůsobí nepříjemnosti. Pravidelně chodit a dělat lehké fyzické cvičení. Bandáž musí být řádně nošena (leží na zádech) a nesmí být nosena neustále. Jinak to může způsobit více škody než užitku..

Ve většině případů škytavka nesignalizuje nebezpečí, ale během těhotenství se považuje za normální..

Potřebuji konzultaci s lékařem

Škytavka je považována za přirozený a neškodný proces. V jakých případech se vyplatí navštívit gynekologa? Podívejme se na tyto body podrobněji:

 • pokud si těhotná žena všimla, že se chování plodu v břiše změnilo, je to první důvod pro návštěvu gynekologa;
 • pokud dítě v žaludku škytá příliš dlouho a příliš často;
 • pokud tento stav způsobuje matce značné nepohodlí - nedovoluje v noci spát, způsobuje nepohodlí.

Gynekolog zkoumá ženu, vede rozhovor. V některých případech budou popsány pokyny pro další testy, které pomohou mnohem přesněji určit stav plodu..

Zkoušky, které jsou v tomto případě zadány:

 • CTG (kardiotocografie). V tomto procesu je srdeční rytmus nenarozeného dítěte zaznamenáván v klidu, s pohyby, kontrakcemi dělohy. Díky vyšetření je možné detekovat příznaky hypoxie plodu (nedostatek kyslíku). Doba trvání studie je asi 30 minut. Obvykle se provádí podle plánu ve třetím trimestru 2krát. Pokud je to nutné, provádí se navíc. Tento výzkum nemůže poškodit. Naopak, díky němu můžete získat potřebné informace, které vám pomohou určit další taktiku těhotenství.
 • Ultrazvuk (ultrazvuk). Pomůže to odhalit možné abnormality plodu. Tento postup je plánován 3 až 5krát po celou dobu těhotenství. Může být také jmenován dodatečně, pokud na to existují důvody. Ultrazvuk nepoškodí ani plod ani matku. Během studie je často prováděna dopplerometrie k hodnocení průtoku krve placentou. Pokud je jeho hladina nízká, pak to znamená, že plod trpí nedostatkem kyslíku.

Co dělat s nastávající matkou, pokud dítě škytá v žaludku

Škytavka označuje normální vývoj plodu. Z tohoto důvodu se nebojte. Těhotenství úzkost je k ničemu. Pokud se škytavka příliš obává, lze podniknout řadu opatření:

 • zkuste trávit více času venku, saturujte tělo čerstvým a čistým vzduchem;
 • zkontrolovat menu, začít jíst správně, jíst méně sladká kyselá jídla;
 • provádět speciální sadu fyzických cvičení, která pomáhají zvýšit množství čerstvého vzduchu vstupujícího do těla;
 • můžete si vzít koleno-loket pozice, která pomáhá odstranit škytavka z plodu;
 • dělat dechová cvičení každý den;
 • ne ve společnosti kouření lidí;
 • nebojte se a zkuste myslet pozitivně.

Škytavka u plodu je přírodní jev, který v 90% případů není patologií. Pokud žena jí dobře, plně spí, chodí po ulici, vyhýbá se stresu, škytavka obvykle nepředstavuje ohrožení zdraví a života nenarozeného dítěte. Pokud se velmi obává o těhotnou ženu, často vzniká nebo dlouho neodejde, pak stojí za to navštívit gynekologa, aby se ujistil, že plod nemá hladovění kyslíkem..

Škytavka plodu během těhotenství

Pravděpodobně nej dojemnějším a nejradostnějším okamžikem, který žena během těhotenství zažívá, je pohyb nenarozeného dítěte. Každá matka se na něj těší a prožívá nepopsatelné pocity této první komunikace s dítětem. Pohyby dětí však mohou matce často způsobit nepříjemné pocity a bolesti a některé dokonce nutí ženy pochybovat, zda je vše v pořádku.

Mnoho žen v pozdějších stádiích (obvykle ve třetím trimestru, ale stává se to dříve) se cítí výraznými rytmickými kontrakcemi plodu. Nejen, že někdy vydrží 10-20 minut nebo déle, což je přinejmenším nepříjemné a někdy dokonce obtížné tolerovat, je stále neznámo, co to všechno může znamenat? Co tento „signál“, podobný škytavkám, svědčí?

Co můžeme říci o mumiích, pokud se doktoři sami nemohou dohodnout na společném stanovisku k této záležitosti. Může zárodek škytnout v děloze? A pokud ne, jak považovat tyto škytavé pohyby?

Od asi 28 týdnů gynekologové říkají, že se embryo učí sát a dokonce i vlaky dýchat. V tomto procesu spolkne plodovou vodu, která vyvolává snížení bránice a dítě opravdu začne škytat! A co, v tom není nic překvapivého. Koneckonců, dítě ví, jak zívat, tak proč ne škytavka? Škytavka je nepodmíněný reflex, který má každé narozené dítě. A on je položen v lůně.

Lékaři se navíc domnívají, že škytavka je známkou normálně se vyvíjejícího fetálního centrálního nervového systému. Takže musí být šťastný. Škytavky pro děti nezpůsobují žádné nepříjemnosti ani nepohodlí a jsou pro něj naprosto bezpečné. Neměli byste mít důvod k obavám. Totéž by mělo být řečeno ženám, které tento škytavka necítí. To také neznamená, že dítě není v pořádku. Každá žena má prostě svůj vlastní práh citlivosti. A stane se, že těhotná žena prostě nezachytí malé pohyby plodu. Kromě toho ne všechny děti jsou aktivní stejným způsobem: některé škytavky na dlouhou dobu a velmi výrazné, jiné vydávají stěží znatelné signály.

Je však třeba říci, že existuje zklamaná verze o tom, co tyto rytmické kontrakce v břiše mohou znamenat. Její příznivci jsou přesvědčeni: tzv. Škytavky jsou příznakem nedostatku kyslíku u dítěte (tj. Fetální hypoxie). S častými zvýšenými pohyby, včetně škytavek, se dítě snaží získat další část kyslíku a vydává tísňový signál. Nebuďte proto překvapeni, pokud vám předepisujete léčbu hypoxie, když si stěžujete na škytavka plodu. Další věcí je, že je nepřijatelné provádět takovou diagnózu pouze na základě škytavých pohybů dítěte. Existují další příznaky nedostatku kyslíku, na které byste měli při stanovení diagnózy věnovat pozornost, například zvýšená pohybová aktivita plodu, náhlý nárůst intenzity a prodloužení trvání kontrakcí. Pokud se domníváte, že je něco v nepořádku, měl by váš gynekolog odkázat na další studie. Například ultrazvuk s dopplerometrií a kardiotocografií může pomoci detekovat hypoxii..

Žádáme vás, abyste se na věci dívali pozitivně. Pokud není důvod k obavám, pak je nepravděpodobné, že by Lalina škytavka mohla být něčím nebezpečným. Chci říci, že mnoho žen zažilo tento pocit a pozorovalo tento jev během těhotenství a v jejich případě nebylo řečeno o žádné hypoxii. Takže přemýšlejte jen o dobrém, jíst zdravé jídlo, chodit hodně na čerstvý vzduch - a všechno bude v pořádku!

Škytavka plodu během těhotenství: nebezpečí nebo norma?

Těhotenství je skutečně magický stav, když se dokonce i pohled na svět budoucí matky radikálně změní z ohromného štěstí, že se brzy objeví další nový život - její milované dítě.

Proto se mohou všechny těhotné ženy, které s teplem a strachem, rodí své dítě, obávat o svůj stav při nejmenší změně v převládajícím rytmu nebo režimu dne.

Například škytavky dítěte během těhotenství jsou velmi častou otázkou, se kterou se místní gynekologové setkávají. Takže stojí za to zaznit poplach? Pojďme to pochopit.

Co se děje?

K tomuto procesu dochází v důsledku podráždění nervového centra mozku, které je zodpovědné za motorickou aktivitu bránice.

Škytavka - vrozený reflex, respektive je to docela důležité u plodů plodu.

Jak se vede?

Těhotná žena může cítit nitroděložní škytnutí svého dítěte již od 28. týdne těhotenství. Zvláště citlivé ženy mohou ještě dříve, protože plod začne škytat dlouho před 3. trimestrem.

V praxi se stává, že nastávající matka cítí periodické škytání dítěte od okamžiku jeho prvních pohybů - 16–18 týdnů „populární“ období pociťování prvních pohybů plodu matkou..

Škytavky samotné jsou těhotnou ženou obvykle správně rozpoznány. Žena častěji na podvědomí chápe, že její dítě škytá.

Škytavka plodu jsou podobné systematickým rytmickým krátkým třesům (někteří říkají kliknutí), které samy o sobě nezpůsobují nepříjemné pocity u ženy.

Pokud však škytavka trvá dlouhou dobu nebo se stává často, může to ovlivnit těhotnou ženu - odvrátit pozornost, zabránit spánku, způsobit úzkost.

V každém případě není přítomnost nebo absence škytavky důvodem k obavám, pokud zjistíte důvody.

Zde se dočtete o kompatibilitě sportu a těhotenství..

Proč se to děje?

Existují pouze dva důvody pro škytání plodu během těhotenství:

 • Z vnějšího důvodu (například když dítě při příliš velkém sání prstů spolkne velké množství plodové vody), dochází k podráždění bránice. Začíná se rytmicky stahovat, což je zvnějšku považováno za škytavý proces;
 • Z interního důvodu (například fetální hypoxie nebo výskyt jakýchkoli jejích individuálních symptomů) je podrážděno jedno z nervových center mozku, což je odpovědné za motorickou funkci bránice, což také vede k jeho rytmické systematické redukci.

Z prvního důvodu, že těhotná žena má škytavka, není absolutně důvod k obavám - takové škytavky jsou způsobeny pouze dobrou chutí strouhanky, její správnou aktivitou a životně důležitou činností.

Považujte tuto „komplikovanou“ škytku za podrobnější.

Škytavka v důsledku hypoxie

Hypoxie - nedostatek kyslíku u dítěte. Je třeba poznamenat, že škytavka plodu způsobená hypoxií může být doprovázena specifickými příznaky (příznaky):

 • zvýšená motorická aktivita dítěte, s pomocí které se mu dostane chybějící kyslík;
 • bradykardie - nízká srdeční frekvence v drobcích;
 • ostré zvýšení kontrakcí (škytavka), prodloužení doby trvání;
 • škytavka je příliš častá.

Tyto příznaky by měly upozornit nastávající matku, ale nebát se! Koneckonců, přítomnost kterékoli z nich není absolutním ukazatelem nedostatku kyslíku u dítěte.

V tomto případě je nejvhodnější kontaktovat ženu s místním gynekologem. Lékař poté již provede nezbytná vyšetření, aby zjistil nebo vyloučil hypoxii plodu.

Vyšetření těhotné ženy s škytáním plodu se známkami hypoxie

Jak jste již pochopili, škytka doprovázená neobvyklými příznaky by měla být nahlášena pozorujícímu gynekologovi. Lékař může předepsat dva postupy: CTG a ultrazvuk (s Dopplerem).

CTG - kardiotogram. Umožňuje vyhodnotit děložní kontrakce a srdeční rytmy dítěte a také sledovat motorickou aktivitu plodu.

CTG je bezpečné a bezbolestné pro matku i dítě. Tento postup se obvykle provádí po 30 týdnech těhotenství..

Ultrazvuk (s dopplerem) - ultrazvuk s dopplerometrií. Umožňuje vyhodnotit rychlost a povahu průtoku krve v cévách systému matka-placenta-plod. S ním můžete vyhodnotit, jak dobře jsou krevní cévy dítěte zásobovány krví a jak funguje jeho srdce..

Dopplerometrie umožňuje vidět abnormality placenty a zkontrolovat, zda plod plodu dobře zásobuje kyslíkem. Tato studie je také bezpečná pro těhotné a těhotné děti a je absolutně bezbolestná..

Takže lékař, který poslouchal stížnosti nebo starosti budoucí matky o škytavkách svého dítěte, provedl nezbytné manipulace (testy, poslech srdečního rytmu plodu pomocí stetoskopu - speciální trubice), má právo předepsat CTG nebo ultrazvuk s dopplerometrií, pokud je to nutné.

Průzkumy odhalí, zda existují těhotenské komplikace a jiné důvody pro očekávání nastávající matky.

Děti jsou různé: jeden je fanoušek jídla v bříšku, druhý je malý chlapec; jeden má zvýšenou citlivost nervových center mozku, druhý ne.

Těhotné ženy mají také odlišnou citlivost, někdo nemá vůbec pocit, že se v žaludku cítí třes z škytavek. V každém případě, pokud vás škytavka obtěžuje, informujte o tom lékaře..

Gynekolog vám pomůže ujistit se, že všechno je v pořádku s vámi a dítětem! Ve více než 90% takových případů není hypoxie plodu potvrzena.

Častěji chodí na čerstvý vzduch, více se pohybují - placenta tak lépe dodává plodu kyslík nezbytný pro jeho životně důležitou činnost.

Jezte správně, nezapomeňte relaxovat a zajistit pohodlný noční spánek - vaše dítě řekne „Děkuji“!

Musím během těhotenství jíst banány? Jaké jsou jejich výhody? Je nějaká újma? Zjistěte to hned!

O tom, zda je to možné kalina během těhotenství, bude tento článek vyprávět.

Škytavka v děloze: příčiny a důsledky

Příčiny nitroděložních škytavek

 • tímto způsobem se plod připravuje na vlastní dýchání a trénuje bránici;
 • během pobytu v lůně se spolkne velké množství plodové vody a pomocí škytavky se plod v lůně zbaví jejich přebytku;
 • v procesu škytnutí se praktikují polykání;
 • aktivní tvorba nervového systému;
 • nepohodlné držení těla;
 • hypoxie plodu (nedostatek kyslíku).

Co dělat s hypoxií?

 • zkontrolovat tlukot srdce u lékaře;
 • do ultrazvuku (dopplerometrie) a kardiotocografie (CTG).

Co dělat, když dítě neustále škytá?

 • pohybovat se více a chodit na čerstvý vzduch ve dne;
 • poskytněte sobě i vašemu dítěti dostatek kyslíku;
 • změnit polohu (leží na druhé straně);
 • provádět dechová cvičení (střídat inhalaci a výdech po dobu 5-10 minut);
 • vyhnout se stresovým situacím;
 • uklidnit dítě a pohladit bříško (můžete jemně mluvit s jeho malým obyvatelem).

Maminka

 • dítě může škytnout kdykoli během dne nebo noci;
 • vyvíjející se v lůně, dítě může škytávat každý měsíc zřetelněji;
 • pokud necítíte škytavky svého maličkého, není to děsivé;
 • pokud vaše dítě začne škytat častěji než obvykle, je to normální;
 • Škytavky lze cítit každý den, v určitých časech dne;
 • škytavky lze snadno odlišit od ostatních typů motorické aktivity (hlavní znaky jsou trvání procesu a jednotnost intervalů);
 • také novorozená škytavka, to je přirozený proces.

Populární akcie na Mamsy

Populární příspěvky

Jak se zbavit myší v domě? Vzhled nepříjemných „sousedů“ ve formě hlodavců vždy vyvolává u člověka smíšené pocity - od odporu k panice. Pokud jsou myši v domě likvidovány, je nutné přijmout opatření.

Čteme s dětmi: Antoine de Saint-Exupery - "Malý princ" část 2 Malý princ - slavné vytvoření Antoine de Saint-Exupery bylo vydáno v roce 1943. Vyšlo to s kresbami samotného spisovatele.

Vaginální dysbióza: příznaky a léčba Co dělat, pokud máte nepohodlí v intimní oblasti? Jak se zbavit vaginální dysbiózy? Pokusme se problém pochopit a také nabídneme efektivní léčbu.

Restaurační jídla, která lze připravit doma! Navštívit rafinovanou restauraci je skutečným snem jakéhokoli hédonisty. Doslova šťastnější nás může doslova udělat nejen chutné, ale také krásně servírované jídlo v atmosféře národního kouzla. Ale

Správná výživa pro rodinu Správná výživa je hlavní složkou zdraví, ale proč není vždy možné správně jíst? Existuje několik důvodů.

Škytavka plodu v lůně

Obsah:

Mnoho těhotných žen v posledních 2-3 měsících před porodem začalo pociťovat nejen obvyklé pohyby dítěte, ale také jeho škytavka, která je vnímána jako rytmické pravidelné třes. Tyto pocity se mohou objevit v různých časech: někdo je slyší již za 26-27 týdnů, někdo teprve po 35-36 týdnech, některé budoucí matky si nevšimnou známek toho, že dítě škytá v žaludku. Škytavka se může objevit kdykoli během dne, jak během dne, tak v noci, a trvá jinou dobu (někdy až 1 hodinu).

Příčiny výskytu

Informace K dnešnímu dni neexistují spolehlivé údaje o příčinách škytnutí u dítěte během jeho nitroděložní existence. Odborníci stále nedospěli k jednoznačnému názoru a mohou předložit pouze nejpravděpodobnější hypotézy, proč plod škytá v žaludku.

Nejběžnější teorie škytavky u plodu:

 • Příprava na nezávislé dýchání po narození;
 • Požití plodové vody;
 • Nedostatek kyslíku (fetální hypoxie).

Příprava na nezávislé dýchání

Mnoho odborníků se domnívá, že škytavka dítěte souvisí s tím, že se po porodu postupně začíná připravovat na nezávislé dýchání a sání. Pokud je tato teorie spolehlivá, škytavka může být dokonce považována za užitečný postup, který pomáhá dítěti následně navázat respirační proces a poprvé se nadechnout. Kromě toho se předpokládá, že škytavky přispívají k rozvoji pohybů při polykání, takže je nezbytné, aby dítě po narození dostalo potravu ve formě mateřského mléka.

Požití plodové vody

Podle jiné předložené teorie, která našla mnoho příznivců, dítě v děloze škytá kvůli neustálému požití plodové vody. Ve skutečnosti dítě neustále polyká plodovou vodu a je docela úspěšně vylučováno močí. Podle navrhované hypotézy, pokud dítě spolkne více vody, než dokáže vyniknout, začne útok škytavky, aby odstranil jejich přebytek.

Zajímavým faktem je, že výskyt škytavek je často spojen s konzumací jídla matkou. Mnoho žen si může všimnout, že po užití některých potravin v dostatečně velkém množství (nejčastěji sladkosti) začne dítě intenzivně škytnout.

Vědci to vysvětlují tím, že dítě má sladkou chuť a snaží se polykat co nejvíce plodové vody, po které pomocí škytavek odstraní svůj přebytečný objem..

Hypoxie plodu

Podle jiné verze se škytavka může objevit v důsledku nedostatečné produkce kyslíku placentou a pupeční šňůrou. Tato podmínka je pro dítě nebezpečná a při neexistenci včasného ošetření může mít velmi závažné následky. Mnoho odborníků je však vůči této teorii velmi skeptické, protože kombinace škytavek a nedostatku kyslíku u dítěte je velmi vzácná. K takovým předpokladům však dochází, protože neobdržel spolehlivé vyvrácení, takže nastávající matka by měla být velmi opatrná ohledně jakýchkoli projevů dítěte.

Efekty

Ve skutečnosti jsou škytavky dítěte zcela přirozený proces, který mu nemůže způsobit újmu a nenaznačuje žádné porušení jeho vývoje..

důležité Je považováno za normální, pokud plod v lůně škytne zřídka (1-3 útoky denně) a na krátkou dobu. Kromě toho by se žena během tohoto období neměla obtěžovat ničím jiným a pohyby dítěte by měly zůstat stejné jako předtím.

Samozřejmě bychom neměli zapomenout na možnost hypoxie, byť velmi malé. V případě nedostatku kyslíku se dítě nejen škytá po dlouhou dobu, ale také se začne pohybovat velmi aktivně a rychle (v některých případech se dítě naopak uklidňuje a schovává). V takové situaci by žena měla vždy konzultovat lékaře včas a sdílet s ním své obavy. Lékař poslouchá srdeční rytmus dítěte stetoskopem, v případě potřeby vezme kardiogram (CT) a ultrazvuk plodu. Taková jednoduchá sada studií pomůže spolehlivě ověřit, jak se dítě cítí a zda trpí nedostatkem kyslíku.

Co musí máma udělat

S normální škytavkou v zásadě není třeba nic zvláštního, protože stav dítěte netrpí. Takové pravidelné šoky však mohou způsobovat nepohodlí samotné ženě, zejména pokud dítě začalo v noci intenzivně škytat. Těhotenství je období, kdy ženy již často mají problémy se spánkem, a pokud plod v té době intenzivně škytí, je nepravděpodobné, že by mohly usnout. Budoucí matka by si měla pamatovat několik způsobů, jak uklidnit škytavé dítě:

 • Procházka na čerstvém vzduchu (samozřejmě pouze ve dne);
 • Změna polohy těla (leží na vaší straně, zaujměte polohu kolenního lokte);
 • Odmítnutí sladkého jídla před spaním, aby nedošlo k napadení škytavek u dítěte;
 • Promluvte si s dítětem, poklepejte se na žaludek.

Samozřejmě, že ne vždy mohou tyto metody vést k požadovanému účinku, v tom případě to nastávající matka může považovat za samozřejmost.

Škytavka u plodu během těhotenství

Škytavka je nepodmíněný reflex, který se vyvíjí i v děloze. Matka má pocit, že škytavka začíná, obvykle začíná ve 26-27 týdnech těhotenství. Někdy ve 35-36 týdnech. V některých případech škytavka projde bez povšimnutí ženy. Trvání škytavek je jiné - až jednu hodinu. Dítě může začít škytnout kdykoli během dne.

Příčiny škytnutí plodu během těhotenství

Na otázku „Jaký je důvod pro škytnutí plodu během těhotenství“ dnes neexistuje jednoznačná a přísná odpověď. Uvádíme nejběžnější možnosti výskytu škytavek u dítěte během těhotenství:

 • Dítě spolkne plodovou vodu, plodovou vodu a, samozřejmě, začne škytat.
 • Připravuje se na spontánní dýchání po narození a na vývoj škytavého reflexu.
 • Dítě trpí nedostatkem kyslíku (hypoxie).

Škytavka nejsou patologie. Všechny děti škytají různými způsoby, každý potřebuje zvláštní vyšetření a názor lékaře. Zvažte tyto teorie podrobněji..

Spontánní dýchání

Tato teorie ukazuje na pozitivní složku škytku plodu: připravuje se na nezávislé dýchání, na první dech. Škytavka také pomáhá trénovat polykat, což je také nutné..

Požití plodové vody

Dítě v děloze neustále polyká plodovou vodu. Podle této teorie dochází k škytavkám, když dítě spolkne velký objem kapaliny..

O hypoxii plodu

V některých případech dítě v lůně nedostává správné množství kyslíku přes pupeční šňůru nebo placentu. Tato verze je jednou z nejpravděpodobnějších a nemá silnou důkazní základnu..

Důsledky fetální hypoxie

Hypoxie však má závažné důsledky pro vývoj dítěte, protože všechny orgány jsou uloženy v lůně a kyslík je nezbytný pro růst těla, jakož i pro zdravý vývoj a stav mozku dítěte. Důsledky nedostatku kyslíku mohou v budoucnu vážně poškodit vývoj vyšších duševních funkcí dítěte..

Pokud je matka vážně znepokojena stavem dítěte (při nedostatku kyslíku se děti začnou pohybovat příliš dlouho a aktivně se pohybovat, nebo naopak, uklidnit - chování by nemělo být pro dítě typické), měli byste se poradit s lékařem, který provede nezbytné diagnostické vyšetření: kardiografii (CTG) a ultrazvuk plod - tato sada metod vám umožní spolehlivě zjistit, zda dítě trpí nedostatkem kyslíku.

Léčba fetální hypoxie

Co dělat s škytavkami během těhotenství

Nabízíme několik jednoduchých doporučení. Jejich cílem je uklidnit dítě, pokud často škytá, ale to nepředstavuje ohrožení zdraví. Tato doporučení jsou rovněž zahrnuta v plánu léčby hypoxie plodu a tato doporučení umožňují prevenci nedostatku kyslíku u dítěte..

 • Pravděpodobně bude odpoledne chodit venku.
 • Pokud ležíte, můžete změnit polohu těla, například ležet na boku a zaujmout polohu kolena (držení těla dítěte v lůně).
 • Před spaním byste se měli vzdát sladkostí.
 • Můžete mluvit s dítětem, pohladit žaludek - je již dlouho známo, že děti v lůně slyší velmi dobře svou matku a cizí zvuky a cítí, že se dotýkají žaludku (již od druhého trimestru).

Je normální, že plod neznešlapává

Matky se někdy obávají skutečnosti, že jejich známí mají škytavky pro děti a ve svých dětech necítí škytavky. Spěcháme proto, abychom je ujistili! Ano, je to normální, protože to možná necítíte. Dítě může škytnout velmi zřídka.

Dítě škytá v lůně. Video

V tomto videu vidíme, jak škytavka dítěte v děloze vypadá ze strany matky. Také dítě trochu poklepe na ruku. 32 týdnů těhotenství. Poznámka níže a nalevo od pupku.

Proč dítě během těhotenství často škytá v žaludku?


Těhotenství je považováno za přirozený stav ženy. Uvnitř se objevuje nový život. Během tohoto období nastávající matky věnují pozornost každému pohybu dítěte. Několik měsíců před narozením matka pociťuje nejen pohyb dítěte, ale i škytavka. Proč dítě často škytá v žaludku během těhotenství, řekneme to v tomto článku.

Co to je?

Bodání je považováno za přirozenou reakci, která se objevuje v reakci na sevřený nerv vagus. Prochází bránicí a dalšími vnitřními orgány. Upnutý nerv vysílá do mozku zvláštní signál o situaci. V odezvě se bránice začne stahovat, čímž vytlačuje přebytečný vzduch z plic dítěte ústy. Dítě často škytá v břiše během těhotenství kolem poloviny gestačního období. Tento jev začíná od 24 do 26 týdnů, kdy jsou respirační a nervová centra již dobře vyvinutá..

Jak porozumět?

Pochopit, že dítě škytavka je velmi snadné. Chcete-li to provést, poslouchejte žaludek. Když dítě škytá v děloze, matka zažívá následující příznaky:

 • Dítě má rytmický otřes. V tomto případě chybí motorická aktivita dítěte.
 • Šoky, které se vyskytují ve stejném intervalu. To se může časem stát..
 • Matka slyší měřené klepání.
 • Tikání z jedné strany břicha nebo silná pulsace dolního břicha.
 • Pokud si položíte ruce na břicho, budete cítit mírné vibrace.

  Dítě často škytá v břiše během těhotenství od 30 týdnů. Délka škytavek může být různá. Neexistují žádné konkrétní časové limity na trvání procesu. Všechno je čistě individuální. Některé děti mohou škytnout pár minut, zatímco jiné - hodinu nebo více. Frekvence záchvatů se obvykle pohybuje od jednoho do sedmikrát denně.

  Studie používající ultrazvuk na toto téma ukázaly, že embryo začíná škytnout několik minut denně ve věku osmi týdnů. Během tohoto období si to nastávající matka nevšimne. A teprve od 20-24 týdnů těhotenství žena začne cítit škytavky dítěte.

  Možné důvody

  Neexistuje jediná odpověď na otázku, proč dítě v těhotenství často škytává v břiše. S důvěrou lze říci pouze jednu věc: dítě v tuto chvíli necítí nepříjemné pocity ani bolest a všechny životně důležité příznaky jsou udržovány v dobrém stavu. Ženy se o to často nemusí starat..

  Existují tři hlavní verze, které vysvětlují, proč se dítě během těhotenství často škytává v břiše:

 • Dýchací systém dítěte je školen. V procesu tvorby plodu nervový systém postupně začíná testovat účinnost polykání a dýchání. Plíce a bránice se připravují na výkon svých funkcí po narození, protože dítě bude muset okamžitě dýchat bez jakékoli přípravy. Lékaři navrhli, že zadržení dechu, zatímco škytavka připraví dítě kojení.
 • Dalším důvodem je požití malého množství plodové vody, která okamžitě vstupuje do plic. Normálně je přebytečná tekutina, která se dostala do dítěte uvnitř, vylučována ledvinami. Pokud je množství zachycené kapaliny velké, pak se objeví membránové kontrakty a škytavka..

 • Těžký fyzický tlak. To je typické pro ty děti, jejichž matky tráví většinu času v sedu, nosí příliš těsné oblečení nebo obvaz. Díky tomuto efektu může dítě začít škytat, protože výstup vzduchu z plic je obtížný a je obtížné dýchat. Dlouhodobý tlak na žaludek může vést k fetální hypoxii.
 • Škytavka se někdy považuje za známku hypoxie u dítěte (hladovění kyslíkem). V tomto případě je doba odpočinku dítěte příliš dlouhá nebo naopak nadměrná, neobvyklá aktivita.

  Předpokládá se, že velké množství sladké stravy ve stravě těhotné ženy vede k častému požití sladké plodové vody u dítěte, po kterém dítě začne škytnout..

  Třetí trimestr

  Pocit, že dítě často škytá v břiše během těhotenství po 36 týdnech, je považován za přirozený a zřídka označuje jakoukoli patologii. Během tohoto období jsou již vytvořeny všechny systémy a orgány dítěte. A plíce začnou produkovat povrchově aktivní látku (je nutné, aby stěny alveol během dýchání nedržely k sobě).

  V závislosti na vlastnostech rostoucího organismu dítě škytá v břiše během těhotenství ve věku 35, 34 a dříve. Během tohoto období se dítě zpravidla učí dýchat, což se stává příčinou narušení funkce vnějšího dýchání. Třetí trimestr je navíc časem vrcholné aktivity dítěte. Žena může velmi často zaměňovat rytmické pohyby s škytavkami..

  Také byste se měli bát, pokud dítě během těhotenství po 38 týdnech často škytá v břiše. Během této doby může dítě škytnout po dobu 30-60 minut. Příčiny procesu jsou stejné jako u dřívějších dat..

  Kdy je potřeba lékař??

  Škytavka je zcela neškodný proces. Měli byste však vědět, že neexistuje důvod k vzrušení, pokud to nezpůsobí zhoršení pohody dítěte nebo budoucí matky. Pokud škytavka byla pravidelná a delší, je lepší jít do ordinace. To pomůže pochopit, proč dítě často škytá v břiše během těhotenství..

  Pokud má gynekolog podezření, může být ženě předepsána další studie:

  • CTG (kardiotocografie). Během tohoto postupu se používá speciální zařízení, které zaznamenává srdeční frekvenci dítěte. CGT se provádí za účelem vyloučení nemocí srdce a dýchacích cest.

  Měli byste vědět, že pro všechny těhotné ženy, u nichž jsou děti nadměrně aktivní, se provádí další vyšetření. Nebojte se tohoto postupu. Je naprosto bezbolestná a bezpečná..

  • Ultrazvuk. Díky této metodě lékaři vyhodnocují stav plodu, vidí možné poruchy v pupeční šňůře a placentě, což může vyvolat komplikaci respiračních funkcí. Kromě obecné studie se provádí také Dopplerometrie. Jeho použitím se hodnotí placentární průtok krve. Snížení hladiny indikuje nedostatek kyslíku.

  Pokud se během studie začne bránit dětská bránice, pak s pomocí mikrofonu zabudovaného do ultrazvukového zařízení může nastávající matka slyšet, jak dítě ve skutečnosti škytá.

  Nebezpečí

  Jsou-li škytavky způsobeny přírodními příčinami, nepředstavují pro dítě nebezpečí. V případě, že škytavka vznikla jako známka nitroděložní hypoxie, mohou nastat nepříjemné následky.

  Předčasná léčba této patologie může vést k zadušení nebo smrti plodu. Rozpoznání stavu je velmi snadné, dítě vykazuje nejen škytavku, ale také absenci pohybů, nebo naopak zvýšenou aktivitu. Také srdeční frekvence dítěte se zrychluje až do tachykardie.

  Příčiny hypoxie

  Mezi hlavní faktory patří následující faktory:

 • Anémie.
 • Dlouhé mačkání plodu.
 • Včasné oddělení placenty.
 • Poruchy normálního krevního oběhu v pupeční šňůře a placentě.
 • Plicní nebo kardiovaskulární onemocnění u nastávající matky.
 • Vrozené vady plodu.

  Pokud je podezření na hypoxii, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem.

  Co lze udělat, když škytavka způsobí nepohodlí?

  Pokud dítě často škytá v břiše během těhotenství po 32 nebo více týdnech, můžete vyzkoušet následující tipy:

 • Speciální sada cvičení pro těhotné ženy pomáhá zvýšit průtok kyslíku.
 • S dlouhou škytavkou se můžete pokusit vyrazit na čerstvý vzduch. Jemné kývání v lůně pomůže dítěti uklidnit se.
 • Poloha kolenního lokte pomůže změnit polohu těla dítěte a odstranit fit škytavka. K tomu stačí několik přístupů po dobu tří minut.
 • Pokud dítě často škytá v břiše během těhotenství po 33 týdnech nebo během jiného období těhotenství, odborníci doporučují snížit používání dezertů a sladkostí..

 • Mírnou hypoxii dítěte lze léčit speciální vodou bohatou na kyslík.
 • Dýchací gymnastika pomáhá vyrovnat se s škytkami plodu: hladká inhalace a výdech po dobu šesti sekund.
 • Ke všem metodám by měla být přidána konverzace s dítětem a dlouhé, hladké hladení břicha.

  Co jiného se dá udělat?

  Vývoj dítěte v lůně během těhotenství závisí na blahu budoucí matky. Je důležité neporušovat stravu a den a také dodržovat všechna doporučení gynekologa. To by se mělo provádět od chvíle početí do konce těhotenství. To by mělo být doplněno vitamíny a častými procházkami na čerstvém vzduchu. V tomto případě bude dítě tvořit bez patologií.

  Všechny pocity narušující nastávající matku by měly být prodiskutovány s lékařem. V takovém případě může odborník opravit malé odchylky od normy.

  Aby se vyloučilo riziko nedostatku kyslíku u dítěte, měli byste často chodit, pravidelně navštěvovat čerstvý vzduch a dostatek spánku. Musíte také být méně v dusných nebo zakouřených místnostech..

  Během těhotenství je nutné vyloučit emoční negativní poruchy, nervový stres a těžkou fyzickou námahu.

  Co dělat?

  Během těhotenství by žena neměla:

 • Pít alkohol.
 • Kouřit.
 • Proveďte gymnastická cvičení, která by mohla poškodit plod.
 • Noste břicho mačkané oblečení.
 • Těžké cvičení.
 • Zůstaňte dlouho v neventilovaných a dusných místnostech.

  Konečně

  Nedělejte si starosti, protože dítě během 34 týdnů po těhotenství často škytá v břiše. Těhotenství a škytavka v jiném období by také neměly vyvolávat obavy o nastávající matku. Toto je považováno za přirozený proces a neměli byste se s tím starat. Ale v případě, že dítě kromě škytavky vykazuje další neobvyklé příznaky, měli byste vyhledat pomoc lékaře.

  Škytavka dítěte v děloze - příčina a způsob řešení!

  Obecná informace

  Fenomén mateřské sféry (včetně sémantického prožívání těhotenství) je způsoben specifikami prožívání příznaků těhotenství a hraje významnou roli při vnější činnosti a duševním stavu těhotné ženy. V tomto období ženy emocionálně zhoršené reagují na všechny jejich pocity a všechny změny od plodu.
  To je do značné míry způsobeno restrukturalizací sebevědomí ženy, které již zahrnuje obraz nenarozeného dítěte jako oddělené lidské bytosti (fáze přijetí nového života v sobě). Tato fáze během těhotenství se nejčastěji vyskytuje v období, kdy se plod začne pohybovat (16–18 týdnů) a matka začíná interpretovat své chování: „probudil se“, „strach“, „hry“ atd..

  Jak se plod vyvíjí (týden 33 - 35. týden), mnoho žen se začíná obávat šikany plodu v žaludku. Méně často jsou škytavky pozorovány u plodu během těhotenství v časných stádiích (od 24 do 25 týdnů). Obzvláště často škytavka dítěte během 32 týdnů těhotenství, a jak ukazují průzkumy veřejného mínění, škytavky často po 37 týdnech těhotenství.

  Mnoho těhotných žen však necítí „škytavý jev“ plodu v břiše během těhotenství a často se o to obávají a některé ženy obecně pochybují o tom, zda dítě může škytnout v děloze? Studie ukazují, že je to způsobeno tím, že těhotná žena necítí všechny pohyby plodu a mnoho z nich prostě má nízký práh citlivosti a necítí škytavka..

  Někdy těhotné ženy nejsou obtěžovány faktem škytavek, ale proč dítě v žaludku často škytává nebo škytá každý den nebo neustále po dobu 20-30 minut 2-3 krát denně, protože u mnoha je tento proces spojen s patologií. Zvláště se obávají ženy s úzkostným typem těhotenství, u nichž je chování plodu (míchání, škytavka, zívání) doprovázeno úzkostí, pochybnostmi a dokonce i strachem.

  Především je třeba říci, že škytavky jsou nepodmíněným reflexem způsobeným kontrakcí bránice. Škytavka u plodu se projevuje individuálně: jeho trvání se může lišit od 2-3 minut do půl hodiny. Četnost jeho vzhledu je také odlišná: v některých - několikrát denně v jiných - jednou týdně.

  V souladu s tím mají těhotné ženy v souvislosti s tímto jevem různé emoce: některé se bojí, jiné jsou šťastné a mnoho se bojí: je to nebezpečné a potřebuje pomoc nebo ne? Také bychom neměli zapomenout, že pocity těhotné ženy vůči chování plodu jsou docela subjektivní a že by neměly být srovnávány s pocity jiných těhotných žen a dávat jim extrémní význam..

  Vědci dnes věří, že navzdory nejistotě původu takových jevů je schopnost vyvíjejícího se plodu škytat, polykat, zívat a natahovat je jedním z faktorů (indikátorů) fyziologicky normálního nitroděložního vývoje a naznačují, že dosáhla určité úrovně psychofyzického vývoje. Je prokázáno, že je to normální a nevztahuje se na rizikové faktory pro vývoj plodu, a během škytnutí dítě nepociťuje nepříjemné pocity.

  Proč dítě škytá v těhotném břiše

  Všechny těhotné ženy mají vždy spoustu otázek. A čím blíže se datum narození „plíží“, tím více zkušeností a nepřiměřených obav o blaho a vývoj dítěte nastávají u nastávajících matek.

  Na pozadí absolutně normálních ukazatelů všech analýz patří tato škytavka v děloze k takové skupině „přitažlivých“ problémů. Opravdu tam dítě škytá a jak bezpečný je tento jev? Gynekologové tvrdí, že se jedná o fyziologický jev bez známek patologie.

  Proto, aby tento stav dítěte nezpůsobil matce zbytečné starosti, pojďme zjistit, proč dítě škytá v žaludku těhotné ženy.

  Škytavka je fyziologická reakce, ke které dochází v reakci na svorku nervu vagus, která prochází bránicí a dalšími vnitřními orgány. Připnutý nerv vysílá signál přes nervové centrum do mozkové kůry o „problému“, který se objevil, a v reakci na něj se bránice rytmicky stahuje a vytlačuje přebytečný vzduch z plic ústy.

  Dítě začne škytnout někde uprostřed gestačního období. V průměru je tento jev zaznamenán od 24-26 týdnů těhotenství, kdy jsou nervová a respirační centra již dobře vyvinutá. Pochopit, že škytavka je velmi jednoduchá. Musíte jen trochu poslouchat žaludek. Pokud dítě škytá v děloze, lze pocity matky charakterizovat takto:

  1. Je zaznamenáno rytmické chvění dítěte. V tomto případě nedochází k žádné motorické činnosti dítěte.
  2. K otřesům dochází ve stejném intervalu po dlouhou dobu..
  3. Jemně měřené klepání.
  4. Dolní břicho pulzuje.
  5. Žena cítí tikání na jedné straně břicha.
  6. Na břiše je zaznamenána mírná vibrace.

  Délka škytnutí se liší. Jednoduše neexistují žádné konkrétní časové limity, kolik by mělo dítě škytat v děloze. Děti jsou všechny individuální, takže některé mohou škytat 1-2 minuty, zatímco jiné mohou trvat déle než hodinu. Frekvence škytavých útoků se obvykle pohybuje od 1 do 7krát denně..

  Zajímavý! Studie škytnutí plodu pomocí ultrazvuku ukázaly, že embryo ve věku 8 týdnů škytá po dobu několika minut každý den. Matka si však takové chování dítěte všimne teprve od 20-24 gestačních týdnů.

  Jednomyslná a konečná odpověď na otázku, proč škytavka dítěte v děloze nebyla dosud nalezena. Jediné, co odborníci s jistotou říkají, je to, že dítě během škytavek nepociťuje bolest nebo nepohodlí a že všechny zásadní známky zůstávají normální. Nastávající matky se proto nemohou nijak zvlášť obávat.

  Existují tři hlavní verze, proč dítě škytá v žaludku své matky:

  1. Dítě cvičí dýchací funkce. Během vývoje začíná fetální nervový systém postupně prožívat výkon funkcí, jako je dýchání a polykání. Dobře vyvinutá bránice a plíce se připravují na samostatnou práci po narození, protože dítě bude muset okamžitě dýchat bez tréninku. Kromě toho existuje předpoklad, že zadržování dechu během škytání připraví dítě kojení.
  2. Dítě spolkne malé množství plodové vody, která se okamžitě objeví v plicích. Přebytečná tekutina, která se dostane dovnitř dítěte, je obvykle vylučována ledvinami. Pokud je množství zachycené vody velmi velké, pak to způsobí pokles membrány, to znamená škytavka.
  3. Škytavka se projevuje jako symptom dětské hypoxie. V některých případech může škytavka skutečně signalizovat hladovění fetálního kyslíku. Spolu s škytavkou je však pozorována neobvyklá aktivita dítěte: silná pohyblivost nebo příliš dlouhá doba odpočinku.

  Zajímavý! Předpokládá se, že velké množství sladkých potravin ve stravě těhotné ženy vyvolává dítě často polykáním sladké plodové vody a poté škytáním.

  Škytavka plodu je považována za zcela neškodný jev. Je však užitečné pochopit, že neexistuje důvod k obavám, pokud to nezpůsobí zhoršení blahobytu matky a dítěte. Pokud se škytavka prodlouží a bude pravidelnější, je lepší jít do ordinace gynekologa a zjistit, proč dítě často škytá v žaludku.

  Pokud má lékař obavy, může vám být přiděleno další vyšetření:

  • Kardiotocografie (CTG) je postup využívající přístroj, který zaznamenává srdeční frekvenci dítěte. Tento postup se provádí za účelem vyloučení patologie dýchacího a srdečního systému..

  Na poznámku! U všech žen, jejichž děti jsou příliš aktivní, se provádí další diagnostika. Tento postup je absolutně bezpečný a bezbolestný..

  • Ultrazvuk - Kromě obecného vyšetření plodu se provádí také Dopplerometrie. Speciální měření pomáhají vyhodnotit placentární průtok krve. Snížený průtok krve indikuje nedostatek kyslíku.

  Zajímavý! Pokud se v době vyšetření začne diafragma dítěte stahovat, můžete pomocí mikrofonu zabudovaného do ultrazvukového přístroje slyšet, jak dítě během těhotenství škytá.

  Maminky kojenců, kteří se rádi potkávají v bříšku, často sdílejí tipy, jak tuto situaci vyřešit..

  Co dělat, když dítě škytá v děloze:

  • Pokud škytavka vydrží dostatečně dlouho, můžete zkusit jít na čerstvý vzduch. Hladké kroutí v lůně pomůže dítěti uklidnit se.
  • Komplex cvičení pro těhotné ženy pomůže zvýšit průtok čerstvého kyslíku.
  • Můžete změnit polohu těla plodu a zkrotit škytavku polohou koleno-loket. Stačí několik sad 3-4 minut.
  • Omezte cukr a dezerty. Možná se vaše budoucí dítě ukázalo jako sladký zub a má příliš rád sladké vody.
  • Malá hypoxie dítěte může být odstraněna speciální kyslíkem obohacenou vodou.
  • Zkoušíte dechová cvičení na sobě: vdechujte na úkor 1... 6, výdech - 6... 10.
  • K výše uvedeným metodám musíte bezpochyby přidat dlouhé jemné hladké břicho a rozhovor s dítětem. To mu pomůže rozptýlit se a přestat škytat..

  zjištění

  1. Délka škytnutí u kojenců je jiná. Proto nesrovnávejte své těhotenství s ostatními a panika, pokud se něco neshoduje..
  2. Gynekologa musíte kontaktovat, pouze pokud škytavka trvá déle než dva dny a dítě je velmi aktivní..
  3. Vždy stojí za to si uvědomit, že škytka plodu jsou považovány za normu, takže nemusíte běžet po tabletách do lékárny, projít všechny odborníky v řadě nebo v letovisku, aby zakrývali lidové metody, které přátelé radili.
  4. Pravidelné škytání dítěte mu pomáhá připravit se na nezávislý život po porodu.

  Pokud vám stále záleží na otázce, co to znamená, když škytavka dítěte v děloze, podívejte se na speciální video na toto téma nebo požádejte gynekologa o naplánované vyšetření. Ale vždy pamatujte, že škytání dítěte je naprosto normální, což by vám nemělo způsobit záchvat paniky.

  Škytavka plodu během těhotenství - je to nebezpečné a co by měla nastávající matka dělat, pokud k takovému jevu dojde.

  Během těhotenství je veškerá pozornost nastávající matky soustředěna na dítě vyrůstající v žaludku, takže nové pocity vyvolávají otázky a obavy. Často se říká, že měřené světelné šoky dítěte jsou škytavka plodu..

  Odborníci říkají, škytavka plodu je normální. Toto je logický a pochopitelný proces. Dítě roste a rozvíjí se, musí ovládat dovednosti nezbytné pro život. Při tréninku respiračních pohybů se svaly bránice stahují, což způsobuje škytavku.

  Plod v lůně začne dělat dýchací pohyby od asi 13 týdnů. Nastávající matka může cítit škytavky dítěte od 16-20 týdnů těhotenství do porodu.

  Délka škytavek je individuální - někdy trvá 2–3 minuty a někdy i půl hodiny nebo déle. Stojí za to upozornit v rozumném rozsahu pouze tehdy, když se dlouhotrvající škytání obává velmi často, v kombinaci s dalšími příznaky patologie.

  Tam jsou populární přesvědčení, že pomocí pocitu škytavka dítěte, matka může určit jeho postavení v břiše. Záleží na tom, kde přesně těhotná žena cítí chvění: pokud se cítí pár centimetrů pod pupkem, pak je dítě v prezentaci hlavy, a pokud je vyšší, v pánvi.

  Tak či onak, pouze lékař může určit polohu plodu co nejpřesněji během ultrazvukového vyšetření, a na základě těchto přesvědčení lze pouze učinit předpoklady.

  Těhotenství se vyskytuje u všech žen podle individuálního scénáře a škytavka plodu také patří k vlastnostem matky a dítěte. Dítě může škytnout každý den nebo jednou týdně, během těhotenství se tyto ukazatele mohou změnit a některé těhotné ženy vůbec necítí škytavka plodu.

  Co dělat

  Škytavka sama o sobě není patologií ani známkou jakéhokoli rušení. Ale v některých případech je matka díky těmto „signálům“ schopna napravit své špatné chování. Chcete-li to provést, musíte porovnat fakta a pokusit se pochopit příčiny tohoto jevu. Může jich být několik:

  1. Dítě se učí respirační pohyby - jedná se o jakýsi orgánový trénink. Máma se nemusí bát.
  2. Během respiračních pohybů dítě spolkne příliš mnoho plodové vody. Předpokládá se, že pokud matka sní hodně sladkostí, bude mít dítě chuť vody. Poté si vezme velké doušky, komora se naplní a začne vyvíjet tlak na bránici, což je hlavní důvod pro škytání. Nastávající matka by se měla pokusit omezit množství sladké stravy
  3. Dítě je v nepohodlné poloze. Tento jev se může objevit v pozdějších stádiích, kdy se místo v žaludku matky díky aktivnímu růstu plodu zmenšuje. Pokud těhotná žena často sedí v nepříjemné poloze, například se zkříženýma nohama nebo se zády sklopenými, může se dýchací systém plodu zkrátit a způsobit škytání. Máma se musí více pohybovat a chodit venku tak často, jak je to možné.
  4. Vznikající hypoxie plodu. Ale není třeba panikařit!

  Výsledkem hypoxie je celý komplex příznaků:

  • zvýšená aktivita dítěte;
  • nízká srdeční frekvence (bradykardie);
  • příliš časté a prodloužené škytavky.

  Tyto příznaky by měly být hlášeny bez paniky lékaři, který provádí těhotenství. Stanovením vhodných testů odborník určí nebo vyloučí hypoxii, rozhodne o dalších opatřeních.

  Proč se to děje?

  Existují pouze dva důvody pro škytání plodu během těhotenství:

  • Z vnějšího důvodu (například když dítě při příliš velkém sání prstů spolkne velké množství plodové vody), dochází k podráždění bránice. Začíná se rytmicky stahovat, což je zvnějšku považováno za škytavý proces;
  • Z interního důvodu (například fetální hypoxie nebo výskyt jakýchkoli jejích individuálních symptomů) je podrážděno jedno z nervových center mozku, což je odpovědné za motorickou funkci bránice, což také vede k jeho rytmické systematické redukci.

  Z prvního důvodu, že těhotná žena má škytavka, není absolutně důvod k obavám - takové škytavky jsou způsobeny pouze dobrou chutí strouhanky, její správnou aktivitou a životně důležitou činností.

  Považujte tuto „komplikovanou“ škytku za podrobnější.

  Jak nevyprovokovat škytavka u dítěte

  Většina těhotných žen začne cítit pohyby svého dítěte během druhého trimestru (13-27 týdnů) těhotenství.

  Pokud je však placenta blíže k přední části dělohy, bude trvat déle, než pocítíme první pohyby. Snažte se nebát těchto prvních pohybů..

  Fetální škytavky jsou skvělým ukazatelem toho, že vaše dítě roste uvnitř vás..

  Ne všechny těhotné ženy mohou cítit škytnutí svých dětí. Nastávající matka se však nemusí předčasně bát, protože přítomnost nebo absence škytavky u plodu je považována za normální proces..

  Někdo začne cítit aktivitu ve 13 týdnech a některé ženy, dokonce i ve druhém trimestru, si nejsou jisty, že tyto pocity způsobuje dítě.

  Abyste pochopili, že vaše dítě začalo škytat, musíte poslouchat charakteristické rytmické pohyby v břiše..

  Když se objeví škytavka, žena cítí malé křeče, které se liší od ostatních obvyklých pohybů plodu.

  Pocity, které žena cítí při škytání svého dítěte, mohou trvat několik minut nebo trvat dlouho.

  V závislosti na gestačním věku, ve kterém zažíváte první škytavka u dítěte, se mohou pocity lišit. Šoky jsou výraznější během růstu dítěte uvnitř břicha.

  Těhotné ženy popisují následující pocity při škytání dítěte:

  1. Pulzující spodní břicho doleva nebo doprava
  2. Monotónní klepání.
  3. Škubání, nepohodlí v podbřišku.
  4. Příležitostné třes.
  5. Vibrace kůže břicha.

  V průběhu těhotenství je nutné sledovat škytavka u dítěte, aby se poskytovaly informace o pohybu plodu do správného okamžiku. Některé ženy ve druhém trimestru pociťují pohyby, které se podobají křečím svalů.

  Od pátého měsíce cítí žena silné úrazy aktivního malého nájemce. Všechny tyto informace musí být zaznamenány ve zvláštní tabulce, podle které lékař určí aktivitu plodu a identifikuje možné problémy.

  Možné důvody

  Nemusíte naléhavě zavolat lékaře a ptát se, proč dítě aktivně škytá v žaludku. Gynekologové nedoporučují se bát, protože tento proces je považován za přirozený.

  Jen se uvolněte a užívejte si pocit, jak se dítě pohybuje uvnitř vás. Škytavka u plodu během těhotenství se vyskytuje pravidelně.

  Lékaři stále nemají shodu ohledně toho, co způsobuje škytání dítěte.

  • Předpoklad č. 1. Komprese pupečníku nebo diagnostika hypoxie. Pokud je škytavka intenzivní a opakuje se denně, lékař předepíše diagnózu ultrazvuku. To je nutné k vyloučení možného zamotání pupeční šňůry kolem krku plodu, což omezuje tok kyslíku, zabraňuje dýchání a zvyšuje nejen zvýšený pohyb dítěte, ale také škytavka. Pokud jsou obavy lékaře potvrzeny, pak stlačení pupeční šňůry vede k nerovnoměrnému růstu orgánů a následnému omezení průtoku krve k plodu.
  • Předpoklad č. 2. Děti, zatímco jsou stále v matce, se učí používat plíce k polykání přicházejícího kyslíku přes pupeční šňůru. Během dýchání může dítě polykat plodovou vodu (plodovou vodu). Tekutina vstupující do plic dává mozku signál z centrálního nervového systému, který dává rytmické kontrakce bránice. Proto, aby se zbavili plodové vody, která se dostala do plic, začnou děti škytnout.
  • Předpoklad č. 3. Sací reflex. Další hypotézou, při které je škytavka u plodu možná, je vývoj sacího reflexu. Dítě potřebuje tuto dovednost pro budoucí kojení a emoční pohodlí. Při sání prstu do dělohy dítě mimovolně také polyká plodovou vodu, což způsobuje škytání. Přítomnost tohoto procesu v drobkách naznačuje dobrý vývoj centrálního nervového systému.

  Pokud se škytavka pravidelně neopakuje, mělo by se s tímto jevem zacházet jako s normálním procesem vývoje plodu..

  Ale proč dítě škytá neustále v žaludku a co s tím dělat? Nejprve musíte navštívit lékaře, abyste provedli další vyšetření.

  Pouze včasná lékařská pomoc pomůže odstranit malformace a zajistit narození zdravého dítěte. Vyšetření gynekologem se skládá z následujících diagnostických metod:

  1. Konzultace na plný úvazek - odborník provede vizuální kontrolu a položí objasňující otázky ohledně frekvence a trvání škytnutí plodu.
  2. Kardiotocografie - tato studie pomůže měřit, cítit a slyšet srdeční rytmy dítěte. Pokud přístroj zjistil rychlý srdeční rytmus, lékař diagnostikuje možnost hypoxie.
  3. Ultrazvuk s dopplerometrií - tato měření vám umožní posoudit stav krevního oběhu přes cévy pupeční šňůry, aorty plodu a identifikovat možná narušení funkcí placenty. Pokud je průtok krve snížen, může se to stát příznakem a známkou hypoxie novorozence.

  Před návštěvou svého lékaře zkuste jiné účinné způsoby, jak snížit škytavka u vašeho dítěte. Pocit aktivních pohybů, chvění v břiše, zkuste se uvolnit, přestat být nervózní a více si odpočinout. Pro snížení pocitu škytání dítěte během těhotenství doporučujeme dodržovat tato doporučení:

  1. Chůze každý den na čerstvém vzduchu pomůže uklidnit činnost dítěte.
  2. Pokud škytavka dítěte narušuje spánek celou noc, změňte polohu spánku otočením na druhou stranu nebo zpět.
  3. Na kolena s důrazem na lokty. Uzamkněte tuto pozici na několik minut a opakujte.
  4. Při škytnutí může dítě ukázat, že je zima. Za tímto účelem zakryjte žaludek teplým přehozem.
  5. Nezapomeňte pravidelně dýchat: pomalu se zhluboka nadechněte a poté vydechněte po dobu 10 sekund.

  Po jídle

  Rytmické pohyby dítěte jsou ovlivněny jídlem, které jste si vzali den předtím..

  Aby se snížil pocit škytnutí dítěte, konzumujte méně sladké, zejména v noci, aby plodová voda nepřilákala sladkou chutí.

  Nahraďte sladkosti, ale také omezte míchání dítěte, pomůžete kyslíkovému koktejlu, který se prodává v lékárnách. A po jídle nejděte k odpočinku, ale chodte po bytě nebo se projděte na čerstvém vzduchu.

  Cítíte první škytavky dítěte v žaludku, zkuste se uvolnit a nebojte se o to. Tento proces se děje u každé těhotné ženy, ale nastává v různých časech. Chcete-li pochopit, jak škytavka dítěte vypadá v břiše, doporučujeme sledovat video. To jasně ukazuje, jak se vyskytují rytmické pohyby, otřesy dítěte v lůně budoucí matky.

  Informace uvedené v tomto článku jsou pouze informativní. Materiály článku nevyžadují nezávislé zacházení. Pouze kvalifikovaný lékař může stanovit diagnózu a poskytnout doporučení léčby na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

  Škytavka u dospělého je spojena s pohybem bránice a všichni o tom víme. Ale jak pochopit, proč dítě škytá v lůně? Tam je skutečné tajemství. Koneckonců, první dech nastane po narození, o kterých pohybech hrudníku nebo bránice lze diskutovat?

  Pochopit, že dítě začalo škytat, není tak jednoduché. Koneckonců, každá maminka o tom bude myslet naposledy, nejprve se bude zdát, že se dítě právě stalo mobilním, počet pohybů se zvýšil.

  Když ale na několik dní v řadě vznikne jednotné zvlnění najednou, může mít každá matka otázky a spolu s nimi vzrušení pro zdraví svého dítěte..

  Jak pochopit, že dítě škytá?

  • Otáčení nebo křeče v jednom bodě po dobu dvou až tří minut v řadě. Vibrace se mohou „rozšířit“ po žaludku, ale obvykle se soustředí v jedné oblasti.
  • Rytmické a velmi podobné chvění.
  • Sotva slyšitelný tikající zvuk nebo monotónní klepání. Můžete si odpočinout a nebojte se - nejedná se o generickou psychózu, vše je v pořádku.
  • Někdy je pozorováno pulzování, nejčastěji v podbřišku. Místo pulzace však závisí na gestačním věku a poloze plodu.

  Pokud se ocitnete v jednom z těchto příznaků nebo všech čtyřech najednou, narazili jste na škytavky v období nitroděložního vývoje..

  Dospělí a malé děti pravidelně škytají, což jim neubližuje. Možná byste si s tím neměli dělat starosti?

  Jen málo lidí ví, proč dítě škytává v žaludku své matky, vědci stále nemají odpověď. Vážné studie v této oblasti nebyly provedeny, nebyly zjištěny žádné odchylky nebo patologie spojené s tímto stavem.

  O povaze škytavek existuje několik teorií:

  1. Neuromuskulární.
  2. Plodová voda.
  3. Hypoxie.

  První je, že tělo dítěte se začíná připravovat na dýchací proces, zvyšuje se počet nervových impulsů do bránice a svalů hrudníku. V tomto ohledu se podle vědců mohou objevit jejich nedobrovolné pohyby a kontrakce. Počáteční období škytavek také hovoří ve prospěch této myšlenky, nejčastěji se tento problém vyskytuje v oblasti 30 týdnů.

  Na druhé straně dítě nevdechuje v děloze a přijímá všechny potřebné živiny krví matky. Teorie je však naprosto neškodná a tvrdí, že škytavka je zcela fyziologický proces. Takže pokud to někdy potvrdí, miliony matek po celém světě mohou konečně klidně dýchat.

  Jak víme, až do narození je dítě obklopeno plodovou vodou. Protože nedýchá, není čeho se bát - nemělo by dojít k polykání a zadušení. Ale porodník-gynekologové vás mohou zklamat, při porodu je to běžný výskyt a jeden z důvodů pozdějších patologií.

  A co prenatální období? V této době může dítě provádět reflexní pohyby a náhodně spolknout malá množství téže tekutiny.

  Příroda předvídala všechno a ledviny, které již v této fázi pracují, jsou schopny odstranit určité množství plodové vody.

  V těle by samozřejmě nemělo být nadbytečné množství tekutin a pokud dítě neustále škytá, stojí za zvážení a návštěvu lékaře s tímto problémem. Jednorázové, nepravidelné a ne příliš časté útoky škytavek jsou však docela přijatelné.

  Možné příčiny škytavek


  Většina matek, které cítí, že jejich dítě škytá uvnitř, cítí radost. Brzy však ustoupí úzkosti ohledně toho, zda je vše s drobky v pořádku. Odborníci tvrdí, že ve většině situací s tím není nic špatného a škytavky nejsou spojeny s nesprávným vývojem nebo patologiemi..

  Na začátku třetího trimestru uslyšíte škytavku drobků. Tyto pocity se budou lišit frekvencí a rytmem od pohybu plodu. Dosud nebyly stanoveny přesné příčiny škytavek. Je však jisté, že během období škytnutí plod nepociťuje bolest a nepohodlí. Je také známo, že v počátečním stádiu těhotenství není plod schopen škytat.

  Lékaři k tomu stále mají nějaké návrhy. Samozřejmě nemají absolutní přesnost, ale zní docela přesvědčivě.

  Příčiny škytavek:

  1. Často dítě v matčině žaludku může škytnout kvůli vyvíjející se hypoxii. Jeden škytavka však nemůže svědčit o takové anomálii. Tento příznak obvykle není spojen s hypoxií..
  2. Požití plodové vody plodem je další možnou příčinou škytavek. Pokud část, kterou spolkne, překročila normu, škytavka je ochrannou funkcí těla..
  3. V té době, když nervový systém dítěte nabude téměř plně formovaného vzhledu, bude schopen ovládat jeho polykání a dýchání v lůně. Spolu s centrálním nervovým systémem se tvoří plíce a bránice. Děti se začnou pokoušet polykat a dýchat v matčině lůně asi po 7 měsících těhotenství. Z tohoto důvodu může máma cítit škytavka v bříšku..
  4. Nevhodné držení těla. Stává se, že máma zaujímá pozici, ve které buldozer zažívá fyzický vysoký krevní tlak. A to i přes vrstvu močového měchýře a plodové vody. To vede ke skutečnosti, že se dýchací a trávicí orgány deformují, což z nich ztěžuje únik vzduchu. Tento důvod je zvláště důležitý pro pozdější období, kdy arašíd již má významnou velikost a je stísněný v bříšku. Škytka plodu jsou častěji pozorována, pokud žena ve snu náhodou stiskne její břicho celou svou hmotností, nosí mačkané šaty nebo obvazové pásy a naklání se dopředu, zatímco sedí.

  Potřebuji konzultaci s lékařem

  Škytavka ženy pociťovaná ženou je považována za normální a nevyžaduje lékařský zásah.

  Pokud dítě škytá déle než hodinu a ne více než třikrát denně - to je norma. Pokud jsou škytavky příliš časté, nepřecházejte po dlouhou dobu, matka se neustále cítí silně hýbat plodem - je lepší informovat lékaře o tom, co se děje. Pokud gynekolog považuje stížnosti pacienta za oprávněné, lékař předepíše diagnózu, která zahrnuje:

  • Dopplerovský ultrazvuk. Diagnóza pomůže určit porušení krevního oběhu placenty, posoudit celkový stav krevního oběhu přes cévy pupeční šňůry, posoudit zralost placenty.
  • CTG plodu. Kardiotocografie - diagnostika srdečních stahů v klidu, pohybu, s děložními kontrakcemi. Pomáhá detekovat hypoxii..

  Uvedené druhy diagnostiky jsou bezpečné během těhotenství.

  Jsou popsány příznaky, ve kterých by matka měla naléhavě navštívit lékaře. Při častém nadměrném míchání dítěte po dlouhou dobu nebo při absenci míchání dítěte po dobu 12 hodin. Událost znamená, že dítě vyvine hladovění kyslíkem.

  Pro těhotnou dívku se doporučuje spočítat, kolik pohybů dítě denně provedlo, a všimnout si, jak dlouho trvá kontrakce reflexní bránice..

  Pokud lékař zjistil fetální hypoxii, je předepsána léčba. Těhotné ženě je přiřazena Curantil, Trental. Doporučuje se použití kyslíkových koktejlů..

  Se zvýšeným tónem dělohy jsou předepsány No-Shpa a Magnesia.

  Hladina kyslíku v těžké formě a detekovaná v pozdním období - je nutná operace umělého dodání.

  Léčba

  Kdy jít k lékaři

  Většina případů škytavek u dětí je zcela přirozený jev, který by se neměl týkat těhotné ženy..

  Norma se považuje za škytku plodu ne více než tři útoky denně a ne déle než 1 hodinu. Navíc se dítě chová stejně jako dříve, pohyby se nezvyšují a žena by neměla mít žádné nepohodlí.

  Pokud se škytavka objevuje každý den a déle a dítě se začne chovat neklidně - hodně se pohybuje a aktivně - měli byste informovat svého lékaře o svých obavách, protože se může jednat o hypoxii plodu.

  Co dělat s častým škytáním

  Škytavka dítěte - bezbolestný jev, během těhotenství zřídka způsobuje nepohodlí. Žena se cítí psychicky nepohodlně kvůli obavám o zdravotní stav dítěte. Pokud ovoce škytne silně, je doporučeno přijmout opatření:

  • Lehké cvičení nasycuje tělo kyslíkem. Pokud dítě začalo škytavka, musíte udělat cvičení.
  • Nastávající matka doporučila denní světlo na čerstvém vzduchu.
  • Často se žena cítí rozechvělá a rytmickými třesem, pokud je delší dobu v sedu nebo v leže. Stačí změnit svou polohu a pocity zmizí.
  • Názor je vyjádřen tím, že použití sladkostí matkou přispívá k škytání dítěte. Je lepší vyloučit cukrovinky ze stravy a podívat se na výsledek.
  • Nepracujte. Doporučuje se časté přestávky.
  • Budoucí dítě může být zmrazeno. Musíte se zabalit do přikrývky nebo ohřívače šatů, vzít si šálek teplého čaje.
  • Žena v poloze se doporučuje pít kyslíkový koktejl.
  • Doporučuje se provádět dechová cvičení. Střídáním hlubokých dechů a výdechů žena přispívá k obohacení krve kyslíkem.

  Pokud si dívka všimne, že po jídle dochází k reflexu, je třeba analyzovat stravu a odstranit škodlivé potraviny.

  Pokud se reflex objevuje zřídka, rychle prochází, maminka by neměla nic dělat. Je nutné sledovat frekvenci a trvání záchvatů.

  Normy pro záchvaty je obtížné identifikovat, příčiny procesu nejsou zcela identifikovány. Lékaři však nedoporučují panikařit, pokud dítě škytá 3-4 krát denně a doba trvání tohoto jevu není delší než čtvrt hodiny. Útoky trvají až 37 týdnů nebo do narození dítěte. Nastávající matka se musí vyrovnat s nepohodlím, které záchvaty způsobují, nadále si užívat těhotenství a sledovat výživu, životní styl a rutinu.

  Lůno je dočasným domovem pro dítě, kde roste, přibírá na váze. Každý týden pro dítě se vyznačuje novou fází vývoje. Reflexní kontrakce bránice - přirozený jev, jako pohyb dítěte.

  Stres je nebezpečný pro těhotnou dívku a dítě - nebojte se. Zřídka škytavka naznačuje, že je ohroženo zdraví dítěte. Obecně se tento jev nepovažuje za patologii, pokud se žena cítí normálně. Zároveň plod není příliš aktivní, ale pohyby jsou patrné - neměli byste se bát - těhotenství prochází, jak by mělo. Ne všechny škytavky v žaludku matky a ne všechny matky si tohoto procesu všimnou, to nenaznačuje patologický stav matky nebo dítěte.

  • Pravděpodobně bude odpoledne chodit venku.
  • Pokud ležíte, můžete změnit polohu těla, například ležet na boku a zaujmout polohu kolena (držení těla dítěte v lůně).
  • Před spaním byste se měli vzdát sladkostí.
  • Můžete mluvit s dítětem, pohladit žaludek - je již dlouho známo, že děti v lůně slyší velmi dobře svou matku a cizí zvuky a cítí, že se dotýkají žaludku (již od druhého trimestru).

  Škytavka v lůně matky obvykle není známkou patologie. Nemusíte se bát, i když to plod dělá každý den po dobu několika minut. Nemusíte běžet ke svému gynekologovi a žádejte ho o doporučení pro testy a diagnostiku ultrazvuku.

  Ale neustálé pohyby podobné škytavce mohou matku porodit a způsobit jí starosti se zdravím mummeru. Ale stojí za to přemýšlet o návštěvě specialisty, když se vám zdá, že tento proces nekončí ve dne ani v noci a nevíte, kam se dát. To může znamenat hypoxii, nebezpečnou pro plod a jeho zdraví..

  Vyšetření, kterými musí žena projít, pokud její dítě často škytá do břicha:

  1. Ultrazvuková diagnostika s dopplerometrií je nezbytná k přesnému určení, zda je krevní tok v cévách dobrý. Při nižší hodnotě lze předpokládat hypoxii plodu.
  2. Kardiotocografie je předepsána jako první. S tím můžete slyšet srdeční rytmus dětí. Hypoxii lze předpokládat, pokud je častější.

  Pokud vám byly takové testy přiděleny, nenechte se naštvat předem. Dítě je s největší pravděpodobností v pořádku. Specialisté se snaží vyloučit přítomnost jakékoli patologie, takže během těhotenství nejsou žádné komplikace.

  Pokud dítě škytává tak často, že už vás to unavuje, můžete tuto situaci napravit pomocí několika tipů. Působí však pouze tehdy, pokud je vyloučena hypoxie plodu.

  Zkušené matky sdílejí následující tipy:

  1. Musíte chodit venku častěji.
  2. Pokud se tento proces opakuje, vyzkoušejte některá fyzická cvičení, která můžete provádět..
  3. Pokud po dlouhou dobu cítíte škytavku, změňte polohu těla.
  4. Vezměte si polohu kolenního lokte a postavte se na ni, jak je to možné, pokud jsou v dolním břiše pozorovány škytavé pocity. Pokud se nezastaví, opakujte tento postup znovu..
  5. Pokud je 28. týden těhotenství plný škytavek, nezapomeňte, jaké potraviny jste konzumovali, a pokuste se snížit množství sladkostí, protože děti rádi polykají plodové vody.
  6. Škytání podobné chvění se může objevit v důsledku skutečnosti, že dítě je zmrzlé. Pokud je místnost, kde jste, zima, zkuste zabalit a zahřát bříško.
  7. Dýchejte cvičení. Je to úplně stejné jako u neintenzivních kontrakcí. Vdechování se provádí na úkor 1-7 a výdech je 8-11.

  Tato sada cvičení vám pomůže zbavit se škytavky. Stává se však také, že je nutné takové případy snášet.

  Testy a diagnostika

  Diagnóza škytavek je založena na subjektivních pocitech těhotné ženy. Pokud však žena pociťuje psychické nepohodlí a pocit úzkosti, když dítě škytává v žaludku své matky, lze provést další testy k vyloučení hypoxie: ultrazvukové vyšetření (Dopplerometrie), které určuje rychlost / povahu průtoku krve v cévách dělohy, placenty a plodu a kardiotocografii (CTG)., což umožňuje zkoumat povahu srdečních kontrakcí plodu.

  Recenze

  Mám nejmladší škytavku v žaludku, zejména v noci, protože se účtuje půl hodiny, výsledkem je nespavost. A po narození jsem také šikoval asi měsíc a půl, všechno je v pořádku.

  Marina pod deštníkem

  https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/ikota_u_ploda/

  Mám pouze 23. týden, ale dítě už škytá, myslím, že by to mělo být! Všechny zdroje píšou, že od tohoto období dítě škytá, že tímto způsobem vyvíjí plíce. o týden později mám jen ultrazvuk + doppler, takže uvidím, jestli je všechno normální nebo něco chybí! Ale můj osobní názor je, že by to tak mělo být! Také škytáme, a ne proto, že se dusíme!

  zrzka

  https://www.babyblog.ru/community/post/living/1731428

  Moje dcera škytávala každý den v mém bříšku a v pozdějších fázích se dokonce otřásl můj žaludek, pak byly první měsíce mého života také časté. Díky bohu, vše je v pořádku - skvělé dítě. Nyní puziko také škytá denně od 18 týdnů. Navíc to není tlačeno příliš tvrdě a často a koktání před spaním je už zvyk.

  Vedbma

  https://eva.ru/static/forums/53/2007_6/1002552.html

  Prevence

  Pokud dítě škytavka často způsobuje psychické potíže, doporučuje se tyto projevy a prevenci omezit:

  • Změna pozice.
  • Zvýšit nasycení těla matky a plodu kyslíkem (aktivní časté procházky na čerstvém vzduchu, dechová cvičení, kyslíkový koktejl, meditace).
  • Uklidněte se, uvolněte se, nezaměřte svou pozornost na otázku: proč dítě často škytá v děloze, jen si s ním promluvte a pohladte žaludek.

  Důsledky fetální hypoxie

  Negativní účinky škytavek a komplikací chybí.

  Pokud je matka vážně znepokojena stavem dítěte (při nedostatku kyslíku se děti začnou pohybovat příliš dlouho a aktivně se pohybovat, nebo naopak, uklidnit - chování by nemělo být pro dítě typické), měli byste se poradit s lékařem, který provede nezbytné diagnostické vyšetření: kardiografii (CTG) a ultrazvuk plod - tato sada metod vám umožní spolehlivě zjistit, zda dítě trpí nedostatkem kyslíku.

 • Články O Neplodnosti