Hlavní Zdraví

Škytavka plodu během těhotenství

Pravděpodobně nej dojemnějším a nejradostnějším okamžikem, který žena během těhotenství zažívá, je pohyb nenarozeného dítěte. Každá matka se na něj těší a prožívá nepopsatelné pocity této první komunikace s dítětem. Pohyby dětí však mohou matce často způsobit nepříjemné pocity a bolesti a některé dokonce nutí ženy pochybovat, zda je vše v pořádku.

Mnoho žen v pozdějších stádiích (obvykle ve třetím trimestru, ale stává se to dříve) se cítí výraznými rytmickými kontrakcemi plodu. Nejen, že někdy vydrží 10-20 minut nebo déle, což je přinejmenším nepříjemné a někdy dokonce obtížné tolerovat, je stále neznámo, co to všechno může znamenat? Co tento „signál“, podobný škytavkám, svědčí?

Co můžeme říci o mumiích, pokud se doktoři sami nemohou dohodnout na společném stanovisku k této záležitosti. Může zárodek škytnout v děloze? A pokud ne, jak považovat tyto škytavé pohyby?

Od asi 28 týdnů gynekologové říkají, že se embryo učí sát a dokonce i vlaky dýchat. V tomto procesu spolkne plodovou vodu, která vyvolává snížení bránice a dítě opravdu začne škytat! A co, v tom není nic překvapivého. Koneckonců, dítě ví, jak zívat, tak proč ne škytavka? Škytavka je nepodmíněný reflex, který má každé narozené dítě. A on je položen v lůně.

Lékaři se navíc domnívají, že škytavka je známkou normálně se vyvíjejícího fetálního centrálního nervového systému. Takže musí být šťastný. Škytavky pro děti nezpůsobují žádné nepříjemnosti ani nepohodlí a jsou pro něj naprosto bezpečné. Neměli byste mít důvod k obavám. Totéž by mělo být řečeno ženám, které tento škytavka necítí. To také neznamená, že dítě není v pořádku. Každá žena má prostě svůj vlastní práh citlivosti. A stane se, že těhotná žena prostě nezachytí malé pohyby plodu. Kromě toho ne všechny děti jsou aktivní stejným způsobem: některé škytavky na dlouhou dobu a velmi výrazné, jiné vydávají stěží znatelné signály.

Je však třeba říci, že existuje zklamaná verze o tom, co tyto rytmické kontrakce v břiše mohou znamenat. Její příznivci jsou přesvědčeni: tzv. Škytavky jsou příznakem nedostatku kyslíku u dítěte (tj. Fetální hypoxie). S častými zvýšenými pohyby, včetně škytavek, se dítě snaží získat další část kyslíku a vydává tísňový signál. Nebuďte proto překvapeni, pokud vám předepisujete léčbu hypoxie, když si stěžujete na škytavka plodu. Další věcí je, že je nepřijatelné provádět takovou diagnózu pouze na základě škytavých pohybů dítěte. Existují další příznaky nedostatku kyslíku, na které byste měli při stanovení diagnózy věnovat pozornost, například zvýšená pohybová aktivita plodu, náhlý nárůst intenzity a prodloužení trvání kontrakcí. Pokud se domníváte, že je něco v nepořádku, měl by váš gynekolog odkázat na další studie. Například ultrazvuk s dopplerometrií a kardiotocografií může pomoci detekovat hypoxii..

Žádáme vás, abyste se na věci dívali pozitivně. Pokud není důvod k obavám, pak je nepravděpodobné, že by Lalina škytavka mohla být něčím nebezpečným. Chci říci, že mnoho žen zažilo tento pocit a pozorovalo tento jev během těhotenství a v jejich případě nebylo řečeno o žádné hypoxii. Takže přemýšlejte jen o dobrém, jíst zdravé jídlo, chodit hodně na čerstvý vzduch - a všechno bude v pořádku!

Dítě v žaludku škytá: nepřiměřený strach nebo vážné důvody k obavám

Nadezhda Gusková 26.7.2016 Jsme těhotní

Vážení čtenáři mého blogu, ahoj. Dnes chci zvážit velmi zajímavé téma - škytavka u plodu během těhotenství.
Skutečnost je taková, že nedávno se můj blízký přítel setkal s takovým jevem. Okamžitě začala panikařit a požádala mě, abych s ní šel k lékaři (její manžel byl na služební cestě). Ukázalo se mnoho zajímavých nuancí. Ukazuje se, že když škytavka plodu v lůně není vždy důvodem k obavám. Pokusím se co nejvíce prozradit vše, co jsem se od doktora naučil, abyste se nebáli.

Rozpoznat škytavky dítěte v lůně

Škytavka začíná škytat v lůně přibližně v polovině těhotenství. Někdy se to stane ve 24. týdnu, někdy ve 32.. Není jasný čas, proces je individuální. Škytavka oznamuje matce, že dítě již vyvinulo dýchací i nervový systém.

Jak rozpoznat škytavky

 • plod začíná rytmicky škubat na jednom místě v břiše;
 • je cítit mírné „tikání“;
 • pulsace je cítit na obou stranách břicha;
 • škubání zevnitř je doprovázeno stejnými křečemi;
 • stejné šoky pocítíte několik minut.

Délka škytnutí se může také lišit. Například můj přítel si všiml výše uvedených příznaků každých pár dní po dobu 2-3 minut.

Příčiny nitroděložních škytavek dítěte

Nyní pojďme k hlavnímu problému - důvodům, proč může ten malý začít škytávat v žaludku své matky. Jak nám lékař vysvětlil, tento stav je považován za normální a dítě nezažívá žádné nepříjemné pocity.

 1. Nervový systém dítěte se dokončil. Nyní se snaží dýchat a spolknout sám. Taková dýchací „gymnastika“ mu pomůže naučit se, jak se dobře kojit po narození (u některých dětí je tento proces obtížný).
 2. Když dítě spolkne plodovou vodu, okamžitě spadne do plic a způsobí škytavku. Mimochodem, můj přítel miluje čokoládu a všechny druhy koláčů. Z tohoto důvodu její dítě polklo plodovou vodu sladkou chutí.
 3. Nedostatek kyslíku (hypoxie). V této situaci se dítě snaží všemi prostředky „získat“ kyslík pro sebe, takže se aktivně pohybuje v lůně a dokonce i škytá.

Pokud vaše dítě škytá, je lepší poradit se s lékařem, aby příčinu tohoto jevu určil individuálně s vámi.

Škytavka způsobená hypoxií

Příznaky hypoxie není těžké určit, jsou vždy stejné.

 1. Dítě se začíná snažit samostatně extrahovat chybějící kyslík, matka cítí jeho zvýšenou aktivitu, což nebylo dříve zaznamenáno.
 2. Dítě má slabý srdeční rytmus.
 3. Délka škytnutí se zvyšuje pokaždé.
 4. Škytavky v děloze jsou příliš časté..

Takové pocity jsou pro matku příležitostí být opatrný a navštívit jejího gynekologa. Lékař předepíše vyšetření, která pomohou detekovat hypoxii nebo ji vyloučí. Teprve po všech kontrolách bude možné s jistotou říci, zda dítě opravdu nemá kyslík. Hlavní věcí pro těhotnou ženu není strach, protože stres nepříznivě ovlivňuje plod.

Jaká vyšetření prostupuje nastávající matka u plodu škytavka

Aby se vyloučila hypoxie, gynekolog nařídil mé přítelkyni, aby podstoupila dvě vyšetření..

 1. CGT je kardiotogram. To vám umožní sledovat aktivitu dítěte, vyhodnotit jeho srdeční tep a děložní kontrakce těhotné ženy. Procedura je nejčastěji předepisována po dobu nejméně 30 týdnů. Pro budoucí matku a její dítě není KGT nebezpečná. Vyšetření je naprosto bezbolestné. Kromě toho vám poskytne další jistotu, že se dítě vyvíjí podle termínu..
 2. Ultrazvuk s Dopplerem. Takový ultrazvuk pomáhá lékaři určit, jak dobře funguje srdce dítěte v děloze a zda jsou jeho krevní cévy adekvátně zásobovány. Dopplerometrie také poskytuje informace o hojnosti dítěte s kyslíkem. Studie je bezpečná a nezpůsobuje nepohodlí ani matce, ani plodu..

Tělo těhotné ženy a její dítě v lůně jsou individuální, jedno dítě jí příliš mnoho, druhé naopak - to může také způsobit škytavku. Hypoxie je extrémně vzácná, takže se nemusíte bát času. Řiďte se doporučeními lékaře, projděte všechny testy a ujistěte se, že je normální vývoj vašeho dítěte.

Metody kontroly hypoxie

Nastávající matka často musí být venku - to je nejjednodušší pravidlo, podle kterého lze zabránit mnoha komplikacím během těhotenství.

Při vdechnutí čerstvého vzduchu kyslík neustále vstupuje do placenty, což snižuje riziko hypoxie plodu. Žádný kyslíkový lékárenský koktejl si žena a její nenarozené dítě po dobu několika hodin chůze v parku nevšimnou.

Pokud je však během vyšetření hypoxie odhalena, neměli byste ji v žádném případě léčit sami. Pouze lékař předepisuje léčbu na základě individuálních charakteristik případu. V mírné formě hypoxie jsou obvykle předepisovány následující léky:

 • Trental;
 • kyslíkové koktejly;
 • Curantyl;
 • je-li zvýšen tón dělohy, je navíc předepsána no-shpa nebo magnesie.

V případě těžké hypoxie, která byla zaznamenána na konci těhotenství, je nutný císařský řez. Pokud se dítě narodilo s komplikacemi, potřebuje dlouhodobou lékařskou péči, v akutních stádiích - intenzivní péči.

Opakuji - k tomu dochází velmi zřídka! Od svého přítele jsem si všiml, že těhotné ženy jsou někdy příliš pochybné. Potřebujete zvláštní stres? Samozřejmě ne, protože dítě v lůně cítí všechno. Pro něj je hlavní věcí klid a důvěra jeho matky, že vše bude v pořádku.

Užitečné tipy pro nastávající matky: co dělat, když dítě škytá

Nedetegujte hypoxii u svého dítěte předem. To je nadměrný stres, který je u těhotných žen přísně kontraindikován. Pokud dítě včas nesklouzne příliš dlouho a nedochází k tomu často, zkuste postupovat podle níže uvedených tipů. Pomohli mému příteli, myslím, že budete velmi užiteční.

 1. Pokud se dítě v lůně nemůže uklidnit z škytavek, chodte 20-30 minut na čerstvý vzduch.
 2. Podívejte se na řadu cvičení pro těhotné ženy, které můžete provádět doma. Budou velmi užitečné..
 3. Pokud je dům zima, je možné, že dítě je zima, a proto škytá. Zabalte si břicho teplou přikrývkou a nezapomeňte nosit ponožky.
 4. Snažte se nejíst příliš sladce, zejména před spaním, aby se dítě nemělo v pokušení užívat si „lahodnou“ plodovou vodu.
 5. Dýchací cvičení jsou také prospěšná pro těhotné ženy a mohou zabránit škytání u dítěte v děloze..

Nyní víte, jak identifikovat škytavky u svého dítěte a co dělat v takové situaci. Upřímně doufám, že vám mohu pomoci. Mimochodem, co se týče mého přítele - její dítě už škytá, všechno šlo. Přestala jíst čokoládové tyčinky a to stačilo. Nyní také pravidelně provádí dechová cvičení a jednoduchá cvičení pro těhotné ženy. Říká, že se cítí mnohem lépe a ten malý se zklidnil. Myslím, že bude pro vás užitečné následovat její příklad.

Škytavka dítěte v lůně

Obecná informace

Fenomén mateřské sféry (včetně sémantického prožívání těhotenství) je způsoben specifikami prožívání příznaků těhotenství a hraje významnou roli při vnější činnosti a duševním stavu těhotné ženy. Během tohoto období ženy emočně zhoršené reagují na všechny jejich pocity a všechny změny od plodu. To je do značné míry způsobeno restrukturalizací sebevědomí ženy, které již zahrnuje obraz nenarozeného dítěte jako oddělené lidské bytosti (fáze přijetí nového života v sobě). Tato fáze během těhotenství se nejčastěji vyskytuje v období, kdy se plod začne pohybovat (16–18 týdnů) a matka začíná interpretovat své chování: „probudil se“, „strach“, „hry“ atd..

Jak se plod vyvíjí (týden 33 - 35. týden), mnoho žen se začíná obávat šikany plodu v žaludku. Méně často jsou škytavky pozorovány u plodu během těhotenství v časných stádiích (od 24 do 25 týdnů). Obzvláště často škytavka dítěte během 32 týdnů těhotenství, a jak ukazují průzkumy veřejného mínění, škytavky často po 37 týdnech těhotenství. Termín škytavka u plodu nelze jasně rozlišit, ale častěji se tento jev vyskytuje na konci druhého trimestru, i když to většina žen začne cítit později (ve třetím trimestru). Zívání plodu, ke kterému dochází na začátku těhotenství, platí také pro stejné jevy..

Mnoho těhotných žen však necítí „škytavý jev“ plodu v břiše během těhotenství a často se o to obávají a některé ženy obecně pochybují o tom, zda dítě může škytnout v děloze? Studie ukazují, že je to způsobeno tím, že těhotná žena necítí všechny pohyby plodu a mnoho z nich prostě má nízký práh citlivosti a necítí škytavka..

Někdy těhotné ženy nejsou obtěžovány faktem škytavek, ale proč dítě v žaludku často škytává nebo škytá každý den nebo neustále po dobu 20-30 minut 2-3 krát denně, protože u mnoha je tento proces spojen s patologií. Zvláště se obávají ženy s úzkostným typem těhotenství, u nichž je chování plodu (míchání, škytavka, zívání) doprovázeno úzkostí, pochybnostmi a dokonce i strachem.

Jak se projevuje škytavka?

Především je třeba říci, že škytavky jsou nepodmíněným reflexem způsobeným kontrakcí bránice. Škytavka u plodu se projevuje individuálně: jeho trvání se může lišit od 2-3 minut do půl hodiny. Četnost jeho vzhledu je také odlišná: v některých - několikrát denně v jiných - jednou týdně. V souladu s tím mají těhotné ženy v souvislosti s tímto jevem různé emoce: některé se bojí, jiné jsou šťastné a mnoho se bojí: je to nebezpečné a potřebuje pomoc nebo ne? Také bychom neměli zapomenout, že pocity těhotné ženy vůči chování plodu jsou docela subjektivní a že by neměly být srovnávány s pocity jiných těhotných žen a dávat jim extrémní význam..

Vědci dnes věří, že navzdory nejistotě původu takových jevů je schopnost vyvíjejícího se plodu škytat, polykat, zívat a natahovat je jedním z faktorů (indikátorů) fyziologicky normálního nitroděložního vývoje a naznačují, že dosáhla určité úrovně psychofyzického vývoje. Je prokázáno, že je to normální a nevztahuje se na rizikové faktory pro vývoj plodu, a během škytnutí dítě nepociťuje nepříjemné pocity.

Patogeneze

Škytavky jsou nedobrovolné, stereotypně intenzivní a krátké inspirační pohyby bránice se zúženou hlasivkou. To znamená, že tento jev je způsoben náhlou kontrakcí bránice na pozadí současného kontrakce svalů hrtanu. Ve svém vzhledu nejčastěji spočívá podráždění břišního nervu nebo jednotlivých větví vagusového nervu. Příležitostné škytavky nevyžadují léčbu a samy odcházejí.

Klasifikace

Příčiny

Stále není k dispozici jasné pochopení důvodů, proč dítě škytá v břiše těhotné ženy. Existuje několik návrhů, proč dítě škytá v děloze, neexistuje však žádné spolehlivé a jednoznačné potvrzení. Předpoklady, proč dítě škytá v děloze, zahrnují:

 • Během pobytu v lůně je plod spolknut hodně plodové vody a zbavuje se jich pomocí škytavek.
 • Škytavka je způsobena procesy tvorby nervového systému plodu..
 • Příprava plodu na spontánní dýchání a trénink bránice.
 • Polykání praxe.
 • Škytavka je způsobena nepříjemnou polohou plodu. Škytavka je založena na nedostatku kyslíku (fetální hypoxie).

V případě hypoxie by však měly být přítomny charakteristické příznaky - rychlý srdeční rytmus plodu, srdeční arytmie, prodloužená zvýšená pohyblivost plodu, tlakové rázy, změna tvaru / snížení břicha, úbytek hmotnosti u těhotné ženy.

Příznaky

Stav škytavky je nejčastěji pociťován jako chvění / lehké třes v břiše monotónní povahy. Škytavky se liší od fetálních pohybů svým rytmem: třes zevnitř se opakuje v pravidelných intervalech, což je u těhotných žen spojeno s tikáním hodin - pulzace v různých částech břicha s lokalizací pocitů v místech, kde se nachází dutina hrudníku dítěte.

Testy a diagnostika

Diagnóza škytavek je založena na subjektivních pocitech těhotné ženy. Pokud však žena pociťuje psychické nepohodlí a pocit úzkosti, když dítě škytává v žaludku své matky, lze provést další testy k vyloučení hypoxie: ultrazvukové vyšetření (Dopplerometrie), které určuje rychlost / povahu průtoku krve v cévách dělohy, placenty a plodu a kardiotocografii (CTG)., což umožňuje zkoumat povahu srdečních kontrakcí plodu. V tomto případě se při Dopplerometrii na obrazovce zobrazují videozáznamy průtoku krve v cévách pupeční šňůry, dělohy, aorta / mozkových tepen plodu a zobrazují se v dvourozměrné rovině..

Léčba

Přítomnost škytek plodu je během těhotenství považována za fyziologickou normu a nenaznačuje přítomnost žádného patologického procesu ani jeho nepřítomnost. Není nutná žádná léčba a žena by neměla být narušena.

Léky

Postupy a operace

Strava

Prevence

Pokud dítě škytavka často způsobuje psychické potíže, doporučuje se tyto projevy a prevenci omezit:

 • Změna pozice.
 • Zvýšit nasycení těla matky a plodu kyslíkem (aktivní časté procházky na čerstvém vzduchu, dechová cvičení, kyslíkový koktejl, meditace).
 • Uklidněte se, uvolněte se, nezaměřte svou pozornost na otázku: proč dítě často škytá v děloze, jen si s ním promluvte a pohladte žaludek.

Důsledky a komplikace

Negativní účinky škytavek a komplikací chybí.

Předpověď

Vzdělání: Absolvoval lékařskou fakultu v Sverdlovsku (1968 - 1971) s titulem Paramedic. Vystudoval lékařský ústav Doněck (1975 - 1981) s titulem Epidemiolog, Hygienik. Absolvoval postgraduální studium na Centrálním výzkumném ústavu epidemiologie v Moskvě (1986 - 1989). Akademický titul - kandidát na lékařské vědy (titul udělen v roce 1989, obhajoba - Centrální výzkumný ústav epidemiologie, Moskva). Četné kurzy dalšího vzdělávání v oblasti epidemiologie a infekčních chorob.

Pracovní zkušenosti: Pracujte jako vedoucí oddělení dezinfekce a sterilizace 1981 - 1992 Pracujte jako vedoucí oddělení zvláště nebezpečných infekcí 1992 - 2010 Výuka na Lékařském institutu 2010 - 2013.

Škytavka v děloze: příčiny a důsledky

Příčiny nitroděložních škytavek

 • tímto způsobem se plod připravuje na vlastní dýchání a trénuje bránici;
 • během pobytu v lůně se spolkne velké množství plodové vody a pomocí škytavky se plod v lůně zbaví jejich přebytku;
 • v procesu škytnutí se praktikují polykání;
 • aktivní tvorba nervového systému;
 • nepohodlné držení těla;
 • hypoxie plodu (nedostatek kyslíku).

Co dělat s hypoxií?

 • zkontrolovat tlukot srdce u lékaře;
 • do ultrazvuku (dopplerometrie) a kardiotocografie (CTG).

Co dělat, když dítě neustále škytá?

 • pohybovat se více a chodit na čerstvý vzduch ve dne;
 • poskytněte sobě i vašemu dítěti dostatek kyslíku;
 • změnit polohu (leží na druhé straně);
 • provádět dechová cvičení (střídat inhalaci a výdech po dobu 5-10 minut);
 • vyhnout se stresovým situacím;
 • uklidnit dítě a pohladit bříško (můžete jemně mluvit s jeho malým obyvatelem).

Maminka

 • dítě může škytnout kdykoli během dne nebo noci;
 • vyvíjející se v lůně, dítě může škytávat každý měsíc zřetelněji;
 • pokud necítíte škytavky svého maličkého, není to děsivé;
 • pokud vaše dítě začne škytat častěji než obvykle, je to normální;
 • Škytavky lze cítit každý den, v určitých časech dne;
 • škytavky lze snadno odlišit od ostatních typů motorické aktivity (hlavní znaky jsou trvání procesu a jednotnost intervalů);
 • také novorozená škytavka, to je přirozený proces.

Populární akcie na Mamsy

Populární příspěvky

Jak se zbavit myší v domě? Vzhled nepříjemných „sousedů“ ve formě hlodavců vždy vyvolává u člověka smíšené pocity - od odporu k panice. Pokud jsou myši v domě likvidovány, je nutné přijmout opatření.

Čteme s dětmi: Antoine de Saint-Exupery - "Malý princ" část 2 Malý princ - slavné vytvoření Antoine de Saint-Exupery bylo vydáno v roce 1943. Vyšlo to s kresbami samotného spisovatele.

Vaginální dysbióza: příznaky a léčba Co dělat, pokud máte nepohodlí v intimní oblasti? Jak se zbavit vaginální dysbiózy? Pokusme se problém pochopit a také nabídneme efektivní léčbu.

Restaurační jídla, která lze připravit doma! Navštívit rafinovanou restauraci je skutečným snem jakéhokoli hédonisty. Doslova šťastnější nás může doslova udělat nejen chutné, ale také krásně servírované jídlo v atmosféře národního kouzla. Ale

Správná výživa pro rodinu Správná výživa je hlavní složkou zdraví, ale proč není vždy možné správně jíst? Existuje několik důvodů.

Škytavka plodu v lůně

Obsah:

Mnoho těhotných žen v posledních 2-3 měsících před porodem začalo pociťovat nejen obvyklé pohyby dítěte, ale také jeho škytavka, která je vnímána jako rytmické pravidelné třes. Tyto pocity se mohou objevit v různých časech: někdo je slyší již za 26-27 týdnů, někdo teprve po 35-36 týdnech, některé budoucí matky si nevšimnou známek toho, že dítě škytá v žaludku. Škytavka se může objevit kdykoli během dne, jak během dne, tak v noci, a trvá jinou dobu (někdy až 1 hodinu).

Příčiny výskytu

Informace K dnešnímu dni neexistují spolehlivé údaje o příčinách škytnutí u dítěte během jeho nitroděložní existence. Odborníci stále nedospěli k jednoznačnému názoru a mohou předložit pouze nejpravděpodobnější hypotézy, proč plod škytá v žaludku.

Nejběžnější teorie škytavky u plodu:

 • Příprava na nezávislé dýchání po narození;
 • Požití plodové vody;
 • Nedostatek kyslíku (fetální hypoxie).

Příprava na nezávislé dýchání

Mnoho odborníků se domnívá, že škytavka dítěte souvisí s tím, že se po porodu postupně začíná připravovat na nezávislé dýchání a sání. Pokud je tato teorie spolehlivá, škytavka může být dokonce považována za užitečný postup, který pomáhá dítěti následně navázat respirační proces a poprvé se nadechnout. Kromě toho se předpokládá, že škytavky přispívají k rozvoji pohybů při polykání, takže je nezbytné, aby dítě po narození dostalo potravu ve formě mateřského mléka.

Požití plodové vody

Podle jiné předložené teorie, která našla mnoho příznivců, dítě v děloze škytá kvůli neustálému požití plodové vody. Ve skutečnosti dítě neustále polyká plodovou vodu a je docela úspěšně vylučováno močí. Podle navrhované hypotézy, pokud dítě spolkne více vody, než dokáže vyniknout, začne útok škytavky, aby odstranil jejich přebytek.

Zajímavým faktem je, že výskyt škytavek je často spojen s konzumací jídla matkou. Mnoho žen si může všimnout, že po užití některých potravin v dostatečně velkém množství (nejčastěji sladkosti) začne dítě intenzivně škytnout.

Vědci to vysvětlují tím, že dítě má sladkou chuť a snaží se polykat co nejvíce plodové vody, po které pomocí škytavek odstraní svůj přebytečný objem..

Hypoxie plodu

Podle jiné verze se škytavka může objevit v důsledku nedostatečné produkce kyslíku placentou a pupeční šňůrou. Tato podmínka je pro dítě nebezpečná a při neexistenci včasného ošetření může mít velmi závažné následky. Mnoho odborníků je však vůči této teorii velmi skeptické, protože kombinace škytavek a nedostatku kyslíku u dítěte je velmi vzácná. K takovým předpokladům však dochází, protože neobdržel spolehlivé vyvrácení, takže nastávající matka by měla být velmi opatrná ohledně jakýchkoli projevů dítěte.

Efekty

Ve skutečnosti jsou škytavky dítěte zcela přirozený proces, který mu nemůže způsobit újmu a nenaznačuje žádné porušení jeho vývoje..

důležité Je považováno za normální, pokud plod v lůně škytne zřídka (1-3 útoky denně) a na krátkou dobu. Kromě toho by se žena během tohoto období neměla obtěžovat ničím jiným a pohyby dítěte by měly zůstat stejné jako předtím.

Samozřejmě bychom neměli zapomenout na možnost hypoxie, byť velmi malé. V případě nedostatku kyslíku se dítě nejen škytá po dlouhou dobu, ale také se začne pohybovat velmi aktivně a rychle (v některých případech se dítě naopak uklidňuje a schovává). V takové situaci by žena měla vždy konzultovat lékaře včas a sdílet s ním své obavy. Lékař poslouchá srdeční rytmus dítěte stetoskopem, v případě potřeby vezme kardiogram (CT) a ultrazvuk plodu. Taková jednoduchá sada studií pomůže spolehlivě ověřit, jak se dítě cítí a zda trpí nedostatkem kyslíku.

Co musí máma udělat

S normální škytavkou v zásadě není třeba nic zvláštního, protože stav dítěte netrpí. Takové pravidelné šoky však mohou způsobovat nepohodlí samotné ženě, zejména pokud dítě začalo v noci intenzivně škytat. Těhotenství je období, kdy ženy již často mají problémy se spánkem, a pokud plod v té době intenzivně škytí, je nepravděpodobné, že by mohly usnout. Budoucí matka by si měla pamatovat několik způsobů, jak uklidnit škytavé dítě:

 • Procházka na čerstvém vzduchu (samozřejmě pouze ve dne);
 • Změna polohy těla (leží na vaší straně, zaujměte polohu kolenního lokte);
 • Odmítnutí sladkého jídla před spaním, aby nedošlo k napadení škytavek u dítěte;
 • Promluvte si s dítětem, poklepejte se na žaludek.

Samozřejmě, že ne vždy mohou tyto metody vést k požadovanému účinku, v tom případě to nastávající matka může považovat za samozřejmost.

Jak pochopit, že dítě škytá v děloze - možné důvody

Každá těhotná žena se těší, až se její maličká začne pohybovat, ale pohyby dítěte často způsobují nepříjemné nebo bolestivé pocity. K tomu dochází často, i když je dítě v žaludku. Proč dítě škytá v lůně, je v zájmu mnoha žen.

Léčba a prevence

Mnoho matek se zajímá o otázku, proč se dítě v žaludku často škytá? Lékaři tvrdí, že se jedná o přirozený proces, který nevyžaduje lékařský zásah. Pokud se hypoxie stane příčinou škytavek, je nejprve nutné vyloučit hlavní faktory, které přispívají k rozvoji tohoto stavu..

 1. Postoje na spaní by měly být správné a pohodlné..
 2. Častější procházky na čerstvém vzduchu.
 3. Zapomeňte na špatné návyky.
 4. Vyhněte se stresu a nervovým situacím.
 5. Jezte správně a vyváženě.

Pokud škytavka plodu během těhotenství neprojde, musíte kontaktovat odborníka, který vám předepíše léčbu. Je nutné provádět veškerá lékařská opatření, protože hypoxie je pro plod nebezpečná, pokud se o dítě stará dívka, nebude riskovat své zdraví.

V krátkosti důležité

Může dítě škytnout v děloze? Tato otázka se týká všech žen, zejména těch, které se s tímto jevem setkaly. Konec konců, ne každý cítí tyto okamžiky, ale všichni se obávají o zdraví budoucích drobků.

Proč dítě škytá v ženském lůně:

 1. Dítě v šlapkách břicha těhotné ženy způsobuje, že matka cítí stejné klepání nebo škubání.
 2. Drobečky nemají určitý čas útoků, je to odlišné pro každého, pro některé se objevuje odpoledne, pro jiné večer. Stojí za to se domluvit se specialistou, pouze pokud dítě škytá každý den po dlouhou dobu a zároveň se chová velmi násilně.
 3. Po konzultaci gynekolog určitě provede vyšetření na hypoxii, pokud bude potvrzeno, pak lékař zahájí léčbu, není třeba se tohoto procesu obávat.
 4. Za hlavní důvody škytavek se často považuje touha naučit se dýchat a spolknout, takže dítě spolkne hodně plodové vody.
 5. Chcete-li uklidnit dítě, musíte s ním mluvit, jít ven nebo změnit polohu.
 6. Hlavní věc, kterou si pamatujte, je-li z nějakého důvodu škytavka v žaludku během těhotenství, není nutné ji ošetřovat tabletami a jinými léky, zejména bez konzultace s gynekologem, protože se jedná o přirozený proces.

Škytavka u dítěte by neměla u ženy vyvolávat strach, protože to, co by mohlo být v přirozeném procesu hrozné. Je snadné přestat škytat dítě, hlavní věcí je vědět jak.

Lékaři ujišťují nastávající matky a vysvětlují, že jakékoli škytavky v žaludku matky to není vůbec děsivé. Proto se nebojte a hledejte odpovědi, co dělat v této situaci. Děti, i když jsou stále uvnitř, rozumějí, že máma je klidná nebo začala být nervózní, musíte si to pamatovat a vyvarovat se drobků pro drobky.

Příčiny

Škytají děti v děloze? Někdy se zdá, že je to nemožné, ale dítě žije v žaludku, jí, roste, učí se dýchat a škytavka je zcela normální jev, kterému čelí všechny nastávající matky.

Kromě obvyklých pohybů mnoho matek v posledních stádiích těhotenství začalo pociťovat malé rytmické klepání. Ne každý to cítí, ale většina se začíná bát, pokud je dítě uvnitř, pokud se to stane..

Dívka během těhotenství v raných stádiích nemůže cítit, že se její dítě bojí, protože škytavka v žaludku během těhotenství pouze od 24 týdnů, někdy tento proces začíná ve 32 týdnech, pro každého se to děje jinak. Závisí to na vývoji nervového a dýchacího systému. Škytavka u plodu během těhotenství se stanoví poměrně snadno, protože hlavní příznaky jsou stejné pro každého.

Proč škytavka v žaludku není jasná, ale mnoho matek říká:

 • Ovoce se rychle škubne.
 • Šokuje jednotnou sílu v průběhu času.
 • Pocit, jako by žaludek tikal.
 • Mírné vlnění.
 • V místě, kde leží maličký, začíná malá vibrace.

Dítě škytá v žaludku různými způsoby, nebo spíše, buď se uklidní po několika minutách, nebo trvání útoku bude až hodinu. Útoky u dětí mohou být také jednou denně nebo 5-7.

Dodatečné informace! Díky studiím a četným ultrazvukům doktoři dokázali, že dítě začne škytat už za 8-9 týdnů, ale v tomto období je stále velmi malý a žena to necítí, hmatatelné pohyby začínají až po 24 týdnech.

Zajímavé pozorování: mnoho drobků začne škytnout, pokud mají pocit, že jejich máma je zamrzlá, takže lékaři doporučují udržovat teplotní režim během těhotenství. Pokud je žena trochu zmrzlá, měli byste se oblékat tepleji a nezapomeňte si zabalit žaludek.

Důvody, proč dítě škytává v žaludku matky, nejsou úplně pochopeny, protože je to poněkud komplikované. Výsledky ukazují, že škytavka dítěte v děloze mu nepřináší nepohodlí ani bolest. Tak proč se ovoce škytá? K tomuto tématu existuje několik návrhů:

 1. Dítě již vytvořilo nervový systém a je připraven sám polykat a dýchat. Vnitřní orgány odpovědné za dýchání jsou vyvíjeny, což znamená, že se dítě vyvíjí správně. Tyto akce mu pomohou naučit se dýchat sám v budoucnosti. A s škytavka se plod učí zadržovat dech, takže odborníci se domnívají, že s tímto procesem není nic špatného.
 2. Dítě spolklo amniotickou tekutinu, která se dostala do dýchacích cest. Tato tekutina obvykle přichází přirozeně ledvinami, ale aby se odstranil přebytek, bránice se začne stahovat, což vede ke skutečnosti, že dítě začne škytat v děloze.
 3. Škytavka u plodu během těhotenství je také způsobena malým množstvím kyslíku v placentě. Vyvíjí se hypoxie. V tomto jevu jsou děti obvykle aktivní, protože se snaží více pohybovat a produkují kyslík pro sebe..

Škytavka během těhotenství je neškodná. Nebuďte tedy nervózní, pokud neexistují žádné problémy s pohodou. Ale jsou chvíle, kdy má dívka pocit, že dítě často škytá nebo se nezastaví vůbec. V takových okamžicích je lepší hrát bezpečně a jít na specializovanou schůzku.

Zavolejte odborníka

Poté, co gynekolog naslouchá všem stížnostem, bude matce předepsána zkouška:

 • Kardiotocografie - v důsledku tohoto postupu bude lékař schopen stanovit srdeční frekvenci plodu, pokud se výrazně zvýší, může se rozvinout hypoxie a měla by být zahájena léčba.
 • Ultrazvuk s dopplerometrií - pomáhá určit stav placenty, pokud se v ní sníží průtok krve, také to znamená hypoxii.

Důležité! Obě tyto metody jsou zcela bezpečné pro ženu i pro plod. Tyto typy vyšetření se používají prakticky u všech těhotných žen, zejména u těch, jejichž dítě často škytá v žaludku..

Je také zajímavé, že v okamžiku, kdy je máma na ultrazvuku, můžete slyšet pomocí mikrofonu, který je umístěn v ultrazvukovém stroji, jak přesně dochází k škytavým útokům.

Co to je

Škytavka je proces, který začíná, když je určitý nerv mozku přímo podrážděn bránicí, je to kvůli tomuto podráždění, které se brání bránici a šikana osoby..

Škytavka u plodu během těhotenství může trvat až 10 minut nebo více. Vyznačuje se rytmickými pohyby, které nejsou podobné běžným pohybům. I když tyto útoky nepřinášejí nepříjemné pocity nastávající matce, začne se starat o své dítě. Matky ani lékaři nevědí, proč se dítě během těhotenství škytá.

Podle odborníků je maminka škytavka uvnitř mé matky škytavka docela často, ale i ty nejcitlivější ženy si mohou všimnout jen 10-15% všech pohybů dítěte. Pocity v těchto okamžicích mohou být vždy odlišné, záleží nejen na prahu citlivosti matky, ale také na poloze dítěte během útoku. Podle statistik zažívá dítě záchvaty nejméně 3krát denně, ale netrvají dlouho, jen pár minut, takže je matka vždy nevšimne.

Udělejte všem dětem škytání v lůně

Ne každé dítě v děloze škytá, ale také se stává, že sama dívka tento proces nemusí cítit. Prahová hodnota citlivosti, stejně jako vrstva podkožního tuku v každé matce je individuální, takže pokud útok není silný, tak to prostě nemůžete cítit. To však neznamená, že vůbec není. Pokud dítě škytá v lůně, není to vůbec děsivé, hlavní věc je, že je tam pohodlný.

Lékaři nezjistili důsledky tohoto jevu. O tom existuje několik teorií. Někteří odborníci se domnívají, že neustálé útoky mohou způsobit dívce bolest a vyvolat tón dělohy.

Jiní gynekologové tvrdí, že záchvaty mohou vést k potratu nebo předčasnému porodu.

Ale většina odborníků si je jistá, že tento proces začíná, až když se dítě stane dostatečně chytrým, aby začalo samostatně dýchat, polykat a myslet..

Bohužel neexistuje žádný přesný důkaz o žádné z teorií, protože studie jsou pouze v počáteční fázi, protože zatímco dítě je uvnitř, není možné provést vyšetření řádně. Jak pochopit, že dítě škytá v žaludku? Máma by měla věnovat pozornost všem změnám, a pokud se něco pokazí, okamžitě kontaktujte gynekologa. Nejlepší je mít samostatný notebook, ve kterém můžete psát všechny změny týkající se pohybu drobků, zejména těch, které způsobují nepříjemné následky.

Jak uniknout

Mnoho žen, které již porodily, se snaží sdílet své zkušenosti s těhotnými ženami, aby jim pomohly. Tipy pro maminky:

 • Pokud dítě v děloze škytá a nemůže se vůbec uklidnit, měli byste se projít na čerstvý vzduch.
 • Když je útok doma, můžete udělat trochu cvičení.
 • Potřeba změnit postoj.
 • Postavit se do polohy kolenního lokte a takto stát několik minut.
 • Aby dítě nemilovalo plodovou vodu, stojí za to jíst méně sladké.
 • Koktejl s kyslíkem si můžete koupit v lékárně a pít.
 • Škytavka během těhotenství může být způsobena podchlazením, takže je lepší nosit něco teplého a udržovat se v teple.
 • Doporučuje se pravidelně dýchat..

Důležité! Pokud se dívka bojí stavu dítěte, vyplatí se s ním jemně promluvit. Drobečky cítí všechno, a pokud je máma klidná, pak i ta malá.

Hypoxie během těhotenství

Zdravotní problémy arašídů mohou začít, pouze pokud těhotná žena má hypoxii, protože v tomto okamžiku méně vzduchu vstupuje do krevního řečiště placenty a dítě nemá co dýchat. Z tohoto důvodu začíná batole polykat plodovou vodu. Pokud tedy dítě neustále škytá, je lepší poradit se s gynekologem a podstoupit vyšetření. Nedostatek kyslíku je pro plod škodlivý.

 • Někdy dítě často škytá v lůně, to by mělo upozornit ženu, protože normální trvání procesu by nemělo být delší než jedna hodina.
 • Dita nejen neustále škytá, ale také se stal velmi aktivním, neustále se pokoušel převrátit nebo kopat.
 • Vyšetření dítěte výrazně urychluje srdeční rytmus.

Žena si často všimne, že nepohodlí začíná, když je dítě v nepohodlné poloze. Co se považuje za škodlivé pro něj:

 • Žena často leží na zádech. Tato situace by měla být vyloučena, protože rostoucí děloha tlačí na plavidla a vzduch vstupuje do placenty horší. Pózujte na spánek a odpočinek, musíte si vybrat jednu tak, aby žena i dítě byly pohodlné.
 • Častá fyzická aktivita. Pokud žena vykonává tvrdou fyzickou práci, může to vést k hladovění kyslíku jejím tělem, což znamená, že trochu kyslíku nebude stačit.
 • Místnost nebo místnost, kde jsou těhotné ženy, by měla být dobře větraná.
 • Kouření může také způsobit hypoxii, protože tento zvyk má negativní vliv na zdraví obou..

V těchto případech dítě škytá v děloze, důvod spočívá v krátkodobém narušení dodávky kyslíku. Stojí za to se projít na čerstvém vzduchu nebo změnit polohu těla a vše projde.

Pouze lékař dokáže správně diagnostikovat hypoxii. Za tímto účelem jmenuje vyšetření, které odhalí důvody, proč dítě škytává v žaludku matky. Musíte ale vědět, že nejen škytavka během těhotenství, ale také další příznaky naznačují hypoxii:

 • Rychlý srdeční rytmus plodu.
 • Dítě je příliš aktivní.
 • Maminčin krevní tlak stoupá.
 • Objeví se tachykardie.
 • Pozoruje se otok a srážení krve.
 • Je možné krvácení.

Pokud žena tyto příznaky nemá, záchvaty patří do fyziologického procesu. Dítě v lůně je neustále chráněno před vnějšími faktory, takže se žena musí postarat o sebe a své smysly, aby mohla vydržet zdravé dítě.

Během těhotenství dítě neustále škytává v žaludku matky: co to znamená a proč škytavka vzniká, co dělat?

Někdy slyším, že dítě během těhotenství často škytá v žaludku. To dělá starosti mami: je všechno v pořádku s dítětem, je nutná lékařská pomoc.

Obvykle je tento jev charakteristický pro druhou polovinu těhotenství, když se žena stane podezřelou, zdá se jí každý pohyb dítěte zvláštní, ne stejný jako dříve. Takže co - dělat si starosti se škytkami plodu nebo si být jisti, že všechno jde podle plánu? Potřeba porozumět.

Jak dlouho dítě začne škytat v lůně?

Škytavka plodu často pociťuje žena po 36–37 týdnech těhotenství, tj. Ve 3. trimestru. Během tohoto období se plně formují všechny orgány a systémy těla dítěte, včetně plic, které vytvářejí povrchově aktivní látku (látka potřebná k zabránění adheze ke stěnám alveol během dýchání)..

V závislosti na individuálních vlastnostech těla může dítě začít škytat 32, 33 nebo 34 týdnů těhotenství. Během této doby cvičí dýchat, což se zpravidla stává častou příčinou narušení funkce vnějšího dýchání. Kromě toho je týden 33–36 časem vrcholné aktivity dítěte. V tuto chvíli může žena cítit jeho rytmické pohyby, které jsou často zaměňovány s škytavkami..

Co to je?

Bodání je považováno za přirozenou reakci, která se objevuje v reakci na sevřený nerv vagus. Prochází bránicí a dalšími vnitřními orgány. Upnutý nerv vysílá do mozku zvláštní signál o situaci. V odezvě se bránice začne stahovat, čímž vytlačuje přebytečný vzduch z plic dítěte ústy. Dítě často škytá v břiše během těhotenství kolem poloviny gestačního období. Tento jev začíná od 24 do 26 týdnů, kdy jsou respirační a nervová centra již dobře vyvinutá..

Jak pochopit, že dítě v lůně škytá?

Může být obtížné rozlišit respirační dysfunkci od dětského míchání a ve 38–39 týdnech je to téměř nemožné. Mnoho těhotných žen popisuje tento stav jako chvění dítěte na konkrétním místě břicha bez jiné fyzické aktivity a takové šoky jsou krátkodobé. Je to pocit zvlnění nebo lehkých vibrací..

Délka škytnutí je v každém případě individuální, proto nelze přesně říci, kolikrát škytavka může škytnout. V některých případech tento proces trvá alespoň minutu a někdy i více než hodinu..

Chcete-li zjistit, jak dítě škytá v žaludku, můžete sledovat odpovídající video. Jasně ukazuje velmi krátké chvění, které bylo zmíněno dříve.

Důvod, který může způsobit skutečné poškození

V některých případech může z hypoxie vyplynout pravidelné škytnutí plodu. Pokud existuje obava, že dítě škytává v břiše kvůli nedostatku kyslíku, který by mohl nepříznivě ovlivnit jeho vývoj, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc..

Přítomnost tohoto závažného problému může naznačovat následující příznaky:

 • Denní škytavka se nezastaví na dlouhou dobu.
 • Škytavka, dítě se aktivně, nebo naopak, velmi pomalu, začne pohybovat v matčině žaludku.
 • Zástupkyně ženy poznamenává, že objem břicha se zmenšil, jeho tvar se změnil.
 • Těhotná žena se přestává zotavovat a začíná zhubnout.

Kvalifikovaná péče poskytovaná včas vám umožní odstranit hypoxii a zcela se zbavit jejích projevů.

Důvody pro škytání

Dnes ani odborníci nechápou, proč a co způsobuje škytání u stěží vytvořeného plodu, ale ve spěchu ujišťují, že takové porušení by nemělo způsobit žádné nepohodlí. Jinými slovy, neexistuje žádný důvod k obavám, dokud životně důležité ukazatele zůstanou normální..

Existuje několik základních verzí vysvětlujících, proč dítě škytává v žaludku matky:

 • Amniotická tekutina v dýchacích cestách. Od 35. týdne těhotenství se dýchací systém dítěte připravuje na fungování mimo matčino lůno. Výsledkem je, že dítě začíná inhalovat a vydechovat častěji, což je velmi obtížné, protože plodová voda se často dostává do nosohltanu, kterého se tělo musí zbavit. Když k tomu dojde, vznikne škytavka..
 • Silný fyzický tlak. To je typické pro ty děti, jejichž matky tráví většinu času v sedu, nosí obvaz nebo oblečení příliš těsně. Kvůli takovým účinkům plod nejen škytá, je pro něj také obtížnější dýchat, protože výstup vzduchu z plic je komplikovaný. Dlouhodobý fyzický tlak na břicho často vede k fetální hypoxii a dalším negativním důsledkům.
 • Jiné důvody. Pokud je dítě v nepohodlné poloze uvnitř lůna nebo spěšně absorbuje příliš mnoho živin, dochází k nedobrovolné kontrakci mezikostálních svalů a bránice, což může vést k škytavkám..

PŘEČTĚTE SI TAK: proč dochází k pulzaci v podbřišku v časném těhotenství?

Vliv polohy těla ženy na výskyt škytavek

Od prvních dnů těhotenství všichni kolem začínají učit nastávající matku: tak si nelhejte, spejte jen na vaší straně, nezvedejte ruce nahoru. Všichni přijímají a rady prostě nepočítají. Některé tipy jsou však z lékařského hlediska opodstatněné.

Ne každá pozice matky může potěšit dítě v lůně. Za zmínku stojí, že špatné postavení a chování matky mohou ovlivnit výskyt škytavek..

 • Vyberte si správnou pózu pro odpočinek a spánek. Lékaři od druhého trimestru zakazují spát a ležet na zádech těhotným ženám. Ve skutečnosti v této poloze dochází k rozdrcení hlavních cév, které jsou odpovědné za krevní oběh mezi plodem a matkou. V této poloze můžete nejen způsobit škytnutí dítěte, ale také vyvolat zhoršení jeho stavu..
 • Nadměrný stres. Když děláte domácí práce nebo chodíte na procházku, nezapomeňte, že byste se neměli namáhat, protože stres, který jste zažil před těhotenstvím, může nyní pro vás a vaše dítě vyvolat nedostatek kyslíku..
 • Častěji na čerstvý vzduch a také větrejte místnost, ve které se nacházíte.
 • O nebezpečích kouření bylo napsáno mnoho, a to jak aktivních, tak pasivních. Každá nastávající matka by měla pochopit, že kouření během těhotenství může mít trvalé následky. V případě škytání může kouření vyvolat krátkodobou hypoxii, proti které může dítě začít škytat.

Norma nebo patologie: vyžaduje-li se odborná pomoc?

Mnoho případů škytavek je přirozených. Normálně je jeho vzhled 1 až 5krát během dne, ale poté se dítě chová jako obvykle, to znamená, že jeho fyzická aktivita by se neměla dlouhodobě snižovat nebo chybět..

Pokud škytavka není konstantní a matka se necítí nepohodlně, je to normální a měli byste se klidně vztahovat k tomuto jevu. Za patologické se považuje pravidelná narušení funkce vnějšího dýchání plodu, jakož i ostré zhoršení zdravotního stavu těhotné ženy. V takovém případě budete možná muset vyhledat lékaře, během kterého bude odborník pacienta vizuálně vyšetřit a specifikovat frekvenci a trvání škytavek dítěte. K identifikaci patologie dýchacího systému může být navíc vyžadováno:

 • Ultrazvuk. Pomocí této diagnostické metody můžete posoudit stav plodu a identifikovat možná porušení placenty a pupeční šňůry, které často vedou ke komplikacím s funkcí dýchání.
 • Kardiotocografie. Studie, která měří počet srdečních rytmů. Pokud jich je příliš mnoho, lékař diagnostikuje hypoxii plodu.

Musím si dělat starosti?

Tyto zvláštní pocity, které žena zažívá s škytavkem dítěte, nejsou jako běžné pohyby. Proto se mnoho matek začíná obávat. A ti, kteří takovou podmínku nikdy nezažili, ale jsou i takoví lidé, přemýšlejí, co se v tuto chvíli děje.?

Škytavka dítě je následující:

 • šoky jsou pociťovány - stejná intenzita a jednotnost;
 • v břiše je vibrace;
 • v dolním břiše může maminka pozorovat zvlnění.

Žena však nepociťuje žádné nepohodlí. Co znamená? Zklidni se! To je hlavní věc! Škytavky jsou normální, dítě roste, má stabilní nervový systém a správný vývoj. Další otázkou je, jak často může škytavka? Vše záleží na dítěti. Nějaké starosti máma a sedmkrát denně, jiné - nikdy.

Trvání tohoto procesu je také odlišné: od několika minut do několika hodin. Přestože lékaři říkají, že je to normální, žena by měla tento proces poslouchat. Pokud se nezastaví déle než jeden den, nezapomeňte si pospíšit s lékařem. Je možné, že škytavka naznačuje hladovění kyslíkem. O tom také mluví známý lékař Komarovsky..

Je škytavka nebezpečná pro dítě?

Škytavky nejsou pro nenarozené dítě zvlášť nebezpečné pouze v případech, kdy jsou způsobeny přírodními příčinami. Pokud se projeví jako příznak nitroděložní hypoxie, mohou být důsledky velmi žalostné.

S předčasnou léčbou vede kyslíkové hladovění plodu často k zadušení nebo smrti. Je docela snadné rozpoznat takový patologický stav, protože kromě škytnutí má dítě abnormální aktivitu nebo jeho dlouhodobou nepřítomnost, zvýšenou srdeční frekvenci až po tachykardii.

Příčiny hypoxie mohou být:

 • kardiovaskulární a plicní onemocnění matky;
 • anémie;
 • prodloužené mačkání plodu;
 • narušení pupeční šňůry a placenty (špatný oběh nebo přerušení);
 • předčasné oddělení placenty;
 • vrozené malformace plodu nebo vývojové zpoždění.

Kdy je potřeba lékař?

Nyní víte, kdy škytavka začíná u plodu, jaké pocity zažívá máma.

Ale existují situace, kdy by žena měla být opatrná, o některých, které jsem vám již řekl:

 • Škytavka u dítěte se nezastaví na dlouhou dobu;
 • pohyby v lůně nejsou stejné jako vždy.

Ale je tu další faktor, který by vás měl určitě vést k lékaři. Mimochodem, jen málo lidí o něm mluví. Je to o vašem vzrušení. Představte si, že právě teď vaše dítě intenzivně škytá, čtete tento článek a myslí si, že není důvod k nepokojům.

Ale srdce je neklidné, ty se vineš a představuješ nejhorší scénář. Co dělat? Stop! Jdi k doktorovi. Naplánuje vyšetření, po kterém se uklidníte a budete moci dosáhnout těhotenství bez nervů a bezpečně porodit..

Specialista předepíše pouze dva typy zkoušek:

 1. CTG - kardiotocografie.
 2. Ultrazvuk - Ultrazvuk.

To a další jsou pro dítě naprosto bezpečné a ukáže úplný obraz vývoje dítěte. Pokud škytavka neodezní, znamená to porušení, ale vše je ošetřeno. Například s hypoxií je předepsán Trental nebo Curantil. Kyslíkové koktejly dobře pomáhají. Zvýšený tón je zpracován No-Shpa a Magnesia. V tomto stavu je maminka často umístěna v nemocnici, kde ji pozorují odborníci.

Co lze udělat, když škytavka způsobí nepohodlí?

Pokud dítě často škytá v břiše během těhotenství po 32 nebo více týdnech, můžete vyzkoušet následující tipy:

 • Speciální sada cvičení pro těhotné ženy pomáhá zvýšit průtok kyslíku.
 • S dlouhou škytavkou se můžete pokusit vyrazit na čerstvý vzduch. Jemné kývání v lůně pomůže dítěti uklidnit se.
 • Poloha kolenního lokte pomůže změnit polohu těla dítěte a odstranit fit škytavka. K tomu stačí několik přístupů po dobu tří minut.
 • Pokud dítě často škytá v břiše během těhotenství po 33 týdnech nebo během jiného období těhotenství, odborníci doporučují snížit používání dezertů a sladkostí..

 • Mírnou hypoxii dítěte lze léčit speciální vodou bohatou na kyslík.
 • Dýchací gymnastika pomáhá vyrovnat se s škytkami plodu: hladká inhalace a výdech po dobu šesti sekund.
 • Ke všem metodám by měla být přidána konverzace s dítětem a dlouhé, hladké hladení břicha.

  Důvod k obavám

  Pokud škytavka trvá několik hodin denně a dítě začne bojovat příliš aktivně, informujte o tom svého lékaře. Možná, že dítě opravdu začalo hypoxii, a bez lékařské pomoci se s tím nedokážete vyrovnat. Úzkost je oprávněná, pokud v případě neustálého škytávání nejsou pozorovány jiné pohyby během 5-7 hodin. Jakékoli atypické znaky by měly nastávající matku varovat, i když kvůli tomu byste neměli panikařit.

  V takových situacích lékař okamžitě předepíše ultrazvuk s dopplerometrií a CTG vyšetření; první umožňuje kontrolovat stav průtoku krve v placentě, druhý umožňuje vyhodnotit srdeční frekvenci plodu. Oba typy vyšetření jsou bezpečné pro těhotnou ženu a dítě.

 • Články O Neplodnosti