Hlavní Neplodnost

28. týden těhotenství

Optimální přírůstek hmotnosti v tomto týdnu je 9 kg.
Od tohoto týdne navštívíte svého lékaře jednou týdně..
Možná jste si všimli, že z mléčných žláz se někdy uvolňuje tekutina - kolostrum. Nestojí za to se bát, všechno je v pořadí věcí. Může se to objevit až od samého narození - s tím není nic špatného.
Děloha se ještě zvětší a začne vyvíjet větší tlak na vnitřní orgány, včetně močového měchýře, což způsobuje potřebu častého močení. 28. týden těhotenství je období zvýšené práce ledvin. Těhotná žena prožívá nejen fyzickou, ale i psychickou únavu způsobenou neustálými myšlenkami na dítě, nadcházejícím narozením - a tyto myšlenky nejsou vždy jasné.

Vaše nenarozené dítě

Délka ovoce - 35 cm, hmotnost - 1000 - 1100 gramů.
Dítě narozené v této době obvykle přežije s náležitou péčí..
Oči otevřené, pupilní membrána zmizí.
Objevily se řasy.
Chrupavka nosu a uší je měkká. Nehty nezakrývají konce prstů a nohou.
U chlapců varlata ještě nespadla do šourku, ale jsou v břišní dutině, u dívek nejsou pysky labia pokryté velkými.

Přidání:
Po 28 týdnech těhotenství váží dítě 1,1 kg, jeho délka je 35 cm. Zamrká oči, na kterých jsou vidět řasinky! S rozvojem vidění může dítě vidět světlo zářící žaludkem. V mozku se vyvíjejí miliardy neuronů (před touto dobou byl mozek plodu hladký, do 28. týdne těhotenství se na něm začaly objevovat charakteristické rýhy a konvoluce), zvyšuje se mozková hmota a tělo získává podkožní tuk a připravuje se na život venku.

Ve 28. týdnu těhotenství pokračuje tvorba endokrinního systému. Růstový hormon produkovaný hypofýzou, jakož i hormony štítné žlázy, nadledvin a slinivky břišní, má velký význam. Od té doby se matčina štítná žláza a slinivka břišní zbavují dvojitého zatížení a mohou dokonce získat pomoc od plodu. V souvislosti s tvorbou endokrinního systému plodu začíná vznikat jeho specifický typ metabolismu.

28 týdnů těhotenství. Těhotenský kalendář

Kalkulačka těhotenství vám pomůže určit gestační věk a datum narození. “

Nenarozené dítě po 28 týdnech těhotenství

28týdenní dítě stále nemůže žít samo, především kvůli nedostatečnému rozvoji plic. Ale opustit ho, pokud se narodí v tomto období, je snazší než v předchozím měsíci. To bude vyžadovat speciální vybavení a úsilí neonatologů. Koneckonců má dítě růst a vyvíjet se dalších 12 týdnů.

Růst plodu do konce 28. týdne těhotenství - 35 cm, hmotnost 1 000–1300 g.

Dítě v lůně má období aktivity a období odpočinku. Její aktivita je spojena s chováním matky. Pokud je aktivní a hodně se pohybuje po celý den, pak je dítě uklidněno rytmem těla matky a žena si nemusí všimnout jeho pohybů.

Fotografie z filmu „Život před narozením“ https://www.youtube.com/watch?v=0gAsdEUNUJY

Činnost dítěte se zvyšuje v následujících případech:

v klidu matce. Jakmile se matka uklidní, dítě začne tlačit podpatky, lokty a kolena. Většina žen se proto cítí lépe při pohybu dítěte v noci, během odpočinku;

 • po jídle matky. Aktivní dítě může být důsledkem zvýšení hladiny glukózy (cukru) v krvi matky po jídle;
 • v důsledku zkušeností a stresu v matce. U některých těhotných žen je aktivita dítěte stimulována zvýšením adrenalinu v těle matky, když je nervózní.

Je třeba vzít v úvahu individualitu dítěte, které má svůj vlastní rytmus pohybů a vývoje. Vaše dítě může být velmi klidné nebo neklidné. Proto se nebojte se kvůli zjevné nepravidelnosti pohybů dítěte. Příznakem úzkosti bude prudký pokles fetální aktivity nebo obecně její zastavení.


Počínaje 28. týdnem těhotenství byste měli sledovat pohyby plodu dvakrát denně: jednou ráno, když se aktivita jeví jako příliš malá, a jednou večer, kdy je vzestupný trend aktivity.


Pro ovládání pohybu dítěte spočítejte všechny pohyby: tlačení, pohyb, otáčení. Za 10 minut byste měli cítit 10 pohybů. To je ale průměrný výpočet. Ale pokud nepočítáte 10 pohybů za hodinu, lehněte si a odpočívejte tím, že vypijete nějaké mléko nebo něco sníte. Potom zkuste počítat znovu. Pokud v následující hodině nepočítáte 10 pohybů, může to znamenat nějaký problém s plodem, proto ihned zavolejte svého lékaře..


Nebojte se, pokud vás vaše dítě náhle tlačí tvrdě do žebra nebo žaludku nebo do děložního čípku. Je to proto, že se už dostatečně vyvinul a stal se silnějším. Měli byste být v bolesti. Ale pokud je těžké to vydržet, zkuste změnit polohu těla, nebo ho můžete uklidnit jako narozené dítě - zatřást. Možná to způsobí narušení jeho rovnováhy a na nějakou dobu se útoky zastaví.


Zatlačení dítěte do všech směrů může být matkou považováno za projev vícenásobného těhotenství (dvojčata). Přesná diagnóza vícenásobného těhotenství může být stanovena pouze se zvláštním vyšetřením. Proto nespekulujte. V důsledku pohybů se může objevit pocit vícenásobného těhotenství

Jsou známy případy přežití předčasně narozených dětí narozených ve 22-28 týdnech těhotenství.

Nastávající matka ve 28 týdnech těhotenství


V sedmém měsíci těhotenství může břicho svědit v důsledku napínání pokožky a jejímu vyschnutí. Musíte snášet svědění. V extrémních případech namažte pokožku břicha speciální tekutinou pro svědění. Ale nezapomeňte, že vás úplně nezachrání před svěděním.

Pozorování těhotných žen ukázala, že vysoký krevní tlak v matce, včasné oddělení místa dítěte nebo narození dítěte velmi malé hmotnosti je spojeno s vyčerpávající, stresující prací nebo prací vyžadující dlouhodobé postavení. Riziko komplikací se zvyšuje ještě po 28 týdnech těhotenství.


Pro těhotnou ženu je charakteristická nepříjemnost pohybů. Je způsobeno rozptylováním, relaxací kloubních vazů a zadržováním vody v těle, což přispívá k narušené koordinaci pohybů. Měli byste být ujištěni, že se jedná o dočasný jev..

Těhotné ženy se vyznačují strachem z budoucích porodů a bolestí, která s nimi souvisí. Bohužel, tento strach je velmi přehnaný příběhy matek, tety a přátel. Ženy se připravují na porod, stejně jako na některé důležité závěrečné zkoušky. Není divu, že mnozí z nich se bojí, že nebudou stát.

Je třeba říci, že strach je negativní pocit, který ochromuje vůli člověka. Nevzdávejte se strachu. Navíc strach z bolesti nemá žádný smysl: bolest může být mnohem silnější, než si myslíte, nebo vůbec není děsivá. Kromě toho jsou ženy, které jsou zbabělé, obtížnější dodat než ženy, které se opravdu dívají na realitu a jsou připraveny na jakákoli překvapení..

Pokuste se zjistit co nejvíce o porodu. To vám pomůže získat informace o procesech, které se vám stanou, a vědomě je přežít. Navštivte se svým manželem školu pro budoucí rodiče, přečtěte si literaturu o vývoji dítěte a porodu.

Většina učitelů ve školách budoucích rodičů chápe, že neexistuje žádný způsob, jak se připravit na porod. Existuje pouze jeden společný cíl, který spojuje všechny rodiče: zdravou matku a zdravé dítě.

pocit 28 týdnů

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: Фериде
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 4 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 14 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: tatani
Vytvořeno před 21 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

28 týdnů těhotenství

Do 28. týdne těhotenství se dítě mění, mění se mateřské tělo. Datum narození se blíží, a to zanechává definitivní otisk životního stylu a stavu nastávající matky. Co se stane v 28. týdnu - řekneme to v této recenzi.

Co se stane s dítětem

V této fázi vývoje plodu je dítě zcela životaschopné. Ano, je velmi malý a jeho plíce možná potřebují lékařskou pomoc, aby se otevřely a vydělaly peníze, ale sedmiměsíční děti v 60% nejen přežijí, ale dohoní s vrstevníky v jejich duševním a fyzickém vývoji o 1-2 roky..

Ve skutečnosti každý den v děloze dává dítěti šanci, aby se narodilo zdravé a silné. Proto v mateřských nemocnicích bojují tak tvrdě a záměrně za každý den nitroděložního vývoje.

Co se stane s dítětem v této době? Nakonec se stane jako malý muž:

 • téměř úplně ztrácí lanugo;
 • Stále uvolňuje sýrové mazivo, zejména na krk, lokty a kolena;
 • dělá sání a polykání;
 • častěji otevírá oči, zejména proto, že membrána, která dříve zavřela oční bulvy, se rozpadla;
 • řasy a vlasy na hlavě ztmavnou;
 • hromadění podkožního tuku vytváří charakteristické záhyby a obvazy na pažích a nohou.

Navenek je to nepostřehnutelné, ale v dětských plicích začíná aktivní produkce povrchově aktivní látky. Alveoli jsou propojeny s krevními cévami a kapilárami pronikajícími do průdušek. Dýchací systém se tedy připravuje na výměnu plynu.

Délka a hmotnost plodu

Ve třetím trimestru dosahuje plod délky 27-35 cm. Hmotnost se pohybuje od 900 do 1300 gramů. Taková mezera v hmotnosti a růstových charakteristikách je normální, protože bere v úvahu náhlý růst plodu.

Co se stane matce

Děloha stoupá 4 cm nad umbilicus a břicho jasně vystupuje vpřed, takže pokud by se těhotenství doposud dokázalo maskovat, je nepravděpodobné, že by uspěl. Růst dělohy ovlivňuje celkovou pohodu:

 • v žaludku je pálení žáhy a pocit těžkosti;
 • močení se stává častější;
 • posun těžiště způsobuje tažení a bolest v dolní části zad.

Jsou to dočasné jevy, na které se tělo v průběhu času přizpůsobuje, a po porodu zmizí beze stopy.

Bez ohledu na to, jak intenzivně roste žaludek, by celkový přírůstek hmotnosti neměl překročit 9 kg. Jedinou výjimkou, pokud byla počáteční hmotnost matky nižší než fyziologická norma.

Velké břicho a výrazné zvýšení hmotnosti je jednou z indikací pro nošení předporodní bandáže. Absolutní údaje pro nošení tohoto příslušenství jsou:

 • slabé svaly přední stěny pobřišnice;
 • vícenásobné těhotenství;
 • práce ženy související s fyzickou aktivitou nebo dlouhodobým pobytem ve vzpřímené poloze (učitelka tělesné výchovy, kadeřnictví, prodejce atd.);
 • hrozba potratu, polyhydramnií, křečových žil fází 2, 3, 4 atd..

Neaplikujte obvaz, pokud do 28. týdne dítě ještě nepřijalo správnou polohu - hlavou dolů. Stále má šanci převrátit se, protože děloha je stále prostorná. Takže obvaz s tím může zasahovat..

28. týden těhotenství je doba, od které musíte kontrolovat aktivitu plodu. To není vůbec obtížné, pokud se řídíte pravidlem 10: počítat epizody aktivity dítěte během dne. Normálně by mělo být po dobu 12-16 hodin denního světla nejméně deset. Ale zpravidla jsou v tuto chvíli děti aktivovány večer, proto, pokud se dítě během dne příliš nehýbalo a do 22–23 hodin si vyvinulo intenzivní činnost, nemůžete si dělat starosti.

Zkoušky a zkoušky

Na začátku třetího trimestru bude žena muset znovu absolvovat všechny stejné vyšetření, které provedla v 10-12 týdnech:

 • Moč pro bílkoviny;
 • Obecná analýza krve;
 • HIV testy, RW;
 • Krevní test na protilátky s Rh-negativním faktorem.

V závislosti na „zavazadlech“ chronických onemocnění jsou těhotné ženy navíc předepsány: dvouhodinový glukózový toleranční test, koagulogram, biochemický krevní test.

Nebezpečí a komplikace

Edém, který je nebezpečný pro matku i plod, je vzácný na začátku třetího trimestru. Ale prsteny na prstech a nohou stojí za to následovat.

Pokud prsten, který jste před týdnem odstranili pro čištění, z prstu neodstraní a vaše obvyklé boty se stísnily - to je výmluva, abyste šli k porodníkovi-gynekologovi. Pro jistotu se vážte. Pokud je týdenní nárůst hmotnosti nad 400 - 500 g - jedná se o nebezpečný otok.

Kdo potřebuje monitorovat otoky neustále od konce druhého trimestru? Ženy s:

 • nadváha;
 • chronická onemocnění ledvin a srdce;
 • endokrinní disrupce.

Kromě otoku od začátku třetího trimestru zažívá polyhydramnios a oligohydramnios 1,5% těhotných žen. Toto je patologie plodové vody způsobené bakteriálními infekcemi, metabolickými poruchami, vysokým krevním tlakem a dalšími příčinami. S mírnými oligohydramniemi a polyhydramniemi je ruská medicína omezena na ambulantní terapie. Tyto stejné patologie ve výrazné formě vyžadují hospitalizaci a zcela odlišnou léčebnou taktiku.

Nedostatek vody a polyhydramnie jsou často doprovázeny příznaky IUGR (intrauterinní růstová retardace) a PSF (fetoplacentální nedostatečnost). Oba jsou plné odchylek ve vývoji centrálního nervového systému, narození lehkého a oslabeného dítěte. Mírné ZVUR a FPN jsou lékařsky korigovány.

Rada

Většina těhotných žen se v tomto okamžiku cítí energicky a energicky. Kromě toho je zde vyhláška, a to je pobídka k opakování všech případů, pro které dosud nebyl dostatek času ani energie.

Nesnažte se být superwoman - není čas.

Dlouhé procházky, plavání, jóga, gymnastika - to vše je samozřejmě užitečné, ale bez fanatismu a kondice. Stejně jako nakupování, cestování, dobrodružství, radikální změny v obrazu, opravy. Porovnejte plány se svou pozicí a střízlivě vyhodnoťte možná rizika. Dávejte pozor a buďte zdraví!

28. týden těhotenství: co se stane s dítětem a matkou, foto, vývoj plodu

Vaše dítě je o něco starší. V 28. týdnu je jeho výška 35 cm a jeho hmotnost je o něco více než 1 kilogram. Zvýšení tělesné hmotnosti vede ke změnám vzhledu - kůže se postupně vyhlazuje a tvar těla se blíží přirozenější pro novorozence.

Co se stane s dítětem

Dítě v tomto období je velmi mobilní. Velikost dělohy stále umožňuje salto a otočení. Aktivita může záviset na jídle konzumovaném matkou, například sacharidy poskytnou další energii. Tímto způsobem dítě reaguje na mámu náladu - získání nadměrného množství adrenalinu v něm způsobuje stres a úzkost a endorfiny přinášejí příjemné pocity.

V 28. týdnu dítě:

 1. Objeví se řasy.
 2. Růst nehtů a vlasů pokračuje.
 3. Vlasy na hlavě získávají pigment, což umožňuje předpokládat, jakou barvu budou mít po porodu.
 4. Plíce se zlepšují a je více pravděpodobné, že budou fungovat, pokud se dítě narodí tento týden..
 5. Hmota mozku se zvyšuje a jeho povrchová vrstva získává známé drážky a křivky.
 6. Pocity chuti jsou vylepšeny, nyní dítě dokáže rozlišit mnohem více odstínů. Cítí také rozdíly v plodové vodě, jejíž chuť se liší v závislosti na výživě matky. Při získávání živin z placenty si dítě postupně zvykne na stravu své matky. Pokud v něm chcete položit lásku ke zdravému jídlu, začněte jíst právě teď..
 7. Dítě nejen slyší zvuky vnějšího světa, ale také na ně reaguje. Například s tátovým hlasem se jeho aktivita může zvýšit.
 8. Uchopovací a sací reflexy jsou posíleny.
 9. Kostra dokončí svoji tvorbu. Po nějaké době se kosti pouze zvětší a ztvrdnou..
 10. Během tohoto období se začíná formovat tak důležitá funkce, jako je porozumění jazyku..
 11. Předpokládá se, že v tuto chvíli můžete určit, zda je dítě pravák nebo levák. Chcete-li to provést, stačí vidět na ultrazvukový prst, kterou ruku, kterou saje více.

Hlavní věc je, že po 28 týdnech je dítě již životaschopné. Všechny důležité orgány jsou uloženy v jeho těle a mohou fungovat. Narodit se v tomto období je stále velmi šťastné, ale existuje šance na přežití.

Změny v ženském těle

Poslední trimestr těhotenství pokračuje, velikost břicha neustále roste. Žena musí být co nejvíce opatrná, aby se předešlo zranění nebo šoku. Každodenní aktivity by měly být prováděny s opatrností, aby se snížilo zatížení žaludku. Od nynějška žádné těžké tašky, prané prádlo unavující schody.

Tento týden se žena již cítí nemotorná, může dojít ke ztrátě paměti a mentální procesy se mohou zpomalit. Intimní vztahy jsou také komplikovány velkým břichem. Avšak s dobrým těhotenstvím není sex zakázán.

Všechny hlavní změny v těle již proběhly a nyní se stále vyvíjejí. Děloha po 28 týdnech podporuje nejen vnitřní orgány, ale také bránici, což vede ke vzniku dušnosti. Vyhněte se nedostatku kyslíku pomůže čerstvý vzduch. Během tohoto období je velmi indikován dlouhodobý pobyt na ulici nebo v rekreačním středisku..

Změny v hrudníku nadále přetrvávají. Colostrum z toho vyniká, což ještě není zcela složeno. To naznačuje, že mléčné žlázy se připravují na funkci během kojení..

Všechny živiny jdou nejprve k dítěti a teprve potom k matce. To může způsobit křehké zuby a nehty a také závratě v důsledku sníženého hemoglobinu. Chcete-li vyplnit nedostatek užitečných vitamínů a minerálů, můžete použít komplexní přípravky prodávané v lékárně. Je zvláště důležité, aby těhotná žena obsahovala kyselinu listovou, železo a vápník. Pro pracující matky, které nemohou během dne jíst různé potraviny, budou takové komplexní přípravky dobrou alternativou k přírodním vitamínům..

Svaly a kůže se připravují na další silné protažení. Ve třetím trimestru se doporučuje ženě trénovat a provádět nezbytné kosmetické procedury - kontrastní sprcha, denní hydratace. Ze sportu se dobře hodí jóga nebo speciální cvičení pro těhotné ženy, kde je velká pozornost věnována pružnosti kůže a svalové námaze. Speciální péče o pleť, která obsahuje různé oleje, pomůže vyhnout se strie..

Příznaky 28 týdnů těhotenství

Jak břicho roste, bolest v oblasti zad také zesiluje. Častěji se objevuje únava a dušnost. Pokud žena nemá speciální polštář pro těhotné ženy, je obtížné najít pohodlnou polohu na spaní, protože žaludek zasahuje do jakékoli polohy. Čerstvý vzduch pomůže usnout a myšlenka, že tento stav je dočasný. Krátce před porodem se břicho těhotné ženy sníží a bude snazší dýchat.

Vypouštění v tomto týdnu by mělo být průhledné nebo mírně bělavé. Je povolen mírně kyselý zápach. Změna barvy výboje ve většině případů naznačuje patologii a vyžaduje léčbu. Vzhled hojných a tekutých sekretů je považován za špatné znamení. Mohou se objevit v důsledku úniku plodové vody. Osobní hygiena pomůže předcházet infekci - používání speciálních produktů pro intimní oblast, vyloučení koupání v podezřelých rybnících, každodenních punčochách kalhot nebo spodním prádle z přírodních tkanin..

Kandidóza se může zhoršit v 28. týdnu. Drozd lze rozeznat charakteristickým sýrovým výbojem, který způsobuje nesnesitelné svědění. Nyní je ošetření mnohem jednodušší - ve třetím trimestru je povoleno používat mnoho svíček, mastí a tablet. Léčba musí být prováděna a léky vybírá pouze lékař! Při nedostatečné terapii existuje riziko porodu plodu během porodu.

Pocity po 28 týdnech těhotenství

Dítě roste a doba jeho bdělosti v žaludku se zvyšuje. Velmi často klesají období aktivity v noci, když má matka plánuje odpočinek. Lékaři to vysvětlují tím, že během dne matka chodí a aktivizuje dítě. Proto ve dne odpočívá a v noci začíná být aktivní. Zatlačení a převrácení se cítí mnohem lépe, když dítě získalo sílu a váhu. Máma si může všimnout, že dítě reaguje na hladil břicho, ukolébavku nebo klidný rozhovor.

Po 28 týdnech těhotná žena může trpět slabostí a závratěmi. Nejčastěji jsou způsobeny nedostatkem hemoglobinu. Hladinu můžete zvýšit jak u léčiv, tak u přírodních potravin (doporučuje se jíst maso, pohanka, grapefruit). Hemoglobin je indikátor, který je pravidelně vyšetřován gynekologem při krevním testu. Jeho nedostatek vede k nedostatku kyslíku a zpomaluje růst dítěte.

Během tohoto období může mít žena strach z mateřství a nadcházejícího porodu. Zvládnutí zkušeností pomůže při přípravě kurzů pro mateřství. Tam budou podrobně vysvětlovat všechny okamžiky spojené s porodem a první péčí o dítě. Takové školení usnadní zvládnutí jakýchkoli obtíží..

Pro třetí trimestr je charakteristický následující nepříjemný pocit:

 1. Poruchy trávicího systému - pálení žáhy, zácpa. Křeče.
 2. Tréninkové kontrakce, které mohou být docela bolestivé.
 3. Svědění kůže kvůli skutečnosti, že její napětí je na hranici, stejně jako vzhled strie.
 4. V této době se může žilní obrazec zvýšit díky skutečnosti, že objem cirkulující krve a zatížení nohou neustále roste.
 5. Žena je stále znepokojena otoky a bolestmi zad..
 6. Dýchání je stále obtížné, nepohodlí je způsobeno dušností a touhou dýchat hlouběji. Před porodem, kdy těhotné břicho trochu klesne, bude snazší dýchat.

Zkoušky a zkoušky

Podle uvážení gynekologa může být těhotná žena přidělena:

 1. Obecná analýza krve.
 2. Analýza moči.
 3. Test na glukózovou toleranci (pro včasnou diagnostiku diabetu).
 4. Hemoglobinový test.

Ve 28 týdnech může žena jít na mateřskou dovolenou, pokud má vícečetné těhotenství. V tomto případě se může seznam analýz výrazně rozšířit..

Těhotné ženy s negativním faktorem Rh musí být testovány na protilátky. Může se opakovat každý týden, aby se zjistil imunitní konflikt v rané fázi..

Pokud je těhotná žena v tuto chvíli přesto ultrazvukem provedena, musí být stanovena velikost plodu a porovnána s věkovými normami. Velký význam má stupeň zralosti placenty a stav plodové vody. Obraz dítěte na obrazovce přináší opravdové potěšení nastávající matce, protože se již aktivně pohybuje a dokonce i mrká oči.

Od tohoto týdne by se mělo očekávat, že dítě zaujme prenatální pozici - hlavou dolů. Pokud k tomu nedojde, neměli byste si dělat starosti - dejte dítěti ještě více času na to, aby se zhroutil do břicha maminky, protože je stále ještě 12 týdnů.

V 28. týdnu se těhotným ženám, které mají negativní Rh faktor, podá injekce imunoglobulinu. Je velmi důležité vstoupit přesně do tohoto období, aby se úspěšně zabránilo imunitnímu konfliktu. Díky injekci bude dítě chráněno během těhotenství, během porodu a dokonce i po něm.

Možná nebezpečí po 28 týdnech těhotenství

28. týden je nebezpečný v tom, že těhotná žena může mít:

 1. Gestóza. Nebezpečný stav, při kterém existuje trojice příznaků: zvýšený tlak, bílkovina v moči a otok. Mechanismem výskytu je stagnace kapilární krve, která potom proniká do okolních tkání a narušuje tam krevní oběh. V důsledku gestózy se do plodu přivádí velmi málo kyslíku a produkty rozkladu se naopak hromadí.
 2. Hrozba přerušení. Může se vyskytnout s přetížením, stresem a dalšími nepříznivými faktory, které vedou ke zvýšení tónu dělohy a mohou vyvolat časné kontrakce. Zvláštní pozornost by měla být věnována příznakům, jako je tlak v pánvi, vaginální výtok, pravidelné kontrakce..
 3. Syndrom dolní duté veny. Těžká a velká děloha může vytlačit velkou žílu, skrz kterou proudí krev z dolního těla do srdce. To vede k prudkému poklesu tlaku a mdloby. Z tohoto důvodu je těhotným ženám zakázáno spát nebo ležet na zádech..

Vše, co vstupuje do těla matky, ovlivňuje vyvíjející se dítě. Negativní důsledky se pravděpodobně očekávají po zneužití alkoholu, nikotinu a drog. Některé léky však mohou vést k patologii u dítěte, a to i při normálních dávkách. Proto je samoléčení přísně zakázáno a v pokynech pro přípravky jsou těhotné ženy zvýrazněny ve zvláštní sekci..

Nedostatek vitamínu D vyvolává křivice u dítěte. Tento nedostatek navíc negativně ovlivňuje stav cév budoucí matky, vyvolává křečové žíly a zhoršuje hemoroidy.

Doporučení

Je velmi důležité kontrolovat přírůstek hmotnosti u těhotné ženy. To provádí lékař při pravidelných vyšetřeních, ale žena by měla tento parametr sledovat i sama. Nadváha vede k obezitě a rozvoji diabetu - onemocnění, které vyžaduje celoživotní léčbu.

Hlavním zájmem ženy během tohoto období je normální průběh těhotenství. Všechny činnosti musí být hodnoceny z hlediska přínosů pro dítě, protože je nyní neoddělitelné a zcela závislé na matce. S největší pravděpodobností budete muset opustit noční shromáždění v zakouřených klubech a raději odpočinkový pobyt doma nebo v přírodě. Pamatujte, že všechna vaše omezení jsou dočasná, ale zdraví, které nyní dáte dítěti, zůstane po celý jeho život.

Je užitečné sledovat video nebo mluvit s jinými těhotnými ženami na téma přípravy na porod a výchovy dítěte. Můžete se tedy naučit spoustu cenných tipů a pochopit, co vás v procesu porodu a po nich čeká.

28 týdnů těhotenství. Vývoj plodu

28. týden těhotenství - více než polovina cesty již pokryta. 7 měsíců vaší zajímavé pozice, navíc třetí trimestr je vždy nejlepší období. Koneckonců, dítě už vyrostlo, můžete s ním komunikovat a vštěpovat mu skvělou chuť jídla, hudby a dokonce i literatury. Ale před čím musí být chráněn, je hněv, nenávist a agrese.

Plod po 28 týdnech těhotenství

Plod kopne docela nápadně, zvláště ve chvílích, kdy matka odpočívá, během této doby je děloha nejvíce uvolněná. I když již nemá mnoho prostoru, děloha stále umožňuje, aby se dítě otupilo. Určitě poslouchejte pohyby. Vyskytují se nejméně 4krát za hodinu. Můžete pozorovat některé ostré hlízy, když dítě kope na různá místa břicha. To se cítí, nebojte se. Zdvihněte žaludek a promluvte si s ním. Zapněte měkkou hudbu, nejezděte příliš rychle, nepřepracovávejte.

Plod aktivně spolkne plodovou vodu, saje prst, otáčí se, slyší všechno, co se děje, pečlivě vnímá činy matky. Naštěstí žije a vyvíjí se. Dosud k defekaci nedochází, ale orgány genitourinárního systému jsou již plně rozvinuté. Dítě píše, odebírá asi 0,5 litru moči denně a čistí jeho střeva tekutými výkaly (vodkou). Placenta a imunitní systém se vyvíjejí stále více. Plod již může bojovat s infekcemi.

Povrchově aktivní látka, která je zodpovědná za vzdušnost alveol po prvním dechu, dosáhla počátečního maxima. Slinivka produkuje enzymy a játra - žluč. Kostní tkáň je posílena, kostra je téměř vytvořena.

Líce jsou zaokrouhleny na drobky, stále rostou. Obvod hlavy plodu po 28 týdnech, 24-28 cm a délka paží a nohou - o něco více než 10 cm, výška dítěte 38 cm a hmotnost 1100 gr.

Co se stane v 28. týdnu těhotenství

Ovoce stále roste. Děloha rozšiřuje svůj majetek, stále více tlačí orgány gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt) a hodně ovlivňuje pohybový aparát. Zadní strana je stále více přitahována, je čas začít nosit obvaz, který alespoň trochu pomůže zmírnit těžké zatížení dolní části zad a nohou. Tento týden se většina žen cítí častěji nauzeou, protože zvětšená děloha svírá žaludek a jídlo, které vstupuje do jícnu (zejména ve velkém množství nebo je příliš mastné a kyselé), jej jednoduše nestráví a kyselina vylučovaná pro tento proces slinivkou břišní žláza, stoupá do jícnu a pálí, což způsobuje pálení a teplo v krku a v horní části jícnu.

Ledviny a játra pracují těžší a těžší než kdy jindy. Játra ne vždy zvládnou své funkce, takže je možný pocit bolavé skvrny na pravé straně. Zvyšuje se velikost a je pro něj obtížnější odfiltrovat všechny škodlivé látky obsažené v potravinách, nápojích nebo drogách, které mohou některé ženy předepisovat. Ledviny jsou ještě těžší. Koneckonců, dítě už močí v lůně a tím spíše téměř neustále vzhůru a vyžaduje něco. Máma chce pít, jíst a relaxovat. A to je škodlivé pro renální systém. Ovládejte své touhy co nejvíce. Pijte pouze čistou vodu nebo dušené ovoce, ovocné nápoje a džusy. Nejezte do postele ihned po jídle nebo pití, alespoň trochu pohněte, aby se tekutina shromažďovala a opouštěla ​​vaše tělo.

Nedostatek vápníku v těle je patrný. Zuby mohou začít bolet a drobit se, vlasy mohou vypadávat a nehty se mohou oloupat. Tato poloha ovlivňuje zejména klouby a svaly. Nedostatek vápníku významně ovlivňuje tělo ženy. Nezapomeňte se poradit s lékařem a konzultovat. Nezapomeňte, že nedostatek vápníku je pro plod velmi škodlivý.

Analýzy a ultrazvuk

Ve třetím trimestru se doporučuje, aby těhotná žena navštívila gynekologa alespoň dvakrát za měsíc. Současně proveďte obecné testy krve a moči a také nátěr na mikroflóře. Hladiny cukru v krvi a hemoglobinu v krvi zůstávají důležitými ukazateli. V moči se kontroluje stav močových cest. Kromě toho gynekolog měří obvod břicha, zkoumá stav dělohy, kontroluje hmotnost a krevní tlak.
Ultrazvukové vyšetření se v této fázi provádí pouze tehdy, existuje-li naléhavá potřeba, podle pokynů lékaře, za účelem kontroly stavu dítěte a vnitřních orgánů budoucí matky při porodu. Po cestě můžete určit pohlaví dítěte a jeho prezentaci.

Krevní typ a Rh faktor

Velikost břicha po 28 týdnech

Vše záleží na počáteční hmotnosti budoucí matky. Průměrný obvod břicha v tomto období je v průměru asi 80 - 90 cm. Pokud je velikost mnohem větší nebo menší, doporučuje se podstoupit další diagnostiku, aby se vyloučily různé patologie. Při jmenování lékaře, kromě kruhu, měří výšku břicha, nemělo by to být více než 30 cm za 28 týdnů. Současně dno dělohy stoupá z pupku asi 2-3 prsty.

Jaké je nebezpečí 28 týdnů těhotenství

Nachlazení po 28 týdnech těhotenství, co dělat

Co k jídlu a pití po 28 týdnech těhotenství


Porod ve 28 týdnech těhotenství

Obecná doporučení

Jezte jen trochu, nejlépe žvýkat, nebo recyklujte vše mixérem nebo rozdrcením. Jídlo bude lépe absorbováno a tráveno, aniž by způsobovalo tak těžkou nevolnost a pálení žáhy. Snažte se chránit před fyzickou námahou a často relaxujte nejen fyzicky, ale také mentálně. Pokud jste stále v práci, začněte přemýšlet o mateřské dovolené. Chůze častěji na čerstvém vzduchu, cvičení pro těhotné ženy - hnětení pánevních orgánů.

Nejezte mastné, slané a kyselé. Vyloučit sladkosti. Postarejte se o sebe co nejvíce.

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá! Ohodnoťte tento článek!

28. týden těhotenství: pocity, vývoj plodu, možná rizika

Pokud mluvíte o gestačním věku, pokud jde o porodnické měsíce, nyní jste v 7 porodnických měsících.

Pokud se dítě narodí tento týden, obdrží rodný list a dítě, které se narodilo před tímto termínem a zemřelo, bylo považováno za potrat.

Co se stane v 28. týdnu

Délka pupeční šňůry v této době je 30 až 100 cm. Má bílou barvu a prochází jí mnoho krevních cév. Pupeční šňůra obsahuje 2 pupeční tepny a pupeční žílu.

Dítě může být umístěno v děloze, jak se mu líbí, protože stále existuje dostatek prostoru a stále má čas zaujmout správné místo a zůstat tak až do narození.

Během této doby se tuk ukládá na hýždě, boky a břicho. Pokud po porodu budete dodržovat správnou výživu a vést aktivní životní styl, pak ztratíte tuk.

Možná rizika

Po narození bude dítě potřebovat zvláštní péči. K tomu se používají speciální přístroje a vybavení. Pro ženu může porod přinést spoustu potíží, protože tělo ještě není připraveno na samotný proces.

Porod ve 28 týdnech může vyvolat různé cervikální slzy, krvácení atd. Přečtěte si více o předčasném porodu zde..

Návštěva lékaře pomůže zaznamenat takový závažný problém, jako je únik plodové vody včas. To je velmi vzácné, ale tento jev je nebezpečný..

Únik naznačuje, že je narušena integrita močového měchýře a jakákoli infekce se může dostat k dítěti. Pro nezávislé stanovení úniku plodové vody neustále sledujte množství výboje. Přečtěte si více o úniku plodové vody zde.

Pohoda ženy po 28 týdnech

Dítě stále roste, což pro ženu způsobuje stále více nepohodlí. Změny se objevují nejen s tělem, ale také s emočním stavem budoucí matky.

Možné fyzické pocity

Tento týden žena zažívá všechny potěšení z těhotenství:

 1. Žaludek. Břicho stále roste a to negativně ovlivňuje pokožku, protože se protahuje, začíná svědění. Suchá pokožka může způsobit strie. V tomto případě se doporučuje používat speciální krémy nebo alternativní metody, které pomohou zabránit výskytu těchto potíží..
 2. Děloha. Každý den se stává stále více a nyní je to 8 cm od pupku a 28 cm od ochlupení. Děloha roste a tlačí na všechny vnitřní orgány, což způsobuje komplikaci pohody.
 3. Hruď. V tomto okamžiku se na hrudi stávají zřetelněji viditelné žíly. Žlázy mléčné žlázy u téměř všech žen v této době začínají vylučovat kolostrum. Po porodu se z hrudníku uvolní asi 5 mg mleziva, bude to první jídlo vašeho dítěte.
 4. Míchání. Od tohoto týdne se doporučuje několikrát denně kontrolovat pohyby dítěte. Je to normální, pokud se během hodiny cítíte až 10 pohybů. Můžete si všimnout, že po jídle se dítě pohybuje aktivněji. Důvodem je to, že po jídle se hladina glukózy v krvi zvyšuje, což ovlivňuje aktivitu dítěte. Kromě toho stres a úzkost ovlivňují zvýšení pohybů dítěte, protože adrenalin se uvolňuje do krve. Není třeba si dělat starosti, pokud cítíte bolest, když se dítě pohybuje, protože on je velmi silný a jeho údery už přinášejí bolest. Svůj stav můžete zmírnit změnou polohy těla. Přečtěte si více o pohybech dítěte zde..
 5. Bolest V důsledku náhlého růstu plodu a zvýšení dělohy dochází ke zvýšení pocitů bolesti. Bolest v zádech a dolních zádech je způsobena změkčením podpůrných vazů a kloubů, jakož i posunem těžiště. Kromě toho se děloha tlačí na sedací nerv, což způsobuje náhlé bolesti. Bolest ve spodních žeberech je příčinou aktivity dítěte. Pokud se žena cítí ostré, silné a křeče, pak musíte zavolat sanitku, protože to může být známkou předčasného porodu..
 6. Tréninkové zápasy. Někdy žena může cítit její žaludek napjatý, s největší pravděpodobností je to děloha stahující. Tréninkové souboje jsou nezbytné k přípravě těla na budoucí narození. Musíte pochopit, že tyto kontrakce nemají nic společného s generickými. Měly by být krátkodobé a prakticky nemyslitelné. Přečtěte si více o tom, jak odlišit tréninkové kontrakce od narození, přečtěte si zde.
 7. Otok. Téměř každá těhotná žena trpí otoky. Pokud je otok dostatečně silný a přetrvává po dlouhou dobu, měli byste se poradit s lékařem, protože to může naznačovat vývoj pozdní toxikózy. Pro snížení projevů otoků snižte množství spotřebované tekutiny, ne více než 1,5 litru, vyhoďte sůl, smažte, uzené a horké.
 8. Výboje: Výboje v tomto týdnu by se neměly měnit a zůstávají rovnoměrné, mléčné as kyselým zápachem nebo bez něj:
  1. Pokud se vzhled výboje změnil a vydávají nepříjemný zápach, pak to znamená, že máte infekci. Abychom se toho zbavili, je nutné co nejdříve vyhledat lékaře, protože během porodu by měla být žena čistá, aby se dítě neinfikovalo;
  2. špinění po 28 týdnech může být důsledkem prevence placenty nebo odloučení. S těmito příznaky musíte naléhavě zavolat sanitku, protože to může vést k úmrtí matky a dítěte;
  3. vodní výtok indikuje únik plodové vody, což indikuje narušení integrity močového měchýře. Pokud si všimnete této změny, naléhavě zavolejte sanitku.

Možné emoční zážitky

Obrovské množství těhotných žen v této době cítí strach z nadcházejícího porodu. Hlavním důvodem tohoto problému je nevědomost a děsivé příběhy, které přátelé vyprávějí..

Strach z neznáma je zcela normální jev, aby se ho zbavil, věnujte pozornost studiu informací o porodu, přečtěte si příslušnou literaturu.

Musíte se ujistit, že se jedná o zcela normální proces, kterým prochází velké množství žen. Přečtěte si, jak se zbavit strachu z porodu..

Kromě strachu může mnoho žen zažít náhlé změny nálady způsobené hormonální změnou.

Pro zlepšení vašeho stavu se doporučuje obklopit se pozitivními emocemi:

 • sledovat dobré pozitivní filmy;
 • Najděte zajímavé a fascinující koníčky;
 • trávit čas s přáteli a příbuznými;
 • jít do kina, divadla a soustředí se.

Dámské recenze asi 28 týdnů

U všech žen probíhá těhotenství individuálně a pocity každého představitele slabšího pohlaví jsou odlišné, fyziologické i psychologické.

Anastasia: „Dnes začalo 28. týden, jsem získal jen velmi málo pouhých 5 kg. Břicho je velmi malé, že mnozí ani nevědí, že jsem těhotná. Kromě toho se hrudník také nezměnil, ale nestojí za to mluvit o mledzivu, nebylo a stále není. “.

Svetlana: „Dnes jsem měla nejhektičtější noc během celého těhotenství, dítě tvrdě bilo. Už jsem se začal bát, že se něco děje, ale blíž ráno, usnul a já s ním. Včera jsem provedl injekci u lékaře, protože mám negativního Rhesuse, a můj manžel má pozitivní. Oblíbenou zábavou manžela je komunikace se synem, může trávit hodiny hladením žaludku a mluvením s dítětem. “.

Irina: „Jak moc ráda, že brzy na mateřské dovolené. Přestože je práce milovaná, ale stále méně a méně síly a únava zvítězí. Tento týden se bolesti zad zesílily. Toto je moje druhé těhotenství, můj první syn, nyní moje dcera, všechno, co jsem snil. V ranných stádiích jsem měl placentární narušení, byl v nemocnici, ale teď je vše v pořádku. “.

Olga: „Do tohoto týdne jsem získala 13 kg, za což jsem od doktora dobře přijala. Nyní jen nařídil přestat jíst sladkosti a začít jíst správně. Těžké pálení záhy, ale strukturovaná voda mi pomáhá. Při procházkách se záda velmi unavuje, takže chodím trochu a často relaxuji. “.

Zinaida: „Získal jsem 9 kg a nevím, proč to doktor nadává. Věřím, že pokud to tělo potřebuje, pak to znamená, že to potřebuje, zejména proto, že nejím něco, co by přesahovalo kalorii a škodlivé. Ultrazvuk ukázal dívce, ale to ještě není přesné, protože se dítě rychle otočilo. Manžel neztrácí naději na dědice. Ráno mě dítě probudí, abych vstal a sbíral otce do práce, a pak usne. Spím na levé straně a proto ráno přitahuji levé stehno. Necítím žádné další nemoci. “.

Christina: „Všichni jsme v pořádku, získali 8 kg, i když lékař říká, že je to trochu moc. Věřím, že je vše v pořádku, protože nemám zvláštní chuť k jídlu, jím jako obvykle, pouze správnější jídla. Ve večerních hodinách se pálení žáhy týrá a dítě se stává aktivnějším. Čekám, až mi žaludek klesne a bude o něco snazší. “.

Nadezhda: „Do této doby jsem získal 10 kg, i když je to úplně a nepostřehnutelné: žaludek se moc nezměnil, hrudník také pravděpodobně celé dítě vezme. Cítím se dobře, jen moje chuť k jídlu se zvýšila a neustále chci jíst něco sladkého. A tady je můj manžel, každý den z práce přináší něco chutného a nemůžu odolat. Dítě je velké, díky kterému je pro mě těžké chodit a dýchat. Je to těžké pracovat, nemůžu se dočkat vyhlášky. “.

Alexandra: „Tento týden už mám tolik únavy, že nevím, co mám dělat. Rozhodl jsem se jít na dovolenou před vyhláškou a jít na moře na týden. Dítě je velmi aktivní, což ještě více vyčerpává. Získal jsem jen 7 kg, takže s hmotností je všechno normální. Byl jsem v ordinaci, řekli mi, že je vše v pořádku, testy jsou v pořádku, takže odpočívám a všechno bude v pořádku. “.

Eugenia: „Pravděpodobně jsem už měl vše, co jsem během těhotenství pravděpodobně zažil: pálení záhy, toxikóza, silná bolest, otok a emoční nestabilita. Jsem velmi unavený, všechno by to rychle skončilo. Jediná věc, která uklidňuje, jsou pohyby dítěte, které mi připomínají, kvůli čemu jsem to všechno snášel. “.

Darina: „Již 28. týden se blíží datum narození. Snažím se dodržovat všechna doporučení lékaře: jdu do bazénu, jdu na jógu, dodržuji dietu, dělám masáž. Proto těhotenství probíhá v pořádku. Cítím se dobře, těhotenství je štěstí “.

Vývoj plodu po 28 týdnech těhotenství

Za poslední 2 měsíce se plod zvýšil 10krát. Pamatujte, že tyto hodnoty jsou normou, ale každé dítě se vyvíjí individuálně a jeho parametry se mohou lišit..

Tento týden začíná dítě získávat tukovou tkáň a nyní nevypadá tak hubeně. Vzhledem k tomu, že dítě je neustále ve vodě, je pokožka velmi pomačkaná, navíc má stále červenou barvu a je pokryta silnou vrstvou maziva podobného sýru. Tělo je navíc pokryto spoušťovými vlasy - lagunou.

Mozek se nadále aktivně vyvíjí, jeho hmotnost se zvyšuje. V této fázi se v kůře objeví křivky a rýhy.

Srdce aktivně pracuje, nyní dosahuje až 150 tepů za minutu. Když dítě uslyší hlas své matky, jeho tep se zvýší.

Plíce jsou plně zformovány, ale nejsou připraveny na spontánní dýchání, protože se dosud nenasáklo dostatečné množství povrchově aktivní látky, což zabraňuje alveolům, aby se během dýchání držely pohromadě.

Chrupavky, které jsou v nose a uších, jsou stále měkké. Nehty stále rostou, ale dosud nedosáhly prstů.

Dítě se dokonale otevře a zavře oči, ale teď už pupilní membrána chybí.

Nyní má jazyk dítěte mnohem více chuťových pohárků, než bude po narození. Díky tomu nyní může dítě cítit ty nejjemnější chutě..

V 27. týdnu jsou již oči dítěte orámovány tenkou a zjevnou cilií. Kromě toho se začínají objevovat obočí a vlasy na hlavě stále rostou..

Kostní tkáň se dále posiluje, což znamená, že se máma musí starat o vápník, který dítě a ona potřebují.

Tento týden se endokrinní systém aktivně vyvíjí, ve kterém má zvláštní význam růstový hormon produkovaný hypofýzou. Nadledvinky, štítná žláza a pankreas již začínají plně fungovat.

Fotografie z ultrazvuku plodu

Foto 3D ultrazvuk plodu po dobu 28 týdnů:

Doporučení v 28. týdnu

Užitečné rady:

 1. Přihlaste se do budoucích kurzů pro rodiče. Zde obdržíte všechny potřebné informace o porodu a péči o dítě.
 2. Doporučuje se spát na levé straně s kolenem ohnutým na hrudi. Tato poloha těla bude pohodlná pro matku i dítě..
 3. Nesahejte si, nevedte aktivní životní styl, nezapojujte se do jógy. Pamatujte, že pohyby by měly být plynulé a neměli byste mít žádné nepohodlí..
 4. Abyste zabránili úniku moči během smíchu, kýchání a ohýbání, podepřete si žaludek rukama níže.
 5. Pro odpočinek, koupání, lehké aroma svíčky, větrání místnosti a relaxaci.

Správná výživa

V posledních týdnech těhotenství je velmi důležité, aby strava byla vyvážená a pravidelná. Za tímto účelem se doporučuje jíst jídlo nejméně 5krát denně.

Kromě toho je důležité, aby porce byly malé, protože během těhotenství se nedoporučuje přejídat.

Většina kalorií by měla přijít v prvním období dne. Aby se nejedlo něco zbytečného, ​​promyslete si menu předem. Před spaním se to vůbec nedoporučuje, ale pokud se u vás vyskytne silný hlad, vypijte sklenici kefíru nebo jděte jablko.

Strava by měla být navržena tak, aby matka i dítě dostávaly všechny potřebné látky a vitamíny. Nezapomeňte, že se hmotnost zvyšuje díky jednoduchým uhlohydrátům, jejichž spotřeba musí být snížena nebo úplně opuštěna sladkým, pečeným zbožím, bílou rýží, bramborami a čokoládou.

Nahraďte jednoduché uhlohydráty složitými. Díky tomu se budete cítit dlouho na plný úvazek. Zahrňte celozrnný chléb, hnědou rýži, cereálie atd. Do denního menu. Nezapomeňte, že byste měli každý den jíst zeleninu a ovoce.

Tento týden se doporučuje slaná jídla odmítnout, protože zvyšuje množství sodíku v těle, což negativně ovlivňuje činnost ledvin. Z tohoto důvodu dochází k zadržování tekutin v krvi, a proto vás otok obtěžuje.

Sexuální vztahy

Sex v 28. týdnu těhotenství není zakázán, pokud se žena necítí nepohodlně a lékař nezakazuje intimitu. Pokud neexistují žádné zákazy, bude sex příjemný nejen pro ženu, ale také pro její dítě, protože během orgasmu zažívá dítě štěstí.

Je důležité zvolit polohu těla, aby na žaludek nebyl vyvíjen žádný tlak. Doporučuje se upřednostňovat ty pozice, které zahrnují pronikání zezadu. Kromě toho si uvědomte, že žádné ostré pohyby a hluboké průniky.

Co se doporučuje nosit v posledních měsících těhotenství

Chcete-li se rozveselit, můžete jít nakupovat, nebo spíše nové mateřské oblečení. Je důležité, aby byl oděv lehký, prostorný a pohodlný a aby materiály použité k jejich šití byly přírodní. Boty by měly být pohodlné a na nízkém běhu. Vyberte si kalhoty a sukně nikoli s elastickými, ale s tkaničkami.

Vyšetření na 28 týdnech těhotenství

Tento týden při příští návštěvě provede lékař standardní postupy pro těhotnou ženu:

 • změřit velikost pánve, hmotnost a výšku;
 • poslouchá srdeční rytmus plodu;
 • zkontrolovat, jak se dítě nachází v žaludku;
 • změřit krevní tlak;
 • projít obecným testem na krev a moč;
 • udělat test na hladiny železa;
 • v případě potřeby proveďte test tolerance glukózy;
 • test na protilátky s negativním faktorem Rh. V případě negativního faktoru Rh dostane žena injekci imunoglobulinu, takže tělo nezačne produkovat protilátky proti fetální krvi. Takový problém může nastat u 75% žen, pokud je krev otce dítěte „pozitivní“..

Pravidelná vyšetření jsou nutná k vyloučení abnormalit, jako je diabetes, pozdní toxikóza, otoky a předčasný porod..

Tento týden můžete hovořit se svým lékařem o budoucích porodech, zkontrolovat, zda budou použity léky proti bolesti a zjistit, zda jste alergičtí. Žena by se měla naučit podstatě všech postupů, které na ni budou čekat během porodu.

Články O Neplodnosti