Hlavní Bolest

28 týdnů těhotenství

Od 28. týdne se stávají samozřejmostí návštěvy gynekologa, gynekologické křeslo již nezpůsobuje téměř žádné emoce, ale stále se stává obtížnějším.

Orgány a systémy plodu jsou zralé, takže pokud se z nějakého důvodu najednou chce narodit, mohou mu lékaři pomoci přežít

Vývoj plodu

Když dítě dostane placentou všechny potřebné živiny, přibývá na váze každý týden. Kůže je vyhlazená, zjemňuje, hromadí se stále více pigmentu.

Takto vypadá vaše dítě v 28. týdnu

Cilia se prodlužuje, je načechraný. Vlasy na hlavě se stávají delší a silnější, navíc se syntetizuje pigment, který je zbarví. Dítě ztratí průhlednost a bezbarvost. Nehty a ruce se přibližují k okraji prstů.

Tvorba svalů je dokončena, síla svalů roste, což si maminka nemůže pomoci, ale všimne si intenzivních pohybů dítěte. Tvoří také skeletální systém. Kosti pak hromadí vápník a ztvrdnou..

Zrání v plicích pokračuje.

Struktury centrálního nervového systému dozrávají - v mozkové kůře je více buněk, tvoří se spirály a rýhy. Aktivují se centra zodpovědná za chuť a vnímání zvuku. Dochází k tvorbě sacích a uchopovacích reflexů (dítě už saje prst a táhne pupeční šňůru za úchyty). Již tento týden má plod povědomí o mateřském jazyce.

Ultrazvuk po 28 týdnech těhotenství

Při ultrazvukovém vyšetření v 28. týdnu je žena poslána pouze pro indikaci, nebo pokud z nějakého důvodu neměla čas to udělat dříve. V tomto případě jsou všechna měření zahrnuta do protokolu studie..

Pokud byl screening proveden dříve, jsou v tomto období stanoveny hlavní rozměry plodu, což ukazuje, zda jeho vývoj odpovídá době těhotenství, jeho poloze v děloze, množství a stavu plodové vody, velikosti a stupni zralosti placenty..

Zpravidla se do 28. týdne plod nachází v děloze, jak má být narozen. Nejčastěji hlavou dolů. V případě detekce příčné, šikmé nebo pánevní prezentace může být ženě přiřazena cvičení, která pomohou dítěti převrátit se. Pokud ho nemůžete „přesvědčit“, budete muset porodit ženu cisařskou sekcí.

Co se děje ve vašem těle v 28. týdnu?

Všechny změny se očekávají - stále přibýváte na váze.

Dítě roste a děloha se zvětšuje, nyní je umístěna ve vzdálenosti 28 cm od ochlupení. Takové uspořádání významně komplikuje proces dýchání a trávení. Aby se žena nadechla, musí vyvinout větší úsilí. Konzumace i malého množství jídla způsobuje pocit plnosti žaludku, pálení žáhy je obtížné napravit a zácpa se stala téměř normou.

Hrudník se i nadále vylévá, zvyšuje se množství kolostra.

Hormony nemají vždy pozitivní účinek na pokožku, stává se suchou, což dále přispívá k výskytu strií na bocích, hrudi a břiše. Kromě estetického problému způsobují strie také pocit neustálého svědění. Je třeba se vyhnout poškrábání a jejich infekci..

Dvojitá zátěž ledvin vede k narušení jejich práce a vzniku otoků.

Velká děloha narušuje žilní výtok v pánevní oblasti, což vede ke vzniku křečových žil v oblasti genitálií. A zácpa přispívá ke vzniku trhlin v konečníku..

Vaše pocity v 28. týdnu

Stav ženy lze hodnotit spíše jako uspokojivý. Při normálním těhotenství se nepříjemné pocity, jako je pálení žáhy, zácpa, bolesti zad, těžkost v nohou, nebojí nastávající matky. S největší pravděpodobností jste na ně již zvyklí a rezignovali.

Nyní je veškerá pozornost věnována dítěti - pokud je s ním všechno v pořádku, nastávající matka je připravena hodně vydržet. Měli byste si všimnout jakýchkoli změn v chování dítěte (snížení nebo zvýšení aktivity), sledování výboje a děložního tónu.

Někdy se objeví kontrakce - tón ​​dělohy stoupá, je těžší, pak se uvolňuje. Podmínka by se neměla opakovat více než 10krát denně a neměla by přesáhnout 2 minuty.

Genitální sekrece

Standardem pro výtok v této fázi těhotenství je lehký, střední, tekutý výboj s jemnou kyselou vůní.

Jakákoli změna barvy, vůně a konzistence sekrecí může naznačovat vývoj patologie. Zelená a žlutá s nepříjemným zápachem naznačují vývoj infekce. Jasně červená nebo hnědá vzniká z hrozby předčasného porodu, placentárního narušení.

Odchylka v jakémkoli směru by měla být důvodem pro vyhledání lékařské pomoci

28. týden těhotenství: co se stane s dítětem a matkou, foto, vývoj plodu

Vaše dítě je o něco starší. V 28. týdnu je jeho výška 35 cm a jeho hmotnost je o něco více než 1 kilogram. Zvýšení tělesné hmotnosti vede ke změnám vzhledu - kůže se postupně vyhlazuje a tvar těla se blíží přirozenější pro novorozence.

Co se stane s dítětem

Dítě v tomto období je velmi mobilní. Velikost dělohy stále umožňuje salto a otočení. Aktivita může záviset na jídle konzumovaném matkou, například sacharidy poskytnou další energii. Tímto způsobem dítě reaguje na mámu náladu - získání nadměrného množství adrenalinu v něm způsobuje stres a úzkost a endorfiny přinášejí příjemné pocity.

V 28. týdnu dítě:

 1. Objeví se řasy.
 2. Růst nehtů a vlasů pokračuje.
 3. Vlasy na hlavě získávají pigment, což umožňuje předpokládat, jakou barvu budou mít po porodu.
 4. Plíce se zlepšují a je více pravděpodobné, že budou fungovat, pokud se dítě narodí tento týden..
 5. Hmota mozku se zvyšuje a jeho povrchová vrstva získává známé drážky a křivky.
 6. Pocity chuti jsou vylepšeny, nyní dítě dokáže rozlišit mnohem více odstínů. Cítí také rozdíly v plodové vodě, jejíž chuť se liší v závislosti na výživě matky. Při získávání živin z placenty si dítě postupně zvykne na stravu své matky. Pokud v něm chcete položit lásku ke zdravému jídlu, začněte jíst právě teď..
 7. Dítě nejen slyší zvuky vnějšího světa, ale také na ně reaguje. Například s tátovým hlasem se jeho aktivita může zvýšit.
 8. Uchopovací a sací reflexy jsou posíleny.
 9. Kostra dokončí svoji tvorbu. Po nějaké době se kosti pouze zvětší a ztvrdnou..
 10. Během tohoto období se začíná formovat tak důležitá funkce, jako je porozumění jazyku..
 11. Předpokládá se, že v tuto chvíli můžete určit, zda je dítě pravák nebo levák. Chcete-li to provést, stačí vidět na ultrazvukový prst, kterou ruku, kterou saje více.

Hlavní věc je, že po 28 týdnech je dítě již životaschopné. Všechny důležité orgány jsou uloženy v jeho těle a mohou fungovat. Narodit se v tomto období je stále velmi šťastné, ale existuje šance na přežití.

Změny v ženském těle

Poslední trimestr těhotenství pokračuje, velikost břicha neustále roste. Žena musí být co nejvíce opatrná, aby se předešlo zranění nebo šoku. Každodenní aktivity by měly být prováděny s opatrností, aby se snížilo zatížení žaludku. Od nynějška žádné těžké tašky, prané prádlo unavující schody.

Tento týden se žena již cítí nemotorná, může dojít ke ztrátě paměti a mentální procesy se mohou zpomalit. Intimní vztahy jsou také komplikovány velkým břichem. Avšak s dobrým těhotenstvím není sex zakázán.

Všechny hlavní změny v těle již proběhly a nyní se stále vyvíjejí. Děloha po 28 týdnech podporuje nejen vnitřní orgány, ale také bránici, což vede ke vzniku dušnosti. Vyhněte se nedostatku kyslíku pomůže čerstvý vzduch. Během tohoto období je velmi indikován dlouhodobý pobyt na ulici nebo v rekreačním středisku..

Změny v hrudníku nadále přetrvávají. Colostrum z toho vyniká, což ještě není zcela složeno. To naznačuje, že mléčné žlázy se připravují na funkci během kojení..

Všechny živiny jdou nejprve k dítěti a teprve potom k matce. To může způsobit křehké zuby a nehty a také závratě v důsledku sníženého hemoglobinu. Chcete-li vyplnit nedostatek užitečných vitamínů a minerálů, můžete použít komplexní přípravky prodávané v lékárně. Je zvláště důležité, aby těhotná žena obsahovala kyselinu listovou, železo a vápník. Pro pracující matky, které nemohou během dne jíst různé potraviny, budou takové komplexní přípravky dobrou alternativou k přírodním vitamínům..

Svaly a kůže se připravují na další silné protažení. Ve třetím trimestru se doporučuje ženě trénovat a provádět nezbytné kosmetické procedury - kontrastní sprcha, denní hydratace. Ze sportu se dobře hodí jóga nebo speciální cvičení pro těhotné ženy, kde je velká pozornost věnována pružnosti kůže a svalové námaze. Speciální péče o pleť, která obsahuje různé oleje, pomůže vyhnout se strie..

Příznaky 28 týdnů těhotenství

Jak břicho roste, bolest v oblasti zad také zesiluje. Častěji se objevuje únava a dušnost. Pokud žena nemá speciální polštář pro těhotné ženy, je obtížné najít pohodlnou polohu na spaní, protože žaludek zasahuje do jakékoli polohy. Čerstvý vzduch pomůže usnout a myšlenka, že tento stav je dočasný. Krátce před porodem se břicho těhotné ženy sníží a bude snazší dýchat.

Vypouštění v tomto týdnu by mělo být průhledné nebo mírně bělavé. Je povolen mírně kyselý zápach. Změna barvy výboje ve většině případů naznačuje patologii a vyžaduje léčbu. Vzhled hojných a tekutých sekretů je považován za špatné znamení. Mohou se objevit v důsledku úniku plodové vody. Osobní hygiena pomůže předcházet infekci - používání speciálních produktů pro intimní oblast, vyloučení koupání v podezřelých rybnících, každodenních punčochách kalhot nebo spodním prádle z přírodních tkanin..

Kandidóza se může zhoršit v 28. týdnu. Drozd lze rozeznat charakteristickým sýrovým výbojem, který způsobuje nesnesitelné svědění. Nyní je ošetření mnohem jednodušší - ve třetím trimestru je povoleno používat mnoho svíček, mastí a tablet. Léčba musí být prováděna a léky vybírá pouze lékař! Při nedostatečné terapii existuje riziko porodu plodu během porodu.

Pocity po 28 týdnech těhotenství

Dítě roste a doba jeho bdělosti v žaludku se zvyšuje. Velmi často klesají období aktivity v noci, když má matka plánuje odpočinek. Lékaři to vysvětlují tím, že během dne matka chodí a aktivizuje dítě. Proto ve dne odpočívá a v noci začíná být aktivní. Zatlačení a převrácení se cítí mnohem lépe, když dítě získalo sílu a váhu. Máma si může všimnout, že dítě reaguje na hladil břicho, ukolébavku nebo klidný rozhovor.

Po 28 týdnech těhotná žena může trpět slabostí a závratěmi. Nejčastěji jsou způsobeny nedostatkem hemoglobinu. Hladinu můžete zvýšit jak u léčiv, tak u přírodních potravin (doporučuje se jíst maso, pohanka, grapefruit). Hemoglobin je indikátor, který je pravidelně vyšetřován gynekologem při krevním testu. Jeho nedostatek vede k nedostatku kyslíku a zpomaluje růst dítěte.

Během tohoto období může mít žena strach z mateřství a nadcházejícího porodu. Zvládnutí zkušeností pomůže při přípravě kurzů pro mateřství. Tam budou podrobně vysvětlovat všechny okamžiky spojené s porodem a první péčí o dítě. Takové školení usnadní zvládnutí jakýchkoli obtíží..

Pro třetí trimestr je charakteristický následující nepříjemný pocit:

 1. Poruchy trávicího systému - pálení žáhy, zácpa. Křeče.
 2. Tréninkové kontrakce, které mohou být docela bolestivé.
 3. Svědění kůže kvůli skutečnosti, že její napětí je na hranici, stejně jako vzhled strie.
 4. V této době se může žilní obrazec zvýšit díky skutečnosti, že objem cirkulující krve a zatížení nohou neustále roste.
 5. Žena je stále znepokojena otoky a bolestmi zad..
 6. Dýchání je stále obtížné, nepohodlí je způsobeno dušností a touhou dýchat hlouběji. Před porodem, kdy těhotné břicho trochu klesne, bude snazší dýchat.

Zkoušky a zkoušky

Podle uvážení gynekologa může být těhotná žena přidělena:

 1. Obecná analýza krve.
 2. Analýza moči.
 3. Test na glukózovou toleranci (pro včasnou diagnostiku diabetu).
 4. Hemoglobinový test.

Ve 28 týdnech může žena jít na mateřskou dovolenou, pokud má vícečetné těhotenství. V tomto případě se může seznam analýz výrazně rozšířit..

Těhotné ženy s negativním faktorem Rh musí být testovány na protilátky. Může se opakovat každý týden, aby se zjistil imunitní konflikt v rané fázi..

Pokud je těhotná žena v tuto chvíli přesto ultrazvukem provedena, musí být stanovena velikost plodu a porovnána s věkovými normami. Velký význam má stupeň zralosti placenty a stav plodové vody. Obraz dítěte na obrazovce přináší opravdové potěšení nastávající matce, protože se již aktivně pohybuje a dokonce i mrká oči.

Od tohoto týdne by se mělo očekávat, že dítě zaujme prenatální pozici - hlavou dolů. Pokud k tomu nedojde, neměli byste si dělat starosti - dejte dítěti ještě více času na to, aby se zhroutil do břicha maminky, protože je stále ještě 12 týdnů.

V 28. týdnu se těhotným ženám, které mají negativní Rh faktor, podá injekce imunoglobulinu. Je velmi důležité vstoupit přesně do tohoto období, aby se úspěšně zabránilo imunitnímu konfliktu. Díky injekci bude dítě chráněno během těhotenství, během porodu a dokonce i po něm.

Možná nebezpečí po 28 týdnech těhotenství

28. týden je nebezpečný v tom, že těhotná žena může mít:

 1. Gestóza. Nebezpečný stav, při kterém existuje trojice příznaků: zvýšený tlak, bílkovina v moči a otok. Mechanismem výskytu je stagnace kapilární krve, která potom proniká do okolních tkání a narušuje tam krevní oběh. V důsledku gestózy se do plodu přivádí velmi málo kyslíku a produkty rozkladu se naopak hromadí.
 2. Hrozba přerušení. Může se vyskytnout s přetížením, stresem a dalšími nepříznivými faktory, které vedou ke zvýšení tónu dělohy a mohou vyvolat časné kontrakce. Zvláštní pozornost by měla být věnována příznakům, jako je tlak v pánvi, vaginální výtok, pravidelné kontrakce..
 3. Syndrom dolní duté veny. Těžká a velká děloha může vytlačit velkou žílu, skrz kterou proudí krev z dolního těla do srdce. To vede k prudkému poklesu tlaku a mdloby. Z tohoto důvodu je těhotným ženám zakázáno spát nebo ležet na zádech..

Vše, co vstupuje do těla matky, ovlivňuje vyvíjející se dítě. Negativní důsledky se pravděpodobně očekávají po zneužití alkoholu, nikotinu a drog. Některé léky však mohou vést k patologii u dítěte, a to i při normálních dávkách. Proto je samoléčení přísně zakázáno a v pokynech pro přípravky jsou těhotné ženy zvýrazněny ve zvláštní sekci..

Nedostatek vitamínu D vyvolává křivice u dítěte. Tento nedostatek navíc negativně ovlivňuje stav cév budoucí matky, vyvolává křečové žíly a zhoršuje hemoroidy.

Doporučení

Je velmi důležité kontrolovat přírůstek hmotnosti u těhotné ženy. To provádí lékař při pravidelných vyšetřeních, ale žena by měla tento parametr sledovat i sama. Nadváha vede k obezitě a rozvoji diabetu - onemocnění, které vyžaduje celoživotní léčbu.

Hlavním zájmem ženy během tohoto období je normální průběh těhotenství. Všechny činnosti musí být hodnoceny z hlediska přínosů pro dítě, protože je nyní neoddělitelné a zcela závislé na matce. S největší pravděpodobností budete muset opustit noční shromáždění v zakouřených klubech a raději odpočinkový pobyt doma nebo v přírodě. Pamatujte, že všechna vaše omezení jsou dočasná, ale zdraví, které nyní dáte dítěti, zůstane po celý jeho život.

Je užitečné sledovat video nebo mluvit s jinými těhotnými ženami na téma přípravy na porod a výchovy dítěte. Můžete se tedy naučit spoustu cenných tipů a pochopit, co vás v procesu porodu a po nich čeká.

28 týdnů těhotenství

V gynekologii se termín těhotenství obvykle zvažuje v porodnických týdnech, ale pro mnoho nastávajících matek je těhotenství snáze vypočítatelné v měsících. Čím více času uplyne od okamžiku oplodnění vajíčka a jeho upevnění na stěnu dělohy, tím obtížnější je provést správné výpočty, jak to činí gynekologové. Pokud však použijete svůj výpočetní systém, je jasné, že 28. týden těhotenství je konec sedmého gestačního měsíce, tj. Podle lékařských standardů, od této chvíle začíná poslední trimestr těhotenství, který končí narozením dítěte..

Obsah

Úvod

Pro třetí trimestr těhotenství jsou charakteristické nové pocity a objevy, které ne vždy přinášejí pozitivní emoce budoucí matce. Většina těhotenství zůstává pozadu a žena se už začíná těšit na setkání s dítětem brzy.

Mnoho budoucnosti v této fázi si nestěžuje na jejich pohodu, ale stále to není důvod k zastavení sledování změn v těle a návštěvě gynekologa každé dva týdny.

28. týden těhotenství: co se děje pocity

V tuto chvíli všechny ženy na svém místě každý den cítí, jak se jejich dítě pohybuje. Dítě již získalo hmotu a zvětšilo se, takže jeho pohyby a otřesy jsou již hmatatelné. Díky nim může komunikovat se svou matkou a zprostředkovat svou náladu, která může být klidná i nespokojená..

Například, pokud se dítě nelíbí póze přijaté jeho matkou, bude o tom určitě informovat. Dítě začne tlačit a házet a otočit se, aby bylo jasné, že je nepohodlný a že je nutné situaci naléhavě změnit. Dítě často začíná být aktivní v noci a brání matce v tom, aby si užila noční odpočinek.

Prsa se stále nalévá a připravuje se na nadcházející vývoj mléka pro krmení dítěte, které by se mělo brzy narodit. Ale v počáteční fázi vystupuje z bradavek pouze kolostrum.

Protože se ženské tělo neustále mění, může u těhotné ženy dojít k nepříjemným příznakům, jako je ospalost, závratě a slabost. Tyto příznaky jsou často způsobeny snížením hladiny hemoglobinu. Tento protein obsahující železo je zodpovědný za dodávku kyslíku do tkáňových a buněčných struktur a v důsledku jeho nedostatku se žena cítí nepohodlně a v dětských problémech s hemoglobinem může vést ke zpoždění vývoje. Z tohoto důvodu, když se objeví příznaky poklesu hemoglobinu, měli byste se poradit s lékařem a vybrat terapii, která pomůže zastavit problém.

S nástupem dvacátého osmého týdnu těhotenství se žena aktivně začíná připravovat na porod. Bohužel v této fázi všichni začínají být nervózní: primiparové i ženy, které již mají děti. Bojí se, zda je tělo připraveno k porodu a zda se při narození drobků všechno bude v pořádku.

Chcete-li přestat být nervózní a strach, stačí se přihlásit do kurzů pro těhotné ženy. Specialisté provádějící takové třídy pomohou nejen normalizovat emoční stav ženy, ale také se vyrovnat s neopodstatněnými obavami, které jsou vlastní třetímu trimestru..

Vnější změny po 28 týdnech těhotenství

Od posledního menstruačního toku uplynulo dvacet osm týdnů, následovalo oplodnění a upevnění vajíčka na stěnu dělohy. Břicho už vyrostlo natolik, že brání ženě ve vedení stejného aktivního života jako předtím, navíc se její pozice stává znatelnou pro všechny kolem. Pro její pohodlí je nutné nosit speciální obvaz pro budoucí matky a oblečení, které nebrání pohybu.

Toto období je charakterizováno rychlým růstem plodu, který způsobuje zvýšení dělohy a protažení kůže v oblasti břicha. Pokud se budoucí matka nestará o pokožku pomocí speciální kosmetiky od strie od samého začátku těhotenství, bude čelit vzhledu strie.

Během těhotenství vypadají jako červené pruhy, které po narození zesvětlí, ale nezmizí. Z tohoto důvodu by se jejich prevenci mělo řešit předem..

28. týden těhotenství: Hrozby a problémy

Růst dítěte v děloze vede ke zvýšení tělesné hmotnosti jeho matky, což zase způsobuje její bolestivé a nepříjemné pocity v různých částech těla. Téměř všechny rychle mizí a netrvají dlouho, ale pokud se zesilují a objevují se často, je nutné konzultovat specialistu.

 • Algie v bederní oblasti vyvolává posun těžiště a zvýšení zátěže na svalové a vazové aparáty zad. Pokud se tato bolest stane ostrou, trhavou a často se objevující, je nutné konzultovat gynekologa, protože to může být důkazem předčasného porodu..
 • Bolest v oblasti břicha a pod žebra se nejčastěji vyskytuje v důsledku zvýšené aktivity dítěte. Algia prochází, když se dítě uklidní a zaujme pro něj pohodlnou polohu. Pokud se však nepohodlí zhoršuje a doplňuje zvracením, nedostatkem chuti k jídlu a nevolností, může to být důkazem urolitiázy, kterou by měl lékař zastavit.
 • Algie v dolních končetinách je způsobena výskytem otoku. Ve dvacátém osmém týdnu těhotenství se množství tekutiny v ženském těle zvyšuje v důsledku zvýšení plodové vody a zvýšené potřeby budoucí matky k pití. Pokud otok zesílí a přinese ženě velké nepohodlí, pak takový problém může vést k vážným komplikacím. Patří mezi ně křečové žíly a gestóza. V případě pozdní toxikózy u těhotné ženy jsou pozorovány závažné otoky, nevolnost a vysoký krevní tlak. Tinnitus a závratě jsou také přítomny..

Vaginální výtok ve 28 týdnech těhotenství

V této době je velmi důležité pečlivě sledovat výboj. Pokud mají jednotnou konzistenci, bílý nebo průhledný odstín a kyselou vůni, pak se není čeho bát. Pokud byl zápach ostrý, v nich se objevil hnis nebo krev, do vagíny se s největší pravděpodobností dostala infekce. Chcete-li provést přesnou diagnózu a zvolit terapii, musíte navštívit lékaře.

Pokud se výboj stane vodnatým, může to signalizovat nástup předčasného porodu. Voda může také vytéct, v tomto případě je žena hospitalizována a nouzově se narodí, aby zachránila život jejího dítěte..

Při přidělování plodové vody v malém množství byste měli okamžitě informovat lékaře, aby předešel závažným následkům a umožnil ženě informovat dítě bez komplikací.

Růst dělohy při 28 týdnu těhotenství

Výška děložního fundusu v této době dosahuje 28 centimetrů nad pupkem. Tento indikátor gynekolog měří při každém vyšetření těhotné ženy, aby se ujistil, že se dítě správně vyvíjí. Děloha se bude natahovat až do okamžiku narození.

Žena čas od času pocítí falešné kontrakce, které vyvstanou, aby se děloha připravila na proces narození dítěte. V normálním stavu trvají asi dvě minuty a nezpůsobují nepohodlí..

Se zvětšováním velikosti dělohy existuje blízko ní přemístění orgánů. Nejprve trpí močový měchýř a gastrointestinální trakt. V důsledku toho se budoucí matka musí vyrovnat s častým močením, pálením žáhy a problémy s pohybem střev.

Při dlouhodobém ležení na zádech může mít žena slabost a závratě. Tato nepříjemná symptomatologie se objevuje v důsledku skutečnosti, že zvětšená děloha začíná vyvíjet tlak na vena cava, skrz kterou krev prochází z dolní do horní části těla. To také vede k prudkému skoku tlaku ve směru poklesu, v důsledku čehož může těhotná žena dokonce omdlet.

28. týden těhotenství: Krvácení

Pokud dojde k krvácení v prvním trimestru, jedná se o známku odchylek v ložisku plodu a možného potratu.

Ve třetím trimestru je krev pozorovaná při vaginálním výtoku méně nebezpečná, ale přesto se stává důkazem závažného porušování těla matky, včetně:

 • Placentální prezentace;
 • Předčasné oddělení placenty;
 • Erozivní změny děložního čípku nebo děložních myomů.

Bez ohledu na to, co způsobilo krvácení, byste měli okamžitě vyhledat lékaře. Budoucí matka je často naléhavě hospitalizována a pro záchranu plodu je proveden císařský řez.

Předčasné narození při 28 týdnu těhotenství

Riziko předčasného porodu je po dobu dvaceti osmi týdnů s nepříznivým průběhem porodu plodu..

Co budou znamenat, pokud se jim podaří zachránit život dítěte? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, ačkoli moderní medicína může dítěti pomoci zachránit jeho život a získat sílu pro normální život mimo děloze. V tuto chvíli může dítě existovat nezávisle mimo tělo matky, pokud je za to náležitá péče.

Pokud se podíváme na statistiku, pak jen 10% ze stovek takových narození má za následek smrt dítěte.

Pokud mluvíme o matčině těle, pak pro něj je předčasné narození vážným stresem. Vagína a děloha ještě nejsou připraveny na porod, neexistují pravidelné kontrakce a další předpoklady pro normální porod. Proto často vše končí rozsáhlým krvácením, poté bude velmi obtížné a dlouho se zotavit. Z tohoto důvodu se gynekologové pokoušejí zabránit takovému výsledku tím, že nechají ženu předat dítě před datem splatnosti.

28. týden těhotenství: vývoj plodu

V této fázi lze dítě přirovnat k hlavě salátu. Jeho hmotnost je 1100 gramů a výška 35 centimetrů. Vzhledem k tomu, že dítě neustále roste a získává hmotu, zabírá téměř celou dutinu dělohy, jeho pohyby již budoucí matka velmi dobře pocítí. V této době již dítě aktivně vyvíjí již vytvořené orgány a systémy.

Mozková kůra má jasně definované hemisféry a je také pozorován nárůst počtu křečí. Trávicí systém aktivně pracuje. Játra produkují žluč, pankreas je zodpovědný za produkci enzymových složek a střevo zlepšuje funkci peristaltiky. Proces hematopoézy je přiřazen kostní dřeni. V minulosti byla za tento proces zodpovědná slezina a játra. Plíce dokončují tvorbu bronchiálních trubic, díky čemuž je dýchací systém téměř připraven na nezávislé fungování mimo tělo matky..

Na víčkach dítěte se objevují řasy, už ví, jak mrknout a otevřít oči. Díky vyvinutým vizuálním analyzátorům může dítě zaměřit svůj pohled do určitého bodu a také rozlišovat mezi světlem a tmou. Cítí chuť a vůni plodové vody a reaguje na různé zvuky. Kůže dítěte se začíná rozjasňovat, i když předtím měla červenavý nádech. Množství aktivačního maziva je sníženo. Pod kůží se objeví vrstva tuku, která je zodpovědná za procesy přenosu tepla v malém těle. Tělo dítěte je zaoblené, baculaté a objevují se záhyby. Kostra je již prakticky formována, proto kostní tkáň začíná posilovat. Ledviny aktivně odstraňují vodu z těla a odstraňují 0,5 litru moči do plodové vody.

Jak bylo uvedeno výše, dítě rozlišuje zvuky, které jsou uvnitř těla a mimo něj. Poslouchá a rozpoznává hlas matky, který slyší nejčastěji. Je to on, kdo je schopen okamžitě rozlišit mezi všemi ostatními zvuky. Máma musí s dítětem mluvit tak často, jak je to možné, aby s ním navázala vztah, který zůstane i po narození.

Výzkum a analýza po 28 týdnech těhotenství

Do dvacátého osmého týdne má žena na kartě již výsledky druhého ultrazvukového vyšetření a trojitého testu, který spočívá v analýze hormonu hCG, volného estriolu a alfa-fetoproteinu. Díky těmto projekcím žena již ví, v jaké fázi vývoje je její dítě a je s ním všechno v pořádku.

S počátkem tohoto období těhotenství by měla žena alespoň dvakrát měsíčně navštěvovat prenatální kliniku. Před každou návštěvou musí provést obecnou analýzu moči, krve a lékařského nátěru na vaginální mikroflóře.

Když pacient dorazí, lékař pečlivě prozkoumá výsledky testů, které jí byly předloženy a které jsou nezbytné ke sledování stavu jejího těla. Kromě toho gynekolog měří objem břicha, výšku dna dělohy, krevní tlak a hmotnost nastávající matky.

Po dobu dvaceti osmi týdnů budete muset darovat krev na glykemický index a protilátky.

Ultrazvuk po 28 týdnech těhotenství

V této době je ultrazvukové vyšetření předepsáno pouze v případě, že si matka stěžuje na špatné zdraví a gynekolog musí před diagnostikováním zjistit stav dítěte. Neplánovaný ultrazvuk je nutné studovat základní parametry vývoje budoucích drobků, posoudit jejich soulad s věkovými standardy, posoudit stupeň zralosti placenty a také studovat plodovou vodu a stav pupeční šňůry..

V případě potřeby mohou rodiče pojmenovat i pohlaví dítěte. Bude to docela jednoduché, protože jeho genitálie již vznikly. Kromě pohlaví je možné určit, jakou pozici dítě zaujímalo v děloze. Pokud ještě neodvrátil hlavu, nepropadejte panice. Drobky mají stále čas zaujmout správnou pozici, což mu umožňuje se narodit bez komplikací.

Výživa při 28 týdnu těhotenství

Odborníci na výživu doporučují budoucím matkám, aby jedly pouze zdravé potraviny, opouštěly zpracovaná jídla, sladké sody, slaná a uzená jídla, alkoholické nápoje, silnou kávu a čaj. Aby nedocházelo k problémům se sadou dalších liber, měla by se minimalizovat spotřeba sladké a mouky a je lepší ji úplně opustit. Tyto produkty nepřinášejí tělu žádné výhody a poškození z nich je značné. Spočívá v přibírání na váze, které bude mít nepříznivý vliv na porod a dítě jako celek.

Nabídka budoucí matky musí nutně zahrnovat zeleninu a ovoce, mléko, sýry a kyselé mléko, cereálie, nízkotučné ryby a maso, vejce, játra a špenát. Každý den byste měli pít nejméně jeden a půl litru vody, je užitečné pít ovocné nápoje z bobulí. Musíte jíst často a ve zlomkových dávkách.

Jíst by mělo být pětkrát denně a přestávky mezi jídly trvat několik hodin. Nejlepší je vařit v páře.

Vitamínové a minerální komplexy

Tělo budoucí matky potřebuje vitamíny. Existuje mnoho důvodů. Živiny jsou nezbytné pro dítě jako stavební materiál, který používá pro vývoj tkáňových struktur, formování kostry, vnitřních orgánů, svalového systému a malého těla jako celku.

Minerály a vitamíny jsou také vyžadovány velmi budoucí matkou, protože její tělo je během těhotenství velmi vyčerpané. Aby se předešlo vážným problémům a patologickým stavům v důsledku jejich nedostatku, předepisuje gynekolog těhotné ženě vitamínový komplex vybraný podle jejích individuálních charakteristik.

Musíte vzít tento lék přísně v dávce předepsané gynekologem.

Fyzická aktivita při 28 týdnu těhotenství

Po celou dobu těhotenství by si žena měla udržovat své tělo v dobrém stavu a vykonávat cvičení pro těhotné ženy. Ve dvacátém osmém týdnu se žaludek již rozrostl natolik, že nedovoluje nastávající matce, aby se cítila stejně svobodná jako předtím, ale přesto existují sporty, které jsou ženám k dispozici.

Tyto zahrnují:

 • Jóga - tato cvičení jsou často prováděna v malých skupinách vytvořených speciálně pro těhotné ženy. Cílem gymnastiky je trénovat pružnost svalového systému a správné dýchání..
 • Vodní aerobik - na takové třídy se můžete přihlásit v mnoha fitness centrech. Cvičení ve vodě pomáhá uvolnit svaly, uvolnit únavu, rozveselit se a mít příznivý účinek na celé tělo.
 • Pěší turistika - Procházka v parku je nutností a denně. Pro zajištění jejich prospěchu je třeba nosit pohodlné oblečení a obuv..

A abyste uvolnili spodní část zad a páteře, měli byste nosit obvaz pro těhotné ženy.

28. týden těhotenství: doporučení gynekologů

Ve dvacátém osmém týdnu těhotenství musíte začít sledovat svou váhu. Od začátku prvního trimestru do tohoto období by žena neměla získat více než osm kilogramů.

Pokud nebudete dodržovat přírůstek na váze, bude to mít nepříznivý vliv nejen na zdraví matky a budoucího dítěte, ale může to také způsobit cukrovku a komplikace při porodu..

Aby se dítě mohlo rozvíjet v atmosféře klidu a harmonie, měla by být mámina zábava klidná a přinášet její potěšení. Je třeba mít na paměti, že dítě už slyší všechno a cítí mateřské emoce.

Žena v pozici by neměla navštěvovat místa plná hluku a hlasitých zvuků, protože mohou dítě vyděsit a negativně ovlivnit jeho emoční a fyzickou pohodu..

Bude užitečné se přihlásit do kurzů pro nastávající matky. Tyto třídy pomohou připravit se na porod a naučí se, jak se s dítětem dostat od prvních dnů života..

Můžete také zjistit, co gynekologové doporučují v 29. týdnu těhotenství, jaké příznaky a pocity doprovázejí toto období, jak se dítě vyvíjí a mnohem více. V tomto článku najdete všechny potřebné informace..

Sex po 28 týdnech těhotenství

Pokud vezmeme v úvahu otázku intimních vztahů z lékařského hlediska, jsou možné, pokud to oba partneři chtějí a žena nemá kontraindikace k sexu. Předpokládá se, že takové okamžiky manželského života mají pozitivní vliv nejen na vztah v páru, ale také na zdraví budoucí matky. Nezapomeňte však na bezpečnost dítěte, které již výrazně vzrostlo a vyžaduje opatrný přístup.

Proto je třeba zvolit sexuální pózy tak, aby byl zcela eliminován tlak na žaludek. Měli byste také poslouchat pocity budoucí maminky, pokud se cítí nepohodlně, pak je lepší počkat trochu s intimitou.

Pokud lékař v tuto chvíli zakázal sex, měli byste ho úplně opustit.

Závěr

Příjemným očekáváním a radostným očekáváním setkání s dítětem jsou jen emoce, které budoucí matka začne zažívat ve třetím trimestru. Možná jsou rozptýleni úzkostí a strachem, ale nebojí se.

Zůstává jen trochu a maminka bude moci vidět toho, na koho čekala celé devět měsíců.

28 týdnů těhotenství

28 týdnů těhotenství. Plod váží 1100-1300 gramů, jeho výška je 34-37 cm. Dítě vyvíjí svalovou tkáň intenzivně. Pokud je možný konflikt Rhesus mezi matkou a plodem, musí lékař učinit zvláštní opatření.

Organizační záležitost

28 týdnů je zvláštní čas pro matky s dvojčaty. Dlouho očekávaná dovolená začíná. Je třeba, aby klidně, aniž by musel pracovat, hlásil těhotenství, porodil a zotavil se z porodu. Ženy, které očekávají jedno dítě, jdou na dovolenou o dva týdny později.

Jaký měsíc?

Dvacátý osmý porodnický týden je konec sedmého lunárního měsíce těhotenství. Přichází tedy asi 26. týden od početí plodu. Zajímavé načasování - zde.

Vývoj plodu

Na začátku třetího trimestru těhotenství u dětí se jasně projevují rozdíly v růstu a tělesné hmotnosti. Zejména se stanou znatelnými po porodu, kdy jsou děti poprvé měřeny a váženy. V prvních pěti měsících těhotenství tyto rozdíly téměř chybí. A nyní každé budoucí dítě ukazuje svou osobnost. U vícečetného těhotenství se děti obvykle rodí s menší výškou a hmotností než s jediným těhotenstvím. A nyní jsou dvojčata a trojčata pod srdci svých matek ve svém růstu a tělesné hmotnosti jediných dětí jen pozadu.

Obvod hlavy plodu je nyní 24-28 cm a délka paží a nohou je o něco více než 10 cm, výška 35 cm, hmotnost 110 g.

Pokračujte ve vývoji a zlepšování:

 • Podkožní tuk. Jeho vrstva se stává silnější, takže kůže plodu se postupně narovnává.
 • Vnější ochranné mazivo. Nedovoluje, aby kůže plodu bobtnala při stálém vystavení vodě.
 • Schopnost mrkat. Svaly očních víček plodu jsou velmi malé, ale pomohou dítěti otevřít oči..
 • Sval. Naše svaly jsou velmi složité. Jedná se o speciální vlákna, která se spojují do svazků a jsou vázána na kosti vazy. Svaly plodu se vyvíjejí až do narození.
 • Posílení kostí. Vápník, který přichází s jídlem do mateřské krve a potom do plodu, jde do mineralizace celého kostry. Na konci dospívání se vyvinou plně lidské kosti.
 • Kůra. V něm se tvoří nové gyrusy.
 • Vlasy na hlavě, řasenky, obočí, nehty. Postupně rostou. K tomu nedochází u každého plodu. Mnoho dětí se rodí téměř bez vlasů, dorůstají později.

Takto vypadá plod v 28. týdnu:

Mozková aktivita plodu nikdy nepřestane. I ve snu se dítě pohybuje, dělá dechové pohyby, mračí se, mračí se a bliká. Plody navíc sají a uchopují reflexy. Jedna z rukou dítěte je aktivnější než druhá. To znamená, že mozek se již rozhodl, zda se narodí pravák nebo levák.

Je příliš brzy na to, abychom si dělali starosti s umístěním plodu. Při jednom vyšetření může lékař oznámit, že dítě sklopilo hlavu, jak se očekávalo. Příští drobečkou se dokáže obrátit naopak a dokonce napříč. To je nepříjemné, pokud předčasný porod začíná ve 28. týdnu..

V takovém případě budou lékaři jednat podle okolností. Možná se rozhodnou zastavit práci. K tomu existují speciální nástroje. Poté bude těhotná žena pečlivě sledována, dokud nebezpečná situace nezmizí. Pokud není možné zastavit porod (například když teče plodová voda), bude novorozenec určitě potřebovat speciální vybavení, aby mu pomohl přežít. Hlavní věc - nyní jsou plíce plodu dostatečně vyvinuté, aby v případě předčasného porodu mohl dýchat sám.

Krevní typ a Rh faktor

Určitě si pamatujete: v jednom z prvních týdnů těhotenství vás lékař na prenatální klinice poslal, abyste vyšetřili krev na krevní skupinu a Rh faktor. Museli jste zjistit stejný indikátor ve vztahu k otci dítěte. Nyní je čas, kdy budou tyto znalosti obzvláště důležité.

Co je pozitivní a negativní Rh faktor krve? Toto je přítomnost nebo nepřítomnost specifických proteinových molekul na povrchu červených krvinek. Pokud jsou - faktor Rhesus je pozitivní, ne - negativní. Jakmile byla tato vlastnost objevena u opic, u opic rhesus, odtud se tento termín používá. Znalost vaší skupiny a faktoru Rh je nezbytná pro darování, krevní transfuzi a těhotenství.

Pokud jeden z rodičů má Rh-pozitivní a druhý má Rh-negativní krev, může dojít ke stejnému opaku u matky i plodu. Tělo ženy bude cítit cizí složky v oběhovém systému společné s plodem a začne bojovat, to znamená, vytvářet protilátky. Pro plod je nebezpečný kvůli komplikacím..

V 28. týdnu těhotenství by lékaři měli přijmout opatření k vyloučení možného konfliktu s Rhesusem. Žena dostane imunoglobulin. Tato látka inhibuje imunitu matky, takže nejsou produkovány protilátky a nedochází k napadení plodu. Totéž bude provedeno po porodu a v případě některých nevyhnutelných chirurgických zákroků - například pokud matka potřebuje analyzovat plodovou vodu.

Ženské pocity

Mnoho matek se na tento termín dívá v zrcadle a říká, že žaludek roste těsně před našimi očima. Nenechte se škádlit s houskou, pokud nemilujete. Velký omyl je názor, že těhotná žena je naprosto neatraktivní.

Vaše děloha roste a kůže na břiše se protahuje. Z tohoto důvodu se můžete často cítit svědění. V žádném případě nečesejte pokožku, používejte speciální protahovací značky. Zpevní pokožku a zmírní podráždění..

Vaše srdce nyní čerpá jen obrovské množství krve. Z tohoto důvodu to ne vždy zvládne práci a často nemáte dostatek vzduchu, při běžném chůzi se můžete dusit. Dalším důvodem dušnosti je dospělá děloha, která tlačí na bránici..

Pohyby vašich drobků se nyní cítí téměř neustále. Někdy to může být nepříjemné kvůli síle šoků. Když se posadíte, neohýbejte se. Takže dáte svému dítěti trochu více prostoru a alespoň mírně oslabíte nejnepříjemnější třes pod žebra.

Někdy se zdá, že žaludek sám se pohybuje. Celý její povrch se zkrátí a znovu se uvolní. Jedná se o tréninkové souboje. Musí být nepravidelné, jinak se poraďte s lékařem.

Ve třetím trimestru jsou v krvi ženy produkovány speciální hormony, které ji zklidňují. Pokud máte stále emoční poruchy, zkontrolujte své okolí - možná se příliš často ocitnete ve stresových situacích. Udělejte vše pro to, abyste se vyhnuli nervovým šokům, poškozují vás i dítě.

Tento týden můžete přidat až půl kilogramu. Pokud píšete více - musíte upravit stravu. Nyní je třeba přísně kontrolovat vaši hmotnost. Pokud se však stupnice ukázaly více, nemusíte se hladovět. Významné zvýšení hmotnosti může naznačovat vnitřní edém, který nemusí nastat velmi dlouho, ale může vážně komplikovat těhotenství.

Foto břicha ve 28 týdnech těhotenství

Preeklampsie a preeklampsie

Tyto těhotenské komplikace se nejčastěji vyskytují ve třetím trimestru, i když se mohou projevit o několik týdnů dříve.

Preeclampsia je velmi vážný stav, nebezpečný pro život matky a dítěte. V případě komplikací se u ženy může rozvinout mozkový edém, zhoršená funkce ledvin, jater a srdce. Alarm je znatelné zvýšení krevního tlaku. Obzvláště u žen, které dříve takové problémy vůbec neměly. Stejně důležité je znát další příznaky této komplikace:

 • silné bolesti hlavy;
 • „Mouchy“ před očima;
 • nevolnost, zvracení;
 • křeče.

Pokud se ve vás všechny tyto příznaky objevily, zavolejte sanitku. Preeclampsie se může vyvíjet velmi rychle od mírných po těžké. V extrémních případech vám může být ukázáno předčasné narození. To bude provedeno pro záchranu dvou životů najednou..

Proč se to stalo?

Člověk nikdy nemůže přesně předpovědět, zda žena bude mít některou ze dvou komplikací. Hlavní faktory, které mohou vést k gestóze a / nebo preeklampsii, jsou následující:

 • dědičnost (zeptejte se mámy a sester, jak nosily své děti);
 • nadváha;
 • věk přes čtyřicet let;
 • chronická onemocnění, primárně zhoršená funkce ledvin;
 • autoimunitní onemocnění (tj. zhoršená imunita);
 • komplikace ve třetím trimestru během předchozího těhotenství.

Pouze plná pozornost na jejich zdraví a pravidelné vyšetření ohrožených žen pomáhají předcházet komplikacím nebo alespoň jejich vážným následkům.

Bolest a výtok

Nezapomeňte, že vám opravdu nemělo ublížit. Normálně jsou možné pouze nepříjemné pocity. Pokud je vaše hrudník, záda, dolní část zad, kotníky nebo dolní část břicha trochu bolavá, je to normální..

Pečlivě sledujte výboj:

 • Krvavé - možné oddělení placenty, předčasné narození.
 • Průhledná, vodnatá, hojná amniotická tekutina prosakuje, je to způsobeno prasklinami v močovém měchýři.
 • Tvaroh je nejčastěji spojován s vývojem drozdů.
 • Žluté, hnisavé signály o infekci.

Pokud máte jakékoli příznaky, navštivte lékaře k dalšímu vyšetření. Normální vaginální výboj by měl být lehký, bez zápachu a světla.

Colostrum z hrudníku vyčnívá až do narození a nějaký čas po nich. Není možné to vyjádřit. Pro těžký výboj použijte podložky podprsenku.

Kdy jinde jít k lékaři

Pokud nemáte žádné stížnosti, jednoduše sledujte kalendář návštěv. Pokud máte podezření na komplikaci, lékař vám může předepsat vyšetření krve a moči, ultrazvuk, CTG (kontrola aktivity srdce plodu). Pokud to zařízení lékaře dovoluje, během ultrazvukového skenování požádejte o fotografii. Takové obrázky způsobují mnoho pozitivních emocí a budou velmi zajímavé pro otce dítěte, starší děti a další příbuzné.

Pokud máte nachlazení, okamžitě vyhledejte lékaře. Samoléčení je nepřijatelné, i když jste šli do lékárny a konzultovali s lékárníkem. V lékárně nikdo nebude brát v úvahu všechny funkce vašeho stavu. To může udělat pouze lékař..

Doporučení

 1. V žádném případě neopouštějte stravu. Frakční výživa 5-6krát denně je mnohem lepší než tři jídla denně. Vyhýbejte se okurkám, konzervovaným potravinám a kořenitým jídlům. Pokud opravdu chcete sladkosti, můžete si dovolit jen ovoce.
 2. Kyselé mléčné výrobky a sušené švestky pomohou zabránit zácpě.
 3. Abyste zabránili hemoroidům po vyprázdnění, omyjte je teplou vodou.
 4. Potřásejte si rukama častěji, zvedněte je a hněte je, abyste zlepšili krevní oběh a zabránili otokům.
 5. Pro prevenci otoků na nohou nejdou dlouho, kontrastujte douche.
 6. Kompresní ponožky a podkolenky vám pomohou s rozšířenými cévami na nohou.
 7. Promluvte si s otcem vašeho dítěte a dalšími příbuznými. Rozhodněte se, kdo vám pomůže po narození dítěte. Možná, že brzy po narození máte v plánu jít do práce - to vše je žádoucí nyní rozhodnout.
 8. Pokud jste se nezúčastnili kurzu přípravy na narození, zaregistrujte se. Pokud vás bude doprovázet otec dítěte. Diskutujte s ním o možné přítomnosti při narození. To je velmi citlivá otázka, na kterou ne každý je připraven..
 9. Váš sexuální život může zůstat stejný. Omezení: Vyvarujte se náhlých pohybů a tlaku na žaludek. Kontraindikace: očekávání dvojčat, těžké komplikace (popsané výše), oligohydramnios, hrozba předčasného porodu.
 10. Používejte pohodlné oblečení a spodní prádlo. Žádný tlak nebo zúžení, protože vám ztěžuje průtok krve a může vám způsobit zhoršení..
 11. Nezapomeňte na mírnou fyzickou aktivitu. Jděte do bazénu jen pro plavání nebo vodní aerobik pro těhotné ženy, naučte se speciální jógový komplex, cvičte Kegel.
 12. Noste obvaz, pomůže vám to méně cítit váhu rostoucí bříško.

Pro vás přichází nejvíce zodpovědný a velmi obtížné období těhotenství. Buďte silní a zdraví, aby se vaše dítě bezpečně vyvíjelo až do narození.

Vývoj těhotenství, 28. týden těhotenství.

28. týden těhotenství je již uprostřed sedmého měsíce těhotenství, jeho třetího trimestru. Do narození dítěte zbývá velmi málo času. Před námi je příprava na tuto úžasnou událost. Ačkoli mnoho žen pokračuje v práci ve 28. týdnu těhotenství, často navštěvují myšlenky na odpočinek. Mnoho nastávajících matek občas zapomíná na svou zajímavou situaci a navzdory určitým onemocněním vede známý životní styl. V 28. týdnu těhotenství je nepřijatelné nosit těžkost a příliš se nudit.

Míchání po 28 týdnech těhotenství.

V této fázi těhotenství jsou jasně patrné pohyby dítěte, což ukazuje na vysokou aktivitu plodu. Ženy mohou cítit a vidět povrchové pohyby kůže jejich břicha. To znamená, že dítě dělá aktivní pohyby uvnitř lůna. Někdy můžete pozorovat, jak se ženské břicho posune doprava nebo doleva..

Po 28 týdnech těhotenství je normální pohyb plodu normální. To bude trvat asi 32 týdnů těhotenství. Když je dospělé dítě v blízkosti ženské děložní dutiny, jeho aktivita se sníží.

Přesto, že do 28. týdne těhotenství přibývá na váze asi 9 kilogramů, si stále může dovolit dostatečnou aktivitu. I když momenty neohrabanosti jsou již přítomny. Na mnoho možných onemocnění, která doprovázejí období těhotenství, je na ni žena již zvyklá. Protože každá žena má jiné příznaky těhotenství, ne všechny nastávající matky jsou nemocné..

Plodná hmotnost ve dvacátém sedmém týdnu těhotenství.

V 28. týdnu těhotenství už dítě váží více než kilogram, plod může dosáhnout délky 34 cm. Plod se významně změnil, stal se velkým, může mrknout a rozlišovat mezi kyselou a sladkou chutí. Ale navzdory tomu budoucí dítě dosud jasně nevytvořilo vkusové preference. Má rád, co jeho máma jí. Pokud bude budoucí žena v práci ráda kořenitá a kořeněná, dítě si na ni také zvykne. Nastal čas, abyste svému dítěti vnesli zdravou chuť.

Plod po 28 týdnech těhotenství.

V 28. týdnu těhotenství je budoucí dítě již docela silné, zesílilo, jeho hmotnost se pohybuje od 1,3 kg. Důkaz toho může posloužit jako jeho silný třes v lůně. Zajímavým faktem je, že aktivita dítěte se projevuje hlavně v noci. Odpoledne se chová klidněji. To je způsobeno tím, že ve dne ho pohyby matky uklidňují, uklidňují. Proto dítě dává přednost spánku odpoledne.

Většina dětí v tomto období těhotenství je umístěna v lůně hlavy dolů. Často to dělají děti, které si do 28. týdne těhotenství nesundaly hlavu. Nemělo by tedy být důvod k obavám.

Existují případy, že se děti rodí předčasně, konkrétně ve 28 týdnech těhotenství. Jejich šance nejsou velké, ale moderní medicína sestry takové drobky stále více a více sebejistě..

Ve dvacátém sedmém týdnu těhotenství není důvod se obávat.

Ve 28 týdnech těhotenství se žena méně obává možnosti předčasného porodu a různých komplikací. Většina těhotenství zůstala pozadu a žena už byla psychologicky naladěna na pozitivní výsledek. A nadcházející mateřská dovolená je inspirativní. Pokud strach a vzrušení neopustí, je vhodné se domluvit s psychologem, který vám pomůže naladit pozitivní výsledek..

Zdravé stravování ve dvacátém sedmém týdnu těhotenství.

Během tohoto období těhotenství mnoho žen neobchází otok. V takovém případě byste měli změnit režim pití. Pozorující lékař to pomůže zjistit, kdo dá příslušná doporučení. Sůl by měla být konzumována v minimálním množství, protože pomáhá zadržovat vodu v těle. Také byste neměli jíst kořeněná a nakládaná jídla. Po naladění zdravé výživy od samého začátku těhotenství ji musíte dodržovat hned teď.

Měli byste i nadále jíst zeleninu, ovoce, kyselé mléčné výrobky, džusy, cereálie, hovězí maso.

Rhesusova analýza - konflikt ve dvacátém sedmém týdnu těhotenství.

Pokud má žena negativní krev Rhesus, bude muset být proveden test na protilátky. To musí být provedeno, aby se vyloučila přítomnost Rhesuse - konfliktu mezi ženou a nenarozeným dítětem.

Moč a krevní testy ve 28 týdnech těhotenství se podávají před vyšetřením, ultrazvuk je předepisován pouze pro zvláštní indikace.

Váha ženy ve dvacátém sedmém týdnu těhotenství.

Po 28 týdnech těhotenství se významně mění hmotnost ženy. A to má za následek změny její postavy a chůze. Je nutné obléknout si krásné oblečení ve velikosti. Nenoste těsně přiléhající šaty, protože to bude mít nějaké nepohodlí. Je nutné používat oleje, které pomáhají předcházet strie na těle.

Články O Neplodnosti