Hlavní Analýzy

27 týdnů těhotenství

27 porodnický týden - to je 25 týdnů od početí - embryonální gestační věk, stejně jako 27 týdnů od začátku poslední menstruace. Gratulujeme, prošli jste obě třetí cesty! A také tento týden dítě dosáhlo hmotnosti 1 kilogramu!

Velikosti dítěte ve věku 27 týdnů těhotenství

Co se stane s plodem po dobu 27 týdnů

Pro vaše dítě je 27. týden dalším obdobím aktivního růstu. Počátkem třetího trimestru začíná plod znovu růst mozku - jeho velikost se v době narození výrazně zvětší.

Všechny orgány vašeho dítěte jsou formovány a aktivně se podílejí na práci. Mozek se aktivně dozrává, nervová spojení mají stále pokročilejší mechanismus.

Endokrinní žlázy se intenzivně rozvíjejí v 27. týdnu těhotenství. Takže v jedné z mozkových žláz - hypofýze, se začíná produkovat somatotropin - hormon, jehož úlohou je stimulovat růst těla. Proto je dítě od 27. týdne těhotenství výrazně prodlouženo. Také se zvyšuje intenzita tvorby hormonů štítné žlázy. Mezi nimi jsou ty, které regulují metabolismus celého organismu, jsou i ty, které jsou zodpovědné za obsah vápníku v tkáních, a dokonce ovlivňují duševní vývoj drobků. Takové zvýšení hormonální aktivity plodu má velký význam, protože nyní se stává více nezávislým na hormonálním stavu matky.

Produkce povrchově aktivní látky a zrání plic pokračují - i při předčasném porodu jsou šance na přežití u dítěte poměrně vysoké, zejména s pomocí zdravotnických pracovníků.

Amniotická tekutina je pro ni univerzálním zdrojem výživy, obsahuje mnoho cukrů a dalších látek nezbytných pro trénink trávicího traktu. Ledviny vylučují moč do plodové vody a odpadní produkty gastrointestinálního traktu zůstávají ve střevě a hromadí se ve formě prvotních výkalů - olivové substance, ze které bude dítě v prvních dnech po narození aktivně vypouštěno. Po 27 týdnech začíná imunitní systém také fungovat..

V 27. týdnu těhotenství stanoví plod individuální vlastnosti metabolických procesů. V budoucnu určí rychlost a úplnost asimilace různých živin, účinnost imunitní obrany, typ reakcí na stresové faktory a mnoho dalších funkcí těla.

Jak vypadá dítě po 27 týdnech těhotenství


Vzhled plodu se stále více přibližuje kojenci. Vytvořil oči, uši, řasenky, obočí a chloupky jsou vidět, měkké nehty na prstech a prstech rostou. Oční víčka blikají, během bdělosti jsou oči pootevřené, dítě se může dokonce schovat, pokud její matka na pláži položí bříško na jasné slunce, které mu spadlo do očí. Genitálie jsou jasně viditelné. Díky stálé přítomnosti ve vodě vypadá pokožka vrásčitě. Dítě stále „ztuhne“, hromadí podkožní tuk, kůže zčervenává, zatímco je stále úplně zakrytá chmýří.

Vaše dítě má velikost jak. lilek, o hmotnosti 1000 gramů, rostoucí 350 mm, srdeční frekvence 120–160 tepů / min.

Vývoj plodu po 27 týdnech těhotenství


 • Všechny orgány a systémy jsou již na místě a dítě je aktivně školí. Pokud by se teď narodil, byla by jeho šance na přežití 85%. S rychlou a náležitou péčí se dítě v budoucnu nebude lišit od svých vrstevníků.
 • Endokrinní systém plodu aktivně funguje. Tento týden začíná hypofýza dítěte produkovat růstový hormon. Tento hormon reguluje metabolické procesy v těle a od té doby bude stimulovat růstový proces plodu..
 • Endokrinní žlázy - pankreas a štítná žláza - byly plně zapojeny do práce. Slinivka syntetizuje inzulín. Tento hormon reguluje metabolismus uhlohydrátů v těle dítěte..
 • Štítná žláza produkuje hormony tyroxin, trijodtyronin a kalcitonin. Tyroxin a trijodtyronin jsou velmi důležitými články ve všech metabolických procesech, které se v těle vyskytují. Jsou schopni ovlivnit činnost kardiovaskulárního a dýchacího systému, duševní vývoj a tvorbu svalů. Kalcitonin se podílí na procesu absorpce vápníku, což znamená, že se podílí na tvorbě kostních a svalových systémů.
 • Slinivka nyní produkuje dostatek inzulínu, hormonu, který pomáhá absorpci glukózy.
 • Reflexy polykání a sání se nyní zlepšují..
 • Tento týden se v mozku aktivně rozvíjí oblast mozku, která je zodpovědná za vědomí a myšlení.
 • Vaše dítě může vidět sny.
 • Dítě je velmi mobilní: převaluje se, protahuje se a kopá.
 • V tomto a následujících týdnech si dítě vezme tzv. Flexi.
 • V 27. týdnu se dítě naučí dýchat, jeho prakticky vytvořené plíce jsou naplněny plodovou vodou, kyslík vstupuje přes pupeční šňůru. Dítě se snaží vyvinout plíce tím, že provádí dechové pohyby podobné inhalaci a výdechu..
 • Navzdory skutečnosti, že poměr objemu plodové vody a hmotnosti plodu klesá, může dítě stále měnit svoji polohu v děložní dutině. Může být umístěn po pánevním konci nebo hlavě, ale brzy se převrátí a usadí se jinak. Uběhne o něco více času a stísněné podmínky začnou bránit pohybu, potom se prezentace plodu stane konečnou a zůstane až do začátku porodu. Mezitím předčasně narozené dítě (27 týdnů těhotenství) nezpůsobuje při porodu problémy s jakoukoli prezentací.

Co se děje v ženském těle po 27 týdnech těhotenství

Výška děložního pozadí po 27 týdnech je 27–28 cm nad ňadrem a asi 5–7 cm od pupku.

Těhotné ženy mohou pociťovat dušnost, která se zvyšuje s fyzickou námahou. Důvodem je to, že rostoucí děloha tlačí na bránici a zvedá ji. A ona zase stlačuje plíce a při vdechnutí se nemohou úplně narovnat.

Děloha je zvětšená a s největší pravděpodobností bude pro vás obtížné být v poloze na zádech, protože bude vyvíjet tlak na vnitřní orgány. Před spaním je vhodné jít na záchod, protože tlak na močový měchýř je poměrně vysoký.

Cítíte rytmický pohyb. S největší pravděpodobností v tuto chvíli vaše dítě škytá. K tomu často dochází v týdnu 27 a později. Důvodem škytnutí je to, že dítě spolkne plodovou vodu. Pocity mohou být pro vás neobvyklé, ale nepříjemné.

Vaše prsa se připravuje na krmení, je často naléváno, může se objevit bradavky. Žilní vzorec na hrudi je velmi jasný.

Při normálním těhotenství by žena v tuto chvíli neměla mít žádné patologické výboje. Pečlivé sledování vašeho stavu vám umožní zjistit jakékoli odchylky v čase.

Vaše nálada může být měnitelná. Začnete pochybovat a panikařit o nadcházejícím narození. Ale vaše obavy jsou přirozené, mluvte o nich se svým manželem nebo matkou. Nedělejte si v sobě starosti.

Některé budoucí matky v 27. týdnu těhotenství si mohou všimnout, že jejich oblíbené boty se stísnily a prsteny se nyní obtížně nosí. Důvodem je otok, který může naznačovat nástup gestózy. Podobné příznaky jsou důvodem k návštěvě porodníka-gynekologa.

Pocit pálení žáhy se zvyšuje úměrně s růstem dělohy, nyní může mučit nejen v klidu, ale i ve snu. Střeva také trpí - zácpa se stává téměř běžnou.

Hemoroidy jsou další nepříjemné, ale velmi časté onemocnění během těhotenství. Nemožnost pohybu střev, bolest ve konečníku a možná výskyt krvácení v konečníku naznačí vývoj hemoroidů. Již v přítomnosti zácpy je vhodné problém brát vážně okamžitě. I když stačí upravit stravu a zahrnout do nabídky jídla užitečná pro zácpu (například zelenina a ovoce ve velkém množství, kefír, řepa, rostlinný olej), můžete se v budoucnu vyhnout zhoršování problému a zabránit rozvoji hemoroidů..

Břicho na 27 týdnech těhotenství

Bříško stále roste a neustále cítíte pohyby dítěte. Nezapomeňte si poznamenat povahu pohybů a dokonce spočítat jejich počet.

Vlog - 27. týden těhotenství

Tipy pro 27. týden těhotenství

Pro ženu je 27. týden těhotenství časem, kdy by měla být věnována zvláštní pozornost jejímu zdraví. Nejprve musíte pravidelně měřit krevní tlak a provádět testy moči. Od tohoto období se může objevit gestóza - komplikace druhé poloviny těhotenství, která je nebezpečná pro matku i plod. Tato patologie se projevuje porušením vylučování bílkovin močí, zvýšeným tlakem a otoky. Je velmi důležité vědět, že otok je patrný pouze tehdy, jsou-li již poměrně výrazné. Žena velmi často nemá podezření na zadržování tekutin, které dokáže detekovat pouze lékař. Proto byste nyní neměli opomenout návštěvy prenatální kliniky.

Hmotnost vaší dělohy na konci druhého trimestru dramaticky stoupá. Cítíte to: je pro vás stále obtížnější najít pohodlnou pozici. Na některých místech může hmotnost dělohy narušit vena cava a blokovat průtok krve do vašeho srdce. Z tohoto důvodu se můžete cítit závratě a dokonce ztratit vědomí. Abyste tomu zabránili, nezapomeňte: nemůžete dlouho ležet na zádech, sedět a také je nežádoucí položit jednu nohu na druhou. Optimální poloha pro spaní těhotné ženy se považuje za ležení na levé straně.

Jednou týdně se doporučuje nezávisle měřit tlak na obou rukou stejným tonometrem. Výsledky stojí za zaznamenání, podle těchto údajů bude pro lékaře snazší pochopit, zda váš krevní tlak stoupá. Ve skutečnosti může být v době návštěvy u lékaře normální.

Dávejte pozor na výskyt otoků - neskrývejte svoji váhu před lékařem, i když se obáváte, že budete trochu nadávat - další libry na boky pravděpodobně nezmění gynekologa, ale placentární edém může být pro dítě kritický..

V této fázi těhotenství se zvyšuje chuť k jídlu matky, v důsledku čehož se objevuje nadváha, i když strava zůstává stejná. Je to jen to, že hladiny cholesterolu v krvi se zvyšují. To není nebezpečné pro dítě, ale naopak, tento proces je přirozený. Faktem je, že v 27. týdnu cholesterol posiluje placentu, zatímco se zvyšuje zátěž, cholesterol také vyvolává produkci progesteronu, který připravuje mléčné žlázy pro budoucí krmení dítěte, a také zmírňuje stres dělohy..

Téměř všechny nastávající matky říkají, že od tohoto období těhotenství se jejich váha začala rychle zvyšovat. Měli byste věnovat velkou pozornost výživě nastávající matky - nepotřebuje prázdné kalorie z bílého chleba nebo cukru, ale ovoce a zelenina v jakékoli formě budou velmi užitečné. Těhotné ženy s nadváhou mohou komplikovat proces nadcházejícího porodu, a proto by měla být obzvlášť pečlivě sledována hmotnost..

Dobré vědět

Chybí vám vitamin C? Vyzkoušejte sladký červený pepř! Obsahuje dvakrát tolik vitamínu C než malá pomeranč. Podle zásad zdravé výživy musíte jíst zeleninu a ovoce pětkrát denně. Zahrňte do své stravy sladké papriky!

Pokud již máte starší dítě, řekněte mu o dítěti, stiskněte malou ruku do žaludku, nechte bratra nebo sestru ukázat své starší přítomnosti jeho přítomnost, nechte ho pocítit pohyby. Pro více informací o tom, jak připravit starší dítě na vzhled drobků, si můžete přečíst výběr našich článků:


 • Jak vyprávět prvorozeným o narození druhého dítěte?
 • Těhotenství druhé dítě
 • Mladší děti
 • Druhé dítě
 • Počasí děti

Nastávající matka se čím dál více obává nadcházejícího porodu - co budou, jak projdou? Žena a její blízké se již musí zabývat otázkou výběru mateřské nemocnice, pokud tak dosud neučinily. K vyvrcholení dlouhého těhotenství by mělo dojít v klidném prostředí, s kvalifikovanou a velmi profesionální včasnou pomocí..

Samozřejmě je nutné sledovat pouze lékaře, kterému žena plně věří. Pokud existuje jakákoli neslučitelnost názorů, pochybnosti o profesionalitě, je lepší obrátit se na jiného lékaře - jak na pozorování, tak na porodnickou péči. Žena se musí předem rozhodnout, zda chce, aby se její manžel, příbuzní, zúčastnili porodu, zda použije epidurální anestezii. Tyto a další otázky by měly být projednány s příbuznými a lékařem předem, aby se konečně určil výběr formy porodu..

Věnujte pozornost pohybům plodu
K nejintenzivnějším pohybům dochází přesně za 24–32 týdnů, protože potom plod jednoduše nebude mít dostatek místa pro pohyby. S velkou hmotností plodu je aktivita již snížena.

Nezapomeňte se poradit s lékařem, pokud:


 • Počet pohybů je menší než 10 za 12 hodin.
 • Míchání se zastaví na 12 hodin.
 • Velmi aktivní pohyby, neklesající ani při změně polohy, po dobu několika hodin.

Pokud se vám pohyby vašeho dítěte zdají nedostatečné, pak jděte na ultrazvukové vyšetření a CTG, abyste potvrdili životaschopnost plodu.

Gymnastika pro 7. měsíc těhotenství

Nebezpečí při 27 týdnech těhotenství

27. týden není kritickým obdobím vývoje, to však neznamená, že lze zapomenout na opatrnost. Mamince se nedoporučuje provádět náhlé pohyby, je třeba se vyvarovat nadměrné fyzické aktivity. Pokud jste všechno zvládli sami, konečně požádejte o pomoc své příbuzné - pověste záclony nebo povlečení, umyjte podlahy, přivezte z obchodu těžké tašky..

Stres a nadměrná únava mohou vést k narušení placenty, časnému odtoku plodové vody a nástupu porodu..

Dodání předčasně je stále jedním z hlavních nebezpečí. Obvykle začínají rychle. Pokud váš žaludek bolí a bolesti jsou křeče v přírodě a jsou doprovázeny zvýšeným tónem dělohy, jsou pravidelné a neobvyklý výtok se objevuje z genitálního traktu - urgentně zavolejte sanitku.

Dobré vědět

Krvavý výboj by měl těhotnou ženu kdykoli upozornit, je nutná okamžitá odborná konzultace. Nechápejte svou vlastní cestou, je lepší zavolat sanitku.

Testy na 27 týdnech těhotenství

V tuto chvíli vás lékař požádá, abyste provedli močový test k posouzení funkce močového systému.

K monitorování hladiny hemoglobinu může být také předepsán obecný krevní test..

Další vyšetřovací metody - titr protilátek pro Rh negativní krev v matce, koagulační analýza, výsev nádrže z krku a nosu, krev pro infekci - je předepsán lékařem podle indikací.

Ultrazvuk po 27 týdnech těhotenství

Ultrazvukové vyšetření tento týden není povinné a je předepsáno pouze pro určité indikace - podezření na retardaci intrauterinního růstu, infekci plodu, problémy s placentou.

V tomto případě se vyhodnocuje velikost plodu, fungování jeho orgánů, děložní průtok krve, velikost placenty, její stupeň zralosti, umístění vzhledem k vnitřnímu hltanu, jakož i množství a stav plodové vody..

27. týden těhotenství: co se stane s dítětem a nastávající matkou

Termín 27 týdnů těhotenství znamená, že druhý trimestr končí. Ženy čekají na dlouho očekávanou mateřskou dovolenou a na příležitost si odpočinout před porodem. Jak se v této době mění život těhotné ženy? Jak dítě roste? Odpovědi na běžné otázky jsou v článku..

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

27. týden těhotenství: co se stane dítěti

Od početí to bylo přibližně 25 týdnů. Během této doby se dítěti podařilo dorůst do velikosti velkého květáku. Hmotnost plodu v týdnu 27 je přibližně kilogram a výška je 35 cm.

Ve věku 27 týdnů těhotenství se na fotografii plodu pořízené ultrazvukem ukáže dokonale tvarovaný malý muž. Vyvinul si nohy a paže, je velmi pohyblivý, má jemné motorické dovednosti (prst a prsty), vyvinul sací reflex.

Foto: Abrahams P. Těhotenství. Ilustrovaná encyklopedie. - M.: Bertelsmann, 2007.

Pro představu, jak se dítě dívá na 27 týdnů, stačí studovat průměrné parametry hmotnosti a výšky, zhodnotit vývoj jeho orgánů a systémů. Podrobný popis pomůže matkám pochopit, co se děje s dítětem po dobu 27 týdnů:

 • Velikost dítěte.

Ovoce 27 týdnů váží do 1,2 kg (spodní váha v tomto okamžiku je 800 g). Výška dítěte je 35–38 cm. Z hlediska objemu lze ovoce porovnat s malou hlavou zelí.

Dítě je stále velmi malé na to, aby se narodilo, ale zároveň je životaschopné.

 • Plicní vývoj.

Ve 27. týdnu dochází k významným změnám ve fyziologii dítěte. Úroveň tvorby plic v 27. týdnu je hlavním ukazatelem životaschopnosti kojenců. British Medical Journal citoval statistiky, že 95% dětí narozených v tomto období přežije. Důvodem je skutečnost, že plíce jsou již nasycené kyslíkem..

Co se s nimi děje? Kyslík stále protéká pupeční šňůrou, ale brzy bude dýchací systém fungovat nezávisle. Alveoli a látka, která jim pomáhá otevírat se, se aktivně formují..

 • Mozek a nervový systém.

Mozek se aktivně vyvíjí. Díky tomu se pohyby dítěte koordinují. V 27. týdnu má dítě dobře formované orgány zraku a sluchu. Dítě již umí stříkat před jasným světlem, slyší a rozlišuje zvuky, reaguje na ně.

Upravil období spánku a bdění. Máma cítí aktivní pohyby: dítě studuje prostor, ve kterém se nachází. Nervový systém je testován.

 • GIT, vylučovací, endokrinní a reprodukční systémy.

Ledviny, játra, žaludek a střeva začínají aktivně fungovat. Dítě po 27 týdnech spolkne plodovou vodu, která se zpracovává na moč a výkaly. Genitálie se konečně formují, u dívek však velké sexuální rty ještě nejsou zakryty malými a u chlapců se varlata nesnížila v šourku. Rodiče již mohou znát pohlaví dítěte.

Vytvoří se endokrinní systém, produkuje se hormon kortizol. Endokrinní systém brzy začne produkovat další potřebné hormony.

Kůže dítěte je stále zcela na rozdíl od obvyklých. Nyní je epiderma velmi tenká, pomačkaná a červená. Na hlavě se objevily první chloupky.

Začne se tvořit vrstva podkožního tuku. Díky tomu bude dítě výrazně přibírat na váze a pokožka bude vyhlazena..

Foto: Brewer S., Bhattacharya S., Davis J. a kol., Bible of Pregnancy. Od početí po narození. - M., 2015.

Zajímá vás, jak dítě leží v žaludku? Tato fotografie vám umožní zvážit, že se dítě nachází, protože je pohodlný. V děloze je dostatek prostoru pro volný pohyb, takže dítě málokdy zaujímá jednu pozici. Hlava dolů bude ležet o něco později.

Protože se vytvářejí všechny orgány, dítě pouze roste a vyvíjí se. Je však příliš brzy na to, aby se objevil. Postarejte se o svůj pozitivní morální a fyzický stav, abyste nevyprovokovali předčasné narození.

Těhotenství 27 týdnů: pocity nastávající matky

Podmínka gestačního věku 27 týdnů se prakticky neliší od předchozích dnů. Břicho v 27. týdnu těhotenství však roste natolik, že budoucí matky se cítí nepohodlně během dlouhých přechodů, v sedu a zejména v poloze ležení..

Nastávající matka každý den vidí, jak žaludek roste a jak těžké je dítě. Moji kolegové se podělili o své zkušenosti, že během tohoto období se jejich pacienti cítí unavení, a také si všimněte, že se stávají pomalejší a pomalejší.

Foto: Borodulin V. Domácí lékařská encyklopedie. - M., 2009.

Také v této době, těhotné ženy cítí toto:

 • Nepříjemnost během spánku.

Pro těhotné ženy je v této době obtížné během spánku spát, aby se dítě nevmáčklo. Jakmile dítě pociťuje nadměrný tlak nebo je nepříjemné, bude matka cítit působivý kop.

Získejte speciální polštář, který vám umožní vybrat si vhodnou pózu.

 • Časté močení.

Pěstovaná děloha se zřetelně přitlačí na močový měchýř. Pravděpodobně proto poznamenali, že musíte navštívit toaletu dvakrát častěji než dříve.

Moje těhotné pacientky si často stěžují na nedostatek vzduchu. Dovolím si vás ujistit, že důvod je stejný. Pouze v tomto případě děloha netlačí na bublinu, ale na bránici, což ztěžuje dýchání.

Protože břicho je již velké, těhotné ženy často trpí bolestmi zad a dolní části zad. Bandáž pomáhá zmírnit tento stav..

Pokud pociťujete bolest v podbřišku nebo v ňadru, je s největší pravděpodobností spojena s růstem dělohy. Pokud však nepohodlí přesahuje mírná onemocnění, poraďte se se svým lékařem.

Bolest nohou a křeče mohou být spojeny s nedostatkem vitamínů a živin.

 • Colostrum.

Z bradavek se často uvolňuje bílá tekutina - kolostrum. Prsa se tedy připravuje na laktaci.

 • Problémy s trávením.

Po 27 týdnech těhotenství si pacienti pozorovaní mými kolegy stále stěžují na zácpu, nadýmání nebo průjem. Děloha, významně zvětšená, vytlačuje střeva, což komplikuje její peristaltiku a defekaci.

Rady, které lékaři během tohoto období obvykle dávají těhotným ženám, souvisí s přehledem režimu a stravy. Snížit porce, více se pohybovat, jíst celozrnné cereálie a mléčné výrobky.

 • Zvýšené vybití.

Všimli jste si, že propouštění se stalo hojnějším? To je způsobeno vytvořením ochranné zátky v děloze. Pokud jsou průhledné nebo bělavé, bez výrazného zápachu, nebojte se.

Foto: Aptulaeva T., Makarenko A. a kol., Velká kniha mámy. - M.: AST, 2007.

Také žena může mít problémy se spánkem, výkyvy nálad, ztrátu síly, slabost a ospalost. Toto je normální stav těhotné ženy..

Praktické zkušenosti ukazují, že v tuto chvíli byste měli být obzvláště ohleduplní ke svému zdraví. Jakýkoli výtok z pochvy, nepohodlí, tahání bolestí v podbřišku - příležitost konzultovat s lékařem.

Těhotenský týden 27: doporučení, testy, ultrazvuk

 • infekce pohlavních cest;
 • preeklampsie (jinými slovy, zvýšené hladiny bílkovin v moči, vysoký krevní tlak);
 • předčasná plodová voda.

V autoritativní publikaci British Medical Journal moje kolegyně Anne Goulandová citovala údaje, že pití alkoholu v prvním trimestru těhotenství způsobuje konzumaci alkoholu v prvním trimestru těhotenství..

Foto: Borodulin V. Domácí lékařská encyklopedie. - M., 2009.

27. porodnický týden těhotenství je tedy obdobím, kdy žena musí navštívit lékaře. V tuto chvíli nejsou prováděny žádné speciální studie, ale porodníci-gynekologové změří objem břicha, výšku dělohy a poslouchají srdeční rytmus plodu. Vyžaduje se také měření tlaku a hmotnosti. Z testů stojí za to darovat krev a moč na obecnou studii.

Ultrazvuk je předepsán výhradně podle svědectví lékaře. Těhotné ženy v tuto chvíli nepotřebují plánované ultrazvukové vyšetření. Navíc brzy přijdou na třetí screening..

Pokud jde o doporučení, vypadají takto:

 • Zkuste přesunout více. Do speciální gymnastika, jóga, plavání. Pokud trávíte hodně času u počítače, nezapomeňte vstávat často. V důsledku mírné fyzické aktivity se vyhněte otokům, křečovým žilám a bolestem.
 • Přihlaste se do kurzů pro nastávající matky. Pomohou se připravit na porod a také zjistí odpovědi na mnoho otázek. Pro mnohé je to skvělá příležitost zabít čas a povídat si s dalšími nastávajícími matkami..
 • Promluvte si s dítětem. Nezapomeňte komunikovat s dítětem, protože vás slyší. Řekněte příběhy, nechte toho malého poslouchat klasickou hudbu.
 • Správně jíst. Strava těhotných žen by měla sestávat z lehkého a zdravého jídla. Proto zapomeňte na škodlivé a příliš kalorické potraviny. Jezte často a kousek po kousku. Zahrnujte také potraviny bohaté na vápník, draslík, hořčík a další užitečné látky ve vaší stravě..
 • Používejte pohodlné oblečení a boty. Dbejte na to, aby šaty nevstřebávaly žaludek. Boty je lepší si vybrat na rovném tahu nebo na malých podpatcích..
 • Dýchejte cvičení. Pomůže zbavit dušnost, nasycení těla kyslíkem a přípravu na porod..

V 27. týdnu není zakázáno vést intimní život. Buďte však opatrní.

Foto: Borodulin V. Domácí lékařská encyklopedie. - M., 2009.

I když si chcete neustále ležet na gauči, nedovolte to udělat. Určitě se vydejte na procházky. Je dobré, pokud se jedná o parky nebo lesy, kde můžete dýchat hodně čerstvého vzduchu. A samozřejmě zapomeňte na špatné návyky.

Toto je 27. týden těhotenství. Fotografie bříšků v této době je něžná, takže neváhejte fotografovat. Také nedovolte, aby vás odrazovali. Užijte si svou pozici, protože většina termínu již uplynula, což znamená, že se setkání s dítětem blíží.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Zdroje:

 1. Garmaeva E., Batoeva E., Dambaeva R. et al. Předčasné narození // Bulletin of Buryat University. - 2010. - č. 12. - S. 143–147.
 2. Gulland Anne. Pití v prvním trimestru je spojeno s předčasným porodem a malými dětmi pro těhotenství // Přístupový režim: https://www.bmj.com/content/348/bmj.g2058
 3. Americká studie kritizovala experimentování s předčasně narozenými dětmi // Přístupový režim: https://www.bmj.com/content/347/bmj.f4198

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

27 týdnů těhotenství

Začne 27. týden těhotenství. Nastávající matka se stěhuje do třetího trimestru těhotenství. Před dodáním není moc. Neměli byste se však uvolnit. V životě těhotné ženy začíná kritické období. Zátěž na těle se zvyšuje, takže musí být velmi opatrná a opatrná.

Co se stane v 27. týdnu těhotenství v těle budoucí matky v porodu

Mnoho těhotných žen může zažít pocit, že těhotenství je neomezené. A i když se žena přizpůsobila své pozici a stala se obvyklou, nadměrné pocení, zvýšená únava a těžkost se začnou trochu obtěžovat. Nervozita posiluje okamžik, kdy se mnoho obvyklých koníčků stane nedostupnými, vznikají potíže při plnění domácích úkolů a každodenních aktivit.

V 27. týdnu těhotenství nastávající matka stále přibývá na váze. Dítě také aktivně roste. Těhotná žena se začíná cítit trapně a nemotorně. Hlavní věc je vést aktivní způsob života a udržovat dobré nálady.

Děloha stále roste a vytlačuje vnitřní orgány nahoru. To vyvolává snížení plicních objemů a omezení pohybů bránice. V důsledku toho se objeví dušnost. Stisknutí žaludku způsobuje pálení žáhy a tlak na močový měchýř způsobuje rychlé močení. Pohyby plodu v 27. týdnu těhotenství jsou intenzivní a zřetelné. Když se podíváte na žaludek, jeho pohyby jsou vidět a určovány nohou nebo rukou, dítě tlačí. Spolu s novými pocity a radostí má těhotná žena další nepříjemnosti. Je pro ni těžší se pohybovat a dýchat. Je těžší vybrat si pózu k odpočinku a spánku. Některé ženy prostě nemohou najít místo, které může vyvolat zvýšené podráždění a nespokojenost. Ale musíte ovládat emoce a nebojte se.

Tento týden může dojít ke zvýšení hladiny cholesterolu. To je normální, protože zajišťuje, že placenta produkuje hormony nezbytné pro přípravu na nadcházející porod..

Poměr hmoty plodu a plodové vody klesá, ale dítě může stále měnit svou polohu v lůně. Může být umístěn s hlavou nebo pánevním koncem dolů. Pravidelně se převrací a mění umístění. Časem bude v lůně ještě méně místa. Poté dítě přijme závěrečnou prezentaci, která zůstane do doby porodu. Hlava nebo pánevní prezentace plodu v 27. týdnu těhotenství nevytváří problémy, protože není konstantní a konstantní.

Co se stane s dítětem po 27 týdnech těhotenství

Váha dítěte je asi kilogram a jeho výška je 33-35 cm. Navenek dítě vypadá jako novorozenec, jeho tvář je plně tvarovaná, části těla jsou proporčně vyvinuté, jsou zde vlasy, řasy, obočí. Dítě pravidelně otevírá oči, poslouchá okolní zvuky, obrací se ke světlu, aktivně se pohybuje a provádí sací pohyby. Polykání plodové vody je provázeno škytavkami. Její budoucí žena v práci se může cítit jako časté, lehké chvění.

Tento týden existuje záložka osobních charakteristik metabolických procesů plodu. V budoucnu budou sledovat účinnost imunitní obrany, úplnost a rychlost asimilace různých látek a stopových prvků, jakož i povahu reakce na stresové situace a další charakteristiky těla..

Jak se projevuje těhotenství po 27 týdnech

V 27. týdnu těhotenství začíná prsa rychle růst a připravuje se na nadcházející laktaci. Mlezivo může být vylučováno. Tělo budoucí matky v porodu se připravuje na porod, pánevní kosti se postupně rozbíhají. I při správné a vyvážené stravě začíná mnoho žen rychle přibývat na váze. To je normální a je vysvětleno vývojem placenty, aktivním růstem plodu a zvýšením objemu plodové vody..

Rostoucí děloha tlačí na střeva a žaludek, což narušuje jejich pohyblivost. V důsledku toho má nastávající matka problémy s pohybem střev, chutí k jídlu a zácpou. 27. týden těhotenství může být doprovázen zvýšeným tlakem, nadměrným pocením a pocitem tepla. Vzhled těchto příznaků je vysvětlen zvýšením objemu krve o 20%. Rostoucí děloha navíc vytlačuje iliac a nižší venu cava, což způsobuje zpomalení průtoku krve. Způsobuje závratě, mdloby a stagnaci krve v pánevních orgánech..

Mnoho těhotných žen má bolesti zad. Obvykle se objevují v předchozích týdnech, ale během tohoto období jsou intenzivnější. Příčinou bolestivého syndromu je posun těžiště a přírůstku hmotnosti těhotné ženy. Během těhotenství nebude možné se úplně zbavit bolesti, ale stav může být zmírněn. Chcete-li to provést, musíte sledovat polohu těla, nezvedat závaží, nezatahovat se, nosit speciální obvaz nebo podpůrné spodní prádlo a odmítat podpatky.

Zkouška v 27. týdnu těhotenství

V normálním průběhu těhotenství nejsou plánovaná vyšetření pro tento týden stanovena. Pokud je budoucí žena v porodu naplánována na návštěvu gynekologa, musíte v předvečer předat analýzu moči a krve. Při jmenování lékař provede tradiční navážku a změří krevní tlak. Lékař také určí obvod břicha, výšku krku dělohy, poslouchá srdeční rytmus plodu a uvede výsledky klinických studií..

Ultrazvuk v 27. týdnu těhotenství je předepsán podle svědectví lékaře o podezření na abnormality plodu a zhoršení stavu budoucí matky v porodu. Vzhledem k tomu, že těhotná žena chodí na mateřskou dovolenou během několika týdnů, může být nutné získat praktickou lékařku a další úzkoprofilové specialisty (kardiolog, endokrinolog, oftalmolog, neurolog), aby získala příslušnou dokumentaci..

Možné těhotenské problémy v 27. týdnu těhotenství

Průměrné množství plodové vody v tomto týdnu je 1,3 - 1,5 litru. S abnormalitami plodu nebo placenty se jejich objem může zvýšit na 3-4 litry. Tento jev se nazývá polyhydramnios. V 27. týdnu těhotenství je polyhydramnium doprovázeno prudkým nárůstem objemu břicha, výskytem několika strií na boky a stěnách pobřišnice a také předčasným snížením plodu. Příčinou zvýšeného množství plodové vody může být toxikóza druhé poloviny těhotenství, nitroděložní infekce (mykoplazmóza, chlamydie, cytomegalovirus), metabolické poruchy, konflikt Rhesus nebo poruchy vývoje plodu.

Nízká voda je považována za reverzní proces polyhydramnios. Vyznačuje se nízkou polohou děložního pozadí a malými objemy břicha, které nesplňují standardy stanovené pro dané období. S oligohydramniemi jsou pohyby plodu vzácné a obtížné.

Další komplikací těhotenství v 27. týdnu je únik vody. Lze je nalít do malých porcí nebo odjet současně. K tomu obvykle dochází, když si žena lehne. V důsledku toho se děloha uvolní a hlava dítěte se vzdálí od hltanu dělohy. Když těhotná žena vstane, hlava plodu znovu uzavře výtok plodové vody a přestanou téci. Abnormální vodní výtok je považován za známku úniku plodové vody v 27. týdnu těhotenství..

Pokud má budoucí žena v porodu v 27. týdnu těhotenství špatnou bolest v zádech, otok nohou, tahání dolního břicha nebo špinění - měli byste se poradit s lékařem. Po zjištění příčiny patologických jevů si gynekolog vybere vhodnou léčbu nebo doporučí úpravu stravy a životního stylu.

Další žena musí věnovat zvláštní pozornost zraku. U některých těhotných žen lze pozorovat oslabení očního svalu, suchost rohovky, pocit podráždění a pálení v očích a ztrátu zrakové ostrosti. Pokud je některý z těchto projevů detekován, musíte se poradit s gynekologem. Pokud byla u ženy před těhotenstvím diagnostikována hyperopie, myopie, astigmatismus nebo jiné oční patologie, je budoucí žena v porodu pod dohledem lékaře, aby sledovala stav očí. Pokud těhotná žena trpí očními chorobami, je způsob porodu stanoven předem.

Zákazy a doporučení v 27. týdnu těhotenství

Čím blíže je datum narození, tím silnější budoucí nastávající matky se začnou bát. To platí zejména pro ty, kteří rodí poprvé. Chcete-li ignorovat posedlosti, můžete začít kupovat potřebné věci, připravovat dům na narození dítěte, vybírat porodnici atd..

Funkce napájení

Předchozí dietní doporučení zůstávají stejná. Ženy, které trpí pálením záhy a zácpou, by měly dodržovat frakční stravu, omezit spotřebu sladkostí a moučných výrobků. Denní menu těhotné ženy by mělo obsahovat následující produkty:

 • Obiloviny (různé obiloviny);
 • Proteiny (mléčné výrobky, ryby, maso);
 • Non-škrobová zelenina, neslazené ovoce.

Jídla jsou nejlépe dušená, pečená, vařená nebo dušená. Počet nakládaných, uzených a smažených potravin by měl být omezen. Obsahují mnoho koření, tuků a solí, které zvyšují projevy pálení žáhy a vyvolávají otoky. Doporučuje se také minimalizovat spotřebu těžko stravitelných potravin - čokolády, citrusových plodů, hub a alergenů..

Příjem vitamínu

Jakékoli mikroživiny a látky se nejlépe získávají z potravin. Ani dobře naplánovaná strava však není vždy schopna zajistit optimální množství vitamínu D a vápníku. Proto se téměř všem nastávajícím matkám doporučuje další příjem těchto stopových prvků ve formě tablet.

Při nevyvážené stravě může lékař předepsat speciální multivitaminové komplexy. S hrozbou anémie jsou indikovány doplňky kyseliny listové a železa.

Sex po 27 týdnech těhotenství

Pokud neexistují omezení, intimní vztahy nejsou zakázány, je však třeba postupovat opatrně. Je třeba se vyvarovat hluboké penetrace, anální blízkosti a tlaku na žaludek. Sexuální styk během těhotenství je kontraindikován v přítomnosti sexuálních infekcí u partnera (STD), placenty previa, mnohočetného těhotenství, ischemicko-cervikální nedostatečnosti a některých dalších odchylek.

Při dobrém zdraví přinese sex v tomto období potěšení matce i dítěti. Hormony radosti (endorfiny), které vznikají při pohlavním styku, z mateřské krve vstupují do krevního oběhu plodu.

Fyzická aktivita

V této době je třeba zapomenout na plnohodnotné sportovní aktivity. Zároveň nelze zcela opustit fyzickou aktivitu. Pokud je to možné, musíte chodit více ve vzduchu a provádět jednoduchá cvičení. Můžete navštěvovat fitness, pilates, tanec nebo jiné podobné aktivity. Jízda na kole a skákání zakázáno.

Užitečné budou dechová cvičení, která plodu poskytnou optimální množství kyslíku. Můžete také trénovat svaly pánve provedením cvičení Kegel. Pomohou urychlit zotavení po porodu a v posledních týdnech těhotenství se vyhnou inkontinenci moči.

Lékařské procedury, léky

Léčbu v tomto období předepisuje porodník-gynekolog se zvláštními indikacemi. Pokud je to možné, lékařský zásah se prodlužuje až do období po porodu.

Těhotné ženě lze v případě potřeby předepsat následující léky:

 • Antihistaminika;
 • Protizánětlivá nesteroidní léčiva;
 • Antispasmodika;
 • Léky k normalizaci krevního tlaku a krevního oběhu.

Je přípustné používat jakékoli místní přípravky. Povolena jsou také některá antibakteriální činidla. Rozhodnutí o vhodnosti užívání jakéhokoli léku by mělo být předběžně projednáno s gynekologem..

27. týden těhotenství: pocity, vývoj plodu

Co se stane v 27. týdnu

Velikost břicha se každým dnem zvyšuje a nyní je téměř nemožné zapojit se do oblíbených a obvyklých věcí. Objeví se pocení, únava a slabost, které jsou nepříjemné a zdá se, že těhotenství bude trvat věčně.

Možná rizika

Polyhydramnios může být příčinou velkého břicha. V této době by mělo být množství plodové vody asi 1,5 litru. Někdy se může vyskytnout polyhydramnios, ve kterém je množství plodové vody 4 litry. Příčinou tohoto jevu je s největší pravděpodobností nitroděložní infekce. Polyhydramnios způsobuje řadu negativních důsledků, které mohou vyvolat ohrožení života plodu. Přečtěte si více o polyhydramnioch zde..

Kromě toho může těhotná žena zažít oligohydramniá, což ukazuje na vnitřní utrpení plodu. V tomto případě je množství plodové vody sníženo na 500 ml. Přečtěte si více o oligohydramnioch zde.

V důsledku růstu dělohy se zvyšuje tlak na plíce, což zase způsobuje dušnost a dušnost. Tato situace se bude jen zhoršovat, bude to snazší, pouze pokud je žaludek snížen, bude to asi 3 týdny před porodem.

Poměrně často se u mnoha těhotných žen hladina cholesterolu v krvi zvyšuje, ale nebojte se, protože cholesterol je nezbytný pro placentu, konkrétně proto, aby mohl produkovat hormony nezbytné pro dítě a matku.

V případě špatného počasí se zvyšuje riziko pádu těhotné ženy. Přestože je dítě chráněno plodovou vodou, může mu rána ublížit.

Pohoda ženy po 27 týdnech

Každý den se hromadí únava a pro ženu je stále obtížnější snášet těhotenství. To se projevuje nejen fyzicky, ale také emocionálně. Během tohoto období je hlavní věcí to pochopit

Možné fyzické pocity

Tělo se neustále mění a připravuje na nadcházející narození:

 1. Děloha. Horní část se neustále zvětšuje a již dosahuje hrudníku. Děloha vzrostla 7 cm nad pupkem a 27 cm od ochlupení puby. Děloha začíná vyvíjet tlak na mnoho vnitřních orgánů, což přináší nové nepohodlí.
 2. Hruď. Prsní žlázy se nadále zvyšují. Hrudník se stává pružným a z něj se čas od času uvolňuje kolostrum. Průměrná hmotnost mléčné žlázy v 27. týdnu je asi 780 g.
 3. Hmotnost. Tento týden může těhotná žena přidat hodně kg. Nebojte se, pokud jste získali hodně na váze a pokuste se zbavit dalších liber. Přírůstek na hmotnosti znamená pozitivní změny v těle ženy. Získané kilogramy se skládají z hmotnosti mléčné žlázy, plodové vody, zvýšené objemu krve, placenty a samozřejmě dítěte.
 4. Bolest Bolest na bocích a břiše může být způsobena napnutím vazů, které drží rostoucí dělohu. Při náhlých pohybech se bolest zesiluje. Nepříjemný pocit v konečníku může být známkou hemoroidů. Většina žen může trpět bolestmi zad, dolní části zad a nohou..
 5. Tréninkové zápasy. Tento týden může žena cítit první tréninkové kontrakce. Jsou slabě vyjádřeny a netrvají dlouho. Budoucí maminka nemusí často cítit začátek porodu.
 6. Přidělení. Normální jsou tekuté, průsvitné a rovnoměrné výboje bez zápachu. Blíže k těhotenství může výtok mírně zakalit a získat kyselou vůni:
  1. pokud se výtok stal zeleným, hnědým se štiplavým zápachem, pak je to známka sexuálně přenosné infekce, kterou je třeba co nejdříve odstranit, aby se infekce nepřenášela na dítě během porodu. Přítomnost krve ve výboji může znamenat narušení placenty;
  2. pokud se výtok stane vodnatým, může to znamenat únik plodové vody. V takovém případě vás lékař může uložit do nemocnice na uskladnění. Přečtěte si více o povaze výboje během těhotenství zde..
 1. Míchání. Dítě pokračuje v aktivním pohybu, protože se zmenšuje prostor a nyní téměř každý pohyb, který cítíte. Pokračujte v počítání počtu pohybů, pokud jste do 12 hodin započítali méně než 10 pohybů, okamžitě vyhledejte lékaře. O tom, proč je důležité sledovat pohyby dítěte, čtěte zde..

Možné emoční zážitky

Pamatujte, že emoční stav nastávající matky v této fázi těhotenství je velmi důležitý. Odstraňte ze svého života všechny nepříjemné faktory. Co by v této fázi mělo být pro ženu důležité, je to, co je v ní, to je její dítě.

Zapojte se s vaším dítětem: řekněte mu příběhy, čte knihy, zpívá písně atd. V tuto chvíli by budoucí matka již měla jasně rozlišovat emocionální barvu pohybů svého dítěte.

Mnoho těhotných žen si stěžuje na rušivé sny, výkyvy nálad, podrážděnost, důvodem je změna hormonálních hladin.

Je velmi důležité jít do sebe a prožít všechno uvnitř. Nezapomeňte svému manželovi a blízkým sdělit vše, co se s vámi děje. Díky tomu se můžete zbavit špatné nálady a úzkosti, která je na duši.

Dámské recenze o týdnu 27

Pojďme zjistit, jak se ženy cítí v této fázi těhotenství:

Svetlana: „Hurá, je to už 27 týdnů. Můj žaludek je dost velký, ale přesto jsem získal jen 5 kg. Při dlouhých procházkách cítím bolest na pravé straně. "Výborně, synu, spí v noci se svou matkou, ale během dne je aktivní.".

Christina: „Nemohou s dítětem nijak souhlasit, takže mění svou každodenní rutinu, protože jeho noční diskotéky mi nedávají příležitost spát. V poslední době byly pálení žáhy a bolest ve spodní části zad a ocasu silně mučeny. Již druhý týden jsem se účastnil přednášky ve škole pro nastávající matky, opravdu se mi to líbí. Mimochodem, včera jsme byli na exkurzi do nemocnice, dítěti se to opravdu líbilo, chovalo se dobře. Díky komunikaci s psychologem jsem se zbavil špatné nálady a nyní si plně užívám těhotenství. “.

Ella: „Na ultrazvuku potvrdilo, že budeme mít dceru. Za celou tu dobu jsem získal 5 kg, což mě velmi potěšilo. Nedávno došlo k drozdu, ale díky doporučení lékaře se jí rychle zbavila. Nedávno jsem si všiml, že jsem se stal podrážděným, zatímco můj manžel trpí rozmarem. “.

Polina: „Moje těhotenství je v pohodě, získala jsem jen 5 kg. Dítě je aktivní pouze během dne, spí v noci. Nemám ani otoky, strie, ani toxikózu, mám obecně štěstí. Paul se rozhodl nezjistit, že chci překvapení. “.

Pelageya: „Byl jsem velmi vystrašený, že jsem získal jen 4 kg, ale doktor řekl, že všechno je normální, dítě se vyvíjí normálně a získal 800. Dítě žije podle svého režimu, který se naštěstí shoduje s mým, kromě toho, že se probudí brzy ráno, když pořád chci nasáknout malou postel “.

Zara: „Nevím, dodržuji výživu, ale zároveň jsem získal 11 kg. Veškerá hmotnost jde do žaludku a kyčlí. Možná důvodem je to, že jsem po těhotenství sledoval dietu, šel jsem do posilovny a bojoval o každý centimetr, a teď tělo vystupuje. Při chůzi cítím, jak bolí v dolním břiše bolí, ale doktor řekl, že je vše v pořádku a není čeho se obávat. Dítě je dost klidné, spí v noci, ale skromné ​​a stále neznáme jeho pohlaví. “.

Zhanna: „Až do tohoto týdne jsem získal 12 kg, ale přesto se cítím dobře, žaludek vypadá elegantní a malý. Jsem velmi aktivní, nedávno jsem byl u moře, chodím na různé koncerty, snažím se chodit tři hodiny. Dítě se aktivuje, až když odpočívám. “.

Zoya: „Tohle je již 27. týden. Malé břicho vypadá dostatečně elegantně. Dítě je velmi aktivní, ale již si rozvinulo svůj denní režim. Získal jsem 9 kg, což se považuje za docela normální. Trpím silnou bolestí zad, takže pravidelně masíruji. Nedávno jsme si odpočinuli v zahraničí, všechno šlo perfektně, lékař nedal zákaz “.

Lina: „Moje dítě je partyzán a nechce, abychom zjistili, kdo je s námi, chlapcem nebo dívkou. Dítě miluje komunikaci a hraní s tátou, jako by spolu dokázali dokonale komunikovat. Získal jsem 10 kg. Chtěl jsem jít k moři, ale doktor mi zakazuje, takže jsem velmi naštvaná. “.

Regina: „Až do tohoto týdne jsem získala 7 kg. Moje dcera byla velmi aktivní a lékař nám ​​nařídil, abychom dýchali kyslík, to pomohlo, nyní je klidnější. Snažím se jíst v malých porcích, abych se necítil nemocně a netrpěl jsem pálením žáhy. Neexistuje kolostrum, ale hrudník se výrazně zvýšil. “.

Vývoj plodu po 27 týdnech těhotenství

Dítě je už úplně jako novorozenec, až na to, že je trochu tenké. Tělo je již proporcionální, hlava je o něco větší než požadovaná velikost.

Každou minutu dítě vezme asi 40 dechů a srdce trvá asi 140 úderů.

Stále existuje dostatek prostoru pro to, aby se dítě v bříšku otočilo tolikrát, kolikrát to bude nutné, ale brzy zaujme pozici, ve které bude před narozením. V této fázi jsou jeho paže přitaženy k hrudi a nohy zkřížené. Kůže je stále pomačkaná, protože dítě je neustále ve vodě.

Tvář dítěte je již plně tvarovaná a můžete si všimnout jednotlivých funkcí. Jediný rozdíl od dítěte narozeného včas je, že neexistují žádné tváře. V 27. týdnu už dítě cítí bolest.

Povrchově aktivní látka, která je nezbytná pro otevření alveol po narození, se stále hromadí v plicích. Nyní dítě při dýchání spolkne plodovou vodu, díky čemuž někdy budete cítit rytmické míchání, což znamená, že dítě škytá. Dýchací pohyby zvyšují průtok krve do srdce, čímž zlepšují krevní oběh.

Hypofýza pokračuje v produkci růstového hormonu, který stimuluje růstový proces dítěte. Slinivka a štítná žláza aktivně fungují. Slinivka syntetizuje inzulín, který reguluje metabolismus uhlohydrátů, a štítná žláza produkuje hormon tyroxin, trijodtyronin a kalcitonin. Tyto hormony jsou nezbytné pro normální průběh všech metabolických procesů..

Formování mozku jde na cílovou čáru. Neuronová spojení se stávají aktivnějšími a připravena začít aktivní práci po narození.

Laguna - vlasy děla, které zakrývají tělo dítěte, začnou ztmavnout. Načechrané vlasy na hlavě mohou dosáhnout délky 5 mm, ale nyní se začínají tvořit skutečné vlasové folikuly. Nehty jsou krátké a velmi měkké.

V 27. týdnu může dítě otevřít a zavřít víčka. Sítnice, která je umístěna na vnitřním povrchu oční bulvy, poskytuje pocit barvy a světla. Vrstvy, které vnímají světlo a přenášejí informace do mozku, jsou již plně vytvořeny tento týden. Krev, která protéká placentou, protéká tělem dítěte za 30 sekund.

V 27. týdnu začíná imunitní systém fungovat a nyní se dítě může do jisté míry samostatně chránit. Imunita nyní dokáže reagovat na alergeny. V této fázi je položen základ pro taková onemocnění: diatéza a alergie. Imunitní systém dostává protilátky z mateřského mléka poprvé po narození. Dítě není schopno bojovat proti závažným infekcím samo o sobě.

Fotografie z ultrazvuku plodu

A na této fotografii je ultrazvuk portrétem dítěte:

Foto 3D ultrazvuk plodu po dobu 27 týdnů:

Doporučení na 27 týdnech těhotenství

Pravidla výživy

Strava tento týden nemá žádné zvláštní změny nebo neobvyklé recepty. Nejdůležitější věc je, že je vyvážená a užitečná. Výrobky doporučené pro těhotnou ženu by měly obsahovat hodně vitamínu a minerálů. To vše je nezbytné pro normální vývoj dítěte. Doporučuje se jíst v malých porcích a často nejméně 5krát denně.

Vaše denní nabídka by měla obsahovat potraviny, které obsahují vápník a bílkoviny, protože to je stavební materiál pro tělo dítěte. Přestaňte používat sůl, sladkou, uzenou, mastnou, slanou, smaženou a kořenitou.

K snídani se doporučují komplexní uhlohydráty, například ovesné vločky. Na oběd můžete jíst veverky a při večeři něco lehkého a hlavně ne kalorií. Před spaním, abyste uspokojili svůj hlad, vypijte sklenici kefíru. Pamatujte, že je velmi důležité udržovat vodní rovnováhu v těle, protože nedostatečná tekutina je nebezpečná pro matku a její dítě.

Cvičte stres

Nejlepší věc tohoto týdne je navštívit bazén, protože plavání pomáhá zbavit stresu pohybového aparátu a páteře. Další možností cvičení, která je ideální pro těhotné ženy, je jóga. Různé pozice vám pomohou zbavit se bolesti, naučit se, jak správně dýchat a připravovat se na porod. Mnoho těhotných žen upřednostňuje fitball. Nejdůležitější je nečinit žádné náhlé pohyby, nezvedat závaží a nepracovat na opotřebení.

Intimní vztah

Pokud vám to lékař dovolí a těhotenství pokračuje normálně, sex nelze odmítnout. Pozitivní emoce, které nastávající matka zažívá během sexu, jsou užitečné nejen pro ni, ale také pro její dítě.

Hlavní věcí je dodržovat bezpečnostní opatření, to znamená vyhýbat se drsným a ostrým pohybům, hlubokým průnikům, tlaku na žaludek. Pokud jde o pózy, je nejlepší zvolit ty, které zahrnují pronikání zezadu nebo když je žena nahoře.

V této době se doporučuje mít sex s použitím kondomu, protože v mužském spermatu je látka, která má schopnost změkčit stěny vagíny, což není v tomto stadiu těhotenství nutné..

Užitečné rady:

 1. Pro usnadnění dýchání a zlepšení stavu se doporučuje zaujmout postoj, sklopit se a ortopedický polštář umístit pod spodní část zad a ramena. Díky tvaru C bude těhotná žena schopna pohodlně pózovat a relaxovat.
 2. Chcete-li se zbavit otoků na nohou, doporučujeme nosit pohodlné boty a zvedat nohy při odpočinku tak, aby byly nad pánví. Snižte také příjem soli a vody..
 3. Chcete-li se zbavit bolesti zad, použijte obvaz, který si musíte vybrat podle objemu břicha plus 4 cm.
 4. Nedoporučuje se dlouho ležet na zádech, protože se zvyšuje tlak na velké žíly, což může způsobit poruchy oběhu.
 5. Nepřekračujte si nohy, protože to může způsobit křečové žíly..
 6. Odpočívejte, abyste získali sílu a nepřepracovali tělo.

Vyšetření na 27 týdnech těhotenství

V této fázi těhotenství se doporučuje navštívit lékaře jednou za dva týdny. Při vyšetření provede lékař řadu standardních postupů:

Pokud jde o laboratorní testy, budete muset provést klinický krevní test, který vám umožní určit hladinu cukru v krvi, hladinu červených krvinek, bílých krvinek a přítomnost bílkovin.

Kromě toho budete určitě muset projít testem na moč. Nezapomeňte, že byste měli přijít k lékaři s připravenými testy.

Pokud lékař zjistí, že máte negativní faktor Rh, pak mu lékař předepíše další analýzu konfliktu Rh.

Články O Neplodnosti