Hlavní Testy

26. týden těhotenství: vývoj plodu, úplný popis, fotografie, ultrazvuk

Termín 26. týden těhotenství je konec druhého trimestru. Obvykle to jde bez obav. Brzy začne třetí trimestr a bude zahájena příprava na porod. Mezitím si může nastávající matka užívat bezstarostné období. Co se stane v 26. týdnu těhotenství? Jak se dítě vyvíjí? Řekneme to v článku.

26. týden těhotenství: pocity budoucí matky

Takže 26. týden těhotenství je nastávající matkou obvykle snadno tolerována, i když některé problémy mohou nastat. Žena jasně cítí pohyby svého dítěte a často s ním komunikuje.

Fyzicky je pro těhotnou ženu těžší. Žaludek roste, takže žena není tak mobilní. Je pro ni obtížné se obejít, chodit po dlouhou dobu a najít pohodlnou polohu pro spaní. I když některé ženy to nevidí jako obtíž.

Také budoucí matka ve 25–26 týdnech těhotenství může být těmito příznaky narušena:

Dítě rostlo, takže děloha tlačí na bránici. Z tohoto důvodu mnozí cítí, že jim chybí vzduch, je obtížné dýchat. Je důležité zabránit hladovění kyslíkem, jinak to může mít vliv na dítě. A nebojte se: tato podmínka je v tuto chvíli naprosto normální. Lékaři doporučují trávit více času venku.

 • Časté močení.

Jako u bránice, děloha přitlačí na močový měchýř. Z tohoto důvodu se těhotná žena stává častým návštěvníkem záchodu.

 • Vypouštění prsou.

Během tohoto období si mnoho nastávajících matek všimne, že oblečení v oblasti bradavek zvlhne. Prsa se připravuje na kojení a vylučuje se do kolostra. Z tohoto stavu není úniku, takže byste měli být trpěliví.

Emocionálně se těhotná žena stává klidnější a méně emotivní. Mnoho žen má „hnízdní syndrom“. V čem se to projevuje? Žena se snaží obnovit pořádek i změny v podmínkách bydlení (mnoho z nich proto plánuje opravy). Také některé těhotné ženy začnou masivně kupovat věci pro novorozence.

Hnízdní syndrom by se neměl bát. Omezte však fyzickou aktivitu, abyste nepoškodili vaše zdraví. Pamatujte, že odpočinek je také velmi důležitý, i když se zdá, že nejste vůbec unavení.

Mnoho lidí se zajímá o otázku: 26. týden těhotenství - kolik měsíců to je? Podle porodnického kalendáře odpovídá toto období šestému měsíci těhotenství.

26. týden těhotenství: vývoj plodu

S těhotnou ženou je všechno jasné, ale co se stane s dítětem? Mnozí se zajímají o vývoj dítěte a o to, jak vypadá. Řekneme vám vše podrobně.

Plod již znatelně rostl již v 26. týdnu. Svou velikostí připomíná malé květenství zelí brokolice. Hmotnost dítěte se blíží kilogramu a jeho výška je asi 35 centimetrů.

Tělo dítěte je již plně formováno. Dýchací a reprodukční systém je připraven k provozu. Mozek je také plně vyvinut, díky kterému dítě dokáže rozlišovat mezi chutí a zvuky. Oči byly do té doby zavřené.

Dítě má tak důležité fáze vývoje:

 1. Hormony se začaly vyrábět v nadledvinách. Tělo je zvláště aktivní v kortizolu. Právě tato látka pomáhá dítěti po narození první dech.
 2. Objevily se základy všech listnatých zubů. Začíná domorodá záložka.
 3. Plně tvarované rysy obličeje. Takto bude dítě vypadat, když se narodí.
 4. Rozvíjení paměti. Je prokázáno, že dítě si již vzpomnělo na hlas své matky a odlišuje jej od všech ostatních.
 5. Tvar středního ucha se blíží ke konci. Dítě slyší dobře, ale stále nedokáže rozlišit všechny zvuky.
 6. Plíce jsou tvořeny, takže dítě je trénováno k dýchání.
 7. Kostní tkáň posiluje.
 8. Kůže dítěte, která byla v poslední době jasná, se stává mnohem hustší. Epiderma je také vyhlazena a získává obvyklý stín. Vrstva podkožního tuku se zvyšuje.

Srdce dítěte bije velmi často - až 160 tepů za minutu. Tato podmínka je však u plodu zcela normální..

Většinou po 26 týdnech dítě spí. Během bdělosti tlačí matku rukama a nohama. Také pohybem dítěte může dítě signalizovat, že se mu něco nelíbí. Mnoho žen říká, že dítě se začne otřást, pokud není spokojený s postojem matky, jídlem nebo jinými faktory..

26 týdnů těhotenství: možné problémy, testy, ultrazvuk

Termín 26 týdnů těhotenství pro nastávající matky nemá významnější charakter. Stále stojí za to navštívit lékaře na prenatální klinice a provádět pravidelné testy. Je velmi důležité měřit objem dělohy, velikost a hmotnost břicha. Lékař si také může vzít výtěr z pochvy a zkontrolovat mikroflóru..

Na konci druhého trimestru je u těhotných žen riziko gestózy. Jedná se o závažné onemocnění, jehož důsledkem jsou odchylky ve fungování ledvin, srdce a mozku. Proto je velmi důležité sledovat výskyt otoků, krevního tlaku, možného výskytu bílkovin v moči a krevního cukru..

Je také důležité zabránit snížení hladiny hemoglobinu, jinak se u těhotné ženy může vyvinout anémie.

Plánovaný ultrazvuk na dobu těhotenství 26 týdnů není dokončen. Žena však může podstoupit dopplerometrii, aby viděla stav toku krve dítěte. Ultrazvuk je také předepsán, pokud existují nějaké stížnosti. Ve studii lékař určí velikost a hmotnost plodu, jakož i přítomnost nebo nepřítomnost patologií.

Jakým problémům může těhotná žena čelit v šestém měsíci? Někdy se nastávající matky obávají:

Nejčastěji se objevují v břiše a dolní části zad. Takové bolesti jsou spojeny s růstem dělohy a plodu a jsou krátkodobé nebo bolestivé povahy. Je také možné nepohodlí v oblasti třísel. Těhotné ženy někdy obtěžují bolesti nohou a křeče.

Pokud je v dolním břiše silná bolest, která nezmizí, ale zesiluje, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Termín 26. týden těhotenství je charakterizován skutečností, že při vstupu do dělohy je vytvořena ochranná zátka. V tomto ohledu se může zvýšit počet sekrecí. Pokud jsou čisté nebo bílé a bez zápachu, nemusíte se bát. V ostatních případech (například u zeleného výboje) by měl být lékař o tom informován..

 • Arytmie nebo hladovění kyslíku u dítěte.

Pokud srdce dítěte bije častěji než 160 tepů za minutu nebo srdeční frekvence není stejná, může to znamenat problém. Také věnujte pozornost pohybům plodu: pokud často bije tvrdě, nemusí mít dostatek kyslíku.

Nastávající matka by měla sledovat své zdraví a váhu, jíst zdravé jídlo a chodit pokud možno hodně. Nicméně lhaní po celý den na gauči je také špatné. Lepší, pokud vedete mírně aktivní životní styl. Lehké sporty a plavání nejsou zakázány. Hlavní věc je odpočinek a pozitivní emoce..

Naučili jste se, jak důležitých je 26 týdnů těhotenství. Fotografie z tohoto období jsou velmi pěkné, takže pokud chcete, jděte na focení. Nebojte se zachytit nezapomenutelnou událost: pak budete velmi spokojeni.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k popsaným metodám bez předchozí konzultace s lékařem.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

26 týdnů těhotenství

Druhý trimestr končí - uplynulo 26 týdnů těhotenství. Sedmý měsíc břicho budoucí matky pokračuje v oblouku nahoru a roste, zvedá se nad pupek asi o 6 cm a vyboulí se dopředu. V této době se žena již plně cítí těhotná.

Je čas se přihlásit do kurzů mladých rodičů a začít se připravovat na porod. Těhotenství je již jasně vidět: známí a přátelé nemohou odolat kladení otázek a dávat četné tipy. Někdo se snaží určit pohlaví dítěte podle tvaru břicha. Ve skutečnosti tvar břicha silně závisí na těhotné pánvi: pokud je úzký, břicho bude ostřejší.

26 týdnů těhotenství kolik měsíců

26 porodním týdnem těhotenství je 7 měsíců těhotenství a poslední týden trimestru II.

Co se stane matce po 26 týdnech těhotenství?

Děloha roste a roste stále více. Nyní je to velikost melounu a docela znatelně vytlačuje vnitřní orgány, což způsobuje určité nepříjemnosti. V období 25-26 týdnů těhotenství mají nastávající matky dušnost kvůli tomu, že děloha začne vyvíjet tlak na plíce. Připadá mi to jako neustálé dýchání. Dlouhé procházky a lezení po schodech se staly skutečnou výzvou. Chcete-li tento problém minimalizovat, začněte s dýcháním.

Břicho roste, těžiště se stále posouvá, což vede ke změně chůze. Mnoho matek o tom začíná být plachá a složitá. Zkuste se s tím vyrovnat, pamatujte, že nemotorná kampaň je jen dočasným fenoménem, ​​ale velmi brzy budete mít toho nejdražšího a nejdražšího člověka na celém světě..

Obvyklá hmotnost ženy po 26 týdnech se zvyšuje o 7-9 kg - takové zvýšení je normou hmotnosti. U těhotných dvojčat může být přírůstek hmotnosti o 1,5 až 2 kg vyšší. Někteří lidé cítí bolest zad a těžkost v nohou - to vše je způsobeno zvýšenou hmotností. V tomto případě se musíte zdržet dlouhých procházek, únavných linek a odpočívat více.

Některé matky od 26-27 týdnů těhotenství již pociťují tzv. Tréninkové kontrakce. Objevují se jako periodické napětí a svalová relaxace v podbřišku. Náhle povstanou a také náhle projdou. Stojí za to si dělat starosti, pokud jsou falešné kontrakce doprovázeny ostrými bolestmi. Pokud bolestivé pocity nebo prostě svalové napětí v dolní části břicha doprovází hojná sliznice, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Pokud nebudou včas přijata opatření, může začít práce ve 26. týdnu.

Normálně by výboj měl být mírný bez barvy a zápachu. Jakékoli abnormality by měly být nahlášeny vašemu gynekologovi..

Co se stane s dítětem?

Vývoj plodu pokračuje, nyní je fáze aktivního přibývání na váze. Velikost plodu po dobu sedmi měsíců je 32-34 cm a hmotnost je asi 740-780 gramů. Nyní je docela aktivní a nastávající matka to cítí plně. Když dítě kope nohu do močového měchýře, jater nebo hypochondrium, jsou pocity docela bolestivé.

Dítě již začalo hromadit podkožní tuk a pokožka se postupně zjasňuje. Nyní se dítě snaží vnímat svět kolem sebe pomocí všech smyslů - chutí, zvuků, hmatových pocitů. Dítě samozřejmě má rád hlas jemné matky, uklidňující zvuky přírody a klidnou melodickou hudbu. Hlasité výkřiky nebo ostré praskliny však mohou dítě vyděsit.

Ve většině případů je plod umístěn hlavou dolů, na konci druhého trimestru zaujímá správnou polohu. Ale i když se to nestalo a dítě je stále v poloze nohou dolů, nejedná se o větu. Před námi je třetí trimestr, během kterého bude mít dítě mnoho příležitostí zaujmout správné postavení.

V 26. týdnu těhotenství se nastávající matky již cítí dobře, když jejich dítě spí a když je aktivní. Pro normální vývoj by většina dítěte měla spát - asi 18–20 hodin. Ve zbývajících hodinách může otáčet a tlačit zámky a paty. Pokud si žena všimla, že její dítě je velmi aktivní a málo spí, musíte o tom informovat svého lékaře při příštím jmenování.

Ženské pocity v 26. týdnu

Nejčastější stížnosti nastávajících matek po dobu sedmi měsíců jsou:

 • Zvýšený tón dělohy. Ve 26. týdnu zažívá mnoho těhotných žen kontrakce dělohy a téměř denně připravuje tělo na nadcházející porod. Tyto falešné kontrakce netrvají déle než několik sekund a nezpůsobují žádné zvláštní nepříjemnosti. Pokud se však kontrakce stávají pravidelnými a začínají bolet v dolním břiše a v bederní oblasti, musíte kontaktovat gynekologa, protože to je příznak hypertonicity dělohy a může vést k předčasnému porodu..
 • Gestóza. Projevuje se vysokým krevním tlakem, bolestmi hlavy, otoky, nevolností a přítomností bílkovin v moči. Pozdní toxikóza je nebezpečná pro zdraví dítěte i matky, a proto je nezbytné neustálé sledování odborníky.
 • Anemický syndrom doprovází během těhotenství téměř každá druhá žena. Tělo nastávající matky intenzivně utrácí hemoglobin a červené krvinky na vývoj plodu. Příznaky anémie jsou závratě, bledost kůže, slabost a nízký krevní tlak. Tyto příznaky jsou zvláště výrazné u žen čekajících na vzhled dvojčat..
 • Pyelonefritida je zánětlivý proces v ledvinách způsobený mikroorganismy. Příčiny jsou podchlazení, přítomnost usazenin nebo kamenů v ledvinách, stejně jako angína a dokonce i kaz.

Nejčastější dotazy na fórech

W.: 26 týdnů těhotenství, proč není kolostrum?

Odpověď: Kolostrum během těhotenství se neobjevuje vůbec, je to zcela normální. Pro mnohé přichází až po porodu a mléko se objevuje i po něm..

V.: Proč se dítě večer silně pohybuje? Trvání 26 týdnů.

Odpověď: Dítě již vyvinulo svůj vlastní denní režim, má svůj vlastní rozvrh, který se někdy vůbec neshoduje s plánem mámy. Možná ve večerních hodinách zaujmete nejpohodlnější polohu, například před televizí, nebo se jednoduše uklidníte díky některým denním meditacím a pocitům. Dítě cítí všechny emoce.

W.: Je možné ležet v koupelně na 26 týdnech těhotenství?

Odpověď: Je to možné, ale ne na dlouho. Je lepší, když se koupete nejdéle 15 minut. V žádném případě byste neměli ležet v horké vodě. Horká voda může způsobit otevření dělohy. Teplota vody by měla odpovídat tělesné teplotě, tj. nesmí být vyšší než 36-37 stupňů.

Co nastávající matka v 26. týdnu?

Některé změny v ženském těle, například výskyt kilogramů nebo otok, mohou rozrušit nastávající matku. Je však třeba si uvědomit, že problémy nejsou věčné. Žena se brzy ponoří do nového světa plného neprozkoumaných pocitů a jasných událostí. Nenechte se zavěsit na své vlastní nemoci, v této fázi najdete mnoho zajímavých aktivit.

Chraňte se před nadměrným stresem a nadměrným stresem - nyní jsou zcela zbytečné.

Častými společníky těhotné ženy po dobu 26 týdnů jsou nauzea a pálení žáhy. Na tom není nic neobvyklého: děloha křeče střeva, podporuje žaludek a bránici. Hormonální změny vedou ke zvýšení kyselosti žaludeční šťávy, což zase vede k pálení. Frakční výživa v této situaci ušetří. Je lepší jíst častěji, ale v menších porcích - asi pěstí.

Jídlo je lepší než domácí, ale musíte minimalizovat spotřebu solí, smažených a uzených jídel. Mouka a sladkosti ve stravě jsou povoleny, ale neměly by být zneužívány. Koření se také nejlépe konzumuje v malém množství..

Do sedmého měsíce je nastávající matka už velmi obtížné se dostat do obyčejného oblečení. V důsledku otoků si boty musí také zvolit větší velikost. To však neznamená, že žena ztratila svou přitažlivost a ženskost. Mnoho nosí mikiny nebo nepříjemné hubené kalhoty. Ale rysy jeho současné postavy lze zdůraznit speciálním oblečením pro nastávající matky, které je nejen krásné, ale také velmi pohodlné. Vypadá velmi výnosně na těhotné ženě, která se rozšířila z živůdových šatů na kolena.

Testy v týdnu 26

Každé dva týdny by těhotná žena měla navštívit svého lékaře. V předvečer návštěvy gynekologie musíte složit obecný test krve a moči. Při jmenování lékař měří hmotnost, objem břicha a krevní tlak a po vyhodnocení výsledků testů v případě potřeby odešle další vyšetření.

Ultrazvuk po dobu 26 týdnů obvykle není předepsán. Při komplikovaném těhotenství může lékař poslat ženu na ultrazvukové vyšetření k určení množství plodové vody, stavu placenty atd..

26 týdnů těhotenství

26. týden těhotenství podle porodního kalendáře označuje konec druhého trimestru. Pocity ženy v této fázi se mění relativně málo a závisí hlavně na růstu a vývoji dítěte a na zvětšení velikosti dělohy. Aktivně se zdá instinkt vnoření. Férový sex se připravuje na dlouho očekávané setkání s dítětem a uklízení bytu.

Příznaky a příznaky

26. týden těhotenství je charakterizován významným nárůstem objemu břicha. V této fázi bude žena často potřebovat pomoc svého manžela, a to i v takových běžných situacích, jako je vázání tkaniček. Je stále obtížnější se ohýbat a chodit. Budoucí matky často nevidí své nohy ve svislé poloze kvůli zvětšenému břichu.

Jiné příznaky těhotenství v 26. týdnu:

 • Pocit pohybů dítěte roste stále více. Nyní i ostatní lidé, s rukou na svých rukou, budou moci cítit lehké chvění. Pokud je žena hubená, může být aktivita dítěte viditelná pouhým okem.
 • Nepříjemné pocity v zádech se zesilují a chůze se stále více mění. Je to kvůli posunu ve středu hmoty těla. Má podobu „hrdé“ nebo „kachny“.
 • Spánek se stává nepříjemným. Neustále otupělá stránka. Nastávající matka často potřebuje točit v posteli. Tento problém vyřeší speciální polštáře pro těhotné ženy..

Často progresivní epizody pálení žáhy a zácpy způsobené kompresí dělohy odpovídajících vnitřních orgánů.

Změny v těle matky

Zejména výrazné změny v tomto období by se neměly očekávat. Hlavní události jsou spojeny s postupným růstem dělohy a syntézou prolaktinu.

Co se stane v 26. týdnu těhotenství:

 • Děloha již zabírá téměř celou břišní dutinu. Posouvá další vnitřní orgány. V zásadě to nezpůsobuje nepříjemné pocity, ale častější jsou epizody pálení žáhy, zácpy a bolesti..
 • Prsa je zvětšená. Občas se uvolní malé množství mleziva..
 • Žena v této fázi již může přibrat až 9 kg další váhy. Překročení tohoto ukazatele by mělo být signálem, který věnuje zvláštní pozornost stravě těhotné ženy.
 • Často existují charakteristické tréninkové zápasy. Jsou bezbolestné a připravují dělohu na skutečné narození..
 • Poměrně často dochází k otoku nohou. Je to způsobeno zvýšením objemu cirkulující krve a zvýšeným stresem na ledviny. Pokud se v moči nenachází žádný protein a krevní tlak zůstává v normálních hodnotách, neměli byste se s tímto příznakem obávat.
 • Pigmentové skvrny často vylepšují barvu.
 • Mírné poškození zraku se může vyvinout, má však přechodnou povahu..

Vývoj plodu

V 26. týdnu těhotenství pokračuje období zlepšování dítěte. Všechny orgány jsou umístěny na svých místech a procházejí fází zrání. Nejdůležitější události v životě dítěte:

 • Hmotnost dítěte se postupně zvyšuje. Je to hlavně kvůli tukové a svalové tkáni. Tělesná hmotnost dítěte může již dosáhnout 1 kg.
 • Dítě dokonale rozlišuje chuť a vůni plodové vody, která závisí na stravě matky.
 • V 26. týdnu těhotenství většina dětí zaujímá své konečné umístění v děloze, hlavně hlavou dolů. Lze však pozorovat až 30 týdnů aktivní žabky a pravidelnou změnu této polohy..
 • Dítě si zvykne na tlukot mámy. Tento zvuk ho uklidňuje.
 • U chlapců pokračuje proces snižování varlat do šourku.
 • Kůra a nadledvinka vytvářejí spojení. Postupně vytvářely své vlastní hormonální pozadí dítěte.
 • Kosterní systém se nadále aktivně rozvíjí. Růst plodu může již dosáhnout 32-33 cm.

Analýzy a ultrazvuk

26. týden těhotenství nevyžaduje povinné diagnostické postupy s obvyklým průběhem procesu porodu dítěte.

Pokud žena chce navštívit gynekologa, bude muset složit obecný moč a krevní test, aby posoudila stav ledvin a detekovala anémii. Kromě toho lékař změří růst, obvod těla těhotné ženy, zváží ji.

Povinná manipulace zůstává stanovením výšky výšky děložního fundusu (normální - 26 cm) a poslechu srdečního rytmu plodu pomocí stetoskopu. Dále změřený krevní tlak. Se svým zvýšením a přítomností bílkovin v moči může lékař mít podezření na preeklampsii, která bude vyžadovat lékařské ošetření a případně hospitalizaci na oddělení patologie těhotenství.

Ultrazvuk se v tuto chvíli obvykle neprovádí. V případě potřeby však pomůže posoudit řadu důležitých charakteristik vývoje plodu:

 • velikost dítěte
 • jeho dodržování gestačního věku;
 • stupeň vývoje placenty;
 • množství plodové vody;
 • velikost a struktura vnitřních orgánů.

Paralelně se provádí stanovení srdečního rytmu plodu. Normálně je to 160 - 180 úderů za minutu.

Funkce napájení

26. týden těhotenství se nevyznačuje zvláštními změnami ve stravě. Stále musíte dodržovat pravidla zdravého životního stylu. Vývoj dítěte přímo závisí na tom, jak žena jí během těhotenství. Typická lékařská pomoc zůstává:

 • Často se vyplatí jíst, ale v malých porcích. To zabrání nadměrnému přírůstku hmotnosti a podpoří lepší vstřebávání živin..
 • Ve stravě musíte zvýšit počet čerstvé zeleniny a ovoce. Jsou bohaté na vlákninu a dokonale zabraňují zácpě, často obtěžují těhotné ženy po 26 týdnech..
 • Denně by se mělo spotřebovat 1,5 litru tekutiny.
 • Ve stravě musí být maso a ryby..
 • Omezte počet rychlého občerstvení a rychlého občerstvení.

Vitaminy a minerály mohou být navíc konzumovány ve formě vhodných léků, pokud není možné zajistit vyváženou stravu. Gynekologům se doporučuje užívat vitamín D a vápník pro mnoho žen..

Doporučení, zákazy a tipy

Přes plné fungování placenty není schopna odolat všem toxickým látkám. Nejškodlivější pro dítě zůstává ethanol, nikotin a různé drogy.

Cvičení zůstává nedílnou součástí života každé ženy. Upřednostňuje se jóga a fitness pro těhotné ženy. Venkovní turistika nebo vodní aerobik jsou také skvělé..

Intimní život v této fázi může přinést řadu nových pocitů. Pokud nejsou kontraindikace (riziko předčasného ukončení těhotenství, ischemicko-cervikální nedostatečnost), nemělo by být omezeno. Hlavní věcí je vyhnout se aktivnímu tlaku na žaludek partnera.

Samoléčení je stále zakázáno. Pokud máte jakékoli nežádoucí příznaky, měli byste se určitě poradit s lékařem. To platí zejména pro výskyt vaginálního výboje. V závislosti na jejich povaze může výtok indikovat přítomnost určitých patologických procesů. Hlavní věcí je okamžitá konzultace s lékařem.

26 týdnů těhotenství

26 týdnů těhotenství při početí nebo 28 porodníků

Gestační věk 26 týdnů je 28 porodních. První týden posledního, třetího trimestru. Další 2-3 měsíce a setkáte se s vlastní krví. Mezitím se pokuste uvolnit co nejvíce, po porodu vás bude vaše dítě potřebovat ve dne iv noci.

Stanovení přesného gestačního věku

Tato potřeba vyvstává, protože žena se chystá jít na mateřskou dovolenou a získat rodný list. A záleží pouze na lékaři, kdy dlouho očekávané dvacet osm týdnů při početí nebo třicet porodnických „přijde“. Doktor tedy stanoví termín podle následujících údajů.

1. Informace z prvního ultrazvukového vyšetření provedeného v časném těhotenství (nejlépe před desátým týdnem). Termín je nejprve dán velikostí (vnitřním průměrem) vajíčka plodu. Rozběhy jsou v plus nebo mínus dva dny. Za 5 porodnických týdnů však mnoho žen ani neví o svém těhotenství.
Později - po 6 týdnech a později je období určeno KTR, coccyx-parietální velikost embrya. V takovém případě se obvykle vypočítá konečný termín..

2. Údaje o velikosti (fetometrii) plodu od prvního screeningu (do 12-13 týdnů). Nastavit termín pro velikost bipolární biparentální hlavy.

3. Datum prvního rozrušení. Během prvního těhotenství se dítě pohybuje poprvé po 20 týdnech. A s těmi druhými a následujícími - na 18. Ale v praxi se často ukáže, že se pohyby začnou cítit dříve. Zejména během druhého a následujícího těhotenství, kdy matka již tyto pocity zná.

4. Výsledky prvního gynekologického vyšetření během těhotenství, údaje o velikosti dělohy. Tento způsob výpočtu gestačního věku je velmi indikativní. To znamená, že lékař může snadno udělat chybu na týden.

5. Datum začátku poslední menstruace. Toto je nejběžnější technika. Její údaje jsou však správné pouze pro ženy, u nichž byl menstruační cyklus pravidelný a měl průměrnou délku 28–30 dní. Pokud ovulace byla opožděná, ne ve 14-15 den, ale řekněme, ve 20-22, pak je skutečný gestační věk menší než porodnický.

Někteří lékaři jednoduše berou a zjišťují průměr získaných údajů. Tento průměr však často neodráží realitu..

Blíže k očekávanému datu narození je přesný gestační věk důležitý pro ženy, které mají podstoupit císařský řez. Pokud máte pochybnosti o gestačním věku dítěte, můžete požádat lékaře nemocnice, aby jej spočítal. Ano, v každém případě to bude provedeno s plánovanou hospitalizací. Není tedy důvod se obávat.

Pocity a pocity budoucí matky ve 26 týdnech, počítání od početí

1. Stále častější výskyt mleziva. Toto je velmi užitečná výživa pro nenarozené dítě, vysoce kalorické a obsahující prvky, které jsou pro imunitu neocenitelné. Jeho izolace je zatím jakýmsi výcvikem prsu. Neměli byste se jej snažit vytlačit prsty, protože to může vyvolat infekční proces v mléčných žlázách, tj. Mastitidě..

Co dělat, aby se nechodilo ve vlhkém oblečení? Získejte speciální podložky na kojící podprsenku. Pokud je to trochu drahé, můžete rozdělit obvyklé hygienické vložky na 2 části. Protože kolostrum je přiděleno relativně málo, bude jejich absorpce dostačující.

Jak špatné je, když těhotná žena nevyčnívá z kolostra? Toto je stejná verze normy. A to vůbec neznamená, že po narození dítěte neexistuje kolostrum a potom mateřské mléko. A rozhodně to není známkou toho, že jich bude málo.

2. Dýchavičnost. Tento pocit, že budoucí matka má dvacet šest týdnů, je spojen s nedostatkem vzduchu. Objevuje se z několika důvodů:

 • kvůli tomu, že část kyslíku jde k dítěti;
 • fyzická aktivita;
 • těsnost, špatně větrané prostory;
 • tlak pod bránicí zvětšené dělohy.

A tento tlak se bude zvyšovat téměř do konce těhotenství. A možná před porodem, pokud žaludek neklesne.

Můžete zlepšit své pohody, pokud budete jíst často, ale postupně, to znamená vyhnout se přejídání. Pokud nechcete chodit do pokojů naplněných kouřem a spíte pouze na vaší straně.

A pamatujte, že někdy jsou dýchací potíže známkou závažné kardiovaskulární choroby nebo plicní choroby. Přiměřeně posoudit svůj stav a nezapomeňte si v případě potřeby stěžovat svému gynekologovi. Lékař vám pomůže orientovat se - řekne vám, jestli je s vámi všechno v pořádku.

3. Nespavost. Velmi častý problém nastávajících matek. V prvním trimestru vás nevolnost nenechá usnout. A ve třetím - mačkání hrudníku bránicí, a proto malé obtíže s dýcháním. Z tohoto důvodu mnoho matek dokonce spí s otevřenými okny. Silný pálení žáhy nepřispívá k pohodlí. Plus, různá vzrušení a obavy, které doprovázejí nastávající matky, a častá touha jít na toaletu „trochu“. Jak začít klidně spát?

- Přestaňte hodně spát před spaním. Pak bude noční močení méně časté. Ze stejného důvodu by měl být vzduch v místnosti chladný a vlhký, takže se nemusíte cítit jako pití..

- Je vhodné zajistit lůžko. Možná si koupit polštář pro těhotné ženy. Nebo si oblékněte pravidelné polštáře. Je velmi pohodlné ležet na boku a mezi nohama vložit do měkké měkké přikrývky válcované do zkumavky.

- Nečíst hororové příběhy. Konkrétně: lékařská fóra, příběhy nastávajících matek (zejména o různých nemocech během těhotenství). Nedobrovolně začneme „zkoušet“ situace a problémy ostatních lidí na sobě.

- Užívejte valeriánské tablety (pokud Vám to předepsal lékař). Je to vynikající sedativum, které nepoškodí plod a pomáhá mamce lépe spát.

- Před spaním se vydejte na procházku ulicí a osprchujte se.

4. Zácpa. Mohou být spojeny jak s přírodními procesy, které se vyskytují během těhotenství (střevo mění svůj tvar, polohu, peristaltika se oslabuje působením hormonu progesteronu), a také s užívanými léky. Například, často zácpa je důsledkem užívání vápníku a hořčíku..

Je nutné zajistit, aby židle byla denně a přibližně ve stejnou dobu. Například ráno. To je docela snadné dosáhnout pomocí laktulózového sirupu (Dufalac, Normase). Hlavní věcí je najít tu správnou a optimální dávku pro sebe. A to může být mnohokrát větší, než je uvedeno na obalu. Například 60 mg. Jen nepijte okamžitě velkou dávku laktulózy. V opačném případě vyvoláte pouze silnou bolest břicha a průjem. Dávka by měla být zvyšována postupně, asi 3-5 mg za den, pokud v předchozí den nebyla žádná stolice. A je velmi důležité, abyste pili hodně tekutin - nejméně 8 sklenic denně. A lepší než to. Kromě toho by většina tekutiny měla být konzumována ráno, stejně jako sirup.

První pomoc při zácpě pro těhotné ženy jsou svíčky s glycerinem a mikro-klystýr "Microlax". Pomocí tohoto nebo toho léku můžete jít na záchod bez bolesti za 5-15 minut. Klystýry jsou však nežádoucí, protože existuje názor, že mohou vyvolat porod, pokud existují predispoziční faktory (slabý, zkrácený krk)..

Má smysl přehodnotit vaši stravu. Nejlepší laxativní vlastnosti jsou zelenina. Jsou bohaté na vlákninu, která se dostává do střev, bobtná, zvyšuje objem konečníku a způsobuje nutkání na záchod. Je dobré bojovat se zácpou cuketou, řepou, bobulemi. Kefír, jogurt, fermentované pečené mléko mají dobré projímavé vlastnosti, ale pouze pokud jsou čerstvé.

Fyzická aktivita pomáhá střevní motilitě. Nesedejte doma, pokud na to nemáte dobrý důvod. A tam budou fungovat střeva.

Pamatujte, že zácpa je nejen bolestivá a nepříjemná, ale také ohrožuje hemoroidy, k nimž již budoucí matky mají predispozici.

Co se stane s plodem dvacet šest týdnů od početí

Vlasy na hlavě dítěte jsou individuálně zabarveny. Bohužel je však nelze vidět na ultrazvuku.

Plíce dítěte se shodují s játry v echogenitě. A pokud se narodí v tomto období, bude s pomocí individuálního ventilačního zařízení schopen dýchat. Ale povrchově aktivní látka, látka, která zabraňuje slepení plic, je stále velmi malá. V každém případě tedy budou problémy s dýcháním a na dítě čeká dlouhá rehabilitace.

Váha dítěte je nyní 1 kilogram nebo o něco více. Výška asi 35 cm.

Poloha, ve které je plod v děloze, se stále mění. Mnoho dětí se již obrátilo vzhůru nohama, ale většina z nich se stále točí v děloze. Po 4 týdnech budou také správně ležet.

Dítě se naučilo mrkat. Existují řasinky a obočí.

U chlapců sestávají varlata do šourku. Normálně se to děje přesně v děloze. Pokud jedno nebo obě varlata neměly čas sestoupit do šourku, lékař to zjistí po narození, je nutná konzultace s urologem a případně chirurgický zákrok. Skutečnost je taková, že v šourku je teplota nižší než v břišní dutině. A testikulární tkáň potřebuje chlazení. V důsledku vysoké teploty varlata postupně ztrácí svoji funkci a někdy dokonce degenerují na rakovinu.

Zajímavé změny nervového systému se objevují u plodu ve dvaceti šesti týdnech těhotenství, což jej dále přibližuje vývoji běžného novorozeného dítěte. Mozek plodu je dobře vyvinutý a má mnoho křivin. Dítě spí jako novorozenec, mnoho hodin denně. A jeho sen již má dvě fáze - povrchní a hlubokou. S hlubokým dítětem spí velmi zdravě, prakticky se nepohybuje. A když je povrchní, často se třese, jeho oční bulvy se rychle pohybují pod víčky. Mimochodem, tyto trháky si mohou všimnout samy matky. Stává se, že žena přijde na ultrazvuk a doktor jí řekne, že dítě teď spí. Pravidelně však na monitoru vidí, jak se chvěje, a také to cítí. Toto je tzv. Rychlý spánek.

Takové malé děti již formují individuální charakterové rysy. Některé z nich jsou klidnější a některé velmi aktivní. Fetální pohyby nejsou chaotické. Částečně jsou ovládány dítětem. Mimochodem, nyní má následující rozměry (fetometrii):
BDP - 70 mm (průměr); LZ - 83 - 99 mm;
Výfukové plyny - 245 - 285 mm;
Chladivo - 21 - 285 mm;
BK - 49-57 mm;
PC - 45-53 mm;
KP - 39-47 mm;
KG - 45-53 mm.

To je důležité - informace pro Rh negativní matky

Pokud máte negativní faktor Rhesus a dítě je pozitivní (může to být v případě, že váš partner má pozitivní faktor Rhesus) - existuje riziko vzniku nebezpečné komplikace, konflikt Rhesus. Často to vede k smrti plodu. Tato komplikace je typičtější pro opakovaná těhotenství, kdy v minulosti žena už měla potraty, potraty nebo porod Rh pozitivním dítětem. Je však také možné poprvé těhotenství.

Dříve v naší zemi, injikovali speciální lék, anti-Rhesus imunoglobulin, po těhotenství. Nyní se doporučuje, aby to udělali na 26 týdnech početí nebo 27 týdnech těhotenství, tj. Na začátku třetího trimestru. Faktem je, že konflikt Rhesus se může vyvinout během těhotenství, a to i při absenci významného titru protilátek v krvi. Rizikovými faktory jsou narušení placenty, různé invazivní postupy, v jejichž důsledku se může krev plodu a matky smíchat. A pokud bude krev různých réz, dojde ke konfliktu. Neriskujte, podejte injekci. I když to nefunguje zdarma, pokud je to možné, zakupte si imunoglobulin proti Rhesus sami.

26. týden těhotenství vás dítě slyší (video):

26 týdnu těhotenství vás dítě slyší

Poradenství nastávajícím matkám - začněte připravovat věno pro dítě

A neposlouchejte ty, kteří říkají, že je to špatné znamení. Pověra. I když máte dost síly, abyste mohli nakupovat samostatně a vybrat - udělejte to. Je možné, že za 5-7 týdnů budete rádi, že vše svěříte své matce, tchánovi nebo manželovi, jednoduše proto, že to bude obtížné a ne dříve. A pak budete litovat, protože jste si to sami nevybrali a nekoupili jste přesně to, co jste chtěli.

Musíte tedy zakoupit (nové nebo použité, podívejte se na své finanční možnosti):

 • kočár;
 • betlém;
 • lenoška nebo kolébka - velmi pohodlné;
 • ložní prádlo (prostěradlo, přikrývka, matrace, polštář není potřeba).
 • plenky jsou teplé a tenké (pokud se chystáte zavrtat);
 • vesty a jezdce (na bdělou dobu);
 • svrchní oděvy (na procházky).
 • prášek;
 • Masť Bepanten;
 • brilantní zelená;
 • peroxid vodíku;
 • vata;
 • bavlněné pupeny.

To je hlavní věc. O něco později musíte balík vyzvednout v nemocnici. A předtím - navštivte vybranou porodnici a zeptejte se, co budou rozdávat a co s sebou musíte vzít. Například v mnoha porodnicích rozdávají sterilní pleny, takže pro ně není potřeba. Totéž platí pro ložní prádlo, noční košili, župan.

26 týdnů těhotenství

26 porodnický týden - to je 24 týdnů od početí - embryonální období těhotenství a 26 týdnů od začátku poslední menstruace. Už jste prošli dlouhou cestu. Zbývá asi 100 dní, dokud se dítě nestretne!

Velikosti dítěte po 26 týdnech těhotenství

Co se stane s plodem po dobu 26 týdnů

V této době se svalová tkáň a končetiny dítěte aktivně vyvíjejí. To mu dává příležitost tvrdě tlačit. Dítě se ušklíbne a vyjadřuje tuto reakci na sladké nebo hořké. Pokud budete jíst něco sladkého, budete po chvíli cítit aktivní rozruch dítěte. Dítě, stále ještě v lůně, začne milovat sladkosti. Taková závislost na sladkostí naznačuje rychlý vývoj chuťových receptorů u dítěte.

Trávicí systém se dále vyvíjí a tvoří meconium v ​​procesu jeho práce. Aktivní životní styl vyžaduje doplnění spotřebovaných živin. Neustálý vývoj mozku zvyšuje počet neuronů, které vážou centrální nervový systém. V 26. týdnu vývoje končí tvorba dětských očí, aby je mohl snadno otevřít a zavřít. Plíce plodu, dříve volně umístěné v hrudníku, zaujmou tento týden své místo napravo od srdce a nalevo od jater a bránice je odděluje pod břišní dutinou. Mají podobu trojúhelníkové pyramidy, jejíž horní část směřuje ke krku.

Dítě neustále poslouchá - srdeční rytmus matky, její hlas, dokonce i střevní šelest. Dlouho po narození dítě usne na bití srdce své matky, protože pro něj je tento zvuk spojen s pohodlím a mírem.

Jak vypadá dítě po 26 týdnech těhotenství


Tento týden jsou obličeje vašeho dítěte již jasně viditelné. Získali originalitu a individualitu. Většinou leží hlavou dolů, i když její poloha se může mnohokrát změnit.

Tvář dítěte stále připomíná trochu senilní, kvůli množství vrásek. Vrstva tukové tkáně již má několik vrstev, ale její hlavní část se tvoří v pozdních stádiích těhotenství. Zmizené záhyby na kůži způsobily, že tělo dítěte bylo na první pohled trochu tenké, ale po několika týdnech intenzivní konzumace živin se vše změní. K hlavnímu přírůstku na hmotnosti plodu dojde téměř před narozením.

Ušní chrupavka se vytvořila. Uši dítěte již přiléhají k lebce, ale mírně vyčnívají. Jak víte, tvar ušního boltce je stejně jedinečný jako otisky prstů. Vaše dítě se stává jednotlivec, i když pro vás je dávno nejobvyklejší na světě.

Hřebíky na prstech nadále rostou, stejně jako chloupky, na začátku porodu dosáhnou délky šesti milimetrů.

Vaše dítě má velikost jak. papája. Hmotnost 850–950 gramů, výška 330–350 mm, srdeční frekvence 120–160 tepů / min.

Vývoj dítěte při těhotenství 26 týdnů

Co se děje v ženském těle po 26 týdnech těhotenství

Blížíte se k cílové čáře - třetím trimestru. Nemáte ani čas se rozhlédnout, protože dítě bude ve vašich rukou. Před doručením zůstala pouze třetina cesty. Brzy na mateřské dovolené a můžete se ponořit do práce nadcházejícího těhotenství.

Spodní část dělohy se zvedá 26 cm od ochlupení kloubu a čím dál více posouvá vnitřní orgány. Pohyby dítěte se stávají znatelnější, zejména když je tlačen do oblasti jater nebo dolního segmentu dělohy. Z času na čas se z těchto tahů táhne i žaludek, ale náhlá bolest prochází velmi rychle a nezanechává žádné stopy. Výskyt tíže v pravé hypochondrii může být spojen se stagnací žluči nebo dokonce s tvorbou kamenů ve žlučníku. Těhotenství je velmi příznivé pro rozvoj onemocnění žlučových kamenů, zejména u těch, kteří zneužívají mastná jídla a nemonitorují jejich hmotnost.

Po 26 týdnech těhotenství se může zvýšit bolest zad. Důvodem je skutečnost, že se bříško rozrostlo a těžiště se více posunulo dopředu. Pro udržení rovnováhy se musí páteř také více ohýbat. Současně se zvyšuje zátěž na svaly zad a bolest zesiluje.

V 26. týdnu těhotenství nastávající matka často cítí nepříjemné křeče v lýtkových svalech, zejména během spánku nebo po spánku. Křeče jsou nejčastěji způsobeny nízkými hladinami draslíku a vápníku v těle, ale velmi vysokými hladinami fosfátů. Žena potřebuje přezkoumat svou stravu a nahradit masová jídla pokrmy z ryb, mořských plodů a luštěnin, aby získala kvalitní protein. Dodavatel vápníku - mléčné výrobky, tvaroh, sýr.

Vypouštění, které jsou během tohoto období těhotenství bezbarvé a bez zápachu, jsou normální. Zvýšení výtoku během tohoto období těhotenství může být důsledkem tvorby sliznice. Pokud je výboj mírný, světlý nebo bílý s jednotnou konzistencí, neměli byste si dělat starosti, takový výboj je normou.

Břicho na 26 týdnech těhotenství

Břicho stále roste poměrně rychle. A pokud se před několika týdny žena snadno vypořádala se svými domácími pracemi, je nyní stále obtížnější se ohýbat nebo posadit. U některých žen je břicho kulaté, může vyčnívat po stranách, v některých naopak naopak je ostré, malé, zezadu podél matky a není vidět, že je na svém místě.

Tam je tak populární znamení, že v prvním případě se rodí dívky, a ve druhém, chlapci. Ve skutečnosti tvar břicha závisí pouze na tónu svalů přední břišní stěny, postavě matky a struktuře její pánve. Ostré vysoké břicho se často stává, když má matka úzkou pánev, a nezáleží na tom, zda nosí chlapce nebo dívku.

Vlog - Výživa těhotenství

Tipy pro těhotné 26 týdnů

Během celého těhotenství je nutné pečlivě sledovat přírůstek hmotnosti: každý týden by maminka měla získat 300–500 g. Protože chuť k jídlu ve druhém trimestru je vynikající, pak již 26. týden těhotenství může hmotnost odpovídat plus 7–10 kg. Proto se snažte jíst pouze zdravé a zdravé potraviny, které se neliší od stravy.

Zvýšení velikosti placenty, hmotnosti plodu a objemu plodové vody způsobí zvýšený stres na páteři. Chcete-li snížit zátěž, kupujte boty s plochou podešví, usnadní to stav nohou, zmírní křeče lýtek a pomůže se vyhnout křečovým žilám..

Plodové pohyby

Frekvence a intenzita pohybů po 26 týdnech těhotenství závisí na velikosti plodu. Čím větší je plod, tím menší je pravděpodobnost, že nastávající matka ucítí pohyby dítěte, je to proto, že dítě začalo zabírat mnoho prostoru v děložním prostoru. V této fázi se může objevit bolest v žeberech, je také spojena se zvýšením dělohy a velikosti plodu. Existuje názor, že vysoká aktivita plodu je známkou hypoxie, tato skutečnost není stoprocentně prokázána, ale stále ji neriskujte a konzultujte s lékařem. Pokud dojde k častým pohybům, uklidněte dítě jemným hladkáním břicha a jemným rozhovorem, je již schopen dokonale slyšet a reagovat na zvuky.

Lékaři zaznamenávají počet pohybů v určitém čase, což vám umožní určit množství kyslíku přiváděného do plodu a jeho životně důležité funkce. Pokud je počet denních pohybů méně než 10krát, vyplatí se o tom informovat svého lékaře, aby rozptýlil vaše pochybnosti.

Dobré vědět

Pokud se matce zdálo, že se změnila povaha pohybů plodu - staly se aktivnějšími, téměř bez období odpočinku nebo naopak významně zpomalily, téměř zmizely - měla by okamžitě informovat svého ošetřujícího lékaře, aby zjistila důvody pro změnu režimu dítěte. Je lepší hrát na bezpečí pokaždé, když se budoucí matka obává o určitém okamžiku těhotenství a pozornost na sebe a své dítě v tomto období není nikdy zbytečná.

Pokud je spánek neklidný, získejte speciální polštář pro těhotné ženy. Je to dlouhý váleček ve tvaru C, ve tvaru U nebo jiného tvaru, který může žena během spánku zabalit do paží a nohou. Polštář zmírňuje stres na zádových svalech a podporuje rostoucí žaludek. To umožňuje nastávající matce, aby nepocítila potíže během spánku.

Pálení žáhy nebo zácpa se mohou objevit po 26 týdnech těhotenství v důsledku zvýšení velikosti dělohy a vlivu hormonů na trávicí systém.

Pálení záhy Tipy

Jak zabránit zácpě?


 • Jezte potraviny bohaté na vlákninu..
 • Pijte více tekutin: nejméně osm sklenic denně.
 • Nezapomeňte na staré přílohy. Ovoce a šťávy, zejména švestky, jsou stále účinné.
 • Zkuste jíst častěji v malých porcích.
 • V 26. týdnu těhotenství zvyšte fyzickou aktivitu. Tělo se může zotavit o dalších 10 minut cvičení..
 • Doplňky železa nebo drogy mohou v některých případech způsobit zácpu. Zkuste je vzít s švestkovou šťávou.

Správná výživa

Cílem výživy budoucí matky po dobu 26 týdnů těhotenství je poskytnout dítěti potřebné množství vitamínů, minerálů a samozřejmě živin, a proto by mělo být plné a správné. Nejprve byste se měli omezit ve spotřebě potravin - alergenů: kakao, čokoláda, med, mléko, vejce, ovoce a bobule pomeranče a červeného. Do skupiny zakázaných potravin patří smažená jídla, soda, rychlé občerstvení, uzená masa. Tyto přípravky by měly být zlikvidovány i v době, kdy je známo těhotenství..

Všechna jídla obsažená ve stravě jsou přednostně pečena, vařena nebo v páře, čímž se přidává minimální množství soli. Každý ví, že sůl v těle zadržuje vodu a způsobuje vznik otoků.

Může těhotná žena jíst například čokoládu, dorty, dorty nebo jiné sladkosti? Samozřejmě můžete! Samozřejmě, pokud nejsou alergičtí. Ale to vůbec neznamená, že si můžete vzít a jíst celou čokoládu. Sladkosti obsahují velké množství jednoduchých cukrů, které kromě splnění energetických potřeb způsobují přírůstek nadváhy nejen u matky, ale také u plodu. Děti narozené s velkou hmotností se stávají kandidáty na rozvoj diabetu a obezity. Má-li být ohroženo zdraví dítěte?

Ale přesto byste se neměli úplně zbavit radostí ze života, protože vaše nálada nakonec závisí na tom, a tedy i na blahu vašeho dítěte. Čokoláda obecně přispívá k produkci hormonu štěstí - serotoninu. Pokud chcete čokoládu, snězte pár kostek denně a lepší než hořká, ne mléko. Ruka sáhne po dortu - snězte polovinu, volte méně tuku, například s želé a ovocem, ale nezapomeňte, že cukrovinky nemají žádný užitek, což znamená, že byste neměli zneužívat.

Sex po 26 týdnech těhotenství

Sex je povolen (pokud neexistují kontraindikace), ale nezapomeňte použít kondom, protože dokonce i podmíněně patogenní flóra manžela se sníženou imunitou může způsobit zánět vagíny.

Nebezpečí při 26 týdnech těhotenství

Výskyt otoku na nohou, pažích, přední břišní stěně, nadměrný přírůstek na váze, zvýšený krevní tlak jsou příznaky pozdní toxikózy, patologie, která ohrožuje zdraví ženy a zhoršuje stav plodu. Přes veškerou závažnost toxikóza nezpůsobuje ženě žádnou bolest. Otok nemusí být tak velký a tlak není tak vysoký, aby způsoboval bolesti hlavy a nepohodlí v srdci. Na základě toho se ženy domnívají, že jsou zcela zdravé a nevyžadují žádnou léčbu, zejména v nemocnici. Pro lékaře může být obtížné vysvětlit těhotné ženě, že pozdní toxikóza v počátečních stádiích je asymptomatickým onemocněním a výskyt prvních subjektivních pocitů je indikátorem zanedbávání nemoci a zvláštní závažnosti stavu ženy..

Krvavé propuštění z genitálního traktu těhotné ženy je vždy signálem k okamžitému zavolání sanitky. Příčinou může být oddělení normálně lokalizované placenty nebo placenty previa. I když žaludek neublíží, neměli byste se sami pokoušet dostat na prenatální kliniku nebo do nemocnice. Krvácení může kdykoli nastat. Měli byste se uklidnit, lehnout si a čekat na lékaře.

Odtok plodové vody je charakterizován výskytem mírného nebo hojného vodního výtoku z genitálního traktu. Žena si ani nemusí okamžitě všimnout změn ve svém stavu, protože kromě vysoké vlhkosti v externích genitálech někdy nic neobtěžuje. Při sebemenším podezření na předčasné vypuštění plodové vody byste měli okamžitě vyhledat lékaře.

Po 26 týdnech se mohou objevit pravidelné kontrakce, které lékaři nazývají školení nebo kontrakce Brexton Heights. Takové kontrakce nemají silnou bolest a jsou nepravidelné. Tímto způsobem se děloha připravuje na porod a ani dítě ani maminka neohrožují tréninkové kontrakce. Ale pokud se děloha začne 26 týdnů stahovat se zvláštní frekvencí, se silnou bolestí, vodnatým výtokem, je naléhavá potřeba zavolat lékaře.

Závažnost dolního břicha může být spojena s isthmicko-cervikální nedostatečností, která se vyznačuje postupným předčasným otevíráním cervikálního kanálu děložního hrdla. Volný uzávěr děložního čípku vytváří podmínky pro infekci vagíny, která vstupuje do dělohy. Infekce membrán a nadměrný tlak na ně z dělohy, často vede k předčasnému vypuštění plodové vody a nástupu předčasného porodu. Infekce se někdy dostane k plodu a způsobí jeho onemocnění. Isthmicko-cervikální nedostatečnost je napravena instalací pesaru nebo použitím kruhového stehu na děložní čípek.

Mukopurulentní, stočený výtok z genitálního traktu u těhotné ženy je známkou infekce v genitálním traktu. Leucorrhoea je známkou hloubkové studie vaginální mikroflóry, mikrobiologické analýzy nátěrů a krevních testů. Patogeny mohou ovlivnit membrány a proniknout do dělohy.

Testy na 26 týdnech těhotenství

Nyní můžete mít plánovanou konzultaci s porodníkem-gynekologem. Kromě pravidelného testu moči vám může předepsat:


 • Glukózový test k posouzení přítomnosti gestačního diabetu - přechodného typu diabetu, ke kterému může dojít během těhotenství.
 • Test na protilátky proti rhesus, který lze léčit během těhotenství (pokud máte Rh negativní).
 • Test na anémii způsobenou nedostatkem železa (hladina hemoglobinu v červených krvinkách v rutinním krevním testu). Anémie by měla být léčena také během těhotenství..

Průzkumy:

 • Měření hmotnosti.
 • Měření krevního tlaku.
 • Měření výšky děložního pozadí a obvodu břicha.
 • Poslech fetálního srdečního rytmu s porodním stetoskopem.

Ultrazvuk při 26 týdnech těhotenství

Screeningové ultrazvukové vyšetření již bylo provedeno. Do studie jsou zařazeny pouze ženy, které dosud nebyly podrobeny screeningu, nebo těhotné ženy, které mají zájem o lékaře..

Při provádění ultrazvuku plodu v 26 týdnech těhotenství si můžete všimnout změn v chování dítěte. Buď se uklidňuje, nebo naopak, aktivně se pohybuje. Tyto změny chování jsou také spojeny se skutečností, že dítě cítí tlak senzoru, neslyší známý hlas lékaře, ale vůbec ne s pocitem ultrazvuku per se.

Velikost každého dítěte na začátku třetího trimestru je již individuální a zvláštní pozornost je věnována vývoji orgánů.

Ukazatele dítěte se v průměru v týdnu 26 v průměru liší: hmotnost od 700 gramů na jeden kilogram, výška od 32 do 35 centimetrů, průměr hlavy od 62 do 65 mm, průměr hrudníku do 64 mm, průměr břicha do 67 mm. Mimochodem, v tomto gestačním věku ukazuje seznam indikátorů také velikost nohy, která může dosáhnout 5 centimetrů. Možná si matka bude chtít pořídit další fotografii dítěte, když se v okamžiku, kdy nadšeně studuje nohy, snaží dosáhnout svého prstu.

Mnoho částí mozku je k dispozici pro vyšetření ultrazvukem plodu ve 26. týdnu těhotenství. Komory mozku jsou hodnoceny tak, aby vylučovaly hydrocefalus, zhoršenou tvorbu mozečku. Oddělení obličeje jsou během objemové rekonstrukce lépe vizualizovány, aby se vyloučily malformace obličeje („rozštěp rtu“, „rozštěp patra“ atd.).

Články O Neplodnosti