Hlavní Analýzy

26 týdnů těhotenství

Druhý trimestr končí - uplynulo 26 týdnů těhotenství. Sedmý měsíc břicho budoucí matky pokračuje v oblouku nahoru a roste, zvedá se nad pupek asi o 6 cm a vyboulí se dopředu. V této době se žena již plně cítí těhotná.

Je čas se přihlásit do kurzů mladých rodičů a začít se připravovat na porod. Těhotenství je již jasně vidět: známí a přátelé nemohou odolat kladení otázek a dávat četné tipy. Někdo se snaží určit pohlaví dítěte podle tvaru břicha. Ve skutečnosti tvar břicha silně závisí na těhotné pánvi: pokud je úzký, břicho bude ostřejší.

26 týdnů těhotenství kolik měsíců

26 porodním týdnem těhotenství je 7 měsíců těhotenství a poslední týden trimestru II.

Co se stane matce po 26 týdnech těhotenství?

Děloha roste a roste stále více. Nyní je to velikost melounu a docela znatelně vytlačuje vnitřní orgány, což způsobuje určité nepříjemnosti. V období 25-26 týdnů těhotenství mají nastávající matky dušnost kvůli tomu, že děloha začne vyvíjet tlak na plíce. Připadá mi to jako neustálé dýchání. Dlouhé procházky a lezení po schodech se staly skutečnou výzvou. Chcete-li tento problém minimalizovat, začněte s dýcháním.

Břicho roste, těžiště se stále posouvá, což vede ke změně chůze. Mnoho matek o tom začíná být plachá a složitá. Zkuste se s tím vyrovnat, pamatujte, že nemotorná kampaň je jen dočasným fenoménem, ​​ale velmi brzy budete mít toho nejdražšího a nejdražšího člověka na celém světě..

Obvyklá hmotnost ženy po 26 týdnech se zvyšuje o 7-9 kg - takové zvýšení je normou hmotnosti. U těhotných dvojčat může být přírůstek hmotnosti o 1,5 až 2 kg vyšší. Někteří lidé cítí bolest zad a těžkost v nohou - to vše je způsobeno zvýšenou hmotností. V tomto případě se musíte zdržet dlouhých procházek, únavných linek a odpočívat více.

Některé matky od 26-27 týdnů těhotenství již pociťují tzv. Tréninkové kontrakce. Objevují se jako periodické napětí a svalová relaxace v podbřišku. Náhle povstanou a také náhle projdou. Stojí za to si dělat starosti, pokud jsou falešné kontrakce doprovázeny ostrými bolestmi. Pokud bolestivé pocity nebo prostě svalové napětí v dolní části břicha doprovází hojná sliznice, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Pokud nebudou včas přijata opatření, může začít práce ve 26. týdnu.

Normálně by výboj měl být mírný bez barvy a zápachu. Jakékoli abnormality by měly být nahlášeny vašemu gynekologovi..

Co se stane s dítětem?

Vývoj plodu pokračuje, nyní je fáze aktivního přibývání na váze. Velikost plodu po dobu sedmi měsíců je 32-34 cm a hmotnost je asi 740-780 gramů. Nyní je docela aktivní a nastávající matka to cítí plně. Když dítě kope nohu do močového měchýře, jater nebo hypochondrium, jsou pocity docela bolestivé.

Dítě již začalo hromadit podkožní tuk a pokožka se postupně zjasňuje. Nyní se dítě snaží vnímat svět kolem sebe pomocí všech smyslů - chutí, zvuků, hmatových pocitů. Dítě samozřejmě má rád hlas jemné matky, uklidňující zvuky přírody a klidnou melodickou hudbu. Hlasité výkřiky nebo ostré praskliny však mohou dítě vyděsit.

Ve většině případů je plod umístěn hlavou dolů, na konci druhého trimestru zaujímá správnou polohu. Ale i když se to nestalo a dítě je stále v poloze nohou dolů, nejedná se o větu. Před námi je třetí trimestr, během kterého bude mít dítě mnoho příležitostí zaujmout správné postavení.

V 26. týdnu těhotenství se nastávající matky již cítí dobře, když jejich dítě spí a když je aktivní. Pro normální vývoj by většina dítěte měla spát - asi 18–20 hodin. Ve zbývajících hodinách může otáčet a tlačit zámky a paty. Pokud si žena všimla, že její dítě je velmi aktivní a málo spí, musíte o tom informovat svého lékaře při příštím jmenování.

Ženské pocity v 26. týdnu

Nejčastější stížnosti nastávajících matek po dobu sedmi měsíců jsou:

 • Zvýšený tón dělohy. Ve 26. týdnu zažívá mnoho těhotných žen kontrakce dělohy a téměř denně připravuje tělo na nadcházející porod. Tyto falešné kontrakce netrvají déle než několik sekund a nezpůsobují žádné zvláštní nepříjemnosti. Pokud se však kontrakce stávají pravidelnými a začínají bolet v dolním břiše a v bederní oblasti, musíte kontaktovat gynekologa, protože to je příznak hypertonicity dělohy a může vést k předčasnému porodu..
 • Gestóza. Projevuje se vysokým krevním tlakem, bolestmi hlavy, otoky, nevolností a přítomností bílkovin v moči. Pozdní toxikóza je nebezpečná pro zdraví dítěte i matky, a proto je nezbytné neustálé sledování odborníky.
 • Anemický syndrom doprovází během těhotenství téměř každá druhá žena. Tělo nastávající matky intenzivně utrácí hemoglobin a červené krvinky na vývoj plodu. Příznaky anémie jsou závratě, bledost kůže, slabost a nízký krevní tlak. Tyto příznaky jsou zvláště výrazné u žen čekajících na vzhled dvojčat..
 • Pyelonefritida je zánětlivý proces v ledvinách způsobený mikroorganismy. Příčiny jsou podchlazení, přítomnost usazenin nebo kamenů v ledvinách, stejně jako angína a dokonce i kaz.

Nejčastější dotazy na fórech

W.: 26 týdnů těhotenství, proč není kolostrum?

Odpověď: Kolostrum během těhotenství se neobjevuje vůbec, je to zcela normální. Pro mnohé přichází až po porodu a mléko se objevuje i po něm..

V.: Proč se dítě večer silně pohybuje? Trvání 26 týdnů.

Odpověď: Dítě již vyvinulo svůj vlastní denní režim, má svůj vlastní rozvrh, který se někdy vůbec neshoduje s plánem mámy. Možná ve večerních hodinách zaujmete nejpohodlnější polohu, například před televizí, nebo se jednoduše uklidníte díky některým denním meditacím a pocitům. Dítě cítí všechny emoce.

W.: Je možné ležet v koupelně na 26 týdnech těhotenství?

Odpověď: Je to možné, ale ne na dlouho. Je lepší, když se koupete nejdéle 15 minut. V žádném případě byste neměli ležet v horké vodě. Horká voda může způsobit otevření dělohy. Teplota vody by měla odpovídat tělesné teplotě, tj. nesmí být vyšší než 36-37 stupňů.

Co nastávající matka v 26. týdnu?

Některé změny v ženském těle, například výskyt kilogramů nebo otok, mohou rozrušit nastávající matku. Je však třeba si uvědomit, že problémy nejsou věčné. Žena se brzy ponoří do nového světa plného neprozkoumaných pocitů a jasných událostí. Nenechte se zavěsit na své vlastní nemoci, v této fázi najdete mnoho zajímavých aktivit.

Chraňte se před nadměrným stresem a nadměrným stresem - nyní jsou zcela zbytečné.

Častými společníky těhotné ženy po dobu 26 týdnů jsou nauzea a pálení žáhy. Na tom není nic neobvyklého: děloha křeče střeva, podporuje žaludek a bránici. Hormonální změny vedou ke zvýšení kyselosti žaludeční šťávy, což zase vede k pálení. Frakční výživa v této situaci ušetří. Je lepší jíst častěji, ale v menších porcích - asi pěstí.

Jídlo je lepší než domácí, ale musíte minimalizovat spotřebu solí, smažených a uzených jídel. Mouka a sladkosti ve stravě jsou povoleny, ale neměly by být zneužívány. Koření se také nejlépe konzumuje v malém množství..

Do sedmého měsíce je nastávající matka už velmi obtížné se dostat do obyčejného oblečení. V důsledku otoků si boty musí také zvolit větší velikost. To však neznamená, že žena ztratila svou přitažlivost a ženskost. Mnoho nosí mikiny nebo nepříjemné hubené kalhoty. Ale rysy jeho současné postavy lze zdůraznit speciálním oblečením pro nastávající matky, které je nejen krásné, ale také velmi pohodlné. Vypadá velmi výnosně na těhotné ženě, která se rozšířila z živůdových šatů na kolena.

Testy v týdnu 26

Každé dva týdny by těhotná žena měla navštívit svého lékaře. V předvečer návštěvy gynekologie musíte složit obecný test krve a moči. Při jmenování lékař měří hmotnost, objem břicha a krevní tlak a po vyhodnocení výsledků testů v případě potřeby odešle další vyšetření.

Ultrazvuk po dobu 26 týdnů obvykle není předepsán. Při komplikovaném těhotenství může lékař poslat ženu na ultrazvukové vyšetření k určení množství plodové vody, stavu placenty atd..

26 týdnů těhotenství

Těhotenství je magický úsek v životě každé ženy. Navzdory nepohodlí, rostoucímu žaludku, projevům toxikózy a slabosti, mnoho těhotných žen po narození drobků na světě připouští, že začínají chybět stav šťastného očekávání dítěte. S největší pravděpodobností je dítě pod srdcem nejlepším pocitem v životě budoucí matky, která ví, že se brzy setká s nejdůležitější osobou ve svém životě a 26. týden těhotenství není výjimkou..

Obsah

Úvod

Dvacátý šestý týden těhotenství je začátkem sedmého měsíce těhotenství a koncem druhého trimestru. V tomto období je dítě již dobře vyvinuté a může přežít, pokud se narodí předčasně.

Dítě se aktivně pohybuje a informuje matku o své přítomnosti asi 250krát denně. Ne všechny jeho pohyby se však cítí zřetelně a je to naprosto normální. Plod již rostl tak silně, že nejen jeho maminka, ale i táta může sledovat jeho motorickou aktivitu, položil ruku na břicho.

26. týden těhotenství: co se stane pocity

Dvacátý šestý těhotenský týden je sedmým měsícem těhotenství. V této fázi, která je počítána gynekology od prvního dne posledního menstruačního toku, nastávající matka začne cítit, jak se její dítě pohybuje. Stav v této době již není tak bezstarostný a lehký, jako tomu bylo před několika týdny. Tělo také pracuje pro dva, takže mnoho těhotných žen si všimne únavy, slabosti a ospalosti. Mléčné žlázy bobtnají a začínají se připravovat na produkci mléka pro krmení potomků.

V tuto chvíli mohou ženy pociťovat změnu rytmu dýchání a dušnosti. Vzhledem k tomu, že děloha roste a roste ve velikosti, vyvíjí tlak na bránici a zabraňuje dýchání stejně volně jako dříve. Dýchání se stává mělkým a občasným. Rovněž děloha začne vyvíjet tlak na močový měchýř, což má za následek častější výlety na toaletu. Podobné příznaky byly pozorovány v prvních měsících těhotenství, proto je budoucí matce známá.

Z psychoemocionálního hlediska je žena již připravena stát se matkou a těší se na narození svého dítěte. Mnoho těhotných žen říká, že jejich mateřský instinkt se začíná probouzet a aktivně se připravují na narození dítěte.

Začne se objevovat touha týkající se zlepšení domova a jeho přípravy na narození dítěte. Často se stává, že těhotná žena zahájí opravy, jarní úklid nebo se obecně rozhodne změnit své bydliště.

Gynekologové poznamenávají, že toto chování je zakotveno v budoucí matce na genetické úrovni, blízcí lidé by měli k takovým rozmarům přistupovat s porozuměním. Je důležité zajistit, aby se žena nebojovala a byla chráněna před fyzickou námahou, aby nedošlo ke zhoršení celkového zdraví..

Abychom se vyhnuli komplikacím, stačí mluvit s mámou a říct jí, že aktivní příprava na narození dítěte jí může ublížit, takže je lepší ji odložit, dokud se dítě již nenarodí..

Problémy a hrozby po 26 týdnech těhotenství

Ve dvacátém šestém týdnu těhotenství podstoupí děložní hrdlo některé změny, které jsou spojeny s tvorbou sliznice, která chrání dítě před infekcemi z těla matky. V tomto bodě je korek výrazně zhutněn, což vede ke zvýšení objemu sekrecí. To je naprosto normální, i když to může způsobit nějaké nepohodlí..

Pokud však barva výboje není bělavá nebo průhledná, ale žlutá, zelená nebo tmavě hnědá s krevními sraženinami, měli byste se okamžitě poradit s lékařem. Žena by také měla zvážit, že v normálním stavu by měla být konzistence tajemství stejná bez ostrého nepříjemného zápachu.

Bolest

Bolest se může objevit v různých částech těla. Je třeba poznamenat, že mnoho matek snáší konec druhého trimestru poměrně snadno, zatímco ostatní musejí čelit řadě různých nemocí, které jsou uvedeny:

 • Algie v oblasti břicha, která je spojena s aktivním pohybem nenarozeného dítěte. Nejvíc ze všeho dítě rád tlačí svou matku pod žebra a v močovém měchýři. Tímto způsobem dítě obvykle dává najevo, že se mu nelíbí, jakou pozici jeho matka zaujala. Chcete-li přestat kopat a způsobit nepohodlí, musíte změnit polohu.
 • Nepohodlí v děloze vyplývající z protažení samotného orgánu a jeho svalové tkáně. I v tomto období se již objevují tréninkové kontrakce, které slouží jako přípravná fáze porodu.
 • Bolest v dolních končetinách, která se objevuje z různých důvodů, jako je nedostatek vápníku, těžký otok a výskyt křečových žil.

Chcete-li zmírnit všechny výše uvedené nemoci, měli byste kontaktovat specialistu, který vám řekne bezpečné techniky pro jejich zastavení.

Změny dělohy

Ve dvacátém šestém týdnu těhotenství je poměr šířky a výšky dělohy 17x25 centimetrů. Břicho je již poměrně velké a nebude fungovat, aby se skrylo ani pod volným oblečením. Díky své velikosti dává budoucí matce hmatatelné nepříjemnosti. Děloha, která rostla v objemu, komprimuje a vytlačuje všechny orgány umístěné v malé pánvi a také vyvíjí tlak na gastrointestinální trakt a dýchací systém..

Děloha má nepříznivý účinek na zažívací ústrojí a silně je vymačkává. Výsledkem je, že těhotná žena si stěžuje na pálení žáhy a problémy s pohybem střev. Pokud není zácpa léčena včas, může vést k rozvoji hemoroidů, což je také častým těhotenským společníkem..

V období dvaceti týdnů začne žena pociťovat mírné kontrakce dělohy. Jedná se o tzv. Tréninkové kontrakce určené k přípravě dělohy na porod. Jejich vzhled by neměl způsobit paniku a pocity, protože nepředstavují pro dítě hrozbu a nezpůsobí potrat. Pokud se však v břišní oblasti objeví silná alergie, je nejlepší se poradit s odborníkem.

Sliznice, která se nachází v děložním čípku, se začíná tvořit několik týdnů po oplodnění vajíčka a jeho připojení ke stěně dělohy pro další růst a vývoj embrya. Počátek těhotenství vede k hormonálnímu nárůstu, a to zase vede ke změkčení děložního hrdla, které se začíná naplňovat sliznicí, ztluštění s každou ovulační periodou a stává se hustší s nástupem každého nového cyklu. Ve dvacátém šestém týdnu těhotenství je korek pevně fixován v děložním čípku a je ochranou plodu před pronikáním patogenních mikroorganismů do něj.

Arytmie u budoucího dítěte

Lékaři mohou poslouchat, jak srdce dítěte bije nejen ultrazvukem, ale také stetoskopem, a to začíná od devatenáctého týdne těhotenství. Pokud je srdeční frekvence v oblasti od 120 do 160 tepů za minutu, pak se takový indikátor považuje za normální. Díky své rychlosti a odchylce od normativních hranic gynekolog dělá z nenarozeného dítěte diagnózu arytmie.

Porucha srdeční frekvence není příčinou vážných úzkostí a myšlenek, že dítě má problémy se srdcem a krevními cévami. Gynekologové tvrdí, že přerušení rytmu může být krátkodobé povahy, což je zcela normální. Postupem času zmizí a vše se vrátí do normálu..

Pokud problém nezmizí, nastávající matka je registrována až do narození, je léčena a sledována kardiologem.

26. týden těhotenství: vývoj plodu

Velikost plodu ve dvacátém šestém týdnu připomíná průměrný meloun. Váží 850 gramů a má délku až 23 centimetrů. V této době je úroveň vývoje dítěte již na vysoké úrovni. Nyní dítě dokončilo tvorbu dýchacího systému a mozku, takže tyto orgány jdou do stadia zlepšení. Dítě už může myslet, rozlišuje vůně a chutě, navíc se drží určitého spánkového vzorce a činnosti.

Pokud dítě před týdnem neotevřelo oči, nyní otevírá víčka a studuje životní prostředí pomocí svých orgánů vidění. Vytvořily se všechny systémy a orgány na podporu života a nyní se začínají zlepšovat..

Obličejové rysy plodu jsou jasné a dobře tvarované. S pomocí ultrazvuku mohou být již vyšetřeni a lze vyvodit závěr, jak bude dítě vypadat, přestože se mohou před porodem změnit. Aurikuly se již vytvořily, nyní jsou položeny sluchové receptory a vnitřní ucho. Po dokončení tohoto procesu bude dítě schopno slyšet jasněji a naučit se pečlivěji analyzovat zvukovou aktivitu v okolí..

Nyní dobře reaguje na hlasité zvuky a umí je rozlišit. Děti nemají rádi hlasitou hudbu a hluk, který řeknou své matce se silnými šoky. Aby nedošlo k podráždění dítěte, je nejlepší se vyhnout faktorům, které se mu nelíbí.

Co jiného se vyvíjí a formuje?

Nyní se vyvíjí nejen mozek a centrální nervový systém, ale také paměť. V této fázi si dítě může zapamatovat hlas matky a odlišit jej od všech ostatních hlasů. Srdeční frekvence dítěte je od 130 do 160 tepů za minutu. Plíce jsou plně tvarovaná a plod je již trénuje, provádí dechová cvičení. Struktura kostních tkání je posílena a tvoří se podkožní tuk, díky kterému dítě přibírá na váze a naučí se regulovat svůj přenos tepla.

Prostřednictvím kůže již nejsou viditelné a nejsou průhledné, protože díky tuku zhoustly a vyhladily. Nadledvinky začínají fungovat a produkují důležité sekreční prvky pro dítě. V současné době se jedná o růstové hormony. Mléčné mléčné zuby dítěte se vytvořily před několika měsíci, nyní se začínají tvořit stoličky.

Genitálie jsou již téměř formovány. Dívky v této fázi již mají pochvu, dělohu a vejcovody a pro chlapce ve věku dvaceti šesti týdnů začnou varlata klesat do břišní dutiny.

Můžete také zjistit, jak se plod vyvíjí, jaké příznaky a pocity se objevují po 27 týdnech těhotenství, a také to, co gynekologové doporučují, správnou výživu a mnohem více. V tomto článku najdete všechny potřebné informace..

Míchání dítěte na 26 týdnech těhotenství

Po dobu dvaceti šesti týdnů tráví dítě většinu dne ve snu. Doba odpočinku může být od 18 do 21 hodin. Zbytek času se dítě aktivně pohybuje, cítí se trhnutím a kroutením.

Dítě je již tak silné a přibývalo na váze, že pomocí fyzické aktivity signalizuje své matce, že má ráda a co ne. Nyní dokonce i drobky otec může pozorovat, jak jeho dítě komunikuje s okolním světem, a položil ruku na žaludek své ženy..

Gynekologové důrazně doporučují rodičům sledovat, jak často a intenzivně se dítě tlačí a pohybuje. Pokud je příliš aktivní, nebo naopak, pohybuje se velmi slabě, měla by žena jít na prenatální kliniku a podstoupit další vyšetření, aby zjistila, s čím je podobné chování plodu spojeno a zda je s ním všechno normální..

Výzkum a analýza na 26 týdnech těhotenství

Do této doby již budoucí matka prošla dvěma studiemi nezbytnými ke sledování nitroděložního vývoje plodu. Sestávaly z testů na hCG, volný estriol, alfa-fetoproteinový protein a ultrazvuk. Nyní, než se chystá naplánovat schůzku na prenatální kliniku, musí projít skríningem předloženým klinickým krevním testem a obecným močovým testem. Na jmenování doktorem gynekolog bude na flóře rozmazávat, změřit dno dělohy, objem břicha, hmotnost a krevní tlak..

 • K určení stavu močového systému budoucí matky je nutný močový test. S tím můžete zabránit vzniku různých zánětů. Roztěr vám umožní studovat mikroflóru vagíny, ve které se může vyvíjet drozd způsobená plísňovou infekcí. Toto onemocnění se často vyvíjí u žen v pozici.
 • Krevní test odhalí především problémy s koagulací krve. Specialista také pomocí této pomoci odhadne glykemický index těhotné ženy. To je nezbytné, protože s plodem plodu existuje riziko rozvoje cukrovky, což je spojeno s restrukturalizací metabolických procesů a vysokou spotřebou sladkých a moučných výrobků. Je třeba poznamenat, že pravděpodobnost vzniku takové patologie je nízká, ale i přesto musí gynekolog zajistit, aby k ní nedošlo a neexistovaly žádné předpoklady pro její vývoj..
 • Kromě toho vám krevní sérové ​​testy umožňují stanovit hladinu hemoglobinu. Nejčastěji je diagnostikována na konci druhého - na začátku třetího trimestru, který způsobuje anémii. Pro zastavení tohoto stavu je budoucí matce předepsána lexforma obsahující železo nebo je předepsána speciální dieta, což eliminuje problém.

Ultrazvuk při 26 týdnech těhotenství

V této fázi vývoje plodu není ultrazvuk rutinní procedurou, ale v některých případech je stále prováděn. Při prohlídce senzorem lékař pečlivě zkoumá strukturu dítěte, vývoj jeho orgánů a dodržování regulačních ukazatelů.

Uzel kontroluje shodu hmotnosti dítěte s dobou těhotenství, zda jsou orgány formovány správně a zda existují odchylky nebo patologie vývoje dítěte. Pomocí ultrazvuku můžete identifikovat řadu závažných defektů i nemocí genetické orientace.

Je třeba poznamenat, že po dobu dvaceti šesti týdnů lze pohlaví dítěte určit s absolutní přesností, protože jeho genitálie jsou již plně formovány.

26. týden těhotenství: Dieta

Strava budoucí matky by měla být vyvážená, zdravá a plná. Nabídka by neměla obsahovat produkty, které by mohly tělu poškodit. Představují je polotovary, sycené nápoje, silná káva a čaj, smažená jídla, alkohol, sladká a mouka.

Odborníci na výživu také radí ženám, aby opustily produkty, které jsou přírodními alergeny, které představují med, citrusové plody, čokoláda a červené ovoce. Omezte použití soli, protože to vyvolává vývoj otoků.

Jaké produkty by měly být zahrnuty do těhotné nabídky? Žena nesoucí dítě by měla jíst obiloviny z obilovin, protože mohou eliminovat pálení žáhy, těžkosti v žaludku, zácpu a nadýmání. Je dobré konzumovat kvašené mléčné výrobky, mrkev a jablka. K doplnění vitamínů a bílkovin v těle by měla strava zahrnovat potraviny představované čerstvými rybami s nízkým obsahem tuku, libovým masem, ovocnými nápoji z bobuloviny, ovocem a zeleninou..

Budoucí matka pravděpodobně nebude schopna odmítnout sladkosti a muffiny, ale měla by minimalizovat jejich spotřebu. Měl by být konzumován v malých porcích a často, takže nebude možné se zotavit, ale také zabránit tomu, aby dítě získalo nadváhu.

26. týden těhotenství: doporučení gynekologů

Aby dvacátý šestý týden přinesl pouze radost a pozitivní emoce, měla by budoucí matka dodržovat následující doporučení:

 • Protože v tomto období vyvíjí břicho zátěž na páteř a bederní, musí žena nosit prenatální obvaz a provádět zvláštní relaxační cvičení, která zmírní nebo úplně zmírní bolesti zad.
 • Nezanedbávejte zbytek. Zdravý spánek by měl trvat nejméně osm hodin. Musíte spát na levé straně pomocí speciálního polštáře pro nastávající matky.
 • Aby se předešlo výskytu strií v důsledku napínání kůže, měla by žena od samého začátku těhotenství nanést na její pokožku speciální značky proti roztažení. Lze je zakoupit v lékárně nebo ve zvláštních prodejních místech..
 • Sedět doma po celou dobu je také kontraindikováno. Žena by měla chodit více, vést aktivní životní styl a provádět zvláštní cvičení pro těhotné ženy.

Těhotenství je čas, abychom si ze života užili potěšení. Ve všech případech byste však měli dodržovat opatření, abyste nepoškodili sebe a dítě.

Pohlaví po 26 týdnech těhotenství

V této fázi není intimní život ženy kontraindikován, pokud se neobává tónu dělohy, bolesti v oblasti břicha a gestózy, doprovázené útoky nevolnosti a zvracení. Sex v této fázi by mělo být klidné a jemné. Je nutné vybrat ty pózy, které se milují a které vylučují tlak na dospělý žaludek.

Pokud gynekolog během zkoušek nezakáže intimitu se svým manželem a neuloží na ni omezení, je to přípustné a nepoškodí tělo.

Pokud však lékař tabuizoval sexuální vztahy, neměl by jeho doporučení ignorovat, protože to má vážné důsledky až do předčasného narození dítěte..

Závěr

Aby toto období proběhlo bez problémů, je nutné poslouchat dítě a jeho vlastní pohodu. Neměli byste měnit své stravovací návyky, protože dítě je již zvyklé na každodenní stravu a nemusí mít nové chutě..

Musíte chodit více na čerstvý vzduch, vést aktivní životní styl a řídit se doporučeními svého gynekologa. V tomto případě bude dvacátý šestý týden snadno plynout a nepřinese žádné nepohodlí.

26 týdnů těhotenství

26. týden těhotenství podle porodního kalendáře označuje konec druhého trimestru. Pocity ženy v této fázi se mění relativně málo a závisí hlavně na růstu a vývoji dítěte a na zvětšení velikosti dělohy. Aktivně se zdá instinkt vnoření. Férový sex se připravuje na dlouho očekávané setkání s dítětem a uklízení bytu.

Příznaky a příznaky

26. týden těhotenství je charakterizován významným nárůstem objemu břicha. V této fázi bude žena často potřebovat pomoc svého manžela, a to i v takových běžných situacích, jako je vázání tkaniček. Je stále obtížnější se ohýbat a chodit. Budoucí matky často nevidí své nohy ve svislé poloze kvůli zvětšenému břichu.

Jiné příznaky těhotenství v 26. týdnu:

 • Pocit pohybů dítěte roste stále více. Nyní i ostatní lidé, s rukou na svých rukou, budou moci cítit lehké chvění. Pokud je žena hubená, může být aktivita dítěte viditelná pouhým okem.
 • Nepříjemné pocity v zádech se zesilují a chůze se stále více mění. Je to kvůli posunu ve středu hmoty těla. Má podobu „hrdé“ nebo „kachny“.
 • Spánek se stává nepříjemným. Neustále otupělá stránka. Nastávající matka často potřebuje točit v posteli. Tento problém vyřeší speciální polštáře pro těhotné ženy..

Často progresivní epizody pálení žáhy a zácpy způsobené kompresí dělohy odpovídajících vnitřních orgánů.

Změny v těle matky

Zejména výrazné změny v tomto období by se neměly očekávat. Hlavní události jsou spojeny s postupným růstem dělohy a syntézou prolaktinu.

Co se stane v 26. týdnu těhotenství:

 • Děloha již zabírá téměř celou břišní dutinu. Posouvá další vnitřní orgány. V zásadě to nezpůsobuje nepříjemné pocity, ale častější jsou epizody pálení žáhy, zácpy a bolesti..
 • Prsa je zvětšená. Občas se uvolní malé množství mleziva..
 • Žena v této fázi již může přibrat až 9 kg další váhy. Překročení tohoto ukazatele by mělo být signálem, který věnuje zvláštní pozornost stravě těhotné ženy.
 • Často existují charakteristické tréninkové zápasy. Jsou bezbolestné a připravují dělohu na skutečné narození..
 • Poměrně často dochází k otoku nohou. Je to způsobeno zvýšením objemu cirkulující krve a zvýšeným stresem na ledviny. Pokud se v moči nenachází žádný protein a krevní tlak zůstává v normálních hodnotách, neměli byste se s tímto příznakem obávat.
 • Pigmentové skvrny často vylepšují barvu.
 • Mírné poškození zraku se může vyvinout, má však přechodnou povahu..

Vývoj plodu

V 26. týdnu těhotenství pokračuje období zlepšování dítěte. Všechny orgány jsou umístěny na svých místech a procházejí fází zrání. Nejdůležitější události v životě dítěte:

 • Hmotnost dítěte se postupně zvyšuje. Je to hlavně kvůli tukové a svalové tkáni. Tělesná hmotnost dítěte může již dosáhnout 1 kg.
 • Dítě dokonale rozlišuje chuť a vůni plodové vody, která závisí na stravě matky.
 • V 26. týdnu těhotenství většina dětí zaujímá své konečné umístění v děloze, hlavně hlavou dolů. Lze však pozorovat až 30 týdnů aktivní žabky a pravidelnou změnu této polohy..
 • Dítě si zvykne na tlukot mámy. Tento zvuk ho uklidňuje.
 • U chlapců pokračuje proces snižování varlat do šourku.
 • Kůra a nadledvinka vytvářejí spojení. Postupně vytvářely své vlastní hormonální pozadí dítěte.
 • Kosterní systém se nadále aktivně rozvíjí. Růst plodu může již dosáhnout 32-33 cm.

Analýzy a ultrazvuk

26. týden těhotenství nevyžaduje povinné diagnostické postupy s obvyklým průběhem procesu porodu dítěte.

Pokud žena chce navštívit gynekologa, bude muset složit obecný moč a krevní test, aby posoudila stav ledvin a detekovala anémii. Kromě toho lékař změří růst, obvod těla těhotné ženy, zváží ji.

Povinná manipulace zůstává stanovením výšky výšky děložního fundusu (normální - 26 cm) a poslechu srdečního rytmu plodu pomocí stetoskopu. Dále změřený krevní tlak. Se svým zvýšením a přítomností bílkovin v moči může lékař mít podezření na preeklampsii, která bude vyžadovat lékařské ošetření a případně hospitalizaci na oddělení patologie těhotenství.

Ultrazvuk se v tuto chvíli obvykle neprovádí. V případě potřeby však pomůže posoudit řadu důležitých charakteristik vývoje plodu:

 • velikost dítěte
 • jeho dodržování gestačního věku;
 • stupeň vývoje placenty;
 • množství plodové vody;
 • velikost a struktura vnitřních orgánů.

Paralelně se provádí stanovení srdečního rytmu plodu. Normálně je to 160 - 180 úderů za minutu.

Funkce napájení

26. týden těhotenství se nevyznačuje zvláštními změnami ve stravě. Stále musíte dodržovat pravidla zdravého životního stylu. Vývoj dítěte přímo závisí na tom, jak žena jí během těhotenství. Typická lékařská pomoc zůstává:

 • Často se vyplatí jíst, ale v malých porcích. To zabrání nadměrnému přírůstku hmotnosti a podpoří lepší vstřebávání živin..
 • Ve stravě musíte zvýšit počet čerstvé zeleniny a ovoce. Jsou bohaté na vlákninu a dokonale zabraňují zácpě, často obtěžují těhotné ženy po 26 týdnech..
 • Denně by se mělo spotřebovat 1,5 litru tekutiny.
 • Ve stravě musí být maso a ryby..
 • Omezte počet rychlého občerstvení a rychlého občerstvení.

Vitaminy a minerály mohou být navíc konzumovány ve formě vhodných léků, pokud není možné zajistit vyváženou stravu. Gynekologům se doporučuje užívat vitamín D a vápník pro mnoho žen..

Doporučení, zákazy a tipy

Přes plné fungování placenty není schopna odolat všem toxickým látkám. Nejškodlivější pro dítě zůstává ethanol, nikotin a různé drogy.

Cvičení zůstává nedílnou součástí života každé ženy. Upřednostňuje se jóga a fitness pro těhotné ženy. Venkovní turistika nebo vodní aerobik jsou také skvělé..

Intimní život v této fázi může přinést řadu nových pocitů. Pokud nejsou kontraindikace (riziko předčasného ukončení těhotenství, ischemicko-cervikální nedostatečnost), nemělo by být omezeno. Hlavní věcí je vyhnout se aktivnímu tlaku na žaludek partnera.

Samoléčení je stále zakázáno. Pokud máte jakékoli nežádoucí příznaky, měli byste se určitě poradit s lékařem. To platí zejména pro výskyt vaginálního výboje. V závislosti na jejich povaze může výtok indikovat přítomnost určitých patologických procesů. Hlavní věcí je okamžitá konzultace s lékařem.

26 týdnů těhotenství

26 týdnů těhotenství při početí nebo 28 porodníků

Gestační věk 26 týdnů je 28 porodních. První týden posledního, třetího trimestru. Další 2-3 měsíce a setkáte se s vlastní krví. Mezitím se pokuste uvolnit co nejvíce, po porodu vás bude vaše dítě potřebovat ve dne iv noci.

Stanovení přesného gestačního věku

Tato potřeba vyvstává, protože žena se chystá jít na mateřskou dovolenou a získat rodný list. A záleží pouze na lékaři, kdy dlouho očekávané dvacet osm týdnů při početí nebo třicet porodnických „přijde“. Doktor tedy stanoví termín podle následujících údajů.

1. Informace z prvního ultrazvukového vyšetření provedeného v časném těhotenství (nejlépe před desátým týdnem). Termín je nejprve dán velikostí (vnitřním průměrem) vajíčka plodu. Rozběhy jsou v plus nebo mínus dva dny. Za 5 porodnických týdnů však mnoho žen ani neví o svém těhotenství.
Později - po 6 týdnech a později je období určeno KTR, coccyx-parietální velikost embrya. V takovém případě se obvykle vypočítá konečný termín..

2. Údaje o velikosti (fetometrii) plodu od prvního screeningu (do 12-13 týdnů). Nastavit termín pro velikost bipolární biparentální hlavy.

3. Datum prvního rozrušení. Během prvního těhotenství se dítě pohybuje poprvé po 20 týdnech. A s těmi druhými a následujícími - na 18. Ale v praxi se často ukáže, že se pohyby začnou cítit dříve. Zejména během druhého a následujícího těhotenství, kdy matka již tyto pocity zná.

4. Výsledky prvního gynekologického vyšetření během těhotenství, údaje o velikosti dělohy. Tento způsob výpočtu gestačního věku je velmi indikativní. To znamená, že lékař může snadno udělat chybu na týden.

5. Datum začátku poslední menstruace. Toto je nejběžnější technika. Její údaje jsou však správné pouze pro ženy, u nichž byl menstruační cyklus pravidelný a měl průměrnou délku 28–30 dní. Pokud ovulace byla opožděná, ne ve 14-15 den, ale řekněme, ve 20-22, pak je skutečný gestační věk menší než porodnický.

Někteří lékaři jednoduše berou a zjišťují průměr získaných údajů. Tento průměr však často neodráží realitu..

Blíže k očekávanému datu narození je přesný gestační věk důležitý pro ženy, které mají podstoupit císařský řez. Pokud máte pochybnosti o gestačním věku dítěte, můžete požádat lékaře nemocnice, aby jej spočítal. Ano, v každém případě to bude provedeno s plánovanou hospitalizací. Není tedy důvod se obávat.

Pocity a pocity budoucí matky ve 26 týdnech, počítání od početí

1. Stále častější výskyt mleziva. Toto je velmi užitečná výživa pro nenarozené dítě, vysoce kalorické a obsahující prvky, které jsou pro imunitu neocenitelné. Jeho izolace je zatím jakýmsi výcvikem prsu. Neměli byste se jej snažit vytlačit prsty, protože to může vyvolat infekční proces v mléčných žlázách, tj. Mastitidě..

Co dělat, aby se nechodilo ve vlhkém oblečení? Získejte speciální podložky na kojící podprsenku. Pokud je to trochu drahé, můžete rozdělit obvyklé hygienické vložky na 2 části. Protože kolostrum je přiděleno relativně málo, bude jejich absorpce dostačující.

Jak špatné je, když těhotná žena nevyčnívá z kolostra? Toto je stejná verze normy. A to vůbec neznamená, že po narození dítěte neexistuje kolostrum a potom mateřské mléko. A rozhodně to není známkou toho, že jich bude málo.

2. Dýchavičnost. Tento pocit, že budoucí matka má dvacet šest týdnů, je spojen s nedostatkem vzduchu. Objevuje se z několika důvodů:

 • kvůli tomu, že část kyslíku jde k dítěti;
 • fyzická aktivita;
 • těsnost, špatně větrané prostory;
 • tlak pod bránicí zvětšené dělohy.

A tento tlak se bude zvyšovat téměř do konce těhotenství. A možná před porodem, pokud žaludek neklesne.

Můžete zlepšit své pohody, pokud budete jíst často, ale postupně, to znamená vyhnout se přejídání. Pokud nechcete chodit do pokojů naplněných kouřem a spíte pouze na vaší straně.

A pamatujte, že někdy jsou dýchací potíže známkou závažné kardiovaskulární choroby nebo plicní choroby. Přiměřeně posoudit svůj stav a nezapomeňte si v případě potřeby stěžovat svému gynekologovi. Lékař vám pomůže orientovat se - řekne vám, jestli je s vámi všechno v pořádku.

3. Nespavost. Velmi častý problém nastávajících matek. V prvním trimestru vás nevolnost nenechá usnout. A ve třetím - mačkání hrudníku bránicí, a proto malé obtíže s dýcháním. Z tohoto důvodu mnoho matek dokonce spí s otevřenými okny. Silný pálení žáhy nepřispívá k pohodlí. Plus, různá vzrušení a obavy, které doprovázejí nastávající matky, a častá touha jít na toaletu „trochu“. Jak začít klidně spát?

- Přestaňte hodně spát před spaním. Pak bude noční močení méně časté. Ze stejného důvodu by měl být vzduch v místnosti chladný a vlhký, takže se nemusíte cítit jako pití..

- Je vhodné zajistit lůžko. Možná si koupit polštář pro těhotné ženy. Nebo si oblékněte pravidelné polštáře. Je velmi pohodlné ležet na boku a mezi nohama vložit do měkké měkké přikrývky válcované do zkumavky.

- Nečíst hororové příběhy. Konkrétně: lékařská fóra, příběhy nastávajících matek (zejména o různých nemocech během těhotenství). Nedobrovolně začneme „zkoušet“ situace a problémy ostatních lidí na sobě.

- Užívejte valeriánské tablety (pokud Vám to předepsal lékař). Je to vynikající sedativum, které nepoškodí plod a pomáhá mamce lépe spát.

- Před spaním se vydejte na procházku ulicí a osprchujte se.

4. Zácpa. Mohou být spojeny jak s přírodními procesy, které se vyskytují během těhotenství (střevo mění svůj tvar, polohu, peristaltika se oslabuje působením hormonu progesteronu), a také s užívanými léky. Například, často zácpa je důsledkem užívání vápníku a hořčíku..

Je nutné zajistit, aby židle byla denně a přibližně ve stejnou dobu. Například ráno. To je docela snadné dosáhnout pomocí laktulózového sirupu (Dufalac, Normase). Hlavní věcí je najít tu správnou a optimální dávku pro sebe. A to může být mnohokrát větší, než je uvedeno na obalu. Například 60 mg. Jen nepijte okamžitě velkou dávku laktulózy. V opačném případě vyvoláte pouze silnou bolest břicha a průjem. Dávka by měla být zvyšována postupně, asi 3-5 mg za den, pokud v předchozí den nebyla žádná stolice. A je velmi důležité, abyste pili hodně tekutin - nejméně 8 sklenic denně. A lepší než to. Kromě toho by většina tekutiny měla být konzumována ráno, stejně jako sirup.

První pomoc při zácpě pro těhotné ženy jsou svíčky s glycerinem a mikro-klystýr "Microlax". Pomocí tohoto nebo toho léku můžete jít na záchod bez bolesti za 5-15 minut. Klystýry jsou však nežádoucí, protože existuje názor, že mohou vyvolat porod, pokud existují predispoziční faktory (slabý, zkrácený krk)..

Má smysl přehodnotit vaši stravu. Nejlepší laxativní vlastnosti jsou zelenina. Jsou bohaté na vlákninu, která se dostává do střev, bobtná, zvyšuje objem konečníku a způsobuje nutkání na záchod. Je dobré bojovat se zácpou cuketou, řepou, bobulemi. Kefír, jogurt, fermentované pečené mléko mají dobré projímavé vlastnosti, ale pouze pokud jsou čerstvé.

Fyzická aktivita pomáhá střevní motilitě. Nesedejte doma, pokud na to nemáte dobrý důvod. A tam budou fungovat střeva.

Pamatujte, že zácpa je nejen bolestivá a nepříjemná, ale také ohrožuje hemoroidy, k nimž již budoucí matky mají predispozici.

Co se stane s plodem dvacet šest týdnů od početí

Vlasy na hlavě dítěte jsou individuálně zabarveny. Bohužel je však nelze vidět na ultrazvuku.

Plíce dítěte se shodují s játry v echogenitě. A pokud se narodí v tomto období, bude s pomocí individuálního ventilačního zařízení schopen dýchat. Ale povrchově aktivní látka, látka, která zabraňuje slepení plic, je stále velmi malá. V každém případě tedy budou problémy s dýcháním a na dítě čeká dlouhá rehabilitace.

Váha dítěte je nyní 1 kilogram nebo o něco více. Výška asi 35 cm.

Poloha, ve které je plod v děloze, se stále mění. Mnoho dětí se již obrátilo vzhůru nohama, ale většina z nich se stále točí v děloze. Po 4 týdnech budou také správně ležet.

Dítě se naučilo mrkat. Existují řasinky a obočí.

U chlapců sestávají varlata do šourku. Normálně se to děje přesně v děloze. Pokud jedno nebo obě varlata neměly čas sestoupit do šourku, lékař to zjistí po narození, je nutná konzultace s urologem a případně chirurgický zákrok. Skutečnost je taková, že v šourku je teplota nižší než v břišní dutině. A testikulární tkáň potřebuje chlazení. V důsledku vysoké teploty varlata postupně ztrácí svoji funkci a někdy dokonce degenerují na rakovinu.

Zajímavé změny nervového systému se objevují u plodu ve dvaceti šesti týdnech těhotenství, což jej dále přibližuje vývoji běžného novorozeného dítěte. Mozek plodu je dobře vyvinutý a má mnoho křivin. Dítě spí jako novorozenec, mnoho hodin denně. A jeho sen již má dvě fáze - povrchní a hlubokou. S hlubokým dítětem spí velmi zdravě, prakticky se nepohybuje. A když je povrchní, často se třese, jeho oční bulvy se rychle pohybují pod víčky. Mimochodem, tyto trháky si mohou všimnout samy matky. Stává se, že žena přijde na ultrazvuk a doktor jí řekne, že dítě teď spí. Pravidelně však na monitoru vidí, jak se chvěje, a také to cítí. Toto je tzv. Rychlý spánek.

Takové malé děti již formují individuální charakterové rysy. Některé z nich jsou klidnější a některé velmi aktivní. Fetální pohyby nejsou chaotické. Částečně jsou ovládány dítětem. Mimochodem, nyní má následující rozměry (fetometrii):
BDP - 70 mm (průměr); LZ - 83 - 99 mm;
Výfukové plyny - 245 - 285 mm;
Chladivo - 21 - 285 mm;
BK - 49-57 mm;
PC - 45-53 mm;
KP - 39-47 mm;
KG - 45-53 mm.

To je důležité - informace pro Rh negativní matky

Pokud máte negativní faktor Rhesus a dítě je pozitivní (může to být v případě, že váš partner má pozitivní faktor Rhesus) - existuje riziko vzniku nebezpečné komplikace, konflikt Rhesus. Často to vede k smrti plodu. Tato komplikace je typičtější pro opakovaná těhotenství, kdy v minulosti žena už měla potraty, potraty nebo porod Rh pozitivním dítětem. Je však také možné poprvé těhotenství.

Dříve v naší zemi, injikovali speciální lék, anti-Rhesus imunoglobulin, po těhotenství. Nyní se doporučuje, aby to udělali na 26 týdnech početí nebo 27 týdnech těhotenství, tj. Na začátku třetího trimestru. Faktem je, že konflikt Rhesus se může vyvinout během těhotenství, a to i při absenci významného titru protilátek v krvi. Rizikovými faktory jsou narušení placenty, různé invazivní postupy, v jejichž důsledku se může krev plodu a matky smíchat. A pokud bude krev různých réz, dojde ke konfliktu. Neriskujte, podejte injekci. I když to nefunguje zdarma, pokud je to možné, zakupte si imunoglobulin proti Rhesus sami.

26. týden těhotenství vás dítě slyší (video):

26 týdnu těhotenství vás dítě slyší

Poradenství nastávajícím matkám - začněte připravovat věno pro dítě

A neposlouchejte ty, kteří říkají, že je to špatné znamení. Pověra. I když máte dost síly, abyste mohli nakupovat samostatně a vybrat - udělejte to. Je možné, že za 5-7 týdnů budete rádi, že vše svěříte své matce, tchánovi nebo manželovi, jednoduše proto, že to bude obtížné a ne dříve. A pak budete litovat, protože jste si to sami nevybrali a nekoupili jste přesně to, co jste chtěli.

Musíte tedy zakoupit (nové nebo použité, podívejte se na své finanční možnosti):

 • kočár;
 • betlém;
 • lenoška nebo kolébka - velmi pohodlné;
 • ložní prádlo (prostěradlo, přikrývka, matrace, polštář není potřeba).
 • plenky jsou teplé a tenké (pokud se chystáte zavrtat);
 • vesty a jezdce (na bdělou dobu);
 • svrchní oděvy (na procházky).
 • prášek;
 • Masť Bepanten;
 • brilantní zelená;
 • peroxid vodíku;
 • vata;
 • bavlněné pupeny.

To je hlavní věc. O něco později musíte balík vyzvednout v nemocnici. A předtím - navštivte vybranou porodnici a zeptejte se, co budou rozdávat a co s sebou musíte vzít. Například v mnoha porodnicích rozdávají sterilní pleny, takže pro ně není potřeba. Totéž platí pro ložní prádlo, noční košili, župan.

26. týden těhotenství: vývoj plodu, úplný popis, fotografie, ultrazvuk

Termín 26. týden těhotenství je konec druhého trimestru. Obvykle to jde bez obav. Brzy začne třetí trimestr a bude zahájena příprava na porod. Mezitím si může nastávající matka užívat bezstarostné období. Co se stane v 26. týdnu těhotenství? Jak se dítě vyvíjí? Řekneme to v článku.

26. týden těhotenství: pocity budoucí matky

Takže 26. týden těhotenství je nastávající matkou obvykle snadno tolerována, i když některé problémy mohou nastat. Žena jasně cítí pohyby svého dítěte a často s ním komunikuje.

Fyzicky je pro těhotnou ženu těžší. Žaludek roste, takže žena není tak mobilní. Je pro ni obtížné se obejít, chodit po dlouhou dobu a najít pohodlnou polohu pro spaní. I když některé ženy to nevidí jako obtíž.

Také budoucí matka ve 25–26 týdnech těhotenství může být těmito příznaky narušena:

Dítě rostlo, takže děloha tlačí na bránici. Z tohoto důvodu mnozí cítí, že jim chybí vzduch, je obtížné dýchat. Je důležité zabránit hladovění kyslíkem, jinak to může mít vliv na dítě. A nebojte se: tato podmínka je v tuto chvíli naprosto normální. Lékaři doporučují trávit více času venku.

 • Časté močení.

Jako u bránice, děloha přitlačí na močový měchýř. Z tohoto důvodu se těhotná žena stává častým návštěvníkem záchodu.

 • Vypouštění prsou.

Během tohoto období si mnoho nastávajících matek všimne, že oblečení v oblasti bradavek zvlhne. Prsa se připravuje na kojení a vylučuje se do kolostra. Z tohoto stavu není úniku, takže byste měli být trpěliví.

Emocionálně se těhotná žena stává klidnější a méně emotivní. Mnoho žen má „hnízdní syndrom“. V čem se to projevuje? Žena se snaží obnovit pořádek i změny v podmínkách bydlení (mnoho z nich proto plánuje opravy). Také některé těhotné ženy začnou masivně kupovat věci pro novorozence.

Hnízdní syndrom by se neměl bát. Omezte však fyzickou aktivitu, abyste nepoškodili vaše zdraví. Pamatujte, že odpočinek je také velmi důležitý, i když se zdá, že nejste vůbec unavení.

Mnoho lidí se zajímá o otázku: 26. týden těhotenství - kolik měsíců to je? Podle porodnického kalendáře odpovídá toto období šestému měsíci těhotenství.

26. týden těhotenství: vývoj plodu

S těhotnou ženou je všechno jasné, ale co se stane s dítětem? Mnozí se zajímají o vývoj dítěte a o to, jak vypadá. Řekneme vám vše podrobně.

Plod již znatelně rostl již v 26. týdnu. Svou velikostí připomíná malé květenství zelí brokolice. Hmotnost dítěte se blíží kilogramu a jeho výška je asi 35 centimetrů.

Tělo dítěte je již plně formováno. Dýchací a reprodukční systém je připraven k provozu. Mozek je také plně vyvinut, díky kterému dítě dokáže rozlišovat mezi chutí a zvuky. Oči byly do té doby zavřené.

Dítě má tak důležité fáze vývoje:

 1. Hormony se začaly vyrábět v nadledvinách. Tělo je zvláště aktivní v kortizolu. Právě tato látka pomáhá dítěti po narození první dech.
 2. Objevily se základy všech listnatých zubů. Začíná domorodá záložka.
 3. Plně tvarované rysy obličeje. Takto bude dítě vypadat, když se narodí.
 4. Rozvíjení paměti. Je prokázáno, že dítě si již vzpomnělo na hlas své matky a odlišuje jej od všech ostatních.
 5. Tvar středního ucha se blíží ke konci. Dítě slyší dobře, ale stále nedokáže rozlišit všechny zvuky.
 6. Plíce jsou tvořeny, takže dítě je trénováno k dýchání.
 7. Kostní tkáň posiluje.
 8. Kůže dítěte, která byla v poslední době jasná, se stává mnohem hustší. Epiderma je také vyhlazena a získává obvyklý stín. Vrstva podkožního tuku se zvyšuje.

Srdce dítěte bije velmi často - až 160 tepů za minutu. Tato podmínka je však u plodu zcela normální..

Většinou po 26 týdnech dítě spí. Během bdělosti tlačí matku rukama a nohama. Také pohybem dítěte může dítě signalizovat, že se mu něco nelíbí. Mnoho žen říká, že dítě se začne otřást, pokud není spokojený s postojem matky, jídlem nebo jinými faktory..

26 týdnů těhotenství: možné problémy, testy, ultrazvuk

Termín 26 týdnů těhotenství pro nastávající matky nemá významnější charakter. Stále stojí za to navštívit lékaře na prenatální klinice a provádět pravidelné testy. Je velmi důležité měřit objem dělohy, velikost a hmotnost břicha. Lékař si také může vzít výtěr z pochvy a zkontrolovat mikroflóru..

Na konci druhého trimestru je u těhotných žen riziko gestózy. Jedná se o závažné onemocnění, jehož důsledkem jsou odchylky ve fungování ledvin, srdce a mozku. Proto je velmi důležité sledovat výskyt otoků, krevního tlaku, možného výskytu bílkovin v moči a krevního cukru..

Je také důležité zabránit snížení hladiny hemoglobinu, jinak se u těhotné ženy může vyvinout anémie.

Plánovaný ultrazvuk na dobu těhotenství 26 týdnů není dokončen. Žena však může podstoupit dopplerometrii, aby viděla stav toku krve dítěte. Ultrazvuk je také předepsán, pokud existují nějaké stížnosti. Ve studii lékař určí velikost a hmotnost plodu, jakož i přítomnost nebo nepřítomnost patologií.

Jakým problémům může těhotná žena čelit v šestém měsíci? Někdy se nastávající matky obávají:

Nejčastěji se objevují v břiše a dolní části zad. Takové bolesti jsou spojeny s růstem dělohy a plodu a jsou krátkodobé nebo bolestivé povahy. Je také možné nepohodlí v oblasti třísel. Těhotné ženy někdy obtěžují bolesti nohou a křeče.

Pokud je v dolním břiše silná bolest, která nezmizí, ale zesiluje, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Termín 26. týden těhotenství je charakterizován skutečností, že při vstupu do dělohy je vytvořena ochranná zátka. V tomto ohledu se může zvýšit počet sekrecí. Pokud jsou čisté nebo bílé a bez zápachu, nemusíte se bát. V ostatních případech (například u zeleného výboje) by měl být lékař o tom informován..

 • Arytmie nebo hladovění kyslíku u dítěte.

Pokud srdce dítěte bije častěji než 160 tepů za minutu nebo srdeční frekvence není stejná, může to znamenat problém. Také věnujte pozornost pohybům plodu: pokud často bije tvrdě, nemusí mít dostatek kyslíku.

Nastávající matka by měla sledovat své zdraví a váhu, jíst zdravé jídlo a chodit pokud možno hodně. Nicméně lhaní po celý den na gauči je také špatné. Lepší, pokud vedete mírně aktivní životní styl. Lehké sporty a plavání nejsou zakázány. Hlavní věc je odpočinek a pozitivní emoce..

Naučili jste se, jak důležitých je 26 týdnů těhotenství. Fotografie z tohoto období jsou velmi pěkné, takže pokud chcete, jděte na focení. Nebojte se zachytit nezapomenutelnou událost: pak budete velmi spokojeni.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k popsaným metodám bez předchozí konzultace s lékařem.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Články O Neplodnosti