Hlavní Analýzy

25 týdnů těhotenství

Druhý trimestr těhotenství pokračuje. Dítě aktivně roste a získává sílu. Existuje aktivní formace všech jejích orgánů. Předpokládá se, že od tohoto období těhotenství je riziko předčasného porodu výrazně sníženo. Pravděpodobně se stále cítíte snadno, vypořádáte se s většinou každodenních úkolů, ale nezapomeňte, že celý zbytek budoucí matky je velmi důležitý.

Hmotnost plodu ve 25. týdnu těhotenství je od 600 do 800 gramů a výška je v průměru 30-33 cm.

Kolik měsíců uplynulo? Dítě stále roste aktivně - konec konců uplynulo šest porodních měsíců a týden! Během tohoto období není máma tak unavená, ačkoli její žaludek začíná růst každý týden jako kvasnice. Stále více času by však mělo být věnováno odpočinku, protože pro váš růst potřebuje vaše dítě nejen živiny, ale také zdravou a veselou matku.

Co se děje?

V tuto chvíli prochází určitý mezník - toto období se nakonec považuje za příznivé pro přežití dítěte, pokud se narodí v předstihu. To je velmi důležité pro matky, jejichž těhotenství prochází komplikacemi a silnými pocity. Dítě se samozřejmě neobejde bez silné lékařské podpory a speciálního vybavení, ale má šanci za několik měsíců potěšit celou rodinu tím, že se vrátí domů z oddělení pro předčasně narozené děti.

Maminka přibírá na váze se svým dítětem - hmotnost matky při 25 týdnech těhotenství by se měla zvýšit o 6-8 kg a týdenní nárůst je asi 350 g. Výška děložního pozadí v tomto období je 23-27 cm.

Plod po 25 týdnech těhotenství

Plod v 25. týdnu těhotenství začíná aktivně přibývat na váze díky tukové tkáni - postupně se zaobluje a stává se jako novorozenec. Tvoří se rysy obličeje charakteristické pro vaše dítě, uši rostou a pohybují se nahoru na správné místo. Tento týden se vytvoří vnitřní ucho, které je zodpovědné za orientaci a polohu těla dítěte v prostoru.

Až do 25. týdne těhotenství jsou játra a slezina zodpovědná za tvorbu červených krvinek u plodu. Po uplynutí této doby se plně vytvoří kostní dřeň dítěte, která tuto funkci převezme..

Plíce dítěte se aktivně vyvíjejí, ale stále ještě zdaleka nedospěly. Pokud před tímto obdobím ve fetálních plicích nebyly prakticky žádné alveoly - vaky, ve kterých dochází k výměně plynu - pak po tomto období těhotenství jejich počet rychle roste. V plicích se začíná tvořit povrchově aktivní látka - látka, která zabraňuje rozpadu alveol, a proto jsou lidské plíce neustále narovnány. Je to kvůli absenci povrchově aktivní látky v plicích dítěte narozeného ve 25 týdnech těhotenství, že téměř všechna taková děti vyžadují umělou ventilaci plic - protože bez tohoto aparátu se jejich plíce zhroutí a nemohou dýchat.

Moderní vývoj medicíny dosáhl takové úrovně, že se syntetické povrchově aktivní látky vyvíjejí ve speciálních laboratořích, které se po narození zavádějí do plic předčasně narozených dětí - zachránilo tak životy tisíců dětí.

Svalnatý systém plodu je již téměř vytvořen a nervový systém je v procesu zrání - dítě se začne aktivně pohybovat rukama a nohama, převrátit se. Jeho pohyby se více koordinují - může se chytit za nos nebo nohu, dotknout se dlaně matky připojené k jeho žaludku. Díky zvýšené aktivitě, zvyšuje se počet a síla pohybů, může dítě spočívat na hlavě nebo končetinách na hypochondrii, což způsobuje bolest v matce.

Aktivně se vyvíjí také sexuální sféra dítěte - varlata začínají klesat do šourku a vaginální formy u dívek.

Fotografie dítěte s ultrazvukem

Správná výživa

Aby vaše dítě rostlo dobře a správně, potřebuje velké množství a rozmanitost živin - protože jeho orgány a systémy se nadále formují a zrají, a pokud v tomto procesu chybí nějaký důležitý prvek, mohou nastat selhání, která následně negativně ovlivní na zdraví dítěte.

Výživa budoucí matky by měla být zdravá a různorodá - nutně čerstvé ovoce a zelenina, libové maso a ryby, obiloviny. Vzhledem k tomu, že žaludek po 25 týdnech těhotenství je již zřetelně viditelný kvůli své velikosti, může stlačit žaludek a střeva a způsobit pálení žáhy. Kromě toho komprese střeva spojená s hormonálními změnami těhotné ženy často způsobuje zácpu. Aby se tomuto nepříjemnému jevu zabránilo, měla by maminka určitě jíst švestky, vařenou řepu a další produkty, které zlepšují funkci střev.

Břicho v 25. týdnu těhotenství roste poměrně rychle - příbuzní si mohou všimnout významného rozdílu ve velikosti břicha za pouhý týden. Je to kvůli rychlému růstu plodu - protože v tuto chvíli přidává asi 150 gramů týdně.

Máminy pocity

Každý týden se váš žaludek zvětšuje a začnete se cítit nemotorně a trapně, i když jste stále docela aktivní. V tomto období se můžete stále aktivně věnovat sportu (nejlépe plavání), ale měli byste věnovat větší pozornost odpočinku a pokusit se vyhnout cvičením, která vyžadují dobrou koordinaci. Kromě toho se doporučuje chodit venku častěji..

Během tohoto období se mumie začnou obávat suchosti oční sliznice - je to způsobeno hormonálními změnami. Tento problém je vyřešen docela jednoduše - kupte speciální lék „umělou slzu“ a vštípte, jakmile cítíte, že vaše oči pálí, v očích bude pocit písku.

Poměrně často si ženy ve 25. týdnu těhotenství stěžují na výskyt křečových žil na nohou, které se často obávají hemoroidů. To je způsobeno kompresí vena cava těhotnou dělohu. Chcete-li snížit projevy křečových žil, změňte polohu těla častěji, používejte speciální kompresní prádlo a relaxujte s nohama nahoru. Pokud zjistíte, že hemoroidy - poraďte se s lékařem, bude vám předepsána léčba. Je třeba si uvědomit, že zácpa přispívá ke vzniku hemoroidů, takže zkuste jíst rozmanité, jíst více vlákniny, pít dostatek vody.

Velká děloha začíná stlačovat vnitřní orgány, a to se v první řadě projevuje pálením žáhy - po vymačkání žaludku se kyselina dostane do jícnu, což způsobuje pálení, nevolnost. Chcete-li se tomuto jevu vyhnout, zkuste jíst v malých porcích a častěji. Jídlo by mělo být snadno stravitelné..

Anémie je velmi častým problémem ve 25. týdnu těhotenství - velké množství mateřského železa se používá k vytváření krevních buněk dítěte, a proto se u budoucí matky může vyvinout anémie s nedostatkem železa. Tento stav můžete léčit vhodnou výživou a užíváním speciálních léků pro těhotné ženy. Abyste se vyhnuli anémii, měli byste do svého jídelníčku zahrnout potraviny bohaté na železo-ovesné vločky, červené maso a játra, čočku, rozinky. Kromě toho může váš gynekolog předepsat těhotným ženám speciální léky, které pomohou eliminovat anémii..

Dalším problémem, který v tuto chvíli může matky trápit, je nespavost. Je obtížné se s tím vypořádat, ale je to možné - chodit před spaním, vybrat si pohodlnou polohu pro spaní, položit nohy na polštář. Teplé mléko můžete pít před spaním.

Dobrou zprávou je, že ve 25. týdnu těhotenství se stanete ženštějším, vaše vlasy budou silné a lesklé. Díky za to potřebujete homony těhotenství. Obvykle blíž k této době, muži začnou všímat, že jejich manželka je ještě krásnější..

Míchání Malyn

Míchání v 25. týdnu těhotenství se stává aktivnějším a silnějším - koneckonců, dítě rozvíjí svou koordinaci. V tuto chvíli se maminka obvykle cítí nejméně 3-4 šoky za hodinu. Dítě má stále dostatek prostoru, aby se mohlo chovat aktivně, a používá ho s mocí a hlavním. Dítě může způsobit mámě bolest, položit nohy nebo hlavu na hypochondrium. Nejčastěji to dělá, když je nepohodlně vleže - změňte své postavení a bolest prochází.

Pokud se dítě najednou začalo chovat příliš aktivně, způsobuje vám silnou bolest nebo obráceně - se stalo letargickým a těžce pociťujete jeho otřesy, kontaktujte svého lékaře, protože takové projevy mohou být příznakem nějaké patologie plodu.

Možná bolest po 25 týdnech těhotenství

Díky zvýšené aktivitě vám vaše dítě někdy může dát bolestivé pocity a odpočívat zevnitř v různých orgánech nebo v hypochondrii. Kromě toho mají matky často bolavé nohy, pánve. V tomto období se může objevit periodická bolest v dolním břiše s napětím svalů dělohy - takže se tělo připravuje na porod. Taková bolestivost rychle prochází, zejména při změně polohy. Pokud je bolest velmi silná, doprovázená krvavým nebo hojným vodnatým výtokem - okamžitě vyhledejte lékaře, může to být známkou předčasného porodu.

Těhotenství dvojčata

Těhotenství s dvojčaty samozřejmě nepostupuje obvyklým způsobem - koneckonců, na matčino tělo padá dvojitá zátěž, což znamená, že hrozba předčasného porodu je poměrně velká. Mnoho matek je uklidněno tím, že během porodu v 25. týdnu těhotenství jsou děti již docela zralé a mají za podpory lékařů šanci na přežití.

Mohu mít sex?

Sex ve 25. týdnu těhotenství je kontraindikován pouze s hrozbou předčasného porodu a špatného zdraví matky. Pokud těhotenství postupuje normálně, není důvod popírat sebe a vašemu manželovi potěšení - zkuste si vybrat pózy, které budou pro matku pohodlné a nebudou příliš ostré a intenzivní pohyby.

Kromě toho věnujte zvláštní pozornost přítomnosti sexuálních chorob u partnera - konec konců může být infekce pohlavními infekcemi v tomto okamžiku pro dítě nebezpečná. Pokud máte pochybnosti o zdraví svého partnera, použijte kondomy..

Nezbytný výzkum a analýza

V tomto trimestru těhotenství každý měsíc navštěvujete kliniku péče o matku. Toto je velmi vhodný čas na návštěvu a budete muset provést krevní test, moč, ultrazvuk.

Ultrazvuk ve 25 týdnech těhotenství umožňuje nejen zhodnotit vývoj plodu, ale také určit množství plodové vody, stav placenty. Kromě toho je nyní možné určit pohlaví vašeho dítěte.

Na recepci na prenatální klinice vás lékař prozkoumá, určí výskyt otoků, zváží a změří výšku děložního pozadí, obvod břicha.

Podle analýzy bude možné říci, zda vaše ledviny fungují normálně, pokud dojde k anémii.

Užitečné video

Otázky a odpovědi

Šel jsem 25 týdnů těhotenství, vývoj plodu ultrazvukem je normální, ale zdá se mi, že se nepohybuje dobře. Je s ním všechno v pořádku?

V této fázi těhotenství by se měla zvýšit fetální aktivita - během tohoto období se maminka obvykle cítí nejméně tři otřesy za hodinu. Pokud je aktivita vašeho dítěte mnohem nižší - poraďte se s lékařem, může to znamenat jakoukoli patologii.

25. týden těhotenství končí a začal jsem se bát častých závratí a únavy.

Závratě během tohoto období může žena doprovázet docela často - se změnou polohy těla, ráno po spánku, s prudkým vzestupem. Pokud vás závratě vadí příliš často, jsou intenzivní, padáte kvůli nim - mohou to být příznaky závažných vaskulárních poruch, musíte jít do nemocnice.

25. týden těhotenství - končetiny pravidelně bolí, to je normální?

Bolest Coccyx během těhotenství je poměrně častou stížností. Mohou nastat jak kvůli nesouladu pánevních kostí a ocasní kosti tlačené dozadu, tak z mnoha jiných důvodů: štípnutí nervu, staré zranění, nedostatek minerálů v těle atd. Kromě toho bolest v kostrči ve 25 týdnech těhotenství může být také známkou předčasné porodu. Pokud vás až do této chvíle bolest v kostní kosti neobtěžovala, ale nyní jsou velmi intenzivní a dlouhotrvající, jděte do nemocnice.

25 týdnů těhotenství

25. týden těhotenství je kritickým obdobím, které překoná budoucí matka, která si již nemůže dělat starosti s hrozbami pro své budoucí dítě. Gynekologové se domnívají, že druhý trimestr je mnohem jednodušší než první a třetí, proto je šance na normální zdraví a zdraví dítěte a jeho matky mnohokrát větší.

Obsah

Úvod

Období dvaceti pěti týdnů je tzv. Psychologické období, kdy se žena již plně cítí jako máma a je s dítětem nejen v těsném fyzickém, ale i psychoemocionálním kontaktu. Nejživější vzpomínky na váš pobyt v děloze u dospělých, vznikají a jsou v tuto chvíli odloženy na podvědomé úrovni.

Fyzická a emocionální pohoda dítěte je silně ovlivněna náladou ženy, na kterou dítě okamžitě reaguje. Každý den připomíná matce svou přítomnost lehkými šoky a postupně se připravuje na narození.

Tělo dítěte je již dobře vyvinuté, ale zatím je špatně připravené na život mimo dělohu. Musí uplynout ještě několik týdnů, aby mělo dítě v případě předčasného narození šanci na život.

25. týden těhotenství: co se stane příznaky

Dvacátý pátý týden porodu plodu je velká polovina období, které je přirozeně přiděleno ženě na nošení dítěte. Stále je toho dost a dlouho očekávané dítě se narodí. V této fázi se maminka cítí dobře, není naháněna nevolností, hormonální bouře prošla a nálada je prostě úžasná.

Už může komunikovat s dítětem, které je každým dnem aktivnější. Komunikuje se svou matkou prostřednictvím tlaků a lehkých doteků. Díky pocitu mateřství a jednoty s dítětem se žena cítí radostně, šťastně a energicky. A dokonce i výskyt drobných potíží ve formě nemocí, které bohužel v tuto chvíli nelze bohužel odstranit, se cítí v pořádku a očekává předčasné setkání se svým dítětem.

Nevolnost

Choroby v této době jsou reprezentovány výskytem otoků a křečových žil postihujících dolní končetiny. Pokud si budoucí matka všimne vývoje těchto odchylek, měla by se okamžitě poradit s lékařem, aby je zastavila. Ve většině případů se ženám doporučuje používat venotoniku, nosit kompresní prádlo, vést aktivní životní styl a navštěvovat bazén, protože vodní procedury jsou skvělým způsobem, jak odstranit křečové žíly v počáteční fázi..

K odstranění otoků budete muset provést lehkou samomasáž a ležet se zvednutými dolními končetinami. Tyto dva problémy byste neměli brát na lehkou váhu, jinak můžete vyprovokovat další rozvoj nemocí se závažnými následky.

Anémie

Dalším problémem, kterému musí ženy čelit, je anémie, ke které dochází na pozadí nedostatku žlázových sloučenin v krvi. Snížená hladina hemoglobinu, která zajišťuje transportní funkci molekul kyslíku v těle, je způsobena jeho aktivní spotřebou vyvíjejícím se tělem dítěte. Tento prvek tvořící krev je nezbytný pro něj i pro jeho matku.

Anémie u žen v poloze se projevuje tachykardií, letargií, závratě, ospalostí, podrážděností, tinnitem a mírným zvýšením teploty. K odstranění těchto problémů gynekolog jmenuje menu bohaté na výrobky obsahující železo. V pokročilých případech budou předepsány léky.

Interní změny

V této době děloha dále roste, což vede ke zvýšení břicha asi o centimetr týdně. Dno dělohy se zvedlo do výšky 25 centimetrů od úrovně pupku. Při každé schůzce s gynekologem změří lékař tento indikátor, aby sledoval průběh těhotenství. Pokud je výška jeho dna menší než standardní ukazatele, může gynekolog mít podezření na problémy s vývojem dítěte, placentární nedostatečnost nebo jiné závažné patologie.

V důsledku růstu dělohy a plodu uvnitř ní se břicho zvětšuje. V období dvaceti pěti týdnů začíná její velikost způsobovat nepohodlí ženy. Děloha se pohybuje a stlačuje vnitřní orgány pánevního dna a vede k poruchám v jejich práci.

Díky svému účinku na zažívací trakt čelí žena v určité poloze řadě nemocí. Vyvíjí těžké pálení žáhy, které je výsledkem refluxu tekutiny ze žaludku do jícnu. Chcete-li odstranit tento problém, musíte jíst často, ale v malých porcích. Kromě pálení žáhy se u budoucí matky mohou vyvinout hemoroidy, k nimž dochází v důsledku častých problémů s pohybem střev. V případě zácpy byste měli zvážit svou stravu přidáním potravin s vysokým obsahem vlákniny do své stravy. Z hemoroidů lékař předepíše speciální svíčky, které pomohou zastavit onemocnění.

Děloha také tlačí na močový měchýř, což vede k častým výletům na záchod, které pronásledují ženu až do konce těhotenství. Gynekologové nedoporučují tolerovat a chodit na toaletu, je-li to nutné, protože se tak lze vyhnout zánětlivým onemocněním genitourinárního systému.

V důsledku zvýšeného objemu krve stoupá tlak na velké cévy, v důsledku čehož je narušena normální oběhová funkce krve. V důsledku stagnace životně důležité látky se vyvíjejí křečové žíly a na dolních končetinách se objevuje otok.

Vnější změny

Také rychlé zvýšení břicha vyvolává roztahování kůže, což vede k výskytu strie v oblasti břicha. Chcete-li zabránit jejich výskytu, musíte začít používat speciální kosmetiku od strie od samého začátku porodu plodu.

Opatrně musíte sledovat přírůstek hmotnosti. V této fázi, kdy toxikóza a nevolnost ustoupily, začal jeho žena pronásledovat hlad. Pokud ho neovládá, rychle přibírá na váze, což negativně ovlivní její zdraví a zdraví dítěte.

Můžete také zjistit, jaké změny a pocity doprovázejí 26. týden těhotenství. A také jaká doporučení gynekologové dávají, jaký druh výživy je třeba pro mámu a dítě a mnohem více. V tomto článku najdete všechny potřebné informace..

25. týden těhotenství: problémy a hrozby

Bolest a nepohodlí začnou strašit ženu od začátku porodu plodu. Pro dvacátý pátý týden těhotenství nejsou tyto pocity výjimkou. Je třeba poznamenat, že bolest by měla být menší a vzácně se vyskytující. Proto, je-li to časté, není možné v každém případě vydržet, protože to může způsobit předčasné narození. Nejlepší je kontaktovat gynekologa a podrobně mu popsat váš problém, aby mohl poskytnout kvalifikovanou pomoc a zabránit negativním následkům..

Bolest a nepohodlí se často vyskytují v oblasti břicha a beder, v konečníku, křížové kosti, dolních končetinách, týlních a časných oblastech.

Chcete-li zabránit výskytu takových pocitů, můžete:

 • Provádění fyzických cvičení pro nastávající matky;
 • Nosit pohodlné a stabilní boty bez podpatků;
 • Výběr pohodlných postojů k sezení a použití venotoniky k odstranění otoku dolních končetin na konci dne.
 • Relaxace a procházky na čerstvém vzduchu.
 • Nošení kompresního prádla a mateřského obvazu.

Dodržováním řady jednoduchých pravidel můžete minimalizovat nepohodlí, které straší budoucí matky po celou dobu těhotenství..

SARS a indikátory zvýšené teploty

Těhotné ženy často trpí nachlazením, protože jejich imunitní systém je během tohoto období oslaben. Budoucí maminka se může nakazit z jakéhokoli nositele virové infekce. Jakmile se objeví první příznaky onemocnění, musíte okamžitě zahájit léčbu, kterou musí lékař předepsat. Pouze odborník si může vybrat takové léky, které nepoškozují dítě a pomohou zbavit se nemoci.

Pokud teplota nepřesáhne 37,5 °, nemusí být sražena. Ve druhém a třetím trimestru je zvýšení teploty těchto indikátorů považováno za normální a nepředstavuje pro dítě žádné nebezpečí. Pokud stoupne na 38, musíte pít antipyretikum, které bylo předepsáno lékařem, protože silná teplota může dítě vážně poškodit. Můžete ji omezit nejen tabletami, ale také studenými potížemi a velkým množstvím nápoje.

Můžete se zbavit kašle, rýmy a bolestí v krku bylinnými infuzemi a inhalací. Při komplikovaném průběhu onemocnění si terapeut vybere takové léky, které rychle zastaví nachlazení a nepoškodí plod..

Abyste se během epidemie vyhnuli akutním respiračním virovým infekcím, nemusíte chladit. Nejdříve by měly být dolní končetiny a dolní část zad teplá. Vyhněte se přeplněným oblastem, a pokud to nelze provést, noste masku.

V bytě je třeba častěji větrat a pro prevenci nemoci v nabídce by měla obsahovat černou ředkvičkovou šťávu, cibuli a česnek. Můžete také použít profylaktické nachlazení..

Vaginální výtok ve 25 týdnech těhotenství

Přidělení ve dvacátém pátém týdnu těhotenství by mělo být průhledné nebo mělo bělavý odstín, jednotnou konzistenci a nepřítomnost nepříjemného zápachu. Pokud se vyskytnou nějaké abnormality, měli byste okamžitě kontaktovat svého gynekologa.

V tuto chvíli může plodová voda často unikat, což vylučuje sekreci nažloutlý odstín a řídkou konzistenci. Po absolvování vyšetření lékař určí příčinu úniku a odkáže ženu na ústavní léčbu. Tento stav je velmi nebezpečný pro život dítěte, takže byste jej měli co nejdříve zastavit.

Přiřazení se zkroucenou konzistencí a kyselou vůní indikuje vývoj drozdu, ke kterému dochází v důsledku snížení imunity. Pro dítě to není nebezpečné, ale pokud zahájíte infekci, drozd může poškodit jeho zdraví.

Předčasný porod při 25 týdnu těhotenství

Dvacátý pátý týden těhotenství je považován za období, kdy dítě již může žít mimo matčino lůno. Pokud se tedy narodí předčasně, může být zachráněn, ale za tímto účelem je nutné dodržovat řadu podmínek. Je však třeba poznamenat, že není vždy možné zachránit dítě, protože některé jeho systémy ještě nebyly dostatečně vylepšeny pro život mimo matku.

Pokud se dítě narodilo v nemocničních podmínkách, ve kterých je k dispozici novorozenecké oddělení a speciální vybavení pro podporu života, má předčasně narozené dítě šanci zůstat naživu. V komoře, kde budou umístěny drobky, je udržována nezbytná teplota a je instalováno zařízení zajišťující dýchací funkce, protože dýchací systém není plně vyvinut. Další vývoj drobků závisí na jeho vytrvalosti a péči o zdravotnický personál.

25. týden těhotenství: vývoj plodu

Téměř sedm měsíců již uplynulo od prvního dne poslední měsíční expirace a oplodněné vajíčko přešlo z embrya na zcela životaschopný plod. V této době se velikost ovoce podobá dlouhé dýni dosahující 22 centimetrů a váží 700 gramů.

Vzhled dítěte od prvních dnů vývoje se změnil a stal se téměř dokonalým. Pokud dříve připomínal člověka jen na dálku, nyní je již plně formovaným dítětem.

Drobky se plně formovaly a stal se jako máma nebo táta. Tato podobnost je jasně viditelná při provádění ultrazvuku. V této době dítě začíná přibývat na váze a znatelně kulaté. Pod kůží se vytvoří tuková vrstva, která chrání dítě před chladem a činí ho nafouklejším. Kosti se stávají silnějšími a dokonalejšími, ale ještě všude neztvrdly. Například některé kloubní klouby a ušní chrupavky zůstávají měkké a elastické..

V období dvaceti pěti týdnů plod reaguje na všechny emoce, které zažívá jeho matka. Pokud je naštvaná, naštvaná nebo naštvaná, dítě se začne bát a aktivně tlačit, když prožívá s matkou a je přenesena do její psychologické nestability. Z tohoto důvodu by žena neměla být nervózní a bát se o nic, ale zkuste být obviněna z emocí a pozitivních, které jsou jistě přenášeny na dítě.

V této době se dítě velmi aktivně pohybuje a pohybuje. Studuje svět kolem sebe, hází a otáčí se, otočí se, tlačí, omílání a cítí pupeční šňůru. Plod také komprimuje a rozpíná pěst, čímž určuje jeho budoucí vztah k pravákům nebo levákům.

S nástupem dvacátého pátého týdne těhotenství tvoří drobky své chuťové preference. Receptory jsou tak dobře vyvinuté, že cítí, jaké jídlo jí jeho matka, a mezi nimi formuje své preference v jídle.

Vnitřní vývoj orgánů

Také pro dvacátý pátý týden těhotenství je charakteristické zlepšení vnitřních orgánů plodu, které byly dříve položeny. Srdce dítěte je plně tvarované a plní mu přiřazené funkce - pumpuje krev a podporuje jeho rozvoj cévní sítí, skrz kterou se přenáší celým tělem. Plíce se téměř dokončily a začaly syntetizovat povrchově aktivní látku - látku, která po prvním dechu dítěte pomůže otevřít plíce.

Mozek se vyvíjí aktivním tempem. Formování nervových buněčných struktur a spojení, které zlepšují mentální a analytické schopnosti plodu. Kostní dřeň je zodpovědná za hematopoézu, ale za to byly zodpovědné játra a slezina. U mužských dětí se genitálie plně rozvinuly. U dívek existují vaječníky a vagína se nadále tvoří.

Co kontroluje gynekolog

Při každé návštěvě na prenatální klinice poslouchá lékař nejen to, jak bije srdce dítěte, ale také určuje, jaká je poloha plodu v děloze. V období dvaceti pěti týdnů, mnoho dětí zaujímá správnou polohu v děloze, hlavou dolů. Toto uspořádání drobků mu umožňuje volně se objevit ve světle. Ne všechny děti se však v tuto chvíli obrátí vzhůru nohama..

To se nestará o to, protože tato fáze vývoje dítěte ještě není lhůtou pro to, aby dítě zaujalo správné postavení. I když děloha má dostatek prostoru pro kotníky a další akce plodu, možná se tedy převrátí o něco později, kdy bude pro piruety mnohem méně místa.

Výzkum a analýza po dobu 25 týdnů těhotenství

Budoucí matka by měla podstoupit rutinní vyšetření jednou měsíčně na prenatální klinice. Na konci druhého trimestru budou tyto návštěvy častější. Několik týdnů před porodem drobků budete muset každý týden chodit k lékaři. Před každým vyšetřením musíte provést moč a krevní test.

Již na recepci gynekolog odebere z vagíny výtěr na přítomnost patogenních mikroorganismů, změří hmotnost a krevní tlak, objem břicha a výšku dna dělohy a také poslouchá srdeční rytmus dítěte a určí jeho polohu..

Specialista předepisuje trojitý test pouze v případě špatného zdraví mumie a pokud existuje podezření na odchylku ve vývoji plodu..

Ultrazvuk při 25 týdnech těhotenství

Ve dvacátém pátém týdnu těhotenství není ultrazvukové vyšetření považováno za běžný postup. Předepisuje se, pouze pokud má žena nějaké potíže nebo výsledky testů, které u lékaře způsobují podezření. Pokud ložisko plodu probíhá normálně, ultrazvuk bude proveden pouze ve třetím trimestru. Je nežádoucí provádět tento postup bez potřeby.

Na základě obrazu na monitoru provede odborník měření těla dítěte a určí, zda stupeň jeho vývoje odpovídá tomuto období. Rovněž bude studována zralost placenty a stav plodové vody. Pohlaví dítěte v této době je již dobře definované, takže lékař může bez problémů vyslovit hlas.

25 týdnů těhotenství: Dieta

Výživa budoucí matky by měla zahrnovat pouze zdravá a snadno stravitelná jídla. Měla by jíst často, po částech. Jídelní lístek musí být čerstvá zelenina a ovoce. Protože plod odebírá z mateřského těla mnoho živin a živin pro svůj růst a vývoj, žena neustále cítí hlad a její chuť k jídlu se výrazně zvyšuje. Abychom si poradili s tímto problémem, měli byste k hlavním jídlům přidat svačinu. Aby však nezískali další kila, musí mít nízkokalorickou hodnotu.

Strava ženy by v této době měla být bohatá na draslík, hořčík, železo, vápník, folacin, vitamíny a bílkoviny. Budoucí maminka musí denně jíst ovesné vločky, pohanky, sušené švestky, řepu a játra. Pijte až jeden a půl litru čisté, nesycené vody denně..

Chcete-li se zbavit problémů v zažívacím traktu a nepoškozovat zdraví drobků, měla by být z nabídky vyloučena smažená, solená, kořenitá a mastná jídla, jakož i káva a alkoholické nápoje. Sladké a moučné moučky by měly být sníženy na minimum, aby nedošlo k nadměrné hmotnosti v důsledku obsahu kalorií v těchto výrobcích.

Vitaminové komplexy

Gynekolog předepisuje komplex vitamínů a minerálů ve druhém trimestru porodu plodu, aby nahradil chybějící vitaminy, které žena nemůže dostat z jídla.

Některé budoucí matky samostatně získávají vitamíny v lékárně a berou je podle pokynů, ale v žádném případě byste to neměli dělat. Tyto léky a jejich dávkování by měl stanovovat pouze lékař s přihlédnutím k stavu těhotné ženy a dítěte a průběhu těhotenství..

Fyzická aktivita při těhotenství 25 týdnů

Přestože ženské pohyby již nejsou lehké a unavené, neměla by si myslet, že sport je pro ni kontraindikován. V této situaci je opak pravdou. Vedení aktivního životního stylu je nejen možné, ale také nezbytné, zejména pokud budoucí matka na něj nemá žádná omezení.

Při porodu plodu je třeba doma vykonávat fyzická cvičení a trávit více času venku v parku. V případě potřeby se může žena na pozici přihlásit k aerobiku, gymnastice pro matky nebo jógu, což jí přinese neocenitelné výhody. Pomáhají udržovat tělo v dobrém stavu, zmírňují stagnaci krve ve vaskulatuře a odstraňují otoky dolních končetin.

Vše je však užitečné při moderování a než začnete s fitness kurzy, měli byste se určitě poradit s gynekologem, který vám dá doporučení podle fyzické aktivity. Cvičení lze provádět pouze s dobrým zdravím. Pokud dojde k únavě, zastavte se a trochu odpočívejte..

Nelze vykonávat horlivost, protože negativní změny v matčině těle mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Je nepravděpodobné, že se mu bude líbit intenzivní trénink, o kterém se určitě dozvíte v trhnutí a zvýšené aktivitě..

Třídy by měly být snadné, ale zároveň pravidelné. Pouze v tomto případě můžeme hovořit o jejich výhodách, v ostatních případech způsobí škodu.

25. týden těhotenství: doporučení gynekologů

Aby dvacátý pátý týden těhotenství přinesl pouze radost a pozitivní emoce, musíte dodržovat následující doporučení:

 • Při přípravě na porod a poporodní období si můžete přečíst literaturu a sledovat filmy o mateřství a výchově dítěte od prvních dnů života. Díky získaným znalostem maminka snáze snáší těhotenství a rychle najde přístup k dlouho očekávanému dítěti po narození.
 • Je velmi důležité najít rovnováhu mezi aktivitou a relaxací. Je příliš škodlivé lhát a nachází se ve čtyřech stěnách, takže musíte trávit více času venku v přírodě, setkávat se s přáteli nebo jen procházet se v parku sám.
 • Abyste předešli bolesti dolních končetin, nemůžete sedět se zkříženýma nohama a nosit boty na vysokém podpatku. Vhodné boty pro budoucí matky jsou baletní boty, pohodlné tenisky a boty s nízkým podpatkem. Ve večerních hodinách by měly být nohy masírovány a otírány venotonikou, což pomůže vyhnout se výskytu křečových žil..
 • Je důležité věnovat pozornost kůži na hrudníku a břiše, protože právě v těchto místech se objevují strie. Chcete-li zabránit jejich výskytu, je třeba začít se starat o kůži od prvních týdnů těhotenství a vtřít do ní speciální kosmetické přípravky.
 • Abyste snížili výskyt věkových skvrn, musíte být na slunci méně a používat speciální ochranné krémy a séra.

Dodržováním těchto doporučení můžete minimalizovat nepříjemné okamžiky těhotenství na minimum a naučit se užívat tento stav.

Sex po 25 týdnech těhotenství

Intimita ve dvacátém pátém týdnu těhotenství se prakticky neliší od před těhotenství, kromě toho, že se stává něžnější a přesnější. Neexistují žádná omezení týkající se sexu, jediná věc, která by neměla být, je tlak na žaludek a zákazy lékaře.

Zákazy intimního života se ukládají v případě vícenásobného těhotenství, potratů v minulosti, patologií ve vývoji plodu a obtížného období těhotenství. Jinak bude mít prospěch pouze sex.

Závěr

I přes některá onemocnění po dobu dvaceti pěti týdnů byste neměli panikařit, budou pronásledovat každou mámu a zmizí až po porodu.

Zdraví ženy je v jejích rukou, takže se musí naladit tak, aby pozitivně a klidně počkala na brzké narození dítěte, což bude snadno a klidně projít, pokud maminka přistupuje k tomuto problému zodpovědně.

Co vaše dítě ví již ve 25. týdnu těhotenství?

Druhý, nejklidnější a nejbohatší trimestr těhotenství se blíží ke konci. A to znamená, že nastávající matka bude muset být trpělivá, aby přežila poslední fázi těhotenství. Neměli byste se však předem naladit na všechny druhy obtíží, naopak, musíte být optimističtí ohledně budoucnosti, protože za pouhé tři měsíce budete mít dlouho očekávané setkání se svým malým zázrakem. Ale zatímco probíhá 25. týden těhotenství a co se děje v této fázi, budeme se zabývat níže.

Druhý trimestr se rychle blíží ke konci. Vaše dítě aktivně roste a získává sílu, jeho tělo je již plně formováno, ale ještě není připraven na autonomní existenci.

Nastávající matka se zpravidla v tomto období cítí dobře, snadno zvládne každodenní záležitosti, ale neměla by zapomenout na dobrý odpočinek. Pochopíme, co se děje ve 25. týdnu těhotenství s dítětem a matkou a jaké komplikace mohou během tohoto období vzniknout.

Mámino zdraví

Kalendář těhotenství v 25. týdnu uvádí, že se blíží sedmý měsíc těhotenství. Faktem je, že v porodnictví je obvyklé uvažovat nikoli o kalendářních měsících, ale o porodnictví.

Porodnický měsíc zahrnuje přesně 4 týdny nebo 28 dní, takže skutečná a porodnická období se neshodují.

Žaludek ve 25. týdnu těhotenství je již poměrně velký, takže mnoho žen se cítí nemotorně a nemotorně. Ve skutečnosti se tělesná hmotnost v tomto období zvyšuje, normální nárůst je 6-9 kg.

Pokud jste přidali mnohem více, měli byste znovu zvážit stravu. Ale v žádném případě nejděte na přísnou stravu. Vaše tělo a vyvíjející se dítě potřebují živiny. Strava by proto měla obsahovat dostatečné množství vitamínů a minerálů, ale „prázdné kalorie“ je třeba opustit.

„Prázdné“ zahrnují kalorie, které tělu neprospívají, jsou to různé sladkosti, cukrovinky, sladké nápoje atd..

25. týden těhotenství je doba, kdy u mnoha žen začíná vynikat mlezivo z bradavek. V této fázi je hustá a žlutá, ale blíže k datu narození změní konzistenci a stává se tekutou.

Žaludek rychle roste, pokožka se stává napjatější. To může vést k odlupování a roztáhnutí. Aby se tomu zabránilo, je nutné použít speciální zvlhčovače. Nezapomeňte, že se můžete pokusit zabránit výskytu strie, ale bude velmi obtížné odstranit již objevené strie.

25. týden těhotenství je zpravidla charakterizován pohodou ženy, periodická onemocnění však mohou být rušivá. V současné době si ženy nejčastěji stěžují:

 • Pálení žáhy a zácpa. Tyto příznaky jsou způsobeny růstem dělohy. Zvětšený orgán komprimuje zažívací orgány a narušuje jejich práci.
 • Bolesti zad. Tato nepohodlí jsou také spojena s růstem břicha, protože se zvyšuje zátěž páteře..
 • Bolest a křeče v nohou. Vzhled těchto nepříjemných jevů může být způsoben nedostatkem vápníku, protože plod potřebuje tento stopový prvek. Proto, pokud dojde k záchvatu, poraďte se s gynekologem, možná odborník bude považovat za nutné předepsat doplňky vápníku..
 • Otok. Výskyt otoků dolních končetin večer, po dni stráveném na nohou, není známkou nemoci. Abyste se vyhnuli otoku, stačí si jen odpočinout.
 • Problémy se zuby. V tuto chvíli není na škodu navštívit zubního lékaře k rutinnímu vyšetření. Zvýšená potřeba vápníku způsobuje zranitelnost zubů.
 • Přidělení. Normální výtok po 25 týdnech těhotenství je jasný nebo mléčný. Pokud leucorrhoea změnila barvu nebo konzistenci, musíte kontaktovat gynekologa. V této době je možný rozvoj drozdů nebo jiných nemocí způsobených oportunní flórou. Tyto infekce je nutné léčit včas. Krvavý výboj je obzvláště nebezpečný ve 25. týdnu těhotenství, jeho vzhled může být známkou začínající předčasné porodu..
 • Dušnost. Nástup tohoto příznaku je také spojen s rostoucí dělohu. Je důležité vyhnout se vážnému fyzickému namáhání, ale je nemožné zcela opustit motorickou aktivitu. Zatížení by mělo být střední a pravidelné. Velmi užitečné dechová cvičení.

Růst břicha

Ve 25–26 týdnech břicho roste poměrně rychle, průměrně se obvod břicha v každém týdnu zvyšuje o 1 cm. Při plánovaném jmenování lékař nutně změří těhotnou bříško, ale můžete také provést měření sami, aby lékař mohl snadno sledovat dynamiku růstu. Do této doby je spodní část dělohy umístěna nad ňadrem o 25 cm, takže vyvíjí tlak na orgány umístěné v horní části břicha.

Míchání

Ve 25. týdnu těhotenství se pohyby stávají intenzivnějšími, protože dítě roste a učí se ovládat své tělo. Některé děti v této době již zaujaly pozici, ve které budou až do porodu. Pokud však ultrazvukové vyšetření ve 25. týdnu ukáže, že dítě je lokalizováno nohama dolů, neměli byste si dělat starosti. Je možné, že se dítě stále převrátí a zaujme „správnou“ pozici.

Je třeba poznamenat, že pohyby ve 25. týdnu těhotenství mohou matce způsobit nepohodlí. Například pokud dítě spočívá v hypochondriu na nohou, nejsou pocity příliš příjemné.

Chcete-li „donutit“ dítě, aby změnilo polohu, změňte postoj. Například, pokud sedíte, lehněte si nebo vstaňte a trochu se projděte.

Sledujte aktivitu dítěte. Pokud se začal pohybovat příliš aktivně, nebo naopak, třes se téměř necítí, pak o tom informujte svého gynekologa. Možná takové změny jsou známkou problémů.

Pokud se očekávají dvojčata

25. týden těhotenství dvojčat je již obtížné období. Ženské tělo v této době zažívá dvojnásobné zatížení, proto se zvyšuje riziko předčasného porodu. Proto mnoho žen čekajících na narození dvojčat již nyní může být pozváno do nemocnice. Neustálé sledování stavu umožňuje lékařům včas přijmout nezbytná opatření k udržení těhotenství.

Bohužel není vždy možné zabránit předčasnému porodu, může se stát cokoli. Dvacet pět týdnů je však již nekritickým obdobím. Děti narozené v tomto období, které podléhají včasné lékařské péči, mají šanci na přežití.

Vývoj dítěte

Budeme rozumět tomu, co se stane dítěti v popsané době. Přesto, že v této době je dítě stále považováno za plod, vypadá již jako obyčejný novorozenec. Přestože je stále velmi tenký a malý.

Ale drobky již vytvořily všechny orgány a systémy nezbytné pro život. V týdnech zbývajících před porodem dítě přibývá na váze a rozvine se a připraví se na nezávislý život.

Rozměry

Průměrná hmotnost dítěte v této době je 700 gramů a jeho výška se blíží 35 cm. Pokud nosíte dvojčata, pak celková hmotnost dětí je 1,2 - 1,3 kilogramů. Plod ve 25. týdnu těhotenství pokračuje v hromadění podkožního tuku, takže jeho pokožka je hladší a lehčí. Tvář dítěte se již vytvořila, objevily se řasinky a obočí. Uši jsou stále velmi měkké, ale již mají charakteristickou úlevu.

Rozvoj

Vývoj plodu ve 25. týdnu těhotenství již není tak rychlým tempem jako dříve. Tělo se však stále zlepšuje. V tuto chvíli:

 • Dýchací orgány se připravují na nezávislé fungování. V alveolech plic se začíná produkovat konkrétní látka, povrchově aktivní látka. Tato látka je životně důležitá, protože zabraňuje kolapsu plic. V jeho nepřítomnosti je nezávislé dýchání nemožné. Dítě už aktivně cvičí dýchací orgány a polyká plodovou vodu. Zároveň si může vyvinout škytavky, které máma cítí jako lehké vibrace.
 • Muskuloskeletální systém a kostní dřeň. Kosti pokračují v posilování, klouby jsou hustší. Tvorba kostní dřeně je dokončena, nyní tento orgán plní funkci tvorby krve.
 • Srdce. Srdeční frekvence dítěte by měla být 120-150 tepů za minutu.
 • Reprodukční systém. Formování vnějších genitálií se blíží ke konci. U mužského plodu začnou varlata klesat do šourku.
 • Ve 25. týdnu těhotenství se plod dál učí, jak ovládat své tělo. Má velmi dobře vyvinutý uchopovací reflex, dítě se zájmem se dotýká všeho, čeho může dosáhnout. Často si hraje s pupeční šňůrou, cítí jeho tvář a tělo.

Nezbytné zkoušky

Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací, nejsou v tomto okamžiku předepsány speciální vyšetření. Ale gynekolog musí být navštíven dvakrát měsíčně. Před návštěvou musíte složit obvyklé testy - obecné vyšetření moči a krve.

Při jmenování lékař změří obvod břicha, tělesnou hmotnost, poslouchá srdeční rytmus plodu a změří krevní tlak matky. Pokud má žena potíže, lékař předepíše léčbu nebo požádá o konzultaci s úzkými odborníky.

Ultrazvukové vyšetření po 25 týdnech těhotenství není předepsáno bez indikací. Pokud však žena z nějakého důvodu neprovedla druhé plánované vyšetření po dobu 20–24 týdnů, bude nyní muset projít tímto postupem nyní.

Ve 25. týdnu těhotenství se provádí ultrazvukové vyšetření, aby se vyhodnotil vývoj dítěte. Měření se provádí na základě růstu, obvodu břicha, hlavy a délky končetin. Pokud je v kanceláři nainstalován aparát, který vám umožní získat trojrozměrné obrázky, mohou rodiče vidět na obrazovce (a získat fotografie) své dítě v reálné formě. Při provádění druhého rutinního vyšetření se jasně zjistí, kdo by měl být očekáván - syn nebo dcera. Během tohoto období byly vyloučeny chyby.

Možné problémy

Bohužel, ne všechno jde hladce, mohou nastat různé komplikace. Ale včasná lékařská péče pomáhá vyrovnat se s problémy. Ve 25. týdnu se můžete setkat s takovými komplikacemi:

 • Studený. Je velmi obtížné se chránit před virem, ale během epidemií je stále třeba podnikat aktivní preventivní opatření. A pokud stále onemocníte, nepokoušejte se přenášet nemoc na nohy. Nachlazení na 25. týdnu těhotenství již samozřejmě není pro dítě tak nebezpečné jako matčina nemoc v raných fázích. To však neznamená, že toto onemocnění lze brát na lehkou váhu. Je nutné se poradit s lékařem a provést všechny jeho schůzky.
 • Nízká voda. Pokud je množství plodové vody podstatně menší než normální, provede se taková diagnóza. Nedostatek vody ztěžuje pohyb dítěte, ohrožuje rozvoj předčasného porodu.
 • Polyhydramnios. V tomto případě je množství plodové vody nadměrné. Dítě se v tomto případě volně pohybuje, což ohrožuje zapletení pupeční šňůry, což komplikuje narození.
 • Hypertonicita. Tato komplikace hrozí předčasným porodem, který se projevuje bolestí a napětím břicha..
 • Vnitřní smrt plodu. V této době je možné zmizet vývoj plodu a jeho smrt. Proto maminka musí pečlivě sledovat probíhající proces, a pokud se změní povaha pohybů, okamžitě se poraďte s lékařem.
 • Hemoroidy a křečové žíly. Tato vaskulární onemocnění se vyvíjejí v důsledku tlaku rostoucí dělohy.

25 týdnů těhotenství je tedy začátkem sedmého porodnického měsíce. Období je relativně příznivé, ale i v této době je možný vývoj komplikací. Proto musíte být v kontaktu s lékařem a pečlivě sledovat své zdraví.

Články O Neplodnosti