Hlavní Analýzy

Teplota těhotenství

Během těhotenství je důležité, aby žena postupovala velmi opatrně, aby neochorněla, protože to negativně ovlivní zdravotní stav a vývoj plodu a jakékoli léky v tomto období jsou pro ženu kontraindikovány. Vysoká teplota během těhotenství je nebezpečný jev, nejčastěji naznačuje přítomnost nemoci. Bez ohledu na příčinu nárůstu teploty je důvodem okamžité lékařské pomoci její blízkost 38 stupňů nebo vyšší.

Příčiny horečky během těhotenství.
Změny tělesné teploty lze pozorovat v kterémkoli trimestru těhotenství. Důvodů může být několik - samotné těhotenství a různá onemocnění infekční a zánětlivé povahy. Během hormonálních změn v ženském těle během těhotenství se její tělesná teplota může mírně zvýšit (obvykle až 37,4 stupňů Celsia) kvůli vlivu velkého množství produkovaného progesteronu, který je zodpovědný za zachování vajíčka plodu a potlačení imunitního systému.

Vzhledem k oslabení imunitní obrany je ženské tělo náchylné k útokům různých virů a infekcí, a proto je důležité dodržovat pravidla osobní hygieny a pokud možno se vyhýbat přeplněným lidem v období těhotenství. Přijatá opatření velmi často nevedou k účinku, u ženy se vyvine akutní respirační virová infekce, chřipka nebo jakékoli jiné katarální onemocnění (nejčastěji během epidemie), které může být doprovázeno zvýšením teploty. Genitourinární a střevní infekce jsou považovány za závažnější, přičemž horečka je jedním z prvních příznaků.

Teplota během těhotenství v důsledku nemocí.
Kromě vysoké teploty u těhotné ženy v důsledku akutních respiračních virových infekcí se přidávají další příznaky onemocnění, zejména silná bolest hlavy, ospalost, bolest v krku, výtok z nosu, bolest v celém těle, kašel. SARS zákeří na vývoj komplikací ve formě pneumonie, tracheitidy, laryngitidy, otitis media. Viry mohou snadno proniknout placentární bariérou a nepříznivě ovlivnit plod. Na pozadí nově se objevující infekce dochází k spontánnímu potratu nebo k různým malformacím.

Pyelonefritida nebo zánět ledvinové pánve je u žen během těhotenství poměrně častým onemocněním. Vývoj nemoci je doprovázen zvýšením teploty, nemoc se vyvíjí v důsledku fetálního tlaku na močovody. Na tomto pozadí je odtok moči obtížný, dochází k infekci. Kromě vysoké teploty, tam je obecná slabost, bolest hlavy, bolest v dolní části zad, která může dát stehně nebo slabiny, bolestivé močení. Je poměrně obtížné identifikovat nemoc během těhotenství na pozadí nízké závažnosti příznaků poškození ledvin. Nelze vyléčit nemoc, v pozdějších stádiích se vyvíjí gestóza (pozdní toxikóza) a v důsledku toho plod zažívá hladovění kyslíkem a zpoždění vývoje. Ve vážnějších případech vyvolává nemoc potrat.

Střevní infekce je také běžným onemocněním těhotných žen. Projevuje se ve formě nevolnosti a zvracení, příznaky jsou v zásadě podobné projevům těhotenství. Varováním by mělo být doplnění stávajících příznaků jiných projevů - volné stolice, bolest a bolest v břiše a samozřejmě horečka.

Vysoká tělesná teplota vždy indikuje infekci, oba tyto faktory jsou nebezpečné.

Je obtížné léčit infekce v prvním trimestru těhotenství za podmínek, kdy jsou téměř všechny léky kontraindikovány pro budoucí matky. Proto se neodkládejte, neléčte sami, je lepší navštívit lékaře rychleji.

Nebezpečí horečky během těhotenství.
V prvním trimestru embryonálního vývoje odborníci vnímají teplotu až 37 stupňů Celsia jako normu, nebojte se. Další věc je, pokud se její indikátor blíží 38 stupňů. V tomto případě začíná plod a jeho vývoj i nervový systém trpět. K položení mnoha orgánů a systémů dítěte dochází přesně v prvních několika měsících těhotenství, zvýšení teploty nad 38 stupňů během tohoto období vede k různým malformacím a mentální retardaci dítěte. Pokud teplota nad 38 stupňů během dne neklesne, trpí mozek, končetiny a kostra obličeje (nejčastěji se vyskytují vady ve vývoji čelisti, patra a horního rtu).

Vysoká teplota vede k narušení syntézy bílkovin, zhoršuje přísun krve do placenty, což vyvolává potrat v časných stádiích těhotenství a předčasný porod v pozdějších stádiích těhotenství.

Zvýšení tělesné teploty, a to i mírné, je před porodem nebezpečné, protože to může způsobit, že budoucí matka vyvine různé komplikace ze srdce a nervového systému. Pro dítě existuje nebezpečí infekce při porodu.

Co dělat, když během těhotenství teplota stoupne.
Pokud se teplota zvýšila na 37 až 37,6 stupňů, neměli byste se bát, je to normální, pokud ovšem neexistují žádné další známky, které by vás obtěžovaly. Pokud je teplota blízko 38 stupňů (37,7-38) nebo překračuje tento indikátor, měli byste se poradit se svým lékařem. Gynekolog (v případě potřeby společně se specializovanými odborníky) provede kompletní vyšetření, aby zjistil příčinu horečky. Teplota byste měli sami snižovat až po konzultaci s lékařem!

Nezapomeňte, že ve druhé polovině porodu dítěte progesteron již neovlivňuje ženské tělo, takže teplota během tohoto období je hlavním příznakem infekce nebo zánětu. Pokud kromě vysoké teploty dochází k postupnému nebo prudkému zhoršení celkové pohody, doprovázenému zvracením a bolestí v kterékoli oblasti, okamžitě zavolejte sanitku.

Jak snížit teplotu během těhotenství?
Vzpomínám si, že užívání jakýchkoli antipyretických léků by mělo být výhradně na základě lékařského svědectví. Aspirin a léky na jeho základě jsou během těhotenství přísně kontraindikovány, v prvních měsících je při užívání vysoké riziko potratu, v pozdějších měsících vyvolává krvácení a prodlužuje proces porodu. Lék je také schopen způsobovat malformace plodu, snižovat srážení krve, což může způsobit krvácení.

Pokud se teplota rychle blíží 38 stupňům, měli byste užít půl tablety paracetamolu nebo jiného léku na jeho základě (Panadol, Efferalgan, Paracet atd.) A zavolat lékaře. Opakuji, užívání tablet by mělo být ve výjimečných případech, je vhodné použít jednu dávku léčiva. Dlouhodobé a nekontrolované používání paracetamolu během těhotenství vede k anémii a způsobuje krvácení.

Lidové léky na snížení tělesné teploty.
Závěsná tělesná teplota (až 37,6 stupňů) nevyžaduje žádné ošetření, můžete jednoduše použít lidové léky. Nejprve byste měli pít hodně teplé (ne horké!) Kapaliny. K tomuto účelu je vhodný zelený čaj, lipový květ s malinami nebo citronem, brusinková šťáva, heřmánkový vývar, mléko s medem a máslem. Pokud se vyskytne problém s otokem, budete muset být velmi opatrní, nadbytečná tekutina není žádoucí, zejména v druhé polovině těhotenství.

Při nízké teplotě pomohou bylinné infuze: dvě polévkové lžíce malinových bobulí, čtyři polévkové lžíce podbělů, tři polévkové lžíce jitrocelu, umístěné do skleněné nádoby (0,5 l) a vařit s vroucí vodou, nechat ji vařit. Pijte polévkovou lžíci čtyřikrát denně.

Nebo tento recept: vložte malou sklenici lžičky rozdrcené kůry bílé vrby, nalijte 250 ml vroucí vody, trvejte na tom, dokud se úplně neochladí. Vezměte čtyřikrát denně polévkovou lžíci.

Můžete snížit teplotu běžným otřením octem, citronovou šťávou, studenou vodou, studenou obklad na čele.

Pokud vám tato opatření nepomohou, váš stav se navíc zhorší, zavolejte lékaře. Stává se také, že tyto aplikace těchto metod jsou plýtváním drahocenným časem v situacích, kdy musíte jednat okamžitě. Proto buďte pozorní na sebe, během těhotenství může jakékoli zpoždění stát plod života.

Prevence horečky během těhotenství.

 • Vyhýbejte se davům všude, kde je to možné, zejména během epidemií.
 • Větrání bytu několikrát denně..
 • Po ulici si umyjte nosní průchody, ruce si umyjte mýdlem.
 • Užívejte vitamínové komplexy a přípravky ke zvýšení imunity, ale se souhlasem lékaře.

Snížené těhotenství.
V průběhu těhotenství lze také zaznamenat pokles tělesné teploty a je to rys ženského těla. Tento příznak však může být příznakem toxikózy (na pozadí dehydratace a poruch elektrolytů) nebo přítomností endokrinních patologií, což vyžaduje hospitalizaci. Tento druh reakce těla může také znamenat stav imunodeficience. V každém případě je nutné informovat lékaře provádějícího těhotenství..

Je nutné snížit teplotu těhotné ženy s chřipkou a SARS

Léčba nachlazení během těhotenství. Jaké je nebezpečí chřipky a horečky

Tatyana Butskaya pediatr, blogger, autor knih

Předčasné těhotenství je vždy časem zvláštního rizika, a to ještě více během chladného a chřipkového období. A v letošním roce k obavám také přispělo rozšíření čínského koronaviru - není zatím jasné, do jaké míry jsou obyvatelé Ruska před ním chráněni. Jaká jsou rizika virových infekcí, jako je chřipka a SARS, během těhotenství? Co se děje s vysokou teplotou u těhotných žen, je nutné ji snížit a co mohou těhotné ženy mít z teploty?

Co může těhotné ženy s nachlazením

Po dobu 9 měsíců těhotenství je obtížné se vyhnout nachlazení. Všichni lidé jsou nemocní a budoucí matky, odzbrojené svým stavem, tím více. Můžete chytit nachlazení kdykoli. Je pravda, že podle statistik se to stane nejméně často v 9. měsíci. Důvodem je skutečnost, že větší počet bílých krvinek cirkuluje před porodem v krvi matky - jsou připraveny zaútočit na jakéhokoli „cizince“ a zabránit rozvoji nemoci..

A zde vám chci připomenout, že lékařské masky se neukládají před viry, na rozdíl od „Grippferonu“, který je schválen pro použití u těhotných žen a dětí od prvních dnů života.

Pokud máte nachlazení, nepropadejte panice. Běžné nachlazení pravděpodobně neovlivní stav plodu. Riziko vad je velmi nízké. Nejčastěji se vyskytují patologie po ARI nebo ARVI v důsledku vysoké teploty.

Pokud má těhotná žena teplotu vyšší než 38,5, musí být sražena. Paracetamol pomůže. Nevyvolává vrozené vady plodu a je považováno za nejbezpečnější antipyretiku pro nastávající matky. Toto je snad jediný lék, který v této knize doporučuji..

Teplota klesla - a čekejte na doporučení lékaře. Řekne vám, co si můžete vzít s kašlem a rýmou. A prosím, ne experimentujte s lidovými recepty.

Nestoupejte na nohy - to může způsobit potrat nebo předčasný porod.

Nepijte odvar a infuze léčivých bylin - mohou mít teratogenní účinek nebo způsobit spontánní ukončení těhotenství.

Pokud je to možné, nevynechávejte jídlo. Vysoká teplota urychluje metabolismus o 20-50%, takže tělo potřebuje další kalorie. Pokud nemáte chuť jíst, nemusíte se nutit. Když ale teplota začne klesat, jezte trochu.

Teplota nad 38 během těhotenství: co dělat?

Vysoká teplota (nad 38,5 stupně) je věrným společníkem nemoci. Čím déle a rozzlobenější je vaše tělo, tím je pro něj obtížnější. Dlouhodobý nárůst teploty nad 38,9 stupňů v časných stadiích těhotenství (od 4. do 14. týdne) může vést k závažným malformacím plodu. Patří mezi ně mikrocefálie, mentální retardace, svalová hypotenze, malformace obličeje (hypoplasie nebo rozštěp horních rtů a patra), nedostatečný vývoj ušních boltců, malformace končetin a kloubní prst.

Pokud máte vysokou horečku během těhotenství, tuto skutečnost neignorujte..

Galina Klimenko, porodnice-gynekologka nejvyšší kategorie:

- U těhotných žen jsou všechny infekce závažnější v důsledku snížení imunity. Pokud jste nemocní, nestojí to za to jít na kliniku nebo na prenatální kliniku, kde můžete nakazit další nastávající matky. Zavolejte doktorovi doma. A zatímco na něj čekáte, postarejte se o udržení rovnováhy vody a elektrolytů - hodně pijte a nedovolte dehydrataci. To může vést ke zvýšení viskozity krve. Pokud teplota stoupla nad 38,5 °, srazte ji.

Jaké je nebezpečí chřipky v časném těhotenství

Virus chřipky je jedním z nejvíce zákeřných, často způsobuje komplikace a může vést k úmrtí. Ročně na tuto akutní infekční chorobu zemře asi 300–500 tisíc lidí.

Těhotné ženy jsou ohroženy rozvojem závažného nebo komplikovaného průběhu infekce, a to není náhoda. Vzhledem k oslabené imunitě mají větší pravděpodobnost chřipky. Tělo slabě odolává nemoci, takže nastávající matky jsou v nemocnici častěji než ostatní.

Pro nenarozené dítě je chřipka zvláště nebezpečná v prvním trimestru. V raných fázích těhotenství se tvoří všechny orgány a systémy. Virus má embryotoxický účinek na tkáně a membrány plodu, což vede k různým patologiím. Nejčastěji se jedná o rozštěp rtu, rozštěp patra, defekty neurální trubice a vrozené srdeční vady. Některé studie prokázaly vztah mezi chřipkou přenášenou matkou a budoucími chorobami dítěte, jako je autismus, schizofrenie a Parkinsonova choroba..

Chřipka může způsobit hladovění kyslíku plodu, potraty a předčasná narození. Proto v období podzim-zima WHO doporučuje, aby se těhotné ženy očkovaly..

Předtím byste se však měli rozhodně poradit se svým lékařem. Pokud vás v tomto rozhodnutí podporuje, pamatujte, že ne každá vakcína proti chřipce je pro vás ta pravá. Na farmaceutickém trhu je asi 100 snímků proti chřipce. Před několika lety byli důkladně vyšetřeni. Odborníci dospěli k závěru, že z tohoto seznamu lze těhotným ženám doporučit pouze 29% vakcín, 44% - lze provést v případě potřeby. Dvě vakcíny dostávaly během těhotenství kontraindikaci.

Není přesně známo, jak očkování ovlivní rostoucí plod, jsou zapotřebí další studie. Pokud jde o novorozence, existují důkazy, že u dětí matek očkovaných v pozdních stádiích těhotenství je o 30% méně pravděpodobné, že v prvních šesti měsících života budou mít nachlazení s komplikacemi.

Galina Klimenko, porodnice-gynekologka nejvyšší kategorie:

- U očkovaných pacientů je méně pravděpodobné, že budou mít závažný průběh nemoci, méně pravděpodobné, že se u nich objeví komplikace, jako je pneumonie, proto se zasazujeme o očkování proti chřipce. Ale - důležitá nuance! - Já osobně jsem na očkování ve fázi plánování těhotenství.

Kromě očkování vás žádám, abyste si vzali na vědomí jednoduchá pravidla: vyhněte se velkému davu lidí (abyste chytili virus, stačí být ve vzdálenosti 3 metrů od nemocné osoby), umývejte si ruce častěji, nedotýkejte se vašich očí, úst a nosu rukama. Dbejte na to, aby děti dodržovaly tyto pokyny.!

Pokud se necítíte dobře (bolí vaše tělo, bolí hlava, třese se, teplota vyskočila na 39–40 stupňů, nos je dusný, nevolnost nebo zvracení), naléhavě zavolejte lékaře. Čím dříve zahájíte léčbu, tím menší riziko pro vás a dítě.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Bazální teplota od A do Z

Plánování našich vládců. Zkuste vyjádřit svůj názor! ->

* Drazí přátelé! Ano, tohle je reklama, jak se má točit!

Vysoká horečka během těhotenství

Dívky, mám 11 porodnických týdnů. V krku mi včera onemocnělo, ale ne moc. A v noci teplota stoupla na 38,4 ° C. Možná to samozřejmě bylo víc. Měřil jsem jen 5 minut. Viděl mléko s medem a máslem a ještě horký čaj s citronem. Dnes se probudil až 37,7 ° C. Ale večer pravděpodobně vstane. Krk je téměř bezbolestný. Existuje mírné zarudnutí. Teď se bojím (Konec konců, vysoká teplota má velmi špatný účinek na těhotenství. Mohlo by dojít k zamrznutí dítěte a abnormalitám. Zdálo se, že moje hrudník se trochu znatelně prolil. Není tak elastický (((dívky, které byly během těhotenství nemocné a jak to skončilo)?

Číst komentáře 39:

Piju také heřmánkový čaj. Z krku pomáhá.

Zavolejte lékaře, neléčte sami. Byl jsem ve stejném termínu pro zachování a pacientka nás tam nakazila, celé křídlo těhotných žen mělo teplotu, injektovaly mi antibiotika, jak vysvětlili. Možná to tam při takové teplotě shořelo... Okamžitě zavolejte lékaře.

Paracetamol lze užívat
kloktadlo

Lelko Ch, později zavolám své gynekologové a řekne, co mám dělat a pít. Pořád si myslím, možná jsem sám tuto teplotu zachytil, že jsem spal pod přikrývkou. Protože se mnou pravidelně padala.

Lelka Ch, obyčejná terapeutka nic neřekne. Těm těhotným ženám nic nepředepisují. Pokud je lékař pouze sanitka.
a můžete pít paracetamol sami. A ano, jak říká Eugene, ujistěte se, že máte kloktat.

Juliaqwerty, nesmysl), naopak, musíte ležet pod pokrývkami, potit se, aby každá infekce zmizela.

Včera jsem byl také v nemocnici se stejnou diagnózou, jen mám 5 týdnů. Takže mi byl předepsán pouze paracetamol a kloktadlo. Včera jsem měl teplotu celý den, ale ne dnes. Někde jsem četl, že během těhotenství by t. T nemělo stoupnout nad 38. Při 38 stupních se buněčné dělení dítěte zpomaluje.

Dasza, obecně při vysokých teplotách, to není v žádném případě nemožné pod pokrývkami. Žádné pocení. Tělo by mělo být chlazeno, ne více zahříváno. To je stále sovětský mýtus, který musíte potit.

Lenka83, ano? No, já nevím... No, možná), ale musíte se měřit ne pod kryty, to je jisté... myslím, že ano

Tanyusha1988, podporujete psaní nebo strašení? mnoho B je nemocných, všechno s ní bude v pořádku!

Oscilocactylum, interferon v nose a spousta horkého nápoje! A další vdechnutí eukalyptu + heřmánku.

V 6 až 7 týdnech jsem onemocněl prasečí chřipkou. Můžete si přečíst můj blog, I. Jako vy, velmi se bojíte. Také měl vysokou horečku a velmi silný kašel. Moje „prase“))) 2, 4 již. Paracetamol jsem vypil několikrát, když byla teplota 38,7 ° C, ale obecně to bylo setřeno octem, opravdu to pomohlo. Vůbec jsem nespal jednu noc, každou půl hodinu jsem dělal ocot, obával jsem se, že teplota vzroste. Heřmánek z krku, mléko s medem. Pro kašel mi gynekolog předepsal Stodal sirup. Pokud se obáváte, můžete hrdlo pomazat mastným roztokem chlorofyliptů, pokud samozřejmě, postup není příjemný. Viděl hodně ovocných nápojů z červeného rybízu (gynekolog řekl, že maliny by neměly být). Z hrdla může stále Hols, zdá se, že to není lék, ale usnadňuje to. Byl vyléčen za týden. Během tohoto týdne jsem udělal ultrazvuk 2krát.
Hodně štěstí se brzy uzdraví.

Můžete pít ibuklin, byl jsem nemocný 30 týdnů a teplota byla 38. 3

Daszo, nebojím se, taky jsem nemocný a myslím si, že všechno bude v pořádku. Během prvního těhotenství jsem byl nemocný a všechno dopadlo dobře. Jen nenechám teplotu stoupnout na 38 a také doporučuji autora.

Juliaqwerty, genetik s tím nemá nic společného, ​​musíte zavolat terapeuta a okamžitě říci, že jste v pozici! Nevím, volal jsem, moc mi pomohla)

Teplota během těhotenství - co je nebezpečné a jak se s tím vypořádat

Zvýšení tělesné teploty je ochrannou reakcí imunitního systému v reakci na rychlý vývoj patogenů. V těhotenství, zejména v raných stádiích, mohou překročené hodnoty nepříznivě ovlivnit vývoj plodu.

Jaké normy jsou stanoveny pro nastávající matky, příčiny změn zdravotního stavu, nebezpečí a způsoby snižování tepla, jsou podrobně rozebrány v tomto článku..

Normální výkon

Norma se považuje za ukazatel nepřesahující 37 ° C. Hodnota 36,6 ° C se nazývá přijatelná, ale během těhotenství se teplota zvyšuje díky individuálním vlastnostem těla, období těhotenství a progresivnímu onemocnění.

Teplota u těhotných žen v 1. polovině těhotenství při 37,4 ° C je přijatelná, hlavní příčinou je původ a začátek nového života.

Změna bazální teploty se týká účinků těhotenství.

Příčiny

Ke změně hodnot teploty dochází v důsledku:

Při výskytu specifických chorob je horečka doprovázena:

Projev těchto příznaků nelze ignorovat, protože to má škodlivé důsledky pro dítě.

Nebezpečí

Ukazatel, který se zvyšuje z 37,4 ° C a nad 38 ° C, ovlivňuje vývoj nervového systému plodu a může v budoucnu nepříznivě ovlivnit jeho mentální schopnosti a přitom udržovat nepříznivou hodnotu na teploměru déle než 2-3 dny.

 • vést ke změně syntézy proteinů;
 • ovlivňují stav místa dítěte;
 • stát se příčinou patologií v embryu;
 • otrava tělem škodlivými látkami způsobuje narušení kardiovaskulárního systému;
 • provokovat toxikózu ve složité formě.

Důsledkem zvýšené rychlosti je tvorba krevních sraženin v placentě, což vede ke zmrazenému těhotenství. Horečka může zvýšit kontraktilitu dělohy.

Teplota až 38 let u těhotné ženy nepředstavuje žádné riziko pro příznivý průběh těhotenství, v závislosti na době těhotenství..

Vzhled teploty nad 38 během těhotenství by měl být léčen s opatrností, a zejména v počátečním stádiu. Tato fáze tvoří záložku životně důležitých orgánů dítěte, protože účinek ostré změny teplotních výkyvů může nepříznivě ovlivnit jeho zdraví..

Teplo je tedy označováno jako nebezpečné z hlediska 4 až 14 týdnů. 5 týdnů těhotenství s poškozujícím onemocněním a pokračujícím teplem způsobuje předčasný potrat, protože v této době je plod příliš citlivý na vnější faktory.

Teplota u těhotných žen ve druhé polovině těhotenství je méně nebezpečná než na začátku, nicméně možné riziko situace nelze považovat za zcela vyloučené.

Mezi pozorovanými komplikacemi:

 • nedostatečná dodávka kyslíku plodu během těhotenství (hypoxie);
 • předčasný porod.

Máte-li jakékoli starosti o své blaho, budoucí matka by měla konzultovat s lékařem o pomoc, absolvovat příslušné testy k určení příčin problému a předepsat vhodný léčebný režim.

Když potřebujete snížit teplo

Aby se zabránilo výskytu závažných patologií u poruch vývoje dítěte a nitroděložního tělíska, stojí za to okamžitě ovlivnit skokové teplotní značky a zastavit růst, zejména s neustálým udržováním zvýšených ukazatelů a v případě nečinnosti alternativních léčebných metod..

Počínaje 38 a více lety se horečka nutně omezuje, protože její další účinek na oslabenou imunitu je spojen s negativními důsledky. V pozdějších fázích začnou značky po 37,5 ° C klesat.

U nemocí je nejnebezpečnějším faktorem pro nastávající matku intoxikace škodlivými složkami a jejich koncentrace v těle.

Aby nedošlo k otravě, je nutné uchýlit se k užívání léků, které účinně snižují teplo a které jsou schváleny pro použití.

Metody downgrade

Ženy, které se během tohoto období zajímají o svůj vlastní stav, se snaží najít něco, co může během těhotenství snížit teplotu.

Běžné jsou dva způsoby, jak čelit zvýšeným ukazatelům: používání léků a lidových prostředků.

Léky dostupné během těhotenství:

 • Paracetamol. Je indikován pro virové infekce. Používá se pouze na lékařský předpis a ve specifické dávce;
 • Ibuprofen Protizánětlivý lék. Dávku stanoví lékař..

Nejprve se uchylují k lidovým prostředkům, protože jsou považovány za bezpečné pro zdraví matky a dítěte. Mezi ně patří:

 1. Pijte hodně. V prvním trimestru není limit pitné tekutiny stanoven, ale ve druhém a třetím je tento proces lépe kontrolován. Doporučený čaj s citronem, slabá odvar heřmánku, brusinková šťáva. Nezapomeňte si dát teplý nápoj.
 2. Odvar z bílé vrby. Vezměte 4krát denně polévkovou lžíci.
 3. Odvar z travnatého čaje, podběl, jitrocel a oregano. Vezměte si jednu polévkovou lžíci po celý den.
 4. Vyhřívané mléko s máslem a medem.

Zakázané léčivé přípravky

Před zahájením léčby stojí za zvážení prostředky, jejichž použití je během těhotenství kontraindikováno z důvodu možného projevu negativních reakcí na životně důležitou aktivitu embrya, které není vhodné pro ženské tělo v poloze složení léku a nežádoucích účinků.

 1. Aspirin. Během těhotenství je přísně zakázáno kvůli poklesu normální krevní srážlivosti, což vede k možnému odhalení krvácení a spontánního potratu..
 2. Nurofen Proniká do placentární vrstvy, negativně ovlivňuje životní aktivitu dítěte.
 3. Analgin. V prvním trimestru je kontraindikován z důvodu možného negativního účinku na tvorbu embryí a placenty..
 • uchýlit se k samoléčení;
 • brát antibiotika bez lékařské pomoci;
 • používat kombinované léky;
 • pít léky v kurzech, které nejsou předepsány lékařem.

Pokud je nutná konzultace

Výjezd k lékaři v případě zhoršení zdraví je povinný - pouze lékař provede kompetentní diagnózu, příčinu onemocnění, určí lék k eliminaci původců nemoci a potřebné dávkování, které je pro ženu povinné.

Potřebujete pomoc, když:

 • zvýšené hodnoty teploty trvají 3 dny;
 • teplota je doprovázena bolestivým močením a bolestmi zad;
 • zimnice přítomná po dlouhou dobu;
 • vzhled bolesti a bolesti břicha.

Včasná konzultace a řádně předepsaný léčebný režim zachrání matku a dítě před rozšířením vyvíjejícího se onemocnění a zastaví škodlivý progresivní účinek.

Články O Neplodnosti