Hlavní Analýzy

Denní kalkulačka

Kalkulačka data je určena k výpočtu počtu dnů mezi daty a také k nalezení data přidáním nebo odečtením určitého počtu dní ke známému datu..

Přidat dny k datu, odečíst dny od data

Chcete-li zjistit, jaké číslo bude v určitém počtu dní, použijte tuto možnost. Zadejte počáteční datum a počet dní, které chcete přidat. Chcete-li odečíst, vyberte v rozevíracím seznamu minus. Kalkulačka má také možnost přidat pouze pracovní dny..

Výpočet počtu dnů mezi daty

Tato metoda výpočtu odpoví na otázku „kolik dní uplynulo od data“. Zadejte datum zahájení a datum ukončení a klikněte na tlačítko „vypočítat“. Kalkulačka ukáže, kolik dní je mezi zadanými daty. Kalkulačka samostatně zobrazí počet pracovních dnů..

Pomocí této možnosti můžete vypočítat, kolik dní zbývá před určitou událostí, například před narozením nebo svátkem. Chcete-li to provést, zadejte dnešní datum do pole datum zahájení a datum události do pole datum ukončení.

Prázdniny

Kalkulačka umí vypočítat, sčítat a odečítat kalendářní dny i pracovní dny. Státní svátky jsou:

 • Leden 1,2,3,4,5,6,8 - novoroční svátky
 • 7. ledna - pravoslavné Vánoce
 • 23. února - obránce vlasti
 • 8. března - Mezinárodní den žen
 • 1. května - jarní a pracovní den
 • 9. května - Den vítězství
 • 12. června - den Ruska
 • 4. listopadu - Den národní jednoty

Pokud svátek padl v sobotu nebo v neděli, převede se na další pracovní den. Ale někdy je víkend převeden na úplně jiné místo v kalendáři. Například sobotu a neděli, které připadly na novoroční svátky, lze odložit na květen za účelem prodloužení květnových svátků..

Při výpočtu dnů kalkulačka zohledňuje oficiální svátky a všechny převody.

Kolik týdnů v roce

Vyplňte libovolné pole:

Rok
Týden

Za 1 rok 52,142857142857 týdnů

Týden je jednotka času rovnající se sedm dní (dny). Zkrácené ruské označení: týden, anglicky - týd. Skládá se z pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota a neděle. Kalendářní týden začíná v pondělí a končí v neděli. Překlad z antického řeckého „týdne“ znamená „nepracovní den“ nebo „dovolená“.

Kombinace sedmi dnů v jednom týdnu je spojena s obdobím měsíční revoluce kolem Země, což je, jak víte, asi 28 dní. 28 bylo rozděleno do 4, podle počtu fází měsíce (nový měsíc, ubývající měsíc, úplněk, ubývající měsíc), výsledek byl 7 dní.

Rok - konvenční jednotka času, rovnající se 365 dny (dny) nebo 366 (přestupný rok, který je dělen 4). Toto je období pozemské revoluce kolem Slunce. Zkrácené ruské označení: g, v angličtině - y nebo yr.

Rok se skládá ze čtyřkrát: zima, jaro, léto, podzim a 12 měsíců. Slovo „rok“ pochází ze staroslovanského „roku“ a znamená „čas, rok“ nebo „Godith“ - „potěšit, uspokojit“. Existují takové pojmy jako tisíciletí - 1000 let, století - 100 let, desetiletí - 10 let, půlrok - 6 měsíců, čtvrtletí - 3 měsíce.

Překladové vzorce

Za jeden rok - 365/7 týdnů, za jeden týden - 7/365.

Jak překládat roky do týdnů

Chcete-li převést roky na týdny, vynásobte počet let 365 dny a vydělte 7 dní.

POČET TÝDEN = = POČET LET * 365/7

Chcete-li například zjistit, kolik týdnů je za 7 let, potřebujete 7 * 365/7 = 365 týdnů.

Jak přeložit týdny do let

Chcete-li převést týdny na roky, vynásobte počet týdnů 7 dní a vydělte 365.

POČET ROKŮ = POČET TÝDEN * 7/365

Chcete-li například zjistit, jak starý je 730 týdnů, potřebujete 730 * 7/365 = 14 let.

Denní kalkulačka

Kalkulačka dní může spočítat počet dní mezi dvěma daty, s ohledem na pracovní dny a svátky.

Naše výhody:

Můžete určit, které dny v týdnu považujete za pracovní

Ukazujeme přesný počet víkendů a svátků mezi libovolnými daty

Přesnost výpočtu až 1 minuta

Dejte LIKEa sdílet odkaz
 • Kalkulačka
 • Návod k použití
 • Teorie
 • Příběh
 • Nahlásit problém

Zadejte dvě data, mezi kterými je třeba vypočítat počet dní, a klepněte na tlačítko Výpočet

Denní kalkulačka

Pomocí kalkulačky dní můžete vypočítat rozdíl mezi daty (ve dnech, týdnech, měsících nebo letech), počtem pracovních dnů (včetně svátků a víkendů).

Denní kalkulačka vám pomůže určit datum v minulosti nebo v budoucnosti po určitém počtu dní. Chcete-li to provést, musíte nastavit požadované datum v kalendáři (na levé straně kalkulačky). Do pole „den“ uveďte počet dní, po kterých musíte zjistit datum v budoucnosti. Pokud potřebujete zjistit datum v minulosti, uveďte počet dní znakem „-“.

Kolik týdnů v roce

Každý ví, že je 365 dní v roce, ale ne každý může odpovědět na otázku - kolik týdnů v roce je? Zároveň se o tyto informace zajímá mnoho lidí z různých důvodů, například kvůli přesnému plánování případů, pracovních týdnů atd..

Jak zjistit, kolik týdnů v roce? Ve skutečnosti je tento výpočet poměrně snadný. S vědomím, že v roce je 365 dní a za týden je počet dní sedm, je třeba rozdělit 365 na 7, po kterých dostaneme počet týdnů. Pokud jste příliš líní na kalkulačku, vypočítali jsme pro vás počet týdnů v jednom roce: 52 celých týdnů plus jeden den. Rovněž stojí za zmínku, že se jedná o údaj za běžný rok. Pro skokový rok (2012, 2016, 2020 - každý čtvrtý rok), ve kterém není 365, ale 366 dní, je počet týdnů 52 týdnů a dva dny. Za rok tedy 53 týdnů - 52 celých týdnů a 1 neúplný týden, sestávající z jednoho nebo dvou dnů.

K tomuto číslu lze přistupovat nejen z hlediska výpočtu délky pracovního nebo školního roku nebo plánování případu, ale také z filosofického hlediska. 52 týdnů není tolik. Představte si, kolik z nich jste žili opravdu šťastně, zábavně a plně. Pokud se toto malé číslo po odečtení nudných a šedých týdnů ještě zmenšilo, pak možná je na čase přemýšlet o něčem, co se v sobě a ve vašem životě změní, naplánujte zajímavé události, díky nimž bude život zajímavější a barevnější, a začněte Radujte se nejen každý nový týden, ale každý den?!

Těhotenský kalendář. Týdenní fáze těhotenství

Kalendář těhotenství týdně se skládá ze dvou základních částí: celý vývoj dítěte v žaludku nastávající matky je rozdělen do dvou fází:

 1. Fetal, což jsou 2 porodnické měsíce nebo 8 týdnů. Nenarozené dítě v této fázi nabývá lidských rysů a je považováno za embryo.
 2. Fetál, který podle těhotenského kalendáře začíná 3 porodními měsíci (9 týdnů) a končí porodem. Nenarozené dítě během tohoto období je ovoce.

V procesu evoluce člověka byl v buňkách reprodukčního systému zakořeněn genetický kód. Díky němu dítě roste a jeho orgány a systémy jsou správně formovány v určitých obdobích nitroděložního vývoje.

Náš kalendář těhotenství, v týdnech a dnech, vám umožní zjistit nejúplnější informace o každé fázi těhotenství a vypočítat přibližné datum narození.

První měsíc kalendáře těhotenství

1 týden těhotenství (1-7 dní)

Počátek těhotenství nastává po oplodnění, které spočívá ve splynutí vajíčka ženy a mužského spermatu. Proces oplodnění obvykle probíhá v jedné z částí děložní trubice. Po několika hodinách se oplodněné vajíčko začne dělit a postupně sestupuje z trubice do děložní dutiny. Dělala to tak 5 dní..

Po procesu dělení se objevuje mnohobuněčný organismus, který vypadá podobně jako ostružina, která v latině zní jako „Morus“, a proto se embryo v tomto období nazývá morula. Implantace Morula do děložní stěny nastává přibližně 7 dní po početí.

Na vnějších buňkách embrya jsou klky, které se spojují s děložními krevními cévami, v budoucnu tvoří placentu. Zbývající externí buňky jsou počátečním stádiem vzhledu membrán a pupeční šňůry. Orgány a tkáně plodu jsou následně tvořeny z vnitřních buněk embrya.

2 týdny těhotenství (8-14 dní)

Dochází k intenzivnímu růstu vnějších embryonálních buněk do děložní sliznice. Toto období je charakterizováno začátkem vývoje placenty, pupeční šňůry a nervové trubice, která je základem budoucího nervového systému dítěte.

3 týdny těhotenství (15–21 dní)

Tento čas je poněkud komplikovaný a zodpovědný: orgány a systémy nenarozeného dítěte se začínají tvořit. Během tohoto období se vytvářejí počátky oběhového, nervového, dýchacího, trávicího a vylučovacího systému. Kde bude v budoucnu plod mít hlavu, objeví se zárodek mozku - široký talíř. Na konci tohoto období začne srdce dítěte bít.

4 týdny těhotenství (22–28 dní)

Střeva, ledviny, játra a plíce jsou položeny. Srdeční aktivita se stává intenzivnější a krev krve prochází více krve.

Od začátku tohoto období se objeví akord - budoucí páteř (polovina embrya, svalů a všech končetin), stejně jako záhyby těla. Neurální trubice končí do 25. dne po početí.

Ke konci 4 týdnů se na hlavě začnou tvořit jámy - budoucí oči.

Druhý měsíc kalendáře těhotenství

5 týdnů těhotenství (29-35 dní)

Velikost Coccyx-parietální (KTR) dosahuje 2,5 mm.

Během tohoto období se pankreas a játra tvoří v zažívacím systému, plíce, hrtan a průdušnice se tvoří v dýchacím systému, krevní oběh, oči a vnitřní ucho. Existují prekurzory zárodečných buněk, mozková oddělení. Končetiny se stále vyvíjejí: začínají se na nich objevovat nehty, vytváří se jemná pupeční šňůra. Na obličeji je horní ret a nosní dutiny.

6 týdnů těhotenství (36–42 dní)

KTR je asi 0,5 cm, začíná se tvořit placenta. Během tohoto období krev mezi ní a embryem necirkuluje.

Encefalogram provedený v 6. týdnu je již schopen zachytit mozkové signály, ve kterých se útvary nadále formují.

Objeví se obličejové svaly. Před našimi očima není žádné víčko, ale jsou již výraznější. Ruce se prodlužují, vytvářejí se na nich budoucí prsty a ruce.

Vnitřní orgány se mění takto:

 • objevují se primární ledviny a vyvíjí se močovod;
 • srdce má síně a komory;
 • začíná se tvořit žaludek a střeva;
 • slinivka břišní a ledviny se téměř dokončí.

7 týdnů těhotenství (43–49 dní)

Pupeční šňůra je již plně tvořena, krevní oběh se objevuje mezi dělohu a placentu. Embryo dýchá a živí se krevním řečištěm přes cévy placenty a pupeční šňůry.

Nenarozené dítě je stále v ohnutém stavu a v pánvové oblasti je malý ocas. Hlava je velká v poměru k tělu, KTR dosahuje 1,5 cm.

Ruce pokračují ve vývoji, prsty jsou na nich viditelné, dosud nerozdělené. S výskytem dráždivých faktorů dítě náhodně pohybuje horními končetinami.

Oční víčka jsou již uzavřena jako ochranná funkce proti vysychání. Ústa embrya se otevírá. Nos a jeho záhyb jsou položeny, stejně jako budoucí boltce, které nyní představují dva páry výšek. Mozek se spolu s odděleními rychle vyvíjí.

8 týdnů těhotenství (50–56 dní)

Tělo dítěte se začíná narovnat, do konce týdne dosáhne KTR 2,1 cm. Orgány a systémy embrya se nadále formují. Samčí embryo vyvíjí varlata, mozek, zažívací orgány, srdeční systém, plíce a orgány spojené s močením se stále zlepšují. Sluchové orgány se začnou formovat.

Na konci tohoto období má obličej dítěte obvyklé lidské obrysy:

 1. Oči jsou výraznější, se zavřenými víčky.
 2. Vývoj rtů končí.
 3. Viditelné Auricles a nos.

K rychlému růstu všech končetin a hlavy dochází, membrána zmizí z kůže mezi prsty. Lebka je osifikovaná, stejně jako dlouhé kosti na končetinách.

Třetí měsíc kalendáře těhotenství

9 týdnů těhotenství (57–63 dní)

Na začátku 9. týdne dosáhne CTE plodu 2,2 cm, na konci - 3,1 cm. Placentární cévy jsou vylepšeny, což pomáhá zlepšit krevní oběh mezi děloží a placentou.

Muskuloskeletální systém plodu se stále vyvíjí, začíná osifikace:

 • klouby se objevují na všech prstech;
 • dítě se aktivně pohybuje a je již schopné stisknout prsty;
 • hlava je stále spuštěna a brada je pevně přitisknuta k hrudníku.

Kardiovaskulární systém prochází změnami:

 1. Srdeční frekvence je asi 150 tepů za minutu.
 2. Krev je čerpána krevními cévami srdce..
 3. Krev dosud obsahuje pouze červené krvinky.

Mozek stále aktivně roste a vyvíjí se, objevují se struktury mozečku. Tvorba endokrinních orgánů, zejména nadledvin, které jsou zodpovědné za hormonální produkci.

Zlepšila se chrupavková tkáň, která tvoří ušní skořápky a hrtanovou chrupavku. Začnou se objevovat hlasivky.

10 týdnů těhotenství (64–70 dní)

KTP se pohybuje od 3,5 do 4 cm. V pánevní oblasti ocas mizí a hýždě se začínají tvořit. Dítě zůstává v ohnuté volné poloze v dutině dělohy.

Nervový systém se zlepší a plod se nyní pohybuje nejen náhodně, ale také reflexivně po vystavení dráždivému faktoru. Pokud se dítě náhodně dotkne děložních stěn, ohne nebo prodlouží končetiny jako reakci, otočí hlavu a pohne se stranou. Nastávající matka takové pohyby necítí, protože velikost dítěte je stále velmi malá.

Sací reflex se začíná vyvíjet, takže dítě reflexivně pohne ústy. Membrána, která hraje důležitou roli v dýchacím procesu, se nakonec rozvíjí.

11 týdnů těhotenství (71–77 dní)

KTR je od 4 do 5 cm. Vzhled plodu je stále nepřiměřený: hlava je ve srovnání s tělem velká, dolní končetiny jsou v ohnutém stavu krátké a pevně přitlačené k žaludku a horní jsou dlouhé..

Kyslík a živiny vstupují do dítěte placentou, která také odstraňuje oxid uhličitý a metabolické produkty..

Oči dítěte se stále zlepšují, na nichž se objeví duhovka, která v budoucnu určí barvu jeho očí. Mohou být již dokořán nebo napůl zakrytí..

12 týdnů těhotenství (78–84 dní)

KTR plodu se pohybuje od 5 do 6 cm. Rozvíjí se reprodukční systém, který se vyznačuje tvorbou pohlavních orgánů.

Trávicí orgány se intenzivně zlepšují:

 • střeva se protahují a lehají si smyčky. Současně se periodicky stahuje, což naznačuje začátek peristaltiky;
 • dítě začne polykat plodovou vodu.

Nervový systém se stále vyvíjí a zlepšuje:

 1. Mozek plodu je malý, ale ve struktuře je totožný s mozkem dospělých.
 2. Všechna jeho oddělení jsou dobře vyvinutá, včetně mozkových hemisfér..
 3. Reflexní mobilita nenarozeného dítěte se zlepšuje: je schopen stlačit prsty do pěst a pak je uvolnit, uchopit palec a intenzivně sát.

Složení krve dítěte se mění, ve kterém se začnou tvořit leukocyty..

Tento týden má plod samostatné dýchací pohyby. Až do narození dítě není schopno dýchat: plíce stále nefungují, ale hrudník vytváří rytmické pohyby podobné dýchání.

Na konci 12 týdnů dostane dítě obočí a řasy. Krk je jasně viditelný..

Čtvrtý měsíc kalendáře těhotenství

13 týdnů těhotenství (85–91 dní)

KTP je v rozmezí 7 až 7,5 cm. Tělo dítěte se stává přiměřenějším: díky prodloužení všech končetin a těla se velikost hlavy nezdá tak velká.

Nervový systém a zažívací orgány se neustále zlepšují. Pod oběma čelistmi se vytvářejí základy mléčných zubů dítěte. Tvář je již plně tvarovaná, oči, nos a náušnice uzavřené po staletí jsou jasně viditelné.

14 týdnů těhotenství (92–98 dní)

KTP dosahuje 9 cm. Tělo se stává stále více proporčním, nos, čelo jsou jasně viditelné na obličeji, jsou tváře a brady. Hlava je pokryta prvními chlupy, které jsou bezbarvé a poměrně tenké. Vlasy podobné chmýří na těle, které plní ochrannou funkci, aby si udržely lubrikaci kůže.

Síla plodových kostí se zvyšuje. Budoucí dítě se začne pohybovat intenzivněji, je již schopen pučů, ohýbání těla, jeho pohybové pohyby se zlepšují.

Konečně se vytvoří močové orgány: močovod, ledviny a močový měchýř. Díky ledvinám se vylučuje moč, která se mísí s plodovou vodou.

Fungování slinivky břišní začíná, díky čemuž vzniká produkce inzulínu a hypofýzy.

Orgány reprodukčního systému podléhají změnám: u ženského plodu jsou spojeny se snížením vaječníků do pánve a u mužů se tvoří prostata. Během této doby je lékař schopen určit pohlaví dítěte na vysoce kvalitním přístroji pro ultrazvuk.

15 týdnů těhotenství (99–105 dní)

KTR plodu je přibližně 10 cm, váží asi 75 g. Velikost hlavy je stále poměrně velká, ale před růstem trupu a končetin.

Během tohoto období může být dítě již součástí členství v krevní skupině a faktoru Rh. Všechny krevní cévy se prodlužují, jejich stěny se posilují.

V důsledku požití plodové vody, která se nejprve dostane do žaludku a poté se hromadí ve střevě, se začnou vytvářet prvotní výkaly. Nazývá se také meconium..

Prsty a prsty jsou již zcela vytvořeny, na nich je vidět individuální vzor..

16 týdnů těhotenství (106–112 dní)

Dítě už váží asi 100 g a jeho KTP dosahuje 12 cm. Na konci tohoto období plod vytvořil všechny orgány a systémy. Ledviny dobře fungují a uvolňují malé množství moči do plodové vody každou hodinu.

Kůže dítěte je velmi tenká kvůli nedostatku podkožního tuku. Z tohoto důvodu jsou krevní cévy jasně vidět přes kůži. Barva kůže je jasně červená, nahoře jsou pokryty tukem a chlupy podobnými chmýří.

Obočí a řasy dítěte jsou jasně viditelné, hřebíky se již vytvořily, ale jsou pouze na krajní části falangy. Vyvíjí se výraz obličeje plodu a na jeho tváři můžete vidět jakýsi úsměv nebo zamračený obočí..

Pátý měsíc kalendáře těhotenství

17 týdnů těhotenství (113–119 dnů)

Během této doby nenarozené dítě váží 120 až 150 g. Jeho KTP dosahuje 15 cm. Kůže je stále tenká, ale pod nimi je již uložena podkožní tuková tkáň. K dalšímu vývoji zubů dochází, jsou pokryty dentinem. Pod mlékem se tvoří základy trvalých zubů.

Během tohoto týdne dítě začne slyšet. Díky tomu reaguje na dráždivé zvukové faktory. Při hlasitých neočekávaných zvucích se plod aktivně pohybuje.

Hlava dítěte již není přitisknuta k bradě, ale je umístěna téměř svisle. Horní končetiny jsou ohnuté v loktech a dlaně jsou téměř vždy zaťaté do vačky. Dítě často cucí palec na ruce.

Srdeční rytmy jsou stále výraznější a lékař je již může poslouchat běžným stetoskopem.

18 týdnů těhotenství (120–126 dní)

Tělesná hmotnost plodu tento týden je přibližně 200 g a délka těla dosahuje 20 cm.

Nejčastěji dítě spí, během tohoto období jeho pohyby chybí. Nastávající matka již zpravidla pociťuje pohyby dítěte, zejména pokud těhotenství není první. Tyto pocity jsou jako měkké otřesy.

Motorická aktivita dítěte se zvyšuje se stresem, který ovlivňuje emoční pozadí plodu. V takových obdobích se žena cítí aktivnějšími šoky. Normálně by se dítě mělo během dne významně pohybovat asi 10krát.

19 týdnů těhotenství (127–133 dní)

Hmotnost dítěte se pohybuje od 250 do 300 ga výška dosahuje 23 cm. Tělo vypadá již poměrně proporčně: hlava roste pomaleji než tělo a všechny končetiny se prodlužují.

Plod se pohybuje stále častěji a žena tyto pohyby cítí výrazněji. Chvění může cítit nejen nastávající matka, ale i ten, kdo má ruku na břiše. Ženy, které čekají dítě poprvé, mohou během tohoto období pociťovat fetální aktivitu..

Orgány endokrinního systému byly dále vylepšeny. Aktivně fungují štítné žlázy, příštítná tělíska a pohlavní žlázy, stejně jako nadledvinky, hypofýza a pankreas.

V krvi se kromě červených krvinek a bílých krvinek nacházejí i lymfocyty a monocyty. Slezina se začíná účastnit procesu tvorby krve.

20 týdnů těhotenství (134–140 dní)

Hmotnost plodu dosahuje 350 g a růst je v rozmezí 23 až 25 cm. Kůže dítěte je stále tenká, pokrytá dělovými vlasy a mastnotou. Takové chloupky mohou zůstat v těle dítěte až do porodu. Aktivně se tvoří podkožní tuk.

Oči jsou již dokonale tvarované, vzniká reflexní blikání. Rovněž se zlepšuje koordinace pohybů dítěte, díky čemuž rychle a přesně přivádí svůj prst k ústům k sání. Výraz obličeje je výraznější, dítě se usměje, zamračí se a pevně zavře oči.

Aktivní pohyby v této fázi těhotenství by měly pociťovat všechny nastávající matky. Po celý den se motorická aktivita mění. Po výskytu dráždivých faktorů se plod pohybuje intenzivněji.

Šestý měsíc kalendáře těhotenství

21 týdnů těhotenství (141–147 dnů)

Hmotnost dítěte dosahuje 380 g a jeho výška je asi 27 cm. Zvyšuje se množství podkožního tuku, pokožka dítěte je pokryta četnými záhyby.

Nastávající matka stále více pociťuje hmatatelné otřesy plodu. Stále má v děloze dostatek prostoru pro volný pohyb. Dítě může být umístěno vzhůru nohama nebo vzhůru nohama nebo zaujmout vodorovnou polohu. Pohybem je schopen vytáhnout pupeční šňůru a vytlačit končetiny z děložních stěn.

Denní doba spánku je zkrácena a celkem může dosáhnout až 20 hodin.

22 týdnů těhotenství (148–154 dní)

Růst dítěte dosahuje 28 cm a tělesná hmotnost je přibližně 0,45-0,5 kg. Hlava je již plně úměrná velikosti těla, paží a nohou. Dolní končetiny se téměř vždy ohýbají.

Páteř dítěte je již vybavena všemi obratly, klouby a vazy. Kosterní systém se stále posiluje. Mozek plodu váží přibližně 100 ga má všechny neurony. Dítě se zajímá o jeho vzhled a cítí jeho končetiny, obličej, klade si prsty na obličej, ohýbá hlavu.

Velikost srdce se výrazně zvyšuje, práce kardiovaskulárního systému se zlepšuje.

23 týdnů těhotenství (155–161 dní)

Na délku dítě dosáhne asi 30 cm, jeho hmotnost je stále asi 0,5 kg. V pokožce se začíná tvořit pigment, díky kterému se jasně zbarví na červenou. Vrstva podkožního tuku je stále poměrně tenká, proto dítě vypadá velmi scvrklé a tenké. Všechny tkáně kůže jsou potaženy ochranným tukem, jehož větší množství se nachází v záhybech na těle.

U dívek se vaječníky nadále rozvíjejí, u chlapců, šourek. Imitace respiračních pohybů dosahuje 60krát za minutu.

Reflex při polykání je stále výrazný: plod často spolkne malé množství plodové vody smíchané s částicemi lubrikantu. Tekutina z plodové vody vstupuje do krevního řečiště a zbytek se ve střevech usazuje jako meconium. Primární stolice je látka zeleno-černé barvy se silnou konzistencí.

Podle norem by střeva neměla být vyprázdněna až do porodu. Polykání tekutin může způsobit škytnutí dítěte. Nastávající matka cítí škytku plodu jako rytmické pohyby po dobu několika minut.

24 týdnů těhotenství (162–168 dní)

Na konci tohoto období dítě váží asi 0,6 kg a jeho výška dosahuje 32 cm. Žena se cítí silně a jasně otřesem plodu. Zabírá téměř celou děložní dutinu, ale stále má dostatek prostoru pro puče a změny v poloze těla. Vyskytuje se zvýšený růst svalů.

Na konci 24 týdnů má dítě dobře vyvinuté smyslové orgány:

 • Vize tedy začíná fungovat, když světlo vstoupí do břicha budoucí matky, dítě silně zavře oči a odvrátí se.
 • Dítě určuje zvuky, které má rád a které ne, a opačnou reakci na ně. S příjemným zvukem je plod klidný a nevyvolává náhlé pohyby. Pokud se mu zvuk nelíbí, začne se intenzivně nebo úplně mrznout.

V této době je mezi ženou a dítětem navázáno emocionální spojení. Dítě začíná zažívat stejné nepříjemné emoce jako nastávající matka, například vzrušení, smutek nebo strach.

Sedmý měsíc kalendáře těhotenství

25 týdnů těhotenství (169–175 dní)

Růst nenarozeného dítěte v této době kolísá od 30 do 34 cm a hmotnost může dosáhnout 0,7 kg. Kůže se stává elastickou, počet záhybů na těle se snižuje v důsledku zesílení podkožní vrstvy tukové tkáně. Kůže je stále tenká s průsvitnými kapilárami, což jí dává červený nádech.

Vzhled obličeje se neliší od obvyklého pro osobu: je to jasně viditelná řasenka, obočí, uši, oči, tváře, oční víčka. Ušní chrupavka je stále tenká bez konečných ohybů.

Vývoj kostní dřeně je aktivní, jeho nejdůležitější funkcí je hematopoéza. Kostra dítěte se stále posiluje.

Alveoli se tvoří v plicích, které až do doby narození nejsou naplněny vzduchem a vypadají jako nafouklé balónky. Rovnání Alveoli nastane po prvním volání dítěte. Během tohoto období alveoly zahájí syntézu povrchově aktivní látky, která podporuje jejich formu.

26 týdnů těhotenství (176-182 dní)

Výška dítěte dosahuje asi 35 cm a tělesná hmotnost 0,76 kg. Svalová tkáň a podkožní tuk dále ztluštějí. Kosti se stávají silnějšími, stále se formují stálé zuby.

Vývoj pohlavních orgánů dítěte ještě není u konce. V této fázi těhotenství ženský plod konečně tvoří vaginu a vnější genitálie. U samců sestávají varlata do šourku, tento proces je dlouhý a trvá až měsíc.

Dítě rozvíjí čich.

27 týdnů těhotenství (183–189 dní)

Dítě váží dalších 100 g více: jeho tělesná hmotnost je 0,85 kg. Růst plodu dosahuje 37 cm. Pankreas, štítná žláza a hypofýza intenzivně pracují.

Dítě se stále aktivně pohybuje uvnitř děložní dutiny. Od tohoto období se metabolismus dítěte začíná rozvíjet.

28 týdnů těhotenství (190-196 dní)

Plod váží asi 0,95 kg a jeho růst dosahuje 38 cm. Dítě se v podstatě stane schopným žít mimo matčino lůno. V případě předčasného porodu s dostatečnou pozorností a terapií a při zohlednění absence vývojových abnormalit je dítě schopno přežít.

Vrstva podkožního tuku stále zesiluje, kůže je stále červená. Postupně dochází k vypadávání vlasů, které zůstává pouze v oblasti zad a ramen. Skalp, obočí a řasenka mění barvu na tmavší.

Dítě často otevírá oči dokořán. Chrupavková tkáň na uších a nosu ještě neztvrdne. Nehty nedosahují konečků prstů.

V tuto chvíli je již určeno, kdo bude dítě - levák nebo pravák. Důvodem je skutečnost, že jedna z hemisfér mozku začíná pracovat intenzivněji. Pokud je aktivována levice, bude dítě pravák, pokud je levák levý.

Osmý měsíc kalendáře těhotenství

29 týdnů těhotných (197-203 dní)

Dítě v tuto chvíli váží 1,2 kg a jeho výška dosahuje 39 cm. Jelikož je velikost plodu dostatečně velká, zabírá téměř celou dutinu dělohy. Náhodnost pohybů je mnohem menší, nastávající matka cítí aktivitu ve formě třesů s končetinami. Dítě je v děloze v jedné poloze, která může být vzhůru nohama nebo vzhůru nohama.

Během dne se ledvinami vylučuje asi půl litru moči. Stále existuje významný rozdíl v oběhovém systému plodu a dítěte.

30 týdnů těhotenství (204–210 dní)

Tělesná hmotnost dítěte dosahuje 1,3 kg a délka jeho těla zůstává stejná a nepřesahuje 39 cm. Díky neustálému hromadění podkožního tuku se záhyby na kůži stále vyhlazují..

Dítě si zvykne na malý prostor a pro větší pohodlí překročí končetiny a složí tělo. Kůže je stále natřena zářivě červenou barvou, objem vlasů a maziva je na těle výrazně snížen.

Alveoli pokračuje ve svém zrání a tvorbě povrchově aktivní látky, která připravuje plíce pro poporodní proces dýchání. V mozku se zvyšuje počet křečí a velikost kůry.

31 týdnů těhotných (211-217 dní)

Tělesná hmotnost dítěte může dosáhnout 1,7 kg a růst je až 41 cm. Dítě stále spí většinu dne, ale jeho období bdělosti se prodlužuje. Zároveň se intenzivně pohybuje a žena cítí chvění.

Když plod usne, zavře oči a když jsou vzhůru, jsou dokořán. Čas od času blikají. Iris ve vývoji plodu u všech dětí je modrý. Po narození dítěte dojde ke změně barvy očí. Když jasné břicho zasáhne matčino břicho, zužují a rozšiřují se žáci dítěte.

Mozek roste: je to asi čtvrtina velikosti mozku dospělých.

32 týdnů těhotenství (218–224 dní)

Na délku dítě dorůstá do 42 cm a jeho hmotnost dosahuje 1,8 kg. Díky neustálému hromadění podkožního tuku se pokožka stává světlejší a téměř bez vrásek..

Hormony jsou produkovány endokrinními orgány intenzivně a v plicích se hromadí povrchově aktivní látka. Hormon je tvořen v těle dítěte, který podporuje produkci estrogenu u ženy, což pomáhá připravit mléčné žlázy pro nadcházející laktaci.

Devátý měsíc kalendáře těhotenství

33 týdnů těhotenství (225–231 dnů)

Dítě aktivně přibírá na váze a v této době již dosahuje 2 kg. Růst dítěte se rovněž zvyšuje a může být 44 cm. Kůže se díky zesílení podkožního tuku dále zesvětluje a zjemňuje. Na těle je čím dál méně vlasů, ale množství ochranného maziva se zvyšuje. Hřebová deska již dosahuje konce falangy prstu.

V děloze je pro matku stále méně volného prostoru, takže její motorická aktivita klesá, ale stává se silnější. Poloha dítěte je vzhůru nohama nebo hýždě pevná a je nepravděpodobné, že by se mohl převrátit.

Hmotnost srdce se zvyšuje, plicní alveoly jsou téměř úplně formovány, vývoj mozku je dokončen, práce krevních cév zlepšuje.

34 týdnů těhotenství (232 - 238 dní)

Tělesná hmotnost dítěte se může pohybovat od 2 do 2,5 kg a růst dosahuje 45 cm. Poloha v děložní dutině je stabilní. Na lebce jsou fontanely, které těsně po porodu, díky nim zůstávají lebeční kosti mobilní.

Dochází k aktivnímu růstu a změně vlasové pokožky. Kosti dítěte jsou posíleny: nastávající matka dává dítěti hodně vápníku, což se projevuje výskytem záchvatů.

Fungování trávicí soustavy a ledvin je nadále stimulováno neustálým požitím plodové vody plodem. Během dne se uvolní asi 0,6 l moči.

35 týdnů těhotenství (239–245 dní)

Denně se tělesná hmotnost dítěte v této době zvyšuje asi o 30 g. Hmotnost plodu v tomto období je individuální a může se pohybovat od 2,2 do 2,7 kg. Délka těla dítěte dosahuje 47 cm.

Zlepšení vnitřních orgánů plodu pokračuje, což ho připravuje na život mimo mateřské děloze. Díky uloženému tělesnému tuku už dítě nevypadá hubeně. Na těle je malé množství chlupů.

Střevo dítěte již obsahuje dostatečné množství původních výkalů, které by v souladu s normami měly zmizet 6 hodin po narození.

36 týdnů těhotenství (246-252 dní)

Maximální hmotnost plodu v této době může dosáhnout 3 kg, růst je v rozmezí od 47 do 48 cm. Subkutánní tuková tkáň dítěte je již dobře vyvinutá, proto na těle prakticky neexistují žádné vrásky, kožní složky se stávají lehkými.

Nejčastěji se dítě nachází v dutině dělohy vzhůru nohama. V tomto případě je hlava v ohnuté poloze a je tlačena bradou k hrudi. Končetiny dítěte těsně přiléhají k tělu.

Aby se usnadnil průchod plodu hlavou přes porodní kanál, kosti lebky zůstávají pružné kvůli přítomnosti fontanel..

Desátý měsíc kalendáře těhotenství

Tato fáze vám umožňuje přesně vypočítat datum narození. Celý proces jde na cílovou čáru.

37 týdnů těhotenství (254–259 dní)

Délka těla dítěte dosahuje 49 cm, ale hmotnost je individuální a jeho kolísání je značné. Hmotnost podkožního tuku se denně zvyšuje přibližně o 15 g. Kůže plodu je lehká a zahuštěná.

Chrupavky na nose a uších jsou silnější a hustší. Plíce jsou po porodu zcela připraveny k dýchání, v alveolech se nahromadilo dostatečné množství povrchově aktivní látky.

Trávicí systém se konečně vytvořil, v orgánech, ve kterých se provádí peristaltika - pohyby, které tlačí jídlo.

38 týdnů těhotenství (260–266 dní)

Váha a výška dítěte se velmi liší. Dítě je plně připraveno na nadcházející narození. Její vzhled odpovídá novorozencům na plný úvazek. Kůže má světlý odstín, na těle téměř neexistují chlupaté chlupy, hromadí se dostatečné množství podkožního tuku.

39 týdnů těhotenství (267–273 dní)

Tělesná hmotnost dítěte stále roste a zvyšuje se na 35 g denně. Během tohoto období plod obvykle sestupuje do pánevních kostí. Jeho tělo je zcela zralé, začíná proces stárnutí placenty, ve kterém se zhoršují metabolické procesy.

Poměr těla dítěte se zcela změní:

 1. Ramena a hrudník jsou dobře vyvinuté..
 2. Bříško se zakulacuje.
 3. Paže a nohy se prodlužují.

V mateřském břiše dítě vidí jasné světlo, slyší všechny zvuky, může zaměřit svou vizi, již vyvinul chuťové pohárky.

40 týdnů těhotenství (274–280 dní)

Tělesná hmotnost dítěte se může v této době výrazně lišit a pohybuje se od 2,5 do 4 kg nebo více. Plod je zcela připraven na nadcházející narození, pokud jde o vývoj, odpovídá novorozenci.

Děloha se periodicky stahuje, což cítí žena, jako bolest v podbřišku. Cervix se začne mírně otevírat a hlava dítěte je přitlačena ještě blíže k pánvi.

Kosti lebky zůstávají měkké a pohyblivé, takže hlava dítěte mění tvar, aby usnadnila průchod porodním kanálem..

Těhotenský kalendář

Těhotenství je dojemné a přesto vzrušující období v životě každé rodiny. V očekávání setkání s dítětem je důležité vědět, jaké změny se dějí v těle matky a dítěte. Náš kalendář těhotenství pomůže..

Pokud máte pochybnosti, zda jste těhotná nebo ne, proveďte těhotenský test..

 • Negativní výsledek testu? Možná ještě není čas, zkuste to projít později.
 • Ukázal test pozitivní výsledek? Gratulujeme!

V kalendáři najdete nejdůležitější informace a užitečné tipy. Zde zjistíte, co se s vaším dítětem děje každý týden těhotenství, každý trimestr. Kalendář vám řekne, jaké pocity může maminka zažít během těhotenství a za jakých podmínek musíte být ostražití.

Nejprve vám kalkulačka pomůže vypočítat gestační věk a přibližné datum narození. Chcete-li to provést, musíte zadat první den poslední menstruace a délku cyklu. Připomeňme výpočet menstruačního cyklu: je třeba vzít počet dní od prvního dne menstruace do posledního dne před další menstruací (včetně). Obvykle se berou průměry. Normální menstruační cyklus je 28 plus / mínus 7 dní.

Kalendář je rozdělen do 3 etap - trimestry (1 trimestr = 3 měsíce). Každý trimestr zahrnuje týdny těhotenství. Ano, jsou to týdny, ne měsíce, protože mnozí z nás jsou zvyklí, měří se těhotenství. A máma si na to musí zvyknout, protože gynekolog vypočítá termín přesně tímto způsobem. V kalkulačce našeho kalendáře se gestační věk počítá také v týdnech.

První trimestr je 1-12 týdnů těhotenství. Toto období je nejvíce odpovědné. První 2 týdny těhotenství jsou teoretické, jsou potřebné pro snadnost výpočtu. Hnojení dosud nenastalo. Ale ve třetím týdnu se jádra zárodečných buněk sloučí a v bříšku se objeví malý „hrášek“. Drobky ještě netvořily ani paže ani nohy, ale od chvíle oplodnění je obdařen duší. V prvních týdnech prvního trimestru imunita matky klesá, takže její tělo nevnímá dítě jako něco cizího. Často existují příznaky toxikózy. Na konci trimestru už dítě vypadá jako člověk, jen velmi malý. Lékař doporučuje ultrazvukové vyšetření.

Druhý trimestr - 13-26 týdnů těhotenství. Toxikóza je u konce, během tohoto období je pro dítě menší riziko. Máminy bříško. Velmi brzy cítí první třes - míchání drobků. Blíže ke konci druhého trimestru se doporučuje ultrazvuk zopakovat.

Třetí trimestr - 27-42 týdnů těhotenství. Dítě roste a jeho „dům“ roste. V některých případech je pro matku obtížné dýchat, protože děloha stoupá velmi vysoko. Před narozením to prochází. Blíže k chráněnému dni narození imunita opět klesá. Probíhá rekonstrukce hormonálního pozadí, probíhají přípravy na vzrušující setkání s dítětem.

Dítě je považováno za plně zralé po 38 týdnech těhotenství. Nejčastěji se porod vyskytuje v týdnech 38-40, ale existují chvíle, kdy těhotenství trvá až 41-42 týdnů. To je zcela normální, zejména u primiparous matek. Tyto týdny jsme zahrnuli do těhotenského kalendáře, abychom s vámi zůstali až do narození.

Doktor sleduje celou dobu těhotenství pro matku a dítě, aby sledoval sebemenší porušení a včas se s nimi vypořádal.

Těhotenský kalendář

Výpočet posledního měsíce prostřednictvím online kalkulačky
Kalkulačka těhotenství

Jak se tělo žen mění za týden

Na obrázcích můžete vidět hrubý obrázek vývoje dítěte uvnitř lůna za každý týden. Vlevo od obrázků je stručný popis růstu plodu za daný týden. Úplnější a podrobnější informace najdete kliknutím na odkaz „Podrobnosti“, který se nachází pod každým popisem.

Vědět, jak těhotenství postupuje týdně, je nejen zajímavé, ale také velmi užitečné! S tím vám pomůže kalendář těhotenství. Je navržen tak, aby maminka věděla o všech událostech nitroděložního vývoje, aby pomohla upravit výživu a životní styl během různých období těhotenství. Kalendář těhotenství navíc umožňuje vypočítat odhadované datum narození.

Týdenní kalendář těhotenství

Usnadní lékařské sledování nastávající matky a jejího dítěte a také dá odpovědi na nejdůležitější otázky, které vám určitě vyvstanou před vámi: když začne břicho růst, proč vás během těhotenství onemocní, jak rozpoznat první pohyb plodu.

Díky tomuto kalendáři nezapomenete, že nastal čas podstoupit screening, provést testy, jít na plánovaný ultrazvuk. A s blížícím se datem narození vám takový týdenní kalendář pomůže nejlépe připravit na dlouho očekávanou událost.

Tato těhotenská kalkulačka umožňuje vypočítat, v jakém období jste aktuálně, datum budoucího narození, datum početí a dokonce i znamení zvěrokruhu budoucího dítěte a jeho zvěrokruhu podle východního kalendáře. Můžete také určit věk plodu, jeho hmotnost a výšku a kolik času zbývá před porodem. K tomu je třeba zadat datum prvního dne poslední menstruace a trvání menstruačního cyklu. Naše kalkulačka navíc vytváří velmi pohodlný a praktický týdenní graf těhotenství. Podle toho můžete navigovat, jaký týden těhotenství jste, a také sledovat výšku a hmotnost vašeho nenarozeného dítěte..

Podle měsíce

Měsíční kalendář těhotenství bude vaším průvodcem po všech 40 týdnech těhotenství. Každá nastávající matka bude moci opustit svou zpětnou vazbu, pozorování, sdílet zkušenosti a užitečné informace. Společně budeme sledovat, jak rychle naše děti rostou a vyvíjejí se! A radit o správném způsobu života, výživě a bezpečné léčbě nejrůznějších onemocnění.

Každý měsíc těhotenství je charakterizován vážnými změnami ve vývoji dítěte: dosahuje většího úspěchu ve fyzickém a duševním vývoji, mozek dítěte roste rychle, svalová hmota roste, formují se životně důležité orgány a systémy a vytvářejí se i první přirozené dovednosti! Měsíční kalendář těhotenství vás podrobně seznámí s těmito událostmi v každé fázi.

Osobní těhotenský kalendář

Každá žena může mít osobní těhotenský kalendář. Navíc je vítán a doporučen. Koneckonců, teď jste ve velmi zvláštním stavu. Mnoho pocitů je pro vás nových a může dokonce způsobit vzrušení a obavy - tělo těhotné ženy prochází obrovskými změnami, a to jak ve fyziologickém smyslu, tak v psychologické.

Kalendář těhotenství pro týdny a měsíce je sestaven s pokusem a cílem vysvětlit každý z nich..

Osobní kalendář těhotenství si můžete vytvořit v samostatném notebooku, který můžete ozdobit podle své nálady, vkusu, zkušeností a také podle toho, s kým očekáváte: chlapce nebo dívku. Takové album bude skvělým začátkem rodinného záznamu nebo kroniky života vašeho dědice.

Interaktivní kalendář těhotenství

Kromě toho se však moderní nastávající matky uchylují k internetovým službám a pro pozorování si vyberou interaktivní těhotenský kalendář. Je to pohodlné, snadno použitelné, přesné, praktické, informativní a zcela zdarma.!

Můžete se uchýlit k jeho pomoci v případě, že je nutné rychle určit datum narození nebo přesně určit aktuální gestační věk (pomocí speciální kalkulačky), rozdělit těhotenství na trimestry, měsíce nebo týdny.

Online kalendář těhotenství je stále populárnější. Ženy chtějí vědět více o tomto zvláštním období: jaké jsou první známky těhotenství, jak se vyhnout potratu, co dělat se zvýšeným tónem dělohy, jak zjistit první předchůdce porodu, jak určit pohlaví dítěte. Kalendář bude obsahovat články, tipy, vysvětlení a kalkulačku k určení gestačního věku a odhadovaného data narození.

Můžete provádět osobní sledování vlastního těhotenství, vašeho stavu a stavu vašeho dítěte a provádět výpočty, které vás zajímají.

K dispozici je online kalendář těhotenství! Držte krok s nejdůležitějšími událostmi ve vašem životě!

Jak správně vypočítat gestační věk podle týdnů a dnů

Porodník-gynekologové začínají odpočítávat těhotenství od prvního dne poslední menstruace. Obvyklá doba je o 13-16 dní méně, protože početí se objevuje přibližně uprostřed menstruačního cyklu, tj. v době ovulace. Aby se však zabránilo záměně, začnou lékaři počítat gestační věk o 2 týdny dříve, než je počet početí.

Co jsou porodnické týdny těhotenství a proč jsou potřebné

Obvykle je gestační věk určený gynekologem odlišný od věku, který žena počítá. Faktem je, že porodnické týdny těhotenství se liší od běžných. Uvidíme, jaký je rozdíl a jak je spočítat.

Co znamená porodnický týden??

Trvání zvláštního stavu ženy se měří v porodnických měsících a týdnech. Porodnický týden trvá tak dlouho jako běžný. Měsíc trvá 4 týdny.

Porodnický gestační věk je o 14 dní delší než ten skutečný. Existuje mnoho otázek, které se týkají těhotných žen, jednou z nich je důvod, proč tento rozdíl.

Proč zvážit porodnické týdny těhotenství?

Je chybou předpokládat, že k těhotenství dochází v době oplodnění vajíčka spermatem. Ve skutečnosti lze těhotenství zjistit po implantaci oplodněného vajíčka do dělohy. To se vždy nestane. Tělo může z různých důvodů embryo odmítnout, potom těhotenství nenastane navzdory oplodnění.

K tomuto procesu obvykle dochází buď v době ovulace, nebo během následujícího dne. Proto lze fetální fetální zralost zvážit od okamžiku ovulace. Tato metoda však není vhodná pro další sledování těhotenství, protože datum ovulace se může změnit. I u zcela zdravých dívek může ovulace začít o něco dříve nebo později. Z tohoto důvodu není možné přesně vypočítat věk plodu plodu..

Začali počítat porodnické období ve starověku, kdy bylo málo známo o vlastnostech ženského těla, včetně lékařů těch let, kteří nevěděli o ovulaci. Hlavním příznakem těhotenství pak byla absence menstruace. Proto je třeba zvážit období těhotenství, které začalo od data poslední menstruace. Tato metoda je docela přesná, takže moderní gynekologové berou v úvahu porodnické období. Proto jsou těhotné.

Pokud chcete otěhotnět, můžete úkol lékařům zjednodušit. Použijte ovulační testy nebo určete tuto dobu cyklu pomocí improvizovaných metod, například měřením teploty. Takže budete znát datum početí dítěte a můžete určit datum narození co nejblíže realitě.

Jak vypočítat porodnické období?

Obecně se uznává, že těhotenství trvá 9 měsíců. Ale zde vyvstává otázka: jaké měsíce se počítat, protože za 28 dní, v dalších 30 a ve třetím může být 31. Zde se k záchraně počítá porodnické období, podle kterého těhotenství trvá přesně 40 týdnů..

Při výpočtu odhadovaného data doručení můžete jednat dvěma způsoby:

 • Od konce poslední menstruace před těhotenstvím se počítá 280 dní.
 • Od začátku poslední menstruace spočítejte 9 měsíců a 7 dní.

Při použití kterékoli z těchto metod obdržíte odhadované datum vaší návštěvy v nemocnici. Pamatujte však, že datum není jen nazýváno předběžné. Ženy zřídka rodí včas. Normálně dochází k porodu od 38. do 42. týdne. Dítě narozené před 38. týdnem bude považováno za předčasné a po 42. týdnu narozené. Mezi 38. a 42. týdnem se dítě může narodit nezralé, ale vždy bude považováno za plné.

Je možné určit termín pomocí ultrazvuku?

Naděje, že ultrazvukové vyšetření určí délku těhotenství, je neopodstatněná. V této studii můžete vyhodnotit stupeň vývoje dítěte podle jeho porodního věku. Proto musí být tento termín odhadnut ještě před odchodem do ordinace uzistského lékaře.

Nyní víte, jak důležitý je porodnický termín. Během těhotenství hraje každá fáze určitou roli, proto k této záležitosti přistupujte zodpovědně.

Týdenní kalkulačka těhotenství: podle posledního data menstruace nebo podle data početí

Kalkulačka těhotenství online

Těhotenské tabulky týden do data narození

DobadatumPopis
Datum: vypočítatU ženy se mohou objevit první známky toxikózy; Více o toxikóze.
 • Porodník-gynekolog (měření velikosti pánve, hmotnosti a výšky., Krevní tlak, velikost břicha);
 • stěr z pochvy, děložního čípku, močové trubice na flóře a cytologie;
 • nátěr z nosu na Staphylococcus aureus;
 • analýza stolice pro hlístová vejce;
 • obecná analýza krve a moči
 • hCG krevní test - analýza hladiny hormonů nezbytných k udržení těhotenství;
 • krevní test ke stanovení krevní skupiny a faktoru Rh;
 • krevní test na HIV, syfilis, hepatitidu;
 • biochemický krevní test ke stanovení hladiny cukru v krvi;
 • krevní koagulační test - koagulogram
 • Návštěva terapeuta, optometristy, ORL specialisty, zubního lékaře.
 • očkování od vagíny - existuje-li podezření na přítomnost pohlavně přenosných chorob;
 • Návštěva endokrinologa a dalších specializovaných odborníků - podle indikací;
Datum: vypočítatDo tohoto týdne je nutná registrace
Datum: počítat od
podle
 • Prvním plánovaným ultrazvukem je hodnocení růstu a vývoje plodu, vyloučení malformací a chromozomálních patologií (hodnocení rizika Downova syndromu a Edwardsova syndromu).
 • krevní test z žíly - „dvojitý test“ k určení rizika chromozomálních patologií a defektů ve vývoji plodu.
 • Obecná analýza krve a moči
 • Krevní test na protilátky proti zarděnce, toxoplasmě, herpesu, cytomegaloviru (CMV) (pokud jste to ještě neužili)
 • Analýza moči podle Nechiporenko k přesné identifikaci možných onemocnění močového systému, pokud obecná analýza moči vykázala nějaké abnormality
 • Koagulogram k detekci hladiny antikoagulantu Lupus - protilátek proti fosfolipidům
 • Protilátky proti faktoru Rh v případě nekompatibility
 • hCG krevní test
Datum: počítat od
podle
 • Obecná analýza krve a moči;
 • „Triple test“ - Krevní test na AFP (hladina alfa-fetoproteinů), hCG, na hladinu volného estriolu - identifikace rizika abnormalit plodu (screening Downova syndromu)
vypočítat pomocí
podle
Screening na Downův syndrom (T21), Edwardsův syndrom (T18) a defekty neurální trubice (spina bifida a anencefalie).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: počítat od
podle
 • Obecná analýza moči a krve.
 • druhým plánovaným ultrazvukem je hodnocení růstu a vývoje plodu, stavu placenty, plodové vody, identifikace hrozby potratu, vyloučení malformací a chromozomálních patologií
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči a krve.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Dopplerův ultrazvuk - studie toku placenty krve k eliminaci rizika placentární nedostatečnosti.
 • Obecná analýza moči a krve
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Krevní test na glukózovou toleranční test a O'Sullivanův test - vyloučení gestačního (diabetes) diabetu
 • Obecná analýza moči a krve
 • Krevní test na protilátky s negativním faktorem Rh
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Krevní test na hladinu železa - s výjimkou anémie
 • Analýza moči (před každou dávkou);
 • Krevní test na hemosyndrom - krevní srážlivost;
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Návštěva oftalmologa - s krátkozrakostí;
 • Návštěva ORL - s vývojem prodloužené rýmy - těhotné;
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Třetím plánovaným ultrazvukem je stanovení stavu plodu a placenty, korelace velikosti plodu s dobou těhotenství, srdeční a respirační pohyby plodu, plodová voda.
Datum: počítat od
podle
 • CTG - kardiotocografická studie - identifikace rizika hypoxie - nedostatku kyslíku u plodu
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza krve a moči
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha). Krevní test na syfilis, hepatitida
 • Vaginální stěr na flóře
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči a krve
 • Úplné těhotenství
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).

Týdenní kalendář těhotenství

Užitečné služby

Komentáře (28)

Lola | 30. června 2019 15:30

Pomozte plz, 25. června došlo k potratu v 5. týdnu těhotenství (první těhotenství). Lékaři říkají různé věci, někdo říká, že si můžete naplánovat těhotenství po měsíci, někdo, kdo potřebuje alespoň 3 měsíce, aby vypil antikoncepci, aby obnovil pozadí. Opravdu chceme dítě. Možná někdo ví, jaká je pravděpodobnost otěhotnění a zdravého dítěte, pokud se nechráníme měsíc poté, co se stalo?
Odpovědět

manky7 | 02 červenec 2019 08:52

Je mi líto tvého zármutku. Podobná situace byla. Vzal jsem si antikoncepční pilulky po dobu tří měsíců, abych se zotavil, a okamžitě jsem otěhotnil po zrušení. Teď už jsou to 4 měsíce a všechno je v pořádku. Trpělivost na vás, všechno bude v pořádku.
Odpovědět

Lu | 5. července 2019 05:48

Ahoj. Co nejvíc to půjde! Pouze... potřebujete děložní masáž, která vám pomůže zbavit se všech adhezí a ucpání zkumavek. Mínus... masáž je divoce bolestivá (děloha je masírována rukou zevnitř a svržení břicha je velmi těsné). Minimální. 10 procedur (každý druhý den) a (je poskytována okamžitá check-in (moje matka se mnou otěhotněla po 14 letech úplné neplodnosti), moji přátelé a já jsme také dostali dlouho očekávaný výsledek. Doporučujeme... podstoupit procedury v kombinaci s bahenní terapií, magnetoterapií a zavlažování minerální vodou
Odpovědět

Angelica | 12. července 2019 16:24

Dobrý den, těhotenství je možné a v tak krátké době to také může být, ale lepší za 6 měsíců nebo za rok
Odpovědět

Nastya | 10. srpna 2019 14:23

Ahoj všichni, rozhodl jsem se vyprávět svůj příběh 8. ledna, porodila jsem dceru, a po půl roce se stalo, že jsem otěhotněla a byla vyděšená zpočátku kvůli tomu, že to trvalo trochu času od narození do nemocnice a lékař řekl, že děloha je připravena nést druhý trimestr, který se už blíží, takže odpadky všechno, co říká, jak otěhotnět a vydržet
Odpovědět

Elena | 09 Říjen 2019 10:27

Ahoj. V lednu otěhotněla, v 6 týdnech měla potrat, na konci února znovu otěhotněla. Gynekolog s velkýma očima při řezu pochyboval, že je to možné. Přišla další gynekologka a řekla, že ji má sama. Takže teď mám 35. týden, um] dobře. Připravuji se na narození. Nakreslete své vlastní závěry.
Odpovědět

Nata | 16. září 2018 09:29

Ahoj všichni! manžel a já jsme se snažili otěhotnět 10 let, dokud nedostanu jednu zkumavku, prosím, řekněte mi, jestli existuje šance otěhotnět jednou trubkou a druhou trubkou, kterou nevím, jestli to funguje.
Odpovědět

Galina | 02.06.2019 10:43

Ano, existuje taková šance, ale jak víte, je to 50/50. Pokud v ženském reprodukčním systému nedochází k žádnému porušení, kromě toho, že neexistuje žádná dýmka, existuje šance. Musíte se podrobit úplnému vyšetření spolu s manželem, abyste zjistili abnormality, manželka je v pořádku a manžel není aktivní nebo naopak hyperaktivní spermatozoa. Pro identifikaci abnormalit musíte podstoupit testy a ultrazvuk; průchodnost trubice, funkce vaječníků, polypy, jizvy, cysty, hormonální nerovnováha; a pokud je všechno normální, chytíte dny ovulace. Hodně štěstí!
Odpovědět

Naděje | 10. července 2019 11:20

Dobré odpoledne, můj manžel a já jsme nemohli otěhotnět po dobu 5 let. A jedna žena navrhla lidovou metodu: pít kopřinu a lastovičku. Píšu recept: list lastur a lžíce kopřivy suché ve sklenici vroucí vody, aby se uvařilo, vychladne a ráno a večer vypije sklenici. Pijte 2 týdny. 1 týdenní přestávka. Všechno dopadlo právě teď na starší 1.6 a znovu čekáme na dítě.
Odpovědět

Oxy | 23. října 2019 19:07 PM

ahoj) v roce 2009 byl u tohoto muže také mimoděložní, žili jsme po 7 letech, ale nebyly tam žádné výsledky těhotenství, a jakmile jsem potkal další půl roku najednou a otěhotněla jsem vše úspěšně a po 4 letech znovu těhotenství.
Odpovědět

Mida | 24. září 2018 14:17

Zkontrolujte průchodnost druhé zkumavky, tato procedura se nazývá GHA. Stojí to asi 10 tun. Po této proceduře je možnost otěhotnění velká. Hodně štěstí!
Odpovědět

Elena | 15. ledna 2019 11:06 hodin

Samozřejmě můžete otěhotnět pouze naděje a snové sny, ztratí se v modlitbě a čekají

Svět | 23. března 2019 18:40

Matka mě porodila jednou dýmkou) a ve městě je žena, která má k sobě dvě dýmky a nějak se ukázalo, že otěhotněla. takže vždy existuje šance))
Odpovědět

Angelica | 01 Říjen 2019 23:02

Ahoj, porodila jsem tři děti s jednou dýmkou, nyní jsou 4 děti těhotné, takže všechno bude v pořádku.
Odpovědět

Oxy | 23. října 2019 19:09

Vše záleží na partnerovi!
Odpovědět

Elena | 14. srpna 2019 08:42

10 týdnů - nutná registrace. Pff, oni klamou ženy, můžete se kdykoli zaregistrovat. Medicína je odvětví služeb, stejně zvláštní, jak to zní)
Odpovědět

Inna | 11. listopadu 2018 14:00

Ahoj! Mám pro vás velmi důležitou otázku! Poslední menstruace byla 05/10/18, 06/14/18 ultrazvukem mi bylo řečeno 3-4 týdny! Kdy jsem mohla otěhotnět?
Odpovědět

Dilya | 22. července 2019 13:55

Možná tam byla hrozba. Stále jsem měl to samé. Nyní 20 týdnů
Odpovědět

Hodně mámy | 17. června 2019 01:08

Je možné otěhotnět první den po menstruaci.
Odpovědět

Hodně mámy | 16. července 2019 13:31

Dobře, někdo si všiml, jak moc plod spí?
Odpovědět

Hodně mámy | 17. června 2019 01:07

Všechno nejlepší, 3 ultrazvuk jsou dělány pro ten týden?
Odpovědět

Inna | 11. listopadu 2018 14:01

13.06.18 test byl pozitivní!
Odpovědět

Irina, moskevský region | 20. září 2018 11:07

Porodila jsem jednu dýmku 4
Odpovědět

Kirsa Tatyana Gennadyevna | 01 srpna 2019 05:31

Články O Neplodnosti