Hlavní Analýzy

Toxikóza 10 - 12 týdnů

(Hodnocení: 2.3, celkem 9 hlasů)

Toxikóza v 10-11 týdnech těhotenství není jen zvracení a nevolnost. Nejprve to jsou kardinální změny v hormonálním pozadí, které mohou vést k ospalosti, náhlým výkyvům nálady, podrážděnosti, letargii a v některých případech k prudkému úbytku hmotnosti. To vše však lze přičíst „časné“ toxikóze, která se vyskytuje téměř u všech žen po 5-6 týdnech těhotenství.

Toxikóza zpravidla jedenáct týdnů zmizí bez nevolnosti. Během tohoto období by tělo mělo mít čas si zvyknout na nový stav, takže všechny nepříjemné příznaky by měly zmizet. Pokud 10–12 týdnů toxikóza dosud neprošla, je pravděpodobné, že k tomu došlo následovně:

 • očekávání dvojčat, v tomto případě toxikóza zmizí ve 14-16 týdnech těhotenství;
 • pozdní těhotenství, často je to mnohem komplikovanější;
 • chronická onemocnění jater a gastrointestinálního traktu.

Po 11 týdnech těhotenství je embryonální vývoj ukončen, nyní uvnitř ženy již není embryo, ale plod. Výskyt toxikózy během tohoto období těhotenství může naznačovat, že v této době je plod obzvláště rychlý. Rychle rostou vnitřní orgány, které začínají aktivně fungovat. V tomto ohledu se v ženském těle metabolismus zvyšuje 25krát, což naznačuje zvýšenou potřebu tekutin a uhlohydrátů. Zvyšuje se zátěž gastrointestinálního traktu, v důsledku čehož může toxikóza „přetrvávat“ ještě několik týdnů.

Je pravděpodobné, že pokud se budete cítit nemocně v 11 týdnech těhotenství, důvod tohoto je skryt v charakteristice imunitního systému. Tělo ženy se snaží chránit plod před škodlivými látkami a projevuje podobnou reakci jako škodlivé produkty. Kromě toho vývoj svalové hmoty dítěte vyžaduje větší množství bílkovin, s pomocí toxikózy tělo řekne ženě, že je nutné přezkoumat její stravu. Obvykle, v jedenácti týdnech těhotenství, žena již čelí problému zvracení, ale pokud k tomu došlo alespoň jednou, je třeba znovu zvážit stravu. Alarmující znamení jsou případy opakovaného zvracení s jasnou periodicitou..

Když jste nemocní v 11 týdnech těhotenství, je možné, že důvod spočívá v psychologii, nikoli ve fyziologii. Žena cítí velkou psychologickou zátěž ze skutečnosti, že se narodil nový život a roste uvnitř ní. Pravděpodobně jí chybí dost pozornosti od jejích příbuzných (nebo si to jen myslí). Stává se, že žena si myslí, že normální těhotenství bez toxikózy nemůže být, a hledá její projevy. Toxikóza však nemusí být v životě těhotné ženy. Mnoho šťastných nikdy to necítilo.

Co je nebezpečné při toxikóze?

Samotná toxikóza, ke které došlo v 11-12 týdnech těhotenství, nepředstavuje pro ženu velké nebezpečí, ale pouze za podmínky, že ji nepřetržitě doprovází. Při toxikóze je také normální zvýšení teploty, což je spojeno se zrychleným metabolismem.

Rané zimnice během těhotenství: 4 příznaky

Téměř okamžitě po ovulaci by každá žena, která plánuje porodit dítě, měla pečlivě sledovat stav svého zdraví a signály, které tělo vysílá. Těhotná žena si často všimne, že se třese, ale není teplota. Je to proto, že bazální teplota a hladiny progesteronu se zvyšují před ovulací.

Zimnice s časným těhotenstvím

Když nastane těhotenství, hladina progesteronu se bude zvyšovat úměrně s obdobím, zatímco se může objevit zimnice.

Podobné označení lze pozorovat z různých důvodů, zejména z těchto důvodů:

 • Se zvýšeným tlakem;
 • Přítomnost vegetovaskulární dystonie;
 • Akutní nedostatek vitamínů a minerálů.

Kromě toho může být důvodem, že žena během těhotenství mrzne, protože v tomto období je zvýšená náchylnost k virům a bakteriím. Důvodem je skutečnost, že po oplodnění se imunitní systém ženy prudce zhoršuje, takže nedochází k odmítnutí plodu..

Pokud se zimnice objeví blíže ke konci prvního trimestru těhotenství, může to být jeden z příznaků zmrazení plodu..

K tomu dochází hlavně 1–2 týdny po vyblednutí a naznačuje to intoxikaci těla. Chlad v tomto případě je často doprovázen špinením a horečkou. V každém případě musíte být velmi ohleduplní ke svému stavu, a pokud k porušení dojde, musíte se poradit s lékařem. Každá žena je individuální a tělo reaguje na nástup těhotenství velmi odlišně. Některé ženy necítí vůbec nic, jiné paniku, když očekávají těhotenství, a některé mají charakteristické příznaky ihned po oplodnění.

Zejména:

 • Necítím se dobře;
 • Slabost;
 • Zvýšení teploty;
 • Zimnice.

Mnoho žen se ptá, proč je v prvním trimestru těhotenství běžná zimnice a jak dlouho tyto příznaky vydrží. Pokud k tomu dojde v prvních dvou týdnech po oplodnění vajíčka, pak by tento stav neměl vyvolávat žádné obavy, protože proces tvorby plodu je poměrně dlouhý a komplikovaný.

Pokud již neexistují žádné varovné příznaky, nebojte se, protože se mohou ochladit v důsledku hormonálních změn v těle.

Během tohoto období nemusíte brát žádné léky a používat léky k léčbě nachlazení. Stačí jen pečlivě sledovat tělo a relaxovat. Obvykle se tento stav normalizuje sám, bez užívání léků po několika týdnech, pokud neexistují žádné další poruchy a zmeškané těhotenství..

Mrazy během časného těhotenství

To může zamrznout na samém začátku těhotenství z různých důvodů, což je důvod, proč musíte jasně pochopit, v jakých případech je považována za normu a co platí pro patologie. Pravidelné sledování teploty vám umožní určit těhotenství a také sledovat změnu stavu v průběhu těhotenství. Stojí za povšimnutí, že časté nebo neustálé třesení, zejména v noci, neschopnost zahřát se, stejně jako studené ruce a nohy, to vše jsou normální příznaky po 1-12 týdnech těhotenství a při absenci patologií se musí časem přenášet samostatně.

Existují výjimky, když zimnice přetrvává po celou dobu porodu dítěte.

Existují určité národní znaky. Například se předpokládá, že pokud žena během těhotenství zchladne, očekává dívku a pokud vrhne do horečky - pak chlapec.

Pokud se během těhotenství vyskytnou silné zimnice, může to být:

 • Cystitida;
 • Placentální abrupce;
 • Nízký hemoglobin.

Pokud je spolu s zimnicí slabost, tahání intenzivní bolesti v dolním břiše, mírné špinění, může to znamenat oddělení embrya nebo placenty. Proto, když se objeví první příznaky, měli byste okamžitě jít do nemocnice na vyšetření a ošetření. Příčinou zimnice v počátečních stadiích těhotenství může být snížená hladina hemoglobinu. V takovém případě může lékař zvolit speciální dietu. V některých případech lze předepsat léky..

Zmrazení v časných stádiích těhotenství může také nastat v přítomnosti zánětu močového měchýře. Charakteristickými znaky výskytu tohoto onemocnění jsou řezné bolesti v podbřišku a rychlé močení. Tento stav nelze ignorovat, protože kromě špatného zdraví těhotné ženy vyvolává cystitida také různé poruchy plodu.

Jsou-li v pozdních stádiích těhotenství pozorovány zimnice, musí to být na pozoru, protože takový stav může naznačovat přítomnost různých druhů poruch. Důležité! Pokud se objeví alespoň sebemenší známky porušení stavu těhotné ženy, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a provést kompletní vyšetření a léčbu..

Proč se během těhotenství vyskytuje zimnice

Chlazení během těhotenství může také znamenat zmrazení plodu. Proto musíte velmi jasně poslouchat signály vašeho těla.

Hlavní příznaky zmeškaného těhotenství mohou kromě zimnice zahrnovat:

 • Nevolnost prochází;
 • Poklesy tělesné teploty;
 • Prsní žlázy se vracejí k normálu;
 • Vaginální výtok obsahující krev.

Pokud máte tyto příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře, který provede ultrazvukové vyšetření dělohy a plodu, a poté provést přesnou diagnózu. Nejnebezpečnější věc během blednutí těhotenství je to, že po dlouhou dobu neexistují absolutně žádné známky, ale v této době dochází k intoxikaci těla. To vyvolává velmi závažné a nebezpečné následky, dokonce i smrt.

Jsou-li v druhém nebo třetím trimestru těhotenství pozorovány zimnice, musíte poslouchat třes plodu, který by za normálních okolností měl být denně. Pokud neexistují žádné otřesy, musíte se co nejdříve poradit s lékařem.

Výskyt zimnice bez horečky: příčina během těhotenství

Chlazení během těhotenství bez horečky může naznačovat různé poruchy v těle.

Zejména:

 • Podvýživa;
 • Nízká hladina cukru v krvi;
 • Prudký pokles imunity;
 • Problémy se štítnou žlázou.

V tomto případě je žena velmi otřesená a existují další známky malátnosti. Všechny tyto příznaky mohou naznačovat přítomnost podchlazení v těle. V tomto případě je vhodné podstoupit vyšetření celého organismu, aby se zjistila hlavní příčina porušení, a je-li to nutné, komplexní a kompetentní léčba.

Co způsobuje zimnici během raného těhotenství (video)

Pokud budete během dne pozorovat zimu a ráno se budete cítit špatně, může to být jeden z hlavních příznaků těhotenství. Je však třeba si uvědomit, že zimnice může také naznačovat přítomnost různých zdravotních problémů, a proto je nemožné ignorovat její vzhled. Je lepší okamžitě vyhledat lékaře a požádat o radu a odbornou pomoc..

11 týdnů těhotenství

Jedenáctý týden těhotenství je předposlední v prvním trimestru. Během tohoto období jsou již vytvořeny hlavní orgány dítěte, ale jeho hmotnost je extrémně malá. Plod se aktivně pohybuje v 11 týdnech těhotenství, ale matka to ještě necítí.

Co se stane s ženským tělem?

V 11. týdnu těhotenství dochází k hlavním změnám, které si žena může všimnout na vlastním těle. Ne každá žena si všimne změny v počtu, zvýšení břicha a přírůstku na váze - u mnoha těhotných žen tyto hodnoty zůstávají malé. Některé nastávající matky, většinou majitelé krátkého vzrůstu a úzké pánve, si však mohou všimnout zaoblené bříško.

Jedenáctý týden těhotenství (porodnictví) je však charakterizován zvýšením velikosti dělohy. Stoupá nad ochablý kloub, vyplňuje dutinu malé pánve. Díky těmto vlastnostem může mít žena problémy s močením a zácpou, zejména pokud vede sedavý životní styl.

Současně se mírně zvětší prsa budoucí matky - je to důsledek hormonálních změn. Současně bradavky ztmavnou a vypouklé, zvyšuje se jejich citlivost. Změny ve velikosti prsou v 11. týdnu těhotenství se mohou snižovat blíže k druhému trimestru.

Když přijde 11. týden těhotenství, co se stane s emocionálním pozadím nastávající matky? Obecně lze říci, že se jedná o příznivé změny - žena se přizpůsobuje změnám v hormonálním pozadí, stává se klidnější a zdrženlivější, její výkyvy nálady se zastaví nebo vyhladí.

Přírůstek hmotnosti u 11 týdnů těhotenství není pro většinu zdravých žen významný, není vyšší než 300 g. Je však čas si koupit oblečení pro těhotné ženy, které žaludek nevymačkají. Kromě toho si žena může všimnout, že její dolní část zad bolí, jsou horké záblesky, zejména v dusné místnosti nebo v těsném oblečení.

Některé laboratorní parametry mění, zejména hladinu hormonů v krvi. Koncentrace hCG (hormonu produkovaného placentou) se stává relativně konstantní. Výsledky biochemického krevního testu se mohou změnit, a proto před jmenováním studie musíte lékaře upozornit na těhotenství - stále nejsou viditelné žádné vnější známky.

Pocity: břicho, hrudník, děloha, toxikóza

Abychom pochopili, že 11. týden těhotenství je, kolik měsíců je celkem jednoduché - to je polovina třetího kalendářního měsíce a konec třetího porodního měsíce (trvá přesně 4 týdny). V tuto chvíli žena již třetí měsíc neměla období a má čas si zvyknout na svou nepřítomnost. Ale existují nové pocity, které dají ženě vědět, jestli je všechno v pořádku s dítětem.

První věc, kterou budoucí matka věnuje pozornost, je samozřejmě její žaludek. Po 11 týdnech těhotenství se mírně zvyšuje. Jak již bylo zmíněno výše, takové změny si mohou všimnout hlavně malé ženy s úzkou pánví a jejich krásné tvary si zachovávají širokohlavé vysoké krásy. Ale i jejich džíny a pásy se mohou přestat sbíhat. Během této doby se doporučuje opustit oblečení, které napíná žaludek a pas.

Fotografie z břicha v 11 týdnech těhotenství často vypadá jako běžná negravidní fotografie. Jediná věc, která může rozrušit nastávající matku, je, že dokonalé kostky a plochý abs zmizí, žaludek se stane kulatým a měkkým.

Děloha v 11. týdnu těhotenství se zvětšuje a zabírá poměrně velkou část pánevní dutiny. V důsledku podvrtnutí v tomto orgánu může žena cítit bolest v dolním břiše. V intenzitě je nepohodlí podobné pocitu během menstruace. Bolest může být silnější nebo slabší v závislosti na fyzické aktivitě a zdravotním stavu ženy.

Kvůli zvětšení dělohy v 11 týdnech těhotenství má nastávající matka potíže s močením a vyprázdněním. Mohou se objevit příznaky podobné cystitidě - pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře, časté močení. Spolu s tím je žena trápena zácpou, během střevního pohybu v 11 týdnech těhotenství táhne dolní část břicha.

Změny se vztahují také na prsa - mírně se zvětšuje, stává se citlivější, proto lékaři a zkušené matky v této době doporučují nosit pouze kvalitní spodní prádlo, které nedráždí pokožku. Obecně jsou však změny na hrudi mnohem méně patrné než nové břišní pocity v 11 týdnech těhotenství.

Pokud jde o toxikózu, pak je v tomto období mnohem méně výrazná než v dřívějších termínech. Čas od 11 do 18 týdnů je považován za relativní klid. Žena se cítí dobře, v jedenácti týdnech těhotenství bolí její žaludek docela zřídka, nevolnost dočasně ustupuje. Nesnášenlivost některých vůní a chutí je zachována, v zatuchlé místnosti nastávající matky se může stát špatnou.

Ovoce: co to je? Jak se vyvíjí, co se stane?

Velikost plodu v 11 týdnech těhotenství je stále velmi malá, je dlouhá asi 4 cm a průměrná hmotnost není větší než 7 g. To vysvětluje malý přírůstek hmotnosti u mámy. Dítě volně plave v plodové vodě, ultrazvuk je již schopen určit pohlaví nenarozeného dítěte, ale vzhledem k malé velikosti mohou být tato data pouze předběžná.

Vývoj plodu v 11 týdnech těhotenství je velmi intenzivní - vytvářejí se chrupavkové prekurzory kostí, objevují se v nich první osifikační body. Svalnatý systém se aktivně rozrůstá, dítě může provádět jednoduché pohyby - zvednout hlavu, pohybovat rukama a nohama. Kůže v 11. porodním týdnu těhotenství je průhledná, díky níž jsou jasně viditelné vnitřní orgány dítěte.

Kardiovaskulární systém dosahuje téměř dospělého vývoje do 11. týdne těhotenství. Srdeční rytmus dítěte, frekvence jeho kontrakcí je 130 - 160 tepů za minutu. Indikátor srdeční činnosti dítěte je nesmírně důležitý pro určení jeho zdravotního stavu. Vytvářejí se cévy, protéká jimi krev, ve které se objevují první leukocyty. Červené krvinky s fetálním hemoglobinem jsou v krvi dítěte přítomny po dlouhou dobu.

U dítěte se začínají stahovat svaly žaludku a střev, ale výkaly se dosud nevytvořily. Střevo je dočasně spojeno s pupeční šňůrou a placenta je již plně formována. Ledviny produkují moč a vylučují ho do plodové vody. Vlasové folikuly, endokrinní žlázy, duhovka a mléčné zuby jsou položeny. Po 11 týdnech těhotenství je přírůstek hmotnosti u dítěte stále velmi pomalý, což se odráží v postavě matky.

Abychom viděli, co se děje s dítětem v 11 týdnech těhotenství, je nutné ultrazvukové vyšetření. Vyšetření vám umožní vidět, jak se dítě vyvíjí, stav jeho vnitřních orgánů, změřit velikost, vidět vrozené patologie. Pro ženy, které mají pochybnosti o tom, zda si nechat těhotenství, je to poslední šance učinit konečné rozhodnutí..

Analýzy

V 11. týdnu těhotenství se provádí screening na nejnebezpečnější vrozené patologie. Hlavními analýzami jsou ultrazvuk a dvojitý test. Dvojitý test je žilní krevní test, který měří hladinu hCG a proteinu A spojenou s těhotenstvím (PPAP-a). Patologická úroveň těchto látek v kombinaci se zvýšeným límcovým prostorem podle výsledků ultrazvuku naznačuje Downův syndrom, což je lékařská indikace k potratu..

Ultrazvukové vyšetření v daném věku vám umožní vidět následující parametry:

 • Velikost plodu, přítomnost dvojčat nebo trojčat;
 • Motorická aktivita a bušení srdce;
 • Vývoj fetálních orgánů;
 • Místo připojení placenty, množství plodové vody, děložní tón;
 • Předpokládej pohlaví dítěte.

Problémy

Celý první trimestr je velmi nebezpečným obdobím, kdy je riziko rozvoje patologických těhotenství vysoké. Hrozba potratu v 11 týdnech těhotenství je poměrně velká, zejména u žen, které by v tuto chvíli měly mít období. Představují hrozbu nemoci a otravy matky, stejně jako užívání léků - mnoho z nich může mít závažný teratogenní účinek.

Vybít

Normálně v 11 týdnech těhotenství propouštění chybí nebo je nevýznamné. Pokud jsou, jsou přiděleny v malém množství, mají světlou barvu, průhlednou a snadno se vstřebávají do každodenního směrování. Hnědý výtok v 11 týdnech těhotenství naznačuje patologii ženských pohlavních orgánů. Mohou se objevit s cervikální erozí, vaginálními zraněními, neléčenými infekcemi pohlavních orgánů. V 11. týdnu těhotenství se však objevuje zvláštní nebezpečí - mluví o hrozbě potratu. Když si je všimnete doma, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Nachlazení a jiné nemoci

Nikdo není v bezpečí před nachlazením, zejména v offseason, takže nachlazení může nastat v 11 týdnech těhotenství. V tomto případě není třeba panikařit, ale čím dříve žena podstoupí lékařská opatření, tím je větší pravděpodobnost, že její nemoc dítě neublíží.

Je nutné léčit ARVI co nejdříve. Ne všichni mají povolená antivirová a antipyretická léčiva, takže si musíme pamatovat na alternativní léčbu. Nezapomeňte brát vitamíny, musíte přidat potraviny bohaté na vitamin C.

Výživa a sex

Strava ženy v 11 týdnech těhotenství by měla být vyvážená. K jídlu je nutné přidat více zeleniny a ovoce, nejlépe čerstvé, více rostlinných tuků a méně zvířat. Množství sladkostí by mělo být omezeno. Neměli byste zneužívat produkty, které jsou často alergické - čokoláda, citrusové plody, jahody. Strava na hubnutí během tohoto období je nepřijatelná - jídlo by mělo zcela pokrýt plastové a energetické potřeby matky a dítěte.

Sex v jedenáctém týdnu těhotenství je přípustný pro pohodu ženy. U některých nastávajících matek se navíc zvyšuje citlivost intimních zón a sexuální vztahy jsou odhaleny z nové perspektivy. Sex je druh tréninku pro svaly dělohy a vagíny, proto je u žen, které mají změřený sexuální život se svým manželem, porod jednodušší. Ale pokud existují bolesti břicha, propouštění, hrozba potratu, je lepší zdržet se blízkosti.

Neúspěšné těhotenství

Dokonce iu ženy, která dobře sleduje své zdraví, může být těhotenství neúspěšné. Může to ovlivnit mnoho faktorů - nepříznivé podmínky prostředí, silný stres, nadměrná fyzická námaha, užívání některých léků, které mají embryotoxický účinek. Existují dva z nejvíce ohrožujících životních patologií těhotenství - předčasné ukončení těhotenství a zmeškané těhotenství.

Příznaky zmeškaného těhotenství po 11 týdnech jsou:

 • Ukončení toxikózy;
 • Nemoc vaginální výtok;
 • Nepohodlí v podbřišku, tažná bolest;
 • Zvýšení teploty.

Potíž je v tom, že v tuto chvíli dokonce i ultrazvuk pomáhá diagnostikovat teprve po 3 týdnech, kdy je patrné zastavení zvyšování velikosti plodu. Příznaky jsou obvykle nespecifické, krevní testy zůstávají stejné po dobu dvou až tří týdnů, ale v mateřské krvi se vyskytují toxické produkty smrti plodu.

Zmrazené těhotenství končí placentárním přerušením a spontánním potratem. Často k tomu dochází dříve, než se na základě vyšetření objeví známky patologie. Příznaky potratu:

 • Bolest břicha;
 • Krvavé problémy;
 • Prudký nárůst teploty, zhoršení pohody;
 • Zvýšení velikosti břicha.

Potrat je nebezpečný pro krvácení z genitálního traktu, které může způsobit vážnou ztrátu krve, která ohrožuje ženský život. Tento stav vyžaduje okamžitou hospitalizaci..

Rada

Závěrem lze říci, že některé tipy na pomoc nastávajícím matkám předcházejí možným obtížím.

 • Způsob práce a odpočinku by měl být vyvážený;
 • Je nezbytné se zapojit do lehkého cvičení;
 • Pokud lékař doporučil, abyste pokračovali v měření bazální teploty v 11 týdnech těhotenství a udržovali menstruační kalendář, musíte to udělat;
 • Je třeba se vyvarovat stresu a míst, kde se shromažďuje mnoho lidí..
 • Pokud je to možné, musíte si zachovat klidnou a veselou náladu..

Příčiny zimnice během těhotenství

Chlad v těhotenství v prvních měsících je považován za normální, ale v pozdějších fázích to znamená nástup nemoci. Proto vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Mezi mnoha nepříjemnými pocity, které doprovázejí těhotenství, se často vyskytuje zimnice. To je jeden ze znaků doprovázející restrukturalizaci těla budoucí matky. Může to však být také alarmující signál o nástupu nemoci..

Chlad v prvních měsících

Cítí se v raných stádiích zimnice, může být dívka vystrašená a začít se starat o budoucnost dítěte. Nejčastěji takové pocity nenesou nic nebezpečného. To je jeden z projevů těla. Taková reakce na změny může ženu obtěžovat až 2 měsíce.

V tomto případě vše odpovídá obvyklému průběhu těhotenství, ale pokud neexistují žádné další známky nemoci. Hormonální změny v těle mohou během prvního trimestru způsobit zimnici. Člověk však musí být ve všem opatrný a vyhledat lékaře.

Příčinou může být zvýšení progesteronu. Zrychlená produkce tohoto hormonu dráždí termoregulační centrum mozku. Tato zóna, která se nachází v hypotalamu, vyvolává teplotu.

Tato vlastnost těla používá náhlé zimnice jako znamení těhotenství. Je to sice nepřímo, ale přesto to dívka řekne, že se toto pojetí stalo. K potvrzení vašeho předpokladu je třeba složit testy.

Protože takové příznaky mohou být signálem těhotenství, pokud se najednou objeví, nespěchejte s užíváním léků. Je třeba si položit otázku, zda by se podivný stav mohl stát známkou těhotenství. Jedním ze způsobů, jak určit ovulaci a početí, je měření základní teploty. Důvodem je skutečnost, že vajíčko plodu může normálně existovat nejprve pouze při teplotě 37 ° C.

Může se nejen zvýšit bazální teplota, ale také teplota celého těla.

Pokud existují nejmenší pochybnosti o početí, které se objevilo, měl by být proveden těhotenský test. Nekontrolované léky v konečném důsledku mohou vést k patologii plodu.

Ani lidové léky jsou nežádoucí. Nejprve se musíte ujistit, že žena není těhotná. Pokud bude podezření potvrzeno, pak se vše ustálí v blízké budoucnosti, jakmile je plod fixován v lůně.

Chill - signál začátku onemocnění

Pokud pocítíte zimnici, mohla se nemoc začít. Často se stává, že se jedná o jednoduchý ARVI. Ale i taková maličkost může být pro těhotnou ženu fatální. Proto je samoléčení nepřijatelné.

Pokud teplota stoupne, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Dokonce i jednoduchý virus může způsobit vážnou patologii plodu. Chlazení během těhotenství často naznačuje virovou nebo bakteriální etiologii. Pokud se během močení objeví nepříjemný pocit, je podezření na cystitidu. Taková nemoc vyžaduje povinné ošetření..

Pokud během těhotenství zimnice, ale bez teploty, musíte rychle změřit krevní tlak. Tento stav je často doprovázen vysokým tlakem, který je pro plod nebezpečný. Pokud je detekováno zvýšení, zavolejte sanitku.

Zvýšený krevní tlak je doprovázen těmito příznaky:

 • bolest hlavy;
 • slabost;
 • nevolnost;
 • nepohodlí za hrudní kost.

Chill - znamení zmeškaného těhotenství

Chlad až 8 týdnů se považuje za nebezpečný. Jeho pokračování k pozdějšímu datu však může být známkou zmrazeného těhotenství. Proto je nutné provést ultrazvuk k potvrzení životaschopnosti plodu.

Mezi další příznaky zmeškaného těhotenství patří:

 • přetrvávající zimnice;
 • teplo;
 • nedostatek toxikózy;
 • nepřítomnost bolesti v mléčných žlázách.

Pokud se plod nevyvíjí a nevyjde jako spontánní potrat, intoxikace začíná po chvíli. Zimnice začíná 2 až 10 dní po smrti plodu. Rozpadající se embryo uvolňuje nebezpečné látky, které otráví tělo matky.

Zřetelným příznakem zmrazeného těhotenství může být výrazné špinění. Přicházejí přímo z dělohy. Pokud existuje podezření na takový nepříznivý vývoj událostí, člověk nemůže čekat. Měli byste okamžitě vyhledat pomoc. Otálení ohrožuje nejzávažnější komplikace.

Chilli - znamení ohrožení plodu

Pokud se těhotenství vyvíjí, plod je živý, může být zimnice známkou katastrofického nedostatku stopových prvků.

K vyloučení takového důvodu se provádí krevní test. Rozsáhlá analýza vám umožní zjistit, jaké prvky chybí, a vést terapii.

Pokud došlo k IRR před těhotenstvím, potom, když se plod narodí, může se zhoršit a projevit se ve formě zimnice. Vyžaduje také lékařskou péči. Doporučuje se neustále měřit tlak, abyste si včas všimli skoků, které jsou pro plod nebezpečné.

Jiné příčiny zimnice

Nejjednoduššími důvody jsou podchlazení a vzrušení. První je možné, když je venku zima. Pokud je dívka mokrá, chladná, budou takové známky:

 • cyanóza rtů;
 • bledost kůže;
 • slabost;
 • zpomalující reakce.

Pokud je pozorována podchlazení, musí být přijata řada opatření, která pomohou zotavit se a neochotí:

 • teplé nápoje;
 • teplé oblečení;
 • teplá koupel.

Vzrušený stav je doprovázen zimnicí, která není tak zřídka. Pokud je máma ve stresu, pak musí udělat vše, aby se uklidnila a rozptýlila. Úzkost a nafouknutí negativně ovlivňují plod.

Pro vyloučení zdravotních problémů je nejlepší konzultovat lékaře. Koneckonců, bolest a zimnice během těhotenství mohou být příznaky závažných onemocnění:

 • patologie štítné žlázy;
 • diabetes;
 • tuberkulóza;
 • jiná chronická onemocnění.

Děsivá toxikóza 11 týdnů

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 22 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 8 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 19 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 10 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 9 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 10 hodinami

Zaslal: Qwerty30
Vytvořeno před 3 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 5 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

11 týdnů těhotenství

Vnitřní orgány budoucího dítěte se nadále vyvíjejí, jeho motorická aktivita se zvyšuje, ale matka to ještě necítí.

Možná už v 11. týdnu těhotenství vám lékař předepíše první screening: ultrazvukové vyšetření a „dvojitý test“. Více k tomu v popisu 12 týdnů těhotenství.

Během těhotenství bude příjemné chodit a po porodu se bezpochyby hodí..

Hydratační prostředky pomáhají proti suché pokožce a svědění..

Neužívejte horké koupele, nepoužívejte sauny a koupele. Teplota těla by neměla stoupnout nad 38,8 ° C.

Kolik je 11 týdnů?

Jedenáct týdnů porodnictví je 9 týdnů od okamžiku oplodnění.

Jedenáct týdnů od oplodnění - to je 13 týdnů porodnictví.

Období 11 týdnů odpovídá přibližně dva a půl měsíce.

V 11. týdnu těhotenství se příznaky, které matku trápily, téměř úplně vymizely. Možná jste si již všimli, že jste přidali energii. Vnitřní orgány budoucího dítěte se nadále vyvíjejí, jeho motorická aktivita se zvyšuje, ale matka to ještě necítí.

Co se stane s dítětem?

Od 11. týdne porodního období začíná fetální (fetální) období. Budoucí dítě se již nazývá embryo - nyní je to plod. Vytvořily se všechny hlavní orgány a systémy, nyní jsou „finalizovány“.

V 11. týdnu tělo dítěte dosáhne velikosti žaludu nebo vápna. Jeho délka je asi 4 cm, hmotnost - asi 7 gramů. Hlava má přibližně stejnou velikost jako tělo, ale proporce se postupně mění, v průběhu času se stanou jako novorozenci.

Tělo plodu, které mělo dříve tvar písmene „C“, se postupně narovná. Dělá různé pohyby: „somersault“, „strie“, „skákání vpřed“.

Tvář nenarozeného dítěte je plně tvarovaná. Na něm můžete vidět malý nos s nozdrami, tváři, bradou. Zvonky jsou téměř úplně vytvořeny a mají konečný tvar. V ústech se tvoří jazyk a obloha. Oči zavřené po celá staletí. Na hlavě a poté v celém těle se v pokožce tvoří vlasové folikuly. Počátky zubů se objevují v čelistech.

Kůže plodu je méně průhledná, ale krevní cévy jsou stále skrz něj vidět. Prsty jsou vidět na pažích a nohou, mezi nimi již nejsou žádné membrány. Nehty začínají růst.

Vnitřní orgány se nadále vyvíjejí. Plod začne dýchat. Místo vzduchu „dýchá“ plodovou vodu, která ji obklopuje: je to nezbytné pro rozvoj plic. Slinivka začíná produkovat inzulín. Ve střevech se tvoří záhyby a ohyby, připravuje se na trávení potravy. Játra se aktivně vyvíjejí: skrz něj procházejí všechny živiny, které vstupují do krevního oběhu dítěte, přes cévy pupeční šňůry.

Zrání ledvin pokračuje. Dívky již vytvořily vaječníky. Chlapci tvoří varlata a šourek.

Co se stane nastávající matce?

Obecně se stav matky zlepšuje, protože „hormonální bouře“, která zuřila v jejím těle v prvních týdnech těhotenství, postupně ustupuje. Symptomy, které se obtěžovaly dříve, projevy toxikózy jsou sníženy.

Nicméně, těhotenství u všech probíhá jinak, vrchol všech příznaků se může dobře objevit v 11-12 týdnech:

Neustálý pocit únavy, touhy po odpočinku, spánku.

Ranní nevolnost (a u některých žen a zvracení několikrát denně - takto se projevuje toxikóza).

Zvýšené plynování ve střevech. Korekce stravy pomáhá snížit: pít více tekutin a jíst potraviny bohaté na vlákninu..

Časté a silné změny nálad.

Křeče ve svalech nohou. Často se vyskytují v noci, narušují spánek. Pijte hodně tekutin a ujistěte se, že konzumujete dostatek potravin bohatých na draslík, hořčík.

Vaginální výtok.

Kůže prochází určitými změnami. Může být příliš suchý nebo mastný a na něm se mohou objevit strie. Možná právě v této fázi těhotenství si všimnete temné linie, která klesá z pupku dolů. Není třeba se bát: je to normální jev, další důsledek hormonálních změn. A to není navždy: po narození pigmentovaná čára zmizí.

Po 11 týdnech těhotenství konečně břicho začne růst, a to nejen díky plynu ve střevech, ale také díky rostoucí děloze. Pravda, i když je to nepostřehnutelné.

11. týden těhotenství: o otiscích prstů, prvním výkřiku a pocitu mateřství

Ahoj milí čtenáři! Velmi brzy skončí první trimestr (přečtěte si o tom recenzi zde), ale prozatím máme 11 týdnů těhotenství. Všechny základní systémy a orgány dítěte jsou položeny, a dokonce jsme se nějak nějak vyrovnali s většinou projevů zajímavé situace.

Aby nedošlo k záměně v načasování, musíte si uvědomit, že 11. porodnický týden, stanovený lékařem, se kryje s 9. od početí. Rozdíl je způsoben tím, že porodnické období se počítá od prvního dne poslední menstruace. Pokud to však z nějakého důvodu nelze provést a datum početí je obtížné určit, pak gynekolog určí termín narození před 12 týdny alternativní metodou.

Co se stane s dítětem a mámou v 11. týdnu?

Čau Kotě!

Ne, samozřejmě, naše dítě se na nás nebude moci mávat zpět, i když už se pohybuje plnými pažemi a nohama úplně: saje prst, tlačí se nohama, ohýbá a ohýbá lokty a dokonce se rozhlíží a mírně otáčí hlavou. Velikost plodu je stále příliš malá na to, aby matka mohla fyzicky cítit život uvnitř. Přestože jsou vytvořeny všechny orgány, mají dlouhé stadium zlepšení - vývoj plodu bude pokračovat až do konce těhotenství.

V 11 týdnech naše dítě:

 • srdce bije s mocí a hlavním;
 • zatím neexistuje žádná kostní tkáň, ale chrupavky jsou silnější a hustší;
 • dochází k aktivnímu vývoji jater, který v této fázi zabírá 10% celkové hmotnosti;
 • zatímco v krvi jsou jen červená těla (erytrocyty), ale leukocyty se začnou tvořit později;
 • navzdory skutečnosti, že první křik dítěte nebude brzy slyšet, vytvořil již hlasivky;
 • svaly hrudní kosti a krku se aktivně vyvíjejí, takže dítě začíná otáčet hlavou;
 • barva očí je sytější;
 • šlachy se tvoří a na nohou membrány nakonec zmizí;
 • plíce jsou zlepšeny (průdušnice, průdušky jsou vylučovány);
 • na prstech se objevují otisky prstů - jedinečné pro každého z nás;
 • dítě se učí chytit - tento reflex spolu s sáním je tvořen mezi prvními;
 • základy mléčných zubů, které se objevily před týdnem, se nadále vyvíjejí.

Velikost našeho puzikozhitel s vápnem: jeho délka je od 44 do 60 mm, hmotnost je asi 8 g.

Pokud uděláte ultrazvuk v 11 týdnech, pak hlavní znaky malého malého muže budou jasně rozeznatelné. Fotografie embrya ukazuje, že už nejde o shluk buněk, a nikoli o nepochopitelnou „pulec“, ale skutečnou osobu s tělem, rukama a nohama, hlavou, očima, ušima a dokonce i rty. Pokud máte velké štěstí, bude tak brzy určovat pohlaví, ačkoli to bude vyžadovat nejen touhu dítěte otočit se správným způsobem, ale také vysoce citlivé vybavení.

U vícečetného těhotenství se vývoj každého dítěte neliší, ale ve velikosti jednoho může být o něco větší než druhé - a to je zcela normální.

Toxikóza, sbohem! Ahoj, radost z mateřství!

Hlavní událostí 11. týdne se může stát, že toxikóza postupně mizí, pokud se, samozřejmě, vyskytly známky. Dříve v jednom z článků jsme hovořili podrobně o toxikóze, takže se nebudu zabývat. Samostatný článek je věnován hlavním příznakům těhotenství (v případě zájmu si jej přečtěte zde).

Ve stejném příspěvku jsem se chtěl zabývat zvláštními pocity, které vznikají do konce 3 měsíců (zde si přečtěte stručný přehled posledního měsíce prvního trimestru). Hrozba potratu nebo zmeškaného těhotenství je stále méně pravděpodobná, takže se matky přestanou bát a bojí se ztráty dítěte. Každý den roste povědomí o zvláštní fázi života - a radost z mateřství nelze srovnávat s jiným potěšením.

Co hledat v 11. týdnu?

Stále dobře jedeme, vedeme aktivní životní styl k tomu nejlepšímu z našich schopností, kontrolujeme váhu, předcházíme striím a snažíme se chránit před křečovými žilami (mám o tom samostatný podrobný článek), jděte na sporty, které jsou doporučovány těhotným ženám. Jaké nové okamžiky vyvstanou, které budou vyžadovat naši pozornost?

Teplo, pocení, žízeň

Tento nový pocit se objevuje v důsledku zvýšení objemu krve cirkulující ve vašem těle a zvýšení tlaku. Vaše tělo produkuje více tepla, a tím i horečka, pocení nebo intenzivní žízeň. Pokud není teplota nad 37,4, nemějte obavy.

Vlasy, nehty, zuby

V 11. týdnu musíte začít věnovat pozornost vlasům, nehtům a zubům. Pokud s nimi máte nějaké problémy - vypadávají vlasy, šupiny nehtů, krvácí zuby, vaše tělo nemá dostatek vápníku (respektive dítě). K předepsání minerálního komplexu musíte jít k lékaři.

Protože do 11. týdne se děloha a okolní orgány více či méně dostaly na místo, bolest a tažení dolní části zad by se mělo vyskytovat méně často.

Pokud bolí žaludek, může to mít mnoho důvodů, ale ve všech případech pouze lékař předepisuje způsob eliminace problému a léků:

 • střevní rozrušení;
 • cystitida (bolest se vyskytuje, když chodíte na toaletu trochu);
 • hrozící potrat - pokud je silná bolest doprovázena hnědým výtokem nebo krvácením.

Stane se těhotenství znatelným pro ostatní? Pokud jste štíhlý jako cypřiš, pak s největší pravděpodobností ano, zvláště pokud máte rádi stylové styly. Pokud má bříško co ztratit, pak ne. Všechno je velmi individuální a každá žena odpoví na otázku sama, když má dítě. Ukážu například fotografii břicha za 11 týdnů.

Zarděnky

Pokud jste v dětství netrpěli zarděnkami, znamená to, že vaše tělo nevyvinulo imunitu, takže se vyhněte kontaktu s cizími lidmi a buďte na veřejných místech méně.

Pokud matka onemocní touto infekční nemocí, způsobí u dítěte vážné vývojové patologie.

Výživa

Od 11. týdne se zvyšuje nejen spotřeba vápníku, ale také fosforu a hořčíku - všechny jsou nezbytné pro úplnou tvorbu zubů, kostní tkáně a srdce dítěte.

 • Hledejte fosfor v rybách (dávejte přednost červené), mrkvi a cibuli.
 • Vápník - v tvarohu, mléce, zakysané smetaně, fermentovaném pečeném mléku a jiném „mléku“, a tak, aby stopový prvek byl dobře vstřebáván, nezapomeňte na vitamín D (je hojný v játrech a také se v těle tvoří při vystavení slunci).
 • Hořčík je hodně obilovin, ovoce, bobulovin.

Při přenášení dítěte se sezónními epidemiemi nachlazení a jinými infekčními chorobami nezapomeňte do jídla přidat cibuli a česnek a posílit imunitu..

Není možné předem předvídat, jaký bude váš intimní život po zprávách, že jste těhotná. Během těhotenství existuje jen málo kontraindikací pro sex, ale přesto jsou (přečtěte si o nich zde). A pokud těhotenství pokračuje s komplikacemi, je nutná konzultace s gynekologem.

Je třeba si uvědomit, že ani v nejbližších termínech není možné ublížit dítěti, pokud jste opatrní a užíváte si intimní komunikace se svým manželem. Volba správného poznání, ochota vytvořit zvláštní náladu nebo vyhovět jedné, není-li v žaludku žádná touha nebo pocit, není příliš žádoucí, celkový průběh těhotenství, emoční nálada - to vše určuje kvalitu sexuálních vztahů během všech 9 měsíců.

Pokud chcete potěšit svého manžela před a po těhotenství kvalitním sexem, stejně jako získat maximální potěšení z procesu a snáze porodit, nezapomeňte si v tomto článku prostudovat účinek cvičení Kegel. Ještě lepší je, když po konzultaci s gynekologem zahájíte své každodenní cvičení..

A klidně se zeptejte svého lékaře. Určitě slyšel od maminek, že přestal červenat už dávno, což znamená, že vaše otázka rozhodně nespadá do top 5 nejvíce šokujících.

Brzy se s tebou rozloučím. Vrátím se a budeme určitě studovat rysy 12. týdne těhotenství. Pokud chcete, podívejte se na video o 11. týdnu těhotenství s mnoha užitečností.

11. týden těhotenství: sbohem toxikóza!

Na konci prvního trimestru se toxikóza konečně vzdává a ustupuje. Ale děloha stále roste a její váha je již hmatatelná v žaludku nastávající matky. I když je pro zbytek neviditelná, těhotná žena už několikrát denně přemýšlí o malém „waddlerovi“, který žije v břiše. První „těhotné“ obavy jsou již pozadu a jste pevně přesvědčeni, že ano, velmi brzy se stanete matkou.

Jak vypadá dítě po 11 týdnech těhotenství a co cítí žena?

Co se děje v 11 týdnech těhotenství

Perestrojka je ve vašem těle: zvýšený objem krve, zvýšený metabolismus, spalování kalorií, jako po nejnáročnějším cvičení. Děloha již zabírá celou pánev a poté, co ucítila spodní břicho, může budoucí matka cítit, jak je tvrdá. No, pokud máte dvojnásobné štěstí, to znamená, že dvě batolata „sedí“ v bříšku, je už velmi těžké skrýt vaši pozici před těmi kolem vás..

Někdy se zdá, že dítě již začalo „bouchat“ do žaludku, a máma to cítí - ve skutečnosti jsou třesy malých nohou stále velmi slabé a pocity, které berete pro pohyby malé, nejsou ničím jiným než střevními kontrakcemi.

Korpus luteum zmizí, placenta se vyvíjí. Děloha po 11 týdnech vyvíjí trochu menší tlak na moč, takže můžete zapomenout na neustálý chod kolem toalety... ale ne na dlouho.

Pocity a příznaky v 11 týdnech těhotenství

U většiny matek se ráno konečně stává dobrým: toxikóza zmizí. Pokud jste však stále naštvaní, není to děsivé: v některých případech „nejlepší kamarádka těhotných žen“ neopustí matky až do 14. týdne, postupně se redukuje na nic a to je také normální. No ai když zmizel, možná si všimnete, že byl nahrazen pálením žáhy a zácpou. Hormony jsou na vině. Je pravda, že se tak nestane všem.

Téměř pro všechny je břicho zespodu zaoblené a je již obtížné zapínat kalhoty s nízkým pasem nebo osazené kůže (zpravidla takové oblečení jde hluboko do skříně - proč s tím vytlačte dělohu a její „obyvatele“). Ženy někdy cítí bolest v dolní části zad a tahání nebo ostré bolesti v dolní části břicha. S takovými pocity je lepší okamžitě kontaktovat prenatální kliniku.

Vaginální výtok se zvyšuje. To je normální: budou tak až do narození. Měli by být bělaví, s kyselou vůní. Kolostrum může vyčnívat z bradavek - není třeba jej vytlačovat. Umělá podprsenka je lepší převést na bavlnu.

Vývoj a velikost plodu po 11 týdnech těhotenství

Hlava dítěte má nyní působivé rozměry: je dvakrát větší než tělo a díky zesílení horních obratlů může dítě ohýbat. Nohy jsou menší než kliky; dítě už ví, jak se protáhnout, jeho prsty získaly citlivost. Vytvářejí se vnitřní orgány, střeva se začínají stahovat.

Ovoce má čich, takže může cítit, jak vaše snídaně nebo oběd voní - a když si pamatuje všechny ty nejchutnější věci pro sebe, dítě si vytvoří vlastní preference jídla. Oči dítěte jsou široké, na nich se vytvářejí oční duhovky; „Zdobené“ oči obočím a řasinkami. A samozřejmě, genitálie jsou tvořeny v arašídu.

Po 11 týdnech roste arašíd na 5-6 cm. Je zajímavé, že 1/10 těla je tvořeno z jater - v době, kdy se aktivně vytvářejí proteiny, které pomáhají tělu správně se vyvíjet, jsou velmi důležitým orgánem. Žlučník v blízkosti již produkuje žluč. Mozek se také aktivně vyvíjí, jehož hlavní části jsou tvořeny.

Dítě připomíná sportovce při rozcvičce: zlepšuje své pohyby a aktivně „plave“. S úžasnou rychlostí se vyvíjí jeho nervový systém. Objeví se tisíce nových buněk, tělo se „učí“ ovládat svaly.

Protože se veškerá kůže stala citlivou, dítě začalo reagovat na různé dráždivé látky. Červené krvinky jsou již v míše..

Screening a další vyšetření v 18. týdnu

V 11. týdnu gynekolog často nasměruje své pacienty k screeningu. Jedná se o trojnásobný ultrazvuk plus krevní test pro biochemii. Vyšetření je považováno za povinné, může zjistit, zda se ve vývoji dítěte vyskytují odchylky nebo zda existuje riziko jejich výskytu. Tento postup není bezpečný pro vás ani pro dítě..

Pokud screening prokázal něco podezřelého, bude těhotná žena požádána o konzultaci s genetikem. A mimochodem, v tomto případě se nemusíte bát: nejedná se o větu, ale prostě o důvod, proč podstoupit ještě důkladnější vyšetření.

První screening se provádí v 11, někdy ve 12 týdnech těhotenství. Toto je nejlepší čas na stanovení linií vašeho očekávání, posouzení stavu dítěte, změření jeho límcového prostoru a také odhalení dvojčat / trojčat.

Změní se také vzhled budoucí matky

Nelze si jen vzpomenout na změny vzhledu mladé matky. Například mnoho těhotných žen v 11 týdnech si stěžuje na křehké nehty, vypadávání vlasů. Nákup drahých šamponů za účelem změny něco nedává smysl. Počkejte chvilku: po dodání vše proběhne.

Pravda, někdy se stane opak: „hříva“ je viditelně silnější a roste rychleji.

Je lepší, abyste si nezbarvili vlasy nyní: ačkoli si vyberete barvivo neobsahující amoniak, v důsledku hormonálních změn v těle se výsledek jeho působení může ukázat jako neočekávaný.

Ale co musíte koupit, je olej ze strie (řekněme, oliva). I když se strie neobjeví na kůži - dobrá prevence a nedovolí jejich vzhled, ale pokud ztratíte čas, můžete si po celý život vydělat stopy na břiše nebo hrudi..

Sex v 11 týdnech těhotenství

Pokud toxikóza ještě neopustila ženské tělo, někdy nechce objetí svého manžela (zejména proto, že ji může znepokojovat nejen vůně smažených brambor, ale také vůně její milované kůže). Pokud je toto „neštěstí“ pryč, můžete se do sebe zamilovat, jak chcete. Samozřejmě si pamatujeme, že nebezpečné pozice mohou poškodit nenarozené dítě. Ale matky dvojčat nebo vystavené hrozbě potratu mohou lékaři zakázat i tělesné potěšení.

Fyzická aktivita

Musíte se pohnout! Vyberte si, co dáváte přednost: plavání nebo gymnastika pro těhotné ženy. A pokud v blízkosti není žádný fitness klub, stačí pěšky 30 minut - ideálně večer před spaním. Nevyčerpávejte se, plánujte dvouhodinové „výlety“, abyste nezískali nadváhu! Nyní pro vás není důležitý pas (který brzy brzy zmizí), ale relaxace. Jsi unavený? Uvolněte se a nechte celý svět čekat.

11 týdnů těhotenství

Budoucí matce lze poblahopřát, protože již překonala čtvrtinu svého těhotenství! Žena vědomě nosí dítě a častá změna nálady, i když se vyskytuje také v 11. týdnu těhotenství, není tak často.

Co se děje v ženském těle

V této době dochází ke zvýšení objemu krve, ke zvýšení metabolismu, k aktivnímu spalování kalorií.

V 11. týdnu těhotenství se však pocity, které nastávající matka zažívá, mohou zaměnit za pohyby dítěte, to však snižuje a střeva intenzivně pracují. Žena začne pociťovat pohyby plodu o něco později.

Děloha tlačí čím dál méně na močový měchýř, proto je nutkání k močení stále méně narušováno. Korpusové luteum postupně mizí a placenta se dále vyvíjí.

Žaludek

Děloha plně zaujímá pánev a nastávající matka to může snadno cítit a cítí její žaludek v 11 týdnech těhotenství. U některých žen je již poměrně velká. Je možné, že v tomto případě nese nastávající matka dvojčata: na tuto otázku odpoví odborník.

Hlava plodu je nyní téměř dvakrát větší než tělo. Oči dítěte jsou široké, má malé nohy. Vnitřní orgány a systémy dokončily vývoj. Nyní se zlepšují a nadále pracují..

V období 11 porodních týdnů těhotenství plod vytváří genitálie a začíná se objevovat duhovka. Na obličeji můžete vidět obočí a řasinky. Střeva dělají první kontrakce. Nyní se dítě protahuje, jeho dlaně a prsty se staly citlivými.

Dítě se postupně učí rozšiřovat hlavu: je to kvůli posílení krční páteře. 11. týden těhotenství je doprovázen výskytem pachu u dítěte, voní jídlem, které jeho matka jí. Vzpomíná si na všechny své pocity. Takže postupně drobky tvoří osobní vkus.

V 11. týdnu těhotenství plod dosáhne 5-6 cm. Játra tvoří desetinu těla dítěte. V tom se rodí proteiny, které pomáhají tělu správně se vyvíjet. Mozek se dále vyvíjí a nyní se formují všechny jeho hlavní sekce. Žluč se vyrábí z žlučníku.

Dítě pokračuje v zlepšování pohybu a nyní se intenzivně věnuje břiše své matky. Fetální nervový systém se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí v 11 týdnech těhotenství: každou sekundu se objevují tisíce nových buněk. Svaly začínají postupně fungovat pod vedením nervového systému..

Nyní dítě reaguje na dráždivé látky: téměř celý povrch jeho těla se stává citlivým. První červené krvinky se objeví v míše.

Cítit

Jiní ještě nevidí vnější změny, ale nastávající matka cítí, jak jsou její boky od sebe a postava je zaoblená. Nyní se spánek na břiše stává nepohodlným, takže si stále více vybírá pozici „na boku“. Vlasy a nehty budoucí matky mohou strukturu změnit, ale po porodu to propadne.

Vypouštění v 11 týdnech těhotenství je obvykle stále bílé, žluté nebo průhledné. Nyní mohou být silnější, protože produkce progesteronu se vyskytuje v těle budoucí matky.

V 11 porodních týdnech se kůže většiny nastávajících matek stává suchší, akné a akné na obličeji zmizí, pokud byly dříve. Hrudník prakticky nebolí.

Toxikóza a nepříjemné pocity s ní spojené v 11. týdnu těhotenství ženy prakticky neobtěžují, občas se však může objevit nevolnost. Pokud tento nepříjemný jev stále trápí nastávající matku, brzy to pomine. U některých žen však toxikóza teprve začíná. Každý má své vlastní tělo a nastávající matka bude muset trochu trpět.

Bolest v 11 týdnech těhotenství

Pokud žaludek táhne nebo bolí v 11 týdnech těhotenství, může to být způsobeno zvýšeným tónem dělohy. Pokud existuje silnější bolest, měla by nastávající matka okamžitě konzultovat odborníka. Zvláště pokud k tomuto problému byla přidána bolest zad.

Teplota

Během této doby začíná klesat bazální teplota. Hodnoty teploty pod paží se také vracejí do normálu. Někdy zůstává teplota na 11 týdnech těhotenství stále na úrovni 37-37,2 ˚C. Pokud nejsou příznaky nachlazení, nebojte se. Ukazatele vyšší teploty jsou příznakem nemoci, takže je třeba navštívit lékaře. Nemá cenu lékařsky snižovat teplotu na 38 ° C.

Doporučení

Když se žena dozví o těhotenství, stane se zodpovědnou. A to je pro ni a dítě velmi důležité. Nastávající matka by proto měla dodržovat následující doporučení.

Výživa

Nastávající matka musí jíst dobře a úplně, jinak začne zubní kaz, vlasy a nehty budou vážně trpět.

Ovoce a zelenina se doporučuje konzumovat v surovém stavu. Strava by měla být mléčné výrobky, ryby, libové maso. Pokud má žena nízkou hladinu hemoglobinu, měla by jíst játra, hovězí maso a granátová jablka..

Výživa v 11 týdnech těhotenství zahrnuje konzumaci malého množství ořechů a sušeného ovoce.

Alkohol a jiné škodlivé látky

Během 11 týdnů těhotenství byste neměli pít kávu, silný čaj ani alkohol. Také byste se měli zdržet velkého množství moučných výrobků a čokolády..

Vitamíny

Stejně jako dříve, v 11. týdnu těhotenství se plod vyvíjí intenzivně, takže matka i nadále přijímá vitamíny. V průběhu růstu dítěte se jejich počet může měnit v závislosti na doporučeních specialisty. Nyní žena potřebuje:

V 11 týdnech těhotenství již mnoho gynekologů předepisuje budoucí matce komplex vitamínů a minerálů.

Nyní žena nemusí být zvlášť nakloněna intimnímu životu a na vině je toxikóza. Pokud tomu tak není, pak odborníci v normálním průběhu sexu v 11 týdnech těhotenství nezakazují. Ve svém procesu si však musí žena pamatovat na dítě a nedovolit sobě a jejímu manželovi nebezpečné pozice.

Pokud však nastávající matka nosí dvojčata nebo existuje riziko potratu, lékař s největší pravděpodobností doporučí opustit sex v 11 týdnech těhotenství.

Fyzická aktivita

Nyní by žena neměla vylučovat fyzickou aktivitu. V tomto období těhotenství to může být plavání, specifická gymnastika pro nastávající matky.

Půlhodinové procházky na čerstvém vzduchu jsou stále užitečné. Bude lepší, když je nastávající matka plánuje před spaním. To jí umožní relaxovat a relaxovat..

Ve snaze zachovat postavu by se žena neměla příliš zatěžovat. Pokud se cítíte unavení v 11 porodním týdnu těhotenství, je lepší nechat věci a odpočinout si na pár minut.

Studený

Žena by měla mít na paměti léky. Existují však situace, kdy lékař může předepsat léčbu. Pokud tedy nastávající maminka nachladla v 11. týdnu těhotenství, naléhavě potřebuje konzultaci s gynekologem. Předepíše správné léky a samoléčení by nemělo být.

Ke zmírnění stavu byste měli pít převařenou vodu nebo ovocné nápoje z bobuloviny. Pokud jde o použití dodatečných prostředků, jako například bylinných přípravků, je nutné konzultovat s lékařem.

Možné problémy

S každým novým týdnem hrozba potratu postupně ustupuje. Některé zdravotní problémy však vyžadují okamžitou lékařskou pomoc..

Pokud se tedy nastávající matka obává těžkých tažných bolestí v dolním břiše, doplněných nepříjemnými pocity v zádech, měla by se určitě poradit s odborníkem.

Vybít

Poplach hnědých v 11 týdnech těhotenství je také alarmem. Když se objeví, nastávající matka by se měla okamžitě hlásit lékaři. Pokud se velmi obává o svůj stav, pak je nejlepší kontaktovat sanitku a mluvit o jejím problému. Odborníci se rozhodnou, co dělat v této situaci..

Krvácející

S krvácením v 11 týdnech těhotenství musíte určitě zavolat specialistu. Zelený, hnědý nebo vodnatý výboj ve velkém množství by měl upozornit. Když se objeví, měla by se žena obrátit na svého gynekologa.

Průzkum

V této době se nastávající matka musí přihlásit k těhotenství na prenatální klinice. Od teď bude lékař měřit její hmotnost každé dva týdny. Pokud žena došla toxikóze, měla by nyní získat asi 500 g týdně.

Děloha

Gynekolog také změří žaludek a určí, jak moc děloha rostla v 11 týdnech těhotenství. Obvykle se jedná o jednotlivá čísla: závisí na postavě nastávající matky a na dalších vlastnostech. V této době gynekolog snadno poslouchá srdeční rytmus dítěte stetoskopem..

Ultrazvuk a screening

První ultrazvuk je zpravidla jmenován o týden později, ale odborník může podle individuálních indikací předepsat první ultrazvuk prvního screeningu již v 11 týdnech těhotenství..

Normální KTR je v průměru 4,2 cm. Ultrazvuk v 11 týdnech těhotenství může ukázat přesný čas, místo připojení plodu k děloze, objem plodové vody a další důležité rysy.

Analýzy

Testy v 11 týdnech těhotenství jsou dárcovství krve pro hCG. K vyhodnocení stavu plodu je nutný výzkum. Hladina hCG v krvi pod nebo nad normou indikuje těhotenské problémy a možné patologie.

Není nutné brát progesteron v daném čase, ledaže samozřejmě děloha není v dobrém stavu.

Vlastnosti IVF těhotenství

Zbývá jen velmi málo a riziko potratů nebude tak velké. Nyní by tedy nastávající matka měla zvláště pečlivě dodržovat všechna doporučení odborníka.

Po 11 týdnech po oplodnění in vitro probíhá IVF těhotenství stejným způsobem jako normální těhotenství.

Vícečetné těhotenství

To je v 11 týdnech těhotenství na ultrazvuku, že lékař určí, že nastávající matka očekává dvojčata. Specialisté věnují tomuto postupu zvláštní pozornost, která vám umožní sledovat správnou tvorbu placenty a možné problémy během těhotenství.

Během tohoto období je imunitní systém budoucí matky oslaben, takže žena by měla jíst zdravé jídlo a pít doporučené vitamíny.

Video z jedenáctého týdne těhotenství

Doporučujeme si přečíst 11 týdnů těhotenství:

Články O Neplodnosti